Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Murder, but not on the Orient Express

Vas. Jan. 07, 2024 7:56 pm

MURDER, BUT NOT ON THE ORIENT EXPRESS
//Heroes & Others//




A válasz rezignál és némileg szemrehányó, bár tulajdonképpen tényleg én vagyok a hülye, hogy megkérdeztem. Annyira azért nem volt durva az a fékezés, hogy egy kellőképpen izmos és megtermett embert ennyire összetörjön. Meg hogy...
Az első meglepő a folytatásban az, hogy hirtelen elakad a szava, én meg csak azt nézem, hirtelen szívrohamot kapott-e, vagy csak a segg szó miatt szégyenkezik. De mert nem folytatja, hanem először elkezd magáról valami láthatatlan dolgokat leseperni, aztán meg úgy tűnik, mind inkább eggyé kíván válni a vonat padlójával, arra gondolok, megkerülöm, hátha szemből jobban látom majd a baj lényegét.
Hát, amikor az emlékek egyre sűrűsödő ködén át nyolcvanéves koromban majd erről mesélek az unokáimnak, vagy a nyugdíjas otthon "egyenfogú" hölgyeinek, ezt a momentumot jelölném meg legnagyobb tévedésemként, amelyet elkövethettem. Mert ahogy felegyenesedek, hogy elóvakodjak mellette, anélkül, hogy megtaposnám a műanyagpadlóhoz tapadó végtagjait, valami hirtelen felránt a levegőbe és elkezdek pörögni, akár tanyaház a tornádóban. Először azt hiszem, hogy a vonat siklott ki, de a pörgés túl egyenletes és túl gyors ahhoz, hogy így legyen, így inkább csak igyekszem nem gondolkodni, csak túlélni. A sikítás is belém szorul, mert levegőt is alig kapok és csak a szemeimet próbálom szorosan összezárni, hogy az ablakok felől beáradó fény stroboszkópjától ne hányjak azonnal szanaszét. Amikor hirtelen megállok, a szám elé kapom a kezem, és szerencsémre néhány mély lélegzet, valamint a mai kihagyott étkezések végül megmentenek attól, hogy az utasok számára mindenfelé kiragasztott figyelmeztetések tanúsága szerint megfizessem a kárt, amit a berendezésben okoztam. Meg persze a takarítás díját...
Amikor éppen kinyitnám a szemem és megnézném, mi is volt ez a borzalom, kezdődik minden elölről, csak még rémesebben, még gyorsabban és még... fájdalmasabban. Mert valahol a második "forduló" elején valaminek neki is ütközök, s rémes fájdalom hasít a jobb vállamba és zsibbasztja el azonnal a karomat is. Sikításra persze ez sem vesz rá, csak a szemem telik meg könnyel, vagyis telne, ha nem söpörné ki belőle azonnal a "menetszél". De már tudom, hogy mi következik, ám alkalmam már nincs rá, hogy nyomon is kövessem a dolgot. Mert a továbbfejlesztett körhinta kikészíti az eszméletemet. Olyan lesz, akár egy mese jövő idejű változata. Hol lesz, hol nem lesz...
Gyanítom, hogy nincs, amikor újból megállok, mert már csak a rántásra emlékszem és a fájdalomra, amit a nyilvánvalóan kificamodott vállam okoz, ahogy próbál ellent állni a tehetetlenségnek, amivel most éppen átrántanak a vasúti kocsin. Ostoba módon az eszméléssel egyidőben a szememet is kinyitom, így a lassú reakcióidőmnek köszönhetően azzal szembesülök, hogy a vonat másik végén éppen kinyílni készül az az ajtó, ami felé - érzéseim szerint legalább hangsebességgel - száguldok. Csak annyit tudok tenni, hogy a tenyereimet tartom magam elé, és újra gyáván, de mindenképpen immár roppant gyakorlott módon szorosra zárom a szemeimet. Csak hogy ne lássam, amint apróra zúzódnak a kezeim a fémen, amikor becsapódok.
De aztán mégsem ez történik, bár ez a verzió sem sokkal jobb... Nem, azt hiszem, cseppet sem jó sikítva berepülni egy vonat vezetőfülkéjébe...



