Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Bishop eXpedition

Szomb. Ápr. 13, 2024 11:18 am
To The Rescue Team
   A növényekről adott beszámoló máskor megmosolyogtatna, most viszont az érdekel, ami a mellébeszélés mögött van. Nagyon nagy kézmozdulatok, zavartság. Az allergia csak rátesz egy lapáttal.
- Az ő szőrük sajnos pontosan olyan, mint a házimacskáké vagy inkább a nagymacskáké. Jó, hogy Arrow nincs veled. Ettől bepörgött volna.
Szerencsére nem jött a kis bolhazsák, akit különben bírok, de itt lenne vele gond. Még csak az kéne, hogy a nyomukba eredjen és Vadon le akarja vadászni, mint kisebb prédát.
- Szoktak. Főleg mikor nem ilyen udvariasan szólok rájuk.
Hanem elkapom a grabancukat. Most Romy védelme volt az első, ezért nem értem rá megragadni a macsekokat.
A dolgok gyorsan eszkalálódnak és nem sokkal később a vendégemnek már húlt helye. Kiáltozom utána, riadóztatom a többieket is.
Ez egy gyors üzenet volt és nem vagyok sokkal előrébb azzal, hogy Romy az udvaron van. Nem olyan egyszerű ott megtalálni. Shard közben elkapta az autószerelőmet, fél szemmel látom. Hogy mi volt az oka rá, azt nem, de komoly tett lehet, ha előhozta a fegyelmezőt a hugiból.
Mire odaérek a hármashoz és Romy összeesik, aztán jól összeszidok és rendre utatok mindenkit, teljesen átrendeződik a kép. Ez megint Maximoff volt és jókor jött, mert Romy-t is biztonságba helyezte. Pisztoly a kezemben. Ha ki kell találnom, kinél volt a három érkező közül, akkor leginkább Kaine-t mondanám. Őt a múltkor is érdekelték a fegyverek. Én is arzenállal járok, nem hányhatom a szemére, hogy gondolt a védelemre.
Maximoffra a bamf miatt is szükség lett volna, de nem vitte el, hanem átrakta Freddy kezébe, aki beszél hozzá és még édességgel is megkínálja. Ez cuki, de el kéne tűnni innen, ahogy mondtam. Kész lennék mindenkit betessékelni, de kitör a káosz. Topsfield nem érti, helyette romantikára sarkallja Kaine-t és Romy-t. Megmentést emleget, aztán bepánikol, mikor Freddy-t eltünteti a kék mutáns.
- Ez kedves, de semmi bajom - szólok már nyugodtabban, de még mindig dacosan.
Nem is ismer az a kiscsaj. Fogalmam sincs, miért szervezett mentőakciót, de az tuti, hogy a feltűnés kerülése nem az erőssége. Megérint, hogy ilyen összefogást hozott ki a bayville-iekből és hogy számítok nekik, de ezt később gondolom végig. Most feladataim vannak.
- Fektesd le és emeld meg a lábait. Az idegtől ájult el vagy beteg? -
mondom az ukázokat és a kérdéseket Romy-val kapcsolatban.
Ha kell segítek is, de Kaine jó erőben van és ügyességnek sincs híján.
Miközben lerakja az ájultat, küldök egy gyors üzenetet Léccinek:
A bamf elvitte a fekete ruhás csajt. Pásztázd körbe az épületet, hogy jól van-e?
Majd kap egy újabb hamburgerfotót cserébe. Vagy amit akar.
- Lucas Bishop - mutatkozok be rendesen Kaine-nek és ha már kezelünk, akkor Topsfieldnek is nyújtanám, de rohangál, mint a mérgezett egér.
- Mindjárt megtudjuk, hova teleportálta Freddy-t a kissrác - jelentem ki, hogy mindenki lenyugodjon kicsit.
- A pisztolyt visszakapod, mikor távoztok. Itt nem lesz rá szükséged - szólok Kaine-hez, miközben elrakom a cuccot.
Nem örülök, hogy egy jövőből hozott fegyvert nyomtam a kezébe azon az estén azért, hogy ne zavarjon meg Fitzroy végleges eltávolításában. Talán nem rossz kezekbe került a cucc, de akkor is rossz ötlet volt. Megszerelte! Fene.
- Menjünk be! Romy kap vizet, előkerítjük Freddy-t és utána mindent elmondtok.
Elcseszetten indul ez a vendégeskedés. Kicsit ciki is, de akik ismernek, értik. Freddy pedig így ismer meg. Remek.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Ápr. 05, 2024 3:41 am

Szürreális szöktetés

Már a házban úgy éreztem, hogy teljes a káosz. Elég volt azt a feszültséget érzékelnem, ami Niel és Freddy között volt, hogy ne akarjak inkább további problémát generálni. Inkább igyekeztem arra gondolni, hogy odaát nem történt még semmi baj és igazából Lance ura a helyzetnek. A vén róka sem aggódott, pedig elméletileg sokkal több időt töltött a suli falain belül, mint itt mindannyian együttvéve. Ha pedig ő nem parázott, nekem sem volt különösebben okom rá.
A szituáció amibe belecsöppentünk egy katyvasz volt. Ha azt hittem, hogy a káosz otthon uralkodott, akkor ezt alaposan át kellett gondolnom odaát a zöld gyepre kilépve. Nem győztem hová kaoni a fejem, csak a nagydarab fickó ismerősen csengő öblös hangjára figyeltem elsőre fel. Szóval ő volt Bishop, immár nappali fénynél látva. Teljesen értelmét vesztette a mentőakció funkciója, így már a maszk sem volt a fejemen. Egyáltalán minek jöttünk ide? Hisz a szóban forgó nem hogy segítségért kiavált volna, még mérges is volt. Hallottam még Niel kérdését, illetve ahogy mindenki megállt egy pozícióban, aztán felbukkant egy srác, akinek a mozdulatait még én sem bírtam követni, csak a radarjaim jelezték, mennyire hamar váltott irányt. Eszembe jutott akaratlanul is róla egy szörnyen kellemetlen alak még az én világomban. Pietro pont ugyanilyen képességekkel rendelkezett, mégsem tűnt ez a srác annyira arrogánsnak. Csak a pisztolyt teleportálta ki gyorsan tőlem, Romyt aki közben elájult pedig a kezembe.
Valaki elárulná mi a jó ég történik itt?
A következő pillanatban már Bishop kezében volt a fegyver, Niel pedig eltolt egy mesés utalást. Lesújtó pillantással néztem felé, majd le Romyra. Csak tudnám mi akasztotta ennyire ki, hogy elájuljon, de eszem ágában sem volt addig letenni őt, amíg magához nem tér.
- Azt hiszem félreértés történt. Freddy... - akinek hűlt helye volt ebben a pillanatban - vagyis a lány, akit elvitt a kék apróság innét valahová azt mondta nekünk, hogy bajban vagy és meg kell téged menteni. - igyekeztem összegezni a lényeget a marcona férfinak, aki még nálam is magasabb volt. Még mindig nem tartottam tőle, elvégre ha bármi furát észlelnék, az ösztöneim megsúgják. De az egész most már kezdett egy fatális félreértésként összeállni.
- Szerintem beszéljétek meg a kommunikációs zűrzavart. - óvatosan ráztam egy aprót a karomban hervadozón, hátha attól magához tér és akkor lerakhatom. Ha pedig ezt sikeresen kiviteleztem, akkor már kezet nyújthattam Bishopnak is. A múltkor nem nagyon sikerült úgy bemutatkoznunk egymásnak, mint illett volna. Illetve arcot semmiképp nem tudott volna társítani hozzám.
- Kaine. Romy sokat mesél rólad. Jól szuperál a fegyver, amit adtál. - egyben pedig nyújtottam is a kezem a sajátomért, mert ha használni nem is kellett, azért elraknám.
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Márc. 23, 2024 3:01 pm



LugarPersonajeFechaHora




Saving Bishop



Hogyne húzódna tőlem Freddy baromi messze most, hogy össze David Hallerezte magát. Én már csak egy leprás tool vagyok neki. De Kaine erről nem tehet, féloldalasan és őszintén elvigyorodom megjegyzése hallatán, de ha kell nyitom a portált és megrágom magát Xaviert is, amennyiben bántja Bishopot.
Nagyon erős késztetést érzek karonragadni Freddyt, magam felé fordítani, megcsókolni, úgy értem…elmondani neki kicsoda David, de… különben is el van foglalva a kék lényekkel és nem hiszem, hogy bármi eltántorítaná a fiújától.
-Ki az a Kurt?
Hallom meg hirtelen válaszát és mint aki nem őrlődik borzasztó féltékenységben, teljesen kibékült azzal, hogy ő meg az a mocskos lyukadt lábú, a helyzet komolysága érdekében, őszintén fordulok felé. Mi van a hatalmas barátságunkkal? Miért gyűlöl ennyire? Nem érdekel Kurt gyereke vagy ezek a kék kis micsodák…
Nem igazán bírok sokat agyalni a dolgon, alighogy Kaine poénkodott, máris feltűnik a távolban Bishop, legalább olyan vehemenciával, mint amikor beleköpök Kopasz levesébe.
Döbbent pillantást hordozok szerteszét, nem úgy fest, mintha meg kellene menteni, inkább mintha tönkretettük volna a randiját.
-Most mi van?
Fixírozom az őrnagyot, Romyt, mindenki mást, amíg fel nem tűnik egy ADHD-s srác és magára vállalja a kék szörnyeket. Érdekes földönkívüli nővel állhatott össze. Ez lenne Kurt?
-Aaaaz igen
Füttyentek elismerően, ahogy a fiú lefegyverezi Kainet, de nem hiszem, hogy Bishop ölő lenne, mert neki adja oda a fegyvert és említést tesz a fura, gyerekkori traumájáról. Egyre kevésbé értem mit keresünk mi itt. Gondolom Kaine el lesz foglalva Romy hősi fogdosásával.
-Aha. Nagyon sokat bevehettél belőle. Akkor szia?
Köszönök el tőle, de lehet ezt már nem hallja és közben valamiért Romy sincs jó passzban, rá is furcsálkodva nézek, mert világos, hogy Bishop nem változott át kék, földönkívüli lénnyé.
-Romy, nem hiszem, hogy meg kellene menetenünk Bishopot, nem úgy néz ki…
De azt hiszem már nem hallja, elájul Kaine karjaiban. Mély, fáradt levegőt sóhajtok ki. Ha már én nem tehetem Freddyvel…
-Csókold meg. Attól majd magához tér.
Legalábbis ha ez egy Andersen mese lenne…
-Most akkor meg kell menteni, vagy nem? Mert ha nem, szívesen visszaviszek Bayvillebe…mindenkit.
Nem, határozottan nem érek rá erre. Mire kettőt fordulok, vagy annyit se észreveszem, hogy Freddy eltűnik.
-Mi a? Hová tűnt Freddy? Freddy?
Kezdek el őrült üvöltésbe és rohanásba, oda-vissza, rövidtávon, mint egy nagyon rossz sprinter.




