Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» The evilest variant
by Lucas Bishop Tegnap 8:13 pm-kor

» Csibefutam
by Winifred Wilson Tegnap 3:15 pm-kor

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Tegnap 4:36 am-kor

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Tegnap 3:32 am-kor

» Have you eaten enough?!
by Sooraya Qadir Szer. Május 15, 2024 9:59 pm

» Falu végén kelta kocsma
by Elsa Bloodstone Szer. Május 15, 2024 11:05 am

» Mirror stares back hard
by Anna Marie Szer. Május 15, 2024 10:02 am

» Illyana Nikolievna Rasputina - Magik
by Illyana Rasputin Kedd Május 14, 2024 10:04 pm

» Finders Keepers
by Kaine Parker Kedd Május 14, 2024 8:36 pm


The book thief in action

Hétf. Ápr. 29, 2024 3:13 am


Book thief
in action
- Igaz, az a legjobb, ha van kitől tanulni. – nekem is ott volt a bátyám, amíg a komodói varánuszok (valójában a Hydra by Morf) úgy nem döntöttek, hogy túl fontosnak tartják őt ahhoz csak úgy futni hagyják. Őszintén szólva nem tudom mi van vele, de az biztos, hogy még nem vagyok készen csak úgy öngyilkos osztagost játszak a varánuszosok ellen. Túl sokan vannak.
- Áhá, nem hiszek a sithekben. De másban igen és elhiszem, hogy nem csak ketten vagytok. – még nem akarok arra gondolni, hogy egy újabb földönkívülivel sodort össze az élet. Még nem készültem fel rájuk, Crystalra se lehetett mondjuk, ez igaz. Bár, ha kiderülne, hogy mindketten azok, akkor tudnám kihez irányítani az otthoni ufócsajt, biztosan megértenék egymást és kibeszélnék milyen rémes alakok járnak itt a földön. Ennyire részeg még nem voltam, sőt inkább voltam most józan és valami normális magyarázatot akartam találni olyan dolgokra, amire még nem volt, mert túl keveset láttam a világból, de amit láttam az is megrémiszt néha és az se biztos, hogy olyasmivel kellene dicsekednem, hogy én ehhez már hozzá szoktam. Nem szoktam teljesen hozzá, de ha egy olyan közösségben él az ember, ahol a társaság nagyja felvállaltan birtokol valamiféle szokatlan képességet, akkor az olyanok, mint én – hiába teremtettek ilyennek a képességemmel és titkoltam el hosszú-hosszú éveken át az olyanok elől, mint amilyen Lilia is volt – nyilván felbátorodnak és mindent természetesnek vesznek, olyasmit is, ami nem az. Szerencsére még úgy nagyjából különbséget tudok, merek tenni jó és rossz között. Ősrégi tekercseket ellopni nem volt szép dolog, még ha garantáltan gyémántos összeget érnek.
Odakint pedig mások számára láthatatlan valómban igyekszem újra megoldást találni a légi közlekedésre. Nem voltam a magas épületeken utazó Pókember, ez biztos. Messze menően meg se tudtam volna tartani magam olyan sokáig, mint ő, valószínűleg a lendület felét végig vinnyogtam volna és az kevésbé lett volna Tarzanos, inkább valami más ordításához hasonlított volna.
- Magok nélkül nehezebb, de mindig van nálam! – nyugtatom meg, hogy aggódalomra tényleg semmi ok, inkább csak a lassúsággal van gond és az egyensúllyal, de kitalálom még, hogy fogom csinálni. Minden fejben dől el és az ötletektől! – Gyerekkorom óta ezt csinálom, volt időm megtanulni. – százwattos vigyor, túl magabiztos vagyok, igen így van. Ám olyan ötleteket ad, hogy máris elkezdenek forogni a fogaskerekeim és a dolog kivitelezésén gondolkodom.
- Eddig másvalakit lógattam fel a levegőbe, nem magam, de az illetőt is a lábánál fogva, de megérdemelte. Azóta is azt hiszi álmodott szerintem, a növények nem kelnek csak úgy életre, egyesek szerint. – kettesek pedig irányítják a növényeket. Ezzel persze nincs baj, amíg a saját csapdámba nem esek bele.
- Ha rábukkanunk a másik tolvajra akkor mutatok pár trükköt, ígérem. Körbeveszem élő növényfallal. – vagyis csak annyira lesz élő, mint amennyire a növények is élnek, háh még az kéne, hogy húsvér-növényről legyen szó.
- A legegyszerűbb módszer mellett leszek, vettem. – felejtsük el Tündérország mesebeli lépcsőjét, most tényleg Tarzan egyszerű kapaszkodós trükkjére lesz szükségem, vagy inkább a hegymászókéra. Igen, a hegymászók derékra tekert és felhúzós technikája egyszerűbb lesz. Jó igaz, úgy kell erős indát formálnom és növésben tartanom, hogy közben magamat is felfele húzatom vele. Érdekes lesz.
Értelmesen végig hallgatom mindazt, amit a holló szellemről mond és próbálok nem kételkedni a szellemekben, mert én egy dolog, hogy nem látom őket, de a férfi biztos. Nem lehet neki könnyű.
- Vannak rossz szellemek is? – bukik ki belőlem a kérdés, persze, hogy nem értelmes, még most emésztem a számomra láthatatlan holló szellemet. Vajon olyanok, mint a Szellemírtokban? Ezt persze fel nem teszem hangosan.
- Nincs tériszonyom. Legalábbis nem akkora, hogy baj legyen. – nyugtatom meg. – Ez lesz a legegyszerűbb igen. Csak egy pillanatot kérek. – amit fejben már szépen elterveztem, azt néhány napraforgómag kiszórásával el is kezdtem volna megvalósítani. Innen lentről fogom fel növeszteni magam oda a magasba és hogy az égig érő paszulynak még véletlenül se menjen neki senki, magam után el is porlasztom majd. Ez most tényleg olyan is lesz, mint a Minecraftban, ha egy fa lombját kezdik el „feldolgozni”.
- Ha arra kerülne a sor, tuti ordítani fogok, de letagadom, hogy én voltam! – nevetek kínomban. Bár odafent majd kiderül, hogy mi lesz a kézenfekvő és a leggyorsabb. Ha úgy fog rohanni előttem, a szellemhollót követve, mint a veszett állat, nincs mese a szépítésre, ha kifacsart absztrakt indák lesznek se baj, amíg megtartanak és visznek oda ahová kell.
Kicsit tovább tartott felérni mert még idelent ámultam azon, ahogy a férfi felfele halad az egyik párkányba kapaszkodva, hogy majd az egyik teraszon kössön ki és onnan folytassa szépen felfelé. Tutibiztos, hogy ő is egy fel nem fedezett titkos szuperhős! Ilyet se tud mindenki!
Miután kicsodálkoztam magam, neki is kezdtem az indatermesztésnek, jó alaposan kényszerítve a csírákat az együttműködésre.
Nem sokkal azután értem én is fel, hogy Shu felért a tetőre, túl szép lett volna az, hogyha megtudom előzni őt, ilyen isteni csillagállás nincs az égen, ami ezt vetíti előre.
Fújtam egyet. Ez menő volt, de hozzá nem fogok tudni szokni az biztos, sokkal földhöz ragadtabb vagyok, hogy úgy mondjam.
- Nem cimborálok szuperhősökkel, a tévében láttam őket, mint mindenki más amikor ők voltak a terítéken éppen. De a barátaim szuperek és hősök is, csak nem mindig így egyben, hanem külön és inkább az én szememben, mint másokéban. Igaz van egy-kettő, akit szívesen letagadnék, de végső soron ők is hősök a szememben, meg a barátaim is, csak éppen a felebarátaim, nem az egészek. – terelek persze, hiába beszélnék szívesen arról, hogy milyen vagány kis társaság van Bayvilleben, most nincs idő erre.
- Melyik irányba is kell mennünk? – ha mutatja az utat és megkapom a választ, akkor bizony abba az irányba kezdem el hajítani a magvakat, mint valami galambetetős vénember, esküszöm úgy érzem magam, de sokkal fiatalabb vagyok szerencsére.
- Ha lenne rá időm tuti rittyentenék ide egy indadeszkát is és azzal csúsznék át a másik tetőre, de… - egyrészt amilyen szerencsém van, tuti az első csúszásnál kitérítem magam a levegőbe és a földhöz vágom magam szó szerint, másrészt, ha felfele kellene csúszni, az eléggé érdekes volna. Bobpályát indákból pedig… jobb, ha nem gondolok rá. - … félek, hogy ez most nem megvalósítható. – fejezem be végül a mondatomat így.
Ha megosztotta velem azt is, hogy hová kell eljutnunk akkor igyekszem felidézni a város azon részét, amit ismerek és ahhoz kapcsolni. Talán olyan messze nem mehetett el az illető. Vagy igen? Ilyenkor bánom, hogy nincs sasszemem, most mennyivel könnyebb lenne tényleg.
- Meddig tart ki ez a láthatatlanná tévő cetli? Nem másért, de talán ki tudnánk használni azt, hogy a tolvajunk előtt láthatatlanok vagyunk! – lelkesedem, persze azt sem felejtem el, amit mondott, hogy attól hallani olyan tisztán hallanak minket, mint ahogy normál esetben volna.


