Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» Otthon édes otthon
by Stan Lee Ma 4:36 am-kor

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Ma 3:32 am-kor

» The evilest variant
by Lacey Harries Tegnap 10:54 pm-kor

» Have you eaten enough?!
by Sooraya Qadir Tegnap 9:59 pm-kor

» Falu végén kelta kocsma
by Elsa Bloodstone Tegnap 11:05 am-kor

» Mirror stares back hard
by Anna Marie Tegnap 10:02 am-kor

» Illyana Nikolievna Rasputina - Magik
by Illyana Rasputin Kedd Május 14, 2024 10:04 pm

» Finders Keepers
by Kaine Parker Kedd Május 14, 2024 8:36 pm

» The one that got away
by Anna Marie Kedd Május 14, 2024 5:56 pm


The evilest variant

Tegnap 10:54 pm-kor
Bayville-gang


Laze a fejembe lát, silányságot talál ott, ahol én is és kapkodó lélegzetet próbálna meg „gyógyítani” növényi lélegzettel. De nem én vagyok a beteg, a sebesült, a szenvedő… Sorolnám kétségbeesetten, hiszen a cuki csaj belopta magát a szívembe, az övébe meg most úgy tűnik, más valaki próbált betörni halálos elszántsággal. De Lazac jön, zsebét túrja át és szerez belőle magokat, ahogy sejtettem és ötletet is, hogyan mentsük meg Freddy-t. Nem úszom meg a vérben tapogatózást, gyomorforgató „parancsa” mégis csak a tenyeremet küldi a szivárgó vér ellen, én meg remegve hajtogatom közben, hogy „maradj velünk, Freddy” és hogy „tarts ki, kicsi lány”. Közben Laze pólója lesz az újabb áldozata a képtelen karácsonyi kiruccanásnak, csak hogy kötés legyen belőle az ujjak ütötte seben. Aztán a kutyát uszítja az árnyak ellen, ellenem meg az ostoba humorát még ebben a helyzetben is. Mert inkább ezt hiszem és nem azt, hogy az eszét vette a vészhelyzet. 
-  Miről beszélsz, Laze??? Ki a fene az a Zsákos Frida meg a Banyopók? Csak mondd, mit csináljak és most az egyszer legalább ne legyél Bayville bohóca – türelmetlenségem engedem szabadjára, mert a félelmet már régen szélnek eresztettem. – Pók? Azt mondod, növesszük hosszúra és szélesebbre a csírákat és legyen belőle pólya, ami rögzít?
Választ sem várva teszek eleget a kimondott, csak éppen elsőre nem értett kérdésnek, a magok túláradó életerejét használom és adok a magaméból, hogy még gyorsabbak és még erősebbek legyenek.
Aztán a káosz új szintre lép, robajjal és fénnyel érkezik Bishop, kiabál már ő is, hogy Freddy-t vigyük fedezékbe, de Laze keze, amit korábban oly előzékenyen felajánlott, már nincs ott. Helyette van új és ismeretlen Laze, sosem látott és mégis undorítóan tökéletes eleganciával az igazi mögött. S ha a különbséget eddig csak az öltöny és a nyakkendő jelentette a szakadt póló helyett, akkor lesz újabb különbség, egy háló valaki jóvoltából, aki talán Kaine és aki már Lucas segítségét kéri, hiszen neki is van „szörnye”, nem fehér ingben és öltönyben, inkább embertelen méretben és erővel.
Én kiszállok!
De persze nem teszem meg, Freddy egyre sápadtabb arca marasztal, aztán meg Crys jön, menti a tehetetlen Niel-t, és viszi a sebesültet egy jobb helyre, ami talán egy kórház, mert azt mondja, majd orvosok vigyáznak rá. A csirák kitartanak, s amikor a picike test eltűnik előle, sírni tudnék a megkönnyebbüléstől. Felettem két Laserian Harries „ölelkezik” bizarr módon és meg tápászkodnék fel, a padlószőnyegbe törlöm a véres kezemet. Freddy vére hagy nyomot a földön, azt hiszem, először, de mert annyi nem tapadt rám, hogy folyjon, furcsán fordítom a tenyeremet, magam felé, csak hogy a sötét árny közelebb kúszhasson és belém költözzön, azt hiszem, Freddy hagyta itt a lelkét, de az nem lenne ilyen rémesen sötét és hideg és nem suttogna a fülembe szörnyű dolgokat, amelyek végül mégsem engednek talpra állni. Olyan hangos a rémséges „szózat” a fejemben, hogy nem hallok már semmit és nem is tudok másra gondolni, csak arra, amit mond. Az ő dühe lesz az enyém, az ő hideg nyájassága válik az én bosszúmmá. Teljesen a földhöz szegez, halott kukoricaszemek utolsó megmaradt ép sejtjeiből indulnak ki mutáns indák, mik inkább szőlőkacsokhoz hasonlítanak, s futnak tova, keresik Laze-t és a lányokat, Niel-t, a többieket, de elkerülik a földön fekvő testvért, furcsa kontrasztot alkotva. Aztán az első Lazac-ot éri el, az igazit, s kúszna rá, hogy a sorsomért vegyen rajta elégtételt.
De ahogy megérinti, erejét vesztve hullik alá, s vele az összes többi is, végül az összes szétfutó inda ott tekereg a földön, haldoklásuk az én eszmélésem ellenpólusa. Mit művelek?
-          Hazug! – csak egy szó sikerül, aztán a sötétség ömleni kezd belőlem, akár ha felfordult gyomor próbálna szabadulni a romlott ételtől. Tócsába gyűlik a térdeim előtt, de nem próbálja meg újra birtokba venni a testemet és az elmémet… Még nem…

 
(C) Ross


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..
Lacey Harries
Hozzászólások száma : 46
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Mostanában leginkább magamon kívül
Munka/hobbi : Növényorvos, kert és önkéntes ideiglenes szállás-tulaj
Ki van a képen? : Chrissy Costanza
Lacey Harries
• doing good for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Május 12, 2024 10:51 pm


Bayville Gang
A karácsony említése úgy tűnik senkinek sem a kedvence. Nem gondoltam volna, hogy egy apróságból majdnem egy vita keveredik ki. Elfogadom a véleményeket és megint tanultam belőle. Majd legközelebb csendben maradok. Én mégis csak vendég vagyok itt. Nem csak a házban, hanem ebben a világban is.
Ahogy átlépünk a portálon elég fura dolog fogad minket. Felismerem Niel testvérét, de nem indulok meg felé, pedig láthatóan elég nagy szarban van annak a Niel hasonmásnak köszönhetően. Szóval ilyen találkozni a saját hasonmásoddal? Mondjuk ebben a világban nekem még nem sikerült összefutnom magammal… Vagy lehet, hogy Peter már rég elintézte?
Sok időm nincs ezen agyalni, mert az események felpörögnek. Freddy megsérül, Lacey és Laze a segítségére sietnek. Nem igazán gondolkozom, de eszembe jut Crystal képessége, így elég logikusnak tűnik nekem a dolog.
Azonnal segítséget kérek tőle. Ő biztosan tud valami falat, burkot vagy bármit képezni Ferrdy és a többiek köré, hogy azzal is időt nyerjünk a két Harriesnek a mentőakcióra, aminek a végén végül Crys és Freddy köddé is válik. Jobb is így. Egyikünk sem igazi orvos és a vér mennyiségét látva komolyabb beavatkozásra van szükség
De közben persze a kamu Niel is támadásba lendül. Azok a fekete valamik, amik a szobában bolyongtak a kezdtek alakot ölteni. Az egyikük Laze felé indult. Kirázott a hideg, ahogy ránéztem arra a valamire, aki próbált Lazac lenni, de valami nagyon elcseszett formája.
Azonnal elindulok felé és már vetném ki a fura Laze felé a hálóm, mikor Kaine megelőz engem és elrántja onnan azt. Bólintok felé egyet, majd át is veszem tőle. Először a szájára próbálok egy nagyobb adag hálót lőni. Eddig is túl sokat fecsegett mindenféle baromságokról.
-Ne hallgass rá Laze!!! Ritka az olyan jó barát, mint te….-Próbálok hatni rá, hátha sikerül kizökkenteni őt, de közben persze nem hagyom a szörnyet újra Lazac közelébe menni. A hálómmal próbálom távol tartani őt. Amint sikerül elkapni őt teljes erővel a falhoz csapom nem számítva arra, hogy nem csak kinézetre, de képességre is hasonló, mint Laze. Ahogy ismét bele lendülnék a támadásba az egyik indának köszönhetően repülök egyet. Egyenesen elszáguldozom Kaine és a haragja között , majd úgy csapódom a földbe. Ahogy feltápászkodom Kainere és az ő nagyra nőtt nem is tudom... Olyan, mint Hulk, csak nem zöldben... Szóval az ő szörnyére pillantok.
-Bocsi, már itt sem vagyok! Csak tudjátok kicsi a szoba.-Azzal ott is hagyom őket, hogy ismét megpróbáljam legyűrni a másik Lazet.

-Laze! Nem tudnád leállítani a csápokat?-Amíg ő elvan az indákkal én megpróbálnám kiiktatni a Laze borzalmat.
Helena

Gwen Stacy
Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Ki van a képen? : Chloë Grace Moretz
Gwen Stacy
• doing good for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Május 12, 2024 7:19 pm
Bayville gang
A kialakuló káoszban csak segíteni akart Nielnek. Macskaként erre volt a legalkalmasabb, nem? De szerette volna azt is, ha a srác érti, mégis mit hablatyol neki. Pontosan emiatt készült visszaváltozni. Csak éppen nem volt jó helyen hozzá. Nem ide figyelt, ezért aztán hiába próbált menet közben elugrani, az energialöket elkapta, és hozzávágta egy falnak. Ha ez nem lett volna elég, emberi alakban sikerült landolnia, és a reccsenés tudatta vele, hogy a háta telibe kapott egy faliképet. A becsapódás ki is verte a tüdejéből a levegőt. Ez utóbbinak valahol örült, mert az utolsó légvételekor a megperzselt macskaszőr szagával telt meg az orra. Utálta ezt a szagot.
Nyekkent még egyet, amikor padlót fogott. A képkeret az összes üvegszilánkjával szintén engedett a gravitációnak, így Lilia abban a pár pillanatban, ameddig teljesen eszméletlen volt, egy nem túl kellemes zuhanyban is részesült. Ha magánal van, valószínűleg áldotta volna az eget, hogy a mai napra egy oversized pulcsit vett fel. Ez azért jobban védte, mint egy vékony felső tette volna.
A fejzúgásából ítélve azt is sikerült egy kicsit odavernie, ahova nem kellett volna. Ezt kellett megállapítania, amikor ismét kezdte érzékelni a fényeket a szobában. A hangok még mintha vízen keresztül jutottak volna el hozzá. Lassan, összeszorított fogakkal fordult a hátára. A macska alakban kapott hőhatás miatt úgy érezte, minta a mellkasát kinn felejtette volna a mexikói napfényben nyáron. Nem élvezte a helyzetet. És a csörömpölés elárulta neki, hogy óvatosnak kellett lennie. Nem szerette volna felnyársalni magát az üvegen.
Egy pár másodpercig csak próbálta befogadni a környezetét. A hangok alapján teljes volt a káosz. Legélesebben mégis a két Nielt és Dominicot hallotta. És persze, hogy a főgonosz monologizál. Miért volt ennyire klisé? Talán mégis Romynak volt igaza, és a gonosztevő ugyanúgy monologizált, mint a filmekben? Kaine mindig az ellenkezőjét mondta. Mindegynek tűnt. Ameddig a meleg színekben pompázó páva a szövegeléssel volt elfoglalva, ő óvatosan megfordult, hogy felnyomhassa magát térdelésbe.
Eddigre már nem sok ideje maradt cselekedni. Látta, hogy villan a kés, úgyhogy felkapta a törött képkeretet. Vagy ami maradt belőle. A kezében lévő darab még egy béna bumerángnak is elment volna. És bár a célbadobás nem tartozott az erősségei közé - a tornában használt gömböt inkább magasra és onnan pontosan kellett dobnia, mint nyílegyenesen - azért teljes erőből a Niel hasonmás kést tartó kezének hajította. Még a rögtönzött fegyver röpte közben változott macskává, hogy a valódi Nielhez sprinteljen, jópár üvegszilánkot hagyva maga mögött. A fiú mellé érve alakult vissza, és megragadta Niel vállait, hogy neki is segítsen feltérdelni. Csak a mihez tartás végett, mindeközben a hasonmás felé fújt, minden macskás dühével az arcán.
- Niel, figyelj rám! Meg tudod csinálni! Koncentrálj rá. Ő a célpont, minden más belőle indul ki - osztotta meg a saját tanácsát. Nem tudta megmagyarázni, csak érezte, hogy így van. Ki kellett iktatni a Pávát, és a többi árnyékkal is könnyebb lesz utána. - Itt vagyok veled - tette hozzá biztatásként. Csak ennyit tudott ajánlani. Ő pedig próbált nem arra figyelni, mitől is volt ragadós a saját keze.
 
