Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Let's clear the air - Kaine és Peter

Kedd Május 14, 2024 12:10 pm

Peter & Kaine
Peter Parker nagyon is jól tudta, hogy mire gondolhatok, amikor a bűntudatot emlegette. Hasonlóak voltunk, ezt kár lett volna tagadni. Egyfelől ez roppant pozitív volt a számomra, mert tudtam, hogy ő egyébként egy jó ember, másfelől baromira frusztrált, hogy számomra jelenleg kissé egybemosódtak a határok, hogy hol kezdődött az ő egyénisége és hol az enyém. Mi volt az övé, mi az enyém. Sok minden közös volt bennem, ez pedig kavart az egészen egyet. Ezt aligha tudtam volna bárkinek rendesen elmagyarázni, de tudtam, hogy nekem kell ezzel boldogulni.
- Nekem más dolgom sincs, csak jobbá válni annál, aminek teremtettek. - lehet neki furcsa volt ez a megfogalmazás, számomra már annyira kézenfekvő, mintha csak arról beszélnék, milyen levegőt venni. De igaza volt, el kellett ismernem. Peter bölcsebb volt nálam, vagy legalábbis igyekezett annak tűnni. Tőle nem loptak el éveket, ó amióta csak az eszét tudta fejlesztette magát. Nekem pedig az evilági Pete is szimpatikus volt. Kár, hogy amikor nekirontottam, nem ez jutott eszembe róla.
Szemmel láthatóan sok újdonsággal érkeztem hozzá. Nem tudott a két másik világ-béli pók-képességűről sem. Ez különös, mert ez azt is jelentette, hogy távolról valóban nem működhettek a megérzései. Ahogy nekem sem. Ha az egyik nem szakad a nyakamba, a másik pedig nem kerül az utamba, én sem tudnék a létezéséről. De valahogy azt gondoltam, talán az evilági megérezheté. Mondjuk akkor engem is hamar belőtt volna. Már egy ideje jelen voltam ebben a világban.
- Ne hidd, hogy ilyen könnyű a dolgunk. De már dolgozok ezen az ügyön. Szeretném visszajuttatni valahogy őket a saját világukba. Miles még kiskorú, nem itt lenne a helye. - ezt kifejezettem szem előtt tartottam, hiszen a többiek is fontosnak vélték, hogy a sulit ne hagyja abba. Az őket érintő kérdésre csak megingattam a fejem.
- Csak úgy megnyílt egy portál és átjöttek. Gwen azt mondta, hogy őt épp egy lendület közepette szippantotta be egy ilyen. Szó szerint a hátamra esett az égből, szóval hiszek neki. - eszembe jutott az este, ahogy majdnem kárba veszett a rekesz sör is miatta.
- Gondolod, hogy az itt tartózkodásuk univerzumokat olvaszt egybe? - ez a gondolat egyenesen megszédített. Az azt is jelenthetné, hogy az én világom eggyé válna ezzel. De akkor már bekövetkezett volna, nem? Biztosan valami csoda történt és kikerültem az egyenletből. Vagy mivel nem volt itt variánsom, ez nem veszélyeztetett. De ez nem volt annyira biztos a másik két delikvens esetén.
A mágusok érdekesek voltak. Niel mondjuk pont az ellentétét produkálta, de erről most hallgattam. Inkább igyekeztem emészteni a tudatot, hogy Strange esetleg valamit majd javasolni fog, amit talán fontolóra kellene vennem. Mindenesetre Mary Jane említése megnyugtatott. Nem sikerült akkora sokkot okozni neki, mint amennyire sejtettem. De tudhatott valamit, amit én még nem, Romy sokat emlegette. Bizony ők már jóval előbb összefutottak, mint mi.
- Ha bármi olyan itt életbe lépne, én lennék az első, aki tenne ellene. - osztottam meg Peterrel a sziklaszilárd elhatározásom. Nem tudtam ugyan, hogy ilyesmi tényleg bekövetkezne, de nem hagynám, hogy annyira elkorcsosuljon ez a világ is. Jó volt ez, szerettem az ittenit annak ellenére, hogy sokszor tapasztaltam az emberi rosszmájúság és aljasság összes fajtáját.
Peter hozzáállása tetszett, amikor ő is elég negatívan vélekedett az én világomban elhalálozott Warrenről. Ebben legalább egyetértettünk. Felvetette, hogy meg kellene ejteni pár laborvizsgálatot, de arra vonakodva rándult meg a szám sarka. Bele is mentem volna meg nem is. Mi van akkor, ha olyan eredmény jön ki, aminek nem örülnék? Erre elspre megingattam a fejem.
- Még átgondolom. De talán igazad lehet a vizsgálatot illetően. - szerettem volna csak egyszerűen elhinni, hogy ebben a világban stabilizálódott a DNS-em. Tetszett, hogy nem erőltette. Talán neki is megvolt itt a saját keresztje, amiért úgy gondolta, hogy nem szabad a dolgokat erőltetni, csak akkor ha mi magunk is akartuk. Vagy csak átérezte, mennyire kísérleti patkány érzésem volt egész eddigi karrierem során. Voltaképpen az is voltam, egy próbálkozás a klónozásra.
- Köszönöm. Úgy gondolom, ebben az ügyben az egyetlen akit nem tudok és nem is akarok megkerülni, az te magad vagy. De neked is saját döntésed, hogy szeretnél-e ebbe belefolyni vagy nem. Én csak szeretném kiküszöbölni azokat a hibákat, amiket Warren ejtett rajtam. - még egyszer szerettem volna tisztázni, hogy miért is avattam őt be. Nem belerángatni szerettem volna, csupán válaszokra lelni. Bár nem éreztem még úgy, hogy készen állnék rá vele is szembenézni.
Reed Richards neve újszerűen hatott. Odaát nem volt szerencsém hozzá, meglehet más álnevet használt, őrizték vagy elbújt az ismertség elől is. Ez utóbbi kellően óvatos jellemre engedett következtetni. Majd utána járok, így csak bólintottam az észrevételére és jó mélyen elraktároztam a fejemben a nevét.
Sokkal jobb volt beszélni valami lazább témáról ezután. A szerkóm jócskán javításra szorult, ezek a laborok pedig ahogy csak pillanatra is beláttam az apró kis ablakokon, elég modernek voltak. Késztetést is éreztem, hogy megnézzem magamnak őket. Peter megjegyzése inkább józanítólag hatott.
- Vettem. Mindenképp szeretnék én is meggyőződni arról, hogy ebből nem lesz probléma. De ígérem, hogy tetszeni fog mindaz, amit én is tudok. Nekem is tetszik. - biccentettem. Ezt vehette immár készpénznek is.
- Van. Egy lány, Laze hozta magával, az ő variánsa. Megpróbálom őt is visszajuttatni a világába, addig nálunk vannak elszállásolva. - nem akartam hazudni neki. Aztán csak azon kaptam magam, hogy mindenféle kimeneteleken gondolkozok. Azt hiszem ez az eszmecssere a sok információval még nekem is bezsongatta az agyam. Az a tudat, hogy meglehet nekem sem lenne tanácsos itt maradni, kissé leterhelt. Zsigerből tiltakoztam volna ellene, hiszen az összes jó élményem és akik fontosak voltak nekem ide kötött, nem szívesen fordítottam volna mindennek hátat.
- Maradjunk abban, hogy beszélek a dokival. Legalábbis megpróbálok utánajárni az ügynek. - a becsületem is ezt kívánta. Peter meghallgatott, mi több, nem azonnal tukmált volna vissza a világomba, inkább türelemmel kivárt volna a válaszokért. Elpillantottam a távolba.
- Örülök, hogy tudtunk normálisan is beszélni. - nyújtottam a kezem immár normálisan is Peternek. Szerettem volna azt gondolni, hogy ez egy igazi csapatmunka kezdete lehet, úgyis mindig megkaptam, hogy nem jó ennyire egyedül dolgozni mindenen. Ha pedig nem marad a részéről további kérdés, akkor kihasználom a szabad tér adta lehetőségeket távozási megoldásnak.
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Ápr. 05, 2024 1:07 pm
responsibility
When you're under duress there's a change in your views. Look at what fate has produced, they say I've wasted my youth, I know I've helped, but I'm still getting hate for my moves. I'm facing the truth: If you got the power, then you can not make an excuse.
Szép dolog az empátia, s szentül hiszem, hogy az emberi erősségek leghatalmasabbjai közé sorolható, szóval jó érzés hallani, hogy még az olyan zord körülmények sem tudták ezt kiölni Kaine személyiségi jegyei közül, mint az a kvázi háborús övezet, amiről szó esett a beszélgetésünk során. Viszont az elhangzottakban felismerek egy olyan vonást, ami mellett egyszerűen képtelen vagyok szó nélkül elmenni.
- Áh, a jól ismert Parker-bűntudat. Évek óta keresem rajta a kikapcsoló gombot. Ezen a ponton egy alvás-funkcióval is beérném. ─ világi cimborám az érzés egy ideje. Egészen pontosan Ben halála óta. De ez a téma szempontjából most mellékes, a lényeg, hogy Alter-Én génállománya ezek szerint baromi erős lehet. Talán erősebb is mint az enyém, mondjuk ezen ráérek még később kattogni.
- Nem hinném, hogy a másik Peter, vagy bárki, ha már itt tartunk, hibáztatna azért, ami történt. Szóval, neked sem kellene rosszul érezned magad miatta. Egy lehetetlen helyzetet kaptál kiindulási alapnak és amit meg kell tanulnod elfogadni, az az, hogy te is csak ember vagy. Nem fogsz tudni mindent megoldani, mindegy, mekkor súlyt bírsz el vagy mire képeztek ki. A legjobb, amit emberként tehetünk, hogy tanulunk ezekből, és legközelebb talán jobban teljesíthetünk. ─ az ő esetében ez máris fellelhető. Eljött, pedig elképzelhető, hogy minden zsigere tiltakozott ellene. Otthonra és barátokra talált, holott ahonnan jött, minden adott volt, csak éppen nem ezek a feltételek. Az énm szememben feleselges az önostorozás, hiszen most pontosan azt teszi, amit az alternatív ikertestvér helyében helyeselnék.
- Nem, nem tudok ilyenről. ─ és nem mondhatnám, hogy nem aggaszt, amerre tartunk, mert az, amit a bevezető kérdése sugall, sajna elég sok aggasztó gondolatot felvet bennem.
- Oké, ehhez kell egy kis idő... ─ megrázom a fejem, hogy a hír hallatán rendezhessem kissé a gondolataimat.
- És... szóval... Gwen és Miles... ők egyazon világból jöttek vagy... ─ ujjaimmal gesztikulálva próbálom meg elmutogatni a másik opcióként szolgáló két külön világot.
- Esetleg beszéltek neked arról, mit tapasztaltak közvetlenül azelőtt, hogy idekerültek volna? ─ mert ha parányi esély is van arra, hogy közös nevező van Kaine jelenéte és az övék között, a pók tulajdonságokat leszámítva, annak gyökeréhez jó lenne mihamarabb eljutnunk. Én a sebtapasz-elvben hiszek, és előnyösebb lesz mindent egy lélegzetvétellel a megfelelő szakikra zúdítanom. Feltételezvén persze, hogy valóban a mágia lehet a közös pont. Ha nem, akkor vagyunk csak igazán bajban, mert aligha rendelkezek transzdimenzionális szakértőkkel a kontaktlistámban.
- Ezek szerint nem egy elszigetelt esetről van szó. Mostanra három, talán teljesen különböző univerzum is csatlakozik ehhez itt. Ez a létszámfölény a miénkre nézve statisztikailag nem sok jót jelent. ─ éreztettem már, hogy ez aggasztó? Mert ha elsiklott volna a részletekben, az. Nagyon is.
- Nem feltétlenül fogalmaznék így. Az is lehet, hogy a zsémbesség náluk munkaköri leírás. Amolyan hozadéka a felelősségeiknek. ─ nem volt szerencsém tl sokat értekezni sem a Doktorral, sem az alacsonyabb varázslóval, de szerintem mindketten remek társaság lennének előnyösebb körülmények között. És előnyösebb körülmények alatt arra gondolok, amikor épp nem kell a világot valami rémálomba illő eseménytől védelmezniük.
- Kétlem, hogy Mary Jane orrolna amiatt, ami történt. Nekem köszönhetően rosszabb helyzetbe is került már. ─ ha valakit utál jelenleg, az én vagyok. Igaz, még nem írt, hogy Jameson kirúgta, így kapaszkodok abba a halovány reménybe, hogy talán nem szúrtam el neki teljesen az éppen épülőfélben lévő karrierjét.
- Pontosan! Tehát mindaz, ami a közelmúltban veletek történt, csupán előjele lenne mindannak, ami még eljöhet. ─ az utolsó, ami a világnak kell most, még egy Thanos-szintű katasztrófa. Vagy rosszabb.
- Megsemmisítés? ─ kerekednek ki szemeim a meglehetősen embertelen megfogalmazásra.
- Azt már legalább tudjuk, ki nem nyerte meg odaát az "Év Apukája" címet. ─ eddig lehet, hogy ez a legsötétebb változata a lombikbébi programnak, amiről valaha hallottam.
- Ennek azért lehet, hogy érdemes volna utánajárni. Nem tudom, hogyan állsz a tűkhöz, de egy-két vizsgálat nem árthat, a biztonság kedvéért. ─ gondolom, nem nagy fanja a laboroknak és nekem sem áll szándékomban emberi sündisznót csinálni belőle, de egy alapos vérvizsgálatot megérne az, amit az imént elárult az állapotáról. Ha a változásai csak lappangóvá váltak a közelmúltban, idővel szükségessé válhat valami permanensebb megoldás.
- Természetesen, csakis akkor, amikor te is készen állsz rá. ─ nem mondom ki, de szerintem benne van szavaimban, hogy a barátaira is értem a dolgot. Az ő joga eldönteni, kit akar ebbe beavatni, nem az enyém, hogy leleplezzem egy titkát a lakótársai előtt.
- Úgy hiszem, így a legjobb. Tudod... tabula rasa. ─ ez az esélye, hogy elengedhesse a múltját és saját jövőt építhessen. Könnyű az ilyesmi? Dehogy. De átlagosabb körülmények között sem lenne az.
- Igen, ő. A te világodban nem létezett? Aféle modernkori Albert Einstein. Vagy Elon Musk, ha már az űrutazást nézzük. Csak az egóproblémák és Twitter nélkül. ─ tartok tőle, ennél jobban nem fogom tudni leírni Dr. Richards személyét.
- Úgy másfél éve a Forbes listájára felkerült. ─ ajánlom fel az infómorzsát, hátha utána szeretne nézni.
- Ugyan, semmiség! ─ legyintek, elhessegetve a gondolatot, hogy jönne nekem bármivel.
- Mi amatőr fabrikálók tartsunk össze! ─ ez egyelőre egy meglehetősen szűk klub, amennyire tudom, még csak ketten vagyunk benne, de már ez is több, mint a semmi!
- Értékelem az ajánlatot, de amondó vagyok, először járjunk utána, hogy a világunkat nem fenyegeti valamilyen apokaliptikus esemény a csereprogram miatt. Ha nincs semmi okunk aggódni, belevághatunk egy közös projektbe. ─ vigyorodok el a végére. Hiszek abban, hogy ilyen egyszerű lesz? Nem. De rosszabb esélyekkel is néztem már szembe, nem most fog az ilyesmi elriasztani.
- De muszáj rákérdeznem: van még több látogató, akiről tudnom kéne? ─ mert hát, a sebtapasz-elv nem vesztette ám érvényét. És jobb előre tisztában lenni a számokkal, mint utólag tehetetlenül vakarni a fejünket azok hiányában.
2025. 10. 10.
ESU, Queens


