Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. Szept. 18, 2024 9:18 pm

» two disasters
by Volstagg Szer. Szept. 18, 2024 8:35 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei
Nincs

Re: Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei

Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor
• doing the best they can •
Museum hide and seek
Ahogy ő rám nézett, egy pillanatra láttam az arcán az értetlenséget, még ha először találkoznék azzal a jelenlséggel, hogy "nem hisznek a szemüknek", akkor el is csodálkoznék rajta. Hiszen a világ maga is tele van csodával csak el kellene hinni mindazt. De bizonyára volt alapja a kétkedésnek, hiszen egyre többször tapasztaltam meg, hogy itt inkább kihasználják az emberek egymást, mint tisztelettel és elfogadással viselkednének egymás iránt. Pedig valahol éreztem, hogy ő szeretne segíteni nekem. Vagyis magának. Vagyis mindkettőnknek. Elmosolyodtam, és biztosítólag bólintottam. Ugyan nem egészen értettem, hogy mit ért az alatt, hogy nem teszünk tönkre még több mindent, de azt határozottan megértettem és elfogadtam, hogy miért nem szeretne beszélni arról, honnát is jött. Nem tudom miféle szokásaik vannak az univerzumokban utazóknak.
- Nem fognak ártani az őrök, ha őket érted a Nemzetbiztonsági Hivatal alatt. - még sok minden szokatlan volt, de meg kellett értetnem vele, hogy minden megoldható, csak a megfelelő megoldást kell eszközölni rá. Talán az idegessége rám is kihatott volna, ha tudnám, itt mivel mi jár, hiszen a mi törvényeink és rendszerünk is igazgatta a világunkat. De az sokkal másabb volt, tisztább, átláthatóbb. Nem hoztak minden apró cselekményre valamit, hiszen egyszerűbb volt elsimítani a problémákat is. De ennyi embert sem láttam odaát, mint ebben a városban összesen.
- Ez rendben van, nem kell értened hozzá. Bízd csak rám. - Éreztem, ahogy a qi lassan áramlani kezd bennem, ahogy megidéztem az energiát, és a környezetemet figyeltem. A kamerák bonyolult mechanizmusai nem jelentettek akadályt, hiszen a qi segítségével nem kellett értenem őket, elég volt éreznem a lényeget.
- Most figyelj. - mondtam halkan, miközben felemeltem a kezem, és finoman irányítottam az energiát. A környező levegő rezdült, mintha láthatatlan szálak fonódtak volna a kamerák köré. Félig lehunyt szemmel koncentráltam arra, amit látni akartam — a felvételek lassan átformálódtak a fejemben. A qi áthatolt a kamerák rendszerein, és finom változásokat idézett elő a felvételeken. A kard, amelyet megérintettünk, lassan jelentéktelenné vált, mintha csak egy hétköznapi tárgy lett volna. Semmi különös, semmi feltűnő, csak egy régi relikvia, amelyet senki sem venne komolyan. A veszély nyomai eltűntek. Egy hosszú pillanatig csend telepedett ránk, majd mély levegőt vettem, és hátraléptem.
- Kész. - mondtam halkan. - Most már nincs nyoma annak, hogy bármi rendkívüli történt volna. A kamerák felvételei olyanok, mint bármely másik napé. Senki sem fog gyanakodni.
az ő arcát fürkészve mintha hitetlenkedést véltem volna felfedezni, de nem akartam firtatni. Hagytam időt, hogy felfogja, feldolgozza és elfogadja. Egy picit elmosolyodtam, hiszen a gondot megoldottam. Azaz félig.
- Nem volt más választásunk. Most viszont még nincs vége. A kardot le kell cserélnünk. Egy másolatot fogok alkotni, ami éppen olyan lesz, mint az eredeti, de hatalom nélkül. - meg is osztottam vele a terveimet, hogy ne érje váratlanul, majd újból végig nézhette, ahogy ismét a qi segítségét kértem. Lassan formáltam meg a másolatot, minden apró részletre ügyelve. Az idősebb, megviselt formát, amely pontosan úgy nézett ki, mint az eredeti, de nem hordozta annak erejét. Mikor elkészültem, a másolatot letettem az eredeti helyére, és felnéztem rá.
- Most már csak annyi a dolgunk, hogy a valódi kardot magunkkal vigyük. Senki sem fogja észrevenni a különbséget. Remélem neked sem probléma. Ez itt veszélyes lenne, ha hozzá nem értő kezekbe kerülne.
A kard hűvösen simult a tenyerembe, ahogy megéreztem rajta a régi világok súlyát, az erőm és az övé közt áramló energiát. A rovások halványan pislákoltak még, de éppen elég időm volt, hogy egy gyors mozdulattal visszacsúsztassam a hüvelyébe, ami rögvest eltűnt a szemünk elől, mielőtt a biztonságiak benyitottak. Az ajtó hirtelen kinyílt, és az őrök beözönlöttek. Láttam a szemükben a gyanút és a zavart, ahogy felmérték a helyzetet. Mielőtt bárki megszólalhatott volna, vettem egy mély levegőt, igyekeztem nyugodtnak tűnni.
- Segíthetek valamiben? – kérdeztem olyan ártatlanul, amennyire csak tudtam. Az egyik őr, egy középkorú férfi, szigorúan rám szegezte a tekintetét, és határozottan szólt.
- Mit keresnek itt? A biztonsági rendszeren keresztül figyeltük önöket, és nem tudtuk beazonosítani a jelenlétüket.
- Ó, igen, teljesen érthető. - Próbáltam könnyed maradni, mintha minden a lehető legnagyobb rendben lenne. - Tudja, csak betévedtünk ide. Az egyetemről jöttünk tanulmányi útra, de néhány régi műtárgy érdekesebbnek tűnt. A kardok különösen érdekelnek. -  Itt vetettem egy gyors pillantást a mögöttem levő vitrinek felé, mintha azok bármilyen hitelt adhatnának a szavaimnak. Az őr szeme összeszűkült, láthatóan nem vette be teljesen a történetet. A kamerafelvételek nyilvánvalóan felvették a kis „mutatványomat” a karddal, és valószínűleg ezt próbálta összerakni a fejében.
- És mit csináltak azzal a karddal? Miért izzott olyan fénylőn? Ez nem tűnt egyszerű vizsgálódásnak. – kérdezte halkan, de éreztem a feszültséget a hangjában. Nem tetszett neki, amit látott. Röviden elmosolyodtam, és enyhén megemeltem a kezem, mintha magyarázatra készülődnék.
- Valószínűleg a fények visszaverődtek a rozsdás felületről, ami ezt a hatást keltette.
A férfi szkeptikusan felvonta a szemöldökét, de láttam, hogy bizonytalan. Talán nem teljesen értette, amit mondtam, és ez volt a lényeg. Kétséget kellett hagynom benne, épp elég ahhoz, hogy ne firtassa tovább a dolgot.
- A kamera is felvette. Az egyetemi kutatáshoz engedélyt kellett volna kérniük a múzeumtól, mielőtt hozzáértek volna bármihez.-  Ez már inkább figyelmeztetés volt, mint kérdés.
Meglehetős nyugalommal bólintottam.
- Teljesen megértem. Elnézésüket kérem a szabályszegés miatt, nem fog még egyszer előfordulni és igyekszem a rajongásom visszafogni. Ha szeretnék, megtekinthetik a fegyvert a helyén.
A férfi egy hosszú pillanatig nézett rám, majd az őrtársára pillantott. Valahogy éreztem, hogy átlátnak rajtam, de az időnk még nem járt le. Most a cselekedetek helyett a szavak voltak a fegyvereim.
「R」

