Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. Szept. 18, 2024 9:18 pm

» two disasters
by Volstagg Szer. Szept. 18, 2024 8:35 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei
Nincs

Lacey "Bloom" Harries

Lacey Harries Vas. Okt. 29, 2023 1:22 pm
• doing good for good reasons •
LACEY HARRIES


Álnév nincs
Becenév Bloom
Szül. idő 2000. május 13.
Szül. hely Föld-TRN-454, Queens, New York
Foglalkozás Növényorvos és a Secret Garden Kertészet résztulajdonosa
Csoport Hős
PB Chrissy Constanza

FONTOS INFORMÁCIÓK
23 évesen már végzett növényorvos. Nem helyezkedik el nagy cégeknél, ahol ebben a szakmában biztosított lenne a megélhetés, mert taszítják az olyan cégóriások, mint pl. az apja által alapított HEX. Ezt a lehetőséget azután teljesen elvetette, amikor megtudta, mi történt az anyjával és a nővérével. Ezért inkább az egyetem alatt betársult az egyik professzora vállalkozásába, így lett a Secret Garden Kertészet résztulajdonosa. A cég teljesen független a Harries-ek valamennyi érdekeltségétől, a pénz, amiből a részét vettem, anyja öröksége volt, így semmi köze nincs Rudolph Harries vagyonához és minden egyes nap kemény harcot vív azért, hogy ez így is maradjon.

CSALÁD:
Apa: Rudolph Harries, 54 éves, a tudóstársadalom el nem ismert tagja, biológus, özvegy.
Ifjúkorában egy családi nyaraláson „baleset”-et szenved, aminek nyomán 40 napig egy egyenlítői esőerdő foglya volt. Ennek hatására ellenállhatatlan és őrült rajongója lesz a különleges növényeknek, és az életét arra teszi fel, hogy megalkossa a világ számára a tökéletes szupernövényt, amely bárhol megterem, s tápértékében vetekszik a legtökéletesebb hamburgerével. Azonban a szupernövény megteremtésével egyidőben más, gyanús kísérletekbe is kezd. De míg növényekkel kapcsolatos kísérleteiről a kollégák borzadállyal vegyes irigységgel vélekednek, addig komolyabb törekvései mindeddig rejtve maradtak a társadalom legtöbb, vagyis igazándiból szinte minden rétege elől. Morálisan kifogásolható, ám mindenképpen saját tervének megvalósítását elősegítő és önnön nagyszerűségét igazoló tettei titokban maradnak, ezekről csak meg nem erősített információk jutottak el hozzánk.
Anya: Savanah (née Doyle) Harries, elhunyt 2015. október 02. A pletykalapok és a családja vélekedése szerint igazán kivételes életre számíthatott volna. A híres Doyle-klán leszármazottjaként szenátor-generációk anyja, nagyanyja, dédanyja, vagy ükanyja lehetett volna, ám szerencsétlenségére önfeláldozása, amellyel férjét támogatta, sokkal nagyobb volt, mint a tudása, amellyel felmérhette volna RH becsvágyát és persze felelőtlenségét. Gyanítható, hogy a férje kísérleteinek esett áldozatul. Nem bizonyított információ.
Nővér:Georgina Doyle (volt Harries), 26 éves, tetoválóművész és exobiológus, eltűnt, tartózkodási helye ismeretlen. LH szerint jelenleg egyike a titkos helyen megépített HEX (Harries Experiments) Kísérleti Laboratórium lakóinak. Bejelentését a NYPD rögzítette, kivizsgálta, majd a vizsgálati idő után lezárta. LH szerint testvére nem önszántából raboskodik a fent nevezett intézményben, apja parancsára vitették oda, ahol a tiltott (és nem bizonyított) kísérlete alanya és egyben közreműködője is. Amióta eltűnt, élettársa, Roman Pie (ismertebb nevén Gladiátor, felforgató tevékenység miatt megfigyelve) kutat utána. Értesüléseink szerint gyilkosságot tervez RH ellen.
Húg: Snow Harries, 18 éves, felvételt nyert a Yale Jogi Karára.
Semmiféle kihágást nem követett el. Tanárai szerint az iskola büszkesége, akit véletlenül sem lehet hanyagságon, vagy bármiféle kihágáson kapni. Jogi pályára készül, s ha végez, RH jobb keze kíván lenni, ki megvédi a családi érdekeltséget a tudatlanok és ostobák támadásaitól és követeléseitől, amelyek most (még) megkeserítik a vállalkozás – és a cég jogászainak – életét. Apja mindenben élvezi támogatását, így SH és LH ellenében is . LH gyanítja, RH beavatta GHD eltűnésének részleteibe.


