Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. Szept. 18, 2024 9:18 pm

» two disasters
by Volstagg Szer. Szept. 18, 2024 8:35 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei
Nincs

Re: two disasters

Volstagg Szer. Szept. 18, 2024 8:35 pm
• doing good for good reasons •
Kevin & Volstagg

   
- Ez istenekhez illően hangzik! Légy az est főszervezője, Köhintő Kevin!
Remek alkalomnak tűnik, hogy e világ pantheonjába mélyebben belekerüljek!
- Ej, legényke! Ne végy haragvást atyai jótanácsok mián! Ha ennyi, akkor ennyi.
Kimondám éltem eddigi talán legrövidebb mondatát, mit azért zárék le ily gyorsan, mert a fiúcska valóban kezdene magába fordulni. Itt a legjobb helyen leend, hogy megtanulja, milyen lehet teljes életet élni nehéz képességekkel együttesen is.
- Morc Őrnagy nevéhez illően meséle egyszer arról, hogy a szemetet hogyan lehet használni harcra, rejtőzésre, tárgyak elrejtésére, akkor hát művek alkotására miért ne lehetne? Öröm fogja körbeölelni szívét, amiért gondolunk reája. Igazság tölti meg szavaid, mikkel rámutatál, hogy Testőrök Parancsnoka Bishop oly ritka, mint jégóriás a strandon. Szája viszont gyakorta nyitva vala, midőn parancsokat osztogat.
Kevin cimbora igen érzékeny lelkű és mivel kikéré magának, maradok a megismerkedésünkkor kiötlött eposzi jelzőnél.
- Én is forgaték egy mágikus pörölyt, mi Mjölnirnek nevezteték. Hadvezérként ezzel állék Asgard seregeinek élére és így terelém békés lezárásba a Kilenc Világ Háborúját.
Vidám kacajt hallatok, hogy a legényke tréfálkodik, de még ezt is elkészítendő lészen.
- Támogatóim közé biz' felvéslek majdan! Mily jutalmat szeretnél cserébe? Egy különleges lakomát? Vagy vala tán oly személy, ki gyakorta bánt téged és meg kelletik védeni tőle?
Kérdően nézek rá, hogy ha esetleg egyéb kívánsággal élne, mi lészen az?
- Nem-nem! Macskapajtásaink ideszökkennek, ne ez tegye próbára gyógyuló képességüket! - szólok és két mozdulattal besöpröm az egészet a szekrény alá.
Otthon minduntalan Hilde takaríta vala, de én is ismerek gyors trükköket, mint például ezt.
Kevin maszkot öltése nem sarkall arra, hogy én is így tegyek, de kedves tőle, hogy Luisa-t ellátja eggyel.
- Ó, néhány évezreddel korábban így mondák vala a segítőt. A leányka segélyünkre siet, midőn rászorulunk, ha nem akarunk vasszekérre pattanni, hanem dimenziót ugranánk bamf módra, hogy hamarost odaérjünk a roncstemetőbe. Mókás, mit mondasz, de e világ még nem készüle fel arra, hogy Bamfok Atyja Fürge Tommy és Kardvívó Kurt ily kölykökkel fáradjon be a hivatal családügyi osztályára. Az én univerzumomban már sokkalta élhetőbb világa lőn a mutánsoknak - fejtem ki még mindig nevetgélve.
- Hohó! Máris hozom, hisz szoborformázás ide, őrnagydicsőítés oda, még mindig én valék az iskola étekellátója.
Térülök, fordulok és Köhintő Kevin kezében már ott figyelnek a falatok, mikből Luisa is részesüle.
A telepre érkezve gyomrom kissé emelkedik és süllyed, de tartalmát nem löki ki. Szerencsénkre a dolgozók nem figyelnek arra, hogy egy apró lény rakoncátlankodik a szemétnek közepette. Én figyelem, miket választ a legényke és mikor rámutat a halomra, pulóverem ujját feltűrve nekiveselkedek.
- No, sokkalta egyszerűbb, ha egyben többet tudok odavinni, nemde?
Ezzel átkarolom a halmot és préselem másnegyed ölnyi szélesség helyett egy félnyire. Ezután felkapom az autónyi súlyú fémhulladékot és oda járulok, hol lemérendők lészenek az emberek. Teszek néhány ily kört és csinos rakás épül, mit majdan széjjelválogathatunk.
- Mit csinál, a jóisten áldja meg magát? Még megsérül! Arra nem fizet a biztosítónk és ha maga azzal jön, hogy itt balesetet szenvedett, szétrúgom a seggét, az biztos.
E tiszteletlen szavak hallatán úgy lecsapom a hulladékot, hogy a bamf menten ide pattan megnézni, mily káosz keletkezék, mit még növelhet.
- Tartóztasd szádat, jó uram! Asgard Oroszlánjával beszélsz. Szívnek és fejnek nem tesz jót ily indulat. Mint látod, jó erőben valék, hisz az istenek már megáldának és...
Odasúgom neki.
- Jómagam is istennek számítok, méghozzá Thor gyermekkori jóbarátja lennék...
Közben megveregetem vállát, mire megrázkódik, de lesöpri kezem. Gyanakvó szemeiben vihar dúl, majd legyintéssel távozik.
- Ezt a parasztot... Az utca végén a disznóversenyen lenne a helye a többi trágyataposó között - puffog vissza és Luisa felkapja csuklyás fejét e mondat hallatán.
- Barátom, füleimet nem kerülé el, miket mondál! Vigyázz oda, nehogy harcot kezdeményezz olyasvalaki ellen, ki még a Világkígyót is lebirkózá! Ne bánj így vásárlóiddal, hisz a vendég a legnagyobb érték és örülj inkább, hogy egy halhatatlan tevé tiszteletét kevéssé szívélyes birtokod.
Megrázom fejem az ujja mutogatására. Egy fiatalabb társa óvatosan közeledik felénk. Olyannyira óvatos, hogy még köszönni sem mer. Mér és számláz, én pedig fizetek. Borravaló nélkül.
- Jer, leányka, hagyjuk itt e tapintatot nem ismerő társaságot!
Átölelem a szeméthalmot, közben Luisa a nyakamban, Kevinnel pedig kezet fogunk, nehogy itt maradjon. Egy füstrobbanás történik, bamfolunk és...
- No lám, de megváltozék a Xavier Birtok kertje - kiáltok fel, ahogy meglátom a korlátokat és a hangoskodó tömeget.
Mintha röfögést hallanék és ahogy megfordulok, a pálya végéről ifjonti hévvel bátran vágtató malacokat látok, mikre számmal ellátott rongybabákat szíjazának.
- Á, hát ezt a futóversenyt emlegeté a felbőszült fémtelepi mihaszna!
Hallom a fütyülést és a tömeg kiáltozását, nevetgélését. Itt mindjárt ordítozás lészen, ahogy azt a közeledő versenybíra testtartása mutatja.

