Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Through my window

Vas. Ápr. 28, 2024 1:52 am
Through my window
Unstoppable Gwen
It's not the devil at your door
It's just your shadow on the floor

A kérdésekor furcsán nézek rá, még, hogy én és a színészkedés! Legyintek először, ám ezt szavakkal is kifejezem.
- Tőled ezt most bóknak veszem, de túlzol ezzel, remélem tudod. – mégis jól esetek a szavai, hogy esetleg elgondolkodtattam őt ennyire. Büszke persze nem voltam magamra, ezt értelmezhettem volna rosszul is, jelenthetett tényleg valami rosszat is, hogy ennyire nem lehet megmondani melyik az igazi arcom, mert színésznek is jó lennék. Ezt talán majd máskor kamatoztatom, mondjuk amikor vallatnak. Ki tudja?
- Áh, hogy is mondjam… nem fogadhatok be igazi pókot a szobámba. Kaine egyszer azt mondta kémkednek neki a pókok, szóval rajtam tartja a szemét a pókokon keresztül. Semmi pókutálat vagy ilyesmi, de ha te hálózod össze azt inkább elfogadom a szobámban, mint egy kicsi pókét. – tudom teljesen megcsavartam a mondanivalómat és össze-vissza beszélhettem neki, tuti hülyének is néz ezért, de Kaine és a kicsi pók kémjei, ha vicc is volt, amit mondott inkább nem akarom kideríteni a valóság értékét. Ezért van az, hogy szépen amíg nem látják én a kis lábánál megfogom, ha olyan pókfajta (házi kaszáspókra gondol itt Laze by Morf) és kiteszem a szobámból. Ha másfajta, amit már azzal elpusztítanék, hogy hozzáérnék inkább egy indára másztatom fel és küldöm ki a folyósóra jobb esetben vagy a természetbe, éppen mi van közelebb. Nekem ne kémkedjenek, elég, ha a közösségi médiákon lopják rólunk az adatokat.
- Jól hangzik, még egy közös program veled. Így lehet még inkább a magadénak fogod érezni a cserepesnövényt. – vigyorgok. Ez tényleg azt jelentette, hogyha elmegyünk, akkor még több vicces emlékkel fogunk gazdagodni! Tuti nem fogom tudni megállni, hogy miért lett valaminek az a neve, ami.
- Segítek persze. – mert ugye egyértelművé kell valamivel tenni, hogy ha szobanövényekről van szó, akkor számíthat rám mindenképpen.

Arról talán nem is volna illő beszélni, hogy mennyire rajta maradt a pillantásom, amikor nekem jobb lett volna, ha egy gyors upsz-al be is csukom az ajtót azzal a lendülettel, amivel kinyitottam. Nem, sosem az egyszerű út volt az érdekes, hanem ez a kínos.
- Igazad van, neked nincs szükséged sminkre, te anélkül is csodaszép vagy! – még védekezően felemeltem a kezeimet is, hogy véletlenül se higgye azt, hogy én ezt sértésből mondom. Teljesen őszintén mondtam, hogy egyetértek vele. Nem kell neki smink, mert anélkül is szép, biztos vagyok abban, hogy ezt ő is tudja magáról, nem kellett volna az én megerősítésem is. Mindegy most már, szépen kiléptem a fürdőből és ahelyett, hogy leléptem volna, inkább idekint vártam meg, hogy beszélhessek vele.
Ha pedig kijött hát elrugaszkodtam a faltól, nyilván nem tudtam megállni, hogy ne dőljek neki a falnak és a futó növény levelét birizgáljam egy pillanatig.
- Igen, én arra gondoltam, hogy… - hirtelen mondanám ki a gondolataim, de amikor meghallom a szavait, hogy kopogtathattam volna. – Igenis anyuuuu. – nyújtom el az u betűt, hogy lássa valamikor biztos szót fogok fogadni. – Ez a zöld fürdő, emlékszel? Ezt jobban szeretem, mint a többit. – nem csoda, hogy ide volt bátorságom bepakolni még néhány növényt is, csak úgy a hangulat kedvéért.
- Gwen? – szólok utána, amikor látom, hogy elindul a szobája felé és én még mindig nem dobtam fel neki, hogy mi jutott az eszembe. – Én nagyon éhes vagyok. Te nem vagy az? – puhatolózom meg a dolgot. Ez még csak egy utolsó próbálkozás persze, semmi extra még. Ha válaszol csak utána folytatom, hogy miért érdekelt ez.
- Volna kedved vacsizni velem? Csak te meg én?





