Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Devil in Flower Field

Kedd Nov. 07, 2023 1:13 am


Gwen & Laze
Előhalásztam a garázsból az öntözőkannát és bevittem a konyhába. Gyors voltam, nem akartam, hogy valaki észre vegyen és azt higgye valami rosszban sántikálok. Az ő szemükben lehet, hogy azt tettem, de eldöntöttem készítek saját biotápanyagot a növényeknek és azt is tudtam, hogy mit fogok rá felhasználni! Sokan azt hiszik már dísznek veszem a szójatejet, pedig nem! Mondanám, hogy nindzsa módjára jutottam be az öntözőkannával a konyhába, de tök laza voltam, mintha ez olyan természetes volna – mintha kint nem volna csap, amit megtölthetnék vízzel, lényegtelen, ne lásson meg senki és nem lesz semmi baj – és szándékomban is állt az maradni, ha valaki lejön a nappaliba. Nagyon szuggeráltam, hogy senki ne tegyen így, még Bloom se, pedig vele megtudnám osztani az ötleteimet és valószínűleg meg is hallgatna, sőt elmondaná, hogy ezzel a csodás ötlettel mi a hiba. De semmi baj. Ebből tanul az ember fia.
Fogtam szépen az öntözőkannát és ahelyett, hogy a csap alá tettem volna, szépen vizet engedtem volna bele, a hűtőhöz sétáltam és kiemeltem azt a két szójatejet, ami ott volt a hűtőben és rimánkodtak érte, hogy nem tudnak a kávéjukba tejet tenni, mert szójatej van csak. Pedig van rendes is! Csak nem kéne a tejesdoboz elé pakolni mindent és lefektetve tenni, hogy az atyaúristen se vegye észre! Mindegy, most a hűtő oldalára tettem, ahol eddig a szójatej volt – az foglalta el a normális tej helyét, de ez részletkérdése – és remélhetőleg észreveszik, hogy van rendes tej.
Kitöltöttem a szójatejet az öntözőkannába és a dobozokat szépen eldobtam, mintha itt se lettek volna. Na a szójatejes öntözőkannával mentem ki a hátsókertbe a virágokhoz és a bokrokhoz. Szórtam szét pár napraforgómagót a frissen felásott földbe és megöntöztem őket szójatejjel. Rémes látvány lehetett egy külső szemlélő számára, de nekem nem, én tudtam nagyon jól, hogy mit csinálok. Vagy legalábbis azt hittem, hogy tudom, jó ötletnek is tűnt. Amikor az öntözőkanna kiürült szépen kiöblítettem a szójatejtől és azt a kevés keverék vizet is rá locsoltam a virágokra.
Már nem emlékszem milyen virág-bokor s, társai voltak ide kérve az szent, ezért úgy döntöttem, hogy megyek a saját fejem után. Szépnek úgyis szép lesz, ha nem a terv szerint csináltam a dolgokat. Először a kert elejével kezdtem a csodát, mármint ahol a felásott föld is volt úgy értem, szóval ott indákból elkészítettem a lugasszerűség vázát, szép boltíves formában. Ennek a mintának pedig sok ikertestvére született kicsivel távolabb az előtte lévőtől, olyan három lépésnyire a lányoknak, nekünk másfél körülbelül. A vázra voltam kíváncsi, hogy milyen lesz, ezért az indákra még nem futtattam fel semmilyen zöld növényt sem. Köréje fejben terveztem egy hosszú sövényest is, már csak azt kellett eldöntenem, hogy melyik irányt zárja el a sövény és melyiket ne. A magasságán pedig még nem is gondolkodtam. Nem baj, ami késik nem múlik. Vissza a vázhoz.
Háttal álltam a háznak, így, ha valaki észre vette miben mesterkedem éppen, az láthatta, hogy a feltúrttalaj helyére szép zöld pázsit nő éppen. A magok már úgyis a helyükön vannak, csak fel kell „ébresztenem” őket az erőmmel. Talán túlságosan a képességemre koncentráltam vagy ő jött túl halkan, nem tudom, de amikor egyszer csak a ház fele pillantottam Ő ott állt mellettem. Baszki.
- Áh szia Gwen! Jöttél segíteni nekem a kerttel? – persze, hogy nem, de ez lényegtelen. Itt volt valami csoda folytán, így a fű növesztése lett kész és a csupasz indák még vártak a csodára.
—Hakrabi



_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Dec. 04, 2023 9:24 pm
to Laze
Sokáig nem értettem, hogy mi az a kellemes illat a szobámba. Kissé fura volt, mert tisztára olyan volt, mintha egy őszi erdőben ragadtam volna. Gyerekként sokat kirándultunk apával. Ősszel szerettem a legjobban az erdőben tartózkodni, mikor már sárgultak a fák leveleit.
Végül aztán csak rájöttem, hogy mi az illat forrása. Egy virág, ami fogalmam sincs, hogy hogy került oda… Vagyis nah, van egy tippem, de nem tudnám megmondani, hogy mikor lopakodhatott be a szobámba vele. Azt sem tudom, hogy mit is kell kezdeni vele. Oké meg kell locsolnom néha, de mégis milyen gyakran és mennyit? Igazán hagyhatott volna valami használati útmutatót hozzá. Sose volt növényem, így nem igazán értek hozzájuk.
Reggel nehezen kelek ki az ágyból, de végül csak sikerül kimásznom onnan. A ház még elég csendes, így próbáltam én is az maradni, miközben összekészülődtem. A fiúkkal találkozom. Még összeülünk pár órára. Eltervezzük a következő hetet, de ha minden igaz ma nem lesz próba. Most egy kis pihit tartunk, ami nálam annyit tesz, hogy bárhová is megyek folyton csak a zenéinket hallgatom és a dobra figyelek.
Üresen korduló gyomorral térek haza. Még mindig elég nagy a csend a házban, ami ennyi lakó mellett igen furcsa. De gondolom mindenki elvan a maga kis dolgával. Előbb a konyhába sétálok be, ahol kinyitom a hűtőt, de semmi olyat nem látok benne, ami felkeltené az érdeklődésem, így becsukom azt, majd inkább csak egy almát veszek a kezembe. Ahogy bele harapok elindulok a kert felé. Ideje lenne megkérdeznem Lazet a növényről, mielőtt kinyírom szegényt. Lehet, hogy itthon sincs, de egy próbát megér nem?
Szokásom, hogy csendben járkálok. Nem akarok feltűnést kelteni, vagy bárkit is zavarni a trappolással. Így most is reflexből halk léptékkel közelítem meg őt és figyelem, amit csinál, miközben tovább majszolom az almát. Őszintén csodálom, hogy mire képes. Nem volt célom megijeszteni őt, de úgy érzem mégis sikerült. Talán legközlebb nem kellene csendben leskelődnöm.
-Szia! Bocsi, nem akartalak megijeszteni.-Emelem fel a kezeimet védekezően, majd ismét a kertre nézek.
-Azt hiszem én csak pusztítanék. Szóval jobban jársz, ha nem segítek neked.-Szélesedik ki a mosolyom, majd inkább rátérek a lényegre.
-Igazából a virág miatt jöttem, amit becsempésztél a szobámba. Először is köszönöm szépen. Nagyon szép, meg igen érdekes az illata… De mit kell róla tudni?-Lehet ciki, de tényleg nem tudom mit kezdjek vele.

Ciaran
Gwen Stacy
Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Ki van a képen? : Chloë Grace Moretz
Gwen Stacy
• doing good for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Dec. 05, 2023 10:59 pm


