Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Welcome to your new life

Vas. Márc. 31, 2024 7:46 am
CIARAN
- Hát nem onnan, ahonnan neked. - sziszegtem Joshra, hogy értse, ezt egyáltalán nem óhajtom világgá kürtlni mégis miről diskuráltam vele. Válaszokra volt szükségem, mégpedig hamar.
Már rájöttem arra, hogy egy ideje a világunk nem működik teljesen normálisan. Ha nem is volt szerencsém ahhoz, hogy megszemlélhessek egy másik világból jött idegent, de a legutóbbi káosz és összecsapás egyértelműen ráébresztett arra,hogy valami nem a megfelelő módon működik. Akkor egy olyan személy vett részt a harcokban, aki nálunk már nagyon régen hősi halált halt. Most pedig itt volt ez  lány, akiről nem tudtunk semmit, nem értettük mi célból keveredett ide, de talán igazán ő sem tudta. Na emiatt kerülhetett most a deja wu érzés és jutott eszembe ez a harc, amihez én jócskán eltörpültem akkor.
Első gondolatra talán még rá is szóltam volna, hogy ne játssza az ártatlant, de valamiért mégis elhittem inkább azt a tanácstalanságot, ami az arcára kiült. Mint akit most ébresztettek több hónapos kómájából és azt sem tudja milyen évet írunk. Pedig frankón 2026 volt, a tél közepe ráadásul.
- A társunk. - válaszoltam szűkszvúan a lánynak. Nem adhattam ki csak úgy információkat egyetlen egy csapattársunkról sem, főleg ha ennyire erős illetőről volt szó. Ellenben úgy tűnt, hogy ő is ismerte Jeant, de nekem ennyi nem volt elég, hogy elég biztonságosnak ítéljem meg a birtokra vitellel. Pedig szerintem ráfért volna egy orvosi vizit. Ahogy meghallottam Josh válaszát, szúrósan pillantottam rá és oldalba is böktem a könyökömmel. Csak csínján az infókkal, haver.
- Na és te honnan ismered Jean Greyt? Magunkkal vinnénk, de meg kell győződnünk róla, hogy nem vagy ártalmas másokra. - ha már Josh ennyire pletyás, akkor kénytelen voltam magamhoz ragadni a szót. De ha már ennyire tiltakozott, megragadtam a lehetőséget, hogy rá fordítsam a beszélgetést. Közelebb is léptem hozzá, de gondosan ügyeltem arra, hogy felemeljem a karjaimat, mintegy megadást jelezve is neki ezzel.
- De bizony meghaltál. Nem volt sem pulzusod, sem szívverésed. Josh hozott vissza, van pár klassz dolog, amit tud. De a lényeg az, hogy szerintem ápolásra szorulná. Szóval megkönnyítenéd a dolgomat, ha kicsit mesélnél, hogy kerültél ide. Szerintem egészen jó alku. Ha jó leszel talán Jean is benéz rád.
— Hellion
We make choices every moment of our lives, and we have to live with those choices for the rest of our lives.

_________________
That's a perk of being a telekinetic, you can stop bullets before they get to you.
..
Julian Keller
Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 02.
Tartózkodási hely : Charles Xavier Iskola
Munka/hobbi : Egyetemi hallgató, X-Men Mutánsosztag
Ki van a képen? : Timothée Chalamet
Julian Keller
• doing good for good reasons •

Josh Foley a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Márc. 16, 2024 11:26 pm


Welcome to your new life
Endlessness with Phoenix & Hellion
Felvonom a szemöldököm, amikor Julian azt mondja, hogy neki olyan ismerős a lány. Én számon se tudom tartani őket, nem, hogy ismerős is legyen. Jelenleg egyvalaki érdekelt, őt pedig, ha megfordul még a hajáról is megismerném száz szőke közül. Legalábbis szeretném ezt hinni, hogy így van.
- Gyorsan ki kellene találnunk, hogy honnan olyan ismerős neked. – most nem akartam az agyával játszani, túl nagy mutatvány volt visszahozni az életbe a lányt, még annak érdekében sem, hátha így jobban felélénkülne az emlékezete. Jobbnak éreztem kideríteni kicsoda ő és bedobni magam. Persze valószínűleg meggyőzőbb lett volna a régi külsőmmel, de aranyozott bőrrel is ugyanolyan bárgyún bátor mosolyt tudok villantani, mint a normálszínű emberek, mutánsok. Legalábbis szentül megvoltam róla győződve.
Ám amikor Julian elém állt és megkérdezte a lánytól, hogy ő Jean Grey-e, a lány meg azt válaszolta, hogy honnan ismerjük Jean Greyt akkor már kezdtek kételyeim lenni. Ő nem Jean Grey, másképpen nem kérdéssel válaszolna a kérdésünkre és honnan tudja, hogy elakarjuk innen vinni? Egy szóval se mondtuk és mire válaszolta azt, hogy őt nem hozták ide? Julianre pillantok. Túl sok kérdés kezdett el egyszerre megfogalmazódni bennem, amit talán pont az állított le, hogy a lány elkiáltotta magát(?), hogy elég.
- Biztonságos helyre viszünk, ahol talán több választ találhatunk a kérdéseidre. Biztos vagyok abban, hogy van neked is bőven, nekünk szintén. A Xavier iskolába viszünk. Ki most az ügyeletes tanár Pokolfajz…Jul? Árnymacska vagy Árnyék? Mindegy. – Á - betűvel kezdődött mindkettőnek a fedőneve, vagy inkább Árnnyal kezdődik – meg a keresztnevük is ugyanazzal a betűvel háhá - a Xavier iskola új tanítási módja pedig már egy ideje nem foglalkoztatott, mert jobban érdekelt, hogy mi történik a gyengélkedőnkön. Ott bárkinek, bármikor tudok segíteni, ha nem hagynak ki éppen az életmentésből.
- Nem kell elhinned, ha nem akarod. – vállat vonok, talán ez a legjobb, ha úgy hiszi mindvégig élt és nem kellett úgy visszapumpálni belé az életet. Nem ő az első, akit ez megrémiszt. Amikor magamhoz tértem a saját halálom után, sem volt valami kellemes, hát még neki, akit csupa idegen vesz körül. Mellettem legalább ott voltak az ismerőseim.
- Hogy találtunk rád? Nos, ez egy érdekes történet. Nem vagyok biztos abban itt eltudjuk mesélni neked úgy, hogy elhidd, amit hallasz, de talán a szemednek hinni fogsz, ha látod. Mit szólsz? – ha most lett volna járgányunk mutattam volna neki az utat, hogy arra kell mennünk, beszállni a kocsiba és elhajtani innen, de itt most rá kellett volna mutatnom Pokolfajzatra, hogy a járgány ő lesz, ha elbír egyáltalán kettőnket, meg ha van benne még erő.





