Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Laserian Harries

Hétf. Okt. 30, 2023 2:26 am
Laserian Harries


ÁlnévTendril/Inda
BecenévLaze
Szül. idő2003. május 13.
Szül. helyQueens, New York
Foglalkozásegyetemista
Csoportantihős
PBRudy Pankow

FONTOS INFORMÁCIÓK

CSALÁD:
Apa: Ralph Harries, 54 éves, őrült tudós - A génmanipulálás a szakterülete, szörnyen imád kísérletezni, annyira, hogy a saját gyermekein is kísérletezni kezdett, mert létre akarta hozni a tökéletes... valamit. Kíváncsi volt, istent akart játszani, létrehozni, alkotni valami újat. Abba nem gondolt bele, hogy ez az egész őrültség, nem lesznek se követői se mániákus hívei, nem fognak pénzt ölni bele. De őt ez nem érdekelte. Ugyan hol is érdekelte volna ez őt? Egyke, elkényeztetett fiú volt, akinek mindent megadtak a szülei, nagy vagyont is hagytak rá, ebből finanszírozta a kutatásait, kísérleteit.
Anya: Susan (née Doyle) Harries, 52 éves lenne, jótét lélek - Kezdetben Ralph asszisztense volt, majd szeretője és felesége lett. Ostobán mindenben támogatta a férjét, még abba is belement, hogy rajta kisérletezzen. A szerelem vak, azt mondják. Ő nem látott attól. Nekem mai napig hiányzik a jelenléte, de elfogadtam, hogy már nincs többé, nem az életünk része, mert meghalt.
Báty: George Harries, 26 éves, első kísérleti alany - Sok minden törött el nála, sok minden ment mellé, ez is csak az apám nem hozzáértését mutatja. Nem embereken kellett volna kísérleteznie. De amit nála elrontott, azt nálam ki tudta már javítani, erre pedig nem vagyok büszke. A bátyám nálam is nagyobb bajkeverő, amíg lehetett ott voltam mellette és segítettem rajta. Ám a fejébe vette, hogy bosszút áll anyánk halálán. Jelenleg Alaszkában van, fogságban. A Hydra nevű bűnügyi szervezet rabjaként, ennek a szervezetnek ugyanis nem tetszettek az apám feltörekvései és végeztek az egyetlen olyan személlyel, akinek élnie kellett volna: az anyámmal.
Öcs: Samuel Harries, 18 éves, tudós palánta  - Benne már nincs semmilyen különlegesség, az apám megállt nálam, rajta nem kísérletezett és milyen jól tette! A három közül legalább van egy normális fia, aki a nyomdokaiba léphet egy nap és kevésbé lehet őrült. Sam is tudós akar lenni, ügyes is, az apám normálisan foglalkozik vele, csak még fiatal, zseni nem most lesz belőle csak miután elvégzi az egyetemet. De most még jobb ha nem is látjuk egymást. Őt nem akarom bajba sodorni azzal, hogy kimentem George-ot a Hydra karmai közül. Ehhez is persze terv kell, ami még nincs meg, de az ügyön rajta vagyok.