NC



_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Thomas Maximoff a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Márc. 13, 2024 8:20 pm
MISSION IMPOSSIBLE
Niel látni sem akar. Tutira utál, én meg tökre szorongok tőle, mert amúgy is gáz, hogy átfut a fejemen, mennyire helyes kócosan és milyen jól áll neki a bőrdzseki. Ilyet nem gondol a foglalt barátjáról az ember, miközben véletlenül amúgy szeretőt tart, és ha az a barát ráadásul már nem is akar barátkozni vele, akkor attól az egész sztori ezerszer cikisebb meg szomorúbb...
Súlyos a helyzet. Annyira súlyos, hogy szabályosan megkönnyebbülök Kén jelenlététől. Azért érik bennem egy gyerekes, sírós hiszti, de tartom magam. Törött mécsessel biztosan nem vinnének magukkal. Csak még inkább berágnának rám. Mindketten.
Nielnek úgy kell kierőltetnie magából egy válaszmosolyt felém, az is sóhajtásba fullad. Csúnya az a nem, amit utána kapok. Kurta, lerázós.
Beletörődöm, hogy elszúrtam. Mit is?
Mindent.
Haragszom magamra, mert ezek után hirtelen felindulásból, pofátlanul körberajongom a mágusportálért. És biztos ő is haragszik rám, hogy engedély nélkül hozzáértem, mivel hát barátnője van és épp a háta közepére sem kíván engem. Jogos. Mostanában én sem kedvelem magam túlzottan. Teszek nekünk egy szívességet, és tartom tőle a távolságot. Kén mellé húzódom. Az ő közömbössége egészen szívmelengető Niel nyílt elutasításához képest.

***

Pörög a bizarr álomkaland. Romy sápadtabb egy pohár tejnél és én nyalókával bűvölök egy miniatűr, kék szőrrel borított elfet. Még a vulkáni kéztartása is stimmel, a három ujjacskával.
Végül Niel teszi fel hangosan a millió dolláros kérdést: mégis ki a manó ez a manó?
– Azt hiszem… – Lenyelem a sokkot meg a hitetlenséget. – Kurt gyereke…?
Én leragadok ennél az egynél, Kén viszont már azt pedzegeti, talán több Minicrawler rohangál errefelé. Hápogok rá párat, hápogok a babára is, aztán Romyra, mert ha neki rejtély, merre lófrál Bishop, akkor elég nagy galibában vagyunk. Szívesen szónokolnék valami biztatót, hisz eléggé pánikol, de ezt inkább másnak kellene. Mondjuk Kénnek. Mielőtt én is bepánikolok. Elég gyorsan nő az esély rá. Egy vérmes bácsi sajtótájékoztatóról ordibál meg arról, milyen feltűnőek vagyunk. Rá inkább nem hápogok. Olyasmi a kisugárzása, mint Lándzsa bátyának, vagyis keresztben lenyelne. Várjunk… Lehet, hogy ő Bishop? Végül is, Romy klasszul kijön Lavinával. Talán szívesen haverkodik ijesztő bácsikkal…
Zsupsz, végleg kicsúszik a mancsomból a valóság, a nyalókával együtt.
Odavillan közénk a semmiből egy fehér hajú pasi. Én csak majdnem kapok szívrohamot, Romyt viszont ledönti a lábáról. Mire feleszmélek, itt a markomban törpe Kurt, illetve az apja szerint az egyik a sokból, Kén markában meg ott az ájult Romy. Az ősz fickó pisztolyokkal seftel, és nem találom a támpontot, totál abszurd a szitu. Kifolyik a fülemen a logika. A karjaim között gubbasztó mesebeli lénybe kapaszkodom.
– Tényleg vannak tesóid? – kérdem tőle bambán.
Csintalan vigyorra rándul a szájacskája. Vagy ezt is csak képzelem.

BAMF

Kipislogom a szememből a füstöt. Nosztalgia kavargatja a gyomrom. Pont ilyen érzés volt Kurttel utazni régen. Felmérem a terepet, attól tovább fokozódik a deja vum. Hányszor fosztottam ki anno ezt a hűtőt! Nézelődés közben átsuhan a tekintetem a kis, kék manókon. Teljes hadsereg, de minimum egy focicsapatnyi! Müzlis dobozokon veszekednek, a konyhaszekrény ajtaján hintáznak, lógnak a fiók fogantyúján és a hatalmas, vörös óriás szakállán. A bácsi szőrösebb Logannél és magasabb, mint Kén. Megszeppenten pislogok rá.
– Csókolom…?
Megint felbukkan a fehér sérós teleportőr. Elsorol egy tucat nevet olyan gyorsan, hogy démonidéző varázsige kerekedik belőle, aztán hasonlóan tempós kérdéssel folytatja. Asszem arról érdeklődik, kész-e a kaja. Valószínűleg nem tőlem várja az ebédjét, de stresszelek, és a zsebem úgy dönt, nekem kell megetetnem. Magától kipakolja a terülj-terülj asztalkámat a pultra. Haloványan dereng valami köszönetféle, majd a fürge ürge felszívódik az ételekkel meg a gyerekeivel. Csak azt az egyet hagyja hátra, amelyik a vállamon ücsörögve szopogatja a nyalókát.
Visszafordulok a szakácshoz. Viking Télapó a Weasley családból – ez ugrik be róla így második nekifutásra. Olyan magasan van az arca, hogy menten begörcsöl a nyakam.
– Bocsánat a zavarásért. Én… Freddy vagyok. – Bátortalanul odanyújtom a jobbomat. – Pár éve még ide jártam suliba.
Lassan ideje lenne felébredni, nem?
Irtó bizarr ez az álom...

✿ Elli



_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Scarlett Bishop and Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Márc. 09, 2024 11:52 am
Püspök Hadművelet
Nem tudtam eldönteni, hogy a lámpa akaratlan fel-le kapcsolgatása vagy a ferdítés miatt szégyelltem magamat jobban. Őrnagymester olyan csúnyán nézett rám, hogy már kezdtem egész létezésemet megbánni. Próbáltam azzal vigasztalni magamat, hogyha megmentettük, akkor talán megérti furaságomat. Legalábbis a mostanit.
– Ne is mondd! Bayvilleben pedig extra hely van nekik, azóta szinte egy dzsungelünk van nem is kertünk – avattam be. – Poison Ian-nek akadnak különös növényei, melyeknek nem túl bölcs a közelükbe menni. Noha nem értek hozzájuk, még az öntözésüket is elbénázom. De esküszik rá, hogy így legalább mindig van friss levegőnk… Viszont ettől még ez róluk a benyomásom – meséltem el heves gesztikulációk kíséretében.
Egyszerűbb volt erről sztorizni, mintsem tovább boncolgatni az itt lakók létszámát, mert amúgy sem adott rá egyenes választ. Így elkönyveltem egy és sok közé. A sneak-peek pedig magáért beszélt, a macskavonásokkal rendelkező mutánslány szőre Liliével ellentétben távol állt a hipoallergéntől.
– Nekem nincs bajom a macskaszőrrel! – hangosan szipogva ráztam meg a fejemet. – A macskaszőrnek van baja velem – javítottam ki Őrnagymester megfogalmazását. – Jellemzően a véremet kívánja – magyaráztam allergiám súlyossággát.
– Ne aggódj, ha nem inhalálok a szőréből, akkor megmaradok – hessegettem el esetleges aggodalmát. A zsebemből kihalászott zsebkendőbe kezdtem fújni az orromat. – Hidd el, tudom! Mikor bent éltem a városban egy gonosz macskásnéni volt az alsószomszédom, akinek a cicái folyton rettegésben tartottak engem és a kutyáimat. Főleg a kutyáimat, aztán engem. De sikerült túlélnem és itt vagyok – mutattam végig magamon. Szerencsére most is csak az orromat csűrte és csavarta a hátrahagyott mutánsmacskaszőr.
– És szoktak rád hallgatni? – merészkedtem rákérdezni, noha nem azért terveztem boncolgatni a témát, mert a jelenlegi helyzet nem ezt sugallotta. – Oké, csak költői kérdés volt! – tettem hozzá gyorsan Bishop szigorú tekintetét látva.
Egy légvételnyire álltam az őszinte vallomástól, mely végül nem úgy sült el, ahogy én azt terveztem. A megmentő expedícióba nem kalkuláltam bele szellemjárást! Mennyi volt ennek az esélye? Körülbelül 0,25%? Bár ezek a véletlenek az egész életemre ráhúzhatók. Jellemzően semmi sem úgy sikerül, ahogyan azt elképzeltem. Néha jobban, sokszor rosszabbul. Pietro kísértetét okoltam a negatív gondolatok miatt, amik eluralkodtak rajtam és aki miatt beszélni is elfelejtettem. Pedig igazán hálás lehetnék neki… hiszen a váratlan felbukkanása révén nem buktattam le magamat a többiek megérkezése előtt.
A következő Murphy-átok pedig a pici ördögfióka volt a mancsomban.