_________________
underworld •• This is what happens when you listen to the voices of the underworld. They crawl into your soul and rot you from the inside.

 
Josh Foley
Hozzászólások száma : 25
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 02.
Tartózkodási hely : Charles Xavier Iskola
Ki van a képen? : Austin Butler
Josh Foley
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Márc. 11, 2024 3:20 pm
the anomaly has arrived
strangers & Rachel

Más levegő áramlik a tüdőmbe - és bár fáj a felszakadó köhögés nyomán, mégis élvezem. Mások a fények is. Tudom, hogy mások. A fejem még kába, nem is tudom hirtelen mihez hasonlítani az érzést, ami végigszalad rajtam. Csináltak velem valamit, ez tiszta sor. De hogy emiatt érezném magam ilyen fucsán?
Az előbb még Kitty arcát láttam és egész máshol voltunk, most viszont ahogy sikerül felállnom, két idegennel állok szemben, akik arcáról egyszerre tudok leolvasni kíváncsiságot, bizalmatlanságot és értetlenséget. Nem sok jóra számítok, a beállásom sokkal inkább védekező, mint támadó, de kivárok.
- New Yorkban... - emelem tekintetem a közvetlenebbikre, aki szemlátomást nem lát bennem akkora veszélyforrást, mint a másik. Azt is jó lenne tudni, hogy milyen évet írunk, de mindent a maga idejében.
Kissé soknak bizonyul az eszméletlenség után a két srác gondolataiba mászni, pedig ösztönönösen jön, hogy ki nem mondott kérdéseimre ott keressek választ magamnak. Nem sok sikerrel. Ott is csak a kérdések...
- Nem hoztak ide - válaszolom a loboncos gondolataira. Bár megmagyarázni nehezen tudnám, hogy kerültem ide. Az úticélomra sem emlékszem, őket pedig teljesen biztosan nem ismerem. Legalább az egymás iránti bizalmatlanságunk kölcsönös. A tanácstalanságomat viszont igyekszem jól leplezni előttük.
- Mégis hová kellene mennem veletek és honnan ismeritek Jane Greyt?  - szegezem nekik egymás után a kérdéseket, de még mielőtt végigmondhatnám, éles fájdalommal nyilall a fejembe a kép anyámról. Jane-ről, a Főnixről. A kezemet odakapom, mintha ezzel meg tudnám akadályozni és ha megpróbálnának közelebb lépni, még hátrálok is egy lépést. Jane Grey meghalt. Heves gyász önti el a szívemet. A robbanás, a hírek, mind ott visszhangoznak a fülemben, így alighanem úgy nézek ki, mintha megbolondultam volna. - Elég! - próbálom elejét venni az elmémben zajló eseményeknek, és én magam is meglepődöm, hogy az emlék és az érzések olyan gyorsan szívódnak fel a fejemben, mint ahogyan jöttek. Pár mély lélegzet után pillantok újra rájuk, félek hogy a bizonyosságot fogom látni a tekintetükben, hogy valóban őrültnek hisznek. Elég, hogy én érzem magam annak.
- Az lehetetlen...  - rázom meg a fejem. - Nem haltam meg...  - gyanakvóan nézek rájuk, hisz ez egyértelműen hazugság. Egy pillanatig sem éreztem magam halottnak. Érzik ezt egyáltalán az emberek? Ha tényleg így volt és ők hoztak vissza, akkor tulajdonképpen hálásnak kellene lennem nekik?
- Kik vagytok ti és hogy találtatok rám?




