Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Kaine & Matt

Pént. Ápr. 05, 2024 2:46 am

Matt & Kaine

Majdnem sikerült beleköpni a levesembe, amit annyira nem csíptem volna. Szerencsére piros szerkós barátunk nem volt olyan gyors, hogy nyerhessek egy kis időt a tetőn, aztán meg szerencsére volt annyira tapintatos, hogy ne akarjon közbeavatkozni a vallatásba. Fogalmam sincs mi alapján hozta meg ezt a döntését, de értékeltem. Meglehet látott már néhány ilyet és égette meg tőle a kezét, hogy hagyjon másokat is érvényesülni. Önjelölt igazságosztónak tűnt, ha tippelnem kellett volna. De amíg nem került a látóterembe, nem különösen foglalkoztam vele.
- Mutánsokról hallottál már? Őket nem szívlelik egyesek, így illegális cuccokkal seftelnek, hogy ártsanak nekik. - talán ezzel nem árultam el nagy hadititkot. De ha nem tudott a dologról, akkor üdvözölhettem az igazi nagypályások világában. Lehet ő az utca hőse volt csupán, az átlagos embereké akiket a rendvédelem képtelen volt megóvni. Egyébként is elcseszett az egész úgy ahogy van és több sebből vérzik. De nem én fogom minden kérdésével felvilágosítani, annyi fix.
- Akkor te elég kétsíkúan látod a világot. - már fogalmam sem volt arról, hogy tényleg lát-e vagy az is a trükk része inkább, de nem igazán foglalkoztam azzal, hogy az ilyen megjegyzéseimmel belegázolnék a lelki világába. Azt mindenesetre díjaztam, hogy figyelmeztetett engem. Eszerint úgy tekinti én az ő oldalán állok.
- Már nincs rá szükségem. Ha neked sincs, akkor célszerű lenne hatástalanítani. Nem sokat látott ennyi fénynél, idefönt pedig jótékony homály fed be mindannyiunkat. - szándékosan hoztam fel sötét helyre, én enélkül is remekül láttam. Így aztán újfent a ruháját markoltam az ürgének, de csak hogy kiüssem egy öklössel. Ez elég lesz ahhoz, hogy addig is magatehetetlen legyen amíg elkapják. Körözött, szóval innen már nem sok helyre mehetett. De piros ruhás barátunkat kétlem, hogy könnyedén le tudnám vakarni. Ahhoz túl kíváncsinak tűnt.
- Ha szeretnél többet megtudni erről, javaslom kicsit szimatolj. Elég éles a hallásod, de lefogadom az összes érzékszerved az ilyen munkához. - nem akartam most jobban beavatni, egyébként is ha annyira akart, akkor felbukkan ott és akkor, amikor a fickó mondta.
- De javaslom előbb tájékozódj, mielőtt utánam jössz ide. Szerintem még úgyis összefutunk. - azzal kiléptem az épület peremére és csak engedtem a zuhanásnak, mielőtt egy újabb hálóval tovább nem lendültem másik irányba kapaszkodóval.
   


   
   

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szer. Márc. 13, 2024 12:30 am


Misfired mission

You wouldn't have thought that life would bring you together with a street-level hero right on the occasion of your mission, but I spat in your soup, you better process it.



