Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Lost and Found

Szer. Márc. 27, 2024 7:31 am
Kurt & Freddywake me up before you...
Annyi németet azért nem tanultam, hogy komplett mondatokat álmodjak mások szájába. Itt elkezdek gyanakodni. A padlón landolás, a sajgó popsim rápakol egy lapáttal az ébredésre. Átpislogom magam a félhomályon meg a csipán, kiélesedik, kivilágosodik tőle a kép, elveszti az ismerős, mélykék árnyalatát.
Az entschuldigungtól a nevemig a földhöz dermedek, kiszárad a torkom, talán a sok tátogástól. Igazából elücsörögnék így pár percet, esetleg órát, de ő odasiet, gyengéden felhúz földről. Ez is ismerős. Libabőrözik a karom az érintésétől. Meleg és selymes. Most döbbenek rá: egészen elfelejtettem, milyen volt tapintásra a bundája. Ismételgethettem magamban, mennyire bársonyos. A szavak nem érnek a nyomába.
Amikor az arcomhoz nyúl, rásimítom a tenyeremet a kezére, ott tartom. Belemeredek a szemébe. Hallom a kérdéseit, felfogni viszont nem sikerül őket. Jelentés nélkül pattognak az agyamban, olyan gondolatok között, mint: itt van, él, és mintha magasabb lenne, mintha mégsem, mintha tegnap találkoztunk volna utoljára, mintha ezer éve.
Összepréselem az ajkaimat, ne remegjenek. Felpipiskedem és a nyaka köré fonom a karomat.
Tényleg itt van.
Kurt. Itt. Megfoghatom. Hallom a hangját. Érzem az illatát.
Némán, szorosan ölelem. A szemhéjaimat is összeszorítom, nehogy kibukjon köztük a sírás.
Közben célba érnek a mondatai, értelmet nyer a csodálkozása, az értetlensége. Bambi elhúzhatta a függönyt mögöttem. Mire hátra tolom magamat Kurttől, tisztábban kirajzolódnak a vonásai a reggeli derengésben. Különös. Minden ismerőssége ellenére idegenebb, mint a manócska a vállamon, a hátamat csiklandozó farkincával és az enyhe feszüléssel a fejbőrömön, ahogy belekapaszkodik egy tincsembe.
A kérdései nem segítenek. Rontanak a helyzeten.
A kilépésem. Csatlakozás a maffiához, a Testvériséghez.
Hallott rólam. Nem most jött.
Hallott rólam, és hiába hagytam neki üzenetet, nem keresett.
Megfeszült állkapoccsal hátrálok tőle. Magamra idézek egy méretes kötött kardigánt, hogy fázósan összébb húzzam a mellkasomon, és visszarakom az ágyamat a zsebemből, jó kifogások nem Kurtöt nézni.
Bevárom Totót meg Kansast, mellékesen megjegyzem magamnak: Brunónak szólította Bambit. Elmeredek a válla felett, a képmását figyelem a falra rögzített tükörben. Így könnyebb előrukkolni a válaszokkal. Füllenteni picit.
– Jól – nyögöm ki végre, nehézkesen. – Bayville-ben vagyunk. Átmenetileg itt élek. Caldi intézte el nekem. – Nem tartanak elég biztosan a lábaim, inkább lerogyok a matrac szélére. – Dolgoztam Jan bácsinak, nem sokat. Onnan is megszöktem. A Testvériség már nem létezik. Sima lakótársaim vannak. Izé… nem simák, mert amúgy elég különlegesek, de nincsen csapatnevünk vagy ilyesmi – suttogom. Vontatottan kényszerítem rá vissza a tekintetem. Arra számítok, bármelyik pillanatban elillanhat. Pukk, füstfelhő, és eltűnik. Megint.
– Te? Hol jártál? Mit csináltál? Írtam neked levelet, mielőtt leléptem a suliból… – Nyelek egyet. Összekaparászom minden merszemet. A nehezét a végére tartogattam: – Mikor jöttél vissza? És hogy kerültél most ide?
Sejtem a válaszokat: korábban, véletlenül. Talán hosszú hónapokkal ezelőtt visszatért az X-ekhez, és biztosan nem azért hüledezik előttem, mert engem keresett. Nem úgy fest, mint aki örül, hogy rám bukkant.
Mindegy. Megrázom a fejem. Legalább nincs baja.
Kurt él, rendben van és hazatalált. Megígértem magamnak, hogy beérem ennyivel.
Reszketegen fellélegzem. Rámarkolok a kardigán bő ujjára és letörlök vele egy megkönnyebbült könnycseppet. Jó, oké, lehet, más is van benne a megkönnyebbültségen meg a són kívül. Valami kesernyés, csalódottság ízű. Megsimogatom a hozzám dörgölőző Bambit.
– Nem én nyúltam le! Magától jött velem! – mentegetőzöm azonnal. Lekonyuló szájjal pislogok fel Kurtre. – El akarod vinni? – Kapkodva előkotrok egy mobilt, beütöm a térképbe az iskola címét meg a sajátunkat, aztán elé tartom a kijelzőt. – Itt vagyunk. Nincs messze a suli. Nem tarthatnám meg Bambit? Úgy értem… Brunót? – vetem fel, mintha fair üzlet lenne az útbaigazításért cserébe. Az ölembe kapom a házimanómat, elbújtatom picit a ruhám alá, és adok neki egy Milky Wayt.