_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Ápr. 27, 2024 11:31 pm
to Lazac
Ahogy végig nézem a színjátszását csak megrázom a fejem. Tiszta lökött.
-Nem gondoltál még arra, hogy színészkedj? Szerintem hasítanál.- Simán el tudom képzelni vígjátékokban, de akár egy őrült gonosz figuraként is. Nem mintha azt gondolnám róla, hogy ilyen lenne… De simán el tudom képzelni, hogy rezzenéstelen arccal képes lenne végig a szerepében maradni. Kicsit, mint Jim Carrey. Neki is vannak gonosz karakterei.
-Azt ugye tudod, hogy a pókhálóm nem olyan, mint az igazi… Mármint nem tudok olyan szép, könnyed pókhálót csinálni neked, mint amiket a pókok is tudnak. Lehet jobban járnál azzal, ha befogadnál egy igazi pókot…-Bár lehet ha most körbe nézne is találna pár pókhálót.
-Még magam sem tudom, hogy milyet szeretnék, így jó lenne ha láthatnám is. Lehet lesz olyan növény, amibe teljesen beleszeretek. És gondolom te sok növényt ismersz, így tudsz majd segíteni a választásban.-Igen ki fogom használni a növény tudását. Nah meg őt fogom megbízni azzal, ha végre elkészül az a kütyü és haza tudok menni, hogy távollétemben gondoskodjon róluk. Nem akarom azért túlterhelni, így tényleg valami könnyen kezelhető gazt kellene majd választani.

A zuhany kellemes volt, de az nem, hogy Lazac rám nyit. Legalább kopogott volna előbb… És nem viharzik ki egyből, hanem áll az ajtóban, mint egy dilinyós. Ez most komoly?
-Sminkelek? Aham… Persze… Mikor láttál te engem sminkben?-Kérdezem tőle kicsit sem nyugodtan. Majd azért csak rá szólok, hogy legyen oly kedves és menjen már ki, mert a jelek szerint ez magától nem jutott az eszébe. Mégis hol járnak a gondolatai?... Na jó… Erre lehet nem akarom tudni a választ.
Mikor végre magamra hagy és becsukja maga mögött az ajtót elkezdem felvenni a tiszta ruháimat. A hajamat nem szárítom meg, nem szokásom. Majd megszárad magától is. Így kissé kócos, nedves hajjal, teljesen felöltözve sétálok ki a fürdőből és torpanok meg egyből az ajtóban, mikor megpillantom Lazet.
-Te még mindig itt?-Nézek rá értetlenkedve. Azt hittem már rég a fánkokat falja, vagy a szobájában kuksol.
- Legközelebb azért kopogjál mielőtt a fürdőbe mész. Tudod nem egyedül laksz itt, a fürdőt mindenki használja…-Szúrom oda neki, majd elindulok a szobám felé, hogy lepakoljak.

[/color]
Gwen Stacy
Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Ki van a képen? : Chloë Grace Moretz
Gwen Stacy
• doing good for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 31, 2024 10:40 pm
Through my window
Unstoppable Gwen
It's not the devil at your door
It's just your shadow on the floor

- Ne színészkedésből tedd, tedd meggyőzésből, úgy ahogy te is elhinnéd, hogy olyan vagy amilyen szerepet előadsz. Például így. – pördültem egyet, hogy közben hatásos is legyen a változás, meg amúgy, szimplán jól esett előhúzni belőle a nevetést, már ha fog ezen egyáltalán.
- Hús kell igaz? Friss hús, én segíthetek neked húst találni. Nagyon sokat. Nem az enyémet. De ha megeszed őket, azzal nekem is segítesz meg te is jól laksz! – nyomtam neki a dilis énemet ezerrel, bár ehhez sem kellett túlságosan megerőltetnem magam, mert jött ez természetesen, őszinte egyszerűséggel. Aztán amilyen hamar érkezett ez a dilibogyós arc, ugyanilyen hamar el is tűnt és komollyá változott két másodpercig az arckifejezésem.
- Na jó valahogy így, igaz túltoltam egy kicsit. Talán a rémültet kellett volna? – gondolkodón néztem el, majd vissza rá, mert ugye szóba került az, hogy több növény kellene a szobájába. Majdnem kiugrik a szívem a helyéről és hangosan elkezd kalapálni, úgy, mint ahogy az animációs rajzfilmekben is szemléltetik az izgatott, szerelmes szívverést a mellkason kívül és jojózik.
- Ez szép gondolat, szeretnél pár látványos pókhálót az én szobámba lőni? Csak azért, hogy tényleg olyan legyen, mint a rendezett dzsungelben a szobám? Vagy legalább egy terráriumba, amiben pókháló is van? – újabb kérlelő kiskutya szemekkel célzom be őt. Persze ha nem lő a fal sarkába hálót azzal sincs baj, csak gondoltam, ha már én oda növényezek a szobájába, akkor ő is ide pókhálózhat. Bár igaz, ez nem terület megjelölés más póklányoknak.
- Nem tőlem akarod kapni a virágot? Félsz, hogy mi lehet a következő mutatványom a szobanövénnyel igaz? – szomorúságom jeleként le is biggyesztem a szám, de ez nem tart sokáig. A finomság látványa előhúzza belőlem a kisfiút, addig van ideje Gwennek is elhagyni a szobámat.
A találós kérdésben, hogy neki melyik ízlene a legjobban még nem jeleskedem túlságosan, ez persze nem jelenti azt, hogy ne akarnám megtudni tőle a dolgot.
A mosdóba benyitva is már elkezd jó kifogást gyártani az agyam, miközben a szemeim csak pislognak.
- Mi? Ja azt hittem, hogy csak sminkelsz vagy ilyesmi. – persze, hogy nem ez történt.
- Én megengedem, hogy felöltözz. – válaszolom egyszerűen. Aztán rájövök, hogy nem díszből mondta, hogy kimennék-e. Nyilván nem előttem akar felöltözni! Hogy is képzelek ilyesmit!
- Persze, ha végeztél és van kedved hozzá… - na itt kiléptem még mielőtt kiakarna tolni a fürdőből és még mérgesebb volna. A végén még nemet mond nekem!
Az ajtó melletti falnak támaszkodom háttal és úgy várom, hogy végezzen. Nem tudtam előadni neki, hogy éhezem és mivel ő úgyis felfrissítette magát, megejthetnénk azt a polipcsápos kajálást. Na jó, nem polipcsápokat akarok enni, de elmennék valahová itthonról mindenképp. Egyedül meg unalmas! Gwennek pedig ígéretet tettem, hogy egyszer majd megkóstoltatom vele a polipcsápos ételt.