   
Sculpting and fooling

   
✿ Elli
   


   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Re: two disasters

Kevin Ford Pént. Szept. 06, 2024 11:40 am
• doing good for good reasons •
Volstagg X suli
Volstagg & Kevin
two disasters


Tommy hosszú, szeplőttelen beceneve megmosolyogtat és bár a rőt óriás sokat kérdez kellemetlen dolgokról, azt hiszem adhatok esélyt a poénokra vele, hogy távol, maradjak a kínos, kellemetlen dolgoktól. Mondják, hogy erőltetés, de eddig bevált, nagy levegőt veszek a nevetéshez.
Lehet, hogy valahol meredek ennyire jóban lenni az istenekkel, ugyanakkor kilógni az X-ek közül, de ha valakinek a rohadás jutott, nem válogathat.
-Majd egyszer szervezek nektek Isten bulit. Ha te mondod. A bulin lesz majd kaja is, mindenki bemutatja milyen mannát eszik.
Nem vagyok annyira kajálós, de talán velük még azt is átértékelem. Kissé mogorvábban préselem össze ajkam, amikor csak erőlteti ezt a szart, eltolok kesztyűs kezemmel közelemből mindent és feszülnek arcomon az izmok, marják nyelőcsövem a visszatartott káromkodások.
-Ne beszéljünk erről. Nem tudom visszafordítani. Lehet, hogy nálad majomból lesznek a macskák, de én csak rohadás vagyok. Csak ennyi.
Zárom le a témát és inkább összeszedem az törmelékeket, ne lépjen bele senki, mert ennyire jó fej vagyok. Volstagg is megérti miért fontos ez, csak sóhajjal járulok hozzá a nagy felfedezéshez. Figyelmem és “vidámságom” próbálom a gigászi szobor megalkotása felé terelni, amivel megbízott, elhesegetve a gyanút, hogy Xavier nem adott engedélyt erre, avagy félelmet, remélem nem kell Bishop minden-és általában nem látható porcikáját megformálnom. Így is fájni fog, mekkora izmai vannak.
-A Morc őrnagy illik rá.
Akadok le ennél a megállapításnál elgondolkodva. Nem is cáfolom Bishop érdemeit, noha ennyi erővel sokakat meg lehetne formázni.
-Remélem nem fog haragudni, mármint az őrnagy, hogy szemétből lesz összerakva. Hát igen, a feje is és ha éppen nyitva lesz a szája a szobron, a fogai. Bár azt hiszem csukva kéne, hogy legyen, ritkán szokott mosolyogni. Én talán még nem is láttam.
Súgom meg. Örülök, hogy nem önmagáról kér szobrot, hozzá több tonna is kevés lenne és piszok nagy melót kellene fordítanom a fogaira.
-Neked lesz Mjölnired? Azt hittem az Thoré. És…mellőznéd a rohasztásos beceneveket? Tudom, hogy ez a jellemzőm, de rosszul esik.
Piszmogom. Közben elagyalgatok azon, amit a fémszörnyekről mesél, egészen sok potenciált látok benne.
-Először legyen az őrnagy és neked a Mjölnir. Csak Thor össze ne keverje.
Vicces lenne, ha egy hulladék kalapáccsal rontana neki valaminek.
Vállat vonok, ezek szerint meggyőzte a profot és az biztos, dumája azért van. Szintén el tudom képzelni, hogy ő maga nem kívánt kukafödél lenni. Biccentek, akkor hát legyen, szemét Bishop a kertbe!
Meglepődöm, amikor kisodorja kezemből a poharat, csalódottan nézek rá, mert én is ittam volna.
-Ezt már nem fogom felszedni, kemény munka vár rám, tartalékolni kell az erőm, lépjen bele, aki akar.
Makrancoskodom. Különben is, ha mélyen magamba nézek, igazából mindketten tudjuk én és én is, hogy nem érdekelnek a meztelen talpak és ócska balesetek.
Egy darabig nézem ahogy eszi a tortát, aztán megértően bólogatok a Bamfokra.
-Ó, orvosi maszkom rengeteg van, azt tudok adni. Különféle színekben, néha én is felveszem. Talán jobb, ha most is felveszem.
Kászálódom fel, ha teszünk egy rövid kitérőt a szobám felé, kerítek Luisának is egy bontatlan kéket. Igazából mindenki nagyobb biztonságban lenne mellettem, ha maszkot hordana.
Indulok rőtszakállal, szaporán, nézem én is a bamfot és megrökönyödöm, megint eszik az öreg.
-Miért segélyező? Jár a bamfokra segély? Szerintem simán járhatna, el lehetne őket adni rokkant gyerekeknek.
Vajon ez a csalás még senkinek sem jutott eszébe?
Én azért hátralépek, amikor megjelenik a kis…lány(?) akit könnyű szendviccsel lekenyerezni, csak pislogok, meg bólogatok, elköhögöm neki a címet, magyarázni kezdem a legnagyobb roncstelepét, amit ismerek. Ahogy ennyit zabálnak körülöttem, én is megéhezek, főleg azt a nugátos dolgot nézem nyálcsorgatva.
-Rendben, menjünk, de én is kérek olyat. Különben nem lesz energiám összeszedni a szemetet.
És ez valahol így van, akármennyire is sajnálatos, nekem is szükségem van ételre.
Remélem kapok és akkor nem leszek nyűgös, ha a roncstelepre érünk. Főleg a nagyobb fémeket veszem szemügyre, amíg a Bamf játszik és amíg én, remélhetőleg eszek. Pár autó, az alkatrészeik.
-Ezeket kellene középre hordani és akkor majd eltűnni velük, megjelenni a sulinál, konkrétan azon a helyen, ahol építkezni fogunk.
Kicsit aggaszt, hogy beborítjuk az udvart szeméttel, de…más módot egy igazán nagy szoborra, nem látok.



