Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


What am I looking for in Bayville?

Hétf. Okt. 30, 2023 4:08 pm

Kai&Romy&
Freddy&X



Meglőttek. Karami volt hatalmon, amikor Steve Laurence átugrotta a kerítést, gyomrában a zacskóba rejtett kokainnal.
Őket fülelték le, mert volt egy olyan másodperc, ami kiesett számításainkból és önállóan dönthettek. Természetesen elszúrták. És Isten szabad akaratot adott az embernek, hogy mindent rendre elkúrjon.
Így eredt Karami elit drogcsempész csapatának nyomába az az ellenséges orosz banda, akit Karesz heccből hangolt Laurence-ék ellen, mondván kell a motiváció a hájas disznónak. Igaz, hogy a tag leadhatott volna vagy húszat, de legalább annyit nyomott a gyomrába operált drog, úgyhogy hangyafasznyit elnézőbb voltam vele, amikor nagy nehezen landolt a hasát gyomrát szorongatva.
Megálltam előtte, Karami félszegen elmosolyodott, hideg tekintete lenézően pásztázta a hurkáit szorongató csempészt.
-Jó, most már mész egyenesen, a fekete kocsiig.
Adta ki az utasítást színtelen, érces hangon, mélyebb baritonnal beszélt nálam, mégis csengett benne valami különös, borzongató hidegség is, ami egészen egyedivé tette.
Nagy nehezen feltápászkodott, megnyalta szája szegélyét, éreztem izzadtsága szúrós bűzét. Karami kiadta a parancsot, megvolt az anyag, kezdtem kényelmetlennek érezni, hogy ő van hatalmon, gyors pislogással váltottam és semmi kedvem sem volt a nyomába eredő oroszok szláv szukázását hallgatni, mégis odafigyeltem rá. Szidták Laurence anyját, a politikusainkat, az egyik gondolatban a titkárnőjét kúrta, ami üldözésnél meglehetősen fura volt, de már rég napirendre tértem felette, hogy az emberek nem normálisak.
Lustán rájuk pillantottam, elmémben még ott motoszkált Karami szitkozódása is, hogy ismét kiszorítom, pedig még agyon akarta lövetni az oroszokat egymással, de Én úgy gondoltam felesleges.
-Nyomot hagynánk. Majd megmondom, hogy menjenek haza.
Sóhajtottam fáradt-félhangosan, de még mindig zúgott a fejem a sok baromságtól.
Ekkor emelt fegyvert az egyikük és tartotta egyenesen felém. Épp csak elmorzsoltam egy kurvaanyád a fogaim között, Steve Laurence meg már rég beszállt a kocsiba, amikor elsült az a szar.
Még jó, hogy a tetves kerítés túloldalán voltam és éppen oldalt fordultam, így csak a comcomba fúródott, ott viszont eltalált egy eret.
Még mielőtt eldördült volna a lövés, kiadtam a gyors parancsot: mindenkinek mahára viszket az anyja után, úgyhogy hazaindul.
Éreztem, hogy Karami haragszik, mert nem öltem meg őket, és én is haragudtam, mert feleslegesen gyűlöltem a saját testem metélni.
Most, hogy vérzek egy mellékutat szúrok ki, valami városszéli, gazdagabb negyedhez tartozhat, kutyasétáltatók és hasonló népség tarthatja fel a forgalmat erre, ide húzom be magam és a legszerencsésebb opción gondolkodom. Azt hiszem taxit fogok hívni. Gyorsan leveszem kabátom és az ingem, alatta van egy szombat feliratú póló is. Az inget kénytelen vagyok ketté tépni, bármennyire is birizgál a tudat, hogy saját tulajdont rombolok és asszimetria keletkezik, de el kell kötnöm a sebet, mert a vérveszteség rosszabb opció. Kár, mert szombaton mindig kockásat hordok.




...

_________________
"Légió a nevem, mert sokan vagyunk."”
..
David H. Xavier
Hozzászólások száma : 70
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Ezek között a rohadt dögök között
Munka/hobbi : Terrorista/orvostanhallgató
Ki van a képen? : Felix Mallard
David H. Xavier
• doing bad for bad reasons •

Rosemarie Morozov a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Okt. 31, 2023 12:11 pm

Xavior Complex
"He is a bad boy with a tainted heart ~" Outfit Szerintem cuki. Örökbe fogadjuk?


Nem vagyok én mazista, hogy önként rohangáljak, de Arrow-val szívesen kergetőztem volna. Gondoltam, jó lenne lógni egyet Romyval. Aztán felbukkant a langaléta. Mi is a neve? Pain? Kín? Valami blokkolja a memóriámat. Biztos a zsigeri feszkó, amit körülötte érzek. Az ösztöneim azt kiáltják, tartsam a távolságot, bár az nem tiszta, miért – Pain mérete meg kisugárzása, vagy Romy fenyegető pillantásai miatt?  Fene se érti, hogy megy ez. Nieltől eltilt, Kín viszont rendben van? Milyen világban élünk?
Igazságtalanban – válaszolok magamnak, fejcsóválva. Mivel nem vagyok ijesztő és szexi pasi, kutyasétáltatás helyett be kell érnem egy nagybevásárlással. Bediktálom a térképnek a legközelebbi bevásárló központ címét, és követem az útvonalat. Az airpodban tombol a retró lejátszási lista, amit anyunak állítottam össze. Már alig várom, hogy megmutassam neki! Az új, cool lakótársaim és Caldi tuti segít őt megtalálni, apuval együtt. Talán még Kurtöt is előkerítik nekem!
A gondolattól szökdécselésre vált a séta, közben a szájmaszk és baseball sapka takarásában az I Need a Hero-t dúdolom. Szívesen levenném a bűnöző cosplayt, de amíg vízi siklók meg a náluk is sikamlósabb nagybátyám kajtat a nyomomban, addig jobb óvatosnak lenni.
Ki is pécézek egy kevésbé fogalmas utcát, hogy végre levehessem a képemről a bandita pendelyt, és elszürcsöljek egy dobozos kávét.
Majdnem kiprüszkölöm az első kortyot.
Először a mozgást érzékelem a szemem sarkából, aztán a mozgó tárgy magasságát, végül olyan aggasztó részletek jutnak el az agyamig, mint: bicegés, sápadtság, tépett ruha, vérző végtag.
Elsüllyesztem a túlvilágomban a kávét, és a hátam mögül elsősegély dobozt villantok, tök természetesen, mintha végig ott lógott volna. Azzal masírozok oda az idegenhez.
Ismeretlen a srác és valami sántíthat vele (már a sántításon túl), mert ártatlan járókelőket viszonylag ritkán lőnek/vágnak/szúrnak meg. Ám mindez részletkérdés.
Végre hasznát veszem az X-katona kiképzésnek!
– Uram, Ön vérzik! – torpanok meg előtte. Fő az udvariasság. A szomszédos kerítés talpazata felé intek, hogy legyen szíves lecsücsülni. – Nyugodjon meg, nem látszik rajtam, de tökre fel vagyok készülve ilyen esetekre!
Leguggolok elé, és kinyitom az orvosi ládát. Bármilyen tiltakozást elengedek a fülem mellett, csak a haldóklóknak lehet utolsó kívánsága, és ha rajtam múlik, ziláltan vonzó betegem fixen túléli a mai napot.
Lefertőtlenítem a kezem, mielőtt piszkos mancsokkal matatnék engedély nélkül az úriember alváza körül. A combjából csordogáló vörös patak egész jól blokkolja a kínosság radarom. A rend kedvéért azért elpirulok kicsit.
Volt már balszerencsém csúnyább sérüléshez, de látszik, hogy ezt nem itt fogom összefoltozni. Nincs mást tenni, azt is fertőtlenítjük, és szakadt ing helyett tisztességes csomagolást kap.
Határozottan, biztatóan szegezem a páciensre a tekintetem. Legalábbis igyekszem. Kicsit lehetne rondább. Könnyebb dolgom lenne vele.
– Ne aggódjon, uram. Azonnal hívok segítséget! – Elhallgat a fülemben Britney Spears, amíg tárcsázom Romyt. – Szia! Bocsi, hogy megzavarom a randitokat. Találtam itt egy sebesültet. Be van nyomva a GPS, ide tudnátok jönni? Elég csúnyán vérzik, de korainak tartom zsebre tenni. – Kikapom a jobb fülesemet és a sráchoz fordulok. – Mitől is vérzik, uram? – kérdem, tolmácsolásra készen. – És mennyire kell aggódnunk a támadók miatt? Itt vannak még valahol?  – suttogom, lejjebb húzva a homlokomon a sildes sapit.






_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Okt. 31, 2023 12:14 pm
To: Xaviors Vibe Character Skin