BETTYLEG


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...
Lilia Volkov
Hozzászólások száma : 81
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Diák
Ki van a képen? : Brenna D'Amico
Lilia Volkov
• doing the best they can •

Rosemarie Morozov and Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Május 12, 2024 6:04 pm

The Upside Down

Good bye: brother




Szeretnék röhögni Lazen, jól tolja a poénokat, annak ellenére, hogy bevédi a pöcst, dilidokit, ahogy Romy nevezte, mintha megszállta volna a karácsony szelleme. Grinch-nek érzem magam mellette.
Szeretnék lepacsizni vele, amikor megemlíti Molly Weasleyt, mert mindenkivel lepacsizok, aki ismeri a Weasleyket, de a világ apró, sebző szilánkokra hullik, amikor Freddy próbálja meg megmenteni, egyedül. Az inkompetenciám fülembe visít nagy, gennyes hólyag képében FREDDY PRÓBÁLJA MEG, EGYEDÜL! Szirénaszó, éles, nyögnék, de képtelenség, először is rengeteg minden történik Freddy sérülésével egyidőben, kezdve onnan, hogy érkezik a főbérlőnk nőket menteni és legszívesebben rásóznám mindet, nem csak Romyt. Igazából Lazet is, de ezt sosem fogom megmondani neki.
Egy következő, jelentéktelen lélegzetvételemnél már David arcát ölti fel az egyik fekete paca és ez az a rész, amikor több fekete entitás szívja magába az én rossz érzéseim is, irigységet, haragot, abban a másodpercnyi döbbenetben, annyira ő kell neki, hogy ide idézi. Egy egész szonáta születik fejemben sokszor megénekelt szomorúságról, amit eddig csak tolmácsoltam, mert a szerelem mindig valaki mással történt meg és most…megölik.
Hogy Lili kapaszkodik belém, vagy én őbelé, fogalmam sincs, a világ forog, hömpölyög, agysejtjeim fagyásnak indulnak, nem hallok, vagy látok tisztán, csak a szirénaszó erősödik, hogy ő megsérült. Fülem, agyam, lelkem minden egyszerre zsong a bombariadótól, apró párákat képez ajkamon a tiltakozás.
-Ne…ne…
De megreked minden normális mozdulat felé, mintha robottá változtattak volna. Pedig ki akarom mondani a nevét. Százszor, ezerszer, ki akarom mondani.



Bloom és Laze, ők talán… Nem bírok nyelni, gondolkodni, csak amikor Laze elsuhan mellettem, valamit csinálnak, meg fogják menteni, nekik van diplomájuk, vagy lesz, meg fogják menteni.
Egy másodperc erejéig megfagy arcomon a fintor, mert Gyűrűk urát idéz és elvonja a figyelmem Freddy haldoklásáról. NEM HALDOKLIK!
-Kérlek segítsetek neki, csinálok portált, mindjárt.
Beront Bishop és nem szarozik. Az első másodpercben még rá tudok nézni, elhiszem, hogy megmenti a napot.
-Segíts
Aztán…
Kaine és Laze már saját “variánsaikkal” harcolnak, néznek szembe, akármi, a gonosz mágus nem hagyja, hogy árgus szemekkel kövessem minden mozdulatukat, elvonja a figyelmem, nem hagy koncentrálni belső fohászaimra “csak ne legyen semmi bajuk”
Crystal menti a helyzetet, neki küldöm az utolsó könyörgő pillantást, mert hiába kaparom a máguskört, repednek bele körmeim a semmibe, egyszerűen képtelen vagyok lehántani, nem megy, mintha nem tudnék portált nyitni.
-Crys, kösz
Nyögöm a széteső világ előtt, hátha egy szelete mégis megmenekülhet.
Aztán Lili…Lili


A mágus gonosz variánsa magának akarja Niel figyelmét, mely pattog és megoszlik az őt körülvevő barátok között. Nyilván erre nem számított, azt hitte egyedül érkezik, maguk az árnyéklények, Liam emberségének egy-egy érzelmi kivetülése is csak díszlet lett volna, hogy a két fiú rettegjen, miközben kivégzi őket. Mert ő csak küldetés sikerességére akart koncentrálni, hiszen céllal küldték. Ugyan ki számolta bele a többieket?

Bloom

A lány majd ellátja annak sebeit, aki lenyúlta az Ő bujaságát, avagy tulajdonképpen Dominicét, hiszen az elmúlt időkben vele táplálkozott. Túl effektív csapatot alkotnak a fiúval, valami kötelék szaglik körülöttük, a mágust még érdekelné is, ha nem lenne fontosabb feladata. Int az egyik fekete, masszaszerű alaknak és a Jóra való restség nyomban Bloom lábához kúszik, hideg árnyékujjai rátekerednek bokájára, füléhez fekete folyadék kúszik és ha belemászott Bloomba, már a fejében szólal újra meg.
-Ugyan miért segítenél? Itt neked semmi közöd senkihez. Vedd rá, erőszakkal valamelyik mágust, vagy aki tud portált nyitni, hogy vigyen haza azonnal. Itt ez a kutya, aki dimenziókat ugrik át és téged még nem szállított haza? Hazudtak neked, elárultak téged, fogd a kutyát, követeld, ez jár neked, itt nincs helye barátságnak, vedd rá, fojtogasd őket az indiáddal, vedd rá, hogy vigyenek haza.
//Bloom harcolhat a hanggal, akaraterő kérdése :*//

Laze

A hiúság saját képmásában karolja át mellkasát, amit keskenyebbnek ítél sajátjánál, mert Laze tökéletesített formájának hiszi magát. De mégsem eléggé, kell neki a fiú élete, az ereje, energiája, minden kis szövete, ami hozzájárulhat, hogy Ő életre keljen.
-Nem vagy elég jó, elég izmos, elég szőke, nem elég fehérek a fogaid. És nem vagy elég jó barát sem, vagy kiváló harcos, mint Kaine, nem fogsz tudni segíteni Freddynek, Nielnek. Teljesen felesleges küzdened…ellenem, én majd átveszem a helyed, egy jobb változatodként. Add nekem a formád, gondolataid, minden emléked. Sorvadj el a karjaim között.
Laze gyengeséget érezhet, szája egészen kiszárad, még az agyag is lassan foszlani kezd róla, hiszen minden a Hiúságát táplálja majd, ha ő átadja magát neki.
//Laze úgyszintén harcolhat az entitással.//

Bishop/(kicsit) Lili

A mágus felfigyel a lakásba betörő robosztus alakra, de nem véletlenül tagja a Szindikátus vezető testületének, számára a máguskörök sokkal gyorsabban idéződnek. Azonnal csinál egyet, melyen átereszti az energiaágyú lövedékét, s csak azért nem hal meg mindenki a zsúfolt kis szuterénben, mert a hőenergialöket az ablak irányába vetődik.
A mágus jól időzít, remekül irányít, Nielt akarja eltalálni, de a fiú éppen jókor vetődik hasra, Freddy mellé, talán még mindig meg akarja idézni azt a mágusportált. Lilit azonban talán cserben hagyja a macskaügesség, lesodródik a fiú válláról, neki a közeli falnak és némi hőhullám is elkapja
//Lili védekezhet elugorhat, vagy csak a lendület kapja el//
-Ostoba dolog bármit is nekem lőni.
Kacag fel a mágus, aztán int egy újabb árnylénynek, hogy az újonnan érkező, katonaszerű alak se idegesítse.
Az irigység máris Bishop fegyvercsövébe kúszik, onnan átáramlik tenyerébe és a férfi érezheti, ahogy a facsaró kellemetlen sóvárgás minden tagját elárassza. Fegyvere forróvá válik, ha nem engedi el időben, felsérti mindkét tenyerét.
-Lőjj még egyet, lődd ki ezt az egész kócerájt, ölj meg mindenkit Te, hiszen nem hagyhatod, hogy egy csapat gyerek arassa le a babérokat helyetted. Megalázó lenne és olyan nagyon irigyelnéd…
Tenyerén keresztül felmászik nyakába a testetlen, fekete forma, hogy gonosz dolgokat súgjon fülébe és, hogy ahol Bishop bőréhez ért égésnyomot hagyjon rajta.
//természetesen ő is védekezhet//

Kaine/Romy
A harag démona keríti hatalmába a “Csodapókként” nevezettet, nem mással kell szembenéznie, mint saját dühével, hiszen hiába duruzsol fülébe Romy, a harag hullámai őt is elérik, hátulról fogja le a pókot, nyelvét hosszasan kinyújtja és gyűlöletbeszéde zsigereibe issza magát.
-Dühöngj, hogy tehetetlen vagy. Légy mérges, erősebb vagyok, ha átjár a haragod, légy mérges, zilálj szét, semmisíts meg, így kevés vagy ellenem, de együtt többek vagyunk!
Lefogja, mozdulni sem bíz, azonban érezheti, hogy egyre erősebb hullámokban önti el a harag, hogy határai és az elfojtások lassan elpattannak, minden cérnaszál vékonyodik és a bestia előtörni vágyik, hiszen ő éppen ezt akarja, a mágus lusta lenne végezni mindegyikőjükkel, külön, de ha egymásnak esnek, ha Kaine Parker enged a haragjának talán még a lustaságnak sem kell megmozdulnia.
//Ettől még ellenállhat ő.ő//


Lili

A lökés, zaj és talán hő hármasegysége egy pillanatra biztosan megbénította, talán néhány üvegszilánkot sem úszott meg és ki tudja ki mindenki állt a közelében, de a visszaalakulás minden bizonnyal sikerült neki, de a bátorság nem csak Nielnek kellett. A mágus arra sem vette a fáradtságot, hogy démont küldjön felé, elképzelte a “háziállatot” harcképtelennek noha nem örült, hogy a bujaság Domi érzésein keresztül távozott a színtérről, köze volt Lilihez is.
//Lili lehet jobban is a Niel variáns számításai ellenére//

Gwen
Felé indul a Kevélység, rátelepszik, nem hagyja mozdulni és ha hálókkal próbálkozna mind összekuszálódnak.



-Lili!
Nem hallom, ha mondott valamit, a sokk és adrenalin beteg elegye kivonta a forgalomból logikus gondolataim, csak kiáltom a nevét, nyúlok is felé, de az egyik démon elválaszt tőle, a lustaság mégis megmozdul, hogy hátulról átkaroljon és a buzi felé fordítsa a fejem. Nem hiszem el, hogy lehet ennyire erős valaki, aki lehet magassarkút hord egy transzi bárban. Nem hagyja, hogy rajta kívül bárki másra figyelni tudjak.
-Végre eléggé lefoglaltam a csapatod, most már foglalkozhatunk azzal mi játszódott itt az elmúlt hónapokban?
Kérdezi a variánsom szinte finoman, gesztikulál, túltolja. Nem illik hozzám ez a túlmozgásosság. Levegőhöz jutok, legalábbis próbálok, annyi minden történik, dobol fülemben az adrenalin és valamiért úgy érzem döntő ez a néhány másodperc, nem árt felfogni amit akar, vagy talán ezek tényleg az utolsó pillanatok ebből a rohadt életből.
-A bátyád próbált megóvni tőled, bár ezt gyerekes és sajátos módon tette, azt hitte, ha eltaszít magától én nem árthatok neked, ugyanis kezdetektől fogva rád vadásztam.
Néz mélyen a szemembe.
-Minden világban te voltál a fontosabb Topsfield, de ebben különösen nagy port fogsz kavarni a Szindikátusnak, ezért próbáltunk a gyengepontodon megfogni, testvéri szeretet.
Undorodva néz végig Domin, le s fel süllyedő mellkasom bámulja, tekintetem, ahogy a megtört bátyámra villan, aki padlót nézi, Lilit, ismerik egymást, felhasadt ajkából lassan szivárog vére, kissé megvonja vállát.
-Valahogy távol akartalak tartani, de nem vagyok teljesen ártatlan, azt hiszem ezek a démonok belőlem táplálkoztak. Tényleg irigyeltelek és haragudtam, ahogy mondta, mindig te voltál a fontosabb és tudtam, éreztem. De nem utállak, sosem utáltalak, minden hülyeségem ellenére sem akartam, hogy te legyél az idősebb. Meg akartalak védeni…
Beszéde hadaróbbá válik, mintha nem lenne sok ideje. Nincs. A variánsom elkapja, egy másodperc alatt, egészen közel húzza magához, kezében kés villan.
-Igazából hónapok óta kínzom és egészen nehezen tört meg, de mielőtt mindent megbocsátanál a halálotok előtt és ez valami mártírdrámába fulladna, tudnod kell, hogy igenis összezavarta mert a te képedben kínoztam az álmaiban úgymond, saját kis tükördimenziómban, mellesleg az emberiség bűnei is innen származnak, miattad elég sokat szenvedett most már elég igaz? Dominic? Kicsi, hősködő Niel azt akarjátok, hogy vége legyen, nem?
Dominic éppen eltátogja, hogy szeretlek, miközben a kés vészes közelségbe kerül és én…előttem szint elsötétül a világ, annyira meg akarok menteni mindenkit, egyszerre, Dominicot, aki hazudott, miattam, aki hazudott és szenvedett értem, mindig én voltam neki a fontosabb Topsfield, sosem eresztette el a kezem a sötétben, hiába nőttünk fel, nem, így egyszerűen nem lehet vége, semmi értelme nem lenne tovább folytatni, ha most vége szakad. Csak ki kell tépnem a kést, csak gyorsabbnak lenni, levegő beszív, kaparom körmömmel a variánsom “világának” hülye szövetét, amíg véres nem lesz mind a tíz ujjam, egyetlen portál kell, egy újabb, egy utolsó.