BAMF

Egymást kergették fejemben a gondolatok. Pietro szelleme. A levegőben hagyott vallomás. Pietro-szelleme. A rosszullét. Pietro szelleme. A zöld-kód. Pietro szelleme. A teleportáló tiefling. Pietro szelleme. A többiek felbukkanása. Pietro szelleme.
Itt vannak a többiek! Csodálkozás és megkönnyebbülés egyvelege lett úrrá rajtam. Freddy alakja elmosódva hullámzott előttem a szemeimbe gyűlt könnyfüggöny mögött. Lassan jutottak el hozzám a szavai.
Helyeslően bólogattam, hogy minden oké. Általánosságban az volt.
Sután ráztam meg a fejemet, mert nem voltam jól. Nem álltam készen beszélni Pietro szellemével! Az Ouija tábla hiánya pedig a legkisebb bajom volt, mert kinéztem Freddyből, hogy azt is tart a dimenzionális zsebeiben.
Hogy hol van Bishop? Fejemmel berekesztettem a mozdulatokat. Remek kérdés!
– Hol van Bishop? – annyira kiváló volt a kérdés, hogy meg kellett ismételnem. Mintha ők többet tudhatnának, mint én.
A figyelembe a kis kék lény terelődött. Niel megkérdezte ki ez? Csak egyet tudtam:
– Hát… Ő nem Bishop… – és nem Pietro szelleme.  
De így jobban szemügyre véve egészen hasonlított Freddy eltűnt barátjára, ezért kész voltam átnyújtani neki.
Csodapók puszta hangja biztonságérzetet keltett bennem. Felvezettem rá a tekintetemet. Nem érdekelt a maskarája és ezúttal a mancsában őrzött lőfegyver sem. Bár elképzelni sem tudtam, hogy minek kellett ilyen felszerelés egy mentőakcióhoz.
– Úgy örülök, hogy itt vagytok! – bukott ki belőlem. A könnyek ellenére a szám megállta, hogy lefelé íveljen. Nem szomorú voltam, csak zaklatott amiatt, amit láttam. – Nem tudom, hogy vannak-e még ilyenek. Azt hiszem csak egy van belőle. De nem adhatjuk fel most, hogy már itt vagyunk! Csak… csak én… láttam… – szavaimat elnyeltem mikor megpillantottam ismét az ezüst tincseket.
Arcomból kiszaladt a maradék vér. A tüdőmből nem mert kijönni a levegő. Hatalmasra tágult szemekkel meredtem Pietro szellemére, ki egy kísértethez képest roppant eleven volt. Szívem a fülleimen keresztül akart távozni. Hangosan dübörgött, elnyomva a hangokat körülöttem.
A torkomon megrekedt szavak miatt magamban sikítottam. Annyira nem akartam szembenézni az egésszel, hogy jótékony sötétség telepedett a szemeim elé. Hollywood megoldotta, hogy egy ájulás is úgy fessen a tévében, mintha az elegáns és nőies lenne. A valóság ennél viszont sokkal csúfabb volt. A hányinger kerülgetett és biztos voltam benne, hogy semmi elegáns, semmi nőiesség nem volt abban, ahogy a lábaim feladták a szolgálatot. Biztos voltam benne, hogy hamarosan a fájdalom is megérkezik, ahogy testem találkozik a talajjal.  
Egyedül a rám telepedett jótékony sötétség jelentett vigasztalást. Mert az megakadályozta, hogy szembenézzek a valósággal, hiszen IRL nem lehetett visszatöltetni egy megbánt döntés elé a pillanatot.
Ezért elhatároztam, hogyha magamhoz térek első dolgom lesz megmondani Bishopnak: „Csak megmenteni akartam… akarjuk!
Akkor talán Pietro szelleme is feloldozásra kerül és többé nem fogom látni.
„Is there anybody out there?”


✿ Elli

   


   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Rosemarie Morozov
Hozzászólások száma : 215
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
Munka/hobbi : IT-szakember, barista, hobbi fotós
Ki van a képen? : Luca Hollestelle
Rosemarie Morozov
• doing bad for good reasons •

Winifred Wilson and Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Márc. 02, 2024 9:20 pm

Running Joke
Összedörzsölöm a tenyereimet, akár egy Zs kategóriás gonosztevő. Alakul a kalamajka. És nem Shard sampon reklámból szökött cowboyjára célzok, aki repeszti alattam a talajt. Betömök a számba egy marék popcornt, mielőtt elrajtolok a padtól.
Az észlelési határukon kívülről körbesprintelem párszor a mágusportált meg a keresztülmasírozó különítményt. A kiscsaj Mátrix forgatáshoz öltözött, a szőke srác koncerthez, a pókrajongó farsanghoz. Van az arachnofóbiának ellentéte? Rákeresek a benti gépen, mert még mindig az a leggyorsabb a kócerájban. Arachnofília! Hát persze!
– Az udvaron vöröslik – adom le a fülest a fickósabbik Bishopnak kifelé menet. Két ujjal szalutálok, aztán kikerülöm őt meg az időt.
A meglepetés trió végre odaér a vöröshajú csengő-gyilkoshoz. Romy – olvasom le a nevét a bőrkabátos lányka szájáról. Kapós ez a Romy, három saját háttértáncossal flangál, a földidomár is őt fürkészi a padról, Lucas szintén utána kajtat, Brunónak ugyancsak megtetszett, bár róla inkább ne beszéljünk. Csapodár fiamat most csábítják el egy nyalókával.
Lefékezek a vendégsereg mellett. Úgy csinálok, mintha nem felejtettek volna el meghívni a partira.
– Az én kölyköm – vállalom fel bocsánatkérő vigyorral Brunót. –  És igen, van még ott, ahonnan jött.
Romy eddig is eresztette azt a kevés színét, aztán jöttem én, plusz jött idősebb Bishop rendet tenni, és valamelyik a kettő közül végleg trottyra vágja. Mihelyt villan a szeme fehérje, odapördülök hozzá. Megelőzöm a drámai ájulást. Átpakolom Brunót az új kiszemeltjére, a régit fél kézzel felkapom a vállamra, a másik kezemmel átrendezem a lestoppolt életképet. Kezdésként beigazítom Pók-pajti karját, átadom neki a hölgyet, zárásképp elkobzom a pisztolyát.
Visszatérek közéjük tötymörögni a percek bazi lassú folyamába. Bishop mellé szegődöm. Akármilyen szimpatikusak a vendégeink, Kurtön keresztül beházasodtam az X-ekhez, és ha a parancsnok szerint nincs sajtókonferencia meg bajkeverés, akkor szerintem lövöldözés se legyen.
– Bocsi, haver. – Megpörgetem a stukkert, majd átadom az Őrmester úrnak. – Allergiás vagyok a lőfegyverekre. A helyi nagybátyám ólommérgezésben hunyt el – regélem el a tragédiát engesztelésképp. – Most lépnem kell, megbeszélni a fiammal, miért nem teleportálunk ide-oda ismeretlen hölgyeket. Tudjátok, hogy megy ez.
Rámutatok a kénes füstre, amiben Bruno eltűnt, a cukrosnénijével együtt.
– Egyébiránt üdv! Szevasztok! Speed vagyok. Öröm volt találkozni veletek. Gyertek máskor is! – integetek nekik. Azzal visszasüvítek az épületbe, meglesni, boldogulnak-e odabent az ikrekkel.
Kurt mennyire venné zokon, ha levadásznám küldetés közben megkérdezni tőle, hogy fest a kvartett hiányzó tagja, mivel a Mátrix cosplayer gyanúsan a semmiből húzta elő a nyalókát, és egy sorsszerű csavarral lehetne ő a zsebes, akit elhagytak? Vagy jobban nehezményezné, ha halasztanám a témát, közben kimenne a fejemből az egész, a lány meglógna Brunóval, és sosem állna többé össze Nightcrawler négyesfogata?
Mindjárt kitalálom. Előbb egy razzia a konyhában. Remélem, Volstagg főzött mára valami istenit. Meghozta az étvágyamat a pattogatott kukorica.

★ Don't mind me! Just zipping through. ★
—Hakrabi


_________________
EmRh1sJ.gif
time is just a social construct.
Speeding through.
Thomas Maximoff
Hozzászólások száma : 17
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 03.
Tartózkodási hely : Empire State Building / X-Mansion
Munka/hobbi : Futár, magánnyomozó
Ki van a képen? : Evan Peters
Thomas Maximoff
• doing good for good reasons •

