Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Pockets and Alliances

Szer. Május 01, 2024 11:02 am
I.találkozásNew York
Pockets and AlliancesFreddy, Niel



Félmosollyal sütkérezek a napsütésében, ahogy elképzelem micsoda párna esőt szított, érdeklődve, hogy önálló életet él és puha, kedves dolgokkal reagál másokra.
–Nagyon érdekes, hogy tőled független, mégis rád reagál. Tudod ez valami teljesen egyedi.
Kicsit eltávolodik, van a zsebe és annak szokásai, és ő, aki ugyanúgy szórakozik rajta, mint most én a csődörszagú levegőben, Narniában.
-Zavarodban…
Bámulom egy percre a szónak megfelelően, foltokban jelenik meg rajtam a pipacsszín, aztán hevesen bólogatni kezdek.
-De, de engem is befolyásol. Maga a máguskör is koncentrációval működik és vannak dolgok, amiket nem használhatok.
Vonok vállat, de ezt úgy hagyom, Narnia levegőjét, párnákat köhögő zsebeket nem szabad frusztálni semmi ilyesmivel.

A ló is nagyon megszereti, azt hiszem nincs olyan teremtmény ezen a bolygón, aki másképp reagálna rá és szerencsére Freddy nem hagyja, hogy elbolyogjon a fantáziám. Gyorsan egyetértek a Maximussal, fenséges név egy rajongó lónak.
Igazából ez az első közös szelfink így, remélem sok lesz még, a pukiszörny nem fogja elvenni a kedvét. Különben is, megbeszéltük már, adott esetben megpróbálom visszavinni magunkat, lovastul, Narnia számára talán gyáván, de mindenképp életben. Áthajolok a válla fölött megnézni a fotókat, vigyorgok azon, amelyiken rám nevet.
-Jók lettek, kösz.
Azt hiszem nem bírom legyőzni a sztárallűrjeim, túl sok kép készült rólam.
Pedig lehetne simán sokkal kisebbségi komplexusom a magasságom miatt, ami most sem passzol a lóhoz, ha ő nem lenne, lehet kínlódnám mindkettőnk testét, vagy hogy a fejem fölé kelljen emelnem,  nem Bishop ennyire még nem gyúrt ki. Hálásan és némán próbálom elfogadni, fellépni rá és a sámli ellenére elfoglalni alacsony helyem a világában. Úgy értem Narniában. Kis, beszorult lélegzevétlektől próbálok szabadulni nagy mosolyokkal. Lényeg, hogy fent vagyunk és nem bénázhatom szét az egészet kapaszkodási bizonytalanságokkal. Egy pillanatra lefoglal a Hugotól való elköszönés, felnevetek a formális előadásra, és hozzáröhögök egy “csát” Látszik a faunon, hogy nem érti, de büntetlenül el lehetek foglalva azzal, hogy átkarolom Freddyt és pillanatokra kizökkenjek még Narniából is. Mintha kocka molekuláim háttérbe szorítaná valami puha gyomorremegés, kérdőjelek a fejben, kurta, de indokolatlanul szapora szívdobogás rohamok. Kiszáradt száj, elakadó lélegzet, orr, ami túl sokat szív az illatából. Ha az Agymanókban lennénk, éppen pánikolnának a személyes asszisztenseim: LÁNY, LÁNY, LÁNY. Pedig azt hittem már nem vagyok kamasz. Most mégis ezerrel dübörög a LÁNY, LÁNY, LÁNY és gyorsan megmutatom merre van észak, úgy, hogy kicsit, óvatosan arrafelé billentem magunkat. Bizsergéssel, a karját fogom meg, kicsit arrafelé is dőlök.
-Jó lesz ha így mutatom? Vagy mondjam, hogy jobbra, balra?
Úgyis hozzáérek, nem?
Amíg a lónak gügyög nézem a túlkék horizontot, az utunkba akadó fodros párát, amit gyerekként az ember bárányszerűnek rajzol le. Kiszáradt torokkal és kissé irigyen, mennyire közel van Maximushoz. Gyorsan mély levegőt veszek, koncentrálnom kell, szörnyet ölni jöttünk. Egy pegazuson. Az úristen, repülök hamarosan elér és remegő tagokkal szívja be az élményt minden hevesen vibráló porcikám.
-Hátőőő… van egy pajzsom!
Köszörülök torkot a nyakába, amikor, amikor fekete gomolyagfelhő színezi baljóslatúvá a teret.
-Igazából…úgy intéztem el az előzőt, hogy beteleportáltam vele egy idegen dimenzióba. Jah meg…át tudom változtatni a könyvet bármivé, például karddá, csak az a baj ez légnemű…
Kezdem, ahogy egyre sűrűbb, fojtóbb sötétségbe szállunk, hideg lesz, dementorosan, vészjóslóan hideg és az égből falatkákat harap az előttünk tornyosuló, meghatározhatatlan forma, sötétséget hagyva maga után.
-Oké…
Lapozom fel gyorsan a könyvet, túl gyorsan, kissé pánikban, főleg mert kitettem őt ennek. Talán éppen jókor, talán a legjobbkor, mert lenyel bennünket, éppen amikor egyszerűen portált nyitok valahová, valahová, ahol még létezünk. A pukiszörny nem számít rá, hogy nem csak neki van dimenziója.














Isley








_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Ápr. 24, 2024 5:25 pm

Niel & Freddy


Eddig fel sem fogtam, de azt hiszem, mióta Caldi lepasszolt, ölelés-hiányban szenvedek. Most rendesen bepótlom, kihasználom Niel közelségét és jófejségét, betárazok ínséges időkre. A legfrissebb adagom meg az istálló között eldiskurálunk a zsebemről. Rábólintok. Tényleg érdekes. A legérdekesebb részem. Nélküle valószínűleg uncsi lennék.
– Aha, magától csinálta. Vagyis hát nem parancsra, az tuti. Valami új szokása lehet, szerintem az izgatottság váltja ki. Legutóbb párnákat köhögött fel, amikor Romyval arról beszéltünk, hogy befogad hozzátok a házba. – Billegek párat a talpamon, rábökök a visszavarázsolt cipőmre. – Az eltüntetősdi régebbi trükkje. Zavaromban meg ijedtemben gyakran elsuvaszt dolgokat. Főleg a bal csukámat. Veled történnek ilyenek? Vagy a mágia nem szokott reagálni az érzésekre?

Itt valahogy a szalma illata, a lovak leheletének bukéja is különlegesebb, áthatóbb, frissebb. Talán Colgate-ot használnak, vagy Narnia teszi, esetleg Niel társaságában a falusi trágyaszag is tündérmeséket duruzsolna a fülembe. Ki tudja?
Azért nem vakít el totálisan a rajongásom, a Don Juanért picit kinevetem.
– Sir… – kóstolgatom az utolsó opciót. – Sir Maximus! – döntöm el, mielőtt Niel elkereszteli Peckes Szoknyapecérnek szerencsétlen patást.
Elkészül az első közös fotónk, majd elkészül a második is, amin nyelvet ölt, én meg őt nézem a kamera helyett, és irtó bambán vigyorgok. De hé, a vállamat böködő szárnyas ló és a gödröcskés popsztár között úgysem foglalkozna vele senki, mennyire idióta az ábrázatom. Főleg nem én.
Odatartom Nielnek, hogy áldását adhassa rá. Szupersztárokról mégsem őrizhetek képeket jóváhagyás nélkül. Az tiszta paparazzi húzás lenne.
– Majd átküldöm őket.
Bazsalyogva süllyesztem el a mobilt. Akkor is bazsalygok, amikor a démon miatt nyugtatgat – nem aggódom, mellette felesleges –, aztán felsegít Sir Maximus hátára. Elég bénára sikerül a mutatványunk, összekuncogom a végét, félig jókedvemben, félig zavaromban. Célba talált a béna kérésem, megérte a tehetetlen királylányt játszani – megint a karjában tart.
– Ühüm. Köszi! Jöhetsz!
Neki már inkább kipakolom a paripa mellé azt a fellépőt, plusz segítségnek. Csak nem veszi magára. Azt állította, a férfiúi büszkesége odavan a kötéllétrákért, ez meg nincs attól messze. A hajamat mégsem lógathatom le neki, az izmaim meg kábé átmennek kocsonyába. Túl közel van.
A markomba szorítom a gyeplőt. Megvakarászom Sir Max nyakát. Szerencsére lovagoltam párszor, bár azok a pacik legfeljebb a domb tetejéig emelkedtek, nem az égig. Sebaj, őrzöm a hősi látszatot. Magabiztosan kihúzom magam, vetek egy utolsó pillantást a kísérőnkre.
– Köszönjük a segítséget, Hugo! Legyen szép napod! – Illene frappánsabb, menőbb szöveggel csatába indulni, de hirtelen ezt sikerül összehozni. Csoda, hogy egyáltalán értelmes szavak hagyják el a számat, miközben Niel testmelege mindjárt lepörköli a hátamról a pólót meg fura bizsergéseket gerjeszt a gerincem mentén.
Galoppozásra sarkallom Maximust. A fodros-bodros, vattafelhők között, a rügy-fakasztó napsütésben eszembe jut azt is kideríteni:
– Öhm… merre van amúgy Észak?
Nem értem, miből feltételezte, hogy elboldogulok ennyivel. Néha a jobbat meg a balt is keverem.
Mihelyt eligazít, a helyes irányba noszogatom tovább Maxot. Okos, lelkes paci, vígan repül velünk világot menteni. Előrehajolok a fülébe gügyögni néhány dicséretet, hisz túl cuki és lehengerlő, nem bírom megállni, muszáj belehabarodni. Ő kapja a bókokat, amiket a mögöttem ülő srácnak kínos lenne kiosztani.
Egyszerre élesedik ki és halványul el minden, az ízek, illatok, érezetek és zajok. Intenzívebben létezik a környezet. Intenzívebben létezem én is. Élénken vibrálok. Maximus terebélyes szárnyai drámai ütemet suhintanak, hajamba borzol a szél, kellemesen feszíti a bőröm. Belekényelmesedem a biztonságba, amit Niel áraszt, és hatalmasat szippantok a ropogós levegőből. Elcsent kincs, megúszott rablás a pillanat. Rá fogok függeni, pont, mint a lopkodásra.
– Szerinted mennyire lesz durva? – harsogom túl a fuvallatokat. – Vannak harci varázsigédéig vagy ilyesmi?
Alighogy megpedzegetem a haditervet, felsejlik a távolban a pukiszörny. Asszem. Sosem láttam még pukiszörnyet, nehéz megmondani.
...