_________________
"You have the heart of our dragon."

Re: Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei

Lacey Harries Tegnap 12:09 pm-kor
• doing good for good reasons •
Museum hide and seek
- Te értesz a kamerákhoz?
Pontosan ez volt az a kérdés, amelyet nem igazán akartam hallani, még akkor sem, ha a válaszom egy nyilvánvaló nem lesz majd. Mert mire eddig jutottunk, már több tagadás gyűlt össze bennem, mint egy háromévesben, akinek a nyilvánvalóan elsőként kimondott "nem" szócskát unásig kell ismételgetnie.
De az első felvetés a kamerák megsemmisítéséről megalapozta a későbbi történéseket. Mármint hogy nem elég, hogy tönkretettünk (?) egy múzeumi darabot, de még nagyobb kárt okozzunk azzal, hogy a mindenfelé figyelő szemekkel is elbánjunk? Nem beszélve azokról a szemekről, fülekről és egyéb testrészekről, amelyek azokhoz a biztonságért felelős alakokhoz tartoznak, akik nyilvánvalóan éppen felénk rohannak idegesen.
Szóval innen indultunk, és a helyzet ezután sem javult.
Az már csak hab volt a tortán, hogy simán levette azt, amit annyira titkolni akartam, és úgy kotyogta ki teljes ártatlansággal, mint ha ez annyira hétköznapi lenne. Ezért akadt némileg bennem a tiltakozás, amit aztán szabadjára engedett a fenti kérdés.
Persze, először azért nehezen találtam meg a sorrendet, hogy melyik felvetésére válaszoljak, így kapott egyetlen nemet mindegyikre, csak a biztonság kedvéért.
- NEM! - kezdtem a sort nyomatékosan, de csak azért, hogy már folytassam is. - Nem teszünk tönkre már semmit! Szerintem néhány pillanaton belül itt lesznek a biztonsági emberek, akik a biztonsági kamerákon látott remek előadásod nyomán igazán kíváncsiak arra, mi az ördög költöztetett be egy kisebbfajta napot a raktárukba. - szinte hallom a felénk rohanó lábak dobogását. - És nem, nem ezen a világon születtem, de ez nem az a téma, amelyet most szeretnék veled megbeszélni...- próbálom terelgetni kifelé, de ő cseppet sem igyekszik, arra meg még kevésbé hajlandó, hogy megváljon a szablyától, ami nem elég, hogy már nincs darabokban, de még fura jelek is vöröslenek rajta éppen.- Hagyd ezt abba! Nem láttak már elég furcsaságot ahhoz, hogy még a Nemzetbiztonsági Hivatalt is riasszák? - fura beidegződés, de így jár, aki titkos kutatólaborokból akarja kimenteni a nővérét. - Csak tedd le és ha lehet, meg se említsd, hogy a tiéd, mert akkor még őrültnek is néznek! Hallottad! Több ezer éves!!! Ha nem vagy Rosie Rich, szerintem ezt úgysem hiszik el neked! Ahogy nyilván egy ugyanilyet sem tudsz hirtelen előhúzni a hátizsákodból. - ám mert még odakint vihogás hallatszik csak, nyilvánvaló, hogy a "kommandó", vagy "különítmény", vagy éppen hadsereg még nem ért ide. Magamban futólag megkönnyebbüléssel állapítom meg, hogy legalább lassúak, mert azt nem hiszem, hogy abból, ami itt történt, semmit sem láttak.- Nem, kicsit sem értek a kamerákhoz, de ahhoz tökéletesen, hogy felismerjem, ha valaki bajban van. És te most HATALMAS bajban vagy!
「R」

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Re: Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei

Fu Bo-Wei Hétf. Szept. 02, 2024 11:19 am
• doing the best they can •
Museum hide and seek
Valahol szomorúsággal töltött el, hogy e világ lakói gyakran megkérdőjeleztek sok mindent, a feltétlen bizalom és hit valamiben pedig igazán ritkaságszámba mentek. Pedig ha tudnák, hogy a világot éppen hogy fordítva működtetik, mint azt kellene, sokkal könnyebben alakulna az életük. Soha senki nem áll meg egy pillanatra sem és az idő a legkoisebb kincsük. Pedig gyorsabban fogy, mint a pénz, melyet bármikor bárhogy elő tudnak állítani. Noha még mindig nem értem azt, hogy tarthatnak valamit értékesebb kincsnek az életüknél és jólétüknél. Pedig láttam ám benne, hogy ő még nem menthetetlen, még nem süllyedt el a reménytelenek mocsarában. Talán csak az eszközt nem leli, mivel irányíthatja az evilági életét. Számomra oly' elveszettnek tűnik a nebulói között.
Nem firtattam hát sokáig elveket, inkább tettem a dolgom miért valójában jöttem. Megkerestem a fegyvert, mi jog szerint engem illet. Most pedig nem fogom senki kezébe adni, mert immár veszélyes lehet bárki tulajdonában. Ha azt tudnák, hogy miféle dolgokat idéz meg és pusztít el, miféle egyensúly fenntartására hivatott és miféle módszerrel készült, hát alaposan meglepődnének. De most törődnöm kellett azzal is, hogy lebuktam és bizony magyarázattal kellett szolgáljak az iménti jelenetért. A fegyver immár nem izzott, a hüvelyébe csúsztatva. Azt már hamar megtanultam, mi az a kamera. Egy lencse, melybe ha belemosolygok, akkor nem csak a tükörképem adja vissza, de meg is jegyzi azt. És ez baj. Gondterhelt ráncok gyűrődtek a homlokomra, de nem sokáig tettem így, hiszen mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.
- Mint mondtam, a kardnak lelke van. Egy ilyen lelketlen világban is. De a kamerákról meg kell semmisíteni, mit láttak. - határozottan, mégis kedvesen szólaltam meg. Hallottam a kételyt a hangjában, de azt rá hagytam, hogy ismétlésemre elhiszi-e amit mondok neki. Most legkevésbé sem szándékoztam hazudni. Mert minek. Mert ő sem ide tartozott és ez is érdekelt, miért. Mert a kulcsát még kerestem, ha ebben a világban nem lelem a gyűrűket, akkor miképp nyissak ajtót egy másikra. A felém nyújtott kezére pillantok, még mindig nem hisz nekem, én pedig szeretnék meggyőződni arról, hogy ha odaadom, azzal sikerül-e elérnem bármit nála. Azzal nem leszünk előrébb, ha újabb kétségek merülnek csak fel, másfelől pedig bűntudatot éreztem amiatt, mert kockára tettem valamit, ami fontos a számára. Mielőtt azonban még erre a szándékra léptem volna, a kíváncsiságom erősebb volt és inkább neveztem nevén azt, mire rájöttem. Meglepődött. Már nem az egyetem miatt sopánkodott, gyorsan magunkra csukta azt a szűk kis rést is és úgy lépett vissza hozzám. Ha odahaza lettünk volna, talán meg kellene követnem, amiért tiszteletlen voltam. De ebben a világban a tisztelet sokaknak mást jelent.
- Érzem rajtad, az aurádon, hogy nem e világ szülötte vagy. - ismételtem el immár kevésbé figyelve arra, hogy a megfogalmazásom nem egészen illik az itteniek közé. De jól sejtette, mit feltételezett, hogy én is hasonló utazó volnék.
- Igen, világok vándora vagyok épp és ezért a kardért jöttem az enyémből, mert valaki eltulajdonította az én világomból és ilyen hitvány állapotok közé taszította. Nézd csak. - most már nem állt számndékomban rejtegetni a fegyvert, azt újfent kivontam a helyéről és elég volt egy kicsit koncentrálnom csak, hogy a rovások vörösen felizzanak rajta.
- A kard érzékeny az erőmre. De igazad van, nem sodorhatlak bajba, amiért ezt magamhoz veszem. Gondoskdok róla, hogy egy ugyanolyat kapjanak, mint amilyet megleltem. Te értesz a kamerákhoz?
「R」