TULAJDONSÁGOK:
L, mint leleményes: A legnehezebb helyzetekben is igyekszik feltalálni magát, kibújni a csávából amilyen gyorsan és feltűnésmentesen lehet. Ez persze nem mindig jön össze, de ugyebár, a legtapasztaltabb és legokosabb emberek is követnek el hibákat. Ő is, mostanában túl sokat, de mer tévedni, kockáztatni és néha a vele járó mocskot bevállalni. Különben nem egy feltaláló típus, az ötletei legtöbbször sokkal jobban hangzanak elméletben, mint a gyakorlatban.
A, mint arrogáns: Nem egy szép tulajdonsága, ha a fejében éppen egy bogár motoszkál és az aki mellette van éppen útban van, könnyen megeshet, hogy lenézi, piszkálni kezdi és gúnyos megjegyzéseket tesz. Különben ezt tulajdonságát a civilek előtt igyekszik leplezni, annak érdekében, hogy jól beleolvadjon a környezetébe, ne tűnjön fel a többi személynek a mássága. Bár ezt irtózatosan nehéz leküzdenie, ebből kifolyólag többször kerül verekedésekbe.
S, mint sznob: Megválogatja az úgynevezett ‘barátait’, nem mindenkivel áll szóba akiben egy kicsike ingatagságot lát, azt faképnél hagyja. Szereti ha valami percre pontosan úgy történik ahogy mondták neki. Tehát ha alkut kötsz vele, eltérsz a tervtől, készülj fel a legrosszabbra. Bár esze az van, előbb felmér téged mielőbb bármit is mondana. Ha érdemes vagy a szavaidra, akkor ne aggódj, kiderül, hogyha a szavakkal ölni lehetne, akkor az biztos az ő szuper képessége volna.
E, mint eltökélt: Ha valamit a fejébe vesz, azt véghez is viszi bármibe kerüljön. Nem kell feltétlenül világot pusztító tervnek lennie ahhoz, hogy ő azt komolyan vegye. Az érzések könnyen utat találnak hozzá, legalábbis még ebben a korban. Más véleménye szerint – leginkább drágalátos apja biztatja őt ilyesmivel – ha ilyen reménytelenül rosszul hazudik a nőknek, akkor ugyanolyan gyenge szívű nőt talál magának, mint amilyen az édesanyja volt és hamar elveszíti.
R, mint ravasz: Persze, hogy igazi róka, néha úgy is viselkedik, de csak azért, hogy kihasználjon minden lehetőséget a cél elérése érdekében. Máskülönben semmi baj se lenne vele, mert nem az a főbenjáró célja, hogy valakit rászedjen, inkább az, hogy a furfangjával meggyőzzön valakit és a saját oldalra állítsa, ha arról van szó.
I, mint Inda: Ezzel a névvel illeték az újságokban, amikor még azt képzelték róla, hogy a jó oldalon áll. Erről azonban kiderült súlyos tévedés, de ettől eltekintve még mindig övé a megtiszteltetés, hogy ezt a nevet viselje. Az általa irányított indákról kapta a nevet, tehát köze van a képességéhez.
A, mint alma: Ha le akarod foglalni őt, akkor vágja a fejéhez almát, garantáltan nem fogja visszautasítani. Mondhatni ez a kedvenc gyümölcse, hogy zöld, sárgás vagy pirost választasz teljesen mindegy. Ha az a célod eltereld a figyelmét, akkor jobb ha felszerelkezel egy nagy kosár almával.
N, mint nyugodt: Bármennyire próbálhatod kihozni a sodrából, nem fog sikerülni. Persze megvan neki is az a bizonyos határ, amikor a pohár már megtelt, de ha ez történik és kilöttyen a tartalma, jobb magára hagyni, hadd dühöngje ki magát, mert ha vége, akkor újra ugyanaz lesz aki volt. Eddig azonban úgy tiszta igazán, még sosem volt tele az a pohár és ő sem fordult ki önmagából. Próbálkozni, persze lehet. Ki tudja, mit rejteget még a nyugodt külső alatt.