A kereső kutyával bejárják a környéket lehetséges gyanúsítottak vagy szemtanuk keresésének reményében. A háztömbhöz érnek, mikor a férfi berántja a másik fickót. Feltárom a karomat a felszólítására, miszerint ne avatkozzak közbe. Míg nem hal meg senki, eszem ágában sincsen. Kitudja, lehet valami családi perpatvar kellős közepébe csöppentem bele. Aztán viszont kissé ideges leszek, mikor előkerül a fegyver. Egyrészt nincsenek jó emlékeim a pisztolyokkal, másrészről ezzel be is bukott a nem avatkozok bele tervem. Na ná hogy bele avatkozom, ha felmerül annak esélye, hogy valaki meghaljon. Hiszen ez a dolgom – részben. Mikor kattan a retesz és éles lesz a fegyver, megindulok feléjük. Azonban a fickó szólásra nyitja a száját és ezzel én megtorpanok annak reményében, hogy talán véget ér a haláltusája ezzel. – Miféle szállítmány? Miről beszél? – Nem teszi le, a fenébe is. Beledugja a szájába, hát ez nem igaz. A választ is megkapom a kérdésemre, bár nem igazán tudom hova tenni. Fogalmam nincs mi az a mutánskísérlet. Őszintén azt sem tudom, mi az a mutáns. – Te érted miről beszél? – Buta kérdés Matt, persze, hogy érti, hiszen pont ezt akarta tulajdonképpen hallani. Kicsit lejjebb esik az adrenalin és stressz szintem, mikor végre elteszi a fegyvert és visszarántja a halálközeli élményből szerencsétlent. – Oldalon? Mégis mit gondolsz? – Ezt inkább nekem kellett volna megkérdezni az iménti incidens után. – Én nem állok oldalakon, én az embereket képviselem, mert amíg azt más nem bizonyítja, addig mindenkiben ott van a jóság szikrája. – Egek, megint ezzel a maszlaggal jövök? Frank-nél sem igazán vált be, hogy úgy fogalmazzak. – Ha jót akarunk magunknak, a következő 10 percben eltűnünk innen. – Magyarázni kell? Nem hiszem, A rendőr a tömbhöz ért a kereső kutyával és az kiszagolt bennünket. Elindultak fel és már a második emeleten járnak. Ezzel a tempóval egészen 10 perc múlva kinyílik az az ajtó, amin én jöttem ki és meglát mindhármunkat. Aztán magyarázkodhatunk. – Szóval kapard össze ezt a valakit, aztán húzzunk innen. – Kedvem lenne alaposan átbeszélni, mégis mi volt ez az egész, de jelenleg fontosabb, hogy ne kerüljünk rendőri tűzbe. Márpedig az én képemet nem bírják a New York-i zsaruk, köszönhetően Fisk-nek és Bullseye-nak.




_________________
DÖREÖRDÖG
Matthew Murdock
Hozzászólások száma : 90
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 08.
Tartózkodási hely : NYC Hell's Kitchen
Munka/hobbi : Lawyer, Vigilante
Ki van a képen? : Charlie Cox
Keresem : Elektra | Maggie | Karen | Wilson Fisk | Maya | Foggy
Matthew Murdock
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 10, 2024 1:02 pm

Matt & Kaine

Nem érdekelt annyira a vak fickó, hogy magyarázatot adjak neki, inkább az áldozatom készültem minél hamarabb távol vinni a rendőrök jelenlététől. Még itt nekem bajt csinálnak, amíg nem szedem ki azt az információt, amire szükségem volt. Hetek óta, de legalább már egy hónapja kerestünk nyomok után a HYDRA egyéb embereiről és most sikerült rábukkanni egyre. Ez érdekes volt, nem szalaszthattam el. Nem sokáig hagytam neki gondolkozási időt, amiután felértünk a tetőre, ugyanis hamarjában löktem ki őt a peremre, hogy aztán kilügathassam. Habozott.
Rohadjon meg.
Még mindig habozott, ahogy láttam, hogy az alsó ajkát harapja, majd keskenyre préseli a száját. Kivár, de én is.
Rohadjon meg.
Hogy mi bosszantott most jobban? Azl, hogy sokszorosan felborították a tervem. Először a másik fickó, majd a vak csávó. Volt valami magabiztos a járásában, mintha amúgy látna, legalábbis jól tájékozódott. Erről pedig megerősített az is, hogy közelgő rohamlépteket hallottam. Csak egyvalakié volt, szóval nem hozott erősítést. De ha most elszalasztom az emberem, őt lógatom le.
Megráztam a némaságba burkolózót, mire észhez tért, hogy még mindig tőlem függ az élete. Előbb óbégatni kezdett, amire felhúztam magamhoz.
- Két választásod van, beszélsz vagy szétloccsansz. - sziszegtem az arcába. Abban a pillanatban azonban hogy a piros szerkós csávó berontott a tetőre, megint visszaeresztettem az ürgét.
- Jobb ha nem avatkozol közbe, mert elengedem. Csak pár apróság kell, aztán a tiéd lehet. - szűrtem oda neki, közben pedig előhúztam a pisztolyom, hogy kicsit rásegítsek a vallomásra. Csak kibiztosítani kellett, már emelte maga elé a karjait.
- Egy szállítmányról tudok. A Modern Művészeti Múzeum melletti magas irodaépület tetején lesz a csere egy hét múlva délután kettőkor. - remek, tejelt ő szépen. De szerettem volna pontosítani, így a szájába dugtama fegyvert.
- Mit visznek?
- Szérumokat. Mutánskísérletekhez. - megütközve visszhangzott a fülemben a szó. Nem tudtam nem a lakótársaimra gondolni, akik mellett még több millióan járhattak rosszul, ha valamit sikerül kifejleszteniük. Visszaállítottam a fegyvert alapállásba és elraktam a tartójába. A fickót immáron nem kímélve csak berántottam a tetőre. Egy darabig elpillantottam le a városra. A piros ruhás fickó innentől érdekessé vált.
- Te milyen oldalon állsz? És vele mit kezdesz?
   


