Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Show yourself

Kedd Május 14, 2024 11:27 am

Romy & Kaine

Jól esett valami olyanról is beszélni, ami nem a múltkori incidens vagy a HYDRA. Tudom, ez egyébként sem ment ritkaságszámba, de mindig valahol kilyukadtunk az utóbbinál. Előbbit pedig csak felejteni akartam, mert jelenleg egyik legnagyobb baklövésemnek tartottam. Ennek ellenére még mindig olyan biztosan állította, hogy a barátjának tart. Mégis volt valami zavarba ejtő azon, ahogy reagált. Miért vörösödött el ennyire?
- Én is a barátomnak tartalak. - ebben sziklaszilárdan is hittem, ami annyiból furcsa volt, hogy csak vele. Korábban az általam megismert Glitch még csak hasonló bizakodást sem ébresztett bennem. Na jó, de, próbáltam benne is bízni, amíg el nem árult. De kettejüket össze sem lehetett volna hasonlítani. Mint ahogy abban sem hasonlítottak, hogy Romy nem volt tisztában azzal, miféle skilleket tudhatna, ha nem félne ennyire tőle. Magától. Legszívesebben tényleg megnyugtattam volna csak. Most azonban nem akartam ezt feszegetni és elrontani sem szerettem volna a kedvét, hogy de bizony képes volt alaposan bajba kevernie magát, ehhez különleges érzéke is volt.
- És ha azt mondom, nem a nettel kellene próbálkozni? - odaát nem volt net bárhol és bármikor. Ultron elintézte, hogy a kommunikációt teljesen más eszközökkel oldjuk meg. Mondjuk ahhoz még itt ki kellett alakítani valamiféle jeladót, mert ez itt nem létezett. Annyi kiaknázatlan lehetőség lett volna ebben. A kérdése viszont meglepett, a szemeiben nem csak kíváncsiságot láttam, hanem nyitottságot is az ötletre.
- Mert eleve volt valami adó-vevő, amikor megszereztem. De ez már olyan verzió, ami veled is kompatibilis, csak növelni kell a hatótávot. - most nem akartam a részletekbe belemenni, de ha rákérdez még, akkor nem fogok titkolózni.

Show yourself Da5113505ba058ce4cebc15430b92731

- Ütőképes páros lehetnétek, amíg nem vagy fejben. De nekem nincs vele bajom amikor barátkozni szeretne, ha épp nem kell miatta új cipőt vennem. - Arrow igazából jó kutya volt, ha leszámítjuk azt, hogy folyamatosan lopkodta a cipőimet, akkor csak egy energiával túltöltött négylábú rosszcsont volt. Ugyanúgy lefárasztást igényelt, mint amennyire én sem bírtam megülni a seggemen. Máskülönben pedig a cipőevésre is biztos voltam benne, hogy valaki rászoktatta. De alapvetően egy intelligens kutyának tartottam, nem véletlenül vethették be drogkeresésben. De azt sem akartam, hogy Romy kényszeredetten használja mint munkakutya, ha nem szeretné. Egyébként magamról sem gondoltam volna, hogy majd tovább lépünk azon a szinten, hogy elviseljem a jelenlétét mert muszáj.
- Oké, hiszek neked. - Romy kapcsolata a pókokkal mindig is kaotikus volt, így jól szórakoztam rajta, hogy próbálta ezt elrejteni. Akármennyire igyekeztem a lakásban fellelhető nyolclábúakat távol tartani tőle, néha bizony akkor is összetalálkoztak, ha nem lett volna indokolt, olyankor pedig érdekes reakciókról tettek panaszt a kis lények. Ezt nem akartam felhozni előtte, így inkább bólintottam a feltételezésére. Egyébként is lekötött a dobálás, Arrow pedig igazán jól viselkedett most, járt érte a dicséret. Egy rossz szavam nem lehetett volna erre a helyzetre. Egyébként éreztem, hogy a korábbi feszültség utolsó maradványai is leolvadnak rólam. Sok minden teljesen új érzés volt itt most, nem győztem kategorizálni magamban. Egyszerre meséltem volna szívesen az én világomról és nem is. Végtére is ki akarna egy olyan világot látni, ahol csak pusztítás és káosz van? Mégis valahol az volt az én otthonom, ha nem is tartottam annak. Hontalannak éreztem magam, de ide már jobban tartoztam. Miattuk. Miatta.
- Közel sem tudok ám olyan sok mindent, mint amennyire tűnik. Én csak néha próbálok valamit alkotni abból, ami elém kerül. - mint most ezt a mályvacukros szendvicset. Mert finom volt, ahogy megkóstoltam, hát én is nekiláttam még egy adagnak. A csatározás említésére elmosolyodtam. Jobbnak éreztem meghagyni ebben a tudatban, sok szörnyűségről inkább ne is képzelegjen.
- Én is örülök, hogy most itt vagyunk. Engem kikapcsol, hogy nincs annyi inger. - mert ugyebár a felfokozott érzékeimnek is néha kellett a pihenés, ezért kerestem nyugis helyeket a városban is. Oda kevésbé szűrüdött be a város zaja, legfeljebb a szirénázás.
Nem egészen értettem sátorállítás közepette, hogy Romy mit szeretne azzal a hálós cuccal, de ahogy figyeltem miképp kezdi beapplikálni, már sejtettem. Vagyis voltak sejtéseim. A magánszféra fontos, azt hiszem. Engem mondjuk nem zavart a tudat, hogy majd mellettem fog aludni. Inkább a zöld táskát kezdtem kipakolni. Látva a kínálatot, magamban elkönyveltem, hogy itt nem fogunk még napokig éhen halni. Elnevettem magam Lili emlegetésére. Azt nem tette hozzá senki, hogy a városban aktívak voltunk mindannyian.
- Itt nem leszek annyira éhes, hacsak egy medvét nem kell meggyőzni arról, hogy forduljon sarkon. De el fog fogyni ez az adag. - fogalmam sem volt róla, hogy van-e itt medve, de igazából csak viccelni próbáltam vele. Inkább csak biztos voltam benne, ha nem kell azon kívül nagyon megerőltetnem magam, hogy kutyát fárasztok meg kirándulunk, akkor nekem is kisebb a kajaigényem.
Hallgattam Romy véleményét a helyről, a reaxálással kapcsolatos okfejtésről és arról, hogy nem teljesen engedte még el magát. Körbepillantottam ezen a szép helyen, szerintem adott volt minden, amire szükségünk lehet.
- Szerintem a legjobb helyre hoztál, nincs semmire szükségünk azon felül, ami itt van velünk. De ha mégis, akkor majd megoldjuk ketten. Régen sem volt internet és mégis boldogultak az emberek. - mintha bármi tapasztalatom is lett volna a régi dolgokról, de attól még igaz volt.
Arrow nyugodni látszott. Nem akart folyamatosan csenni a kajából, amit azért a biztonság esetén valahova oda raktam el előle, ahol nem tudja könnyen elérni. Éjszakára egyébként is a kaját majd ki kell aggatni a fára, ott nem sok minden vagy mindenki érheti el. Visszahelyezkedtem a tűzhöz és csak hagytam, hogy átjárjon az elképzelés arról az utazásról. Tényleg nagyon sok mindent nem tapasztaltam még meg, amit elképzelni sem volt időm.
- Szép tervek. Nekem sosem voltak terveim, csak napról napra léteztem. De talán ideje lenne kitalálnom, hogy mit kezdek az időmmel, ha már mindenki békén hagy minket. Vagyis titeket. Ez az utazás jó ötlet, tetszik. - elmosolyodtam az elképzelésen, na meg azon, hogy Romy most is rám gondolt. Biztosan majd felveti Lilinek és Laze-nek is.
- Az enyém? Mint neked Elvis? - Peterét betéve is tudtam, néha csak úgy tolongtak az ő emlékei bennem, amikor még minden annyira zavaros volt idaát. De itt most más volt a helyzet. Egy darabig figyeltem, hogy Romy küzd a falattal, automatikusan nyúltam a vízért. Megvártam, amíg megoldja a vészhelyzetet.
- Még senki. Igazából nem sokat tudok a saját ízlésemről, csak azt, hogy amit ti szerettek, azt nagyjából én is. Kivéve a shoppingolást. Gondolod, hogy fejleszteni kellene ezt? Nincs számon tartott kedvenc könyv, film, zene, kaja. Na jó Lili tacoja felülmúlhatatlan. - nem nagyon szoktam gondolni magamra, elvégre ami kevés időt töltöttem egyedül, azt is csak zenehallgatással töltöttem el meg fegyverek tisztogatásával.
- Tudok szerelni, de nem tudom, hogy ezt én is szeretem vagy csak örököltem. A fegyvereket már tudod, hogy érdekelnek, de azt hiszem vonzanak a tudományok.
   


   
   

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Ápr. 08, 2024 10:28 pm
Kaine & Romy
Meglepetten vizslattam Csodapók arcán kibontakozó mosolyt, ami különleges hatással volt rám. Igazi varázserővel bírt, először elkergette röpke haragomat, majd az én arcomra is mosolyt csalt.
– Is? – feleltem bizonytalanul. – Te mond meg – tettem hozzá. Mosolyát miatt végül bátorságot vettem magamon és félszegen hozzátettem: – Én a barátomnak tartalak.
Tekintem megakadt Kainen egy pillanatra. Szent ég Romy, szedd össze magad! Ha nem akarod, hogy félreértésekbe torkolljon a beszélgetésetek, akkor nyomban ki kell találnod valamit!!
– M-mint lakótársak. Persze – böktem ki végül, zavartan igazítva füleim mögé hajamat. Utólag rájöttem, hogy rossz ötletnek bizonyult, mert az árulók vörösségükkel simán beköphetnek és nem tudnám megmagyarázni, hogy mi történik. És komolyan nem akartam, hogy most döntsön úgy Csodapók, hogy inkább visszatér a Mi casába mikor majdnem ott voltunk a célállomáson… Aztán újból elszublimáljon négy-öt napra.  
– Nem vagyok bolond, dehogy ugranék el a bőrömből az elektronikába, ha nincs ki vigyázzon rám. Tudom, hogy akkor tehetetlen vagyok. Szuper lenne, ha rendelkeznék valami beépített veszélyjelzővel, mint te, de nincs ilyen specialitásom – számmal csücsörítve tájékoztattam erről Kainet. Nem mintha nem tudott volna arról, hogy efféle effekt valóban nem része a talentemnek.
– Nem is várom el – ráztam meg a fejemet. – Ahhoz már valami gigaerős net kéne, ami mindenhova képes eljutni, azzal együtt pedig én is. Vagy nem is tudom igazából… Még sosem próbáltam meg nagyon messzire csatlakozni a képességemmel vagy túl távol menni a testemtől – minden tudásom Glitchtől származott, aki mert próbálkozni a skillekkel. Én viszont még mindig két lépés távolságból tippelgettem, ha a képességem került terítékre. – Szóval miért is van a ruhádban olyan eszköz, amire rá tudnék csatlakozni a képességemmel? – felcsigázva pillantottam Csodapók felé.


– Tiéd lehet a megtiszteltetés Arrow lefárasztásához – adtam át bátran a stafétát. – De meg kell jegyeznem, hogy kiskutyám elég nehéz eset, ha játékról van szó. Közben szívesen adok használati utasítást hozzá, ha szeretnéd – szám széle mosolyra húzódott Kaine érdeklődését látva. – Örülök, hogy szeretnél jóban lenni Arrowal. Ez sokat jelent nekem – tettem hozzá. Azt hiszem meghatódottságom csekély indok volt arra, hogy ennyi ideig bámuljam Csodapókot. Nem még játékosan oldalba bökni, miközben ő cipelt mindent. Szóval igyekeztem szemeimnek parancsolni és elkapni róla a tekintetemet, mielőtt észre vehetné, mindeközben felvettem a tisztes távolságot is.
– Nem szokásom sikítani – kértem ki magamnak. – A-ami a konyhában történt az azért volt, mert egyáltalán nem voltam felkészülve pókokra! – fűztem hozzá gyorsan, mielőtt ő emlegetné fel azt az esetet. – Itt viszont számítok rájuk – tettem pontot a magyarázkodásom végére. Kicsit különös érzés kerített hatalmába, ahogy bizton állította a pókok valóban távol tartanának tőlem mindent. – Talán… csak kicsit meglepődnék… – zavartan fordítottam el a fejemet, hátha ez segít úrrá lenni ennek a fura érzésnek, ami még az arcomat is lángba borította. Miért is jöttem most zavarba attól, hogy majd valóban megoldja a nem kívánt élővilágot?
Apró mosoly kúszott az arcomra, amikor láttam Csodapókot megdicsérni Arrowt, ki a világ legnagyobb lelkesedésével fogadta. Reméljük, hogy hálából nem orozza el majd a cipőjét az este folyamán.
– Hidd el, hogy én is mályvacukor szűz vagyok – nevettem fel. Oké, lehet, hogy a hasonlat kicsit erős volt. – Vagyis még én sem ettem, ezért is szeretném kipróbálni. Az értékelések szerint fincsi és butaság lenne kihagyni. Egyszer mindenkinek érdemes megkóstolni, ráadásul édesség. Rossz nem lehet! – mosolyogva jegyeztem meg ezt a factet. – De ha nem ízlik, én előre is szívesen feláldozom magam az elfogyasztásához – jelentettem ki ártatlanul.
– A sok „csatorozás” miatt, igaz? Sajnálom, hogy nem volt lehetőséged a saját világodban ilyeneket kipróbálni – együttérzőn pillantottam rá. Noha lelkem mélyén kifejezetten örültem, hogy együtt volt lehetőségünk ezt kipróbálni. – De egyébként nem olyan természetes itt ez, mint azt hiszed. Mármint úgy, hogy én bármikor megtehettem volna, mégis csak most jöttem először kempingezni. Örülök, hogy együtt tapasztalhatjuk meg milyen… És hogy tetszik neked itt – reagáltam kicsit izgatottan. Ami pont ellentétje volt a békésnek, amit Kaine érzett pulzálni a helyszínből. Arról nem is beszélve, hogy mennyire bosszantott a keserved indító a sátorépítéssel. Ami pedig a kuckónk elválasztását illeti…
– Juj, nem így értettem, hogy középre való! – hitetlenkedve néztem végig, ahogy Csodapók lezseren betessékelte a sátorba a cuccot, mintha egy ócska takaró lenne. A fontosságának magyarázkodása még számomra is zavarba ejtő volt, ezért inkább magamhoz vettem a kezdeményezést és elkezdtem a helyére biggyeszteni.
– A nagy zöld táskában vannak az ételek – szóltam ki a sátorból, hogy megtalálja őket. Mindeközben sikerült behatárolnom, hogy melyik a hosszabbik oldala a hálós anyagnak.
– Nem tudom. Lehet ételből sok? Lili gyakran panaszkodik, hogy annyit eszünk, mint egy hadsereg, szóval nem akartam keveset hozni. Egyébként sem szeretek éhezni. Meg aztán tök sokszor ki és becsomagoltam az izgalomtól és mindig egyre több lett, amit kajcsinak szántam. Plusz nem tudtam, hogy meddig akarunk végül maradni. Miért, szerinted sok? – pillantottam ki a sátorból, amint megvoltam az elválasztó felapplikálásával. Még a hálózsákokat is betessékeltem a megfelelő helyre.
– Igazából csak pár hónapja kezdtem felkeresni ilyen látványos helyeket. Kis távokban kezdtem, szép parkokkal meg erdős spotokkal. A dokim azt mondta segít relaxálni, kiélhetem fotózási skilljeimet, azontúl, hogy jót tesz, ha természetbe vagyok és nagy előnye, hogy Arrow is velem jöhet közben – meséltem el neki, mialatt helyet foglaltam a tűz mellett. – Eddig mindig bevált a relaxációs rész. Most viszont néha a szokottnál is feszültebbnek érzem magamat, ha csak arra gondolok, hogy nincsen rendesen térerő. Nem mintha el akarnám mobilozgatni az időt – tettem hozzá gyorsan, miközben körbe vezettem a tekintetemet a tájon.
Kainenek igaza volt. Tök szép volt itt minden, mégis azon kattogtam, hogy fejben a szokottnál sem volt oké most nálam valami. Visszavezettem Csodapókra a pillantásomat, miközben elkezdtem összekészíteni a csokis, kekszes, mályvacukros édességhez a szükséges anyagot.
– Kutyát etetni a tűzről tilos – kötöttem ki az első szabályt, mielőtt folytattam volna a gondolatmenetemet.
– De örülök, hogy számodra chilles hangulatot idéz a hely – apró mosollyal az arcomon nyújtottam át az első adag nasit, amit meg fog tudni sütögetni a tűz felett.
– Annyi sok szép hely van egyébként, amiről nem veszünk tudomást. Nekem nagy célom az Egyetem után szerezni egy mozgóházat, amivel bejárhatom a világot. Mondjuk nem tudom, hogy fog ez menni, ha képtelen vagyok egyenesben tartani az autót, de gondolom addig alakul. Ha majd van kedved csatlakozhatsz ám hozzám, annyi, hogy kutyabarát kirándulás lenne – csak azután döbbentem rá, hogy mennyire zavarba ejtő javaslatom, miután kimondtam. – Öhm… bocsi, nem akartam nyomulni. Csak egy javaslat volt azután, hogy itt tetszik neked – birizgáltam hajam végét. Éreztem, hogy ebből sehogy sem fogok tudni jól kijönni.
– Inkább beszéljünk rólad! – éles témaváltással kanyarodtam vissza rá. – Mikor Mary Janenel beszélgettem rádöbbentem, hogy alig tudok rólad valamit, ami még lakótársként is gáz. Szóval... például neked mi van a bakancslistádon? Vagy, ha nincs mit tennél rá? Úgy, hogy skippelted a gyerekkort volt azért példaképed? Ki volt az első crushod? – utolsó kérdésemnél ráharaptam az alsó ajkamra. Hirtelen eléggé átsültnek ítéltem a mályvacukrot és a számhoz emeltem.
– Már ha nem titok. Nekem Elvis volt! Ouch, ez forró – megbántam a kapkodásomat az édességgel, amit röpke zavaromban műveltem. Arrow érdeklődve telepedett le mellém, mikor meglátta, hogy valami ehető van a kezünkben. Már be is vetette az ellenállhatatlan kiskutya szemeit.
Let me see who you are...