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Ápr. 07, 2024 2:18 pm
I.találkozásNew York
Pockets and AlliancesFreddy, Niel



Jó lenne megfelelő hasonlatot találni, milyen is együtt lenni egy lánnyal, akinek a napom elején még a létezéséről sem tudtam és most úgy ölel, mintha plüsspárna lennék, ráadásul olyan, akinek mosolyra varrták a száját. Egyszerűen nem tudok a sok szarra gondolni a közelében, képtelenség nem liftező gyomorral, örömmel, egekig szökő boldogság rohammal fogadni ezt a párna létet.
Mosolygok rá, mert párnává tett, a plüss esőre gondolok és a röhejes idillre, egy pegazuson. Mese az egész, de annyira szép, hogy beleőrülök a tündérvalóságba még akkor is, ha semmi metálos nincs az egészben. Azt hiszem belülről totál rózsaszín vagyok. Lehet még néhány virágszirmot is varrtak a rock réteg alá. Úristen ha Kopasz most látna…  
Nézek rá, nézem, túl sokáig, egy faun rovására megy, de kit izgat. Már a zsebével foglalkozom, csodálkozva lesve felé.
-Komolyan? Azt hittem direkt, ez nagyon érdekes.
Freddy csak még különlegesebb lesz minden pillanattal. A faun tök másodlagos, csak arra kell, hogy istállót nyisson és legálisan rabolhassunk lovat, elég fura lenne, ha egy faun sereg mozgatná farkát a nyomunkban. Szerintem ez a ló arra hasonlít, aki Nyálas Eugént csesztette az Aranyhajban, Freddybe máris beleszeret, a kockacukor maximálisan meggyőzi. Lánynevekben jó lennék, lehetne Kisasszony, vagy Kényes, de belesek alá és minden kétséget kizáróan csődör a jószág.
-Hm…például Nirvana? Vagy várj Peckes? Don Juan? Eléggé rád van kattanva. Vagy Sir?
Sorolok párat, próbálok majd arrafelé orientálódni, ami neki is tetszetős lenne, lónevekben annyira nem vagyok jártas. Beállok a képbe, iszonyat vigyorgom, csak ez most őszinte, bár néha a rajongóknál is elkap. Megkérdem csináljunk még egyet, amiben kicsit kidugom a nyelvem, ez a védjegyem.
-Kösz, ez szuper lett!
Akkor is ezt mondom, ha egyébként nem engedi visszanézni, mert tutira szuper lett.
Hugo nem nagyon reagál, mit megbeszéltük, félhangosan konstatálja: Harcra készülő rituálét hajtunk végre és annyiban hagyja a dolgot, Freddyvel különben is egyetértek, ennyi belefér. Persze Strange lehet kibelezne, de részletkérdés. Bámulom a lovat, aki mintha élete legfinomabb almáját ropogtatná, örömében sörényét rázza és magamban vizualizálom milyen elhelyezkedésben fogunk utazni. Hugo addigra rám bízza Narnia káoszszörny lakta területeinek térképét. Futó pillantással győződöm meg az irányról, mintha tudnám a pegazuson repülés első perceiben nem az eszem fogja irányítani a lovat és lehet a jobb kezem is összekeverem a ballal. De még tudom most, ebben a pillanatban, hogy északnak kell repülnünk.
-Akkor elöl
Konstatálom Freddy döntését, jobb is ha a lelkes lófejhez közelebb ül, rögtön megyek is felrakni a hátára, miután Hugo megigazítja a nyerget.
-Ne félj, eltüntetjük a démont, biztos nem lehet durvább a Narniás annál a másiknál, amelyiket bezártam…
Jó lenne tudni melyik ajtó mögé. De részletkérdés, megint, mert most az a fontos, hogy felrakjam Freddyt a lóra, megfogjam a derekát, kicsit megemeljem és és azt hiszem rajta van, ha segít egy kicsit, merthogy az állat túl magas, mi meg… nem.
-Megvagy? Jó lesz így? Mehetek mögéd?
Fel tudok kapaszkodni, ha…mondjuk nem engedi el a kezem és rásegít egy kicsit.  Például, ha majd nem bámulom úgy szédülten, mint egy királynőt, akit ebben a világban feleségül vettem. Oké… Nyugi, levegő kifúj, felpattanok mögé, ha minden igaz, segít egy kicsit, és átkarolom.
-Irányíthatod nyugodtan, csak északra tarts, majd mindig mondom merre, jó lesz így?
Ha fent vagyunk már csak ki kell döcögnünk aztán irány a levegő. Levegő fog kelleni a tüdőmbe is.