   
   

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Csüt. Jan. 11, 2024 12:46 am


Misfired mission

You wouldn't have thought that life would bring you together with a street-level hero right on the occasion of your mission, but I spat in your soup, you better process it.



Röviddel azután, hogy a különösen titokzatos férfi válaszolt, meghallottam a rendőrök szirénáját, így gyorsan kellett cselekedetre bírnom a lábaimat annak érdekében, hogy ne kerüljek a rendőrökkel összetűzésbe, mert habár sokat segítettem már a városban és Brat-el jóban is vagyok, a többi zsaru nem éppen kedveli a képemet Fisk-nek köszönhetően. Az ájult pasast hát az épület falának támasztom, hogy nyugodt szívvel adjam át a rend bátor őreinek. – Elmondhatnád ki ez a fazon... – Mire felegyenesedtem már csak annyit érzékeltem csupán, hogy valami különös anyag segítségével gyakorlatilag átszeli a két fickó a nyílt utcát, de mindezt a levegőben. Azonban hitetlenkedni már nem jutott időm, mert a szirénák egyre csak közeledtek, bizonyosan már átlagos füllel is jól hallhatóak voltak. Behúzódtam a sikátorba, majd a tűzlétrán felkapaszkodva ugrottam fel a lapcsőre, amin aztán nemes egyszerűséggel felszaladtam a tetőre. Átugrottam a következő háztetőre, majd onnan a szemközti háztetőhöz vágtam a bot zsinórját, úgy rugaszkodtam át, lengve a levegőben. Egyenesen abban a háztömbben landoltam, ahova ők ketten. Csak én az ablakon repültem be, így még vissza volt, hogy feljussak a tetőre. Ehhez még további két ajtót rúgtam be, majd a lépcsőházból szaladtam fel, hogy a tető ajtaját is berúgjam. Éppen lógott az egyikük. Felidézte kissé azt a napot, mikor megismerkedtem Claire Temple-el. Valahogy így lógattam én is azt az oroszt, akit próbáltam szóra bírni. Talán a fájdalom vezérelte akkor szavaimat, talán akkor még komolyan gondoltam, hogy élvezem, hogy bántok másokat. Mindenesetre azóta sok minden változott, nagyon sok minden. Többek között rájöttem, hogy habár olykor hatásos a megfélemlítés, a fenyegetés sokkal célravezetőbb. Esetleg egy közeli rokonnal, szeretett személlyel. Ez Wilson Fisk-nél is bejött. Bár utólag azon gondolkozom, csak azért bántam volna, ha világgá kürtöli a kilétemet, mert akkor nem praktizálhatnék. Kirúgtak volna, több szempontból is. Ugyanakkor nem olyan rossz az, ha félik a nevedet.
Egyelőre hát nem avatkozok közbe a kínvallatás során. Az ajtó előtt állva figyelek, közben pedig hallom, amint a másik fickót eszméletlenül betuszkolják az egyik rendőrautóba. Két rendőr még marad egy kutyával, a területet vizsgálja át az egyik, a másik pedig bevonul a bárba, ahonnan mi kijöttünk. A sötét utcát még mindig a sziréna hangja tölti be.




