Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Back to normal or something brand new?

Szer. Nov. 01, 2023 9:58 pm
Dr. Bruce BannerIdőpont: 2023. 10. 31. Helyszín: 200 Park Avenue, Manhattan, New York City
Getting good at starting overWhere do I begin?
Meg sem próbál az elrendezéssel bajlódni, miközben egyik holmiját a másik után szuszakolja bele egyszerű, khaki színű, vállra kapható utazó táskájába. Védekezhetne azzal, hogy éppen elég körülményes egy kézzel szedelődzködnie enélkül is, de az igazsághoz közelebb állna az, hogy ez nem egy újkeletű berögzülés már a mentális tekervények között. Még mielőtt úgy tűnt, otthonra lelhet, éveket töltött azzal, hogy folyton-folyvást a válla felett hátra kellett nézegetnie és abban az életmódban minden másodperc számított, így hát agresszív homokszemcsékként túrták ki a lehetőségek üvegpalotájából az esztétikus élre hajtogatásra szánható perceket. Bizonyos tekintetben ijesztőnek kellene lennie, mennyire természetesek a mozdulatai, mennyire megszokott fürgeséggel rántják helyére ujjai a cipzárt a régen használt táska tetején, függetlenül attól, hogy jobbja, mellyel az egész készülődési folyamat könnyebb lett volna, most bekötve pihen mellkasa előtt, megtámasztva a nyakánál körbefutó kötés által. Egészen gyorsan kezd már hozzászokni ehhez az újfajta üzemmódhoz, noha igaz, ami igaz, ma délelőtt lila ingjének gombjaival azért meggyűlt a baja. Ha kettővel többet varrtak volna felsőjére, elkezdhette volna gyakorolni a légzéstechnikáit, hogy a Másik ne veszíthesse el a türelmét. A vastag ujjak nem jelentettek volna megoldást a problémára.
Persze, Pepper amint meglátta, milyen állapotban van, egyből tudatta vele, hogy csupán kérnie kell, bármiben is szoruljon segítségre. Igaz, több, mint elegendő volt a nő elhangzott szavai után egyetlen pillantást váltaniuk ahhoz, hogy egyértelmű legyen, a férfi semmit sem fog kérni. A cégvezető pedig ezt szelíd mosollyal nyugtázta. Ami Brucet illeti, már tegnap elment volna, de Sam nyugodtabbnak tűnt úgy, hogy ő ott van és felügyeli a gépet Steve utazása során, és ha már így alakult, valakinek a technológia biztonságos szétszerelését és elszállítását is inspektálnia kellett. Ma azonban, Clint távozásával megerősödött benne az érzés, hogy minden extra nappal, melyet itt tölt, túlfeszítené a vendégszeretet határait. Azzal, mikor Pepper kijátszotta a "Tony ragaszkodott volna hozzá" kártyát, nem volt szíve vitatkozni, hiába ébredtek fel benne kétségek már akkor a toronyházban való tartózkodásával kapcsolatban, hiszen már a puszta jelenlétével további emlékeket hozhat fel a gyászoló asszonyban, további fájdalmat okozhat. És abból volt eléghez köze. Éppen ezért halk köszönömmel vette át Happytől a Vállalat laborrészlegén tárolt pótfelszerelését, és egy szelíd fejcsóválással utasította vissza a segítségnyújtásra vonatkozó kérdését. Azt sem közölte egyik féllel sem, hogy abban a pillanatban pakolni kezd, amint a kettejük látóteréből kikerül. Ezért számolja karórájának kattogását most is. Ezért kapja vállára egy hanya mozdulattal a plusz súlyt, nem törődve vele, hogy közben a pánt végigsúrolja sérült ujjait és kellemetlen, bizsergető érzést küld fel az idegpályákon. Kizárja, akár a jól ismert folyosók látványát. Utolsó körbenézés helyett lehajtott fejjel halad végig a lépcsőkön, kettesével szedve a fokait, míg a hallba érve meg nem pillantja a többféle szenzorral felszerelt, automatizált ajtókat. Már készül, hogy szólásra kell nyitnia ajkait, mikor a bejárat melletti portán ülő Lou a szokásos, derűs attitűdjével búcsúzik tőle és szép napot kíván neki. Ám mielőtt egyetlen hang is elhagyhatná torkát válasz gyanánt, a jobb felén, körülbelül váll alatt érzékelt, tompa ütközéstől összeszorítja fogait, mielőtt felszisszenhetne. Bezárja a hangot, a Másik ettől még mordul egyet magában, de azt senkinem nem kell hallania.
- Bocsásson meg, nem figyeltem! - fordul a kollízió áldozata felé, futó pillantással illetve a fiatal nő arcát, mielőtt tekintetét lesütné a padlón heverő kis tárgyra. Biztos volt benne, hogy hallott egy apró koppanást egyből az incidens után, és nem nehéz sorszámoznia magában az ok-okozati lánc szemeit. Inkább további szabadkozás helyett azon nyomban lehajol a kitűzőért, látogatói, ahogyan a fehér alapon fekete betűk hirdetik, majd annak csiptetőjénél fogva visszanyújtja azt tulajdonosának.
- A beléptetője. F.R.I.D.A.Y. enélkül nem fogja felengedni a lifttel. - nos, vagy a mesterséges intelligencia, vagy Happy, de a férfi már elég szekálást kapott a protokollkövető mániája miatt, ezért Bruce úgy dönt, nem tüntetné fel rossz színben a látogatók előtt, elvégre nem szívtelen ő. Menthetetlen? Kétségtelenül. Ügyetlen? Határozottan. Főleg, ha újrakezdésekről van szó.
Bruce ezeket viseli Zene: Walk Mary Jane Watson







Bruce Banner
Hozzászólások száma : 31
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Cold Lake, Kanada
Munka/hobbi : Atomfizikus
Ki van a képen? : Hugh Dancy
Bruce Banner
• doing the best they can •

Percike and Mary Jane Watson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Nov. 02, 2023 10:48 am
MJ & Bruce