Isley








_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Márc. 27, 2024 6:01 pm

Niel & Freddy


Mocorognak bennem az indulatok, vagyis inkább a felindultság, a kellemes fajtából. Olyasmi, mint amikor találkozol a világ legcukibb kutyájával, és ki tudnál ugrani a bőrödből örömödben és rajongásodban, de akármennyire simogatod meg dögönyözöd, nem bírod kifejezni, a felét sem sikerül levezetni.
Fura ilyet érezni egy srác iránt, ugye?
Az – válaszolom meg magamnak. Ettől persze nem múlik el. A mai napom tanulsága: az érzelmeim magasról tesznek a gondolataimra, sőt, néha azok is elszabadultak, és hatalmas rejtély, mások hogyan nem kergülnek meg maguktól. Akármi segít nekik normálisan viselkedni az enyém megcsappant, elfogyott, kint rekedt a valóságban.
Szóval egy darabig küzdök a felindultsággal, ökölbe szorítom a mancsom, feszesen mosolygok Nielre a pír alól, aztán feladom. Mielőtt lerakna, jó erősen magamhoz szorítom, úgy, hogy alig marad köztünk hely a mély szusszanásaimnak.
Szabad, igaz? Engedélyt kaptam közel lenni, többször is. És egyébként muszáj. Szinte kötelező. Nem haladhatunk a világmentéssel, amíg elvonja a figyelmem, mennyire meg akarom ölelni!
Azt hiszem, túl könnyen hozzászoknék ehhez. Niel közelségéhez meg ahhoz, hogy nekem ennyi mindent szabad. Ez is egy elszabadult agymenés, amit későn érek tetten. Késő elfojtani. Inkább zavartan a fülem mögé tűröm a hajam és visszaténfergek a helyemre, kecskét idézni.
– Ó, olyat a zsebem is szokott. Kilyukadni. A plüss-zápor totál akaratlan volt. – Az agyamat nem részletezem. Az agyam egy tésztaszűrő. Jobb napokon sajtreszelő.
Viszonzom Niel cinkos pillantásait, és elfordulok Hugótól, hátha úgy kevésbé sértem meg a kuncogással. Bár úgysem érti. Szegény Hugo semmit sem ért. Egyrészt együttérzek, másrészt örülök, mivel általában nekem sincs dunsztom a dolgokról, és egészen üdítő kivételesen képben lenni hozzá képest.
Niel határozottan jár-kel a pacik között, igyekszem példát venni róla, bár neki könnyebb, ő bárhova passzolna. Lehetne szőke herceg egy mesekönyvben, mágus valami legendából vagy dalra fakadó Disney hős, és senki nem kérdőjelezné meg.
Kipécézem a legszebb, legfehérebb lovat. Látványosan eltűnődöm rajta, minek keresztelhetném el.
– Majd együtt! – vonom be Nielt. Nevet választani az első pegazusunknak nagy felelősség. Vegye ki belőle a részét! – Neked van ötleted?
Amint rábólint a fotózkodásra, odarántom magamhoz, és már igazgatom is a szelfi botra szerelt mobilt, hogy mindhárman beleférjünk a felvételbe a szárnyas csodával.
– Áh, ennyit trükközhetünk előtte – suttogom közben Hugóra. – Ádám legklasszabb fia vagy, én meg Éva rémisztő lánya. Szerintem egy mobil tőlünk a minimum.
Felpipiskedem hozzá, a vállába kapaszkodom, és elkészítem életem legvagányabb képét. Elégedetten, bizsergő mellkassal bazsalygok le rá. Nasival jutalmazom a paripát, baromi menőn fest mellettünk, tiszta modell-szerű, ebben hasonlítanak Niellel.
Lassan elzsibbad az arcom a sok vidulástól és ámulástól. Állítólag kedvel engem a paci, attól meg továbbra sem térek észhez, mekkora mázlim van, milyen valószerűtlen: összebarátkoztam az univerzumok legszuperebb varázslójával, akinek spéci űr kütyük fordítanak és tuti több világban járt, mint én országban. Tele lenne a dimenzió-útlevele pecséttel!
Lehet, mégsem fogok erről áradozni Mate-nek. Sosem hiszi el nekem. Túl szép, hogy igaz legyen. Az egész. Elejétől a közepéig. A végét hagyjuk, azzal nem foglalkozom, baromira nincs kedvem befejezni.
Féltem Niel pólóját meg a fülemet is a kigyulladástól, mindkettő veszélyben van, ha a ló félpucérra rágja előttem a srácot. Inkább elhárítom a katasztrófát egy almával. Aztán jön az a kérdés…
Ennyi erővel hagyhattam volna levetkőztetni! A fülem szempontjából ugyanott tartunk. Visszasimítok rá néhány tincset, igyekszem elrejteni Niel elől a vörösségem. Számít egyáltalán? Más színben úgysem látott. Szerintem meg sem ismerne sápadtan.
– Öhm… Elöl? – Ráfókuszálok a gyümölcsöt ropogtató lóra, a fogát nem nézem. Ajándékba volt, így nem illik; helyette az orrlyukára zoomolok. – Karolj át! – döntöm el végleg.
Abszurd. Ilyet kimondani. Hogy lehet erről csevegni? A lökött gondolataim között lenne a mondat helye, úgy összefolyik a fejemben lévőkkel, majdnem hangosan hozzáfűzöm: mert szeretném, hogy kapaszkodj belém. És Jézusom, Szent Maris, hála az égnek, amiért nem teszem. Simán mögé képzelhetne mindenféle rejtett jelentést meg célzást! Tiszta ciki lenne!
Felejtsük is el! Fürgén!
Felmérem a nyerget. Bazi magasan van. Hümmögök párat, majd megköszörülöm a torkomat, és Nielhez fordulok.
– Segítesz felmászni?
Menne egyedül. Mégsem akarom egyedül. Pedig imádom zsebből megoldani a problémákat, a többiekét, a sajátomat. Pöccinthetnék ide fellépőt vagy sámlit. Sima ügy. Máskor ezt tenném. Most viszont szívesebben bíznám magam Nielre. Asszem véletlenül átállított bennem valami kapcsolót.
...

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 24, 2024 12:12 pm
I.találkozásNew York
Pockets and AlliancesFreddy, Niel



Hihetetlen mennyire le akarom nyűgözni valamivel, amiről idáig eszembe sem jutott beszélni, most is úgy teszek, mintha foghegyről tett megállapítás lenne. De azért a reakcióit lesem, de azért fellélegzem, hogy velem van. Vajon tényleg úgy lesz, ahogy mondta? Első találkozásból állandó vendége az életemnek? Elhihetem neki?
Hugo eltűnése apró kis szisszenés Narnia, a mi történetünk berkeiben, komolyan sem veszem, mintha zavaró tényező volna, aki elbújt egy sarokban. Kicsit húzom a gyűjtéssel, hogy mosolyogjon megint, mindig.
Különben rosszul van, és ezt szerencsésen bebeszélem magamnak, miközben tartom. Könnyű. Biztosan az is sokat tesz, hogy Bishop súlyokat is emeltet már velem. Messze vagyok Kaine-től, de őt még elbírom és jobban tudunk egymásra mosolyogni ilyen közelről.
-Oké
Konstatálom, hogy minden rendben és nem rakom le, még néhány másodpercig, kizárt. Megkapom érte a hajborzolós jutalmam, amitől apró libabőr fut végig a tarkómon. Mielőtt elnyújtanám a dolgot, kéri, úgyhogy kénytelen vagyok letenni és lélegezni, ahogy tenyérrel arrébb tol. Szívesen kérnék néhány csicskapofont is, mert Narnia, a faun farka, mindennek ellenére ez egy komoly küldetés, ahol démoni lény falja fel a fákat. Tudok okoskodni róla pontosan milyen szögbe varázsolja vissza a patást, hol állt és hogyan. Aztán majd kinevetjük, mert semmit nem vett észre. Azt hiszem Freddyvel jó kinevetni másokat.
-Neked ennyire penge a zsebed. Különben néha kilyukad, mármint az agyam, nem mindig szuperál jól.
Veszek vissza a dicsekvésből. Biztos undorítóan nagyképű voltam…
Hugo visszaáll eredeti helyére és próbálom elkapni Freddy pillantását röhögésért. Nem baj, ha majd a faun nem érti, én alapjáraton is nevethetek a Fing-fenevadon, miközben istállóba kéretjük magunkat.
Büszke mosollyal járkálok a lovak között, tanyasi hangulatom támad, pedig nem nagyon éltem hasonló helyen. Lova volt néhány szerzetesnek, de hamar cserélődtek, nem volt időm, alkalmam ezt a szénával vegyes állat alom szagot megszokni. Majd ő kiválassza a miénket.
-El is nevezheted.
Vetem fel függetlenül attól Hugo mit szól hozzá. Kicsit lenyűgöz engem is a látvány, főleg, mert imádom a Hercules mesefilmet, elbámulom a szárnyaikat. Talán azért maradok le Freddy hadarásának feléről.
-Biztosan kedvelni fog és szerintem…csinálhatsz. Sőt, muszáj és én is akarok. El tudod tenni Hugot megint? Vagy szarjuk le mit szól, úgysem fogja érteni?
Húzom el a szám, mert valahol mélyen sajnálom szegény faunt. Az egyik, fehér, tollas paripa érdeklődően néz Freddyre, valószínűleg ő lesz a befutó, minta a bók is tetszene neki “gyönyörű vagy” Kissé felnyihog, sörényét rázza, náluk egy biccentés jele lehet, én annak fognám fel.
-Hát ha emberül nem is, érzi, hogy megdicsérted.
Vigyorgom, a csődör-azt hiszem, mohón enni kezdi Freddy kezéből a cukrot és répát, szerintem ezzel és a bókkal máris megvette kilóra.
-Csak egy olyan világban jártam, ezen kívül, ahol kommunikálni kellett, de ott az űrhajón speciális fordítógépet használtak.
Erre még van időm, elmagyarázni, de aztán hagyom, hogy az opcionálisan visszavarázsolt, vagy épp döbbent Hugo segítsen felnyergelni azt a fehér csődört (aki annyira hasonlít Hercules lovára) amelyiket etette.
-Ez jó lesz, erős, gyors és ritkán kedvel meg ennyire idegeneket.
Vezeti elő kantárjánál fogva, a ló valóban ficereg, miközben felnyergelik nekünk, furcsa is nézni, ahogy ezt egy félig kecske ember csinálja. Folyton Freddy felé fordul, talán annak reményében, kaphat-e még kockacukrot. Ha kész, akkor én fogom meg a kantárját, bár nálam sincs annyira nyugton, próbál beleharapni a pólómba. Vagy zenerajongó és tetszik neki, vagy takarom a kilátást Freddyre.
-Hogy szeretnél ülni? Elöl és akkor karoljalak át, vagy hátul és te kapaszkodsz belém?
Próbálom ezt elvörösödés mentesen kérdezni. Az igyekezetet lehet értékelni, az eredményt…hagyjuk.