Bye Dominic
Bayville gang  The evilest variant 1f60a
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Laserian Harries and Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Május 12, 2024 5:47 pm
Bayville gang
Még Bayville-ben
Nem igazán értette ezt a nagy légballont a névhúzás körül. Csak egy sóhajjal megrázta a fejét.
- A cserebere még mindig jobb, mint ha valaki semmit nem kap, más meg mindenkitől. Sokkal igazságosabbnak tűnik, de nem akarok nagyon belekotyogni - emelte fel a kezeit békítően. Hallotta, hogy Romy és Niel is ellenezték a dolgot. Lilia szerint viszont ezzel csak sokkal több tér maradhatott a gyerekes ki szeret kit féle harcoknak és rossz érzéseknek. Holott az ünnepnek igazán nem erről kellett szólnia.
De inkább vállat vont és foglalkozott mással. Például azzal, hogy ha Niel menteni akarta azt a kellemetlenkedő alakot, akkor mellette legyen. Akkor is, ha ezt macskaként tette. Úgy mégiscsak könnyebbnek tűnt Niel közelében maradni.

A portálon túl
Nem hezitált, amikor Niel vállára ugrott. A saját kapcsolatát a mágiával ugyan nem értette, azt tudta, hogy valamiért erősítette. Ez az információ most bőven elég volt. És nem is tervezett éppen ezért Dominic vagy a látens páva intim szférájába keveredni. Ő tényleg nem is akarta felhívni magára a figyelmet. De a háziállat kommentárra az összes szőrét felborzolva fújt egyet a földön fekvő irányába. Valahogy ki kellett fejeznie a nemtetszését.
A másik Niel pávatánca közben a sötét alakokat követte a szemével, folyamatosan kagylózott feléjük, nem akart kellemetlen meglepetéseket. Egy ponton kivont karmokkal csapott is az egyik felé, hogy biztosan távol maradjon tőlük. A végén pedig csak a mihez tartás végett fújt az idegen Nielre.
- Meow! - nyávogott Nielre figyelmeztetően. A portál talán bezárult és Alvers szagmintája azonnal el is tűnt a megjelenése után Romyval együtt, de ettől a helyzet még nem lett könnyebb. Sőt. Bár annak őszintén örült, hogy unokanővéréért nem kellett már izgulnia, de Freddy és Crystal jelenléte még így is aggodalomra adott okot. A lányok képességeit egy harcban nem ismerte. Gwen és Lacey miatt kevésbé izgult, legalábbis őket illetően Kaine-ből és Laze-ből indult ki.
Nos, az elképzelhetetlen így is megtörtént. Hallotta Freddy kérdését, de nem érzett magukon kívül újabb szagmintát a szobában. Biztos volt benne, hogy David nincs jelen. Freddy összecsuklása és a vérszag azonnal kiváltott belőle egy mély, macskás morgást. Hallott már arról, hogy a tigrisek bosszúállók - sajnos ő nem a nővére volt, de ebben a percben vendettát fogadott az árnyékok és sokszínű tulajdonosuk ellen. Csak az a sikítás nem hiányzott neki, amit Bloom hallatott. Az egy kis ideig fülcsengést okozott neki. Emiatt úgy döntött, a szemeit a Páván és Dominicon tartja, legalább addig, ameddig képes lesz normálisan odafigyelni a többiekre.
Ez utóbbit nem segítette a hang alapján Páva 2.0 megjelenése, az ajtó betörése, és még egy új hang csatlakozása a játékhoz. De legalább úgy érezhette, hogy valaki tudja is mit csinál ebben a csoportosulásban, mert az alakot öltő árnyakkal ez kezdett egy kicsit nehézzé válni. Főleg, mikor hallani is kezdett, és eleinte Kaine szövegelését próbálta dekódolni. Aztán rá kellett jönnie, hogy a srác egyáltalán nem hozzájuk beszélt, hanem valószínűleg Romy csatlakozott vissza a csoportosuláshoz. A maga részéről nagyon próbált Niel-re koncentrálni és arra, ami közvetlen előttük zajlott. Kizárni az eltűnő szagokat, a vér fémes aromáját, bármilyen ide nem illő zajt, mozdulatot, látványt.
Aztán meghallotta a saját nevét és láthatta, amint Kaine a saját csatáját vívja. A kézjelekből vette a lapot azonnal.
- Meow meow - tette meg halk nyávogását Nielnek. Ezen a ponton már nagyon kezdett frusztráló lenni számára, hogy macskaként még mindig nem tudta megértetni magát a többiekkel. Legszívesebben a saját füleit kaparta volna le. De most más dolga volt.
Leugrott Nielről, és elszaladt a Kaine ellen küzdő árnyék irányába. Ideje volt terelni egy kicsit. Abban biztos volt, hogy ezt a dögöt nem akarta megkóstolni. Becélozta hát a szagtalan figura hátát. Ugrás közben alakult át, és mind a tíz karmát belemélyesztette. Szinte azonnal vissza is húzta őket és elugrott onnan. A levegőben fordulva alakult vissza macskává, hogy közelebb iszkolhasson Kaine-hez és onnan fújjon az ellenfelére. A lövés annyira nem volt barátja a hallásának. És a srác még mindig lökte a dumát.
- Meow meow meow meow meow meow meow - adott le egy kommentet, továbbra is csak nyávogással. Ennek a hangerejét most nem tudta volna belőni, ugyanis a lövéstől még mindig csengett egy kicsit a füle. És a látvánnyal sem volt kibékülve. Már készült volna ismét terelőhadműveletbe kezdeni, amikor Kaine rászólt, hogy ennek már ne menjen neki. Nem kellett kétszer mondani. Szeretett ízeltlábúakra vadászni, de ez egy kicsit nagy volt az ő ízlésének. És nem tetszett neki, hogy még Kaine is tartott tőle. Arról nem is beszélve, hogy untig elég időt töltött távol Nieltől, ami ebben a helyzetben nem volt a legjobb stratégia. Ezért aztán vissza is sprintelt hozzá.
Ezúttal nem akart ráugrani. Nem volt ugyan biztos benne, hogy ez lesz a jó döntés, de visszaváltozott és elkapta a karját.
- Bátorság. Meg tudod csinálni - suttogta, és igyekezett minél közelebb maradni hozzá. A többiek egész jól boldogultak nélküle is. De úgy sejtette, ebben a helyzetben Niel erősítésre szorult.  

Nyávogások sorrendben:

 
BETTYLEG


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...
Lilia Volkov
Hozzászólások száma : 81
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Diák
Ki van a képen? : Brenna D'Amico
Lilia Volkov
• doing the best they can •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Niel Topsfield, Laserian Harries and Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Május 12, 2024 3:38 pm
 The evilest variant  
Bayville gang & Bishop Crystal & Lockjaw
Felcsillant a szemem az örömtől a karácsony klassz lesz kijelentéstől. Már éppen megosztottam volna az örömömet Lockjawwal is, amikor mindannyian úgy döntöttünk Niel vészjelzésére, hogy átjövünk a portálon.
A látottak alapján nagy hirtelenjében utasítottam Lockjawot arra, hogy védje a lányokat és kész lettem volna kikapcsolni a zsugorító nyakörvét is, de ez a hely nem bírta volna meg az ő nagy termetét. Először csak megfélemlítésképpen gondoltam erre, másodszor ténylegesen úgy nézett ki a dolog, hogy itt nem viccelt Niel, amikor azt mondta, hogy a testvére bajban van.
Olyan gyorsan történtek az események, hogy csak pislogni tudtam, de nem veszítettem el a lélekjelenlétem, legalábbis azt gondoltam. Miután Romyt kivitte Lance úr és a sebbesült Freddyt igyekeztek ellátni és látszólag Laze hasonmását ellátták a hálóval, Gwen rám pillantott és olyan határozottan kért meg, hogy valami védőfalat emeljek köréjük, amíg biztonságos nem lesz a terep, hogy hezitálásnak nyoma sem volt. Aztán betőrt az ajtó, lövés hangzott el, Bishop megjelenése. Szűkös itt bármiféle nagyobb falakat emelni, ami mögé megbújhatnánk, de egy biztos volt, közelebb araszoltam a sérülthöz és már formáltam is valamiféle burkot, falat, hogy legalább védje valami őket.
- Lockjawwal el tudjuk vinni őt a ኆራዎኲኟኞኟቿቦዎሏኖ ሽራኖራኲሏቿ ቌኟዃኞቦዎሏቿሖሏ (Metropolitan General Hospitalba), ott az orvosok vigyáznak rá. – javaslom, bár nem hiszem, hogy megértik a nagy hirtelenjében elhadart kórház nevét. Arra sem volt időm, hogy zavarban legyek emiatt vagy szégyenkezzek.
- Ne maradjatok itt sokáig, nem tart örökké. (2 perc a kocka szerint) – ha megbíznak bennem, akkor óvatosan felemelem tőlük Freddyt és megérintem Lockjaw oldalát a lábammal, csak hozza súrolom a nadrágom szélét, hogy érintkezzek vele.
- Mindjárt itt vagyunk Lockjawwal, tartsatok ki! – azzal újra kimondtam Lockjawnak, hogy hová vigyen minket Freddyvel.
Itt egy picit érdekes volt a dolog, mert nagyon hirtelen jelentünk meg a kórház előtt a kutyámmal. Szerencsére ebből keveset láttak, de igyekeztem befele Freddy testével és orvost szólítgatva, mármint, hogy arra van szükségem. Ha rákérdeztek volna azt nehezen magyaráznám meg miként sikerült idehozni a sebesült lányt, elcipelni idáig és társai. De szerencsére fontosabbnak tartották megmenteni az életét, mint ilyeneket kérdezni. Előtte viszont nem várt kérésekkel fordultak felém, hogy fel tudják venni Freddy adatait és azt kérdezték, hogy családtag vagyok-e. Az elém került űrlap láttán sikítani tudtam volna, hogy mentsék meg az életét előbb és utána vegyék nyilvántartásba, de igen. Megértettem, hogy ez ugyanolyan fontos, mint őt idehozni és átadni értő kezek alá, akik visszahozhatják őt, mert megvannak az eszközeik.
Gyorsan írtam egy SMS-t Lance úrnak és Romynak arról, hogy Freddyt kórházba hoztam és itt vagyunk a 101 St Andews Ln, NY 11542 kórházban, (A valóságban itt a Glen Cove található.) amely elég közel van Bayvillehez. Lockjawwal már sétáltunk a közelében.
Kitöltöttem a papírokat, ahogy tudtam és miután a kedves nővérnek átadtam azt szóltam neki, hogy értesítettem a lány hozzátartozóit, jönni fognak. Már siettem is vissza a többiekhez. Ki tudja mi történt amíg mi távol voltunk Lockjawwal.
Visszatértem hozzájuk. A helyzet csak rosszabbodott és ez ijesztő volt.


bettyleg


_________________



People are Strange, when you’re a stranger.