_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 304
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Ápr. 14, 2024 1:57 pm


 

To: Laserian



Cuki volt a Kölyök, meg a magyarázkodása. Elégedetten fújtam ki az orromon a levegőt, hogy még nem hálózta be egy rossz arca banda sem! El is döntöttem magamban, - és reméltem, hogy nem fogom elfelejteni - hogy dolgunk végeztével azért emlékeztessem rá, hogy amennyiben idegenekkel szóba is állunk, nem megyünk el velük! „Stranger danger!” meg minden egyéb! Értem én, hogy nagy már, meg láthatóan meg is tudja magát védeni a furi, de menő növényelésével, de mi van, ha mondjuk tűzzel játszik az ellen?
Egy nagy sóhajjal szuszakoltam vissza a sunyin előkúszó anyai, esetünkben apai ösztöneimet, hogy a másik problémánkra tudjak koncentrálni. Ámbár a következő kérdésével elérte megint, hogy majdnem elvigyorodtam, a stresszes helyzet ellenére.  Az óvatosan puhatolódzó, aggódó faggatózása majdnem előpitiszkálta belőlem is a pimasz, gonoszka, játékos rókát… jobban, mint amennyire már amúgy is előmerészkedett!
- Valahonnan nekem is meg kellett tanulnom mindent, amit tudok, nem gondolod? - vontam fel, egy futó vigyorral a szemöldököm - A vörös(es) hajszínem ellenére nem vagyok sith, hogy csak ketten legyünk a tanítómmal vagy a tanítványommal! - ha nem is volt ajánlott hozzá érnem ezekhez az okos kütyükhöz, azért, ha beültettek a televízió elé, az attól még nem romlott el! Néhány kínos esetet leszámítva, amikről meg nem beszélünk!
Minden esetre, ha nem is vette észre a srác, tehetsége volt benne, hogy a dühös frusztrációmat játékos pimaszkodássá szelídítse.  Ami természetesen nem jelentette azt, hogy nem leszek egy szörnyen hárklis haramia, ha megtaláljuk a pofátlan elkövetőket, de addig legalább sikeresen nyugtatta le (időlegesen) a kedélyemet. Hálás voltam a segítségéért, aminek köszönhetően nem ragadtunk a könyvtárban, és őszintén meglepett, amikor megtudtam, nem látott a ténykedésem spirituális részéből semmit.
Kint, Manhattan nyüzsgő forgatagában, természetesen egyből elkapott az ember fóbia, vagy tömegiszony, vagy aminek nevezzük, és felvágyakoztam a háztetők békés nyugalmába. Igen, a Hyakki yagyo, nem zavart tömeg szinten sem, de ez másik történet!  A New York Közkönyvtárának a főbejáratával szemben, az út másik oldalán  volt egy pár emeletes épület, közvetlenül egy felhőkarcoló mellett. Bár úgy nőttek ki az épületek egymás mellett, mintha valaki tetriszezett volna velük! Az emberek, és a fura szokásaik…
- Tudsz ilyeneket csak úgy ide rettyinteni? - kaptam rá a pillantásom, nem titkolt meglepetéssel. Mármint oké, indával kapta el a fószerkánkat is az előbb, de cseszett nem egy kaliber a kettő! -Menőn hangzik, nem tagadom! - vigyorogtam teli képpel - És ha lépkedsz egy ilyen lépcsőn, az mozogna veled? Vagy nem is kéne lépkedned, és mozgólépcsőként vinne magán? - kíváncsiak a kisrókák, mit tehetek én erről? - Komolyan egyszer még be kell, hogy mutasd, ez hogy működne a való világba, mert ha csak így marad, beszéd szinten, el fog szabadulni a képzeletem, és nem vagyok benne biztos, hogy az jó ötlet lenne! De most sajnos a lehető legegyszerűbb és leggyorsabb megoldás után kell néznünk! - tartottam magam is ki a kezem, hogy előbb megnőjjenek a karmaim, majd azokat visszahúzva, inkább a gekkók talppárnáivá formáltam a tenyereimet. Kipróbáltam a vízszintes betonon, amennyire szükséges volt tartott, és nem hagyott kis lyukakat a falban! Nem utolsó szempont, ha nem akarom, bárki is a nyomunkra bukkanjon.
- Az idegen vezetőnk egy helyi holló szellem, mint említettem. Az itteni hitvilágnak, mármint az ősi, eredeti panteonnak fontos részét képezték a hollók, és most ez a kedves lélek beleegyezett, hogy vezet minket a tolvajaink után, amíg tud. Éljen a hazai pálya előnye, amit neki hála, mi is élvezhetünk majd. - fel pillantottam a magasba, majd vissza Laze-ra - Tériszony? Szólj ha van, nem szeretném, miattam sérülj meg! Ezen felül azonban, mi lenne, ha leengednél egy darab indát a ház falán, és azzal felhúzatnád magad a tetőre? Lehet hamarabb lenne, mint liftet, vagy lépcsőt keresni… - próbáltam ötletelni jómagam is. Átalakulhattam volna, akár a hátamra is vehettem volna, vagy csak simán az egyik rókafarkincámat felajánlhattam volna neki, de ott még nem tartottunk! Ilyesmire még a nagyon régóta ismert, több évezredes barátsággal bíró társaimnak is ritkán adtam engedélyt, és utólag azokat is megbántam rendszerint. - A tetők közötti indás Tarzanos se hangzik rosszul, ha nincs tériszonyod! - biccentettem elégedetten. - Találkozunk odafent! - meglepően hamar megbíztam benne ilyen téren! Hogy ügyesen fogja tudni megoldani ezeket a kérdéseket. Jómagam nekifutással ugrottam fel a falra, és elkaptam az első, földszinti, vékony kis ablakpárkányt, hogy arról tovább lendíthessem magam a következő  emeleti terasz padlójához. A gekko párnák segítettek, hogy véletlen se csússzon le a kezem, ha valamit egyszer elkaptam. Ismeretlen terepen ugyan, de magabiztos mozdulatokkal haladtam felfelé. Nyolc emelet volt csupán, pár perc alatt fel lehetett érni, utána pedig lelkesen kerestem a társaimat. A fiút, hogy hogy van ilyen magasságban, a hollónkat pedig útbaigazításért.  A Keleti 41-es utca irányába navigált bennünket, és mivel én láttam, hát én indultam meg elől. Azért közbe ott motoszkált a kíváncsiság kisróka ördöge az oldalamat fúrva, és nem bírtam ki, megkérdeztem.
-Az előbb szuperhősöket említettél! Ismersz közülük talán? Vagy láttad őket, találkoztál velük, cimborálsz velük? - arra már inkább nem kérdeztem rá, hogy talán ő is egy lenne közülük? Nem lennék azon se meglepve, amilyen lelkesen, és zokszó nélkül segített nekem is. Szerintem kipipálná a segítőkészségével a jelentkezéses rublikát náluk is! De tudom én, nem véletlen van titkos személyiség, álarc, álnév meg miegymás, ennyire nem voltam indiszkrét, belekérdezzek a közepébe. Épp csak magamba döntöttem el, bizony lesni fogom, és ha valahol meglátok, indákkal bűvészkedő maszkos szuperhőst, nos, nem állítom, nem fogok a nyakába pottyani, főleg női alakomban… de nem ijesztegettem ezekkel a terveimmel sem. És emellett csak magamban reménykedtem, hogy senki nem szándékozott gyerek katonának begyűjteni, csak mert különleges volt. Nem ez lett volna az első, ilyesminek vagyok a tanúja. Hirtelen a triád, maffia tűnt a kisebbik rossznak a szememben, hisz nem ritkán az úgynevezett jófiúk sem voltak jobbak a gonosz ellenpárjaiknál, és legalább olyan lelkesen manipulálták, és képezték ki az általuk begyűjtött gyerkőcöket katonának.
Az itteni helyzetet ilyen téren még nem ismertem, de reménykedtem, meg aggódtam erősen azért magamban!



