Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Fatális Fordulat - E&D

Szomb. Nov. 11, 2023 6:01 pm



Elsa
Lower East Side

Neverendingcycle



Az utat szótlanul ülöm végig, amitől csak még inkább hallhatónak érztékelem a fejem felett Damoklész kardjaként lebegő, képzeletbeli óra irritálóan hangos kattogását, hogy gunyoros monotonitásával adhassa tudtomra, mekkora hibát követek el azzal, hogy az abszolút szükségesnél jóval több időt töltök máris egyetlen helyen. De eféle emlékeztetők nélkül is tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy ez számomra lépéshátrányt jelent. És nem csupán azért, mert New York majdhogynem ismeretlen terep a számomra, de azért is, mert az idő múlásával növekedhetnek a kiszámíthatatlan tényezők. Eric nem véletlenül tanította azt, hogy pusztán addig maradjak egy városban, amíg a melót el nem végzem. Ugyanakkor azt sem volt rest a tudtomra adni, hogy a be nem végzett munka szóba sem jöhet. Így hát ezen a ponton magammal viaskodok, s mindazzal, amely szabályok és irányvonalak között felnőttem. Indulnom kéne. Továbbállni. De még nem vagyok eléggé felfegyverkezve. Még nem állok készen. Azzal áltatom magam, hogy ez a következő lesz az utolsó állomás, ott fogom megtalálni, amit keresek. Már nem először ringatom magamat ebbe a hitbe. A zsigereimben érzem, hogy ez a kockáztatás még csúnyán vissza fog ütni.
- Nagyon remélem, hogy ez ígéretesebb lesz, mint az előző informátorod. - most először szólalok meg, mióta elindultunk a lakosztályától. Szívem szerint a megboldogult Barton Blaze "megörökölt" motorával jöttem volna, de taktikailag nem tudtam cáfolni, hogy Ellie autója célravezetőbb lehet a találkozóhoz. Elvégre, az ő kontaktja, és a vadászok nem az idegenek felé megelőlegezett bizalmukról híresek. Az ilyesmi az életükbe kerülhet. Úgyhogy elfogadtam sorsomat az anyósülésen, ha már valaki annyira bizalmatlan, hogy nem akarta rám bízni a vezetést. Leállhattam volna vitatkozni, de a látszat ellenére azért még léteznek olyan dolgok a világban, amit tudok tisztelni, viszont ettől még nem kendőzöm örömömet, mikor végre megállunk és kiszállhatok.
- Ki gondolta volna, hogy a szupervadász ennyire be fogja tartani a sebességkorlátozást. - nem ez a legfőbb oka a morózus hangulatomnak, de ha nem élcelődök vele, a végén még azt feltételezné rólam, hogy hajlandó vagyok bármilyen mértékben megkönnyíteni az életét. Pedig már az első találkozásunk alkalmával kristálytisztává válhatott számára, hogy ez nem így lesz. Persze, lehetnék akár hálás is a segítségéért, de ennyi szórakozást még megengedek magamnak.
- Nyugtass meg, hogy ezt a helyet a találkozó miatt adta meg és nem azért, mert itt tárolja a feljegyzéseket. - bökök fejemmel az enyhén szólva is szebb napokat látott épület felé. Ránézésre valamiféle raktárház, de nehéz volna a jelenlegi állapotában megítélni, hogy a felépítésére szánt pénzt lopták el és emiatt sosem fejezték be a munkálatokat vagy a lebontása stagnál már évek óta. Akárhogy is, ott már gáz van, ha a meszelt falakon a színes graffitik szívderítőbb látványt nyújtanak, mint az egész, ablakokat maximum az emlékeiből ismerő hely.
- Biztos vagy benne, hogy megbízható? - nyugodtan a szememre hányhatja, hogy a paranoia beszél belőlem, de nekem valami nem tetszik ebben az egészben. Nem látom be, miért akarna egy ilyen elhagyatott lokáción tárolni bárki bármit, nulla védelem és biztonság mellett.



Somone's gonna need a grave
@HyeRi Codes


Danny Ketch
Hozzászólások száma : 33
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Démonvadász
Ki van a képen? : Matthew Daddario
Danny Ketch
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Nov. 12, 2023 4:52 pm


Kis kirándulás



18:36
Lower East Side
Danny


Hát ez a csávó úgy felforgatta az életemet, ahogy az kell. Konkrétan egy idegent valamiért megengedtem, hogy beköltözzön hozzám, és napok óta együtt kutatunk neki válaszokért. Na meg némi extrákkal, ami miatt magamra se ismerek, de egyáltalán nem bánom. Eléggé elzárkóztam az utóbbi időben, és magányos, normális életet akartam kipróbálni. De már ennyire magányosat, hogy ezt mind megettem, és belementem. És valamiért ezt nem bánom, nem érzem egyáltalán gáznak.
Viszont a napok kutatásai semmit nem találtunk, csak némi említést tettek átkokról, és került elő a neve Mephisto-nak. Anyámat nehéz elérni, ahogy Cullan-t is, de ő oda adta ismerősének, akiben nagyon megbízni. Napokba megejtettem pár telefonhívást is, Michael valami idiótának adta meg a számom, aki csak elvetemült elméleteit osztotta meg.
- Én is. Michael megesküdött, hogy tud valamit. Azt nem mondta, hogy bolond is. - valószínűleg lehet tényleg látta Mephisto-t, csak az is biztos, hogy a látványtól teljesen meggárgyult.
Közbe leérünk a garázsba, becsipogtatom az autót, aki már alig várta hogy elvigyem egy körre.
- Itt vagyok kicsikém. - szólok oda gyöngyszememnek. Hát na, BMW M3 CS nem mindenkinek adatik meg. Imádom a sport autókat. Bár annyira nem értek hozzájuk, azt tudom, ha valahova gyorsan el kell jutnom ezzel a zöld szörnyeteggel menni fog. És tuti nem adom át a kormányt, ennyire nem vagyunk még jóban.
Mikor a találka helyre érünk, csak szúrós tekintettel fogadom, szúrós megjegyzését.
- Ha leállítanának a zsaruk, nem tudom mennyivel értél volna ide gyorsabban, drágám. - mosolygok rá gúnyosan, miközben végig simítok a karját, bár legszívesebben beleütnék. - Arról nem is beszélve, hogy pont a feltűnést akarjuk elkerülni. - nos igen, itt már várom a szúrós megjegyzését az autómat illetően, ugyanis nem egy rejtőzködő darab.
Körülnézek, és valóban nem valami biztató a helyszín. Utána néztem ugyan, de azért ez eléggé kiábrándító.
- Cullan öcsém ismerőse, mondtam már. Öcsémnél voltak a feljegyzések, ő csak futár, átutazóban áll meg itt. - legalábbis nagyon remélem.Legalábbis nagyon remélem, sms-ben kaptam meg a találkozó időpontját.
- Nem tudom mitől parázol, úgy sem tudnak minket elintézni, ha csapda is lenne.  - mondom ki hangosan, de inkább magam nyugtatva ezzel. Az emberek veszélyesebbek tudnak lenni, mint a szörnyek. A szörnyek ösztönből támadnak, az emberek ésszel... már amelyik persze.
- Még tíz perc van hátra a találka időpántjáig. - nézem a telefonomat, majd az üzeneteimet. Cullan-nek azért köldök egy üzit, hogy nagyon remélem nem valami idiótát küldött ide. Mert a találka hely, ha átutazóban van az ember, ha nem akkor is gáz. Raktárház, az tuti szépen megvárjuk kint.
 