Gwen & Laze
Az imbolygó „lábakon” álló indák olyan bizonytalanul helyezkedtek el ott, mint az én lábaim a meghökkenéstől. Jó persze túlzok egy kicsit, megálltam a két lábamon és igyekeztem megőrizni a lazaságom mellette, csak úgy, mint a többiek mellett. A szemeimet le se süthettem, mert csodaszép virágos szoknyában volt és a végén azt gondolta volna, hogy a lábait nézem, a cipője orrára pedig jobb, ha nem pillantok, mert meggyanúsít hasonlóval, amivel Kaine is.
Inkább ránéztem az arcára és konstatáltam, hogy nem harag kúszik az arcára, hanem szívmelengető mosoly.
- Semmi gond, túlságosan lekötött a növényzet és nem néztem a hátam mögé. – ezután figyelni fogok, bár ezzel az lesz a gond, hogy ha megint kertészkedek akkor a világ legsatnyább növényei teremnek itt hátul, mert nem csak a növényekre, hanem a ház irányába is pislognék. Ahhoz, hogy ne a földből is kitekert gyökerű virágok, fák díszítsék a kertet figyelnem kell, semminek sem kéne megzavarnia, semminek.
- Ugyan, ne mond ezt. Nagyon egyszerű kezelni őket, majd adhatok tanácsot miként gondozd őket. Tudod a növények, olyanok, mint a te hálóid, ha jól megkapaszkodsz bennük, nem esel le, a növényeknél is ez van. Csak rá kell érezned az öntözésükre, ennyi az egész. – viszonzom a mosolyát a mondanivalóm után. Ezt sikeresen letudtam és még hülyét se csináltam magamból. Egy null a normális énem javára, a másikat lehet épp most ásom el a magok között.
Háh! Azt hittem laza is tudok maradni, de amikor szembesít, hogy a szobájában van egy növényem… Persze, hogy tudja az én művem! Erre részben büszke is vagyok, az önbizalmam csak nő tőle, mert nem Laceyhez szaladt, hogy rákérdezzen nála a növénynél. Nyilván ő nem tenne ilyet! De én… Én nem tisztelem senki szobáját se, ezt persze nem hangoztatom túlzottan, hogy van annyi bátorságom, hogy növényeket helyezzek el és kijöjjek onnan. A holmijaik között nem fogok kutatni, én se szeretem, ha az enyémek között turkálnak, ennyi jóérzés bennem is van még.
Tiltakozhatnék, hogy nem is én voltam az, aki becsempészte a virágot a szobájába, de megköszöni és ez valamelyest engem is megnyugtat. Ezt jó jelnek veszem.
- Személyesen akartam odaadni, csak, amikor kopogtattam nem jött válasz és úgy voltam vele, hogy leteszem a szobádban. – jó kifogás, sose rossz, azt nem teszem hozzá, hogy direkt olyan időpontot néztem ki, amikor tudtam, nem lesz a szobájában, sőt a házban sem, mert próbál a többiekkel. Tudom, a fejemben már számos kínos jelenet lejátszódott, hogy bekopogtatok az ajtón és ő bent lesz és a jól elismételgettet laza szövegből se lesz semmi.
- Érdekes illata van? Nem tetszik? Én azt hittem, hogy örülni fogsz neki, ha a szobád is tőle illatozik. – nem estem kétségbe, még ha a szavaim ezt is tükrözhették. Halál nyugodt testtartással álltam meg vele szembe, a biztonság kedvéért le is tettem az öntözőkannát, nehogy a nagy magyarázkodásomban hadonászni kezdjek vele és amilyen szerencsém van fejbe verjem vele magam.
- Alapjáraton csak annyit, hogy az egy személyre szabott kála, tőlem neked. Télig érdemes mindig locsolni, nem szereti a száraz talajt, de ha történne vele valami, elég, ha átjössz hozzám és segítek rajta. Nem kell kitenned a napfényre, mert az károsíthatja a virágot és a leveleit is, megbarnul és elhalna, ha nem lennék itt én. – ennél a résznél pedig mindkét hüvelykujjammal magam felé mutattam.
- Más virágot szeretnél helyette? – teljesen hülye kérdés, tudom, ha mást szeretne akkor nem megköszönte volna, hanem kidobja az ablakon a növényt, engem pedig utána.

—Hakrabi



_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Dec. 16, 2023 8:00 pm
to Laze
Közelebb sétálok az egyik növényhez, amit megszemlélek. Szépnek szép, ez tény, de nem érzem azt, hogy mellettem biztonságban lenne. Én inkább maradok a dobnál…. És az egyetemet is folytatnom kellene. Lehet már rég kirúgtak onnan engem, vagy megbuktam minden tárgyból.
-Őszintén szólva ebben inkább apára hasonlítok. Egyszer kaptam egy egyszerű szobanövényt. Esküszöm nagyon igyekeztem, de egy hónap alatt elpusztult. Pedig azt mondták nem igényel túl sok törődést.-Nem mindenkinek van érzéke az ilyenekhez. Az ajándékba kapott növényt is féltem. Nem hiszem, hogy hosszú életű lenne nálam.
Igazából nem zavar, hogy a szobámban járt. Nem igen van mit rejtegetnem. Oké lehet kicsit kupisabb vagyok a többi lányhoz képest, de azért nem úgy néz ki, mintha bomba robbant volna. Őszintén szólva jelenleg a próbákon kívül nem igen van programom, így vagy a városban sétálgatok, vagy a szobámban ücsörgök. Ha esetleg elhívnak valamerre bandázni velük tartok, de inkább próbálom meghúzni magam.
Sokan gondolkozom is azon, hogy meg kéne próbálni itt folytatni az egyetemet, de mégis hogyan? Nincs semmi bizonyíték arra ebben a világban, hogy kijártam volna a gimit, hogy elkezdtem volna a tanulmányaimat az egyetemen. Nah meg ki tudja, hogy mikor térhetek végre haza. Akkor meg felesleges lenne belekezdeni… De így meg… Teljesen döntésképtelen vagyok és ez megőrjít, de próbálom ezt nem kimutatni feléjük. Ez az én gondom… Majd valahogy megoldom.
-De tetszik! Csak még sose éreztem ilyen illatú növényt. De akkor ezek szerint ez normáis?-Nem mintha olyan sok növényt szaglásztam volna életem során, de azért az iskolában sem tanultunk olyanról, hogy őszi illata lenne egy virágnak. Bólintok egyet a magyarázatára.
-Szóval legyen mindig vizes a földje. Oké.-Ezt talán meg tudom ugorni, csak remélem nem sikerül majd túl locsolnom. Úgy hallottam az sem tesz jót neki.
-Nem, nem kell más virág. Szépnek szép, csak már most sajnálom.-Rántom meg a vállam, majd ismét körbe nézek, végül felé fordulok.
-Amúgy mit csináltál éppen?-Mert az egyértelmű volt, hogy nagy munkálatokban volt, amit én jól meg is zavartam. Lehet inkább hagynom is kellene őt. De ideje lenne kicsit jobban megismernem azokat az embereket akikkel együtt lakom, nem? Alig tudok róluk valamit. Bár nem akarok túl közel kerülni hozzájuk. Bár talán, ha már egyszer kiderül hogy juthatok haza, akkor utána vissza tudok majd ide jönni.


Ciaran
Gwen Stacy
Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Ki van a képen? : Chloë Grace Moretz
Gwen Stacy
• doing good for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Dec. 19, 2023 9:07 pm


Gwen & Laze
Legyintek egyet, amikor azt mondja, hogy az apjára ütött és nem tud gondoskodni a növényekről. Az elmondásából ítélve arra következtetek, hogy kevés vizet adhatott neki, vagy túl sokat, általában ez a kettő szokott lenni a gond.
- Ha nem volna növénnyel kapcsolatos a képességem, akkor én sem értenék túlzottan hozzájuk. – vallom meg őszintén, mert megesik, hogy nem érdekel a víz mennyiség, amit a növénynek adhatok, hogyha magamtól is újjáéleszthetem. Persze néha muszáj jó földet beszereznem a növényeknek, hogy ne kínozzam őket és magamat azzal, hogy folyton folyvást használom a képességem rajtuk. Van, hogy igenis érdemes hagyni a természetnek úgy növekedjen a növényzete ahogy kell, szépen időről időre, gondozva. A mostani persze kivétel volt, szerettem volna egy szép hátsókertet ide, nem csak magamnak.
- Tényleg tetszik? – majdnem elengedtem magam a döbbenettől és kellemes érzéstől, ami azért fogott el, mert azt mondta tetszik neki a növény. Háh! Egy pont a virágos srácnak! Vagy legalábbis azt hiszem, egészen addig amíg azt kérdezi, hogy tényleg, normális-e az, amit a virág áraszt magából.
- Csak az én növényeimnél. Általában nem ilyen illata van a kálának. – vallom meg őszintén, hogy ez azért mégse mindennapos itt. Hogy is lehetne az? Ha ennyiféle illatú növény létezne a világon, mindenki kedvenc illatával, már régen meggazdagodtam volna! De ugye senkinek sem kell ilyen növény. Ha kellene akkor…
- Valami olyasmi igen. De ne úszon benne. Ha szeretnéd tudok ilyen vízadagolót adni hozzá. – vigyorgok el az ötleten s, ebben még egy lehetséges okot látok, hogy időt töltsek vele, ha keveset is.
- Nem kell sajnálnod a növényt. Amíg a közelben vagyok elpusztulni nem fog. – biztosítom őt, bár ehhez az kell, hogy ne riasszam el szegényt és itt akarjon maradni a közelemben, Bayvilleben a virággal együtt. A többiek, főleg Kaine nem bocsátaná meg nekem, ha elijeszteném szegény lányt és miattam kóborolna valahol.
- Romantikussá teszem, ezt az amúgy teljesen hétköznapi kertet. – közlöm ezt olyan lazán, mintha más hátsó szándéka nem volna ennek az egésznek. – Lugast próbálok gyártani indákból, bokrokat, minden olyat, ami megihletné a szívet és egy kis csavart az egészbe. A Bayville szerelmes párjainak kell egy kis hátsó lökés, már mindennel próbálkoztam, eddig teljesen hasztalanul. Talán majd ez segít, ha kész leszek. – mutatok végig eddig a boltíves indákon, amit, ha szeretne meg is mutatom neki, miként formálom át. Persze van bennem egy kis késztetés, hogy lenyűgözzem őt. Most van is rá alkalmam. Ki tudja mivel tömték a többiek a fejét!
- Van kedved véleményt mondani, ha kész vagyok? – előveszem a legcsábosabb mosolyom, még véletlenül se mondjon nemet, mert akkor kénytelen leszek a saját fejem után menni.