_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 31, 2024 10:30 pm
to Lazac
-Azért nem vagyok olyan jó színész, hogy a házban bárki is elhinné rólam, hogy megszállt valami démon, vagy ilyesmi. Idővel úgy is elárulnám magam valahogy.- De nem is akarnám elhitetni velük. Így szívesen elmókázgatom, ahogy most is, de hogy valakire szándékosan rá hozzam a frászt… Nah az nem én vagyok.
Elmosolyodom a lelkesedését látva. Nem azért mondtam neki, hogy behízelegjem magam hozzá, hanem tényleg őszintén gondolom, hogy ráférne a szobámra egy kis plusz és a növények biztosan fel tudnák dobni. Persze ha egyszer haza jutok akkor kelleni fog Laze segítsége, hogy gondozza őket távollétemben… Bár félek akkor is segítenie kell majd, mikor itt vagyok. Továbbra sem vagyok túl jóban a növényekkel.
-Igen. Komolyan mondom. Persze nem ennyit szeretnék, mint ami itt van, de párat még el tudnék képzelni.-És azt sem szeretném, ha túl sok szín lenne a szobámban. Szeretem az egyszerű fekete ruhákat, de persze akad néhány színes is, ahogyan például a rajtam lévő sötétlila sál. De élénk színeket általában nem szokásom hordani. Nem hiszem, hogy nekem valóak.
-De szerintem elég ha csak elkísérsz valami növényes boltba… Oké tudom, hogy nem így hívják őket, de nem jut eszembe a hivatalos elnevezésük.-Nézek rá kicsit zavarodottan. Nah most nyugodtan mondhatná rám, hogy a buta szőke.
De nem is tartom fel tovább. Örülök, hogy beengedett az ablakon. Legközelebb azért megpróbálkozom majd a csengővel is, bár az úg túl unalmas. Így legalább kicsit megmozgattam a pók énemet is.
A zuhany jól esik és legszívesebben még maradtam volna alatta, de sajnos ez nem az a hely, ahol az ember hosszú percekig élvezheti a fürdést. Talán egyszer kivehetnék egy hotel szobát, amiben van egy jó nagy és mély kád. Hmm egy kis hab, zene és máris elszáll minden baj.
Éppen elkezdem lehámozni rólam a törölközőt, mikor az ajtó kinyílik. Sose szoktam magamra zárni, hisz amolyan íratlan szabály, hogy bekopogsz mielőtt belépsz a fürdőbe. Eddig ezzel nem is volt gond. Eddig nem tapasztaltam meg azt, amit most. A kezeimmel gyorsan vissza “zárom” a törölközőt, miközben mérgesen pillantok Lazere és rá is kiabálok.
-Laze baszki nem tudsz kopogni?-Szorosan fogom a törölközőt, mintha attól tartanék, hogy az bármelyik pillanatban eltűnhetne. Azt gondolná az ember, hogy ezek után a másik hátat fordít és becsukja az ajtót, de nem. Laze csak bámul, majd elkezd a fánkokról beszélni. Ez most komoly? Most ő játsza a buta szőkét?
-Laze nagyon kedves tőled, de most erre nem igazán vagyok kíváncsi. Megengeded, hogy felöltözzek?-A hangomban még mindig érezhető a düh, de már nem kiabálok vele. Viszont, ha ez után sem veszi a lapot, akkor megint hangosabban szólalok meg.
-Kimennél végre!?-Ha végre felfogja, hogy nagyon is rossz helyen van és becsukja maga mögött az ajtót befejezem az öltözködést, miközben végig csak puffogok magamban, hogy hogy lehet valaki ennyire hülye. Értem én, hogy nem hallotta, hogy bent vagyok, de akkor is! Alap, hogy első a kopogás!!!