emme

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 99
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Nov. 12, 2023 7:19 pm



Elsa
Lower East Side

Neverendingcycle



Közel sem az első hazugság lenne az életemben, amelyet előhúzok a tarsolyomból, de az, hogy szavaival sikerült eloszlatnia az aggályaimból képződött, vastag esőfelhőréteget, ott lenne valahol a toplista első felében. Azon belül a vége felé valahol, de rákerülne. Az őszinteségét értékelvén megtehetném, hogy szó nélkül hagyom az egészet, de az nem én lennék.
- Miért? Ha te akarnál rásózni egy bolondot egy gyanútlan kollégára, te talán beszámolsz a piszkos részletekről? - nevezhetnénk költőinek is a kérdést, de az érvem mellé vetek rá egy kíváncsi, fürkésző pillantást. Azt már megtapasztaltam, hogy Ellie többször játszik nyílt lapokkal, mint amihez általában hozzá vagyok szokva az emberektől, és sokkal többször, ha az én statisztikámat használjuk összehasonlítási alapnak. Mégis, kétlem, hogy ő hasonló szituációban ennyire maga ellen dolgozna. Én biztos nem tenném. Igaz, én vetemedtem már aljasabb módszerekhez is.
- Azért azt tisztázzuk a meghitt autókázás közben, hogy mit is mondott pontosan, oké? Amikor beszámolt erről az informátorról, akkor azt mondta, hogy látott valamit, vagy azt, hogy van valami a birtokában, ami a hasznomra lehet? - csak mert eddig Ellie nem annyira eresztette bő lére a részleteket. Ma délután közölte, hogy van egy újabb nyom, de ennél nem kötött az orromra sokkal többet. És a világért sem akarom megölni a hangulatot, de ha az első esetről van szó, akkor momentán nagy sebességgel rohanunk egy betonfal felé. Amennyire tudjuk, az ürge, vagy nő, pizsamás egereket is láthatott. Nem ő lenne az első, akinek az elméje összeroppan mindattól, amit egy vadász általánosságban megtapasztal az utazásai során.
- Egy csinos nőt, aki ilyen autóban száguldozik, kisebb eséllyel fognak lemeszelni. A legtöbb zsaru gerinctelen és könnyebb prédákra utaznak, akikről lerí, hogy megszorongathatóak, mert az nekik plusz egy koponya az őrsön, amitől nőhet a pöcsük. - de fontos kiemelni, hogy ezalatt a "legtöbb" fakabátot értettem, ezért fontosnak érzem áttérni a jelvényesek egy másik csoportjára:
- Amennyiben mégis megállítanának, azt olyan fogja tenni, aki az autó láttán egyedül a tehetős hátteredet látja. Vagyis könnyű pénzt remél, amit zsebrevághat. Neked pedig aprópénz az, amivel a csótányok beérik. - az eszmefuttatás lényege, hogy nem bizonyultak volna lassító tényezőnek. De őnála a kormány, így én legfeljebb az ördögöt játszom a vállán. Aminek, az adott kontextusban, megvan a maga iróniája.
- Ó, igen, mert ebben a feszülős nadrágban kimondottan hihető, hogy valahol a környéken laksz és éppen erre jártál a kora esti sétád közben. - bizonyos szempontból nem panaszkodok, legalább van valami jó látvány is ezen a környéken. Más szempontból: kit akar áltatni a feltűnés elkerülésével? Senki nem hinné el, hogy egy olyan csaj, mint ő, bárminemű ok nélkül eljönne egy ilyen helyre levegőzni.
- Nem hibáztatom érte. - dörmögöm magam elé, amikor azt említi, hogy a futár csupán átutazóban van. Ha bizonyos körülmények nem lennének adottak, én magam sem tartózkodtam volna itt egy éjszakánál többet.
- Valaki nagyon optimista. Főleg, ha azt vesszük figyelembe, hogy tiszta célpontok vagyunk nyílt terepen. Ha az épületben ellenséges erők bújtak meg, előnyben vannak a rálátás miatt. - ahhoz képest, hogy egy alapvetően komoly aggodalomra okot adó biztonsági problémát vázolok fel, sikerül teljesen tárgyilagos hangon közölnöm a nyers valóságot.
- Azt már tudjuk, hogy nem egy előbb érkező típus. - ha esetleg csodálkozott volna, hogy mindenbe bele tudok-e kötni, akkor a válasz igen.



Somone's gonna need a grave
@HyeRi Codes


Danny Ketch
Hozzászólások száma : 33
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Démonvadász
Ki van a képen? : Matthew Daddario
Danny Ketch
• doing bad for good reasons •

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Nov. 13, 2023 5:30 pm


Kis kirándulás



18:45
Lower East Side
Danny



Ezzel olyan szinten nem tudok vitába szállni, hogy maga Michael se mondható százasnak. Így csak sóhajtva megadom magam.
- Jó mondjuk azt is tisztázzuk, hogy mindenki bolond ebbe a szakmába. - nézek rá, majd azért elvigyorodom, ebbe semmi sértő nem volt, meg ehhez mind a ketten hozzászoktunk az elmúlt pár napban.
- Most melyiket kérdezed? Még Michaelénél tartunk, vagy akihez most tartunk?   - kérdezem miközben beszállunk, és kihajtok a parkolóból.
-  Az a csávó azt mondta, hogy találkozott vele. Látta magát az ördögöt, és minden éjszaka megjelenik neki álmában, hogy élete végéig kísértse. És semmi több infót nem mondott, csak annyit, hogy tartuk magunkat távol tőle. Semmi konkrét nem volt nála ami hasznunkra válik. De ha gondolod, akkor meglátogathatjuk, hátha szót értetek.   - forgatom a szemem. Azért jól esne tőle több hála is, szóban is nem csak éjszaka.
Majd szépen, hidegvérrel oda érünk. Mi a jó francért tapostam volna a gázra, ha direkt előbb indulunk, hogy kényelmesen a találkozó időpontra érjünk. És így is sikerült, mi több picit előbb is.
- Tudom, hogy csak kötözködsz, ez valamikor izgató is tud lenni, de most csak megcsapnálak. - vigyorgok rá kedvesen. - De a bókokat megtartom, tudsz te ha akarsz. - elismerően bólintok. Feszülős nadrágos megjegyzésén csak hátra nézek a fenekem felé.
- Ugye, hogy jó ebbe? Kösziii... - viccelem el a dolgot, valamivel el kell húzni az időt.
Most komolyan arról beszélt, hogy tiszta célpontok vagyunk. Könyörgöm. Csak sóhajtok.
- Miért akarna bárki elkapni minket? Rád vadászik valaki? Mert jó lenne most közölnöd. Nekem meg tudod hogy tök mindegy, gyakorlatilag sérthetetlen vagyok. - nem hiába nagy a szám.
Pár percet várunk még, és végre háromnegyed. Abban a pillanatban valaki kijön, azaz megjelenik a raktárépület ajtajában. Mint egy patkány, alacsony, össze van görnyedve, és valamit szorongat a kezébe.
- Sérthetetlen vagyok, de attól még a hideg is kirázz attól a fickótól, pedig láttam egyet smást.   - lököm előre Danny-t, hogy menjen előre. Mennék én is, de így viccesebb, legalább érezze férfinak magát, és nekem is kicsit jól esik a belső nőmnek, mindig fejjel megyek a falnak.
 


emme

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 99
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szer. Nov. 15, 2023 7:02 pm