   
✿ Elli
   


   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Rosemarie Morozov
Hozzászólások száma : 215
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
Munka/hobbi : IT-szakember, barista, hobbi fotós
Ki van a képen? : Luca Hollestelle
Rosemarie Morozov
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 31, 2024 10:29 am

Romy & Kaine

Egy mosoly jó válasz? Eszem ágában sem volt jinxelni semmit, de remélem azt átlátja, hogy nem rosszból mondtam. Nem akartam addig semmi biztosat mondani neki, amíg meg nem győződtem arról, hogy tényleg értek az ilyenekhez, de szerettem volna mindenképp megpróbálni. Romy sokszor kifejezetten inspiráló tudott lenni, ha már csak azt vettem alapul,hogy az első hosszasabb beszélgetésünk után nem csak azt ismertem meg miben is jó, de még ki is próbáltam, hogyan kell a konzolt újrainstallálni más programra.
- Ezt most kérdezed vagy mondod? - kaptam a lehetőségen, hogy visszakérdezzek, de az újból előbukkanó mosoly azt sejtette, hogy nem gondoltam vérre menően komolyan a kérdést. Bár nem kellett ahhoz komolyan vennie a kérdésemet, így is eléggé elkomorult a téma boncolgatása közepette. Én viszont nem éreztem úgy, hogy helye lenne a rossz kedvnek abban, amire készültünk. Elvégre kikapcsolódni mentünk, chillelni és beszélgetni. Amin ugyan még dolgoznom kellett, de akkor most tehettem is rá egy kísérletet. Ha jól sejtettem, leginkább úgy érezte, hogy kivonódott a dolgokból. Nem tudom kikkel dolgozott akkor össze és micsodát, de az már egy nyomós ok volt számomra, hogy azt mondta Glitchként volt jelen. Glitch nem szeretett csapatban kooperálni. Gyanítom itt sem.
- Nem azt szeretném, ha nem vonnád bele magad, csak azt, hogy addig se kerülj veszélybe, amíg nem tudsz vigyázni magadra miközben teljesen máshol jársz. - ezt szerettem volna tisztázni, mielőtt még fatálisan félreértene, hogy mindenből kihagyni szeretném. Nehéz lett volna, ha épp a Papája után szimatoltunk őt megkerülni. De nem is akartam.
- Nem vagyok biztos benne, hogy sikerül olyan cuccot kialakítani, amivel bárhol bárhogy rá tudnál más rendszerekre kapcsolódni. De király elgondolás. De gyakorolni addig is tudunk. A szerkómban olyan kontakt van beépítve, ami nagy hatótávolságú, egyszóval mindenképp vonalban tudunk maradni. - jól eslő érzés volt azzal szembesülni, hogy mennyire alkuképes volt ebben a pillanatban. Pedig ha a makacsságot tanítani kellett volna, akkor elég lett volna néha csak őt felhozni példának.

Show yourself Da5113505ba058ce4cebc15430b92731

Úgy fest nem úszom meg a nyelvtanulást. Persze előnyös is lett volna cirill betűket elolvasni, de a kutyához minimum alapokat kellett elsajátítanom. Talán a gyere vissza és az ül voltak azok a parancsok, amit nagyjából megértett, meglehet sokat hallotta már. De tényleg sok szóból nem értett és gyanítom az ágyamból sem azért kotródott le sokszor, mert megértette mit szeretnék, hanem mert inába szállt a bátorsága.
- Majd lefárasztjuk. De taníthatnál nekem is pár parancsot. - hozakodtam is fel sebtében a témával. Tetszett ez a hely, körül nézni is már kellően nyugtató hatású volt, ráadásul sehol egy ember. Csak mi ketten. Egy pillanatra eltűnődtem a kilátáson, amikor észrevettem Romy mennyire pakolászik meg magyaráz.
- Majd én megoldom. De csak akkor, ha nem sikítasz a pókoltól. Ők garantáltan távol tartanak mindent, de téged nem fognak bántani.  Tényleg nem. - megerősítésképp még ez utóbbit hozzátettem, aztán inkább szemügyre vettem a tábor nagy részét. Tényleg itt hagytak pár dolgot nekünk, amit nem kellett legalább megépíteni. Legfeljebb plusz faágak, de Arrow kellően sokat hordott össze, hogy azt se kelljen gyűjtögetni. Meg is vakargattam a füle tövét érte.
- Jól hangzik a mályvacukor, de azt még nem ettem. Az én világomban nem szokás csak úgy kempingezni. Tényleg tetszik a hely, olyan... nyugodt. Békés. És mintha megállt volna kicsit az idő. - érdeklődve pillantottam el Romy felé. Ezt kifejezetten szerettem, hogy annyi minden más volt. Ő is más volt.
Kicsit döcögősen indult el a sátorépítés, de annál hamarabb jöttem bele miközben beszélgettünk. Vagyis Romy beszélt többnyire, én pedig pakoltam össze az elemeket és a végére egészen pofás kis sátor kerekedett belőle. Már csak egy kalapács kellett volna hozzá, de szerintem nem rakott, szóval inkább csak ököllel vertem bele a rögzítő kampókat a földbe.
- Ez a cucc hová való? - kezembe akadt valami hálós anyag, ami jó nagy volt kiterítve, valahogy sehogy sem ment a sátor elejébe, ráadásul annál jóval szélesebb vagy épp hosszabb volt, attól függően honnan néztem. Nem kellett sokat várnom a válaszára, de nem egészen ilyesmire számítottam. Szóval ez valami választék. Nehezen tudtam mégis őt elképzelni, ahogy kitúr ebből a nagy sátorból. Elvégre tényleg akkora volt, hogy még én is ki tudom nyújtani a lábam. Épp ezért csak hanyagul bedobtam a hálót a kész eszközbe.
- Akkor szerintem kóstoljuk meg amit hoztunk. - az egyik eldőlt tönkre ültem a tűz mellett és a táska tartalmát kezdtem el kipakolni. Még úgysem tudtam pontosan mi az ami jött velünk, jobb volt időben megismerkedni ezzel.
- Te aztán alapos voltál. Hány napra táraztál be pontosan? - ismerve az étvágyam szerintem ez simán kibírt volna négy vagy öt napot is. Az egyik táska csak kajákkal volt tele. De végül elpillantottam a tűzrakóhely felé. Romy kezébe adogattam azt amit kért, végül inkább a fákt pakolgattam össze és rákészültem a tűzgyújtásra.
- Korábban gyakran jártál ilyen helyekre? Van egyfajta hangulata, kicsit úgy érzem, hogy én is másabb vagyok itt. Furcsa, de nincs hiányérzetem, pedig nem szoktam hozzá ahhoz, hogy olyan csönd van és mégis ezernyi inger ér.
   


   
   [/quote]

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Márc. 15, 2024 10:04 pm
Kaine & Romy
– De én nem emberek nyomon követésére tervezném – kifogásoltam azonnal. – Jó, igazából funkcióját tekintve valóban alkalmas lenne rá… De hé, honnan veszed, hogy a HYDRA valaha is megpróbálna elrabolni?! – kértem ki magamnak. – Különben se jinxeld! – tettem hozzá gyorsan. Bár reméltem, hogy nem erre vágyik, hacsak nem így akar titkon megszabadulni tőlem most, hogy tud Glitchről. Merthogy ugye nem ez a szándéka?
A szándékos béklyó szerencsére elkergette azon gondolataim, hogy esetleg így akarna túltenni rajtam. Legalábbis nem úgy tűnt, mint aki koncként odavetne a HYDRA elé. Bár meg kellett hagynom elég érdekes módja volt ez a gyakorlásnak. Szigorúan a váltás gyakorlásának… mert miként máshogy lehetett volna érteni?
Egyébként keserves kihívás volt. Így sem voltam mindig biztos abban, hogy melyik a jobb és melyik a bal oldalam, most viszont arra is ügyelnem kellett, hogy a kocsi kisebb sebessége ezúttal nem felém esett, mert én ülök a másodpilóta ülésén. Akárhányszor nem oda váltottam, ahova kellett egy „hoppá” vagy egy „wupszi” hagyta el a szám, egy elnézést kérő tekintet kíséretében.
– Tudooom. De akkor is az alter énem csinálta, ezért nekem jól esik kimondani – indokoltam meg bocsánatkérésemet. – És persze, hogy nem hagynálak cserben. Barátok vagyunk, nem? – oké, ezt lehet, hogy nem az Ohana után kellett volna kérdeznem. De inkább leszek idegesítő, mint egy kettős lépcsős fizetés, csakhogy megerősítést kapjak és a lelkem megnyugodjon, nehogy ezek a gondolatok is betaláljanak hajnali háromkor.
– Tudod… Nem te vagy az első, aki ilyet javasol nekem – kényelmetlenül fészkelődtem az ülésben. Ismét belemerültem alkarja simogatásába, mert továbbra sem esett kézre a saját mancsom. Ellenben Kaine karján megszámolhattam, hogy hány kósza anyajegy van. – Ők is ezt a távoli számítógép féle kapcsolódást javasolták. De az én talentem nem működik ennyire messziről. Nem olyan hatékonyan, mintha ott lennék a gép mellett, amivel le szeretnék pacsizni. Ráadásul vannak olyan zártkörön működő rendszerek, amikbe kívülről be sem tudok jutni. Tudom, mert Glitch… Glitchként próbáltam – megköszörültem a torkomat, hogy hadarva hozzá tegyem: – Plusz, ha messziről kéne beverekednem valahova a képességemmel, akkor fennáll az esélye annak, hogy pont akkor veszik el a kapcsolatom a kütyüvel, mikor a legnagyobb szükséged lenne rám és akkor pont olyanná válok, mint az alter-énem a te világodban, azt meg nem akarom, még véletlenül sem – ráztam meg a fejemet. Még csak azt kellene, hogy magára hagyjam a bajban!
– Netán... – kezdtem bele habozva –, netán van valami ötleted arra, hogy lehetne ezt áthidalni? Azt mondtad érdekel a bütykölés. Hajlandó vagyok megalkudni, ha van valami szuper megoldásod, hogy tudok távolról is segíteni neked a képességemmel – vetettem fel. A gépekbe való belemászástól is féltem, de nem annyira, mint az elektromos aurámtól.


Elég volt kiskutyámhoz oroszul szólnom és tudta, hogy ilyen terepen hallgatni is kell rá, különben felkerül rá a póráz és nincs több Arrow, a felfedező.
– Látod? Mondtam, hogy nem fog elkószálni. Jó kutyus Arrow, mindössze az orosz szóból ért igazán – prezentáltam pici kutyám okosságát, aki ebben a pillanatban el is távolodott, hogy egy óriási faággal a képében térjen vissza közénk, rácáfolva korábbi szavaimra.
– Jeez, ezt hol találtad? – kérdeztem megrökönyödve Arrowtól. – A faágak a gyöngéi – súgtam le Kainenek magyarázatként. – A labda után – fűztem hozzá. A szent laszti emlegetésére rögtön csóválni kezdte a farkát és azt leste melyikünknél lehet. Sajnos valamelyik tatyó legalján volt valahol, szóval szegénykém várhatta most, hogy eldobjuk. Be kellett érnie a négy kutyára is elegendő faággal.
– T-tudom! Felkészültem – a rovarok emlegetésére megtorpantam. Egy kicsit el is fogott a pánik, hogy látott-e egyet és azért tette szóvá? Emiatt sebétben körülnéztem.
– Hoztam rovarirtót – léptem Kaine mellé, hogy kikapjam a hátizsák zsebéből a flakont. Abból az oldalsó részből, ahol alapból a vizespalackot szokás belecsúsztatni. Áttáncoltam Csodapók másik oldalára, ahol egy másik tubust kaptam ki a tatyóm oldaláról. – És szúnyogriasztót! – prezentáltam a fegyvereket. – Meg itt vagy te – pillantottam fel Csodapók szemeibe, miközben ráböktem. Kicsit tovább leragadtam azokban a barna íriszekben, mint eredetileg terveztem.
– Khm… – köszörültem meg a torkomat. – Tudod, te képes vagy megbeszélni a pókokkal, hogy maradjanak távol – zavartan magyaráztam meg. Beszédem közben a korábbi szemkontaktus által kiváltott pironkodásomat leplezendően visszacsúsztattam a „fegyvereket” a helyükre, hiszen határozottan nem volt rájuk szükség.
A sátorépítés maga volt a pokol. Miért nem találták még fel az önépülő sátrat, ha már egy értelmes tutorial-füzetet nem képesek megírni?!
– Persze, hogy nem látod át, mert én néztem – morcosan jegyeztem meg, miközben a kézikönyvet vizslatta.
– Nem tudok nem arra gondolni, hogy az ég alatt fogunk aludni, sátor nélkül! Mi lesz, ha esik? Bevallom, hogy az időjárás előrejelzést nem csekkoltam és meg sem tudom nézni, merthogy Wifi nincs az még hagyján, de egy kósza G sem repked erre – fakadtam ki. A pufogást csak akkor rekesztettem be, amikor kijelentette, hogy mennyire tetszik neki itt.
– Szerintem majd együnk – jegyeztem meg kisvártatva, miután kérése szerint újra felolvastam a számomra kínai rúdneveket, hogy mit dugjon hova és mibe. – Ki szeretném próbálni nagyon a mályvacukrot csokoládéval. És azt hiszem, hogy éhes vagyok és ez az oka annak, hogy fel akarok robbanni a sátortól – tettem hozzá, miközben a sátor egyik rúdját birizgáltam a kezemmel. – A tűzifát úgy látom kiskutyám amúgy is megoldja – tekintettem el Arrow felé, ki már a hatodik faággal büszkélkedik ittlétünk alatt.
– Tényleg tetszik neked a hely? – bátorkodtam feltenni a kérdést. – Holnap körbe sétálhatnánk és készíthetnénk fotókat – vetettem fel program gyanánt. Miután ki lett véve a kezemből a harmadik rúd is, úgy döntöttem hasznossá teszem magam és előkészítem a vacsorához a terepet. A sátor kezdett formát ölteni és tudtam multitaskingban olvasni a füzetet.
– Azt már tudom rólad, hogy nem kempingeztél korábban. De nem voltál soha ilyen jellegű helyen ezelőtt? Esetleg a világodban, ahonnan te érkeztél? – rájöttem, hogyha beszélek kevésbé bosszant a sátorhoz járó kézikönyv.
– Jaj, az az anyag középre jön majd – mutattam rá a cövekekre húzandó anyagra, amivel éppen Csodapók bíbelődött. – Olcsóbb volt egy nagy sátrat venni, mint kettőt. És gondolom te is ragaszkodsz a saját alvó kuckódhoz – hangom elbizonytalanodott a magyarázkodás közben. Valamiért extrémen zavarba jöttem, mikor Csodapók rám nézett és erről kellett magyaráznom.
– M-mégsem aludhatunk együtt! – vörös arccal jelentettem ki. – Hidd el, hogy nem akarsz velem aludni. Feketeöves cselgáncsozó vagyok az ágyban és az északi-sark trópusi övezetté változik a lábaim mellett.
Let me see who you are...

   
✿ Elli
   


   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Rosemarie Morozov
Hozzászólások száma : 215
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
Munka/hobbi : IT-szakember, barista, hobbi fotós
Ki van a képen? : Luca Hollestelle
Rosemarie Morozov
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Csüt. Márc. 14, 2024 7:27 am

Romy & Kaine

Nem tetszett, hogy ennyire adott valaki olyan véleményére, aki nem volt túl pozitív meglátással róla. Nehezen tudnám elképzelni, hogy bármi visszataszító is lenne benne. Mert nincs is. Vannak rigolyái, de azok sosem bosszantottak engem. Az első szembetűnő különbségek után már nem lepődtem meg azon, hogy ők ketten mi mindenben voltak még mások. Ha tudná azt, hogy Glitch milyen volt, talán nem értékelte volna ennyire alul magát.
- Meglehet Glitch megóvni akart, de talán a tiéd is előszeretettel lépett át nem kimondott játékszabályokon, hogy megvalósíthassa a saját elgondolásait. Ez addig rendben van, amíg érted tette mindezt, de ha már csak magáért küzd, akkor könnyedén válhat saját maga végzetévé. Jelen esetben lehet, hogy ő te vagy, de te nem felejtetted el őt, ismered a tetteit, a cselekedetei súlyát és tudod, mit tennél és mit nem. Talán ebből fakad az is, hogy félsz az erődtől. De akit én ismertem, ő nem ismerte Rosemariet. Azt hiszem nem szimplán letagadta a létezését, hanem egyetlen személyiségként létezett. Ő csak Glitch volt. Általad talán ismerhetem az élete korábbi szakaszaiban milyen lehetett, de hidd el nekem, nem jönnénk ki jól. - szerettem volna, ha tudja, hogy ők ketten tényleg nagyon mások. Hasonlítottak, külsőre meglehetősen, emiatt is volt rettentően furcsa, hogy nem Glitchként mutatkozott nekem be. De nagyon kevés átfedést láttam ebben a pillanatban is közöttük.
Lili döntései általában okkal születtek meg úgy, ahogy éppen azt gondolta. Talán utalni akart volna arra, hogy így beszéljünk meg mindent és ne legyen egyikünkre se befolyással? Persze tegnap sok minden szóban forgó téma érintette Romyt, de egyik sem annyira, hogy billentse a képzeletbeli mérleget. De tény, már most nagyon sok mindent beszéltünk át, amit lehet korábban nem sikerült ilyen mélységekben. Például Romy nem beszélt volna Glitchről és a többiekről ennyit, bár róluk még mindig nem sokat mondott. Nem említette volna, miféle tervei vannak, nem tisztáztuk volna, hogy nem haragszik rám. Egyszóval sok mindent.
- Szerintem nem hülyeség. Az egyébként sem lenne baj, ha épp bajba ártod magad, hogy hol keresselek ha esetleg elrabolnak. Ez is a HYDRA specialitása nem? - tessék, máris volt értelme az ötletének, ha ilyen oldalról közelítettük meg a dolgot. Nekem lényegesen megkönnyítette volna a szitut, bár nem mondom, hogy nem találtam volna rá, hiszen az egész bolygó póktársadalma a segítségemre lehetett a felderítésében. Hmm... lehetséges, hogy jobban igénybe kellene venni ezt és akkor a Papáját is megtaláljuk?
A kérdésére csupán bólintottam. De tekintetem ismét rá emeltem és próbáltam fókuszálni az előbb érzett fura bizsergésre. Remélem nem találja ki, hogy csak az ő kedvéért mondtam ezt.
- Akkor nagyon jól bűvölsz pókokat. - én is elmosolyodtam ezen a megjegyzésén. Ami az alkudozását illeti, én nem akartam módosítani az egy ujjas fogadalmamon, szóval csak kitartóan rápillantottam, hogy fogadja csak el, nem változtatunk ezen többet. De már nem feszültem be ennyitől, mintha az élét elvette volna a komolytalanság. Ahhoz már nekem sem kellett hezitálni, hogy én akasszam a kisujjam az övébe az ígéretemen.
- Meg. Ameddig csak szeretnéd.
Tudtam, hogy fel fog háborodni, ezt már tagadni sem akartam, ugyanis ennyi hákásra inkább már csak nevettem. Persze, hogy tiltakozott és igyekezett ellenállni. De nem állt szándékomban gyorsan cáfolni, szóval ha arra készült, hogy vitázni fogok vele, akkor csak mosolyt kapott. Még szép, hogy így gondoltam.
- Majd leszedem, ha megérkeztünk. Egyébként sem árt, ha gyakorolsz. Már váltani. - profi érv volt arra, miért is nem akartam megállni. De amit csinált azt is folytathatta méh, mert szörnyen jó volt. A bocsánatkérésére kérdőn sandítottam rá, nem értettem a koncepciót.
- Nem neked kell érte bocsánatot kérned, nem tettél semmit. Szerintem te nem hagynál cserben. - nem olyan volt, aki magára hagyná azokat, akik fontosak neki. Márpedig ha nem lettem volna az, most nem lettünk volna úton a kempingbe.
- Nem. Te tudod hogy lennél igazán hatékony? Messziről. Vagyis amíg nem tudod megvédeni magad a talenteddel, addig biztosan. De bárhová be tufsz jutni, bármit fel tudsz törni, akár biztosítani is tudnád nekem az utat. - nem akartam arról hallani, hogy ott legyen személyesen, amíg nem tudtam volna rá teljesen figyelni. De üsse kő, nem ellenkezek teljesen a kivonásával egyetemben.