Crystalia Amaquelin
Hozzászólások száma : 49
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Attilan hercegnője
Ki van a képen? : Saoirse Ronan
Crystalia Amaquelin
• doing good for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Niel Topsfield and Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Május 11, 2024 7:56 pm

Bayville Gang & Kaine

Az egész karácsonyi készülődési lázra nem tudtam mégis mit mondhatnék. Engem nem várt senki, hogy csatlakozzak hozzá, úgy összességében esély sem volt arra, hogy bárki bárhová is hívjon. De addig sem kellett azon törnöm a fejem, hogy ez az egész tulajdonképpen jó vagy rossz értelemben befolyásolna engem. Talán egyszer ha megértem, milyen átérezni ezt az ünnepet, akkor reálisabban és több átérzéssel szemlélném. Addig pedig nem volt ez más mint egy újabb összeröffenés kis iszogatással, fura fojtogató gőzpárákkal és bezsongott lakótársakkal. Én tényleg igyekeztem magamra vértezni, hogy mi volt olyan jó móka ebben. Az ajándékozás ötletére jobban füleltem is a kelleténél, de meglehez ahhoz meg kellene kérdeznem valakit, hogy a személyes tapasztalatairól meséljen és az nem most jött el.
Márpedig Niel kis akciója is azt támasztotta alá, hogy nem csak ez napolódott el, de az egész társalgás. Ha már a testvéréről volt szó, akkor erősen gyanú kezdte fúrni az oldalam, hogy ennek is köze lesz ahhoz az incidenshez, amit a legutóbb lerendeztünk. Hogy is mondta, csak ő az egyetlen variáns, aki nem rossz arc?
Úgy egyébként mi lehet az a fordulópont, ami Nielt is olyanná teszi?
Nem kellene megvárni, amíg ez bekövetkezik. Azt valahogy sejtettem, hogy az univerzumok hiába is különböztek egymástól, önmagunkat nem hazudtolhattuk meg. Hosszú távon semmiképp nem. Épp ezért tűntem el olyan hamar a felszerelésemért, mert az nem volt kérdés, hogy csatlakozom. Annak már kevésbé örültem, hogy Romy is így szeretett volna jönni. Még nagyon nem állt arra készen, hogy testközelből is meg tudja védeni magát, magamat ismerve pedig tudtam, hogy a figyelmem meg fog oszlani. Ezért is lepett meg, hogy Alvers milyen hamar visszarántotta őt. Azt hiszem az öreggel néhány témában hasonlóan gondolkoztunk és nem csak ebben. Vele volt a legkevesebb feszkóm, nagyjából elléteztünk egymás mellett noha néha úgy éreztem méreget, meglehet csak amolyan berögződés lehet nála. Biccentettem is felé - már ha látta egyáltalán, így már sokkal könnyebben tudtam oda koncentrálni, ami minket fogadott odaát.
Addig eszem ágában nem volt használni a fegyvereimet, amíg nem tudtam mivel állunk szemben. Nem kellett ahhoz egyetlen kérdést sem feltenni, hogy megválaszolódjanak a kérdéseim. Nem én voltam az első, aki tettre készen nekiindult, de lehet tanácsos lett volna megelőzni a manővert. Mondtam már, hogy amikor az ellenség süketel, olyankor szándékosan húzza az időt csak? A valóság nem arról szólt, hogy meghallgassuk egymás monológját még akkor sem, ha ez amúgy menőn nézett ki. Freddy talán ezt unta meg és engem is motivált abban, hogy cselekvésre szánjam el magam. Ha az az eszköz fogott rajta, akkor talán a hálóm sem megy potyára. Sikerült is az egyiket megragadnom vele, hogy magam felé rántsam, de úgy szánkáztam át rajta lábbal előre, hogy aztán kénytelen voltam korrigálni az irányomon. Mi a francok ezek?
Ekkor recsegett be a mikroport a szerelésben. Először azt hittem, hogy ideát hallom ezt valahol, de amikor a szuszogást is meghallottam, akaratlanul is körbesandítottam.
- Mikrofonpróba, mikrofonpróba, Csodapók hallasz? - persze, hogy hallottam, ennél feltűnőbben és hangosabban nem is érdeklődhetett volna arról, hogy hallom-e.
- Romy? Te visszajöttél Vagy hol vagy? - azért lopva körbesandítottam, de miután rájöttem, hogy a ruhám fogta csak és kizárólag a jelet, megnyugodtam. Tényleg Alverssel van.
- Igen! Mármint nem. Vagyis gyakorlatban igen, elméletben nem, sőt, inkább fordítva, mert elmével vagyok, fizikálisan nem. Mi történik ott? Jól vagytok? Elkalapáltatok már mindenkit? - jó is lett volna, ha mindenkit egyszerűen gúzsba kötünk, de a legutóbbi malőr is kemény volt amin Niellel ketten vettünk részt.
-Jobb is, te maradj csak odaát. Itt kicsit káosz van, ezek az izék olyanok... sebezhetetlennek tűnnek. - tanácstalannak tűntem, de nem tétlennek. Nem állt tőlem messze, hogy ne próbálkozzak, de olyan volt egynémelyik, mintha fel sem tűnt volna, hogy itt vagyok.
- A kultistákra gondolsz? Próbáltad megütni őket? Mármint a lábuk között, az biztos működik. - milyen jó, hogy most nem látja a fejem, meg úgy senki. Átsuhant a gondolat rajtam, hogy voltaképpen ezek nem is igazán öltöttek alakot.
- Addig nem akarok rájuk lőni, amíg nem tudom, hogy felfogják, de te mióta élsz olyan tévképzetben, hogy attól majd hatástalanítódnak? - már megint nem működött a szűrő, mármint az a szűrő, ami azt mondatta ki velem, hogy ne stresszeljem fölöslegesen kártékony infókkal.
- Csak egy önvédelmi videóban hallottam. Be is mutatnám, de el lettem víve. - a túloldalon Romy épp felsóhajtott. Kellett ennyit beszélnem minderrő. - A hálód sem működik rajtuk?
Freddy egy pillanat törtrésze alatt sérült meg nagyon. Én épp az egyik ilyen izét próbáltam átlyuggatni a csontpengével, de mintha nem is hatott volna rajta. Ketten rohantak oda a lányhoz. Kezdett bennem felmenni a pumpa, hogy eddig mindennel hatástalan voltam. De várjunk csak, valami megváltozott. Bosszúsan szisszentem fel.
- Nem és ahogy látom Freddy megsérült, de nem vagyok elég közel hozzá. - bosszúsan szisszentem fel. Szűrő Kaine, szűrő.
- Juj, mi történt, jól vagy? Megsérült? Mennyire? Hívjak erősítést, mentőt, akármit? - Romy mintha túlpörgött volna a vonal túloldalán. Most annyira örültem neki, hogy nem volt itt. Vagy nem ő sérült meg. Mármint rohadtul dühített így is, hogy Freddy megsérült, de mire bármit tehettem volna én is, zsebre tette azt az izét.
- Nem tudom, nem nyílik a portál, Niel nem tud nyitni, de kitalálunk valamit. Legrosszabb esetben Lockjaw elindul vele. - próbáltam megnyugtatni a túloldalon. Eltűnődtem, hogy Laze és Lacey mennyire lehettek a helyzet magaslatán, de ahogy láttam jobban urai voltak a helyzetnek. Olyan szívesen oda mentem volna, de a többi alak is jobban felcsigázódott, mintha vonzaná őket a fájdalom.
- Huh, oké, remélem nem súlyos. A lényeg, hogy ne pánikoljatok most. Tudom, hogy a Batman féle 'egyedül dolgozom' felfogást kultiválod, de most nem eshettek szét. Tuti arra játszanak, hogy szétzilálják a csapatot, mert együtt igazán veszélyesek vagytok. - adott egy jó ötletet. Mindig az a baja, hogy egyedül akarok megoldani mindent. Laze is úgy fest folyamatosan alakuló ellenfelet kapott. Még nem akartam elsütni a fegyvert, de egy próbát megért. Gwen felé sandítottam, elég volt neki intenem egy előre mozdulattal, hogy vegye a lapot jövök. Mostanában úgyis sokszor láttam őket egymás társaságában, talán tudnának szinkronban is lenni. Amúgy is olyan undorító az az öltönyös Laze. Olyan fjata, akibe bele kellene mártani a golyóstollat. Közelebb lendültem és a rá kilőtt hálóval Gwen felé rántottam meg. Gyerünk kislány, kapd el.
- Nem esünk szét, épp Gwennek tettem egy szívességet. - válaszoltam Romynak kisebb hallgatás után a fülesbe.
- Szívességet... Gwennek? - olyan lassan préselte ki magából a szavakat, mintha nem hitte volna el az előbb amit mondtam tényleg így történt.
- Laze bajban volt. - válaszoltam tárgyilagosan neki, én közben a plafon felé lőttem ki egy hálót, hogy jobban belássam a terepet. Bishopot pillantottam meg érkezni.
- Bishop, csak azokat lődd, akik alakot vesznek fel. - oké ez csak egy teória, de eddig nagyon jól tartotta magát. Lassan érik, hogy én is elővegyem a stukkereket és bedobjam a távolsági fegyvereket.
- Várj, várj, mi történik, alakváltók?? - némi hatásszünet - Tudod, hogy én csak hallok, de nem látok! Oh, üdvözlöm Őrnagymestert. - most majdnem visszavágtam neki, hogy ő meg lát de nem hall. Inkább tovább gondoltam a feltételezésemet. Az előbb mintha David került volna elő, pedig itt sem volt. Aztán most Laze. Az egyik alaktalan massza előtt huppantam le, hogy megkóstoltassam vele a csontpengét.
- Olyan, mintha mindenki a gyenge... ajaj... nem... nem lehet... - a massza most kivételesen nem semlegesen reagált rám, hanem formálódni kezdett. Az eddig alacsonyabb formátlanabb alak magasodni, nyúlni és keskenyedni kezdett, mígnem velem egymagas formát vett fel és hamarosan saját magammal néztem szembe.
- Nem lehet? Mi nem lehet... Csodapók? - Romy hangja bizonytalanul csengett, megint elfelejtettem, hogy nem lát - Kaine?!
- Itt vagyok... saját magammal szemben - nem álltam meg, a pengét már csak azért is meg szerettem volna mártani benne, de ő pont ugyanezzel válaszolt - El kell érnem, hogy lelőhessem.
Nem láttam más megoldást, ha ez a valami ugyanazt tudja mint én, akkor egy fikarcnyit sem leszek erősebb nála, pont mint Peter.
- Hogy érted, hogy saját magaddal harcolsz? - Romy hangjában aggodalom csendült, de igyekeztem ezt kizárni, ő biztonságban volt és csak ez számított - Ugye nem hallucinálsz?
- Nem hallucinálok, remélem. - meg kellett erről tényleg bizonyosodnom. Lili még mindig Niel közelőben volt, tudtam ezzel mit akar elérni, mégis szükségem volt rá. Ha valaki, hát ő fél szavakból is értett.
- Lilia! - nem szoktam sokszor így hívni, de most extrán vészhelyzet volt. Nem kicsit, amihez kellett a terelőakciója. Felé lendültem, pár mozdulatból pedig lekommunikáltam neki, mit szeretnék. Bíztam benne, hogy legalább egy pár másodpercre terel. Pár pofon tőlem, talán egy harapás vagy bármi tőle és máris a kezemben volt a csúcstechnológiás jövőbéli fegyver, amit egyenesen a hasonmásom arcába puffantottam el. Megfeszült, hátratántorodott és féltérdre ereszkedett. Már épp kezdtem volna megörülni a sikernek és a remek csapatmunkának, amikor az alak nem eldőlni készült, hanem duzzadni, nagyjából kétszer akkorára. Az arca helyén éles csáprágók tolultak kifelé és olyan masszív acélos testet növesztett magának, amit még én is megirigyeltem volna. Mindenütt érzékelő szálak meredeztek róla és beötlött a kép, amit olykor csak a tükörben véltem megpillantani. Most valósággal fölém tornyosult. A rémálmom. Vagyis az eltorzult én, akiről eddig csak Peternek meséltem.
- NEM! Oké, öhm... most csak maradj velem, jó? - a hangom bizonytalanul csengett. Ebben a pillanatban nem hittem el magamról, hogy le tudnám győzni.
- N-nem terveztem távozni. Akkor se tudnál lekoptatni most, ha akarnál. De mi történt, jól vagy? - a szűrőt végképp elfelejthettem most már.
- Akadt egy kis gond... Szóval nem meghalt a fickó, hanem átváltozott... Úgy kétszer akkorává - nem akartam továb tétlenkedni, hiszen ő sem tette sokáig. Lili hamar felkeltette az érdeklődését, én pedig nem szerettem volna, ha ő is megsérülne. Teles erővel feszültem neki az alaknak, hogy hagyjak egy kis menekülési időt. Szándékomban állt magamra vonni a figyelmét, ezért további felületeken tadtam rá immár nem csak a pengékkel, de éreztem ide minden egyes pocrikám kelleni fog. - Lili ne menj a közelébe, megoldom máshogy. - figyelmeztettem a lányt, mielőtt ő ezt másképp gobdolná és megint beugrik segíteni. De miféle kolosszus ez, hogy egy ilyen lövést kibírt?
- Átváltozott, mégis mivé? A hangok alapján Godzillává... - próbálta Romy a gyér poénnal oldani a helyzet feszültségét, mint mindig. Valahol roppant hálás voltam most neki.
- Nem. De túl erős. - egyre több módszerrel próbáltam hatni a bestia ellen, de tisztában voltam azzal, hogy mennyire intelligens. Lehet egy ösztönlény, de pont ettől olyan veszélyes. Már kezdtem zihálni és kezdett leszűkülni rá a figyelmem.
- Sokkal erősebb vagy, mint sejted Csodapók! Menni fog, bízz magadban! - Romy a túloldalt mindent megtett a táv-drukkolás hatásosságáért, amit távoli technopata csatlakozása megengedett, ha ilyen könnyen le lehetett volna győzni annak örültem volna.
- Mondj még ilyeneket. - elmosolyodtam a szavaira, de nem a fényezésemet akartam hallgatni, hanem csak hogy fejben kontrollban maradjak. Ha én is kikapcsolok fejben, akkor már kettőnkkel kell küzdenie a többieknek, azt pedig nem akartam. Nem kellett még több mindenki megsérüljön. Néha felszisszentem egy hirtelen jött gyomrosra vagy karcolásra. Ez a dög akkor sem tűnt sebezhetőnek, ha aháta mögé jutottam, mert az érzékei messze jobbak voltak.
- Épületeket röptetsz fél kézzel, egy alakváltó-Godzilla-akármi meg sem kottyan neked! Juj, ez nagyon fájt? - akadt meg Romy egy pillanatra egy elcsípett szisszenés miatt - Bármi is az, nincs esélye ellened!
- Viccelsz? Kétszer olyan gyors mint én és borotvaéles csáprágói vannak. - hát persze, ő nem látta, körül kellett írnom neki mivel állok szemben.
- Oké, eddig Godzillára asszociáltam és nem Aragogra... De ettől még erősebb vagy, mint hiszed. Bizots van gyengepontja, mindennek van. - ha tudná, hogy próbáltam, épp sikerült is valahol hajlatban telibe kapni a pók-ént, hogy egy plusz kart lerobbanthassak róla a tenyeremmel. De ez nem volt még elégséges.
- Fogalmam sincs mi, de most már nincs rajta szerkó... Szerkó... Tűz! Ezaz! Zseni vagy. - támadt egy ötletem. Tényleg az kellett volna, hogy most robbanjon rá minden, gyulladjon fel, mert nincs a tűzálló hacukája.
- Azért óvatosan a tűzzel, gondolj a többiekre. - hallgattam az intelmet. Én már fejben készültem összerakni a trükköt.
- Gondolok, de ehhez kell Bishop. - lényegretörő választ adtam. Még tettem egy kísérletet arra, hogy ha hálóval összefogom azt a sok kart, akkor talán ki tudom gáncsolni az útból. Lehet, hogy ugyanolyan gyors mint én, de nagyobb is, kisebb eséllyel találhat el.
- Vagy a tűz helyett megpróbálhatnád diplomatikusan magad mellé állítani? Ha pókról vagy szó, akkor értesz a nyelvén, nem? - némi csönd után Romynak is támadt egy ötlete, de ezt élből elvetettem. Ismertem a természetét.
- Nem, az ő nyelvén sosem értettem. - ahogy ezt kimondtam, átlengett a szégyenérzet. Egy olyan szegmense volt ezen kivetülés a lényemnek, amelyet legszívesebben elzártam volna egy palackba és soha nem beszéltem volna róla.
- Csak azért mert nagyobb és erősebbnek látszik? Csak egy bullyról beszélünk Csodapók, miért ne tudnál vele csevegni? - furcsán hangzott a hanglejtése. Szívesen olvastam volna most a fejében, hogy mire gondolhat.
- Mert vele sosem lehetett, nem hallgat rám. - a hangom immár csöndesebb volt. Közben ezerrel dolgoztam azon, hogy ne akarja kibontani a már kilőtt hálót a bestia, mert annál több energiát pocsékoltam csak el úgy.
- Nem hallgat rád... mert alakváltó pók, így érted? - még ha így lett volna, azzal jártunk volna valóban jól. De ez messze nem így volt.
- Nem, ő más... Ő egy entitás. - válaszoltam szűkszavúan.
- Mégis milyen entitás? Kezdek aggódni Kaine. - Romy hangja visszarántott egy kicsit a fókuszra, mielőtt még elhibázhatnéka  figyelmetlenségem miatt egyetlen mozdulatot is.
- Egy másik. - ezt nehéz lenne most így megmagyaráznom neki. De nem is csak amiatt, kezdett elpattann a türelmem, amiért egyre többször sikerült ugyanabba a bukfencbe belefutnom. Egyszer csak inkább két pengével szálltam a hátába és kezdtem szúrkálni, ahol tudtam.
- Emiatt nem kell idegesned lenned Csodapók, biztos van másik megoldás az offolására ha a pók beszéd nem működik.
- Az, ha megölöm. - nem egy sebet hasítottam végig közben rajta, de egyedől még messze voltam a céltól.
- Csak a hangroma figyelj Csodapók, oké? - hallhatóan tipródik, hogy mit mondhatna még ilyen messziről - Azzal, ha felhergeled magad, csak gyöngévé teszed magadat az alakváltó-Godzilla-Aragog-akármi ellen. - hallottam Romy hangján, hogy fél. Érezhetően fél. Nem tudtam mit mondjak, így inkább a koncolásba feledkeztem.
- Még itt vagyok. - válaszoltam kisvártatva, amikor a pók-én ledobott a hátáról valahová jó messzire.
- Helyes, mert a többieknek szüksége van rád, és nekem is szükségem van rád. Szóval maradj velem, jó? - kisebb csendet tartott ő is, de nem olyan sokáig - Most feltartanám a kisujjamat egy eskütételre, hogy szavadon fogjalak.
- Nekem is. - aztán tompa puffanással megint megszakadt egy pillanatra a kapcsolat, kezdtem nem érzékelni a határaimat, de annál inkább azt, hog fáradok. - Ha hazaérek, tartom a kisujjam.
- Helyes. Várni foglak... De előtte el kell intéznünk azt az alakváltó akárkit. Azt már tudjuk, hogy nem igazi, szóval, ha így jobban végig gondolom, igazából felesleges kesztyűs kézzel bánnod vele. - tényleg értékeltem Romy fáradozásait, hogy a figyelmem fenntartsa. Rettentően tartottam attól, hogy egyszer csak bekapcsolok és vége mindennek. Még egy kicsit hezitáltam, ahogy kerestem a gyenge oldalt a dögnek, de végül egy újabb körre csúsztam be hozzá.
- Nem, valóban nem. Bishoppal megoldjuk. De még maradj kicsit vonalban, jó? Szeretném közben hallani a hangod. - figyeltem is meg nem is, mert a következő pillanatban már Bishop felé lendültem el. De Romyt a továbbiakban ne hallottam többet.
- Bishop! Nem bírok ezzel a monstrummal, van még valami hatékony fegyvered? Már nincs tűzálló ruhája. - vétóztam meg azt a gyenge pontot, amit jelenleg leginkább szükségszerűnek tartottam. Ha hozzá az kellett, ész voltam a férfival is együttműködni. Vagy igazából bárkivel.