_________________
.
Rachel Summers
Hozzászólások száma : 4
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 21.
Ki van a képen? : ⭒ abigail cowen ⭒
Rachel Summers
• doing bad for good reasons •

Josh Foley a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 25, 2024 7:06 pm
CIARAN

Máskor ilyenkorra már fogynia kellett az energiámnak, nem erőtöbbletet éreznem. Ahhoz képest úgy érzékeltem, mintha egy erőhullám söpörne végig rajtam forrón bizsergetve az összes végtagom, miközben éreztem, hogy a saját erőm valóban fogytán van. Josh meg sem mozdult, még akkor sem, amikor rám pillantott kétségbeesett tekintettel. Ismertem a pillantását, valamit tennem kellett, pedig nem volt rá ez jellemző, hogy csak úgy ne tudjon elszakadni. Nagyot rántottam rajta és épp távolodtunk, amikor az első hullám ért minket. Azt még sikeresen is hárítottam, az összes törmelékével együtt. Már akkor tisztán láttam a lány arcát, izzott, olyan ismerősen izzott fel azokban a rovátkákban. Átfutott a gerincemen valami rossz érzés, de ennyire nem nyúlhattunk mellé, hogy azt gondoljuk, ő nem ártani fog nekünk.
Hiszen magánál sem volt.
De a második hullám már akkor ért minket, amikor ébren volt. Újabb adag törmelék és egy jókora lökés lódult meg felénk, ami a környéket hatalmas robajjal rázta fel. Josh úgy lógott, mint valami magatehetetlen csecsemő, ha nem kapok észbe, akkor lazán felkenődik valamelyik épület falára. Egy pillanatra sem vettem le a szemem róla, miért is tenném? Akár akarattal, akár akaratán kívül, de épp az imént megtámadott minket. Biztosan nem adtam ekkora energiát át neki, az nem így festene.
- Nem tudom. De olyan ismerős. - válaszoltam Joshnak tanácstalanul. Sárga barátom sem volt a helyzet magaslatán, most inkább volt sápadt papirusz fénye, mint csillogó arany. Ezt az energiát pedig már érzékeltem. Annyira volt ismerős, mint idegen a tulajdonosa. Egészen addig ott motoszkált a zsigereimben az érzés, lappangott a tudatom alatt, amíg a felszínre nem bukkant egy esetleges kép róla.
A kérdései olyan furán hatottak, mintha nem itt halálozott volna el. Az is lehet, hogy ide hozták? Esetleg amnéziás? Semmit nem értek... aztán beugranak Bishopék.
- Biztos nem evilági, ezt ki kellene deríteni. - vágtam oldalba Josht, mielőtt még bármit szólna. De késő bánat, ő nagy lelkesen dumált neki és szövegelt. Már készültem megforgatni a szemeimet a hirtelen közvetlenségre, amikor bevillant, honnét ilyen rohadt ismerős ez az aura.
- Te Jean Grey vagy? - léptem ki Josh elé, hogy ha szükséges, megpróbáljam megvédeni. Persze ha ez tényleg így van, akkor az esélytelenek nyugalmával is tehetném. Egy Főnix ellen még én is olyan vagyok, mint halottnak a csók, pedig az az erő ami körbelengi, annyira kísértetiesen őt idézi.
- Halott voltál, ki tudja meddig. Mi hoztunk vissza.
— Hellion
We make choices every moment of our lives, and we have to live with those choices for the rest of our lives.

_________________
That's a perk of being a telekinetic, you can stop bullets before they get to you.
..
Julian Keller
Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 02.
Tartózkodási hely : Charles Xavier Iskola
Munka/hobbi : Egyetemi hallgató, X-Men Mutánsosztag
Ki van a képen? : Timothée Chalamet
Julian Keller
• doing good for good reasons •

Josh Foley a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Feb. 20, 2024 12:09 am