Annyi minden történt mostanában, a bippelés elég sok gondot okozott, emberek lettek hontalanok, tűntek el szeretteik. Nekem szerencsém volt, hogy a szüleim nem tűntek el, így volt hova visszatérnem. Káosz uralkodik jelenleg, pár hete tértünk vissza, de igyekszik mindenki vissza a kerékvágásba. Viszont hogy visszatértem, úgy vélem lépnem kell, szeretnék főállásban dolgozni a Hírharsonánál, így pedig szükségem van egy exkluzív interjúra. Ezt pedig csakis egy bosszúállóval tudom megtenni. Peter is bippelt, így nem vett részt abban, hogy visszahozták az embereket. Viszont beszélni egy bosszúállóval? Nem akartam protekciónak használni Pókembert, sok kérdés merülne fel ezzel kapcsolatban, illetve szeretném magam elérni a célom, hogy teljesen elégedett lehessen a végeredménnyel, és azt mondhassam: megcsináltam, én, egyedül.
Fogalmam sincs hogy jutok be, a sajtót teljesen kizárják, és senki nem léphet csak úgy be a Bosszúállók tornyába. Hol máshol találnék szuperhőst, akit kitudok kérdezni? Ajkamba harapva állok a torony előtt, és gondolkodom. De lehet túl gondolom az egészet. Kissé remeg a gyomrom, izgulok. De kifelé egy magabiztos nőt mutatok, aki igenis befog jutni, mi sem természetesebb, hisz időpontom van... legalábbis úgy csinálok, mikor belépek a hatalmas épületbe. Mr. Stark ugyanis elérte, hogy az Ő tornya legyen New York legmagasabb épülete. Mély levegőt veszek még egyszer.
Magabiztosan oda sietek a pulthoz, több embert látok az aulában, de kikerülgetem őket, végül megállok a recepció előtt.
- Szép napot, én...
- Keresse meg a nevét. - kérdőn tekintek rá, majd ő mintha valami érthetetlen lennék. Egy tálca elé biccent, ami teli van vendégkártyával, nevekkel felcímkézve. - A csoporttal jött, nem? - kissé most gyanakvó a hangja, majd oldalra nézek, egy diák csoport áll ott. Gondolom főiskolások látogatása. Még jó, hogy beleférek a korba.
- Jaj, persze, elnézést, csak még nem volt meg a reggeli kávém. - nevetek kissé idiótán, majd nézem a tálcát.
- Elfelejtette a nevét? - kérdezi a nő, látszik nem vagyok neki szimpatikus. Csak megköszörülöm a torkom, majd felkapom az első női nevet, amit meglátok. - Itt van. - mutatom fel győzelemittasan. A nő elveszi tőlem, feltételezem be kell regisztrálnia.
- Mia Chang? - emeli rám a tekintetét.
- Igen.. - nézek rá sértődötten. - Félvér vagyok, inkább anyám génjei ... - megvonom a vállam, mintha tök egyértelmű lenne. A nő csak bólintok,  miközben csodálkozom nem hallja, mennyire hevesen ver a szívem. - A csoport arra, pontban 10kor indulnak. - biccent a diákok felé.
- Köszönööööm.... - elveszem a vendégkártyát, majd gyorsan oda sietek a diákok közé elvegyülni. Úgy tíz-en lehetnek és még öt kártya volt a tálcán. Mély levegőket veszek. Ezt nem hiszem el, hogy mázlim van... mindaddig míg el nem indulunk. Hisz Miss Mia Chang bármikor betoppanhat, de még három perc van 10ig szóval...
Majd elindul a csoport, hát kifogtam a világ leglassabb idegen vezetését. Viszont kiderült ez csak egy előtér volt, még csak most jönnek a biztonsági kapuk a hallba. Pislogva nézek a felszerelkezett biztonsági rendszeren. Ha ezen átmegyek tuti lebukok. Enyhe pánik fog végig rajtam, mikor kilépek a sorból, és meglátom a lépcső házat... de nem tudom lenne erre elég időm, a lebukásig. Majd hátra araszolok, viszont neki megyek valakinek a belépőm pedig leesik, ugyanis mintha a falnak, vagy egy oszlopnak mentem volna neki, utána látom, hogy egy emberbe.
- Oh elnézést, én araszoltam hátra fele.
Felveszi nekem a belépőt, én pedig hálás mosollyal fogadom.
- Köszönöm. Maga ugye Mr. Banner ? - sokat láttam a tv-ben, és mit az ég, pont egy Bosszúálló. Túl szépnek tűnik, hogy igaz legyen a szerencsém.
With great power comes great responsibility...

✿ Elli




_________________
Somebody Save Me
Mary Jane Watson
Hozzászólások száma : 80
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Újságíró - Hírharsona
Ki van a képen? : Holland Roden
Mary Jane Watson
• doing the best they can •

Percike and Bruce Banner a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Nov. 02, 2023 6:45 pm
Dr. Bruce BannerIdőpont: 2023. 10. 31. Helyszín: 200 Park Avenue, Manhattan, New York City
Getting good at starting overWhere do I begin?
"Maga ugye Mr. Banner?" Ez az a kérdés, aminek hatására Bruce hirtelen válik reményvesztetté és elveszetté egyszerre. Ezutóbbi még mókásnak is mondható, ha figyelembe vesszük azt, mennyi időt töltött el itt a városon kívüli Főhadiszállás megépülése előtt. Körbenéz, noha racionálisabbik oldala erre a megmozdulásra lemondóan csóválná a fejét, hiszen ő sem tudja, mit remél találni környezetében, ahogy azt sem tudná őszintén megmondani, mit is keres pontosan. A kijáratot? Esetleg azt ellenőrzi, hogy valahol a háta mögött áll valaki, akit a legcsekélyebb valószínűség érvényesülése alapján szintén Bannernek hívnak? Nehéz megítélni. Egy dolog biztos: oka van annak, hogy nem ő a Bosszúállók arca és annak is, hogy nem ő intézi a sajtósokkal, illetve nagy egészében a publikummal való kommunikációt. Magában hálát ad azért, amiért Clint nem látja most, a kivételes látással megáldott mesterlövész bajtársa ugyanis biztosan elejtene egy "Néha ki kell lépni a komfortzónából, doki!"-féle megjegyzést. A legrosszabb az egészben, hogy még vitatkozni se tudna vele, de az eféle tanácsok még nem változtatnak azon, mennyire nem remekel az ilyen interakciókban.
- Én... igen, én volnék. - küld végül egy gyengére és szégyellősre sikerülő mosolyt a nő felé. Volt idő, amikor arról álmodott, hogy a neve majd ismert lesz, de akkor még fiatal volt, ambíciózus, naiv, ha álmodozásról volt szó... és arrogáns, ha a munkájáról, mint ahogyan az végül a veszte is lett. Mára valóra vált a régi álom, a neve ismert, de olyasmi miatt, amit ő maga élete legrosszabb döntésének tart. Nem hisz karmában, sem abban, hogy az univerzum bármilyen módon igazságot szolgáltatna bárkinek, de még ő sem tudja tagadni, hogy van ebben némi gúnyos irónia. Azért, illedelmi megfontolásból, megállja, hogy hozzátegye azt a "Sajnos" szócskát, ami ott rezdül sejtjeiben szívének minden dobbanása során.
- Még egyszer sajnálom, és örültem a találkozásnak Miss... öhm... Chang. - szeretne ő diszkrét lenni, de egyik szemöldöke minden erőfeszítése ellenére felszalad, miután szemüvegén igazítva sikerül leolvasnia a visszaszolgáló belépőkártyán szereplő nevet. Igaz, nem ez volna az első eset, hogy valami adminisztrációs probléma történik. Szinte biztos, hogy Tony rávilágítana, mennyire modortalan Bruce, amiért még egy autogramot se ajánl fel fájdalomdíjként, holott épp most ismerte fel valaki. Ezt elvetve viszont a férfi inkább fejével a lassan araszoló kisebb embertömeg felé bök:
- Nehogy lekésse a csoportját miattam! - lehetne ő még ennél is kínosabb? Nos, mivel nem néz a háta mögé, még mindig van ideje és lehetősége még egy embert fellökni, mielőtt eljutna a kijáratig, szóval a válasz igen, lehetne.
Bruce ezeket viseli Zene: Walk Mary Jane Watson