Rosemarie Morozov, Scarlett Bishop and Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Feb. 29, 2024 8:45 pm
To The Rescue Team
   Elengedek egy félmosolyt hallva, hogy BitBug már beavatkozott. De szívesen elmondanám Romy-nak, hogy a nagy rejtély mögött a jövőbeli alter énje áll. Ebből pedig szűrje le azt, hogy ő is képes lesz ugyanerre. De őrzöm a titkot. Nem tudom, minek, ha Shard mellett már szembesült a névjegyzékemben Lécci néven regisztrálódott AI lénnyel. Én ilyen vagyok, nem adom ki azt se, aki saját magát kiadná.
- A rendszer újra éles. Ez számít - nyugtatom meg.
Ezek a lábmozdulatok még mindig arról árulkodnak, hogy beszólástól, lenézéstől vagy isten tudja, mitől tart. Már megszokhatta a stílusomat, ami katonás, de vele sokkal többször vagyok finom, mint másokkal. Ki is kérte egyszer magának, hogy ő nem hímestojás.
Most biztonsági hibát vétett, ezért szigorúan beszélek vele. Próbál nem beleőrülni. Remek. Már az időutazásommal és a Bástyával is mentális problémákba sodortam, most meg újra ezen dolgozom. Pedig a biztonságáért aggódom. Van igazság abban, hogy a biztonság nem minden. Másnak nem.
Sóhajjal nyugtázom, hogy TALÁN most nem figyelnek minket a mexikóiak. Lavina jó testőr, ezt aláírom és arrafelé nézek, amerre eltűntek a hugival. Ajánlom el neki, hogy bánjon vele szépen. Különben nem tőlem kell tartania. Akármilyen szelíd Scarlett, elég karakán tud lenni.
- Kikövetkeztetted. De az a kapu le van zárva. Más már nem jön onnan.
Nagyon remélem. Romy-t pedig próbálom megnyugtatni. Volt és van dolga más világokból érkezettekkel, de hogy egyre több van belőlük, az sokakat aggaszt. Én nem várok arra, hogy valaki biztosat mondjon. A jövevényeket helyükön kezelem és a multiverzális fenyegetések ellen megteszem, amit tudok. Topsfield például küzd ilyen problémákkal és én is belefolytam.
- Idővel megismerheted. Ha ő is így szeretné.
Mondjam azt, hogy jóban lennének? Szerintem igen. De BitBug témája megkerülhetetlen lenne, meg az Őrszem Robotoké is, meg az újabb apokaliptikus világ, amiről Scarlett tudna mesélni. Nem lehet így kezdeni. Romy-nak mára nem kell még egy őrjítő infó.
Felnézek a villogó lámpára, aztán Romy-ra. Szúrósan. Gőzölgő, remek illatú kávéval a kezemben. Sokszor teázom inkább, de most jól fog esni.
Az a félmondat bárhogy folytatódhatott volna. Romy titkol valamit. Ha tényleg mentálisan dominálja valaki, akkor rá kell jönnöm. Senkit nem sodorhat veszélybe.
Különös ez a hirtelen jött öröm az udvar hallatán. Bárki is irányítja, az alapszemélyiségét meghagyta. Fokozott figyelemmel kell kísérnem.
- Nektek meg a házban van egy egész botanikus kertetek. Az se rossz.
Már első alkalommal is mondtam. Nekem nagyon bejött. Azóta már tudom azt is, ki a növények gazdája. Amúgy csak tesztelem a nőt. Érdekel, mire hogyan reagál. Valami nem stimmel és sokszor az apróságok buktatják le a sunyulókat.
- Mire célzol? Nagy az épület. Látod.
Nem fog létszámot kapni. A hivatalos nyilvántartásokban talán valós adatok vannak, mert muszáj jelentést tenni. Másnak viszont nem számolok be ilyenről.
Kortyolok egy rövidet, hisz még forró a kávé, majd legyintek egyet.
- Nem fog rád haragudni.
Na, ezt a nézést nem lehet megjátszani. Teljesen parában van. Az az érzésem, hogy nincs itt agykontroll, hanem valami lelki zűr állhat a háttérben. Nem találgatok. Meg fogom kérni, hogy mondja el, de még puhítom. Aranyos ez a békés üzenet, amit hallótávolságon kívülről küld valami fura kézjellel.
A befogadott morlockjaink kezdik a műsort. Romy póza máskor mulattatna, most csak annyira elég, hogy tudjam, hová tenni. A macskák rosszalkodni fognak, de nem kergethetem őket keresztül a házon. Szerencsénkre nem én vagyok az egyetlen, akire lehet számítani a házban. Majd valaki megállítja őket. Ha a konyhába mennek, ott tutira találnak társaságot és lehet, hogy el is feledkeznek majd a rohangászásról. A tüsszentés pillanatában fordulok vissza Romy-hoz.
- Nem bírod a macskaszőrt?
A takarítás elég precíz az épületben, ezért nincs por, amit felverhettek volna. Pont Bestia vizsgálta meg egy-egy elhullajtott szőrszálukat és allergénnek találta. Ez fontos, mert akiket ez ingerel, legalább tudják, hogy Tüskét és Vadont is érdemes kerülni.
- Fiatalok. A barátaim egyébként, de ha deviáns viselkedést választanak, muszáj helyre tennem őket - válaszolok mereven Romy szemeibe nézve.
Nem csak sugallni akartam. Fel is teszem a kérdést. A mozgása magáért beszél. Az arcjátéka egyenesen aggasztó. Meg kell közelítenünk egy padot. Nehogy itt összeessen nekem! Erre kimond egy nevet, amiről tudom, hogy mi mindent jelentett és még most is jelent neki. Az arckifejezésem enyhül és készen állok arra, hogy eldobjam a kávéscsészét, ha Romy elájul és el kell kapni. Egy pillanatot még várok, nem tarolom le a javaslattal, hogy üljünk le inkább.
- Rohadt élet! - kiabálok egy nagyot, mikor a bamf eltünteti.
Pont most kell teleportálással szétrázni a gyomrát, mikor amúgy is alig állt a lábán szegény.
- Romy, merre vagy? - kiáltozom tovább és szétnézek, hátha megpillantom valahol.
Sajnos nem ismerem annyira ezeket a kis kék ördögöket, hogy tudjam, milyen irányba szeretnek eltűnni és másokat magukkal vinni. A nyakszirtjénél fogom felemelni azt a kis vackot és megmondom neki, hogy az én vendégeimmel ne szórakozzon! Elvileg Kurt pajtásai fejlett és értelmes lények, csak sajátosan kommunikálnak. És rendbontók.
- Segítsetek megkeresni a vöröst!
Nem tudom, hogy Romy bemutatkozott-e, ezért a hajszínével utalok rá, ahogy egy célzott kiáltással bevonom a húgomat és Alvers-t a feladatba. A bögrét leteszem az első kődíszletre, hogy ne legyen útban. Két kézre lesz szükségem.
Á, ott van Romy, kezében a kék lénnyel! Indulok is rohanva. Megkönnyebbülök, hogy nem a fűben fekszik valahol és főleg, hogy nem zúzta szét a fejét egy járólapon. Távolabb feltűnik három alak. Nem láttam, hogyan kerültek ide. Ez zavar és az is, hogy az egyik Romy felé fut. Nem fogok tüzet nyitni, csak... Ahogy közeledek, a háttérben Topsfieldet ismerem fel az egyik figurában. A mellette állónak a jelmeze ismerős. Egy szeméttelepen, az időugrásom estéjén láttam egy maszkoson, aki pont ilyen termetű volt. Kaine-ként mutatkozott be. A mágus és ő együtt dolgoznak, ezt tudom Topsfieldtől. Egész Bayville-t titokban kellett idehozni? Ezen izgult annyira? Nem áll össze, de ahhoz elég az infó, hogy már ne támadást lássak itt, hanem valami meggondolatlanságot.
Kiengedek, lassítok és oldalra pillantok, hogy Shard merre van. Közelítek a hármas felé. Szemmel tartom a környéket, hátha felbukkan Laserian vagy Bloom, de még a kutyákon se lepődnék meg. A szemeim még mindig szikrákat vetnek és ilyenkor a járásom is fenyegetőnek szokott tűnni. Volt már, aki a szememre hányta.
- Jó, hogy sajtótájékoztatót nem hívtatok össze! Tisztában vagytok vele, hol szambáztok? Mi nem akarunk feltűnést, ti se okozzatok bajt nekünk! - ordítok oda, mikor már olyan közel érek, hogy hallhatnak.
Az a menő ruhás kiscsaj a bamfot fixírozza. Nem tudom, mit akar vele? Az egészet nem értem. Teljesen értelmetlen, hogy betoppannak ide anélkül, hogy szóltak volna. Semmi okuk nincs rá. Meg akarom ismerni a teljes bagázst, ez nem titok, de eszement ötlet ezért idejönni nyíltan. Tudják, hogy ez az iskola a társadalom számkivetettjeinek és üldözötteinek ad otthont. Nem érdekel, hogy ők itt barátok. Ha a gyerekek veszélybe kerülnek miattuk, el fogom zavarni őket! Minden sövényforma végénél benézek a kanyarba és úgy lépek ki a sarok mögül, hogy készen álljak valami idétlen trükkre. Fogalmam sincs, mivel készültek még, de akármekkora ünneprontás, rendet kell tennem.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov and Thomas Maximoff a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Feb. 26, 2024 7:41 pm

Szürreális szöktetés

Nem sokat tettem bele a közösbe Bayvilleben, de azt határozottan állíthatom, hogy a többieket hallgatva elkezdtem szanálni azokat az információkat, amelyeket nem tartottam validnak vagy nem teljesen igaznak. Az ilyeneket többnyire csak elengedtem a fülem mellett vagy relatíve közömbösen reflektáltam le. A saját ismereteimre alapozva valahogy mindig stabilabban tudtam mérlegelni és ez most sem volt másképp. Freddy sztoriját Bishopról és ezekről az "x-ekről" annak ismeretében furcsa volt elhinnem, hogy nekem a pasas olyannak tűnt, aki meg tudja védeni magát. Na meg nem arról mesélt Romy is már, hogy egy ideje ebben az épületben van?
Vagy nem?
Tapintani lehetett volna a feszültséget, ahogy rásandítottam a lányra, aztán Nielre. Az egész szituációt nem nagyon értettem. Bár lehet csak lemaradtam egy olyan eseményről, ami kiváltja ezt vagy még rettentően sokat kell tanulnom az emberi kapcsolatokról. Oké, nem volt egyszerű a mozis est után mindenkinek visszaorientálódnia oda, ahol azelőtt volt. Pedig Alvers tényleg nem sok vizet zavart azóta és néha láttam az arckifejezésén, hogy még annyira sem kívánkozik a társaságunkba, mint amennyiszer belebotlik. Bár én futottam vele a legkevesebbszer össze, akkor is kimerült a kommunikációnk egy biccentésben.
Javában tanulmányoztam inkább a térképet. Hogy ideges lettem volna? Aligha, inkább kíváncsi voltam, mint feszült. Legalább lesz alkalmam Bishopot jobban is megismerni, ha mást nem épp mentés közben. Vagy fals leégés közepette. Jelre vártunk, a kivárás viszont erősségeim közé tartozott. Felsandítottam ugyan Freddy gyors reakciójára és a telefon csipogására, de nem tűnt olyan stresszesnek, mint amilyet vártam volna. Niel is levágta, mert a kérdésre határozott "nem" volt a válasz és én is a fejem ingattam. Parázni nem kell amiatt, hogy elkésnénk, Niel pillanatok alatt nyit egy kaput, aztán kihozzuk őket ha kell. De még mindig annyira nehezen állt össze a katyvaszt sztori a fejemben. Nem enyhítettem a szitun, ahogy ezek ketten ott furén szemeztek vagy ezaz, hogy nem. Én pedig egy szót sem szóltam. Jól elvoltam a memorizálással, a második jelzésre pedig már talpra is ugrottam. Egy stukker megfér az övemben biztonság esetén.
Utolsóként lépek be a már megszokott portálba.
Markom már a pisztolyon, hogy ha kell rögvest időzíthessek, de sehol egy ösztönös bizsergés, sehol egy ellenség, csak Romy a végtelennek tűnő birtokon. Freddy már szalad, Niel meg totál értetlen arcot vág Lehet az enyém is egy kissé ilyen. Fülelek, de semmi. Leszámítva azt, hogy ketten feltűnnek az épület felől, az pedig jobban magára vonzza a figyelmem, hogy mi köti le ennyire a lányokét. Nem igyekszem annyira oda, de valahogy sikerül föléjük tornyosulni.
- Ilyenek vannak odabent is? Mert akkor kétlem, hogy Bishopot el kellene innét hoznunk.