Isley








_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 17, 2024 3:32 pm

Niel & Freddy


Megmártózom a nevetésében, belebújok az ölelésébe.
Ha kitaláltam vagy álmodom, hagyjatok haluzni, sose ébresszetek fel, sőt, dicsérjetek meg, mert nagyobb csoda senki fejéből nem pattant még ki. Niel a mágusok mágusa, és itt áll mellettem, érzem az illatát meg a bőre melegét. Mate gratulálna nekem. Kiakadna, mégis mivel kábítottam el, mit rejtegetek a zsebemben, hogy démonokat leigázó popsztárok vigyáznak rám.
– Az is számít! Nem muszáj laposra verni őket, attól még győzhetsz – kardoskodom mellette. – Többet ésszel, mint erővel, nem?
Elmagyaráznám Mate-nek, hogy valójában egyszemélyes rajongótábor vagyok, és Niel szimplán túl kedves, nem hagyna hoppon, jófejségből viszonozza picit a rajongásom. Így fair. Biztos a zenekar követőinek is tartogat egy-egy mosolyt. Mate értené.
Hugo viszont semmit sem ért. Totál felrúgja a patás csülkeivel a barátkozós mesémet, és hagyja magát elcsettinteni.
– Neeem – nyögöm. Hosszúra nyúlik az ellenkezés. – Dehogy gyűjtöm!
A felháborodás, a pánik, minden elillan a talajjal együtt.
Belekapaszkodom Niel nyakába, és próbálom feldolgozni, hogy épp a karjában tart. Rosszullét meg bokaficam sem kellett hozzá. Felkapott. Csakúgy. Mintha gyakran súlyzózna lányokkal.
– Nem – lehelem erőtlenül. Hamarosan leperzselődnek rólam a ruháim, annyira lángol minden centiméterem, ahol hozzám ér. – Úgy értem, igen. Minden rendben. Biztos.
Fura késztetést érzek halántékon puszilni, de asszem, haverok ilyet nem szoktak, Mate mellett határozottan ritkán támadtak hasonló ötleteim, szóval beérem azzal, hogy miközben kifundálom, mihez kezdjünk, sunyiban feljebb csúsztatom az ujjaimat a tarkóján, és beleborzolok a hajába. Tök véletlen. Teljesen ártatlanul.
Leokézza a tervet, elég gyorsan. Kár. Mármint dehogy kár! Nem akartam volna tovább dekkolni a karjában, kerge fantáziaképeket kergetni magunkról, máshol, máshogy is hozzáérni vagy bármi efféle! Nem vagyok csalódott meg semmi!
Visszapuffantom magamra a cipőt. Megkímélem Niel derekát. Annyira mégsem vagyok pille. Eleget dörgölőztem hozzá.
Úr Isten. Dörgölőzni? Ez milyen hülye szó! Nem dörgölőztem!
– Lerakhatsz. – A vár monumentális falait vizslatom. Tényleg monumentálisak, akad mit vizslatni rajtuk. Közben megkísérlem baromi finoman arrébb tolni magamat Nieltől. A mellkasára tapasztom hozzá a tenyerem, nem a legokosabb ötletem ma. – Vissza kéne penderítenem ide a kecskénket – ficergek. A fejem egy túlérett paradicsom, kívülről tuti mélyvörös, belülről lottyadt meg szottyos.
– Hű, az fullos. Akkor rád bízom a pózt! Nekem nem ilyen penge az agyam.
Ritkán figyelek a lényegre, dolgokból is a leghaszontalanabbakat jegyzem meg, és fogalmam sincs mennyi harmincnégy fok. Legfeljebb Celsiusban saccolnám be, hogy elég sok. Enyhén tikkasztó, kánikula gyanús, pont, mint Niel közelében lenni.
Tolmácsolja a póni-rendelésünket Hugónak, rám csak a bólogatás hárul.
Fél kézzel Nielbe kapaszkodom, a másik mancsom meglovasít ezt-azt a levéltárból. Szuvenírből sosem elég. A régimódi toll, tintatartóval illene Caldihoz, király karácsonyi ajándék lesz belőle.
Rajtakapottan fordulok a kecskéhez. Niel is engem mustrál megerősítésért. Eddig olyan jól előadta, mekkora profik vagyunk, megpróbálok ráerősíteni a sztorira. Átlényegülök legendás kalandorrá.
– Pihenés? A hősök nem pihennek! Narniának szüksége van ránk! Irány a fing-fenevad! – lendítem előre a karomat. – Persze kizárólag a szárnyas paripa után!
Falusi szagok terjengenek a levegőben, a nagyiéknál töltött nyári szüneteket idézik. Nosztalgikus, boldog fintor terül el tőle a képemen.
– Atya gatya! Legyen a második! – Izgatottan csüngök Niel karján. – Az olyan menő lesz! Szerinted nagyon elrontanám a feelinget, ha lőnék közben egy szelfit? Igaz, rossz ötlet. Éljünk a pillanatnak meg ilyenek. Vajon barátságosak a pacik? Nem akarok olyan lovat rabolni, aki nem kedvel – csivitelek halkan, fel sem fogom igazán, miről. Akkor áll be a csőröm, amikor testközelségbe kerülök egy pegazussal.
– Gyönyörű vagy – udvarlom körbe szemből. Répát és kockacukrot dugok az orra alá ajándékba. – Szia! Engem Freddynek hívnak. Leszünk barátok?
Nielhez fordulok. Bizalmasan, a tenyerem mögül faggatom.
– Mennyire tudnak emberül? Erről jut eszembe… mihez kezdesz azokban a világokban, ahol nem beszélik az angolt? – Elhúzom a számat. – Ezt máskor kellene megtárgyalni, igaz?
Legyintek egyet, hogy ráér. Azt ígérte, fogunk még együtt lógni. Elvisz új dimenziókba. Lesz alkalmam kifaggatni.
Vissza a megmentősdihez meg a trónfosztáshoz!
– Sir Hugo! Ne vesztegessük az időt! Kérjük a legegyüttműködőbb, legextrásabb lovat! Nyergeld fel meg ilyesmi, és már itt sem vagyunk! El kell náspángolnunk a varázslatzabáló förtelmet!
Nielre sandítok jóváhagyásért, a tekintetemmel firtatom, megfelel-e a lendület, így kell-e űzni a démonűzést és a világmegváltást. Kiválasztottként biztos keni-vágja a témát.
...

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Márc. 15, 2024 4:41 pm
I.találkozásNew York
Pockets and AlliancesFreddy, Niel



Értelmesnek hitt tekintettel hallgatom és nézem, ahogy hápog, idült kis vigyorral ajkam szegletében.
Mert aranyos így össze-vissza, különben is mit reagáljon az ember, ha ilyen káosz blablát vágnak a fejéhez.
Azt akarom, hogy biztonságban legyen, hülyeség volt idehozni csak mert kocka vagyok és le akartam nyűgözni, az kell, hogy a varázsfaló jól seggbe harapjon aztán ne tudjam visszavinni.
Remélem érzi, hogy a hősködés nálam nem annyira fontos betegség, bár talán nem ártana utalni rá, hogy ő mennyivel többet ér.
Nagyon hamar és durva erőbedobással lett  fontos, pislogok az egészen kótyagos kócsag módjára és csak kerülgetjük a forró kását, akkor most belesétáljunk-e önként egy fantasy elvileg előre megírt történetébe, vagy érjük be néhány legendás lénnyel?
Hiányozna, ha nem húzgálná a karom, valahogy olyan természetes lett, még egy kitalált világban is, hogy rajtam lóg.
Biccentek, amikor gyorsan lekommunikálja, hogy jól van, én is úgy leszek, ha még egy ilyen fingó szörnyes poént elnyom.
Rövid nevetés után automatikusan megint magamhoz ölelem, az egészet ő kezdte plüss esővel és karhúzással, az ilyesmiért valahogy…jár.
-Amiatt nem kell, győztem már le démonokat más világokból. Bár na jó, nem, igazából csak elvittem őket máshová.
Pedig kurva jól hangzott az első verzió, mint egy szőke, vékonyabb kiadású Constantine. Keaununak mondjuk jobban állt a seggfej stílus, én maradok ennyire basic.
Csak egy másodperc, amíg visszapillantok rá és volt faun, nincs faun, seggestül, patástul, pofaszakállastul kámforrá vált.
-Öhm…nem tudtam, hogy őket is gyűjteni akarod. Azt hiszem bogyókat eszik. Persze, semmi gond. Kicsit kerge.
Amíg lélegzik, én is vele, hátha lenyugszik és visszavarázsolja, lehet hogy kell a kecske Narniának, van fene tudja, de csak a cipő tűnik el róla. Ennél a résznél kicsit szarok rá, hogy nem akarja, felemeljem, mert megpróbálom.
-Biztos minden rendben?
De ha látom mennyire kényelmetlen lenne neki, hagyom, csak tétován állok át egyik lábamról a másikra piercinget rágva, miközben nézem az átbeszélést.
Random fodrászkodja magát közben, eltátom a szám, ahogy a kócot bámulom, a helyzet abszurditása lehet, aztán villámgyorsan becsukom és olyan okosan bólogatok, mintha lenne kész tervem.
-Oh, oké
Bököm ki gyorsabban, mint szeretném.
-Várj, mutatom hol állt.
Picit megigazítom, én is beállok ugyanúgy.
-Néha megjegyzek dolgokat, ha figyelek, elég gyorsan, úgyhogy biztos így volt, pont harmincnégy fokos szögben a balrától.
Nagy levegőt veszek én is, koncentrálnom kell, ez egy kaland!
Ha visszajött a kecske, úgy értem Hugo, azonnal felé fordulok a kéréssel, megyünk mindjárt, csak kérünk egy pegazust és térképet, mert már nem emlékszem pontosan mely területeket hogyan ábrázoltak a könyvben.
Trónterem helyett levéltárba megyünk, Hugo már nem beszél sokat, csak mormog az orra alatt és keresi hol bukkant fel legutóbb a káosz lény. Ahogy kihajtogat valamilyen poros pergament, lefényképezem az agyammal, aztán közli, az istállóban ad pegazust és ha nincs szükségünk pihenésre, akár azonnal is indulhatunk, az lenne a legjobb. Freddyre sandítok, nincs-e, de azt hiszem jobb, ha nem töltünk el napokat itt, részemről követném. Látszólag nem vett észre semmit az eltűnésből és visszakerülésből sem.
Azért a tömény lószagot megérezve az “unikornis és pegazus” istállónál, még mielőtt szörnyethalnék a fankodástól és meglátnánk a lovakat, halkan odasúgom Freddynek:
-Oda tudnék menni portállal is. Bár igazából tudok idézni a levegőben, miután felszálltunk.
És így meglenne a feeling meg a gyorsaság.