Elsa
Lower East Side

Neverendingcycle



Egyetértő bólintással nyugtázom, amit arról mond, hogy gyakorlatilag senki sem százzal fut, aki ilyesmikbe vág bele, mint mi. Magam sem mondhattam volna jobban. De azért különbség van a funkcionális őrültek és az olyanok között, akik elég mélyre jutottak a nyúl üregében ahhoz, hogy a saját árnyékuk helyébe is ott sem lévő rémalakokat hallucinálnak. Ezzel viszont nem huzakodok elő azonnal, nehogy úgy érezze, mindenképp aláásni próbálom az előkerülő információt. Mégis, az alapján, amit a forrásról megoszt, egy fáradt nyögés kíséretében döntöm neki fejemet az ülés támlájának, majd ismétlem meg ugyanezt a mozdulatot valamivel nagyobb erővel, annak reményében, hogy csak álmodom az egészet és ettől majd felébredek.
- Ez aztán pazar! Tehát a lehetőségeink között már olyan holdkóros is van, aki szerint az alvilág egyik ősöreg entitásának nincs jobb dolga, mint azt kikukkolni, hogy valaki ruhában bújik-e ágyba vagy sem. - aki vámpírok és hasonló férgek között tengeti az éjszakáit, az ne csodálkozzon azon, ha szerez magának néhány nem éppen hézköznapi ellenséget. De kísértés? Ez komoly? A pasas valószínűleg erősen rákapott a piára, esetleg még valami erősebbre is, és elkezdte maga elé látni azt a csomó gagyi horrorfilmet, amit az évek alatt láthatott.
- Kihagyom. Talán majd ha már beszedte a felírt gyógyszereit, akkor szóba kerülhet. Addig kénytelenek leszünk abban bízni, hogy akihez most tartunk, nem egy tábortűz mellett hallott mesével akarja rabolni az időnket. - ha mégis, nem tudom azt ígérni, hogy szépen fogok viselkedni. Általában nem jellemző rám, hogy aktívan keresném a konfliktust a kollégákkal, de ebben az esetben szívesen teszek majd kivételt, hogy az első ölésre lakalmas tárgyat feldugjam a fószernek.
- Vigyázz, ez kezd veszélyesen közelíteni ahhoz, hogy hiányozni fog a kötözködésem, amikor lelépek! - pillantok rá felvont szemöldökkel az "izgató" szóra. Még a végén azt fogom gondolni, hogy a szupervadász egészen megkedvelt.
- Vannak jó pillanataim. - vonok vállat, de azért a szám sarkában bújkál egy kis mosoly, hiszen ezekről ők is tud, noha azokat a pillanatokat általában más körülmények között szoktam megcsillogtatni.
- Még nem vadászik rám senki. De tekintve, hogy pontosan mi miatt kerestelek fel, ez bármelyik pillanatban megváltozhat. - azt hittem, ezt már tisztáztuk. Nem véletlenül kellett volna már rég továbbállnom, és nem véletlenül vagyok most sem türelmetlen. Nevezheti ezt üldözési mániának, ha szeretné, de ettől még a lehetőség nagyon is fennáll.
- Tényleg? Nem is említetted! Keveset beszélsz a képességeidről. - megengedek magamnak egy pimasz félmosolyt. Nem vagyok rest emlékeztetni rá, hogy az adottságai némileg a fejébe szálltak. Lehet, hogy oda juttatta, ahol most tart, ettől viszont még nem lesz legyőzhetetlen. Senki sem az. Ám a strapabírását nem vonom kétségbe. Hadd legyen meg az ő öröme is, nem vagyok önző. Teljesen.
- Szerencsédre, híresen jók a kommunikációs képességeim! - odalépek a felbukkanó alakhoz, ha már Miss Sérthetetlen olyan kedvesen előre tessékelt.
- Követtek titeket? - a görnyedő férfialak hangja is remegős. A szavai kapnak valami szokatlan fátyolt tőle.
- Igen. A vállaimra telepedett ördögök. Lucifer és Asmodeus.
Hiába a nyilvánvalóan szarkasztikusnak szánt megjegyzés, amivel oldani próbáltam a légkört, a férfi összerezzen. Amire én felsóhajtok. Ezért nem szoktam erőltetni a poénkodást. Sose ment.
- Nem követtek. Lehetne szó róla, hogy azután kapj szívrohamot, hogy átadtad, amid van?
Remegő kezei elkezdenek felemelkedni, hogy átnyújtsa a kendőbe bugyolált tárgyat, a formáiból kiindulva, egy könyvecskét, ám félúton megállnak mozdulatukban.
- Különleges érzés ám veletek találkozni. - a hangja teljesen megváltozik, kiveszett belőle a remegés, amitől szavai szimpla suttogásnak érződtek alig néhány pillanattal ezelőtt, és ahogy rám, majd Elsára fordítja tekintetét, pupillái feketesége elkezd kiterjedni teljes íriszeire.
- Gondolom, ez nem természetes a te informátoraidnál. - szánom a szavakat Ellienek, miközben fegyverem felé csúsztatom a kezemet.



Somone's gonna need a grave
@HyeRi Codes


Danny Ketch
Hozzászólások száma : 33
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Démonvadász
Ki van a képen? : Matthew Daddario
Danny Ketch
• doing bad for good reasons •

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 17, 2023 9:22 am


Kis kirándulás



18:50
Lower East Side
Danny



Kisség ideges, szóval ezt nem rovom fel neki, a helyzetét megértem, és én is ideges lennék, ha a napjaim megvannak számlálva. A stílusával ellentétben ezért is segítek neki, asszem megsajnáltam, és meg is kedveltem, vagy mi...
Ezt is stílust meg tudom kezelni, sok férfi vadász van, a fizikumuk miatt inkább ők választják ezt az életet, a női vadászok leginkább beleszületnek, de azok közül sem mind, követi ezt. Engem eleve a név kötelezett, meg, nem is tudom... nem tudom más menne e, olyan egyértelmű volt, hogy ezt csináljam.
- Nem rég kezdtük el, nagyon mázlistának kell lenni, ha egy kutatási eredmény már megvan egy héten belül. Szerintem még nincs ok a pánikra. - mondom, valóban teljesen nyugodtan. - Ez csak az első forrás volt, most megyünk a másodikhoz, az is lehet az ötödik fog érdemes infót adni. Tudom neked ketyeg az időd, tisztában vagyok vele, felfogtam. De itt vagyok segítek. - komolyan gondolom. Bár nem tudom mennyire nyugtatja meg ez a tény, nem tudom hogy mit gondol rólam, és minek tekint engem... csak egy kóbor numerás segítségnek, vagy vajon azért komolyabban vesz. Nem beszélgetünk ilyenekről. Én meg csak nőből vagyok, bár a szívemet péppé zúzták.
- Miért, én nem hiányoznék?   - kérdezem pillázva, de azért elvigyorodom a dolgot. Azért kicsit megsértődnék ha erre nem kapnék pozitív választ. Én meg, hát... kezdek hozzászokni.
- Nem kérdezted, és nem titok. Már eleve úgy születtem, hogy van némi a genetikailag bennem a vérkőből. Az átoklények mérgei ellen hatástalan vagyok, sőt kiüríti a vérem a fertőzést belőlük. Azért is van ennyi rúna tetoválásom, sok a heg, legalább így jobban néz ki. - vonom meg a vállam, többen megharapnak, és ráfaragtak. - A fizikai kő viszont több előnnyel felruház. Mielőtt azon agyalnál, akkor búcsú ajándékként elviszed, ne tedd, mert belehalsz. Csak apám vérvonala tudja viselni, és aktiválni. - mondom egyszerűen. Ő is mindent elmondott - azt hiszem - az átkáról, meg amit magáról tud, így úgy érzem így fair, ha én is elmondom.
-  Na akkor pláne jól döntöttem. - vigyorgok a kommunikációs dologra, majd előre megy, én pedig követem. Az illető eléggé elővigyázatos, vagyis inkább úgy tűnik számomra, mintha beteg lenne. Cullen azt mondta, hogy egy fiatal vadász haverja, nos ő inkább tűnik leharcoltnak és ezzel idősebbnek. Vagy elbántak vele, vagy nem azzal az emberrel van dolgunk, vagy öcsémnek teljesen mást jelent a fiatal.
-  Nem, nem stimmel valami, szerintem...   - ekkora pillanatok alatt már rám is ugrik, a földre terít, és a nyakláncomat akarja letépni, ami megégeti a kezét, én fogom és jó távolra lököm. De Dannél már kezében van a fegyvere, neki most több lehetősége van a támadásra. Enyhe égető érzést érzek a nyakamnál, már rég megszoktam, de egy ideje nem támadtak meg. Felszisszenek, majd megyek, hogy segítsek, de már bent vannak a sötét raktárba...
 