[/color]
Gwen Stacy
Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Ki van a képen? : Chloë Grace Moretz
Gwen Stacy
• doing good for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Márc. 18, 2024 6:48 pm
Through my window
Unstoppable Gwen
It's not the devil at your door
It's just your shadow on the floor

Majdnem elnevettem magam, de csak majdnem. Még próbáltam tartani magamban a röhögést, egyszerűen annyira jól visszaadta a szerepet, hogy ha nem ismerném, ha nem tudnám, hogy neki is jófajta humorérzéke van, akkor tényleg elgondolkodnék azon, amit mond. Mármint, hogy ennyire friss hús evő.
- Helyes, a növényeket hagyjuk meg a vegetáriánusoknak és azoknak, akik szeretik. – bólogattam és igyekeztem nem túlságosan bugyutának tűnni így. Inkább végig rajta tartottam a szemem, tetszett a stílusa, ez holtbiztos másképp már rég a falat bámulnám, nem azt, hogy milyen jól áll neki ez a szett és hasonlók.
- Ohh biztos vagyok abban, hogy instant cukorbetegséget kapnál tőlem. – itt pedig nem tudom megállni, hogy ne csípjek bele az arcába, ahogy drága jó öreganyák tennék, amikor ennivalóak az unokáik, azok meg legszívesebben kifutnának a világból, csak ne csipkedjék az arcukat.
- Ne aggódj. Én vagyok rossz közönség, ha ezt esetleg bedobod Nielnél vagy Kainenél lehet kétségbe esnek. Bár mindkettő megtámadna ilyen-olyan okokból kifolyólag. Én értem a vicceket. – legalábbis igyekszem, azt nem tettem hozzá, hogy vannak pillanatok, amikor nekem is iszonyat nagyot kell koppannia, hogy rájöjjek az tényleg vicc akart lenni és nem egyéb.
- Tényleg ezt szeretnéd? – átváltok csillogó szemű kis Aranyhajjá, mert sajnos nincs olyan mém, aminél élethűbben vissza tudnám adni azt a felderülést a szemeimben, mint ami annak a kislánynak volt a rajzfilmben. – Mármint, semmi akadálya. Feldobjuk a növény enciklopédiát és kiválasztod milyen szobanövényt szeretnél. – váltok át mégis komolyra, mert a végén még olyasmit lát meg csillogni a szemeimben, ami ugyan ott van, de az erejével és hatásával én sem vagyok tisztában.
A fánkos zacskóba nézek és miután kiválasztottam azt, ami nekem tetszik a legjobban le is vittem a konyhába. Sajnos nem tudtam megmondani biztosra, hogy melyik Gwen kedvence, mert mindegyiket választottam volna az ő helyében. Mindegyiket más miért, de az oreos, az az oreos volt. Ezért is kellett nekem.
Miután megettem a fánkot, még lézengtem egy kicsit lent. Leellenőriztem, hogy a hűtő még ép-e. Az volt, tekintve, hogy senki nem volt itthon vagy ha mégis akkor nagyon csendben van és nekem nincs akkora hallásom, hogy ezt megállapítsam. Aztán felfele tartottam az emeletre. Ám ahelyett, hogy szépen visszasündörögtem volna a szobámba, benyitottam a mosdóba. Ja, igen. Ezzel nem lett volna semmi gond, ha ott nem találok egy Gwent.
- Ohh baszki. Bocsi… Öööhm. – hirtelen ürügyet kellett találnom, hogy miért is vagyok éppen itt, de rápillantottam a törölközőbe facsart testére és a fogaskerekeim megálltak. Éppen ezért amilyen gyorsan legeltetni kezdtem rajta a szemeim, olyan gyorsan kaptam fel a fejem. – Lent vannak a fánkok, ha elvennéd a te részed, akkor ott találod. – próbáltam magamhoz térni eskü, ahelyett, hogy jó fiúhoz illően kimentem volna a mosdóból helyette mit csináltam… na mit csináltam? Szorongattam a kilincset, se be se ki nem lehetett tőlem haladni.




