Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» Wings Of War
by Elsa Bloodstone Tegnap 8:38 pm-kor

» Creepy shits
by Kevin Ford Tegnap 6:18 pm-kor

» It’s okay to be not okay
by Kevin Ford Tegnap 6:12 pm-kor

» Recipe for Disaster
by Winifred Wilson Tegnap 3:38 pm-kor

» The evilest variant
by Lucas Bishop Tegnap 3:05 pm-kor

» Have you eaten enough?!
by Sooraya Qadir Hétf. Május 06, 2024 10:13 pm

» Not scared of giants
by Lucas Bishop Hétf. Május 06, 2024 9:53 pm

» LazyTown Goes Digital
by Laserian Harries Hétf. Május 06, 2024 5:40 pm

» Metallic taste
by Danny Ketch Vas. Május 05, 2024 7:55 pm


Elektra Natchios - Black Sky

Pént. Nov. 10, 2023 3:07 pm
NÉVElektra Natchios

ÁLNÉVBlack Sky

BECENÉVElektra

PBÉlodie Yung

CSOPORTantihős/bajkeverő

FOGLALKOZÁSATáncos, továbbá bérgyilkos nindzsa, zsoldos és kalandor

VILÁGFöld-6969; Görögországban született, az Égei tengernél.

KOR43

STÁTUSZszabad mint a kismadár

ISMERTETŐ
A karakter jelleméből adódóan a csoportja variálható antihős és bajkeverő között, mivel egykor a jó cél érdekében ölt, sőt, még gyilkolási ösztöneivel is próbált egy időben felhagyni miattam, azonban halálát és feltámasztását követően porhüvellyé vált s habár szerény személyemnek sikerült visszahoznia az emlékeit, Black Sky továbbra is a testében él, aki rossz dolgokra készteti Elektra-t.

Külső jegyek::
- Kék szem
- éjfekete haj
- vörös kendő (amivel elfedi arcát) és vörös-fekete ruha
- sai(2db)

Belső jegyek::
- makacs és eltökélt
- erőszakos
- traumatizált (Stick többször is megpróbálta megölni)

Közös történetünk::
Az Elektra Natchios nevet kapta, de nem születésekor, ugyanis adoptálták. Görögországban született az Égei tenger mellett, Kréta szigetén. Gyermekkorától fogva Stick tanította, képezte. Később azonban kezelhetetlennek találta és megpróbálta megölni, de Elektra elmenekült. Egy egyetemre járt velem, csak míg én jogi karra jártam a Columbia egyetemen, addig ő politológiát tanult. Itt ismerkedtünk meg és találkoztunk először, majd később egy flancos bálon melegedtünk jobban össze. Volt jó pár szép pillanatunk, de a kapcsolatunk félrecsúszott, mikor megmutatkozott zsoldos énje. Fogva tartotta Roscoe Sweeny-t és kényszeríteni akart rá, hogy megöljem. Mikor nem tettem meg, eltűnt az életemből, és a helyszínről is. Évekig nem hallottam felőle. Mikor ügyvéd lettem, éjszaka pedig a várost jártam, feltűnt az életemben és megfenyegetett, hogyha nem segítek neki, mindenki megtudja a titkomat. Így segítettem neki, de voltak szabályok. Mint például, hogy nem ölünk meg senkit. Egy ideig ez tarthatónak is bizonyult, míg nem a lakásomban ránk támadtak és megölt egy fiatal fiút, aki a Yakuzának dolgozott. Ekkor el akartam zavarni, mert tudtam, hogy ez nem működhet kettőnk között. De a segítségemre szorult, így vele maradtam. Végül a karjaimban halt meg és eltemettem. Nem mondom, hogy egyszerű volt, de feldolgoztam.
Aztán amikor Vasökölre fájt a foga a Kéznek, akkor visszatért. Nem tudom hogyan és mit csinált vele a Kéz, de nem ő volt az. Hanem a Fekete ég. El akart mindenkit pusztítani, aki Vasökölt védte. A Kéznek szüksége volt Vasökölre, mert egy titkos kulcs, ami egy ősi zárat nyit, egy sárkány csontvázához, amivel megfejthetik a halhatatlanságot. Végül a harc során sikerült emlékeket kicsalnom belőle, amiért úgy láttam, van esély rá, hogy Elektra visszatérjen. De késő volt, mert az épület kettőnkre robbant. A fene sem tudja hogyan, de én túléltem. Viszont Elektra-ról nem tudok semmit. Azt mondják az is csoda, hogy én túléltem. De én tudom, hogy Elektra is olyan szívós, mint én vagyok. Így aztán élnie kell, muszáj. Idő kérdése, hogy visszatérjen hozzám, tudom.