Bruce Banner
Hozzászólások száma : 31
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Cold Lake, Kanada
Munka/hobbi : Atomfizikus
Ki van a képen? : Hugh Dancy
Bruce Banner
• doing the best they can •

Percike a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 03, 2023 10:29 am
MJ & Bruce

Kissé hitetlenkedve állok, és pislogok Bruce Bannerre, azaz HULK-ra. Azt hittem nehezebb dolgom lesz, de túl egyszerűen kezemre játszik most minden, és túl szép hogy igaz legyen. A gyomrom folyamatosan remeg az idegességtől, gombóc is nőtt a torkomba, de kívülről mindig semmi nem látszik ebből, csak a magabiztos nő, akit olyan jól tökéletesre fejlesztettem. Ha látnák ilyenkor belül milyen küzdelmeim, félelmeim vannak...
Néha a csoport, néha a biztonságiak felé pislogok, persze ezt mind teljesen lazán. Kissé kitör belőlem a Chang megnevezésre némi zavart mosoly.
- Igazából, kérem Mary Jane Watson vagyok. A Hírharsonának dolgozom. - mielőtt elindulna gyorsan elé lépek, és védekezően felemelem magam elé a kezem.
- Engem csak az igazság érdekel. Én vagyok az egyetlen aki védi magukat az újságnál. - mély levegőt veszek, látom rajta nagyon nem tetszik, hogy áll néven jöttem be, és teljesen leteremtem.
- Kérem, MR. Banner, csak az igazságot akarom, az igazságot mindenki számára. Semmi személyesre nem vagyok kíváncsi, csak arra, hogy tértünk vissza. Hogy tudják az emberek kiknek köszönhetjük az életünket, hogy visszatérhettünk, hogy hogyan... min mentek keresztül mindezért. Megérdemlik.
Nézek rá, határozottan, és kicsit azért kérlelve is. Az igazat mondom, tényleg csak azért vagyok itt, hogy őket, a hősöket jó színben tüntessem fel, sok kérdése van az embereknek, és megérdemlik, hogy tudják. Ők is megérdemlik, hogy az emberek tudják, mit áldoztak fel azért, hogy én is itt állhassak.
With great power comes great responsibility...

✿ Elli




_________________
Somebody Save Me
Mary Jane Watson
Hozzászólások száma : 80
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Újságíró - Hírharsona
Ki van a képen? : Holland Roden
Mary Jane Watson
• doing the best they can •

Percike and Bruce Banner a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 03, 2023 11:33 am
Dr. Bruce BannerIdőpont: 2023. 10. 31. Helyszín: 200 Park Avenue, Manhattan, New York City
Getting good at starting overWhere do I begin?
Őszinte meglepődéssel hallgatja végig a fiatal nő vallomását. Nem annyira az a rész lepi meg, hogy más a vezetékneve, mint ami a kitűzőn áll, Bruce is adta már ki magát másnak a múltban, így nem volt nehéz összeraknia, hogy a vele szemben álló valamilyen oknál fogva elvegyülni szeretne. Arra azonban már nem számított, hogy Mary Jane ekkora bizalmat szavaz meg neki a lapjai kiterítésével. Ha nem szólította volna a nevén korábban, egyből azt feltételezné, hogy az elszánt riporter összekeveri valakivel, így viszont... nos, így újból körbenéz, ezúttal annak reményében, hátha megpillant valakit, aki nála sokkal kompetensebb a sajtónak való nyilatkozatok terén.
- Ez igazán nemes, Miss Watson, és biztos vagyok benne, hogy a kollégáim értékelik a munkáját. - nem véletlen, hogy emellett a megfogalmazás mellett dönt, kivonva magát a nő által említett sajtói védelem alól. Nem gondolná ugyanis, hogy megérdemelne bármi ilyesmit, ahogyan vannak bizonyos esetek, amiket kár lenne szépíteni, mint például az öt évvel ezelőtti bukásuk a Titán ellen vagy az a csúnya incidens Németországban, amiből Bruce inkább kimaradni igyekezett annak idején. Vicces, hogy mindig kimaradni szeretne, aztán valahogy sosem sikerül.
- Nézze, én értékelem az indítékait, és egyet is értek Önnel abban, hogy az emberek válaszokat érdemelnek egy ilyen felfoghatatlan globális esemény után. - ezt mindenképp fontosnak érzi tisztázni, nehogy olyan érzést keltsen az újságíróban, hogy ellentétes oldalon állnak és emiatt minden áron lerázni próbálja.
- De nem gondolnám, hogy erre én vagyok a megfelelő ember. Az ilyesmit általában Steve intézi, azonban ő és Maria Hill jelenleg Washingtonban vannak, hogy az elnököt tájékoztassák a részletekről. Szerintem várnia kellene a visszatérésükre. - ajánlja fel egy bocsánatkérő mosoly kíséretében, de ugyanakkor tudata egy hátsó szegletében azért érzi, hogy ennek, szándékai ellenére, mégis lerázás érzete lehet, így néhány másodpercnyi szünet után halkan sóhajt egyet, hogy a kifújt levegővel együtt még hozzátegye:
- Ha viszont úgy dönt, hogy velem tart, a buszmegállóig talán válaszolhatok néhány kérdésre. Csak hogy tisztázhassa később azokat a részleteket Rogers kapitánnyal. - a szavak legördülnek ajkairól, mielőtt még visszahúzódhatna a magány biztonságos fedezékébe. Igazából ő sem tudná megmondani, mi ütött belé, talán a tudat, hogy ezután úgyis eltűnik a világ szeme elől, talán Mary Jane nyíltsága volt, ami arra ösztökélte, hogy ő is megerőltesse magát és megfogadja Barton komfortzónás tanácsát.
Bruce ezeket viseli Zene: Walk Mary Jane Watson







Bruce Banner
Hozzászólások száma : 31
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Cold Lake, Kanada
Munka/hobbi : Atomfizikus
Ki van a képen? : Hugh Dancy
Bruce Banner
• doing the best they can •

Percike and Mary Jane Watson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 03, 2023 1:28 pm
MJ & Bruce