—Hakrabi



_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Kedd Dec. 19, 2023 10:02 pm
to Laze
-Most, hogy jobban belegondolok annyira nem is…-Merengek el egy kicsit, majd csak elmosolyodom. Oké lehet, hogy akkor is azt mondanám neki, hogy tetszik, ha igazából nem, de akkor nem kerestem volna fel, vagy kezdtem volna el kifaggatni arról, hogy mégis hogyan kell azt életben tartani.
-Amúgy, hogy jött ez az ötlet?-Azt nem tudom, hogy mások is kaptak e. Vagy hát biztos kaptak. Gondolom csak kicsit fel akarta dobni a házat növényekkel. Amúgy tényleg feldobta a szobámat. Meg az illat… Csak az a baj, hogy így még jobban hiányzik apa.
-Szóval ez a kála? Ne is tudtam, hogy van ilyen virág.-Na jó most tök műveletlennek tűnhetek előtte, pedig ez nem így van, csak ebben a témában nem vagyok jártas. Az eszem a helyén van, sőt az egyetem elég jól teljesítettem a sok szarság ellenére is.
Az viszont nem igen lep meg engem, hogy az ő növényei egyediek. Annyi érdekes képességű ember lakik e házban, és annyi félével találkoztam már, hogy szinte már az lenne a fura, ha valaki egy átlagos ember lenne. Mondjuk azon nagyon is meglepődtem, hogy Nielben is több van. Így azért sokkal könnyebb a banda tagjának lenni.
-Oh az nagyon jó ötlet. Örülnék neki, így több esélye lenne a túlélésre.-Értem, hogy Laze mellett nem kell aggódni, hogy meghaljon, de az lenne a célom, hogy egyedül tartsam életben és ne kelljen semmi extrához folyamodni.
Őszintén szólva kissé meglepődöm a válaszán. Romantikussá? Én két személy felől érzem azt, hogy több van közöttük, min ami, de ezt azt hiszem maguknak még mindig nem sikerült bevallani. Ezért se értem Romyt, hogy miért utál engem ennyire. Soha nem utaltam arra, vagy cselekedtem úgy, mint akit érdekelné Kaine. Csak a pók erőnk a közös bennünk, amiről jó beszélgetni vele. Nah meg neki köszönhetem, hogy itt lehetek és nem az utcán kötöttem ki.
-Szerelmes párjai? Mégis kikre gondolsz? Többen is vannak?-Ennyire vak lennék, hogy a többieket nem vettem észre? Lehet neki ehhez jobb szeme van.
Ismét végig nézek a növényeken, majd bólogatok egyet. Látom magam előtt, hogy milyen hangulatossá lehetne varázsolni ezt a kertet. Mondjuk ahhoz pár fényforrást is be kéne majd szerezni.
-Kellenének majd fényfűzérek, lámpások is. Esetleg pár szobor… Tudod ilyen cuki kerti törpe meg hasonlók. Nah meg kerti bútorok…. Ha szeretnéd ilyen téren be tudok neked segíteni.-Most már nekem is van saját pénzem, így azért könnyebb az itteni élet is.
-Amúgy már gyerekkorod óta megvan a képességed? Egyszer csak elkezdtek reagálni rád a növények vagy, hogy történt ez?-Kíváncsiskodom őszintén. Engem megcsípett egy pók és azóta vagyok olyan, amilyen. De gondolom őt nem harapta meg egy növény. Bár tudom vannak húsevők, de ez elég ostobán hangzana.  


Ciaran
Gwen Stacy
Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Ki van a képen? : Chloë Grace Moretz
Gwen Stacy
• doing good for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Dec. 20, 2023 1:53 am


Gwen & Laze
Elpillantok Gwenről és feljebb emelem az állam, a ház felé nézve, mintha az ablakból akarnám meg kiolvasni a válaszokat, pedig nem kell, tudom én magamtól is, hogy mi vett rá erre. Hogy miért akartam meg változtatni a dolgaimon egy kicsit.
- Gazdaságosabb. Nem kell légfrissítőre pénzt kiadni. Bár erről a növényről először csak álmodtam, a megvalósítás egy kicsit bonyolultabb volt. – vallom be őszintén, hogy milyen siralmas próbálkozásaim is voltak. Mert nem mindig figyelek oda a részletekre, nem mindig úgy koncentrálok, hogy az történjen, amit szeretnék, elkalandozom. Nem a növény megteremtésére az első és legfontosabb, hanem az álomképek, amiknek nem kellene elragadniuk. Most is elfogom nyomni magamban, hogy semmi anomália ne következzen be és pont kapóra jön, hogy látom őt. Mert egy biztos pont lesz, akibe úgymond kapaszkodhatok és akinek a jelenlétében nem volna ildomos elkalandozni sem.
- Igen, a kinézete megegyezik az eredetivel, azon nem változtattam. sokat, tehettem volna hozzá. De nem megyek túlságosan nagy részletekbe, mert nem tudom mennyire szeret a növényekről diskurálni, azt tudom, hogy a pókos témát kenik vágják Kaine-el.
- Szólj bátran és én ott termek, életet lehelni a növénybe. – kacsintok is mellé.
Beszélek is neki a célomról, mit akarok a kerttel, milyen hangulatot kellene árasztania, fellelkesedem és ahogy elnézem sikerül őt is kíváncsivá tennem. Ami egy kis elégedettséggel tölt el, mert rákérdez kikre gondolok. A bayvillei pletykák ők is érdeklik! Tudtam! Úgy tudtam! Fuh!
Fel is csillan egyből a szemem, mert végre olyan titkot mondhatok el neki, amiről kevesen tudnak, azok, akikről szól meg észre sem veszik, ez a legszörnyűbb benne.
- Vegyük élő példának Kainet és Romyt. Láttad már a hűtő sarkán hány vonás van? Sok igaz? Azon azt számoljuk Lilivel, hogy hány alkalomkor voltak vakok a világra és egymásra. Bár inkább egymásra. Nekem van egy titkos listám is, de azt a naptáron vezetem kékkel és feketével. A kék Nielé, a fekete Lilié. Bár mindenki úgy tudja, hogy ott az apámmal való találkozást jelölöm és feketével azt amikor a temetőbe járok. – válaszolom neki, bár az igazság, hogy ezek a jelölések még hihetőek is volnának, mert annyira nem figyelem a Lili-Niel párost, mint a Romy-Kainet. Az ők szerencsétlenkedése sokkal szembetűnőbb.
- Ha egy nap összejönnek, akkor az orruk alá teszem majd, hogy hányszor mondhatták volna azt egymásnak szeretlek, de nem tették, isten tudja miért. – magyarázom meg azt, hogy miért csinálok viccet ebből, mert ez az volt. Kár, hogy kevesen nevettek rajta.
- Tudom, most azt gondolod, gonosz vagyok. De már megpróbáltam tanácsot adni nekik és néha ennyi választott el attól, hogy bezárjam őket a pincébe és ki ne engedjem onnan őket, de az a baj, hogy mindkét párosban ott van az a kis plusz, ami egérutat képez sity-suty. Ezért kell a kert. Ide szívesen ki fognak jönni. – legalábbis teszek róla, hogy így legyen.
Bele is kezdek a növények kizöldítésébe, miközben ő elmondja az ötleteit. Csak bólogatok. Az első boltíves menetet szépen kizöldítem, levelek kerülnek rá, alulról kúszik fel a zöldes rész és a tetején egybeér. Aprócska virágbimbók jelennek meg, először fehér mécsvirágot szeretnék, de aztán rájövök, hogy a japán loncnak erősebb az illata és azt én is jobban szeretem, a színük megegyezik, csak a formájuk lesz végül másabb. Valószínűleg nem arra tervezték egyik növényt se, hogy ilyen boltíves futóka legyen belőlük, de itt vagyok én, aki ezt másképpen látja. A növény indáit az alaphoz kapcsolom, hogy ne szerte szét lógjanak és ne az a fás hatása legyen, amit bárhol máshol látni lehetne, de itt nem. Ha az első ilyen kész, akkor Gwen felé fordulok.
- Kedves tőled, ezek mind-mind szuper ötletek. Bemenjünk a Botanical Fanaticalba vagy a House of Blossomsba. Mindkettőnek vannak kinti termékeik, csak azt nem tudom melyikben vannak a szebbek. – magyarázom, közben azon gondolkodva, hogy melyiket is volna jobb meglátogatni. Az egyik közel van, de picivel drágább, a másik távolabb és olcsóbb, de ugyanolyan minőségi dolgok vannak ott. Na majd meglátjuk.
A következőnek látnék neki, amikor a kérdésétől perdülők egyet vele szembe. Igen, jogos a kérdés ér vagy húsz pontot egy vizsgán, ami Laserian Harries életéről szólna az fix. Halvány mosoly kerül az arcomra. Őt még nem avattam be, nem égettem ki a valóság szörnyűségével, itt volt az ideje, de vele szépen fogom megtenni. Óvatosan.
- Tudod, ez egy nagyon hosszú történet. Az apám a génekkel foglalkozik, sok minden érdekli őt ezen belül, de leginkább az, hogy miként lehetne létrehozni valami tökéleteset és eltörölni betegségeket, amik már születésünktől fogva kialakulhatnak. Legalábbis papíron ez van. A háttérben viszont valami iszonyatosan rossz dolog. Nem csak a tökéletest akarja létrehozni, hanem kísérletezik. Kezdetben kicsiben kísérletezett, egereken, ahogy a többi tudós. Normális is lehetett, amíg az anyám teherbe nem esett. Először a bátyámon vetette be az új felfedezését. Nála a születése után, aztán rájött, hogy sokkal jobb eredményeket ér el, ha már hamarabb megkezdi a beavatkozásokat, születés előtt. – nem akartam ennél tovább még részletesebben előadni neki a dolgokat, azt sem akartam, hogy megsajnáljon a történtek miatt. Már régen nem ezért mondom el az embereknek, hogy mi történt velem, hanem mert megakarom értetni magam velük, megmagyarázni, miért gyűlölők az apámmal beszélni és miért érzem közel magamhoz az édesanyám emlékét, ha növényeket termesztek, ott, ahol még nem is voltak. Mert valójában ez történik. Nem hiszek a túlvilágban, sosem hittem igazán, de akárhol is van az anyám szelleme, remélem egy kicsit büszke rám és felettébb örül annak, hogy még nem támadásra használom az erőmet. Pedig megtehetném.
- Milyen színű legyen a következő? – állok meg a második boltíves, még csupasz indás képződmény előtt és Gwenre pillantok. Békésen, mintha semmi szomorúra nem gondoltam volna az imént és neki sem hasonló hangulatút meséltem volna el.