_________________
Be like the fox who makes more tracks than necessary,
some in the wrong direction. Practice resurrection.
TAMAMO-NO-MAE

Shu Kyoko
Hozzászólások száma : 29
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 21.
Ki van a képen? : Shin Do-Hyun és Lee Dong-Wook
Shu Kyoko
• doing bad for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Ápr. 05, 2024 2:42 am


Book thief
in action
Különös. Egyre inkább olyan érzésem van, mintha a modernkori Miroku csöppent volna mellém, de ezt nem mondom ki hangosan. Isten ments! Túlságosan meglep az, hogy összeborzolódik a hajam, pedig esküszöm én mindenre számítottam, csak erre nem. Ez egy újabb jelzés, hogy fodrászhoz kéne menni.
Jah, elkiabáltam magam. Most is megkapom, hogy amiért félig kínai nem biztos, hogy köze van Wonghoz. Hm. Nem ugrik be más mágusnév, akit bedobhatnék, hátha mégis tudja hol van az a Kamar Taj. De az is lehet, hogy bolondnak néz vagy tévesen azt hiszi, hogy varázsló vagyok, mint Niel. Hát na… kapukat nem nyitok másik dimenzióba és távoli helyekre sem.
- A bűnszervezetek és én nem vagyunk nagy barátságban és a szektásokról is rossz véleményem van, főleg az Assassin's Creed játékok óta. – bár itt különösen nem a kínai maffiára gondolok, sokkal inkább a Hydrára, de számomra egykutya a rosszakkal az is, noha volt különbség azért köztük, vagy legalábbis az egyszerű ember ezt gondolná. A játék pedig azért tűnt kézenfekvőnek, mert ha elmondása szerint félig kínai, akkor biztos leköti őt is az ilyesmi. (Persze ezzel a tudattal is csak addig élek, amíg a gombos mobilokról beszél, nem az érintőképernyősökről.)
- Biztos vagyok abban, hogy így van. Nekem van egy Lang keresztnevű ismerősöm, de kiderült, hogy Lang családnév is létezik, nem csak ázsiaiak között. – ezen sem térek napirendre, igaz nem most találkoztam az illetővel, mármint a családnevűvel, de most nem hangoztatom. Van fontosabb dolgunk is.
A bűverővel bíró talizmán és átok említésére csak pislogok. Meg mernék esküdni, hogy idejövet nem ittam és nem is… Nincs okom azt mondani, hogy képzelődnék és túlságosan megnyílt a fantáziám, mert semmi ilyesmi nem történt, ha igen, akkor már régen ott el kellett volna veszítenem az ép eszemet, amikor Kaine azt mondta, hogy másik világból jött, Lili macskává tud átváltozni, Romy a gépekkel suttogó és sorolhatnám, mi mindennek kellene lesokkolnia – a létezésemmel kezdve, ugye – mégsem történik semmi ilyesmi. Persze. Totálisan van mindenre egy magyarázat, csak meg kell hallgatni azt és nem kizárni annak a lehetőségét, hogy minden igaz. Minden, amit addig csak elképzeltünk. Jó az ufócsajt az óriáskutyájával, nos azt nem akartam sose elképzelni, meg egyéb űrből származó magukat embernek nevező, mégse embereknek.
- Hm ilyen spéci átkozós képeséggel egyedül vagy, vagy vannak mások is? – muszáj megkérdeznem, ha van egy átkozók ligája valahol, akkor a mi oldalunkra kell állítani őket! Valahogy. Még egy ok amellett, hogy otthon, ha erről beszélek bármelyiküknek is, még bolondabbnak fog nézni, mint eddig. Sebaj. Ők nem hallották mindezt a saját fülükkel.
- Biztosan olyanok, mint a Szemfényvesztőkben, csak ők jobban trükköztek, mint a filmben. – húzom el a szám és próbálok inkább filmbéli magyarázatot találni rá, mint valóságosat. Lehet van, valami furcsa mágiás, ami elkerülte a figyelmem, bár igazából nem tudtam melyikre is kellene figyelnem és koncentrálnom. Most már mindegy is.
- Csak rajta, én igyekszem nem útban lenni. – hát, ha eltalál egy átok, akkor a bayvillei ház magától fog lángra lobbanni, ha hozzáérek valamihez az fix, de ezt igyekszem nem magamra vonni már most.
- Persze, egy pillanat. – teremthetek is egyet, hogyha kell, tehettem volna hozzá, de inkább nyugodtan és szépen odébb léptem a könyvespolcok rejtekébe. Mondjuk amíg megálmodtam a tökéletes kicsi levelet, addig leszakíthattam volna odafentről az egyik japán rózsa fáról, vagy a futókáról is, de messze nem akartam menni.
A jegyzetfüzetet a táskámból halásztam ki meg a két tollat is. Visszacipzároztam és feltettem a hátamra, hogy itt ne maradjon semmim se, ha menni kell, de csak félvállra vettem fel. Ezzel a mozdulattal nyújtottam át a jegyzetfüzetemet és a két tollat is. Csak pár lapot írtam tele, nem fog fájni neki, ha hiányzik belőle néhány lapocska. Ha használat után visszakapom a jegyzetfüzetet, akkor elteszem őket, bár nem túl messzire, lehet kelleni fognak még.
- Elképesztő. – bukik ki először a számon az első dolog, ami eszembe jut, amikor megkapom a lapocskát. Semmit nem értek a krikszkrakszból, talán jobb is. Nem mondom, hogy nem nézünk ki vele viccesen, de próbálom nem elnevetni magam és csak mosolygok a helyzeten, végtére is, nem a medvével vagyok. Követem őt kifele az épületből.
- Semmit nem láttam. – vallom be őszintén. – De téged látlak és tudlak követni. – nyugtatom meg, legalább ezzel, ha mással nem is fogom tudni ezután.
Az épületek tetején való közlekedés ötletére eszembe jut, hogy Pókember is így közlekedik, meg Gwen és Kaine is nyilván, meg Miles, azok közül, akiket ismerek persze. Ki tudja, hányan döntenek úgy, hogy inkább odafent sétafikálnak, minthogy idelent vegyüljenek. Jó. Menni fog.
- Nem vagyok szuperhős, de indalépcsővel egy darabig megpróbálkozhatok. – javaslom, az első dolgot, ami az eszembe jut. – Vagy sima indával, ami átsegít a tetők között. – jut eszembe egy másik, kevésbé energialopó javaslat. Ha valamelyikbe beleegyezik, akkor majd aszerint cselekszem, már csak fel kell jutni a tetőre lépcsővel, lifttel, tűzlépcsővel, ami épp kézre, lábra esik és az eldöntöttek szerint szépen átmenni egyik háztömb tetejéről a másikra. Ha azt is megmondja, megmutatja, hogy melyik irányba kell haladni, hát arrafelé terem meg az elhajított magokból az indaforma is, amire szükségünk van.