   
Mióta Kaine sikeresen elrontotta a kiskutyámat, azóta kitartottam amellett, hogy igenis velünk tartson a játékos nagysétákra. Arrowt ugyanis hidegen hagyta a kislabdahajítás, mióta párszor Csodapók felügyeletére volt bízva. Újfent focizni szeretett. Focizni! Életemben nem értettem ehhez a labdajátékhoz, ráadásul olyan lendülettel és hevességgel játszott, hogy nem volt tekintettel az állóképességemre. Időnként képes volt úgy felöklelni, hogy utána csak csillagokat láttam. Kiskutyám pedig őszintén nem értette, hogy minek heverészek a földön, amikor játék van? Hamar realizáltam, hogy így sosem lesznek levezetve felesleges energiái és Csodapók közbenjárása van szükségem.
Freddy is útra készen állt mikor készülődtünk és már-már azt hittem, hogy szeretne velünk tartani. Nem lett volna ellenemre, kiskutyám is szívesen látta volna őt, de legfőképpen a jutalomfalatkáit. (Sajnos, ha játékról volt szó, akkor a labda volt a legfőbb szerelme, mi – emberek – kispadra kerültünk.) Egyetlen problémám ezzel a forgatókönyvvel annyi volt, hogy akkor nem tudtam volna elújságolni nagyszerű híremet Csodapóknak.
Azonban Freddynek valami rendkívül sietős dolga akadhatott, mivel alig tudtam egy „Jó utat, vigyázz magadra és hívj, ha valami baj van!” – szavakba foglalt csatolmányt utána küldeni, némi kedvességgel és szigorú anyai figyelmeztetéssel vegyítve. Jeez, most, hogy jobban belegondolok, tényleg úgy hangoztam, mint a Mamám!
– Nem tudtam aludni tegnap este, ezért néztem egy csomó tutorial videót – váltottam izgatottan témát, Kaine arcát keresve, míg Arrow megtisztelte azt a szerencsétlen tűzcsapot a járda szélén. – Mármint táncost, hogyha szeretnél gyakorolni – harangoztam be a remek hírt. Mondandóm mellé imitáltam is az egyik csípőrázós mozdulatot a felvételről. Noha az én verzióm is eltörpült az eredetihez képest, de olyan nagybácsi mellett, mint Dimitry, elég magasan volt az a léc.
– Múlt este sokáig elvoltál – szúrtam oda kicsit megrovón. Nem az éjszakai kijárásával volt problémám (csak egy kicsit), hanem azzal, hogy egyedül csinálta és alkalmasint titokban. Erről kivételesen tudtam, mert láttam távozni az ablakon keresztül. De türelmes voltam, megvártam, hogy ő mondja el merre járt pontosan. (Ha nem osztja meg velem tíz percen belül, rákérdezek! Vagy inkább húsz percet várjak? Talán fél órát?)
– Szóval megértem, ha most nincs hozzá kedved – folytattam korábbi gondolatmenetemet. – Csak gondoltam megpróbálom más irányból közelíteni az oktatást, így talán könnyebben veszed majd a lépéseket. Meghallgattam pár tippet arról is, hogyan lenne érdemes tovább adni másoknak tánclépéseket – indultam tovább a park irányába, ami remek kutyafuttatónak szolgált. Szerettem idejárni, mert a Bayville-i ház hátsóudvara leginkább egy raktárral ért fel a felújítási munkálatok miatt.
– Egyébként sikerült megvennetek a ruhát? Én már beszereztem a sajátomat! – iszonyú sokat válogattam, minimum tíz mentális összeomláson mentem keresztül közben. Innen is nagyon köszönöm Lilinek, hogy kitartott mellettem!
Elengedtem Arrowt a parkos részen és táskámból előhalásztam a labdát is. Ennyi elég volt ahhoz, hogy kiskutyám kizoomoljon. A laszti hatalmát átruháztam Kainere, mivel ő volt az ügyeletes abban, hogy kifárassza kiskutyámat. Én maximum csak a vizet fogom adagolni mindkettőjüknek.
Elvis – Hound Dog című számát dudorásztam egészen addig, míg a mobilom közbe nem zenélt. Hirtelen az 50-es évekből átváltottam BTS-re. Eltartott vagy fél percig mire felfogtam, hogy a telefonom csörög! Gyorsan a kezembe halásztam a készüléket és amikor megláttam Freddy nevét a kijelzőn felfoghatatlan sebességgel vettem fel és emeltem a fülemhez.
– Háló? – szóltam bele azonnal. Freddy mondandója miatt torkomon rekedt a kérdés, hogy: „Minden oké?– RANDI?! Ez nem randi! – bukott ki belőlem kisvártatva, jóval hangosabban, mint azt eredetileg terveztem. Megszeppenten néztem el Csodapók felé. Vajon hallotta? Kit akarok ámítani?! Biztos, hogy hallotta!
– Nincs se virágcsokor, se gyertyafény, se vacsora… – fojtott hangon magyarázkodtam. Pironkodva kerültem Kaine pillantását, kicsit el is fordultam, hogy biztosan ne hallja mit beszélek a telefonba. Bár nem egészen voltam biztos abban, hogy Freddyt akartam felvilágosítani a helyzetről, vagy csak magamnak akartam bemagyarázni ezt.
Mármint komolyan, milyen randi? Ez nem az, amire Freddy gondolt! Mi csak barátok vagyunk, lakótársak és ezért együtt lógunk, tök normális. Nagyon is normális. Normális… ugye?
– Várj, várj, várj lassabban. Sérültet? Te jól vagy? – kétségbeesett arckifejezéssel fordultam vissza Kaine felé. – Milyen támadás? – próbáltam fülelni, mert Freddy hangja, mintha eltávolodott volna. Sőt, egészen olyan volt, mintha valakihez beszélne.
– Freddy az. Azt mondja talált valaki, aki megsérült? Segítséget kér – kommunikáltam le Kainenek az infót. Szabad mancsommal jeleztem, hogy rekesszék be Arrowal a játékot.  
– Ne mozdulj és semmiképp se rakd le a telefont! – hangosodtam fel, hogy biztos hallja Freddy a túlvégen. – Úgy könnyebben odatalálunk, oké? – vártam világos megerősítést.
A pórázzal már rajta voltam, hogy befogjam a kiskutyámat. Nehezített menet volt, mivel agyban teljesen átállt a játékra, ilyenkor fabatkát sem értek a vezényszavak.
– És semmi esetre se rakj zsebre senkit sem! Csak ha nincs más mód, az is lehet, hogy civil – szögeztem le. Még csak azt kéne, hogy a mutánsrettegők ránk jöjjenek!
– Itt vagy még Freddy? Kihangosítalak – jeleztem előjáróban. Szerettem volna, ha Csodapók hallja mi folyik a túloldalán, míg én áttáncoltam Freddy telefonjába, hogy átküldjem a sajátomra a tartózkodási helyét.
– Arra! – mutattam előre, mikor visszatértem. Telefonomon előhívtam a térképet Kainenek, hogy előre tudjon menni, míg én powerwalkba kapcsolva igyekeztem a helyszínre. Arrow persze előbb ért oda a póráz végén, mint én, szapora légvételekkel a sietéstől.
– Mindenki nyugodjon meg! – kapkodva vettem két levegőt a falnak támaszkodva. – Tudok… – újabb mély levegő után nyúltam. Bízva abban, hogy ez most le is jut a tüdőmbe. Az összkép kedvéért fel is egyenesedtem.
– Tudok CPR-t! – harangoztam be büszkén.
Tekintetem éppen csak felfogni próbálta az eseményeket, de nem jutott messzire a vöröslő tócsáról. A látványtól fehérebb lettem a szűz hónál télvíz idején.
– Atyaég az ott mind vér?!
...

   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Rosemarie Morozov
Hozzászólások száma : 215
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
Munka/hobbi : IT-szakember, barista, hobbi fotós
Ki van a képen? : Luca Hollestelle
Rosemarie Morozov
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Kedd Okt. 31, 2023 12:37 pm





Romy, Freddy
&
David



Jó érzéssel töltött el úgy elsétálni bárhol a házban, hogy tudtam, ehhez én is hozzátettem valamit. Nem csak használtam, laktam, léteztem benne, hanem ismertem a legtöbb zugát is. Igaziból a lakóközösség részének éreztem magam, ami most már többfősre duzzadt. Kis négyesünk hamar kinőtte a cirágbolt fölötti lakást már azzal is, hogy Gwennek és Milesnek nem igazán volt lehetősége máshová menni, mint hogy nálunk szálltak meg. Nem zavart, mert roppant érdekesnek találtam, ogy mindketten teljesen más talentekkel voltak megáldva és másképp is kellett velük kooperálni. Miles még igazán kezdő volt, ha nem akartam pár pókfonalat az arcomba újra és újra, akkor pár trükköt bizony kellett neki mutatnom, bár azzal a kütyüvel kicsit bonyolódott a dolog, elvégre az enyém tök organikusan termelődött, míg neki kellett valami patron.
Kivételesen most a kutysétáltatás volt napirenden, aminek örültem, mert kicsit elültem a lábaimat a toronyban gubbasztva. Még szanálnom kellett a hirtelen felhalmozott lomokat, hogy mit mennyire tartottam hasznosnak vagy kevésbé, közben pedig teljesen elvesztettem az időérzékem és törökülésben lássuk be nem a legkényelmesebb pózt vettem fel. Talán volt némi hátsó szándékom azzal, hogy ide fel hordtam mindent, ami érdekelt, mert legalább nem kellett elszámolnom Romynak, hogy mit miért hoztam haza főleg ha veszélyes. Ezek itt igenis mind hasznos dolgok voltak.
Arrow már egészen kiismerte az új terepet, már tudta, hogy a jókora tuja mellett elhaladunk, akkor annam nem csak séta lesz a vége, hanem játék is. Ennek persze az let a vége, hogy már félúton megkaptam a pórázt és egészen addig próbált Arrow rángatni, amíg el nem eresztetem róla. Velem nem akadt emberére, ha én nem akartam, hogy húzzon, akkor kénytelen volt panaszkos tutulás mellett visszavenni a tempójából ha nem akart persze megfulladni. A tűzcsapnál méltóztatott először megállni, Romy pedig előhozakodott egy random témával. Vagyis nem volt az annyira random, mert amióta kilátásban volt a bál, próbált engem valami táncfélére tanítani. Egy volt biztos, hogy a ritmusérzékemmel nem adódtak gondok, de gyakorlatilag semmit nem tudtam azon kívül, hogy feltételezhetően Petertől nyertem egy kis táncos skillt. Még a Casa falain belül próbált tényleg nagy türelemmel okítani, de én annyira leblokkoltam attól, hogy azt néztem, ő hogy mutatja, hogy aztán nem győztem felvenni a ritmust. Totális kudarc volt és azóta annyi minden jött még, hogy nem sok időnk volt gyakorolni.
- Vannak jók? Mármint olyanok is, amik orvosolják a problémám? - hirtelenjében eszembe jutott a legutóbbi malőr, amikoris teljesen elvesztettem a fonalat különféle környezeti tényezők miatt. Látnom is kell, amit mutat nem?
- Furán venné ki magát, ha nem tudnék, mindenki más meg igen. Te is szeretnél táncolni, nem? - ezt az egész bál dolgot én úgy fogtam fel, hogy ha már engem hívtak el, akkor nem ártott tényleg felkészülni is rá, hogy valamit prdukáljak. Nem járt úgy át az izgatottság ugyan, mint őket annak ellenére sem, hogy még sosem voltam ilyen eseményen, de az rám is átragadt, ahogy készültek. Nem akartam sereghajtóként lemaradni. Igazából fogalmam sem volt, hogy képzeljem el az egészet és a hangulatát, így többnyire megnéztem pár videót, hogy legalább fogalmam legyen róla milyen egy bál. Peter emlékei nem sok érzést váltottak ki belőlem, puszta emlékképek voltak. De nem tudtam levenni a szemem arról a mozdulatról és a megjegyzés megint fáziskésésként csapódott le.
- Leadtam pár rosszfiút az ügyeletes rendfenntartóknak, hoztam haza egy kis pénzt. - nem volt szándékomban titkolózni, csak elővigyázatosságból inkább előre nem szóltam ezekről. Utólag akár azt is elmesélhettem nekik, hogy miféle feladattal bíztak épp meg. Plusz pont volt a megvízónak, levezetés nekem. Egyébként is megbeszéltük, hogy nincsenek titkok, én pedig tartottam ehhez magam. Meg a szemkontaktust vele nettó pislogás nélkül.
- Úgy érted táncoljak a kutyával? - ráncoltam a szemöldököm tanácstalanul, mert annyi szent ha eleresztjük labdástul, akkor Romynak vele kell megharcolni a figyelmemért, hacsak nem szeretné, hogy mindkettőnk nyakába felugráljon.
- Milyen tippeket kaptál? - igyekeztem kihasználni az időt arra, hogy még beszélgessünk nyugiban, amíg a póráz nélunk volt kutyástul, erre megadatott a lehetőség. Minden további már a véletlen függvényévé válik ezek után. A ruhára való rákérdezés váratlanul ért és eszembe juttatta, mennyit szenvedtünk a boltokban, mire Laze összerakta, mit mivel kellene megvennem. Ha én mentem volna be, akkor bizonyára leakasztom az első jó méretet, de látva azt, hogy ő milyen piperkőc módon kezdett el nézelődni, úgy éreztem talán nekem is meg kellene adnom a módját.
- Meg, de még meg kellene tanulnom nyakkendőt kötni. - summáztam a hiányosságom is egyben a válasszal. A kiránduláson sok mindent tisztáztunk, többek között azt is, hogy itt senkinek nem okoztak gondot a hiányosságaim. Elvégre nem volt olyan életem, mint bármelyikőjüknek. Most már bátrabban beszéltem ilyen skillekről, nem feszengtem.
Arrow eleresztése most már aktuális volt, a labda láttán viszont az utolsó figyelmét is elvesztettük. Sebaj, olyan messzire hajítottam neki azt a labdát először, amennyire csak lehetett. Elsőre ezt el lehetett játszani vele, aztán már csak focizni volt hajlandó. Javában gyűrtük a labdát, amikor megszólalt Romy telefonja. A fülem megosztott figyelemmel is működött, egyébként is sikerült kicsalnom néhányszor azt a labdát egy újabb eldobásra. Nekem is megütötte a fülem a telfonból szóló hang, úgy figyeltem fel Romy reakciójára, mintha valami fontosról maradnék le, ha nem így tennék. Talán még az erős megütközés is kiült az arcomra és Arrow már az ujjam böködésével próbálta érzékeltetni, hogy dobjam már el neki a labdát. Semmit nem ért az, hogy speciel hátat fordított nekem, hallottam továbbra is mindent. Továbbra is bámultam Romy hátát és megszokott mozdulatból dobtam el újra és újra a labdát, míg nem a beszélgetés további része aggodalomra adott okot. Freddyt még szoknom kellett és egyelőre csak a látszólagos bizalmat szavaztam meg neki. Engem speciel nem érdekelt, kiket fogadtunk be, amíg nem hozott bajt a fejünkre. Niel is sokkal körültekintőbb volt. Végül mire letette a telefont, már ott álltam hozzá közel.
- Akkor nézzük meg. A kutyás randi berekesztve. - hümmögtem egyetérttően, miközben a telefont füleltem tovább. Én mondjuk úgy értettem, hogy a kutyával randizást, mert ezt a szót elég sokféle kontextusban hallottam már használni, így ennyiben is hagytam a dolgot és figyeltem tovább. Romy eléggé tudta a dolgát a telefont illetően, így hagytam, hogy megszerezze a koordinátákat és már úton is voltunk. Vagyis csak az után, hogy segítettem neki megfogni a kutyát, mert amint a figyelem elvonódott róla, sértetten noszogatott minket meg ugrált tovább, mint egy megkergült kenguru. Részemről nem volt semmi mondanivaló, így bizonyára fura lehetett a csönd ami beállt, míg Romy vissza nem tért.
Valóban nem volt olyan messze a hely, egyből megcsapta az orrom a vér fémes szaga és Freddy meg az új arc kettőse hamar felbukkant. Én óvatosan pillantottam körbe, hogy ha valami történne még, tudjak reagálni. Ahogy gyorsan levettem, a seb már el volt látva, így más lehetett a probléma forrása.
- Vannak még a környéken? - tettem fel a lényegretörő kérdést. Nem kifejezetten érdekelt, miért lőtték meg, az már inkább, hogy a terep biztosítva volt-e és a lányok illetve Arrow biztonságban volt-e.
- Ahogy látom elkel egy kis segítség, golyó? - már hogy kikerült-e vagy kell még vele valamit fabrikálni. Ilyen ha az ember nem ismeri a másik skilljeit, csak találgatni tud.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!