—Hakrabi



_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Dec. 23, 2023 9:57 pm
to Laze
-Szóval a légfrissítők ihlették ezt a növényt?-Elképzelem, ahogy éppen befújja a szobáját, vagy más helységet, hogy kellemesebb illatot teremtsen és egyszer csak bevillan neki, hogy egyedi illatú növények… Igazából eskü szerintem ebből meg is tudna gazdagodni. Sok nő szerintem imádná.
-De amúgy tényleg nem rossz ötlet. Akár piacra is dobhatnád… Biztos nagy piaca lenne. És még a Földnek is jót tehetne. Gondolj bele… Minden lakásban lenne pár növény, akár minden szobában más-más… Sőt még akkor az utcákat is lehetne illatosítani vele. New Yorkra néha rá is férne.-Amilyen szagok szoktam lenni a városban… Aki itt él egy idő után megszokja, de ha elutazol és visszatérsz elgondolkozol azon, hogy eddig, hogy bírtál itt élni. Ez legalább mind a két New Yorkban ugyanolyan. Itt sem sokkal kellemesebb a levegő.
Kissé meglepődöm mikor megemlíti Nielt és Lilit. Ő rájuk nem is gondoltam. Hmm majd legközelebb jobban megfigyelem őket.
-Igen a vonásokat láttam már és eddig nem értettem, hogy mik is azok. De azt sem tudtam, hogy Niel és Lili között van valami… Nah majd legközelebb a próbán óvatosan rákérdezek.-Lehet meg fog majd lepődni a dolgon, de jó lenne, ha tényleg össze jönnének. Olyan sok szarság történt vele az elmúlt időkben. Ráfér, hogy valami jó is legyen a bandán kívül.
Viszont az sem kerültem el a figyelmem, hogy megemlítette a temetőt, de van egy olyan érzésem, hogy jobb, ha azt nem hozom fel. Gondolom nem ünnepelni megy oda.
-Nos nem hiába szokták azt mondani, hogy a szerelem vak. Amíg nem jönnek rá, hogy mit is éreznek a másik iránt, addig nem is tudják azt kifejteni. De talán tényleg fel kéne nyitni a szemüket. -De nem hiszem, hogy ebben nekem részt kéne venni. Így is pikkel már rám Romy.
-Nem tartalak annak. Egyszer úgy is csak jót fognak majd nevetni az egészen.-Rántom meg a vállam. Ha már együtt lesznek miért lenne okuk haragudni ilyen miatt? Inkább talán meg fognak lepődni azon, hogy mindenki látta, csak ők nem.
-Nos szerintem menjünk akkor a közelebbibe először és ha nem lesz jó, akkor majd a másikat is megnézzük. De ezeket én fogom fizetni.-Mondjuk lehet egyszerre túl nagy költség lesz, de ennyit csak megtehetek azok után, hogy befogadtak és segítettek nekem.
Reménykedem abban, hogy a kíváncsiságommal nem tépek fel régi sebeket nála és kicsit meg is könnyebbülök mikor mesélni kezd. Úgy tűnik már feldolgozta az eseményeket. De cseppet sem hangzik jónak ez a történet. Az emberek tényleg azt gondolják, hogy mindent is megtehetnek.
-Akkor születésed óta megvan ez a képességed?...Amúgy szólj ám, ha nem akarsz erről beszélni. Teljesen megértem.-Nem akarok tolakodó lenni, de őszintén érdekel, hogy hogyan alakult ki, vagy jöttek rá, hogy van ez a képessége.


Ciaran
Gwen Stacy
Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Ki van a képen? : Chloë Grace Moretz
Gwen Stacy
• doing good for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Dec. 23, 2023 11:20 pm


Gwen & Laze
A kérdésére enyhén elmosolyodom. Még, hogy a légfrissítők ihlették a növényemet! Háh! Bárcsak, azokról volna szó. Bárcsak mondhatnék valami biztatót, hogy nem áll az ötletem mögött semmi hátsószándék, hogy nem csak egy álomról van szó, ami azóta kísért, hogy Bloom átjött a mi világunkba. De akkor meg azt hihetné, hogy ez azért van, mert Bloom tetszik nekem, pedig nem erről van szó. Nem úgy tetszik nekem, ahogy más lányok. Egyszerűen szép és kész, tökre büszke vagyok arra, hogy a variánsom. Sokan nem is látják ezt, de nem számít, nem fogom megmagyarázni nekik, hogy mi megy végbe mennem, elég, ha én tisztában vagyok ezzel. Gwennek persze lehet, hogy szerettem volna elmagyarázni, akár ő legyen az egyetlen, aki tisztán lát engem és tudja az igazat, mert kedves lány volt. Tudtam, hogy nagyon szeretne visszatérni a saját univerzumába, ezért, ha egy nap sikerülne neki végtelenül szomorú leszek, de magával vinné a rólam elhintett információmat. Néha ezért is biggyesztem le a szám, ám amíg itt van, igyekszem felejthetetlenné tenni neki a napjait. Úgy ahogy. Amikor sikerül. Mint ezzel a virággal.
- Igazából álmodtam hasonlóról, néha elég vad ötletek születnek meg a fejemben és Kaine azt mondta, hogy ne féljek élni ezzel az adottságommal. Igaz más szavakkal, de a lényege az volt, hogy legyek kreatív és ezeket a megoldásokat ne féljek felhasználni. – szerencsére nem volt itt az illetékes, mert most holtbiztos vagyok abban, hogy megkérdőjelezett volna, ezt tényleg én mondom. De a válaszom akkor is az lett volna, hogy igen basszus, én mondtam, nem kell kimosnod a füled.
- Vannak dolgok, amikre az emberiség nem vevő. Attól tartok, hogy ezek a növények, csak addig bírják ki, amíg én a közelükben vagyok. Nem tudom mi történik akkor, hogyha elkerülne egy másik kontinensre és ott kellene jeleskednie, helytállnia a növényemnek. Ha túl sok vizet vagy keveset kapnak, lehet valami monstrum giganagy mérges növénnyé változnak. Jó, most csak túlzok, de szeretem, ha a közelemben vannak a kreálmányaim. – magyarázok neki, teljes kézbedobással, hadonászok a kezeimmel, csak azért, mert iszonyat zavarban vagyok. Nem akarok a szoknyája irányába pillantani, ezért, ha lehetséges akkor inkább az arcát bámulom. Mondjuk így sem járok jobban, de legalább a karlendítéseimmel nem esik le neki, hogy amúgy ez nem olyan, amikor én laza vagyok.
- Semmi baj nincs ezzel, én is csak azért tudok róla, mert a kezem benne van. Nielt és Lilit onnan lehet látni, hogy a srác úgy szenved, mint amikor én voltam tiniként szerelmes. Lilit meg ismerem. – legalábbis mertem remélni, hogy azok az évek, amit a hátunk mögött tudhatunk a lánnyal és az ikertestvérével, nem voltak hiábavalóak. Bár amióta történt a blip és a kedves haverom megragadt abban a korban, amikor utoljára láttam őt nos, azóta nem tudom, hogyan álljak hozzá a Lili öccsével való beszélgetésekhez. Meg is mondtam Lilinek, hogy nekem ez nehéz, már régen nem azokat a szörnyű szokásokat részesítem előnyben, amiért a testvérével olyan jól kijöttünk. De persze nem adom fel ma sem, ha rám ír, hogy játszani akar valamit a neten, akkor nem mondom neki azt, hogy most hagyjon, nincs időm rá. Egy barátra, mindig van idő, főleg, ha arra emlékeztet, én milyen voltam. Na igen, ettől az emléktől egy kicsit el is méláztam és úgy tűnt, mintha Gwen ajkait bámultam volna egész idő alatt, pedig esküszöm nem csak azt.
- Segítened kell nekem! – ragadom meg hirtelen nagy lelkesen a kezeit. – Mármint látom, hogy iszonyat féltékeny rád Romy, éppen ezért neked kell odaállnod elé és megmondanod neki, hogy semmi oka nincs erre, te jó csaj vagy, de Kaine-el csak haverok vagytok. Ha kell adok neked valami növényt, amit, ha kitűzöl ide. – ennél a résznél pedig a szívére böktem. – Akkor valahányszor belélegzi, akkor nem lesz mérges rád, hanem igazat fog adni neked. Mit szólsz hozzá? Nagyon elvetemült ötlet? – persze, hogy az.
Enyhe vigyor jelenik meg az arcomon, amikor azt mondja, hogy ő nem tart gonosznak. Ez jó jel. Legalábbis én annak veszem, aztán ki tudja, minek kellene vennem. Ezzel pedig Gwen fel is kerül az „Ő, aki nem tart engem gonosznak” listámra. Sajnos eddig egyedül szerepel ezen a listán, de reméljük a legjobbakat.
- Belepótlok azért. – teszem hozzá, hogy azért mégse úszon el szegény lány pénze kerti dekorációkra. Ezután elengedem a kezét, hacsak eddig nem húzta ő maga el tőlem és a „keletkezésemről” beszélek neki.
Ezt pedig sikerült elég jól előadnom neki, nyugodtan.
- Igen, én így születtem. Nincs erre semmi mentség. De engem már nem zavar ez, könnyen beszélek róla, hogyha van, aki kérdez és szívesen meghallgatja az őszinte vallomásaimat. – itt pedig rá kacsintok, mert tényleg jól esett, hogy kérdezett és tudni akarta, mi van velem. Kedves lánynak tűnt, nem is értem, hogy képes rá Romy féltékeny lenni, amikor elég nyilvánvalóan látszik, hogy ő és Kaine közös képeséggel rendelkeznek, ezért van mit kibeszélniük. Technikákat, ilyesmi. Én is faggatom Bloomot, hogy ő miként használja a képességét.
- Téged pedig egy pók csípett meg igaz? Nem teremtettek, úgy, mint Kainet igaz? – billentem meg egy kicsit a fejem mókázva, de aztán a következő boltíves növényemre koncentrálok. Ide is az előző virágszirmos menet kerül, csak most lilás színben, amit Gwen úgy szeret.
- Ez a részt Gweniliának fogom nevezni, mit szólsz? – vigyorgok rá, amikor megfogom a rózsaszín virágszirmos kész indaboltívet.