_________________
Hero •• That person who helps others simply because it should or must be done, and because it is the right thing to do, is indeed without a doubt a real superhero.

Peter Parker
Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 30.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Középiskolai tanár
Ki van a képen? : Dylan O'Brien
Peter Parker
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szer. Ápr. 03, 2024 1:12 am

Peter & Kaine
Peter megjegyzése először igazán őszinte mosolyt csalt az arcomra. Igen, ő az a típusú ember volt aki ha nem is szándékosan, de ösztönzően tudott hatni másokra. Amikor odaát hosszasan igyekeztem őt tanulmányozni és gyűjtöttem az érveket, hogy miért NE akarjam megölni, akkor sokszorosan kimagasló tényező volt az, hogy valahogy mindig jobbá tette a környezetét. Ez belőlem nagyon sokáig hiányzott és még a mai napig is kétkedve fogadom, ha valaki megjegyezné ezt. De ő jó arc volt még az önjelölt hősök között is. De láttam azt is, ahogy a pozitivitása pillanatok alatt tovaszállt.
- Ha számít a véleményem, akkor a halála fölösleges és nagy veszteséggel járt egy olyan világban, ahol egyébként sem derűsek a mindennapok. A mai napig sajnálom, hogy elkéstem a segítségnyújtásban, amikor alkalom adódott volna rá. - persze ez az alkalom azt is jelentette, hogy épp kellően távol tartottam magam mindentől és mindenkitől, mire felocsúdtam volna Ben mekkora előnyre tett szert vele szemben, már késő volt.
Tetszett Peter megközelítése az alterjei végett, de vajon azt realizálta, hogy ez sokkal közelebb van ide hozzá, mint azt gondolta? Nem tudom melyik számítás indokolná azt, hogy egyszerre ennyien tobzódjanak egy helyen, de ennek így most utána szerettem volna járni. Ha valaki, hát ő egy kicsit szimatolhatott az ügyben. Elvégre voltak teóriái, ez pedig engem is arra sarkallt, hogy összeszedjem magam.
- Az elmúlt időszakban volt bármi olyan esemény, amely több Pókembert is átvonzott ebbe a világba? Most tekintsünk el az én esetemtől, mert határozottan más körülmények közepette csöppentem ebbe a világba. De mit szólnál, ha azt mondanám, hogy van itt egy Póklány és egy másik Pókember akit nem Peter Parkernek hívnak? Valahogy... engem talált meg mindegyik. De mintha valami megváltozott volna, talán elvékonyodtak az univerzumok közötti válaszvonalak. Egyébként Gwennek hívják. A srác pedig Miles. - én nem tudtam annyira tudományosan alátámasztani, mint Pókember, elvégre ahhoz egy kicsit többet kellett volna tudnom arról, ebben a világban már mi ment végbe eddig.
- Akkor abban megegyezhetünk, hogy nem csak szerintem gurult el a gyógyszere. - talán újabb egyező pont, bár nekem Strange viselkedése inkább tűnt végtelenül arrogánsnak és cinikusnak, meglehet nem jó passzban kaptam el vagy egész egyszerűen ő minden világban ennyire különc.
- Igen, ő. Nem tudom, hogy Romy véletlenül botlott bele vagy megbeszélték. Én nem kerestem, az incidens után úgy éreztem helyesnek, ha veled tisztázom előbb az ügyet, noha neki is tartozok egy bocsánatkéréssel még. - így éreztem korrektnek, ha letisztázom az indokaimat, MJ kapcsán nem tudtam nyilatkozni igazából, nem beszéltem még itt vele és ismeretlenül nem akartam téves következtetéseket levonni.
Vad gondolat volt akár csak elképzelni is a városok találkozása teóriát. De én azt hiszem nem is álltam itt meg. Amennyire részletesen belement Peter az egész okfejtésbe, úgy könnyű volt még tovább teregetni ezt.
- De ha feltételezzük, hogy a világok peremei is ütköznek, akkor szerintem a városok már túl nagy helyszínek lennének, hogy találkozzanak fizikai rombolás nélkül. Szerintem mire végbemenne a folyamat, addigra mindkettő romjaiban lenne. De persze nem tudhatom biztosan, amíg valami ezt alá nem támasztja. - végső soron csak vállat vontam az egészre. Volt valami egészen nyugtató abban amit mondott az evilági énemről, mert eszerint nem feltétlenül küldött volna vissza.
- Öhm... igen. Az én genetikám napról napra változott odaát, hol jobban ura voltam a testemnek, hol kevésbé. Warren megsemmisítésre ítélt, mert nem akart fáradozni a stabilitásom megteremtésével. Kényelmesebb volt még egy klónt létre hoznia. - tudom, ez még elsőre is elég morbidnak tűnt. De még mindig nyugtatott a tudat, hogy nem éreztem magam egy időzített bombának.
- Mondhatni. Mármint ténylegesen pókszerűbbé váltam, közben pedig nem az én tudatom dominált, hanem azé a másiké. De amióta itt vagyok, nem észleltem hasonlót sem. Elmúlt. - kétlem, hogy legyőztem volna bármivel is, de jelenleg nem éreztem szükségét annak, hogy pánikot keltsek bárki számára is. Összességében Peter így is értette a dörgést, még ha nem is mondta ki. Csak hosszan eltűnődve elpillantottam magam elé.
- Tudom. Az én világomban megsemmisült a teljes labor Warrennel együtt. Nyomoztam volna, ha tudtam volna még mit. De így csak egy választásom lenne. - itt folytatni ezt. Nem kellett ezt befejeznem, hogy értse, mire utalhatok, de továbbra sem tartottam jó ötletnek a doki közelébe kerülnöm. Nem tudtam, hogy fogok rá reagálni és az utolsó esélyemet lőném el, ha itt is megölném.
- Reed Richards? - kérdeztem vissza a név említésére. Nagyon kellett kutakodnom az emlékeimben, hogy bármi beugorjon róla, de egyszerűen Warren doki nem kontaktolt ilyen figurákkal mint Richards.
- Többek között az. Erős a szövet, de itt még nem sikerült semmi olyat találnom, ami összefogná az elszakadt részeket. - persze igyekeztem én kímélni azt a ruhát, de azért balesetek mindig történhettek vele. De legalább adott egy ötletet. Tényleg többet kellene kutakodnom az evilági anyagok között. De az is meglehet megfogadhatnám Romy tanácsát és beülhetnék random előadásokra az egyetemeken.
- Ezt még nem próbáltam, de ha beválik, jövök neked eggyel. - újabb mosolyt eresztettem meg. Úgy fest csak tök fölöslegesen idegesítettem magam, hogy majd megint bekapcsolok. A tudatos megalapozás egy hasznos dolog, remélem nincs ebben a világban semmi olyan eszköz, ami bezavarhatna. Értem ez alatt azokat a szereket, amikkel odaát hónapokig szedáltak.
- Ha a pénz hiányzik, abban tudok segíteni. Már ha elfogadod, szívesen társulnék ilyenben. Amúgy is rám fér egy fejtágítás, hogy a te világodat is jobban megismerjem és talán tudhatok pár olyan dolgot, amiben mi jártunk elöl.