Welcome to your new life
Endlessness with Phoenix & Hellion
Nem ez az első alkalom, hogy Juliannel együtt dolgozom össze s, nem is ez lesz az utolsó. Már megtanultam, hogyha az eszméletemnél akarok maradni ilyenkor, akkor nem elég csak a saját energiámat felhasználni, hanem máséból is kölcsön venni egy kicsit vagy amennyit éppen szükséges ahhoz, hogy életet mentsünk. Nem tudom mióta lehet így szegény lány, de az első gondolatom nem az, hogy oké nem tudok rajta segíteni, hagyjuk az egészet. Az nem én vagyok. Ha Julian felemeli őt, akkor egy kicsivel nekem is könnyebb dolgom van, ettől még mindig biztosabb, hogy térdelek, a végén az erőm hiánya miatt esnék térdre és az nem szokott szép látvány lenni, jobb így, tényleg. Most nincs itt Kevin, hogy a másik oldalamat támogassa vagy éppen gyengítse, nézőpont kérdése. Az a fő, hogy a dolog jól süljön el. Először csak szépen lassan, óvatos hullámban engedem az erőm munkálkodni benne, majd Juliantől is lopok vagy legalábbis ez a cél, hogy tőle csak annyit veszek el, amennyire szükségem van, de aztán… Nem tudom, hogy én adtam túl sokat neki az energiámból vagy a kettőnkétől éreztem úgy, mintha kapaszkodnának belém hekatonkheirek száznál is több és erősebb karjával. Amitől elszakadni nem tudok, Julian kezén is csak rántani tudok egyet, hogy tegyen valamit, de még az sem biztos, hogy megtettem ezt a kézrándítást, lehet csak képzeletben volt rá erőm és valójában nem is a kezét rántottam meg, hanem az erejének azt a részét, amit éppen ellopni szándékoztam tőle.
Ráeszmélni, hogy csapdába estem először nem akartam, de amint a lányra néztem és a leragadt kezemre – eskü legközelebb kétszer is meggondolom, ha egy csaj kezét akarom fogni, akkor nem érintem meg ha halottnak látszik… nem amúgy… én ebből az esetből se fogok tanulni – ami még mindig úgy szorongatta az övét látszólag, mintha a beteg húgomról lenne szó. De nincsen húgom, így ezt az érzést átélni nem tudom. Az arca sem volt túl biztató, mármint nem azért, amíg nem jelentek meg azok a repedések, rovátkák az arcán egyszerű halottnak néztem, akit vissza kell hozni az életbe. De így, mint aki mindjárt felrobban a méregtől, csak a méreg itt most az energiát jelentette meg valami mást, ez nem én voltam, nem mi voltunk!
Julian húz el tőle, mert valószínűleg magamtól el nem engedném a kezét, nem tudnám még akkor sem, ha közben az én életerőmre tőr s, miattam a Julianére is, bár amint elszakadunk tőle nagy hirtelen, az első pillanatban csak letekinteni van időm a lányra, mert a következő pillanatokban siralmas, ami velünk történik. Kérdezni sincs időm, - ennyire nehéz lennék Julian? - mert törmeléktengerből igyekszem kievickélni, sikertelenül. Még úgy érzem magam, mint aki nem aludta ki magát és három napja talpon van, a mosott rongy életérzés pedig már többször lepörgött, mint kellett volna. Egyszóval egy kicsit kába vagyok, de feltápászkodom, valahogy. Több kevesebb sikerrel, ekkorát esni, csapódni is csak mi tudunk Juliannel.  
- Mi volt ez?! Ffhh valaki, aki életerővel táplálkozik? Nem tudom. De ott tartott maga mellett, mint a méhet a virág…- blablabla ennyit hallhatott a végéből már szerintem, mert a szavak végét már én se mondtam ki rendesen, hanem tisztes távolból figyeltem volna, ha a kíváncsiság nem sétáltat oda hozzájuk. Hát csak nem fogom Juliant egyedül hagyni!
Egy nyelvet beszélünk, ezt már jó jelnek veszem, mert nem oroszul vagy egyéb nyelven kell útbaigazítást adni a hollétéről.
- New Yorkban vagy, meg nem mondom, hogy milyen elhagyatott helyen, de üdv itt, ha jó szándékkal jöttél, kedves… - remélem, hogy kedves és nem gonosz, lányka, lett volna a folytatása, ha nem mondja meg a nevét végül. – Én Josh Foley vagyok. – árulom el a nevem, mert azt nem várhatom el tőle, hogy megbízzon bennem, ha még azt se tudja az egyikünk ki legalább. Julianre pillantottam és a fejemmel intettem, - indulhatunk - hogy ha jónak látja, menjünk el innen, még mielőtt mások is ide csődülnének. Nem tudom meddig fogja bírni még a lány vagy mi erővel.




_________________
underworld •• This is what happens when you listen to the voices of the underworld. They crawl into your soul and rot you from the inside.

 
Josh Foley
Hozzászólások száma : 25
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 02.
Tartózkodási hely : Charles Xavier Iskola
Ki van a képen? : Austin Butler
Josh Foley
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 18, 2024 9:24 pm
the anomaly has arrived
strangers & Rachel

