Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» But who's gonna give you your goodnight kiss
by Niel Topsfield Ma 11:40 am-kor

» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei
Nincs

Re: Orange is the new black

Kurt Wagner Vas. Aug. 11, 2024 9:22 pm
• doing good for good reasons •
WHAT'D I MISS?
MUSIK KLEIDUNG ILLYANA + NIGHTCRAWLER
Illyana béklyóit vizsgáltam, nem különösen értettem, hogy mi szükség rájuk. Megint szembesülnöm kellett az idő múlásának kegyetlen tényével. Hét év rettentően sok idő! Újból lemaradtam valamiről, ami fontos. Miként Vadóc esetében sem voltam ott, amikor szüksége lett volna a támogatásra.
Szívem szerint letéptem volna róla a láncokat, de bármennyire is volt fájdalmas számomra így látni őt, nem cselekedhettem elhamarkodottan. Biztos voltam abban, hogy nem lehetett egyszerű döntés, hogy bezárjanak egy ilyen törékeny lányt, mint Illyana. Az X-men célja mégiscsak az ártatlanok védelme és segíteni azokon, akik bajban vannak. Akkor is, ha a saját barátunkról van szó…
Ezért is akartam kideríteni, hogy mégis mi történt, hogy milyen körülmények vezettek ide pontosan, hogy Ilyanát be kellett zárniuk egy rideg üvegkalitkába. Az is lehet, hogy önmaga számára is veszélyt jelent? Magam részéről segíteni szerettem volna neki, ahogy tudtam. De ahhoz ismernem kellett a részleteket.
Igyekeztem türelmes lenni és nem lerohanni. Bizonyára magányos lehet idelent, így nyitottan álltam a párcsevejhez, akár elkanyarodva legfőbb témánktól is, hogy: miért van idelent, bezárva.
– Liebe Illyana, én is örülök, hogy látlak! Még ha ilyen körülmények között is – kettőnk közül én élvezhettem a szabadságot, így kapva-kaptam az alkalmon, hogy egy baráti öleléssel kifejezhessem a viszontlátás örömét.
– Ich möchte die lange Version hören! – habozás nélkül nyújtottam be igényemet a hosszú verzió mellett, miközben hátrább húzódtam. – Nem sietek sehova és ahogy elnézem, te sem. –  Hogy gazdag szabadidőmet demonstráljam, törökülésben letelepedtem elé.
– Ha úgy érzed, hogy elárultad a bizalmukat, és veszélybe sodortad a többieket, az csak azt mutatja, hogy törődsz velünk, és hogy felelősséget érzel a tetteid iránt – mutattam rá erre a tényre. Lehet, hogy a testbeszédével azt tükrözte, mintha félvállról venné az egészet. Azonban, ha tényleg nem érdekelné, akkor nem fordulnának meg benne ehhez hasonló gondolatok.  
Érzékeltem a témaváltás szándékát, ezért igyekeztem felvenni Illyanával a tempót és nem lerohanni kérdéseimmel. Abban bíztam, ha mesélek magamról, akkor cserébe bátorkodik megnyílni és elmondja, hogy pontosan mi történt vele.
– Herr McCoy teóriája szerint Thanos fél emberiséget eltörlő cselekedete lehetett hatással a teleportálásomra. A misztikus kövek, amiket felhasznált a megbotránkoztató cselekedetéhez, megmagyarázhatatlan erővel bírtak. Hatalmuktól a dimenziók határai elmosódhattak. A teleportálásommal így végül egy, a miénktől eltérő világban kötöttem ki – vázoltam fel miként juthattam el oda. – És képzeld, abban a világban lehetett levegőt kapni az űrben és bárkákon repültünk. Egy Kreuzer nevű fenséges hajó legénységéhez csatlakoztam és segítettünk a rászorulókon. Például olyanokon, akik kalóztámadások áldozatai lettek – felpattantam és teátrálisan prezentáltam milyen élmény volt a Kreuzer fedélzetén. Megakaszkodtam a cella falán és egy láthatatlan karddal lesújtottam odaképzelt ellenségemre, miként egy nyílt űrbéli összecsapásnál történt.
– Egyébként egészen olyan volt az a világ, mint egy átjáró dimenzió, ahova mindenhonnan bepottyannak emberek. Az űrben rendszerint feketelyukhoz hasonló, helyiek által „Miazmának” keresztelt jelenségek nyíltak, mely hol kivetett, hol elnyelt magából dolgokat. Egy ilyenen keresztül kerültem vissza a legénységemmel együtt ide alig néhány napja – avattam be a dimenzió különleges sajátosságába és a visszatérésem pillanatába. – Viszont odaát máshogy telt az idő, mint itt. Ami nektek hét év volt, nekem alig volt kettő – fűztem hozzá csendesebben, miközben leereszkedtem a falról.
– Äh, Antonio? – jelent meg pajkos mosoly az arcomon. – Er ist ein Bamf. Tulajdonképpen az én kis... hát, mondhatjuk, hogy a gyerekem! – nevettem fel. – Tudom, furcsán hangzik, de valahogy az én kis szőrös, kék miniváltozatom, mind a hat testvérével együtt. Képesek teleportálni, és hát, néha úgy érzem, mintha egy csapat pajkos kisgyerek lenne körülöttem. Néha bajt csinálnak, néha pedig segítenek. Ha megismered őket te sem tudnál nekik ellenállni. Egyszerűen imádnivalók! Ők segítettek nekem a másik dimenzióban, ahol voltam – avattam be vidáman a Bamfok rejtélyébe.
– De most térjünk vissza rád – fordítottam komolyra a szót. Most én következtem a kérdésekkel. – Mi történt pontosan Illyana? Szeretnék segíteni neked, de ahhoz fontos tudnom, hogy mi történt veled – várakozóan figyeltem őt, mialatt ismét törökülésbe huppantam le a padlóra. Bizakodtam abban, hogy megeredt nyelvem talán őt is mesélésre ösztönzi.
BAMF!