Show yourself Da5113505ba058ce4cebc15430b92731

Már majdnem elfelejtettem, hogy kéz a kézben nem lett volna olyan egyszerű elindulni, így amint már a motor sem ment, nekiláttam kibogozni a hláót. Nekem már gyerekjáték volna, rám ugyanis nem ragadt olyan mértékben, ha tenyeremmel érintkezett. Vagyis inkább köze volt ehhez annak az energiának, amit ilyenkor oda összpontosítottam. Aztán már mehettünk is összekészülni. Arrow elég nagy feladat volt, hogy rá bízzam a gazdájára, én lomiztam minden mást magamra. Nem is értettem a kérdését, miért szeretne segíteni, nem volt ez olyan lehetetlenül sok.
- Inkább ügyelj rá, hogy tényleg ne kószál messzire. - az hiányzott a legkevésbé, hogy kutyát keressek az éjszaka folyamán. Igaz, még nem volt olyan kései az idő, azért már tudtam volna mondjuk vacsizni.
- Te tényleg mindenből kiokosítottad magad, minek néztél még utána? Azt is tudod, hogy milyen rovart hogy riassz el a közeledből? - na nem mintha én nem lettem volna elég riasztó tényező, de rovarokra sajnos hatástalan volt a pók mivoltom. Legfeljebb engem nem vettek körül.
A sátorállítás már egy külön történet volt és összességében ha szép is volt a hely, kellően bent volt az erdőben és még a telefont is kilőhettük - na ezért nem hoztam az enyém - azért Romyt láthatóan frusztrálta, hogy elakadt. Aztán a megjegyzésem frusztrálta. Kikapcsolni jöttünk ide, nem?
- Nem mondod rosszul, csak nem látom át. - vettem magamra inkább a kenetet és egy pillantást is a papírra. Elég volt összenézegetnem az eszközökkel, hogy lássam, melyik rúd alatt mit értenek a lapon. Aztán végül megvilágosultan adtam vissza neki.
- Nyugi, elég ha addig felállítjuk, amíg ránk nem sötétedik. Inkább gondolkoztál már azon, hogy mivel kezdjük az itteni tevékenységünket? - tereltem inkább a témát.  Már össze tudtam volna magamtól is rakni, de annyira sokszor említette már a csapatmunkát, most láttam rá lehetőséget.
- Oké, most olvasd. Most már tudom melyik rúd melyik néven van illetve. - azzal visszatértem a sátorhoz és elég hamar össze is raktam azt. Nem akartam lenyúlni a dicsőséget, hiszen a beprogramozás szarabbul hangzott, mint a legszárazabb keksz.
- Szerintem nem fog hiányozni se a telefon, se az internet se az IKEA. Tök szép helyre hoztál.
   


   
   

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Kedd Márc. 12, 2024 10:39 pm
Kaine & Romy
– Mert az vagyok… – motyogtam orrom alatt. De talán csak azért, mert az a valaki, akinek sokat jelentettet nekem a véleménye, szerinte az vagyok… voltam. Nyugodjék békében.
– Oh, Glitch most is nagyon szeretett volna csak ő lenni! – kezdtem el birizgálni bal mutatóujjam mellett a bőrt. Annyira fura volt, hogy Csodapók nem gondolt emiatt undorítónak… vagy csak azért mondta, hogy ne érezzem pocsékul magamat? – Nem hibáztatom érte, elég sok mindent testáltam rá az évek alatt… De nem mondanám felülkerekedésnek, inkább csak megértettük egymást. Lehet, hogy az a Glitch, akit te ismertél tényleg csak felülkerekedett Rosemarie-n, mert elhitte, hogy ez a legjobb megoldás. Az én Glitchem…vagyis én Glitchként valójában rettentő egyedül éreztem magamat és úgy próbáltam védekezni mindentől is, hogy megpróbáltam elhatárolódni azoktól, amikkel úgy éreztem nem bírok megküzdeni, ami „gyöngévé” tesz. Ő volt a „védőmechanizmusom”, egy kicsikét elszabadult „védőangyalom”, aki megpróbált megóvni olyan dolgoktól, amikre emlékezni sem akartam. Viszont így ő élt együtt ezekkel és nap, mint nap kínozták őt. Nem állítom, hogy könnyű ezekkel együtt élni és néha nem akarnék lemondani róluk. De azt is tudom, hogy vannak, akiknek ezerszer nehezebb – engem most csak összezavartak és nehéz volt a helyén kezelnem őket, hogy mindezek velem történtek meg.
Egy apró, bizonytalan félmosolyt engedtem meg magamnak, amiért Kaine örült, hogy velem találkozott itt. De aztán rögtön le is lohadt az arcomról a mosoly.
– Pedig félszer sem vagyok jobb, mint Glitch. Végül is ő én vagyok – reagáltam kicsit pesszimistán. Vártam azt az éles kanyart az autóval, számos lehetősége lett volna rá, de végül nem következett be. Furcsálló, bizonytalan pillantással illettem Csodapókot az elszalasztott opcióknál.
– Akkor lehet némi igazságtartalma, nem gondolod? Mert nem beszéltünk, vagyis de. Azonban Lili nem volt hajlandó semmit sem mondani nekem azontúl, hogy el voltunk tájolva az Egyetemnél történtekkel kapcsolatban – mosolyodtam el újból, amikor kiderült, hasonlóan nyilatkoztunk erről. – Lili okos, jobban teszed, ha hallgatsz rá! – fűztem hozzá.
– Deal, akkor te állítod fel a sátrat! – adtam át neki habozás nélkül ezt a kötelességteljes feladatot. – Jaj, nem azért mondtam, hogy a válladra vedd a buta ötleteimet. Nem akarom, hogy nyűg legyen neked! De ha szeretnéd ebben kipróbálni magadat nem állítalak meg benne. Viszont mondd majd nyugodtan a képembe, ha már eleged lenne belőle, oksi? – minimum egy bólintásnyi megerősítést vártam tőle ezzel kapcsolatban. Nem akartam se kihasználni, sem pedig terhelni egy olyan ötlettel, ami lehet, hogy még csak meg sem valósítható.
A prezentálásomra olyan reakció érkezett, amire legkevésbé sem számítottam. Azt hittem olyasmit fog mondani, hogy soha többé ne másszak bele az aurájába kéretlenül vagy minimum megvétózza, hogy ez biza a jövőben tuti nem működne, szóval eszembe se jusson ilyesmivel próbálkozni! Amire én azt mondhatom, hogy már pedig jobb híján ezzel fogok élni, tehát jobb ha beletörődik!
Ehelyett azt mondta, hogy hihetetlen volt. Hihetetlen. Szerintem az volt a hihetetlen, hogy azt gondolja hihetetlen! Hát semmi lenyűgözni való nem volt ebben a páratlan szép szemeit leszámítva. A feltételezésre, hogy a Dzsungel könyvéből szabadult Ká módjára megbabonáztam volna is hihetetlenebb állítás volt, mint az előbbi cselekedetem.
– Megigéztelek… én? – mutattam magamra döbbenten. Vitathatnánk, hogy ki igézett meg kit! Még most is éreztem, hogy ég az arcom az előbbitől. – Szerinted megigéző volt, amit az előbb csináltam? – pironkodva kérdeztem vissza. Próbáltam nem túl feltűnően mosolyogni ezen. Oké, hajlandó voltam elfogadni a bókot. – Lehet, hogy titkos adottságom a pók bűvölés, csak eddig nem tudtam róla. A kígyók amúgy is túl mainstreamek – fűztem hozzá szórakozottan, hogy ezzel leplezzem a kislányos zavaromat.
Szóhoz nem sikerült jutnom mikor bevetette a saját fegyveremet ellenem. Tehát ilyen, amikor a tanítvány legyőzi a mesterét?
– Nem akarjuk rendhagyóan három ujjal? – kérdeztem vissza csak még egyszer, utoljára pedzegetve ezt a számot. Megtáncoltattam hozzá kisujjam mellett a gyűrűs-és középsőujjaimat is, mielőtt csak a kicsivel megpecsételt esküt tettem volna neki.
Nagyon jól esett, amikor Csodapók azt bizonygatta, hogy nem leszek egyedül a szülinapomon. Lehet, hogy sok minden nem lesz már olyan, mint régen… de ez nem jelentette azt, hogy el kellene zárkóznom az újdonságoktól. A szülinapomon pedig mindennél jobban is vágytam a társaságra.
– Megígéred? – kérdeztem vissza. Ezúttal én tartottam felé kisujjamat, hogy rá foghasson, amennyiben komolyan gondolta az előbbit. Szerintem fogalma sincs róla, hogy mennyit jelentett ez most nekem.
– Hékás, ezt vitatnám! – jelentettem ki habozás nélkül egy nyelvöltés kíséretében. Mary Jane saját bevallása szerint kifejezetten veszély után szimatolt!
Elhittem neki, hogy mindent megtesz azért, hogy ne történjen még véletlenül sem hasonló az itteni Peterrel és Mary Jane-nel, mint ami a saját világában megesett velük. Ezzel Kaine kivívta meghatódottsággal kevert elismerő tekintetemet.
– Hékás, ez cseppet sem vicces! – számmal csücsörítve meredtem Csodapókra. Igenis komoly kérdéseket vetett fel a végleges összeragadás gondolata! – Ugye tudod, hogy félre is húzódhatnál? – jegyeztem meg óvatosan, végtére is ő volt a sofőr! – Szándékosan nem szeded le igaz? – vizslattam felé gyanakvó pillantással. Ha nem szeretném Bondot annyira, mint amennyire, biztosan úgy váltanék, hogy minden egyes fogaskerekét megszámoljuk most. De nem hiányzott, hogy új váltót kelljen venni az öregúrba!
– Nem is szoktam puffogni – kértem ki magamnak azon nyomban, enyhén felfújt arc kíséretében. – A makacsság állítólag a véremben van és a Papámtól örököltem. Dimitry-bácsikám is folyton ezzel jön – fűztem hozzá, mitől újfent belém mart az a keserű érzés, amit szüleim hiánya okozott.
– Oh… – hirtelen kifogytam a közbeszúrható gondolatokból. Különös volt egy alter-énemről hallgatni a kritikát. – Sajnálom… – kértem őszintén bocsánatot. Habár aligha én voltam az, akinek ezt kellett mondania Kainenek.
– Lehet, hogy… – eltűnődtem egy pillanatra, hogy aztán felcsillanó szemekkel nézzek Csodapókra. – Lehet, hogy ezért is találkoztunk? Hogy én kompenzáljak azért, amit odaát tettem. Látod? Ezért is veled kell tartanom a bevetéseidre! – Ezt a gondolatmenetemet aligha vétózhatta meg!
– Amíg kitalálsz másik megoldást, addig jobb lesz, ha elmondod merre jársz – a biztonság kedvéért ráküldtem az emlékeztetőt, hiszen még adósom volt ezekkel az infókkal. Nem fogom elfelejteni, hogy megígérte nekem elmondja hova jár én-időzni ilyenkor!


A nagyobb sebességfokozatnál győztem váltani, ami elég ügyetlenül sikerült az össze ragadt kezeinkkel. Amit idővel vissza is kellett váltanom, amikor megérkeztünk arra a pontra, ahol le kellett raknunk az autót. A parkolótól csak gyalog mehettünk tovább a kempingrészre.
– Öröm volt veled, de megtennéd? – mikor megálltunk és felszabadult végre másik mancsa is csak felé tartottam a kezeinket és vártam, hogy megszüntesse a hálós béklyót közöttünk.
– El fog, de nem megy láthatáron kívülre, ne aggódj. Tudja, hogy akkor nincs vacsi. Igazam van fiatalúr? – szóltam erélyesen kiskutyám után, ki hihetetlenül virgoncan pattant ki az autóból. Első dolga volt megrohamozni a legközelebbi fát, melyen megjelölte, hogy bizony, ő itt járt.
– Öhm… tényleg nem szeretnéd, hogy én is vigyek valamit? – Csodapók úgy nézett ki, mint a karácsonyfa ennyi cuccal megrakodva. De miután meggyőzött arról, hogy nem igényel segédkezet, így elindultam az élen a kijárt csapáson.
– Interneten utána jártam, hogy melyik jelzés mit jelent. Ez a kör például azt, hogy forrás van a közelben – böktem a fatörzsre festett köralakzatra. – Menjünk arra! – izgatottan indultam meg a jelzés nyomvonalán.
Az első szimpatikus helynél úgy döntöttem, hogy verjünk sátrat, mert nem akartam, hogy a fél erdőn át kelljen cipekednie Kainenek. Itt már javában bent voltunk a fák sűrűjében, közel, sem távol nem volt egy árva lélek sem, szerintem szuper volt a kilátás, mert látni lehetett a tavat és még tűzrakó hely is akadt, amit egy előttünk túrázó csoport hagyhatott itt.
Előkerült a sátorállítás instrukciós könyve, ami rosszabb volt egy kínai nyelvkönyvnél és most szembesültem azzal, hogy ezen a kietlen vidéken még annyi internet sincsen, hogy egy videót lejátszhassak vele. Feszültebb voltam, mint a nagyi karácsony előtt, amikor a főfogás az istenért sem akart megsülni.
– Azt gondolod, hogy nem tudom értelmezni ezt a papírra vetett barkóbát?! – szóltam ingerülten Kainehez. Rettentően frusztrált, hogy a sátrunk erősen nem akart sátor alakot magáraölteni. – Pontosan azt mondtam, ami ide van írva! – böktem mutatóujjammal a tutorial füzetre. – De szerintem a költő sem tudja, hogy az istenben kell összetákolni ezt a nyavalyát! – puffogtam Csodapóknak, miközben átruháztam rá a kézkönyv hatalmát. – Tető nélkül fogunk aludniii… – nyüszítettem fel. Még ötlet szinten sem tetszett, hogy a bogaras földön aludjak!
– Bezzeg, ha lenne internet, annyival könnyebb lenne minden! – reményvesztett sóhajjal pillantottam le a 4G-s mobilneten is futó telefonomra, ami jelenleg egy G-t sem érzékelt. – Vagy térerő. Állítom, hogy az IKEA ügyfélszolija is nagyobb segítség, mint ez a vacak könyv!
Let me see who you are...