_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 304
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •

Shu Kyoko a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 03, 2024 12:35 pm


 

To: Laserian



A történtek ellenére halvány vigyorra húzódott a szám, a kölyök lelkes csacsogását hallgatva. Szemmel láthatóan neki se kellett a szomszédba mászkálnia a balhékért, olyan természetesen fogadta ezt a helyzetet is.
-Ha azt mondja másoknak, hogy oda be ne menjenek, akkor tökéletesen végzi a dolgát. Normál esetben, annak a kis talizmánnak hála, elsiklik az emberek figyelme a szoba felett. Egyszerűen nem veszik észre a jelenlétét. Ha mégis, akkor elfogja majd őket egy kellemetlen érzés. Ki mitől tart, tudattalanul azzal asszociálja majd a helyet. Ha valaki a gyilkosságtól, akkor azzal. Ha valaki a hernyóktól, akkor szinte hallani véli majd a csúszás-mászásukat. Mások lehet épp kígyókat fognak képzelegni a helyiségbe, vagy pókokat.  - borzoltam sérón, és majdnem ráncoltam össze a homlokom, hisz hozzá voltam szokva, hogy általában otthon alacsonyabbak voltak az emberek, nem kellett magas karlendítés hozzá, hogy elérjem a fejüket! Még szoknom kellett az itteni nagy növésű mindenkit.  Minden esetre ügyesen ráérzett a talizmánom lényegére.
Ámbár a folytatást, mikor kiértünk már kicsit sem értettem. Valami  Wongot kezdett el emlegetni, ráadásul úgy, mintha valami szuper titkos szekta vagy triád tagságot kérne rajtam számon. Arcomra ki is ült az értetlenségem, hisz a gyerek túl fiatalnak, és lényegesen ártatlanabbnak tűnt, az ilyen fajta rosszarcoktól! Végül teljes rókabüszkeséggel válaszoltam!
-Csak azért, mert kínai vagyok félig, még nincs közöm semmiféle Wongokhoz! Remélem te se keveredtél semmilyen kínai maffia szimpatizáns szekta közelébe se! Messziről jobb elkerülni őket, tök mindegy milyen szépet és jót ígérnek kezdetben!  - Halandóként különösen ezt tudtam tanácsolni mindenkinek! Tisztába voltam vele, hogy mennyi bűnöző lézengett így is az emberek településein! Koránt sem volt biztonságos hely egyik nagyváros sem! - Mellesleg a Shu is legalább olyan ismert név, mint a Wong. Vagy a Cseng! - mormogtam az orrom alatt, míg próbáltam a problémánkat megoldani. Nem sok mit hagytak hátra maguk után, akik meglovasították a kéziratot.  Míg alaposan körbe néztem mindent, fél füllel a srác ötleteit hallgattam.
-Padlón csúszós talizmánom nincs. Átkozni tényleg meg tudnám őket, nem csak a látásuk elvesztésére, de annál jóval többel is, de ahhoz is szükségem lenne valami fizikaira. Valami kontaktusra, hogy az átok tudja, őket kell betalálni, bárkik is legyenek ezek! - szusszantam nyűgösen.-  Ezek az anyaszomorítók elérték, hogy egy egész könyvtár élje a mindennapjait, miközben ők elemeltek egy nagy értékű műkincset, és kisétáltak biztonsági kamerák, őrök, meg mindenki között úgy, még csak meg se neszelte, rajtunk kívül senki, valami gubanc van a paradicsomban!-  Ha illúziót használtak, amit még a tolvajlás bűnénél is inkább személyes sértésnek vennék, rajtunk nem fogott. A szaguk már épp, hogy csak érződött. Természetesen, megjegyeztem a halvány kis illatfoszlányt. Egyszer kell, hogy a közelembe kerüljenek, egyből szimatot foghassak.  -Amennyiben a kamerák látták volna, amit műveltek, már le lenne zárva az egész épület, és kék pizsamás rendlovagok villognának minden fele kék-pirosan, nyilvánvalóan teljesen feleslegesen. - húztam el a számat. - Megpróbálhatjuk az elektronikus történést, de azt neked kell kivitelezni, mert… maradjunk annyiban, hogy én és a technika nem feltétlen vagyunk puszi pajtások. A nyomógombos készülékek az utolsók, amik még valamennyire bírják a közelembe, de a mostani simogatós büzgentyűket elég, ha a kezembe fogom, és végérvényesen behalnak tőlem! Szóval ebben nem tudok segíteni. De te ne fogd vissza magad! - veszek inkább elő egy újabb lapot, meg a tollat. - Megpróbálok még egy ötletet, mielőtt vadászkopót kezdek játszani. - Gondosan  egy godai csillagot rajzoltam a papírra, és elkezdtem a megfelelő szimbólumokat felírni a megfelelő ágakhoz. - Egy kicsi, de hibátlan levelet tudnál csenni valamerről? - kérdeztem közben a társamtól. Nem tudtam, hogy sikerülni fog-e a kísérletem, hisz ezeket az idézéseket kifejezetten a japán –buddhista pantheonbéli lényekhez tökéletesítették, itt pedig éreztem, hogy noha már jelen volt a mi vallásunk is, nem az volt az őshonos. De más ötletem nem lévén, azért mégis csak megpróbálkoztam ezzel.  - Ha arra jársz, hozz egy új jegyzettömböt is, meg két tollat, kérlek! - Amíg az utolsó simításra vártam, még két talizmánt pingáltam magunknak, hogy ne nagyon hívják ránk a városőrséget, sárgaházat, dilidokit, bármi is lesz ennek a kísérletnek a kimenetele. A kis levelet megkapva, hálásan biccentettem a fiú fele, míg az idézőkör pontos közepébe helyeztem, és elkezdtem magamban a mantra kántálását. A helyi vallás meglepően sok állatszellemmel bírt. Éreztem őket magam körül. A bölényektől, jaguároktól elkezdve, a legkisebb hangyákig, hát én is őket próbáltam meg megszólítani. Egészen pontosan a madarakat hívtam segítségül, hisz ha valakik megtalálhatják a könyvrablóinkat, hát az égből figyelő szárnyasoknak van meg minden esélyük. A nyelvi korlátok sem jelentettek akadályt, elvégre a szellemvilágban nem voltak ilyen nyelv, vagy olyan nyelv. Zsigeri szinten értették egymást, és minket is a lelkek. Ezért sem lehetett őket csak úgy átverni!
Ahogy a gondolatbéli kántálásom végére értem, izgatottan vártam, hogy lesz-e a hívással egybekötött segítségkérésemnek eredménye, és láss csodát. Egy holló lélek ült az idézőkörömön. A testében lebegett a korábban kapott kis levél. Rám pillantott, majd az ajtó fele fordulva a levegőbe emelkedett, úgy várt ránk, hát én sem akartam késlekedni. Gyorsan Laze kezébe nyomtam az egyik talizmánt, a másikat a saját ruhámra raktam, úgy mormoltam pár szót.
- Az emberek most nem fognak minket látni! Nem tudom mennyit láttál a történtekből, de nekünk annyi most a dolgunk, hogy kövessük az idegenvezetőnket. - sumáknak tűnő, boldog vigyor csusszant a képemre az engedélyem nélkül - Még valami, csak látni nem látnak minket. Hallani hallhatóak vagyunk teljes mértékben! A másik, ügyelnünk kell, ne menjünk neki senkinek, ne üttessük el magunkat senkivel. Induljunk! Remélem, bírod az iramot! - tettem hozzá pimasz róka módjára.  A holló kifele vezetett minket az épületből, Manhattan nyüzsgő utcáira. Ezt látva nyűgösen felszusszantam.  Felmerült bennem, hogy lehet érdemesebb, és biztonságosabb lenne a háztetőket megcélozni futás szempontjából!
Folytassuk pár emelettel feljebb az üldözést? - néztem a srácra kérdőn -A holló barátunk nem fog ennyiért megsértődni!  Mennyire látod őt? - kérdeztem kíváncsian, mint egy mellékesen. Elvégre a srác sem volt átlagos! 
 



_________________
Be like the fox who makes more tracks than necessary,
some in the wrong direction. Practice resurrection.
TAMAMO-NO-MAE

Shu Kyoko
Hozzászólások száma : 29
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 21.
Ki van a képen? : Shin Do-Hyun és Lee Dong-Wook
Shu Kyoko
• doing bad for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Feb. 19, 2024 5:52 pm