—Hakrabi



_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Jan. 06, 2024 12:50 am
to Laze
-Kaine mondta ezt neked?-Meglepődöm kicsit. A múltkori közös vásárlásunk alapján nem éppen az jött le nekem, hogy szívlelné Lazet, de azért csak tud kedves is lenni, ha akar.
-De amúgy igaza van. És látod sikerült is valami jót megalkotnod. Bár nem tudom, hogy a többiek mit szóltak hozzá, de gondolom nekik is tetszett ez a kreálmányod.-Talán egy kicsit többet kellene a többiekkel is beszélgetnem, bár még mindig úgy érzem jobb, ha kicsit távolságot tartok tőlük. Lehet, hogy nem most, de remélem nem sokat kell várnom még arra, hogy haza jussak. Utána meg nem tudom, hogy lesz e esélyem meglátogatni őket.
-Pedig milyen vicces főcím lenne. A giganagy mérges növények átvették a világuralmat.-Az a baj, hogy ezt simán el is tudnám képzelni, hogy megtörténhetne. De azt már tudjuk, hogy akkor nem Laze fog állni a dolgok mögött.
-Szenved? Akkor valamit én nem látok… De milyen volt az, amikor szerelmes voltál? Milyen volt a lány? Miért nem vagy most vele?-Na jó ezek lehet túl magán jellegű kérdések…
-Öhm bocsi. Csak kíváncsi vagyok, hogy vajon milyen lehet a szerelmes Laze.-Szélesedik ki a mosolyom. Én eddig csak a kissé dilis Lazet ismerhettem meg, szóval érdekel a többi oldala is.
Nem rántom el a karom, mikor megfogja azt, de csak meglepetten pislogok rá. Féltékeny lenne rám Romy? De mégis miért? Semmi olyat nem csináltam…
-Féltékeny rám? Szóval azért ilyen távolságtartó velem? Azt éreztem, hogy nem szívlel, de azt nem tudtam, hogy miért. Mi oka lenne arra, hogy féltékeny legyen rám?-Emlékeim szerint semmi olyat nem tettem, ami ezt indokolná.
-Köszönöm, de nem kell az a növény. Nem akarom manipulálni az embereket. Ha nem kedvel, akkor inkább rendesen kéne ezt vele megbeszélni.-Csak kérdés mikor lehet ez alkalmas, meg egyáltalán sikerrel járok e. De persze nem akarom erőltetni a dolgokat. Ha Romy nem kér belőlem, akkor elfogadom és marad minden ugyanúgy, ahogy eddig. Egészen megszoktam a dolgot.
-Az jó, ha tudsz róla beszélni. Sokszor az segít az emberen. Amíg nem jöttem ebbe az univerzumba én senkivel sem tudtam beszélni a képességeimről. Eléggé egyedül voltam ezzel. Így örülök, hogy itt van Kaine és Miles. Ők legalább jobban meg tudnak érteni.-Oké nem teljesen ugyanaz a helyzetük, de legalább a pók rész közös.
-Igen, megcsípett. Amúgy nekem sincs vele gondom, csak nehéz apa előtt titkolni. legszívesebben elmondanám neki, de félek azzal csak veszélybe sodornám őt… Bár most még azt sem tudom mikor láthatom őt megint…-Sóhajtok egyet, majd hirtelen felé pillantok.
-Basszus ne haragudj. Nem akarok itt neked puffogni. Nagyon hálás vagyok, amiért befogadtak és segítettek nekem.-Na jó ez meg túl nyálas szöveg volt. Inkább kussolnom kellene.
-Ne haragudj, de inkább ne.-Pillantok rá félve. Remélem ezzel nem bántom meg.

Ciaran
Gwen Stacy
Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Ki van a képen? : Chloë Grace Moretz
Gwen Stacy
• doing good for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Jan. 30, 2024 11:25 pm