emme

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 99
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Kedd Nov. 21, 2023 10:28 am



Elsa
Lower East Side

Neverendingcycle



Eric mindig igyekezett arra tanítani, hogy a félelem egy olyan luxus, amit a magunkfajták nem engedhetnek meg. Ha mégis érezzük, a legjobb, ha helyettesítjük valamivel, így a szaga elnyomható a predátorok elől. Ő ezt a folytonos számításaival és előre tervezgetésével érte el, s nem egyszer okozott köztünk némi, vagy inkább meglehetősen gyakori, súrlódást az, hogy én nem feltétlenül követtem ebben az ő példáját. A helyzet az, hogy a kiképzések és paranoid rigolyák rendszerében nevelkedtem, de mégsem ez volt az, mi távol tartotta a félelmet, mert nemigen volt mit távol tartani. Szerintem Eric tudta ezt. Észlelte minden egyes átgondolatlanabb húzásomban, felesleges kockázatvállalásomban, és nem tetszett neki, amit látott. Talán azért, met annyira különbözött mondattól, amihez ő tartotta magát vagy talán éppen azért, mert egy fiatalabb, s impulzívabb önmagát vélte benne felismerni. Akárhogy is, ez jut eszembe, mikor Elsa a pánikot említi, arcomon pedig a szó nyomán apró fintor villan át. Félnék? Tagadhatatlan tény, hogy nem valami csábító az örök kárhozat gondolata, de ha teljesen őszinte akarok lenni önmagammal, most sem bénító pánikot érzek, mikor erre gondolok. Inkább zsibbadtságot. Ürességet. Nem sok mindent hagynék hátra, egyedül a bosszantó tudatot, hogy a küldetésem még nem ért véget. Mindig csak a misszió számít, semmi más.
- És mi lesz a nyugállománnyal? - pillantok rá egy gonoszkodó mosoly kíséretében. Értékelem a segítségét, még ha ez a legtöbbször nem is látszik rajtam, viszont ő visszavonult, és végső soron, bármit találjunk az ügyemmel kapcsolatban, az az én keresztem lesz, nem az övé. Szóval ő is tudja, ugyanolyan jól, mint én, hogy ez az egész egy átmeneti állapot csupán, és nem fog sokáig tartani. Ami, őrá nézve, a lehető legjobb kimenetelű forgatókönyv.
- A szuperképességű társaságnak határozottan vannak szórakoztató előnyei. - ezt kár lenne tagadni. Ahogy azt is, hogy a kezdeti megjegyzésével ellentétben egyszer sem aludtam a legtávolabbi vendégszobában, mióta nála tartózkodok. Ami a hiányérzetet illeti... megvannak a pillanataink, de az ilyen momentumokba belekapaszkodni komplikált és végzetes lehet. Egyszerű srácként jómagam az egyszerűség híve vagyok.
- A Kő biztonságban van tőlem, nyugi! Ha nem lenne életveszélyes, akkor se tartanék igényt mások családi terhére. - abból kéretlenül is kaptam bőven eleget, mint a mellékelt ábra mutatja. Ráadásul, hallottam már hasonló ereklyékről és az én szememben mindegyiknek több a hátulütője, mint amennyi előnye származik belőle az egyénnek. Semmi sincs ingyen. Ez pedig többszörösen igaz mindenre, aminek bármi köze van a misztikus tanokhoz.
- Különben is, már régebben szemet vetettem Longinus Lándzsájára, minek adnám lejjebb? - ha azt hitte, szünetet fogok tartani a seggarckodásban, csalódást kell okoznom.
- Ez egy enyhe kifejez... - a kezemhez idomul a markolat, de a féreg gyors. Természetellenesen gyors. Talán nem annyira, mint amilyen egy vérszopó lenne, de így is elég ahhoz, hogy a reakcióidőmet kijátssza.
- A rohadt...! - felemlegetném az anyját és a teljes családfáját akár, még úgy is, hogy jól tudom, ezeknek a dögöknek nincs olyanuk. A szorítása erős, akár egy acélsatu, ami a karomra szorul ujjai képében, hogy berántson magával az épület árnyai közé. Nincs értelme elsütnöm a revolvert, így inkább a késem felé nyúlok, ám használatára már nincs időm. Az érintés, amilyen hamar ért el, olyan gyorsan is szűnik meg, a hátam egy betonoszlop kemény támaszát élvezheti pillanatokkal később.
- Te lennél az ú kedvenc? Szánalmas! Másokban legalább több küzdelem volt. - köpi felém a démon a szavait, miközben én a minimális fényviszonyok miatt hang alapján próbálom belőni magamnak az alak pontos pozícióját. Nem segíti a dolgomat, hogy folyamatos mozgásban marad. Nyilván nem ez az első alkalom, hogy megszállt egy vadászt és eleget kutakodott már a fejükben ahhoz, hogy tisztában legyen alapvető stratégiákkal.
- Valóban? Akkor miért nem állsz ide elém és közlöd a szemembe nézve? - van rá egy tippem, hogy miért. De még nem akarom teljes mértékben felhúzni az agyát, mert ha a sejtésem helytállónak bizonyul, akkor a szánalmas kis rohadék most is idegességében köröz körülöttem, dögszagra váró keselyűként. Bánatára, azt még várhatja.
- Bloodstone? - címzem meg a nőt, mikor egy szikuettet mozdulni vélek valamivel távolabb. Genyó húzás, de ha emlékeztetem a démont arra, hogy nem egy-egy elleni a felállás, kizökkenthetem a magabiztosságából, és akkor hibázni fog. Nekem pedig csak ennyi kell. Biztos vagyok benne, hogy a gazdája megdícséri majd otthon.