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..
Lacey Harries
Hozzászólások száma : 50
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Mostanában leginkább magamon kívül
Munka/hobbi : Növényorvos, kert és önkéntes ideiglenes szállás-tulaj
Ki van a képen? : Chrissy Costanza
Lacey Harries
• doing good for good reasons •

David H. Xavier and Matthew Murdock a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Jan. 16, 2024 4:29 pm



Murder, but not on the Orient Express

Hősök és gonoszok érdekes harca lesz ez
--Zene --  feat.  @"Kaland"





Karami egyre dühösebb, hogy semmi sem úgy alakul, ahogy szeretné, csak amiről ő maga gondoskodott, a vonat végre a megfelelő úton halad afelé, hogy eltulajdonítsa és megölje az utasait.
Már éppen morogna, hogy Dorn visszapofázik neki, ahelyett, hogy nemes egyszerűséggel behajítaná hozzá azt a másikat, hogy megölhesse, amikor megfájdul a feje. Milyen szerencse, hogy Karamit olyan migrén kapja el, hogy meggörnyed tőle, így talán át sem megy az elektrum megszállotnak a gondolat
~ Öld már meg…~
Fogai megcsikordulnak, ahogy David Haller, Xavier fia átveszi az irányítást teste felett, zihálva meggörnyed és hátratolja tudatában a terroristát.


Hunyorogva nézek szét a mozdonyfülkében, heves hányingerrel küszködve, mert nem volt egyszerű hátra űzni ezt a buzit éppen ebben a pillanatban!
Majdnem odacsandázok az agymosott mozdonyvezetőre, aki teljes gőzzel vágtat előre Karami búvóhelye felé.
Bunyó van kint, ezt a hangokból ítélve felfogom, és rátenyerelek a kilincsre, éppen amikor valami tag, Karami nagy haverja lehet, konkrétan nekem reptet egy lányt. Konkrétan útakadályként állok meg ott.
És elkapom,  bár a svung engem is beljebb taszigál az ajtón, megpróbálom megtartani magunkat, akkora az erőkifejtés viszont, hogy borulunk, én is, Bloommal.
Csak akkor jövök rá, hogy lakótársam az, amikor valószínűleg rajtam landol és a meglepett levegővétel valami nyögéssé deformálódik ajkamon.
Áh, az a barom lesz Karami barátja, aki nekem dobta.
-Jól vagy? Mi a fene folyik kint? Bejöttem a vezetőfülkébe, hogy a végére járjak, de a vezető delírium alatt van.
Csak félig hazugság minden szavam. Tulajdonképpen az én elmemanipulációm hatása alatt áll, beleegyeztem, jó, akkor térítsünk el egy vonatot, most mégis úgy kell tennem, mintha, ráadásul erőszakkal visszajöttem, csak hogy ne haljon meg mindenki. Lófasz se fog ülni Karami miatt!
-Hé!
Dugom ki a fejem egy pillanatra a vezetőfülkéből, már ha sikerült Bloom nagyjábóli állapotáról meggyőződni és jól van.
-Szerintem húzz arrébb a vak fickótól, ha neked nem a vonat kell!
~ Neked az a kurva elekrtum. Segítek megszerezni, de mit szólnál hozzá, ha mégsem halna bele az egész tetves vonat? Karaminak csak a szerelvény kell, ide akar telepíteni pár morlockot. Gondoltam beavatlak a terve, ha már az a genny nem tette! Na, most én irányítok!~
Mindeközben zihálok, mint a veszett fene és majd szétszakad a fejem!