Book thief
in action
Széles mosoly, ennyire futja először, mert hallom a kiejtésén, hogy emésztenie kell a nevem, mint sokan másoknak először. Meg is sajnálom őt, amiért nem jutott először eszembe a rövidebb verziót mondani, de most már mindegy.
- Legyen Laze, az egyszerűbb. – mondom ki végül, titkon reménykedve abban is, hogy ez másképpen fog hangzani, ha viszont hallom. Valamivel egyszerűbben, mert olyan mintha a lézerről beszélnénk, pedig nem. Na jó, csak egy kicsit.
- Shu, örvendek a találkozásnak! – kezet is fognék, ha nem egy mentőakció kellős közepén lennénk, most fontosabb elkapni a pergamentolvajt ugyanis.
Ráugorhattam volna, ahogy az Assassin’s Creedben az általunk mozgatott karakter is tenné az éppen legyilkolni kívánt áldozatával, de ez nem játék, valószínűleg a lépcsőbe vernénk az orrunk és az nem volna valami szép látvány. Tényleg kiátkoznának a könyvtárból és búcsút inthetnék a dolgozatomnak is. Mondjuk kellett nekem ráérősnek lennem ugyebár.
- Eszemben sincs elengedni. – nyugtattam meg Shut, bár kétlem, hogy ezzel sikerült volna bármit elérni, hiszen a pergamen nem volt meg és nem ezt a csávót kellett volna elkapni, mert ez csak az elterelés volt. Miért nem fordult meg a fejemben, hogy túl egyszerű volna, ha egyedül dolgozna az illető? Mindig kell egy tettestárs! Hát én se magamban, magamnak kezdek el hülyeségeket elkövetni, hanem akkor, amikor van mellettem valaki, aki segít ebben.
Követem Shut, elvégre a könyvem még mindig az ő birtokában van, először arra gondolok, hogy a papír arra kell leírja a csávó vallomását, de azt nagyon régimódinak gondolom és megfordul a fejemben, hogy előveszem a mobilom és arra felmondhatja az alak a vallomást, de az meg még több bonyodalmat szülne. Így is nyakig vagyok a slamasztikában, mert lehet a kamerákat úgy ahogy elkerültem, de az emberi szemek megint más dolog. Tényleg kinézőben van egy találkozó May O’Neal-el. Amint utasítást kapok, hogy mi a következő lépés az alakkal, én nem ellenkezek.
- Rendben, hátha elkezd dalolni majd. – amit kétlek, de ki tudja. Történnek csodák, ha kamerafelvételekkel, szembesítéssel jön az ember általában. Általában. Általában én is inkább meghúzódom a növényeimmel.
Szépen megyünk az emlegetett szoba felé, vagyis dehogy mert ezt szépen és diszkréten nem lehet elintézni. Nekem még lenne mit és hová fejlődni a biztonsági őr titulushoz, de az már részletkérdése. Csak pár edzés választ el az olyan fizimiskától, amivel Kaine kidobófiút játszik, meg pár extra képesség, de ettől mind tekintsünk el most. Majd a jogos biztonsági őr titulust viselő szakembertől bocsánatot kérek, amiért nem ő volt most itt az én helyemben.
Kíváncsian hallgattam Shu jótanácsát azzal kapcsolatban, hogy ez a ragasztószalag majd miféle jóhatást gyakorol szerencsétlen lélekre.
- Ha rázárjuk az ajtót nem hiszem, hogy szükség lesz erre. De persze, fő a biztonság. A végén még elmenekül és… - megint csak meglepődők azon, hogy miután a ragasztószalaggal kiszerencsétlenkedtem magam, mert miért akart volna először a szemem elé ugrani, hogy itt van megkezdve itt kell addig kapirgálni, amíg használható nem lesz… szóval meglepődtem azon, hogy valami papírost nyom az illetékes mellkasára, mint ahogy Miroku is tenné. Nielt ilyennel próbálkozni még nem láttam, de addig jó amíg ilyen megoldásokat nem használ ellenem!
- Áhááá. Mindent értek. – vagyis semmit, de tök lazán kezelem a helyzetet, mellkason megálló ragacs cetliknél, amiktől súlyt érzel a mellkasodon, szinte már… már mindennapi kellene, hogy legyen, ha már túléltem a dimenziós kapukat, amiket átugráltam Niel-el, ez sem kellene kiüsse a biztosítékot. Ha létezik másik világbéli női variánsom, miért ne lehetnének a mágikus cetlik is valódiak?
- Egy próbát megér. Túl kíváncsi vagyok ahhoz, hogy ezt otthon filmszakadással meséljem el. – pontosabban úgy, hogy nem jártam a végére, de hogy elmondom-e otthon a többieknek, az más kérdés. Ha el is mondom, úgy se hinnék el nekem. Ki is léptem a teremből ezzel, amire újabb cetli került. Újabb meglepett mégis bólintós fej tőlem első reakcióként.
- Nem tudom mit írhattál rá Shu. – kezdek bele bizalmasan. – De azok a jelek úgy néznek ki rajta, mint akit épp meggyilkoltak volna itt és azt mondaná másnak, ide be ne gyere. – nevetem el a végét, mert én, aki nem értek az ilyen vonásokhoz, bármit belelát az ismeretlen írásjelekbe. Bár mondjuk az otthoni ufócsaj jeleihez képest ez nem tűnik emberkínzásnak.
A pergamen helyéhez érve enyhe százwattos vigyort varázsolok az arcomra, amikor rátér az igen fontos kérdésre.
- Ha azt mondom, hogy Wong, akkor te azt válaszolod, hogy…? – téma elterelés igen, de ki kell derítenem, hogy ő is olyan varázsló-mágusszerűség, mint Niel vagy valaki más, aki egyszerű halandónak nevezi az embereket. A válaszától függ, hogy elmondom a B tervemet, ami az altató növényt takarja, hacsak nem kapok válaszként egy Kamar-Tajt, mert akkor az ötletemnek is tájt mondok, a varázslók az én szememben többet tudnak, mint pár furcsa növény, de ezt sosem mondom ki hangosan Niel előtt, meg a háta mögött sem.
- Ilyen cédula nincs arra, hogy megzavarjuk a látásukat igaz? Vagy ami a padlón csúszik, a pergamen nyomát követve? – hülyeségek tárháza vagyok, tudom, de én egy ideje bármit kinézek a világunkból, még akkor is, ha ez nem létezik, nem is lehetséges és a furábbnál is furább, de eddig a női variánsomról se gondoltam, hogy létezik és mégis létezett egy másik univerzumban!
- Nem ment el az eszem! – kezdek el mentegetőzni, miután a kutatásom, ami egy gyors körbe pillantásból és leguggolásból állt, hátha van valami az asztal alatt sikertelennek bizonyult, le is biggyesztem a szám. – Van másik kijárat? Ahol mi voltunk, ott ki nem mehetett az fix. De eddig meglóghatott vele. Esetleg a kamerák? – mutatok körbe, hátha valami megoldás mégis van hacsak előbb nem közölte, hogy a cetlit meg tudja babrálni és nyomkövetővé varázsolja. Na az egyszerre volna ijesztő és menő is bakker!
- Ha megvan a pergamen, mindenre tudok értelmes magyarázatot adni, de addig nem terhelnélek semmivel. – mert még ki kell találnom, hogy hogyan adom elő magam, ha pedig nem lesz meg a pergamen… tényleg jönni fog May O’Neal és az egyszere teszi népszerűvé a könyvtárat és sebezhetővé is. Nem akarhatjuk ezt.
- Mobilon megfenyegetni a pergamen elrablót még viccnek is rossz, igaz? Mert ha nyomra nem lelnénk, akkor a szobás mobilját a másik ellen használhatnánk. Kár, hogy nincs itt Romy! – lebiggyesztem a szám, mert ő tuti megtudná buherálni a kütyüt gond nélkül s, eljutna a pergamenes mobiljára is. Vagy túl sokat képzelek megint, igaz?



_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 304
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •

Shu Kyoko a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Feb. 12, 2024 7:26 am


 