_________________
"You have the heart of our dragon."

Re: Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei

Lacey Harries Vas. Szept. 01, 2024 12:47 pm
• doing good for good reasons •
Museum hide and seek

- Hát, ha vannak irányzatok, amik évezredekig nem mennek ki a divatból, akkor még igazad is lehet... - néha nem tudok mit kezdeni a túlzottan elméleti vitákkal és ez a mostani is kezdett ilyen irányba elmenni, így az érdeklődésemet jobban lekötötte, hogy néhány diák jó poénnal találta, hogy minden dobozba, tégelybe és üvegbe belenézzem. - Hé! Mindent a szemnek! Az ösztöndíjad kevés lesz, hogy kifizess egy... szóval bármit is...
Nos, ez a megjegyzésem bizonyul jóslásnak, amikor megtalálom önkéntes fegyverszakértőnket, amint éppen megolvasztani készül az egyik régi darabot.
- Tartok tőle, ezen a helyen több a biztonsági kamera, mint az egyetemen összesen... Ha nem így lenne, az ötlet akkor is rosszul hangzana annak tükrében, hogy az, amit a kezedben tartasz nyilvánvalóan nem olyan, mint 20 másodperccel ezelőtt...- pont olyan, mint Topy, amint tagadni próbálja, hogy bulit szervezett a házamban, miközben három ismeretlen tántorog ki a szobájából, miközben bűzlenek az italtól és nyilvánvalóan mástól is.- Magához tért? Inkább hinném el, hogy kovácsműhelyt nyitottál a laborban...
Hát, ennyit a nyugodt múzeumlátogatásról. Mert az már nyilvánvalóan nem fér bele, hogy egy biztonsági ajtókkal védett helyről és Vénuszként fénylő holmit csempésszünk ki.
- Na azt már nem! Nem lopunk el semmit, főleg nem valamit, aminek szerinted lelke van és szeret fura fényeket kiadni... - lépek mellé és nyújtom felé a kezem.- Add ide, kérlek... Csak akad valami magyarázatuk erre az "okosoknak" - igyekszem másra bízni a megfejtést.- Pedig hogy kértem, hogy ne nyúljatok semmihez... Ennyit a karrieremről az egyetemen... - mérem fel gyorsan a következményeket, hogy aztán tágra nyílt szemekkel meredjek rá, amikor csak úgy egyszerűen benyögi, hogy "...de te sem ebből a világból érkeztél, ha jól gondolom.", én meg azzal a lendülettel csukom magunkra a kis fülke ajtaját.
- Hogy mit mondtál? - először csak a kérdés lesz meg, aztán meg a feltételezés is. - Szóval te is... Vagyis hogy te is itt ragadtál?
「R」

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Re: Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei

Fu Bo-Wei Szer. Aug. 21, 2024 9:19 am
• doing the best they can •
Museum hide and seek
A tökéletesen ellátott feladatokkal tudnék vitatkozni, hiszen ha úgy működne, akkor most be lettek volna ők is eresztve, hiszen a megígért engedélyt az egyik fél nem tartja be. Ez esetben nem rajta állt vagy bukott a dolog, hiszen megpróbált mindent megtenni, ahogy a csapatot is egyben tartani, de mégis kénytelenek voltunk cselhez folyamodni. Csak olyan ártatlanhoz, amivel senkinek sem tehetünk keresztbe. Nem voltam én senki jó kedvének elrontója, a nebulókat is hagytam érvényesülni, miután kedvet kaptak a fegyverekkel kapcsolatban kérdezni. Engem csak örömmel töltött el, hogy valami felkeltette az érdeklődésüket. Meg kell találni a megfelelő eszközzel azt, mi érdekli őket és máris készek bármit megtenni érte.
- És ahhoz mit szól a tanárnő, ha azt mondom, hogy nem a való világ, hanem azok, kik az életre okítják őket? - rendszerekben nem hittem sohasem, hacsak nem kellő alázattal szolgálta meg minden tagja, de ebben a hitvány világban nem gondoltam volna, hogy azok is őszintén és becsülettel, minden tudásukkal szolgálták volna, hogy a jövő nemzedéke a megfelelő batyuval indulhasson saját útjára.
Műértők. Ez tetszett. Jót mosolyogtam rajta, ahogy hitetlenséggel a hangjában replikázott. Ha tudná, hogy a világ miként működik és valójában mekkora. Ha tudná, akkor az árnyékvilágot is elfogadná. Talán a világ ezen része szándékosan volt ilyen tudatban tartva, ezt még nem tudhatom. Nem akartam olyan következtetésekbe bocsájtkzni, amely általánosításhoz vezetne. Nem olyannak tűnt, mint aki beillene a sorba, különösen azért nem, mert talán nem is ide tartozott. Mert igen, láttam jeleit, hogy igyekszik ura lenni a helyzetének és mégsem az. Talán ezért is volt annyira könnyű meglógnom a figyelme elől. Csak pár percig, amíg a kardot meglelem és kitalálom hogy juttatom innét ki. Amit végül meg is találtam és annak rendje és módja szerint felelt a hívásomra. Csak akadt egy kis bibi, nem voltam elég gyors és ügyes. A csodálatból visszapottyanva a valóság talajára kicsit meglepőbb volt, mint számítottam rá.
- Valóban. De igazából mégsem. Ha hamar sarkon fordulunk innét, észre sem vesznek. - csupán pár percre lógtunk be ide, nem? De sejtem, hogy mi lehet a valódi problematikája. A kezemben fogott kard, mit immár a hüvelyébe csúsztattam vissza.
- Erre? Nos... magához tért néhány évszázadnyi szunnyadásából. - adtam meg az őszinte választ, mert ez valóban így volt. De alighanem figyelmeztetnem kell magamat, hogy erre szkeptikus választ kaphatok csupán.
- Tudom, ne jöjjek itt a fegyver lelkével és hasonlókkal. De az az igazság, hogy ez a fegyver itt csupán várt, míg az idő vasfoga megrágta és míg a jogos örököse hozzá nem jutott. De most valóban mennünk kellene innét, amíg nem feltűnő a hiányunk. Csak nem tudom ezt a fegyvert addig hova rejtsem el. - körbepillantottam, hátha itt volna még valami csapóajtó vagy bármi, hiszen a gondosan őrzött értékekhez mindig kell legyen egy titkos kijárat. Azonban még mindig nem láttam azt, hogy az utánam nyomozó hölgyeményt meggyőztem volna.
- Oké, nem tudom mit mondjak, hogy meggyőzzelek. Nem szeretnék tovább hazudni, mi ketten ugyanabban a cipőben járunk. Én magam valóban nem ide tartozom, de te sem ebből a világból érkeztél, ha jól gondolom.
「R」

_________________
"You have the heart of our dragon."

Re: Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei

Lacey Harries Hétf. Aug. 12, 2024 6:16 pm
• doing good for good reasons •
Museum hide and seek