_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 17, 2024 8:39 pm
to Lazac
Csodálattal figyelem, ahogy a borostyán levélből egy másik féle levelet csinál. Egy pillanatra még azt hiszem meg is kapom, meg is indulna a kezem, hogy elvegyem tőle, de végül nem így tesz. No sebaj. Majd talán legközelebb.
-Oh nem megfűszerezni a finom, friss húst bűn. Nem lesz finom tőle. Én a vér és a félelem ízét szeretem, nem a zöld növényekét.-Még el is fintorodom hozzá. De nem tudom sokáig megtartani a szerepem, így mikor kezét a homlokomra teszi elmosolyodom.
-Annyi édesség után biztos tiszta édes a húsod.-Azt mondják, hogy a nők édesszájúak… De Laze! Nah mi nők eltörpülünk mellette még a piros napokon is. Férfit még nem láttam ennyi édességet enni.
-Laze kezdőnek tűnök? Nekem ez a kisujjamban van, nem kell gyakorolnom. Néha még magam is meglepődöm azon, hogy miért nem színésznőnek mentem.-Nyilván ezt is csak poénból mondom. Utálnék színésznő lenni. Nem nekem való a szereplés… Ezért utálom is ha túl sok a szemtanú egy-egy harc során. Nem kell nézősereg. Oké a banda más. Akkor kikapcsol az agyam és csak a zenére figyelek… Gondolom valami ilyesmi lehet a színészeknek is…
-Hmm lehet az én szobámat is fel lehetne dobni még pár növénnyel. Tényleg sokat dob rajta.-Oké én már annak is örülök, hogy az az egy virágom még él, bár tudtommal Laze keze azért nem kicsit van benne. De sebaj. Én igyekszem rá vigyázni, locsolgatni.
-Igyekeztem minél több félét hozni.-Meg nem mondanám, hogy kinek mi a kedvence, de azon sem lepődnék meg, ha mindenki mást mondana. Így talán nem lesz olyan, hogy egy félre többen is pályáznak.
-Találd ki!-Pillantok még vissza a kérdésére. Igazából ha megeszik a pisztáciásat sem fogok szomorkodni. Mindegyik finom lehet, vagy legalábbis kinézetre nagyon is gusztusosak. Nah meg máskor is tudok venni. Nem lesz világvége, ha ma nem ehetem meg a kedvencemet.
Viszont nem maradok tovább nála. Visszavonulok a szobámba, ahol szépen lepakolok, majd összeszedem a holmimat zuhanyzáshoz. Nem okos ötlet ennyi lakótárs mellett az utolsó pillanatra hagyni a zuhanyzást, mert a végén csak a hideg víz marad neked.
Nem töltök sok időt a zuhany alatt, bár nagyon is kellemes volt a meleg víz. A hajamat betekerem egy kisebb törölközőbe, majd elkezdek szárítkozni, hogy a kényelmesebb, itthoni ruhámba bújhassak már vissza.

Gwen Stacy
Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Ki van a képen? : Chloë Grace Moretz
Gwen Stacy
• doing good for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Márc. 12, 2024 5:36 pm
Through my window
Unstoppable Gwen
It's not the devil at your door
It's just your shadow on the floor

Kicsi kell, hogy ne röhögjem el magam, amikor azt kérdezi, hogy ha nem hallottam őt, akkor miért jöttem az ablakhoz mégis. De türelmesen visszatartom még egy kicsit. Legalább addig amíg beengedem őt. Így lesz a legjobb.
Annak pedig külön örülök, amikor benne van a játékban. Legalábbis én annak veszem, amikor a gonosz hasonmásának vagy legalábbis annak akar tűnni, akinek Halloweenkor is beöltözött. Túljátszva a szerepemet a mellkasomhoz kapok, mintha ennyire megijesztett volna és szíven ütött volna a hír. Nem, nem ütött. Belülről nevetek, de tartanom kell magam.
- Oh, biztos vagyok abban, hogy a legtökéletesebb álcát választottad. De tudod mit felejtettél el? Hogy az én szobámba jöttél és itt a falak is ehetőek. Szóval, ha kell a húsom, van fűszer hozzá. – tréfálkoztam és levettem egy borostyán levelet az ablak mentén logó szárról. Tréfából át is formáltam babérlevéllé és felé nyújtottam. – Tessék, így már nemcsak nagy babérokra törhetsz Gwen által, de még meg is ízesítem a következő áldozatodat. – nem akartam odaadni neki, persze, hogy nem.
- Édes falat, én? – meg kellett érintenem a homlokát, hogy vajon nem lázas-e amikor ezt mondja nekem, mert nem hiszem le. Persze tudom, hogy poénnak szánja, én sem azért ellenőrzöm a homlokát, hogy lázas-e.
- Semmi baj nem történt volna, hogyha becsengetsz az ajtón. De így is tökéletes volt a belépőd. Sokat gyakoroltad? – nevetem el magam, majd visszaillesztem a babérlevelet a borostyán közé, amiből újra borostyán lesz és úgy tűnhet, hogy hozzá se értem.
- Bocs, szeretem, ha minden levél a helyén van. Most még nem akartam kísérletezni vele. – magyarázkodom, mintha most erre akkora szükség volna, pedig nem volt egyáltalán. Egyszerűen csak, rend a lelke mindennek körülöttem.
- Köszi. Igyekszem belakni és minden teret kihasználni. – ez eddig elég jól sikerült, legalábbis a növényes rész biztosan, hogy már a könyvespolcra is rákúszott egy kis borostyán és a kezdeti zöld falamból véletlenül több lett. Kell a hely a mini kocsiknak. Most mit mondjak? A zöld épp összekarambolozott egy páfrány levelével, a pirost pedig úgy tartották az indák, mintha épp lezuhant volna a dzsungel kellős közepébe egy repülőgép. Csak itt nem a szárnyakat tartja az inda, hanem a kocsi elejét és végét.
- Uhhhh hoztál oreosat! – ki is szedem a szatyorból, amikor meglátom és olyan nagy szemekkel nézek az oreos fánkra, mintha aranyból volna és én gazdag lennék. – Te melyiket is szereted Gwen? – kérdezek utána még mielőtt realizálnám, hogy ő épp kifele tart a szobámból.
Sejtve, hogy rossz vége lesz engem itt hagyni ezzel – nem csak Kaine versenyezhetne a mindig éhes címért – és talán meg sem hallotta, amit kérdeztem, elvettem a mobilt és ahelyett, hogy utána mentem volna s, megkérdeztem volna még egyszer melyiket is vette magának inkább bepötyögtem egy üzenet formájában. Pff tudom. Lökött vagyok, de meg akartam hagyni neki a privát szféráját. Most jött haza, ilyenkor annak örül az ember, ha le tud pihenni egy kicsit. Én pedig most szépen leviszem a nem csak nekem szánt finomságokat – példát lehet venni rólam éjszakai hűtőfosztók, akik a szmájli lovagrendbe tartoztok és kihagytok belőle, szándékosan – a konyhába és kiteszem közszemlére, felírva egy cetlire, hogy: „Csak egyet vegyél el teeee, másnak is kell!” Persze viccnek szánom.