 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 17, 2024 10:17 pm
responsibility
When you're under duress there's a change in your views. Look at what fate has produced, they say I've wasted my youth, I know I've helped, but I'm still getting hate for my moves. I'm facing the truth: If you got the power, then you can not make an excuse.
Vegyes érzéseket keltenek bennem a hallottak. Mert határozottan megnyugtató a tudat, hogy egy párhuzamos világban nem voltam totális bunkó másokkal, ugyanakkor meg elég fura egy olyan ember személyiségjegyeiről beszélgetni, aki nem csak, hogy ebben a világban nem létezik (ennek a mondatnak már önmagában sem kellene, hogy értelme legyen!), de sajnálatos módon már a sajátjában sem. Vajon ő megbánta valaha, hogy felvette a maszkot? Opció lett volna számára a normális élet egy Ultron nélküli univerzumban, mint az enyém? Számomra az egyáltalán? Ilyen kérdésbe nem gondoltam bele tiniként. Akkor még izgatott voltam, leköthetetlen, és fűtött a vágy, hogy bizonyítsak. Bennek. És magamnak.
- Ha ez számít, szerintem igazán ütős név. ─ annyi biztos, hogy ki fog tűnni vele a tömegből, de ez nem feltétlenül baj. Egy olyan vonás, ami csakis őrá jellemző segíthet az önmegismerésében, a saját életének kialakításában. Ironikus módon, megvan a lehetősége arra, hogy valamit, amit negativitásból aggattak rá, átfordítson olyasmivé, amihez ő pozitív érzéseket társíthat. Így válhat abból, akit pusztító fegyvernek szántak, építész. Legjobb tudomásom szerint ilyenről nem mesél a Biblia, de ha már egyszer arról beszélünk, hogy írja meg a saját történetét, mégis mi lehetne ennél költőibb?
- Ma is tanultam valamit: az alterjaim szeretnek fűbe harapni. ─ ne már pók nélküli ember, hiszen csak egyetlen dolgod volt! Élni az életed! Jó, ez alapvetően így is pipa, de jobban esne azt gondolni, hogy szép hosszúra és békésre sikerült. Mégis mi történhetett? Lefogadom, hogy elütött egy taxi, mert nem néztem alaposan körül, mikor le akartam inteni egyet! Ha a pókcsípés előtti énemre gondolok, az ilyesmi simán beleilleszkedne a képbe.
- Nem, ez eddig nem vetődött fel bennem. De meg kell mondjam, eddig ez a legkevésbé hihetetlen és fejtörő azok közül, amikről eddig beszéltünk. Ha belegondolsz, a variációk széles halmazában még csak nem is kell feltétlenül nagy számokra gondolni, hogy eljussunk annak valószínűségéig, hogy egy Parker az Y helyett két X kromoszómával jöjjön világra. ─ bizonyos külső jegyek miatt biztosan nagynak tűnne az eltérés, de azért mégsem akkora változás ez, mint egy idő előtti halál.
- Azért reméljük, ő nem a Peter nevet kapta, mert a szülei fiúra számítottak. És ne is Jessica legyen! ─ utóbbinál már csak egy béna, New York központú televíziós sorozatban való szereplés lenne rosszabb hír.
- Nyugi, azon a hídon majd átkelünk, amikor már odaértünk! ─ próbálom megnyugtatni, mert bár értékelem, hogy szóba hozta a dolgot, bennem is felmerült már, hogy a mostani nem egy állandó állapot, amit bebeotonozottnak kellene vennünk. Nem tudom, múltkor mi billenthette át azt a bizonyos mentális kapcsolót benne, viszont rendelkezésünkre áll két nagyon fontos eszköz: idő, és Kaine hozzáállása alapján, a lehetőségünk, hogy rájöhessünk, miként lehetne elkerülni, esetleg még jobb kimenetel esetében, hatástalanítani azt a kapcsolót. Addig feleslegesen emészti magát olyasvalami miatt, ami a mostani helyzetben nem releváns. Plusz, ahogy ő is tapasztalhatta, nem vagyok már egy elveszett, pályakezdő kamasz.
- Igen, őrá. ─ meglep, hogy ismeri, pedig nem kellene megütköznöm. Korábban már megerősítette, hogy tisztában van a legtöbb Bosszúálló létezésével, feltehetően a legtöbbjük kilétével, az ottani Pókember emlékeinek köszönhetően, szintén. Ez legalább könnyít egy kicsit a dolgunkon, ha leszámítjuk persze a kiinduló pontunkat.
- Illetve a nem kicsit morcos kollégájára. ─ akinek nem tudom a nevét, mert amikor legutóbb láttam, nem volt időnk bemutatkozásra.
- Ha varázslókérdésről van szó, náluk kompetensebbeket nem találnánk a bolygón. ─ varázsló, mágus, akármelyik legyen is a korrekt megnevezés. Valamelyiknek Gandalf süvege van, az fix.
- Mary Jane? ─ szalad fel a szemöldököm, mert fogalmam sincs, ő pontosan mikor oszthatta meg a véleményét a multiverzumról. Ezek szerint őt felkeresték. Még előttem. És nem is tudtam róla! Aucs! No nem mintha én nem hagytam volna ki MJ-t egy csomó mindenből, ami odáig vezetett, hogy... hová is? Mindegy, a lényeg, hogy szívesen kiegyeznék egy döntetlenben.
- Igen, ez sem zárható ki egyelőre. Ha például ezt összekötöd az én elméletemmel a részecskékről, felállítható egy olyan tézis, hogy ha a rendszer nem tudja magától korrigálni a benne keletkezett hibát, a kiegyenlítetlenség két univerzum között akár katasztrofális is lehet. Elképzelhető, hogy az, ami veled történt, megismétlődne másokkal, új látogatók bukkannának fel itt, míg olyanok, akik ebben az univerzumban születnek, átcsúszhatnak egy számukra teljesen idegen világba. ─ és vajon hol lenne ennek a vége?
- Mi van akkor, ha idővel ez nem csak emberekre korlátozódna? Ha események vagy komplett városok mosódnának át ebbe a világba? Ahogy te is rávilágítottál, szerintem helytállóan, a jelenléted azért nem okoz nagyobb zavart az Erőben, mert belőled itt nincs másik és a mi idősíkunk alakulása arra mutat, hogy nem is lesz másik, így a szerkezeted nem tud ütközni egy rá megszólalásig hasonló felépítésű és rezgésszámú szerkezettel. De mondjuk két New York találkozása? ─ vetem fel gondolataimat egy súlyos sóhaj kíséretében. Ha az egyik felbukkanna abban a fizikai síkban, ahol egy másik már létezik belőle...
- Az kataklizmikus eseményhez vezetene. ─ tömörítem le véleményemet, némileg komoran, ugyanis egy ilyen jelenetben nem csak arról beszélünk, hogy az húzhatja a rövidet, amit most maga körül lát. Mindkét város, a teljes populációjával együtt elpusztulhat.
- Várj, időt kérek! Amikor szörnyszerű alakot mondasz, úgy érted, hogy átestél már korábban egy teljes lefolyású transzmutáción? ─ óh, az baj. És nem csupán nyilvánvaló indokok miatt lenne aggasztó. Sejtszinten végbemenő változás esetén felmerülhet, hogy az okozója valami olyasmi, amit Alter-Peter is a génjeiben hordozott és még csak nem is tudott róla.
- És ezt hogyan kell elképzelni? Amikor dühös lettél, Skarlát Hulk falra mászott mérgében? ─ nem poént próbálok faragni egy ilyen traumatikus élményből, de szükségesek a részletek. És az is, hogy valamivel enyhíteni próbáljam magamban a nyomasztó gondolatot, mait ez elültetett bennem.
- Tapasztaltál bármi olyan tünetet, mióta itt vagy, amit kimondottan csak akkor éreztél, mielőtt elvesztetted volna a kontroltt efelett a másik alakod felett? ─ igen, ezt lenne talán a legfontosabb tisztázni.
- Nézd, nem szeretnélek további Peter Parker-féle vidám gondolatokkal terhelni, de tartok tőle, az hogy most nincs, nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem is lesz. A rögtönzött interdimenzionális kirándulásod vélhetően nem bontotta meg, majd rendezte át a DNS láncodat, hogy kiemeljen belőle valami számára nem tetszőt. A genetika sajnos nem így működik. Én azt mondanám, az idegen közeg lelassíthatott bizonyos biokémiai folyamatokat, de... ─ nem szüntette meg őket. Ezt viszont már nem mondom ki, mert kétlem, hogy ki kellene. Érteni fogja.
- Amennyire jól esik ilyen elismerést hallani Alter-Énről, azért nem lehetünk mind olyan csodagyerekek, mint Reed Richards. ─ szerintem nincs olyan tudományág, amiben az a pasas ne publikált volna valamit vagy döntötte volna meg legalább egy kortársának az elméletét. Jómagam inkább vagyok kreatív kontár, mint a következő Stephen Hawking. Molekuláris ragasztóanyag formuláért nem jár Nobel-díj.
- Tűzálló? Sokat jársz égő épületekbe, Superman? ─ nem akarom én aláásni ennek hasznosságát, de azért mulattat, hogy mennyire furák lehettek a prioritásai a tudósoknak odaát. Akkor már miért nem golyóálló? Egy aktív háborús környezetben sokkal kézenfekvőbb lett volna.
- Úgy, hogy nem láttam még magát a szerkót, nehéz megmondani, milyen anyag menne hozzá a legjobban, de van pár szintetikus szövet, aminek magas az olvadáspontja, és alacsony a hővezetési tényezője. Én személy szerint például hasonló anyag beszövését tervezném a külső réteg alá, mint amit építészeteknél és műhelyekben is használnak heggesztéskor. Olcsó, nem tesznek fel kérdéseket, miért vásárolsz ilyet és kellőképp vékonyra szabható, hogy könnyed legyen, ne adjon sok plusz súlyt a ruhához, de a szénszálas kiegészítő védjen a hő ellen. 1800 Fahrenheitig rendben lennél. Egy átlag lakástűz 1500 Fahrenheites hőhatással jár. ─ ha már az imént szóba hoztam az égő épületeket, úgy fair, ha kitartok a gag mellett.
- Azért a piromániás bűnözőket és aktív vulkánnal rendelkező területeket kerülném. ─ életvezetési tanácsok a barátságos Pókembertől, csak most, csak Önnek! Ha így haladok, fényes jövő áll előttem, mint life coach.
- Az életünk könnyebb lenne, ha ki tudnám fejleszteni a picotech elképzelésemet, de sajnos nem működik, nanotechnológiához meg csóró vagyok alternatívaként. Instabil molekulákkal pedig nem érdemes babrálni, mert... hát... vágod, instabilak. ─ és ekkora zseni még mindig nem vagyok. Fájó pont ez. De nem fogok elérzékenyülni. Majd otthon.
2025. 10. 10.
ESU, Queens


_________________
Hero •• That person who helps others simply because it should or must be done, and because it is the right thing to do, is indeed without a doubt a real superhero.

Peter Parker
Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 30.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Középiskolai tanár
Ki van a képen? : Dylan O'Brien
Peter Parker
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Csüt. Márc. 14, 2024 7:28 am