- Ne vedd ellenkezésnek, de a való világ tökéletesen ellát feladatokkal... Vegyünk példának okáért benneteket... - jegyzem meg, amikor az "árnyékvilágról" kezd beszélni, én meg éppen a lándzsát forgatom a kezemben, ami végső soron a bejutásunk eszköze volt. Nyilván az ő szemük jobban rááll a dologra, de én semmi érdekeset nem fedezek fel rajta, és azon túl, hogy egy míves és igazán tetszetős műtárgyat látok benne, nem is különösen kelti fel az érdeklődésemet. Hiába a lelkes tárgyismertetés.
- Ó, biztosan az... - helyeslek meggyőződés nélkül, miközben a közeli asztalra teszem a holmit és csak ekkor veszem észre, hogy már nincs mellettem a nap "hőse". - A védelmezők meg kifejezett műértők lehettek eszerint...- nézek körben és osztanám meg vele kissé szkeptikusan a véleményemet, ha megtalálnám. De néhány pillanatig nem lelem, ami egy kissé hitetlenkedő sóhajra ösztönöz. Mert egy ideje már rájöttem, hogy a "tyúkanyó" szerepre tökéletesen alkalmatlan vagyok még egy kísérleti baromfitelepen is. - Nem láttátok a mai fogadott jótevőnket? - kérdezem a jelenleg szanaszét kószáló és nézelődő diákokat, de csak fejrázás a válasz, mármint azoktól, akik egyáltalán válaszolnak. Ennek tükrében érthető, hogy nem először jut az eszembe a munkahely váltás. Már ha nem rúgnak ki hamarabb...
Akkor látom meg a félig nyitott ajtót és egy tökéletesen kivitelezett szemforgatás után, elindulok felé.
És az már meg sem lep, hogy nem az történik, amit eltervezek. Mert az a szándékom, hogy ha ott találom, némi rögtönzött beszédet tartok a srácnak arról, hogy miért ne kószáljon el a többiektől, majd kiterelem a szobából, és aztán le sem veszem róla a szemem.
Ehelyett mi történik?
Az ajtóig terv szerint eljutok, a szinte hangtalan ajtónyitás és a célszemély azonosítása megtörténik, ahogy ott áll, kezében megint valami múzeumi holmival, majd...
Először néhány szikra pattan a darabokon... Ózon illatát érzem, aztán... Hatalmas a villanás, a kezemet kapom önkéntelenül az arcom elé, s csak akkor eresztem le, amikor eltűnik a fény...
Aztán jön a "hűha", ami szólhat a rendkívüli fényjelenségnek, annak, hogy senkit sem rázott halálra az áram - mi más lehetett volna - és annak is, hogy az előbbi két darab egymásra talál, s immár már egyben szorongatja őt a keresett diákom.
- Hűha? - nyögöm és most eszembe sem jut, hogy mikor használtam utoljára ezt a szót.- Szerintem most már kár lenne tagadni, hogy tiltott területre léptünk - próbálom felkészíteni a várható következményre.- Mit fogsz mondani? Mi történt?
「R」

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Re: Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei

Fu Bo-Wei Csüt. Aug. 08, 2024 10:11 pm
• doing the best they can •
Museum hide and seek
- Talán meglehet, de amelyik fegyvert az istenek kovácsoltatták, annak bizony lelke van. Vajon hiszünk a mondáknak?
Ha ő azt tudná, hogy milyen elégedetlen ezzel a helyzettel a jogos örököse, akkor meglehet nem ezt mondaná. De most leginkább egy mosolyra futotta érte, nem ítéltem el azért, amiről nem tudott. Olykor jobb a boldog tudatlanságban létezni, mint millió információtól mik a képtelenség peremét mardossák megőrülni. Bár igazából még feltételezném is róla, hogy bírja a gyűrődést és meg tudna birkózni egy ilyen volumenű információval.
- Nos rendben, akkor erre jöjjön a csoport. - a tudós is jobban kedvét lelte, ha magyarázhat is a folosón néhány elejtett kérdésre, amíg a restaurátor műhelybe tartottunk.
Megtetszett a diákok aktív bekapcsolódása. Hirtelen senkit nem érdekeltek a kőbe zárt növények, de a fegyverek igen. Nem akartam ilyen cudarul elrabolni mindannyiuk figyelmét, főleg akkor nem, ha tényleg fontos küldetésen voltak itt. De ha már mindenki a nézelődésre hajlott, hát nem én voltam ki megakadályozza őket. Nem az én dolgom volt amúgy sem felmérni, hogy mi fér bele és mi nem, az én szemem nem a diákokon volt, hanem a fegyvereken. Vagyis momentán a leírásokon, amiket elém tártak. Csupa pontatlan tévesztés, aminek láttán inkább csak ráncoltam a szemöldököm. Sok mindent kellett volna most kizárnom a válaszok valódi meglelésére, így azon az úton meg sem próbálhattam elindulni, hogy majd csöndben és nyugalomban ráérzek a jelenlétére. Ki tudna ilyen zsibongás mellett meditálni?
A tudóst könnyedén elszlasztottam, de a figyelmet ezúttal más ragadja meg. Nem lesz ez így jó, ha folyamatosan éberen őriz valaki. Igazából ötletem sem lett volna rá, hogy is reagáljak, de mindenképp valami elgondolkodtatót szerettem volna. Ennek a világnak az embere annyira szkeptikus, nem hisznek olyanban, amit nem látnak, nem fogadják el a látatlant, csak mi kézzel fogható. Számomra pedig ez csak azt mutatja meg, mennyire sivár és elhagyatott lett a spirituális énjük. Ha azt tudná, a csoda igazából nem kívülről jön, hanem belülről. Mert mi teremtjük meg a tudatunkkal.
- Ha jól sejtem az árnyékvilág mint hitvilág nem tartozik a tanárnő erősségei közé. Pedig a tekercsek azért íródnak, hogy óva intsék a jövő fiataljait a már elkövetett hibáktól. - eszem ágában sem volt témát váltani, noha a kis zűrzavart a másik diák által igyekeztem kihasználni, hogy nézelődhessek. Nem sokáig sajnos. Nem ellenkeztem azonban a lándzsa átadásával, nekem semmi szükségem nem volt rá.
- A rovátkák kialakítása különleges, bizonyára nagy erővel áldották meg közben, ami segítette a védelmezőt a feladatában. - igyekeztem némi érdekességet elhinteni, hátha leköti a figyelmét. Így legalább volt lehetőségem néhány újabb dobozt átnézni. De amíg a fegyverrel volt elfoglalva, bátorkodtam megkerülni őt és beosonni a lezárt ajtón, amit nem volt nehéz kinyitnom némi mágiával. Csak egy picikével, hogy fel se tűnjön senkinek. A helyiségben immár egyedül voltam, noha arra ugyan nem figyeltem, hogy az ajtót résnyire nyitva hagytam. Ismerős bizsergés fogott el, mintha kirántottak volna a porhüvelyemből. Itt kell lennie valahol. Még kinyitottam pár szekrényt, mire az egyik elzárt vitronben pillantottam meg a kívánt fegyvert. Először eltöprengtem rajta, hogy vajon tényleg ez lesz-e az, mit keresek. Félbe törött és ugyan a teljes penge egy helyen volt, nem csak az eltört állapota bizonytalanított el, az állapota is hagyott kivetnivalót maga után. Vastagon megette az idő vasfoga, bennem pedig megfordult, hogy ezt rengeteg idő lesz feljavítanom. Éppen akkor, amikor az ajtó nyílt, a kezem már nem csak a vitrinen volt, hanem felnyitottam azt, hogy a markolat után nyúljak. Ami utána következett, az lélegzetelállító volt. Mintha felsercent volna a penge és a fegyver lélegztett volna, pedig csak én tettem. Vakító fény lengte be a helyiséget, majd rúna jelek izzottak fel a levegőben, kisvártatva immár nem a törött penge látszott, hanem a teljes fegyver, romlásnak pedig nyoma sem volt. Mintha pillanatában készült volna el és nem is olyan rég hűtötték volna le a nemes acélt. Csak egy halk hűha hagyta el a szám, ahogy végigpillantottam rajta és megérintettem. Az éle akár a fát is tudta volna vágni.
「R」

_________________
"You have the heart of our dragon."

Re: Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei

Lacey Harries Csüt. Aug. 08, 2024 8:10 pm
• doing good for good reasons •
Museum hide and seek