Isley








_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Márc. 02, 2024 12:20 pm

Niel & Freddy


Óriási a gond. Óriásibb a ködszerű, varázslatot lakmározó ellenfélnél. Valójában pár perccel ezelőttig kutya bajom sem volt, aggódtam, feszkóztam, csak a szokásos. Aztán Niel félreértette a megjegyzésem, átkapcsolt tőle védelmező máguslovag üzemmódba, felvetette, hogy skippelhetjük a hősködést, átugorhatunk pacit rabolni, és most már tényleg nem vagyok jól. Megint meg akarom csókolni. Pontosabban azt akarnám, hogy ő csókoljon meg engem. És ez nem normális. Baromira nincs rendben. Valami bekrepált bennem. A portál sem segítene rajta.
Várná a válaszom, de kénytelen beérni a hápogásommal. Csalódottnak tűnik, amiért lecsúszunk a koronázásról, és ebben a pillanatban épp nem bánnék egy irrealitásokat pusztító izébizét. Rám vethetné magát a bokorból, a fa mögül, esetleg a híd alól, és bekebelezhetné az irreális fantáziaképeimet arról, hogy Niel meg én. Királyi párként.
Felejtős. Gyorsan, sietősen felejtős. Épp rettegek a ránk leselkedő végzetes bigyótól. Keressük azt! Hagyjuk a fura, random gondolataimat! Mert azok. Fura, random gondolatok. Semmi jelentőségük, sőt, jelentésük sincs.
A szemem sarkából elcsípem Niel félmosolyát. Ettől a veszélytől kellene inkább megvédenie, a gödröcskéjétől, attól, hogy felrobbanjon a kobakom és szétcsócsáljam belülről a számat.
Csimpaszkodom, mert mi mást csinálnék? Pásztázom a környéket. Éberen. Felkészülten. Összeszedetten. Mindenféle módon, ami passzol az ilyen fontos, komoly küldetésekhez. Véletlenül sem kattogok rajta, hogy Niel szerint ő próbálkozás nélkül is nagyon kedvel és izgalmas találgatni.
A végére lelassítok. Vinne? Engem?
Legyek rosszul? Egy laza bokaficam?
Nem. Az már a vég, totális égés, full szánalom. Nem cipeltethetem magam Niellel, miközben majd kicsattanok az egészségtől! Messzire űzöm a zagyvaságokat. Zéró csók, keine ölben hordás, semmi belezúgós. Platóian sem.
Haverok vagyunk. Nem veszem magunkat komolyan.
– Köszi, de velem minden oké. – Túlzok. Az agyam záptojás, viszont azon nem segítene, ha a karodba kapnál. Egek. Még rontana is rajta! – A te mágikusságod miatt izgulok. Engem nem tartana finomnak a varázslat-faló pukiszörny.
Megrágom az ajkammal együtt a kérdését. Nehezen fókuszálok Hugo patakalapálása mellett, a szövege pedig végleg kizökkent. A töprengésből, a haverságból, meg úgy általában a józan észből.
Magától mozdul a kezem. Alig súrolja az ujjam, de már késő. Én is kizökkentem őt. A létezésből.
Pislogok kettőt a szatír hűlt helyére. Először csendben pánikolok. Utána hangosan.
– Bocsánat – sápítozom Nielnek. Elrejtőzöm a kezem mögé. – Véletlen volt! Zavarba jöttem. Esküszöm nem szoktam vaktában eltüntetni másokat! Akkor sem, ha félig kecskék!
Belelélegzem a tenyerembe. Egyszer. Kétszer. Háromszor. Előbújok. A bal csukám megint sehol. A lábujjaimat bámulva darálom le a tervet.
– Beszéljük meg, aztán visszarakom. Simán olyan pózban kell állnunk, mint előtte, és akkor észre sem veszi, hogy elblippelt!
Visszaidézem magamra a zoknit meg a cipőt,
– Bocsi, Tényleg… – sandítok fel Nielre. – Szóval… a testetlen dögvész… meg Narnia… – A hajammal babrálok. Elakad az ujjam egy gubancban, és milyen szuper kócosnak lenni, megnyugtató ezen pörögni, leköt picit, eltereli a figyelmem. Fésűt szerválok, hogy kibogozzam vele a tincset, amíg megálmodom, mi legyen.
– Próbáljuk meg? – A fodros-bodros felhőkben bújócskázó formákat silabizálom: sárkány, hintó, bögre. Emlékeztetnek rá, hogy egy mesébe csöppentünk, és mennyire elképesztő már ez az egész világ! Nem léphetünk le kaland nélkül!
Félrehajítom a kérdőjelet.
– Próbáljuk meg! Kérünk pegazust. Azt mondjuk, azon vonulunk csatába, sehogy máshogy. Ha nagyon para a szitu, puff, elrakom a pacit, és te huss, kiviszel minket – magyarázom kézzel-lábbal, mielőtt bizonytalanabbra, suttogósabbra váltok: – Csak arra kell rájönnöm, hol és hogyan álltunk, amikor a zsebem elnyelte Hugót…
Nem azért csináljuk így, mert azt láttam, lelkesíti a trón és én szeretnék egy délutánra királynő lenni az oldalán, szerelem-mentes szerelmi jeleneteket rendezni, amit mások esetleg félreértenek, én viszont tuti nem fogok. Egyáltalán nem erről van szó. Azért csináljuk így, mert ez… ez… Elvi kérdés! Igen. Tökre az! Ne egyél üres pirítóst, amikor ehetsz nutellásat! És ne érd be egy szárnyas lóval, ha ellophatod az egész birodalmat! Ilyen egyszerű.
...

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Márc. 01, 2024 4:48 pm
I.találkozásNew York
Pockets and AlliancesFreddy, Niel



Egészen addig a megoldáson agyalok, nem Hugo bizarr farkán (ami valahol durván buzis gondolat és kontextus nélkül a szövegből kiragadva valahol még keményebb lenne) amíg Freddy nem mondja, hogy nincs jól, mert mint egy varázsszó hat rám a dolog. Megtorpanok és Hugo meg Narnia impozáns falai is megszűnnek létezni, ahogy ijedten eltátom a szám levegő szerzés céljából. Szarok én Narniára, ha nincs jól.
-Nem vagy jól? Akkor menjünk haza. Várj mindjárt megoldom.
Túrom fel feszülten a könyvet és erősen remélem, összejön a dimenzióugrás, mert nem mindig szokott. Közben rágom piercingem, mitől nincs jól, hogy még a lopkodás sem izgatja.
-Aha
Válaszolom foghegyről a testetlen gonoszra, miközben lapozok és simán el tudom képzelni, hogy verejtékcseppek kínlódnak végig homlokomon.
Aztán rábámulok, ijedten mi baja, megfogja a karom, talán el fog ájulni? Én is megfogom az övét, bár legszívesebben az egész lányt felkapnám. Nem lehet nehéz. Miközben ezt fontolgatom, érkezik ez az én mint irreális entitás dolog. Nagy, elkerekedett szemmel fogadom.
-Az igaz, hogy totál irreális vagyok.
Nevetek fel végül kínosan.
-De nem kötelező ezt megcsinálnunk. Számtalan olyan univerzum létezik, ahol Narnia nem pusztul el, mert megmentik azok, akiket Lewis eredetileg megírt a könyvben. Szóval mi lenne, ha portállal odateleportálnám magunk egy repülő lóhoz, unikornishoz, ha tetszik zsebreraknád, aztán elhúznánk innen?
Nem feltétlen hősködöm én, ha nem muszáj. Pont elég otthon saját magamra vadászni és ennek totális lelki nyomását elviselni. Még nem engedem el, még azt sem, hogy adott esetben felkapom és kicsit le is maradunk Hugotól.
-Csak így nem leszünk király és királynő.
Húzom el a szám, azért valahol feelinges lenne elfoglalni Narnia trónját.
És fogom tovább, ha csak ő távolabb nem megy magától megint. Ajkamon félmosoly sejlik fel, megrázom a fejem, hogy nem akarom levakarni. Ő is ugyanúgy irreális, aki ennyi plüsst potyogtat a fejemre csak úgy és kb. szélütést kapok a lendületétől annak jó és minden kizökkentős értelmében, az túl különleges.
-Nem akarlak veszélybe sodorni most ezzel.
Vallom meg, miközben Hugo megáll tőlünk nem messze, karba teszi kezét és döbbenten hallgatja beszélgetésünket. Jah, biztos kínos neki.
Nem távolodok, magához húz, szinte rátapadunk a hídra.
-Minden próbálkozás nélkül is nagyon kedvellek. Áh. Hát…én is csak találgatok a te fejedről, de így legalább izgalmas, nem? Szóval rosszul vagy? Vigyelek?
Mekkora hősiesség lenne felgyalogolni vele! Persze már felvetettem, portált csinálok, bár másvilágon belül még nem ugrottam. Az is menő lenne, ha úgy vinném lovat nézni.
-Ez egy elég…necces dolog, azért is ódzkodtam az elején, mert én sem akarom, hogy bármi bajod essen. Vagy működne, vagy nem. Szóval cseszni az egészre és repülünk egyet valami lóval?
Hugo közben odaér hozzánk, patái ütemesen kopognak a lépcsőn.
-Igazán aranyos Éva leánya, Ádám fia a szerelmi jelenet, de Narnia veszélyben van, kardot kell ragadni, testetlen gonosz ellen vonulni Aslan már várja a hősöket!
Freddyre nézek, mert ő dönt. Nem akarok gyáva lenni a szemében, de igaza van, testetlen gonosz ellen én sem fogom tudni megvédeni, semmi nagyon különös nincs bennem, ami elnyelné egy kitalált világ démonait.