Outfit - Zene A te neved










_________________

Volstagg a Nap Hősének tart

Re: two disasters

Volstagg Csüt. Aug. 29, 2024 9:01 pm
• doing good for good reasons •
Kevin & Volstagg

   
Büszkén kihúzom magam. A férfias karakteremmel sosem vala gond, még akkor sem, mikor háromszor ekkora derékbőséggel járék. Gondolkodva vakargatom szakállamat, ki lehet a hímoroszlán istenség? Otthonosan mozgok az istenek között, de inkább saját világomban.
Majd kapok némi hírt a gyors fiúcska származásáról.
- Hálás vagyok ajánlásodért! Bízom abban, hogy szóvégre tudom kapni Bamfok Atyja Szeplőtelenül Fogant Fürge Tommy-t, kinek már majdhogynem több neve vala, mint jómagamnak. Persze bármilyen gyors, ebben sosem érhet utol.
Nézem a legényke mozdulatait. Tán beleszorula a fertőtlenítő a táskába? Végül előkerüle.
- Mutass be neki mindenképp! Istenpajtásaimmal jó kapcsolatot kívánok ápolni és bármely földrészről is érkeze vala az illető, oly ősi tudással bírhat, hogy ismerheti hazája számos receptjét, miket meg kell szereznem. Az istenek konyhája felülmúlhatatlan!
Víg kedvünket találjuk meg itt a málnaillat és a hűtőből vadászott étkek mellett. Köhintő Kevin mosolya viszont lehervad, mint Hela érkezésekor a tavasz kinyíló virágai.
- No de a másik irányba nem próbálád még? Például egy rothadt alma pusztulását visszafordítani, hogy valaki még megízlelhesse enyhén savas, de édes ízét? A mutáns képességek gyakorta fejlődnek meglepő irányokba. Példának okáért az én világomban Henry McCoy a majomszerű, nyúlánk végtagjai mellé később macskaszerű megjelenést és fürgeségét is megismere, miután a Bosszú Angyalai tagjai közül már kiese vala.
Igyekszem bátorítani az ifjat, hogy leljen a képessége hasznára. A szoboralkotás még gyógyító hatású is lehet nála. Megint mily csodás ötletnek bizonyula, mi kipattana fejemből! Nem csupán Morc Őrnagynak lészünk vidám pillanatokat szerzendők, hanem az alkotó is kedvét találja az óriási monumentum elkészítésében.
- Tudom én, tudom én! Éj közepén, csipás szemmel, pizsamában kisétálva tán elfeledhetik a leánykák és legénykék a papucs felöltését és nehogy kivájja talpukat a szilánk!
Köhintő Kevin mintha megfáradottan csüccsenne le, ám újabb ötletemért is lelkesedik.
- Testőrök Parancsnoka Bishop mindig azon fáradozik, hogy megmentsen valakit. Sokszor tán nem is tudjuk, mily veszélyeket kerülnek el itt a tanoncok, okítók azzal, hogy Morc Őrnagy résen van. Mindenkitől megérdemli a hálát, de hát nem mindeniktek képes annyi fémroncsot idehurcolni, hogy a katona úr tetteihez méltó szobor állíttassék belőle! - kerülöm ki a színvallást arról, hogy nem szívlelém, mit a biztonsági vezető monda műsoromról.
- Á, újra lészen egy Mjölnirem néked köszönhetően! Igen, ezt mindenképp alkosd meg, Kirohasztó Kevin? - kérem megtisztelve a fiúcskát a jellemzőjéből alkotott névvel.
Megkacagom izmai mutogatását. Mókás e legényke a maga módján.
- Roncstelepen vala annyi hulladék, hogy még a Pusztító robotot is megépíthetnéd belőle. Tudod, az asgardi mágiával szült fémszörnyeteget, mit evilági Thor és barátai lepofozának Új-Mexikóban.
Már tudjuk is, honnan hozzuk az alapanyagot. A legjobb emberhez fordulék.
- Ó, nem érezte sajátjának az ötletet, de meggyőző készségem lehengerlé vala és rámondá az áment. Attól bizonyosan elzárkóza, hogy önnön magáról emeljünk szobrot, hisz látám rajta, hogy nem híve az ilyen jellegű megemlékezéseknek, de ez alkalommal kivételt tőn.
Kiszínezém és ellenkezőjére fordítám a történetet, hisz beszélék Xavierrel, de nem erről és ő győze meg engem, nem én őt. Mindazonáltal tudom, hogy a fémmonstrum sokak tetszését elnyerendő lészen - még ha Morc Őrnagy és Lélekolvasó Xavier nem is tartozik közéjük.
A három mondatos összefoglalást ismét hahotázással fogadom és lelkesen koccintok is. Túl lelkesen, ugyanis elsöpröm a Kevin kezében tartott poharat.
- Ne haragudjék meg szívednek bánata! Oly módon feltüzele a műalkotás elközelgése, hogy alig bírok magammal - kérek tőle bocsánatot röviden.
A torta pillanatok alatt tűnik el torkomban, ám válaszok helyett kéjes nyammogás és szemeim lehunyásával átélt ízorgazmus érkezik. Szalvétával törlöm meg szám és szakállam-bajszom, mit ére a krém.
- Olyanok ők nékem, mintha gyermekim lennének...kiket még nem vala elég időm rendre tanítani. De némelyikükkel kiválóan szót értek. Luisa-t kell előkerítenünk! Ő párosunkat egyszerre képes átutaztatni dimenziókon és a roncstelepre leszállítani. Csakhogy álca szükséges neki, nehogy a fémhajingáló munkások meglássák a kis mutáns leánykát. Visszhang barátomnak vala itt egy csuklyás ködmöne, az épp lefedi Luisa fejét. Kap egy orvosi álarcot is és még apái sem ismernének rá! Jer hát, keressük meg!
Az öltözőszekrényből ki is veszem az axolotl alakú kuktám ruházatát és indulhatunk bamfnézőbe. De előtte még egy nuggets szendvicset viszek magammal, nehogy megéhezzék gyomrom az úton.
- Luisa! Luisa, bamf leányka! Segélyező Luisa, jelenj hát meg! - kezdek kiáltozni, de úgy, hogy az iskola falai belezengjenek.
A kis kékség meghallhatá, hisz pukkanás hallatszik és a ködből kibontakozik az apró mutáns. Lehajolok hozzá.
- Fél szendvicsem neked adom, ha segítségünkre lészel! Később pedig sütök neked húsos pitét, mit olyannyira szeretsz! Köhintő Kevin barátom elmondja néked, hol van a roncstelep. Oda szeretnénk menni. A szendvics mellé viszont rádadom e különleges ruhát, mert utazáshoz illik új öltözetet ölteni! - igyekszem hatni rá.
Lábát forgatja, ujjaival tiporja a padlót és lelkesen bólogat, főképp a kezemben tartott étek láttán. Először az öltözés, utána a jutalom, ahogy azt gyermekeimmel és az ő gyermekeimmel is tevém minden alkalommal. Jól áll neki a barna köntös és a maszkkal egész különlegesen fest. Szavamat állva meg is kapja a nuggets csodát, mit szintén én készíték. Víg rágásba kezd, majd ha Kevin megadá néki, mit kell, köd előttünk, köd utánunk és máris ott valánk.
- Ó, a gépszekerek temetője! Lépjünk hát be kapuin és vásároljunk! - szólok Köhintő Kevinhez és elrágcsálom szendvicsem maradékát, miközben a bamf azonnal elrohan játszani a szeméttel.