Lüktet bennem az adrenalin, amíg vizsgálom minden reakcióját. Arcom csak elszántságomat tükrözi, ami leplezi valódi idegességemet. A válasza eléggé elutasítóan indul. Egy pillanatra arra jutok, csak fel kell hoznom Pókemberes protekciómat, de végül arra jutok, erre csak legvégsőbb esetben lesz szükség. Nem megyek el innen úgy, hogy nem kapok legalább egy morzsát.
- Sajnálom, de egyszerűen nem lehet felvenni senkivel a kapcsolatot. Mindig visszadobják hívásainkat, és tudjuk jó a kormány nem fogja a teljes igazságot elárulni nekünk, csak egy szeletkét, és azt sem mostanában. - Jelenleg az Elnöknek tesznek jelentést, hetek teltek el. Ez azt jelenti, hogy még csak most fogják a jelentés után átrágni, mit osszanak meg az emberekkel, és mit költsenek bele.
Viszont, hogy én tovább léphessek, és nevet az újságnál szükségem van már most a válaszokra.
- Igen kérem. - bólintok majd követem, szorosan, és vissza se nézek. - Vegye úgy, hogy csak simán beszélgetünk. Nem kell hivatalosnak lennie, talán úgy könnyebb. - mosolyodom el barátságosan. - Felvehetem a beszélgetésünket esetleg ? Ha gondolja publikálás előtt ha add egy elérhetőséget elküldöm önnek. - mutatom fel a telefonomat. Eléggé bizalmatlannak tűnik, és tisztában vagyok vele, hogy Bruce eléggé bizalmatlan, Peter felnéz rá, így többször is beszélt, mesélt róla. Így ezek az infók most számomra igencsak hasznosak, tudjam kezelni a férfit. Barátságos vagyok, kedves, megértő, és határozott. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy a jó ügy a célom.
- Öt év kellett, hogy megoldást találjanak arra, hogy vissza hozzanak minket. Kérem mesélje el, hogy történt. Kinek az ötlete volt, és hogy zajlott mindennek a folyamata? - kérdezem lelkesen, miközben eléggé lassan sétálunk a buszmegálló felé, ha megengedte bekapcsolom a felvételt. Mivel semmit nem tudok az ügyről, így konkrét kérdéseket se tudok első körben feladni neki, illetve sokkal jobb ötletnek találom, hogy ő mesélje el az egészet saját tempójában. Nem szeretném megzavarni, és zavarba hozni. Annak is örülök, hogy sikerült elérnem, hogy egyáltalán beszéljen velem.
With great power comes great responsibility...

✿ Elli




_________________
Somebody Save Me
Mary Jane Watson
Hozzászólások száma : 80
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Újságíró - Hírharsona
Ki van a képen? : Holland Roden
Mary Jane Watson
• doing the best they can •

Percike and Bruce Banner a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 03, 2023 4:54 pm
Dr. Bruce BannerIdőpont: 2023. 10. 31. Helyszín: 200 Park Avenue, Manhattan, New York City
Getting good at starting overWhere do I begin?
Magára az elnöki narratívára tett megjegyzést, illetve a kormánnyal szemben tanúsított bizalmatlanságot Bruce szavakkal ugyan nem kommentálja, de ha indikátornak lehet venni a mély sóhajtását és az amellé társított, kurta bólintását, akkor azokból bizony Mary Jane könnyedén leszűrheti, hogy a férfi alapvetően nem veti meg azt, ahogy a másik az amerikai vezetőséghez viszonyul. Ő sem bízik bennük. Való igaz, ez a halmaz a tudós esetében igen széles, s a legfelsőbb szinteken álló politikusoktól kezdve a katonaság összes ágát magába foglalja.
- Igen, ezek a napok meglehetősen hektikusak, mindenki számára. De a Fehér Ház nem húzhatja el a hivatalos közlemény kiadását, elvégre most, hogy a helyettes vezetőre az előző megválasztott elnök visszatérésével már nincs szükség, a hivatali problémák elkerülése végett valószínűleg új választásokat fognak tartani. És a visszatartott információ egyikük kampányprogramjába se férne bele. - osztja meg a véleményét azt illetően, hogy az elnök még mennyit ülne a ma kapott információkon. Távol álljon tőle, hogy ennél mélyebb részletekbe merüljön, hiszen akkor csupán élesebbé válna a másik számára, mennyire nincs jó véleménnyel a kormány sok aspektusát illetően, de szerencsére a politológia nem az ő szakterülete. És a hölgy sem azért fordult hozzá, mert egy kritikusi álláspontot kíván hallgatni.
- Kedves Öntől, Miss Watson, de arra nem lesz szükség. Egy darabig biztosan nem leszek elérhető. - húzza meg ép kezével a sporttáska pántját, mintegy jelzésértékűen, hogy így utaljon távozására. Nem részletezi a dolgot, de úgy érzi, nincs is erre szükség, a nő valószínűleg érteni fogja, hogy nem véletlenül nem tér ki úti céljára vagy arra, visszatér-e. Jobb így. Biztonságosabb.
- Viszont elhiszem, amit az igazségról mondott, így nincs okom rá, hogy ne bízzak magában. Nyugodtan rögzíthet. - teszi egyértelművé egy apró mosoly kíséretében, és szótlanul igazít sérült karjának kötésén, míg arra vár, hogy a riporter elindítsa a felvételt és feltegye az első kérdést.
- A név, amit keres, Scott Lang. Nélküle nem sikerült volna. - kezd bele, majd tart egy kis szünetet, hogy átgondolja, pontosan honnan lenne a legjobb elkezdeni a történetet.
- Öt évvel ezelőtt, miután Thanos megtámadta a Földet és eltűntette a populáció ötven százalékát, azok, akik megmaradtunk, a nyomába eredtünk. Abban bíztunk, ha megszerezzük tőle, amit használt, visszafordíthatóvá válik a folyamat. Papíron igazunk volt, de sajnos elkéstünk. Mire rátaláltunk, Thanos már megsemmisítette a tervéhez használt Végtelen Köveket. - nem megy bele abba, Thor miként fejezte le az Őrült Titán azon verzióját vagy abba, hogy a csapat voltaképpen feloszlott a vereség nyomán.
- Öt hosszú évig úgy tűnt, nem tehetünk már semmit. De aztán pár nappal ezelőtt Steve Rogers és Natasha Romanoff felkerestek, méghozzá Scott Lang társaságában. Mint kiderült, Scott Thanos támadásának idején egy eddig csupán elméletként kezelt fizikai térben tartózkodott. A kvantumtérben mindaz található, ami kisebb egy atomnál. Ebben az állapotban őrá nem hatott Thanos csettintése, mi több, az elmondása szerint, az egész közben eltelt öt évet ő éppen csak óráknak érzékelte. - újra elhallgat kissé, hogy oldalra fordíthassa a fejét, megengedve magának egy pillantást Mary irányába, hogy ellenőrizze, szeretne-e kérdezni, vagy folytassa.
- Ezért ezt használtuk. A szerkezet alapján, melyet Scott évekkel ezelőtt használt, sikerült építenünk egy gépet, hogy belépjünk ebbe a kvantumtérbe, de ne a saját időnkben lépjünk ki belőle. Így összegyűjthettük újra a Végtelen Köveket, a múlt különböző pontjairól.
Nem feltételezi, hogy ilyesmit bárki könnyen elfogadna, ezért kivár. Később majd lesz ideje lamentálni azon, vajon jól döntött-e az igazság megosztásával, de ami a jelen pillanatot illeti, nincsenek kétségei.