Isley







[/color]

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Feb. 24, 2024 8:17 pm

Niel & Freddy


Játszi duzzogással hápogok Nielre, mert a bicskánál kisebb kard az csak egy borotva, és persze, hogy borotvát használnak, abban éppen nincs semmi izgi vagy furi. Miért kérdeznék rá Kecske bátyánál? Aztán megszólítja helyettem, és egy pillanatra tátva marad a szám ijedtemben. Ég Apunak hála, nem a szőrtelenítési szokásait firtatja. Az elég csúnya foltot ejtett volna mindkettőnk virtusán, fickós vagy sem.
Hugo. Hah. Hát ez sem túl izgi vagy furi. Lehet, a varázsdimenziók csak bizonyos szintű bizarrságot viselnek el, és ez a dimenzió elköltötte az adagját Hugo hetyke farkincájára. Igyekszem nem megbámulni. A végén azt hiszik, a popóját stírölöm.
Nielen meg az erőltetett vigyorán köt ki a pillantásom, ezért eliszkolok a közeléből, mégsem nyugszik meg. Arra készültem, fellélegzik, miután leakaszkodtam róla. Sunyiban áttanulmányozom, és inkább világfájós az arca, távolról sem megkönnyebbült. Mintha az ő birodalmát fenyegetné a Nagy Csúnya Gonosz.
A barátságunkkal is feleslegesen villogok, nem lelkesíti. Most már aztán tényleg dunsztom sincs, hol és mit szúrtam el.
Talán, ha megfejtem magunknak a küldetést, attól kevésbé lesz nyomott. Szóval kérdezek valami értelmeset Hugótól.
Nem tetszik a válasza. Nyúlnék Niel karjáért, megkapaszkodni benne, rázúdítani a mindenféle aggályomat, de túl jól bevált a távolságtartós taktika, nincs elég közel. Ő persze a ramaty hírt is lazán kezeli, szerintem nem fogta fel, mit jelent.
Visszapofátlankodom mellé kupaktanácsot tartani.
– Nem vagyok jól. A lopkodás meg most mindegy – hessegetem el a dolgot. Ha lenne ilyesmire időnk, megdöbbennék rajta, mik hagyják el a számat. – Hallottad, mit mondott? Testetlen gonosz, aki irreális, varázslatos lényeket írt. – Minden fogadalmam elröppent a friss, enyhén kecskeszagú szellővel. Rámarkolok Niel alkarjára. Megszorítom, hogy érezze a helyzet súlyosságát. – Te vagy a legirreálisabb, legvarázslatosabb lény, akit ismerek! És testetlen dolgokat nem tudok zsebre rakni! Hatalmas kakiban vagyunk!
Körbepásztázom a környéket. Tisztára leteper a paranoia. Lesem a sötét homokvihart vagy a sűrű füstöt, ami tuti mindjárt elragadja mellőlem Nielt. Nem ér ennyit az a trón. A szárnyas pacik sem érnek ennyit!
A dilis szívem pánikolás közben is képes duplaszaltót ugrani pusztán azért, mert Niel nem akarja, hogy távol legyek. Bár különben nincs választása.
– Most akkor sem tudnál levakarni, ha szeretnél. – Magamhoz húzom a jobbját, két karral fogom satuba.
Keresem a veszélyt a cikornyásan faragott híd korlátján túl, a méregzöld növények levelei között, a monumentális oszlopok mellett, az íves ablakok színesen sziporkázó üvege mögött.
Hugo sürgetésére fürgébben szedem a lábam. Annyira leterheli az agyam az aggódás, hogy át sem gondolom, simán odasutyorgom Nielnek, mi jutott eszembe a magyarázkodásáról.
– Nem haragszom és nem reagáltál hülyén. Csak nagyon kedvellek. És nagyon próbálkozom, hogy te is kedvelj engem. Viszont kicsit béna vagyok az ilyenekhez. Meg nem ismerlek még annyira. Nehezen jövök rá, mi jár a fejedben.
Majdnem orra bukom a lépcsőn, annyiszor hátra-hátra sandítok csekkolni, biztosan nem követ-e a mágusokat uzsonnázó démoni nagyúr vagy micsudi. Mázlimra ezt a mágust még nem falták fel mellőlem, és elég stabil.
– Bármikor haza tudsz minket vinni? – pislogok fel rá. – Ígérd meg, hogy ha baj lesz, lelépünk! Sosem próbáltam ekkora cuccot elrakni, de eskü, zsebre vágom a kastélyt, sőt, az egész hegyet, ha a vacak gonoszuk a közeledbe jön.
Meséljék másnak a meséjüket! Ültessenek kecske urakat a trónra! Én elfutok Niellel. Leszek Éva gyáva, vérmesen vicsorgó lánya, de Nielt nem adom!
Összeszorított fogakkal, kihúzott háttal torpanok meg, amikor végre odaérünk. Akárhova is vezessen Hugo.
...

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Feb. 17, 2024 8:01 pm
I.találkozásNew York
Pockets and AlliancesFreddy, Niel



Minden erőmmel azon vagyok, hogy átérezzem a Narnia feelinget és kocka molekuláim elégedetten nyújtózzanak a fantasy levegőn. Tényleg friss, filmkék az ég és az ott a távolban nem CGI kastély, még ha úgy is néz ki.
Freddy pedig egy menő, mindenre elszánt, magabiztos kalandort láthat, aki nem zökken ki tőle, egy pillanatra sem.
Iszonyat bénán kezeltem azt a dolgot a zseb szobámban és ha visszatekernék, ha olyan menő mutánsképességem lenne, hogy helyrehozhatnám…
Még jó, hogy akció van, kaland, ahol nincs helye agyalásnak. A faun pont úgy viselkedik, mint a könyvekben, kapkod, kissé kaotikus, mozog a seggén a farka és totálisan el van tőle ájulva, hogy a világát veszély fenyegeti.
Féloldalasan rávigyorgok Freddyre, mert sejtettem mennyire be fog jönni neki ez a repülő paripa dolog. Csak ne olyan küldi legyen, amin beégek, tényleg gáz lenne, ha nem a trónon ülve végeznénk.
Fogalmam sincs hogy jön az egészbe az epilátor, de Freddy mindennek el tudja venni az élét, mintha hordozna magában egy bűvös, boldogság palástot, ami kiterjed mindenkire, aki a közelében van. Nem lehet nem nevetni mellette és kitárgyaln a faun szőrét a háta mögött.
-Valami olyasmivel, de kisebb, mint egy bicska. De ha gondolod, kérdezz rá. Öhm…uram, hogy hívják?
Szólok a kecskének előre, mert ezt az apró, nüansznyi információt elfelejtette mondani.
Meg is torpan, fordul és lelkesen rávágja, hogy:
-Hugo
Valamennyire emberi szó, név, felvont szemöldökkel veszem tudomásul.
Egészen addig tök jól vagyok, amíg Freddy le nem ráz út közben. Ott kb. elsavanyodok, mint a tej egy nem működő hűtőben. Végleg leírtam magam előtte, kész, már hozzám sem akar majd érni. Tehetetlenül bámulom meg a földet és arra gondolok, felőlem elpusztulhat egész Narnia.
Főleg ahogy lerázósan hozzáteszi csak barátok vagyunk. A könyvben mindig testvérek kerültek trónra mindenféle Lannister felhang nélkül. Mégis… keserűen bámulom a talajt és azt kívánom, bár inkább ott lennénk.
Nem is szólok ehhez semmit, kész, megbeszéltük, ez van. És nem érünk egymáshoz!
Végre feltesz egy kérdést, amire Hugo válaszol. Közben meg már majdnem elérjük a kastélyt és csinálhatok úgy, mintha fülelés közben azt nézném, ami félig teljesen igaz, mert lehengerlő a maga nem is annyira kitalált formájában.
-Ó, a gonosz egy testetlen, ködszerű létforma, ami bekebelez és eltüntet mindent, ami az útjába kerül. Főleg azt, ami nem reális, vagyis a varázslattal rendelkező lényeket. Narnia pereme már eltűnt és Aslan szerint az egész világ veszélyben van, hogy végül ide is be fog törni.
-Testetlen gonosz, hát ez nagyszerű, könnyű lesz legyőzni.
Ironizálok. Főleg, hogy mágusokat evő ködről van szó.
Mire felpillantok már nem csak a várfalat, hanem Freddyt is észreveszem.
-Öhm…jól vagy? Elég megfoghatatlanul hangzik, jobban örültem volna egy sárkánynak. Azt is ellophattad volna. Egyelőre leplezd, de nyugodtan tegyél el mindent, ami megtetszik.
Súgom vissza úgy, hogy Hugo ne hallja.
-Stratégiai megbeszélés
Legyintek is neki, szedje a patáit, mutassa az utat befelé.
-Ezért húzódtál el? Azt hittem…megharagudtál. Nem, nyugodtan jöhetsz közelebb, az előbb, vagyis én, ott a zsebvilágban… én nem akarom, hogy távol legyél tőlem, csak most feje tetejére állt otthon minden és hülyén reagáltam.
Fordulok felé nagy levegőt véve, talán tennék is még hozzá dolgokat, például a fejemért elnézést, nem tudom melyik volt az az arc, ami kiakasztóan hatott rá, de Hugo kitáratja előttünk a várkapukat.
-Igyekezzetek, adok térképet és szólok Narnia illetékeseinek, fel kell készülniük a csatára, Éva lánya, Ádám fia.
Figyelmeztet minket és én megrezzenek, hogy nem most kéne ezt újratárgyalni.
-Aha, megyünk.
Különben is a várudvar olyan szép, reális és kidolgozott, minden köve, hídja, középkora, hogy egy perc néma csenddel adózok látványának, mielőtt Hugo felterelne bennünket bizonyos kőlépcsőkön, egyenesen a trónterembe.