   
Sculpting and fooling

   
✿ Elli
   


   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Re: two disasters

Kevin Ford Szomb. Aug. 17, 2024 4:01 pm
• doing good for good reasons •
Volstagg X suli
Volstagg & Kevin
two disasters



Elsápadok, ha csak egy női Ninurtára gondolok, a legkevésbé sem asszonyos jószág.
-Egyáltalán nem ő, legalább olyan férfias mint te.
Azért a rőt szakállú északi istenséget se nézné senki nőnek. Fürge Tommy becenevén elvigyorodom, biccentek, róla van szó.
-Ha sokat jársz ide, feltűnik imitt-amott és annak alapján, amit elmondott szeplőtelenül fogant, mint a keresztényeké.
Súgom meg, bár távol álljon tőlem a pletykálkodás.
Gyorsan visszahúzom kesztyűs kezem, mielőtt lefejtené róla, csak a paskolgatásra rezzenek fel, gondolatfoszlányaim beragadtak az istenekkel jobban kijövök teóriába. Ha gonosz lennék hadsereget szervezhetnék belőlük.
Tökölök a kézfertőtlenítő elővételével, Tommy tutira kiakadna, előveszek egy málnásat. Senki sem kérdezi, de kesztyűben nehezebb megtalálni a dolgokat. Nem érzem a felületüket, ha táskába nyúlok. Nem érzek semmit.
-Tessék, dörzsöld át alaposan. Egyébként Isten, ő is nagyon menő.
Nevetésem csak addig tart és zeng az övével, bár a dolog feltétől már azon röhögök, ahogy ő csinálja, amíg szóba nem kerül a mutációm. Ott gyorsan rohadnak le arcomról a vigyorok.
-Nem, ez csak a mutáns képességem.
Valaki lézerlátást kapott, szárnyakat, szupererőt, én ezt…
-Nem, babaként még normális voltam, később jött ki, a gimiben.
Köhintek, nem szívesen emlékszem vissza rá hogyan haltak meg az osztálytársaim.
Kicsit kiakadok az üvegtörésen, hihetetlenkedve meredve rá “népszokás” aztán eszembe jutnak az oroszok és hogy sok tekintetben hasonlít rájuk.
-Semmi baj, te ilyen vagy. De igen, néhányan szeretnek mezítláb járni.
Befejezem a munkálatokat és fáradt lustán ülök vissza, elvigyorodva a rohadás edzett kiejezésen.
-Megpróbálhatjuk. Ő fontos neked ezek szerint? Egyszer megmentett valami elől?
Én most is szívesen hallgatnék mesét Volstaggtól, de meg kell beszélnünk a szobor részleteit, marad a lelkes bólogatás, rimánkodás helyett.
-Szívesen meghallgatnám, szeretem a meséket és jól van, elgondolkodom díszleteken is, habár tudod csak rohasztással edzek szemetet, nem hiszem, hogy fém fejekkel akarsz zsonglőrködni közben. De esetleg Thor híres kalapácsát kirohaszthatom, kukából.
Látványosan megemelem vézna, bicepsztelen két karom, fel is tűröm hozzá, hogy vigyorogva megmutassam.
-Az jó, mert ez a két bot nem emel meg semmit anélkül, hogy el nem bomlana a kezei alatt. A többiek elég sok szart termelnek, hulladékot könnyű szerezni, akár telepekről is. Mondjuk kijössz velem a roncstelepre és hazavontatunk egy kocsit. Bishophoz jó sok cucc kell majd és egy létra.
Jut eszembe, hacsak fel nem vesz a nyakába. De az még nekem is gáz lenne.
Kicsit elgondolkodva vizslatom, tényleg megdumálta-e a proffal, de úgy tűnik Xavier is batár méretű, Bishop alakú fémszemetet akar a kertbe, így rábólintok.
-Akkor Xavier pont rá fog látni. Lelkes volt, amikor mondtad? Vagy inkább nyaggattad vele?
Belegondolva, nem tudom elképzelni a jelenetet, hogy örvendezve belement. Ennyire előre, központi helyre legalábbis.
-Nem akadékoskodott, hogy csináljuk meg inkább őt?
Kesztyűs kezemmel megemelek egy poharat, igaz tej helyett csak vizet öntök belé, annyit emlegettem a fosást, még a végén tényleg késnek a munkálatok trónbitorlás miatt.
-Igyunk a ruhás Bishopra! Felejtsük el a meztelen férfiakat! Ne törjük el az üveget, ha megittuk!
Ha koccint velem, próbálom elcsaklizni tőle az üres poharat. A hűtő és Volstagg útjába nem állok, hagyok neki helyet kifosztani, négy szelet torta tízórainak tűnik.
-Áh, ír, igen. Náluk is népszokás például, igen. Lada? Nagyon érdekes, mert az pont egy autómárka nálunk. Ha megetted hős pohártörő eljössz velem a roncstelepre, elhozunk néhány Ladát? Kölcsönveszem valaki kocsiját és vontatóját.
Mélázom, nem hiszem hogy ide tudja teleportálni. Lehet Bamfokat kellene kölcsönkérni.
-Vagy menjünk inkább bamffal? Te tudsz parancsolni nekik?




Outfit - Zene A te neved










_________________

Volstagg a Nap Hősének tart

Re: two disasters

Volstagg Szer. Aug. 14, 2024 10:31 pm
• doing good for good reasons •
Kevin & Volstagg