Gwen & Laze
Bólintottam a kérdésére.
- Persze. Tudom nehéz elhinni, hogy egy pókfonálon legyünk mindketten, de idővel, ha megismered a másikat, akkor már nem tűnik olyan lehetetlennek. Sőt az is kiderülhet, hogy ugyanaz a céljaitok. Mindenhez idő kell, a barátsághoz is. – meg a bizalomhoz és mindenhez, amihez az én néha türelmetlen részem nem képes kivárni. Most is túrhatnám a földet, mint valami vakond, akit Alvers betemetett éppen, százezredik alkalommal, csak azért, mert megérdemelte az illető, aki történetesen lehettem volna én is, de ahelyett a képességem használom.
- Az őrült kreatív ötleteket nem mindenki szereti, de azért kedves tőled, hogy azt gondolod a többieknek tetszhetett, amit alkottam. – pjühh most látványosan homlokot is törölnék, mert pont Gwen mondja ezt, de a reakciómat inkább megtartom magamnak és máris vigyor kerül az arcomra, amikor giganagy mérges növények világuralmáról beszél.
Egy egész pillanatra elképzelem a növények lepte világot, ahol emiatt biztosan oxigén dús a levegő is, de nem szál ez túlságosan az agyamba, mert még mielőtt elérhetnék a zöldség katonákhoz, ahol biztos vagyok abban, hogy Elvis Presleyt is Elvis Parsleyként emlegetnék, addigra észhez térek. Milyen jó, hogy ezt nem mondtam ki hangosan! Ivy tuti fecsegne Romy közelében, azt meg mind tudjuk, hogy teljesen jogtalanul kiérdemelt hidegvíz lenne a jussom.
- Már látom magam előtt May O’Nealt, ahogy a helyszínre siet és megy is az élő adás a mérges növények uralta világról egyenes adásban a… - itt abba is hagytam, lehet Gwen azt se tudja ki az a May O’Neal, bár biztos sejtheti, hogy egy helyszíni riporternőről lehet szó. De a felbukkanását akkor sem jó emlegetni, maradjunk annyiban. Ha ő élőzik, akkor ott már régen katasztrófa van, szerencsére nincs itt, így katasztrófa sincs, még.
- De ne aggódj, ha Lacey mérgében ránk szabadítaná a növényeket, amiért nem került időben haza miattam… Eskü le tudom nyugtatni őt és meg tudlak menteni titeket, a giga nagy mérges növényektől. – azt nem tettem hozzá, hogy valószínűleg akkor nagyon fel kell bőszítenem előtte őt és teljesen ellehetetlenítenem az itteni életét is, nem csak az ottanit, amit sikeresen tönkre tettem már valószínűleg. Amíg nem fojtogatnak a saját növényeim, azt hiszem addig van időm kitalálni valamit. Eddig még nem jártam sikerrel megjegyzem, de még megvan az életem és ez csak számít, nem?
- Niel szenvedése rajta van az arcán és Lang nem ilyennek írta le őt a legelején. Igaz engem sem neki szerintem. – mert azóta Niel is jobban megismert és százszor kívánja azt, bár hagyott volna ott a Grand Canyonba, valószínűleg most azzal lennének tele a hírek, hogy dzsungel nőtt a helyére.
A kérdésre pedig, hogy én milyen voltam, akkor amikor szerelmes voltam elég lett volna, hogyha annyit mondok nézzen csak rám, most se vagyok jobb. De ezt nem mondhattam. Inkább csak elvigyorodtam azon, hogy ő ennyire kíváncsi arra, hogy milyen lehet a szerelmes Laze.
- Ha egy szóval kellene leírnom milyen a szerelmes Laze, akkor azt mondanám, hogy figyelmes. Bár, ha bővebben érdekel… Nos a szerelmes Lazet csak a barátnőm fogja ismerni, az ő agyára biztos nem akarnék menni, de közben mindenki más szenvedne körülöttem. – nevetem el a végét, mert valójában most is szenved mindenki az új növényeim miatt néha.
- Hogy milyen volt a lány? Anneliese kedves volt, amíg én is az voltam hozzá. Lilivel szót értettek, szerintem téged is kedvelne és valószínűleg együtt nevetne veletek vagy szörnyülködne azon, hogy most milyen vagyok. – mert biztosan azt tenné. – De ő már férjhez is ment szóval, a véleményét nem fogjuk megtudni. – szerencsére.
Jobb is, hogy rögtön átterelődik a téma másra. A féltékenységre.
- Vagy nem is tudom minek nevezzem, igazából, ha az ember szerelmes sok mindent félre ért és amíg azok ketten nem beszélik meg, hogy egy hullámhosszon vannak, addig azt hiszem azok is szenvednek, akik csak körülöttük vannak. Bár egy ideje már nem érzek késztetést, hogy kimondjam, amit egy páran látunk rajtuk. Az életben a szerelem úgyis utat tör magának, hogyha ez van megírva valahol, ha sietettjük abból csak baj lesz. Meg amúgy sem az én dolgom, ha ők szenvedni akarnak… - akkor hagyni kell nekik, annál viccesebb lesz, amikor egymásra találnak.
Nem kellett volna nagy dolognak számítania, hogy nem húzta el a karját miután én voltam olyan kedves és nem is tudom mit csinálok. Arra nem készültem fel, hogy nem pókhálót nyom a képembe.
- Jó, ha kérdezné, hogy ki világosított fel téged erről, akkor mondhatod, hogy én voltam. Rám úgyis hamarabb megharagszik, de rólam meg lepereg. – itt pedig vicceskedve mutattam is a kezemmel, hogy miként pereghetnek le az esőszemek rólam.
Azon meg sem lepődőm, hogy ő tiszta lapokkal akar játszani, ő hős, ez ebből is látszik, meg is hajolnék előtte, hogyha a közelség miatt nem mástól tartanék.
- Az elején nem tudtam, megnyílni sem voltam hajlandó, valószínűleg még mindig őrizném a titkomat, hogyha aznap este Romy és Lili nem áll elénk. – de nyíltan, igaz könnyebb egymás mellett élni, mert én is amiatt fejlődtem egy csomót, már nem takargatom azt, hogy a növényeket én babrálom meg, miattam éli túl az összes elhalt növény.
Épp meg akarnám nyugtatni, hogy teljesen megértem a helyzetét, bár nekem nem a szüleim előtt kellett titkolóznom, hanem a barátaim előtt, de az sem kellemes. De igaza van, szülő előtt még nagyobb a fájdalom, ha titkolózni kell. Megráztam a fejem nemlegesen, hogy nem kell aggódnia, én nem haragszom, az jó jel, ha nekem mer ilyesmiről beszélni.
- De honvágyad van, igaz? – szerintem Bloomnak is az van, de ő olyan, mint én. – Én sajnálom, hogy az eszedbe juttattam. – persze hibáztathatnám magam még tovább és tovább, de akkor nem lesz kész a hely sem.
- Ne félj, senki sem fogja tudni, hogy minek nevezem el a részeket. – újabb kacsintás, hogyha attól tartana bárki is elővenne minket ezért.
Na de, hogy a laza Lazet láthatja továbbra is a társaságában, odafordultam a növénykezdeményekhez és nyeltem egyet, mert most amilyen hülye vagyok, egyszerre csinálom meg az egészet, amit elképzeltem. Látom előre, hogy ki fogok dögleni ettől, de legalább Gwen előtt történik ez is.
- Ez most úgy fog kinézni, mint a Frosenes Elsás jelenet a jéglépcsővel, de eskü én nem tervezek ide növényből kastélyt csinálni. – nyugtatom meg, hogy ha pár másodpercre el is fordulok tőle és a mozdulataim úgy fognak kinézni, mint egy elmeroggyanté, de ha gyorsan akarok végezni – és lenyűgözni ezzel őt – akkor muszáj végigszaladnom és növényeket életre kelteni seperc alatt. Hű baszki. Felkészültem és már neki is iramodtam. Még nem kellett stopperóra ahhoz, hogy a képességemet használjam, de eddig nem is akartam Flash lenni.
Szóval végig erősen koncentráltam, hogy a növények patentül álljanak és csavarodjanak felfele, tényleg meseszép lett volna a kert, ha a végén nem dobok egy hasast miután visszafordultam Gwen irányába és a bokrok gyökereit időben visszakúsztattam volna a helyükre, na akkor tök lazán megálltam volna előtte, de így…
- Háh, jól vagyok! – tolom el magam a füves földtől, nem az eséstől kéne most szégyenkeznem, az gyakran megesik, hogy neki megyek a jövőhétnek, hanem attól, hogy ez pont előtte történt meg. De ahelyett, hogy felkapnám magam a földről nagy hirtelen és összeesnék előtte megint, csak a hátamra fordulok, mintha eredetileg is ez lett volna a szándékom.
- Így már csodás nézni a felhőket is! Este bizonyára szép lesz a fűben ücsörögni, a virágillat majd felkúszik a nyitott ablakon a szobákba és lesz, aki attól nem fog tudni aludni majd. – úgy éreztem magam, mint aki most lépett ki a hatvanas, hetvenes évekből frissen és betépve, csak nekem az energiámat kellett ehhez pillanatok alatt lemerítenem, nem valami kárós szert, vagy növényt kipróbálni.
- Nézd csak meg innen Gwen! Annak a felhőnek, olyan formája van, mint egy szteppelő póknak! – felé is pillantottam egy kicsit, így akartam itt tartani, mert tök gáz lett volna beismerni, hogy azért nem tápászkodtam még innen fel, mert chillbe vágtam magam. – Munka után, mindig kell egy kis pihenés. – főleg, ha ilyen hamar és ennyit használtam egyszerre a képességem. Most meg is töröltem a homlokomat, mert muszáj volt.
—Hakrabi



_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Feb. 12, 2024 8:09 pm
to Laze
-Igzad van. A barátsághoz idő kell és nem feltétlenül könnyű menet. Szerintem egyikőtökkel sincs baj. Mármint persze mindenkinek megvannak a rossz tulajdonságai, vagy a rigojái, amit egyesek nehezebben tolerálnak. De idővel vagy megszokja az ember, vagy egyszerűen csak elfogadja... Vagy a kettő ugyanazt jelenti?-Ezen most kicsit el is gondolkoztam, hisz az elfogadás az egyfajta megszokás is szerintem.
-Számomra ez nem őrölt ötlet. Oké nem értettem az elején, hogy mégis miért érzem azt az illatot, meg kissé meglepődtem mikor megláttam a növényt... De ettől nem mondanám őrültnek.-Inkább egy kedves gesztus. Tény az más kérdés, hogy nem mindenki szereti, ha csak úgy más belép a szobájába, mikor ő nincs ott, de azt hiszem ez most elhanyagolható tényező.
Összeráncolom a homlokom a név hallatán, de ahogy tovább folytatja a mondatot réjövök, hogy kiről is beszélhet. Bár nálunk nem így hívják, de igen, nekünk is van egy tudosító, aki elég híres és minden izgalmas helyen ott van.
Mondanám neki, hogy én is meg tudom védeni magam, hisz nekem is megvannak a magam képességei, de inkább hallgatok és csak mosolygok. Nem akarok nagyképűnek tünni. Nah meg aztán sosem szabad alábecsülni az ellenséget. Ki tudja milyen agresszívek lennének azok a giga nagy növények.
Kíváncsi vagyok a válaszára, mert meg szeretném ismerni a lakótársaimmal. Egy mosoly kúszik ismét az arcomra. Én eddig úgy tapasztaltam, hogy a nem szerelmes Laze is figyelmes másokkal. Oké közben eléggé dilinyós és van, mint például Kaine, aki nehezebben viseli el, amiért ezerrel pörög.
-Szóval van kevésbbé bolond éned? Hmm az egészen furcsa lehet. De amúgy szerintem alapjáran jó barát vagy. Mindenkivel rendes vagy.-Oké nem ismerem őt olyan régóta, mint a többiek, de nekem egyelőre ez jött le róla. Mondjuk a többiek is rendesek egymással. Elég jó kis banda gyűlt össze. Csak én érzem magam kicsit kívülállónak.
-Oh értem. Hát sajnálom.-Húzom el a szám sarkát. Bár nem tudom kivenni a szavaiból, hogy most szomorú a miatt, hogy nem mellette van a lány, vagy sem. Talán még nincs rajta túl, bár ha ő már férjhez ment akkor gondolom nem a közel múltban szakítottak.
-Ezzel egyetértek. Szerintem is jobb, ha hagyjuk, hogy a dolgok maguktól alakuljanak. Rá kell ébredniük, hogy nem közöbösek egymás számára. De akkor sem értem, hogy miért lenne rám féltékeny. Én nem gondolok Úgy Kainere. Egyszerűen csak szerencsés voltam... Mármint ha már más világba csöppentem, akkor elég nagy szerencse az, hogy pont egy pókember klónra estem, nem?-Én nem érzek semmit Kaine iránt barátságon kívül. Bízom benne és örülök, hogy nem hagyta, hogy elmeneküljek előle.
-De attól tartak, amíg nem jön rá, hogy szerelmes Kainebe azt sem fogja beismerni, hogy féltékenység miatt utál engem, így bármit mondok csak tagadni fogja. Te jó ég... És mind ez úgy, hogy nem is akartam ilyenbe belekeveredni. Én nem...-Itt elharapom a mondatom, mert nem akarom őt, vagy akár a többieket megbántani. Sokat segítettek nekem és most nem vághatnám a képükbe, hogyrohadtul nem akartam itt lenni és alig várom, hogy haza jussak. Persze biztosan ők is hiányoznának és, ha lenne rá mód akkor biztosan meglátogatnám őket... Nah meg ott a banda is. Nem hagyhatom el őket csak úgy.... Bárcsak felébrednék már abból a rohadt hosszú álomból.
-Nyugi nem fogom rád kenni. Amúgy is egyszerűbb egyszerűen csak megkérezni, hogy mi a baja velem.-Bár őszintén nem hiszem, hogy az megoldaná a dolgokat.
-Elétek? Mégis ki az a többesszám? Csak nem lakik a buksidban még egy én?-Ezzel a kérdéssel reflexből összekócolom a haját, bár fogalmam sincs, hogy miért teszem, de jót mosolygok rajta.
Sokszor jut eszembe apa, nem kell ahhoz az, hogy valaki eszembe juttassa. Amikor egyedül vagyok akkor is szinte ő jár a fejemben, hogy vajon mi lehet vele. Tudja, hogy minden rendben velem? Vagy a mai napig keres? Lehet el kellett volna mondanom neki, hogy ki is vagyok én. Akkor most talán nem izgulna annyira... Bár ha az újságok arról írnak, hogy eltűnt a póknő... Te jó ég! Milyen állapotok uralkodhatnak odaát?
-Igen az van és nyugi nem haragszom, nem a te hibád.-Viszont nem tudom elengedni azt a gondolatot, hogy most mi lehet az "én" városomban. Persze nem voltam ott sem mindenható, de sokat segítettem a rend őreinke, még az után is, hogy megvádoltak gyilkossággal. Megint csak összeráncolom a homlokom, mikor egy női nevet említ, meg valami jég lépcsőt. Nem igazán tudom, hogy miről beszél. Gondolom valami film lehet, bár nem gyakran jártam moziba, vagy néztam otthon filmeket. Itt sokkal többet láttam és rá kellett jönnöm, hogy nem is olyan rosszak.
Figyelem a növényeket, ahogy kibújnak a földből és a magasba emelkednek. Csodálatos látvány. Valamiért sokkal jobban tetszik, mint az én képességem. Ezzel legalább teremteni is lehet valami jót... Az enyémmel csak pusztítani.
Amikor elesik egy lépést reflexből megteszek felé, de mivel igen hamar jelét adja, hogy jól van, így meg is állok és csak elnevetem magam. Ezt fel kellett volna venni videóra. Tudom ez nem valami kedves a részemről, de ha ő is látta volna szerintem megszakadna a nevetéstől.
-Ne haragudj, de ez... Ez nem semmi esés volt.-Na jó, azért csak sikerül rendbe szedni magam és abbahagyni a nevetést, így közelebb is sétálok hozzá, majd felpillantok az égre.
-Szteppelő pók? Nah ez meg honnan jutott az eszedbe?... Álmodtál egyszer egy szteppelő pókról?-Pillantok vissza rá, majd leülök mellé a fűben úgy, hogy a ruhám azért rendesen takarja azt, amit kell.
-Amúgy nem semmi, amit létrehoztál. Gondolom eléggé ki is vett az energiádból ez az egész.-Mutatok körbe.

