Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. Szept. 18, 2024 9:18 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: The strain I am under

Martín Alvarez Szomb. Szept. 14, 2024 8:30 pm
• doing the best they can •

   Humoromnál szoktam lenni, de ez valahogy túl marós nekem. Na, de nem egy savanyú pofa az illető, ez tetszik!
- Ja, Lucifer? Őt ismerem, az első macskánkat is így hívták. De ha az öreg patásnak ilyen haverjai vannak, mint akiket láttam, akkor elég sajátosan harcol az Egek Ura ellen - mondom nagyra meresztett szemekkel csodálkozva.
Mikor végre bemehetek, gyorsan be is lépek. Még egyszer megtörlöm a homlokomat. Nem sokat segít, mert látszik, hogy csuromvíz vagyok. Fel lehetne törölni egy egész folyosót a pólómmal.
Alig kapok levegőt. Láncdohányos lehet az ürge, meg rendetlen is. Mióta menekülök és egyedül élek, én is az vagyok, bár nincs ennyi cuccom, amit szétdobálhatok. A hajón már más. Nime lenyakaz, ha kupit csinálok.
- Démonok? Ezek démonok? - kérdezem, amit próbál belémbeszélni.
A gúnyolódására csak grimaszolok. Nem fogok kötözködni. Segítségért jöttem. Kiállok magamért, de nem fogok nagy feneket keríteni ennek.
- Egy darab nyílvessző sincs sehol. Minden az ablaküvegedben látszott és hallottam is, de nem...hogy mondta az az őrült tudós? Nem materia-li-zá-ló-dott. Nézd el nekem! Matróz vagyok, nem fizikus - teszem hozzá a nehéz szó tagolása után.
- Naaa, ne hülyéskedj már! Téged ajánlottak, hogy ilyen földöntúli dolgokkal kereshetlek. Most akkor földhözragadtat játszunk?
Ezt már nem tűrtem.
Az animés beszólás tetszett. Nevetek is rajta.
- Pár napja van ez és minden éjjel otthon aludtam. Hajón is szoktam aludni, mikor messzire megyünk, de azóta nem voltunk olyan távolságban, hogy ne értem volna haza. De...az előbb itt volt ez a nyilazás. Nem állandóan üldöznek, de szerintem a nyomomban vannak. És nekem nincs létrám. Az se mareti...mate...nem jelent meg úgy, hogy megfogjam és kivágjam az ablakon. Csak koppant. De ha ki kell jönnöd, mert ott érdemes kezdeni, akkor persze, gyere!
Kétszáz dollárt meg fogok érezni. Jól fizetnek ezek a hajós megbízások, de azért nem vet fel a pénz. Na de keressek egy olcsóbb ördögűzőt, aki vagy elüldözi ezeket vagy nem? Ez azért komoly dolog. Nem olyan, hogy átmegyek a másik boltba, mert ott akciós a hamburgerhús.
A nagy gondolkozásból egy újabb koppanás zökkent ki és egy csontváz esik elénk. Nem mászott a létrán, hanem leesett.
- Látom, pedig most nem aludtam! Ez hülyén hangzik, de...szóval nem álom.
- Martín, segíts!
Attól a fátyolos hangtól a hideg ráz. Libabőrös is leszek hirtelen, de nem futok el. Az a legijesztőbb, hogy ismerem ezt a hangot.
- Unus, te vagy?
- Én. Esquivez Elcsúszónak nevezett. Jól elrontotta a kísérletét, mert azóta nem tudok semmihez hozzáérni. Éhen is haltam, mert enni se tudtam.
- Ööö... - nézek Constantine-ra.
Összeszedem magam. Martín Alvarez nem esik kétségbe!
- Én belekerültem egy illegális emberkísérletbe Monterrey-ben, Mexikóban. Átvertek minket! Sokan meghaltak ott, csak hárman éltük túl. Unus-t nem láttam, miután dr. Nathaniel Esquivez elvégezte rajta a génmódosítást. Csak elmondta, hogy meghalt. De ez már évekkel ezelőtt volt!
A felállni próbáló, de a talpát rögzíteni képtelen vörös csontváz felfelé mutogat. Megjelenik egy két méternél is magasabb, szintén vörös, nyúlánk csonti, meg egy kicsit alacsonyabb. Neki nagy szarva van, mint a bölényeknek, csontfarka és az egyik karja úgy lóg, mint ami eltört. Száll körülötte a por. Mindketten másznak lefelé a létrán és a padlón csontzörgéssel csattan a lábuk.
- Hol vagyunk? - kérdezi a nagyfejű és elindul a fal felé.
Neki is megy, mint aki nem látta. A fejével jól bebucizta, lyuk marad utána.
- Jaj, mi ez megint?
Törölgetem a homlokomat és megint grimaszolok.
- Guillermo! Jézus ereje, mi történt veled?
A harmadik csontváz olyan mozdulatokat tesz, mint akinek pisilni kell, de próbálja visszatartani. Ezután apró darabokra robban és Constantine elé úgy ugrok be, hogy zászlószélességűre nyújtom magam, nehogy eltalálják a szilánkok. Minden darabka lebeg és utána összegyűlik, hogy az óriás csontváz újra egybeálljon.
- Mindig ez van. Szétesek. Mióta meghaltam, össze is állok.
Kezemet a szám elé téve, elcsigázott hangon szólok az ördögűzőhöz.
- Madre de Dios, Frederica, szegényem... Ördögűző úr! Ők hárman mexikói gyerekek voltak. Guillermo már betöltötte a tizennyolcat, a többiek még nem. Halottak, ahogy hallod. Tudsz rajtuk segíteni?
Érzem, milyen hülye kérdés ez, mert az se derült ki, milyen segítséget akarnak. Majd a szakember megmondja. Odamegyek a bölényfejűhöz és a vállára teszem a kezemet. Az előbb nem válaszolt, össze volt zavarodva. Most meg próbál lefejelni, de lepattan a gumiként nyúló fejemről és hátrahőköl. Néz, de nem oda, ahol én vagyok. Mintha rosszul látna.