_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Nov. 01, 2023 9:00 am

Kai&Romy&
Freddy&X



Különben fáj. Érzem, ahogy a golyó fémes hegye beleállt a húsba, eltalálta és roncsolta az eret, a vér is egyre sebesebb iramban falja nadrágom szövetszálait.
Először valaki hamis énekére neszelek, már fejben is szarul hangzik, mint egy rosszul behangolt rádió, ami néha-néha tourette rohamot kap. Vagyis a fájdalom, a nemrég lenyelt két egész xanax megint blokkolja mások gondolatait, legalábbis amíg David vagyok nem Karami. Az menne, mint a Terminátor, még az agyába kapott golyó sem állította meg.
Feltűnik az ének kibocsátója, kissé ugrál előttem a kép, keresem asszimetriáját, de egyelőre csak egy szabályos elsősegélydobozra tudok fókuszálni. Kizárom, hogy különös, összeszűkítem egyébként sem nagyméretű szemem és szia helyett valami fontossal kezdek.
-Mutáns vagy?
A szint jelenleg mellékes, annak az esélye, hogy egy idegesítően éneklő kötöző nővér tűnjön fel ezen a sarkon, lövöldözés után elsősegély dobozzal egy a 1963,5000-höz.
-Uram?
Reccsenek fel, szemöldököm kusza ráncba szalad, aztán vetek rá valami futó, némileg ironikus pillantást, sok minden látszik rajta, de a helyzetek magaslatát nem mássza meg. Az már az uramozásnál veszett fejsze nyele. Bár nem hiszem, hogy meghalnék így és itt, eléggé derogálna, az biztos, nem lenne köze a “megmentésemhez” egy dobozzal, engem megmenteni legfeljebb ÉN tudom. Kihasználom azt a pár másodpercet, amíg gondolkodik tevékenykedés közben, és képes vagyok még kiolvasni ezt-azt. Látott már rondábbat? Egy pont neki mégis, arra nem kap, hogy kevésbé vagyok ronda, mint szeretné, arra én kapok. Azért a kezét megállítom, mielőtt nekiállna fertőtleníteni itt, határozott, mégsem túl erős mozdulattal ragadom csuklón.
-Még benne van a golyó, ki kell szedni. Uramozhatsz felőlem, de nagyjából egyidősek lehetünk, úgyhogy ne ezzel égesd magad.
Közben ez már önállósodik, el is engedem, francot fogom tartani, ha mozog, elég baj a szivárgás, meg ez a szar kötést, amit iderandomkodott. Viszont tisztább az ingemnél, megkötöm rendesen, amíg cseverészik és gyorsan én is mérlegre teszem a lehetőségeket. Csak azért hajazok egy igenre, mert derült égből elsősegélydobozt varázsolt és minden mutáns jobban érdekel, mint a csőcselék, akinek egy X-el kevesebb van.
-Semennyire, nem rám lőttek, szar helyen voltam, rossz időben, elszaladt mindenki, mert feljelenthetném őket a picsába. De kinek van kedve tárgyalásokra járni?
Gyűlölöm a kutyákat, hangosak, erre természetesen megjelenik egy, valakivel akinél a helyzet mínuszait se lehetne mérni.
-Csak nem? Kétlem, hogy az elkövetkezendő tíz percben meghalok, előbb ájulok el. De meg tudom oldani az egész procedúrát, csak kellene egy hely, ahol megmoshatom a kezem és egy orvosi szike. Az uramozós csaj szerintem tudna szerezni dolgokat.
Feltűnik valami fickó, nem nagyon van affinitásom olvasni benne, de előre megszavazom a kevésbé idegesítő kategóriát, lényegretörő kérdést tesz fel, bár unom elmondani a választ megint. Papagájokért állatkertbe menjen.
-Elmentek a lövöldözők, az is, akire lőttek, én álltam pont rossz helyen.
Ha nem hiszik, legfeljebb rásegítek kicsit, szar állapot ide, vagy oda. De csak mert a dobozos csaj talán mutáns, a kutya nem veszi a levegőt elég szabályosan!
-Golyó, de csak egy hely kell és az említett szike, megoldom. Nagyjából tíz perc múlva viszont teljesen átázik a kötés, addigra sanszos, hogy elveszítem az eszméletem, az Úr nem örülne. Kiscsaj uramozik non stop, de majd mondjátok meg neki, hiába mutáns, nem én vagyok a nagyapja. Egész rendes tőletek, hogy megvan a szándék.
Biccentek, ez egy köszönöm akart lenni, de remélem nem mondtam ki hangosan.





...

_________________
"Légió a nevem, mert sokan vagyunk."”
..
David H. Xavier
Hozzászólások száma : 70
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Ezek között a rohadt dögök között
Munka/hobbi : Terrorista/orvostanhallgató
Ki van a képen? : Felix Mallard
David H. Xavier
• doing bad for bad reasons •

Rosemarie Morozov a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Nov. 01, 2023 10:21 am

Xavior Complex
"He is a bad boy with a tainted heart ~" Outfit Annyira mégsem cuki.
De azért befogadjuk, ugye?


Magamhoz ölelem az elsősegély ládát. A szemem kigúvad, lomhán pislogok vele a páciensre.
– Mutáns? Az mi? Eszik vagy isszák? – játszom a hülyét. Ösztönös az alakítás, egész életemben erre gyúrok.
Lehunyorítok a mancsomat megállító kézre. A srácnak zongorista ujjai vannak, de legalábbis hosszúak és karcsúak. Azokat hívják így, nem?
– Oh, az kellemetlen – húzom el a számat együttérzően, miután közli, hogy lövedék van a sebben. – Attól még nem ártana fertőtleníteni. Ki tudja, miben járt az a golyó a lábán és a pisztolyon kívül!
Oltogat itt, amiért uramozom, bezzeg a nevét nem köti az orromra. Mégis hogyan szólítsam akkor? Haver? Figyi? TE?!
Pukkancs. Hiába nem látszik rajta elsőre a morc, pont olyan a modora, mint Logannek.
Kegyes leszek és elnézem neki, mert én sem lennék tündérbogyó, miközben szivárog ki belőlem a lé.
– Nem kell rögtön támadni… – dünnyögöm. – Csak udvarias akartam lenni. Manapság simán kiderülhet egy huszonéves szépfiúról, hogy valójában aggastyán!
És ha azt hiszi, majd ettől égek, hatalmasat téved! Egy ilyen malőr meg sem kottyan, a saját gondolataimnál semmi sem lehet cikibb! Mint például, amikor rájövök, hogy hangosan szépfiúnak hívtam, és elindulok lefelé a pánikcsúszdán. Ugye nem hiszi, hogy flörtölni próbálok? Szépnek szép. Nyilván ő is tudja, virít róla. De épeszű lány nem flörtöl bajos szépfiúkkal! Apu is megmondta, hogy azokkal csak a baj van, a nevük is mutatja! Különben meg Kurt ezerszer helyesebb!
Megpróbálom a hívás közben kimasszírozni a fülemből a forróságot. Romy nem érzi át a helyzetem kínosságát, mert lefoglalja, hogy a saját helyzetét tegye kínosabbá. Füzet helyett fejben strigulázok. Nincs kedvem több bűvésztrükköt mutatni Pukkancsnak.
Romy vacsoráról meg gyertyafényről hadovál. Nem meséltem volna neki a Nielli meglepetés randiról, ha tudom, hogy így égbe szöknek tőle az elvárásai. Szerencsétlen Pain. Képes egyáltalán megkülönböztetni a virágokat a gaztól?
Pukkancs új infót vet oda nekem. Húha, véletlenül lőtték meg? Akkor mégsem maffia háborúba keveredett? Teringettét. Lehet, hogy a mentőket kellett volna hívnom Romy helyett?
Tölcsért formálok a szám és a kezemben maradt airpod köré.
– Azt mondja, csak belesétált a golyóba. Gyanúsan civil, viszont szerintem sejti, hogy én meg nem vagyok az. Oké, igyekszem ebben a dimenzióban tartani.
Visszaillesztem a fülest a helyére, és megpaskolom betegem térdét az épebb oldalon.
– Ne aggódj, perceken belül érkeznek a lakótársaim. Profin kezelik az ilyen vészhelyzeteket.
Erre, mint egy rossz vicc csattanója, odatámolyog hozzánk Romy sápadtan, kifulladva, morzsányi chill nélkül. Felegyenesedem, hogy megsimogassam a hátát.
– Mindenki nyugodt, Romy – duruzsolom neki. Kurt csitítgatott így engem, amikor kikészültem, és ha nem épp a közelségétől voltam kikészülve, akkor szuperül bevált. – Te kérsz egy zacskót? – Úgy teszek, mintha a hátsó zsebemben matatnék, és felkínálom neki a papírtasakot. – A végén még Painnek kell rajtad CPR-oznia.
Elengedem az inkognitómat. Pukkancs okosan kiokoskodta, hogy nem pusztán a türelmem, a készleteim is korlátlanok.
– A szike a legkevesebb – húzom ki magam. – Vér is van nálam, olyan tasakos kiszerelésben. Többféle ízben. Izé, csoportban.
Úgy vagyok vele, Pukkancs ápolónőjeként illik felvilágosítanom mindenkit a sérült állapotáról. Nagy komolysággal bele is vágok:
– A golyója még megvan – tájékoztatom Paint, majd hadarva helyesbítek. – Mármint a comjában ragadt a töltény! – Csőlátással óriás lakótársamra fókuszálok, hátha a zsigeri feszkó belém rekeszti az agymenést.
Semmit nem értek Pukkancs monológjából. Biztos kezd alélni a vérveszteségtől. A nagypapám, mert mutáns vagyok? He? És a nevét még mindig nem árulta el! Jó, ha te így...
– Én azt mondom, vigyük haza az URAT, túl sokat tud. Az is gyanús, hogy random kilyuggatták. Ha normálisan bemutatkozik, és megköszöni a segítséget, hajlandó vagyok be- meg kizsebelés nélkül hazakísérni. Amúgy alig negyedórára lakunk innen – szúrom közbe Pukkancsnak, hogy képben legyen. – Én Freddy vagyok, ők itt Romy meg Pain, és szívesen.
Felszegem az államat, dacosan, a szemem sarkából pislantok le a srácra, aztán Pain felé fordulok és ártatlanul rábazsalygok. Hamar lelohad rólam a mosoly. Romy szabályosan szikrákat szór mellettem. Pukkancs mellé húzódom, mielőtt megráz a féltékenységi aura, és inkább tárgyilagosan, fapofával szólok Painhez.
– Hogy legyen? A karodba veszed, vagy adjak neki mankót?