KÉPESSÉG
NÖVÉNYMANIPULÁCIÓ

Leírás: Vannak, akik képesek „beszélgetni” az állatokkal. Ő ezt teszi a növényekkel.
Az egyetemen azt hitték, pusztán csak jó érzéke van és kiváló megfigyelőképessége, amellyel a legapróbb foltot, a legkisebb elváltozást is észreveszi a leveleken, megtalálja a föld alatt rejtőző gyökereket rágó rovarokat, vagy a fák kérge alá befúródó bogarakat. De ennél sokkal többről volt szó. ŐK mondták el neki, hogy hol keresse a bajt. S cserében szebbre, vagy nagyobbra nőttek, olyankor hoztak virágot, vagy neveltek gyümölcsöt, amikor fajtársaik nem. Vagy éppen illatokkal töltötték meg a levegőt, amivel akár a vesztét is okozhatják bárkinek, de persze idáig sosem menne el, mert akkor miben is különbözne az apámtól? Először, csak egy-egy növény volt az, majd néhány, végül már, ha képes volta megtalálni egy facsoport, vagy egy kert „királyát”, vagy királynőjét, hát valamennyien hallgattak rá. És megtették, amit kért.

Fejlődés: Először a kertészük sértődött meg és mondott fel, amikor 6 évesen figyelmeztette arra, hogy gombák ellen nem lesz hatásos az a szer, amit a levéltetvek ellen használ. Aztán, mivel a fertőzés nem állt meg, a dédnagyapja ültette fát ki kellett vágni, anyja nagy bánatára, aki sosem bocsátott meg a mogorva alaknak, s igen gyorsan el is távolíttatta kedvenc fái mellől. LH szerint sosem értette, hogyan tudhatta azt, amit ő nem. Aztán anyja születésnapjára egy új fa nőtt a régi helyén és senki sem tudta, hogyan. Ugyan, ki gondolta volna, hogy néhány, évek óta a földben lapuló makk képes lesz kihajtani, csak azért, mert azt kérte… Ahogy azon sem gondolkozott el sokáig senki, hogy az iskolai házi feladatként nevelt növények miért mindig neki lettek a legnagyobbak és a legszebbek. Azt hitték, ez is egyike a kiváltságainak, amelyben apja miatt részesül. Neki mégis természetes volt, hogy velük fog foglalkozni. Apja sem tiltakozott, talán a nővére hatását látta, vagy a saját elhivatottságát benne, de mikor rájött, hogy nem kísérletezni akar hőn szeretett és tökéletesen kizsákmányolt fáival, hanem meg akarja őket gyógyítani, akkor vonta csak meg tőle atyai támogatását. De akkor már mindegy volt. Azóta persze még többet változtak a dolgok.

ELŐTÖRTÉNET
Idézetek LH naplójából:
Honnan kellene kezdenem? Talán attól a pillanattól, amikor megváltozott minden. 10 éve történt. A tölgy tövében ott a tábla, s ha elfelejteném, hát csak haza kellene mennem, kisétálni az óceánra nyíló partoldalra, leheveredni, az évenként egyre vastagabb törzsnek dönteni a hátamat…


Már egy ideje láttam, hogy apánk és anyánk cinkos pillantásokat vetnek egymással, amikor otthon voltak, de az sem volt kevésbé feltűnő, hogy egyre gyakrabban utaznak el napokra. Az elején nem tűnt lényegesnek a dolog, hiszen a Harries-eknek sokfelé voltak érdekeltségeik. Egy ideig vidáman mentek el és úgy is érkeztek haza. Aztán anyánk kezdett furcsán viselkedni… Egyre fogyott és éjszakánként nem tudott aludni. Nem maradt meg benne semmilyen étel, végül már a víz sem. Akkor érkezett az első orvos. Én hívtam.
Apánk őrjöngött, anyánk nyugtatta őt és védett engem, az orvos pedig tanácstalan volt. Azt mondta, nyilvánvalóan gyomorrontás lehet… Vagy fertőzött volt az étel, amit evett... Vagy a víz, amit ivott. Vagy… Nyilván semmit sem tudott. Másnap visszajött, de addigra anyánk már az ágyból sem tudott felkelni. Másnap halt meg, a kórházban… Addigra olyan lett a bőre, akár a pergamen, s hozzáérni sem mertem, mert attól féltem, széttöredezik, akár a kiszáradt papír… Senki sem látott még ilyet… Azt mondták, nem vihetjük haza, meg kell vizsgálniuk… De éjszaka mégis kocsi ment érte, s másnap, mikor keresni kezdték a testét, hamvai már egy urnában voltak, eltemetve kedvenc fája alá. Ebből sem lett ügy, ahogyan abból sem, miért nem hívott doktort senki korábban hozzá.
De nem csak ez az oka, hogy ritkán járok haza… Hogy inkább új otthont kerestem és találtam, mert a Kert-ben nekem is jutott hely a növények mellett. Apró ház, nappalival egybenyitott konyha, hálószoba és fürdő az emeleten, kicsi, fák fölé nyúló erkéllyel, amelyre jó kiülni és bámulni az ezerféle zöldet, sárgát, kéket, …