   
✿ Elli
   


   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Rosemarie Morozov
Hozzászólások száma : 215
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
Munka/hobbi : IT-szakember, barista, hobbi fotós
Ki van a képen? : Luca Hollestelle
Rosemarie Morozov
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Márc. 11, 2024 11:26 pm

Romy & Kaine

Romy nem csak egyszerűen megpróbálta átérezni a helyzetemet, de még a maga oldalát is hozzátette. Tény, nem volt annyira hasonlatos a kettő, mégis úgy éreztem, hogy kérdések kerülnek megválaszolásra. Olyan dolgokat osztott meg magáról, amelyet akárkivel aligha akart volna. Időnként el is kaptam a pillantását, láttam benne a bizonytalanságot, de igyekeztem végig érdeklődő lenni. Mert érdekelt. Nem kellett ahhoz megjátsszam magam, hogy tényleg figyelmesen füleljek. Glitch esetében így nagyon sok minden került a helyére. Ez már megmagyarázta azt is, hogy miért voltak ennyire különbözőek és mégsem. Hiszen teljesen ugyanúgy néztek ki, Romy azonban Romy maradt és nem Glitch.
- Ettől nem leszel undorító, nem értem miért szajkózod olyan sokszor ezt a szót. De Glitch nem rendelkezett más személyiségekkel, amikor találkoztunk. Ő csak Glitch volt, mintha elfelejtett volna Rosemarie lenni, egyes egyedül ő volt. De így már sok mindent értek. Valószínűleg te felülkerekedtél rajta és azóta is önmagad vagy. Nekem semmi jogom elítélni téged ezért, örülök, hogy itt így ismertelek meg. - persze ez csak találgatás volt és vártam, hogy kijavítson. Eszembe nem jutott volna megállni, lassítani, pláne nem visszafordulni.
- Nem tudom, hogy összebeszéltetek-e Lilivel, de ő is majdnem ugyanezt mondta. És ugyan csak egy nap telt el, de megígértem, hogy gondolkozok ezen és megmutatom az eredményt neked is. - őszintén meglepett, hogy ennyire egy követ fújnak, pedig aztán két különböző napról beszélhettünk és ráadásul Romynak nem is volt olyan éles a hallása, hogy Lilit lefülelje.
- Fogalmam sincs, hogy mennyire értek a minden egyébhez, de kikapcsol. Meglátjuk, ha tudok sátrat állítani, akkor talán a többi sem nagy tudomány. Elméletileg az alapokkal tisztában vagyok, hála Peter kreatív érzékének, illetve ő tanult egyetemen is valami mérnökit. Szóval nem ígérek semmit, de tehetünk próbát a projekteddel. - sokkal jobban oldódtam ezek után a kemény témák után és ez engem is lerántott az agyalásról. Romy pedig konkrétan tele volt tervekkel, lehet csak nekem is példát kellene vennem róla.
Őszintén érdekelt, mi volt az a mozzanat, amivel Romy majdnem visszahozott a való világba, ezért nem akartam leakadni a témáról. A piros mellett még volt is rá alkalmam figyelni, igaz nem arra számítottam, hogy majd az arcom két oldalára teszi a két kezét és egészen belehajol az aurámba. Különös érzés volt, hogy ez nem triggerelt ki, de a tekintete egy pillanat alatt rabul ejtett. Minél tovább néztem, annál kellemesebb érzés fogott el, míg aztán az összes vonásom ellágyult. Eszem ágában sem lett volna megszakítani a pillanatot, ami közben egyre jobban éreztem azt, mennyire vonz a közelsége.
Végül ő tette meg ezt, én pedig csak lassan ocsúdtam fel. Az imént levegőt is elfelejtettem venni, így aztán meglepetten konstatáltam, hogy nem csak a szívverésem gyorsult egy kissé fel, de a levegővételem is nagyobb és szaporább volt. Hátrasandítottam a dudálásra és intettem is a másik sofőrnek, mielőtt még elindultam volna.
Mi volt ez az egész?
- Ez hihetetlen volt. - pislogtam végre rá ismét, amikor már sikerült megfogalmaznom is a mondandómat. - Te akkor is megigéztél? - már kezdtem érteni, hogy miért lehetett ez majdnem nyerő. Elszakítottam a tekintetem tőle ezek szerint és akkor már nem ért semmit az egész.
A piszkálódásra már épp nyitottam volna ki a szám, így ellenben csak a kisujjamat kapta meg.
- Kisujjeskü? - tudtam, hogy ez működik, ezt ő sem szegheti meg, különben akkor a múltkor sem hozta volna fel, hogy én is tegyek ígéretet.
Láttam, hogy a tekintete elkomorul. Egy pillanatra ugyan, de láttam. Próbált valami pozitívat mondani, de mintha csak magát próbálta volna győzködni ezzel.
- Nem leszel egyedül. Nem tudom, hogy a többiek hol lesznek, de én nem az újévet köszöntöm, hanem téged. - annyira nem érdekelt a saját születésnapom, sem az, hogy mikor tartanám. Azt hiszem az csak egy rábökött dátum és kész. De a magány rosszabb, mint az elfelejtettség.
Éreztem, hogy MJ és Peter kapcsolatát most kétélű pengének kezdi el használni és rám célozgat. Nos... mondtam már, hogy hasonlítok Peterre? Ártatlanul rá sandítottam és vállat vontam.
- Mary Jane nem vonzza úgy a bajt, mint te. - azért adtam egy ésszerű indokot is neki. Nem akartam ismét belemenni abba, hogy a talentjét kellene fejlesztenie.
- Rajta leszek, hogy ne következzen be.
Inkább foglalkoztunk tovább a hálószövés rejtelmeivel. Vagyis ha nem figyelek oda egy pillanatra, máris a tenyerem birizgálta. Mielőtt azonban elhúzhattam volna, már késő volt. Az ablak telibe kapott egy adag hálót, de ő is. Hangosan elfojtottam egy nevetést. Figyeltem, hogy mit kezd a helyzettel, közben pedig próbáltam az utat kalkulálni. Könnyűszerrel leszedhettem volna a hálót, de mire oda jutottam volna, hogy akkor egy pillanatra eleresszem a kormányt, már a karom cirógatta.
Meggondoltam magam, maradhat.
- Nyugi, feloldódik meg le tudom szedni, de ahhoz kell a másik kezem. Szóval addig válts, amíg oda nem érünk. - villantottam felé egy hálás mosolyt. Éreztem, hogy kicsit megint komolyabb témák felé evezünk, de azt hiszem az ilyeneket jobb volt letudni, mint kikerülni.
- Makacs vagy. Ő is az. Szerettek mindketten puffogni. De te közvetlen vagy, ami róla nem mondható el és te tényleg törődsz másokkal. Ő vagy nem akart vagy nem mert. Egyszer elkaptak, mert ott hagyott egy bevetésen. Aztán soha többé nem láttam. Ellenben te mindenhová jönni akarsz. - nem akartam csak rosszat mondani róla, noha megérdemelte volna.
Nofene, ezt az indokot nem tudom megtámadni.
- Oké, ezzel nem tudok vitatkozni. De akkor kitalálok más megoldást. - fogadkoztam, ezt vehette is készpénznek.
Az idézet befejezését elvártam tőle, de ami még fontosabb, megint lazább volt, noha még hallottam a kérdésben a bizonytalanságot. Válaszképpen rá pillantottam és határozottan megráztam a fejem. Romy megjegyzésére a GPS-re pillantottam és kicsit rá is tapostam a gázra.
- Akkor készülj fel, kipakolunk. Arrow nem fog elkószálni?
Hamar odaértünk, hogy aztán megállhassak a parkolónak lecsupaszított terepen. Nem tétlenkedtem, rá hagyva a kutyát inkább a csomagtartóhoz léptem és a létező összes holmit magamra bumliztam.
- Oké, vezess. - csak háromszor csekkoltam le, hogy a kocsit rendesen lezártuk-e, aztán a nyakamba vettük az erdőt. Még elképzelésem sem volt, hogy lesz mindez, de azt senki nem mondta előre, hogy a sátorállításnál majd ennyi apróvas lesz. Ráadásul a tutorial is Romynál kötött ki és így nem állt össze a kép a fejemben.
- Vethetek rá egy pillantást? - tápászkodtam fel, miután a negyedik meg ötödik kör után jött volna mindig egy olyan elem, amit már máshoz használtam fel és így semmi nem akadt a kezem ügyébe.
   


   
   

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Márc. 11, 2024 1:25 pm
Kaine & Romy
– Sajnálom, hogy így érezted – ajkaim lefelé biggyedtek miután elmesélte, hogy mennyire nem lelte a helyét az Egyetemen történtek után. Ráadásul annyira nem, hogy inkább rosszfiúkat rendezett le. Persze számos más negatív módon levezethette volna, például folytathatta volna alkoholba bánatát, de nem így tett. Ezekután haragudni sem tudtam azért, hogy tudtunk kívül magánakciózott.  
– Tudom, hogy milyen ez – szóltam megértően egy szusszantás kíséretében. – Nem egészen olyan helyzetből, mint a tiéd ez igaz. De… de gyakran én sem tudtam eldönteni, hogy mik az én gondolataim – éreztem, hogyha már elkezdtem erről beszélni, aligha hagyhatom lógva és muszáj kifejtenem miről hadoválok. Rettentően izzadtak emiatt a tenyereim, beletöröltem őket a nadrágomba és vettem egy mély levegőt.
– Glitch… – nyelvem hegyével megnedvesítettem kiszáradt ajkamat, hogy készen álljon a beszédre. – Glitch eredetileg egy személyiségem volt. Merthogy igazából többen voltunk, míg nem kezdtem dokihoz járni emiatt. „Disszociatív személyiségzavar – biggyesztettem ujjaimmal a levegőbe az idézőjeleket –, így nevezik az okosok körében. Szóval én úgy éltem meg ezt, hogy négyen voltunk a fejemben és egyszer sem tudtam, hogy mikor érzem azt, amit én érzek, mennyire tartoznak hozzám ezek az érzések és mikor valóban a sajátjaim a gondolataim. Legtöbbször olyan volt, mintha nem is a saját bőrömben lennék. De ők már nincsenek! – tettem hozzá gyorsan, mielőtt nagyon kisokkolnám ezzel az egésszel. – Vagyis nem olyan formában, hogy külön-külön. Sikerült… elfogadnunk egymást. Nagyjából. A lényeg, hogy mostanában nem éreztem ilyen testen kívüli élményeket. Így értettem azt, hogy tudom milyen – kifejtésem végén félszegen lestem Kaine felé. – Remélem nem haragszol meg azért, amiért eddig nem meséltem erről, csak annyira nem egyszerű erről beszélnem. Tökre megértem, ha esetleg undorítónak tartanál emiatt… – elkámpicsorodtam ennek a puszta gondolatára is. Tökre unfair játékot tolok, esélye sincs időt kérni és átgondolni, mert rákényszerítettem, hogy eljöjjön velem kirándulni.
– A-azt is megértem, ha ezután esetleg vissza akarnál fordulni. De jogod van tudni erről, mégis csak egy háztartásban élünk… – féltem a reakcióját, így nem hagytam neki esélyt megszólalni. Tudtam, hogy ezzel csak elodázom a dolgokat, de annyira féltem belegondolni, hogy esetleg megutál a furaságomért. – A-amit igazából mondani szerettem volna ezzel, hogy szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha összeírnád miket szeretsz. Nem azon gondolkodva közben, hogy ez esetleg Peter miatt van! Miért ne favorizálhatnátok hasonló dolgokat? Nem a hobbitok, az ízlésetek tesz titeket egyedivé. Külön személyiségek vagytok, ezt már akkor meg tudtam mondani, amikor csak egy kis rövid időre taliztunk vele. Plusz amiket eddig láttam és hallottam rólatok, azok alapján meg nem mondanám, hogy hasonlítotok. Persze, vannak azonosságok, de nagyjából annyi, mint az ikreknél. Egyébként velem nagyon hasonló feladatot csináltatott a doktornő a kezelés elején. Megkért, hogy próbáljak ki új dolgokat, csináljak olyat, amikről úgy gondolom szeretek és segített megtalálni vele magamat – fontosnak találtam még ezt hozzá tenni. Hátha a szakmai alap nagyobb hatással van rá.
Most már készen álltam arra, hogy esetleg tesz egy éles fordulatot az autóval ennél a pontnál. Őszinte meglepetésemre azonban nem így tett.
– Hát sajnos egy béna, korrupt világban élünk, ahol pénz kell mindenhez is – nyilatkoztam az anyagiakat érintő kommentjére. – De hé, már van min elindulni! A főzőtudás menő, tévét nézni meg ki nem szeret? Viszont MacGyverekből kevés akad! Más kütyü egyébként nem szokott érdekelni vagy csak a fegyverek váltják ki ezt belőled? – kérdeztem rá. – Mármint tudod, technopataként mindig menő lett volna jobban érteni a hardveres részéhez is a dolgoknak, de az az igazság, hogy már túl magas nekem. Kész csoda, hogy egy polcot be tudok szögelni a helyére, azt is csak azért, mert Lance megmutatta nekem anno hogyan kell. Viszont így van egy csomó cucc, amit soha nem fogok tudni kivitelezni. Például nagy álom projektem egy olyan nyomkövető lekódolása, aminek köszönhetően nem csak azt lehetne tudni hol az adott jószág, de egészségügyi dolgairól is adna visszajelzést, mint például a vérnyomása – beszédem közben hátra nyúltam megvakarni Arrow fejét. – Persze mindezt tök jó lenne egy picike formába önteni… Szóval tipikus álmodtam egy nagyot, aztán igazából sosem tudom kivitelezni. És hidd el, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki így meg van rekedve a kivitelezéssel! Simán rá tudnál húzni erre egy bizniszt, ha úgy érzed szeretsz ennyire tákolgatni – persze ehhez az kellett, hogy ne csak fegyvereken szeressen mókolgatni.  
Csodapókot nagyon érdekelte a bénázás, amit az egyetemnél letoltam vele. Csakhogy híresen béna voltam a magyarázásban, amit nem akartam pont előtte prezentálni, ezért úgy döntöttem, hogy inkább megmutatom neki mit csináltam. Piros lámpánál voltunk, szóval nem láttam akadályát ennek. Addig fészkelődtem az ülésben, míg felé nem tudtam fordítani egész törzsemet.
– „Figyelj rám, Kaine!” – bal tenyeremet arca felém eső oldalára simítottam, majd elismételtem azokat a szavakat, amivel az Egyetemnél szerettem volna visszarángatni közénk. Ha esetleg felém fordította a fejét közben, akkor jobb kezemet a jobb arcára helyeztem és úgy folytattam tovább. – „Csak nézz rám, oké?” … „Csak engem figyelj!” – miközben elismételtem az akkor mondottakból néhányat, amire emlékeztem, a műveletem közben valójában én nem tudtam ereszteni Kaine barna szemeit. Annyira szépek voltak, valami megmagyarázhatatlan mélység volt bennük és azt hiszem zavarba jöttem tőlük. Igen, határozottan zavarba jöttem!
– E-ezt csináltam – sütöttem le zavaromban a szemeimet. Csak ne pirulj el, csak ne pirulj el! Vettem egy mély levegőt és ismét Kainere emeltem tekintetemet. – M-meg megkértelek, hogy bólints, ha hallasz és arra reagáltál is. Aztán megkértelek, hogy vigyél haza és szerintem megtetted volna, ha a többiek nem avatkoznak közbe. De ez az én hibám volt… Tökre kétségbe voltam esve, nem hibáztatom Lilit és Lazet, hogy bevetették magukat – magyaráztam pironkodva az általam kialakított helyzet miatt. Bele sem gondoltam abba, hogy fura lehet amiért ennyi ideig tartom mancsaimba az arcát. Kicsit olyan volt, mintha megállt volna az idő…
Aztán felcsendült egy éles dudaszó mögöttünk, mely úgy szakított ki az ábrándozásból, mintha a valóság tarkón csűrt volna. Zöldre váltott a lámpa és a forgalom érhető módon menni akart, csak tőlünk nem tudtak. Zavaromban abbahagytam a jelenetábrázolást és úgy engedtem el Kainet, mint aki most realizálja, hogy tűbe nyúlt és a lángok égetik a kezét. Az arcomat legalábbis biztosan.
– Bocsi, de csak így tudtam a legjobban ábrázolni – húzódtam vissza az ülésben. – É-és utólag is bocsi, hogy az Egyetemnél ennyire belemásztam a személyes szférádba, csak nem volt jobb ötletem mit tehetnék… – zavaromban kezeimet tördeltem. – De kérdés nélkül újra megtenném, ha így viselkednél! Hátha beválik – szemem sarkából lestem el Kaine felé, hogy meglessem vajon ő mit gondolhatott erről? Hátha mimikái árulkodnak valamennyit, például utálta, amit az előbb csináltam vagy okéban volt ezzel?
Nem bírtam elnyelni a kuncogást, pedig határozottan bosszantottam, amiért a korával piszkáltam.
– Nyugi, megígérem, hogy nem piszkállak ezzel tovább, jó? – szóltam hozzá negédesen. – Lenyelem, feldolgozom. Akkor is, ha ez három percig, három óráig, három napig, három hétig vagy három évig fog tartani… – jobbnak láttam nem századokig menni, mert tartottam attól, hogy esetleg tényleg kitessékel a saját autómból. Mondjuk három év múlva már hatéves lenne… Szent ég, Morozov, akadj már le erről!
– Valóban. És Cass szerint azok a bonyi kimutatások nem hazudnak – bólintottam rá. – De… azért nagyon szeretném, hogy megünnepeld velem – pironkodva feleltem meg a kérdését. – Legalábbis az enyémet, ha te júniusban tartanád tiszteletben tartom a döntésedet. Én akkor is szívesen ünneplek veled, ha szeretnéd. Csak ez lesz az első születésnapom a Mama és Papa nélkül. Tudom, hogy önzőség ilyet kérni, de nem szeretném egyedül tölteni – ajkaim akaratlanul is lefelé biggyedtek, ahogy ez tudatosult bennem. Még a karácsonyt sem tudom idén a családommal tölteni… Csak most kezdtem érezni annak súlyát, hogy a HYDRA mit vett el tőlem. Nem csak a szüleimet, de az együtt töltött időt is.
– E-egyébként menő szokott lenni a szülinapom! – próbáltam elkergetni búskomor gondolataimat. Nem akartam Kainere terheli, hiszen neki még esélye sem volt a szüleivel tölteni az ilyen ünnepeket. – Amerikában még tűzijátékot is lőnek nekem! – igyekeztem pozitív irányból megközelíteni a témát, hiszen a szülinapnak nem szomorú dolognak kellene lennie.
– Igen – helyeseltem Mary Jane-Peter kapcsolatát illetően. – És tudni szeretnéd, hogy miért? – meg sem vártam a válaszát, már folytattam is. – Mert ott sem szeret a Pók magától mesélni! – halk hanggal osztottam meg vele, mintha csak egy kéretlen titkot lőcsölnék rá. Erősen célozgatva ezzel Kaine titkolózására is. – Meg túlfélti Mary Janet – tettem hozzá.
Na nem pletykálgatni akartam, hanem mindezt tanulságként szándékoztam felhasználni. Szerintem az esetek 80%-ban not fair, amikor vissza akar fordítani az ajtóban, hogy ne kövessem mikor nyilvánvalóan para szituációba tart! Persze nekünk egyszerű lakótárs kapcsolatunk volt, egylapon sem voltunk említhetők. Ettől még jó tanulságalapja volt!
Elsápadtan meredtem Csodapókra, amikor beavatott, hogy az ő világában élő Pókember és Mary Jane között milyen kapcsolat volt és mi történt velük. Elborzadva emeltem a szám elé kezeimet, amikor kiderült, hogy gyermekük is volt és az ottani Peter meghalt. Ráadásul hogyan.
– Sz-szerinted ez itt is be fog következni? – megrökönyödve tettem fel a kérdést mancsaim mögött. – Meg lehet akadályozni, hogy ilyesmi ne történjen velük? Mindenkinek kijár a happy-end! – jelentettem ki komoly hangon, kezeimet is elemelve hozzá az arcom elől.
Sokkal könnyebbnek ígérkezett a hálóvető pontját firtatni, pedig a maga nemében az sem volt egyszerű téma. Különösen, amikor megkértem, hogy mutassa meg. A pontosítása szerint korrigáltam a kéztartásomon, amikor próbáltam lekopizni, hogy mit szokott csinálni. Tényleg jobban hasonlított így!
Óvatosan vettem mancsaim közé Kaine felém tartott kezét. Miközben közelebbről szemrevételeztem az említett pont környékét, jobb kezem magától megindult. Többször finoman végig simítottam rajta ujjaimmal, miközben Csodapók beszélt. Lehet illet volna megkérdeznem előtte, hogy szabad-e? De hé, amikor ilyen hangzik el egy cseppet sem hétköznapi beszélgetésben, hogy „szövőmirigy”, nem hibáztathat érte senki, amiért nem csak azt szeretném tudni: mi történik, ha hozzá érek? Hanem ugyanennyire kíváncsi vagyok a textúrájára is!
Döbbenten hajoltam el a kilőtt háló útjából, amit így a képem helyett az én oldalamon lévő ablaküveget lőtte telibe. Nem tudom, hogy én vagy a mellettünk haladó autó, kanyarodó sávban menő sofőrje illetődött meg jobban ezen. Bugyuta mosollyal integettem neki balommal, miközben lehagytuk egymást.
– Juj, ne haragudj! Nem tudtam, hogy ez fog történni – fordítottam arcomat Kaine irányába, postázva felé az őszinte bocsánatkérő pillantásomat. Éppen el akartam engedni jobb kezemmel, amikor szembesülnöm kellett a ténnyel, hogy lehet nem csak arcomat kellett volna elkapnom a háló útjából, de a mancsomat is! Ugyanis a korábban kilőtt háló tökéletesen magához tapasztotta a jobb ujjaimat.
– Ó-ó… – egy „Ajaj, most aztán nagy galibát okoztam!” – arccal vizslattam Csodapókra. – N-normális, hogy ez történik, ha valaki hozzáér? Nem tudom elengedni – bizonyításképpen elismételtem a mozdulatot. De nem beképzeltem az előbb valóbán hozzáragadtam! – Szent ég, most mit fogunk csinálni? Örökre össze leszünk kötve és még pisilni is együtt kell járnunk? – megrökönyödve meredtem Kainere. Az utóbbi annyira kínos lenne, hogy nem élném túl… – Nyugtass meg, hogy egy idő után elmúlik! – vizslattam le a kezeinkre, melyek látszólag menthetetlenül össze voltak ragadva.
Azt nehéz volt vizionálnom, hogy fogja így használni a kezét a sebességváltáshoz. Lehet, hogy segítséget kell nyújtanom a bal mancsommal hozzá? Jaj, szent ég, csak meg ne állítson minket egy rendőr!
Szerencsére a beszélgetés elvonta a figyelmemet a helyzetről és kevésbé stresszeltem azon, hogy összeragadtunk. Ehelyett majdnem cseppfolyóssá avanzsáltam, amikor azt taglalta, hogy egy csoda vagyok. Hogy én? Csoda?! Annyira különleges érzés kerített hatalmába, amiért ezt gondolta rólam… Szerettem volna elhinni, hogy az általa ismert Glitch labdába sem rúghat mellettem.
– Lehet, hogy így lenne – eltűnődve bólintottam rá a kompatibilitás pedzegetésére. – De az is lehet, hogy kalibrálás kérdése lett volna az egész. De én jobban örülök, hogy veled találkoztam. És… és az nem zavar téged, hogy valójában én is Glitch vagyok? Mármint, hogy én vagyok Glitch. Biztos tudok ugyanolyan kellemetlen lenni, mint ő. Mégiscsak a részem – kezdtem össze-vissza csacsogni zavaromban. Szívem szerint ujjaimat tördeltem volna, ha nem lettem volna hozzátapadva Kainehez. Így viszont csak bal kezemmel ténykedtem. Rásimítottam vele Csodapók alkarjára és jobb híján azt simogattam, mert valamit kezdeni akartam a mancsommal és mást aligha tudtam alkotni vele.
– Ez egyszerű! Ha valami váratlan baj történik, akkor tudok szólni neked! Gwent szégyenszemre nagyon elhanyagolod, így nem hagyatkozhatok kizárólagosan a telefonodra. Mi pedig továbbra is a HYDRA bögyében vagyunk, bármikor történhet bármi! – Engem nem zavart, hogy az orrára kellett kötnöm az indokot. Számos okot tudtam volna még találni rá, de egyelőre megelégedtem ezzel, a többit majd akkor fogja megkapni, ha elmondja merre leledzik.
A lelkembe maró szomorúság miatt alig érzékeltem, hogy elhagytuk a várost és az urbanizációt felváltotta a természet látképe. Csak a távolból lehetett itt-ott kiszúrni égbetörő épületeket vagy a füstölgő gyárkéményeket.
– Szóval… nem mennél vissza? – szipogva tettem fel a kérdést. Mintegy megerősítés gyanánt, hogy jól érettem, amit mondott és nem csak a képzeletem játszik velem, hogy azt halljam, amit szeretnék?
Apró mosolyt csalt az arcomra az idézett Disney szöveggel. Azt szokta mondani, hogy mindenre találok találó meseszöveget. Most pedig ő jött eggyel. Túl gyorsan tanult a Padawan.
– És a családból senkit nem hagyunk magára – fejeztem be a levegőben hagyott mondatot, arcomon szétterült mosoly kíséretében, ahogy átjárt a megkönnyebbülés.
– Oh, nézd, hamarosan megérkezünk! – böktem állammal a GPS-re, ami alig néhány percet írt vissza az útból. Arrow meghallva az érkezés szót pedig rögtön talpra ugrott a hátsó ülésen és izgatottan vakkantott egyet. Ketten osztozkodtunk ezen az érzésen…
Let me see who you are...