Peter & Kaine

Peter Parker egyszerűen csak Peter Parker volt. Ő sem kertelt, sosem volt rossz szándékú, igaz néha furán oldotta meg a dolgait, de mindig mindenben igyekezett meglátni a jót. Ezért is volt ő nagy veszteség a világnak, amikor meghalt. Most pedig úgy mosolygott itt rám, mintha nem is épp az imént meséltem volna el neki, hogy a megölésére teremtettek. Valamelyest ez engem is megnyugtatott, ugyanakkor még némi bűntudat lüktetett bennem, amiért elszállt tőle a múltkor az agyam.
- Alter-Peter pont ugyanígy gondolta volna. Igazából azt hiszem nem zavar a név, én kezdtem el magamtól használni. - apró mosoly suhant át az arcomon, ahogy ezt megválaszoltam. Ha érdekli, akár róla is szívesen mesélnék, nem tudom mennyire zavarja esetleg össze, hogy abban a világban mi minden volt más. Romy mesélt arról, hogy találkozott Mary Jane evilági kiadásával az incidens után és amiket megosztott, az arra engedett következtetni, hogy valami elképesztő késleltetett fázisban halad az ő kapcsolatuk. Na nem volt az én reszortom ebbe beleszólni, csak tudtam egy s mást.
Bevillant Gwen, amikor épp azt magyarázta, hogy biztosan van egy tök átlagos nem-Pók Peter. Nem egészen értettem ezt a bevillanást, de talán összekapcsolhatnám azzal, amit épp magyarázott.
- Talán tudhatunk egyről, bár fogalmam sincs melyik világban tevékenykedik. De azt hiszem ő meghalt. Tudtad, hogy van egy világ, ahol Pókember igazából lány? Meg ahol két Pókember van? - nem akartam annyira spoilerezni, igazából ötletem sem volt arra, hogy ők vajon szeretnének-e Peterrel találkozni. De meghagytam a lehetőségét, hogy számoljon ezzel.
Meglehet talán előbb kellett volna a srácot felkeresnem. Hallgattam, ahogy épp magáról beszél, mennyire fest éppenséggel szarul. A megerősítést várta most tőlem? Mert akkor azt nem kap, de egy félmosolyt igen. Tekintetem folyamatosan elkalandozott arra, hogy Laze miféle dzsungelt is alakított itt ki. Miért is jöttem, csak tisztázni ezt? Nem akartam még a segítségét kérni egy olyan dologban, ami inkább érintett engem, de Warrent is bele kellett volna rángatni. Ezt pedig nem akartam. Még nem.
- Azt mégis, hogy tudd, nem szánt szándékkal tettem és azt is szeretném, hogy tudd, még előfordulhat, mert nem tudom mi lesz a következő pont, amikor megint bekapcsol. - nem tudtam megígérni, hogy uralni fogom. Eszembe jutott, hogy Romy milyen hatással volt akkor rám, lehet vissza tudna hozni, de tőle sem várhatom, hogy ezekben a pillanatokban mindig ott legyen.
A istenkomplexusos pszichopata robot épp elég volt arra, hogy kimerítsük a témát. Peter eléggé fején találta a szöget és így minden kirakós a helyére került. Ellenben a magyarázatáról lerítt, hogy megeshet ő is Strange dokiról beszél. Mindenki róla beszélt, Romy, Niel, még ugyan nem találkoztam vele, de lehet nem ártana. Nagy szívás lenne, ha vissza akarna küldeni, mert nem szívesen mennék.
- Ha Strange dokira gondolsz, aki kikéri magának, hogy ő Doktor Strange, akkor hallottam róla. - bólintottam. A saját világomban még talál láttam is, de sejtem itt merőben más lenne. Peter okfejtése azért adott némi támpontot. Ismerős gondolatokat ébresztett bennem, miközben levontam a következtetést, ebben a világban tényleg minden, de minden gyerekcipőben jár. Mégis meglepett, mennyire másképp vélekedtek erről MJ-vel.
- Mary Jane ezt másképp gondolja Romy szerint, szerinte mindenkinek haza kellene mennie aki nem ide való. - persze aztán az is lehet nem pont így értette.
- Talán köze lehet ahhoz, hogy még nem létezek ebben a világban, ha hihetünk annak, hogy Miles Warren itt jó ember. Bár ebben kételkedem, ő a lelke mélyén szerintem sosem fog tudni megülni a hátsóján. Persze ne legyen igazam. De az valóban meglepő változás, hogy a részecskéim egészen másképp működnek. Ezt azért tudom, mert nem olyan szembetűnő a mutációm instabilitása. Warren nem csak amiatt akart elpusztítani, mert egy idő után nem akartam Petert megölni, hanem azért is, mert kiszámíthatatlan volt a fizikai stabilitásom. Az én képességeim a tiéidet tükrözik, de túlmutat annál. Sokkal több a pókszerű elem, aminek a visszássága volt az is, hogy rosszabb napjaimon én is képes voltam szörnyszerű külsőt ölteni és akkor elvesztettem az uralmam a testem felett. Ez azóta nincs, hogy itt vagyok. - persze idő kérdése lenne. Igazából az is lehet, hogy Peter ennek hallatán meggondolja magát és tényleg hazaresetel.
- Ha ez változna, talán a segítséged kérném. De most beérem azzal, hogy kiderüljön a nap nagy kérdése, mi az összefüggő kapcsolat univerzumok járása között, ez nem csak amiatt érdekel, mert annyira szeretnék maradni. Peter odaát kénytelen volt belekóstolni más tudományokba is, nem csak a saját témái területén lavírozott. Az én ismereteim általa kiterjednek nem kicsit arra is, hogy minden eszközét, felszerelését maga gyártsa és javítsa, mert nem volt rá más módja, nem álltak rendelkezésre ilyen laborok, mint ezek itt, ahová bármikor bejárásod lehetett. Jut eszembe... van olyan cuccod, amivel meg tudnám javítani a szerkóm? Tűzáló és még nem nagyon jöttem rá miféle anyaggal foltozhatnám össze a szakadásokat rajta, amit nem emészt fel a tűz egy adott alkalommal.
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 10, 2024 11:08 pm
responsibility
When you're under duress there's a change in your views. Look at what fate has produced, they say I've wasted my youth, I know I've helped, but I'm still getting hate for my moves. I'm facing the truth: If you got the power, then you can not make an excuse.
Mindaz alapján, amit az eddigiekben megosztott velem a múltjáról, és arról a másik világról, könnyen összerakható, hogy miért válik bizonytalanná a felvetésem hallatán. Ez mégsem állít meg engem abban, hogy egy pillanatra úgy nézzek rá, mintha a legtermészetesebb dologra kérdezett volna rá az imént, csakhogy egyből fel is váltsa az enyhe homlokráncolásomat a vonásaimat lágyító, szelíd mosoly.
- Miért ne ismerném el? Nem tehetsz arról, hogy mások ki akartak használni, sem pedig arról hová, és milyen körülmények között születtél. Arról ugyan fogalmam sincs, Alter-Peter miként vélekedett erről, de ami engem illet, sosem voltam annak a híve, hogy egy embert a múltja alapján ítéljek meg. Még kevésbé annak, hogy egy múltbéli hiba alapján tegyem ugyanezt. ─ ha úgy vesszük, ilyen téren a származása az én szememben semmin sem változtat. A jelenünkben tanúsított viselkedésünknek és cselekedetnek kell beszédesnek lennie, azok pedig nekem azt árulják el, hogy szeretne változtatni és kész szembenézni fájó elemekkel ennek érdekében, hiszen idejött, holott a hely nyilván nem ébreszthet benne valami kellemes emléket. Úgyhogy igen, ugyanúgy ott a helye a Parkerék Tanácsában, mint nekem.
- Akkor épp itt az ideje, hogy ez változzon. Elvégre, már tudjuk, hogy azok a kísérletek kudarcot vallottak. ─ hiszen itt van, és egyelőre nem is akart belőlem felszögezhető posztert csinálni. Mi ez, ha nem a tökéletes a konformációja annak, hogy a világának törekvései elbuktak? Azt mondjuk nem mondom, hogy a szavaitól nem fészkeli be magát a fejembe némi komorság, mert ez az egész annyira távol áll attól a Miles Warrentől, aki már elsőévtől kezdve a szárnyai alá vett. Még emésztenem kell, mennyire radikális eltérések lehetnek az univerzumok között.
- Persze, ha kényelmetlenül érint, nyugodtan mondhatod, hogy csak névrokonok vagyunk. A Parker úgyis elég gyakori családnév. ─ nem ez lenne a legelképzelhetetlenebb dolog a világon. Főleg nem a miénkben.
- Meglehet. De szeretném azt gondolni, hogy van odakint egy olyan Peter, akit sosem csípett meg egy génmanipulált pók és ezáltal veszélyes szituációkba sem keveredik, hanem nyugodt életet él. Vagyis... new yorki mércével nyugodtat. ─ a lehetőségek ugye végtelenek, ha a multiverzumról beszélünk, szóval kell lennie ilyen realitásnak is. Csak abban bízhatok, hogy azt a várost nem éri évente egy apokalipszis-közeli katasztrófa.
- Ezt értékelem! ─ eresztek meg egy szélesebb mosolyt felé. Igaz, ami igaz, én se tervezek még fűbe harapni, de azért az ilyesmi felett senkinek sincs hatalma. Ismerem a kockázatot, és ugyanúgy húzhatom majd egyszer a rövidebbet, mint megannyi rendőr vagy katona, akik hasonlóan veszélyes életmódot folytattak. Ez mindig benne van a pakliban.
- De a tisztázás kedvéért: a múltkorinak semmit sem kell bizonyítania. ─ ha esetleg ilyesmitől tartana, akkor jobb itt és most leszögezni, hogy feleslegesen teszi. Hiszek benne, hogy annak nem kell a standard állapotnak lennie. A mostani beszélgetésünk pedig csak engem igazol.
- Hékás, ennyire azért nem nézek ki rosszul! ─ drámaian a mellkasomra tapasztom tenyeremet a hatás kedvéért, de persze azért értem, mire gondol. És tény, a beszélgetés menetén nem könnyítene sokat, ha olyan képet festenénk, mintha Marshall Mathers beszélgetne Slim Shadyvel.
- Igen, ezt az érzést túl jól ismerem. ─ bólintok is mellé, miközben mély levegőt veszek, hogy lassan fújjam ki, mintha azzal elsodorhatnám a gondolatot.
- De jobb, ha minél hamarabb szerelsz rá egy kikapcsoló gombot. Valahányszor beleringattam magam ebbe az önigazolásba, sosem lett jó vége. ─ és miért is lenne? Az adott pillanatban talán megoldásnak tűnhet a távolságtartás, de az ilyesmi csak teljes izoláció útján válna lehetségessé, ami egyik félnek sem segítene. Annyit érne el vele, hogy magát is kínozza, mert nem érezne így, ha nem törődne a barátaival, és nem mellesleg éppen azokat bántja egy ilyen lépéssel, akiket óvni próbál.
- Plusz, az ilyesmibe általában a másik félnek is van némi beleszólása. ─ teszem hozzá, mintegy mellékesen, pedig egyáltalán nem mellékes érvről van szó. Ha annyi egydollárosom lenne, ahányszor MJ-től fejmosásban részesültem emiatt, abból az alapból már megalapíthattam volna a saját vállalatomat.
- Nincs is elbűvölőbb, mint egy istenkomplexusos, pszichopata robot. ─ fintorodok el a mentális képre. Mázli, hogy csak Kaine és néhány mágus jöttek át azon a misztikus portálon, nem pedig Ultron.
- Megegyeztünk! ─ rázom meg felém nyújtott kezét.
- Ismerek valakit, aki nagyobb szakértő a témában, mint én valaha lehetnék. Két éve nem láttam, de együtt harcoltunk Thanos ellen. Ha bárki bemérheti az I'm a MagicMike in New York bandát, az ő lesz. Megrázom a fát, aztán meglátjuk, mi esik le róla. ─ elvégre Doktor, csak nem csapja rá a páciensre az ajtót, ha annak valami panasza van... remélem. Legfeljebb legombol némi vizitdíjat.
- Mármint, itt a tetőn vagy itt, a világban? Utóbbit nehéz lenne így előre megjósolni. Errefelé sokan a multiverzum létezését sem sejtik. Persze, a kvantumfizika foglalkozott a témával, de még a tudósok is megosztottak, hogy valóban beszélhetnek-e róla tudományos alapokon vagy inkább filozófiai koncepcióként kéne-e kezelni. ─ a húrelmélet nevében sem véletlenül díszeleg az "elmélet" szócska.
- Imádom a fizikát, de nem kimondottan ez volt a fókuszom az ESU-s éveim alatt. Inkább a szervezetek működését tanulmányoztam, írtam a radioaktivitás potenciális medikai hatásairól, és végeztem kutatásokat az idegrendszer biofizikai kiterjesztésével kapcsolatban, de a multiverzum kérdéseiben sajnos nem mélyültem el. ─ már belátom, hogy ez egy kihagyott lehetőség volt.
- Ami izgalmassá teszi ezt a kérdéskört, az az, hogy a te esetedben láthatóan permanens anyagáthelyezésről van szó. A részecskéid rezgései most egy olyan térben találhatóak, ahol korábban egyáltalán nem léteztek. Vajon mi történik, ha a rendszer megpróbálja korrigálni a közegben támadt anomáliát? Hogyan tenné? Helyettesítené valamivel az átemelt elemet? Helyrebillentené az a mérleget vagy a további ingázás vékonyítana egy határon, amiről eddig nem is tudtunk? ─ izgatott ecsetelésemet vállaim felvonásával zárom, mintegy "Ki tudja?" üzenetet hordozva magában.
- A helyedben egyelőre nem aggódnék emiatt, hiszen még nem szakadt ránk egy másik dimenzió. De ennek is utána fogok járni. ─ ezt az orvoslátogatást nem fogja állni a társadalombiztosításom.
2025. 10. 10.
ESU, Queens


_________________
Hero •• That person who helps others simply because it should or must be done, and because it is the right thing to do, is indeed without a doubt a real superhero.

Peter Parker
Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 30.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Középiskolai tanár
Ki van a képen? : Dylan O'Brien
Peter Parker
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 10, 2024 9:13 am

Peter & Kaine

Millió kérdés tolongott bennem idefelé jövet, amelyeknek nem tagadom egy részét Lili ültette belém a hazaérkezés estéjén. Akkor beszélgettem először a Casa lakói közül bárkivel is, miután mindenkit otthagytam a lezüllesztett egyetemen a teljes káoszban. Parkerék Tanácsa. Egyszerre volt olyan tetszetős a gondolat és furcsa is. Nehéz volt úgy önmagam keresése, hogy folyamatosan visszakonvergáltam Peterhez, de valami azt súgta, hogy őt kell megismernem ahhoz, hogy aztán továbblendülhessek az "örökségén".
- Eszerint elismered, hogy én is az vagyok? - bizonytalan mosoly suhant át az arcomon, aztán burkolóztam újból gondolodósba. Az ilyen beszélgetéseket aligha ejthettem meg Peterrel odaát, mert mire megérett volna az alkalom, már késő volt. - Már úgy értem én sosem kaptam teljes nevet, Kaine volt a sablonra vésve, a kódom pedig a Skarlát Pók volt. Ezzel is azt szerették volna erősíteni, hogy nincs személyazonosságom igazából. - vontam mintegy mellékesen vállat. Peternek egészen más volt beszélnem erről, mint a többieknek. Talán még meg is értett, de nem vártam tőle el.
- Minden világodban feltételezem én-specifikus, hogy vonzod az ellenségeket. - bólintottam, kicsit érdekes volt a helyzet, hogy ő ilyen komoly témák közepette is megmaradt annak a bohókásan lavírozó Pókembernek, akinek az észjárását mintegy ismertem is. Persze láttam én a vonásain, mit mennyire gondolt komolyan. Most márpedig a csönddel adózott a másik énjének, én pedig nem akartam megszakítani. Inkább csak bólintottam. Mielőtt azonban túlságosan is beállt volna kettőnk közé mintegy falként felmagasodva, megtörtem a csöndet.
- Én nem szeretném, ha erre a sorsra jutnál, még ha a múltkori nem is ezt bizonyítja. - az szégyenteljes volt, de legalább komolyan vette, hogy elbeszélgessen velem. Mindkét Peter leliismeretes személy volt, ebből talán utóbbi ragadt rám.
örültem, hogy újabb intézkedéseket vezettek be az intézetben. Nem vettem volna jó néven, ha random hallgatókat és érdeklődőket sértek meg azzal, ahogy elborult az agyam, támogatom, hogy az ilyen helyeket igenis erősítsék meg.
Elismerően hümmögtem az okfejtésére, igazából Laze cuccai már nem is kellene, hogy furák legyenek ennyi minden mellett. Peter is sokat látott már a világból, valahogy Parkerék mindenütt kellően multifunkcionálisak.
- Nos legalább nem nézünk úgy ki, mintha tükörbe néznénk. - Paul Rudd és az akármilyen film amit emleget találó lehet, én csak ilyennel szolgálhatok. Nekem inkább a gonosz iker suhan át a fejemen, mint találó pont. De végül nem kezdek el viccelni vele.
- Könnyen meglehet, hogy így van. Vagy ez valami átok, én próbálok vigyázni a többiekre, akikkel szintén találkoztál. De pont az ilyen gondolatok miatt szoktam néha azt érezni, nélkülem nagyobb biztonságban lennének. - ezt sosem említettem egyiküknek sem, alighanem ez is ilyen Parker szokás lehetett, amit Peter talán meg is ért.
- Ultron hatalomra vágyott, irányításra, kontrollra az emberek fölött. Látod elég egyetlen aprócska változás és milliónyi mást idéz elő. Ultron élvezi a hatalmasok harcát, miközben ő lehet az, aki megkegyelmez. A vége ugyanúgy pusztulás lesz, de másképp. Lassan. A zsigereidbe hatolva, azt hiszem ez a találó feltételezés rá.
Nem okoltam Petert abban, ahogy érzett, én sem bíztam bármelyik mágusban. Niel kivétel volt, benne bízott Romy, nekem mi okom ne lett volna? Vagyis voltaképpen adtam neki egy esélyt és jelen pillanatban látom, hogy össze is szedte magát.
- Ebben nem vagy egyedül. És azt hiszem akkor élnék a lehetőséggel. De cserébe is elvárom. A Harsona is tud problémákat okozni esetenként. - nyújtottam is a kezem neki, minthogy lássa, komolyan is gondoltam.
- Hát ezt a figurát én nem láttam. De jött át néhány mágus velem, akik nyitották az átjárót amin keresztül érkeztem. Megismertem egy itteni mágust, aki segít nekem ezügyben, elvégre az ő variánsa toppant be. Inkább azt áruld el, hogy mennyire lenne rizikós, ha maradnék?
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •

