Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Almost like a high school reunion

Hétf. Márc. 04, 2024 7:54 pm
gift & curse
Whatever comes our way, whatever battle we have raging inside us, we always have a choice. It’s the choices that make us who we are, and we can always choose to do what’s right.
Azért valahol vicces, hogy mennyire el tudok lazulni, amikor mondjuk a tanáriban, vagy, ebben az esetben Harryvel, a diákokra terelődik a szó, elvégre a kollégáim zömén ennek az ellenkezőjét szoktam tapasztalni. Míg jómagam pont, hogy inkább akkor feszülök be, ha magamról kell dumálnom. Ezutóbbiban, a bemutatkozásokban, a "hogyan telt a napod"-típusú beszélgetésekben sosem voltam igazán jó, már a pókcsípés előtt sem, utána, érthető okokból, ez hatványozódott. Minél többször kerülsz a figyelem középpontjába, akár ilyen hétköznapi szinten is, annál több hazugsággal kell a másodperc tört része alatt előrukkolnod, amit, ha úgy viszonyulsz az ilyesmihez, mint én, úgy tudsz megelőzni, ha kivonod magadat az ilyen szituációk alól. Sajnos, ez nem mindig opció. Olyankor pedig maradnak a kegyes hazugságok, féligazságok, a tömör válaszok. Hmmm, most, hogy jobban belegondolok, már az felér egy kisebb csodával, hogy egyáltalán van olyan munkatársam, aki hajlandó két mondatnál többre is szóba állni velem, és nem úgy híresültem el Midtown falai között az első hónap után, mint az iskola új, flúgos kabalája.  
- Igen, ők szuperek, remekül lehet velük együtt dolgozni. Alapból könnyű dolgom van, mert a kollégám, Kyle, zökkenőmentesen tudott haladni a kurrikulummal. ─ amit azért az elmúlt évek során nem minden oktató mondhatott el magától. A Csettintés durván felrúgta (kétszer is) a tanterveket a város összes tanintézményében, a pedagógusoknak és a diákoknak egyaránt időbe telt alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez. Ami ezt a helyet illeti, nem volt hozzá kegyes, hogy néhányan ehhez a teherhez már méltánytalannak érezték a fizetésüket és inkább leléptek. Ami egykoron egy nívós, reálközpontú iskola volt, arra ma inkább gondolnak úgy jópáran, mint a helyre, ahol az ember a túlélésre játszik. Lehajtott fejjel, összeszorított fogakkal, és konstans gyomorgörccsel. Ezen szeretnék változtatni.
- Illetve, kicsit közrejátszik azt hiszem az is, hogy egyelőre csak óraadói minősítésben dolgozok itt, és éppen oda ugrok be, ahol helyettesítésre van szükség. A fiatalok, főleg a felsőbbévesek közül sokan emiatt úgy vannak velem, hogy valószínűleg 1-2 óra erejéig fognak látni, maximum. Máshogy viszonyulnak hozzám, mert arra számítanak, hogy nemsokára megunom és eltűnök, így viszont jobban meg is ismerem őket. ─ adott egy rutin, amibe kénytelen-kelletlen beleszoknak. Szóval hatalmas fizetség látni a megdöbbenéssel vegyülő megkönnyebbülést az arcukon, mikor besétálok egy terembe és szembegyaloglok az általuk fojtogatónak érzett rendszerrel, hogy kihúzhassam őket belőle és felkelthessem a kíváncsiságukat.
- Éééés, technikailag, még nem állítottam össze saját dolgozatot, csupán kiértékeltem néhányat azok közül, amiket Kyle írat velük. ─ ó, igen, az első, igazi közös teszt minden bizonnyal komoly vízválasztó lesz majd. Vagy tűzpróba, hívjuk, aminek akarjuk. Egyébként most komolyan ennyit dumálok neki a munkámról?