_________________
"Légió a nevem, mert sokan vagyunk."”
..
David H. Xavier
Hozzászólások száma : 70
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Ezek között a rohadt dögök között
Munka/hobbi : Terrorista/orvostanhallgató
Ki van a képen? : Felix Mallard
David H. Xavier
• doing bad for bad reasons •
Vissza az elejére Go down
Csüt. Jan. 25, 2024 12:36 pm
Nem tudom, hogy mások, hogy vannak vele, de engem elégedettséggel tölt el az a tudat, hogy a szerencsétlenül járt Fenegyerek fölött, körtáncot járó leányzót behappoltam a mozdonyvezető fülkéjébe. Na végre egy-egy és akkor szépen ellááthatom a baját ennek a bolondnak. Miért nem tud normálisan lecsillapodni és eltakarodni a fenébe? Miért kell minden, ilyen félbolondnak azon pörögniük, hogy mindenkinek szétrúgják a seggét, aki egy kicsit is másképpen gondolkozik? Egyszerűen békénhagyna, lenyúlnám az elektrumot és itt se lennék. Miután a csajszi beszált a mozdonyba, ellenfelem feltápászkodik és kezébe veszi a vakvezető botját. Mi másra gondolhatnék, elvégre fehér színe van, de nem is ez a lényeg. Szóval közelharcolni szeretne? Állok elébe, igen csak meglepődik, ha telibe verem és elszáll, mint a győzelmi zászló. Meglepettségemre helyett, hogy bottal akarna közelharcba szállni, eldobja a botot. Egyetlen gondolati paranccsal kinyitom a páncélomba épített pajzsot, ami könnyedén meg tud védeni attól, hogy holmi dobófegyverrel eltaláljon. Az érdekesség az egészben az, hogy arra használja, hogy valami kötéllel kibillentsen az egyensúlyomból. Nem mondanám, hogy nem lepett meg a dologg, hogy bezakózok az ülések közé, ahol különösebben nem ütöm meg magamat a páncélomnak köszönhetően. Erre azért jó.
- Francba. - csak ennyit mondok és felkészülök arra, hogy most közelharcba akar bocsátkozni velem, de ehelyett, olybá tűnik, hogy inkább megjátssza a bolondot. Elsétál mellettem. Nekem sem kell különösebben több, bezárom a páncélom pajzsát, aminek köszönhetően az átmérőm, amelyre rátekeredett a kötél, csökken. Mint a pelyva hullik le az a vacak, amit rám tett és mivel ennek különösebben nincs hangja, anélkül kászálódhatok föl, hogy különösebben megzavarnék bárkit is. Egyetlen mozdulattal, a hozzm közelebb lévő nagy ablakot kirobbantom a heyléről, hogy kifelé menjenek a szilánkok, ennek már van hangja! Így, könnyedén kirepülök az ablakon, elég gyorsan ahhoz, hogy máár csak a hűlt helyemet találja ez a félbolond.

Odakint a következő vagon, vagyis a mozdony után a másodikra repülök. Egyszerűen megállok a tetején, hogy rálássak a szerelvények azon részére, ahol össze vannak kapcsolva. A képességemet hasznáálva, széthúzom a kapcsolást. Ezek után már csak integetnem kell, hogy a mozdony és az első kocsi elhúz. Beletelik némi időbe, mire kapcsolnak, hogy a mozonnyal eléggé előre vágtáztak. Lemászok a második kocsi bejáratához, berobbantom az ajtót és megkeresem a fazont, akinél az elektrum van.
- Az ajánlatom és javallatom egyszerű. Ide adod az Elektrumot és az utasokkal egyetemben szabad vagy. Választhatod a nehezebb utat is, akkor én veszem el a hulládtól. - nem különösebben áll szándékában halottként átadni, valószínű úgy van vele, hogy fele annyit sem ér az Elektrum, hogy a hullájától kelljen elvennem. Átadja a táskát.
- Maga egy bölcs ember! - mondom és megtapiskolom a táskát, amelyben az Elektrum téglácskák vannak. - Hamarost hazamehetnek, épen és egészségesen, a szerelvény lassan megáll!

Nekem gőzöm sincs arról, hogy mi a francnak akar bárki is telepíteni morlockot, de úgy vélem, hogy hárman vannak, oldják meg. Én megszereztem az Elektrumot, részemről jó vagyok. Elindulok a vonat végébe, kinyitom a táskát és ellenőrzöm az Elekrumot. Mint a jóllakot babacicák, sorjáznak egymás mellett a táskában. Megkapaszkodok, meghúzom a szerelvény vészfékét. Így ni. Remélem az a három idióta nem tud repülni se nagyon gyorsan futni, mert akkor előbb ide érnek, mintsem megléptem volna a vonatról.
- További jó szórakozást! - köszönök el a rémült utasoktól.
Mathias Dorn
Hozzászólások száma : 15
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 30.
Ki van a képen? : Jake Gyllenhaal
Mathias Dorn
• doing bad for bad reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Feb. 02, 2024 11:38 pm
Murder, but not on the orient
Express
to: others