   
✿ Elli
   


   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Rosemarie Morozov
Hozzászólások száma : 215
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
Munka/hobbi : IT-szakember, barista, hobbi fotós
Ki van a képen? : Luca Hollestelle
Rosemarie Morozov
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 10, 2024 3:23 am

Romy & Kaine

Furcsa volt még mindig elhinnem, hogy nem neheztelt rám. Tényleg arra számítottam, hogy legalább rosszalló tekinteteket fogok kapni. Ellenben most itt ültünk a kocsiban és úton voltunk egy olyan helyre, ahol közel de még messze sem nagyon tudtak volna megzavarni minket. Mindez azt súgta, hogy Romy tényleg sokat szeretne most megtudni rólam, sok olyan dolgot, amit eddig talán azért nem hoztam fel, mert úgy éreztem már magam mögött hagytam vagy egyszerűen nem kérdezte sosem.
- Nem, nem HYDRA, csak egyszerű gengszterek volta, drogcsempészek meg rivalizáló bandatagok. Nem is a pénz miatt csináltam, inkább csak... amolyan megszokás, ha valami drasztikus történt, csak továbbálltam és visszatértem a korábbi cselekedeteimhez. Most nem akartam volna elmenni... de nem találtam az incidens után a helyem. - nem is szándékoztam hazudni neki. Amíg ennyire bizonytalan volt ez a néhány nap, nem akartam volna őket még jobban beleköpni pont az ő levesükbe.
Romy remekül látta a problémát, de arról az apróságról elfeledkezett, hogy az én választásom aligha csak egy elhatározás kérdése. Persze az én démonommal minden nap megküzdöttem korábban, amikor csak felszínre akart törni, hogy a testemet követelje. Egy ideje viszont nem érzékeltem, hogy szeretné az ép tudatomat mélyebb bugyrokba taszítani. Erről beszélni egy kissé nevetségesnek éreztem, így inkább csak elodáztam.
- Nem én választottam, örökül kaptam. Mint annyi mindent Petertől. Nehéz úgy megtalálni a saját énem, amikor azt sem tudom tisztán, hogy melyik gondolatom csakis az enyém és melyik nem. Melyik szokást alakíthatom ki anélkül, hogy ne azt érezzem, azt is csak kaptam. Pedig néha annyira valóságos azt mondani, hogy én tanultam meg összerakni egy fegyvert, én szeretem annyira a paprikás kajákat vagy utálom ugyanennyire a majonézt. Nem egyszerű. - bár őszintén szólva ezek mind olyan dolgok, amin nem tudok változtatni. Azt nem tudném megváltoztatni, mit szeretek meg mit nem. Az határozottan nem Peter gondolkodásmódjára vallott, hogy a zúzás jó, de vajon csak a gyilkos miatt éreztem így, akivé tettek vagy csak én voltam ennyire nemtörődöm?
A megjegyzése mosolyt csalt az arcomra. Alighanem igaza volt, ő teljesen más szűrőn keresztül nézett engem, mint én magamat és szerettem volna hinni neki. Egészen addig morfondíroztam ezen, amíg nem pedzegette fel a hobbit és a szokásokat. Csak vállat vontam.
- Az anyagiak számomra olyan dolog, ami csak sokadlagos. De akkor sem tudnám ezt megválaszolni, azt hiszem ha unatkozok, akkor megszokásból szétszedek, megtisztítok és összerakok fegyvereket, összedobok valami kaját amihez nem kell ötcsillagos sztárséfnek lennem vagy épp nézem a filmeket a tévében. - az első gondolat, ami erről beugrott ez volt. Alighanem ezeknek volt a legtöbb mondanivalójuk, én pedig igyekeztem számot vetni ezekkel.
Romy hanghordozásán is hallottam, hogy elbizonytalanodott. Nem voltam egészen biztos abban, hogy miattam vagy épp maga miatt. De ez most végtére is ugyanazt a csalódottságot hordozta magában, nem?
- Ez egy pillanat műve volt, senki nem tudta volna visszafordítani. Utána bűntudatom volt. De azt szeretném kideríteni, hogy Lili azt mondta, csak Laze és az ő bezavarásuk miatt nem tudtál észhez téríteni. Komolyan érdekel, hogy csináltad, mert ez kulcsfontosságú lehet, ha még egyszer előfordulna. - nem szerettem volna, ha megismétlődik, de jobb felkészülni, ezt beláttam.
Még mindig azt figyeltem, hogy az ujjai szinte görcsösen a hármas számra formálódnak, holott már rég nem erről beszéltünk. Ahogy kihangsúlyozta a hármast újból, önkéntelenül nemtetszően megrándult a szemöldököm. De végül csak úrrá lettem ezen az egész hülyeségen.
- Igen, pedig a barátnőd szerint júniusi lennék, ha nem meghatározták volna a születésem napját. Vagy szeretnéd, ha én is megünnepelném veled? - kicsit hézköznapibb irányba tereltem el a témát, mielőtt még magától visszatérne a hármas hajtogatására.
- Krízisben vannak? - pislogtam én is legalább olyan meglepetten vissza rá, mint ahogy Romy tette az imént ugyanezt. Alighanem magyarázatra szorulna a feltételezés, mielőtt még azt gondolná, csak dobálózoka levegőbe.
- Az én világomban természetesen. Mármint tényleg a felesége volt, született egy lányuk is, mielőtt Petert megölte volna a másik klón. Az... utánam jövő. - tettem még hozzá mindezt kissé vontatottan.
Az első őszinte nevetésem aztán ezután oldott engem is tovább. Vicces volt belegondolni abba, hogy mindez Romynak mennyire újszerű még mindig és hihetetlen pedig nem igazán titkoltam sosem el előle, hogy is csinálom.
- A középső és gyűrűsujjad behajlítod. Jobban... - pillantottam le, ahogy a kezével próbálta imitálni. Engem nem hozott zavarba mindezzel, de csinálja csak normálisan. - Jó, így jó lesz. Peternek sosem volt saját képessége a hálóképzés, csak ettől pókosabb a megjelenése, ha már minden más is. Engem kicsit jobban bekevertek, a csuklóhajlatban van egy szövőmirigy, amit az ujjhajlítás gerjeszt, így tudom magamtól is. - amennyire engedte a váltó, elé is emeltem a kezem felfelé fordítva, hogy ha szeretné szemlélje meg. Nem mintha nem szuggerálta volna már korábban.
- Nem, egyáltalán nem zavar. Vele nem jöttünk ki közel sem olyan jól, mint veled. Glitch az Glitch. Te pedig egy csoda vagy. Nem szándékosan kerestelek fel, inkább véletlenül jött a bevillanó kép az autóról. Meglehet talán az evilági Kaine ha létezne, akkor lehet vele találkoztál volna. De Peter azt mondta, nincsenek klónok. Azt gondolom, hogy pont annyira nem lennétek kompatibilisek, mint mi odaát voltunk Glitchel. - nem szerettem volna, ha olyan feltételezésekbe ringatja magát, amik nem igazak.
Eltűnődve figyeltem az utat, miközben a magányosságról hallgattam Romyt. Sosem fordult meg a fejemben, hogy ezeket a pillanatokat megosszam mással és ez elgondolva is furcsának tűnt. De volt igazságtartalma, hogy tudja hol keressen, ha úgy van. Na nem terveztem sehová sem odahalni, ezeket az utakat sosem lehetne kifürkészni.
- De akkor te is elmondod, miért ilyen fontos ez neked. - mentem bele az alkuba az én feltételeimmel. Amúgy is megbeszélni megyünk, nem?
Az már egy másik érdekes téma volt, amit most boncolgattunk, hogy mi mennyire befolyásol. Még ezzel sosem szembesültem, meglehet csak nem ismertem a megfelelő személyt hozzá. De nehezen tudtam elképzelni azt, hogy mi lehetett volna ennél is rosszabb. Az ő világát teszem tönkre? Talán még jobban meg fogok hasonulni egy idő után és azzal rondítok itt mindenki életébe bele? A GPS-re sandítottam, hogy azt is figyeljem, merre kanyarodjunk, de ahogy láttam hamarosan leágazáshoz is érünk. Egy kisebb út derengett fel jobbra lefelé, ahol már a fák sokasodtak. Talán földút, innét nem tudom tisztán megállapítani. De mielőtt lekanyarodtam volna, csak lelassítottam. Romy szavai eléggé kétségbeesettnek tűntek.
- Nem tudom mit jelent a rossz, de meg sem fordult a fejemben, hogy visszamenjek. Sokkal jobban érzem magam itt otthon, mint azon a helyen, ahol éltem az egész eddigi életemet. Nem is tudom mivel tudnám a legjobban kifejezni ezt. - a vonásait fürkésztem, ha pedig láttam némi változást, már indultam is tovább be a fák sűrűje felé. Aztán eszembe jutott, hogy mivel tudnám a legjobban körülírni azt, amit most gondoltam és éreztem.
- Ohana azt jelenti, család... - egy apró félmosollyal ismét rá sandítottam, hogy lássa várom a folytatást tőle. Azt hiszem hosszú lesz még az út odáig, de leginkább vissza.
   