- Bocs, azt hiszem, egy szimpla "igen" is megtette volna. ─ túrok hajamba zavaromban. Az utolsó dolog, amit szeretnék, az lenne, hogy a hosszú idő utáni viszontlátás alkalmából alvásig untassam a szócséplésemmel.
- Ez a beszéd! Még pár ilyet felcsaptok arra a listára és máris lesz egy stabil alapotok, amiből kiindulhattok. ─ nem tudom, mi a furább. Az, hogy ezek alapján nem csupán egy intelligens lényről beszélünk, hanem olyasvalakiről, aki morális iránytűvel is rendelkezik vagy az, hogy mennyire gyorsan kezdek beleszokni a többesszám használatában valaki miatt, akit jelenleg nem is látok.
- Pókembernek? Miért pont neki? ─ kissé oldalra is döntöm a fejem, úgy nézek rá, miközben a válaszra várok. Valójában azon kellene kiakadnom, hogy egyáltalán felmerült benne, hogy felcsapjon bűnüldözőnek, és az életét kockáztassa (erre is sor fog majd kerülni!), de a kérdése annyira a semmiből jött, hogy nem tudok nem megütközni a személyválasztásán. Még ha jól is esik.
- Úgy értem, ha már szuperfickók, miért nem inkább a Bosszúállóknak? Úgy tudom, ők volnának az életmentés NBA All-Starja. ─ egyszerre próbálok könnyed maradni és a kérdés kiegészítésével elterelni arról is a gyanút, hogy miért ezen a részen akadtam fenn. Közben elraktározom magamban, hogy az új cimborája ezek szerint édesszájú és hangérzékeny. Sosem lehet tudni, mikor jöhetnek jól ilyen infók.
- Kétlem, hogy ezzel bevágódnék nála. ─ grimaszlok egyet, mert alapból sem az volt a benyomásom, hogy Norman Osborn különösebben kedvelne. Persze, tudva, amit most már tudok, ez valahol talán érthető is. A fia volt az elsődleges. A biztonsága, az egészsége. Ezt senki nem róhatja fel neki, én biztosan nem fogom.
- Nem is tudom, én úgy látom, hogy ez a folyamat már elindult. ─ ha például indikátornak tekinthetjük azt, amit az imént a nőkkel kapcsolatosan mondott (és én bizony annak veszem, mert másképp hogyan dörgölhetném az orra alá?), máris sokkal komolyabb, mint elsőben volt. Nemrég arra világított rá, mennyit változtam, pedig ő sem kevesebbet, és ami még elképesztőbbé teszi ezt a tényt, az az, hogy neki az állapota miatt mennyivel kevesebb ideje volt erre.
- Áh, minden rendben lesz, ne aggódj emiatt! ─ legyintek is szavaim mellé, bár hirtelen nem tudnám megmondani, őt vagy magamat próbálom ezzel jobban nyugtatni. Önáltatás? Ugyaaan, az ilyesmi távol áll tőlem (dehogy áll).
- Az nem éppen a lényeget venné ki belőle? Az ember hogyan élvezze úgy az extra sajtot? ─ a megfelelő mennyiségű paradicsomszószról nem is beszélve! A pizza szent dolog, főleg a new yorki. Nem ismerek benne tréfát. Kivéve, ha Azizé. A "híres" vastag tésztájával ölni lehetne.
- Köszi, ez megkönnyebbülés! ─ legalábbis, bizonyos szempontból. Merthogy annak szánta, efelől nincs kétségem, de a "zavaros gondolatok" aligha hangzanak megnyugtatóan. Pláne, ha már ketten vannak kitéve nekik.
- Lassan vissza kell mennem, nemsokára becsengetnek. ─ pillantok előbb az órámra, majd őrá vetem jelentőségteljesen a tekintetemet, mert nem hiszem, hogy a pajtija érzékenysége miatt szeretne megvárni egy újabb hangélményt.
- Írd meg, mikor szeretnél MJ-vel beszélni, és ott leszek, okés? ─ nem is annyira a színvallás felé terelés a lényeg a kérdésemben, mint ahogyan azt a hangomból kiérezheti, hanem a nyomatékosítása annak, hogy jó lenne, ha egy újabb beszélgetésre nem pár év múlva kerülne sor.
2025. 12. 15.
Midtown, Queens