Isley







[/color]

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Feb. 08, 2024 8:02 pm

Niel & Freddy


Szeretem, amikor Niel nevet, picit mindig máshogy cseng, néha üdébben, néha karcosabban. Illik ebbe a színes-illatos fantáziavilágba a hangja. Legszívesebben bepalackoznám, összegyűjteném a zsebembe. De ilyenekre nem gondolunk, és végképp nem mondjuk ki, mert az már nagyon elvetemült tini lányos volna. Majd írok egy köszönő levelet Mate-nek. Ha nem szoktat rá a képregényekre, lehet tényleg Niel topsztárkiadásának az őrült rajongója lennék. Az albumjaira aludnék el meg effélék. És akkor biztos nem hozott volna magával kecskelesre, birodalmakat menteni.
A toll max bűvésztrükk, annak is gyenge, Caldi sokkal menőbbekre képes, mégsem javítom ki a patás fickót. Legyen varázslat a zsebem! Kell a tekintély, hogy megvédjem Niel fickós virtusát.
Felsandítok a fiúra, az arca pirosságától még élénkebben rikít a szeme kékje. Biztos zavarba hozták a vádak. Rávicsorgok bosszúból a szatírra, aztán már én is vörösödöm.
Király és királynő?
Illene leakadnom Nielről, tisztázni a dolgokat, vagy ilyesmi, csak hát… kicsit tetszik a félreértés. Az baj, ugye?
Kecske bátya különben még mindig nem mutatkozott be. Igen, morfondírozzunk inkább ezen. Sokkal biztonságosabb téma.
Szóval a nevét nem tudjuk, viszont Önöz meg trónt ígér – remélem, kényelmesebbet, mint amiért abban a sorozatban harcoltak –, és pegazus utazással csábítgat, ráadásul elismeri Nielt Ádám legklasszabb fiaként, vagyis megenyhülök felé. Jól van, megtarthatja a bundáját. Egyszer lehet, a szakállát is befonom.
– Az még sokkal jobb! Imádnék egy saját repülő paripát! – suttogom Nielnek izgatottan. Eszembe jut a tornyos dolog a hajleeresztéssel meg a kötéllétrával, és felajánlanám, hogy tessék, amint lesz pegazusunk, jöhet azzal megmenteni, de nem teszem, mivel korábban magabiztosan megfogadtam, nem flörtölésből zagyválok hülyeségeket. Mostanra elillant az a magabiztosság.
Zavartan ráncolom a homlokom az epilátoros intésre.
– Karddal szőrtelenítenek? Az… durva…
Erőltetettnek látszik Niel mosolya, miközben átkarol. Aggódom, hogy én szúrtam el valamit. Jaj, ugye nem az elszólás miatt? Visszautasított, megbeszéltük, haverok leszünk, erre megint kvázi szerelmet vallok és rajta csüngök. Persze, hogy kellemetlenül érzi magát. Tök jogos.
Kibújok a karja alól, és lefejtem róla a mancsaimat. Arrébb sasszézom kábé egy métert, úgy haladok tovább mellette, a hátam mögött összekulcsolt kezekkel, nehogy ösztönösen érte nyúljak. Helyette a rég elúszott kérdés után kapok.
– Egyébként barátok vagyunk – avatom be Kecskeurat a kapcsolatunk rejtelmeibe. – Meg még leszünk is. Sokáig. – Ezt a saját meggyőzésemre teszem hozzá.
Hallod, Freddy? Gereblyézd szépen össze magad! Megígérted Nielnek, hogy itt leszel majd mellette. És itt akarsz lenni, vagyis nem férnek bele a baromságaid. Látod, mennyire feszeng tőled? Elég legyen!
– Hogy néz ki ez a gonosz? És hogyan törli Narniát? – értetlenkedem.
Niel szerencsére ura a helyzetnek. Pont olyan határozott, mint azt egy kiválasztott, hős megmentőtől remélném. Be is csukom gyorsan a számat, ne rontsam tovább az imázsunkat.
Szeretnék halkan megtárgyalni ezt-azt Niellel, viszont rámenne a távolságtartás. Kutakodóan vizslatom. Közelebb araszolok. Nézem, kiütközik-e a vonásain a korábbi vonakodás. Az lenne a stop tábla. Addig merészkedem, ameddig szabad, és odapusmogom Ádám legklasszabb fiának a kérdéseimet.
– Szerinted tényleg legyőzhetjük azt az izét? És elrakhatom majd, amit kapunk, vagy inkább leplezzem a zsebemet? – Megcsodálom, hogyan isszák be a szőke, borzos hajtincsei a meleg napsugarakat. Elkalandozik a pillantásom az ajkában megrezdülő, csillogó piercingen. Tuti az is mágikus. Instant elkap tőle az őszinteségi roham. – Amúgy még mindig áll a korábbi dolog. Szólj, amikor túl sok vagyok! Direkt próbálok nem csimpaszkodni, mert az előbb ilyen fejet vágtál – utánzom le a kínos vigyorát, rábökve a mutatóujjammal.
...

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Feb. 05, 2024 3:59 pm
I.találkozásNew York
Pockets and AlliancesFreddy, Niel



Sajátos nevetést produkálok, miközben minden részecském el akarja kárpárztatni, hogy megérdemelje azt a plusz x-et mágusként is.
Nem érzem, hogy bármit tennék azon kívül, hogy ereklye segítségével idehoztam és együtt nézzük most az ódon fantasy kastély csúcsíveit.
Egy nevetős “hé” kíséretében arrébb ugrok, persze nem olyan fürgeséggel, mint a faun, aki Ádámot és Évát rekonstruálja bennünk. Freddy tetszését nem nyeri el a pofaszakállas úr, engem meg valamiért nem csíp, talán mert serkenő saját szakállam elárulja, hogy már nem annyira vagyok gyerek. Freddyt simán nézheti fiatalabbnak, Narniában mindig gond volt a korral, ki lehetett vénülni a megmentő szakmájából.
Freddy egy percig mintha fürkészne, de nem tudom hová tenni, talán csak fura neki a szövegem, a faun is elpártol, kicsit beletúrok hajamba, ahogy vakarok egyet a fejemen, hogyan szedjek össze jobb mondanivalót.
Már éppen nyitnám a szám, hogy valami feleslegeset mondjak, amikor Freddy és a golyóstolla megelőz.
Egy fél lépést hátra tántorodom, a faun egyenesen kettőt, és szaggatottan makogni kezdi.
-Varázslat…
A tollra meredve. Elvörösödve veszem tudomásul, a becsületemért küzdenek.
Főleg, mert elraboltam a….szívét. Na itt már ha akarnék se tudnék közbeszólni.
Ez aztán a védőbeszéd, Ádám fia kissé beleszédül és a fekete csillagok, amiket lát rezignáltan röhögnek rá.
-Óóóó, elnézést, nem tudtam, hogy boszorkányságot űznek. Így persze mindjárt más. A nagyhatalmú mágus és tanonca? Avagy király és királynő a trónunkra? Muszáj segíteniük, főleg, ha mágusok. Akkor el tudják bizonyára hárítani a Narniát fenyegető veszélyt. Ez esetben Aslan talán nem bánja, ha bevezetem Önöket a palotába, de jobb ha mindjárt indulnak egy-egy pegazuson, mert megkoronázni Ádám legklasszabb fiát és Éva meglehetősen ijesztő eszközű leányát csak akkor tudjuk, ha legyőzik a gonoszt.
Éva ijesztő lánya felé fordulok, de azt hiszem a képem még mindig lángol.
-Mit szólsz? A pegazus nem unikornis ugyan, de szárnyas ló.
Magyarázom, időközben biztos lophat majd olyat is. Elrontom Freddyt, igen, határozottan rossz hatással vagyok rá. Közben pedig próbálom összeszedni magam fejbelókintós vallomásából és a helyzet Ádámgyanús urává válni. Mondjuk béta Ádámok nem voltak a történetben, nem lehetek én az alma…
-Oké, nyugi, nem kell az epilátor. Itt tudod karddal csinálják.
Vigyorgok kínosan Freddyre és fél kézzel átkarolom, hogy még kínosabb legyen, de már így is rajtam csüng és az vesse rám az első követ…
A faun közben magyaráz, de elég nagy rébuszokban.
-A gonosz ereje mindent eltüntet, kitörli Narniát a gyermekek szívéből és ha nem hisznek már a mesékben, eltűnik Narnia népe.
Úgy hangzik, mint egy jóslat.
-Jól van, megoldjuk, vezess csak be a kastélyba, szerelj fel térképpel, varázstárgyakkal, lóval, aztán odamegyünk a fekete lyukhoz.
közlöm a faunnal, aki illetlenül megfordul és lelkesen mozgatva farkincáját a palota irányába ugrál.