Peter Parker a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Feb. 10, 2024 9:09 pm
responsibility
When you're under duress there's a change in your views. Look at what fate has produced, they say I've wasted my youth, I know I've helped, but I'm still getting hate for my moves. I'm facing the truth: If you got the power, then you can not make an excuse.
Vicces... amikor több, mint egy évtizede belevágtam ebbe az álarcos kis magánakciómba, az egész még nem volt több, mint egy fiatal kölyök nyughatatlan és egyben talán hangányit átgondolatlan szárnypróbálgatásai. Egy pillanatig sem gondoltam bele abba, hogy mindaz, amit teszek, túlnyúlik majd a közvetlen szomszédságomon, az pedig végképp nem fordult meg a fejemben, hogy az arcom elrejtése, s a képességeim egyre gyakoribb használata által mekkora mértékben tágul majd ki előttem a világ. És persze jogosan kérdezhetné bárki: "De hát miért fontos ez, Peter?" Mert nem kéne, hogy az legyen, nem igaz? De az, és ilyenkor, mikor épp például a multiverzum hever terítéken beszédtémaként, egy olyan személy társaságában, aki maga is egy másik világban született, hatványozott erővel vág arcon azon felismerés, mennyire naiv voltam azokban az első években. Tonynak igaza volt, a kezdet mindig tiszta, mindig izgalmas. De elkerülhetetlen, hogy idővel minden nehezebbé és bonyolultabbá váljon. Azt hiszem, a felnőtté válás szerves részét képezi az, hogy ezzel a ténnyel megbékéljünk. Ám ami engem illet, még dolgozok az elfogadáson.
- Nos, ha egy kicsit is egy rugóra jár az agyunk, úgy hiszem, felvetné, hogy megalapíthatnánk a "Parker-ék Tanácsát". ─ üsse kavics, a Pók-Kód jegyében megteszem én helyette. Amúgy, ha jól emlékszek, valami képregényben olvastam egy hasonló koncepciót, de ez most mellékes. Szeretnék könnyíteni azon gondolat súlyán, hogy pontosan hányan is lehetünk... hát, odakint.
- Ilyen kijelentés rám is elég gyakran igaz, szóval most megkönnyebbültem, hogy a szorult helyzetek az alternatív síkokon is adottak és nem csak "én-specifikusak." ─ tényleg nem egyszer gyalogoltam már bele mindennemű terv vagy előzetes felkészülés nélkül olyan szituációkba, amik miatt egy hajszál híján a helyszínen hagytam a fogamat. A legközelebb ehhez, nem meglepő módon, Thanos került és a Titánon történtek a mai napig nem tartoznak a legkellemesebb vagy éppen a feldolgozás egészséges fázisain átesett emlékeim közé.
- Akkor ennyit a happy endről, hm? ─ egy fintorral, és persze szigorúan hatvan szekundumos néma csenddel vettem tudomásul a másik kiadásom meglehetősen kellemetlen sorsát. Azért reménykedek benne, hogy elég idő jutott neki a szeretteivel, mielőtt.... de hát hazudnék, ha azt mondanám, hogy ezt az eshetőséget én nem vettem számításba, és a részletek ismeretének hiányában abból kell kiindulnom, hogy alter-én úgy gondolkodott, ahogy én is, így amikor megtörtént, az nem egy váratlan lezárás volt, és ennek tudható be az, hogy annyira nem rökönyödök meg a híren, mint amekkora ledöbbenés talán illendő lenne ilyen esetben. Én se kezdtem el félretenni a nyugdíjas évekre, nem véletlenül. Igaz, ebben már közrejátszik az is, hogy a tanári fizetésből nem sokat lehet megspórolni.
- Már nem dolgozok itt, de ha tippelnem kellene, a történtek fényében biztosan alaposan megválogatják, ki fér hozzá ezekhez a növényekhez. Nem beszélve a másfél tucatnyi biztonsági előírásról, aminek meg kell felelni bármilyen vizsgálat megkezdése előtt. ─ ha nagyon szigorúan nézzük, én sem tartózkodhatnék itt, de ez van akkor, ha valakit Dr. Crawford a jegesként feltűntetett szívébe zár. Mert tagadhatja akármilyen vehemensen, tudom ám, hogy én vagyok a gyengepontja! Éééés elképzelhető, hogy rágtam egy darabig a fülét, mire mesélt végre valamit a növénykutatásokról. Tudta jól, hogy meg fogom jegyezni a biztonsági zár feloldószekvenciáját, mikor először megmutatta nekem, hol tartanak, és ha annyira nem akarna itt látni, már megváltoztatta volna.
- Tudod, éppen az teszi ezt az egészet nagyon kiütközővé minden mással szemben, hogy egyáltalán nem kellene furának lennie. Úgy értem, szuperhumánok, mágia, istenségek, földönkívüliek, szintetikus androidok, ezek mind ismertek már a világomban, mi több, ezek csak azok, amikről én is tudok, és az én ismereteim erősen korlátozottak. ─ és akkor még enyhén fogalmaztam, hiszen ezek közül többel is csupán futólag találkoztam és így felszínesek az ismereteim.
- Mégis, ahogy itt állunk, nem tudok szabadulni attól a gondolattól, hogy valami ilyesmit érezhetett Paul Rudd karaktere, amikor először találkozott önmagával abban a nagyon elfuserált Netflix vígjátékban. ─ pedig ebben az esetben többről is beszélhetünk, mint a pusztán személyiségjegyeinkben felfedezhető különbségek.
- Áh, tehát semmi különleges, csak az ősöreg történet. ─ ha annyi dollárom lehetne, ahányszor hallottam már az "Ezt még megkeserülöd!" elcsépelt dumát, az emberek azt gondolnák, hogy Tony Stark adoptált fia vagyok, ami... azért bizarr lenne. Jó arc volt, meg minden, de barátomként láttam őt, sosem apafiguraként.
- Okkééé, kezdek észrevenni ebben egy sémát, és nyugodtan javíts ki, ha nem így van, de már aggódok, hogy bárkire kérdezek rá, az illető halott lesz. ─ ami persze nem Kaine hibája, de vicces, hogy egyből kétszer egymás után sikerült beletenyerelnem ilyesmibe. Vagy a rendkívüli jó érzékeim érvényesülnek. Már megint. Tony halott. Alter-én halott. Ha ezután az jön, hogy Marvel Kapitány is halott, depressziós leszek!
- De mi értelme a tervének? Nálunk Ultron célja az volt, hogy egyetlen csapással lesöpörje a bolygó felszínéről az emberi fajt, adottságoktól függetlenül. Ne érts félre, nem kívánom, hogy ezt tegye a te világodban, de nem fér a fejembe, hogy mit ér el egy fejlett, mesterséges intelligencia azzal, hogy létrehozott egy ilyen... Csatavilágot. ─ sötét gondolat, tagadhatatlanul, de logikusabbnak tűnne egy totális nullázás, mint egy elnyújtott háború, amiben a változók bármelyik pillanatban az ellen fordulhatnak, akinek kezében az irányítás, a hatalom centralizálódik.
- Én igyekszek tisztességes távolságot tartani úgy kb. mindentől, ami megközelítőleg is kapcsolódik a misztikus tanokhoz... ─ tekintve Kaine esetét, ez nem is róható fel nekem, és nem bánom, hogy így tettem.
- ... de ha segítség kellene az illető kézre kerítésében, csak szólj! ─ talán a Legfőbb Varázslók is besegíthetnek az ügyben. Biztos van valami arany iránytűjük vagy hasonló ereklyéjük, amivel be lehet mérni a hozzájuk hasonló energiákat.
- Jogos! A Harsona fejének úgysem kell több az utálkozáshoz, mint valaki, aki egy pók-szimbólumos szerkót húz és eléri, hogy felkerüljön a YouTube-ra. ─ elszomoríthatna ez a tény, de a jó öreg Jonah felől már hosszú ideje nem számítok másra. Bírom, de határozottan megkönnyítette a döntést, hogy otthagyjam a szerkesztőséget.
- Nem részesültem ninja kiképzésben Nanda Parbatban, de az Assasin's Creed játékokból sokat lehet tanulni. ─ ejtek meg egy játékos vigyort. Nem szeretek a képességeimmel felvágni, inkább elviccelem. Úgy fest, ezt még akkor sem vetkőzöm le, ha a beszélgetőpartnerem történetesen tisztában van azon lehetőségekkel, amikkel mások nem.
- Mint mondtam, te vagy az első. ─ rázom meg fejem lágyan a kérdésére.
- Vagyis, tavaly váltottam pár szót egy ürgével, aki azt állította, hogy nem idevalósi, de elrendeltetésről, meg valami totemekről is beszélt, mielőtt közölte volna, hogy összekevert valakivel, úgyhogy... ─ megvonom a vállam, hogy ezzel is jelezzem, felesleges ennek bármekkora hitet megszavazni.
- Talán ezért is vagyok most kissé meglőve. Olyan kihívásokhoz vagyok szokva, amit le tudok hálózni, meg lehet ütni vagy egy kis fejtörés segítségével megoldani. ─ de a multiverzumra aligha léteznek bevett képletek. Mégis hogyan oldasz meg egy egyenletet, aminél végtelennel kell számítani?
2025. 10. 10.
ESU, Queens

Peter Parker
Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 30.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Középiskolai tanár
Ki van a képen? : Dylan O'Brien
Peter Parker
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Feb. 10, 2024 7:02 pm