_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov and David H. Xavier a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Nov. 01, 2023 10:21 am
To: Xaviors Vibe Character Skin

   
– Semmi problémád nincs Csodapók. Teljesen természetes, hogy időbe telik megtanulnod táncolni – igyekeztem elhessegetni a negatív gondolatait, ami valójában hatással lehetnek az újabb tánclépések elsajátításában.
– Igen, nagyon szeretnék!  – vágtam rá azonnal. Nem csak amiatt gyakorlok vele, hogy ne égjünk be a bálon. – Ezért tanulunk! Jóval egyszerűbb lépéseket fogok majd megmutatni, mint amit korábban – fűztem hozzá. Arról nem is beszélve, hogy sok jótékony hatása van a tánctanulásnak.
– Szerencse, hogy nem történt nagyobb baj! – mormogtam Kaine tekintete alatt. Megint jött azzal a zavarba ejtő vizslatásával. – Lehetne, hogy legközelebb nem hősködsz egyedül? – préseltem ki csak azért is magamból. – Vagy legalább szólsz előtte? Honnan tudjuk, hogy baj van, ha nincs fogalmunk arról merre leledzel? Legalább a hűtőre kiírhatnád, azért vannak rajta betűmágnesek. Még Crystal is profin használja őket, pedig ő a Holdról jött! – Bár mostanában eltűnt néhány magánhangzó a készletből. De ettől még meglehetett formálni belőlük néhány szót!
– Hát igazából ez Arrow játékideje. Vagyis csak ezután tudjuk gyakorlatba átültetni a táncelméletet, különben a kiskutyám a fejünkön fog futkosni. Tehát igen, most Arrowal kell táncolnod – bólintottam rá somolyogva. – A tippeket pedig alkalmazni fogom, legyen meglepetés! – mondjuk ha nem titkos kiküldetéseken lógna ma este, akkor esélye is lesz rá, hogy hallja slash lássa.
– Oh, amiatt ne aggódj! Tuti biztos, hogy arról is van fent tutorial a neten. Hogyha szeretnéd, akkor szívesen asszisztálok benne – jelentkeztem kíséretnek a nyakkendőkötés rögös útjához. – Vagy megkérdezhetjük Lazet is!
Freddy hívása bár felkészületlenül ért, pirospont járt neki, hogy ő legalább szólt, amikor baja adódott. El is tátogtam Kainenek: Látod? Freddy leadta a vészjelzést!
– Hogy mit csinált?! Belesétált a golyóba? – kérdeztem vissza.
Nem voltam biztos abban, hogy a nyelvi-akadályok miatt értettem félre a dolgot vagy tényleg ez történt. Ha az utóbbi, akkor erősen megkérdőjeleztem a szóban forgó személy közönségességét. Mégis ki sétálgat bele repkedő golyókba?! Mindegy, a lényeg azon volt, hogy Freddynek és az általa talált kérdéses civilnek segítség kellett. Tehát jobb volt, ha azonnal indulunk! Arrow persze nem örült ennek, viszont Kaine is az ügy szemrevételezése mellett szavazott. A kutyás randi kárára.
Kutyás randi.
Randi.
– De ez… – hebegve torpantam meg egy másodpercre, Csodapók hátát fürkészve. Nem randi (?).
Próbáltam kitalálni, hogy most valóban randevúnak titulálta ezt a kutyasétás eseményt vagy spontán csak trollkodik? Őszintén reménykedtem az utóbbiban, mivel a randi puszta gondolata miatt kezdtem közel állni egy pánikrohamhoz.
Szabályosan örültem annak, hogy kimenekülhettem a bőrömből pár másodperc erejéig. Utána némileg tisztább fejjel helyére tudtam tenni a gondolataimat: nincs randi, viszont begolyózott civil (?) és gondban lévő Freddy határozottan van.
Arrow azt hitte a nagy sietségről, hogy futni akarunk. Hiába próbáltam meg visszafogni, így is húzta a pórázt. Olyan kifulladtnak éreztem magamat, amikor megérkeztünk a helyszínre, hogy egész vonzónak találtam lefeküdni a sérült tag mellé, ha nem egy vértenger kellős, de közepén csücsülne. Annyira összemosódtak a történések számomra, hogy nem győztem kiskutyám pórázát tartani és megakadályozni, hogy képen nyalintsa az idegent. Nagyon szerette volna megvizitálni a vérláp közepén fetrengőt. Végül beérte Freddyvel, kinek úgy bökdöste a kezét, mintha az égi manna érkezését várná onnét.
– Teljesen nyugodt vagyok! – lódítottam enyhén remegő hangon. Csak nem voltam hozzászokva ahhoz, hogy másokból ömlik a több liter vér. – Zacskó? Mire kellene nekem a zacskó? – néztem értetlenül Freddyre, miközben átvettem tőle. – Húzzam a fejemre, hogy ne lássak? – roppant vonzó volt ez az ötlet, de zéró vízióval használhatatlan lennék. Végül stresszlabda funkcióját töltötte be a mancsomban. Egészen addig a pontig, míg az ebédre evett zöldséggel tömött sushi meg nem fordult bennem. Ott komolyan fontolóra vettem a zacskó bevetését.
Freddy következő kijelentésére viszont a hányingerem elillant. Sőt, a döbbenettől mellé nyeltem a saját nyálamat.
– É-én nem haldokolok – krákogtam.
Pironkodva pillantottam el Kaine felé. Futó zavarom légzésemet teljesen összekuszálta, mely miatt komolyan elgondolkodtam a CPR szükségességén. Mindennek köszönhetően belebegett lelki szemeim elé az is, ahogy Csodapók mellkasomon tornázva próbál életet lehelni belém. Fogalmam sincs miért találtam vonzónak az újjáélesztés gondolatát. Talán a szájon át lélegeztetés lépése miatt? Vörös arccal bújtam a kezemben szorongatott zacskó mögé.
Jeez, Morozov, ennek most nagyon nincs itt az ideje! Éppen az orrod előtt készülnek meghalni!!
– É-értem, akkor szívmasszázs kilőve – bólintottam sután. Hála az égnek, hogy az Úr mégsem tervezi olyan határozottan feldobni a pacskert. – Jó hír, hogy nem haldoklik! – pillantottam először Freddyre, majd tekintetemet Kainere vezettem. A korábbi CPR-os téma miatt nem tudtam nem az elmém által generált, rosszul időzített és zavarba ejtő képekre gondolni.
Hahó, még mindig a lakótársad, Morozov! Persze egy lakótárstól elvárt, hogy megmentsen, ha az életünk forog kockán… De akkor is!!
– Ne para, zéró negatív a vércsoportom! – tájékoztattam a srácot a jó hírről. – Bárkinek adakozhatok belőle. De még sosem csináltam vérátömlesztést – tipródtam egyhelyben. Hogy is csinálják a filmekben? Doramákban vámpíroknak szájon át adagolják, de kétlem, hogy egy Drakulával van dolgunk.
Mikor felsorolta, hogy mégis mire lenne szüksége egy műtéti beavatkozáshoz, homlokomat ráncolva figyeltem a fickót, majd közelebb hajoltam Freddyhez.
– Miért hangzik úgy az Urad, hogy vágja milyen trükkökre vagy képes? – fojtott hangon kértem számon. Reméltem, hogy nem abból szűrte le a csávó, hogy Freddy mindenféle vércsoportot tartogat a zsebeiben. Mondtam korábban a telefonban, hogy semmi varázslat! Most tessék, itt az eredménye: ki akarják zsebelni!
– Kik lövöldöztek? És kire lőttek? Miért álltál bele? Nem hallottál még arról, ha cikk-cakkban futsz, akkor kevesebb eséllyel találnak el? – homlokomat ráncolva kérdeztem vissza a srác rövid beszámolójára. Lopva küldtem aggódó pillantást Csodapók felé, mintha némán, a puszta tekintetemmel megüzenhetném neki kétségeimet: Lövöldözés Bayvilleben? Vajon mennyire kell aggódnunk?
Alsó ajkamra harapva, feszülten hallgattam végig Freddy szónoklatát. Nem a meglátásaival volt gond, hanem a tény, hogy a civil (?) tényleg sokat tudhat. Lehet, hogy túl hamari volt polgári nevünkön bemutatkozni.
– Kaine – javítottam ki Csodapók megszólítását most már minden mindegy alapon. Picit erélyesebben sikerült, mint azt eredetileg szerettem volna. De már én untam, hogy folyton Pain-nek szólítja valamiért Csodapókot.
– Hogyha hazaviszünk, akkor tényleg meg tudod csinálni magadnak ezt a beavatkozást? – kértem számon a fickót, amennyiben helyeslően válaszolt, Csodapók felé fordultam.
– Minél hamarabb el kéne látni – jelentettem ki az egyértelműt. – A közelben nincs kórház. Ellenben, ha tényleg beüt a nagyobb baj aka elvérzik és nincs kezelve, akkor elővehetnek minket. Nagyon nem kéne… – folytattam az aggodalmakkal teletűzdelt okfejtést. Komolyan szuper lenne, ha nem kerülnénk hatóságot is érintő ügyletekbe. Jó lenne ezúttal nem lebukni, túl sokak személyazonossága forog kockán. Szerintem Kaine szintén érezte, hogy mennyire aggasztó ez az egész helyzet.
– Azt mondom ne vesztegessük az időt és inkább tedd zsebre! – fordultam határozottan Freddy felé. Ezt követően mellé léptem, tölcsért formáztam a kezemből és ha illik, ha nem illik társaságban sugdolózni, ezt most igenis bizalmasan tudattam vele!
– Feltéve, ha van benne hely és úgy érzed menne neked. Semmi pressure, ez csupán óvintézkedés lenne. Nem tudjuk kicsoda, micsoda, honnét jött. Azt sem, hogy biztosan véletlenül lőtték-e meg vagy sem. Jobb, ha nem tudja pontosan hol lakunk, míg nem tisztáztuk a kilétét. Gondolj arra, hogy a zsebed lehetne az ultimate kendő! És így biztosan nem vérzik el, míg odaérünk – soroltam fel számos indokot miért lenne helyes így tennünk.
Egyáltalán nem irigységről volt szó, amiért Kaine hercegnősen cipelne valakit. (Na jó, talán egy picikét?) Viszont fact volt, hogy mankóval soha nem érne a címre, addigra ötször elvérezne! Az Úr is azt mondta, hogy gyorsan kell cselekedni, hát hol máshol lenne a legnagyobb biztonságban, ha itt van Freddy, aki önmagában egy két lábon járó időnyerő?
...

   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Rosemarie Morozov
Hozzászólások száma : 215
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
Munka/hobbi : IT-szakember, barista, hobbi fotós
Ki van a képen? : Luca Hollestelle
Rosemarie Morozov
• doing bad for good reasons •

Winifred Wilson and David H. Xavier a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Nov. 22, 2023 12:22 pm