_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 10, 2024 9:31 pm
to Lazac
Nagy örömömre tényleg bent van Laze és a függönyt is elhúzza, de amit mond azt már nem hallom, amin kissé meglepődöm és az talán ki is rajzolódik az arcomon.
-Ha nem hallasz, akkor miért jöttél az ablakhoz?-Akkor szerencsém nem lehet, hogy pont akkor sétált ide, mikor én beszéltem hozzá. De végül is Lazeről van szó. Ez is biztosan csak valami átverés a részéről. De a lényeg, hogy végül kinyitja azt az ablakot és már tolja is a szokásos Laze dumát, amit kénytelen vagyok lecsapni.
Egy gonosz vigyor terül el az arcomon. Próbálom valahogy vissza hozni a bohócot, Az-t. Halloweenkor elég sok időm volt gyakorolni és szerintem a végére elég jól ment a dolog.
-Gwen? Mégis ki az a Gwen? Az az ügyes kezű dobos lány?... Igen… siránkozott, könyörgött, hogy ne öljem meg, de hiába… Szükségem volt a testére, hogy bejuthassak ide.-Azzal beljebb is lpek óvatosan mozdulatokkal, de a tekintetem továbbra is egy elvetmült gyilkoséhoz hasonlít.
-Sok friss és fiatal hús. Kész arany bánya. De hogy lásd milyen jószívű vagyok veled kezdem, így nem kell végig nézned a társaid halálát.-És azzal egy gonosz kacaj szökik ki belőlem. Hogy miért nem mentem színésznőnek?... Hú utálnám, nagyon utálnám.
-A fánk illattal vonzom magamhoz az olyan édes falatokat, mint te!-Na jó a végét már nem bírom ki nevetés nélkül, így az egésznek annyi, de igen jót mulattam ezzel.
-Szóval igen, amint mondtam hoztam finomságot is.-Mikor félre áll beljebb is jövök és végre, mikor talajt ér a lábam kiegyenesedem és a kezébe nyomom a szatyrot, ami tele van finomságokkal.
-Köszönöm szépen. Bocsi, csak itthon hagytam a kulcsom és abban reménykedtem, hogy nyitva van az ablakom és elkerülöm ezeket a cikis pillantásokat, amiért olyan dilis vagyok, hogy itt hagytam a kulcsot… De az ablakom zárva volt, a szomszédaim nincsenek otthon, aztán éreztem, hogy te itt vagy és tényleg!-Tárom szét a karjaimat, majd leveszem a sálamat és a kabátomat is. Idebent sokkal jobb az idő.
-Azta! Nagyon szép a szobád!-Még nem jártam nálam. Azt tudtam, hogy szereti a növényeket, de nem gondoltam volna, hogy ennyit tart itthon. Egészen hangulatos így a szobája. És milyen nagy rend van. Nah talán ez lep meg a legjobban.
-Amúgy persze, minden rendben. Bocsi, hogy így rád rontottam. Nem is akarok ám zavarni! Viszont ne edd meg az összes édességet. A többieknek is hoztam. Lehet a mászás miatt kicsit megsérültek, de az ízük attól még jó.-Az én kedvencem is ott lapul benne, de most nem fogom kikapni a kezéból, hogy kivegyem azt. Ha megmarad, akkor annak örülök, ha nem akkor így jártam.
-Mikulásasszony? Neeem… Én nem lennék jó abban. Meg félek a játékok összetörnének, ahogy a pókháló segítségével közlekednél épületről épületre.-Azzal oda is sétálok az ajtóhoz, majd megköszönöm neki még egyszer, amiért beengedett és ha nem állít meg, akkor vissza is vonulok a szobámba, ahol még a cipőmtől is megszabadulok.