_________________
Hero •• That person who helps others simply because it should or must be done, and because it is the right thing to do, is indeed without a doubt a real superhero.

Peter Parker
Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 30.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Középiskolai tanár
Ki van a képen? : Dylan O'Brien
Peter Parker
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Kedd Márc. 05, 2024 12:24 am
Peter & Harry
Almost like a high school reunion
731 word ★ Popular Songs 2023

"Véget ért a móka mára, Zárul Miki mókatára. De ha tetszett, nemsokára visszavárhatsz, Jóska, Sára, Tercsi, Fercsi, Kata, Klára, S valahány név a naptárba' Eljövök még hozzátok, Viszont látásra pajtások!"
Tisztelem Peter-ben hogy ennyire áttud szellemülni és beleéli magát abba, amit mond. Mintha ilyenkor egy kicsit bele is csöppenne a tanári szerepbe és a diákok vele szemben állnának. Nekem ez sosem ment, bevallom őszintén. Mindent tárgyiasan mesélek, szinte érzelmeket is elfelejtek néha belevinni. De ő nem ilyen és ez különlegessé teszi.
Kedvem volna rá kérdezni, mégis mi az a kurrikulum, de nem akarok ennyire butának tűnni, így ezt magamban tartom. Majd rákeresek, gondolom. Na és akkor el is érünk a kedvenc részemről, igen Harry, öt pontosan betalált a kérdésed, gratuláljál magadnak. Hát persze, hogy nincs saját osztálya. Még jó, hogy nem kérdeztem bele, mert akkor most rettentően kínos csend kerekedhetne kettőnk között, aminek az oka egyenesen én lennék. Azonban szokatlanul érdekel mindaz, amit mond, mert örömmel tölt el, hogy az élet nem állt meg azzal, hogy én „eltűntem”, építkeztek, ami tök jó. Bár a szünetnek közte és MJ között nem örülök, de biztos vagyok benne, hogy ismét egymásra fognak találni és hé, a karrierben sem tűnik túl bénának, sőt, meglehetősen sikeresnek hat mindazok alapján, amit elmesél nekem. Az meg hogy nincs saját osztálya? Majd lesz, ha ő is úgy akarja. Egyszer biztosan. – Szuper. – Ennyit tudok kituszkolni magamból, mert közben erőteljesen beleéltem magam a gondolatba, miszerint én és Pókember megmentjük a világot. Mindig is arról álmodtam, hogy valaki felnézzen rám úgy, ahogy ő rá néznek. – Ohó, nem gondoltam, hogy ennyire a pókfigura ellen vagy. Tudod, hogy nem vagyok egy csapatjátékos, hogy holmi Bosszúállókkal kezdjek. – Meg kit érdekel Tony Stark és a többi maskarás idióta? Engem csak a Póksrác érdekel, aki átszeli New York utcáit.
Való igaz, az apám elég egy nyers fazon és valahogy sosem szívlelte Peter-t, bár sosem adott erre igazán magyarázatot. Míg élt az anyukám, ő próbálta féken tartani, de vele együtt a haragja is a tetőfokára hágott. Mintha bármit tehetne erről. Pedig ha belegondolunk, ezt az egészet az ő szülei kezdeményezték. Oke, le akarták állítani, de ha ők nincsenek, sosem kerül az Oscorpba. Inkább hálásnak kellene lennie. Bár személy szerint én már annyival is megelégednék, ha elfogadná a barátaimat. Mintha MJ-t sem igazán kedvelné, mindig olyan kimért vele szemben. Őszintén: Ki az akit Norman Osborn kedvel, magáén kívül, természetesen? Ott a válasz, igen, jól gondolod: Senki. – Igen, van benne valami, de ne vedd a szívedre, az apám már csak ilyen. – Mit is mondhatnék. Talán Pete nem vette észre, de én tisztában vagyok vele, hogy az un-szimpátia kölcsönös. Talán ez is egy képesség, amit Venom-nak köszönhetek, talán csak nem vagyok vak. Ezt mindenki döntse el magának. – Ne, ne, úgy érted már őszülök is? – Keresem a hajamban a tincseket, mint egy majom és próbálom a lehető legjobban elhülyéskedni ezt az egészet. Sosem vágytam arra, hogy komolynak lássanak, engem a sármom miatt szerettek, már aki, voltak akik inkább csak a vagyonom miatt és voltak olyanok is, akik inkább nem is kedveltek.
Extra sajt, extra sajt. Van benne valami, amit Peter mond. De bingó, meg is van. Mint egy villanykörte, úgy világosodok meg, amit mintha még látni is lehet a szemeimben. – Azt megolvasztjuk, úgy töltjük a pizzaturmix után. – Bele gondolva tényleg borzasztó lenne a pizza leturmixolva. De szerencsére ezen csak hülyülési szinten kell foglalkoznunk. Még nem tartunk ott, hogy szkafanderben kelljen élnem és szondán át táplálkoznom. Remélem előbb halok meg, mint ez bekövetkezzen. – Rendben, menj csak, jó volt dumálni, akkor majd a pizzázóban. – Még utána intek, ahogy távolodik és egy darabon még a lelátón üldögélek. Amolyan chillelés szempontjából, vagy csak kedvem szottyant kettesben maradni az új „énnel”. Szóval becsöngetnek és diákok jelennek meg a pályán és a lelátón, így felállok és úgy döntök, jobb lesz tovább állni. A haza fele vezető úton kigondolom hol és mikor volna jó beadagolni MJ-nek is Venom-ot. Természetesen ebbe Venom sem bírja ki, hogy ne beszéljen bele. Feltétlenül el kell mondania, hogy MJ biztos jó bige, miért nem hajtok rá. Meg persze, hogy ő is kér a pizzából. Néha nagyon fárasztó tud lenni, hogy sosincs csend.
Lehuppanok a kanapéra és lepötyögöm az sms-t Mj-nek, miszerint jól vagyok és szeretnék vele és Peter-rel találkozni. Leírom a címet is: Pizzas X, 30-72 Steinway St, Queens, NY 11103, USA és az időt: 11:30 am. February 12. Meg persze megerősítem afelől, hogy én fizetek és hogy várni fogom. Mivel már tudom, hogy Peter-rel nincsenek napi beszéd viszonyban, így az adatokat lepötyögöm neki is, majd ráhasalok a küldés gombra és hátradőlök.
Ciaran

_________________
Harry Osborn
My father put his life on the line to heal my mother and then me.
Venom
I put my life on the line to be reborn on a planet called Earth. If I need a host for this, I will live in symbiosis
bettyleg
Harry Osborn
Hozzászólások száma : 21
Csatlakozás ideje : 2023. Dec. 06.
Tartózkodási hely : Manhattan, New York
Munka/hobbi : Business manager at Emily Foundation
Ki van a képen? : Cody Christian
Harry Osborn
• doing the best they can •
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.