A látásommal együtt Kitty arca is pillanatok alatt homályossá válik, majd elsötétedik előttem. A tagjaim olyan nehezek lesznek, mintha újra Ahab laborjában lennék, ahol sokszor folyamodtak ahhoz, hogy minden porcikámat a vizsgálóágyhoz feszítették. A hangokat még hallom rövid ideig, de nem értem a mondanivalót. Azt sem tudnám megmondani, hogy hozzám beszélnek-e egyáltalán. Hogy ismerem-e őket egyáltalán. Hova tűnik mindenkit?
Idegennek érezem az ürességet, ami átjár és kegyetlenül fájdalmasnak azt, ami utána következik. Mintha a csontjaim kezdenének megolvadni és elegyedni az anyaggal, ami az életet szívja ki belőlem. Ordítanék, de abban sem vagyok biztos, hogy a szám megmozdul. Hogy meddig van velem a kín? Nem tudnám meghatározni, hogy mennyi idő telik el, de csak nem szelídül az érzés. Sokszor voltam már életveszélyben, de most biztos vagyok benne, hogy haldoklom. Valami nagyon félresiklott, nem találom más emberek vagy mutánsok gondolatait sem az éterben. Az életben talán először vagyok teljesen egyedül és nagyon nem tetszik..
Az ereimben minden csontom mentén forró láva zúg, de a tagjaim ennek ellenére kezdenek kihűlni. Fázom, de már nem is reszketek. Meg vagyok róla győződve, hogy élet és halál között lebegek. Egy pillanatra el is hiszem, hogy tényleg így ér véget az életem, aztán történik valami.
Érzem, ahogy a bal kezemen keresztül erő tölt fel, hogy az energia kúszik fel a karomon, végig a szöveteimben, lassan eléri a mellkasomat és végül a testem többi pontját is körülöleli - és bár fogalmam sincs róla, hogy kitől és mitől érkezik - a főnix erő belekapaszkodik és nem ereszti, míg nem kap eleget belőle.
Halványan érzékelem csak hogy vannak körülöttem. A fejem nem tiszta, de hallok gondolatokat. Vagy szavakat? Nem tudom megmondani, hogy a képességeim vagy az érzékszerveim segítik most az észlelést, de bármelyik is legyen, örülök, hogy nem hagyott teljesen magamra a bajban.
Az erő hatására hirtelen részegítő érzés kerít hatalmába, aztán egy óriási energialöket rázza meg a környéket, aminek én vagyok az epicentruma. A szívverésem ütemére szabadul fel belőlem, mintha mindig is ott lett volna és most megkönnyebbülten robban ki onnan. A robaj hangos, de legalább abban biztos lehetek, hogy a hallásomat visszanyertem.
Köhögve fordulok az oldalamra, hirtelen tör rám az émelygés és meg mernék rá esküdni, hogy pillanatokon belül vissza is adom a gyomrom tartalmát, de nem így történik. Néhány másodperc kell, hogy összeszedjem magam, hogy egyáltalán azt megpróbáljam megállapítani, hogy hol vagyok. Persze ez elsőre nem sikerül. A csontjaimban már nem a borzasztó fájdalmat éreztem, hanem egy megmagyarázhatatlan meleg bizsergést. Valami történt velem és nem értem mi.
- Mi a franc? Hol vagyok? - bukik ki belőlem a kérdés. De az jobban foglalkoztat, hogy honnan jött az energia? És kik vannak körülöttem? Barátok vagy sem? És... mit is keresek itt?!

Rachel Summers
Hozzászólások száma : 4
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 21.
Ki van a képen? : ⭒ abigail cowen ⭒
Rachel Summers
• doing bad for good reasons •

Josh Foley a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Feb. 07, 2024 2:19 pm
CIARAN
Minden egyes alkalommal amikor kiküldetésre megyünk, számolni kell veszteségekkel. Épp ezért amikor csak tehetem törekszem a mentális megerősödésre. Hiába hoz egyfajta megnyugvást az, hogy ott van Josh mellettem, nem számíthatok mindig az ő erejére, a feladatot hibák nélkül kell elvégeznünk és lehetőleg visszatérnünk a legnagyobb épségben. Ez egy olyan világban roppant fontos, ahol árgus szemekkel követik azt, aki más, ahol elvárás, hogy az emberiség javára tegyünk lehetőleg pusztítás nélkül. Az erő, amelyet én is éreztem erős volt, még ha csak egy pillanatra is. Az ilyen esetekben még óvatosabban kell eljárni és jó belátásra bírni az erő birtokosát. Most azonban nem tudtuk, mit vagy kit keressünk pontosan.  
Josh bosszantó magánakciója sem tudta elvenni a helyzet komolyságának az élét, mert minden egyes pillanattal idő szűkén voltunk. A szöszi megjegyzése csak megerősítés volt a feltételezésemre, hogy sietnünk kell és nem azért, mert hamarosan bámészkodók bukkanhatnak itt fel. Válasz gyanánt biccentést kapott, mert ekkor már tüzetesen vizsgáltam minden egyes elemet, mire rájöttem, mitől nem látunk semmit. Nem is akadályoztam tovább Elixirt, hiszen értette a dolgát. Talán ha most nem cselekszünk, lehet valami fontosat szalasztunk el, de minden emberélet fontos.
Josh gyorsan telepedett le mellé, én vele ellentétben azonban nem térdepeltem le. Zöldes fény kúszott ki az ujjaim közül, amik lassan körbeszőtték a lány alakját, kissé elemelve őt a földtől. Majd csak ezután fogtam meg a szöszi kezét és hagytam, hogy azt tegyen az én energiáimmal, amit csak szeretne. Tudtam, először úgyis magát fogja rákoncentrálni és tőlem csak kölcsönvesz. De szinte le sem hunytam a szemem, éreztem, hogy az energiám rohamos lendülettel kezd el áramlani. Ez hirtelenjében szokatlan volt, nem is hezitáltam sokáig, hanem ismét felnéztem. Pedig máskor csupán pár pillanat az egész és meg sem kottyan. Most pedig azon kaptam magam, hogy már nem is én lebegtetem a lányt, hanem magától teszi. Az arcát fura vöröses rovátkák keretezték be egyre sűrűbben, Josh pedig mintha képtelen lett volna elereszteni őt. Kérdőn néztem rá, noha választ sem vártam.
Gyomrosként ért a felismerés, hogy valami nagyon nincs rendben.
A rovátkák pedig izzani, fényleni kezdtek, furcsa ismerős látvány tárult elém, mintha ezt már láttam volna korábban. A következő pillanatban azonban csak a megérzésemre hallgattam. Megragadtam Josh karját, hogy felszökelljek vele az ég felé, de az energia, ami könnyűszerrel ért utol és terített be minket jókora lükéshullám kíséretével így is irányt módosított. Mi pedig az egyik épület oldalának csapódva landoltunk, ahogy egy so törmelék is követte az utunkat és zúdult is ránk végül. Nekem volt annyi lélekjelenlétem, hogy megállítsam a nagyját a levegőben és másfelé szórjam szét.
- Mi volt ez? - pislogtam Joshra. De hezitálásra időnk sem volt, mert alanyunk mintha felébredt volna. Könnyűszerrel landoltam ismét mellette, immáron a saját lábamra érkezve. Csak reméltem, hogy nem olyasvalakit hoztunk vissza az életbe, akit lehet nem kellett volna. De most már mindegy volt.
- Nem az ellenségeid vagyunk. - bár ez attól függ, hogy ő kicsoda és milyen szándékai vannak. Semmi információval azonban egy cél kezdett felderengeni előttem, hogy minél hamarabb a profhoz vigyük. Ő talán tud mindenre magyarázatot adni.
— Hellion
We make choices every moment of our lives, and we have to live with those choices for the rest of our lives.