   
Mint látom, Köhintő Kevinre nem ragada át vígságom. Még nem. Sajátosan kezdi értelmezni oroszlánságomat, mit csodálkozva várakozó vigyorral és felhúzott szemöldökkel hallgatok végig, majd  rövid, mély kuncogással felelek rá.
- Tán csak nem Szekmet istennel cimborálsz, ki női formájában megkísérlé elcsábítani Thor cimborámat? - kérdem, mi eszembe jut az oroszlánistenekről..
- Bamfok Atyja Fürge Tommy is isten volna? Őt már meg akarám ismerni, de még csak futólag vala hozzá szerencsém.
Midőn Freddy megkínálá terülj-terülj asztalkájáról.
Ez a kesztyűs kézrázás ráadásul még hosszan el is nyúlik, mitől még különösebb. Mintha közben elálmodozna a fiúcska. Megkopogtatom kézfejét, hogy hahó, ébren van-e még vagy már elaluvék?
- Járványhordozó Ninurta kicsoda? Egy igen erős mutáns felebarátod vagy egy Midgardon járó istenség? A málnásat kérem!
Ha nem is ehető, legalább illata gyönyörködtet. Meg is szagolgatom jó alaposan, elégedett hümmentéssel.
- Hála néktek a kínálásért, legénykék!
Ennyi jár a főszakácsnak, nemde? Mialatt elmesélem, hogyan találék rá a szobrászifjoncra, már nevetésben tör ki. Ezt kedvelem, vidám hatással lenni másokra és lelkes közönségre lelni! Kacagására én is ugyanúgy teszek, csak hangosabban és még szélesebb vigyorral nevetve bele a szemébe.
- Egy gonosz mágiaforgató vere meg téged átkos szavakkal, így ragasztá rád a kórságosságot? Vagy így születél és már halálra érintéd a bábaasszonyt? - érdeklődöm igen különös adottságának iránta.
- Tuuudom, tuuudom, tuuudom, csak mifelénk ez népszokás és igen örömteli hangulatba érve időnként elfeledkezem róla, hogy Midgardon...hogyan mondjátok, rongálás? Seperjünk hát, nehogy belelépjenek a macska barátaink vagy bármely más mezítlábas!
Meg is hagyom a lehetőséget Köhintő Kevinnek, hogy rendet teremtsen.
- Ezek jók lesznek szemnek, nem? Mikor Morc Őrnagy feltölti magát energiával, különféle színekben világlik a szeme. Egy jóféle, rohadással edzett, olvasztott üveg tán visszaadja csillogásukat - gondolkodom el kaján vigyorral.
Meg akarom lepni a nagytermetű feketét, de bajszát is meg akarom húzni, noha nem oroszlán.
- Rádiós podcast, hallgathatod Asgard meséi címmel. Tervezem a videós műsort is, csak még a stúdióm látványtervéhez szükségeltetik néhány ötlet. A te művészi szemeid előtt tán megjelenne néhány terv díszletekre, ha majdan podcastom meghallgatásából meglátandó lészel, miféle világba is vezetem be hallgatóimnak lelkes seregét?
Ha a szobrászathoz ért, akkor kialakíthatná a stúdióm képét is, persze az én szám íze szerint formálva.
- Légyen két embernyi magas! Egy ember az Testőrök Parancsnoka Bishop magasságának felel meg. Lészen annyi kacatod, lomod és haszontalan ketyeréd, miből képes vagy megalkotni? Súlyával ne gondolj, segítek benne és óriás morlock barátaim is, ha kettőnél több vaskéz és acélizom szükségeltetik.
Kevin furcsa legényke. Azt kérdezi, hogy megbeszélém-e az igazgatóval, hogy az iskola területén elhelyeznénk egy monumentális szobrot. Errefelé a dicsőségnek emléket állítani nem mindig népszerű ötlet, ám én asgardi elveimhez ragaszkodom.
- Hooogyne! Minden meg van beszélve Lélekolvasó Xavierrel is, meg a főkertésszel, a gondnokkal és így tovább. Az udvar közepén kell emelkednie, hogy mindenki lássa. A szökőkúttól kissé távolabb, de a gömbhöz hasonlatosra vágott, ízletes bogyókat termő sövény előtt.
A legényke most már zavarba ejt. Mondá, hogy beteg, de mintha rosszabbodna. Amikor kiejti száján, mily gondolatok kínozzák még nyavalyája mellett, csupán a fejemet rázom és legyintek.
- Olümposzi barátim, Herkules és Zeusz világában igen divatos vala a ruhátlan ábrázolás, ám én jobban kedvelem a felöltöztetett alakot formázó szobrokat. A skandináv vidékeken, hol legtöbbet járék Midgardon, főként a kezdeti időkben, ott mezítelenül nemigen marada életben bárki. Asgardon már kellemesebb szelek fújának világunk végéig, ámde ott sem rohangálánk pőrén. Tehát ruhás Bishop légyen!
Mulattató, hogy el kelle vala ezt magyaráznom, ámde kimerítő is, ezért a korábbi felhatalmazáson felbátorodva nyitom is a hűtőt. Lássuk, mi rejtezik még benne. Mmm, csokitorta, minek tésztája kevéssé száraz és a krém igen tetszetős. Öt szelet árválkodik a tányéron. Nem leszek mohó, csak négyet veszek el és neki is látok. Apró villámmal hadonászva, két falat között, kissé krémes bajusszal kérdezek és felelek:
- Egy rőtszakállú orosz? Akár lehetnék is, hisz sokfélék valánk Asgardon és némelyikünk el is tudja változtatni alakját. Mindent Látó Heimdall cimborám például hol igazi varkocsos viking, hol fonott hajú fekete, kire ti azt mondanátok, afroamerikai. De nem, orosznak még nem titulálának engem, ám hajam veressége miatt írnek már igen. Vagy tán a hatalmas eurázsiai birodalom lakói között a tejesüveg padlóra hajintása népi hagyomány volna, Köhintő Kevin? Egyébiránt egy félig orosz leánykát viszont ismerek, éppen Morc Őrnagy baráti köréből. Oly kedves arcú, akár Lada, a szépséges szláv istenasszony!

   
Sculpting and fooling

   
✿ Elli
   


   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Kevin Ford a Nap Hősének tart