   


   

_________________
Woo-hoo!

Re: The strain I am under

Cortez Constantine Pént. Szept. 13, 2024 7:31 pm
• doing bad for good reasons •
The strain I am under

Mi a fasz? Ez az első gondolatom és rántanám ki a kezéből az ajtót, vágnám rá az orrára, ezt a házat még én uralom, de a légyszi jól irányzott rúgással csapódik a bordáimnak, sóhajtva engedek az ajtónak, lenyelek néhány csúnya bazdmeget.
-Tényleg nem pipáltam.
Nyomom meg gúnyosan a hangsúlyvéget, bár a csontváz alak gyanús, ott hunyorítok nem-e halloween jelmezes kiskölykök csapták be.
-Van. Bukott angyaloknak hívják őket és elég szar arcok, bár olyat még tényleg nem pipáltam, hogy csontváz alakban nyomuljanak.
Fintorogva hallgatom milyen entitásokat szedett össze, kijjebb tárom a nyikorgó, kívülről összekarmolt, belülről több helyen ütésnyomoktól tarkálló nyílászárót.
Ha beljebb lép, tömény cigifüsttel mérgezheti tüdejét, talán rálép néhány félre hajított papírlapra, behallatszik az forgalom és autódudák városi szimfóniája. Hogy fokozzam a hangulatot, levezessem a traumát, amit a puszta létezése okoz, én is rágyújtok. Őt nem kínálom meg. Becsapom mögötte az ajtót, pár fürge lépéssel átszelem az entrópiám, lazán nekidőlök az ablakpárkánynak és blazírt arccal hallgatom tovább csontvázakról szőtt teóriáját.
-Tehát úgy gondolod démonok üldöznek? Kétségkívül mindenki azt szeretné, hogy boldog kiskölyök maradj.
Iktatom közbe kissé gúnyosan.
-A kísértetek nem lőnek rád, nincs testük és a nyílt utcán aligha csinálják poltergeistek, vagy démonok, fura lenne. Valószínűleg valaki álruhában szívatott téged. De nekem csak ezüst töltényem van, felszentelt, embert nem ölök.
Felveszem tekerős telefonom régi, nehéz kagylóját.
-De kihívhatom neked a zsarukat, ha akarod. Ha rád lőnek, az komoly dolog.
Kár volt megszakítanom, visszarakom a kagylót, most már próbálom megvárni, amíg végig nyomja.
-Szellem íjászok? Te egy animéből jöttél? //sorry, ezt muszáj volt XD//
Felvont szemöldökkel sóhajtok rá egy adag füstöt.
-Ördögűző, de adott esetben bevállalom a szellemeket. A tiéd viszont úgy hangzik, mint egy rémálom. Constantine vagyok, mellesleg. Najó, most nyilvánvalóan nem üldöz senki, különben már itt lennének. Otthon történt a dolog gondolom, esetleg elmehetek és körülnézhetek, van, hogy a szellemek egy adott helyhez, vagy tárgyhoz kötődnek. Talán van egy elátkozott létrád. 200 dollár lesz a kiszállás és rutin tisztítás.
Figyelem ez vajon mennyire veszi el kedvét a dologtól. Azért, ha ragaszkodik hozzá, megrázhatja a kezem.