   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gif9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
But in kindergarten I already wore blue.
BAMF

Re: Orange is the new black

Illyana Rasputin Pént. Júl. 26, 2024 7:31 pm
• doing bad for good reasons •
orange is the new black
Kurt nem sokkal azelőtt tűnt el, hogy az én létezésem kitörlődött volna ebből a világból. Nem volt rá igazán alkalmam, hogy megérezzem a távollétét, épp ezért nem is gondoltam volna, hogy ennyire hiányzott számomra; hogy a viszontlátása ekkora örömmel tölt majd el.
Manapság sok mindennel van ez így. Ugyan Belasco évekkel ezelőtt visszahozott az élők közé, nem tartoztam egészen közéjük, valójában nem. Lélek nélkül kevés dolog különböztetett meg a többi démontól. Legfőképp tőle.
Mióta visszaszereztem a lelkemet, ismét embernek érezhetem magamat. Az üres és semmitmondó helyek színekkel teltek meg, és emlékszem, mit jelentenek azok a kötelékek, amelyeket az X-Men berkein belül kovácsoltam. Úgy tekintek a többiekre, akár régi barátokra, akiket hosszú idő után végre viszontláthatok.
Nightcrawler azonban nem csak úgy egyikük: azóta ismerem őt, hogy Piotr csatlakozott az X-ek közé, és az övé volt az egyik első arc, amit megláttam, mikor visszatértem a hét éven át tartó rabságomat követően.
Mosolyogva figyelem, amint anyáskodón kioktatja saját maga kisebb verzióját. Szívesen elnézném tovább is - az elmúlt napokban nem ért sok inger, és azok is mind ugyanarról szóltak: a cselekedeteimről és a bűnhődésemről. A világom beszűkült, énközpontú lett. Most mohón kapok az első alkalom után, ami kitárja kicsiny életem ablakait; néma és mozdulatlan maradok, hogy ne szakítsam félbe a varázst, mielőtt elillanna.
Ám a kis dorgálás igazán rövid ideig tart, és amint a titokzatos lény eltűnik, Kurt azonnal felfedezi a jelenlétemet. Üvegkalitkámba teleportálva olyan megrökönyödéssel és aggodalommal néz rám, hogy kénytelen vagyok megkeményíteni magamat, véletlenül se lássa meg, milyen hatással van rám a törődése. Senki más nem tekintett rám így - mintha egy pillanatig is elhinné, hogy nem vagyok vétkes mindenben és bármiben -, és tudom, hogy ezúttal is csak egy múló állapotról van szó. Túl jó ember ahhoz, hogy megértse a helyzetemet. Ami azt illeti, az egyik legjobb, akit ismerek.
- Úgy örülök neki, hogy látlak! - Megölelném őt, a béklyóim azonban nem hagynak számomra ilyen lehetőséget. Pedig lehet, hogy ezzel könnyebben beléfojthatnám a kérdéseket, elnyújthatnám a pillanatot, mialatt a velem való bánásmód botránkoztatja meg, és nem annak indoka.
- A rövid vagy a hosszú verzióra vagy kíváncsi? - kérdezem tárgyilagos szórakozottsággal. Örömteli mosolyom, mely Kurt láttán az arcomra lopózott, most az önnön magukon kárörvendők fintorába olvad.
Annyira szeretném, ha valaki megértené! Ha legalább Kitty nem úgy tekintene rám, mint valami idegen szörnyszülöttre…
De már tudom, hogy erre nem számíthatok. Egyszerűbb túlesni rajta.
- Elárultam a többiek bizalmát és mindenkit veszélybe sodortam. Attól tartok, többszörösen - teszem hozzá szinte félvárról. Én voltam, és mégsem. Nehéz lenne elválasztani, hol végződött az én szabad akaratom és hol kezdődött a bennem lakozó démoné.
- Mi történt veled? - kérdezem nagyobb érdeklődéssel, arra az esetre, ha még hajlandó velem szóba állni. - Mi volt az a mini-Wagner az előbb?
Kurt & Illyana
Welcome home! You hardly missed anyting.