Somone's gonna need a grave
@HyeRi Codes


Danny Ketch
Hozzászólások száma : 33
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Démonvadász
Ki van a képen? : Matthew Daddario
Danny Ketch
• doing bad for good reasons •

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Nov. 21, 2023 8:05 pm


Kis kirándulás



18:55
Lower East Side
Danny



-A nyugállománnyal nem foglalkozz, tudjuk jól, hogy nem fog sokáig tartani.  - vonom meg a vállam. Kissé csalódottan, hisz tényleg kiakartam szállni. De túl késő ahhoz, be kell valljam magamnak is. Nyakig vagyok benne, és rejtőzködni, más néven élni nem fogok. Bloodstone vagyok, és nem szégyellem.
-Oh igen? Előnyei? - vigyorgok, mire közelebb is lépek hozzá, tartva a tekintetét.
-Nocsak, még némi tisztelet is szorult beléd? Oh Danny meglepsz folyamatosan. - és miért érzem azt, hogy megakarom ismerni? Miért akarom, és félek attól hogy elmegy?
Ez a szemétláda rohadék meglepett, nem kicsit. Nem éreztem az auráját, gyengének mutatta magát. Megégette a kő, és az én bőrömet is, tehát úgy vélem, hogy a kő ellenállt minden erejével. Valószínűleg egy kibaszott démon. Utálom őket. Más szörny a túlélésért öl, vagy egyszerűen ilyenek. A démonok intelligensek, és a szórakozás miatt ölnek. Nehezebb is őket elkapni, főleg ha magasabb osztálybeliek. Mivel látom Dan-el is kibabrált, nem voltam vele egyedül. Pedig olyan jól elbeszélgettünk, még ahhoz képest kedves is volt velem...
Besietek, elővéve az egyik tőrömet, a puskám kocsiban van, és valószínű mit sem ér a démon ellen.
- Jelen. - szólalok meg, mögötte majd mellé lépek. - És? Kihez van szerencsénk? - ugyanis a démonok nagyon szeretnek bemutatkozni, nagyon nagy egóval rendelkeznek. - Na meg melyikünket kereste? Látom ismer téged, de a nyakláncomat is elakarta venni. - elég csúnya égés lett a nyakamon, ami majd estére elmúlik, de ég mint a fene.
 


emme

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 99
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •

Danny Ketch a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Nov. 25, 2023 8:59 pm



Elsa
Lower East Side

Neverendingcycle



A vég mindenkit fáradhatatlan árnyékként követ egész életében, csupán annyi a különbség, hogy néhányunkhoz elég közel férkőzik, s a vállunkra tud hetykén támaszkodni a rövidebb utazás idejére. Nekem ezzel alapvetően nincsen bajom, az élet rendje, hogy ami létrejön, az egyszer el is múlik, azonban aligha tudnám egy "végre" felsóhajtással fogadni a rideg érintést, ha egyszer tudom, hogy a feloldozás és megnyugvás hamis ígéretek csupán. Miként átlátszó hazugság az is, hogy könnyedén szabadulhatok. Sokezer éves ámítás, mellyel a bűntudattal élők lelkén kívánnak könnyíteni, hogy ne vágják fel milliószámra az ereiket. Én ezt nem veszem be, épp ezért nem hat meg különösebben az sem, mikor érzem az oszladozó hullák tengerében fürdőző fenevad leheletét saját bőrömön. Bloodstone kérdése, bár jogos, egy egyszerű vállrándítást vált ki belőlem, ámbár nem vagyok benne biztos, hogy a flegma mozdulatot mennyire látja ebben a vég árnyékai által uralt helységben.
- Jó kérdés, a falhoz vágás közben nem mutatott igazolványt. De ha szeretnéd, elkérhetem a számát. - tudom, nem az ő hibája, hogy megleptek minket, a válasz, vagyis, sokkal inkább az attitűd, melyben azt megfogalmazom, nem is annyira neki szól, hanem azon általános bosszúságomat hivatott enyhíteni, amelyet a démon felbukkanása miatt érzek. Nem is, még csak a pokolfajzat sem megfelelő indok erre. Magamra vagyok dühös. Tudhattam volna, hogy csak idő kérdése, mire valami ilyesmi történik, és a helyzet az, hogy mélyen belül tudtam is.
- Ejnye, Danny fiú, ez fáj! Hát nem emlékszel arra, aki elől kisfiúként remegve bújtál a takaród alá, mert azt hitted, ott van az ágyad alatt és bármikor bánthat? Pedig ott voltam! Az elméd zugában. Minden pillanatban. ÉN irányítottam az életed! - mélyet sóhajtok, már már lemondóan, pillantásomat pedig abba az irányba fordítom, amelyben Elsát sejtem. A szemeim még mindig hozzászokni a sötéthez, de legalább körvonalakat már ki tudok venni. Remélem, Bloodstone köve kompenzálja az átlag emberi látást, kettőnk közül legalább az egyikünk legyen előrébb.
- Örülsz? Elérted, hogy szónokoljon. - forgatom meg a szemeim, bár ezt már több, mint valószínű, hogy ő nem látja. Azt tudom, hogy erős, azt is, hogy ellenálló, kifinomult érzékekről nem igazán beszélgettünk. Ami azt illeti, esetemben maga a beszélgetés is egy meglehetősen erős kifejezés arra, amiben jó vagyok.
- Danny, Danny, Danny, hát illik így beszélni egy hölggyel? Erre tanított az asszony, aki felnevelt? - a torkom egy pillanatra ugyan elszorul, az emlékek áradatán sikerül úrrá lennem, mielőtt azok elérhetnék az elmém előcsarnokát.
- Kimondanád még párszor a nevemet? Nem hallottam elégszer. - ide-oda vándorol a tekintetem a raktárépület falai között, annak reményében, hátha megpillantok egy tovasuhanó árnyat a beszűrődő fény valamely sávjában. Mivel ez nem történik meg, újra Elsához szólok.
- Azt hiszem, a második kérdésedre megkaptuk a választ. - nem próbálna meg a démon ennyire felhúzni idegileg, ha Elsa miatt lenne itt.
- Nagy múltra tekintünk ám vissza, te és én. - mikor ezt mondja, a hang éppen a hátam mögül zendül, de mire odakapom a fejem, a mozgást már magam előtt hallom. Visszatekintés. Ügyes trükk.
- Egy csomó futó kapcsolatom elmondhatja magáról ugyanezt. - úgy érzem, mintha a folytonos mozgás egy pillanatra megtorpanna, majd mikor újra moccan, magam elé lövök egyet. A felhördülés több, mint elég, hogy megerősítse, amit gyanítottam. Nem bánthat engem. Bánatára, ez egy egyirányú utca.
- Állj készenlétben! Reméljük, a kontaktod nem kedvelte a pasast, mert nem fog vele beszélni többet. - nem tervezem életben hagyni, elvégre, ameddig a gazdatest épségben van, a sötét esszencia, amely megszállta, kedvére használhatja, ameddig csak akarja. Remélem, Ellie ezt szintén belátja.