Visszapillantok a férfire a robbanást hallva, de már csak egy árny csupán, ami elsuhanni látszik szemem sarkában. Ez bizony kiugrott az ablakon. Vagy kirepült. Nem is tudom melyik igazán. Még hallom, amint landol a vagon tetején. Erős koppanás és habár más nem hallhatja igazán, én tisztán hallom, mintha csak két centire tőlem történne. Nincs időm utána ugrani, már hallok némi csörömpölést és zakatolást. Kidugom a fejemet a berobbant ablakon és látom, amint a mögöttünk lévő szerelvény egyre távolodik. Szétkapcsolta. Nem tudom ennek örüljek, vagy sem. Hiszen az utasok ezzel szinte biztonságba is kerültek, amennyiben Black Arcon békén hagyja őket, azonban nyugtalanít is. Berobogok a vezetőfülkébe. – Ez a Black Archon figura leválasztotta a vonatot a mozdonyról. – Nem is igazán tudom kinek szánom eme kijelentésemet, mert láthatóan ők itt ketten nagyon megtalálták az összhangot. Legyintek is egyet és egy sóhaj kíséretében visszamegyek az ajtóhoz, majd kinyitom azt. Mi a megszokott sebességgel zakatolunk előre és ezért még én is elgondolkozok egy kissé az élet értelmét, amint azt tervezgetem, hogy kiugorjak. Végül úgy döntök, a botom fogja tompítani az esést, hogy ezt a kaszkadőr mutatványt valahogy túl is éljem. Összerakom hát a két ágú botot, így immáron egy hosszú pálca lesz belőle. Elhajítom, de nem engedem el, hanem lódulok vele együtt. Az érkezés pont olyan kellemetlen, amilyennek elképzeltem. Az esés következtében szerzek némi zúzódást és sérülést, de törést egyet sem. Meghempergek a kavicsos földbe és végül a hátamra pördülve megállok. Egy ideig nézem az eget, már amennyit a forgó világ látni hagy belőle. Aztán felülök és összeszedve magamat, felpattanok a földről. Elindulok az utasok felé, eddigre jócskán messze értünk el, így nem sajnálok futni. – Végig ezt tervezte ez a szemét alak?! – Mordulok fel, mikor úgy érzem, jobban már nem éghet a tüdőm. A fizikai erőmre nem lehet kifogásokat találni, de az állóképességem hagy némi kivetni valót maga után az incidens óta. Akkor valami bizonyossággal elromolhatott bennem, mert emlékszem, a felépülés is szokatlanul nehézkes volt utána. Ha csak a hallásomat is nézem. Ha süket maradtam volna a jobb fülemre, nem is tudom, hogyan tudnék most tájékozódni. Valószínűleg sehogy sem, ahogy akkor sem tudtam. – Black Archon! – Kiáltom el magam, ahogy egyre közelebb érek a szerelvényhez, ami időközben meg is állt. De végül odaérve csak rémült utasokat találok. Körbetekintek a vonat lépcsőjénél felmérve merre van a legközelebbi strázsa. – Jöjjenek! – Intek az utasoknak és terelő mozdulatokkal hessegetem őket az út felé. – Arra menjenek és intsék le az első rendőrt. – Adom ki az utasítást, majd két utas között feltuszkolom magam a vonatra, hogy megkeressem a fickót.



from: Daredevil

Ciaran

_________________
DÖREÖRDÖG
Matthew Murdock
Hozzászólások száma : 90
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 08.
Tartózkodási hely : NYC Hell's Kitchen
Munka/hobbi : Lawyer, Vigilante
Ki van a képen? : Charlie Cox
Keresem : Elektra | Maggie | Karen | Wilson Fisk | Maya | Foggy
Matthew Murdock
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Feb. 17, 2024 6:31 pm