 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Niel Topsfield, Crystalia Amaquelin, Laserian Harries and Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Május 08, 2024 3:05 pm


   


Topsfield még mondana valamit, de addigra már megszakítom a beszélgetést. Itt cselekedni kell, nem magyarázni.
Gyorsan cuccolok be, ebben van rutinom és ilyenkor jön jól, hogy általában bevetésre készen állok. Karácsonykor is. A baj nem ismer ünnepnapokat.
Száguldok a kocsival, mint valami ámokfutó. Pár szabálytalan előzést is beiktatok, amolyan new yorki bunkó sofőr módjára. Azt azért nem kockáztatom, hogy elüssek valakit vagy koccanjak egy másik kocsival. Azzal nem segítenék.
A GPS szerint lassan már elérem a keresett utcát. Minden ravaszság és fifika nélkül az első üres parkolóhelyre leteszem a kocsit. Nem fizetek az automatánál. Ha életekről van szó, nem lehet tétel egy kis büntetés, amit utólag rámvarrnak. Még nem tudom pontosan, miről van szó, de mindig az az első feltételezésem, hogy életveszély áll fenn. Ha kiderül, hogy nem, legfeljebb később megnyugszom.
Gyorsan bepakolom a dzsekimbe a gránátokat, kezembe kapom az energiaágyút és kiszállok. Az az igazság, hogy imádom az ilyen pörgős helyzeteket, az erőket beindító stresszt, amit kivált belőlem egy-egy mentőakció. Az éltet, hogy ilyen szituációkat oldjak meg. Lezárom a kocsit, utána pedig rohanok az ajtóig.
Tudom, hogy Niel már rég bent lehet, mert a portálok nyitását nagyon ügyesen végzi és egy szempillantás alatt megérkezhetett. Az ajtó zárva, ezért csengetni készülök, de női sikolyt hallok bentről. Nincs kérdés. Mint amikor a seregben kiugrottunk egy címre, ahol balhé volt. Rájuk rúgom az ajtót és egy szemvillanásnyi terepszemlével felmérem, ki az elkövető és ki van veszélyben. Topsfield öregedő hasonmása az elsődleges fenyegetés. Rosszfiú, ahogy ezt evilági variánsától és Wongtól tudom. Az is elég árulkodó, hogy egy sérült figurát rángat. Azonnal leadok rá egy lövést az energiaágyúból, ami most hőenergiával van tele. Megadásra felszólítani felesleges lett volna. Multiverzális háborút vív, a családja se szent neki. Majd pont leáll, mert rászól egy ismeretlen katona...
Érzem, hogy itt mágikus energia is van bőven. Konkrétan tele van vele a szoba. Ha tudom, magamba szívok belőle valamennyit. Az fel szokta javítani az erőmet, a gyorsaságomat és a reflexeimet is.
- Vigyétek fedezékbe! - ordítok a Freddy mellett szanitéckedőknek.
Már csak az kéne, hogy őket is eltalálja valami, aztán vak vezet világtalant, sérült lát el sérültet. Épségben kell maradniuk. Laserian képességeiről nem sokat tudok, de Lacey-t láttam már gyógyítóként és elég ügyes.
A csapatból van itt pár komoly fegyvertény is. Kaine-t nem kell félteni, az az érzésem, hogy ezt a jelmezes nőt sem, bár csak sejtéseim vannak, hogy ki ő. Crystal és a kutyája pedig rejtegetik az erejüket, de sok van bennük. Aztán akad néhány érthetetlen tényező is. Szétszórt popcorn. Macska Topsfield vállán. Később minden részlet számíthat, most viszont a lényeg, hogy kilőjem a támadókat. A többi sötét alak lesz a következő célpontom, akiket egy szekrény mögé rejtőzve próbálok becélozni, hacsak meg nem akadályoz valami.