Romy, Freddy
&
David



Az egész táncolós szitu nekem teljesen új volt, elvégre hiába tudtam magamról, hogy mennyire autodidakta módon tudok tanulni, azért a táncra ráérezni egészen más volt. Felszabadító, de mégis elég melós. Ez olyan igazi ízig-vérig csapatmunka volt és nehéz volt úgy koncentrálnom, hogy Romy ahányszor mutatott valami újat, leraggadtam ott, hogy nézzem. Aztán persze szedhettem össze magam, hogy ja épp hozzám beszél valamit mérgesen. Nem olyan egyszerű ez, de becsültem benne, hogy nem adta fel egyből.
- Ezt kellene beleépíteni abba a lassúba? - mivel fogalmam sem volt arról, hogy neki mi számított egyszerűnek, vagyis de, most már kezdett körvonalazódni csak épp a neki egyszerű nekem lehet még nem volt annyira az. De valahogy ez a csípőmozdulat nmem passzolt azokkal, amiket én néztem. Néztem ám én is pár ilyen bálozós videót és a többségében mind ugyanúgy táncoltak, valami jó lassút, ami még ránézésre egyszerűnek is tűnt. Csak épp meg kellene tanulnom vezetni.
A témaváltás hirtelen jött, de én nem is akartam sokáig firtatni, mint amennyi hozzáfűznivalóm lett volna. Tényleg nem akartam frászt hozni rá, de volt még egy apróság, ami miatt nem avattam be. Szinte biztos lettem volna benne, hogy velem akar tartani, ha szólok.
- Mert utánam jönnél. Ne is tagadd. - böktem a mellkasára, mielőtt még ellenkezni akart volna, aztán egy picit elmosolyodtam, mert a következő kép már előttem is volt, ahogy fel fog háborodni. - Meg mert nem kérdezted. A hűtőre nem szeretem kirakni, mikor hol vagyok. Az új tagokban nem igazán bízom. - vontam végül vállat, de talán ezzel nem mondtam semmi újdonságot. Crystal is jöhetett akárhonnan, számomra új volt, mint a zsebes lány. Nekem nem ment ez olyan egyszerűen, mint nekik. Egyébként is néha furán méregettek, mintha tartottak volna tőlem vagy valami.
Kénytelen leszek belenyugodni, hogy attól is függ a program további része, hogy Arrow mennyire gyorsan lesz lefárasztva. Az már nem volt kérdés, hogy lefárasztjuk-e, de az annál inkább, hogy mennyire hamar. Nekem kezdtek körvonalazódni a bevett módszereim rá és most valahogy jobban motivált, hogy lássam azt a meglepetést. Meg is csóváltam rá a fejem újfent megeresztve egy mosolyt.
- Mindenre van tutorial? - kérdeztem vissza a tippjére. Eddig bármi új merült fel, jött a tutorialokkal. Lefogadom mindenféle oktatóanyagra is van tutorial... akkor meglehet, hogy a kütyükkel kapcsolatban is lesz fent valami helpdesk. Hmm... ez elgondolkodtató.
Nem volt azonban sok időm ilyenekre, mert elég volt lekagylózni a beszélgetést, hogy tudjam, itt vége volt a sétáltatásnak is. Romy reakcióiból kiindulva márpedig akartunk (akartunk?) segíteni nekik.
A káosz kismiska volt ahhoz képest, ami fogadott. Nem tudtzam eldönteni, hogy Freddy téblábolása, Romy rosszulléte vagy a csóka zsörtölődése múlja felül a másik kettőt. A kérdésre legalább egyenes választ kaptam és nem is figyeltem annyira arra, hogy a lányok mit trécseltek meg egymással, azért tényleg alaposan körbesandítottam, alaposan hegyezve a fülem, hogy van-e még bárki a környéken. Minden neszt könnyedén bemértem a közelben, így nem esett ez nehezemre. Csak utána tértem vissza hozzájuk.
- Szerintem egyszerűbb lenne, ha zsebre tennéd hazáig. - noha én biztos nem mentem volna bele, hogy így tegyen, azért más nem én voltam, őt meg aztán pláne nem ismertem. A golyón is képesek voltak a csomót kötözgetni, így mielőtt még kiderítettem volna, hogy mizu a bemenettel meg a kimenettel, csak a sráchoz guggoltam, magam felé fordítottam a sebet, én magam néztem meg, aztán ahol szivárgott a vér, oda már toldottam is be egy erős fixáló hálónyalábot. Majd kitisztítják rendesen, most az volt a fontos, hogy ne vérezzen el. Legalább nem fertőző. Aztán már emeltem is fel, ahogy a térdhajlatai alá nyúltam és megtartottam a hátát.
- Menjünk, itt feltűnőek vagyunk. Nem fog elvérezni most már. - nem kezdtem morfondírozni azon, hogy mennyire lenne jó ötlet megmutatni neki a lakóhelyünket, de talán a viselkedésemből kiindulva azt már rég levonhatta, hogy nem én fogok fordulni hozzá feltétlen bizalommal.
- Vagy vigyem előre, ti majd jöttök? - mert ha ezt az ötletet jobban pártolják, akkor nagyobb fokozatra kapcsolok, kicsit gyorsabban teszem meg náluk a távot.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!


_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov and Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Nov. 22, 2023 4:27 pm

Kai&Romy&
Freddy&X



-Guríts le belőle pár decivel, érezni fogod.
Somolygom a lányra, miközben a háttérben próbál lealázni a fájdalom. Rohadtul haragszom Karamira, hagyta eltaláljon az a genny, minden porcikám reszket, indulna utána, hogy apró darabokra robbantsa. De a szórakoztató nőstény még barátainak is riadót fúj.
-Csak nyugi, a vérzés se siet, elég jó pozícióban fúródott bele, még van idő a kihalásomig és nem kell magáznod, nem találtad el az aggastyánt.
Eszem megáll. Vagy legalábbis hamarabb fog, mint a szívem.
Ekkora pechet!
-Extra profin.
Forgatok szemet, amikor befut egy vöröske, kb. mintha a második világháborúba teleportálták volna. Valami zárdából jöhetett, hogy pánikrohamot kap egy golyótól, ami nem őt találta el. De mindenki másban tehetséges, az apróbb például a beszédben, nem is tudom a gondolatai, vagy a csőre jár-e szaporábban.
Szóval elő tud varázsolni bármit? Életemben nem hallottam még hasonló mutációról, pedig elég kvalifikált vagyok. Egyik szemöldököm még mindig beszédesen égnek mered.
-Remek, akkor majd eldönthetjük melyikőtökbe szúrjuk a tű végét. Nem mondták még, hogy gyanúsan naivak vagytok? Lehetnék én a rosszfiú.
Sóhajtok fel teljesen ártatlanul, ami majd nagyban győzködi őket, hogy hetven kiló iróniából állok, egy marhaszép pofából jó beállított hajjal. Az újabb csaj képes pánikrohama közben is a szerelmi életén agyalni, ilyen tényleg nem létezik! Sok fájdalomcsillapító fog kelleni, rengeteg! Ha tovább kell hallgatom ahogy a kórosan önbizalomhiányos lány harakirit követ el magán a pasija puszta aurájától lehet jobban megéri meghalni.
-Én már csináltam, orvostanhallgató vagyok. Egy harmadéves bácsi.
Fintorgom a kiscsajra, aztán vissza a vörösre, ő mindenkinél jobban idegesít. Nem lehet rosszabb, mint nőnek születni ennyi agybaszó gondolattal, az is kifáraszt, ha csak ránézek. Persze, hogy mindig a csinosak csinálják a drámát…
-Basszus, nyugodj már meg, mutáns vagyok az isten szerelmére! Telekinetikus, oké? Csak most épp nincs nagyon energiám tárgyakat reptetni, de esküszöm, ha nem vérzek el mutatok zsonglőrködést almákkal, kéz nélkül.
És most komolyan meg kell őket győznöm, szavakkal?
-Van egy ilyen fura kényszerem, hogy ahol balhé van, az érdekelni szokott, csak meg akartam nézni. Franc gondolta volna, hogy pisztolyt rántanak. Úgy tűnt két banda fog összebalhézni.
Olyan meggyőzően hangzok, hogy én elhiszem magamnak.
Amíg a csaj megtárgyalja a többivel mi legyen velem, én tudok Freddy megjegyzésén évődni.
-Kösz, még ebben a helyzetben is jólesik, hogy ennyire érdekel a golyóm, mármint az az egy, a lábamban.
Röhögök fel, mert minden kínom ellenére valahol szórakoztat a kiscsaj. Jah, gáz…
-Az úr meg itt David Haller és bocs, tényleg harapós vagyok egy kicsit, tényleg gyanús, hogy meglőttek, de ha erre izgultok megmotozhattok, nincs nálam fegyver. Mindenkinek van különleges képessége, nem? Én a bajt vonzom. Fordulok a fickó felé, mert neki hasonló ábrázata van, bajszagú.
-Minden valamire való mutánssal megesik, ha mutogatja a képességét. Lehet, hogy izgalmamban fellebegtem pár centit.
Forgatok szemek, amíg a fickó a sebem nézi és a hazug szó, mint a vízfolyás gördül le ajkamról.
-Te szimpatikus vagy.
Jelentem ki a Painnek nevezet figurát mustrálva, egyszerű és hatékony felesleges blabla nélkül.
-Veled is lehet utazni? Normális Ember, téged választalak.
Még nem tudom hogyan, talán csinál átjárót, vagy extra gyors és oda tud tolni.
-De ha vita tárgyát képezi a szállításom oda, ahol igen, meg tudom oldani magamnak a kivételt, azt szeretném, ha minél gyorsabban történne, mellékesen fáj.
Lehet nem látszik, de kezdek türelmetlenebb lenni tőle és ez valahol felbasz. Nem jó nagy méregbe jönni, mert visszajön Ő.
-Kelleni fog fájdalomcsillapító, sok.
Nem feltétlenül azért, mert nem bírnám ki, ők nem élnék túl, ha itt random feltámadna, mérges… Úgyhogy a fickó felé fordulok, aki kevésből is ért, mert a csajok még nekiállnának vitatkozni rajta hány centisek az izmai.






...

_________________
"Légió a nevem, mert sokan vagyunk."”
..
David H. Xavier
Hozzászólások száma : 70
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Ezek között a rohadt dögök között
Munka/hobbi : Terrorista/orvostanhallgató
Ki van a képen? : Felix Mallard
David H. Xavier
• doing bad for bad reasons •

Rosemarie Morozov and Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Nov. 22, 2023 7:32 pm

Xavior Complex
"He is a bad boy with a tainted heart ~" Outfit Annyira mégsem cuki.
De azért befogadjuk, ugye?

Jaj, tuti vágja, hogy mutáns vagyok. Látszik a somolygásából. Abban nem vagyok biztos, mit kellene éreznem a legurított deciktől. Nem az a lényegük, hogy elzsibbadj és kevesebbet érezz? Ó, tényleg. Adnom kellene neki valami fájdalomcsillapítót. Vagy rizikós vaktában bepirulázni?
Szerencsére megnyugtat, hogy nem most fogja feldobni a tappancsot, és befut a felmentősereg is. Romy nem árasztja magából a profiságot, amit ígértem, Pain magabiztos közönye viszont passzol a szituhoz. Kell ide az a pókerarc. Elhiszi tőle a beteg, hogy értünk a dolgunkhoz. Hárman legalább másfél embert kiteszünk.
Zavartan ráncolom a homlokom Morgó kérdésére.
– Te vagy a rosszfiú? – vallatom ki a rend kedvéért. Hallottam már, hogy naiv vagyok. Napjában többször. De hát Pukkancs külsőre egy tini magazin borítójáról szökött, és épp egy kertvárosi mellékutcában vérzik el. Elég elfuserált gonosztevő lenne. Persze biztosan nem az. A sóhajtozása meg a fintorgása is tiszta loganes, innen sejtem, hogy valójában elfuserált jófiú. Azokkal elvagyok. Tele van velük a ház.
A kezemnek dörgölőző nedves nózi visszatereli a figyelmem Romyékre. Csúsztatok Arrownak egy kutyafalatkát.
– Ne húzd a fejedre! – kiáltok rá Romyra. Totál félreértette a papírzacskót. – Eltakarná a szép arcod és ennyire sem kapnál levegőt! Pont, hogy belelélegezni adtam!
A CPR-t sem volt okos emlegetni, jobban bepánikol tőle. Ha addig nem halódott, most nekiáll. Mázlinkra a valódi páciens tartja a frontot. Az elégedettlenség meg a lőtt seb ellenére egész beszédes kedvében van.
Harmadéves orvostanhallgató? Ráadásul aggyal mozgat tárgyakat? Elképedek. Próbálom összerakni, akkor végül is mennyi idős. Inkább elengedem. Nem lehet mindenki helyes meg szuper okos. Engem legalább nem lőttek lábon – vigasztalom magam.
– Az uram? – hebegem Romynak. Miből gondolja, hogy én itt megházasodtam?! Azért ennyire nem cuki a srác! Ez most valami visszavágás, amiért randinak hívtam a kutyasétáltatós randijukat Painnel?
Hagyom, hadd evickéljenek át másik témára, miközben felháborodottan hápogok.
Leadom a jelentést a nem-uram állapotáról, és gyönyörűen felsülök vele. Ilyen vádak után nem csoda! A golyós az orrom alá is dörgöli. Hihetetlen! Kínomban a karjának nyomom az öklöm. Csak finoman, mert sebesültet nem bántunk, plusz még a nevét sem vágom. Bár mint kiderül, Painét sem.
– Bocsi – pislantok bűnbánóan Romyra, aztán Kénre.
Kapkodom a fejem közöttük. Kain pókhálót köp a sebre, és rájövök, hogy ez az egész pókemberes képesség szett csak elméletben annyira menő, élőben picit furi. Romy azt fejtegeti, miért kellene zsebre tennem Davidet, aki végre bemutatkozott, sőt, még bocsánatot is kért. Így már elég gyengék Romy indokai. Hát nem látja, hogy valójában egész rendes srác? Minek rejtegessem előtte a címünket? Mi van, ha szeretnék összehaverkodni vele és áthívni? Hát telekinetikus orvos! És azt mondta zsonglőrködni fog! Ki ne akarna a barátja lenni?!
Elhangzik itt mindenféle ötlet. Kén már készül menyasszonyként keresztülcipelni Davidet az utcán. Azt hiszem, nem vagyok felkészülve arra a látványra. Ráadásul Romy érvei egész hatásosak, a titkolózós részt leszámítva. Végül a sérült szava dönt.
Nem hagyhatom szenvedni szerencsétlent!
A vállára simítom a tenyerem, és rámosolygok.
– Ne félj, David! A legjobb kezekben vagy. – A mondat végén zsebreteszem.
A lakótársaimhoz fordulok.
– Na, spuri haza! Fent van még üres szobánk, simán berendezem az egyiket műtőnek – osztom meg a tervet, és már szedem is a lábamat. – Romy nincs jó színben, talán hozhatnád őt a karjaidban David helyett, Kén!
Bár odaát, a raktár dimenzióban nem múlik az idő, furán érezném magam, ha ilyen vészhelyzetben lazán hazaandalognánk, szóval kocogósra veszem a formát. Mértékkel.