「R」

_________________
"Ne higgyj az ördögben, ő hisz benned"
..

Re: The strain I am under

Martín Alvarez Kedd Szept. 03, 2024 9:13 pm
• doing the best they can •

   Lábamat azonnal beállítom a résbe, hogy a csávó ne tudja becsukni az ajtót. Úgy állok ott, mint aki tizenegyest akar rúgni a focipályán. Belekapaszkodok a kilincsbe is és zavartan vigyorgok.
- Légyszí, hallgass meg! Ilyet még nem pipáltál, az biztos! Csontváz alakú szellemek vannak a nyomomban. Menekülnek valaki elől, mintha elűzték volna őket az égből. Van olyan, hogy kibasznak onnan valakit, mert felrúgta a szabályokat? És miért hozzám akarnak jönni? Kis albérletben lakom, nincs hely olyan bölényméretűnek, meg vékony óriásnak, se annak, amelyik nem tud járni, csak csúszik.
Gyorsan elhadartam azt, amit még tényleg tuti sose hallott a pali.
- Pont azért jöttem, hogy megint boldog kiskölyök lehessek! Az agyamra mennek ezek a kísértetek! Nem örömömben jíháztam, hanem lőttek rám! Szellemnyilakkal, láthatatlan íjászok! Az ablakodban láttam tükröződni és a koppanásokat is hallottam. Ez új amúgy, de ilyesmi témában jöttem.
Meresztgetem a szemeimet és ingatom a fejemet, hogy bemehetek-e? Úgy érzem, hogy folytatnom kell. Hogy mindent el kell mondanom egyszerre.
- Vörös csontvázak üldöznek és az egyik úgy odabaszta az égből lecsapott létrát álmomban, hogy az alsó lakó feljött. Nem álom volt! Te szellemirtó vagy, ugye? Van olyan nagy géped, amibe bezárod őket, aztán hadd rázzák a házat, de engem békén hagynak? Martín vagyok amúgy, szevasz! - darálom el a bevezető végét és a kezemet nyújtom barátságos vigyorral.
A szememen láthatja, hogy nagyon nyugtalan vagyok, de amúgy semmi drog. Kipróbáltam ezt-azt, de én nem leszek bemindenezett utcatöltelék. Se bűnöző, aki ilyet árul nekik. Kerülöm is a fura alakokat. Pedig azok szeretnek engem, hogy vinné el őket a fene. Lecsapja a létrát az éjszaka közepén... Na de most megmutatjuk nekik!

   


   

_________________
Woo-hoo!

Cortez Constantine a Nap Hősének tart

Re: The strain I am under

Cortez Constantine Csüt. Aug. 29, 2024 3:01 pm
• doing bad for good reasons •
The strain I am under
Csend van a szomszédban. Csend van nálam is, minden bútor a helyén porosodik, az összefirkált jegyzetek meggyűrt kupaca a szemétben végezte és én íróasztalomra könyökölve bámulok egy régi vágású vezetékes telefont. Senkinek sincs ma már ilyen, ujjal tekerős megoldása, de én szeretem a fémek és rugók kattogását, legalább itt, irodaszerű legénylakásomban, ahová tompán behallatszik a forgalom morajló búgása.
A félhomályban, egy rég elhagyott lámpabúra helyén egyetlen szál villanykörte pislákol, ujjaim adnak némi ütemet a csendnek, ahogy töprengve dobolnak régi, mahagóni íróasztalomon. Tekintetem még mindig a fekete telefont tartja fogva, agyam kattog csak egy egészen más régióban, valahol Anglia környékén, családneveket sorol. Mögöttem parafatáblán foglalta el helyét Thea állítólagos halálának rejtélye, kérdőjelek, néhány pixelesen nyomtatott, régi, archív újságkivágással, fonalak, amikkel bizonyos élő, vagy halott emberekhez kötöttem. Kezd összeállni. Jobb nadrágzsebem húzza egy modern mobiltelefonos szerkezet is, ha gyorsan akarok repülőjegyet foglalni elég egy gombnyomás, nem kell tekerni, én is tudom.
Fotelem megnyikordul, ahogy pózt váltok, szúrós, komor tekintetem beleáll a fekete telefon kagylójának felületébe. Mély, szinte filozofikus tűnődésemből valami kakofónia zavar fel, tompán az ajtó felé fordulok, nyelvemre tolul egy “bazdmeg magad” de mielőtt elcsesznék egy kuncsaftot, vesztemre kibámulok az ablakon. Egy képtelenül hülye figura bámul rám vissza, először azt hiszem, halott. Azok szoktak abszurdak lenni, a létezés nem kívánatos, furcsa anomáliái, kócosan.
-Mi az isten?
Veszem számra a nevét, ahogy szoktam, szemernyi tisztelet nélkül, ennyi se jár annak, aki kitagadott az országából.
Először az ablakon nézek ki, de nem látom a furcsa fejet, aztán fürge ugrással az ajtónál termek, feltépem és szembenézek a víjjogó figurával. Valami hülyegyerek, biztos eltévedt futár, vagy jehowa kikúrt lunetikusa.
-Gondolom nem ide jöttél. Aki ide jíházzák magukat, azok nem éppen boldog kiskölykök.
Ironikusnak hathat ez a megfogalmazás tőlem, aki látszólag nem nézek ki többnek nála, de részletkérdésekkel nem foglalkoznom, főleg olyan magyarázattal, amit én sem értek pontosan, úgyhogy magamnak se szoktam elemezni. Biztos vagyok benne, hogy rossz ajtón cowboykodott a cserkész srác, nem veszek semmit! Ezzel a lendülettel próbálom rávágni az ajtót.