Ciaran
Gwen Stacy
Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Ki van a képen? : Chloë Grace Moretz
Gwen Stacy
• doing good for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 18, 2024 6:05 pm


Gwen & Laze
- A megszokás keserűséggel jár, az elfogadás nemtetszéssel, de mégis mindkettőnek van valami pozitív hozama. A felek megértik egymást, noha idővel. – bár most nagyon kuszának tűnhetett az, amit mondtam neki, majd összébb szedem a gondolataim, ha nem kell az eszembe juttatnom, hogy ne a lábait bámuljam, hanem az arcába nézzek.
- Ne haragudj, amiért nem személyesen adtam oda, de akkor most nem lennél itt. – bár ez csak a saját véleményem volt, lehet akkor is lejött volna, annak viszont kevesebb az esélye, így, hogy ő itt van, nem látom a problémát – még ha van is, háziszabályba benne van más szobájába nem megyünk be csak úgy, de a holmijaikkal nem jártam, még rendet se raktam hiába volt nagy a kényszer, szóval rossz szavuk nem lehet.
Látva, hogy ő nem tudja még ki ez a May O’Neal egy kicsit meg is nyugszom. Addig jó amíg nem találkozik az ember vele és csak a tévéképernyőjén keresztül látja őt.
- Persze, hogy van egy normálisabb felem, mindenkinek van. – csak én mélyen elástam, mert túl sok szomorúság vett körül, hogy komolyan, fapofával nézzek szembe mindennel, ami körülvesz. Néha kell egy kis móka, amivel megfűszerezed az életed, bár van, amikor túl sokat szórsz rá, de megesik, Pindúr pandúrok az én sületlenségeimből szerencsére nem teremtődnek.
- Rendes csak azzal vagyok, aki megérdemli. – azt már nem ragoztam, hogy a Bayville lakóival ilyen problémáim nincsenek, hogy megkérdőjelezzem ki érdemli meg és ki nem. Legalábbis még nem volt.
- Nem kell. Mindenki megérdemli, hogy boldog legyen azzal, akit választott végül. Én nem kesergek már emiatt. Van más amiért aggódhatok. – hogy ez megnyugtatta őt vagy sem, az más kérdés, mindenesetre nem engedhettem a kedvemet lankadni. A növényzeten is meglátszott volna, azt pedig nem akartam egyáltalán.
- Ez nehéz egy kicsit, de ne is beszéljünk erről. Egy nap minden rendbe fog jönni, talán. Csak idő kérdése. – túlságosan nem akartam elvenni a kedvét azzal, hogy valaki féltékeny rá szerintem, szóval elengedtem a dolgot, amíg nem értelmeztem a nem gondolok Kainere úgy dolgot, hogy ő miként értette. Háh! – De nagy szerencse kell hozzá, találkozhattál volna sokkal rosszabbal is, mint Kaine. Mondjuk egy főgonosszal, akit ott már legyőztél, de itt még nem vált gonosszá. – eszembe jutott, megint csak Kaine esete, amikor Warrenről beszélt. Az éppen elég volt.
Megsajnálom szegényt, amikor magyarázkodni kezd, hogy ő nem akart ilyesmibe belekeveredni, teljesen érthető, az ilyen nem szép. Ő nem is tett olyasmit, amivel ezt sugallhatná, megérteném, ha nyomult volna Kainere, de nem tette.
- Én hiszek neked, nem vagyok szerelmes egyikükbe sem. Tisztán látok. – amíg valaki a látóhatáromba nem kerül, de erről meg nem beszélek.
- Talán az a legegyszerűbb. Biztos vagyok abban, hogy nehéz lesz elkezdeni, de ti okos és ügyes lányok vagytok, ha összefognátok még félelmetesebbek lennétek együtt. Na de ez mind a jövő zenéje. – alakulhat másképpen is, bár inkább csak ne süljön el rosszul a dolog, már így is gáz az, hogy rám néznek furcsán.
- Kaine és én. Még a régi lakásban történt. – igyekszem a lábamon is megállni és nem kérlelni őt a szemeimmel, hogy el ne engedje a hajam, mert ez jól esik… áh dehogy, nem mondok én ki ilyeneket, rájönne ez a gyengém, de az már valami, hogy nem morgok és nem állítom meg az ujjait a hajam között.
Honvágya van, ettől csak még szomorúbb leszek, mert Bloom jut az eszembe, akit idehoztunk Niel-el. Gwen nem szándékosan került ide, ő nem tud kit hibáztatni, Bloomnak viszont van, ő mérges lehet rám, Gwennek még annyi sincs.
Egy egyszerű megértelek, most nem lett volna elég ide, éppen ezért akartam elkápráztatni őt, hogy itt milyen menő, tündérkertbe illő tájat teremtek neki ide, hogy aztán összepókhálózhassa a fákat még élethűbbé téve a kertet. Csak az a baj, hogy pókháló hintát nem mernék szereltetni a kertbe, mert… én nem Tarzankodtam még a pókhálón, hogy meddig tart ki s, milyen összetevői vannak, azt most nem fogom Gwentől megkérdezni. Bolondnak fog nézni. Ha már most nem annak néz.
Amikor pedig minden szépen elkészült, zölddel a hely, na akkor a nagy örömtől akkorát esek, hogy az valami hihetetlen, de nem hagyom magam sokáig szenvedni az orromon, inkább vele együtt nevetek.
- Éreztem, hogy nem volt semmi esés. – még jó, hogy zöld fűre estem, ha itt most sár lenne…
- Nem. A Harry Potter könyvekben van egy olyan rész, ahol Ron Weasley álmában arról beszél, hogy a pókok szteppelni akarnak vele… Így képzeltem el, azt is ott fent. – na jó, most már kezdett egy nagyobb pacává átformálódni, de ilyen ez. Azok, akik az égre festik nekünk a felhő formáit mindig meggondolják magukat és valami mást alkotnak a régiből. Ha az ég kék teljesen és nem díszíti felhő, na olyankor biztosak lehetünk abban, hogy az égi festőknek is ihlethiányuk van. Na jó csak viccelek, nem vagyok ennyire szédült.
A fejem alá csúsztatom a kezeimet, nagy álmodozón, mintha tényleg ilyen hülyeségek járnának az eszemben, mint a szteppelő pókok.
- Jah, de mindjárt feltöltődöm, ma már nem hiszem, hogy növényekkel fogok foglalkozni, de egy locsolást még adok nekik, most sima vízzel. – tervezem el, hogy mi lesz a következő lépésem, ha innen feltápászkodom. De még itt ülnék, ha nem motoszkálna a fejemben a kisördög. Fel is tápászkodok, csak annyira, hogy mellé ülhessek.
- Még ki kell találnom mivel tehetném ennél is szebbé. Kellenének sziklák, de még nem jöttem rá, hogyan szerzek. – bár voltak ötleteim, ez igaz. – Bár az lehet sok lenne. Hmmm. – ha lenne mód rá megmutatnám neki, hogy mit képzeltem el fejben, de így csak azt látja, amit megvalósítottam belőle. Le is fárasztott. De jó móka volt.