Peter & Kaine

Furcsa érzés volt Peterrel szembenézni, amikor egyszer már láttam őt - tudom, hogy nem őt - meghalni. Akkor elkéstem azzal a segítségnyújtással, utána pedig fogalmam sem volt arról, hogy miféle reakciót vált ki belőlem, ha találkozok vele. Mostanra mindannyian okosabbak voltunk, lepörgött egy olyan forgatókönyv, amit még én sem kívántam. Minél régebbiek voltak az emlékek és minél távolabb voltam a saját világomtól, annál tisztább lett a tudatom és tört utat magának a saját személyiségem. Ezt nehéz lett volna egyáltalán bárkinek elmagyarázni, gyorstalpalóért pedig még csak Warrenhez sem tudtam volna elmenni, ugyanis elföldeltem a projektjeivel és az egész életművével együtt.
Visszagondolva a legésszerűbb lépés volt Romytól ha szándékos volt ha nem, de már azt is tudtam, hogy ösztönösen cselekedett, akár csak én olyan sokszor. Peter megjegyzésére biccentettem. A hely és az egész egyetem nekem idegen volt, Warrennek volt egy különálló létesítménye is valahol a csatornahálózat szintjén elrejtve, de nem tudtam arról sem, hogy egyetemen tevékenykedett volna. Valaha régen talán igen.
- Alter-Peter. Biztos tetszene neki. - halovány mosoly suhant át az arcomon, ez a Peter egészen humoránál volt a feszült helyzet oldásában. Abban egy percig sem kételkedtem, hogy lehetnek sejtései vagy legalábbis feltételezései rólam. A kíváncsisága ez esetben teljesen természetes volt, ahogy rögtön a lényegre tért.
- Meglepte, majdnem a veszte lett. - válaszoltam őszintén neki kertelés nélkül. Hiszen még mindig a likvidálására teremtettek meg, kár is lett volna terelni. De attól tartok Peter nem érné be ennyi információval.
- De az én kísérletem volt a sikertelen prototípus, a tökéletes klón kivégezte később. - nem akartam azt sem, hogy kételkedjen a projekt sikerességében, ugyanis ha itt is fennáll ez a helyzet, akkor egy Ben talán neki is nagy falat lenne egyedül. Furcsa érzéssel töltött el annak a gondolata, hogy talán segítenék Peternek. Mindazonáltal bűntudatom volt még mindig és szerettem volna, ha tudja, hogy nincsenek valójában ilyen szándékaim. De tényleg el kellett ismernem, a remekül elcseszett időzítésben valóban osztoztunk.
Peter azt hiszem bizalmat szavazott nekem azzal, hogy valóban úgy tett, mintha csak előre tekintene. De tényleg ennyire könnyen kezelte az incidenst vagy a létezésem? Még neki is nagy falat lehetett a tudat, hogy a variánsa klónja voltam és ha nem lettem volna az egész ügy egyik alappillére, akkor valószínűleg egy ilyen kijelentésbe én is beleszédültem volna. Mégis érdekes volt látni, hogy valaki előnyt kovácsolt a helyzetből és az újonnan teremtett dolgokkal kezdett el kísérletezni.
- Beavatatlanok helyében nem terjeszteném ezt a cuccot, Laze minket is néha bekábít valami pösszel. - azért vicces volt elképzelni, hogy tényleg mind behaluznánk, de ő legalább tudott módosítani rajta, ha valami túlságosan elszabadult volna.
- Elhiszem, hogy fura. - eltűnődve figyeltem Peter arckifejezését, tudtam én, hogy még sokat kell ezt emésztenie akkor is, ha hagytam neki épp elég időt. Talán igazán erre egy emberi élet sem lenne elegendő, de talán nem kívánna azonnal a háta közepére se vagy vissza a másik világba.
Még mindig nem értette, hogy attól függetlenül, itt nincs ilyen állapot, még nem garancia arra, hogy nem fog bekövetkezni.
- Megállította a Sakált. Ez épp elég indok volt a dokinak ahhoz, hogy bosszút forraljon. - válaszotlam köntörfalazás nélkül. Warrennek a tökéletes védelmi osztag legfeljebb sokadik terve volt, az elsődleges a bosszú volt. Pókember pedig alaposan borsot tört az orra alá.
- Tony Stark nincs nálunk. Ultron megölte. - némi hezitálással úgy döntöttem, picit körbesétálom ezeket a fura formájú növényeket. Nem is rémlett, hogy ilyeneket vetett be, finoman szólva még mindig homályos, mit csináltam. Nem vártam, hogy Peter azonnal feltérképezze a világomban uralkodó viszonyokat, de minduntalan rátapintott valami lényeges kérdésre.
- Az én világomban hatalmi hierarchia uralkodik, Ultron pedig azokkal cimborál, akik erősek és mellé állnak. Megosztottak a varázslók is, folyamatosak a kisebb-nagyobb összecsapások. Az egész bolygó gyakorlatilag egy háborús övezet, de arra még nem volt példa, hogy nyissanak egy ilyen portált. Aki pedig nyitotta, itt van. De már dolgozok az eltüntetésén. - véletlenül sem szerettem volna, ha szem elől veszne vagy kárt okozna ebben a világban.
- Vagy csak azt gondolták, én te vagyok. Nekem is van felszerelésem. - pillantottam kicsit hamiskás félmosollyal Parker felé. Persze szándékosan nem hívtam fel magamra a figyelmet.
- Tökéletesre csiszolták a beolvadási képességem, de talán téged sem kell félteni ebben. - céloztam egyben arra is, hogy ez amlyan Pókember-skill volna.
- Hamarosan már csak én leszek. Miért, te tudsz másokról is, akik máshonnan jöttek? - most már ez érdekelt engem is.
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •

Peter Parker a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Jan. 09, 2024 7:49 pm
responsibility
When you're under duress there's a change in your views. Look at what fate has produced, they say I've wasted my youth, I know I've helped, but I'm still getting hate for my moves. I'm facing the truth: If you got the power, then you can not make an excuse.
Örülök, hogy sikerült tisztáznia a történteket a... izé... csapatával? Barátaival? A kapcsolati rendszer pontos meghatározását illetően kissé meg vagyok lőve, azt viszont volt már szerencsém (többször is) a saját bőrömön tapasztalni, hogy a visszatartott információk pusztító forgószélként képesek végigrongyolni mindazon, amit addig biztos pontnak gondoltál az életedben. Megkönnyebbülésssel tölt el a tudat, hogy ezúttal ez nem következett be. Egyben reménykedésre is okot ad, hogy Kaine talán mentesül a rám jellemző Parker-szerencse és az azzal járó, a szociális életre gyakorolt, kevésbé jótékony hatások alól.
- Meglepő húzás volt, annyi biztos. ─ ráadásul olybá tűnt, hogy ő volt az egész társaságból, akit a leginkább megviselt, ami történt, emiatt szerettem volna biztosra menni, hogy minden oké. Minimális dedukcióval le lehetne vonni a lány törődéséből, pontosabban annak mértékéből a kézenfekvő következtetéseket, de ez már Kaine dolga lesz, ha még nem tette meg.
- Variáns? Ez az elfogadott szakkifejezés rá? ─ felvont szemöldökkel pillantok rá a szó hallatán, de minél inkább ízlelgetem, annál jobban szétterül az arcomon egy elégedett mosoly, mintha csak az egyik diákom frappáns megoldását értékelném vele, s az apró hümmögéssel, amellyel nyugtázom magamban az új ismeretet.
- Igazából tetszik ez a szó! Találóbb, mint az Alter-Peter vagy a Párhuzamos Pók. ─ amikkel különben sem tettem túl magasra a lécet, de hát nem is vagyok szakértő, maximum lelkes elméletgyártó.
- Na és mi a helyzet a variánsommal? Hogy fogadta, mikor megtudta, hogy... tudod... ─ bökök az irányába állammal, szavak nélkül próbálva meg rávezetni arra, hogy a klónozás tényére utalok kérdésemmel. Alapvetően ennek nem kellene fontosnak lennie, de tekintettel az első találkozásunkra, és azon morzsákra, amiket elejtett Dr. Warrenről, nem gondolnám, hogy túlzottan barátságosan viszonyult volna az a kiadásom odaát a fejleményekhez. Nem tudom, milyen események vezettek odáig, hogy az a Miles ki akart szúrni az ottani Pókemberrel, de kitartok azon teóriám mellett, miszerint két világ közt legalább annyi eltérés is található, mint ahány hasonlóság.
- Ugyan, ne emészd magad miatta! Kétségbeejtő vagy sem, egy ilyen incidens nálam egy furább hétvégével ér fel. Az első gimis évzáró bálunkat például jobban hazavágtam. ─ szeretném magamat azzal a gondolattal nyugtatgatni, hogy ezeknél az incidenseknél az iskolai rendezvények a közös nevező, de ennyire még én sem vagyok jó az önámításban. Mi több, avatatlan doktora vagyok annak, hogy a végeredmény nem feltétlenül tükrözi a mögötte álló intenciókat.
- És mellette az egész szemeszterre elegendő feladványt is adott a hallgatóknak és kutatásvezetőknek egyaránt. ─ egészítem ki a kijelentést egy elismerő biccentéssel megtoldva a mondandómat.
- Nos, ha úgy érezné, hogy akad némi elütnivaló ideje, szerintem a helyi bioszosok értékelnék az észrevételeit. ─ persze, teljesen érthető, ha valaki az ilyen jellegű tehetségét inkább szeretné rejtve tartani a biztonság kedvéért, így a felvetésem egy komolytalan lehetőségként kategorizálható, mellyel a múltkori nyílt nap utóhatását próbálom semmiségként feltűntetni. Kell is ez a könnyebbség, mert érzem a levegőben, hogy ami ezután jön, az már nehezebben lesz emészthető.
- Igaz, persze... bocs, de ezt még szoknom kell majd! Nem igazán volt eddig szerencsém találkozni valakivel, aki olyan, mint én. ─ egy másik kiadásommal meg még inkább nem, márpedig jelenleg ezt is kipipálhatjuk a listáról.
- Elkeserítő idők, elkeserítő döntések, igen, ez megmagyarázná, miért látja valaki szükségét egy ilyen kutatásnak. ─ de ez csupán a történet fele és én még mindig rendelkezek néhány kérdőjellel a másik felét illetően.
- De ez nem magyarázza meg az alany kijelölését. Azt mondtad, a világodban a Bosszúállók elbuktak. Akkor miért nem közülük próbált meg klónozni valakit? Ha megvolt hozzá a technológiája és a szükséges háttértudás, egy csapat Tony Starkkal simán helyrehozhatta volna a katasztrófák okozta károkat. ─ nyilván nem várom el tőle, hogy minden egyes kérdésemre határozott válasszal is tudjon szolgálni, de szeretném ezt az alkalmat megragadni legalább arra, hogy kiadjam őket magamból.
- Mágiahasználók? ─ emelem ki ezt a részt a történetéből, de inkább csak magamnak, semmint tényleges kérdéses pontként. Ha valaki, akkor Strange világíthat rá arra, milyen tudás birtokában állhattak a varázslók Kaine világában. Amire úgy érzem, szükség lesz a jövőben. De egyelőre ezt megtartom magamnak.
- Fél év, huh? Meg kell hagyni, ügyesen radar alatt tudsz maradni. Jameson még nem kapott szívrohamot, hogy két Pók szaladgál a városban. ─ vigyorodok el, noha fogalmam sincs, hogy az ő sötétebb New Yorkjában létezhetett-e a Hírharsona.
- Egyedül te pottyantál át azon a varázsportálon? ─ nem szeretném, hogy úgy érezze magát, mintha kihallgatnám vagy ilyesmi, de ez fontos lehet annak eldöntésében, hogy miként járjunk el a továbbiakban.
2025. 10. 10.
ESU, Queens

Peter Parker
Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 30.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Középiskolai tanár
Ki van a képen? : Dylan O'Brien
Peter Parker
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Kedd Jan. 09, 2024 8:55 am