 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov and Thomas Maximoff a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Jan. 30, 2024 4:38 pm



LugarPersonajeFechaHora




Saving Bishop



Amikor hallottam, hogy Bishop bajban van, nagyjából az összes nyomorom szanaszét párolgott. Meg kell menteni és kész! Ha Freddyhez kell jó képet vágnom, akkor ez az ára. Különben is azzal szórakozik, akivel szeretne, nem kérte a véleményemet hozzá.
Sokat segít, hogy Kaine is a nappaliban van és tervrajzokat kell nézegetnünk, így tudok totál másra koncentrálni.
Igaz, én nem öltöztem úgy ki, mint zsebes kollégám, egyszerű fekete farmer, együtteses póló, bőrdzseki, unott arc, álmos fej, összeborzolt szőke tincsek és converse cipő.
Az épület alaprajzát nagyjából egy perc alatt felfogom, de úgy teszek, mintha kérődznék tovább, legalábbis Romy jelzéséig. Mintha mágusmeló lenne. Nem kell jópofiznom. Nagy levegő, felesleges gyűlölnöm őket.
Igaz, hogy amikor rám mosolyog kissé elbizonytalanodom. Tényleg azzal hetyeg, akivel nem szégyell, ha a világ legrosszabb feje az, akkor egészségére. Igaz, hogy a mosolyt nem tudom viszonozni, csak sóhajtok, kissé sértetten, mert akkor, ott olyan csúnyán lerázott minden könyörgésem ellenére.
-Nem
Legyintek könnyelműen és még sem hazudnom sem kell. Egyszerűen kihozom Bishopot, bárhol is legyen a tervrajz alapján, egyszerű portál nyitással vissza tudom ráncigálni Romyt is. Full semmilyen lesz, bármiféle extra nélkül.
Szerencsére nem húzzák soká azt a hülye jelzést és amikor felharsan egyszerű, semmilyen képpel megnyitom a portált. Átlépek rajta, először én, ha bármi extravagáns fogadna bennünket, engem érjen előbb. Amikor megérzem Freddy kezét a vállamon félszegen mégis elvigyorodom. Képtelenség haragudni rá…
-Nem ügy.
Bár ezúttal nem vagyok valami bőbeszédű és kezdem magyarázni, hogy elég alap dolgot láthatott tőlem.

A túloldalon semmi extrát nem látok, Lavina melyik helyzetnek nem ura? Romy ijedtnek tűnik, de majd Kaine eljátssza a hősszerelmest. Igazából Freddy kérdéseit tettem volna fel én is, talán egy “mi van?” hozzá tételével, de jobbnak látom nem beleugatni, amíg választ nem kapunk.
Mindenki valami kék babával van elfoglalva, Freddy úgy csinál, mintha a nénikéje lenne. Én asszem nem megyek hozzá közelebb, inkább kérdő tekintettel fixírozom Romyt. Visszavinném Bishopot, biztonságba és ennyi.
-Miért, ki ez?
Teszek fel egy ezer dolláros kérdést, mert Freddy elég hülyén reagálja le a babát. X-eknél vagyunk, most az a gond, hogy kék?




NC



_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Rosemarie Morozov and Thomas Maximoff a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Jan. 25, 2024 4:39 pm
MISSION IMPOSSIBLE
A moziest óta próbálom mindennel és bármivel elterelni a figyelmem a moziestről. Nagyjából biztonságban vagyok, nincsenek rablások, maffia-kergetőzések és vegasi fellépések, ami elég rossz. Marad időm unatkozni. Szorongani meg szomorkodni. Egyre gyakrabban teper le a levertség, majdnem úgy, mint ahogy én tepertem le Davidet a moziesten…
Jézusom, stop! Elég! Fókuszálj a feladatra, Freddy!
Igen, a mentőexpedíció.
Kihozzuk Romy barátját, Bishopot az X-ektől. Erre készülök, mióta előrukkolt az ötlettel.
Fogalmaztam magamnak mindenféle szöveget arra az esetre, ha összefutnék valakivel a korábbi csapatból. Úgy saccolok, egy bocsánatkérést sikerülhet kinyögnöm, mielőtt elzokogom magam vagy berezelek és világgá futok. Megint.
Előkerestem a zsebemből a suli alaprajzát. Voltak képeim mellé, főleg a kertről és a közös terekről. Mate-nek készítettem őket anno, lássa, miből marad ki. Sosem néztem vissza az albumot, tartottam a nosztalgia erejétől. Most is félve nyitom ki, mert eleve izgulok, és lehet, kiköpném a szívem, ha szembejönne egy lesi fotó Kurtről vagy a bandáról.
Kezd megint görcsölni a gyomrom a semmittevés miatt. A nappaliban várakozom a fiúkkal, csupa fekete kémfelszerelésben. Bőrkabát és bakancs, tök fullos, kifejezetten erre a küldire loptam. Nem érzem magam menőbbnek vagy profibbnak tőle, de legalább csal a látszat.
Megtartottam Kénnek meg Nielnek a kiselőadást a kúriáról, kiraktam nekik a tervrajzot, megnéztük a fotókat, beikszeltük, hol landoljunk. Semmi teendőm nem maradt. Várjuk Romy jelzését.
Felcsipog a telefon. Rögtön talpra ugrom a kanapéról.
– Téves riasztás – engedem ki a levegőt, miközben visszarogyom a popómra. Pötyögöm a választ Romynak, csupa nagybetűvel: EZ MR. BEAST. KURT FIATALABB ÉS CUKIBB. Elküldöm az üzit, utána akad meg a szemem a sárgán világító szempáron. Kinagyítom az árnyékba burkolódzó válldíszt.
– Ez meg mi a manó? – hunyorítok rá. Mutáns? Ilyen piciben? Talán ovit nyitottak? Mikről maradtam le?
Lenyelem a keserű ízt a nyelvemen. Én jöttem el. Magamra vessek.
És jó helyem van itt. Nem…? Felsandítok Kénre, de gyorsan elkapom róla a pillantásom, inkább megszokásból, mint bármi más okból. Helyette Niel felé fordulok. Biggyesztek magamra egy reszketeg mosolyt. Valami nem egészen klappol köztünk mostanában, érzem, hogy nyikorognak a fogaskerekeink, amik az elején olyan klafán kattogtak. Lövésem sincs, mivel olajozhatnám meg őket. Abban reménykedem, a közös mentőakció megteszi a trükköt.
– Ti nem izgultok? – pislogok felváltva a srácokra.
Fogytán az epres balzsam, annyit strapálom mostanában az ajkam. Valószínűleg nem segít, hogy szeretem az epret. Fel is kenek egy réteget, legyen mit leszopogatni.
Másodszorra sípolja ki belőlem a lelket a telefon. Megint felugrom. Ezúttal a valódi jelzés futott be, vagyis ideje befutnunk. Indul a buli!
Hiába kerülget a frász és vág fejbe a stressz, megállok hüledezni Niel portálján meg az elegáns, könnyed kézmozdulaton, amivel elénk rajzolja a semmiből. Tapsolok párat tátott szájjal, aztán elismerően vállon paskolom a fiút. Mindegy hányszor látom varázsolni, minden alkalommal ugyanolyan varázslatos. Irigylem Lilit. Én is szeretnék egy mágust…
Bevillan a moziest. Több részletben. Asszem émelygek.
Ökölbe szorítom a kezem, kirázom a fejemből az emléket, és kicsit távolabb húzódóm Nieltől. Titkos ügynökök vagyunk egy ultra fontos bevetésen. Nem érünk rá ilyesmikre.
Átmasírozunk a csodakapun.
***

Romy kicsit messzebb ácsorog a megbeszéltnél, de még elég közel, hogy ne fulladjak ki, amíg odakocogok.
Közben felmérem a terepet. A gyakorlópálya végében, a pihenőnél felsejlik két alak. Nehezen veszem ki az arcukat, Lavina bácsit tudom csak beazonosítani a flaneling meg a loréal séró alapján. A másik tag rejtély. Nem lényeg, Lavina bácsi majd lerendezi. Romy azt mondta, ő intézi az elterelést.
– Romy, minden oké? Jól vagy? Hol van Bishop? – zúdítom rá a kérdéseket értetlenül. Aztán a sokk csomót köt a nyelvemre, kiszívja az összes vért a képemből.
A szőrös, kék babára szegezem a mutatóujjam. Hápogok, tátogok, igyekszem visszaemlékezni rá, hogyan kell levegőt venni.
Ez a manó a képről. És élőben kiköpött Kurt.
Uram Atyám, Jézus Maris, az összes szentek…
Kurtnek gyereke van?! Várjunk… ha Kurtnek itt a gyereke…
Körbefordulok a sarkamon, hátha előbukkan egy nagyobb, sötétkék folt, hátha megcsapja az orrom az enyhén szúrós illat, hátha megüti a fülemet egy puha pukkanás, egy tompa bamf. Semmi.
Nyalókát ragadok. A gyerekek szeretik az édességet, nem?
– Szia, kishaver – suttogom, szétfoszló hangon mini Nightcrawlernek. Odanyújtom neki a cukrot. Ez egy álom, ugye? Megint szórakozik velem az agyam, összemossa a valóságot valami totál kattant tébollyal. – Hol van az apukád? – A végét már suttogásnak sem nevezhetem, épphogy susogok. Vagy ki sem mondom? Talán szimplán gondolom. Fantáziálom az egészet.
– Valaki csípjen meg – szalad ki a számon a kérés. A tekintetem a Romy markában üldögélő rémisztően cuki ördögfiókán ragad.
Irtó bizarr ez az álom...