Bruce ezeket viseli Zene: Walk Mary Jane Watson







Bruce Banner
Hozzászólások száma : 31
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Cold Lake, Kanada
Munka/hobbi : Atomfizikus
Ki van a képen? : Hugh Dancy
Bruce Banner
• doing the best they can •

Percike a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Nov. 04, 2023 7:54 pm
MJ & Bruce
A hektikus a helyzet enyhe kifejezés, max extra hektikus. Az emberek kétségbe esettek, csomóan elvesztették mindenüket. Visszatérve házukba, már teljesen más emberek laktak ott. A legtöbb ember nem volt szerencsés, a F.E.A.S.T. eddig is sok embert fogadott be, hisz a megannyi támadást elszenvedett város lakói nem mindenki engedhette meg magának a felújításokat. Most pedig képes a menedékotthon elküldeni embereket, mert egyszerűen nem tud befogadni több embert. Készítettem erről interjút Mr. Martin Li-vel, állítólag azon van, hogy még egy menedék helyet nyisson. Ehhez viszont még több támogatóra lenne szükségük, viszont az Oscorp pénzét elutasította. Peter tanácstalan volt eme döntés miatt.
A teljes kétségbeesés.
Csak ámulva hallgatom a sztoriját, ami inkább hangozhat mesének, de olyan napokat élünk, hogy minden örültség igaz is lehet. Nos Mr. Banner elég hihetetlen dolgokat mesél, de eleve egy földönkívüli főgonosz eltűntette csupán egy csettintéssel az emberiség felét. Ezek után bármit elhiszek, amit Bruce mond, hisz ő az egyik aki vissza hozott, ebből a lehetetlennek tűnő helyzetből.
- Elképesztő, amit végig vittek. Komolyan, szerintem mindenki nevében mondhatok most köszönetet. - mosolyodok el, igyekszem csupán csevegőstílust megtartanom, továbbra se érződjön úgy hogy faggatják, interjúztatják.
- Gondolom voltak nehézségek, ami miatt kockázatos volt mindez? Thanos ellen ezúttal milyen volt a küzdelem? - kérdezem teljesen lazán, közben magunk közt tartom a telefont, persze óvatosan. Jó lassan haladunk, nincsenek erre ebben az időszakban annyian, így nem zavar minket a forgatag sem. Viszont majdnem elesek a saját lábamba, annyira figyelek, de profi módjára úgy teszek, mintha semmi nem történt volna.
- Illetve több hősről nem hallottunk, róluk tud mondani valamit? Mindenki szerencsésen visszatért ebből a csatából?   Erre nagyon kíváncsi mindenki, sok pletyka ugyanis megindult a neten, ugyanis Tony Stark minden ilyen nagyobb kaliberű eset, támadás után nyújtott sajtótájékoztatót, amiben az ő stílusában ugyan, de elmagyarázta röviden tömören mi történt. Most ez is kimaradt. De nem szeretnék ennyire konkrétan rákérdezni.
With great power comes great responsibility...

✿ Elli




_________________
Somebody Save Me
Mary Jane Watson
Hozzászólások száma : 80
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Újságíró - Hírharsona
Ki van a képen? : Holland Roden
Mary Jane Watson
• doing the best they can •

Percike a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Nov. 06, 2023 2:00 pm
Dr. Bruce BannerIdőpont: 2023. 10. 31. Helyszín: 200 Park Avenue, Manhattan, New York City
Getting good at starting overWhere do I begin?
Bruce sosem tudta jól kezelni azt, ha a képességei és erőfeszítései bármilyen mértékben is elismerést vívtak ki másoktól. Részben (sőt, talán egy meglehetősen szignifikáns százalékban) talán éppen ez a hiányérzet volt az, ami arra sarkallta, hogy folyamatosan a saját tudását tesztelgetve bizonyítson, nem csupán mások előfeltevéseinek eleget téve ezzel, de önmagával szemben is. Azonban, a háta mögött álló évek (vagy inkább évtizedek, ha olyan szigorú akar lenni magához, mint amennyire általában), mit sem változtattak azon, hogy továbbra sem tud mit kezdeni dícséretekkel. Nem érzi megérdemeltnek az ilyesmit és meg kevésbé gondolja magát hősnek. Főleg, mert nem az. Nem több ő, mint egy arrogáns kutató, akit a saját konoksága hajszolt bele abba, hogy a lehető legrosszabbik énje felnagyobbodjon. Szó szerint.
- A Bosszúállók ezt biztosan értékelik, és ha megkérdezné őket, egy cseppnyi kétségük sem volna azt illetően, hogy a végeredményért megérte. - most sem vonja bele magát az összegzésbe, hiába osztozik abban az elgondolásban, hogy amit tettek, az helyes volt, mi több, vélhetően az egyetlen járható út, figyelembe véve az esélyeket, amikkel indultak. Ő is örül annak, hogy az olyan személyek, mint Mary Jane Watson visszatértek, és ha választania kellene, hogy elsétáéljon vagy megtegye újra, ami szükséges volt két héttel ezelőtt, semmin sem változtatna. Ezt azonban a hölgynek már nem kell tudnia. Ahogy azt se érzi fontosnak kiemelni, mekkora mértékben volt jelen a populáció helyreállításában.
- Mármint azt leszámítva, hogy a megoldás az elméleti fizika és kvantummechanika létező korlátait teljes mértékben átépte? - szelíd mosolyra húzódnak ajkai, elvégre azok számára, akik épp annak örülnek, hogy visszatértek, mindez érdektelen részleteknek tűnhetnek és bizonyos mértékben azok is. Nem kell mindenkinek átlátnia. De a lila ing alatti tudós nem bírja megállni, hogy szóba hozza, hiszen az, hogy ilyesmi egyáltalán működött a gyakorlatban, történelmi pillanatnak mondható. Még akkor is, ha biztonsági okokból a technológia és a mögötte álló számítások részletei sosem kerülhetnek nyilvánosságra, biztonsági okokból.
- Talán meglepőnek tűnhet a válasz, de pont olyan nehéz volt a visszavágó, mint amilyennek az első ütközet bizonyult. - megint eszébe jut az a wakandai ütközet. Sokat lamentált rajta az elmúlt öt évben. És őszintén szólva, nem tudná megmondani, hogy a bukása rajta múlt, Hulk erőfeszítésein, vagy esetleg mindkettejükön. Amikor először nézett szembe az Őrült Titánnal, hosszú ideje nem változott már át. Ez pedig minden kétséget kizáróan komoly szakadékot szított közé, s az addig elzártan tartott zöld mása közé. Megosztott volt. De ez nem róla szól, hanem a csapatról.
- Szerencsére Thor, szokásához híven, hozta a formáját és ez már önmagában egy hatalmas segítség volt az egész csapat számára. - minden lehetőséget megragad ahhoz, hogy tisztelettel adózzon a legerősebb Bosszúálló előtt, akkor is, ha mostani távozása egyenértékű lesz azzal, hogy soha többé nem fog beszélni az istenéggel. Ez pedig nem csak egy üres gesztus a részéről. Bruce meg van győződve arról, hogy a mennydörgés germán ura nélkül már az első menetben sem húzták volna sokáig. Több, mint beképzelt lenne, ha bármi mást próbálna állítani.
- Most, hogy már a csapat tudta, mi a támadó célja, tisztában voltak a tagok azzal is, mitől kell a titánt távol tartani. De a kiementelt senki nem jósolta volna meg, szerintem. - leszámítva talán egyetlen személyt a védelmezők oldalán. A részletek viszont még mindig homályosak Bruce számára, így ezt nem hozza szóba. Helyette Mary oknyomozói képességeire bízza, hogy flekeres-e a teljes kép rekonstruálásának érdekében egy ügyeletes varázslót.
- Ha nem bánja, a válaszadás jogát ebben az esetben fenntartanám a nálam komolyabban érintettek, illetve a családtagjaik számára. Biztos vagyok benne, hogy néhány napon belül többen elérhetővé válnak már és a pihenésük után készek lesznek választ adni minden esetlegesen felmerülő kérdésre. - ha túlontúl diplomatikusnak hangzik az adott válkasza, az azért van, mert az is. Bruce semmilyen minősítésben nem lett megbízva vagy felhatalmazva arra, hogy a Kapitány vagy Vasember állapotáról nyújtson részletes tájékoztatást. Függetlenül attól, mennyit tud az egyik vagy a másik személyről.
- De engedjen meg akkor most Ön nekem egy kérdést, Miss Watson. Maga is az eltűntek között volt vagy ismer valakit, aki kámforrá vált Thanos csettintése nyomán? - Bruce szintén igyekszik megtartani az udvarias, és baráti csevegés hangnemét. Tagadhatatlan mégis a mögötte húzódó kíváncsisága. Mivel ő maga nem porladt el, tudósként nagyon izgatja a gondolat, miként élte meg az eseményt valaki, aki az áldozati halmazba esett.