Átsiklok a megjegyzése fölött, amiben "más népek örökségének bitorlását" nehezményezi és megjegyzem magamban, hogy nem szokványos az, ahogy megfogalmazza a véleményét, de Sooraya könyvimádata után megpróbálok kellő nyitottsággal felülkerekedni diákjaim furcsaságain.
- Tartok tőle, a háromezredik születésnapját ünneplő tulajdonosa nem fog reklamálni amiatt, hogy most éppen nem használhatja célbadobásra... - emlékeztetem a megjegyzésére, amelyben nem sokkal korábban igazán rendkívüli tudását csillogtatta meg a régi fegyverek és a régi ékkövet terén. S míg az előbbi inkább a fiúkat érdekelte, az utóbbival könnyen megszerezheti a lányok csodálatát is. Meg úgy tűnik, az idősödő fegyverszakértőkét is. Hála a közös "hobby"-juknak, végül mégis mögöttünk zárul be a fotocellás ajtó, és nem előttünk, de hálálkodni nincs idő, mert már igyekszünk is az "átlag látogató" számára nem is létező folyosókon valamerre, és a most már nem is annyira morcos vendéglátónk akaratlanul is felkelti a többiek érdeklődését is. Így amikor meghallják, hogy felajánlja a fosszíliákat a titokzatos fegyverért cserébe, érthető módon azonnal körénk gyűlik mindenki és alkudozás indul az izgalmasabb lehetőségért.
- Majd mi segítünk az azonosításban! Több szem, az több szem, nem igaz? - veti fel az egyikük és úgy tűnik, eszük ágába sincs megkövült növényi részekre áldozni az idejüket, ha sokkal érdekesebb dologgal is foglalkozhatnak.
- Ahogy látja, a fosszíliák közel sem annyira érdekesek, mint egy megoldásra váró rejtvény...- "tolmácsolom" a féltucatnyi érdeklődő egyöntetű véleményét. - Nem hiszem, hogy el kellene rabolnia, megyünk mindannyian, ha nem bánja... - éljenzés a jutalma a lehetséges programváltozás ígéretének.
Így amikor a műhely felé indulnak, ha nem tiltják meg, hogy csatlakozzunk, senkit nem kell a szokásos "tyúkanyó" - stílusban figyelmeztetni, hogy "Maradjatok együtt".
Ott persze megint annyi lesz a látnivaló, hogy hányan vannak, annyifelé indulnak, én meg "házi lándzsa-szakértőnk" mellett álldogálok, és igyekszem szemmel tartani mindenkit. Az igazán nem hiányozna, hogy kifelé valamelyik detektor sodorjon bajba minket egy "véletlenül" hátizsákba vándorol kiállítási tárgy miatt.
Ezért amikor meglátom, hogy a múzeum most már lelkes alkalmazottja a fiú kezébe nyomja a lándzsát, ő meg valami tekercseket emlegetve tereli el a figyelmet magáról és a holmiról, nem állom meg, hogy ne figyelmeztessem. S miközben megteszem, akkor ötlik fel bennem valami... Valami, amit éppen azelőtt ejtett ki a száján az ifjú, hogy "vendéglátónk" elsietett volna és ami nyilván csak nyelvbotlás lehetett.
- Tedd csak le azt a holmit! Ha megpróbálod ellopni, mind bajba kerülünk, ugye tudod? És miféle démonok elleni harcodról beszélsz? Gyanítom, az egyetemi oktatók, legyenek bármennyire is gonoszak és lelketlenek, nem igazán ütik meg az alvilági mércét semmilyen tekintetben... És nem hiszem, hogy erről bármi is állna egyetlen ősi tekercsben is... - várnám, hogy mit felel, de persze akad valaki, aki kevésbé óvatosan nyúl az értékes holmikhoz. - Ha leejted, rögtön kidobnak minket... - figyelmeztetem a túl lelkes diákomat, s miután épségben a helyére kerül a váza, fordulok vissza és nyújtom a kezem a holmiért, ami ekkora hatással volt a mai napunkra. - Megnézhetem? Elég értékesnek tűnik...
「R」

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Re: Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei

Fu Bo-Wei Kedd Aug. 06, 2024 1:07 pm
• doing the best they can •
Museum hide and seek
Nem bántam, hogy folyamatosan válaszolt, annyival is többet tudtam meg erről a világról és a mentalitásukról, róla pedig kezdett az a benyomásom lenni, hogy elég határozott személyiség. Kifejezetten üde színfolt volt a diákjai körében és legalább tudtam merre tartsak. Volt azonban valami különös a kisugárzásában és még nem jöttem rá, hogy micsoda az.
- Ezek a szponzorok sok mindent megengednek maguknak, hogy más népek örökségeit bitorolják el és vallják a magukénak. - de abban egyetértettem, hogy a tudósok hasznos munkát végeztek, ha nem lett volna az ő értő szemük, sok minden csak megsemmisült volna az évszázadok által ránk hagyott kultúrából. Hozzáértő őreinek tartottam őket.
A szkeptikus válaszára egy bizakodó mosoly volt a válaszom. Amíg nem próbálom meg, nem tudhatom, hogy működne-e vagy sem a próbálkozás. Ha eltökéltségről van szó, nem ismerek lehetetlent. Valamivel biztosan meg lehet a kutató úr érdeklődését nyerni, ha mással nem, akkor valami olyan jellel, amit kiszúrok. Márpedig hiába előre megtervezett monológ ide, türelmetlen diákok a hátam mögött oda, a lándzsa egyélrtelmű irányt mutatott a számomra. Aki a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli.
Úgy fest mégis akadt egy lehetőség számunkra, hogy bejussunk, én pedig roppant mód örültem neki, hogy nyitottak akár más irányba is elindulni. Legbelül reménykedem benne, hogy elérik a saját céljaikat, nem szerettem volna ha lemaradnak a fosszíliákról. Az öregúr figyelmét azonban hathatóan magamra vontam, mert a lelkesedése olyannyira elfújta a bosszússágát, hogy már az ajánlkozásra is heves bólogatással reagált.
- Ez esetben erre jöjjenek. - tárta szélesre az ajtót, aminek útjából ellépett, hogy beeressze a csapatot. Hamarjában a kis csoport vezetője mellé lépett, hogy a szükséges formalitásokat megejtse. Nekem pedig adott ezzel némi időt arra, hogy kitaláljam hogyan bújjak ki bármelyikük figyelmének a fókuszából. Mert a próbálkozásommal eléggé a középpontba keveredtem.
- Elnézést a faramuci viselkedésemért, nem számítottam rá, hogy diákokat kell fogadnom. Tudja eléggé fontos ügyben járunk el néhány fegyver beazonosítását illetően, mert határidőre kell a cikkel összeállnunk és az idő nem olyan tényező, ami rendelkezésünkre áll jelenleg. De ha a restaurátor műhelyben tehetünk kivételt és megtekinthetik a fosszíliákat, ha elrabolhatom a diákját pár percre. - nem kellett hegyezzem a fülem, hogy tudjam rólam beszél. De kíváncsian pillantottam vissza a tanerő miképp dönt, hogy elfogadja-e a középkorú fickó ajánlatát. Nem szerettem volna különösen nagy terhet róni rá, így inkább közbe léptem és kaptam az alkalmon.
- Külön öröm nekem, ha megtekinthetem ezeket a relikviákat. - a többiek a folyosón haladva kezdtek jobban szétszéledni, Megérintették némelyik elöl hagyott vázát vagy megtekintették a vitrin tartalmát mely már nem fért ki a bemutatótérbe. Egészen izgalmas hangulata volt annak, hogy ezt most csak mi láthattuk. Aztán a restaurátor-műhely ajtaja is feltárult elénk megannyi félkész, befejezésre váró vagy még meg sem kezdett tárgyat magában rejtve. Nagy részüknek még az arculata is felismerhetetelen volt. Mint tűt a szénakazalban. Az öregúr egyből a saját részlege felé terelt engem, én pedig olykor visszapillantottam a többiekre, hogy merre kezdenek el nézelődni. Bár igazából csak feltérképezni szerettem volna, hogy fogom meglelni itt a kardot. Egy ponton talán picit tördelni is kezdtem az ujjaimat fúleg a várakozás közepette, amíg papírokat tárt elém a fickó. A legújabb kutatása. Naná, milyen izgalmas. Kár, hogy nincs jobban időm körülnézni. Hamarjában elém tárta a kutatásának tárgyát. Lenyűgözött a darab tartóssága, mert még mindig megvolt rajta az összes rovátka. De nem tartottam jó ötletnek hozzá érni, nem tudom hogyan hatna rá a qi. Míg aztán a kezembe nyomta és nagy megkönnyebbülésemre semmi nem történt. Fel is lélegeztem.
- Jártam valamikor azon a környéken, ahol ezt a fegyvert találták, sok mondát hallottam róla. - próbáltam kevésbé hihetetlen történettel előállni. - Azt mondják ezek a lándzsák háromezer évesek és démonok elleni harcomban használták őket. Talán régi tekercsek rejthetnek történeteket is. - ennek hallatán az öreg szeme felcsillant.
- Van is egy, máris hozom. - lelkesen pakolt le mindent a kezéből és hagyott ott. Alig telt el pár pillanat, én máris fellélegezve indultam el vissza a csoport irányába. A másik oldalon még láttam fegyverek nyomait, ott messzebb a szekrények túloldalán. Ha észrevétel nélkül oda tudok araszolni és megszemlélhetem mik vannak ott, az remek lenne. Tekintetem több mindenkiével is összeakadt, próbáltam egy kis mosollyal odébb araszolni. De mivel a szekrény nem rejtette azt, mit én kerestem, hát bátorkodtam az elreteszelt ajtón is benyitni, hogy ott is körül nézhessek.
「R」