Otthon lihegve mászom fel az emeletre. Kiválasztom a legnagyobb szobát középen, mert egyrészt lakatlan, másrészt közel van a lépcsőhöz. Mialatt visszaereszkedik a tüdőm a torkomból, kórházi ágyat, műtős tálcát pakolok ki eszközökkel meg infúziós állvánnyal. Az X-ek paranoiás felkészülési mániája tényleg életet ment.
Utolsóként a doktor-pácienst teremtem elő, a fekhely mellett, hogy rögtön ledőlhessen.
– Ne ijedj meg! Csak szobára hoztalak. Izé, hazahoztunk, és az egyik szobánkban vagy. – A homlokom elé emelem a bal kezem, mert néha nehéz elviselni önmagam, a jobbommal meg a felszerelésekre intek: szike, csipesz, géz, satöbbi. – Szólj, ha szükséged van még bármire!






_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov and David H. Xavier a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Dec. 11, 2023 9:18 pm
To: Xaviors Vibe Character Skin

     
– Ühüm, gyakorlatilag az alapok, amivel illet volna kezdeni az oktatásodat – ismerem be. – Mentségemre szóljon, hogy én is csak videókból sajátítottam el a táncolást – fűztem hozzá torkomat köszörülve. Igen, így utólag visszatekintve a K-pop világával nyitni erős túlzás volt. De hé, kezelem a szitut! Ráadásul még viszonylag időben?
– Neeem? – enyhe felháborodással kértem ki magamnak, hogy követni merészelném a baj közepébe. Mancsommal elsősorban elkergettem a felém mutató ujját, hogy aztán karjaimat csípőmre téve húzhassam ki magamat. – Milyen feltételezés ez?! – húztam el a szám. – Na jóóó, lehet, hogy utánad néztem volna, de nem mentem volna utánad! Vagyis hát a helyzettől függőt volna. De inkább ejtsük is ezt, nem ez a lényeg! – hessegettem el a feltételezett magatartásom kérdéskörét. És nem, nem azért égnek le most a füleim, mert Csodapók fején találta a szöget!
– Mégis mióta kell kérdeznem? – akadtam fent a legfontosabb részleten enyhe sértettséggel. A bizalmatlankodást tökre megértettem az új lakók felé. Kaine lassan oldódott, ezt a tény már ismertem róla és nem is hibáztattam érte. – Azt hittem, hogy mi azért megosztunk már egymás felé dolgokat! Fontos dolgokat. Például azt, hogy mikor hová ugrasz el éjszakánként. Ha nem akarod, akkor természetesen nem mennék utánad – kimertem jelenteni, mivel a szabad ég csak-csak nem szakadna rám. – Ígérd meg, hogy legközelebb szólsz! Nem kell kiírnod a hűtőre, de legalább egy üzit dobhatnál, tudod, ezért van a telefonod – emlékeztettem a tényre.
– E’yup, ez olyan, mint az internet 34-es szabálya. Ha létezik biztos van pornó belőle, így tutorial is – jelentettem ki könnyelműen. Utólag döbbentem rá, hogy csomó kérdést vethet fel a korábbi kommentem, például azt, hogy miért vagyok ennyire képben ezzel? – E-ez csak egy meme, ami a weben terjed! Nem szoktam ilyen dolgok után nézelődni, vagyis nem mindig… Mármint hébe-hóba igen, el szokott ragadni a kíváncsiság. Szent meg egy Isten! Kérlek, felejtsd el, amit az imént mondtam!!! – vöröslő arccal kezdtem kerülni Csodapók tekintetét. Sajnos nem volt opciók között, hogy a föld megnyíljon alattam és elnyeljen. Jó mélyre. Be kellett érnem Freddy hívásával és nem (?) randi tényével.

*

A nyugalom kezdett mérföldekre távolodni tőlem, pedig igyekeztem foggal-körömmel ragaszkodni a megtartásában. A nyugalom fel-felmerülő hiányát erős Deja vu érzés helyettesítette. Glitch nem egyszer az orrom alá dörgölte már a naivitásom tényét. Ez a vérben ázó fickó pedig sikeresen lehozta ugyanazt az utálkozó hangsúlyt, mellyel Glitch tolta anno. Azonban nem kicsit aggasztott a gondolat, hogy tényleg lehetne ő a rosszarc…
Hát, ezzel a legkevésbé sem sikerült bizalmat szavaznom felé.
– De ha a fejemre húzva nem kapok benne levegőt, akkor miért lélegeznék belőle? – nem kicsit ejtett gondolkodóba Freddy és a zacskója. Mellesleg az utóbbi profi stresszlabdának bizonyult.
– Nem mondták még neked, hogy ne keresd a bajt? Tudom, hogy nehéz ellenállni, de tudod, néha a bőröd múlhat rajta – ahogy a precedens is mutatja. Szívesen rámutattam volna a sebére, de ahhoz az kellett volna, hogy odanézzek, ahol a vér is van. Így csak vakon gesztikuláltam a feltételezett pontra.
Feszülten hallgattam az Urat, ki volt kedves végre bemutatkozni nekünk. David úgy beszélt a talentjéről, mintha tök normális lenne különleges adottságokkal futkosni manapság.
– Akkor most tárgyakat reptetsz vagy a bajt vonzod? – gyanakvón méregetve kértem számon. Az előbbi igazságtalanul menő, az utóbbiban viszont akadhatnak problémák. Egyébként is, ez az adottsága már foglalt részemről, bocsi! Habár lehet nem kimondottan alkalmas a pillanat arra, hogy ezt megbeszéljük.
Ami a sebellátást illeti, Kaine gyors, hálós megoldására cseppet sem számítottam. Meglepetten pislogtam felé, aztán majdnem leesett az állam, mikor csak úgy felajánlotta Davidnek – gyakorlatilag egy idegennek! –, hogy hazacipeli. Feltételezem princess-carry-ben, hisz mi másban? El se hiszem, hogy majdnem véremet adtam volna a srácnak! Miért nem velem történnek ilyenek?! Annyira igazságtalan tud lenni a világ…
Persze tökre megértettem, hogy Csodapók miért cipelné: gyors, erős és pikk-pakk ott lennének a vibe-houseban. De akkor is!
– Tudok adni fájdalomcsillapítót. Menzesz elleni, szóval elég kemény és amúgy van hozzá görcsoldó is, de azt természetesen nem kell bevenned, ha nem akarod – nyújtottam át a hátizsákomból előhalászott gyógyszert. Eredetileg egy mosolyt akartam küldeni mellé, de egy gyér vicsorításnál többre nem futotta.
Szerencsére Freddy megfogadta a javaslatomat és átvette a stafétát, egy szempillantás alatt zsebre vágta az elvérezni készülő srácot. Hihetetlen volt végig nézni ezt az egészet. Feljegyeztem magamban a tanulságot: Freddyt soha, de soha nem idegesítem fel! Nincs szükségem több Blip-re az életembe, egyszer egy rázós visszaérkezés bőven elég volt az életembe.
– Szuper vagy! Akkor menjünk – helyeseltem egyetértően, egy thumbs up-ot küldve elismerésem jeleként, mielőtt eszébe jutna engem is eltenni.
Éppen készültem elindulni, de Freddy megjegyzését hallva összegabalyodtak a lábaim és majdnem felborultam. Megszeppenten néztem el Csodapók irányába, újfent indulva az érett paradicsomok versenyén.
– N-nem muszáj, jól vagyok! Meg egyébként nehéz is – motyogtam el a végét. Persze gyönge érvnek tűnt Kaine mellett, ki simán dobálgat épületekből kiszakított jókora darabokat. – Valakinek vinnie kell Arrowt és egyébként is sietnünk kell. Nem szívesen hagynám egyedül Freddyt ezzel a dr. Daviddel.

*
Hazaérve leszuperáltam kiskutyámról a pórázt, hogy utána megmásszam az emeletet Freddy után. A szoba ajtajában viszont úgy befékeztem, mintha kísértetet láttam volna. Holott csak az orvosi eszközök miatt kerülgetett egy kisebb szívinfarktus.
– Túl fogod élni? – nyögve tettem fel a kérdést a srácnak. Nem rosszból érdeklődtem és a legkevésbé sem azért, mert halálát kívánnám azok után, hogy majdnem Csodapókkal cipeltette magát. De... – Csak mert... mintha... mintha a kötszer gyanánt bevetett háló is kezdene átvérezni! – sápadtan mutattam rá a szóban forgó anyagra.
– Lehet, hogy el fogok ájulni – tájékoztattam elhaló hangon a többieket. Igazából nem kéne, de ez a feeling kerülgetett.
   
...

     

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Rosemarie Morozov
Hozzászólások száma : 215
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
Munka/hobbi : IT-szakember, barista, hobbi fotós
Ki van a képen? : Luca Hollestelle
Rosemarie Morozov
• doing bad for good reasons •

Winifred Wilson and David H. Xavier a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Jan. 08, 2024 10:51 am





Romy, Freddy
&
David



Eszembe jutott, hogy az első tanítási órákat leszámítva mi már próbáltunk pár lépést beütemezni aznap éjjel, amikor meg akart borotválni. Furcsa, hogy azt nem tartotta igazi alapoknak, nekem kifejezetetten annak tűnt. Bár azóta nem is próbáltuk azt a táncot, amit akkor mutatott, helyette próbált mindenféle elemeket megtanítani, amiket noha egész jól leutánoztam, fogalmam sem volt hova illeszthetném be. Oké, a ritmussal még nem is volt baj igazából. De nem kerülte el a figyelmem, hogy Romy nem hitt annyira magában.
- Szerintem jól táncolsz. Egyszerűen nekem kell sokat behoznom. - jelentettem ki tényszerűen. Tényleg így gondoltam, a tánc nem szerepelt a tudáslistámon és nem is akartam Peter emlékeire támaszkodni. Még csak gondolni sem akartam rá.
Valahol szórakoztatott a felháborodása, így megengedtem magamnak egy félmosolyt. De a tények tények voltak, nem egyszer kellett már valahogy lekapcsolnom, hogy ne kövessem. Meg kell hagyni elég ügyesen csináltam, újfent elég rendesen résen kellett lennem.
- Reális feltételezés. - nem paprikázódtam fel attól, hogy ezt voltaképpen kikéri magának, inkább csak újfent odaszúrtam neki egy tárgyilagos megjegyzést. Azt hiszem ezeket nem szereti, de kössön bele a valóságtartalmába. Előre borítékolom, hogy nem tud. Felvontam a szemöldököm, amikor mégis fogadkozni kezdett, persze mert ő olyan fajta, aki ezt betartja. Még nem tudtam megfejteni, hogy miért jött mindig utánam, lehet csak nem akart lemaradni az eseményekről. De tény, ha olyan információra bukkantam, akkor úgyis megosztottam vele. A legtöbb dolgot megosztottam vele.
- Ez nincs így, amiről tudnod kell, azt mindig elmondom. Te tudsz a legtöbbet a viselt dolgaimról. - meglepett engem is, hogy mennyire nyugodtan válaszoltam annak ellenére, hogy most szúrta a szemem a felháborodása. Belegondolva neki tényleg fontos volt ez, mert mind fontosak voltunk neki. Megértettem a ragaszkodását és az aggodalmát is, de miattam tényleg fölöslegesen tette. Ha olyannal kerülnék szembe, aki tényleg veszélyt jelent rám is, akkor nem ilyen nyugodtan mennék haza. Haza... mármint hozzájuk. Nekem sosem volt kijelölt otthonom, leginkább azt neveztem annak újabban, ahová ők is tartoztak.
- De tudod mit? Hagyok nálad cetlit, hogy mire felkelsz, tudd miért ne keress. - ha ennyire szeretett volna rögtön napirenden lenni, épp mit intézek, ám legyen. Majd legközelebb bepótolom.
Nem egészen értettem a következő hadarását neki. Laze már magyarázott nekem valamit a pornóról, de őszintén szólva időm sem volt rá, hogy utána nézzek. Fontosabb dolgok is akadtak, mint a rossz arcok leszerelése, információszerzés, illetve mindig akadt valami megjavítandó Bayville-ben. Ráadásul megígértem Gwennek is, hogy valahogy hazajuttatom, szóval próbáltam valami ketyerét bütykölni. De valahogy sehogy sem jött össze a dolog, az interneten pedig nem mindig akadtak olyan dolgok, amik előrébb vittek volna a tudásommal. Ugyanis ez a fajta tudásom hiányos volt, leginkább emlékekből dolgoztam. Peter emlékeiből. Meg volt valamiféle érzékem hozzá, amit nem tudtam volna megmagyarázni.
- Szóval nézzem meg azt a mémet a pornóval? - kérdeztem vissza, de alighanem csak rosszabb lett a reakciója rá, így hagytam is a csudába a dolgot. A kíváncsiságom azonban ennél erősebb volt, így későbbi lecsekkolásra beterveztem, hogy utánajárjak enne. Már ha ezt a sos dolgot letudjuk.