_________________
VILLAINAre you my hero or my villain

Re: Orange is the new black

Kurt Wagner Hétf. Jún. 10, 2024 8:21 pm
• doing good for good reasons •
WHAT'D I MISS?
MUSIK KLEIDUNG ILLYANA + NIGHTCRAWLER
Bobby bal lábbal kelhetett ma, nagyon nem volt humoránál és a szokottnál is fagyosabb volt a hangulata. Egy krimibe volt szerencsém belecsöppenni. A vád szerint „Az egyik Bamf” lenyúlta a borotvahabját, és azért az „egyik”, mert szegény kis komát még nevén sem tudta illetni. Bár a tettes kiléte ismeretlen volt, bizonyíték akadt bőven a fürdőszobában.
A borotvahab újdonsült művészeti ággá kezdett kimagasodni, a fürdőben ugyanis szórakoztató műalkotások száradtak rá éppen a csempére és az üvegfelületekre egyaránt. Valamennyiben ráismertem az X-Men valamely tagjára, frappáns kis karikatúrák lettek, le a kalappal a Bamf előtt.
Megérzéseimre hagyatkozva Antoniot sejtettem az ügy mögött, ő szeretett borsot törni mások orra alá, szinte már hobbit űzött ebből. Felelős anyaként teleportáltam a nyomába, mivel a pompás műalkotásokért meghatódó szülő szerepét Bobby nem nézte jó szemmel. Jómagam pedig nem mertem megkockáztatni semmiféle fagyási sérülést.
Antonio sűrűn változtatta a helyzetét, így nagy kihívás volt követnem őt. A borotvahab elég jó irányadó volt, mivel a kidekorált tárgyakból biztos lehettem, hogy forró nyomon járok. Nem győztem elnézést kérni mindazoktól, akikbe teleportálásom alatt véletlenül belebotlottam.
Antonio egy rendkívül egyszerű szobába vezetett, a helyiségben üvegfallal kialakított terek voltak, melyek cellaként szolgáltak. Többnyire ritkán voltak használatban, miután az X-Men nem arról volt híres, hogy foglyokat tartson a pincében.
– No, más már elég lesz! Tudom, hogy szórakoztatónak találod ezt, de gondolj bele, milyen lehet ez másoknak! A huncutság nem mindig ártalmatlan és az emberek érzéseire is figyelnünk kell! – dorgáltam az ifjú Bamf-ot. – Most pedig szépen visszaviszed Bobbynak a borotvahabot és bocsánatot kérsz tőle! – szabtam meg a következő jelenetet, amelyben alakítania kellene. Antonio kuncogva hallgatta végig fenyítésemet, majd kiteleportált kezeim közül, eldobta a flakont, majd nevetgélve tovább illant.
Biztos voltam abban, hogy nem a bocsánatkérés miatt zarándokolt tova.
Csípőre tett kézzel ráztam meg a fejemet, amiért üres fülekre találtam. Szemem sarkából ekkor vettem észre, hogy nem is annyira kihalt a hely, mint amennyire emlékezeteimben élt.
Közelebb léptem ahhoz a kalitkához, melyben látni véltem valakit. Mély barázdákat rajzoltak homlokomra a tanácstalanul összevont szemöldökeim.
– Illyana? – szólítottam meg habozva, ahogy a szőke tincseket és a vékony arcot sikerült beazonosítanom a félhomályban.
– Was ist passiert? – gondolkodás nélkül teleportáltam be az üvegfal mögé. – Mit keresel idelent bezárva? – megbotránkozva néztem végig a béklyókon, mialatt féltérdre ereszkedtem mellette.
Őszintén nem értettem, hogy mi olyat tehetett, amiért ilyen bánásmódot érdemelt?
BAMF!