_________________
"You have the heart of our dragon."

Re: Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei

Lacey Harries Csüt. Aug. 01, 2024 2:49 pm
• doing good for good reasons •
Museum hide and seek

- Ó, dehogy, ahhoz például semmiféle papír nem kell, hogy itt üldögéljetek, ha kedvetek van... - emlékeztetem arra, hogy még akár zenét is hallgathat a kiállított tárgyak között, persze csak akkor, ha megfelelő "hangosítást" használ hozzá. - És ezek a tudósok nagyjából mindenben... Ki éppen történész, vagy geológus, esetleg entomológus, vagy botanikus... Egy múzeum, főleg, ha szponzorai vannak, sokféle tudományág képviselőit gyűjtheti össze, pont úgy, ahogy az egyetem is...
Én persze nem állom meg, hogy ne fűzzek megjegyzést a felvetéséhez, ami láthatóan őt kevésbé érdekli. Gyanítom, csak az bosszantja, hogy mi idekint ragadtunk és ennek oka egy koros úr rémes modorral odabent.
- Azért ne fűzz nagy reményeket a dologhoz, és főleg ne adjunk okot a múzeumnak, hogy legközelebb már élből elutasítsák  kérésünket... Annyira azért nem életbevágó bejutni oda, inkább csak azt akartam, valami haszna is legyen annak, hogy letudtuk a kötelező feladatainkat... Nagyrészt...- teszem hozzá, mert azért a vizsgaidőszakban még lesz teendőjük. De láthatóan mindenkit inkább a beharangozott "ötlet" érdekel, és az a néhány diák, aki maradt, most várakozó arccal álldogál, vagy éppen csengőt nyomogat az ajtó előtt.
Ami láthatóan sokkolja az ajtónyitogató öregurat, aki ha eddig csak undok és unott volt, most láthatóan bosszús is lesz. És ezen nyilvánvalóan a mentegetőzés sem segít, amelybe engem megelőzve kezd az "ötletgazda". Már éppen csatlakoznék én is, amikor a témaváltás megtörténik, és ha eddig a bejutásról szólt a vita, most érdeklődő "lándzsa-rajongók" eszmecseréjévé változik. Vagyis majdnem azzá. A fiú ugyanis lelkesedik, az öregúr meg bámul rá némán, mígnem aztán valamiféle jáde őt is fellelkesíti és egy hirtelen fordulattal nyújtja felém a kezét az engedély után, amit nagyhirtelen rángatok elő a diákjaim noszogatására, akik hozzám hasonlóan nem tudják mire vélni a dolgot, de sokkal lelkesebbek.
- Szívesen megnézzük a lándzsákat is... Vagy bármit, amit megmutathat... - igyekszem alkudozni, miközben hitetlenkedve grimaszolok a "történész-hallgatóra" és arra gondolok, Soorayán kívül még hány hallgatónk van, akiről nem tudok szinte semmit...
「R」

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Re: Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei

Fu Bo-Wei Szer. Júl. 31, 2024 8:55 pm
• doing the best they can •
Museum hide and seek
Teljesen megértettem az álláspontját, hogy előre nem feltett kérdésekre válaszolt, noha ez inkább mosolyt csalt az arcomra. A tanoncok általában türelmetlenek és végtelen fantáziával megáldottak. Számos ilyet kísértem végig útján az őrzővé válása felé, igaz ennyi diákom sohasem volt. De most inkább azt kellett volna megfejtenem, hogy Grönland merre van és voltaképpen az valóban a szigetet foglalja-e magába avagy valami városnevet vagy teljesen mást. Nehéz volt így puhartolóznom, hogy voltaképpen még azzal sem voltam tisztában meddig tartanak az Államok határai, a Central Park itt a szomszédban miért ennyire szabályos téglalap alakúra van megformázva és nem a természet szabta meg, de azt is sokára raktam össze, hogy ha a Nagy Alma kifejezést hallottam, akkor nem a gyümölcsről beszéltek, hanem a múzeumban helyszínt adó városról.
- Milyen kár, hogy mindenhez engedély kell. - sóhajtottam azért egy aprót, ezt még valóban nem volt alkalmam megszokni. De nem eshettem ki a szerepből, mert a többi nebuló is újfent érdeklődést mutatott arra, hogy bebocsátájtást nyerhessünk oda az ajtó mögé, én pedig nem álltam sosem ennyire közel ahhoz, hogy bejussak. Egy füllentés még talán nem volt mások terhére, de ha elloptam volna valaki kártyáját, az már büntetendő dolog még nálunk is. Nem hajlottam a tisztességtelen útra lépni.
- Akkor tudakoljuk meg ezek a tudósok miben jók. Ha valakit érdekel közülünk a tudománya, akkor talán beeresztenek, papír ide vagy oda. - a papírformához annyira ragaszkodtak ebben a világban. Személyi igazolvány, okmányok, tulajdonlap meg minden más mi fejet fájdító lett volna ha még észben is tartom. De a szó... a szónak ereje van.
- Bízza csak rám, van egy ötletem. - az ötletem, ami még kicsírázóban sem volt. De nem is tudott volna, ha szűntelen nyomják a csengőt, így én magam emeltem elé a kezem. Talán kicsit későn is és úgy festett mintha jómagam szándékoztam volna újfent megnyomni. Kínos mosolyt eresztettem a velünk szemben álló férfira, akinek immár egy mappa volt a kezében, abból pedig különféle kulturális szimbólumok lógtak ki. Ó, történelem.
Elvesztem.
- Ne haragudjon meg a tanárnőre. Talán mégis csak akadhat rá mód, hogy mindannyian bejussunk és megtekinthessük a fosszíliákat, de az ott egy lándzsa? - talán egy segítő kéz utolsó foszlányait pillantottam meg, hátha abba bele tudnék kapaszkodni.
- Igen, az. Nem látsz a szemedtől, fiú? - bosszúsan nézett velem farkasszemet.
- Engem roppant mód érdekelnek az ősi kultúrák. Bizonyára olyan régiek, mint azon a rajzon szereplő fegyver, ami közel háromezer éves. Vagy több. Ahogy látom a markolat berakása jáde lehet, de egy rajzból csak következtetni tudok. Bizonyára összekeverem mással. - a férfi szemöldöke egy fokkal feljebb ugrott, de nem szólt semmit. Az már haladás, nem?
- Hát srácok én megpróbáltam... - fordultam vissza végül a többiekhez, akik még mindig kíváncsian várták a beszélgetés végét.
- Miből gondolod, hogy jáde lehet benne? - kérdezett vissza a fickó végül halkabbra fogva a hanghordozását. - Nem emlékszem, hogy kiadtunk volna esettanulmányt ebből. - ó, szóval mégis csak ugyanolyan fegyverek, mint amikről én is hallottam, hogy messzi városok népei kereskedtek a mi messze földön híres kufárjainkkal.
- A körülötte felrajzolt jelekből gondolom. - fordultam végül vissza hozzá. Eltűnődve figyelt engem, aztán a csoportot vezető fiatal nő felé fordult.
- Mutassa azt az engedélyt...
「R」