MURDER, BUT NOT ON THE ORIENT EXPRESS
//Heroes & Others//




Az akadályt hatalmas szerencsémre nem a fém ajtó képezi, hanem egy annál jóval puhább emberi test. A sikítás, amivel neki vágódok, gyanítom még nagyobb sérülést okoz, mint maga az esés, mert hamarabb jut szóhoz, mint én és éppen csak egy kicsit zihál még azután is, hogy úgy letaroltam, mint buldózer a kerti budit. 
-Jól vagy? Mi a fene folyik kint? Bejöttem a vezetőfülkébe, hogy a végére járjak, de a vezető delírium alatt van.
Az első kérdésre egy könnyed és csak éppen alig könnyes szemmel előadott "Nem" lesz a felelet, mert a vállam az ütközéstől alighanem a helyére is ugrott, immár másodszorra élem át a "rohadt életbe, majdnem összepisiltem magam" szintű ízület cincáló fájdalmat, de legalább a kezem nem zsibbad már. Így elengedem David (A franc, mégis beütöttem a fejemet, hogy ismerősöket látok?)  felsőjét, és igyekszem kevésbé drasztikus módon lekászálódni róla, mint ahogyan ráestem, miközben az információit emésztem. Úgy tűnik, a fizika törvényei itt is érvényesek, mert minél jobban próbálom megragadni az értelmét annak, amit mond, annál jobban hátráltatom a kimondott szavak gazdáját, így előbb a fizikai erőkifejtést választom. 
Vagyis kászálódás, felállás, kapaszkodás... Aztán jöhet az értelmezés, végül a további kérdések.
A sorrend hibájára csak a végén derül fény. Pontosan akkor, amikor megadnám a további válaszokat, amelyek szerint sejtelmem sincs és hogy nem hiszem, hogy csak egy piás mozdonyvezetőről van szó, meg persze azt kérdezném, ő vajon mit keres itt, amikor a pasi már a "körhinta kezelőjével" társalog nyilvánvalóan, elég fura hangnemben. Bár szinte egy szavát sem értem, mert már odakint áll.
- Szerintem ne menj ki! - próbálom figyelmeztetni megkésve, de az agyam még nem a régi, miközben az üveges tekintetű alakhoz tántorgok, aki a fogantyúk, kallantyúk és pedálok tömkelegében üldögél teljes nyugalommal még azután is, hogy szerintem a dobhártyája még most is rezeg a visításom miatt. De persze senki sem hallgat rám, sem David, sem az idegen sofőr.
- Hahó! Uram! - rángatom szerencsétlent, miközben piás üvegek, vagy egyéb vezetés közben tiltott szer után kutatok, de egy dobozos kólán kívül, ami bontatlanul rázkódik az italtartóban, semmit sem találok. Ahogy alkoholszagot sem. A tag nem hever csukott szemmel, hanem elszántan markolja a (Azta! Nem tudtam, hogy a vonatokon nincs kormány!) fogalmam sincs minek hívjákot, vagyis nincs szívrohama, agyvérzése.
Ez utóbbit csak én kapok, ahogy meglátom, hogy mennyi kijelző, gomb, lámpa villog előtte, ő meg még csak nem is pislog, mikor terápiás célzattal ütöm pofon, szerencsétlenségemre a nem is olyan régen még fájó kezemmel. 
- Ó, a... - a mondat vége a fejemben létezik és már ettől is elpirulok, így inkább lányos zavaromban a feliratokat vizslatom. Csak van ezen a vonaton egy rádió! S ha megtalálom, hát igyekszem a gondolom a lányos hangtól meglepődő hallgatóságot tájékoztatni a kellemetlenül megrövidült menetidőről.
- Halló! Ha valaki hallja, szólna a vasúttársaságnak, hogy eltérítették ezt a rohadt vonatot? A mentesítő járattal ne is foglalkozzanak - pillantom meg az oldalsó tükrökben a lemaradó vasúti kocsikat. (Á, szóval visszapillantótükör azért van!) - Úgy tűnik, a többiek leszálltak - aztán már csak azt keresem, hol lehet ezen az acéljószágon a fék...



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..
Lacey Harries
Hozzászólások száma : 50
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Mostanában leginkább magamon kívül
Munka/hobbi : Növényorvos, kert és önkéntes ideiglenes szállás-tulaj
Ki van a képen? : Chrissy Costanza
Lacey Harries
• doing good for good reasons •

Matthew Murdock a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Feb. 22, 2024 2:17 pm



Murder, but not on the Orient Express

Hősök és gonoszok érdekes harca lesz ez
--Zene --  feat.  @"Kaland"