_________________
DÖREÖRDÖG
Matthew Murdock
Hozzászólások száma : 90
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 08.
Tartózkodási hely : NYC Hell's Kitchen
Munka/hobbi : Lawyer, Vigilante
Ki van a képen? : Charlie Cox
Keresem : Elektra | Maggie | Karen | Wilson Fisk | Maya | Foggy
Matthew Murdock
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Jan. 05, 2024 10:40 am

Matt & Kaine

Befutott a negyedik ember is a helyszínen, aminek nem örültem. Meglepettségemre az a fickó volt, aki a bárban még nekem beszélt. Nocsak, jobban átlátja a helyzetet, mint ahogy tűnt? Pedig a fehér bot megtévesztő volt. Mégsem volt időm ezen gondolkozni, mert a két másik még meglóg. Vagyis mégsem, mert az újdonsült klubtagunk őket segített leverni. Nem egészen értettem, hogy melyik oldalon állt, így egyelőre nem vettem forgatókönyvbe, hogy megölöm.
- Az téged ne érdekeljen. - válaszoltam szűkszavúan, már ha nekem szegezte a kérdést. Hogy a két fickó közül az egyik ki volt, arról fogalmam sincs. Ha már így leterítette, megkaphatja. De a másik az enyém, még tartozik nekem egy vallomással.
- Ő a rosszfiú, öld meg. - picsogott a husángos fickó. Ő volt az én emberem, ezért is nem bántottam a kelleténél jobban. De a fegyverszerűség még mindig ott volt a kezében, így úgy döntöttem megfosztom tőle és alaposan kicsavarom a kezéből. Hogy negyedik emberünk mit lép, azt nem tudhattam, így szem előtt tartottam őt. A fegyvertelen alanyomat immáron galléron ragadtam.
- Ő az enyém, a másikkal azt csinálsz amit akarsz. Úgyis egymást akarták kinyírni. - vontam végül vállat. Nem akartam itt én lenni a hóhér, annak a másiknak legalábbis biztosan nem. Ráadásul már messziről hallottam a rendőrautó összetéveszthetetlen vijjogását. Ők még nem, majd perceken belül részesei lesznek annak a tudásnak, aminek én már most. Épp ezért magamhoz szorítottam a fickót és kilőttem a hálót az egyik épületre, hogy aztán elrugaszkodjak a földtől és amilyen gyorsan csak lehet, távozhassak. Nem volt nálam a szerelésem, nem volt ildomos mutatkozni mások előtt. De míg utaztam is azon járt az eszem, hogy a maszkarás fickó honnét tudott ilyen jól tájékozódni, ha nem látott jól vagy egyáltalán. Nem gondoltam, hogy kamuzna, legalábbis inkább erre hajlottam mint a megtévesztésre. Aztán lehet összezavarnak a megérzéseim és tök más a szituáció. Mindenesetre az ürgével az egyik tetőn landoltam, mielőtt még kikaplózna a kezemből és rögvest a tető széléhez vonszoltam, hogy a ruhájánál fogva fejjel lefelé kilógassam. Nem le, annyira nem voltam türelmetlen. De szerettem volna ha most tériszonya támadna.
- Most pedig mesélj, milyen hívásaid voltak az elmúlt napokban. - már azzal is nyerek, ha köp valamilyen infót, de közben átmotoztam a zsebeit és meg is találtam a telefont, amit annyira kerestem. Ez mindenképp egy hasznos cucc, az emberünket pedig úgy fest még jobban ki kell lógatni, mert nyöszörgésen és jajgatáson kívül nem sokat mondott.
   