Peter & Kaine

Számomra annyira furcsa volt egy olyan személlyel beszélgetnem, akit ismertem, akiről egészen eddig azon a véleményen voltam, hogy meghalt. Persze az az én világomban volt és nem ebben, de a tudat nem egy olyan dolog volt amit csak úgy könnyedén félre lehetett volna söpörni. De persze számoltam ezzel, amikor úgy döntöttem, hogy ide jövök és nem kerülgetem tovább. Ez egy rettentően rossz szokás volt és nem akartam már úgy húzni, mint a rétestésztát. Így sem beszéltem erről a dologról senkivel, főleg nem az érintettekkel, hát beütött a legnagyobb káosz, amit elképzelni tudtam. Meglepni másokat, sokszor stratégiai előny, most csak elsüllyedni szerettem volna tőle. A napokban már éreztem, hogy ide kell jönnöm és pontot tenni a dolog végére, addig úgysem fogok én sem megkönnyebbülni. Ugyanakkor tele voltam kíváncsisággal, hogy vajon erre a Peterre milyen életút várt. Ő ahogy látom pont annyival idősebb, amennyivel lennie kell.
- Romy? Igen. Tisztáztuk, hogy ami történt, az nem volt annyira sokkoló, mint gondolta. Magát már sikerült megráznia, de nem kalkulálta azt bele, hogy én többet bírok. - meglepett, hogy mindjárt róla érdeklődött. Vajon miről maradtam még le a telefonszámcserén kívül? A telefonszám... lehet Petert egyszerűen csak fel kellett volna hívnom és nem itt zaklatnom. De már mindegy volt, itt voltunk az ESU kampuszán, a tanszéken, én pedig még mindig úgy gondoltam, hogy a rossz emlékeknek ez is egy leküzdési módja. A helyszín. Igen, a helyszín fontos.
- Csak annyira tökéletes, mint a tiéd. Vagyis a variánsodé. Sok mindenben hasonlítok rá. - az időzítés amolyan pók-dolog volt, én legalábbis ezt gondoltam. Volt elég időm elmélkedni a képességeimen, legalábbis azon részén, ami egyezik is az övével. Egyformák voltunk odaát, egyikünk sem tudta volna legyőzni a másikat. Épp ezért ért váratlanul, hogy Bennek sikerült. Ezt egyelőre azonban nem akartam előhozni, az egy másik témakör volt. Inkább csak biccentettem ahogy az útra invitált és követtem őt. Rá bíztam, hogy hová megyünk, valami azt súgta, hogy nem oda, ahová zsigereimben sem szerettem volna menni. Vagyis jó lett volna szétnézni, hogy ez a Warren hol tart a kutatásában. Ismerve a projektjeit talán nem lett volna annyira nehéz. De egy üvegház villant előbb be, majd tűnt is fel a szemeim előtt.
Peter válaszára én is elmosolyodtam. Pont ugyanazt mondta, amit én is neki. Az evilági Pókembernek is helyén volt a humora és biztosra vettem, a legutóbb is bedobta, csak én nem sokra emlékeztem. Sőt az is biztos, hogy nem a megfelelő módon válaszoltam neki.
- Nem így szerettem volna bemutatkozni. Igazából próbáltam egy kicsit beilleszkedni ebbe a világba, mielőtt felkereslek. Zavart, hogy nem tudok semmit. De örülök, hogy hozzá nem vágtam semmit. Mondjuk úgysem hagytad volna. - kedvem támadt kicsit bejárni a helyet. Valami mintha rémlett volna egy hasonlóról, de annyira más volt a két világ, Warrennek már nem is itt volt az a titkos laborja, ahol megteremtett.
- Látom, Laze elég termékennyé tette itt a talajt. - más magyarázat nem volt rá, hacsak nem a mutációt érti ez alatt. Persze azt én már otthon megszoktam és ezt nem is terveztem magamban tartani.
- Meglep ha azt mondom, minden nap találkozok valami újdonsággal? Már nem is tudom mióta nem láttam egy normális növényt. - persze az én humorom sehol nem volt az övéhez, de éreztem, hogy az én feszültségemet oldja. Amit mondott, azt még relatíve értettem is. Már nem csak amiatt, mert bizonyos szintű ismereteim nekem is elérhetőek voltak, de Lili és Laze gyakran tartottak ilyen kupaktanácsokat, én pedig bárhol tartózkodtam a lakásban, úgyis hallottam. Lassan már én is diplomát szerezhetnék biológiából.
- Fél éve. - válaszoltam egyszerűen. Persze sejtettem, hogy ennyivel nem éri be, de a kérdésre a válasz tökéletesen megtette. Biztos érdekelték a körülmények is. Előbb még figyeltem, ahogy Peter próbál pontosítani, mire is gondol, de én tudtam, hogy hogy érti.
- Ne aggódj, értem a kérdést. Haosnlóképp gondolkozok. - hívtam fel máris erre az aprócska tényezőre a figyelmét. Azt most nem akartam megemlíteni, hogy számos bosszantó és kevésbé bosszantó tényezőt is örökül kaptam. De nem akartam lemásolni, eszem ágában sem volt olyanná válni, mint ő.
- Az én világom sokkal rosszabb, mint ez, ott a Bosszúállók idejekorán elbuktak. Ez pedig magával vonzott egy rakás katasztrófát, talán az én Warrenem ezért járt sokkal előrébb, mint a tiéd úttörő kutatásaiban. - vontam vállat. De persze nem akartam ezzel lerendezni a dolgot.
- Amikor átjöttem, egy csapat mágus harcolt láthatóan egymással, amikor véletlenül nyitottak egy átjárót. Én pedig... vitt a kíváncsiság.
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Jan. 05, 2024 5:15 pm
responsibility
When you're under duress there's a change in your views. Look at what fate has produced, they say I've wasted my youth, I know I've helped, but I'm still getting hate for my moves. I'm facing the truth: If you got the power, then you can not make an excuse.
Halk nevetéssel fűzöm össze azt a bólintást, mellyel a mások meglepéséről szóló válaszát nyugtázom. Bizonyos perspektívából nézve, ebben a "nincs jobb alkalom a mostaninál" mentalitásban semmi meglepő sincs, hasonló gondolkodásmódot alkalmazok jómagam is, különösen akkor, amikor álarcban vagyok. De, tudván, amit tudok (vagy inkább, amit kapizsgálni vélek), úgy ítélem meg, hogy már így is épp elég közös van benne és... nos, egy alternatív Peter Parkerben (ami már önmagában egy meglehetősen szédítő gondolat), így szerencsésebb, ha nem világítok rá extrában olyan vonásainkra, amik még további azonosságokat fednek fel.
- Ezzel mindig előnyből indulhatsz. Ha így nézzük, ez egyáltalán nem egy rossz stratégia. ─ persze, mindig lesznek változók, melyekkel lehetetlen számolni, de a kezdeményezés lehetőségének megragadásával diktálhatunk bizonyos feltételeket. Ismertem egy páncélos géniuszt, aki ezt már-már művészi szintre emelte. Egyébként erősen kétlem, hogy Kaine pont az én dícsérő szavaimra tartana igényt, viszont így szeretném megelőzni, hogy tévesen azt feltételezze, bánom, hogy eljött. Ugyanakkor nem kerüli el a figyelmemet az sem, mennyire visszafogottan osztogatja az információt az imént feltett kérdésemre, és akár ennyiben is hagyhatnám... ami csábító, mert alapvetően nem áll szándékomban megnehezíteni a dolgát... mégis, két ember helyett is elég idegesítő és makacs tudok lenni ahhoz, hogy ne a kényelmesebbik utat válasszam.
- Remélem, a vöröshajú lány is jól van, úgy tűnt, az a zárómutatvány eléggé megviselte. ─ direkt nem megyek bele a képességei taglalásába, ahhoz a folyosó azért elég nyilvános hely és abból indulok ki, hogy senki sem szeretné a hétköznapitól ekkora mértékben eltérő képességeit közhírré tenni. Ez mondjuk nem jelenti azt, hogy nem lennék kíváncsi a részletekre, nem cikáznak agytekervényeim között a kérdések, vajon bionikus energiáról vagy elektrokinézisről van-e szó, esetleg külső forrásból származó áram konduitjává teszi-e ilyenkor magát, de nem emiatt hoztam szóba a dolgot, és nem is azért, hogy a felhánytorgatásával bűntudatot ébresszek a mellettem állóban. Szimplán arról van szó, hogy a szóban forgó személy tűnt a legelszántabbnak, ami Kaine lenyugtatását illeti, és bár a környezetem számára sokszor tűnhetek olyannak, aki szociális vakságban szenved, fel szoktak tűnni bizonyos jelek. Az a féltés pedig egy fokkal komolyabbnak tűnt a barátinál, ami, ha a pókképességekkel rendelkező világutazó kicsit is olyan, mint én, azt jelenti, hogy Kaine emiatt csak hatványozottan ostorozhatta magát a napokban a történtek miatt.
- Tökéletes az időzítés, ne aggódj emiatt! ─ szavaim közben fejemmel biccentek is a folyosó vége felé, hogy nyugodtan kövessen. Az első gondolatom az volt, hogy két korábbi mentorom laborjában beszélgethetünk, de figyelembe véve a Dr. Warrenhez (vagyis, a férfi egy másik verziójához) fűződő fenntartásait, ezt az utolsó pillanatban elvetem és helyette azt az ajtót lököm be az érintőképernyős panel aktiválása után, ami a tetőn lévő kisebb üvegházhoz vezet. Bónusz a friss levegő, és nem kell tartanunk attól, hogy Dr. Crawford váratlanul besétálna egy minden bizonnyal egyébként is súlyos téma közepére. Gyanítom, Kaine se bánja, ha egyelőre nem kell a (szó szerint) távoli rokonomként, vagy akár puszta véletlen egybeesés miatti névrokonomként bemutatkoznia.
- Persze, minden okés. ─ már amennyire minden okés lehet egy olyan életmód mellett, amelyet én folytatok. Ugyanakkor nagyon is értem, miért teszi fel a kérdést, de a ziccert, hogy galád módon saját tömör válaszával szembesítsem, mintegy felmutatva a Yu-Gi-Oh tükörkép kártyáját, mégsem tudtam kihagyni. Azért egy szelíd mosoly kíséretében még hozzáteszem, hogy megnyugtassam:
- Kemény nő ő, rosszabbat is átélt már miattam. ─ ami, kontextusból kiragadva nem kellene, hogy bárki számára megnyugtató mondatként hangozzon, de ha esetleg emiatt emésztené magát, megérdemli, hogy tudja, feleslegesen teszi.
- A barátod húzása óta megugrott a vizsgált példányok száma. ─ mutatok érdekesség gyanánt a közelmúlt során némileg zsúfolttá vált üvegházra, miután felértünk. Amolyan "hozzunk ki egy szerencsétlen helyzetből valami pozitívat" üzenetű érdekesség ez tőlem.
- Az ESU néhány kutatója, a fél biológia tanszékkel karöltve azt térképezi fel, milyen hatással volt a növényekre sejtszinten a spontán serkenés, és átadható-e ez a gyors fejlődést segítő jelleg keresztezés útján más példányoknak. ─ tőlem származott az ötlet, ahogy az is, hogy a nyugtató hatású spórákat hasznosítsam Dr. Warren állapotának ellensúlyozásához. De mindez most mellékes.
- Szóóóval... ─ nehéz ilyesmibe belekezdeni, épp ezért kétlem, hogy lenne járhatóbb út a sebtapasz megközelítésnél.
- Mikor érkeztél? ─ vetek rá egy pillantást a kérdés feltevésével egyidőben. Kezdjük valami egyszerűbbel. Már amennyire az egyszerű még létező fogalom egy ilyen téma esetében.
- Mármint, nem úgy értem, hogy ide, hanem... ─ pillantok körbe a tetőn, hogy aztán mutatóujjammal körözve utaljak mindarra, ami körbevesz minket.
- ... ide. ─ ennyit a könnyű kezdésről. De mentségemre szóljon, nem volt szerencsém beszélgetni más Pókemberrel, a párhuzamos világokkal kapcsolatos tudásom pedig... nos, mondjuk úgy, hogy a teóriákon túli forrásom nem volt éppen a legmegbízhatóbb narrátor az univerzumban. Multiverzumban. Apám, de összezavaró ez....
2025. 10. 10.
ESU, Queens

Peter Parker
Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 30.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Középiskolai tanár
Ki van a képen? : Dylan O'Brien
Peter Parker
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Jan. 05, 2024 3:33 pm

Peter & Kaine

Milliószor döntöttem el magamban, hogy felkeresem Petert, majd ugyanennyiszer vetettem el az ötletet. Sosem jött olyan reggel, hogy úgy ébredjek, én márpedig készen állok mindent átbeszélni vele. A problémám sokrétű volt és nem elsősorban a kettőnk első konfliktusából fakadt. Inkább úgy fogalmaztam volna meg a szándékom, hogy egyfajta törlesztés lenne az én világom-béli Peter felé, aki szebb jövőt kaphatott volna. Valóban nem bíztam abban, hogy az evilági Warren más lenne, mint aki engem megteremtett. Túlságosan belém égett a rossz emlék, de megígértem, hogy magyarázatot adok. Még ha nem így szó szerint, de tartoztam a rombolásért ennyivel.
Igazából pont milliószor gondoltam meg magam újra és újra ezen az istenverte széken gubbasztva a tanszék bejáratánál, mint amennyiszer nem álltam végül fel róla. Nem tudtam mit kezdeni közben a karjaimmal, szívesebben raktam volna zsebre, fontam volna össze magam előtt, vagy pakoltam volna a térdemre lazán, ha ennyivel letudtam volna a nyugtalanságom. De folyamatosan változtattam a pozitúrán és az sem segített a helyzeten, hogy alkalomadtán ökölbe szorult a kezem.
Mennyi ideje ülhettem itt? Percek, órák óta? Miért volt ilyen minimális a forgalom? Diákok jöttek és mentek, többnyire csak megnéztek maguknak és már haladtak is tovább. Én is egyszer majdnem felpattantam, amikor a mellettem ülő lány is felkelt, hogy órára menjen. Most azt is hasznosabbnak véltem, mint itt gubbasztani. Az sem volt egyáltalán biztos, hogy ma bejön és akkor fölöslegesen várakozok itt.
Ha Peter nem szólított volna meg, akkor lehet a sok kifogás gyűjtése közepette tényleg felkelek és lelépek, mert minél tovább voltam itt, annál helytelenebbnek ítéltem meg a jelenlétem. Végül vettem csak egy nagy levegőt és lassan kifújtam. Tekintetemmel a hang forrását kerestem és amint közelebb ért, valóban felkeltem.
- Jó szokásom meglepni másokat. - kivételesen nem csak rá értettem, hanem mindenki másra. Egy kósza mosolyféle ugyan átfutott az arcomon, de azt inkább igyekeztem feltérképezni, hogy a meglepettségen kívül mire számíthatok még ugyan tőle. A mosoly bizakodásra adott okoz, a kézfogást pedig elfogadtam. Nem éreztem azért ettől annyira sínen a dolgokat, Peter jó tulajdonságai közé tartozott, hogy nem fordult el másoktól. Nem akartam olvasni a viselkedéséből, inkább randomizálni akartam a találkát.
- Persze, minden okés. - nem voltam egy szószátyár, ez pedig főleg most kiütközött abban, hogy leginkább a kérdésre válaszoltam. Na meg tényleg nem itt akartam beszélgetni, ellenben nem tudtam neki milyen tervei voltak mára, elvégre én érkeztem hívatlanul.
- Ahogy neked kényelmes. Ígértem, hogy még beszélünk, de igazából nem tudtam mikor lenne aktuális. - ezzel megindokoltam az ittlétem mostani okát is, meg félig magyarázatot adtam arra is, hogy milyen szándékkal jöttem. Nem állt szándékomban a múltkorit megismételni. Ha pedig neki is kényelmes, elindulok bárhová utána.
- Veletek minden rendben? - céloztam a nőre aki vele volt és akiről még nem egészen sejtettem, hogy kicsoda volt. Az én világomban Peternek már felesége volt, aki ugyan hasonlított rá, de nem tudhatom, Warrenen kívül még miféle változások történtek ideát.