✿ Elli



_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Jan. 20, 2024 4:28 pm
Püspök Hadművelet
Sosem izgultam ennyire, mint most! Kivéve az első ZH alatt, vagy amikor lövöldöztek felettem és amikor Kaine több méteres magasságban áthintázott velem több épület között a hálójával. Oké, beismerem – De szigorúan csak magamnak! –, hogy ez csak egyike volt a számos para pillanat között, amit átéltem.  
Bishop sanszosan azért keménykedik, hogy ne árulja el magát előttünk. Ha minden jól megy, akkor nem kell sokáig ezt csinálnia. Csak jussunk ki a randevú spotra!
Gyorsan elejét vettem csapongó gondolataimnak, amikor Őrnagymester kiadta az ukázt, hogy aktiváljam vissza a csengőt. Ritka nehéz volt most kapcsolatba lépnem a környező technológiával, nem még egy ilyen konkrét dolgot csinálni.  
Gyomrom kezdésképpen görcsbe rándult a művelettől, hogy aztán szembesüljek vele, nincs is mit visszakapcsolnom. Mintha valaki már megtette volna helyettem…  
Nagyon fura volt. Tisztán emlékeztem, hogy kilőttem az éterbe.
– N-nem tudom – nyögtem ki a választ kisvártatva. – Valaki már visszakapcsolta – magyaráztam tehetetlenségemet. Annak ellenére is, hogy olyan jellegű kifogásnak hangozhatott, mintha a kutyám megette volna a házifeladatomat.  
Szégyenlősen kerültem Bishop tekintetét, mivel a visszalandolásom során elcsíptem, hogy telefonján egy „Kérlek” nevű valakivel diskurált a bizti rendszerük miatt, aki csak annyit felelt válaszul, hogy „Már rajta vagyok.” És csak az Őrnagymester által olvasatlanul hagyott „Na de a lécci hol marad???” – hozzászólás után csordogáltam vissza saját bőrömbe. Igaz, hogy sok mindent nem tudtam meg. Ettől még ott volt bennem a tudat, hogy tök béna vagyok és emiatt engedély nélkül olvasgattam mobiltelefonját. Hiába nem volt részemről szándékos, mert a virtuális szemeimet még nem tudom becsukni.  
– Persze, hogy tudom – helyeztem súlyomat egyik lábamról a másikra. – Remek kérdés, próbálok nem belegondolni, mielőtt kialakul valamim annak a puszta gondolatától, hogy netalántán a nap 24 órájában követnének. Szinte biztos vagyok benne, hogy nem így van és amúgy is olyan jól csinálják, hogy észre se venném. De most nem hiszem, mivel Lavinával voltam – próbáltam el hessegetni aggodalmát ezzel kapcsolatban. Nem mintha Abuela bármi rosszat akarna az itt tanuló slash élő mutánsoktól… (Én állítom, hogy mindenkit akaratuk ellenére tartanak itt, szóval igazából tényleg be kellett volna vonni őket!)  
Megszédültem amikor Őrnagymester kijelentette, hogy otthonra lelt itt.  
ITT, ahol határozottan veszélyben van! Hiszen Freddy minden szava erre utalt! Lehet, hogy nem is tudja mekkora bajban van? Nem hagyják neki, hogy beszéljen róla?! Biztos titkos jelzést adott le míg a mobilját kukkoltam. Jaj, ne, gondot okozhat neki az is, hogy váratlanul felbukkantunk itt? Naná, simán benne van a pakliban és megmagyarázza miért ilyen feszült. Ne aggódj, Bishop, hamarosan kiviszünk innen! Bocsi, hogy még nem mondhatom el.
– Azt rögtön gondoltam – révén nem hasonlított a két Shard egymásra. – De Shard Bishop? – kérdeztem vissza. – Ha nem időutazó, akkor ő egy másik világból jött, igaz? – nem volt nehéz erre asszociálnom. Sok multiverzum migrációnak voltam szemtanúja mostanában.  
Picit megugrottam és felpislákolt a mennyezeti lámpa tőlem, amikor meghallottam az emlegetett szavait. Összepréselt ajkakkal néztem végig a kávé leszállítást. Nem is Bishop, hanem ő hozta rám a frászt, kishíján szívinfarktust kaptam nem-az-a-Shardtól! Jeez. Biztos hallotta, hogy róla beszéltem!  
– De nem is szóra…kozni jöttem. Időben ráharaptam alsó ajkamra, mielőtt csípőből ráküldtem volna Lance kommentjére a reakciómat. Banyek, Morozov, majdnem elszóltad magadat, hogy nem szórakozni jöttél!
A beszédet ügyetlenül egy csendes biccentésre cseréltem. Ezek után jobbnak tűnt meg sem szólalni.
– Ez az! – örültem meg önkéntelenül is annak, hogy az udvarba megyünk. – M-már odakint láttam egy kis spoilert a kertből és nagyon kíváncsi vagyok milyen teljes egészében – torok köszörülve igyekeztem palástolni kicsattanó lelkesedésem valódi okát. Végtére is oda fognak landolni a többiek!
– Jó, jó, de a koliknak is van azért egy kapacitása... – ennyit a small talkról. Nem értettem, hogy miért reagált kérdésemre ilyen furán Bishop. Csak a tömeg látványa mondotta velem, ami ritkán megnehezítette a kiszabadítását.  
Annyira töprengtem a folytatáson, hogy nem-Freddy-kék-barátját is kishján letaroltam.  
– Jaj, ne!!! – megrökönyödve meredtem a Star Trekes doki után, mihelyst Őrnagymester volt kedves beazonosítani nekem. – Annyira jó benyomást szerettem volna tenni, erre kapásból letankoltam! – OK, lepattantam róla, részletkérdés. – Mondd, hogy nem haragtartó típus!!! – járattam kétségbeesett tekintetemet Bishop és a távolódó doki között.  
– Tényleg nem direkt volt, hosszú és eredményes életet! – vulkáni kéztartással csápoltam utána. Noha erősen késő volt már ennek a gesztusnak, mert addigra jól eltűnt a folyosó végén. Wow, itt a nagy kék figurák, hogy tudnak ilyen gyorsan kámforrá válni?  
Megilletődve nézem végig, ahogy a macskaszerű lány, citrusfélével a fogai között elvágtatott a folyosón. Orromat tüsszentés kezdte csavarni és szólni sem tudtam hirtelen. Bishop nevelő szavaira azonnal egyenesbe vágtam magam és majdnem elgyóntam ittlétem pontos okát. Csak a cseppet sem nőies tüsszentésem fojtotta belém a szót. Az egész folyosó bevisszhangzott tőlem.
– És ők kik voltak? – kérdeztem szipogva, amiért továbbra is a különös allergiás reakció szerű tünet birizgálta az orromat. – Milyen akkor, ha teli van a nap izgalommal? – bátorkodtam rá kérdezni. Mintha nem tudnám! Pontosan olyan, hogy mindenféle halálos veszélynek van kitéve, amiről Freddy is mesélt.  
Gondtalanul követtem a bejárati ajtó felé, Bishop számonkérését hallva azonban megtorpantam. Mintha csak attól tartanék, hogyha most nem mondok igazat a nyakamba szakad a bejárati ajtó. Így a küszöbön átkelés előtt kellett ez letudnom.  
Na most légy okos, Morozov!  
Szóra nyitottam a szám, készen állva egy füllentésre. Letagadva, hogy nem vagyok zavarban, ami félig igaz is, hiszen tényleg nem neki szólt, hanem a helyzetnek. De ahogy a szemébe néztem nem jöttek ki a szavak a számon. Képtelen voltam az arcába hazudni! Tök rosszul lettem a gondolattól amire készültem. Gyors előre néztem, kiválasztva egy random pontot a nyitott ajtón túli világból.  
Egy ezüst hajú, kísértetiesen ismerős srácra esett a választásom.  
Éreztem, ahogy arcomból kiszaladt a vér, nem tudtam levegőt venni és a lábaim is kocsonyává változtak, alig akartak megtartani. Szédültem vagy a világ forgott körülöttem, elég nehéz volt eldöntenem.  
– Pietro*? – nyögtem ki hitetlenkedve. Hiszen lehetetlen! Meghalt.
Tessék! Hazudni készülök és már hallottakat hallucinálok. Méghozzá pont Haversrácot, akinek a legnagyobbat hazudtam eddigi életemben, hiszen pont az érzéseimet tagadtam le.  
Könnyes szemekkel pislogtam fel Bishopra, egy akadozó légvétel kíséretében.  
– Őrnagymester én... – elcsukló hangon kezdtem bele az őszinte vallomásba. A pokolba is, Bishop igazán tudhat a megmentéséről! Csak könyörgőm tűnjön el a káprázat....  
De mielőtt lenyeltem volna a torkomba akadt gombócot és erőt vehettem volna magamon a beszédhez, egy furcsa kis kék gyermek landolt a mancsaim között. Iszonyú bűz és fülsértő kacaj kíséretében. Fogalmam nem volt arról honnét érkezhetett, egyszer csak a markomban termett!**
Alig, hogy egyet pislogtam és eltűnt előttem a káprázat, Bishop és az egész világ, hogy egy ismeretlen helyen találjam magamat. Fogalmam sem volt arról hol vagyok. A gyomrom fel és alá liftezett, a halott szellemek gondolatától rettegtem, a torkomat pedig marta az igazság. Tökre zizi voltam és hirtelen azt sem tudtam eldönteni, hogy most tényleg elküldtem a skillemmel a jelet a többieknek, vagy csak képzeltem? ***
Nem lenne túl alkalmas a beszállójuk, mivel elképzelni sem tudtam hol lehetek. Csak a kék kis ördög volt továbbra is a markomban, aki roppant mód emlékeztetett valakire...

* Romy nem képzelődik, az éppen arra járó Thomas Maximoff-ot keveri össze Pietróval.  
** Egy BAMF landolt a markában, aki elteleportálta a kert közepébe.
*** Igen, Romy tényleg leadta véletelnül a képességével a zöld kódot a többeieknek.  
„Is there anybody out there?”