Bruce ezeket viseli Zene: Walk Mary Jane Watson







Bruce Banner
Hozzászólások száma : 31
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Cold Lake, Kanada
Munka/hobbi : Atomfizikus
Ki van a képen? : Hugh Dancy
Bruce Banner
• doing the best they can •

Percike a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Nov. 07, 2023 11:30 am
MJ & Bruce

Bosszúállóktól sok mindent kérdeznék, ha egyszer el lehetne őket érni. Sajnos nem válaszolnak kérdésekre, egyedül Tony Stark-ot lehet olyan szinten elérni, ha sajtó tájékoztatót tart. Viszont én nem előre bemagolt, és megbeszélt válaszokra vagyok kíváncsi. Most is kész csoda, és szerencse, hogy Bruce-t elcsíptem, még mindig nem dolgoztam fel a dolgot.
- Igen, lefogadom. De a sajtó számára elérhetetlenek. Így újfent köszönet, hogy válaszol nekem.  
Mindig is Peter volt a tudós, és tudálékos. Soha nem konyítottam a tudományhoz, de mindig lenyűgözve hallgattam, mikor lelkesen épp beszélt valami tudományos dolgáról, dacára hogy semmit nem értettem belőle.
- És én ezt teljes egészében el is hinném magának. - nevetem el magam. Bármit mondhatna tudományos szempontból, én elhinném. De Mr. Banner nem az a fajta, aki fals információt osztana meg. De én szívesen idézem őt, hogy akik a tudomány világában élnek, ez mind lenyűgözze őket.
Kérdésemre a választ, csöndben végig hallgatom, nem szólok közbe, maximum bólintok, hogy értem.
- Köszönöm, hogy válaszolt, már ennyivel is tudok kezdeni, és máris több, mint amennyit az emberek tudnak. - és csak remélhetem, hogy JJJ-nek ez elég lesz, hogy végre komolyan vegyen. Pár cikket már összegyűjtöttem, és amíg nem érek a végére, végig figyelni fogom a sajtót.
- Természetesen, remélhetőleg minél hamarabb tudnak nyilatkozni. - hát meglátjuk mennyire, és mit fognak. Sajnos a bizalom ilyen téren nincs meg, ami a kormányt illeti. A kérdése viszont meglep. Ilyen ha visszanyal a fagyi? Sosem szerettem a lencse túloldalán állni, de lehet ehhez is hozzá kell szoknom a riporterkedés hozzájárója.
- Mind kettő, körülöttem szinte mindenki eltűnt, magamat is beleértve. - válaszolom, kissé ijedten. Nem kellemesen emlékszem erre vissza, de jár Bruce-nak a válasz. - Ha arra kíváncsi milyen volt. Semmilyen. Egyszerűen meg szüntünk létezni. Egyedül az elpárolgás volt fura, fulladozó... hideg, majd sötét. - nagyot nyelek. Nem fájt. Inkább a tudat okozta pánik reakció, mikor meglátod hogy lassan elporladnak a karjaid, és tudod mindjárt eltűnsz.
With great power comes great responsibility...