H, mint hízelgős: Gyerekkori vonás, képtelen leszokni. Már észre vette, hogy a legtöbb esetben, ahol nem elég másokat hitegetni, be kell vetnie egy kis pluszt, amivel képes lehet ráhatni a személyekre. Például megteszi az illető egyetlen egy kívánságát, ha az bízni fog benne, különben utána bármi is volt az illető kérése romokba dönti, miután megkapta amit akart. Tehát vigyázva, ha nem vagy a rokona, ne kérj tőle semmit, utána úgyis elveszi tőled, bármi legyen az.
A, mint Anneliese: Első szerelem, nyomot hagy az ember lelkében. Főleg ha elutasítják, de nem adja fel és többször is próbálkozik. Laserian saját önzőségének köszönheti, hogy a lány most már nem része az életének, nem mosolyog rá és nem neveti ki, mert ő továbbra is szerencsétlenül próbálkozik nála. Mostanra azonban már megtanulta a leckét, semmi értelme sincs másra erőltetnie a természetét ha az önszántából nem kedveli őt. Bár annyi szent, hogy az elmúlt időben ha voltak is barátnői, többnyire ugyanazokkal a belső és külső tulajdonsággal rendelkeztek, mint Anneliese, az elutasítást kivéve.
R, mint róka: Laze kedvenc állata, valószínűleg a mondabeli kettőség miatt, az egyik kultúrában jóakaróként tartják számon, a másikban pedig nagy csínytevőnek. Ez a kettősség megvan a fiúban is. A helyzettől és személytől függ, hogy ő éppen segíteni fog vagy gonoszkodni valami elvetemültet.
R, mint racionális: Próbál nem mindent a véletlenre bízni. Átlátni egy adandó problémán és nem fejjel belebucskázni az előtte lévő akadályba. Úgy érzi sokkal könnyebb, ha valamit tudományosan is megmagyaráznak vagy bebizonyítanak neki. Ha ez nincs meg, akkor bebizonyítja ő saját magának, de az nem mindig olyan tisztességes út, amit más elképzel pontosan abban a pillanatban amikor felteszi a kérdését és nem kap rá tisztességes választ. Tehát próbál az észérvekre és az eszére hallgatni a szíve helyett, még akkor is ha ez nem mindig sikerül.
I, mint Imagine Dragons: Jól látod, hogy egy alternatív rock stílusú együttes a kedvence. Ennek megfelelően észreveheted, hogy… Igazából hallgasd meg az egyik dalt tőlük és rájössz milyen Laze zenei ízlése.
E, mint ellenség: Megpróbál a szívekbe férkőzni, talán sikerül is neki. Elhiteti bárkivel, hogy ő a világ legcsodálatosabb személye, akiért megéri akár még meghalni is. Azonban ez akkora nagy kamu, csoda, hogy nem botlanak meg benne. Csakis akkor hihetnek benne teljesen, ha összeköt vele a vér, bár még akkor sem biztos, hogy szeretni fog bárkit tiszta szívéből. A szíve ugyanis egyáltalán nem tiszta, megesik, sőt mostanában egyre többször, elnyomja magában a pozitív érzelmeket – úgy tartja az legyengítené őt és nem érné el kitűzött célját – és helyébe olyasmiket ültet ami kiábrándítja azt az illetőt aki elhitte, hogy Laserian a világ békét szolgálja teljes erejéből.
S, mint Samuel: Az öccsében az apja fiatalkori verzióját látja, akit amúgy egy igazi lángésznek tart, de ugyanakkor csak egy egyszerű embernek, akinek a képességei igen korlátozottak. Azonban ez nem jelenti azt, hogy Samuel-t az őrült tudóst játszó apjához hasonlóan ugyanúgy megvetné. Nem, igazából egy kicsit irigyli, amiért neki látszólag sokkal normálisabb élete van és nem kényszerül semmilyen apai ráhatásra, mint Laserian.

ERŐSSÉGEK / KEDVELT DOLGOK:
Mi az amiben Laserian kiemelkedik:
- Növénygondozásból jeles.
- Jó humora van és ezt nem felejti el megcsillogtatni mások előtt.
- Segítőkészsége határokat nem ismer, mert energiája van elég, amit másképp nem tudna levezetni, csak 'pörgéssel'.
- Növénytan, visszatérve a fentire.
- Érdekli a természettudomány, szerencsére azonban botanikus nem lesz belőle.
- Kutyabarát.
- Pókidomár, erre csak mostanában jött rá, de élvezi.
- Ha rossz napja van, inkább elvonul, mintsem másokra rá zúdítsa a borongósságát: ettől csak elviselhetőbb lesz, mert tud viselkedni.
- Szeret sportolni, de nem viszi túlzásba. Perpill azon van, hogy Kaine-en segítsen, vagy legalábbis megpróbáljon segíteni rajta. Ezt is csak akkor teszi ha a lányok már nem bírnak vele.
- Lassan fárad.

Kedvelt dolgok:
- Csokoládé.
- Ásványvíz.
- Növények minden mennyiségben.
- Gumicukor.
- Méz- és gömbérsör
- Pókok
- Rend és egységesség, rendmániás.


GYENGESÉGEK / UTÁLT DOLGOK:
Fogás Laserianen:
- A meleg nyári napok kikészítik.
- A komolyság és ő nehezen találnak egymásra.
- Laktózérzékeny, de ettől függetlenül is fogyasztja a tejtermékeket.
- Nem tud nemet mondani.
- Mindig éhes.

Utált dolgok:
- Békák.
- Kártevők (főleg azok amik a növényekre vannak hatással és betegségeket okoznak nekik).
- Horoszkóp, nem szereti ha a csillagjegye alapján beskatulyázzák őt és aszerint akarják megismerni.
- Rendetlenség. Káosz és társaik.
- Zajongás.