   
Bayville Rescue Squad

   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 122
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Niel Topsfield, Crystalia Amaquelin and Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Május 08, 2024 2:30 am


The evilest
variant
Bayville Gang
"Be strong, but not rude!"
Bayville-i csírák & Lukács püspök

- Mindenki megérdemli az ajándékokat, még az olyanok is, mint David. Tudjátok, hogy miért viselkedik úgy ahogy? Talán eddig rossz példát látott vagy semmilyent. Én azt mondom, hogy inkább tudnám a mi oldalunkon, mint az ellenségén. Tegyetek félre neki legalább egy fél pohár hideg csokoládét, ha kiköpi így járt, a szándék volt a fontos, erre mindig figyeljetek oda. – szemet forgattam, hogy ilyen apróság miatt nem akarnak ajándékot venni valakinek. – Szerintem legyen húzás, ha senki nem akar venni szerencsétlennek ajándékot, majd veszek én, nekem nincsenek ilyen problémáim. Amúgy is mindig túlvásároljuk magunkat, a megbeszélt összeget pedig mindig túllépjük. De nem az a lényeg, hogy meglepjük a másikat és lássuk az arcán a „na erre nem számítottam” érzést? Gondolkodjatok el az ohana jelentésén. – jól láthatóan gyakorlok 24.-ére, nem fogok vezetés közben szent beszédet tartani, de kicipelni a csomagokból csak fogok és ha valaki közben ki nem szúrja a szemeim nem valószínű, hogy a luxus fog várni ott ahová a szükség hívott.
Nem is értem miért ekkora gond ez az ajándékhúzás. Magunkat ismerve úgyis veszünk annak külön ajándékot, akit ki akartunk volna húzni. Hogy sokan vagyunk és sokak nőttek a szívünkhöz? Hát nem ettől lesz csodás az ünnep? Jó, persze a szeretet ünnepe nem pénztárcabarát, sosem volt az, de megéri feltörni azt a bizonyos malacpersejt, legalább most, mármint akinek van ilyenje.
- Molly Weasley kötött pulcsiját megtarthatjátok, biztos vagyok abban, hogy jól fog állni rajtatok. Én utálom a kötött szúrós cuccokat, ezért nincs sálam se. – mondom ezt teljesen nyugodt arccal, még bele is markolok a pattogatott kukoricába és leküldök pár falatot.
Azt már nem tudom megmondani, hogy David milyen szakra jár, de ha pszichológus lenne eddig már rég megpróbált volna minket analizálni nem és jött volna a szokásos „tankönyvi példái vagytok a blablablának”? Vagy én töltöttem mellette kevesebb időt és nem tapasztaltam a „dilidokis” megnyilvánulásait meg, szerencsére.
- Rendben, ha neked sikerül megkülönböztetni Gwen, akkor rád bízom az én bögrémet is. – jobb ugyanis nem jutott az eszembe. Az egy dolog, hogy siettem szembe köpni Niel bátyját a legutóbbi miatt, ám odaát nem várt történések fogadtak minket.
- Azt látom, hogy ez nem buli. – el is húzom a szám és egykedvűen lepillantok a pattogatott kukoricás dobozra. – De ha azt hiszed magadra hagyunk, akkor én fogom kérni Romyt, hogy hideg vized legyen neked is legalább két hétig. – már ha ezt sikerül túlélni, ezt persze nem tettem hozzá. Sokkal jobban érdekelt, hogy mikről hadovál a bátyja meg a Niel variáns, egyértelműen az volt, úgy nézett végig rajtunk, mint akiket a vágóhídra hoztak volna és ő lenne a kaszás fiú, csodálatraméltó. Úgy belesétáltunk ebbe a csapdába, mint annak a rendje és módja, de ha ezzel egyedül néznének szembe és valami baja esne…
A sértegető beszéde is helyén lett volna, ha nem lenne az én arcbőröm vastagabb az övénél és pattanna le az ilyen megjegyzés rólam, mint a többi jó tanács.
- Szeretem a nárciszt, de csak a kertemben. (Dokitól lopva, imádom. by Morf)– még, hogy meghalunk… csóválnám a fejem. Miért olyan biztos ebben? Épp csak hátra pillantok, amikor megérkeznek a többiek is, furcsa szerelésben. Nekünk is be kellett volna öltöznünk Bloommal? Időnk annyi sincs ezt megvitatni, mert Freddy akcióba is lendül, vagyis lendülne és le a kalappal előtte, hogy megtette az első lépést. Na de milyen áron baszki? Én nem voltam közel hozzá, de Bloom igen és esküszöm elöntött a büszkeség, hogy milyen hősiesen viselkedik a variánsom. Az csak részben nyugtatott meg, hogy a poralakok mellett nincs ott még egy Topsfield variáns, szóval még van esélyem Bloom lakótársának megmagyarázni, hogy nem ejtettük foglyul Bloomot és ne változtasson át minket valami csúfsággá vagy semmivé. Szeretek élni. Csak erről van szó.
Bloom sikolya azonban jel. Rossz jel, de jel. Nem kell kétszer szólítania – közben azt is realizálom, hogy Lance kivitte innen Romyt és eskü megnyugszom. Megnyugszom, mert bízom Kaineben.
Hogy szembe akarok nézni a poralakkal? Nem. De semmi kétségem nincs afelől, hogy ő igen, éppen ezért termek gyorsan Bloom mellett, amíg még van időm és hajítom az ellenség irányába a pattogatott kukoricás dobozt. Mit akarok elérni vele? Elterelést. Kicsi, de szar elterelést. Rendetlenséget. „Mi a szar volt ez?” kérdéseket. Meglepetést. Tök mindegy. Csak arra koncentráljanak, amíg akinek kell akcióba lendüljön, ha tud.
- Silány ez a hely, ez a srác nem tudja milyen az anyósnyelv, több lenne itt az oxigén. – morgok, inkább azért, mert gyorsan kell előszednem a zsebemből a magokat és szórnom Bloom tenyerébe belőlük.
- Össze kell szedned magad, fogd meg a kezem. Csináljuk együtt, ellenőrizd a pulzusát, a sebet leszorítom én mindjárt, de tartsd ott a kezed, amíg nem szólok, hogy elveheted. – de mivel nem elsősegéllyel készültem át ide, így marad a ruha szaggatás, pont jó a pólóm anyaga, még ha a kedvencem is volt a héten, a vérzés lelassítása a legfontosabb. Nincs idő gondolkodni, úgy szakítok a felsőm végéből egy hosszú csíkot, mintha a saját életem múlna rajta. Az is múlt. A kutya olyan védelmezően állt mellénk, mintha itt és most több lett volna egyszerű házőrzőnél, én pedig tudtam, hogy ez a kicsi kutya nem is olyan kicsi.
Ráugatott a poralakokra, bár ebben a méretében inkább tűnt tacskónak, mint annak a fenevadnak, akit én láttam a kertünkben.
- Ne kíméld őket, bántották Freddyt. – uszítom, hogy a kutyát vagy a többieket együttvéve édes mindegy, tudom, hogy cselekedni fognak.
Ha Bloom segített és egy kicsit csak annyi ideig megemelte Freddyt amíg körbe tekertem az anyagot a testén, már fél sikert értünk el.
– Most. – adtam meg a rövid jelet, hogy elveheti a tenyerét. Nem fog kitartani míg a világ a világ, ezért kell elvinni innen, amint lehetséges.
- Megvan mi történt Joan Ronalda Reuella Tolkien szereplőjével, Zsákos Fridával a Gyűrűk Úrnője, a Királynő visszatérben, amikor találkozott Banyopókkal? Arra a jelenetre gondolj, amikor Csavardi Sammie rá talál becsavarva a hálójába, nekünk is olyasmi kell most, csak a pókos részt cseréljük le csírára, babcsírára gondolj. Menni fog? – nincs időnk, épp csak elkezdem a szokásos mozdulatot, amikor egy újabb poralak kerül közelebb hozzánk. Nem tetszik, egyáltalán nem tetszik ez nekem, éppen ezért szórok szét pár napraforgómagot, mintha galambokat akarnék etetni.
Ez a poralak olyan élesen és a szívemnek fájdalmasan nevet ki, hogy arra nincsenek szavak, mert amikor ott terem a közelemben, önmagam látom viszont. Tökéletesen, olyan szőke hajtinccsel és mosolyra nyíló ajkakkal, amilyen nekem sosem volt, de a kis gödröcskék, amit anyától örököltem, ott virítottak az arcán, kezében a pattogatott kukoricás dobozzal, amit felé hajítottam. Nincs akihez kérdésekkel fordulhatnék, mert erre nincs magyarázat. Én voltam az, de mégsem. Olyan ördög ügyvédje megjelenése volt a fehér inges, fekete nyakkendős és vállára vett fekete zakótól, mintha most jött volna a fotózásról, amelynek a témája szemmel láthatóan az irodistáknak kedvez. Hátrébb is lépek, lépnék, ha nem teremne a hátam mögött.
Ez rám szállt. Tudatosult bennem és ha tényleg a saját problémámmal kell szembe néznem, akkor gondolkodás nélkül húzok indákat az útjába, sikertelenül egyelőre.  

Spoilerben Őkevélyessége, Lazac, Rudytisz személyesen, Donald T.-nek is elmegy::
—Hakrabi




// Laze, szándékosan nevezi az árnyalakokat poralakoknak, ha kell Crys hazaviszi Freddyt Lockjawwal, csak azt majd vele írom le. //

_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 304
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Niel Topsfield and Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Május 07, 2024 9:19 pm
Bayville-gang


Ott tömörülünk egy kupacban, a kutya valamiért oldja a feszültséget, és Lili macskakénti jelenléte is valamiért arra vesz rá, hogy ne forduljak rögtön sarkon. Bár lehet, hogy jobban tettem volna. A halloween-i zűrzavar koronázatlan királya jelenik meg ugyanis és az eddig a Lockjaw által felügyelt Romy-hoz igyekszik és nem igazán törődve a most már számomra is láthatóvá váló sötét alakokkal, menti ki az egyre inkább képtelennek tűnő helyzetből. Azt hiszem egy pillanatig, hogy Freddy-t is maga után rángatja, de a feneketlen zsebek gazdája eloldalazik előle, így csak ketten választják a forrócsokit a - még szerencse, hogy nem hasonlítok ennyire Laze-re - Niel-pótlék "monológja" helyett. Mert ha szigorúan vesszük, egyik Niel veszi át a szót egy másiktól, mi meg csak állunk ott, mint egy ostoba kamaradarab fantáziátlan és kelletlen nézői.
De persze nem maradhatunk azok. Ugyanis a helyzet szóról szóra és mozdulatról mozdulatra kezd eldurvulni. Először csak gúnyos megjegyzést kapunk, mi is és Topy testvére is. Aztán jön a burkolt fenyegetés, majd a tettlegesség - szerencsétlen Dominic - végül pedig az "eljött életetek utolsó napja" szlogen. 
Szegény srác ordítása csak szimplán kinyitja az ajtót a rettegésem előtt, így a halál ígéretének már kopogtatnia sem kell ahhoz, hogy belém költözhessen. És persze hogy azt fontolgassam, hogyan is menekülhetnénk meg ebből az egyre bizarrabbnak tűnő szituációból.
Nem, nem csak annak tűnik. Az is. Ugyanis Freddy is a szabaduláson gondolkozik és ő nem csak az agyalásig jut. Kifogyhatatlan készleteiből kötelet varázsol elő és minden előzetes figyelmeztetés nélkül már használatba is veszi, én meg ujjongok, hogy a mi "meglepetésünk" sokkal jobb, mint a feketeségek unalmas Topy-hasonmás versenye.
De aztán mégsem örömtánc lesz a cuki csaj jutalma...
Horror... 
David?
Suttogás...
Vér....
- Freddy!
A sikítás már az enyém, ahogy az aprócska lány ott áll hitetlenkedve, fájdalom uralja el a vonásait, vöröslő ujjairól lassuló lélegzete felém sodorja a fémes szagot.
- Freddy!
Ismétlem újra és már rohanok is, hogy két kézzel taszítsam el az "okot", de Freddy ebben is megelőz, volt-nincs a merénylő, csak a sebesült van, most már odalent a földön.
Először csak mellé térdelek, a tenyeremmel próbálnám a sebét takarni, de képtelen vagyok hozzáérni, mintha egy mágnes azonos pólusa taszítaná el a kezemet. A szégyen fordít Laze felé, tőle várom a csodát, könyörögve, hogy mentsen életet, míg én elvenni akarok. Én csak szemeket kaparnék ki és arcokat árkolnék véresre, hát keresek olyat, akivel megtehetném.
Eszközt keresek hozzá. Silány a lakás, olyan, ahol nem élnek, csak laknak, növény sincs benne, miből fegyvert adhatnék a bosszúm kezébe. Ez is csak dühöt szít bennem, de csak addig, amíg eszembe nem jut, hogy van, aki sokkal előrelátóbb, mint én és aki mindig rejteget valamit a zsebében. Hát újból Lazac lesz az, aki megment a tehetetlenségtől, s szégyen helyett elszánt parancs lesz egy egyszerű kérésből. 
- Laze! Segíts!