_________________
"You have the heart of our dragon."

Re: Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei

Lacey Harries Szer. Júl. 31, 2024 8:20 pm
• doing good for good reasons •
Museum hide and seek
Némi késéssel néz fel, mint aki már jó ideje belemerült a zenehallgatásba. Az arca nem tűnik ismerősnek, de hála a lelkes hallgatóknak és a viszonylag könnyen megszerezhető krediteknek, már nem is igazán emlékszem mindegyik diákunkra. És az, hogy én nem emlékszem mindre, még mindig sokkal több, mint Fergusson "igyekezete", hogy legalább a fiúkat és a lányokat megkülönböztesse. Ezért éppen csak egy pillanatig vagyok tanácstalan, éppen csak addig, amíg felismerés költözik az üldögélő tekintetébe. Az enyémbe meg kíváncsiság, mert úgy tűnik, a többiekkel ellentétben ennek srácnak eszébe sincs halogatni a mai "bemutatót".
- Bármennyire is sajnálom, de igen. Dr. Tempskya Grönlandon, mi meg nem hiszem, hogy engedélyt kapnánk, hogy ott látogassuk meg... Nem, mint ha nem szívesen néznék körül azon a szigeten... Nem, nem beszélem rá a dékánt... - fordulok hátra, amikor a megjegyzésemre több javaslat is érkezik. - Vagyis a látogatásnak vége, elmehetsz nyugodtan te is...
Ő nem igyekszik, hogy eltűnjön előlem és nagyon úgy tűnik, akik még körülöttünk lebzselnek is érdeklődve hallgatják a beszélgetésünket.
- Á, biztos akad odabent egy-két kivételes koponya, de tartok tőle, nem igazán lelkesednek a "tárlatvezetésért" és a kérdésekért... De annak örülök, hogy neked is van egy, amit feltennél. Ne felejtsd el, majd...- persze a "legközelebb" kicsit bizonytalanul hangzana, így inkább ki sem mondom a szót. Így marad neki lehetőség. És a többieknek a meglepő helyeslésre. Meg arra, hogy megint  csengővel szórakozzanak, ez alkalommal már a ritmusra sem adva...
- Nem teremőr! És ha felbőszítitek, nem hiszem, hogy engedékenyebb lesz! - próbálom fékezni a lelkesedést, és ha az nem is sikerül, legalább a csengőt megszabadítom a tenyerektől és az ujjaktól. Nyilvánvalóan későn, mert a korábbi morcos tudós jelenik meg a lassan nyíló ajtószárnyak között és az arckifejezése semmi jót nem sugall.
- Nem voltam világos? Menjenek el! MOST!
「R」

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Re: Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei

Fu Bo-Wei Szer. Júl. 31, 2024 7:29 pm
• doing the best they can •
Museum hide and seek
A padon ültem a múzeum előcsarnokában, próbáltam feldolgozni a csalódást, hogy ismét nem jutottam közelebb a célomhoz. Ha nem is hallottam tisztán minden egyes szavukat, de a testbeszédükből elég nyilvánvalóan levontam, hogy nem jött össze. A papíros nem kerülte el a figyelmem. Azonban amikor a fiatal diákok a szélrózsa minden irányába megindultak, kénytelen voltam tudomásul venni, hogy efogadták az elutasító hozzáállást. Tiszteletre méltó ugyanakkor, hogy nem kezdett el erősködni, ahogy azt tette sok más ebben a városban tiszteletet és tekintélyt mellőzve. Mindenki úgy viselkedett, mintha övék lenne a világ. Már épp azon voltam, hogy elindulok egy újabb kört tenni a múzeum körül, amikor észrevettem, hogy annyira eltűnődtem az opciókon, a nem is olyan régen még felszólalkozó fiatal nő közeledik felém. Óvatosan sétált hozzám, majd megállt előttem, és a fejem felé nyúlt, hogy megkopogtassa. Gyorsan kellett cselekednem, hogy legalább úgy bambuljak magam elé, mint ezeknek a suhancoknak a többsége. Közömbös arccal, mintha csak elnyelt volna a zene ami valóban roppant halkan szólt a fülhallgatóban. Ezt is furcsa volt megszoknom, hiszen annak előtte sohasem viseltem ilyeneket.
Némi fáziskéséssel felnéztem rá, és egy pillanatra összezavarodtam. A nő, aki előttem állt, még fiatalabbnak tűnt. Hogy lehet ő tanár? Vagy csak egy kísérő ki összeszedi a túlbuzgó diákokat?
- Ó... csakugyan? - kérdeztem meglepetten, de bakfis módjára csak azután vettem ki a fülhallgatót a fülemből, hogy megszólaltam. Remélem ez ilyen bevett dolog itt, mármint ezzel a kis teleszkóppal a fülünkben beszélgetni. Gyorsan kapcsoltam. Ha szerencsém volt, bizonyára engem is egy diákjának nézett. Ez talán lehetőséget adhat arra, hogy közelebb kerüljek a célomhoz.
- Nagy kár, furcsa, hogy nincs más tudós sem bent. - a szerencsém pedig még mindig nem kísért, ugyanis a túlontúl nagy őszinteségemmel csak azt érem el, hogy megint elszólom magam, én bizony innét hallottam a szóváltást. - Mármint úgy értem, hogy én már kiötlöttem a kérdésemet, biztos, hogy hagyjuk veszni a látogatást? - nyomban a tartójába süllyesztettem a fülhallgatót és fel is pattantam a helyemről immár tettre készen. Akaratlanul is megigazítottam a sapkámat, amit még mindig nehezen szoktam meg, de így volt a legegyszerűbb elvegyülni. Nem sok hosszú hajú fiatal férfit láttam errefelé, már legalábbis akik nem úgy lobogtatták a hajukat, mint a nők többsége.
- Talán van rá mód, még nem ment el mindenki. - elég volt körbe pillantanom, hogy lássam a csoportjából még néhányan, nem sokan de lézengtek itt. Azok, kiket tényleg érdekelhetett a kiállítás ezen része is.
- Ne hagyjuk, hogy egy mogorva teremőr elrontsa mindenki napját. - tettem hozzá egy széles mosollyal, hogy aztán elinduljak vissza az iménti ajtó felé. Feltett szándékom volt egy kis mágiát alkalmazni, ha nagyon útban lenne az az ajtó, bár még ki kell találnom hogy lehetne feltűnésmentesen.
「R」