✿ Elli

   


   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Rosemarie Morozov
Hozzászólások száma : 215
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
Munka/hobbi : IT-szakember, barista, hobbi fotós
Ki van a képen? : Luca Hollestelle
Rosemarie Morozov
• doing bad for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Jan. 04, 2024 11:13 am
To The Rescue Team
   Megnyugszom a diszkrét és kivételesen panaszkodás nélküli jelentéstől. Ez nem biztonsági esemény. Nagyra értékelem, hogy BitBug folytatja a munkát, amit mi ideiglenesen felfüggesztettünk.
Mikor meglátom Shard mellett az autószerelőmet, én is biccentek, de egy pillanatra nagyon szigorúan nézek rá. Mintha biztosra venném, hogy rossz szándékkal jött és ki akarnám találni, mi az. Erre nincs okom. Segített már nekem is, Romy-nak is. Idegesebb típus, de nagyon jó társaságban lesz és a hugi pikk-pakk lerendezi, ha mégis parádézni támadna kedve.
Már az önvédelmi edzéseken is mondtam Romy-nak, hogy a felkészülés fejben kezdődik. Tanítok neki technikákat és ez ad neki valamennyi plusz önbizalmat, de ha úgy viselkedik, mint most itt, akkor csak kedvet csinál a rosszarcúaknak ahhoz, hogy megtámadják. Aranyos, tényleg az, de akire olyan szervezetek pályáznak, mint rá, annak észnél kéne lennie.
- Akkor még sokat kell gyakorolnod. Most kapcsold vissza, ez a lényeg!
Ha ezt deaktiválta úgy, hogy nem vette észre, mást is kikapcsolhatott. Romy-val nem megyek a biztonsági szobába, az hét szentség. Gyorsan előkapom a telefont és egy rövid üzenettel megkérem BitBugot, hogy futtasson le egy teljes diagnosztikát a biztonsági rendszerünkön.
A nyugodtság kérdéskörére már csak egy fáradt, félig szemlehunyós mosoly a válaszom. Shardékkal nem lesz gond. Romy-val viszont van.
- Tudod, hol vagy, ugye? Ha idejössz, nem csak engem lepsz meg. A mexikóiak most is figyelnek?
Szigorú szavak, de meg kell értenie, hogy ide sok olyan is jönne - ha tudna - , akinek nem kéne és erre készen kell állnunk. Rengeteg gyerek és felnőtt lehetne veszélyben. Én Abuela-ékban sem bízom. Ha kiderül, hogy most is résen vannak, akkor Romy kiadós fejmosásra számíthat.
- Jól. Otthonra leltem itt, de ezt már tudtad - szólok a szemeiből próbálva kiolvasni, hogy mit is akar valójában.
Mellébeszél. Rendszeresen találkozunk és noha nem mindig vagyok közlékeny, ezekre a kérdésekre tudja a választ. Magáról pedig nem mondott semmit.
- Ő nem az, akit láttál a gépben.
Nem szeretnék róla túl sok információt kiadni. Úgy érzem, én még jobban titkolom a kilétét, mint ő maga. Nem veszíthetem el Shardot még egyszer! Egyiket sem. Ahogy ezekből a gondolatokból zökkent ki a kávéval, csak bólintok, elfelejtve megköszönni a koffeindózist. Még Lance poháremelését is gyanakodva szemlélem.
- Persze, menjünk!
Tudunk tenni egy kört a kertben, amíg Bitbug csekkolja a teljes biztonsági rendszert, ahogy ezt a kérést elküldtem neki. Romy-ra nézek.
- Egy iskolába sokan járnak - válaszolok gyanakodással a hangomban, miközben Romy-t fixírozom. A megérzéseim sokszor bejönnek és most valami rosszat sejtek.
Nem jó jel, ha valaki az mutáns diákok és az X-ek létszámát firtatja. Mint amikor megtervezek egy bevetést és meg akarom tudni az objektum jellemzőit, köztük az ott tartózkodók számát. Romy fejéből nem pattanna ki ilyen gondolat. Nagyon remélem, hogy nem került egy ellenségünk mentális kontrollja alá. Lélekben már nagyítóval vizsgálom. Direktben még nem teszem fel a kérdést. Ha ennyire zavart, el fogja árulni magát.
Láttam jönni Bestiát, de arra nem számítottam, hogy a vendégem nekiütközik. Megfoghattam volna a vállát előtte, de... A világ egyik legfürgébb és legnagyobb ügyességgel bíró mutánsa áll előttünk. Ha Romy úgy botlott volna meg, hogy elzuhan, Hank simán elkapta volna, mielőtt megmozdulok, pedig nekem is jók a reflexeim. A doki egy szórakozott vigyor és egy hümmögés után sietősen folytatja útját és mi is a miénket.
- Ő volt dr. McCoy, akit már emlegettem. Siet valahova, de később talán megismerkedhetsz vele.
Rátérnék a lényegre, azonban a folyosó végén a fal mögül előbukkan egy eltéveszthetetlen fej. Már látom az arcán, hogy készül valamire. Mint mindig. Nagymacskákra jellemző mozdulattal hirtelen kiugrik és elvágtat mellettünk szájában egy citromot cipelve. Romy elé húzódom, nehogy megcsapja a macsek. Először a testvére szól rá, szorosan a nyomában ugrálva.
- Vadon, add már vissza! Az az enyém!
- Csajok, állj! Nem ugrálunk a folyosón! - ordítok rájuk, de tudom, hogy felesleges.
Az élen járó hangos fújást hallat és mikor Shardék mellett elrohan, felpattan a falra, aztán a vele szemköztire, hogy onnan elrugaszkodva spurizzon tovább a testvére elől. Ha Scarlett vagy Lance nem kapta el a farkánál fogva, akkor el is tűnik egy másik folyosón a nővérével. Képesek órákon át hajkurászni egymást. Kevés eszközöm van, hogy fegyelmezzem őket. Csöbörből vödörbe kerültek volna, ha a kúriában falhoz szorítom őket a rosszalkodás miatt. A Professzor szót ért velük és valamiért Küklopszot is bírják. Mindketten azt mondják, hogy a lányok már nagyon sokat változtak. Szerintem nem eleget.
- Egy szürke hétköznap - rázom meg a fejemet a macskaharcot látva, majd veszek egy nagy levegőt.
- Romy, térjünk a tárgyra! Mi a probléma? Már rég nem voltál ennyire zavarban előttem - kérdezem most már nem csak gyanakvással, hanem aggodalommal is, ahogy kinyitom neki a bejárati ajtót, hogy a szépen gondozott kertben tegyük helyre a gondolatokat.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Dec. 31, 2023 2:05 pm
JUST THE DRIVER
Romy hozta a formáját. Felül is múlta azzal az elnyújtott nemmel, amit kibírt nyögni Shard bemutatkozására. A folytatás sem ment simábban. A csaj életében nem volt még nyugodt. Már itt elhasalt a terve. A megmentősdi sikere úgyis pont hidegen hagyott. Ürítse csak ki a szervezetéből az őrületet az X-eknél. Átadtam a stafétát Bihopnak erre a délutánra. Nem csipáztam a tornadresszes, nagyképű bandáját, de legalább gyakorlottan kezelték a mutáns suhancokat. Gyakorlottabban, mint én.
Romy nagyban magyarázta, mennyire higgadt mindenki. Ja, főleg ő. Meglapogattam a hátát. Menni fog ez, Szivi – üzentem neki. Aztán biccentettem az idősebb Bishopnak. és követtem a fiatalabbat a konyhába.  Mint egy apa, aki leszállította a szülinapi zsúrra a kölykét, baszki.
Zsebre tett kézzel támaszkodtam a pultnak. Franc se hitte volna, hogy egyszer itt fogok jópofáskodni a különc nevelde konyhájában.
A házigazdát továbbra sem bírtam hova tenni. Romy elfelejtette említeni, de a reakciója alapján volt valami háttérsztori.
Bedobtam kezdésnek egy kérdést, amíg előkészült.
– Mit tanítasz a kölyköknek?
Ha benéztem, és diák, akkor helyben herén lőttem volna magam. Kiskorúak kurvára ne rohangáljanak itt nekem karót nyelt tartással, feketén szürcsölve a kávét.
– Üresen iszom. Kösz.
Felhorkantam a megfigyelésére.
– Romy nonstop meg van szeppenve. Ez az alapbeállítása. És nem féltem Bishoptól. Jól ismerik egymást. Vígan ellesznek nélkülem. – Felmarkoltam a bögrémet. Még egy félmosolyt is megejtettem a nő felé. Baszódjak meg, a végén kiderül, hogy életemben egyszer hálás lehetek a fenének, amiért ide evett a kúriájukba. Lepasszoltam a lányt, és értelmes társaságban kávézhattam, távol a tomboló lakótársaktól.
Nem is kerestem tovább a kurva lécet. Rég tengerszint alá süllyedt.
Csekkoltam Vöröske mentális állapotát, amikor visszaértünk hozzájuk. Annyira tűnt súlyosnak, mint általában.
– Megfelel a kert. A miénknél csak békésebb lehet. – Elfintorodtam. Felrémlettek a szanaszét burjánzó indák, a kotlós tyúkok meg a jakuzziban bömbölő zene. Megmozgattam a vállamat. A puszta gondolattól elkezdett felgyűlni benne a feszültség.
– Jó szórakozást, Szivi! – intettem búcsút.
Futólag a nagyobbik Bishopra pillantottam. Tudtán kívül bazi nagy szívességet tett nekem. Hálából megemeltem rá a poharamat, és ismét biccentettem neki. Magamhoz képest kedélyesen.
– Szóval – szegődtem az idegenvezetőm mellé –, merre az a kölyökmentes övezet?
Értem mikor jön a baszott felmentősereg?