Egy Bloom száguld nekem teljes erőből. Először azt hiszem megsüketülök, sikoltása még akkor is fülemben cseng, amikor erőlködve feltápászkodom, de ez legalább segít visszafogni Karamit. Bár a fejem veszettül hasogat, éppen zihálós levegőt veszek, amikor a Baywille-i lány közli, nincs jól. A dologgal jelenleg semmit sem tudok kezdeni, nem így akartam, nem én és nem vele.
Már éppen szólásra nyílik ajkam, hogy mondjak valami szar klisét, amikor egy pillanatra benéz a vak hős - jóég mennyi ócska viccet el lehetne sütni ezzel és közli a nyilvánvalót.
-A rohadék
Ennyit reagálok, őszintén, részben “szegény” beteg terroristám érzéseit tolmácsolva, mert nem így voltak megegyezve, igaz talán nem kalkulálta bele, hogy megint átveszem a hatalmat. De azért még igazán hallgathatna rám is, attól függetlenül, hogy 23 éves Egyetemistaként akarom megmondani neki mit csináljon. Nem a kor a lényeg.
Mindenesetre a fickó ezután ki is megy, gondolom gonosztevője után ugrik, mint Kate Winslet a Titanicban.
Horkantva felsegítem Laceyt, vagy legalábbis hasonló mozdulatot teszek, nyújtom felé a karom, elkaphatja, ha szeretné. Még emlékszem, hogy nincs jól.
-Ha vége ennek az őrületnek, majd ellátom a sérüléseid.
Szép lányokat egyébként is mindig öröm vetkőztetni. Nade először fel kell dolgoznom a kavalkádot és hogy a Black Archon nevű figura szarik rám. Ezt különösen nehéz feldolgozni.
Őket hagyom a picsába, behúzom a fejem, de ekkor már tudom, hogy Karami max majd recskázik egyet a morlocokra. Hülye terv volt. Vagyis meg tudtuk volna csinálni, ha nem egyezkedünk más képességekkel rendelkezőkkel. Karami mindig szereti érezni, hogy ő a jani a gáton és én se szeretek alulmaradni, még ha ilyen ócska tervről is volt szó, mint eltéríteni és lopni egy vonatot. Közben látom, hogy Bloom abuzálja a mozdonyvezetőt és ha el akarom tusolni ezt a kis “félreértést” nekem kell gondoskodnom a fickóról.
Különben is, ha már lecsatolta a mozdonyt, halál mindegy, a vonat többi része veszett fejsze nyele.
Rohadt dühös vagyok Karamira, mert perszehogy olyanokkal áll össze, akik saját javukra akcióznak és cseppet sem csapatjátékosok.
Hiába papolok a pasasnak, mentálisan, rá se baszik, csinálja nélkülem, én meg az idióta személyiségem bekaphatjuk.
-Várj, segítek.
Dülöngélek Laceyhez, közben masszírozom a halántékom és megparancsolom a mozdonyvezetőnek, felejtsen el mindent a mai nappal kapcsolatban, álljon fel és verje a fejét az ajtóba. Nem akarom megölni, de enyhe agyrázkódás sem árt. Ahogy a fickó felpattan, gyorsan elrántom az útjából Bloomot és találomra (persze pontosan tudom hol a kézifék) de meghúzom, így olyan, mintha a fickó csupán a hirtelen fékezéstől és lökéstől esne fejjel az ajtónak. Én megpróbálom elkapni Bloomot, de a hirtelen fékező mozdony olyan vadul áll meg, hogy ezúttal én is zuhanok és ő valószínűleg rám. Nem baj, ennyi belefér, hogy elhárítsak magamról minden gyanút.









_________________
"Légió a nevem, mert sokan vagyunk."”
..
David H. Xavier
Hozzászólások száma : 70
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Ezek között a rohadt dögök között
Munka/hobbi : Terrorista/orvostanhallgató
Ki van a képen? : Felix Mallard
David H. Xavier
• doing bad for bad reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Márc. 02, 2024 8:39 pm
To: Vonatrablás
Zsenialitásom nem engedi, hogy bármi különösebb baj történjen. Olybá tűnt számomra, hogy a társam, aki a vonaton volt megzakkant. legalábbis a telepatikus üzenetéből az jött le, hogy páli fordulatot vett. Ki a fene akar holmi morlockot tenyészteni egy vonaton? Valami elmebajos. Éppen ezért hagytam a két hőscincérre, az egészet. Szórakozzanak maguk ezzel a hülyével. nekem nincs se időm, se energiám, sem pedig kedvem azzal foglalkozni, hogy hősök lemészárlását tervezgessem. Én, egyedül Csótány elpusztítására koncentrálok és szörnyű véget ér mindenki, aki elég dőre ahhoz, hogy az utamba álljon. Olybá tűnik, hogy vörös pizsamás különc elég gyors ahhoz, hogy még itt a semmi közepén is ide érjen futólépésben, de legalább futott. Így kifárasztotta eléggé magát. hallom, amit mond az utasoknak. A semmi közepén aztán kereshet rendőrt, kilóméterekre van a legközelebbi város és az sem segít sokat, hogy a telepata félrevezette a mozdonyvezetőt.