Somone's gonna need a grave
@HyeRi Codes


Danny Ketch
Hozzászólások száma : 33
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Démonvadász
Ki van a képen? : Matthew Daddario
Danny Ketch
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Nov. 27, 2023 8:53 am


Kis kirándulás



19:00
Lower East Side
Danny



Őszintén szólva, erre nem számítottam. Gyorsan történik minden, és dübörög bennem az adrenalin, olyan mértékben, hogy nagyon is vissza kell fognom magam, hogy most azonnal ne rohanjam le a rohadékok. Helyette megállok Danny mellett 1-2 méterrel, a látásom jó, így sötétben is jobban látom átlag embernél a démon körvonalait. Ez valami ritka erős szemétláda lehet, ugyanis a démoni auráját, energiáját sem látom, sem érzékelem.
- Remek, kifogtunk egy szófosó dögöt. - forgatom a szemeim, ugyanis nem szóltam eddig közbe. Úgy tűnik azzal van dolgunk, akiről Danny mesélt, vagy egy közeli csatlósáról, de akkor is rábaszhatunk. Figyelnem kell, oké, hogy szinte sérthetetlen vagyok, de ugyanúgy letudja tépni a fejemet. Illetve Dannyre is figyelnem kell, vigyáznom kell. Nem engedem, hogy elpatkoljon, feladatommá nőtte ki magát a védelme, és hogy megmentsem... bár nem tudom mikor alakultak így a dolgok.
- Ki vagy démon? - kérdezem határozottan, ekkor rám villan vörös tekintete. Még engem is kirázz tőle a hideg, nagyot nyelek. Kezd egyre melegebb lenni itt, érzem, ahogy gyűlnek a homlokomon az izzadság cseppek. Lopva oda nézek Dan-re látom rajta egyre idegesebb, ezzel nem megyünk semmire, azon kívül, hogy előbb vagy utóbb elveszti az eszét, és eszetlenül fog harcolni. Ezt a luxus ez esetben nem engedhetjük meg magunknak, nem egy sarki szörnnyel van dolgunk.
- Ha igen, ha nem, már valószínűleg rég halott, csupán bábnak használja a testét. - emelem fel a fegyverem. -Elég a szarakodásból. - támadok, a fegyverem valamin megcsillan, de nem érek el a démonig, ugyanis eltűnt mire oda értem volna hozzá. Majd erős nyomást érzek a hátamba, és neki vágódok a falnak. Nem kellemes, asszem a vállam ki is ugrik, alig tudok feltámaszkodni. Lihegek a fájdalomtól, oké gyorsan regenerálódok, de attól még érzem a fájdalmat. Muszáj vagyok vissza tenni a vállamat, mielőtt mennék Dannynek segíteni, de szinte alig látom a csatájukat, valószínűleg az történhet, mert hallom, de alig látok valamit...
 


emme

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 99
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Kedd Nov. 28, 2023 11:41 am



Elsa
Lower East Side

Neverendingcycle



Élek a sötétség nyújtotta felajánlással, hogy megforgathassam szemeim a másik tudta nélkül. Még úgy is, hogy részben igazat adok Elsa szavainak, képtelen vagyok visszafogni a felszín felé igyekvő megjegyzésemet:
- Te hiányoltál róla az imént információt. Azt már nem tetted hozzá, hogy szűrje is őket. - ujjal mutogatásnak hangozhat, pedig enyhén unott hangon, tárgyilagosan osztom meg vele véleményemet. Ha azt szerette volna, hogy az ellenlábasunk inkább írásban foglalja össze a fontosabb pontokat, akkor az erre vonatkotkozó igényt előbb kellett volna tisztázni a jelenlévő felekkel.
- Miért nem válaszolsz erre te, Danny fiú? A válasz ott van a nyelved hegyén, a haragod elárulja. - nem téved. Már akkor gyanússá vált a valódi kiléte, amikor elkezdett a közös múltról dumálni. És mivel a délvidéki nagyfőnökét kizárhatjuk, nem sok jelölt marad, aki megfelelne a nem valami hétköznapi kritériumoknak.
- Necrosis. - olyan ízt hagy maga után a számban a név, mintha rohadt almát öblítettem volna le egy hányásízű cukorkával.
Megható, hogy megjegyezted! - olyan nevetés kíséretében suttogja szavait a levegőbe, mint egy tüdőbeteg, akit éppen most kötnek rá a lélegeztetőgépekre.
- Ha már így érzelgősködünk, nekem is volna egy baráti javaslatom. Húzz vissza apucihoz és mutass be neki a nevemben! - a nevetése abbamarad. Nem meglepő. Ez csupán egy újabb megerősítés. Ami azt jelenti, hogy baszhatja. És ezt ő is nagyon jól tudja.
- Várj! - figyelmeztetném Elsát, hogy ne támadjon, de mire kinyújthatnám a karomat, hogy ujjaimat a csuklója köré fonhassam, addigra már késő. Előrelendül, én pedig hallomásból vagyok kénytelen arra a következtetésre jutni, hogy a csapása nem ért célt. Helyette, ha jól sejtem, inkább vele dobtak célba. És még engem tart Eric impulzívnak!
- Fogalmad sincs, kivel szórakozol, tiszteletlen kis patkány! - a leheletét a bőrömön érzem. Halomban álló kutyatetetemek rothadó bűze tódul felém.
- Érzékeny pontra tapintottam? Ebben jó vagyok! - félmosolyra húzódnak az ajkaim. Hiába a közelség, annyit ér el vele, hogy érzem rajta a szenvedélyes gyűlölettel keveredő hezitálást.
- Mi a baj? Ha annyira nem vagyok azzal tisztában, hogy kivel van dolgom, miért nem világosítasz fel? - valósággal sziszeg a fülembe a méregfogú bestia. Embertelen torokhanggal válaszol. Jó kérdés, hogy ez valami alvilági nyelvezet része akart-e lenni vagy csak felokádott kicsit a szájába.
- Mert nem bánthatsz, nem igaz? Ez biztosan felzabálhat belülről. Szóval, hogy lásd, neked kivel van dolgod, most egy halandó ajánl egy alkut: húzd vissza azt a többezer éves, kukacosodó beleidet abba a katlanba, amiből előmásztál és akkor a tulajdonosod nem szerez majd tudomást az iménti lázadozásodról. - csend. Ez követi egyedül a magabiztosan csendülő ajánlatot. Talán így a legjobb. Legideálisabb esetben a Necro belemegy az üzletbe és eltakarodik. Legrosszabb kimenetel esetén időt nyerek Elsának, aki egy második próbálkozással kinyírhatja a tétovázó entitás porhüvelyét.



Somone's gonna need a grave
@HyeRi Codes


Danny Ketch
Hozzászólások száma : 33
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Démonvadász
Ki van a képen? : Matthew Daddario
Danny Ketch
• doing bad for good reasons •

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Nov. 30, 2023 10:48 am


Kis kirándulás



19:00
Lower East Side
Danny



Összeszorított szájjal tűröm, mikor vissza pattintom a vállamat. Kissé levert a víz, kell egy pár másodperc amíg pihegek keveset, hogy össze szedjem magam. Behunyom a szemem, megfogom automatikusan a nyakláncomat. Majd felkelek, valahol Dan közelében lehet az a mocsok, be nem áll a szája. Amíg Dan elvonja a figyelmét a szövegével, másodpercek tört része alatt mögé rohanok, majd lecsapom a fejét, majd a mellkasába is döfök egyet, biztos ami ziher. Csak kapkodom a levegőt, majd ránézek a Danre.
- Jól vagy? - bár látom tökéletesen van fizikailag, csak én húztam a rövidebbet. De lelkileg lehet jobban megviselte a dolog. - Csak a fizikai testet öltem meg, a démont kötve hiszem elég volt ennyi. Csak vissza ment a redvájába. - közelebb megyek hozzá.
- Sajnálom, abból amit róluk olvastunk, ezek mindenhol megfigyelhetnek minket. Lehet nem akarják, hogy megtudjuk, hogy lehetséges megkerülni az átkot. - valószínűleg elvette a naplót, és meg is semmisítette. Ezek szerint előrébb járnak egy lépéssel.
-El kell tűnnünk innen, ha még akar velünk szórakozni, keres egy másik testet és vissza jön. - sóhajtok, majd megfogom a karját.
- Sajnálom, ez nem jött össze. De nem adjuk fel. - mosolyodom el. Most már én is belekeveredtem, és szeretnék segíteni. Végre felpezsdültem, és... tényleg ez való nekem. Végülis csak Japánba akartam utazni jövő hónapban, de ott is csak yokai-okkal foglalkoztam volna, tanulmányoztam volna az ottani démonológiát, és a szörnyeket. Itt legalább segíthetek. Japán megvár.
Nem tudom mennyire sikerült Dant megnyugtatni, nehéz bármilyen érzelmet kicsikarni belőle, ami általában nem zavar, én is ilyen lettem, de néha azért frusztráló. Valamiért ezt is feladatnak tekintem, hogy bármilyen érzelmes kicsikarhassak belőle...
- Menjünk haza és...
Ekkor megint mocorgás hallatszik, több, nem is egy. Csak összenézünk...
 