Fura volt nekem a srác. Nem tűnt olyannak, mint aki a halálán van egy lőtt sebtől, inkább olyannak, aki a lányok miatt bosszankodik magának. Vagy épp hangosan. Én nem tettem sokat hozzá a beszélgetéshez, egyébként sem az én terepem volt. Igyekeztem mérlegelni, hogy mennyire van értelme hazavinni, mennyire kellene itthagyni. Ő is arra apellál, nem? Összességében az sem volt már mindennapi, hogy nem pánikol. Más nem tudta volna ennyire higgadtan kezelni a sérülését, főleg ha több rossz arccal keveredik, akik az állítása szerint már nem itt tartózkodtak.
- Mert te vagy a rosszfiú? - ez a megjegyzése szöget ütött a fejemben és nem is igazán figyeltem arra, hogy a lányok mit reagálnak. Én tőlük függetlenül próbáltam mérlegelni. Engem valahogy nem ejtett kétségbe, hogy mennyire sérült. Úgyis segítek az ellátásában minden szó nélkül. Ahogy levontam, itt nem fog maradni, kérdés hová vigyük. Felvont szemöldök volt csupán a válaszom a sérült csóka megjegyzésére. Normális ember, hogy mennyire távol áll ettől... de ezt nem kezdem most el firtatni. Persze a megjegyzése, hogy akár magát is meg tudná műteni elég érdekes skill lehet. Meglehet erre van képessége is? Eszembe jutott a kis elsősegélyszobánk a házban és innentől tudtam, hogy csak egy út lesz, hazavisszük az idegent. Hogy én mennyire nem szerettem ezt... de mielőtt még komolyan hangot adhattam volna vagy tehettem volna egy lépést is, Freddy zsebre tette őt. Még nem láttam ilyet tőle, hogy valakit zsebre tenne, azt már megszoktam, hogy tárgyak csak úgy tűnnek el nála meg kerülnek elő. Nem akartam tudni, hogy mekkora készlete van és miből. Valahogy azt láttam magam előtt, hogy akár egy házat is képes lenne elrakni. Vagy az már sok lenne?
- Döntsétek el, ki hogy szeretne utazni. - már rég elvesztettem a fonalat, hogy erre mi lenne a jó megoldás, ha Freddy nem volt már annyira gondterhes, akkor az egyet jelent, a zsebben nem fog semmi rossz történni a taggal. Romyt méregetve lehet, hogy nem lett volna olyan jó ötlet megröptetni, így sem állt a helyzet magaslatán. Így csak nyúltam a pórázért. Arrowt nem szerettem volna ölben cipelni, neki amúgy sem árt egy kis lefutás, mielőtt még teli energiával vinnénk haza. Na meg mint ahogy mondta, Freddyt nem lenne most jó ötlet lehagyni.
A hazaút akkor sem tűnt olyan hosszúnak, nekem főleg nem. Inkább azon járt az eszem, hogy miért volt a környéken lövöldözés meg leszámolás. Elkerülte valami a figyelmem?

Freddy aztán nem cécózott sokáig, bár először majdnem feltettem a kérdést, hogy miért nem lefelé megyünk, amikor az üres szobába érve komplett orvosi berendezés fogadott. Nem volt ez esetben több kérdése, mielőtt előkerült volna a srác. Igazából én inkább voltam nézőközönség, mint hasznos tagja a csapatnak. Megoldották ők is, nem?
- Van elég fájdalomcsillapítónk? Mert akkor hozhatnál te is. - pillantottam Romyra. Láttam, hogy a szokásosnál is sokkal sápadtabb, bár azt nem akartam mondani neki, hogy menjen le az alagsorba, tudtam, hogy nem szívleli valamiért a helyet. A toronyra már ezt kijelentette, az alsó szintre még nem de elég volt látnom az arcát hozzá, hogy mennyire vonakodott bármit is odalent berendezni.
- Vagy hozok én, te pedig menj és szívj egy kis friss levegőt. - ennek fényében egészen hősies tett volt, ahogy kiszedegette egy hónappal ezelőtt azokat a szilánkokat a hátamból.
- Szóljatok, ha tudok valamit segíteni. Én is értek valamennyit az ilyesmihez.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!


_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson and David H. Xavier a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Jan. 20, 2024 8:10 pm

Kai&Romy&
Freddy&X



Az első kaotikus másodpercben, ami jobban zavar, mint egy lőtt seb a lábamon, hihetetlenkedve nézek a lányra, ahogy habkönnyen megkérdezi én vagyok-e a rosszfiú. Ugyanez elhangzik a fiú szájából is, de az cseppet sem játékos.
Meredten bámulom, mintha fontolóra venném, hogy bármi mást mondjak és ez tulajdonképpen relatív, nem én akartam Karami ellenségeit a seggembe.
-Nem.
Válaszolom tulajdonképpen mindkettőnek. Igaz, ha a világ leginkompetensebb felmentőcsapata nem hoppanált volna a privát partim közepébe, basznék kórházba menni. Már mondtam, meg tudom magamnak oldani. Így viszont, a vörös lány idegesítő lánygondolait valahogy ignorálva (baromi nehéz, ettől izzadok, nem a fájdalomtól) a kihívás gyönyöre erősebb lesz. Csak mert mutánsok és mindent ki kell aknázni, ami különleges és nem apám wc-jén trónol éppen.
A vörös lány komolyan elgondolkodtat kell-e nekem ez az egész. Értelmi fogyatékosokhoz jelenleg nincs affinitásom. Nézem őt, a zacskót és eljutok odáig, szeretném én a fejemre húzni.
-De, mindenkinek ezt mondják, csak a baj nem válogatós.
Vonok a vöröskének vállat, aztán félszegen elmosolyodom, mert olybá tűnik, mégis akad humorérzéke és az olyasmit értékelem.
-Is-is, bár utóbbit szerencsétlen képességnek nevezném.
Hát ha még tudná, hogy ez csak egy a sok közül, ahogy személyiségenként is lehetnék változó.
Gondolataikat elengedem a fülem mellett, legalábbis próbálom, csak a földnek ráncolom az orrom, annyira azért nem vagyok cuki? Igaz, hogy ez megalázó jelző, de a baszott helyes még játszhatna így sápadtan, vérző lábbal is. Azt viszont már nem bírom feldolgozni, hogy a pókfiú barátnője RÁM féltékeny. Nem, ez már totál emészthetetlen. Ahogy a menstruációs gyógyszer szintén. Nagyon fájdalmas képpel nézek rá, mert ezt megkérdezte.
-Majd ha megjön a havi bajom, mindenképpen hozzád fogok fordulni. Addigis férfi leszek. Szóval kösz, nem.
Pedig egyszer már megbeszéltem magammal mennyire nem poén az életemmel játszani. A pók férfi érdekes, a zsebre tevés elég különös, noha a felőlük érzékelt káosz még mindig 50-50 százalékban késztet vacillálásra. Kell EZ nekem? Tuti biztos, hogy nem normálisak! //mondta a személyiségzavaros//
Egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a legjobb kezekben vagyok, sőt, valószínűleg a legrosszabban. De már nincs időm gondolkodni ezen.

Egy szobába kerülök, ráadásul baromi felszerelt, tágas helyre, egyelőre csak a csajt szúrom ki, aki zavartan hadovál félreérthető dolgokról. Annyira, hogy félmosollyal jutalmazom a bénázását.
-Pedig nem rossz szoba, ráéreztél, hogy a szike beindít.
Horkantok fel.
-Kelleni fog valamilyen fertőtlenítő, alkohol is jó lesz, sőt, ha van dugipia, hozzál légyszi.
Nem eshetek neki a sebemnek úgy, hogy kétes eredetű tisztaságot feltételezek az eszközökről. Kicsit már zihálok, amikor felülök az ágyra és rövid szisszenés is elhagyja ajkam a mozdulat közben.
Sajnos megérkezik a vörös hajú lány és jobban fáj, hogy még mindig RÁM féltékeny. Ha valaha is kívántam volna a férfiakat és nem épp elvérezni készülnék esküszöm foggal szaggatnám le az átvérzett pókhálót, hátha szexinek találja, de csak egy ollót fogok meg. A szemem kicsit káprázik és az nem feltétlenül fog segíteni egy műtétnél.
-Ha nem, akkor visszatérek kísértetként megnézni hogy néz ki a testem holtan. Amúgy másféle fájdalomcsillapítótok van? Kösz, hoznál akkor? El fogok ájulni és akkor nem fog menni a műtét sem.
Nézek a fiúra, miközben megszabadítom sebem a pókhálótól. Mondták a nevüket? Vajon…mondták? Érzem, hogy környékez a szédülés, émelygéssel, szóval jó lenne ha valamit csinálnék most már.







...

_________________
"Légió a nevem, mert sokan vagyunk."”
..
David H. Xavier
Hozzászólások száma : 70
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Ezek között a rohadt dögök között
Munka/hobbi : Terrorista/orvostanhallgató
Ki van a képen? : Felix Mallard
David H. Xavier
• doing bad for bad reasons •

Rosemarie Morozov and Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Jan. 24, 2024 9:57 pm

Xavior Complex
"He is a bad boy with a tainted heart ~" Outfit Annyira mégsem cuki.
De azért befogadjuk, ugye?

Romy, úgy reagál a zacskóra, mint a papám bármire, ami modernebb a vezetékes telefonnál. Én meg pont annyira nem tudom elmagyarázni, miért jó papírzacskóba szuszogni, mikor pánikolsz, mint azt, hogyan érzékeli az érintőképernyő az ember ujját. Működik és kész!
Elengedem a témát. Legalább nem húzta a fejére.
Sértetten fintorgok, amikor Pain elismétli a kérdésemet, mintha az ő tekintélye meg két métere kellene hozzá, hogy őszinte választ kapjunk.
– Nem az – ismétlem meg büszkén, mert én végig tudtam. – Tök egyértelműen nem gonosztevő. – Kitárom a karom, prezentálom a meglékelt szépfiút Óriáspóknak. Hát milyen gonosztevő hordana szombat feliratú pólót szombaton? Tiszta szabálykövető a srác!
A baj vonzására meg keresésére nagyokat lapítok. Elindultam bevásárolni, vagyis inkább beszerezni, most meg itt bökdösöm a cipőm orrával a kavicsokat, amíg a lakótársaim egy kilyuggatott modellt vallatnak. Asszem a baj meg én jó haverok vagyunk. Szerencsére a többieknek is közeli ismerőse.
– Talán automatikusan jár az X-génhez. Mármint a baj – töprengek hangosan.
Túlteszem magam a saját félrebeszéléseimen meg mindenféle félreértésen, a lényeget megtárgyaltuk: mindenkinek kiderült a neve.
Romy már görcsoldót ajánlgat, és én kezdek aggódni. Túl békésen cseverészünk itt, miközben Davidből, az új telekinetikus orvostanhallgató barátunkból csordogál kifelé a vér meg az életkedv.
Ha nem kapnék biztatást, akkor is elpakolnám magamnak. A biztonság kedvéért. Azért jól esik az elismerés Romytól, elégedett vigyort villantok a dicséretre és mutatok egy okét a feltartott hüvelykujjakért cserébe. Talán még Kén merev ábrázatán is átsuhan valami csodálkozásféle. Talán. Őt nem merem sokáig tanulmányozni.
Vállat vonok, amikor Romy lemond a hercegnős fuvarról, bár azon fennakad a szemöldököm, hogy nehéz lenne. Hát maximum gondterhes, különben meg bazi vékony. Még én is elbírnám! Mindegy, ő tudja.
Szedem a lábam. Próbálom beelőzni Arrowt, hadd lássa, bírom a tempót, és néha igazán sétálhatna velem, ha nem használnák állandóan randi kelléknek.
***