 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Csüt. Jan. 04, 2024 6:41 pm
responsibility
When you're under duress there's a change in your views. Look at what fate has produced, they say I've wasted my youth, I know I've helped, but I'm still getting hate for my moves. I'm facing the truth: If you got the power, then you can not make an excuse.
- Ne aggódjon emiatt, professzor, majd én átnézem a tesztek eredményeit! ─ fordulok egyet a gurulós székemmel, hogymobilomat fülemhez nyomva  hátranyúljak egy egyel kisebb csavarhúzóért, amit természetesen nem hoztam magammal az asztalhoz, mert minek is könnyíteném meg a magam dolgát.
- De biztos benne? Nem szeretném magát terhelni a saját munkámmal, ha éppen elfoglalt a diákjaival! Bemehetek én is és... ─ talán nem a legilledelmesebb húzás, de jobbnak érzem, ha ezt a gondolatmenetet nem is hagyom befejezni a vonal túlsó oldalán lévőnek.
- Ugyan, terhelésről szó sincs! Tudja, hogy szeretem magamat lefoglalni, és ami azt illeti, úgyis megígértem Dr. Crawfordnak, hogy benézek még a laborba. ─ tudatosul bennem, hogy aprót füllentettem, amikor a rögtönzött kis barkácsszegletemet hátrahagyván elgördülök a szoba másik felében lévő szekrényhez, hogy leellenőrizzem, hány tartalékpatronom maradt még itthon. Valóban tervben volt, hogy kissé kiszellőztetem a fejem, de eredetileg Dr. Kafkát terveztem meglátogatni. Viszont, ha már így felmerült, nem árthat újra leellenőriznem, hogy az Empire States University háza táján minden rendben van-e a múltkori kis incidens után.
- Nos... köszönöm, Mr. Parker! Azt hiszem, Delilah kitekerte volna a nyakam, ha bemegyek pont a mai napon. - ironikus, hogyan tud fordulni a kocka. A nyár folyamán, mikor még mellette dolgoztam, garantáltan előbb tudtam volna válaszolni arra a kérdésre, hogy milyen nap van, mint Dr. Warren. Most? Jó, ha azt nem tévesztem el, hogy milyen hónapot írunk.
- Szóra sem érdemes! Érezzék csak jól magukat, a többiről én majd gondoskodok! ─ tudom, milyen fontos ez neki és mennyire igyekezett az utóbbi időben. Nem hagyhatom cserben pont akkor, amikor végre van esélye újra felépíteni a családját. A pihenés különben is túlértékelt, kinek van rá szüksége?
- Értékelem! És még valami... ─ hezitálás. Nem tudom, észreveszi-e magán, hogy a beálló csend előtt még a hangszíne is változik. Tudom, miért, s miért okoz nehézséget neki megtalálni a megfelelő szavakat. De várok. Mert a habozása arra enged következtetni, hogy Warren ex-neje hallótávolságon belül lehet és van, amit a kis léptekben haladó békülgetés nem foglal magába. Minden gyógyuláshoz idő kell, ugyebár.
- .... ami a közös projektünket illeti... ─ újabb vívódás. De kihúzom onnan egy jól időzített verbális háló kilövésével.
- Attól, hogy hivatalosan már nem vagyunk kollégák, még semmi sem változik, doktor, tartjuk magunkat a megbeszélt menetrendhez! ─ ha a megkönnyebbülést sóhaj alapján lehetne mérni, azt mondanám, most dobta le magáról a Baxter Buildinget.
- Ez jó hír! Most mennem kell, de... köszönöm, Peter! ─ az mostanra már meg sem lep, hogy köszönés, vagy bárminemű válasz megvárása nélkül szakítja meg a hívást. A jó öreg professzor továbbra is küzd az érzései kifejezésével, amin mindig elmosolyodok, mert a viselkedése több ponton emlékeztet olyasvalakiére, aki sajnos már nem lehet velünk. Ezt a gondolatot elhessegetve, nagyot nyújtózva egyenesedek fel székemből, mert ha időben szeretnék végezni a laborlátogatással, bizony befejezetlenül kell hagynom az összeszerelésre váró, új nyomkövetőket. Még gyors tempóban el kell pakolnom a játékszereimet, mert bár nemigen jellemző rám, hogy túl gyakran fordulnának meg nálam vendégek, főleg a költözés óta nem, azért nem akarnám tesztelni a méltán hírhedt Parker-szerencsémet azzal, hogy a széthagyott felszerelésemet használom kvázi berendezési tárgyak pótlásaként, amikor technikailag bármelyik pillanatban átkopoghat egy szomszéd. És jelenleg még nem állok készen a "szuperhős-fanatikus kocka vagyok" alibi elsütésére. De biztonságosabb itthon dolgoznom rajtuk, mint a munkahelyen. És ha már a munkahelynél tartok... végső soron nem volt akkora hazugság, amit Miles Warrennek mondtam telefonon. Tényleg szeretem lefoglalni magam, és ez az elmúlt napokban különösképp így van. Miért? Mert könnyebb, mint azon kattogni, hogy a világunk egy multiverzumi látogatónak örvendhet. Ráadásul mindeddig ismeretlen okokból! Vagy épp azon, hogy a kettős életem mennyire nem kompatibilis semmiféle párkapcsolattal. Még akkor sem, ha igaz. Na jó, legfőképpen akkor nem!
Az ESU kampuszához nem sietem el az utat. Hazafelé ráérek még beiktatni majd egy gyors járőrözést, most kimondottan jól esik, hogy szívhatok egy kis friss levegőt, anélkül, hogy a magasban suhanva kellene élveznem az őszi szelek élénkítő hatását. Már-már borzongatónak is lehetne nevezni, ami betudható lenne az esőzések miatt uralkodó nyirkosságnak, azonban ez ott megbukna, hogy az ilyesmi engem sosem szokott zavarni, ráadásul ez az érzet gyanúsan a tarkómtól indul meg lefelé a hátamon. Pókösztön... de mégis más. Nem veszélyre, hanem valami nagyon ismerősre hívja fel a figyelmemet. Lépteim azért óvatosabbakká válnak, és egészen addig vezetnek, míg meg nem pillantom annak az alaknak a hátát az egyik folyosón, aki aktiválta a hatodik érzékemet. Mélyet sóhajtok. Általában, ha elakadok, felteszem magamban a kérdést: Tony vajon mit tenne? Aztán mindig eszembe jut a tanácsa, hogy pont azt ne csináljam, amit ő tenne.
- Kaine! ─ megszólítom, mielőtt közelebb lépnék, annak reményében, hogy így gyorsabban oldhatom talán a feszültségét, mintha óvatkoskodva, mintegy Chaplin némafilmes bravúrjait megszégyenítően teátrális mozgással megpróbálnám megkerülni vagy mögé lopózni.
- Nem számítottam rád itt. ─ bár ez már a múltkor is igaz volt, úgyhogy jár a pacsi a következetességéért. De a szavaim valójában nem is magára a helyszínre vonatkoznának, hanem sokkal inkább arra a tényre, hogy egyáltalán találkozni szeretett volna. Vagyis, remélem, a jelenlétéből ezt olvasom ki. De, ahogyan az lenni szokott, most is fennáll az esélye annak, hogy potenciálisan rosszul dekódolok valamit. Mindez azonban nem állít meg abban, hogy egy barátságos mosoly kíséretében felé nyújtsam jobbomat egy kézfogásra. Értékelem, hogy eljött, főleg úgy, hogy piszkosul nehéz lépés lehetett számára azután, ami történt.
- Minden rendben? ─ egy olyan kérdés ez, mely elsősorban nyilván őrá vonatkozik, még fókuszáltabban arra, hogy sikerült-e új lapot nyitnia a múltkori óta, de nagyobb halmazában természetesen idevehetjük azt is, hogy ha bármilyen segítségre van szüksége, egy szavába kerül. Azért titkon remélem, nem azt készül közölni, hogy mindjárt szétesik a világ. Szupergonoszokkal volt már dolgom, mentettem már meg varázslót, de azért más világok kezelésében nem vagyok jártas.
- Szeretnéd, hogy máshol beszéljünk? ─ megértem, ha ez a hely nem a legjobb érzéseket váltja ki belőle és nem akarom, hogy azt feltételezze, kötném az ebet a karóhoz csak azért, hogy neki rosszabb legyen.
2025. 10. 10.
ESU, Queens

Peter Parker
Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 30.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Középiskolai tanár
Ki van a képen? : Dylan O'Brien
Peter Parker
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szer. Jan. 03, 2024 12:42 pm

Peter & Kaine

Hosszas filozofálásokat követően jutottam arra a döntésre, hogy ezt az ügyet nem osztom meg a többiekkel. Elég gondja van most mindenkien nélkülem is, különben meg mi rossz történetne akkor, ha meglátogatom Petert? Sokat gondolkoztam és neki tényleg tartoztam még magyarázattak. Egy nehéz beszélgetésnek tűnt bárhogy közelítettem is meg magamban a dolgot. Már amennyiben hajlandó meghallgatni és nem küld el a francba. Végtére is a legutóbb is az életére törtem anélkül, hogy tekintettel lettem volna az inkognitójára vagy bárki másra. Ha a Casa lakók nincsenek, akkor igazából könnyedén leleplezhettem volna magam és nem lennék olyan könnyedén szabadlábon.  Csak én lehetek továbbá olyan hibbant, hogy eljövök egyedül vissza az egyetemre, ahol fogalmam sincs, hogy mi fog várni. De eddig az egyetlen biztos pont, hogy a hely nyilvános és abból nagy baj nem lehet, ha nem csinálok semmi baromságot - ritkán tudom visszafogni magam.
De hogy az a kurva eső is most szeretne szarrá áztatni, abból már nem engedek. Könnyű megoldani kicsit gyorsabb utazással, de azért lássuk be, nyirkos, mocskos odakint minden és ezek után esküszöm szemet gyönyörködtető belépni ebbe a tágas helyiségbe. Most nem volt akkora forgatag, mint a legutóbb, de így is eléggé élénken nyüzsögtek a lelkes hallgatók. Ha a bejáraton be is jutottam, a beléptetőkapun már nehezebb lett volna úgy, hogy kamerák is vették az eseményeket. Szerencsére könnyedén összeszámoltam, merre milyen eszközök voltak felszerelve, hogy inkább egy másik bejáratot preferáljak, ami egyenesen a lépcsőház ajtajához vezetet. Már amennyiben az emlékeim nem csaltak és jól megfigyeltem a helyet, mielőtt elszállt az agyam.
A folyosókon már sokkal kisebb volt a forgatag, egyébként is megálltam táblákat tanulmányozni és megvárni, amíg valaki érkezik a kártyás ajtóknál és beenged maga mögött. Mint az árnyék, úgy jöttem és mentem, senkinek nem okoztam feltűnést, a megszokottnál sem mozogtam gyorsabban, mégis hangtalanul tévedtem el a laborok felé. Néhány helyiségbe sikerült bepillantanom a nyitott ajtón keresztül, hogy tudjam talán jó helyen járok, végül csak inkább visszamentem a hosszúkás folyosóról az ajtó előtti pihenőtérbe. Itt is ült néhány hallgató, akik nem hasonlítottak Peterre, de hatgározottan nem láttam őt odabent egyik helyiségben sem. Nem volt más dolgom hát mint kivárni.

 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.