_________________
"You have the heart of our dragon."

Re: Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei

Lacey Harries Szer. Júl. 31, 2024 2:48 pm
• doing good for good reasons •
Museum hide and seek
Lassan itt a szemeszter vége, mindenki a vizsgákat várja, az anyaggal végeztünk Fergusson professzor meg már megint nincs sehol. Beadandók kijavítva, vizsgafeladatsor előkészítve. Gyakorlatlanságom és a szadizmus hiánya kerget ki az egyetemről, csak hogy lefoglaljam valamivel a diákjaimat. Még szerencse, hogy a dékánnak jó kapcsolata van a múzeummal, mert így bekönyörgött bennünket egy volt diákjához, aki a növényi fossziliák anyagát gondozza. Előtte persze a kiállított darabokat is megnéztük és kérek nyomatékosan mindenkit hogy legalább egy kérdést ötöljön ki, amit feltehet a "vendéglátónknak". Aztán már csak egy teremőr kellett, aki útbaigazított a lezárt részlegek felé azzal a figyelmeztetéssel, hogy csak csengessünk az ajtón.
Összetartani egy csapat unatkozó éppen-felnőttet nem igazán az, amire vágytam. Ők meg, mintha érezték volna, egyre távolabb kerültek egymástól és persze attól is, hogy csoportnak lehessen nevezni őket. Így a csöngetésre úgy a diákjaim felével érek oda, akik a csengőt is játékszernek tekintve várakoznak arra, hogy kinyissa valaki a biztonsági ajtót.
A türelmetlennek ható, de persze kellően ritmusos csengetés az én idegeimet még nem zavarja, az ajtót nyitó, kissé idősödő, őszhajú úrét annál inkább.
- Ez nem játszótér! Mit akarnak? - veti oda köszönés nélkül és láthatóan tesz magasról arra, amit akarhatunk. Persze ő van kedvezőbb helyzetben.
- Dr. Drake Tempskya-t keressük. A Wakanda Egyetemről jöttünk és...
- Nincs itt! - vakkant ismét láthatóan elégedetten az öregúr és már emeli is a mágneskártyáját, hogy bezárja előttünk az ajtót, amikor az egyik diák az ajtónyílásba ejti a méretes hátizsákját és elégedetten szemléli a folyton bezáródni próbáló ajtószárnyakat.
- Tanárnő... Csak folytassa! - vigyorog rám a srác, én meg már állok is a zsák mellé, hogy megerősítsem bejutási szándékunkat. Nyújtom a dékán levelét, ő meg a fejére tolt szemüveg után kutat és löki az orrára, hogy néhány másodpercnyi olvasás után már nyújtsa is vissza a lapot.
- Akkor sincs itt! El kellett mennie, valami ritkaságnak számító fajt találtak Grönlandon... Azt a zsákot meg vegye el, mert szólok a biztonságiaknak... - kedveskedik tovább én meg próbálkozok, miközben lenyúlok a hátizsákért, mert a kószáló fegyveresekre igazán nincs szükség.
- Akkor esetleg valaki más tu...
- Nincs senki! Jöjjenek vissza, ha Tempskya visszaért...
Azzal már csukja is be az ajtót, én meg egy "kösz a semmit! megjegyzés után fújtatva fordulok meg, és dőlök neki...
- Sajnálom, srácok.. Az előadás elmarad - közlöm a nyilvánvalót, mire a válasz a kevésbé sem meglepő harsány ujjongás. - Mehettek... - adom ki az utasítást, ők meg már száguldanak is ezerfelé, gondolom tucatnyi jobb módon is el tudják tölteni az idejüket. Én visszagyömöszölöm a levelet a táskámba és úgy döntök, egy mogyorótejes flat white-tal javítok a hangulatomon, amikor meglátom az egyik "tanítványomat" kissé távolabb ücsörögni. ~ Valaki megint zenét hallgat az előadásom helyett! ~ Óvatosan sétálok hozzá, aztán megállok előtte, csak hogy ne ijesszem meg és nyúlok felé, hogy megkopogtassam a fejét, ahogy máskor is szoktam a "mással foglalkozókét".
- Ébresztő! Mehetsz a parkba zenét hallgatni... A látogatás elmarad!
「R」

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei

Fu Bo-Wei Kedd Júl. 30, 2024 6:23 pm
• doing the best they can •
Museum hide and seek
Már néhány hete New York-ban tartózkodom, és minden nap újabb kihívást jelent számomra. Fu Bo-Wei vagyok, egy ősi kínai dinasztia leszármazottja, és a 21. századi modern technológia és társadalmi normák világában próbálok eligazodni. Az első napokban, amikor megérkeztem, szinte mindennel szembetaláltam magam, amit csak elképzelni lehet: okostelefonok, elektromos autók, és az emberek közötti szokatlan viselkedésformák, amelyeket meg kellett tanulnom. A legnehezebb azonban az volt, hogy megszokjam a helyi ételeket. Számos furcsa íz, illat és állag jelent meg előttem, amiket korábban sosem tapasztaltam. New York utcáin sétálva gyakran megálltam egy-egy ételstandnál, és próbáltam megkóstolni valami újat. A hotdog és a pizza, amikről annyit hallottam, elsőre idegennek tűntek, számomra furcsa, hogy ilyen formában imádják ezeket az emberek.
Az igazi okom, amiért idejöttem, egy rég elveszett örökségem: egy kard, amely az ősöm, Fu Xi hagyatéka. Napokig tartó kutatás után egy múzeumban akadtam rá a relikviára. Mikor először megláttam a kiállított kardot, megdobbant a szívem. Ott volt előttem az a tárgy, amelyet családom generációk óta keresett. Azonban hamar rájöttem, hogy a kiállított darab nem más, mint egy jól megmunkált hamisítvány. Az apró részletek, amelyek csak az igazi kardra jellemzőek, hiányoztak, és az anyag is eltért az eredetitől.
Most itt ülök a múzeumban, az embereket figyelve, és azon töprengek, hogyan juthatnék be a restaurátor műhelyébe, ahol az igazi kardot őrzik. Az agyam lázasan dolgozik, miközben próbálom megfejteni, hogyan férkőzhetnék közelebb az örökségemhez. Az elmúlt napokban többször is meglátogattam a múzeumot, próbáltam észrevétlen maradni, és megfigyelni a hely működését. A biztonsági rendszerek, a személyzet mozgása és a látogatók viselkedése mind fontos információkat szolgáltattak számomra.
Az egyik látogatásom alkalmával egy egyetemista csoport érkezett a múzeumba. Fiatalok, akik lelkesedéssel hallgatták a tárlatvezető magyarázatait a kiállított tárgyakról. Figyeltem őket, ahogy az ősi kínai műkincsek előtt álltak, és próbáltam elképzelni, hogyan hat rájuk a történelem ezen darabjai. Az egyik fiú különösen érdeklődött a kard iránt, és hosszan időzött előtte, jegyzetelve a füzetébe. Ez adta az ötletet: talán egy egyetemista bőrébe bújva, mint egy lelkes történész, bejuthatnék a múzeum azon részeibe is, amelyek a nyilvánosság elől elzártak.
Azóta több időt töltöttem könyvtárakban, és kutattam a múzeum történetét, hogy hitelesnek tűnjek, ha bárki kérdezne. Beszereztem néhány tudományos folyóiratot is, amelyek az ősi kínai fegyverekről szólnak, és jegyzeteltem a fontosabb információkat. Elhatároztam, hogy jelentkezek egy vezetett túrára, amelyet a múzeum szervez a történész vagy bármilyen más egyetemi hallgatók számára. Reméltem, hogy így alkalmam nyílik beszélgetni a múzeum dolgozóival, és talán közelebb kerülni a célomhoz.
Most, hogy itt ülök, a múzeum nagytermében, és figyelem az embereket, azon gondolkodom, hogy minden részletre fel kell készülnöm. A restaurátor műhelye szigorúan őrzött terület, de ha ügyesen játszom a szerepem, talán bejuthatok. A célom világos: visszaszerezni az örökségem, amely nemcsak egy kard, hanem a családom történetének egy darabja is. Minden nap közelebb hoz a megoldáshoz, és eltökéltem, hogy bármi áron visszaszerzem azt, ami jog szerint az enyém.
「R」

_________________
"You have the heart of our dragon."

Re: Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei

Ajánlott tartalom
- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.