Elektra Natchios ősi története::
Elektra Natchios egy görög nagykövet , Hugo Natchios lánya. Édesanyja, Christina idő előtt szülte meg, mert férfiak ütöttek rajta és egy helikopterből lelőtték. Ezeket a gyilkosokat saját fia, Orestez bérelte fel, szégyellve, hogy anyja megcsalta Hugo-t. A támadásban Hugo megsebesült, Orestez pedig elmenekült. Hugo szeretettel nevelte lányát, Orestez pedig diszkréten figyelte húgát. Az emberrablási kísérlet áldozata, Elektra, aki emiatt önvédelmi tanfolyamokon vett részt. Stick volt a tanítója.
Amikor Hugo Natchios-t kinevezték a New York-i nagykövetnek, Elektra követte őt, és órákat vett a Columbia Egyetemen. Ott ismerkedett meg Matt Murdock-kal és ők randevúztak. Egy évvel később Elektra-t és apját elfogták a terroristák. Daredevil közbelépett, és az egyik gyilkos kiesett az ablakon. A rendőrség tüzet nyitott, és Hugo-t több golyó is eltalálta és a lánya előtt meghalt. Emiatt sokáig Daredevil-t hibáztatta és bosszút forralt ellene, azonban megtántorodott, mikor megtudta, hogy az álarc mögött Matthew rejtőzik. Később pedig, hogy bebizonyítsa Matt-nek, hogy neki is vannak hibái, elfogta Bundás Roscoe Sweeny-t, aki felelős Bunyós Jack Murdock (Matt apja) haláláért. Majd a lakására csábította Matt-et és végig nézte, amint a férfit péppé veri megkötözve. Ezután egy konyhakést adott Matt kezébe és arra buzdította, ölje meg Sweeny-t, de Matt kijelentette, hogy nem képes megtenni. Ezután megszólaltak a rendőri szirénák és mire Matt visszatekintett, Elektra már sehol sem volt.
Elektra elvesztette a reményt. Feladta tanulmányait és folytatta a harcművészeti óráit. Visszatért Stick-hez, aki egy vak sensei és szárnyai alá vette. Stick elutasította és megpróbált végezni vele, mert irányíthatatlanná vált. Elektra megszökött és megpróbálta vissza szerezni a sensei kegyeit azáltal, hogy beszivárgott a Kéz néven ismert ninja szektába, de végül megrontotta a Kéz. Később kiszabadult a szorításukból. Újra meglátta Matt Murdock-ot, és harcolt vele, illetve megzsarolta, hogy kitudódik a titka, hogy ő Daredevil, ha nem segít neki. De a szerelemnek köszönhetően szövetségre léptek a Vezér (Wilson Fisk) ellen. A Yakuza elleni küzdelem során megingott és a katasztrófát elkerülve Stick megpróbált ismét végezni vele, amit Matt állított meg. Végül a Yakuza elleni küzdelemben vesztette életét és Matt karjaiban halt meg.
Halála után eltemették, de a Kéz kiásta a holttestét és feltámasztotta. Testébe helyet kapott A Fekete ég, aki a leghatalmasabb fegyvere a Kéznek.
Daredevil Stone segítségével szembesült a ninja szektával, ami Elektra testével együtt megtisztult. A nő folytatta karrierjét, és többször keresztezte Wolverine útját. Aztán a Kéz küldetésbe adta neki, hogy fogja el Vasököl-t (Danny Rand), illetve öljön meg mindenkit, aki ezt megpróbálja megakadályozni. Matt igyekszik rávezetni, hogy emlékezzen kettejükre, eleinte mind hiába. De aztán végül az összecsapásuk során fellángolnak Elektra-ban az emlékek és Matt iránti érzelmei, egy utolsó csók is eldördül kettejük között, mikor rájuk robban az épület. A robbantást éppen csak, de Matt túléli, de Elektra eltűnik.
Csatlakozik a S.H.I.E.L.D – hez és új képességekre tesz szert, amit aztán kihasználva összeáll Rozsomákkal (aki éppen amnéziában szenved) és együtt leszámolnak a Kézzel és megöli Elektra a vezetőjüket, Gorgon-t.

Erősségek és képességek::
Erő, gyorsaság, állóképesség, mozgékonyság, kézügyesség, reflexek, koordináció és egyensúly. Ellenáll a fájdalomnak, valamint a szélsőséges hőnek és hidegnek is.
Megtanulta Kína , Siam és Japán ősi harcművészetét , és jártas a japán harc számos formájában, beleértve a ninjitsu-t is .
Ő egy harcos emeritus, a sai, az Okinawa  a szokásos kedvenc fegyvere. De nagyon ügyes a katana , a tőr, háromrészes személyzet (sansetsukon), a shurikens , valamint a lőfegyverek használatában is.
Természetfeletti képességgel rendelkezik, képes arra, hogy hipnotizáljon másokat, és illúziókat vagy más jelenségeket képes látatni velük. Arra is képes, hogy „elmélkedjen” mások eszébe. Például képes volt levadászni nemezisét, Ken Windet azzal, hogy „ideiglenesen kölcsönkérte” az emberek elméjét és rajtuk keresztül cselekedett, amikor elűzte. Ez az ideiglenes elme-ellenőrzés lehetővé teszi számára, hogy metaforikusan „szimatolja” a célpontok pszichéjét vagy szándékát.
Képes árnyékba bújni és olyan sebességgel mozogni, hogy fényes nappal is láthatatlan maradhasson.
Elektra kimutatta, hogy alacsony szintű telepatikus képességekkel rendelkezik, telepatikusan kommunikálhat hasonló szellemi fegyelmezettségű egyénekkel. Elektra ezt a képességet sajátította el a Kéz edzése során, amely mentálisan a fenevadhoz, a kéz félistenéhez (Black Sky) köti.

Forrás részletek
Elektra (képregény)
Elektra Natchios (Earth-616)
Elektra
Továbbá Marvel's Daredevil 2015-2018; The Defenders 2017.

—CODING—

_________________
DÖREÖRDÖG
Matthew Murdock
Hozzászólások száma : 90
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 08.
Tartózkodási hely : NYC Hell's Kitchen
Munka/hobbi : Lawyer, Vigilante
Ki van a képen? : Charlie Cox
Keresem : Elektra | Maggie | Karen | Wilson Fisk | Maya | Foggy
Matthew Murdock
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.