Éppen tartok a vagon ajtaja felé, amikor összefutok a már említett hőscincérrel. Bal kezemben a táska, a jobb kezem szabadon van. Végig pillantok a feltehetően korábban, ideáig futott hősön. Elmosolyodom, bár ez a sisakom miatt nem látszik, hanghordozásomon, mégis érződik.
- Nehéz megállapítanom, hogy bátorság vagy dőreség volt a részedről, társadat magára hagyni. Állj félre az utamból, legyél szíves! - mondom, azzal a jobbommal egy taszító mozdulatot teszek, a magát, Fenegyereknek tituláló hős felé. Mozdulatomra, éppen csak annyira, hogy elég lágyan tessékelhessem arébb az utamból, számára érezhető, de nem fájdalmas módon lököm félre. Kényelmesen letudok kászálódni a vonatról.
- A telepata rá akart venni, hogy megöljelek. Életben hagytalak, mert nem érdekem, hogy meghalj. Jobban tennéd, ha nem okoznál csalódást és nem kellene megfontolnom döntésem helyességét. A mozdonyt azért választottam le a szerelvényekről, mert a telepatának, gondolom rohama volt, ugyanis, egyik pillanatról a másikra, megváltozott a véleménye arról, hogy mit kellene tenni a vonaton utazókkal. Az sem érdekem, hogy tömegével haljanak meg. Megválaszoltam számodra egy pár feltevésre várakozó kérdést.
- mondtam és közben elkezdtem távolodoni a vonattól, de közben ügyeltem, hogy ne veszítsem a szemem elől Fenegyereket. Remélem ez a hősködő bohóc, megértette, hogy ha most itt neki kezd ugrálni, akkor meghal, de minimum megnyomorítom. Igazán tiszteletreméltó döntés lenne a részéről, ha végre lekopna rólam. Ezt azonban úgy érzem, hogy hiába is várom tőle. Persze, még meglephet.

Ahogy beszéltem, nyertem egy kis teret és úgy álltam vele szemben, mint a western filmekben, a párbajra készülődő cowboyok. Végig pillantottam rajta és pár szívdobbanásnyi szünet után, ismét megszólaltam.
- Megszereztem, amit akartam. - megemeltem balomban egy picit a táskát, majd visszaengedtem magam mellé. Folytattam. - Te is akarsz valamit! A barátnőd a telepatával van. Azt hiszem. Döntsd el, hogy hazudok-e, de siess. - nem, nem hazudok, tényleg úgy gondolom, hogy a telepata a mozdonyban maradt. Arra játszok, hogy elindul visszafelé, hogy segítsen a másiknak, akit annyira akart élve a telepata. Bizonyos információk rendelkezésre állnak, Fenegyereknek is, hogy összerakja, hogy igazat mondok vagy hazudok. S itt arra az egyik pillanatra gondolok, amikor a kedves hölgyet, transzportáltam a mozdonyba. Ha a mozdonyban nem volt egyetlen ürge sem, akik az én társamnak bizonyultak, akkor .. Akkor pedig eldöntheti, megkockáztatja, hogy meghal vagy megy és segít a nőnek. Én meg akkor, egyszerűen távozom a helyszínről. Sokkalta jobb, hogy nem valami koszos putri város utcáin vagyunk.

Mathias Dorn
Hozzászólások száma : 15
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 30.
Ki van a képen? : Jake Gyllenhaal
Mathias Dorn
• doing bad for bad reasons •

Matthew Murdock a Nap Antihősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Márc. 08, 2024 9:53 pm
Murder, but not on the orient
Express
to: others

Austin - Dasha
"Véget ért a móka mára, Zárul Miki mókatára. De ha tetszett, nemsokára visszavárhatsz, Jóska, Sára, Tercsi, Fercsi, Kata, Klára, S valahány név a naptárba' Eljövök még hozzátok, Viszont látásra pajtások!"

Mikor megpillantom Black Archon-t egyből azon kezdek merengeni, vajon mi lehet abban a táskában, ami a tulajdonába került. Mert még mindig hihetetlen számomra, hogy két ember, akik látszólag nem is igazán ismerik egymást, puszta semmit mondó szándékból vezérelve eltérítenek egy vonatot, hogy emberek életét veszélyeztessék. Persze, ez jellemző a gonosztevőkre, de mindenkit vezérel valami. Mindezt összerakva az aktatáskával, nos arra kell jussak, valami volt a vonaton, amire szüksége volt ennek az őrültnek. Bár azt még mindig nem tudom amaz mi szándékkal állt össze emezzel.
Ahogy a fülembe jut, hogy gyakorlatilag egyedül hagytam a „társamat”, kissé megrökönyödök. Tulajdonképpen bér egyedül hagytam volna, de még csak nem is a társam. De nem igazán ad lehetőséget mindezen sokéig tanakodni, ugyanis arrébb taszigál, amitől visszatérek a jelen helyzet valóságába, de mégis mint akinek földbe gyökereztek a lábai, csupán végig nézni tudom, amint elsétál mellettem. – Hé! – Való igaz, megválaszolt, nem is egyet, szinte az összeset. Így már teljesen összeállt a fejemben a kép, miszerint szüksége volt valamire és az a valami most ott van a birtokában. Talán felelőtlenség, hogy nem kérdezek rá, mégis mi az, hiszen lehet egy atombomba is, ami elpusztít mindenkit a Földön. De most mégis valahogy megnyugtatnak szavai, az pedig nem igazán, hogy az a másik viszont tényleg kénye kedve szerint végzett volna megannyi emberrel. Most pedig egyedül van azzal a személlyel, aki végig segített rajtam. – Ő nem a barátnőm, még csak nem is ismerem! – Kiáltottam még utána, egyértelműen jelezve felé, hogy már roppantul nem érdekel mit szerzett meg, vagy mit akar azzal kezdeni, csak gyorsan kotródjon el. Ami pedig az igazmondást illeti, nem tudhatja biztosra, de tényleg úgy gondolja, hogy vele van. Legalábbis a szívdobogása ezt mondja.
Úgy döntök hát végül, hogy visszamegyek a mozdonyhoz. Ez kissé szürreális dolognak tűnhet, tekintve, hogy sebesen száguldott tovább. Azonban mégis utolérem, ami annak köszönhető, hogy időközben valószínűleg valaki meghúzhatta a vészféket, mert a mozdony egy helyben állt. Felugrottam rá és berontottam a vezetőfülkébe, ahol megtaláltam hős társamat egy férfi kíséretében, aki láthatóan nem tűnt se gonosz gazfickónak, se telepatának. Megvakartam a kobakomat a sisakon keresztül és azon gondolkoztam, vajon rosszul mértem fel Black Archon szívdobogását, vagy valami más turpisság van a dologban? – Remélem jól vagytok. – Nem is tudom várok-e választ. Lehet erre igen a válasz egy ilyen incidenst követően egyáltalán?