   
   

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Kedd Dec. 05, 2023 9:20 pm






315 WORD

TO: KAINE PARKER


Vacillálok merre forduljak, mivel elég nehéz bármelyiküknek is bizalmat szavazni úgy, hogy igazándiból egyiket sem ismerem. Mind közül a leggyanúsabb mégis az az ember, akivel a bárnál próbáltam beszélgetésbe elegyedni. Titokzatos és a szívverése is nyugtalanított már odabent is. Mégis aki elsőként támad, nem ő. Talán direkt kitervelt, talán nem, nem is tisztem eldönteni, azt hiszem. Végül csak megindulok és földre küldöm az egyik fickót, aki -mint aki az életéért küzdene- mindent bevet, hogy ne kerüljön alább. Elkábítóm hátulról, hogy elszorítom a nyakát, ezáltal elzárva a levegőt a tüdejétől. Majd előkapom a botomat és a fegyveres férfi mellkasának tapasztom a végét. – Ki a fene vagy te? – Nincs is jobb hely balhézni, mint a nyílt utca mi? Gondolom magamban, de kimondani már nem mondom. Idő közben a harmadik alak meglógna, így a fejének hajítom a botomat, mire térdre rogyik, de nem ájul el. – Vagy lehet jobb kérdés, hogy kik vagytok?! – Nem mindennapi ugyanis, hogy jelenetet rendezzenek front vonalon. Általában ha egymásnak is zördülnek az emberek, azt sikátorban vagy elhagyatottabb helyeken teszik, ahol a rendőrök nem két pillanat alatt szúrják ki az eseményeket és talán még menekülésre is adatik esélyük. Szóval ez a jelenet vagy tényleg meg van rendezve, vagy ostobák, esetleg valamelyik fél így próbál védelemre szert tenni. Érdekesnek találom a vég kifejlettet, így végül is a földön térdelő mellé lépek, de csupán a botomat veszem fel, őt magát békén hagyom. Tudni szeretném mi ez az egész, amibe akaratlanul vagy kész akarva, de belecseppentem. De ehhez hagynom kell, hogy befejezze, ami szeretett volna, bármi is legyen az – amit azért remélek, hogy egyik meggyilkolását sem vonzza maga után, mivel valami érdekes fegyvere volt a férfinek, amihez hasonlóval sem találkoztam még eddig. Bár ha őszinte akarok lenni, sok -féle fegyverrel nem is találkoztam még. Az eddigi ellenfeleim rém egyszerű emberek voltak. A „legkülönlegesebb” fegyver eddig Nobu lánc pengéje volt. Na az fájt, bevallom.


_________________
DÖREÖRDÖG
Matthew Murdock
Hozzászólások száma : 90
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 08.
Tartózkodási hely : NYC Hell's Kitchen
Munka/hobbi : Lawyer, Vigilante
Ki van a képen? : Charlie Cox
Keresem : Elektra | Maggie | Karen | Wilson Fisk | Maya | Foggy
Matthew Murdock
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Dec. 04, 2023 11:48 am