Homlokráncok alól, sűrűn pislogok a Doktor Páciens Úrra. Beindítja a szike? Aztán leesik, hogy biztos a szobára-hozós hülyeségért kaptam a fura reakciót. Van ereje kötekedni meg viccelődni, az jó jel, ugye? Bizakodóan rámosolygok, és pirulok egyet, mert bennem van még elég vámpír üdítő, hogy a fejembe zubogjon. David viszont vámpírosan fehér, és utántöltésre szorul.  Sápadtsági versenyt csapnak Romyval.
– Tiszták. Az X-ek előkészítették őket anno. De tessék. – Rakok ki neki a műtős asztalra fertőtlenítőszert meg tequilát. A tequila félig véletlen. Dugi piát kért, engem meg maga alá teper a vészhelyzet, és nehéz gondolkodni meg a készleteimre is figyelni.
Hogy fogja magát meggyógyítani? Nem úgy néz ki, mint aki bárkit képes lenne most összerakni. Vagy szétszedni.
Benyirkosodik a tenyerem. A levegővételek szaggatottabban jönnek, mint mikor felrohantam a lépcsőn. Lassan kelleni fog még egy zacskó.
– Van. Fájdalomcsillapító… Meg bármi, amit csak kérsz… Bármi… ami rendbe rak… – nyekergem. Igazából kipotyogott egy fél patika a zsebemből. Műanyag- és papírdobozok landolnak David ölébe az ágyon. Ha pisztolyt tartanának a fejemhez, akkor sem bírnám megmondani, melyik fura pirulanév mit takar, de tuti van köztük érzéstelenítő.
David testben haldoklik, Romy lélekben, Kén pedig még mindig ijesztő, viszont most önként felajánlotta a segítségét. Lehet, hogy lőtt sebbel még nekem is hajlandó lett volna segíteni. Szóval hozzá fordulok.
– Mit csináljunk? Rosszul fest. El tudnád látni? Adjak vért? Van ilyenem is. – Előkapom a kórházi infúziós állványt, a fémasztalon pedig felsorakoznak a felcímkézett, vörös folyadékkal teli tasakok. – Hívjam fel Caldit? Ő biztos ismer orvost, akiben megbízhatunk. Addig visszarakhatom a zsebembe… Romy sincs jó színben. Talán ki kellene kísérned…?
Letörlöm az izzadtságot az arcomról, és rájövök, hogy könnycsepp keveredett mellé. Fantasztikus. A stressz sírásnál tartunk.
– Túl fogod élni – meredek Davidre, a mondat kijelentésnek túl kétségbeesett, kérdésnek túl határozott, felszólításnak meg baromi gyenge. Imának elmegy. Közben átdörgölöm a képemet egy pézsével. Megállok a betegágy mellett, hogy hozzá tudjak érni a fiúhoz és eltehessem, amint elég súlyosnak tűnik az állapota. Nem fogok megint elkésni, mint a Danger Roomban.






_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov and David H. Xavier a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 18, 2024 7:25 pm
To: Xaviors Vibe Character Skin

     
A zacskót gyűrögetve mancsaimban méláztam a lehetőségeken, mármint be kellett ismernem, hogy sokkal jobbnak tűnt ebben a témában elmélyedni, mintsem a meglőtt srác vérének látványával foglalkozni vagy netalántán azt magyarázni Kainenek, hogy miért NE keressen rá az internet 34-es szabályára. Futólag pillantottam el Csodapók irányába.  
Ettől a gondolattól nagyon csábító lett a zacskó fejemre húzása.  
– Ha a bajvonzás valóban a mutánsággal járna és ő pepitában még ért is hozzá – gesztikuláltam a földön fekvő sérültre –, az már hatványozott gondot jelentene, nem? Vagyis nem lesz ez egyenes arányos azzal, hogy magunkra is bajt hozunk? – minél több szót pakoltam egymás mellé, annál kevésbé tűnt értelmesnek az, amit mondtam. Aztán arra jutottam, hogy igazából elég gondot sikerült összeverbuválni már a ház köré, egyel több vagy kevesebb már igazán nem számított.  
– Dehát már most olyan moody vagy, mint akinek megvan – feleltem olyan természetességgel, mintha csak az időjárásról csevegnénk. – Ráadásul – futó pillantást vetettem a földön vöröslő tócsára –, már vérzel is! – tettem hozzá mintegy abszolút és megdönthetetlen érvként. Azonban gyomrom vészesen liftezett a látványtól, így gyorsan ismét inkább Davidre emeltem a tekintetemet.  
– Nem számít. Azért tényleg szólj, ha meggondolnád magad! – visszamélyesztettem táskám rejtekébe a gyógyszert. Lehetőleg olyan helyre, ahol könnyű lesz kipecázni, ha valóban szükség lenne rá.  
Győztem leküzdeni a cringe érzését, ami maga alá gyűrt. Életem végéig bánni fogom, hogy elszalasztottam egy remek alkalmat a doramákba illő pillanat átéléséhez.
Nehéz vagy, Morozov? Ezt pont Csodapóknak kellett mondanod?! Kiskutyámmal takaródzni már sokkal jobb ötletnek bizonyult… Noha nem kicsit volt kínos, amikor Kaine elkérte tőlem a pórázt. Mellesleg senki sem mondta, hogy maratonra kell számítanom ezután. Ha előre tudom kapva-kapok a felkínálkozó lehetőségen. Komolyan nem értettem mire fel a sietség, azt hittem Freddy varázslatos zsebe időtálló.  
– Látod Csodapók? – szólaltam meg két légvétel között, mikor Kaine mellé értem. Egyrészt ettől a kis párcsevejtől reméltem zavarom oldását, másrészt bíztam benne, hogy legalább ő visszavesz egy kicsit a lendületből, mielőtt ideje korán kifulladok a nagy rohanásban. Mihelyst meggyőződtem arról, hogy figyel és sikerült tartalékolnom elég oxigént is a tüdőmbe, folytattam: – Pont ilyenek miatt szeretném, ha előre szólnál merre vagy, nem feltétlenül csak egy apró papírfecniről – kanyarodtam vissza elegánsan korábbi beszédtémánkhoz. Meg kellett ragadnom a kiváló alkalmat az érvgyártáshoz.
– Nem akarnálak így megtalálni egy random sikátorban. Holt sápadtan, saját véredben fekve, begolyózva – fergeteges gyógyulás ide vagy oda. Nem tudnám ellátni, miként a gyógyszeres felkészültségem is mutatja. Zsebre tenni pedig még annyira sem!
Azt pedig inkább nem is firtattam, hogy miért volt hőn vágyam tudni mikor és hol tartózkodik. Kevésbé tűnt hatásos válasznak az, hogy tartottam eltűnik napokra. Megint.

*
Úgy éreztem lassan én is orvosi ellátásra szorulok. A rögtönzött betegszoba ajtajában ácsorogva belső szerveim totál megkattantak. Halójáratomban szívem csapott iszonyatos koncertet, ami miatt tompán hallottam a többiek hangját magam körül. A gyomrom sem igazán tudta eldönteni, hogy távozik belőlem vagy sem, netán megelégszik csak a tartalmának kispostázásával. Szemeimmel pedig próbáltam nem a vérre meredni.
– D-de most csapott ki Freddy egy egész patikát – dadogtam válaszul Kaine majdnem rám bízott feladatára. Hogy lemenjek az alagsorba... Én? Egyedül?! A-a, ki van zárva! – Feltétlenül szükséges még több pirula? – tettem fel a kérdést úgy, mintha a fogamat húznák közben. Nyakam megnyúlt, ahogy próbáltam megszámolni pontosan hány doboz is került elő Freddy zsebéből. – Elhiszem, hogy komoly fájdalmai vannak, de ettől még nem kéne megkockáztatni egy túladagolásos szcenáriót, nem? – bizonytalan hangon fűztem hozzá. Reménykedve vártam egy helyeslésszerű megerősítést.
Megkönnyebbültem, hogy offolhattam ezt a cseppet sem kívánt gyógyszer beszerzős mellék küldit. A friss levegő gondolata csábító volt, de nem akartam Freddyt egyedül hagyni ebben a krízisben. Főleg, hogy immáron Csodapók sem festett úgy, mint aki készülne lemenni a pirulákért. Így meg voltam lőve (szerencsére csak átvitt értelemben) és folytattam a reményvesztett ajtóban strázsálást.
– Ááá, ebbe még belegondolni is rossz! D-de lécci, ha tényleg így alakulna, akkor vedd figyelembe azt, hogy mi jót akartunk neked. Nem minket kell kísértened, oké? – a legkevésbé sem hiányzott Bayvillebe egy kopogó szellem. A ház félelmetes volt önmagában is, köszi!
– É-én lehet, hogy tudok vért adni, ha kell – szólaltam meg, közel sem olyan bátran miként az a fejemben hangzott. Szavaim mellé szerényen jelentkeztem, mint azok a nebulók az iskolapadban, akik cseppet sem bizonyosak a válaszuk helyességében. – Nulla negatív a vércsoportom, szóval mindenkinek adakozhatok belőle – az a kevés határozottságom is elillant és talpon kihordtam egy szívinfarktust mikor Freddy a világ legnagyobb természetességgel előcsapta zsebéből saját készletét, melyet még egy vérbank is megirigyelne. Ráadásul olyan kiegekkel, amit még egy top-top-top kórházban sem látni.
A sokkhatásból Dimitry-bácsi pedzegetése zökkentett ki.
– Mindenki nyugodjon meg! Itt van Kaine, ő ura a helyzetnek. Azt mondta, hogy tud segíteni, szóval Dimitry-bát csak végszükség esetén hívjuk… szerintem – homlokom sűrű ráncokba szaladt, miközben elképzeltem, hogy bácsikám a maga színpadiasságával belejt ide. Olyan művészlélek volt, hogyha nem orvosismerőst hozna, akkor ő maga öltözne annak.  
Csodapók képességében sokkal jobban bíztam.  
Arról pedig inkább ne is beszéljünk, hogy én éreztem a legkevésbé nyugodtnak magamat a szituban. Kiváltképpen akkor, amikor premierplán lehetőségem volt végig nézni, ahogy lekerült a kötszerként alkalmazott háló a sérülésről. Nem láttam sokat ebből a szögből és volt bennem egy enyhe morbid kíváncsiság, így a rosszullét ellenére közelebb merészkedtem, majd oda-oda lestem, hogy vajon mi történik a műtőasztalon?
– Egyébként van hova menned? – vonakodva tettem fel a kérdést a srácnak, hogy eltereljem a figyelmemet. – Mert ha nincs, akkor amíg lábadozol részemről maradhatsz – elnéztem Csodapók felé, hogy mit szól ehhez a gondolathoz. Biztos voltam benne, hogyha nem is mondja, akkor is ellenezné az ötletet. Valójában részemről sem a színtiszta jószívűség beszélt. Jobban érdekelt, hogy mégis pontosan kicsoda és kik sodorták ilyen állapotba? Úgy könnyebb volt szimatolni utána, ha itt maradt.
Bizonyosan a Karma büntethetett a hátsó szándékomért, mert amikor David diadalittasan felemelte a sikeresen kioperált golyót – melynek vérrel áztatott látványa úgy ért engem, mintha nyílegyenesen belém lőnék a töltényt –, kapásból kettőt fordult körülöttem a világ.
– Juj – elhaló hangon távozott belőlem a tömény, de annál is kifejezőbb gondolat. Próbáltam ellenállni a fentről érkező nyomásnak, mely a padló felé navigált, de képtelen voltam felvenni a harcot ellene. Lábaim kifordultak alólam és minden elsötétült előttem.
   
...

     

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Rosemarie Morozov
Hozzászólások száma : 215
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
Munka/hobbi : IT-szakember, barista, hobbi fotós
Ki van a képen? : Luca Hollestelle
Rosemarie Morozov
• doing bad for good reasons •

Winifred Wilson and David H. Xavier a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.