   
   

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Feb. 26, 2024 10:06 pm
Kaine & Romy
Nehéz volt nem hibáztatnom magamat, amikor mesterségesen űztem. Más témában nagy örömmel keltem volna versenyre Csodapókkal, de most átengedtem a kiszámíthatatlanság trófeáját.
– Persze, hogy érdekel. Ha nem így lenne, akkor nem kérdezném! Milyen bűnözőkre vadásztál pontosan? A HYDRA tagjaira? – utolsó tippszerű kérdésemnél ösztönösen halkabbra vettem a hangomat. Nagyon is érdekelt, hogy mi volt vele ebben a három napban. Igazából minden érdekelt, ami Csodapók volt. A saját elfoglaltságommal (amit 85%-ban sírás tett ki) egyébként sem terveztem dicsekedni.
Meghökkenve vizslattam Kaine irányába, amikor kiemelte, hogy nem a képességem határoz meg engem. Olyan ritkán hallottam ezt, általában többet hangsúlyozták a képességemet, mint a személyemet ezért igazán jól esett. Utat engedtem zavaromnak és a velejáró aprócska örömnek, mely mosolyt csalt az arcomra.
Mosolyom azonban az ominózus elszólalásom után rögtön elillan. Glitch véletlen emlegetésétől a gyomrom is össze ugrott és áldottam az eget, hogy Kaine nem firtatta miről beszélek.
– Sajnálom – ajkam lefelé ívelt, amikor magát hozta fel példának. – De valahol mindig mi vagyunk önmagunk legnagyobb ellensége, akivel meg kell küzdenünk – tettem hozzá saját gondolataimat a témában. Például, ha nem gondolnám túl az erőmet, akkor nem lenne ez a helyzet talentemmel. – És erről igazán nem tehetsz. Szerintem senkitől sem lehetne elvárni, hogy ilyen szörnyű dologra tegye fel a létezését… hogy gyilkoljon – kifehéredtek a kormánykereket szorító ujjaim. Ilyenkor mindig nagy volt a késztetés, hogy meg fujtsak egy zakkant tudóst, aki rettenetesen nagy szégyen a katedrának. Akkor is, ha valahol hálásnak kellett lennem, amiért megteremtette a mellettem ülőt.
– De ezek tesznek azzá, ami most vagy és én örülök a mai Csodapóknak, akit ismerhetek – bátorkodtam ezt szóvá tenni, azzal a szándékkal, hogy jó kedvre derítsem.
– Nem is most azonnal gondoltam! Egyébként is azért vannak a barátok, hogy nehéz helyzetben segítsenek. Én örömmel támogatlak bármiben. De szerintem sokat javítana ezeken az ösztöneiden, ha nem csak rosszfiúkat agyabugyálnál napi szinten. Félre ne érts! Nemesnek tartom, amit csinálsz, akkor is, ha gyakorlatilag ez önkéntes igazságszolgáltatás. Viszont... Biztos van valami, amit szívesen csinálsz nem? Hogy szoktad elütni a szabadidődet? Szerintem érdemes olyan dologban gondolkoznod, amit hobbiként is szívesen csinálsz, mert akkor nem fogsz kiégni. Vagy egy produktív hobbi is szerintem sokat segítene ebben – nem mintha kért volna kamu doktor Morozov kezeléseiből. Önként adtam neki tanácsokat, hátha. – Nem kell, hogy jól fizessen, ha anyagi problémáid akadnának majd segítek!
– Semmi vész, akkor majd kiderítjük – ugyancsak nem tágítottam afelől, hogy segítsek neki. Ezúttal Sherlock Morozovnak csaptam fel, nyomok nélkül. – Ott voltam, igen. D-de annyira gyorsan történt minden. Nem gondolkoztam csak cselekedtem! Nagyon azon voltam, hogy rávegyelek a hazamenésre és még az sem jött össze – motyogtam el a végét leverten, fancsali ábrázattal kísérve. Abban a helyzetben rémes volt az a tehetetlenség, amivel szembe kellett néznem. – Utóhatás alatt úgy értem, hogy valami maradandó, belső folyamat, amit mi nem is látnánk, de te ettől mér érzékelsz ilyenkor. És amiről nem ártana azért nekünk is, kívülállóknak tudni – magyaráztam, habár benne volt a képletben, hogy semmi ilyesmiről nincs szó. Viszont nem akartam semmi fontosról lemaradni azzal az indokkal, hogy nem is kérdeztem rá.
Kaine életkorának kitárgyalása közben ujjaim nem tudták ereszteni a hármas számot, melyet hüvelyk-, mutató-és középsőujjam formázott mindkét mancsomon. Ez tükrözte, hogy mégis mekkora sokként ért a három év ténye.
– Január 14-én van a szülinapod? – ragadtam ki a legfontosabb részletet meghatódva. – Én is januári vagyok! – harangoztam be lelkesen. – És jövőre akkor huszonhárom leszel – nem direkt hangsúlyoztam furán a hármas szót. Na jó, egy picit igen. Valahol érdekes volt Kainenek ezt az oldalát látni, hogy így kiakadt ezen. Hiába tartja mesterségesnek az egészet, igenis látni rajta, hogy zavarja! Én pedig furcsán élveztem türelmének határát feszegetni. Még az arcom szegletében megbújó sunyi mosolyt sem tudtam elrejteni közben.
– Van felesége?! – kölcsönös meglepettséggel pislogtam vissza Csodapókra. – Még kettővel korábbi fázisban vannak nem? Még eljegyzésük sem volt, ráadásul éppen krízisben vannak – homlokomat ráncolva idéztem fel Mary Jane social médián bejelölt kapcsolatát. Tisztán emlékszem, hogy semmi sem árulkodott gyűrűről!
– A kérdésedre visszatérve: igen, beszélgettünk. Véletlenül botlottunk egymásba, mármint leginkább én belé, amikor próbáltak megkeresni – meséltem neki a random találkozónkról. – Csomó mindenről beszélgettünk. Például tudtad, hogy az itteni Pókembernek a hálója kamu? Mármint még csak nem is belőle jön. Egyébként – tétován emeltem tekintetemet Kainere –, a te hálód pontosan honnan jön ki? – próbáltam úgy tartani a kezemet, ahogy ő szokta, mikor beveti a hálóját. Persze hiába a fancy kéztartás, én semmit sem tudtam produkálni. – Megmutatod? – bátorkodtam megfogalmazni kérdésemet, csak kicsit voltam zavarban köztem. Többek között fülig pirultam és felsőm ujját gyűrtem mancsomba.
– Nagyon ciki erről kérdeznem, igaz? Nem is illendő ilyet kérni tőletek, mi? – toltam hátamat teljesen az ülés támlájának. Na szép, lehet tökre illetlenség a másik hálóvető pontjáról érdeklődni? Mondjuk nem tehetek róla! Tökre tapasztalatlan voltam ebben a témában.
Glitch pedzegetésénél kezdtem úgy érezni magamat, mint akinek a fogát húzzák. Vissza akartam nyelni a kérdést, de végül akkora csomóba állt torkomon, hogy kénytelen voltam feltenni.
– És zavar, hogy ennyire különbözünk? Esetleg miatta kerestél meg itt? – a második kérdést félve fogalmaztam meg. – Vagy komolyan véletlen volt, hogy egymásba botlottunk? – félszegen lestem Csodapók felé. Nem tudtam volna megmagyarázni, hogy miért zavart annak a gondolata, hogy esetleg a multiverzes másik kiadásom miatt vette fel a kapcsolatot velem Kaine. Oké, ha nagyon megerőltetném magamat, akkor meg tudnám. Végtére is, Pietro pont ilyen alapon vitt el anno Bayvillebe. Örültem volna, ha valami kivételesen miattam és nem egy másik editionöm miatt történik.
– Mert aggódom érted és nem szeretném, hogy egyedül legyél. Nem jó érzés magányosnak lenni – feleltem meg habozás nélkül, hogy miért érdekeltek pontosan ezek a spotok. Persze benne volt, hogy azért megy oda, hogy hódoljon egy kis énidőnek. De ettől még nem hiányzott, hogy napokra kámforrá váljon, megint! – Akkor megígéred, hogy elmondod? – kötöttem az ebet a karóhoz (na nem Arrow-t). – Szavadon foglak! – meg is tettem a mentális megjegyzést, hogy sátorfelállítás után visszatérjünk rá.
– Hát… Ő úgy tudja, hogy… hogy akik egy másik világból érkeztek, nekik „vissza kell térniük előbb vagy utóbb – kölcsönöztem szó szerint Mary Jane szavait, noha jóval keserűbb hangsúllyal idéztem. Ujjaimmal rajzoltam idézőjelek a levegőbe, hogy tükrözzem nem én fogalmaztam így.
– Szerinte kéne beszélnünk valakivel a Mágiaügyi Minisztériumból, mert ők a szakijai az ilyen dolgoknak. Állítólag mindenkinek megvan a maga helye a saját világában és nem normális dolog egy másikban léteznie. És minél többet van itt valaki, aki nem ide tartozik, akkor előbb utóbb valami rossz fog történni – fájt minden egyes szót kimondani. Szemeim önálló életre keltek és mintha nem sírtam volna ki őket kiszáradásig az elmúlt apokban, most újra nedvesség forrásra találtak.
– A helyi Harry Potterek sem arról híresek, hogyha anomáliát találnak őket békén hagyják – révén Pietrot is ők keresték fel, nekik segített megmenteni a világot, amikor meghalt.  
Éreztem a szemem sarkába gyűlt könnycseppeket, melyeket kevés sikerrel próbálkoztam elpislogni. A puszta gondolat is frusztrált, hogy Csodapók kisétál az életemből és a hiányával kell tovább élnem.
Utáltam ezt az érzést.
– Kaine, én nem akarom, hogy el kelljen menned. Akkor sem, ha rosszat jelent a mi világunkra – vettem akadozva a levegőt szavaim között. Azt a szcenáriót számításba sem vettem, hogy esetleg mégis haza akarna menni.
Let me see who you are...

   
✿ Elli
   


   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Rosemarie Morozov
Hozzászólások száma : 215
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
Munka/hobbi : IT-szakember, barista, hobbi fotós
Ki van a képen? : Luca Hollestelle
Rosemarie Morozov
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 25, 2024 12:05 pm

Romy & Kaine

Tényleg alaposabban át kellett volna gondolnom, hogy kiből mit váltok ki. Azzal nem akartam volna takarózni, hogy mert eddig is megszoktam, hiszem számolhattam volna azzal is, hogy az utóbbi időben több volt a változás körülöttem, mint valaha gondolni mertem volna. Valahol legbelül pedig nehezen tudtam volna okolni magam, mert tisztában voltam azzal, hogy a kezdet kezdetén miként indultam és azzal is, hogy ez valahol legbelül még ott lappangott. Különben úrrá tudtam volna lenni afölött a késztetés fölött, hogy megöljem Petert. Nem fair.
- Lássuk be kettőnk közül én vagyok a kiszámíthatatlanabb, te csak védekeztél. Emiatt ne okold magad. - nem akartam, hogy még nagyobb bűntudata legyen, szerettem volna ezt nyomatékosítani benne, mielőtt még olyan gondolatai támadnának, hogy ő a veszélyes. Főleg rám nem. A nyelvem hegyén volt, hogy megindokoljam, kaptam már ennél erősebb szikrázást, de úgy éreztem nem ez a pillanat az, amikor el kellene mondanom, hogy nem ideát találkoztam először vele. Vagyis igazából nem is vele. Bonyolult.
- Azt hiszem nem tudnék. Vagyis nem akarnék. Korábban mindig így tettem, de most veletek más... - terveztem kifejteni ezt a gondolatmenetet, de a kérdése megakasztott ebben és úgy pislogtam vissza rá, mintha valami rosszat követtem volna el. Lehet, hogy voltak megérzései, mit csinálok? Mármint egyértelmű, hogy merre jártam, kár lenne ragozni, tényleg olyan módon vezettem le a haragom saját magam irányába, ahogy szoktam.
- Bűnözőkre vadásztam. Szeretnéd tudni? - pislogtam őszintén rá, mert a részletekbe nem akartam beavatni. Minél több mindent tudott, annál kevésbé volt ettől ő cinkos, szerettem volna megóvni valamennyire attól, amit a külön kis útjaimon megejtettem sokszor. Tudtam, hogy nem fog tetszeni neki, de az őszinteség fontosabb.
Minden képességnek megvolt a maga hátránya, az enyémeknek hatványozottan is. De most Őt hallgattam, fontos volt miről mit gondol. Még mindig szerettem volna abban segíteni neki, hogy ne féljen a képességétől, hiszen ez teljesen egyértelmű volt. A védekezés fontos.
- Az összes velejárója jó. Kivételes és megkönnyíti a mindennapjaidat. De meg kell tudnod védeni magad néha, ezzel pedig megoldódna. De ne érezd ezt erőszaknak, csak... sokkal jobb ha nem félsz magadtól, mintha rettegnél a kontrollálatlanságtól. De remélem tudod, hogy nem a képességeid tesznek téged különlegessé, hanem te azokat. - sosem abban mértem másokat, ki miben és mennyire hasznos. Szoktam kategorizálni, mérlegelni, láttam már sok mindent, hogy legyen összehasonlítási alapom. De azt velük megtanultam, hogy lássam meg mindez mögött az ént is. Ez pedig sokkal fontosabb lecke volt, mint egy talent hasznossága. Glitch emlegetése egy pillanatra mellkason vágott, de a megütközés csak kósza átsuhanás volt az arcomon. Szóval Glitch már volt jelen. Próbáltam visszagondolni a múltban történtekre, amikor még vele oldottunk meg feladatokat, de Romyra nem emlékszem. Két opció van, vagy máshogy hívták ott és itt csak amolyan fedőnévként használja vagy Glitch egy személyiség. Egy személyiség, amely odaát Romyt jó mélyen elnyomta magában. Nem vonhatok le következtetéseket, amikor épp hozzám beszél.
- Önmagam. - vágtam rá a választ, amikor érzékeltem, hogy a válaszadás lehetősége engem illetne. Aztán én is érzékeltem a mögötte maradt űrt, így kénytelen voltam korrigálni valami válaszra is.
- Mármint amiként teremtettek, az a gyilkológép, aki gondolkozás nélkül a belső vezényszóra öl. - ez talán morbidul hangzott, de akárhonnan néztük, az én életem semmilyen irányból nem volt még csak enyhe klinikai eset sem. Hiszen egy cél volt csak, az pedig nem az az irány, amerre épp tartanék.
- Remélem igazad van ebben. Hivatást váltani? Mégis mire? Semmi máshoz nem értek. Először ezeket az ösztönöket kellene magam mögött hagyni, hogy ne legyek teljesen veszélyes a társadalomra. Nem olyan egyszerű engem beintegrálni, mint gondolnád. - nem akartam kiábrándítani, de elég hosszú utat tettem meg és már én is elhittem, hogy valami működik, amikor beütött a baj.
Meglepetten pislogtam rá, amikor egészen pozitívan fogta fel az egészet. Most csak álmodok vagy tényleg ennyire a jót igyekszik megragadni az egészből? Más ilyenkor elborzadt volna. Bár igaz, Lili sem így tett, sőt meglepett az ő reakciója is. Most először nem tekintettek rám szörnyű alakként azután, hogy megtudtak rólam pár nem túl szép dolgot és nem fogták menekülőre. Furcsa érzés volt. Jól esett, amikor azt mondta, hogy így vagyok tökéletes.
- Nem tudom és nem tudom. A választ felrobbantottam odaát, a doki pedig a sírba vitte. De te valahogy megoldottad, hogy figyeljek rád, ezt szeretném kideríteni. Nem tudom hogy jött mindez elő, elég volt Petert megpillantanom. De utóhatása nincs, csak magamhoz tértem. Ott voltál, nem? Nem láttad, hogy máshogy viselkedek? - még sosem láttam magam kívülről, talán a válasszal közelebb kerülünk egy kicsit a megoldáshoz.
Ugyanolyan hidegzuhanyként jött azonban az, hogy így kiakadt a koromon, na meg hogy ennyire mellévitte a kocsit. Nem tudtam eldönteni melyiken döbbenjek le jobban, amikor sikerült biztonságosan megállnunk. Sokféle eshetőségre felkészültem, sok mindent láttam már másokból mit vált ki, de még egy se rugózott ennyire egy számon. Csak őszinte döbbenettel tudtam végigkövetni a szavait, amiket magyarázatként adott. Oké, ebben igaza van, nem megszokott a dolog és nem várhatom tőle el, hogy úgy kezelje, mintha tök okés lenne. Az én világom épp elég elcseszett volt, benne velem is. Attól még itt nem lesznek másabbak a tények. És attól még nem lesz megnyugtatóbb, ha hozzáteszi, hogy én leszek e legszexibb... hmm... ezt most tényleg úgy gondolja vagy csak mentette magát? Terelésből itt is kiválóan vizsgázik.
- Huszonkettőnek. Ahol elvesztettem az öt évem. Mert néhány éve tértem magamhoz és mert a papíromon a 2017.01.14 szerepelt, még nem érzem egyiket sem magaménak. Ettől ennyire bizarr, néhány szám, melyek hozzám köthetőek, mégsem tudok velük azonosulni. Az egész annyira mesterséges, mint amilyen én magam vagyok. Igazából nem kellene kiakadnom, hogy így reagáltál, ez a normális. - magam elé pillantottam újból néhány röpke elrévedő percre, mielőtt újra indításra bírtam volna a kocsit.
- Te beszéltél Peter feleségével? - újabb meglepett arckifejezéssel pislogtam rá, miközben igyekeztem a GPS szerint tartani az irányt. Oké, kicsit jobban figyelnem kellene az útra. De erre nem számítottam, hogy ők felveszik egymással a kapcsolatot. Kíváncsi lennék, mi hangzott még el.
Glitch témáját jó ideig kerültem, mert nem akartam hazudni róla, de nem éreztem még arra készen Romyt, hogy elmondjam neki, miért haragszom rá. Ugyanakkor most éreztem először azt is, hogy talán jobb lenne beszélni róla is, ha már sok mindent meg akart velem beszélni. Először láttam értelmét annak, hogy több napra lelépjünk, már most hatásosabb volt az egész, mintha egy agyturkász próbált volna kiszedni belőlem bármit.
- Igen, rá. Pár dologban hasonlítotok valóban, de rengeteg mindenben különböztök. - mielőtt még azt gondolná, hogy egymáshoz méregetem őket, azért lehet nem ártana megindokolnom a dolgokat.
- Határozottan jobb úton jársz, de miért akarod tudni, hogy hol vagyok ilyenkor? - na nem akartam annyira titkolni a dolgokat, így még hozzátettem, hogy - Majd elmondom, ha felállítottuk a sátrat. Kell egy térkép is, nem?
MJ emlegetésére némiképp csöndbe burkolóztam. Nem amiatt, mert bármilyen szöget fején talált volna, hanem mert most először gondolkoztam el azon, hogy én rossz hatással lettem volna a világára a puszta jelenlétemmel. Ez több volt, mint aggasztó, de addig nem tennék semmit, amíg utána nem járnék.
- Mit mondott pontosan?
   