emme

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 99
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •

Danny Ketch a Nap Antihősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Dec. 13, 2023 9:49 pm
Wicked hunt
Imagine if you knew of the existence of creatures of the night who thrived on human suffering. Now imagine that you had the power to hunt them down and avenge the suffering they had caused.
A szorítás erősödik rajtam, a a közelségtől és a mélységi bűztől, ami felém árad, kezdek kifogyni a csípős megjegyzésekből, de tudom, ha most engedek az impulzívabb oldalamnak és megpróbálok még azelőtt kiszabadulni a fogásból, hogy Bloodstone a célpont mögé érhetne, azzal csak annyit érnék el, hogy mindkettőnk esélyeit rontom. A legjobb kártyánk, hogy a démon azt hiszi, minden pontosan úgy alakul, ahogyan ő akarta. Eric nem egyszer mutatott már rá, hogy az eféle, szerinte toxikus magabiztosság lerombol mindent, amit az emberpróbáló edzések és egy jól átgondolt stratégia felépíthet. Még szerencse, hogy nincs itt, így nem tudja az orrom alá dörgölni az igazát.
Így csupán azzal kell majd foglalkoznom, nehogy a sikeresen végrehajtott mentés akkora löketet adjon a vöröshajú szupervadásznak, hogy repülni kezdjen tőle, akármennyire passzolna ez a korábban már hangoztatott "sebezhetetlenségéhez". Erre azonban ráérek akkor, miután már sikerült néhány mélyebb levegővétellel minimálisan lenyugtatni a kedélyeimet. Nem haraptunk fűbe, ez igaz, de ettől még nem nevezném a kirándulásunkat győzelemnek.
- Amennyire jól szoktam lenni. ─ dörmögöm a kérdés hallatán, egy ingerült mozdulattal rúgva arrébb a szerencsétlen fószer törzsét vesztett kobakját. Azt hiszem, megegyezhetünk benne, hogy a jelenlegi helyzetben a "jól" elég tág fogalom ahhoz, hogy ne kelljen beszélgetnünk a nyilvánvalóról. De azért, valamilyen fura oknál fogva, azt sem akarom, hogy miattam, egy félig idegen srác miatt aggódjon, így hát néhány másodperc csend után megcsillogtatom a szokásos modoromat:
- Miért? Akadt egy érdeklődő arra a vendégszobára, hogy ennyire meg akarsz tőlem szabadulni? ─ megtoldom egy gonoszkás félmosollyal szavaimat, hogy a hanglejtésem mellett lássa is, nem szükséges komolyan vennie a kérdést.
- Igen, ez valószínű. Idős a rohadék, és előkelő pozíciót tölt be. Kétlem, hogy a főnöke hagyná az egyik kedvenc játékszerét szabadon kóricálni, ha olyan könnyű lenne kiiktatni. ─ én aztán biztos nem panaszkodnék miatta. De az ember rikán kapja meg azt, amit akar.
- Ne érezd rosszul magad miatta! Számíthattam volna ilyesmire. ─ amatőr hiba volt, vagy naiv ábránd, esetleg mindkettő, teljesen mindegy, nincs mit szépíteni a valóságon. Talán ideje volna elfogadnom annak a lehetőségét, hogy a hamuvá válás és Eric eltűnése óta már nem vagyok régi. De az ilyesfajta hangos beismerések általában lelkizéshez vezetnek, ezért igyekszem elkerülni őket.
- Az sem biztos, hogy utasításra érkezett ide. Esélyesebbnek tartom, hogy nem tudott ellenállni a személyes vonatkozásnak. ─ ökölbe szorítom jobbomat ahogy fülemben még visszhangoznak Necro szavai, ám sokáig nem tudok rágódni rajtuk, mert megérzem magamon azt a gyengéd érintést. Előbb a karomra pillantok, s csak aztán fel az arcára. A támasznak szánt szánt szavaira kivételesen nem jut eszembe semmi kötekedés vagy epés megjegyzés, mert éppen azzal vagyok elfoglalva, hogy valami különös, mégis szép ellentmondásként regisztrálom azt, hogy az ország elsőszámú, elit vadásza empatikus tudott maradni még egy ilyen bukta után is. Felmerül a kérdés, vajon mit mond ez el rólam, de ez megint olyan bensőséges beszélgetések előtt nyitná meg az ajtókat, amik minden bizonnyal jobb, ha zárva maradnak. Preferálhatóan három ponton, plusz lakattal.
Megmentenek tőle a léptek, melyek neszére azonnal fegyvert ragadok és úgy vetek egy oldalpillantást a mellettem állóra.
- Ekkora létszámfölénnyel energiapocsékolás harcolni. Vissza az autóhoz! ─ utálok időt fecsérelni az egyértelmű dolgok kimondására, de nem tudhatom, Elsa mennyire kapott vérszemet az iménti fejezéstől és ennyi magyarázatot még megérdemelt, mielőtt az iménti érintésénél valaminél határozottabban fonódnak ujjaim az ő karjára, hogy meginduljak a kijárat, illetve az azon túl parkoló jármű felé.

2025. 11. 30.
Manhattan, New York

Danny Ketch
Hozzászólások száma : 33
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Démonvadász
Ki van a képen? : Matthew Daddario
Danny Ketch
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Dec. 15, 2023 9:24 am