KÉPESSÉG

Képesség megnevezése: Növénymanipuláció.
Leírás: A képesség birtokosa képes pusztán az akaratával növényeket növeszteni a földből, akár indákat, ha arra van szükség, hogy fogva tartsa az ellenfelét és megakadályozza a támadásait. Természetesen az indák ereje nem tart örökké. Ha valaki nagyon sokat erőlködik és Laze figyelme másfele irányul, nem pedig arra, hogy hatást gyakoroljon a növényre, akkor az illető élete megmenekült. Hacsak eddig az indák ki nem facsartak belőle minden életenergiát. Ugyanakkor megérzi, ha egy talajban például felhasználható magok vannak, ami legyen bármilyen mag, akár fa, képes átváltoztatni és a számára éppen szükséges növényt alkotni belőle. Ezt azonban csak egyszer használta eddig, azt is menekülésre és mert ideges volt. Nem biztos, hogy újfent képes lenne rá.

Fejlődés: Kezdetben még nem volt biztos, hogy a kísérlet sikeres lesz, el kellett telnie néhány évnek, míg eredményes lett. Akkor még igazán jó dolgokra használta a képességét, tudta, hogy az édesanyja szereti a virágokat, ezért mindent megtett azért, kivirágoztassa az amúgy teljesen száraz és élettelennek tűnő hátsó kertjüket. Nem egy öko-megszállott, azt inkább meghagyja másoknak, bár egy kicsit érez valamit a növények védelmezése iránt, mégsem foglalkoztatja annyira, mint a bosszú. Ha a képességét rosszra használja – ami túlnyomó részt az elmúlt két-három évben történt – akkor a virágok egy zöldes barna kúszó indára cserélődnek le. Ez nőhet akár horizontálisan és vertikálisan is, attól függ, hogy az ellenfele a földön van vagy képes a levegőben 'cikázni’. Még nem kezdett el különösképpen azon gondolkodni, hogy akár mérgező tövist is növeszthetne, ami sokkal hatékonyabb volna ha ténylegesen ki szeretne iktatni valakit. De amíg nem találta meg az édesanyja gyilkosát vagy gyilkosait, addig tartogatja ezt a lehetőséget. Nem biztos önmagában, tehát ha ezt is el akarja sajátítani, akkor összpontosítania kell.

Különben ezt a DNS-t egy hasonló képességgel rendelkező embertelen DNS-éből vonta ki az apja, ez az embertelen pedig Jolen volt.