✿ Elli




_________________
Somebody Save Me
Mary Jane Watson
Hozzászólások száma : 80
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Újságíró - Hírharsona
Ki van a képen? : Holland Roden
Mary Jane Watson
• doing the best they can •

Percike a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Nov. 08, 2023 4:39 pm
Dr. Bruce BannerIdőpont: 2023. 10. 31. Helyszín: 200 Park Avenue, Manhattan, New York City
Getting good at starting overWhere do I begin?
Szinte biztos, hogy érződik, mennyire nem jártas az ehhez hasonló hivatalos helyzetek kezelésében, épp ezért arra se nagyon tud mit mondani, amikor Mary a köszönetét fejezi ki. Jobb híján megejt zavarában egy msoollyal egybekötött aprócska bólintást, mintegy jelezve, hogy még ha verbálisan nem is tudja ennek megfelelően jelét adni, agya regisztrálta az információt. A feldolgozásával még a buszon ülve is ellesz néhány mérföld erejéig.
- Úgy hiszem, ez a következő napokban változni fog. Legyen még egy kis türelemmel! - ha valakitől, akkor tőle aztán távol áll a reménykedés és megingathatatlan optimizmus. Most is az analítikus megfontolás beszél belőle, számításai szerint ugyanis egy ilyen mértékű globális trauma után lehetetlen, hogy ne jöjjön el egy bizonyos mértékű felvilágosodás és megkönnyebbülés. Ez statisztika, mint a háborúk utáni népességnövekedés és gazdasági fellendülés. El fog jönni, s az emberek akkor továbbléphetnek majd. Így is van rendjén.
- Remélem megérti, hogy mélyebb részletekbe nem mennék bele, mert a formula teljes egészében a kiváló tudós, Dr. Hank Pym szabadalma, így őt illeti a válaszadás joga, amennyiben úgy érzi, megosztana néhány információt a tudományos közösséggel. - Bruce ezt nem is vetné az egykori S.H.I.E.L.D. tag szemére. Ő is utálná, ha valaki az engedélye nélkül próbálná górcső alá venni valamely kutatását, főleg, ha az fegyverré kovácsolva olyan veszélyes, mint a zsugorító részecskék. Az ilyesmi, ahogy a Bosszúállók használt kvantumcsatorna, jobb, ha az ismeretlenség homályába vesznek és megmaradnak a fantáziadús sci-fi kötetek oldalain. Nem véletlenül egyezett meg a csapat abban, hogy a gépet lekapcsolják és az alkatrészeit, minden hozzákapcsolódó kalkulációval együtt megsemmisítik. Ennek szükségességében még Scott is egyetértett.
- Örülök, ha tényleg segítettem! - ezúttal mosolya, bár nem a legerosebb a világon, mégis teljesen őszinte. Mert nem jellemző rá az, hogy sokat segítene másokon. Sem az öröm. Így aztán az iménti mondata olyan ritka, akár a fehér holló.
- Sajnálom! - grimasz suhan át az arcán, s magát belül átkozza, mikor észleli, mennyire kellemetlen emléket hozott felszínre meggondolatlan kérdése. És még csak azzal sem tud mentegetőzni, hogy most először győzedelmeskedik kíváncsisága a megfontoltság felett. Ha az első ilyen eset lenne, sosem jött volna New Yorkba.
- Nem akartam kényelmetlen helyzetbe hozni! - bocsánatkérő pillantást vet a hölgyre, miközben visszanyeli azon vallomását, hogy ő szívesen cserélt volna Maryvel. Bizonyos tekintetben, ő már tizenöt éve csak arra vágyik, hogy végre eltűnhessen, függetlenül attól, hogy a vele járó procedúra fájdalmas-e vagy sem.
- Remélem, Önnek és a családjának sikerül bepótolnia az elragadott időt! - hiszen akkor minden harc megérte. Megindulhat ezután a gyógyulás folyamata.
- Szóval... - Bruce a buszmegálló felé vet egy pillantást, de nem szaporítja meg lépteit, sőt, illemből tovább lassít, hogy kíváncsi tekintetével a nőt fürkéssze:
- Ha esetleg van még kérdése, Miss Watson... - vár. Sosem volt jó a búcsúzásokban. Belegondolva, elég hosszú azon dolgok listája, amikben nem jeleskedik, és úgy néz ki, Mary Jane legnagyobb balszerencséje, mindegyik ilyen elemet megtapasztalhatja. Igen, határozottan jobban járt volna a banda bármely másik tagjával.

Bruce ezeket viseli Zene: Walk Mary Jane Watson







Bruce Banner
Hozzászólások száma : 31
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Cold Lake, Kanada
Munka/hobbi : Atomfizikus
Ki van a képen? : Hugh Dancy
Bruce Banner
• doing the best they can •

Percike and Mary Jane Watson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Nov. 09, 2023 6:26 pm
MJ & Bruce

Ami azt illeti a türelem nem igazán erényem, sőt, csak nagy ritkán gyakorlom. Régen erre se vettem a fáradságot. Eléggé türelmetlen természet vagyok, soha nem értettem miért várjak valamire, amit akár azonnal is meglehetne oldani, kapni. De mindig is irigyeltem a hidegvérű embereket, én is szeretnék nyugalomba kivárni a dolgokat. De az idő sürget, rövid. A kinevezésre pedig többen jelentkeznek, ez azt jelenti, hogy minél gyorsabban kéne a legkiválóbb, és legjobb sztorit leadnom. De ezt Bannerrel nem közlöm, elég ha a célom önzetlen részét tudja. Ellenkező esetben félek nem segítene.
- Igyekszem türelmes lenni, csak tudja, az idő... az idő szűkös. Újságíróknál még inkább. - ebben szerintem burkoltan ugyan, de minden benne volt a legőszintébben..
Viszont így is sokat segített Bruce, Steve Rogers nem ért ilyenekhez, és állítólag nagyon szűkszavú, sokat nem értem volna vele. Maria Hill pedig teljes mértékben elérhetetlen, ahogy Thor is, és páran eltűntek. Tulajdonképpen tényleg a legszerencsésebben jártam Hulk-al. Örülök, hogy nem bosszantottam fel.
- Természetes. A tudomány része, amúgy is teljesen ráér később. Nekem inkább a civilnek való információ
átadadás a legfontosabb, hogy megértsék mi történik. Ráadásul egy olyan valakitől, aki az egészben részt vett, és köszönhetik az életüket.
- válaszolok kedvesen, mosolyogva.  A tudomány részét amúgy sem értenék, így nem tudnék pontos képeket festeni róla. Az ráér majd később egy olyan magazinnak, ami ezzel foglalkozik. Egy napi hírlapba az egyszerű emberekhez szólunk, hogy részemről felfedjük nekünk az igazságot, ami abban a világban történik, ahol élik mindennapjaikat.
- Semmi gond Mr. Banner. Ez oda-vissza működik. Ön elmondta, ön hogy élte meg ezt a dolgot, én is elmondtam. Ezzel kvittek vagyunk. - és ezt így is gondolom. Valószínűnek tartom, hogy neki éppen olyan kényelmetlen volt beszélnie erről, mint nekem.
- Nagyon szépen köszönöm, nem továbbiakban nincs több kérdésem. Ahogy mondta, a többi már a tudomány ága, amit tudott elmondott. És ezért tényleg hálás vagyok. Akkor a nyers iratot elküldeném önnek, ahogy befejeztem, hogy áldását adhassa rá, ha így megfelel Őnnek, publikálás előtt. - tehát gyorsan kell megírnom, még ma este. Bannernek elküldöm, majd ha ő igent mond rá mehet a szerkesztőnek, és a kész cikket J. Jonah Jamesonnak. Nehéz napjaim lesznek, és tuti pár napig nem fogok aludni.
- Nagyon hálásak vagyunk Önnek, és a többi Bosszúállónak. Köszönjük. Ha bármiben tudok egyszer segíteni, kérem ne habozzon felkeresni. Hátha egyszer jól jön egy újságíró. - mosolygok rá. Petertől tudom, neki is mennyire jól esik, ha még ha nem is ezért csinálja, de kell a lelkének bárhogy is tagadja némi pozitív vissza jelzés, a hála, és az, hogy ezzel tudja: nem hiába csinálja.