Gwen Stacy
Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Ki van a képen? : Chloë Grace Moretz
Gwen Stacy
• doing good for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 10, 2024 7:24 pm
Through my window
Unstoppable Gwen
It's not the devil at your door
It's just your shadow on the floor

Szó szerint kievickélek az ágyamból, amikor tudatosul bennem, hogy ott bizony nem galamb gubbaszt, hanem nagyon is Gwen hangja van neki. Megviccelhetném. De nem vagyok ilyen. Inkább elhúzom a függönyt és szembe nézek vele, ahogy ott vigyorog.
- Szeretnél bejönni a szobámba igaz? – nagyon-nagyon halkan teszem fel a kérdést és inkább mímelem, hogy beszélek és mutogatok a fülemre is, hogy nem hallottam semmit sem. Pedig nem olyan vastag itt az ablak. Tudja ő is, remélem, hogy csak viccelek.
Na jó, hogy lássa mégis van egy csöppnyi kis szívem amire hatni lehet, kinyitom az ablakot, hogy ő bejöhessen rajta.
- Minden rendben? Nem szoktál az én ablakomon át bejönni, mint valami betörő Bayvillebe. Aggódnom kéne? Te tényleg az a Gwen vagy akit mi ismerünk, vagy egy másik? – tréfálkozok, de csak azért, hogy kétkedés mögé rejtsem azt ahogy végig nézek rajta.
- Fánk illatod van. – ehhez nem kell szuperképességű szaglás, ha valamit szeretsz, akkor tudni fogod akkor is, hogy mi van a csomagban. Ezt kiskorom óta fejlesztgetem, néha előttem van, amint anya megjön a bevásárlásból, felpakolja a bevásárlócsomagokat az asztalra és onnan próbál mindent elrakni a megfelelő helyére, ahogy az is, hogy szaladok oda hozzá megnézni mit rejt a csomag. Kicsit idősebb fejjel már sunyin kukucskálok a csomagba, azon morfondírozva vajon mi olyan lapulhat ott, amit szeretek. De most nincs semmi ilyen.
- Másképp… jól vagy? – hülye kérdés tudom, félre is állok az útból, hogy legyen elég helye szegénynek.
- Gyakorolsz Mikulásasszonyhoz? – kíváncsiskodom és utalok arra, hogy épp az ablakon csusszant be, a kandalló helyett. Jó mondjuk nem akarom, hogy tetőtől talpig kormos legyen, mert az semmi jót nem jelent.
- Nem kell válaszolnod. – tudtam, hogy nem így van, csak jól esett letaglózni őt valami sületlenséggel, cserébe az ablakos érkezéséért. Nem tudtam eldönteni, hogy most nevesek ezen, vagy apáskodóan rászóljak, hogy Bayvillenek van bejárata is. Biztos nem lett volna zárva. Hacsak valaki be nem zárt ide engem és nem tudok róla. De igen, jobb zárni a bejárati ajtókat, amikor idefent vagyunk és a földszínt őre Lance nincs itthon.




_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 10, 2024 6:48 pm
to Lazac
Én idióta barom! Hogy lehetek ennyire hülye? Komolyan képes voltam otthon hagyni a kulcsomat? Gwen mégis hol jár az eszed? Ennél összeszedettebb szoktál lenni. Most még a próba sem ment olyan jól, mint szeretted volna. Össze kell kapnom magam. Nem azért vettek be a csapatba, hogy aztán mindent elrontsak. Bíznak bennem.
De nincs akkor nagy baj. Csak beenged valaki a házba. Bár fogalmam sincs, hogy ilyenkor ki van itthon… És szerintem még az ablakomat sem hagytam nyitva. Még mielőtt haza indulnék szerzek egy kis édességet, azaz pontosabban, sütit, fánkot, muffint. Tudom, hogy mindenki mennyire édesszájú odabent. Sosem lehet elegendő kaját venni…
A ház előtt vagyok, de valamiért mégsem akaródzik bekopogni nekem. Talán mégis nyitva hagytam az ablakom… És akkor nem kell hülyét csinálnom magamból, hogy itthon hagytam a kulcsomat.
Oké kissé macerásabb most felmásznom, mert elég sok cuccom is van, de megoldom. A pókhálóm segít benne.
Szóval bizakodva indulok fel a falon, hogy megnézzem a szobám ablakát. Messziről még úgy is tűnik, hogy nyitva van, de mikor oda érek csalódnom kell magamban. Legközelebb valamivel ki kell támasztanom! Nem! legközelebb nem szabad itthon hagynom a kulcsot.
Az ablakom nem akar kinyílni, betörni meg nem szeretném az üveget, így tovább mászok reménykedve abban, hogy esetleg valamelyik szomszédom otthon van, de nem érzem a közelségüket és bekukkantva az ablakon nem is látok mozgást odabent. Sóhajtok egyet…. Lehet egyszerűbb lett volna bekopognom… Bár ha senki sincs itthon, akkor mindegy…
Felmászok a tetőre, hogy a ház másik oldalára sétáljak. Itt már érzékel valamit a pók micsodám… Ki kéne találni valami más szót erre, mert ez így nagyon hülyén hangzik… De rohadtul nem tudom megfogalmazni, hogy mégis mi ez…
Szépen leereszkedem, majd megállapodom Laze ablaka előtt. Bár be van húzva a függöny, de érzékelem a közelségét. Nah ilyen betoppanóm sem volt még ez idáig. Végül is ezt is el kell kezdeni valahol. Legalább nem Romynál próbálkozom. Ő első alkalommal sem rajongott azért, hogy az ablakon másztam be. Pedig jó móka.
Végül csak bekopogom a Lazacok királyához és várok egy kicsit, majd meg is szólalok.
-Laze! Én vagyok az Gwen! Be tudsz engedni? Itthon hagytam a kulcsomat… De hoztam finomságokat!-Türelmesen várok arra, hogy felfogja mégis mi a franc folyik itt. Így ha elhúzza a függönyt egy vigyorgó Gwen fog visszabámulni rá.