To: Laserian



Ha ninjázásból nem is, kergetőzésből zseniális volt a gyerek! A kisujjamat se kellett mozdítanom, elkapta egyedül is az ügyeletes delikvensünket.
-Laserian - ízlelgettem a kapott nevet. Furcsa volt, ismeretlenül hangzott a nyelvemen. Bár, az itteni nevek jó része idegennek hatott, szoknom kellett őket. Arról nem is beszélve, hogy milyen titkolatlanul használt, nyilvánvalóan nem emberi képességeket. Matuzsálemi korom tehetett róla, de eléggé úgy tudtam, hogy az átlag halandók nem tudtak növényeket idézni, sem befolyásolni. A fiú azonban nem is titkolta, hogy indákkal kapta el a menekülőnket. Mármint az illata után igazán sejthettem volna, hogy valami meglepetéssel fog szolgálni. Inkább volt növény, mint ember az illata.
-Shu - Szusszantam az ügyeletes megnevezésére, majd csóváltam meg a fejem, amikor beavatott, hogy nem is rá gondolt, mint célszemély. Egész addig elégedett voltam magunkkal, míg meg nem pillantottam, mi akasztotta a srácba is belé a szót. Ott azonban úgy éreztem, elkezdett lüktetni az a bizonyos ér a homlokomon, ami a józan eszemet tartotta kordában. A kézirat helye ugyanis üresen gúnyolódott rajtunk!
-El ne engedd a mocskot! - morrantam fel szó szerint. A hirtelen düh előbb zsibbadásként, majd jeges lávaként futott végig a gerincemen, és talán, talán nem, a vérszomjamat sem tudtam teljesen visszafojtani magamba.
- Aish….- fordultam be a pultunkhoz, hogy papírt, meg tintát… tollat vegyek magamhoz. Elszállt az agyam ekkora pofátlanság láttán, amit az elkövetők beműveltek itt! Én volnék az ügyeletes kleptomán, ennek ellenére én se értem azokhoz a kéziratokhoz! Honnan jönnek ők ahhoz, hogy itt ellopkodják az orrom elől? Személyes sértésnek vettem ezt a fajta disznóságot!  Előbb kötegelőket akartam keresni, de hamar meggondoltam magam, és végül a fémszálakkal megerősített széles ragasztószalagért nyúltam. A jegyzettömböm legfelső lapjára két kanjit írtam, majd a társammá előléptetett srácra néztem.
-Van egy nem használt, zárható szoba a közelbe. Vigyük oda az elterelést. - mutattam az utat. Minden gond nélkül vittem őket a személyzetnek fenntartott részre. Amint nem volt nézőközönségünk több, kissé talán félelmetes vigyor telepedett a képemre. -Indák helyett kötözd meg ezzel! - dobtam oda neki a széles ragasztószalagot -Jobban fáj, amikor le kell venni! - tettem hozzá az orrom alatt. Amíg ő azzal ténykedett, én a papírjaimmal voltam elfoglalva. A megírt talizmánra egy csepp vért csöppentettem, majd néhány kézjellel energiát vezettem az írásjelekbe.  Írtam előre újabb talizmánokat, ki tudja mi fog még kelleni! Egyet, amivel le tudom zárni majd ezt a raktárszobát, nehogy idő előtt megtalálják a szerzeményünket!  
Amint Laserian… Lase végzett, rá is biggyesztettem az első mesterművemet a foglyunk mellkasára. Az amúgy kék tinta vörösen felizzott, ahogy ráragadt a célpont ruhájára, szinte eggyé válva a felsőjével.
-Ez megakadályozza, hogy csak úgy bárki kiszabadíthassa, mielőtt kikérdeznénk. Minél tovább kapálózik, annál nagyobb súllyal nehezedik majd a mellkasára. - bólintottam elégedetten, majd felkukkantottam a srácra - Mit szólsz, kapjuk el a cimboráit is? - látszólag nyugodtabb voltam, ahogy felegyenesedtem. Amint kijöttünk a teremből, a következő talizmánnal bezártam a szobát.
-Manapság már nem kell elrejteni, ha valaki nem átlagos ember? - kérdeztem meg, már a tetthely felé tartva. Szigorúan olyan hangerővel, hogy csak a társam hallhassa szavaimat. -Régebben ilyesmikért tüzes karókkal, meg vasvillákkal jöttek házhoz - borzongtam meg még az emlékére is.  -Vagy ügyeltél rá, hogy ne nagyon lássanak meg az egyszerű halandók? - szimatoltam meg a kézirat helyét, hátha megérzek valami illat foszlányt, ami utat mutathatna. Ám annyira sokan voltak körülöttünk, hogy nem voltam benne biztos, azt a nagyon halvány kis szag-sejtelmet, amit elkaptam, képes leszek tényleg követni.  -Találtál bármit is?
 



_________________
Be like the fox who makes more tracks than necessary,
some in the wrong direction. Practice resurrection.
TAMAMO-NO-MAE

Shu Kyoko
Hozzászólások száma : 29
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 21.
Ki van a képen? : Shin Do-Hyun és Lee Dong-Wook
Shu Kyoko
• doing bad for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Feb. 09, 2024 3:03 am


Book thief
in action
Bárkit is kellett megfigyelnem, biztos vagyok abban, hogyha pontos leírást kapok és még fényképet is adnak mellé, akkor nem érzem magam ennyire elveszettnek, mint most, de nem adtam fel én, úgy tettem mintha engem is a pergamen érdekelne, még be is akartam vonni a fickót a dologba, hogy a másiknak, akit én figyeltem ne tűnjön ez fel túlságosan. De, amikor ő nem lelkesedett túlzottan a társaságomtól, egyet kellett értenem vele, nekem se tetszett az övé. Most azonban mit tehettem volna? Kellett a társasága elterelésnek, de azt nem gondoltam volna, hogy hirtelen közénk kerül egy audioguide a könyvem levevője személyében, aki arra kért tartsak szemmel egy furcsa, enyveskezű alakot, hát most is szemmel tartottam, ott volt a helyén, ahol gondoltam, hogy lennie kellene.
- Ez különös találós kérdés lehet a kódfejtőknek. – tudom nem így hívják magukat, de amíg nem találják meg a nyelv értelmét vagy egy hozzá hasonlónak a fordítását, vagy olyan csoda, nem történik, mint ami a Rosette-i kő esetében is volt, addig tényleg rejtély lesz a tartalma. Bár a találgatástól eléggé elvigyorodtam, főleg, ha már herbáriumot is emlegetett a férfi és akár minden egyben lehet. Hmmm, ne ezért kellene egy időgép. Ahogy elnézem az első megkérdezett alaknak se ártana, ha visszarepülhetne az időben és normális nevelést kapna, mert szóra sem méltat minket, hanem futva lelép tőlünk. Én meg nem szeretem, ha szó nélkül hagynak és az ügy végére járok, bár amikor utána iramodtam, nem gondoltam volna, csak, amikor a könyvemet szerettem volna csak megkapni, helyette más zúdult a nyakamba, de semmi baj sincs.
Próbáltam is, meg nem is bevárni a jól informált tagot, most már biztos voltam abban, hogy a férfi itt dolgozik, tényleg valami könyvtáros féle.
- Véletlen leütni? Ráborítok valamit, ha kell, de félő, hogy kitiltanak amiatt a könyvtárból. – meg egy csomó minden kárba is menne, szóval ezt a lehetőséget gyorsan el is hessegetem, valami máson agyalok, miközben versenyt próbálok meg vele futni, nem hagyhatom, hogy az övé legyen az első hely, még válaszra se méltatott! Micsoda otromba dolog ez!
- Oké, az ajtón nem fog kijutni, ha rajtam múlik! – gyors terepfelmérést kellett volna tartanom, hol, merre, hány kamera és milyen szögből és társai, de amint kikerült az előcsarnokba és tényleg közeledett már az ajtóhoz, nem hagyhattam, hogy csak úgy kifusson. Ahogy a kis koszorúslányok az esküvőn virágszirmokat dobnak a levegőbe, amint megjelenik az ifjú pár… nos ahhoz hasonló, de inkább rizset dobáló mozdulatnak tűnt az is, ahogy pár napraforgómagot szórók, hajítok a delikvens elé. Ennyit a szotyiról. Egyesek galambok elé hajítják, én kénytelen vagyok felhasználni most a gyors indák teremtésére, most nincs idő túldekorálni, elég, ha sikerül elkapni a lábánál fogva és a földbe gyökereztetni, mint ahogy gyorsított felvétellel a vegetáció nő meg és zöldül ki, na ennek a személynek csak a bokájáig ért fel a zöldbilincs. Megállítani nem fogja ugyan őt végleg, mert nem koncentráltam erősen a szorításra, de amint a nevem felől érdeklődnek érzem is, hogy nem is nagyon fogok, vagy kell, mert csak akkor szólalok meg ha sikerül a fazon elé állni, akit üldöztünk. Ha közben ki is szabadulna, messze ne juthasson.
- Laserian a nevem, ügyeletes… - bármit használhattam volna most magamra, de nem tudtam eldönteni mi az, ami leginkább illett volna. – Ez túl egyszerű volt, én egy másikat figyeltem, nem az urat. – tettem hozzá s, még mielőtt az indák végleg ide tapasztanák úgy karon ragadtam, mintha világi cimborák volnánk és húztam vissza a könyvtárba.
– De biztos vagyok abban, hogyha megkérjük őt… - beszél lett volna a vége, hogyha nem szúrom ki a pergamen eltűnését. Nem ennél az embernél volt, az biztos. Valaki más nyúlhatta le.