_________________
That's a perk of being a telekinetic, you can stop bullets before they get to you.
..
Julian Keller
Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 02.
Tartózkodási hely : Charles Xavier Iskola
Munka/hobbi : Egyetemi hallgató, X-Men Mutánsosztag
Ki van a képen? : Timothée Chalamet
Julian Keller
• doing good for good reasons •

Josh Foley a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 04, 2024 11:36 pm


Welcome to your new life
Endlessness with Phoenix & Hellion
Inkább keress nyomokat, hangzott el az utasítása. Mintha nem arra készültem volna magamtól is, de most nem szájaltam feleslegesen. Legyünk gyorsak. Igen, ez lesz a legjobb, ha ezt is tesszük majd. Bár, ha innen fentről semmi óriásit nem látunk, ami kiüti a szemünk, akkor egy kicsit megnyugodhatunk nem? Nem egy óriási nyolckarú polip vagy húsevő növény fog minket felzabálni, ami biztató kellene, hogy legyen. De én már bármit kinézek a legutóbbi muzikális banshee után. Bár tudja a jó ég mi volt valójában, elég annyi, hogy nem én vagyok a mentora, mert ijesztő volna, akit kapott maga mellé az pont tökéletes, egy hullámhosszon vannak, szerintem, ha így folytatják, akkor senki sem fog megsüketülni a lány hangjától se, ha használja a képességét, vagyis de megfog, csak megtanulja jó irányba küldeni a hanghullámait vagy bármit, amit csinál éppen.
- Csak azt érzem, amit akkor, amikor élettelen közelében szoktam. – húztam el a szám s, miután ő hozzáférést biztosított az alanyunkhoz, meg is bizonyosodtam arról, hogy nem képzelődtem.
Most nem az élet lüktetett benne, ez holtbiztos, hanem az a szörnyű dolog, amit mások fognak megtapasztalni, akik nem ismernek, mert őt nem fogjuk veszni hagyni. Ez biztos. S, bár az arcomra volt írva, hogy esetleg elkéstünk azért ezt a negatívumot gyorsan el is hessegettem amit sikertelen egyedüli próbálkozásaim szültek. DJ is majdnem életét vesztette, de hála annak, hogy itt voltak mellettem él és virul, de az a trauma, amit éreztem, azóta se valami megnyugtató. Úgyhogy szépen letérdeltem hozzá, mostanában egyre kevesebbszer kell megérintenem azokat, akiket meggyógyítok, de benne nincs sok élet, sok… semennyi sincs. A siker érdekében azonban most felpillantok Julianre és miután ő is megbizonyosodott arról, hogy életnek nyoma sincs itt még, hát, ha nyújtotta a kezét én gondolkodás nélkül fogadtam el.
- Az lehet nem árt, a gyengélkedőig nem fogja bírni. – helyben kell cselekednünk ez elég nyilvánvaló volt.
- Felkészültél? – még nem értem a lányhoz, csak azután miután Julian is testileg, lelkileg kész volt, meg igazából én is. Szépen ki kellett ürítenem az elmém a negatív dolgoktól, fel kellett pörgetnem magam, hogy ez menni fog, nem fogjuk elveszíteni, valószínűleg még mosolyogni is látni fogjuk, csupa pozitívum, ha az kell, hogy a nevemhez méltóan az Élet Elixírje legyek, ne a másik. Hogyan képzelhetnénk ezt el? Milyen szerepe volt Julian kezének, a lány kezének és az enyéimnek ebben? Ha egyszerűen akarnék fogalmazni, azt mondanám csak életet vettem el Juliantől és adtam át a lánynak. Ha pedig részletesen, akkor bizony olyan láthatatlan aranyfonálról is beszélhetnénk, amit elvettem Juliantől, kicsit felturbóztam a magam pozitív energiájával és hozzá tekertem, kötöttem a lány életerőjéhez, ami most valahol a levelibéka segge alatt volt, de nem hagytuk neki elveszni azt. Nekem nem volt időm azzal foglalkozni, hogy az arcát bámuljam, sokkal inkább arra koncentráltam ez a „fonál” kitartson és elég erős legyen. Úgy szorítottam rá Julian kezére, mintha itt volna a vég, itt is volt, csak nem az a vég amire számítottunk, hanem a jó vég. Először Julian kezét engedtem el, majd a lányét is, nem akartam, hogy úgy térjen magához valami idegen taperolja a kezét, elég lesz, ha előtte térdelek, az már magában nagy trauma tud lenni.