from: Daredevil

Ciaran

_________________
DÖREÖRDÖG
Matthew Murdock
Hozzászólások száma : 90
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 08.
Tartózkodási hely : NYC Hell's Kitchen
Munka/hobbi : Lawyer, Vigilante
Ki van a képen? : Charlie Cox
Keresem : Elektra | Maggie | Karen | Wilson Fisk | Maya | Foggy
Matthew Murdock
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 10, 2024 4:44 pm

MURDER, BUT NOT ON THE ORIENT EXPRESS
//Heroes & Others//




David udvariassága üdítő változatosság az elmebaj után. Teljesen emberi megnyilvánulásai hitetik el velem, hogy vége az agyrémnek. Szegény pont olyan tanácstalan, mint én, de segítséget ígér, hogy majd ellátja a sérüléseimet, én meg szabadkozok, hogy a hányingerre tökéletes gyógyír, ha egy időre elkerülöm az óriáskerekeket és a körhintákat, a vállamat meg éppen a vele való ütközés tette helyre, vagyis már éppen eleget tett értem.
Bénázásomat persze ő sem tudja tétlenül nézni, de szerencsére ő tényleg segíteni akar és nem valami újabb kihívásba kíván belelökni két kézzel. Nem, belelökni azt nem akar, belerántani azonban annál inkább. Mert az eddig gondolataiba, vagy még inkább gondolatlanságába süppedt vonatvezető felpattan, David igyekszik elkerülni, a vonat megrándul, utánam kap és meg megint azon kapom magam, hogy ebből hatalmas zakózás lesz. A "szomszéd" szerencséje, hogy nem a vasutas esik rá, mert akkor aligha úszná meg törött bordák és végtagok nélkül. Így engem kap a nyakába, vagyis inkább nagyjából mindenére, én meg várom az újabb fájdalmat... Ami szerencsére nem jön.
Jön viszont más, miközben feltápászkodni igyekszünk. Én csak a hangját hallom, mert még képtelen vagyok felnézni anélkül, hogy ne fordulna fel még jobban a gyomrom, de így is felismerem szédületes forgásom meghökkent tanúját.
– Remélem jól vagytok...
Én meg tagadhatok megint, David nevében is, akitől zaklatottan kérek megint elnézést.
- Nem, dehogy, de már annak örülök, hogy magát sem hánytam le és a vállam is rendben van... Sajnálom, hogy megint levertelek a lábadról - hangzik a lakonikus válasz és a kissé élettelibb mentegetőzés, miközben a korábbinál kecsesebben igyekszem feltápászkodni, és nem átallok még szívességet is kérni a Baywille-beli ismerőstől. - Kérlek, David, figyelmeztess, ha hazaértünk, hogy ragasszak ki egy emlékeztetőt, hogy soha többé ne szálljak vonatra...



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..
Lacey Harries
Hozzászólások száma : 50
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Mostanában leginkább magamon kívül
Munka/hobbi : Növényorvos, kert és önkéntes ideiglenes szállás-tulaj
Ki van a képen? : Chrissy Costanza
Lacey Harries
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.