「R」

_________________
"Ne higgyj az ördögben, ő hisz benned"
..

The strain I am under

Martín Alvarez Szer. Aug. 28, 2024 8:43 pm
• doing the best they can •

   Ez aztán a mozgalmas reggel! Rohanok az utcán, de úgy, hogy a seggemen is folyik a víz. Vagy fél órája futok, mert annyira nyugtalan lettem, hogy képtelen voltam buszon állni vagy ülni. Mindig imádtam futni, most is baromi jól esik és egy kicsit el is tereli a figyelmemet a zűrről. Valahol tök menő, hogy olyat láttam, amit nem sokan, de úgy rám hozta a frászt, hogy a hajam égnek áll. Amúgy is, de ma nagyon. Fésülködni felesleges lett volna. Ehhez képest egy kis beköpés a főbérlőnél semmiség. Az alsó szomszéd szemétkedése, de már lepergett rólam, mint a legtöbb dolog. Elintézem, kidumálom, vagy ha nem sikerül, lesz másik albérlet. De ez a látás olyasmi, amivel én magam nem bírok el.
Ott van, az lesz az a hely! Már hallottam egy furcsa fickóról, akit nem kerestem volna meg, de muszáj volt. Rémálmok üldöznek egy ideje, amik nem is álmok, ahogy ma kiderült. Szellemek vagy fene se tudja, miféle lények, de nem akarom őket. Le fogom rázni mindet, ahogy az őrült tudóst Monterrey-ben, a bandát Új-Mexikóban és a zsarukat is. Segítséggel. Tuti, hogy segíteni fog, mert addig magyarázok neki, amíg nem csinál valami hókuszpókuszt. Nem fogok távozni, ha nemet mond. Én mindent megoldok, ezt is lerendezem és valami eszement sztori lesz belőle. A világ egyik csodáját ismerem meg, az az érzésem.
Most mondjam, hogy ez egy patkánytanya. Nem valami igényes, de láttam rosszabbat is. Ajtó van, ablak van. Koszos és kopott minden, repedt, mintha szét akarna esni, de mit bánom én? Ha itt él a szellemirtó, akkor itt beszélek vele. Kifújom magam. Lihegek, mert kilométereket futottam. Átizzadtam a pólómat, de annyira nem lehetek büdös, mert este zuhanyoztam. Megtörlöm a homlokomat, beletúrok a hajamba, hogy még kuszábban álljon, mint eddig. Sandán körülnézek. Nem titok, hogy idejöttem, de a pasas elvileg nem reklámozza magát. Nem adott fel hirdetést, mint a Démonok között szellemvadászai. A neve tuti nem igazi. Azt a filmet is láttam.
Bekopogok az ajtón, aztán az ablakon is. Utóbbihoz odatapasztom az arcomat és bevigyorgok. Nézelődök is, de ha semmit nem látok, csak bentről látnak, az se baj. Az elbűvölő mosolyommal bárkit megnyerek magamnak. Most zaklatott a mosolyom, vagy inkább a szemem, de még mindig hozom a formámat. Az ablaküvegben azt látom tükröződni, hogy nyílzápor zúdul rám.
- Jáí! - kiabálok és összegörnyedek, kezeimet a fejemre húzva.
Gumírozva vagyok, nem kéne ártania egy ilyen támadásnak. Riadtan körülnézek. Sehol egy nyílvessző, se íjász. Túl sokszor láttam a Robin Hood rajzfilmet? A karom libabőrös. Izzadok és fázok egyszerre. Ez normális? Imádom a nem normális dolgokat. Jó helyen járok most is, úgy érzem. Zavartan bámulok magam elé. Még egyszer nem nézek bele abba az üvegbe, az tuti. Inkább majd a lakó képébe. Erre a sikítozásra már biztos előjön, ha a kopogásra nem is.

   


   

_________________
Woo-hoo!

Re: The strain I am under

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.