Re: two disasters

Kevin Ford Szer. Júl. 31, 2024 10:54 am
• doing good for good reasons •
Volstagg X suli
Volstagg & Kevin
two disasters
Úgy érzem sokat fog dobni a depressziómon ez a hirtelen felbukkanó, vörös óriás, aki pakolgatva egy ménkű nagy követ, talán arra céloz, mégsem mikropéniszes fazonokat kell aprólékosan kirohasztanom a batár nagy kőből. Egyelőre nem nevetek vele, csak nézek fel rá, próbálom kategorizálni, óvatosan kezet rázni vele, aztán elképzelni vékony kiadásban.
-Az oroszlánokat csípem és akkor az lenne a képességed, hogy extra gyorsan adsz le mázsákat?  Isten, áááh
Szívok be sok, megértő levegőt, bár a kesztyűm nem veszem le, ki tudja, melyik istenre, hogyan hat a rohadás, megrázom megint, lelkesen és gyorsan.
-Imádom az isteneket, főleg az oroszlánszerűeket, de van egy másik haverom is, Tommy, tudod azt hiszem az istenek sokkal jobban kedvelnek, mint a halandók, zavar? Dehogy már megszokom, hogy csak a ti gyomrotok bír el rendesen, a halandókét megülöm.
Rázom a kezét még mindig, folyamatosan. Az mondjuk kissé lelomboz, amikor a képességemről kérdez, illetve állapít meg, elfehéredek, gyorsan elengedem és veszek fel szájmaszkot.
-Nem hiszem, hogy az én rohadásomra immunis vagy, nagyon erős, maga Ninurta is rosszul lett egy kicsit, pedig ő a járványok hordozója, szóval… egy kicsit, néha magamra is ártalmas vagyok, kérsz kézfertőtlenítőt? Van málnás, mentás és óceán illatú kiszerelésben, illetve a maszk nem hiszem, hogy rád menne… Csak ennyi, fertőzök és bomlasztok, igazából nem sietek, próbálok pozitív gondolatokat manifesztálni, hogy ne legyen kedvem szétrohasztani a világot.
Enyhe mosoly a maszk alatt és egy lépés hátra, tőle. Nem veszem le a kesztyűt, de forgatom a fertőtlenítőket és kissé köhögök, nincs jó hatással a maszk az asztmámra.
-Nyugodtan egyél, a közös hűtőből is bátran.
Úgy tűnik tart tőlem ő is, így egészen a konyha szegletébe vonulok, kesztyűs kezem tördelve. Talán elhamarkodottan lelkesedtem, az istenekre is pocsék hatással vagyok.
Vakarónál viszont felnevetek, kicsit meg is támaszkodom a pult szélében.
-Vakaró már az igazak szarát fossa. De igen, ideát nagy divat a pletyka. Vakaró is pont oda való lenne, földtúrónak.  Volstagg, biztos lehetsz benne, hogy halálra fogom szekálni a vakarással. Már viszket is, muszáj lesz.
Köhintek a maszkba két röhögés között.
-Banya, nem, akkor nem, még a végén rossz hatással lenne a rohadásomra, nem akarom, hogy felerősödjön, jó, hogy legalább kesztyű van ellene, de nem hiszem, ez átok, velem jár.
Figyelem, ahogy nem zavartatva magát egy korytra kiiszik egy egész üveg tejet, kicsit elbámulok rajta, aztán összerezzenek, hogy nemes egyszerűséggel maga mögé hajítja.
-Ez veszélyes! Bárki beleléphet, eshet, csúszhat.
Kotrok elő seprűt és lapátot a sarokból, igyekszem manőverezve megkerülni és a szilánkokra vetni magam.
Vállam felett, munka közben vetem hátra.
-Belerohad végülis ez is. Bármilyen anyag, de főleg a fém elég erős, ez lehet csak megolvadna.
Amint összeseprem és kidobom, felegyenesedek, főleg mert új becenevet kapok, de ez túl hosszú.
-Legyen inkább KKT úgy hangzanék, mint valami menő cég. Figyelek…
Iktatom közbe gyorsan.
-Podcast? Tényleg csinálsz podcastokat? Miről? Megnézhetem? Áh, szóval Bishopról szeretnél szobrot. Remek. De az ő szerszámát nem vállalom be!
Kicsit engem is elragad a látomása, noha még mindig leragadok a döbbent, megfagyott pillanatképben, a Norvég hegyekből?
-Mégis mekkora méretre gondoltál? Dicsőre…igyekszem majd.
Biztos elég leszek én ehhez? Bishop simán megkritizálja, hogy nem elég vaskos a bicepsze, vagy a vádlija.
-Egyeztettél Xavier professzorral? Mármint hová kívánod helyezni? Például, hogy ne takarja a kilátást az ablakból, de azért rá lehessen látni?
Megkönnyebbült, beteg levegőt fújok ki, sokat, leülök egy székre, mielőtt nekiállnék szédülni, vizuális típus vagyok és egy művésznek nem kellene kiakadnia a meztelenségtől sem, de úgy tűnik prűd vagyok.
-Örülök, hogy ezt mondod, Bishop szerszámával nem bánnék el, meg a közös ismeretség is akadályozna  Tudod…az orosz népre hasonlítasz egy kicsit, nem mondták még?
Meredek az összetört tejesüvegre megsemmisülten.



Outfit - Zene A te neved










_________________

Volstagg a Nap Hősének tart

Re: two disasters

Volstagg Hétf. Júl. 22, 2024 9:28 pm
• doing good for good reasons •
Kevin & Volstagg