Matt & Kaine

Plusz egy számolandó problémának mértem fel, hogy a napszemüveges fickó csatlakozott hozzám. Kissé nehéz volt úgy figyelni, hogy vele is foglalkoznom kellett, de azzal lettem volna a legfeltűnőbb, ha elhajtom vagy látványosan levegőnek nézem. A hallásom elég jó volt így is, hogy a beszélgetést nagyjából figyelemmel kísérjem. Azt gondoltam, pár mondat és békén hagy, de a kérdése hirtelen ért. Nem rémlett, hogy bármi ilyenre következtethetett volna a mondandómból. Még a vicce is hatásos volt, megvallom majdnem elmosolyodtam rajta. A kérdését viszont nem tudtam hová tenni. Gyanús volt, hogy valamire felfigyelhetett így vakon is, noha nem tudhatom, hogy pusztán vakság lenne a háttérben vagy más. Soha nem becsülhettem másokat alá eredendő hátrányából, mert a saját világomban megtanultam, még a leggyámoltalanabbaknak is van sütnivalójuk.
- Nem az a személy vagyok, aki a sokadik pohár után ilyenekről beszélget. - nyilvánvaló gyengeséget egyébként is rossz taktikának tartottam volna kimutatni, de ezzel még talán nem voltam annyira nyers, mint amennyire kikívánkozott belőlem az, hogy eltűnhetne a képből.
Több mondandóra nem futja, mert a két fickó összezörren és készülnek kereket oldani. Már csak akkor ocsúdtam fel igazán, amikor az első távozott az ajtón, így gyorsabbra kellett fognom a formát, ha meg akartam kerülni legalább őket. A botos fickót jól otthagytam, immár nem érdekelt más csak az alanyaim. Vagyis az alanyom, mert úgy gondoltam tudna még dolgokat a HYDRA szervezetéről, ami nekünk roppant fontos lenne.
Nem kellett volna gondot okozzon, hogy leszereljem ezt a két szerencsétlent, akiket igyekeztem semlegesíteni. Épp hogy kicsavartam az egyik kezéből a fegyvert, mire a másik rám szegezte. Túl sok inger ért, hogy egyszerre tudjak mindenkire figyelni, így eltaszítottam magamtól a fegyvertelen fickót és a másik csuklójára rúgtam megpördülés közepette.
- Te inkább ne avatkozz bele. - szúrtam oda az újonnan érkezettnek. Nem tudtam tová tenni ezt a szerelést, de mégis ismerős volt a sziluettje.
Az elsőként hatástalanított fickó azonban nem tétlenkedett sokáig, ahogy feltápászkodott a földről, már keresett is valami új alkalmatosságot, hogy támadásba lendüljön. Ha nincs stukker jó a husáng is? Milyen optimisták vagyunk. Egy szempillantás alatt mozdultam felé, hogy befejezzem a menővert, rá amúgy sem volt szükségem, így hamarjában előbukkant a csontpenge a csuklómból.
   


   
   

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Nov. 19, 2023 7:01 pm

Matt & Kaine
Észreveszek némiképpen még további két erőteljesebb szívdobbanást nem messze tőlünk. Vélhetően az ideges alak is figyelmét is felhívja ez a két személy, ugyanis mialatt hozzám beszél, végig őket figyeli. Egy átlagos világban ezt udvariatlanságnak hívnák, de mint tudjuk, ez nem az a világ. Itt már amúgy sem meglepő semmi sem és egyébként is marha egyértelmű, hogy vak vagyok, nos minek is érdekelné hova nézzen, mikor úgy sem látom. Gondolhatja ő, ami részben talán igaz is, hiszen tényleg vak vagyok. De nem úgy, ahogy egy vak ember definícióját körülírnánk. A környezetemben való tájékozódás rengeteget tud segíteni a „látásban”. Már ha lehet így nevezni azt, amit észlelek. Sokszor felmerült már bennem a megfogalmazása, de ezt nem igazán lehet megfogalmazni, nincsen rá kézenfekvő magyarázat. Olyan ez, mintha körülöttem folyamatosan minden lángolna. Érzékelem a testhőmérsékletet és ezáltal tudok kialakítani gyakorlatilag egy testképet magam előtt. Ez is segít „látni”, éppen milyen testhelyzetben van az adott illető. Ez remek előny a jogban tulajdonképpen. Ahogy az is, hogy hallom az emberek szívverését. Tudom mikor hazudnak. De még nagyobb előny a harc során. – Engem nem különösebben zavar, nem látom. – Lövök el egy vakpoént próbálva oldani a feszültséget. – Mi járatban? Szerelmi bánat, vagy más? – Igyekszek úgy csinálni, mint aki tényleg csupán vak és nem tud semmit. Roppant nehéz, Karen-nel szemben is mindig nagyon nehezen ment, mikor magasztalta Fenegyereket. Volt, hogy akaratlanul elmosolyodtam, mikor belegondoltam, hogy ő az egyetlen, aki látja benne a jót... vagyis bennem, inkább.
Összerezzenek a hangos szóváltásra, majd a másodperc töredéke alatt körülbelül eltűnik mellőlem a fickó. A másik kettővel együtt kiviharzanak a bárból én pedig összeszökött szemöldökkel elindulok a hátsó ajtó felé felkapva a kabátomat a székről. Az ajtó a sikátorra néz. Még elbotorkálva kilépek, majd amint az ajtó becsapódik mögöttem összecsukom a botomat és a szemetes mögé dobom. Előveszek egy fekete összekötözött anyagot és miután levettem a napszemüvegemet felhúzom a fejemre. Majd kikötöm a nyakkendőmet és felvéve a kabátomat, a zsebébe süllyesztem a szemüveggel együtt. Talán nem a legjobb megoldás megint minden védőöltözet nélkül játszadozni az életemmel, de az azonnali cselekedeteknél nincs időm hazarohanni és átöltözni, mert mindeközben ember életek veszhetnek oda. Bár ebben az esetben nem tudom pontosan mire számítsak.
Már beöltözve fordulok ki a bár sarkáról a főutcára, ahol a három alak is tartózkodik. Egyelőre nem cselekszem, csak távolról szemlélem a történéseket. De ha jól gondolom, ma este szét lesz rúgva pár segg. Az egyikük zakójában van egy 9 milliméteres, az ujjai a ravaszon pihennek, de a fegyver még nincs élesítve. Az imént beszélt alak pedig egészen különös, kevésbé emberibb, mint a másik kettő.