Azóta abban a házban, amely egykor az otthonom volt, nincs nyugtom.
És Georgie sincs már ott.
Anyánk halála után néhány hónapig küzdöttem a hiányával, az illatát éreztem mindenhol, a keze nyomát láttam mindenben. Azt hittem, ez lesz az, ami majd mulasztja a fájdalmat, de nem így lett. A fájdalom maradt, így én mentem, úgy hittem, csak egy időre, de semmiképpen sem örökre. Szerencsére a nyári szünetnek vége lett, várt az egyetem, így magyarázat sem kellett. Én sem adtam és nem kaptam akkor sem, amikor a nővérem is „kiköltözött”. Évekkel később…

Ez a másik ok.
Furcsa volt… Éppen aggódni kezdtem miatta, mert akkor jelentették be az eljegyzésüket Gladiátorral, aki persze az apánknak cseppet sem tetszett és akkor hagyta ott a „családi vállalkozást” Georgina, csak hogy együtt nyissák meg Queens egyik legmenőbb tetoválószalonját. A szalon megnyílt, a nővérem boldog volt, túl boldog, ami nálunk semmi jót nem jelentett sosem… Aztán eltűnt. A pasija hívott fel, hogy hazaindult apánkhoz, hogy végleg lezárja korábbi munkáit a HEX-nél, de aztán nem hallott felőle. Utána ment, de nem engedték be a birtokra. Könyörgött, hogy menjek én.
Hazamentem… Apánk nem volt otthon, csak Snow. Ő mondta el, hogy a Laboratóriumba vitték Georgie-t. Amikor megfenyegettem, hogy ha akarata ellenére ott tartják, hívom a rendőrséget, csak nevetett és egy levelet tolt elém a testvérünk aláírásával. Két év tanulmányút Dél-Amerikába, díjazás előre kifizetve a Gladiátorral közös számlára. A rendőrségnek is tökéletesen megfelelő magyarázat volt.

Ennek másfél éve… Roman azóta egyedül vezeti a szalont és közben elszántan keressük együtt Georgie-t. Snow és apánk mindenről hallgat, s már igazán beszélni sem akarnak velem.
Nem tudom, mit várunk jobban. Azt, hogy megtaláljuk a titkos HEX-labort, és az egészet a pokolra küldjük, vagy azt, hogy leteljen a két év? Tulajdonképpen mindegy lenne, ha nem Georgináról lenne szó.

Hát ezért sem járok haza. Talán attól tartok, ha hazamennék, egyszer én is eltűnnék. Főleg, hogy az utóbbi hónapokban a Secret Garden sikerei túl hangosak lettek. Amíg nem volt megfelelő vevőkörünk, addig egyszerű emberek jöttek, csak hogy kertjeikbe vegyenek különlegesebb növényeket, vagy városi házuk balkonjait díszítsék fel néhány cserép virággal. De egyre tehetősebb vásárlóink lettek, akiknek kertjeit újságok címlapján mutogatják. És a növényeket is, amelyek kivételes díszei lettek ezeknek a helyeknek. Hiszen tényleg különlegesek… Olyanok, amilyeneknek a vevő rendeli őket… PONTOSAN OLYANOK.
Emme

Percike, Laserian Harries and Shu Kyoko a Nap Hősének tart

Re: Lacey "Bloom" Harries

Percike Csüt. Nov. 02, 2023 2:30 pm
• doing everything in your service •
Kedves Alkotó!

Ha ezt a szöveget olvasod, örültünk a karakterednek, lapodnak, személyednek és minden X molekuládnak. El vagy fogadva! Először is üdv az őrültek világában, ne fogd vissza magad, írj rá bátran a régi motorosokra, vagy bárkire, aki szimpatikus.  

Foglalj avatart, univerzumot, vagyis nyilatkozz róla, hogy helyi 6969-os földi, vagy másvilágbéli, galaxisbéli utazó vagy-e, és engedd szabadjára grafomániád!  


https://marvelmadnessreturns.hungarianforum.com
- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.