   
Dicső címemre úgy bólogatok, hogy szinte hátra- és előreesik a fejem, szakállam pedig megrázza a levegőt némi szellőt keltve.
A fiúcska kérdésén nagyot kacagok, még előre is hajolok és rácsapok a hordó tetejére. Ugyanolyan nagyot szól, mint amikor letettem, csak közben még kissé összébb is passzírozódik, mint újkrumpli a nyomóban.
- Hamarost elmondandó lészek, kiről is kell készülnie az alkotásnak és midőn megtudod, az iménti mondásod mián tebelőled is legalább oly eget-földet megzengető kacaj tör elő majdan, mint az én torkomból az elébb.
Csodálkozva nézem a kesztyűs kézfogást. A midgardiak le szokták venni, mielőtt e gesztussal élnek, de engem ugyan nem zavar. Maszkosokkal, jelmezesekkel, sokféle lénnyel fogék már kezet és egy ily jópofa legényke fedett praclija nem szegi kedvemet. Finoman szorítok rá, hogy ne törjem el a kezet, mitől ötletem megvalósítását várom.
- Alakot csak akkor válték, midőn súlyomból veszíték négy mázsát. Azért adák nékem e nemes jelzőt, mert szívem bátor, akár egy oroszláné és erőm is legalább oly hatalmas. No meg a sörényes macskapajtás az állatok királya, nemde? Én pedig éltem egy szakaszában Asgard trónján ülék. Bizony, isten valék, de ne érezd magad zavarban, legényke! Hisz az istenek nem leledzenek igazi boldogságban halandók nélkül és néktek is szükségeltetik néhány pantheon nemde?
Ritkán kérnek ily magyarázatot, hisz rám vala írva mindaz, mit az imént elmondék. Sebaj, megragadám hát a lehetőséget, hogy ismét zengjem dicső történetimet.
- Cseppet sem bánom, hogy nem a hideglelő gépezet előtt készülsz faragásra. Miféle a te képességed? Kórokat terjesztesz? Lelked megnyugodhat, hisz jómagamra ártalmatlan vagyon Midgard minden egyes nyavalyája. Életerőt szipolyozol ki a lényekből? Bennem rengeteg vala, észreveszem és távolabb állok, mielőtt holtan terülnék el. Átalakítod a testek asgardi szemmel sem megpillanthatóan kicsinyke alkotóelemit? Sűrűbb és erősebb anyagból valék, mint az itteniek többsége, így tán megrendítesz, de földhöz nem csapsz vele. De ha sietve igyekvél valahová máshova, nem tartóztatlak. Később is megvitathatjuk a művet. Felelj hát meg kérdésimre bátran, Köhintő Kevin! - biztatom, de vállát nem veregetem meg, hisz az elmondottak ellenére nem kívánom kipróbálni, hoz-e rám dögvészt.
Még arrébb is állok, tettetve, hogy az asztalon heverő elemózsia ragadá meg érdeklődésemnek körét.
- Nem baj, ugye? - kérdem a falattal kezemben. - Ha hiányolnád, vendégem vagy egy fogásra, mit kérésedre sütök-főzök a konyhában.
Kacsintok is hozzá, hogy hagyja rám inkább a magamhoz vett darabka elfogyasztását.
- Tudod, ez a tanoda olyféle, mint egy aprócska vanaheimi falu. Körbejárnak a hírek, mint hogy holnap lekváros fánk, csirke nuggets és cézár saláta is lészen a menüben, vagy hogy egy ifjú legényke keze alatt a ganajra hajintott, haszontalan limlom műalkotássá változik. Azt pediglen, hogy a konyha felé valál, Szántó Vakarótól hallám. Asgardon a termőföldön munkálkodó mágikus szerkezeteket nevezénk így, miket ti mezőgazdasági gépnek hívtok. Vakarják a talajt, hogy megteremjen benne, mi szemnek, szájnak és leginkább gyomornak ingere. De ne mond morcos-markos barátodnak, hisz lehet, hogy szívét megkarcolná neve ilyetén megforgatása.
Van, kinek ereje izmaiban és képességében rejlik, de lelke igenis sebezhető. A fiúcska teste beteges hát, ezt sajnálattal hallom, mi ki is ül az arcomra.
- Nem keresél oly kuruzslót, ki el tudná mulasztani a téged gyötrő ártalmakat? Testőrparancsnokunk, kiről szeretnék szobrot, mesélé, hogy a csatornalakó mutánsok között él egy vénasszony, ki minden kórságot ki tud űzni bárkiből. Vagy beléjük küldi. Ámde igazi banyaféle, csak akkor segít, ha kedve tartja.
De ha Kevin meg kíváná keresni azt a rontáshozót, megteheti.
- Hooogyne kérnék! Hála néked a tehénfejményért , Köhintő Kevin!
Azzal ki is marom a hűtőből a következő palack tejet és a kupakját kipattintva meghúzom. Nem is teszem le, míg a jéghideg ital ki nem fogy az üvegből.
- Ehhhjj, de kellemetes vala! - szólék és hátam mögé hajítom a butéliát, mi nagy csörömpöléssel törik.
Hátratekintek, majd a fiúcskára nézek és hüvelykujjammal mutatok a vállam mögötti szilánkok borította kövezetre.
- Üvegcserepeket is tudsz használni szobrászkodásod során?
Szavainak jelentését értem, csupán azt nem, hogy ha a laktóz gyötri, miért veszi magához? Panaszkodó gyomra okán várható futására felkészülök. Megmondám már, hogy nem sürgős a kérésem, de azért boldog volnék, ha mihamarább munkába kezdene.
- No, figyelj hát, megismerheted érkezésem okát, Kórságok Közt Tréfálkodó! - adok neki egy újabb nevet.
Választhat, melyik nyeri el tetszését.
- Az iskola védelmezőjével vala egy beszélgetésem. Felhánytorgatá nékem, hogy podcastomban megemlítém munkahelyemről, hogy mutánsok is élnek itt. A Professzor mellé álla, ezért a hangfelvételből ki kelle töröltetnem a mondatot, de a lényeg nem itt vala elásva, hanem a kutya mellett, ki szűkölve kiált bánatában és magányában. Bishopunknak némi feloldozásra vala szüksége, úgy vélem. Egy jó kedélyű szobor, mit neki állítánk, tán mosolyt csal arcára, hisz megemlékezénk szolgálatiról, mit legalább oly szorgalmatosan végez, akár az asgardi királyi palota őrizői, ámde elfeledé az élet napos oldalát, mit húga viszont igencsak ismere. A nebulók és okítók, sőt még a morlockok is csodájára járnának. Elismernék, hogy Asgard Oroszlánjának fejéből miféle csudálatos kreációk pattannak ki és mily figyelmes a lakók életére...és hogy mily biztos kézzel választá ki a feltörekvő művészt, aki fémbe, műanyagba és miegyébbe öntheté Volstagg, a Fineszes gondolatait. Szemeim megpillanták a dicső jövőt, hisz kettősünk alkotóműhelyének kohójában biz' a modern világ csudái lésznek megszületendők, akár az ódon korban Alexandria világítótornya, mit tiszta időben a norvég hegyekből is megláthatának szemeim.
Dehogy láták, csak hallék róla, így viszont sokkalta jobban hangzik.
- Mit szólsz hát szíveket felderíteni kívánó felvetésemhez?
Büszkén vigyorgok rá, hogy mennyire csuda ötlettel állék elő.
- No viszont arra ügyeljünk, hogy Bishop ne légyen Dávid király, hisz az istenek óvjanak minket attól, hogy egy mezítelen testőrparancsnok szobra álldogáljon oly testrésszel, mi tán a legendás közel-keleti királynak is másféle vala, ám a legendás Michelangelo így látá jónak a reneszánsz világ elé tárni - magyarázom el néki és újfent kacagásban török ki, de olyanban, hogy erre még egy tejet kell innom.
Még egy üveggel.

   
Sculpting and fooling

   
✿ Elli
   


   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Kevin Ford a Nap Hősének tart