   
   

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Jan. 22, 2024 10:35 pm
Kaine & Romy
Csendben hallgattam Csodapók részletes idézetét Lilitől a “ki mit hitt”–tel kapcsolatban. Nos, a különféle hiszékenységek elképesztő módon végig gyűrűztek abban a helyzetben, egészen fals képeket alkotva mindkettőnkben. Szédelegtem a záró akkordtól, önkéntelenül is felhúztam magamat a feltételezésén, holott szinte ugyanezt gondoltam. Vagyis azt, hogy Kaine talán soha többet nem akar látni azokután, amit tettem...
– Jaj, de buta vagy Csodapók! – fakadtam ki úgy, mintha ez még kellene a tényleges megkönnyebbülésemhez. – Tudod, hogy mennyire aggódtam érted?! Nem tudtam, hogy jól vagy-e, netán fáj-e valamid miután megráztalak, van-e mit enned és hely, ahol kényelmesen tudsz pihenni vagy legalább tető a fejed felett? Miért ne akartalak volna látni?! Lilinek igaza van, tényleg félre értettük egymást! – tenyerembe temettem az arcomat. Magasságos egek, hogy tudtunk ennyire elkommunikálni egymás mellett?!
– Soha többet ne szívódj fel szó nélkül, oké? – pillantottam felé, ellenkezést nem tűrő hangon. Talán kicsit szigorúra vettem a figurát vagy túl követelőzőnek? Bakker, ebben a pár napban majdnem beleőrültem az aggodalomba, ez most igazán belefért! – Különben... – kezdtem bele korábbi hevességemhez képest határozottan megenyhülve –, merre voltál az elmúlt napokban? – El se hiszem, hogy volt bátorságom feltenni a kérdést! – Persze nem muszáj elmondanod, ha nem akarod! – tettem hozzá gyorsan.
Fájdalmasan húztam el a szám, mintha Kaine megjegyzésével gyomron ütött volna. Csoda képesség. Nem tudtam nem arra a pillanatra gondolni, amikor Pietro összenyalábolt az utcáról és a talentemben rejlő hasznosságáról magyarázott. Próbáltam az ebből eredő feszültségemet nem kimutatni, hiszen nem Kainenek szólt, nem tudhatott erről. De a témára szánt vállrándításom így is kellően merevre sikerült.
– Többen mondták már ilyesmit nekem, de én akkor sem érzem csodának. Nem ezt a részét – jegyeztem meg keserű szájízzel. – Lámpát távolból felkapcsolni? Webet böngészni ott és amikor akarok? Igen, azok mind kényelmesek. Hasznos? Nem kimondottan, de nekem igen. Úgy rázni, mint egy konnektor és az okostelefonok bánatát hallgatni éjjel-nappal? Na, azok már kevésbé csoda kategória – borzongtam meg az utóbbin. Főleg, amikor képtelen vagyok elszigetelni tőlük a tudatom.
A menekülős hasonlatra kényelmetlenül fészkelődtem a székben.
– Nem elfutni akarok! – jelentettem ki. Oké, csak azért zavart a hasonlata, mert igazából volt benne ráció. – Szerintem nem szégyen erőt gyűjteni és kicsit várni, hogy fejben is ott legyél, legyek. Rajta vagyok, hogy megbarátkozzak vele, de tényleg nem hiszem, hogy minden részével menni fog. Még. Most biztos nem. Ezt Glitchnek is mondtam már – szerencsétlen elszólalásom miatt elhallgattam egy pillanatra, hogy gyorsan túllendüljek rajta valamivel. – Esetleg tapasztalatból mondtad? Neked is volt valamid, amivel nehezen néztél szembe? – nem tűnődtem sokáig azon, hogy mennyire indiszkrét részemről erről kérdeznem őt. Jobban érdekelt személye, mint Glitch kiteregetése. Nem találtam alkalmasnak. Az általam tett éles kanyar után igazán nem hibáztatnám azért, ha inkább ő is skippelné csevegésünk ezen felét.
– Nem úgy vagyunk beállítva, hogy ne tudjunk érezni. Az emberek alapvetően társas lények, szóval nem tudom, hogy warren miben reménykedett – úgy döntöttem, hogy ettől a perctől fogva nem vagyok hajlandó személyként gondolni erre a tagra. Ha írásban beszélnénk most, tuti, hogy kisbetűvel jegyezném le a megszólítását.
– Én például olyan alapvető ismeretekre gondoltam, amivel normál esetben évekig tömik az agyunkat az iskolapadban – hirtelen nem tudtam mit mondhatnék a bérgyilkos témára. – És mennyire szereted csinálni? Gondolkoztál esetleg azon, hogy hivatást váltasz? – kérdeztem rá óvatosan.
Csodálkozva hallgattam, amikor azt ecsetelgette, hogy őt így rakták össze eleve. Gondoltam arra, hogy mondhatnék pár biztató szót, viszont nem igazán jött ki más belőlem a hűha érzés miatt, mint:
– Oh... – Gratulálok Morozov, az együttérzésed fenomenálisra sikeredett. Bár talán jobb is volt, hogy most csendben hallgatok és minél többet megtudok róla.
– Szóval így lettél szabadúszó? Mi történt a másik klónnal, aki... „tökéletes” lett. Jaj, de utálom ezt a bekategorizálást. Szerintem te így vagy tökéletes, Kaine – lehet, hogy nem ezt akarta hallani ebben a pillanatban, de én akkor is szerettem volna ezt leszögezni. – És akkor ez az állatias ösztön, amit az imént említettél... Ennek is köze volt ahhoz, ami az Egyetemen történt vagy ez teljesen más? Mit gondolsz, mennyire kellene azzal számolnunk, hogy esetleg eluralkodna rajtad ismét? Szokott lenni valami előjele, netán hirtelen történik? Utóhatása szokott lenni? – faggattam. Nem azért, mert nem bíznék benne! Csak szerettem volna megragadni az alkalmat, hogy mesél magáról. Amúgy sem ártott, ha tudjuk mire számítsunk legközelebb. Örültem volna, ha máskor nem ér ekkora meglepetés.
– Lehet? Nem tudom – komolyan tanácstalan voltam miért pont rám hallgatott volna. – Ha te sem tudod, számomra még nagyobb talány. Tényleg csak arra tudok gondolni, hogy valójában le akartál koptatni. De ezt már tényleg nem tudjuk már meg. De ha a jövőben megismétlődne, akkor majd hangosabb leszek, hátha segít – határoztam el magamat. Noha nehéz volt elhinnem, hogy a magasabbra tekert hangerőm lenne a nyitja a dolognak.
És a hab a tortára csak ezután érkezett… Nehezen sikerült feldolgoznom tényleges korának tényét. Annyira, hogy majdnem meg is öltem magunkat! Ezután dukált a volántól való eltiltás.
Kaine korokkal dobálózott, a kusza fejem viszont csak annyit fogott fel belőle, hogy a nyolcból ötöt még el is tűnt, ami egy kivonásos művelet. A drasztikus csökkenés pedig egyenes aranyossággal növelte a sokkhatást, mely éppen átjárt.
– Három… HÁROM éves vagy! – nyögtem ki a kalkulációt megkésve, mint egy végét járó számológép. Komolyan egy háromévesnek a fenekéről áradoztam?! Ki se akarom számolni a korkülönbséget közöttünk. Még, hogy akarom… Nem is merem!
Mélyen Csodapók szemeibe néztem, miután nem tervezett elindulni. Konokul kitartott amellett, hogy most vagy soha tisztázzuk a kor kérdést. Emiatt elég komolynak ítéltem a témát ahhoz, hogy egyenest rá nézzek. Mindeközben keringőt járt a fejemben a nyolcas és a hármas szám.
– Nehéz elvonatkoztatnom – vallottam be. Bár tény és való volt, hogy külsőre jócskán messze volt a tényleges korától. – Mármint oké, mindenki annyi idős, ahány évesnek érzi magát. Viszont nehéz azt mondanom, hogy húszon-akármennyinek látszol, mert nem tudom eldönteni, hogy ez önmagam megnyugtatásának szól vagy a valóság, mert ugyebár a te esetedben határozottan mást ordítanak a számszerű tények. De hé, a legszexibb hároméves vagy, akit valaha láttam, ha ez számít! – próbáltam javítani a helyzeten. Szabad egyáltalán ilyet mondanom? Vagy ez már a felelősségvállalás határát súrolja?
– Tényleg ne vedd magadra, lécci! Csak ez az első alkalom, hogy ilyennel találkozom a valóságban. Eskü, hogy mindjárt túlteszem magamat rajta!
HÁROM ÉVES!
Oké, ez a mindjárt tovább fog tartani, mint hittem…
Vettem egy mély levegőt.
– Te mennyinek érzed magad? – tettem fel az ominózus kérdést. Jobbnak tűnt megkísérelni tiszta vizet önteni abba a túl csordulásig telített pohárba. Tisztázza Csodapók! Inkább igazodok ahhoz, amit szeretne, mint a hároméves tényéhez.
– Igen, hallottam erről a fura szokásáról – bólintottam rá, amikor magától felhozta az elvonulást. Szóval Mary Jane jól tippelt, komolyan van hasonlóság Kaine és Peter között. – Ráadásul megbízható forrásokból, egy igazi egy igazi Pókember szakértőtől – fűztem hozzá.
– Áucs, nehéz nem magamra vennem, mikor valakihez hasonlítasz – emeltem mancsomat szívem fölé, mintha komolyan fájdalom járt volna át. A művelet közben ráharaptam az alsó ajkamra, ezzel megkísérelve visszatartani a kikínálkozó kérdésemet. Mondanom sem kell, hogy nem jártam sikerrel. – Az ottani Glitchre gondolsz, igaz? – mármint anno mondta, hogy ismerte és rá biztos hasonlítok, gondolom.
– Megbocsátok, de csak egy feltétellel! – nem érdekelt, hogy mennyire van kijelentésemnek zsarolás szaga. Hiba lett volna nem kihasználnom a high ground-ot, még Kenobi mester is büszke lenne rám. – Ha elmondod hová szoktál ilyenkor elvonulni! – úgy éreztem, hogy ilyen praktikák nélkül nem juthatok ilyen személyes infókhoz róla. Nekem pedig minden vágyam volt megtudni azokat a lehetséges spotokat, ahova ilyenkor elvonult.
– Bevallom, hogy én egy ponton már azt hittem visszamentél valahogyan a saját univerzumodba, mert megtudtad valakitől, milyen következményei lehetnek a mi világunkra az ittléted… – jegyeztem meg keserű hanggal. Tök sokat járt ez a forgatókönyv a fejemben, jó volt kimondani és elejét venni.
Na és mi lesz akkor, Morozov, ha tényleg haza akar menni?
Próbáltam nem a fejem hátsó felében felcsendülő kicsi, gonosz hangra figyelni.
Let me see who you are...

   
✿ Elli
   


   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Rosemarie Morozov
Hozzászólások száma : 215
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
Munka/hobbi : IT-szakember, barista, hobbi fotós
Ki van a képen? : Luca Hollestelle
Rosemarie Morozov
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Kedd Jan. 09, 2024 7:56 am

Romy & Kaine

Nem egészen értettem a kérdését. De nem is ez volt a legfurcsább az egészben, hogy még mindig a pókokról beszélt ahelyett, hogy figyelt volna a válaszomra, hanem az, hogy közben az ÉN fenekemről beszélt. Nem győztem eléggé ráncolni a szemöldököm, hogy összerakjam, most hogyan jutottunk el az egyikből a másikba. De mégis csak arról magyarázott, ez pedig annyira meglepett, hogy a kérdése nyomán egy "oké" csúszott csak ki a számon. Persze, szigorúan csak lakótársiasan. Szoktak ilyet mondani a lakótársak egymásnak? Vagy csak én maradtam le valamiről fatálisan. De úgy döntöttem, hogy én nem fogom megdicsérni mondjuk Laze hátsóját. Vajon mennyire venné ki furán, ha most én is ezt mondanám neki? Aztán persze rögtön elhessegetem az ötletet. Biztos csak megint zavarba hoznám vele. Inkább megpróbáltam a kérdésére koncentrálni, de valljuk be nem volt a legegyszerűbb.
- Lili szerint félreértettük egymást az egyetemen. Én azt hittem rólad, hogy tőlem félsz. Rád pedig mintha úgy célzott volna, hogy azt hitted komolyan bántottál engem és emiatt léptem le. Pedig én csak azt hittem, hogy azután amit leműveltem... szóval csak nem akartatok volna többé látni. - oké, erre a témakörre azt hittem később fogunk kitérni, de legyen, akkor beszéljünk az egyetemről és a történtekről is. Végülis Peter miatt összekapcsolódik és van mit megmagyaráznom. Meg kellett magyaráznom, miért támadtam voltaképpen mindannyiukra.
- Azért nem tudod irányítani, mert félsz használni. Ha tudnád összpontosítani, akkor ez egy csoda képesség lenne. - annak ellenére mondtam ezt, hogy már kisütött. Ó ha tudná, mennyiszer tette már meg, csak nem épp ő. Engem akkor sem tudna totálkárosan bántani, meggyógyulok. De ezt bele kellene kalkulálnia ebbe. Azért mégsem erőltethettem rá akarata ellenére.
- Oké, akkor most nem. De önmagad elől nem futhatsz mindig. Egyszer belefáradsz és nem lesz ott más csak a káosz, amivel nem kezdtél semmit, csak még jobban félnél tőle. - tapasztalatból beszéltem. Belegondolva én is mindig csak elfutottam a múltam elől, a világomból is úgy léptem meg, ahogy csak lehetőségem adódott rá. Nem gondolkoztam, csak tettem amit akkor jónak láttam. A problémák azonban nem oldódtak meg ettől, magammal cipeltem és noha egy jó ideje nem jelentkezett, nem lehettem teljesen biztos benne, hogy örökre magam mögött hagytam.
Inkább témát váltottam. Nem azért mondtam ez utóbbit, hogy azonnal válaszoljon, de elhintettem, hogy gondolkozzon rajta. Láttam, ahogy megérinti a heget, midig próbáltam figyelni az apró jelekre, hátha elszalasztom és lemaradok róla. Még igencsak gyerekcipőben járt az emberismeretem. Persze amilyen viselkedésformát sokszor láttam már, azt azonnal elkönyvelhettem, de mostanában sok újdonság jött szembe.
- Warren azt mondta, addig jó, amíg nem sajnálok senkit, addig nem fogok senkit sem elveszíteni. Valamit elég rosszul csinált, mert nekem fontos, hogy ti jól legyetek. Na és persze amit nem tapasztaltam meg, az nem is hiányozhat. - vontam le a következtetést. A szülőket nem tudtam hiányolni, hiszen nem érthettem milyen az, amikor valakinek vannak szülei. Nem mondom, tudtam milyen érzés volt Peternek elveszítenie Ben bácsikáját, de azok nem az én érzéseim voltak és legalább ennyire idegennek is hatottak.
- Olyan dolgokat tudok, amiből egy bérgyilkos hasznt húzhat. Más skillem nem sok van, hacsak nem az emlékekre gondolsz. De Peter dolgait nem mondanám a magaménak. - vontam vállat, végül csak egy aprót bólintottam. Azt mindenképp sajnáltam, hogy nem volt elég időm mindent megtapasztalni. Noha teljesen kész legyártás voltam, azért annak örültem volna, ha több időm adatik sok mindenre. Ezt pedig az utóbbi időben kezdtem egyre nagyobb hiányként felfogni. Oké, lépjünk tovább.
- Nem volt béranyám, engem nem kihordtak, hanem megformáztak. Vagyis minden porcikám eredeti, semmi szintetikus nincs bennem, mielőtt még kérdeznéd. Csak épp így néztem ki akkor is, amikor kinyitottam a szemem. - vontam mellékesen vállat. Ez engem annyira nem dobott haza, de lehet csak azért mert nekem ez volt a természetes. Tudom, hogy az egész lényem nem az.
- Az én világomban, bár szerintem az összesben Pókember tevékenykedései egyre több személy szemét kezték szúrni. Többek között Warrent is megállította már néhány kutatásában, amik veszélyesek voltak. Szóval szerzett magának egy ellenséget, aki leklónozta. Én voltam a prototípus. Megvolt a lehetősége annak, hogy nem sikerül, annak is, hogy minden tök jó lesz és annak is, ami lett. Azt nem tudom pontosan, miért nem hasonlítok rá, ha már a klónja vagyok, de azt igen, hogy az én szervezetem nem működött teljesen jól. Az állatias ösztöneim fel-feltörtek és olyan voltam mint egy időzített bomba. A doki pár hét után úgy ítélte meg, hogy megsemmisít, mert a kettes számú klón velem ellentétben a tökéletes Peter Parker utód lett. Szóval megöltem, mert az életösztön erősebb volt bennem mint a lojalitásom felé. - röviden, bár elég velősen próbáltam neki összefoglalni a történteket. Persze az is meglehet máris túl sokat mondok neki. Minden egyes kanyar, megtett méter után gondoltam arra, hogy na majd most megállunk. De még nem így lett.
- Nem, eddig nem sikerült. De Lili azt mondta, te majdnem lehoztad csak megzavartak ketten. Lehet tudat alatt már hallgatok rád, én sem egészen értem. - idéztem fel újfent a lány szavait. Mivel nekem nehezen derengett, kénytelen voltam rá hagyatkozni. Tényleg olyan volt az egész, mint akit hipnotizáltak arra az időre.
Oké, azt hiszem most fogunk visszafordulni. Egyszerre kaptam a jókora kilendülés miatt a fejem fölött beillesztett kallantyúba és a kormányra, hogy segítsek is Romynak valamiféleképpen. Nekem is kellett, hogy megrázzam a fejem és fel tudjak ocsúdni a pillanattól. De megálltunk és a kocsi is egyben van. Nem akartam azzal foglalkozni, amit mondott nagy kiakadás közepette, de akaratlanul is az dübörgött a fülemben, miközben beültem a volán mögé. Remélem nem azt vonja le, hogy még kisgyerek vagyok, mert az annyira nevetséges lenne. Méregetnem kellett, felmérni a terepet, mennyire volt neki sok ez az információ. De hát ez valahol borítékolható volt, nem? Vagy csak nekem logikus?
- Nem véletlenül nem volt gyerekkorom. De attól még felnőtt vagyok, egy mostanra huszonhét éves férfiról másoltak le, ha beleszámítom, hogy öt évre eltűntem a nyolcból. Nem véletlenül mondtam azt, hogy sok minden új még nekem. - kerestem a jeleket, hogy indulhatunk, amit végül ő erősített meg. Nem voltam teljesen biztos benne, hogy el tudna vonatkoztatni az imént megállapított kortól, de azért bizakodtam benne, hogy nem fog ezen fennakadni.
- Oké... akkor addig nem megyünk tovább innen, amíg meg nem mondod, te hány éves embert látsz itt magad mellett ücsörögni. Nem az előbb elhangzottakat veszed alapul, csak erre figyelj. A többi esküszöm nem számít. Nem érzem kevesebbnek magam a meglévő tudatommal. - szerettem volna meggyőződni arról, hogy legalább komolyan tud venni. Határozottan nem tetszett, hogy eszerint kezdett el beskatulyázni.
Az már jobban tetszett, hogy azt az összehasonlító megjegyzést tette, egy apró félmosolyt meg is engedtem magamnak, noha sosem gondolkoztam azon, hogy melyikünk nézhet ki jobban, mert nem ez számított. Vagyis nekem a külsőm tök mindegy volt annak fényében, hogy sokáig random hegek borítottak el sok helyütt. Ezt nem tudhatta és nem is szándékoztam ilyesmivel ijesztegetni. Rettentően jól esett a megerősítése és most az érintése is. Nem húztam el a kezem.
- Tudod... ez megszokás. Eddig a legtöbbeket sokkolt a háttértörténetem, ha egyáltalán tudomást szereztek róla. Ne vedd magadra, ez tőlem volt automatikus reakció, mivel soha mást nem tapasztaltam. Ebben valahol hasonlítok Peterre, ő is mindig visszavonulót fújt, ha úgy érezte valami olyan készül kibontakozni, aminek nem szeretne a részese lenni. Csak nem akartam látni, ahogy csalódottan elfordultok tőlem. Nem nézlek olyannak, de a másik világban emlékeztetsz valakire engem, aki megtette már ezt. Sajnálom, hogy nem gondoltam át.
   