ELŐTÖRTÉNET
Már három éve, hogy nincs közöttünk és ennyi idő után se tettem túl rajta magam azon, hogy ő nincs közöttünk. Amikor lehetőségem adódik rá, ezért is lépek le otthonról és látogatom meg, beszélek hozzá, teszek úgy, mintha még most is élne és borítom virágba a sírját, tartom életben azokat a lángszínű sásliliomokat, amiket odaültettünk. Nem ez a kedvenc virága, de sok mindent jelképez, azt a szűnni nem akaró tüzet, amivel nevelt minket, amivel az apánkat szerette, ami mindig is jellemezte őt. Sose égett volna ki a szíven lakozó tűz, ha rajtunk múlik, de sajnos nem rajtunk múlt. Így most csak a szokásos hosszú monológomat tartom neki. Nem hiszek teljesen abban, hogy meghallja, hogy elér hozzá, de ez nekem segít nem neki, rajta már nem tudok segíteni. Most arról számoltam, vagyis tervezek beszámolni neki, hogy milyen szar alak az apám, a bátyám eltűnt, de az öcsémmel még tudnék mit kezdeni, ha felvenné a telefont, amit nyilván nem vesz fel. Miért venné fel? Valószínűleg megint némára állította be a hívásokat és mire észbe kap, hogy nem csak okoskodásból áll az élet, hanem másból is, valószínűleg visszahív. Remélem nem akkor, amikor nekem aludnom kellene. Van egy olyan szokása, hogy hajnali háromkor jutok az eszébe, ez az időzítés pedig nem tud túlságosan kellemes lenni.
Furcsa megmagyarázhatatlan dolgok történnek a világban, van, amire odafigyelek, van, amire nem, mert megvan a saját problémám, amit az apám nem vesz, nem akar tudomásul venni, mert ő nem őrül bele abba, hogy a bátyám nincs biztonságban. Ezért is haragszom rá. Mert valóban csak egy kísérleti alanynak tekinti őt és semmi másnak, nem úgy, mint az öcsémet, akin nem kísérletezett már. Lefogadom, hogy ez nem csak miattam van. Hogy nem engem akar tökéletesíteni még ennél is jobban. Mert őszinte leszek, nem örülök annak, hogy növényidomár vagyok, más talán igen, de képzeljük csak bele magunkat még ennél is jobban a helyzetembe.
Néha kényszert érzek elhalt növények láttán, hogy újjáélesszem őket, hogy életben tartsam őket és gondozzam őket. Jól érzem magam az oxigéndús környezetben nem arról van szó, hogy nem. Ha megtehettem volna, már régen terráriumban élnék, csak ezt a körülöttem élők nem biztos, hogy jó néven vennék. Szóval próbálok visszafogott lenni. Nem mondom, hogy sikerül.
Jelenleg nem itt kellene lennem, nem a temetőben, anyám sírja előtt és azon szomorkodni, hogy mi volt, hanem máshol. Valószínűleg az egyetem kampuszán, feltehetőleg anatómia órán, de kit érdekel ez most már ebben a pillanatban? Biztosan azt, aki nem lógta el az előadást, nem úgy, mint én!
Zavart vagyok, mert még nem tudom, hogyan kellene eljátszanom a megmentő hőst, a bátyámat csak nem hagyhatom magára. Nem akarom, hogy megöljék! Ha csak egy kis lehetőséget is látnék arra, hogy a Hydra ellen van remény, hát élnék vele. De még mindig semmi. Bár lenne!


Különben közelebb költöztem az egyetemhez, sokkal jobb így, mintha otthon kellene veszekednem az apámmal és az öcsémmel, nem is beszélve arról, hogy újonnan elkezdett randizgatni valami nővel. Anyánkat nem fogja pótolni sosem. Remélem nem lesz tartós a kapcsolatuk. Ha az lenne valószínűleg újra feléledne a növényprojekt – én ennek hívom – és ki tudja milyen eredmények, kísérletek születnének még meg. Szóval a nő érdekében mondom ezt csak, emiatt vagyok elutasító, nem másért. Na jó, talán egy kicsit másért is. Nem állnék az apám boldogságába, de ő nem lehet boldog, azok után, amit velem és a bátyámmal tett…

Jól van, lenyugodtam. Nem vagyok irigy. Nem a normális élet hiányzik, hanem csak anya. Néha tényleg jobban esne, ha ő még élne és volna kihez beszélnem és aki visszabeszélne nekem, elmondaná, hogy szerinte ez vagy az nem helyes. De nem teszi, már nem teszi. Magamtól kell rájönnöm, hogy mi a helyes és a jó út, még ha ez nem mindig tetszik mindenkinek. Ám amíg jól érzem magam a bőrömben és másokat is boldoggá teszek a jelenlétemmel s, hiányt okozok ott, ahol nem vagyok jelen, már megérte. Megérte nem keseregni. Felkelni és megpróbálni tovább lépni. Én is ezt teszem most. Tovább lépek innen, a következő megállómig.
Emme


_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •

Percike a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Nov. 02, 2023 2:34 pm
Kedves Alkotó!

Ha ezt a szöveget olvasod, örültünk a karakterednek, lapodnak, személyednek és minden X molekuládnak. El vagy fogadva! Először is üdv az őrültek világában, ne fogd vissza magad, írj rá bátran a régi motorosokra, vagy bárkire, aki szimpatikus.  

Foglalj avatart, univerzumot, vagyis nyilatkozz róla, hogy helyi 6969-os földi, vagy másvilágbéli, galaxisbéli utazó vagy-e, és engedd szabadjára grafomániád!  


Percike
Hozzászólások száma : 178
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 24.
Tartózkodási hely : Pillanatnyilag itt
Munka/hobbi : Minden perc számításba vétele
Ki van a képen? : Ms. Minutes
Percike
• doing everything in your service •
https://marvelmadnessreturns.hungarianforum.com
Vissza az elejére Go down

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.