(C) Ross


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..
Lacey Harries
Hozzászólások száma : 46
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Mostanában leginkább magamon kívül
Munka/hobbi : Növényorvos, kert és önkéntes ideiglenes szállás-tulaj
Ki van a képen? : Chrissy Costanza
Lacey Harries
• doing good for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Niel Topsfield, Crystalia Amaquelin, Laserian Harries and Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Május 07, 2024 4:37 pm

Not on my f*cking watch
Levonultam az edzőterembe, amíg tartott a babazsúr. Szivi Ugróegere csődítette össze a csűrhét, fingom nem volt, milyen apropóból, és addig örültem, amíg ez így maradt. Kis szerencsével épp azt tárgyalták meg, hova szerveznek nagycsoportos kiruccanást, a kíséretem és a tudtom nélkül.
Felzizegett mellettem a telefon. Ennyit a szerencsémről. Wilson kiküldte a tetves SOS-t.
Mélyről jövő torokhanggal hajítottam félre a súlyzót.
Öcsipók meg a kapucnis, balerina farsangi ruciban libbent át a nappalin. A kibaszott portál meg sem lepett. Vöröske rikító feje a túloldalon még kevésbé.
Forrócsokizás a francokat. Ezeknek elég egy térbe zsúfolódniuk, rögtön idevonzzák dimenziókon túlról az ótvart. Jár a kornyikálós szőkének egy kösz, amiért házon kívül rendezi le a mágus bizniszt. Csak csukta volna magára a rohadt ajtót, mielőtt az összes kerge birka átsorjázott utána.
Bemasíroztam hozzájuk az átjárón. Harriesék, a szuperhős brigád meg az ufó csaj bírja a strapát, tököm fog könyörögni nekik. Ha Topsfield démonjaival akartak pogózni, felőlem pogózhattak. Nem vagyok a bébicsőszük. De hogy Szivi és a zsebes pajtása nem való terepre, az kurva biztos. Az első, amiben egyetértettünk a pelyhes állú popsztárral.
Magam felé fordítottam ővillamosságát, aztán a vállamra kaptam. Szorosan tartottam, hadd ficánkoljon.
– Láb alatt lennél, Szivi. Ez nem a te csatád.
Célba vettem a másik tacskót. Hátraugrott, mintha a redvás ellenség próbálná becserkészni. Kelletlenül megigazítottam Romyt. A puttonyost nem csaphattam fel mellé kérdés nélkül, képes volt elcsettinteni mindkettőnket a picsába.
– Ne hősködjetek! Csomagold be őket, és húzzatok el innen! – tanácsoltam neki.
Kicipeltem Morozovot, ledobtam a kanapéra, közben fintorba rándult pofával, savanyúan sandítottam hátra. A kapu elszublimált, a kiscserkészek ott ragadtak megvívni valaki más harcát. Jobban tiszteltem volna az összetartásukat a kikúrt vakmerőség és nettó fogyatékosság nélkül. Faszomat. A fene beléjük.
Legalább Vöröske nehezebben csinálta ki magát itthonról.
– Hidd el, Szivi, épen több hasznodat veszik! Ha az első percben kiütnek, feldughatod magadnak a tettvágyadat. Lesz még rád szükségük, nyugi. Majd segítesz másban. A bunyózást hagyd Öcsipókra!
Lehuppantam mellé, a kezébe nyomtam az egyik teli bögrét. Kiengedtem egy fáradt sóhajt. Baszki. Hívjam át Mindyt lelki elsősegélyt nyújtani? Nem igaz, hogy egyetlen nyugodt napom sem lehet. Tököm tele ezzel a bandával.

Suicide Squad

—Hakrabi


_________________
hzC1HWW.gifaKROn0U.gif"
  Watch out for the cracks.
Rulebreaker & Earthbender
Lance Alvers
Hozzászólások száma : 27
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : asztalos, szerelő, ezermester
Ki van a képen? : Christian Kane
Lance Alvers
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov, Lacey Harries, Lilia Volkov, Niel Topsfield, Crystalia Amaquelin, Laserian Harries and Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Május 07, 2024 7:20 am

Nightmare Before Christmas
Portálon innen
Megy ez nekünk. Totál haveri a hajborzolás, a cinkos pillantás meg a lemondó szemforgatás – Lazac kicsit tényleg kattant, az esetek felében dunsztom sincs, miről hadovál. Nem füveztem hozzá eleget.
Szóval megoldottuk Niellel. Túlléptünk a múltkorin, sima gikszer volt, múló gyengeség, a fáradtság űzött velünk tréfát, engem elragadtak az ábrándjaim, őt meg magammal rántottam. Előfordul. Lili mellet eszébe sem fog jutni. Rendben leszünk. És talán barátian is lehet Here Comes the Sunt énekelni…
Szívesen reklámoznám a karácsonyt Krisznek, de mostanában a boldog emlékek marnak a legjobban, és nem akarok fancsali pofával áradozni az ünnepek varázsáról, elég nyomi lenne. Helyette vágyakozóan szemezek Lockyval. Vajon megsimogathatom? Kell hozzá külön engedély?
Ficergek, kutyázós késztetésekkel küzdök, somolygok az orrom alatt. Romy is félreérti a mangót. Hálából idézek elé egy nagy flakon tejszínhabot. Tanulmányozom az arcán átsuhanó érzelmeket, szokatlanul sokáig tart, mire betölti a választ Niel kérdésére. Biztos hiányoznak neki a szülei… Nem szoktam imádkozni, de lehet ez a baj, úgyhogy este intézek majd pár szót Istenhez az érdekében, hátha segít megtalálni az apukáját. Legalább az övét…
Lecsorog pár csepp forrócsoki az államon. Döbbenten meredek Lilire. Teremtek magamnak szalvétát letörölni a képem, közben kutatom a tekintetemmel, hol lehet a Freddy, aki hivatalos hozzájuk, mert tuti nem rám értette. Mit csinálnék én náluk? Sosem találkoztam a családjával, a teljes nevét sem tudom. Ráadásul… Rajtakapottan sandítok Nielre. Szeretnék elsüllyedni. Feltűnő lenne kikapni egy darabot a padlóból, és lehuppanni a pincébe, ugye? Lándzsa bátya valószínűleg nem örülne nekem lent. Jobb híján belemeredek a bögrémbe, hipnotizálom magam a pillecukrokkal, és nem reagálok.
Gratulálok, Freddy! Napról napra gázabb leszel. Legközelebb fuss el, mihelyt macskát látsz! Az a legbiztosabb.
Megint az ajkamat csócsálom. Igyekszem elhessegetni a kínos gondolatokat Nielről, Liliről, arról, mit keresek egyáltalán kettejük között. Belemenekülök a névhúzás ötletébe, Romy szónoklatába arról, miért kellene hanyagolni, aztán kirángat a bunkimból a valóság. Kényelmetlenül fészkelődöm. A Dilidoki becézés max az én képzeletemben lehet kedveskedő, vicceskedő, Romy asszem nem rajong Davidért. Sebész, sebésznek tanul – pontosítanék. Inkább lenyelem. Rosszul esik, hogy ennyire kedvelem őket, ők mégsem kedvelik egymást, és valahol miattam alakult így. Elszúrtam. A moziesten, a gyakorlóban… Folyton elszúrom… Lehet, ki kellene költöznöm. Vinni magammal Davidet, hiszen nem szereti a tömeget, itt pedig rengetegen vagyunk. Tobzódik a tinidráma meg ilyesmik. Bele fog sajdulni a feje.
Lanyhán bólogatok a tervekre: Kén fát hoz, Lili főz, dekorálunk, ronda ünnepi pulcsiba bújunk, filmbe illő lesz. Kívülről biztosan. Belülről hasonló feszültség zabál majd, mint most, amikor belém hasít a kétségbeesett él Niel hangjában.
Úgy fest, a többiek közelebbről ismerik Dominicot, és arra tippelek, nem lopta be magát a szívükbe. Örülnék, ha nekik lenne igazuk, ha egyszerű testvéri perpatvarra számíthatnánk. Laza lazán elhülyéskedhetné, Lili macskaként fújna párat a srácra, felnyársalná a jeges-kék szemével, Romy meg testvériességet dumálna bele. Király volna.

Portálon túl
Kén és Gwen jelmeze eloszlatja a tévképzeteimet: nem én reagáltam túl. Készül valami. Valami súlyos. Feketén gomolygó, sötétségből gyúrt alakokkal, amiket a zseblámpám fénye sem oszlat el vagy rajzol ki. Egy magas piperkőccel, aki kicsavart módon hasonlít Nielre, egy földön heverő, sebesült fiúval, aki másképp emlékeztet rá. Dominic – azonosítom be. Ő maga idegen számomra, az irigység a hangjában viszont ismerős. Picit megsajnálom. Elesetten fekszik, hiába romlott meg a viszonyuk, az öccse az utolsó reménye, és most itt a felmentősereg, ám valójában Niel miatt jöttünk, nem érte. Tudja. Látom rajta.
Niel rám parancsol: menjek vissza. Hátrébb húzódom, átfut rajtam, mennyire felesleges vagyok ide, pókok, növényidomárok, igazi, régi barátok közé, Lili ölelgetni való macskaformája mellé. Kilógok.
Hátrasandítok a portálra. A túloldalán felbukkan Lavina bácsi morcos ábrázata. Elképedve figyelem, amint bemasírozik Romyért és a vállára kapja, tesz felém is egy lépést, ijedten térek ki előle. Dörmög valamit, majd a fejét csóválva halad el mellettem. Az átjáró udvariasan megvárja a távozását, közvetlenül mögötte foszlik szerte.
Maradok. Ideje tartalmat, jelentést adni a hangzatos ígéreteimnek, barátságról, támaszról, arról, milyen remekül megvédem magamat meg azokat, akik számítanak.
Rávicsorgok a ripacskodó Niel-koppintásra. Addig oldalazom, leválva a többiekről, míg senki nem torlaszolja el előlem. Minél tisztább a terep köztünk, annál könnyebb a trükk.
Halált jósol nekünk, drámaian szónokol. Kedvem támad közölni vele, hogy rossz bandával packázik, és amúgy tök feleslegesen sminkelte ki magát, fele olyan helyes sincs, mint az eredeti Niel.
Mély levegő. Menni fog.
Az X-eknél alaposan megtanultam a manővert. Tárgyakkal sűrűn gyakorlom, gonosz variánsokkal ritkábban. Ront a koncentrációmon a hidegrázás a sűrűn, borúsan ólálkodó emberforma akármik miatt. A szemem sarkából észlelem, amint kiválik közülük egy világosabb folt.
Előkapom a fémszálas kötelet, az egyik vége a kezemben, a másik nem-Niel lába körül. Magam felé rántom, hogy biztosan hozzá érjen és elsuvaszthassam. Valaki megragadja a vállam. Felháborodottan nézek rá. Kicsúszik a markomból a csapda.
David? – szólítom meg gondolatban. De… Mikor? Hogyan?
Oldalra billenti a fejét, kócos haja a homlokába hullik. Nem viseli magán a mai napot, a végig kigombolt fehér ing alig takarja a mellkasát. Ferde mosolyra húzza a száját. Észre sem veszem, amikor felém nyúl. Először a nyomást érzem a pont alatt, ahol találkoznak a bordáim, a lágy részen.
Kitágul a pillanat, beszűkül a tér.
A nyomás szúrássá, lángoló kínná élesedik.
Lemeredek. David csuklóján karkötőként vöröslik a vér. Az ujjai, a kézfeje… nem látszanak ki…
Megáll a pulzusom, nem jut levegő a tüdőmbe, fémes, fuldokló nyögés karistolja végig a torkomat.
Visszarebben az arcára a pillantásom. Még mindig mosolyog. Mosolyog tovább, mialatt közelebb hajol, és csókot lehel az ajkamra. Hideg, nyirkos, keserű. A halálnak lehet ilyen íze.
Megmozdul, feszülnek a csontok, szakadnak a szövetek. Csak a fájdalom létezik. Belekapaszkodom az alkarjába. Elrakom őt. Zsebre teszem, mielőtt kitépné a szívemet.
A mellkasomra szorítom a tenyerem. Tátongó lyuk. Langyos, nedves. Szivárog. Egyre lassabb, egyre kínzóbb lüktetésekkel. Homályos foltok, kontúr nélküli pacák táncolnak előttem. Zuhanok a padlóra, vagy a padló zuhan felém. Kemény koppanás.
Magam elé tartom a kezem. Ráfókuszálok.
Vér borítja. Az én vérem.
Fáj. Kegyetlenül.
Nem… Nem értem…