_________________
underworld •• This is what happens when you listen to the voices of the underworld. They crawl into your soul and rot you from the inside.

 
Josh Foley
Hozzászólások száma : 25
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 02.
Tartózkodási hely : Charles Xavier Iskola
Ki van a képen? : Austin Butler
Josh Foley
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 04, 2024 2:16 am
CIARAN
Menni kell. Mindig menni kell valahová, ahova hivatnak, ahová időpont van, ahol teendő van vagy épp leszámolás. A legutóbb már a morlockok is bemutatkoztak nekünk, akikről egyelőre elég vegyes véleménnyen vagyok, de mégis ki vagyok én, hogy felülbíráljam egyesek döntését? Én is éreztem az energiahullámot. Nem kellett hozzá X prof tájékoztatása, hogy tudjam, történt valami különös. Ami rosszabb, hogy ő sem lett tőle okosabb, mert ugyan észlelte az erőt, nem tud kapcsolatba lépni vele. Ugyanakkor ennyi elég volt nekem, hogy kaptam koordinátákat. Még kutyafuttában elkaltam fél füllel, ahogy pár tanár összebeszél odafönt az épületben, hogy valami történt Jean Grey erejével. Nem tulajdonítottam neki  különösen nagy jelentőséget, mert nekem most épp az aranyembert kellett megtalálnom. Josh mindig akkor tűnik el, amikor nem kellene és csak nagyon remélem, hogy nem az egyik csaj szájából kell kibányásznom őt vagy ami rosszabb, az ágyából. Márpedig dolog van és nem szabták meg, hogy kit vegyek magam mellé.
- Nem tudnál kicsit gyorsabban iparkodni? - amikor már kint álltunk az épület előtt és próbálta az a világi csoda felszenvedni magát a hátamra, akkor kaptam majdnem egy laza agyvérzést. De csak olyan egészen kicsikét, amitől csak a józan eszem megy el szabadságra. Nem egyszer átbeszéltük már, hogy hogyan kapaszkodjon, elvégre magasabb is nálam, de sosem képes megjegyezni. Legközelebb ha így indulunk el, inkább karon ragadom és majd lóg. Így is majdnem sikerült leveszekednie a tó fölött és csak egy dugóhúzós malőrrel sikerült helyrebillentenem, na meg a becsületemet is, hogy nem alsóruházat nélkül landolunk a célhelyen. De bele is kell húznom, ha nem tetszik neki akkor is. Szóval szokja meg, hogy vagy befogja a száját és a képére tapad a bőre vagy megafonként fogja végigutazni a maradék időt.
- Inkább keress nyomokat. - mikor a kütyü csippan egyet, hogy megérkeztünk a jó koordinátákhoz, lelassítottam. Nem tudtam én sem pontosan mit keresünk vagy kit, mert az sem volt teljesen tisztázott, hogy személy vagy valami eszköz bocsátotta ki pontosan az energiahullámot. Csak éreztem és kész. Sokat kellett még tanuljak ahhoz, hogy ez egyértelművé váljon, de bizonyára Xavier is mondta volna, ha tudja. Olyan elgondolkodtató volt, amikor az utamra indított, nem szokott ennyire hezitálni. Ez a környék pedig egészen elnéptelenedett, bár fogalmam sincs mitől lehetett így. Valamit láttak az erre járó emberek? Ez is inkább nekünk jött kapóra. Nem kell ügyelnünk a feltűnéskeltésre.
- Mármint éreztem. Már nem érzem, te igen? - pillantottam kérdőn a társamra, miközben leereszkedtem. Ennek így semmi értelme, ha odafönt elég látványos lett volna, akkor már kiszúrtuk volna. Valami bizonyára jól elrejti, nem láttam semmi nagyobb törmelékre vagy hasonlóra utaló jelet sem. Nem volt összecsapás, nem volt randalírozás, különösen nagy pusztítás. Hacsak nem tényleg kisebben kell gondolkozni, mert akkor már tudtam is, hogy merre menjünk. Amott láttam megrongálódott fémlemezeket, kisebb törmelékeket és elég volt mindet felemelni, hogy lássam, kit temetett be mindez. Vagy éppen ki zúzta be azt. Joshra pillantottam futva és eltökélten, ő lehetett az alanyunk.
- Ha kell, adok az energiámból. - a szöszi arckifejezése egyértelműen levágósan a tudtomra adta, hogy nem fogunk ott életet találni, ahol ilyen szintű rongálás történt. Nem tudhattam, hogy mi történt pontosan, milyen magasról esett, merről vagy esetleg valaki megtámadta-e. Abban sem lehettem biztos, hogy az erő tőle származott, csupán abban, hogy Elixír érti a dolgát és ha kellett, hát adtam a mancsom hozzá. Utána kellett, sőt most már akartam járni. Ahogy én is a nyakához érintettem az ujjam, hogy megbizonyosodjak, valóban nincs pulzusa, azon kezdtem el töprengeni, hogy miért ilyen ismerősek a vonásai. Azonban nem sokáig tűnődtem el, mert dolog volt. Joshra kellett koncentrálnom, segteni neki ha kell. Egy biccentéssel adtam a tudtára, hogy hozza vissza amennyire csak tőle telik.
— Hellion
We make choices every moment of our lives, and we have to live with those choices for the rest of our lives.