—Hakrabi



_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 25, 2024 8:48 pm
to Laze
Engem cseppet sem zavar, hogy bevitte a növényt, mikor én nem voltam a szobámban. Nincs mit rejtegetnem előlük és bármit szívesen kölcsön adok. Otthonról a maskarámon kívül semmit nem hoztam magammal, így olyan nagyon fontos dolgaim nincsenek itthon.
-Ki mondja meg, hogy mi a normális?-Nem szándékoztam ilyen komoly kérdést felvetni, de most őszintén. Van akinek egy Laze jellem a normális, másnak meg egy karót nyelt valaki. Miért kellene egymáshoz mérnünk egymást? Nem az a lényeg, hogy az emberek érezzék jól magukat úgy, ahogy az nekik jó? Persze nem azt mondom, hogy veszítsük el a fejünket és bármit megtehetünk, de amíg ártatlan kis bolondságokról van szó miért kellene bárkit is nem normálisnak titulálni. Szerintem én sem vagyok normális, ahogy az egész világon senki sem az.
-Szóval akkor szerinted a házban mindenki megérdemli. És igazad is van.-Oké mindenkinek megvannak a maga rigojái, de ettől függetlenül mindenki kedves mindenkivel,… úgy-ahogy. Persze nem felejtettem el Kaine kirohanását a bevásárlóközpontban, de azóta úgy látom valamennyire rendeződtek a dolgok. Kaine sem akar feltétlenül rosszat Lazenek. Csak nehezebben találják meg a közös hangot.
-Remélem tényleg megoldódik a dolog, vagy végre felébrednek és rájönnek, hogy fontosak egymásnak. Talán az is megnyugtatná Romyt, hogy Kaine nem engem választott…-Na jó ez így kimondva elég furán hangzik, de bízom benne, hogy Laze érti mire akarok kilyukadni ezzel.
-Kár, hogy nem voltam ott akkor. Kíváncsi lettem volna arra a beszélgetésre.-Leeresztem a karom a testem mellé. Kicsit kócos lett így a fiú, de nem is baj. Jól áll neki… Sőt szinte minden pasinak jól áll a kócos haj… Ez nem fair.
A kert nagyon jól néz ki ezzel a sok növénnyel. Persze lehetne még mit fejleszteni rajta, de már most sokkal jobb. Szerintem sokkal több időt fogunk itt tölteni, akár télen is. Hú kéne csinálni egy tűzrakó helyet is…
-Oh értem. Harry Potter. Nah az az én világomban is van. Mondjuk a szteppelő pókokra nem emlékszem, de jó kis történet. Bár, ha engem kérdezel nekem nem Harry volt a kedvenc karakterem… Inkább Luna. Tudod a szőke csajszi. Kis csendes, de közben kiderül róla, hogy milyen erős és még jófej is.-Rántom meg a vállam. Lehet ez most őt nem érdekelte, de megosztottam vele a gondolataimat. Még mindig nem értem igazán, hogy hogyan is működik ez a multiverzum, de idővel csak megvilágosodom majd.
-Mi lenne, ha a többiekkel együtt csinálnánk meg? Fel lehetne vetni az ötletet nekik… Lehetne csinálni oda egy tűzrakó helyet, körülötte padokkal, felette valami tető, hogy akár esőben is kint lehessünk.-Persze az sem jó, ha túl cifra lesz, de jó kis csapatépítő lenne, ha mindenki bele tenne valamit a dologba. Utána meg akár tarthatnánk egy grill partyt vagy ilyenek.


Ciaran
Gwen Stacy
Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Ki van a képen? : Chloë Grace Moretz
Gwen Stacy
• doing good for good reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Feb. 27, 2024 9:31 pm


Gwen & Laze
Felnéztem rá a kérdése után. Mégis ki mondhatná meg, hogy mi a normális? Hát ez az! Annyi ember volt a világon, annyi különböző nézettel, hogy ami az egyiknek normális volt, elfogadott az a másiknak már nem.
- Valakinek biztosan ítéletet kell mondania, de nem mindenki hallja meg azt. Én sem szoktam mindig magamra venni. – ha annyit idegeskednék, mint amennyit ők idegeskednek néha egy-egy dolgon, már rég megőszültem volna szerintem háromszor is. De nem is számít ez.
- Persze. Ez alap. – válaszolok röviden. Még nem tudhatja, hogy valójában mire készülök ezzel a kerttel itt. Valamiféle békességre, az biztos, ahová jó lesz kijönni egy stresszes nap után. A füvet se állt szándékomban túlságosan elnöveszteni, a gazokat meg, ami tényleg gaz és egyáltalán nem néz ki itt szépen meg igyekszem már csirájában megváltoztatni. Így lehet az is, hogy nincs itt semmiféle csalán, mert vagy megváltoztattam a növényt, vagy egyszerűen nem is volt itt sose. Mindegy is.
Minél tovább hangoztatja, egyre biztosabb lesz, hogy neki Kaine nem jön be. Hol van ilyenkor Romy, hogy hallja is ezt? Hol? Remélem Ivy ezt is elfecsegi neki, nem csak azt, hogy mennyire fáj neki, ha nem teszem fel időben tölteni, meg ilyenek.
- Ha az számít, az eleje vicces volt, amikor Romy pörgött a széken a macska Lilivel az ölében. Esküdött arra, hogy amikor elpróbálták nem volt annyira vicces, de ami azután történt. A növényekre egy kicsit átvetült a képességem vagy az ahogyan a dologgal kapcsolatban érzek. – ennél részletesebben nem megyek most bele, ahogy a komodói varánusz (Hydra Laze nyelvén) ügyébe sem. Nem azért, mert nem akarom bevonni őt vagy nem látom rajta, hogy alkalmas volna a segítségre, egyszerűen most nem traktálnám őt vele.
- Tényleg Luna volt a kedvenced? Kicsit hasonlítasz rá. – újra végig mérem őt, de csak óvatosan, mintha épp azt keresném éppen, hogy miben hasonlít Lunára, de az eszem másfele kanyarodik ezért inkább mással folytatom, hogy nekem ki volt a kedvencem a HP-ből. – Az én kedvencem Draco volt, nem azért, mert gonosz volt, hanem mert valójában meg nem értett szerencsétlen volt ő is a végére. Persze sok kellemetlenséget okozott, ez így van. De nélküle túl egyszerű lett volna Harry iskolai élete. – ahogy meg lenni szokott az olyan nagyszájúak, mint Draco, csak beszélnek a levegőbe és nagykorukra körbeveszik magukat csatlósokkal, hogy ne nekik kelljen bemocskolniuk a kezüket. Hogy rólam ez mit mond el? Eddig egyszer se öltöztem be Draconak, nem elég tejfölszőke a hajam és eszem ágában sincs cosplayelni őt. Anakinnak eskü előbb öltözöm be, mint másnak.
Az ötletére elmosolyodom. Hogy azt szeretné készítsük el mindannyian együtt a további dekorációt.
- Aha, meg szeretnétek ti pókok mutatni, hogy csuklóból oda tudtok hajítani egy sziklát a helyére míg mi szenvedünk vele? Ügyes kísérlet Gwen, én átlátok rajtad! – ki is öltöttem a nyelvem, hogy lássa csak csipkelődőm vele, semmi komoly. – De amúgy jó ötlet, felvetheted a csoportba, ha szeretnéd. Most viszont… - feltápászkodom és felé nyújtom a kezem, hogyha szeretne akkor bemehessünk. Nekem kelleni fog egy kis frissítő.
- Gyümölcslét? Azt hiszem még van egy kevés házi gránátalmalé, saját termesztés, semmi extrával. – mármint a gránátalma saját termesztés, a többit nem kell megmagyaráznom szerencsére.
Ha pedig engedi, hogy felsegítsem őt, akkor a bejárat fele indulok el közvetlen mellette. Elvéve az öntözőkannát persze, magam után nem akarok semmit se kint hagyni az fél munkának számítana. Visszaviszem a helyére.
- De ha nem szereted a gránátalmásat akkor van almalé is. Nem tudom, hogy mindenkinek mi a kedvence. – vallottam be és ha elmondta, hogy neki mi az, ami most kelleni fog, ha kell egyáltalán, akkor azt vettem ki a hűtőből a gránátalmalé mellett, vagy csak azt, ha jó volt Gwennek.
- Vagy shaket innál? Tejjel meg friss gyümölccsel? Van lehetőség választani. – szerencsére a szójatejet elhasználtam, így, ha ki is nyitom a hűtőt nem azt fogja először látni, hanem a simát, amit mind úgy szeretnek. Én is szeretem, szó se róla, hogy nem.
- Kávét? Bár most nekem a gyümölcslé jó lesz. – állapítom meg végül, hogy bár hiába soroltam fel ennyi mindent, nekem most pont elég lesz a gyümölcslé.
Előveszem a poharakat, hogyha ő is kért és miután kitöltöttem az ital(oka)t nyugodtan dőlök hátra a konyhaszékben. Ez a chill érzés kellett egy kicsit már.


—Hakrabi



_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.