_________________
DÖREÖRDÖG
Matthew Murdock
Hozzászólások száma : 90
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 08.
Tartózkodási hely : NYC Hell's Kitchen
Munka/hobbi : Lawyer, Vigilante
Ki van a képen? : Charlie Cox
Keresem : Elektra | Maggie | Karen | Wilson Fisk | Maya | Foggy
Matthew Murdock
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 17, 2023 8:51 pm

Matt & Kaine

Ritka pillanatok egyike, amikor az ember azt tehet, amit szeretne. Nem szabályozzák törvények, szabályok, parancsok. Csak önmaga lehet. Részben. Mert a bestia nem alszik sosem. Sosem lehet tudni, hol ki keveri veszélybe, vagy épp keveredik tőle veszélybe. Nem könnyű résen lenni, borzalmasan nehéz összeegyeztetni a magánéletet a hébe-hóba elvállalt munkával. Szinte lehetetlen.
Ma sikerült nyomra bukkannom, legalábbis az egyik megbízótól kaptam egy fülest, hogy valaki a HYDRA közeli berkekben tevékenykedik. Nekem nem kellett több, hogy ennek utána járnak. Nincs olyan messze Bayvilletől a hely, de annyira kiesik a normális világ hatósugarából a hely, hogy elengedjem kicsit magam. Na nem terveztem arcok letépését, de még nem tudtam, hogy miképpen alakul ez az este.
A személyleírás alapján hamar rájöttem, hogy ki a szemmel tartandó alak, de nem tetszett, hogy máris a beszélgetőtársának feszül, mi több, már a zakójába csúsztatta a kezét, ami egyet jelentett a fenyegetőzéssel.
Ember, ne told már ennyire el a munkám.
Próbáltam nem azonnal felcseszni ezen magam és inkább kortyoltam egyet a gintonikból. Jóféle cucc volt, mostanában néha amúgy is volt otthon az ereszd el a hajamból, hogy legyen alkalmam belekóstolni pár kevert piába. Nem tiszteltem én annyira az alkoholt, hogy csak töményen igyam, a sörrel pedig nagyon válogatós voltam. Mindenesetre próbáltam higgadtan forgatni az ujjaim között a poharat, miközben le sem vettem a szemem az ipséről.
Ekkor szólalt meg a napszemöveges fazon mellettem, akire méregetve emeltem rá a tekintetem. Most hozzám beszél? Körbesandítottam, de mivel a közvetlen környezetemben senki nem ült a pultnál, így gondoltam kizárásos alapon én lehettem az áldozata.
Nagyszerű... az hiányzik még, hogy beszélgetni akarjon, én meg ne tudjak akkor lépni, amikor szeretném.
- Az a hely azé, aki elfoglalja. - dobtam végül oda a választ, miközben újfent a két perlekedőre emeltem a tekintetem. Máe nem volt a zakó alatt a keze, de a másik sem úgy festett, mint aki olyan könnyedén engedne. Még úgy érzem sokáig fognak ott ücsörögni, mielőtt bárki bárhová is elindulna mellékesen tök egyedül.
- Nem szokványos egy ilyen helyen a fehér bot. - nem voltam a legbeszédesebb, így ha eddig rizsázott nekem, akkor sem nagyon húzott volna ki ennél többet belőlem. Lehet párszor megkaptam már a lányoktól, hogy idegenekkel viselkedhetnék lazábban is, de nem az én palástom volt az a jellem.
Közben a két fickó hangosan is felcsattant, egy "Dögölj meg" végzáróval az emberünk helyben lett hagyva, de mielőtt még magába roskadt volna, inkább a társasága után igyekezett, kezét pedig ismét a zakója alá csúsztatta. Azzal a szemillanásnyi lendülettel letoltam a gintonik maradékát és már fordultam is le a székről.
- Jót beszéltünk. - szúrtam még oda a napszemüvegesnek, mielőtt még a másik kettő nyomába indultam volna. Nyilván nem a sikátor felé vették az irányt, miért is ott akartak volna jelenetet rendezni. De már igyekeztem lendülni, hogy a pisztolyt kiüssem a kezéből, mielőtt még a rendőrség is felfigyelne ránk.
   