Gwen Stacy
Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Ki van a képen? : Chloë Grace Moretz
Gwen Stacy
• doing good for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 10, 2024 5:56 am
Through my window
Unstoppable Gwen
It's not the devil at your door
It's just your shadow on the floor

Körbe vettek a növényeim, biztonságos pajzsként óvták a szobám. Már a fal se látszott tőlük rendesen. Kicsi őserdő volt ez már, mint szoba. Először csak az egyik falból varázsoltam növényes oldalt, aztán szépen átkúszott a többire is. Óvatosan, mint ahogy ez a kúszónövényektől elvárható. Nem fojt meg szerencsére. Ha így volna valahányszor álomba merülnék nem valami kellemes érzés fogna el, hanem rémálmok életre kelt palántákról, amik a húsomon táplálkoznak. Na ilyen szerencsére nem volt!
Pihentettem az agyam. Szükség volt rá. Képzeletben újabb hasznos növényt terveztem, már láttam magam előtt a megfelelő hibrid növényt, újat félő, hogy nem tudnék kreálni, talán, ha nagyon megerőltetném magam akkor igen, de még fejlődnöm kell. Semmi sem megy egy csettintésre. Bárcsak így volna! De akkor meg az élet tök unalmas volna, mert minden egy csettintésre megvolna. Nem volna semmi izgalom.
Írtam közben a csoportokba is, ahol éppen taggeltek vagy nagyba ment a duma a következő tervekről. A HÖK VIP-ben például a következő megbeszélésről egyeztettek. Most kivételesen úgy döntöttem, hogy a nálam lelkesebbekre hagyom a döntést és egy egyszerű nekem megfelel ez az időponttal letudtam az én részeim. De a WE ARE PB viszont nem aludt. Van egy megszállott szaktársam, aki mémfalnak használja a csoportos beszélgetést, páran krákognak rá. Inkább hozzon létre egy mémoldalt és oda posztolja ezeket, mert ők nem kíváncsiak rá. Szerintem meg csak túlságosan komolyak, de ezt a véleményemet inkább megtartom magamnak. Nem akarok oldalt foglalni ennyi az egész.
Letettem a mobilt magam mellé és kissé el is nyúltam, ami nem is lenne tőlem olyan szokatlan, hogyha mostanában nem megoldásokon kattogna az agyam, amit a Hydra ellen alkalmazhatnánk. Bárcsak létezhetne ördöghurok a mi világunkban is! Hm…
Behunyom a szemem és elképzelem a lehetetlent. Túl sok minden kellene hozzá. Varázslat, ami nincs meg bennem, viszont, ha megkérném Nielt, aki haragszik rám és nem tudom mennyire volna hajlandó sületlenségekben részt venni. Biztosan több van benne, mint a teleportálás és zsebdimenziók létrehozása. Mi kellhet még az ördöghurokhoz?
Lopni kell egyet, tudom. Dzsungelvárosból. Honnan máshonnan lehetne? Vajon van ilyen? Hm. Amilyen lelkes vagyok a tervet illetően újra kézbe veszem a mobilt és lepötyögöm Nielnek az amúgy alapból hülye kérdésem, de érdekel a válasza. Ha pedig tud lopni valahonnan ördöghurkot, akkor azt tanulmányozhatom és sokasíthatom is. Valahogy.
Milyen menő lenne már! Azzal elkapni a Hydrásokat és revansot venni mindazért, amit tettek. Már épp oldalra fordulnék és felvenném az alvós pozícióm, amikor az ablakra nézek. Jó nagy galamb gubbaszt ott az biztos, mert még a függönyön keresztül is látszik a sötét árnyéka. Na jó, látom, hogy nem egy galambról van szó.





_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.