Kis kirándulás



19:10
Lower East Side
Danny



Sóhajtok a válaszára. Nem egészen erre számítottam, azt meg kell hagyni. Bár azt nem tagadhatom, hogy igenis jól esett, és felpezsdült a vérem. Be kell valljam, hiányzott ez, és bármennyire is szörnyű.... élvezem. De nem annyira poén, akkor mikor Dan élete is kockára volt téve, és nem egy lightos , mezei ellenségünk van. Valóban konkrétan démonok vadásznak rá, ez nem volt vicc. Nem mintha tudna viccelni, maximum szarkasztikusan, és mikor engem kell oltogatni, de azért örömmel hallottam a démonnak is tartogatott belőle.
- Nem, nekem most teljesen jó, ahogy van. A többiek nem érik el azt a szintet, amit meg kéne ütni. - mondom váll vonogatva, de azért elvigyorodom. Bár kissé zavarba jövök, azért ebben van is igazság. De a vállam még érzékeny, gyorsan gyógyul, de érzéketlen sajnos nem vagyok. Bár akkor lehet még jobban vakmerő lennék, és lehet hamar véget érne, hosszú életem.
- És ez milyen sűrűn fordul elő? Mármint, hogy nyíltan megtámadnak? Konkrétan akkor vadásznak rád? - nem mintha nem lenne egyértelmű, de akkor is jó lesz letisztázni, és ne csak tippeljek.
Gyengéd érintésem valóban azt sugallja, hogy érdekel mi van vele. Meg kedveltem, az is lehet túlságosan is, de vigyázok. Még egyszer nem akarok csapádba esni, hogy megégessem magam. De a tekintete... magával ragad még soha nem láttam ennyire... gyengédnek? Megmerevedek, majd mintha... levegőt is alig kapnék. De mintha ő is én is kapcsolnánk egyszerre, elnézünk.
-Szóval ráadásul önállósítják is magukat, remek. - találok újra a hangomra.
Megköszörülöm a torkomat, majd halljuk a hangokat is arra nézünk.
Marha jó, ki kell jutnom a puskáimért, akkor gyorsabb, és könnyebb dolgom lesz velük.
Próbálom kivenni a sötétben kikkel, mikkel van dolgunk, meg is indulok arra, de Dan kezét érzem a karomon, majd elkezd kifele húzni. Nem mintha egy rántással simán kitudnám magam szabadítani, de csak elvigyorodom. Tetszik, hogy óvni akar. Próbálom erőltetni a szemeimet, a látásom is jobb, mint másnak. Sok apróbb démon rohan felénk. A nap már lemenőben van, hiába jutunk ki, a napsütés se fogja már őket megakadályozni, hogy kövessenek.
- Követni fognak minket, lement a nap. A kocsi csomagtartójában vannak fegyverek... - oda rohanunk, majd felpattintom a tárolómat. Egy gitár tokot pattintok fel, Dan kérdő tekintetére csak vállat vonok. Hát ekkora puskákat, máshogy nem tudok álcázni. Majd kikapom őket, élesítem, és várjuk a kis rohadékokat.
- Szolgáld ki magad, a vendégem vagy. - kacsintok rá vigyorogva. Nem élvezem a helyzetet, nem azért csinálom. Azért a démonok nehezebb ügyek, mint egy átlag szörny. De különleges a puskám, és a lövedékek benne. Színtiszta ezüst, szenteltvízbe áztatva, és rúnákkal ellátva. Minden vallás szörnyeire, és démonjaira alkalmasak. Ugyan ez vonatkozik az összes többi fegyverre is, amit Dan talál a kis beépített csomagtartómba. Nos ezért se akartam, hogy lemeszeljenek.
 

emme

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 99
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •

Danny Ketch a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Jan. 07, 2024 12:39 pm
Wicked hunt
Imagine if you knew of the existence of creatures of the night who thrived on human suffering. Now imagine that you had the power to hunt them down and avenge the suffering they had caused.
Megpróbálhatnám leplezni a meglepettségemet, ami egy furcsálló homlokráncolás képében ül ki az arcomra, de kit akarnék átverni egy ilyen színjátékkal? Bloodstone reakciója egyáltalán nem az volt, mint amire fejben számítottam, és én egysébként is már régóta egy "ami a szívemen, az a számon" típusú srác vagyok, és nem most fogom elkezdeni olyasminek beállítani magam, amit legszívesebben pofán köpnék.

- Ez már majdnem úgy hangzott, mint egy elismerés. ─ adná magát, hogy a lehetőséget kihasználva rávilágítsak arra, miszerint ilyen eszközökkel csupán az egóm hízlalását éri el, aminek a későbbiekben még élvezheti szóbeli hozadékát, de ehelyett egyszerű észrevételként hagyják el számat a szavak. A történetek alapján, amit más szakmabeliektől vagy éppen Eric naplójából szedtem össze, nem azt szűrtem le, hogy az öreg Ulysses különösen bőkezűen dobálta volna a dícséreteket és a bókokat. Ebben, azt hiszem, sokban hasonlíthatott az én mentoromra. De újra és újra emlékeztetnem kell magamat arra, hogy a mellettem álló nő nem olyan, mint az apja. Vagyis, nem minden tulajdonságban. Akármilyen szokatlan is az a számomra idegennek ható törődés, amit az ügyem iránt tanúsít. Morbid, de a végén még azt fogom gondolni, hogy jobban aggódik a lelkemért, mint én magam.
- Ez nem vadászat. Ha holtan akarnának, már az lennék. ─ szépíthetném, de nincsenek illúzióim. Jó vagyok, a magam súlycsoportjában ráadásul pofátlanul jó, de azért ha valakit valóban üldözni akarnának a Pokol légiói, nem tartana sokáig a hajsza. Ez alól én sem vagyok kivétel. Nincsenek képességeim, mint a sztárvadász társamnak vagy eme istenverte város flepnis védelmezőinek.
- És nem, ilyen szemtől szembeni találkozóra eddig még soha nem került sor. ─ azt azért megosztottam volna vele, hogy ne zsákbamacska alapján dönthesse el, mennyire kíván belefolyni a dologba. Seggarc vagyok, de nem ekkora. És felhozhatnám, hogy sajnálom, hogy belerángattam, mert ez nem állna messze az igazságtól, de nem látom be, hogy ilyen szavaknak neki miért kéne bárminemű jelentéssel bírnia, ezért inkább nem teszem.
- Necro személyessé akarta tenni a játszmát és azt most megtette. Gondolom, abban bízik, hogy ezzel hamarabb a főnöke kezére játszhat és kap érte valami kitüntetést. ─ vagy csontot, lelket, a franc se tudja, hogy ilyen csótányok hierarchiájában miképp működhet egy jutalomrendszer. Különben is, mindez csak találgatás. Azzal meg nem leszünk előrébb, ráérünk teóriákat gyártani akkor, amikor már visszaértünk a védett házhoz.
- Megnyugodtam, hogy nem csupán a színe alapján választottál járgányt. ─ különben sem feltételezném, hogy így tesz, szóval valamilyen szinten felesleges szúrkálódás ez, de már eltelhetett öt perc is anélkül, hogy beszóltam volna neki valamiért és valamivel egyensúlyba kellett billenteni a mérleg nyelvét. Legalábbis, az én mérlegemét mindenképp.
- Legalább vettél is gitárleckéket? ─ apróság, de nehéz elmennem a szokatlan tárolási módszer mellett. Persze, az embernek azzal kell gazdálkodnia, ami épp rendelkezésére áll, és én értékelem a kreativitást. De ki gondolta volna, hogy az elit harcosnőnek még muzikális oldala is van?
- Gyorsan kell dolgoznunk! Hiába elhagyatottabb a környék az átlagnál, a lövöldözésre tuti kiérkeznek majd New York legjobbjai. - meglehet, hogy újra költözik a szavaimba némi él, egy kis savas gúny, amivel a rendőröket említem, miközben kiemelek egy sörétest a csomagtartóból. Vetek még egy oldalpillantást Elsára, mielőtt némileg eltávolodnék a kocsitól, hogy lecsökkenthessem a lőtávolságot. Tekintetem egy néma "Készen állsz?" kérdést hivatott sugározni, amire ha megerősítő választ kapok, a közelebbi rohadékokat elkezdem kiszedni. Erős a fegyver, a távra kell csak odafigyelnem. A választás nem véletlen. Mivel úgyis rám acsarkodnak, hadd érezhessék úgy, hogy a közelembe férkőzhetnek, Bloodstone pedig nyugodtan választhat olyat, amivel könnyebben dolgozik távolról.

2025. 11. 30.
Manhattan, New York

Danny Ketch
Hozzászólások száma : 33
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Démonvadász
Ki van a képen? : Matthew Daddario
Danny Ketch
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.