   
   

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •

Matthew Murdock a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Nov. 09, 2023 2:23 pm

Matt & Kaine
Évek teltek el a robbantásos incidens óta, mióta ismét visszatértem és nem tudok Elektra-ról semmit. Az újságok nem írtak róla. Nem találták meg a holttestét és ahogy én, ő is elég szívós. El akarom hinni, hogy életben van, de minek után egyszer már meghalt a karjaimban és eltemettem, nem tudom miben higgyek. Talán minden rendeződni látszott azzal, hogy Fisk-et kiiktattam és vissza juttattam a rácsok mögé, de a hatalma még mindig túlságosan nagy, ahogy a pénztárcája is. Idő kérdése volt csak, hogy ismét kijusson és bekövetkezett ez is. Ebből adódóan némileg evidens, hogy féltem a barátaimat és Maggie-t. Hiszen jól tudom, hogy rám vadászik. Most már egyértelműen tudja ki vagyok, tudja hol dolgozom, tudja kik állnak közel hozzám. Voltaképpen mindent tud rólam. Amint egyszer már lemásoltatta a kilétemet, hogy besározzon, meg fogja tenni újra, amíg sarokba nem tud szorítani. Mert jól tudja, hogy nem félek tőle és ez roppantul bosszantja. Azt akarja, hogy rettegjek, de nem megy ez olyan könnyen. Nem véletlenül lettem én a félelem nélküli ember, a Fenegyerek.
Beültem egy távolabbi bárba Foggy-val és Karen-nel. Régen volt időnk kicsit beszélgetni és kikapcsolódni az ügyeinken túl, mert szerencsére beindult az ügyvédi karrierünk. Viszont mindenkinek hosszú napja volt, így először Karen, majd Foggy is hazament. Egyedül maradtam, így beültem a pulthoz. Szokásomhoz híven ezúttal sem lustálkodtam, figyeltem a város zajait, a szirénákat, kiáltásokat. Egyetlen nap sem telik el bűnözés nélkül. Legyen szó zsebtolvajlásról vagy szexuális erőszakról.
Éppen indulni készülök, amikor meghallok egy hevesebb légzést a közelemben. Nem zihálót, mint aki lefutotta a maratont, hanem inkább olyan, mint aki dühös és frusztrált. Követem a hang forrását és követem. - Csendes esténk van, nem igaz? Nem bánja ha leülök ide? - Megigazítom a szemüvegemet és remélve, hogy beleegyezik, összecsukom vakvezető botomat és helyet foglalok mellette. Valahol remélem, hogy nem bunyót készül kezdeményezni, mert az elég kellemetlen lenne. Talán csak felzaklatta valami, megpróbálom megtudakolni tapintatosan.

_________________
DÖREÖRDÖG
Matthew Murdock
Hozzászólások száma : 90
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 08.
Tartózkodási hely : NYC Hell's Kitchen
Munka/hobbi : Lawyer, Vigilante
Ki van a képen? : Charlie Cox
Keresem : Elektra | Maggie | Karen | Wilson Fisk | Maya | Foggy
Matthew Murdock
• doing good for good reasons •

Percike a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.