_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 304
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •

Shu Kyoko a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Feb. 08, 2024 8:07 am


 

To: Laserian



Azt hittem a fülem is két fele áll, ahogy lopva hátrafele kagylóztam. Nem úgy szerettem volna fehér rókává válni, hogy itt megőszülök holmi cserkész bakik hallatán. Magamban el is döntöttem, hogy amint haza megyek, tüzetesen átvizsgálom a vörös hajzatom, nehogy… megessen a baleset.
Ahogy megtaláltam a keresett könyvet, túszul is ejtettem rögvest. Hangtalanul másztam le a létráról, és mögéjük osontam. Lelkesen társalogtak a kiállítási tárgyakról. Legalábbis az önkényesen tettestársamul kinevezett srác egész lelkesnek tűnt. Pedig korábban abban egyeztünk meg, hogy szemmel tartja a kiszemelt sündörgőnket, nem szóval! Az előbbinél kisebb az esélye, hogy később személyleírást tudjon adni az emberről vagy épp a rókáról! Nem hittem, hogy ez valami új, általam nem ismert ninjázási módszer lenne!  De már késő volt ezen változtatni, így inkább magam is közbe szóltam. Szó szerint közöttük hajoltam oda a papíruszhoz, és alig titkoltan élveztem, ha sikerült bármelyikükre is a frászt hoznom.
- Ez itt a Voynich-kézirat… hiteles másolata - Nem, nem az volt. Az eredeti példány díszelgett előttünk, de nem volt okom ezt bevallani. A Yale egyetemi könyvtárától kaptuk kölcsön, több más ritkasággal együtt, egy kiállítás erejére. - Különlegessége, hogy noha úgy gondolják, hogy európai nyelven íródott, az 1400-as évek elején, még senkinek nem sikerült megfejteni az írást magát. Minden esetre az a feltételezés, hogy herbárium, asztrológia, alkímia és asztronómia részekből áll egy kerek egésszé! -  vedlettem át lelkes idegen vezetővé.
Erre a fiú feltette a sok millió yenes, mármint dolláros kérdést. Sikerülhetett a közepébe trafálnia, mert a kedves delikvensünk egyből menekülőre fogta.
Végig futott az agyamon, hogy vajon hol lehetnek a műkincsek mellé rendelt őrök. Többen lennének a buliba, és ennek a díszpintynek a társai lekapcsolták volna, míg mi vele voltunk elfoglalva? Vagy ők is benne lettek volna a buliba? Semmi nem volt biztos, azon kívül, hogy ez az alak rosszban sántikált. Már a szaga is vétek volt, önmagában!
Bár… az lett volna az igazán kellemetlen, ha ő lett volna a biztonsági őr, mi meg itt zaklatjuk. Viszont akkor csak nem kezd el szaladni, egy egyszerű kérdéstől, nem igaz?
Szóval, lendültem utána, meg a segítőm után is, aki meglepő fürgeséggel, már előttem reagált.
-Nem haragszok ám meg, ha véletlen leütöd! Csak halkan, mert itt nem hangoskodhatunk - szóltam utánuk, magam is lelkesen beállva a kergetőzésbe. - Próbáljuk meg visszafele irányítani. Kár lenne a kézirat – másolatot magára hagyni, mert simán lehet, ő csak az elterelés, a tényleges enyveskezű alakokról! - szusszantam, furcsa keverékeként a suttogásnak és a kiáltásnak. Nem akartam, hogy látszódjon, de önkéntelenül vigyor telepedett a képesebbik felemre. Élveztem a kezdődő kalamajkát.
Nem kerülte el a figyelmemet az sem, hogy az immár önkéntes segítőmet mennyire nem zavarta a nem épp hétköznapi helyzet. Mintha megszokott esemény lenne, hogy embereket kell üldöznie. Úgy sejtettem, rendőrnek túl fiatal, fogócskát játszani meg túl idős, de jelenleg nem volt idő ez után puhatolózni. Ekkor ötlött fel bennem a gondolat, hogy én még a fiú nevét se tudom! Pedig, ha már közösen üldözünk valakit, ami közös balhé és káosz, az már elég indok rá, hogy legalább egy álnevet megadjunk egymásnak! Szóval mellé kerültem, hogy kifaggathassam.
- Hogy szólíthatlak? -
 



_________________
Be like the fox who makes more tracks than necessary,
some in the wrong direction. Practice resurrection.
TAMAMO-NO-MAE

Shu Kyoko
Hozzászólások száma : 29
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 21.
Ki van a képen? : Shin Do-Hyun és Lee Dong-Wook
Shu Kyoko
• doing bad for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Feb. 06, 2024 9:12 pm


Book thief
in action
Nagyon szuggeráltam azért a létráért, de milyen rémes alak volnék, hogyha szó nélkül megvárnám más elvégezze a dolgát és ne élnék a megszólítás lehetőségével. Valószínűleg egy szebb világ volna, de most tényleg szükségem volt arra a könyvre és minden perc értékes volt. Kicsit meg is könnyebbültem, amikor válaszolt és egy nem mindennapi kéréssel fordult felém. Figyeljek meg valakit. Könnyű kérés, de bár tudnám, hogy melyik személyt kellene szemmel tartanom helyette és miért, ez a másik. Biztos valamilyen ügyeletes önjelölt biztonságiőr volt, vagy csak nagyon szeretett volna megóvni valakitől egy fontos pergament, amin bizonyára aranybevonatú iniciálé lehetett, ami felbecsülhetetlen értékű. Az én szememben inkább tűnt ez már kiállítás tárgyának, mint megfogható és olvasható pergameneknek, ami ne lett volna már meg digitálisan is valahol, csak kérni kellene.
- Persze, figyelek rá. – vagyis figyelnék, ha tudtam volna azonosítani az illetőt és megértettem volna melyik zsíros és ragadós mancsú alakra gondolt, aki pergameneket vághat zsebbe. Pislogtam egyet-kettőt, teljesen hasztalanul, mert nekem onnan fentről tényleg biccenthet akárki felé, ha semmiféle jelzőt nem kapok, mondjuk piros kabátos, kék pulcsis, akkor az alak bárki lehet, még én is vagy akár ő. De épp visszapakolja a könyveket, nem elcsaklizza szóval…
- Ahm még semmi extra nem történt. Most a polcoknál nézelődik. – legalábbis az a személy biztosan, akit én tartottam szemmel.
Bár sejtve, hogy ezt egy kicsit elszúrtam, rossz megérzés, hogy nem a megfelelő személyt tartom szemmel, vagy még közelebb akarjak kerülni ahhoz, akire figyelni kell, hát szépen és megfontoltan odaléptem egy másik személyhez, aki szemmel láthatóan tanulmányozni akarta volna az említett pergameneket. Még kíváncsian én is oda bámultam mit figyel úgy. Ezt olyan betűkkel írták vagy nyomtatták, tudja az isten, hogy nagyítóval kellett volna megnéznem nekem, hogy láthassam és kiolvashassam is a szöveget, amit elénk tártak, pedig elvileg még nem romlott a látásom, de pár Bayville lakóval ellentétben nekem ilyen, mindent jól látó szemem nem volt még. Természetes, hogy közelebb jövök és úgy teszek, mintha én is nézelődnék csak, de közben hátra pillantok azért a kikért könyv irányába is, hátha sikerült megszereznie az úriembernek a könyvet, amit kénytelen leszek lapozni, ha végre a kezeim között lesz.
- De érdekes, ezt vajon mikor írták? – kérdeztem rá a mellettem lévőtől, aki teljes beleéléssel tanulmányozta a pergament és figyelt fel olykor a könyvtáros irányába, csak az a hely most üres volt, biztos épp most rakosgatták vissza a könyveket a helyükre s, ekkor esik le, hogy a létrás csávó valami könyvtáros lehet nem őr, amikor ez végre értelmet nyer bennem. Csak talán túl későn, mert olyan mufurc képet vág a mellettem lévő és bök a kis cetlire, amire a pergamen címét, szerzőjét és az évet firkálták fel, vagyis hozzávetőlegesen.
- Biztos felbecsülhetetlen az értéke. Maga valamilyen pergamenszakértő? – érdeklődöm meg kíváncsian a férfitól. Tök egyszerű kérdés.