With great power comes great responsibility...

✿ Elli




_________________
Somebody Save Me
Mary Jane Watson
Hozzászólások száma : 80
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Újságíró - Hírharsona
Ki van a képen? : Holland Roden
Mary Jane Watson
• doing the best they can •

Percike and Bruce Banner a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Nov. 09, 2023 7:55 pm
Dr. Bruce BannerIdőpont: 2023. 10. 31. Helyszín: 200 Park Avenue, Manhattan, New York City
Getting good at starting overWhere do I begin?
Hosszú idő után talán először tör fel a mélyről egy egy alig hallható, ám mégis tagadhatatlan kuncogás, hogy az őszi szellő alákaphasson és saját titkaként sodorhassa tova a betondzsungel hálórendszerén át.
- Megértem. Egy lapzárta körüli nyüzsgéshez ugyan soha nem volt szerencsém, de ismerem az idő szorítását. - keserédes a félmosoly az arcán, átitatja a melankólia tintája, ahogy visszagondol azokra a régi időkre, amikor államilag finanszírozott projekteken dolgozott. A határidő abban a környezetben sem volt ismeretlen fogalom, hiszen a kormány égett a vágytól, hogy az agytrösztjeik által felvetett teóriákat a lehető leghamarabb átültethessék a gyakorlatba, természetesen, legtöbbször, bevethető fegyverek formájában. Ilyenkor mindig eszébe jut tanulói éveiből Dr. Derenik Zadian vendégelőadó, aki felhívta a figyelmét arra, hogy különbség van aközött, hogy valaki tehetséges és aközött, hogy valaki támogatott. Annyira egyértelműnek tűntek akkor ezek a szavak, hogy Bruce egy abszurd meglátásként zárta el magában az akkor még elahamarkodottan feleslegesnek, mellékesnek ítélt információt. Annál fájdalmasabb volt számára a felismerés a későbbiekben, mikor rá kellett eszmélnie, hogy egykori professzora a maga burkolt őszinteségével már akkor figyelmeztetni próbálta arra, hogy a vezetőséget sosem fogják elméleti diskurzusok érdekelni, az olyanok, mint ő, vagy Tony Stark csakis addig bizonyulnak hasznosnak és érdekesnek, ameddig a munkájuk a harctéren alkalmazható eszközöket biztosít a feljebbvalók számára. Akkoriban ezt a realizációt szomorú tapasztalatként élte meg. Ma már önmagát tartja naivnak és szánalmasnak, amiért valaha is mást feltételezett.  
Merengéséből a fiatal nő ezután következő megjegyzesére húzza vissza a valóságba, ami olyan megdöbbenésként éri, hogy hirtelen minden más érzelme elcsitulni látszik.
- Köszönöm, ez... ez megnyugtató. - kvittek... olyan furcsa számára ez a szó, olyan ritkán találkozott vele, hogy már-már idegennek, egy számára holtnak ható nyelvből átvett kifejezésnek tűnik. Soha nem állt egálban senkivel. Ha éppen nem a saját hibái elől menekült, akkor az olyanok elől tette ugyanezt, akik egy bizonyos hibáját a saját hasznukra kívánták felhasználni. Volt egy időszaka, az éra, melyet a Bosszúállókkal döntött, amit magában azzal igazolt, hogy ez lehet az ő esélye jóvátenni a múltbéli ballépéseket. Mégsem érezte soha, hogy bármi egyensúlyba kerülne. Igazság szerint, most sem érzi. De ez nem vesz el abból, amit ennek az egyszerű szónak a kimondása jelent számára. Mary nem is sejtheti, de igazából komoly ajándékot adott neki kijelentésével.
- Ez jól hangzik! - részéről is megjelenik az előbbi próbálkozásainál egy hatorozottan erőteljesebbre sikerülő, kedves mosoly. Még megadja az e-mail címet, amin Mary Jane elérheti. Magában tesz egy mentális feljegyzést, hogy egy internetkávézóban ellenőrizze majd a bejövő üzeneteit, hogy levélfordultával visszajelezhessen az újságírónak. Mire lekövetnék a lokációját, addigra már úgyis messze fog járni onnan. Messze mindenkitől, akit ismer.
- A hősöknek segítsen, Miss Watson! Azzal, hogy továbbra is hisz majd bennük. Szükségük van az olyan emberekre, mint Ön! - jobban, mint bármilyen média- vagy sajtóvisszhangra. Az olyanok, mint Amerika Kapitány vagy Vasember nem véletlenül szimbólumok. De nem tudnának igazán azok lenni, ha erőfeszítéseik során nem élne bennük a tudat, az érzés, hogy kikért is harcolnak valójában. Továbbra is kelleni fog a támogatás, az az erő, amit Mary Jane tud sugározni.
- Vigyázzon magára! - kínosan fészkelődik egy sort a táskájával, fél kézzel, felszállás előtt ügyetlenül igazgatva, holott nem is szorul igazításra. Mindezt azért, mert bár az illem úgy kívánja, hogy azt mondja, reméli, találkoznak még, ugyanakkor Bruce tudja, érzi, hogy nem fognak. Nem tervez visszajönni ebbe a városba és ha sikerrel jár azzal, amit a fejében forgat, akkor többé nem is lesz szükséges, hogy így tegyen. Ezért egy utolsó, bátortalan intéssel hagyja, hogy a busz záródó ajtaja viszzavonhatatlan hatávonalat képezzen közte és a külvilág között.
Az ablak mellett foglal helyet, hogy figyelhesse az elhaladó épületeket, az élettel teli utcákat. Tekintetét az égre emeli, eszébe jut az egyik harcostárs, aki meglehetősen egyedi közlekedési módszerével vett részt a végső csatában, és elmosolyodik. Mert tudja, érzi, hogy Mary Jane Watson hite nem alaptalan. New York jó kezekben lesz. Nem kell ő ide.
S bár a szíve még nehéz, mikor később megpillantja a táblát a városhatárnál, Hulk erős, kibírja ezt a terhet. Már nem kell neki sokáig. 

//Köszönöm a játékot! *-*//
Bruce ezeket viseli Zene: Walk Mary Jane Watson







Bruce Banner
Hozzászólások száma : 31
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Cold Lake, Kanada
Munka/hobbi : Atomfizikus
Ki van a képen? : Hugh Dancy
Bruce Banner
• doing the best they can •

Percike a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.