Re: two disasters

Kevin Ford Hétf. Júl. 22, 2024 4:38 pm
• doing good for good reasons •
Volstagg X suli
Volstagg & Kevin
two disasters
Már messziről hallom, hogy valamit görgetnek. Járó széf, vagy fém vadmalac? Acélguriga sajt lánctalpakon?
Persze fulladozás közben csak félinfó, éppen el vagyok foglalva azzal, hogy ne haljak ilyen gáz halált. Még saját, elrohadó nyelőcsövem is epikusabb vég lenne, mint belefulladni a tejbe.
Aztakurva! Jaj, te jó ég, ez nagyon pejoratív gondolat, de nagyon meglep a hatalmas, vörhenyes figura, akinek akkora a tenyere, mint a fejem és alaposan hátbavereget, így a cigányútra tévedt laktóz végre megtanul nem lopni.
Az első belégzésem hörrenés, a második zihálás és görcsös köhögés, de ezt már megszoktam. Persze eltakarom előle a szám, nehogy belélegezzen egy kis rothadást.
-Köszönöm Asgard…oroszlánja?
Méregetem, tényleg nagymacska-e, volt már szerencsém hasonló fajtához.
Döbbenten nézem a hordót, ami ezek szerint nem acélguriga sajt lánctalpakon.
-Dávid szobor? Szeretnéd, ha meztelen férfit faragnék neked mikropénisszel?
Felállok, megragadom a kezét, szerencsére kesztyűben, így nem rohad el.
-Megmentetted az életem, oroszlán. Alakváltó vagy? Isten? Szóval ha Dávid szobrot akarsz, megkapod. Csak nem itt és nem most. Tudod a képességembe sokan belebetegszenek, ha a közelemben vannak. Egyébként tudod a nevem? Ki mondta? A köhintő illik hozzám, általában beteg vagyok és köhögök. Köszönöm, hogy segítettél. Kérsz tejet? Nem ezt, amibe bele ittam, mert tele van a baktériumaimmal, de van ott még laktóz, ahonnan ez jött. Igazából lehet, hogy laktózérzékeny vagyok.
Kapok észbe halálra vált arccal.
-Ha esetleg gyomorpanaszokra hivatkoznék és elsprintelnék, azért lesz. Hogy kerül ide Asgard oroszlánja?
Biztos nem miattam! Kizárt! Vagy Ninurta miatt vonzom őket?



Outfit - Zene A te neved










_________________

Volstagg a Nap Hősének tart

Re: two disasters

Volstagg Szomb. Júl. 20, 2024 9:52 pm
• doing good for good reasons •
Kevin & Volstagg

   
Jártamban-keltemben találkozék ma az iskola több lakójával és dolgozójával. Számos remek tereferébe bocsátkozék így, ám vala közöttük olyféle is, mit nem kedvelék. Testőrparancsnokunk szememre hányá, hogy egy podcastomban elmondám az iskoláról, hogy mutánsok tanulnak itt. Meggyőző tudok lenni, mikor bizonyítom igazamat, de e katona feje oly kő, vagy acél, mibe még az egykor általam forgatott Mjölnir sem ütné bele, mit én gondolok. Tudomásom van róla, hogy nagy terheket hordoz, amint saját világombéli variánsa is, ámbátor ehoni Bishop nem éle meg oly pálfordulásokat, hanem mindvégig marada a mutánsok és az emberiség tisztes védelmezője. Emellett viszont szüksége volna valamire, mi kirántja őt szigorából, bele az életbe, derűvel, vidámsággal, mókával.
Eszembe is ötlék valami, mit tán értékelendő lészen. Egy művészre vala szükségem. Az orosz óriást nem kérém meg, hisz ő becsületesebb és nemesb lélek annál, hogy készítsen egy oly kacagásra késztetű művet, mire gondolék. Hallék egy másik fiúcskáról, kinek keze alatt a szemét alkotássá változik és ő bizony nem fukarkodik a setétebb témákkal sem, ha művészetről vagyon szó. Ő lészen az én emberem!
Némi kérdezősködés után Sziklás Fiú elárulá, hogy utoljára a konyhába látá távozni cimboráját. Hozék egy kivénhedt, középen rendesen benyomódott ételes fémhordót, hogy ne üres kézzel érkezzék. A morlock, ki nálam is magasabb és testesebb, ráese vala és úgy meghorpasztá, mintha teherautó hajta volna vala a tárgyra. Kidobásra ítélék, én viszont magamhoz ragadám. A kőre betoppanva különös műveletbe feledkezett ifjonc üté meg szemeim.
- Meg ne fúlj hát! Ím, Asgard Oroszlánja segedelmedre siet - szólok és hátba verem, hogy feljöjjön belőle, mi torkát szorongatja.
Ha sikerrel jártam, lecsapom elé a hordót, mi tompán és hamisan, de nagyot szólva kong a konyha kövén.
- Ehol vala a kőtömb, miben a Dávid-szobor leledzik, csupán ki kell faragni belőle! Megkérhetlek egy igazán különleges szemétszobor megalkotására, Köhintő Kevin? - kérdezem szemeimben játékos csillogással, mintha gyermekeimmel kezdenék mókásan tanulságos fakardozásba.

   
Sculpting and fooling

   
✿ Elli
   


   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

two disasters

Kevin Ford Szomb. Júl. 20, 2024 3:10 pm
• doing good for good reasons •
Volstagg X suli
Volstagg & Kevin
two disasters
Rám bízták a kaját, úgyhogy rendeltem. Valószínűleg mindenki pizzára vágyott, ezért vágtak hozzám törlőrongyot, főzzön a rohadt csávó címzéssel. Néhányan az X-eknél olyan kedvesek, hogy magamhoz kell nyúlnom. Persze nem érnek annyit, hogy vizelési problémáim legyenek mittuk egy hétig, úgyhogy csak középső ujjam mutogattam, aztán rendeltem pár pizzát a bandának,  Vaccaronak olyat, ami tudom, hogy megfosatja, ajándék a kellemetlen megjegyzésért.
Persze aztán én kaptam pánikrohamot és szaladtam a wc-re gyónni, vagyis rövid, egyperces légzéstechnikával győzködtem magam, hogy nem vagyok gonosz. Mire kiértem már elpusztították a pizza nagyját,  Vaccaro vagy nem fosott, vagy másik wc-ben.
Azzal a tudattal ülök le, könyökölök az asztallapra, hogy valahogy meg kellene szólítanom Cess-t, kitudakolni melyik a kedvenc pizzája, vagy felhívni Julest, Josh-t, csak hogy elmondjak nekik egy-egy szexista viccet, hátha akkor nem kezd körülöttem terjengni rosszkedvem szaga.
Megnézem mi maradt még, a sok üres doboz alján találok egy felbontatlan gyrososat, gondolom senki nem vette észre. Egykedvűen felbontom, arrébb piszkálók rajta egy megkezdetlen chili darabot, aztán latolgatni kezdem hogyan egyem meg hányás nélkül az egész, óriásdarabot. Nekik nem akarok hagyni. Hogy méginkább kicsesszek magammal egy magányos hatsajtosat majszolok, amit méltatlanul az egyik doboz alján felejtettek, kiveszek a hűtőből egy doboz tejet és a kellemes sajtszelet után próbaképp bekapom a chili darabot. Egyetlen perc kell, hogy a pokol legmélyebb bugyrában találjam magam, vontatottan köhögni kezdek, a chilimag megakad a torkomon, már a tejesflakont sem érem el. Nagyon béna lenne pont ebbe belehalni… úgyhogy hörögve leadok egy SOS jelet.
-Segítség


Outfit - Zene A te neved










_________________

Volstagg a Nap Hősének tart

Re: two disasters

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.