_________________
That's a perk of being a telekinetic, you can stop bullets before they get to you.
..
Julian Keller
Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 02.
Tartózkodási hely : Charles Xavier Iskola
Munka/hobbi : Egyetemi hallgató, X-Men Mutánsosztag
Ki van a képen? : Timothée Chalamet
Julian Keller
• doing good for good reasons •

Josh Foley a Nap Antihősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 04, 2024 1:16 am


Welcome to your new life
Endlessness with Phoenix & Hellion
Különös lökett söpör végig, úgy értesültünk X proftól erről, mintha nagyon régi sebet téptek volna fel nála, de megmondani ő sem tudta pontosan, hogy mi lehet az. Bár tőle telhetően igyekezett útmutatást adni, az bizonyos volt én menni fogok, kérlelni sem kellett nagyon, mintha már ezeknek a bevetéseknek vagy felderítéseknek a szerves része lettem volna. Az élet elvevésével kapcsolatban még akadtak problémáim, egy dolog biztos volt, a többieket életben tudtam tartani és amíg mindenkit sikeresen viszont láttam az intézetben másnap – mert aznapra biztos kiütöttem magam, ha nem vigyáztam eléggé – addig elégedett voltam magammal.
A mostani felderítés bizonytalansága ellenére is, próbáltam elnyomni magamban mindenféle negatív érzést. Amíg a csapatban vagyok, meghalni csak nem fogunk. Ez lebegett a fejem felett, amikor Pokolfajzat (Hellion) oldalán megálltam és elkezdtem a hátizsákba pakolni azt, ami kellhet, vizet főleg, meg csupa olyasmit, amiről jobb, ha senki sem tud.
- Én készen állok, ha te is. – sóhajtottam nagyot, miután felkaptam a hátamra a hátizsákot és a srác mögé álltam. Az elején nekifutásból csináltam, jól a földre is estünk mondjuk, arra nem vagyok büszke megjegyzem, ahogy a továbbiakban a lecsúszó énemre se, aki majdnem lehúzta szerencsétlenről a nadrágját is, mert nem akartam a halastóba zuhanni, vagy a gyepre, ami alattunk volt jóval. Már nem tartok ettől, attól jobban tartok, hogy minket látva az éppen felnézők mit gondolnak. De nem is számít!
- Intézzük el gyorsan és észrevétlenül. – felkapaszkodtam szerencsétlen hátára, mintha én volnék az ő hátizsákja, valahol az is voltam s, mivel már régen biztam benne, hogy megtud minket tartani, belé csimpaszkodni se esett már nehezemre. Mindkettőnk élete forgott most kockán, az övé azért, hogy meg ne fojtsam, az enyém, meg azért, hogy le ne essem innen.
- Kész vagyok. – mondtam ezt úgy, mintha nem lenne nyilvánvaló.
Az utazás a hátán, megint pazar volt, mint mindig. Nem tettem semmiféle megjegyzést, hogy megint, minek kell a víz felett mennünk, bele akar dobni, mert tudhatná, hogy úszni tudok és hasonlók hagyták volna el a szám, ha nem lett volna halálkomoly a helyzet. A profnak segítség kellett, gyorsnak kellett lennünk, ha most felhergelem, ki tudja mennyi időmbe telik, mire visszaérek az Xekhez, szóval…
Azt már idefent is éreztem, hogy valami nem teljesen tiszta itt, olyan volt, mint egy lüktető szívdobbanás, vagyis ahhoz tudtam hasonlítani, ahogy hullámzott és a végén tényleg már csak a szerencsének köszönhettem, hogy talajt éreztem a lábaim alatt, mert ahogy földet értünk Pokolfajzattal, úgy első dolgom volt lenyugtatni magam egy kicsit.
- Ez te is érzed, nem csak én igaz? – hülye kérdéseim egyike volt tudom, de jobb volt megbizonyosodni erről, mielőtt egyenesen neki futnánk a bajnak.
- Keressünk nyom…- nyomokat, lett volna, ha befejezem a gondolatomat időben, de már nem tudtam, mert feltűnt a „baj” forrása is.



_________________
underworld •• This is what happens when you listen to the voices of the underworld. They crawl into your soul and rot you from the inside.

 
Josh Foley
Hozzászólások száma : 25
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 02.
Tartózkodási hely : Charles Xavier Iskola
Ki van a képen? : Austin Butler
Josh Foley
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.