   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gif9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
But in kindergarten I already wore blue.
BAMF

Orange is the new black

Illyana Rasputin Szomb. Május 25, 2024 8:11 pm
• doing bad for good reasons •
orange is the new black
Furcsa, hogy nem akarok meggyilkolni minden embert, aki csak rám mosolyog.
Lehet némi köze hozzá, hogy nem is voltam eleresztve ilyesmivel az utóbbi napokban. Mármint mosollyal, de ha ez számít, gyilkolással sem. Egyedül Piotr volt az, akin láttam a felhőtlen megkönnyebbülés jeleit, mintha egyszeriben minden "ballépésem" feledésbe merült volna.
Folytonos ellentmondásokba bonyolódom, ha arról van szó, hogyan viszonyulnak hozzám mások: hol igazságtalanul megbocsájtónak, hol igazságtalanul utálatosnak érzem a felém irányuló gesztusokat. Gondolom, mindez csak nézőpont kérdése; hogy mit tekintünk a saját felelősségemnek és mekkora szabad akaratot tulajdonítunk nekem, ismerve a körülményeket.
Mondhatnám, hogy soha nem akartam Belasco tanoncává válni és nem az én döntésem volt, hogy apránként megszabaduljak a lelkemtől. Már ez is csak félig igaz. Önként követtem őt a birodalmába, ami visszafordíthatatlanul a részemmé vált, valósággal csüngve a nyájas szavain és a dicső jövőmről szóló ígéretén. Lehet hibáztatni egy hétévest? Ha igen, akkor határozottan ez volt az a pont, ahol mindent elcsesztem, és azóta sem tudtam helyrehozni az akkori naivitásom következményeit. Ez az, amit Cyclops képtelen belátni: a sorsom onnantól kezdve összefonódott a száműzött istenekkel, hogy Belasco úgy döntött, az én lelkemet fogja feláldozni a kiszabadításukra. Az én felelősségem volt, hogy megakadályozzam őket. Emellett az utolsó lehetőség, hogy visszaszerezzem az emberségemet. Csak amiatt van lehetősége az univerzum egyensúlya miatt aggódni, mert még létezik. Szívesen, mellesleg.
Ha arról van szó, hogy Darkchildként megfosztottam Pixie-t a lelke egy darabjától - nos, erre lehet számítani egy démontól, akinek a haragon és a hatalomvágyon túl kissé korlátozott az érzelmi repertoárja, viszont minden joguk megvan rá, hogy gyűlöljenek érte. Ha valaki Kittyvel tenne ilyet, lerángatnám magammal a pokolba, hogy a démonjaim kedvükre szórakozzanak vele. Csakhogy a többiekből hiányzik ez a bosszúvágy, ez a sötétség, ami mindent képes felemészteni, ha nem állok az útjába. Sosem leszünk egészen kvittek, sosem tudok majd helyrehozni mindent, amit elkövettem ellenük az elmúlt évek során.
Ez azonban korántsem jelenti azt, hogy egy pillanatig is felhagynék a próbálkozással. Végtére is pontosan ez a lényege annak, hogy itt ülök egy üvegkalitkába zárva, mindenféle szerkezettel a testemen, amik többek között meggátolnak a teleportálásban. Gondolom, a kardomat sem tudnám elővarázsolni, de nem volt rá okom, hogy leteszteljem. Igyekszem lehetőségként tekinteni a bezártságomra: most minden adott hozzá, hogy eldöntsem, miként haladjak tovább, miután beteljesítettem életem legfőbb rendeltetését.
Máris tudom, mi lesz az első pont. BAMF.
Kurt & Illyana
Welcome home! You hardly missed anyting.


_________________
VILLAINAre you my hero or my villain

Re: Orange is the new black

Ajánlott tartalom
- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.