_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 304
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •

Shu Kyoko a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Feb. 05, 2024 8:36 am


 

To: Laserian



Már kezdtem egészen otthon érezni magamat az új munkahelyemen. A hatalmas márvány épület, a legjobb szándékkal is középkorinak tűnő freskók között, elejében igen csak lúdbőrözött a hátam szégyenszemre. Rókaként erőst restelltem a helyzetet, de mit tehettem volna? Minden egyes pillanatban az volt az érzésem, mintha egy idegen panteon szentélyében garázdálkodnék épp, ami hát nem áll tőlem túlságosan távol, de ettől még nem tett jót az utóbbi időben enyhén talán túlfeszített veszélyérzetemnek, és paranoiámnak. Viszont a könyvek halk zizegése, az emberek, legfeljebb suttogásig hangosodó zsivaja, és a papír semmivel össze nem téveszthető illata mégis valami ismerőst csempészett ebbe az amúgy tilosnak érzett idegenbe.
Egy szó, mint száz, most is épp lelkesen gyűjtöttem be az olvasó asztalokon kint hagyott könyveket, hogy utána a megfelelő polcra és helyre tegyem őket, lehetőleg minden sérülés nélkül, amikor is felfigyeltem egy különös alakra. Úgy somfordált a polcok között, mint amikor valaki épp lopni indul. Mármint pontosan tudom, hogy hogyan kell settenkedni, ha valaki tilosban jár, és ha csak nem akarja fennen hirdetni a sunyulását, akkor semmiképp sem így, ahogy a mélyen tisztelt delikvensünk próbálkozott vele! Szinte rimánkodott érte, hogy szemmel tartsam! Már csak azért is, hogy kilessem, miben is mesterkedik ennyire szerencsétlenül. Gondosan követtem nyomon minden lépését. Valamennyi érzékszervemmel rá fókuszáltam, természetesen csak a normális keretek között, azért tisztában voltam a környezetem többi részével is. Elnézést kérő mosollyal libbentem ki a dolgozói mosdóba, ahogy az egyre értékesebb, egyre régebbi iratok fele orientálódott a jótét lélek, hisz ki tudja mi lesz ennek a csinnadrattának a vége, és semmiképp sem akartam az alkalmazotti alakomban bajba keveredni. A mosdóban alakot váltva, immár férfiformámban sétáltam vissza befejezni a munkámat. Végül, egy marék könyvvel felmásztam az egyik létrára, hogy magaslati pozícióból még jobban rálássak a kiszemeltemre. Természetesen közben tettem a dolgomat is.
Futólag, szinte tudat alatt érzékeltem a hozzám közeledő alakot. Nem érződött veszélyesnek az illata, nem járta át az a kesernyés árnyalat, ami az ártó szándékot szokta kísérni, ezért nem is tudatosítottam magamban. Megtette ő helyettem. Egyszerűen megszólított. Rákaptam a pillantásom, és sebesen a szám elé tettem az ujjam, jelezve, hogy csendesen létezzen, hisz ha felhívja ránk itt a figyelmet, oda minden cserkészésnek beillő örömöm!
- Halkan! Egy pillanat, és mindjárt megkeresem. Addig volnál olyan kedves, hogy szemmel tartanád azt az alakot ott? - intettem a fejemmel a kiszemelt prédám irányába, aki már szinte megérkezett a kiállítási régiségeinkhez - Amint azt látod, hogy megpróbálja a  zsíros, netalán ragadós mancsocskáját rátenni valamelyik pergamenre, és én még a könyvedet keresném, szólj kérlek! - tettem a kezemben tartott utolsó kötetet is a helyére és hozzá láttam a kért cím felderítéséhez. Ewan Griffiths volt az író, ha jól értettem. Reméltem, hogy ez az író neve akart lenni. Néha még bajban voltam az európai és amerikai címekkel. Szoknom kellett, hogy rögtön kezdésnek, sután hátulról írták meg a könyveiket, hogy mást ne mondjak. Ewan..Ewan… - Hol tart épp?  Kiválasztotta már a célpontját, hogy látszik? - tettem közben fel, suttogva a kérdést, míg az „E” betűnél mazsoláztam.  
 


Shu Kyoko
Hozzászólások száma : 29
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 21.
Ki van a képen? : Shin Do-Hyun és Lee Dong-Wook
Shu Kyoko
• doing bad for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 04, 2024 8:54 pm


Book thief
in action
A dolgozatom témáját kellett volna kiválasztanom, de nem sikerült még dűlőre jutnom, se a tanár kiválasztásával se azzal, hogy milyen agymenést akarnék megosztani a világgal, amire amúgy sincs felkészülve. Mert ők honnan is tudnák, hogy az, amit tanulmányoznék legszívesebben, azt én magam hozom létre? Ennél a pontnál pedig nem is voltam egy fokkal sem jobb az apámnál, csak vele ellentétben, én nem voltam hajlandó magamhoz hasonlókat létrehozni, a növények jobban érdekeltek. Természetesen nem a gonosz célokra való felhasználása miatt, ez olyan biztos, hogy még mindig nem húsevő zombi növények járják New York utcáit, hanem egyéb bűnőzökkel találkozni… ha van némi szerencsénk akkor éjszaka, nappal csak bankba mennek rabolni.
Na ilyen pozitív gondolatokkal léptem be a manhattani könyvtárba, amire ugyanis szükségem volt, azt tudtam, hogy itt megtalálom – az egyetem könyvtárát kifosztották, ha akartam volna se tudom onnan kivenni a legújabb kiadást, kellett nekem ezt az igen fontos dolgot utolsó pillanatokra hagyni.
Most nem voltam hajlandó bajlódni a könyvtári belépővel, ha kellett a fontos infót itt jegyeztem le magamnak és majd szépen átírtam otthon magamnak összefüggő mondatokba. Valahol az egzotikus növények részlegén lehettem – nem amúgy, egyszerűen csak annyi volt kiírva, hogy növénytan, aztán boldoguljon el az ember fia, ha akar itt, több polcon keresztül. Ha hallgattam volna a könyvtáros tanácsára, hogy a számítógépen simán kikereshetem a szerzőt és a könyvről a hasznos infókat kidobja nekem, de ehelyett a könyvek okozta káoszban vesztem el.
Megadóan kullogok vissza a számítógépekhez és ülök le az egyikhez, csak annyi időre amíg a könyv címét kikeresem és a sort is, hogy hol van. Jobb ötlet hiányában a mobilomba jegyzem le a sort és a számozást is, meg a könyv sorszámát is, nem bonyolult szerencsére.
Fel is pattanok s, megyek vissza a növénytan részlegre, csak két sorral odébb. Háh! Mire rájövök, hogy nem a megfelelő sorban vagyok, addig a csillagok is leszálnak és a zöld kód valószínűleg többször hangzik el, mint kéne – már ha elhangzik egyáltalán. Körüzenetet vagy a közös csopiba nem írtam, hogy hol vagyok. Minek? Amíg nem a komodói varánusz (ez a Hydra akar lenni valójában) valamelyik hadiszállását keresem, addig nincs baj szerintem. Bár igaz Bloomnak szóltam, hogy itt vagyok, legalább az ember variánsa tudja, hogy hol találja meg őt. Neki is elmondtam, hogy nyakig ülők a szakdolgozati téma leadási határideje előtt és valami bevezetőt is kéne írnom, de lövésem sincs perpillanat, hogy miként adhatnám elő az ötletem elfogadhatóan. Ezért vagyok itt, ezért keresek valami ősrégi dolgot, ami eleget porosodott már ahhoz, hogy újra felcsillanjon az égbolton és úgy száguldjon lefele, mintha valami aszteroida lenne. Na jó, vissza a fellegekből a földre. Hol is van ez az Ősi növények nyomában Ewan Griffithstől?* Kiszámoltam, nem a polc alján volt, hanem a legtetején basszus. Még a könyvtári létrán is ott ácsorgott valaki, aki gondolom most mászott fel rá. Türelmetlen persze nem akartam lenni, ő kaparintotta meg először, szóval nincs más dolgom, mint szépen kivárni. De ha már ugyanazon a polcon keresett, ami nekem kellett, akkor úgy döntöttem megszólítom és felnézek rá.
- Ne haragudj! Egy hosszú karnyújtásnyira kellene legyen ott egy Ewan Griffiths könyv, kemény borítójú. Leadnád nekem kérlek?

// * A valóságban nincs ilyen könyv, csak kitaláció az egész. //

_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 304
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.