_____________________

Szerzői lábjegyzetek:
1. A poszt mesélői jóváhagyással készült.
2. NEM a valódi David szerepel benne.
3. Az egyik sötét figura öltött alakot és támadta meg Freddyt.
4. El lett tüntetve, ergo 6 maradt a hétből.
5. Freddy a végén eszméletét veszti.
6. Az erotikus töltet jelentéstartalommal bír, de spoiler-veszély miatt nem magyarázom.
7. Köszönöm mindenkinek a játékot és sok szerencsét a küldetéshez! <3



Bayville Gang

—Hakrabi


_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 117
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov, Lacey Harries, Niel Topsfield, Crystalia Amaquelin, Laserian Harries and Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Május 05, 2024 6:43 pm

The Upside Down

Good bye: brother


Még a Bayvilleben

Úristen Laze! Már messziről hallom, ahogy valamelyik kutyával gügyög, aztán önálló életre kel és random hasmarsot garantál szegény társaságnak.
Vágok egy bizonyos típusú, csak neki tartogatott (ilyen jellegű -.-) fejet, ahogy elhalad mellettem és kihordja a kukoricát, majd beközli, köszöni szépen, ő hanukázik. Oké, eddig sosem gondoltam bele, hogy talán arról is meg kellene emlékezni, teszek egy félmozdulatot, éppen Freddy felé, miközben szőke barátunk hozzáteszi, hogy nem zsidó és majdnem leülök a babzsákjára. Nem tudom Freddy mennyire viszonozza a kiakadt összenézést, egyszerűen vonzza fejem felé a gravitáció, de nem tűnik túl vidámnak és ettől kicsit megszorul minden belső szervem, ami számít.
Biztos az az ótvar pöcs… Már-már feljegyzem, hogy beszélnem kell vele, annak ellenére mit ígértünk, ártatlanul és barátként, minden hátsó szándék nélkül ölelgetve. Egyelőre csak addig jutok, hogy a fejét molesztálom, visszatartva minden bizsergős késztetésem, viszonozva azt a cseppet sem derűs félmosolyt, ami talán hazudik. Biztos, hogy David volt!
Jön Crystal és feltűnik Lockjaw is, előbbinek hadarva magyarázni kezdem:
-Meglátod, a karácsony klassz, mindenképp érdemes kipróbálni
Aztán kissé hirtelenkedve fordulok Romy felé, kap csokit, sok kérdő pillantást, aztán összerakom, hogy a mangó ezúttal a vizipipához tartozik.
-Ez csak sima csoki, de karácsonykor elugorhatok mangóért és ananászért.
Lili látványára összeszorul a gyomrom, majdnem…a fotelt nézem helyette, hihetetlen mennyire könnyed és természetes mindig, átváltozás után is. Kissé megemelkedik szemöldököm, hogy Romy és Freddy hivatalosak hozzájuk, az említett lányokra nézek. Én is adhatok még egy Shakira Cd-t Wongnak, ha minden kötél szakad. Még nem beszéltünk, még nem volt randi, most még Romy beszél és beleakaszkodhatok a névhúzásos eszmecserébe, mintha nem készülnék összevásárolni mindenkinek mindent, David Haller kivételével, ő nem kap csak nagy ívben kerülést és kurva boldog hanukát! Kár, hogy nincs itt, Laze talán megbántotta volna… Romy meg lehet nem csak a kütyükben olvas, istenesen összerezzenek, csáléra húzok egy fintort, mintha vigyorrá terrorizálhatnám.
-Asszem nem pszichiátriát tanul, de talált, süllyedt. Én veszek mindenkinek, aki nem ő, ti, többiek fontosak vagytok. A többi jól hangzik, a karaokét kihagyhatom, nem nagyon lenne esélyetek.
Próbálok poénkodni, azért ha nem csúszkál épp szét a hangom egy koncerten, valljuk be, előnnyel indulok. Here comes the sun helyett talán előbb fogja hallani tőlem a Last Christmas-t, áh fenébe!
Kainere vigyorgok, adok neki is forrócsokit, senki más nem bírna el egy kétméteres fát. Tudom, hogy akkora lesz, csak mert Romy megemlítette, az is kell.
Talán ez az utolsó dolog, amit a villában csinálok, minden mást felülír Domi SOS üzenete.


Portálnyitás után


Bishopnak hadarom el hol lehet Domi, mintha segítene gondolkodni távoli, támogató jelenléte, akkor esik le, parancsnak veszi, hogy ide jöjjön, amikor kimondja.
-Ne…
De kb. leteszi, nyitva már a portál, Dominic garzonja zsúfolásig telik fekete, elmosódott alakokkal és velünk, követ mindenki.
Testvérem a fal mentén hever, oda hajíthatták, mert nem olyan pózban fekszik, mint aki azonnal fel tudna pattanni, elkínzott arcán feldereng egy izzadt, valamennyire ironikus félmosoly, tőle nem messze egy nálam magasabb, valamivel idősebb variáns mered rám, ránk, hihetetlenkedő vigyorral.
-Nem vicceltél, tényleg sok barátod van…
Nyögi Dominic, hangjában a régi, gyerekes irigységgel.
Ekkor áll meg bennem az ütő és fordulok a többiek felé.
-Laze, ez nem buli, úgy maradt, oké, nyomás vissza! Nem Freddy, menjetek vissza! Romy…kérlek. Kaine! Vidd vissza őket, Bishop úton van, ketten megoldjuk! Gwen, Bloom, Crystal ti is, ááááh franc
Landol kezemben egy Lili, macska képében, magamhoz szorítom, Domitól érkezik egy gunyoros megjegyzés.
-Elhoztad a háziállatod is?
-Francba már, hogy csak egyszer kéne nem seggfejnek lenned!
-Megható
Szól közbe a variáns, egyenként véginézve minden jövevényen, miközben mögöttünk a portál lassan szertefoszlik. De ez nem jelent semmit, csinálok újat, bármikor.
-Dominic Liam Topsfield talán most már illene vallanod az öcsédnek a mi kis bizniszünkről…
Kezdi az a másik, idegen Niel, miközben a fekete alakok, mintha kicsit ködszerűen, elmosódottan villódznának. Egyelőre egyik sem támad, de roppant ironikus módon heten vannak, éppen elég mindenkinek. Nem számít, egyedül, vagy ketten megoldom, egyik kezemben Lili, a másikkal megcsinálom a portált vissza. Megcsinálnám… A variánsom egyetlen csettintésére szertefoszlik, Dominic pedig felüvölt fájdalmában, ahogy egy idősebb, gonosz kiadású Niel agresszívan a hajába tép, felemeli fejét, erős, mégis visszásan mézédes hangon közli:
-Ideje felgöngyölíteni az összefüggéseket, az öcsikéd és a barátai legalább értsék, miért haltok ma meg.




Bye Dominic
Bayville gang  The evilest variant 1f60a
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Crystalia Amaquelin, Laserian Harries and Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Május 05, 2024 6:32 pm
 The evilest variant  
Bayville gang & Bishop Crystal & Lockjaw
A többiek között voltam és hallgattam milyen tervekkel álltak elő. Nekem mindegyikük javaslata nagyon tetszett és kíváncsi is voltam a szokásaikra ezért figyeltem rájuk, amennyire tudtam természetesen.
- Én még sosem Karácsonyoztam. – vallom meg őszintén.
Az Attilanon más ünnepeink voltak, minket nem kötöttek gúzsba olyan problémák, hogy olyasvalaki nevét húzzuk ki, akit kevésbé kedvelünk. Erre a játékra rá akartam kérdezni és egy csomó mindenre az elhangzottak közül. A Hanukára egyáltalán nem voltam kíváncsi, nem is értettem, hogy Laze miért világosított fel. Rosszul is éreztem magam tőle egy kicsit. Mindenkit ennyire tudatlanként kezel? Le is pillantottam a forrócsokira inkább és magamhoz hívtam Lockjawot. Ez annyira finom neki is meg kellene kóstolnia, de abba a pohárba, amiből én iszom, nem hiszem, hogy neki is kellene. Épp ki akartam volna settenkedni, hogy egy kicsit töltsek az ő tálkájába is, amikor Niel jelzésére mindenki felkapta a fejét. Nem is csábítottam tovább Lockjawot ki, valószínűleg nem értékelnék, ha véletlenül a másik kutya Arrow is megkóstolná a forrócsokit. Nehéz volna elmagyarázni nekik, ő miért nincs rosszul olyan dolgoktól, amitől egy kutya pedig igen.
Már tudtam milyen Niel-lel utazni, bár a testvérével nem találkoztam a többiek beszédéből ítélve nem tűnt egy világklasszis kedves alaknak. Éppen be akartam lépni a portálba, amikor valami úgy átsuhant a fejem felett, hogy pillanatok kellettek ahhoz ne sikítsak fel mi volt az, amikor odaát eggyel többen lesznek.
- Gyere Lockjaw menjünk. – próbálom meg a zavaromat valamivel leplezni. Miért jönnek pizsamában? Kérdezhettem volna meg, de aztán rájövök, hogy nekik ez nem pizsama és ha felvették, akkor okkal tették.
- Menj a lányokhoz Lockjaw. – suttogom neki, de nem is kell kérlelni őt többször, úgy baktat oda Romyhoz, mint aki éppen ételt akar kunyerálni tőle, de valójában csak ott akart lenni mellettük, én pedig készen álltam, hogyha kell megnyomhassam a nagyító gombot rajta. De csak akkor, ha szükséges.
- Niel testvérének, azt hiszem. – válaszolom Lacey kérdésére.

bettyleg


_________________



People are Strange, when you’re a stranger.

Crystalia Amaquelin
Hozzászólások száma : 49
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Attilan hercegnője
Ki van a képen? : Saoirse Ronan
Crystalia Amaquelin
• doing good for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Lacey Harries and Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Május 05, 2024 5:18 pm
Bayville-gang


A "lakógyűlés" karácsony előtt újabb party-t sejtet, és bár mindig azt várom, hogy végre meglesz az út hazafelé, már kezdem elfogadni, hogy ésszerűbb, ha próbálok normális életet élni, mint hogy folyton ugrásra készen és legfőképpen tétlenül arra várok, hogy meglesz a retúrjegy másik fele.

Ezért is indulok lefelé és a nappali felé tartva már érzem a csokiillatot. A mályvacukor és a tejszínhab két olyan dolog, amivel mostanában barátságosabb hangulatot vagyok képes kicsalni magamból. Hallom a beszélgetést, aztán egyszerre megváltozik a hangulat és még oda sem érek, amikor a vészjelzés befut. Felbolydul minden, valami fura jelmezbe bújt alak igyekszik előttem, de mire megkérdezném, miért küldték a jelzést, már el is tűnik. Én még mindig úton, úgy hallom, mint ha többen is lennének, mégis, mire odaérek, már csak a sistergő átjáró marad, amiben éppen akkor tűnik el valaki. 

Tanácstalanul állok néhány pillanatig, bár ezúttal már nem a portál az ijesztő, inkább a helyzet. De aztán azt hiszem, megint valami tréfa, és lehet, hogy még a jelmezről is elfeledkeztem, meg a buli is máshol lesz és csak azért lett a nappali megjelölve helyszínként, hogy a ne maradjon le senki. De aztán elindulok én is, bár sajnálom, hogy lemaradtam a csokiról. 

Az átjáró túloldalán ott állnak már néhányan, a helyszínt persze nem ismerem és nem is igazán látok a többiektől. Kaine éppen akkor közli, hogy nyitva maradt a portál, én meg ráeszmélek, hogy dehogy változott meg a bulihelyszín és hogy a vészjelzés cseppet sem elterelés.

- Mi történt? Kinek esett baja?

Próbálok suttogni, miközben igyekszem közelebb húzódni a többiekhez, remélve, hogy csak túl sok puncsot vagy tojáslikőrt ivott valaki. De a hangulat ennél sokkal sötétebb.
(C) Ross


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..
Lacey Harries
Hozzászólások száma : 46
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Mostanában leginkább magamon kívül
Munka/hobbi : Növényorvos, kert és önkéntes ideiglenes szállás-tulaj
Ki van a képen? : Chrissy Costanza
Lacey Harries
• doing good for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Niel Topsfield, Crystalia Amaquelin and Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.