   
   

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Jan. 07, 2024 10:46 pm
Kaine & Romy
– Szóval igaz, tényleg pletykálnak! – megrökönyödve szusszantam fel. Kaine hallgatásából nem tudtam másra gondolni, mint erre.
Hallottam közben, hogy kijelentette Lili mondott neki ezt meg azt. De túlságosan el voltam foglalva azzal, hogy kobakomban fellapozzam, vajon mi olyat csicsereghettem a pók spanjainak, amit méltónak éreztek továbbadni? Így felfognom nem sikerült szavai értelmét.
– Ki vele, miket mondtak a pókok? – szorítottam össze a szemeimet egy-két másodpercre. Nem voltam biztos abban, hogy valóban tudni akartam ezt, viszont már késő volt visszakozni. – Szögezzük le, hogy általánosságban tartom szépnek a fenekedet, oké? Mármint az általánoshoz képest szebb és ez tök normális elismerés, szerintem. Tök lakótársi viszonylatban értettem! Vedd egy kedves baráti bóknak, oki? – hadartam el zavaromban. Mély levegőt vettem, hogy hozzáfűzzek még valamit az ingyenélő pókhadról, de közben eljutott tudatomig nem is a nyolclábú haverjai beszéltek, hanem Lili.
– Várj, azt akarod mondani, hogy Lili… – szám elé emeltem jobb mancsomat.
Vajon gáz lenne kiugrani az ablakon, hogy Bond elé vessem magamat?
– L-Lili ilyesmit nekem is mondott! – mondtam úgy, mint aki fél perccel ezelőtt nem is égette be magát a popókkal. – Vagyis olyasmit, hogy beszélnünk kéne, mármint te és én. Hogy értette, hogy félreértettük egymást? – kérdeztem vissza tanácstalanul. De komolyan, mit érthettem volna félre? Megráztam, megharagudott, meglépett. Tiszta sor az egész és egyáltalán nem láttam okot arra, hogy hibáztassam ezért Csodapókot.
– Nem hiszem, hogy ebben meg akarok egyezni. Hálás vagyok, hogy felajánlottad, komolyan! Nagyon köszönöm… De tényleg veszélyes ez a skill-em, folyton az van vele, hogy a képességem irányít és nem én őt. Sőt, abban is tisztában vagyok, hogy mekkora fájdalommal jár. Tapasztaltam. Te is tapasztaltad. Senkinek sem kívánom azt a fájdalmat. Neked sem! Még egyszer nem – önkéntelenül is az alkaromra simítottam, ahol azt a heget viseltem, melyet egyszer zabolázatlan talent-em okozott. Gyomorgörcsöm támadt, ahogy felötlött bennem az emlék.
– Jaj, Kaine, úgy sajnálom! – szám lefelé ívelt, amikor kijelentette, hogy nincsenek szülei. Szerettem volna valami vígasztalót mondani, de nem igazán tudtam mi állja meg itt a helyét. A pro és kontra mennyisége ez esetben eléggé aránytalan volt. – Szívesen mondanám, hogy gondolj a jó oldalára: nem volt kik megmondják neked a tutit és sosem kell megtapasztalnod milyen elveszítened őket – nehéz volt nem magamból kiindulnom, hiszen az általam szerzett tapasztalatok voltak a fő forrásaim.
– De biztos nem lehet könnyű „kilógni” – eltartottam mutató-és középsőujjaimat a kormánykerékről, hogy le ne hagyjam az idézőjeleket a hangsúlyom mellett. – Sokan nehezen fogadják el, ami nem a megszokott és azt kinézik. Gondolom nagyon nehéz. Sajnálom, hogy nem volt lehetőséged megtapasztalni milyen családban felnőni – pillantottam együttérzőn Csodapókra.
– Nem kell szerénykednek a tudásoddal előttem! Gondolom, hogy sok mindent tudsz, ha már az alapvető tanulási metódust ki kellett hagynod – ez is valahol menő volt… illetve kár is. – Nagyon bánod, hogy nem volt lehetőséged csomó dolgot megtapasztalnod a saját bőrödön? – kérdeztem rá óvatosan. Lehet, hogy valahol buta kérdés volt. Azonban simán benne van a pakliban, hogy örül, amiért kihagyhatta például azt az átkozott tinikort. Én is örülnék ennek a partnak, de kizárólag csak ennek!
Profi módjára fullasztottam le az autót Kaine válasza miatt a pirosnál. Vele ellentétben én nem tudtam ettől a ténytől mosolyogni.
– Lombikból? – kérdeztem vissza döbbenten, miközben azon szorgoskodtam, hogy felébresszem újra Bondot. – Semmi béranya vagy ilyesmi? – fogalmam sem volt arról, hogy miként megy ez pontosan. Nem az én szakterületem volt.
Elérzékenyülve fordultam Csodapók felé. Hogy az utat kéne néznem? Lehet. Sőt, tuti! De most sokkal jobban érdekelt, amit mesélt. A kapszuláról, az első szavairól, ami egy megszokott forgatókönyv szerint általában kimerül egy „anyában” vagy egy „apában”. Ő pedig már akkor is Peteren kattogott.
– Hát, legalább nem voltam mainstream-ek az első szavaid? – próbáltam meg oldani a feszültséget. Be kellett látnom, hogy elég béna próbálkozása volt. – Szóval tényleg azért „teremtettek”, hogy megöld Pókembert? – kérdésem közben arcomról lefagyott a mosoly és beestek vállaim. – De miért? És később kiderült, hogy miért nem hasonlítasz rá? – faggattam a részletekről. Meg sem fordult a fejemben, hogy esetleg ilyen mélységekbe nem is szeretne belemenni.
– Úgy érted, hogy eddig sosem tudtak kizökkenteni? – tűnődtem el válaszán. – Uh, akkor gondolom felesleges megkérdeznem, ha legközelebb előfordulna ehhez hasonló, akkor miként tudunk visszahozni fájdalommentesen? – sóhajtottam fel leverten.
– Egyébként nem tudom mit mondhattam, amivel majdnem magadhoz tértél. Lehet, hogy túl idegesítő voltam és be akartál igazából olvasni nekem? Sosem tudjuk meg. Jobban belegondolva, ez a legközelebb is menne. De inkább ne legyen legközelebb – fa hiányában lekopogtam az államon.
A fél kézzel fogott kormánykerék miatt nehezen tartottam egyenesben az autót. Emiatt leírtam Bonddal egy éles S betűt az úton, közlekedő társaim legnagyobb örömére és Arrow legnagyobb bánatára. Kiskutyám panaszosan vakkantott a hátsóülésről. Upszi!
– 2017… – elhűlten ismételtem el az évszámot. A huszonhét még hagyján, az tűnt olyan soknak. A huszonkettő egész közel volt jelenlegi koromhoz. Viszont a valóság… – AZT AKAROD MONDANI, HOGY HIVATALOSAN CSAK NYOLC ÉVES VAGY?!
A sokktól majdnem megöltem magunkat!
Szerencsére Kaine nem vitatkozott a helycserével kapcsolatban. Bár olyan határozottan akartam azt az anyósülést, hogy egy hadsereg sem tudott volna megállítani a megszerzésében.
Agyam továbbra is a számmisztikán járt, mikor beültem a kikövetelt helyre. Akkor a fenék-bókos kommentárom igazából felért egy pedofil megjegyzéssel?! Ez nagyon durva mélység, Morozov!
Remegő kezekkel állítottam be mobilomon a GPS-t, hogy Kaine biztosan oda találjon úticélunkhoz.
– J-jól vagyok. Hogy ne lennék jól? Minden príma! – kínos nevetésekkel öleltem át magamat karjaimmal. Miket beszélek? A nyolc még csak nem is prím szám! – Szent ég, hivatalosan idősebb vagyok nálad! Mármint a pittyenéssel együtt nem is kicsit!! – dőltem hátra, szép lassan lecsordogálva az ülésben. Liliomtipró vagyok azzal, hogy megbámultam a felsőtestét, a popó-kommentárommal. Jesszuska!
– Nem sok, csak sokk – szusszantam fel, kezeimbe temetett arccal. És egyáltalán nem Csodapókban volt a hiba!
– Dehogy akarlak kitenni! – kezeim arcom két oldalára csúsztak, hogy kilássak és megbotránkozva nézhessek rá Kainere. Mégis honnét szedte ezt az ötletet? – És nem csak azért, mert estélytelen, hogy én innen egy métert is elmozduljak Bonddal, mert megbüntetnének. Hacsak nem akarod hagyni kirándulást annak tudatában, hogy már tudod tök öreg vagyok hozzád képest… – nyögtem fel, ahogy ezt kimondtam. – Én továbbra is szeretnék menni – fűztem hozzá. Kiskutyám vakkantása hátulról szintén felért egy igennel. – És Arrow is – emeltem ki őméltóságát.
– Warren meg nyaljon sót! – fújtam fel arcomat, miközben rendesen felültem az ülésben. – Legszívesebben áthajtanék rajta Bonddal! – puffogtam. – Miért akart kidobni, mert nagyobb lettél és fessebb, mint Peter Parker? – oké, utóbbi szubjektív szempont.
Vettem egy mély levegőt, hogy véget vessek gyilkos szándékaimnak és Kaine felé fordulva visszatérjek beszélgetésünk eredeti témájához.
– Megmentetted az életemet, ráadásul nem is egyszer. A barátomnak tartalak, Kaine – nyúltam át a térfelére és ha még nem vezetett, akkor megfogtam a felém eső kezét. Ha már útnak indultunk volna, akkor combjára helyeztem mancsomat. – Nem dobnálak ki azért, mert egy lombikban születtél, kapszulában neveltek, beépített wikipédiád van a fejedben és mind ez az egész nyolc éve történt, abból a célból, hogy kivégezz egy önkéntes bűnüldözőt – ráztam meg a fejemet határozottan. – Szerintem senkit sem illik megítélni a múltjáról, ha így tennék az, hidd el, roppant nagy képmutatás lenne tőlem. Másrészt számomra sokkal fontosabbak a jelenbéli tettek – sorjáztam a miérteket, mielőtt rákérdezne.
– Komolyan olyannak nézel, aki ilyesmi miatt megszakítja veled a kapcsolatot? – kérdeztem vissza fájó mellkassal. Nem tudtam eldönteni, hogy haragudjak, sértődjek meg vagy inkább vonuljak hátra kiskutyámhoz sírni, amiért ilyesmi feltételezhető rólam. A legkevésbé sem akartam, hogy ilyeneket gondoljon rólam Csodapók.
Let me see who you are...

   
✿ Elli
   


   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Rosemarie Morozov
Hozzászólások száma : 215
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
Munka/hobbi : IT-szakember, barista, hobbi fotós
Ki van a képen? : Luca Hollestelle
Rosemarie Morozov
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Csüt. Jan. 04, 2024 10:41 am

Romy & Kaine

Bizonytalanul sandítottam rá a pókok emlegetésénél. Vajon mióta gondolhatja azt, hogy én lefülelem a kis nyolclábúak segítségével? Már persze nem így volt, nem kellett ahhoz spicliket alkalmaznom, hogy tisztában legyek azzal, ki mit tesz ebben a lakásban. Persze a plusz szemek többet segítettek volna nekem, ha infószerzésről volt szó, de inkább tiszteletben tartottam a magánéletüket. Az egyetlen dolog, hogy nem tudtam semmit a napokban történtekről pusztán arról árulkodott, hogy nem is voltam itthon.
- Lili. Szerinte félreértettük egymást. - nem akartam hazudni, így nem is hezitáltam a válaszadással. Talán nem fog megharagudni, amiért most ezt elmondtam róla, de nem hiszem, hogy akkora titkot árultam volna el. A tegnap esti beszélgetésünkről úgysem tudott senki.
Felvetettem én az ötletem is, ami a napok alatt egészen tisztán világossá vált számomra, hogy meg akarom csinálni. Nem szerettem volna, ha szenved ezáltal. Rossz lett volna látni, hogy folyamatosan kesztyűt húz csak mert nem bízik saját magában. Mégis olyan zsigeri tiltakozást váltott ez ki belőle, hogy még én is meglepődtem de annyira, hogy tátva maradt a szám.
- Akkor egyezzünk meg abban, hogy erre visszatérünk. - nem akartam mégsem erőltetni ezt neki, amíg ilyen szinten nem áll készen. Csoda, hogy azt a kesztyűt is hagyta a francba, amikor azt az ultimátumot hoztam fel, hogy azzal nem utazunk. Így is félsiker volt, mert nem lopta vissza - remélem.
Valahogy sejtettem, hogy rám marad, ha valami random eset történik, de még mindig borítékolható volt a szituációban, hogy tényleg senki és semmi nem fog megzavarni minket. Arrow az egyetlen figyelemforrás, mondjuk ő nagyon. Ha nem kapott kellő figyelmet, néha már kezdte is a tutulást. De elfogadtam, ha ő nem, akkor majd én megoldom. Egy apró biccentéssel vettem ezt tudomásul.
Ha már úton voltunk, én azért rajta tartottam a szemem. Romyt hagytam kibontakozni, hogy barátkozzon csak a kocsival. Ha kell, akkor annyiszor, amennyiszer szükséges. De a múltkori motoros eset után kétszer átgondolom, hogy rakom le vele a mozgó járművet. Akkor nem volt előttem, hogy ő nem úszta volna meg karcolások nélkül, én voltam akkor a figyelmetlen. De hol volt ez ahhoz képest, hogy azóta megtörtént az egyetemi incidens.
- Olyasmi. Nincsenek szüleim, soha nem is voltak. Nem volt semmi ilyesmi, de az túlzás, hogy mindent tudnék... - kicsit tartottam tőle, hogy bármelyik része miatt furán fog méregetni. Az emberek általánosságba véve eléggé előítéletesek voltak, ha valami más volt vagy másképp működött. Ez rám hatványozottan igaz volt és noha tegnap Lili már jelét adta, hogy őt semmi nem zavarja velem kapcsolatban és tudtam, hogy Romyt sem vonhattam bele az általánosságba bele, attól még ott volt az a bizonyos gombóc. Nem kellett volna zavarjon ez a tény, mégis zavart. Rettentően zavart.
De azért résen voltam, a figyelmem az útra szegeződött.
- Nem történt baj. - láttam Romyn, hogy teljesen elveszti a higgadtságát, egyébként meg nem történt semmi baleset, se koccanás, semmi, ami miatt komolyan kellene aggódnunk. Most nem volt helye annak sem, hogy lekiabáljam, amiért figyelmetlen volt, én ragaszkodtam a vezetéshez.
- Egy lombikban. - szórakozottan húztam el a számat mosolyra, de csak mert ez még nekem is olyan abszurdul hangzott. Persze valahol biztos onnan indítottak, de egy jókora emberi kohóból vagy búrából ébresztettek fel, erre pontosan emlékszem. Akkor minden zavaros volt, de a kép megmaradt, ami először a retinámba vésődött.
- Igazából egy emberek méretéhez tervezett kapszulából segítettek ki. Kellett vagy fél óra, mire éreztem magamban az erőt és tudatomra ébredtem. Warren maga mondta el, hogy az első kérdésem az volt, "mikor öljem meg?". Mármint Petert. A képességeim tőle szármatnak. De senki nem értette, miért nem hasonlítok rá, ha biológiailag ugyanannak számítunk. - ez még nekem is talány volt bár közel lehet a selejtességemnek hozzá. Nem sikerülhet minden jól elsőre, nem igaz?
- Nem tudom, remélem, hogy nem. De már nem volt olyan intenzív. Lili azt mondta, majdnem visszahoztál. Én is hallottalak, lehet tényleg nem kellett volna sok. Ez pedig soha nem fordult elő előtte. - egy újabb kérdés, amire nem tudtam úgy válaszolni,ahogy szerettem volna csupán találgattam.
- Biológiailag huszonhét lennék. Mármint a testem, mivel az megegyezik Peter korával. De a csettintéssel huszonkettő. Voltaképpen nem hazudtam nektek. De azt mégsem mondhattam nektem, hogy igazából nyolv éve 2017 januárjában ébredtem tudatomra. Ebből pedig öt év ki is esett. - nem akartam titkolózni, teljesne fölösleges volt. Hogy emiatt volt a figyelmetlensége vagy más miatt, azt már nem tudtam volna megtippelni. De amikor másodjára nem tudott figyelni és hangot is adott a parázásának, akkor nem ellenkeztem.
- Oké, cseréljünk. - láttam rajta, hogy nincs a helyzet magasságán. Csak abban bíztam, hogy majd a GPS elnavigál minket mert fogalmam sem volt hová megyünk. Mindent ő nézett meg. Miután becsatoltam immár a kormány mögött a biztonságiövem, még azért végignéztem rajta egyszer.
- Jól vagy? Szólj, ha tartsunk szünetet. Tudom, hogy ez mind sok. - ha zöld lámpát ad, akkor megindulok, de addig nem szeretnék egy métert sem haladni, amíg meg nem győződök arról, hogy én vagyok-e sok neki vagy a téma vagy a vezetés vagy mind együtt. Arrow hátulról tanácstalanul kukkolt minket, mintha érezte volna, hogy most jobb ha ő elvan magában.
- Még mindig nem gondolod úgy, hogy kiraksz és visszafordulsz? Eddig nem sokan tudták ezt megemészteni, a doki sem sokáig tervezte, hogy megtart.
   


   
   

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.