✿ Elli




_________________
hzC1HWW.gifaKROn0U.gif"
  Watch out for the cracks.
Rulebreaker & Earthbender
Lance Alvers
Hozzászólások száma : 27
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : asztalos, szerelő, ezermester
Ki van a képen? : Christian Kane
Lance Alvers
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Dec. 31, 2023 12:50 am
Püspök Hadművelet

Na igen, abban egyet kellett értenem Lucas-szal, hogy ha Bitbug talált képeket az adatbázisokban, az nekünk régen rossz volt. De most fontosabb küldetésem volt: kávé. Mielőtt ismét röhögésbe fulladhatna a megbeszélésünk. Feltartott hüvelykujjal jeleztem, hogy értettem a rendelést. Ő valószínűleg nem kényszerből választotta a cukormentes változatot. Én sem éltem az édesítővel. Volt annak fontosabb felhasználása is, mint a kávéba elpacsálni.
A kis beszerző körutamat az ajtónál dörömbölő páros szakította meg. Az részletkérdés volt, miért nem használták a csengőt? A magam részéről inkább nem firtattam.
- Azt hiszem, a nevemre még emlékszem - jegyeztem meg a Bitbugra hasonlító lány tagadására. Fejsérülésem nem volt az utóbbi időben. Sőt, szerintem az utóbbi egy évben biztosan nem. Scarlett-ként vagy Liv Long-ként pedig NEM voltam hajlandó bemutatkozni. Senkinek. Menet közben Bitbug is tájékoztatott, hogy leadta a drótot Lucasnak. Mind a vendégek nevéről, mind az én hogylétemről. Azt is mellékelte, hogy ő most a gépteremben maradna és folytatná a képvadászatot, hogy legalább egyikünk dolgozzon is. Nem mintha nem ő használta volna ránk előszeretettel a sztahanovista, munkamániás és rabszolgahajcsár kifejezéseket.
- Nem sokára érkezik - bólintottam a kérésre a másik Bishoppal kapcsolatban. A kávé iránti kéréseket is megjegyeztem. A külön kiegészítő kérelmet sebtében átgondoltam, aztán rábólintottam arra is. - Támogatom. Leszállítom Lucasnak a kávéját és kiviszlek a hangzavarból - tettem hozzá, csak hogy Lance is tudja, mire számíthat. Még egy kitérőt kellett tennünk visszafelé.
Lucas érkezését egy mosollyal nyugtáztam. Aztán intettem Lance-nek, hogy kövessen. A konyha felé vettem az irányt, ahova eredetileg is tartottam és a mostanra megszerzett gyakorlatommal beüzemeltem a kávéfőzőt, három főre elég adaggal.
- Cukrot vagy tejet kérsz hozzá? - érdeklődtem a vendégtől. Már előkészítettem a bögréket, és a tejet Lucas italához. Nagyjából két perc kellett a masinának, hogy lefőzze a feketét, amit aztán háromfele tölthettem. Lucasét elkészítettem én, a sajátomat feketén hagytam. Lance-re rábíztam a sajátját. Amint megvolt, felkaptam a két übriket. - Rosemarie elég megszeppentnek látszott. Lucas mellett kizárt, hogy félnivalója lenne. De ha inkább mellettük maradnál, én nem állítalak meg - jegyeztem meg, ahogy visszaindultunk az ajtó felé, ahol a másik dimenzióból származó bátyám volt. És Rosemarie még mindig makogott.
Sóhajtva nyugtáztam ezt a képet. Gyorsan odaléptem, és Lucas kezébe adtam a kávésbögrét, amiben az ő itala volt.
- Azért ne hozd rá nagyon a frászt - villantottam egy félmosolyt a testvéremre, majd visszafordultam Lance felé. - Következő állomás a gyerekmentes zóna. Van egy egészen nyugodt hely a kertben, amit ilyenkor nem használnak. Az megfelel? - csak azért kérdeztem, mert ha nem, akkor ki kellett találnom valami mást. Egy magániskolában ez azért nem volt a legegyszerűbb feladat. A gépterembe pedig nem akartam elvinni. Még nem tudtam, mennyire megbízható figura. Így viszont sem Bitbug, sem a projektünk közelébe nem akartam engedni.

Kávét?

   
✿ Elli
   


   
   

_________________

a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
We'll start the crossing with the simple lines,
Wake up on the other side of sane
...

Scarlett Bishop
Hozzászólások száma : 28
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet / New York
Munka/hobbi : Még keresi
Ki van a képen? : Chandler Kinney
Scarlett Bishop
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Dec. 10, 2023 2:06 pm
Püspök Hadművelet
Hitetlenkedve meredtem Lancere, amiért földrengető módon dörömbölt az X-ek bejáratiajtaján. Nem kicsit aggasztott a gondolat, hogy a terv első fázisában lekapcsolnak minket emiatt. Az ajtó mögött álló hölgyemény szerencsére nem akart minket offolni. Lefagytam, mint egy wonky-n működő operációs rendszer, mikor kedvesen bemutatkozott nekünk.
Bishopként. SHARD Bishopként. Aki egy futurisztikus kütyüben volt benne. Akit már nem ér el az a sors, mert Bishop elintézte, hogy ne történjen meg. Most itt állt előttünk fizikálisan?!
– Neeem? – hangomba szökött bizonytalansággal válaszoltam. Mert kérem, nem lehetett Shard Bishop. Persze nyomban el is bizonytalanodtam, mivel aligha tudtam volna nem észrevenni Lucas és Shard között lévő hasonlóságot. Olyan szög egyenesen tudtak állni mindketten, hogy a gerincem rögtön sajogni kezdett pusztán a látottaktól. De az is lehet, hogy csak valami távoli rokonok, teszem azt, Bishop egyik felmenője?
– Mármint nem téged akarunk meg… izé KERESLEK, vagyis keresünk. Hanem a másik Bishopot – pontosítottam égő arccal a majdnem elszólalásomat. Mázli, hogy még időben megmentettem!
Hezitálva, egy alig erőltetett mosollyal az arcomon, üdvözlően biccentettem el Shard felé. Nem kifejezetten tudtam elhinni, hogy köze van Bisophoz, még ha minden jel arra is utalt.
– Én nem kérek, köszönöm – cincogtam a választ. Meghökkenve meredtem fel Alversre, amikor velem ellentétben ő elfogadta az iszogatás lehetőségét. Értem én, hogy diverzió, de az nem volt a forgatókönyvben, hogy egy SHARD Bishopot kell elterelnie. Azért néma jelzésére eleresztettem Lavina karját, talán már tényleg nem is remeg a föld, hogy kapaszkodás nélkül feldőljek. Kezeimet a levegőben lógattam, pár másodpercig nem igazán tudtam, hogy mit is kezdjek velük.
– Sz-szia, Bishop! – viszonoztam az üdvözlést A Bishopnak, akit valójában kerestünk. Kit hamarosan kiszabadítunk erről a helyről, ha minden az ütemterv szerint halad.
Ahogy kérdőre vont, azonnal egyenesbe vágtam magamat és mancsaimnak végre találtam is valami feladatot. Felemeltem őket a levegőbe, mintha pisztolyt szegeznének rám, ezzel tükrözve, hogy perpillanat nem értem hozzá semmihez sem.
– Esküszöm, hogy csak Lancehez! – feleltem megszeppenten. Szemeim kijelentésemtől függetlenül elpillantottak Brandy felé. Árulók! – Véletlen volt? – tettem hozzá halkan. Igazából nem hazudtam. Nem gondoltam komolyan kívánságomat, ha tudtam volna, hogy a csengő ennyitől bedobja a törölközőt, nem is merészelek gondolni arra: ne szuperáljon. Pont a legfontosabb pillanatban nem szólalt meg!
– Teljesen nyugodt vagyok – jó lett volna kevésbé remegő hanggal nyilatkozni erről. – Sőt, mindenki teljesen nyugodt, igaz? – halk nevetéssel pillantottam el először Lance, aztán „Shard” felé. Bár valami azt súgta, hogy én vagyok a legkevésbé nyugodt…
– Meglepetésnek szántam, ha szólok, akkor kevésbé lett volna meglepi, nem igaz? – arcomra gördült apró mosollyal próbáltam elterelni Bishop figyelmét arról, hogy súlyomat úgy dobáltam bal lábamról a másikra, mintha labdáznék. Igyekeztem kevéssé füllentésszagúvá tenni mondandómat, mert eddig úgy éreztem, hogy Hollywood által is megirigyelt színészi talentemet valahol otthon felejtettem.
– Nem gépekkel jöttem diskurálni, hanem veled, szóval azt hiszem ez menni fog – nyakamat behúzva, gyorsan vezettem körbe a tekintetemet az előszobában. Nem mondhatom, hogy nem érzékeltem a különböző gépeket a házban, de a legkevésbé sem szerettem volna itt ragadni egy mentőakció kellős közepén. Lopva lestem hátra Alvers felé, ki épp kávézgatni készült indulni ezzel a bizonyos „Shard” Bishoppal. Vegyes érzésekkel vezettem vissza tekintetemet Bishopra.
– Gondoltam beszélgethetnénk, meg érdekelt, hogy mi a helyzet veled és arra is kíváncsi voltam, hogy hol élsz – kezdtem bele. – Szóval… jól érzed magadat itt? Öhm… és Shard Bishop? – utaltam a nőre, ki korábban ajtót nyitott nekünk. Bár lehet, hogy ez az a szitu, amikor édes a tudatlanság. De nem igazán hagyott nyugodni a kíváncsiságom.
– Jó sokan vannak – jegyeztem meg. – Körbe vezetsz? Még sosem jártam itt – lódítottam. Habár fizikálisan valóban nem voltam itt. Próbáltam leplezni, hogy gyomrom totál görcsben van, amiért itt járok. – Kezdhetnénk például a kerttel? Hányan is vagytok? – bár lehet az a kérdés találóbb lett volna, hogy hányójukat tartják fogságban itt?  
Miközben ott tébláboltam Bishop mellett, naná, hogy nem néztem az orrom elé! Telibe belesétáltam egy nagy, kék és szőrős… valakibe?
Leesett állal pislogtam fel az idegenre és nem tudtam nem Freddy által keresett kékszőrös fickóra gondolni. Nem is értettem, hogy veszíthették el, ha én alig voltam itt öt perce és máris megtaláltam! Kezembe csúsztattam a telefonomat és alig észrevehetően lőttem egy képet, hogy elküldjem neki, egy rövid szöveggel: „Asszem’ megleltem az elveszett KÉK barátodat!
– Bocsánat! Nem direkt volt – kértem elnézést, amiért figyelmetlen voltam és inkább odaorientálódtam Bishop mellé. Gyanakodva méregettem a kis kék valamit a vállán, mely sajnos annyira nem látszódott tisztán a Freddynek elküldött fotómon.
„Is there anybody out there?”

   
✿ Elli
   


   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Rosemarie Morozov
Hozzászólások száma : 215
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
Munka/hobbi : IT-szakember, barista, hobbi fotós
Ki van a képen? : Luca Hollestelle
Rosemarie Morozov
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.