Isley








_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Feb. 03, 2024 3:23 pm

Niel & Freddy


Eszméletlen, hogy Niel univezrumokat húz elő a zsebéből, idevarázsol egy varázskastély elé, unikornisok meg beszélő állatok közé, és közben képes a földön tartani az egóját, sőt, néha gödröt ás neki. De nem baj, mert talán, ha eleget rajongok érte, előbb-utóbb rádöbben, hogy színpadi fények nélkül, karikás szemmel is igazi szupersztár.
– Bőven van benned X-faktor, mutáció ide vagy oda – viszonzom a megnyugtatást. Becélzom hátulról a bordáját egy baráti böködéshez. És jó haverként nem foglalkozom vele, mennyire kemény az oldala. Még véletlenül sem.
Niel megmenti kecskeurat a szőrtelenítéstől. Neki elhiszem, hogy barátságos jószág, hiába hívják úgy, mint a ballonkabátos pasasokat.
– Annyira azért nem szimpatikus – motyogom. Miért fonogatnám random idegenek szakállát? Miket képzel rólam? Nagyon legfeljebb a Télapóét vállalom! Ez amúgy nem is rossz ötlet, mármint nem a fodrászkodás, hanem meglátogatni a Mikulást. Felírom fejben a listára, a dinók alá.
Niel válasza az Ádám-Éva kérdésre lavina az Északi sarkról szőtt álomképek között. Fagyosan temet maga alá. Remegő ajkakkal megkapaszkodom a karjában. Múlt időt használt. Jaj, ugye nem téptem fel semmilyen sebet? Fürkészem a vonásait, felmérném a károkat, de nem hagyja. Lezseren cseveg a szatírral. Engem meggyőz a magabiztossága. Ádám fia és megmenti majd Narniát. Én pedig csúcs fotókat fogok lőni róla! Megmutatom majd az unokáimnak, amikor erről a kalandról mesélek nekik. Meg persze Mate-nek. Tuti berosál!
Büszkén feszítek Niel mellet, míg a kecske-hapsi örvendezése át nem csap vádaskodásba. Arra felprüszkölök. Megsértette Niel méltósága, közvetve az enyémet, és még az aurámat is lószagú támadás éri!
– Már elnézést, uram! – Nekiszegezem a golyóstollat, ami magától ugrik a markomba, mert ilyen udvariatlan alakok nem érdemlik meg a baráti ujjal böködésemet. – A leány neve Freddy, és nem rabolták el! Max a szívét! – Juj. Ezt ugye nem tettem hozzá hangosan? Hadarj szám, ne fájj fejem! Ha elég sokat és elég gyorsan dumálok, akkor majd elsikkad a hülyeségem a szóözönben! – Tudja, illene bemutatkoznia! Niel nagyhatalmú mágus, és simán megmentené ezt az egész világot, de kinek lenne kedve segíteni, amikor így bánnak vele?! Kikérem magamnak! Azt is, hogy ártatlan lennék! Maga csak ne mondja meg, milyen vagyok! Még egyszer: nem raboltak el, és Niel valódi hős! Ádám legklasszabb fia! – Végigmutatok rajta. Felvont szemöldököm íve azt kérdezi a vén kecskétől: látod? Látod, milyen klassz? Előbb hinnék el az emberek, hogy én raboltam el őt, mint fordítva!
Fú, katasztrófa elhárítva. Eltereltem a figyelmet a bakiról, megvédelmeztem Niel méltóságát, ráadásul csináltam neki reklámot. Szerintem a srác menedzsere simán lepacsizna velem. Biztos van neki, nem? A hírességeknek lenni szokott.
– Mindjárt előveszem az epilátort – puffogok az orrom alatt. Valójában lenyugodtam, és nem rántanék fegyvert, de a biztonság kedvéért tovább lógok Niel karján. Inkább vele osztozom a magánszférámon, mint a szatírral. – Szóval… milyen kórság terjeng a vidéken?
...

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Jan. 27, 2024 12:56 pm
I.találkozásNew York
Pockets and AlliancesFreddy, Niel



A szürrealitás éppen akkor kopogtat saját privát ajtómon, amikor a legkevésbé számítok rá. Freddy. Az a lehetetlen gyors körhinta, amire felrángatott magával és egy felháborodott popsztárból a barátja lettem, valaki, aki elnyom mindent, ami többet jelenthetne. Még az öleléseket is. Valami mégsem stimmel abban, ahogy utána akarok nyúlni és visszavonni.
Az epilátor remek indok megsemmisíteni mindent. Rövid, száraz nevetéssel képzelem el Freddyt, amint nekiront egy Gandalf kaliberű fószernek.
Aztán már utazunk és a könyv varázsajtajai elveszik minden figyelmem és koncentrációm olyan gondolatokról, amiket már…nem tudok visszacsinálni.

De még akkor is kattogok, amikor megérkezünk. Egy kicsit, talán az első fél percben, ahogy levegő után kapkodok és dörzsölgetem a homlokom, mert nem egészen ezt akartam. Például lenyűgözni, ha egyszer Wonkát ígérek neki, Umpalumpák közé kerüljünk ne egy középkori mese-fantasyba.
Nem segít, amikor hozzám ér, hogy ne totálisan barátként gondoljak rá, de összeszedem remegő gyomrom. Valamikor gyerekként én is Narnia rajongója voltam.
-Nem vagy más. Ha úgy vesszük én is lehetnék mutáns. Szerintem nem lesz baj.
Fújok ki egy adag megkönnyebbült levegőt, hogy sikerül megmaradunk a mesék mezsgyéjén, én nem hiszem, hogy az unikornisok veszettséget terjesztenének.
Kicsit vonulunk előre, amikor az első faun máris ránk tör és a döbbenettől én is megtorpanok. Még jó, hogy gyerekkoromban megtanultam járni és nem esünk el, csak ajkam szegélye ráng már megint, mert Freddy epilátort alkalmazna ezen. Én meg lefotóznám. Egy faun epilátorral a kezében!
-Nem, nyugi, ők mindig barátságosak voltak a történetben. De lehet megengedi, hogy befond a szakállát.
Biccentek a faun felé, aki körbeugrál minket. Mielőtt megszólalnék már röhögök, mert ez a lány megint előadja magát. Mondjuk a faun erre bizonytalan lépést tesz hátra.
-Ők így hívják az embereket, mindenki Éva lánya és Ádám fia, Lewis biztos vallásos volt. Amúgy máshogy hívták.
Köszörülök torkot, nem is tudom említettem-e már Freddynek hogy ő például halott.
-Igen, azok vagyunk, Éva lánya és Ádám fia. Mi a helyzet? Egy gonosz boszorkány, vagy a sötétség támad, a trónok pedig üresek?
A faun arca felragyog, bár szemei gyanakvóan szűkülnek össze.
-Éppen úgy van, ahogy mondja, ismét kórság terjed a vidéken és csak Éva lánya és Ádám fia állíthatja meg! De honnan tudod mindezt? Amikor legutóbb nálunk jártak még nem tudták, hogy trónus illeti a megmentőket. Te…valami más vagy. És a leány? Nem, a leány ártatlannak tűnik.
Gondolkodik el hangosan a faun.
-Talán csak nem rabolt el ez a férfi?
Ujjait aggódva összefonja, úgy hajol Freddy magánszférájába.






Isley








_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.