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Márc. 22, 2024 9:09 pm
To: Winifred
A Svéd Szilícium-völgyben gyanús technológiai eseményeket véltünk felfedezni, amit komoly osztások-szorzások eredményeként a HYDRA-hoz kötöttek a többiek. Állítólag arról voltak most híresek mutánskörökben, hogy begyűjtésünkre, avagy likvidálásunkra kreáltak veszélyes gépeket.
Eredetileg körbe szimatolni mentünk, de a rutin X-men nyomozófeladat végül – egyáltalán nem meglepő módon – összetűzésbe torkollott. Azért drámaoktatóként igyekeztem a ránk uszított mutánsokat vadászó bádogdobozok felbukkanásán őszintén meglepődni.
Sajnos több szőrszálam meggörbült a csata alatt, mint azt szerettem volna. A többiekhez képest így is szerencsésen jöttem ki. Szóval míg a többiek a Feketerigóban álltak sorba a kötszerért, én Mirabel közreműködésével mértem fel a környéket. (Bár győztesen jöttünk ki a csatából, nem voltunk biztosak abban, hogy nem követtek-e minket.)
Sietősen akartam végezni. Nem csak azért, hogy bebizonyítsam noha Pixie gyakorlottabb és lehet távolabb tud Bamfolni, mint én, ettől még én vagyok hatékonyabb... Hanem mert kezdett szindrómám kialakulni Stockholmtól.
Őszintén vágytam már haza. Főleg azután, hogy Tommy néhány napja random beszaladt arról tájékoztatni, hogy igazán remek partikról maradok le távollétem alatt! Arról nem is beszélve, hogy alig tértem vissza az űrbéli nyílt vizekről, máris viselnem kellett a régi uniformist, az új, talán jobb álcázóórát és közben még nem egészen dolgoztam fel a változásokat. Mégis ezt a régi szerepet kellett magamra öltenem, miközben már semmi sem volt olyan, amilyen régen, és talán ez volt a legfárasztóbb, amit valaha alakítanom kellett.
Az adóvevőből hallottam Küklopsz hangját, mely visszatérített a valóságba, utasítás szerint a Feketerigó fedélzetén gyülekeztünk. Már éppen visszaindultam volna, csak a miheztartás végett, mielőtt Pixie előbb érne oda. De egy újabb olyan különös robot arcába sikerült beletelportálnom.
Pont, amitől tartottunk!

BAMF

A lövedékétől különösebb összpontosítás nélkül BAMF-oltam el. Az eredeti terv szerint Mirabelhez szerettem volna érkezni, ehelyett viszont megmagyarázhatatlanul tovább tartott az utazásom néhány másodperccel, mint amire számítottam. A végeredmény pedig még inkább döbbenetes volt.
– Oh mein lieber Gott, wo bin ich? – gördült le ajkaimról a tanácstalanság.
Kóros kimerültséget éreztem. Biztos voltam benne, hogy nem a Feketerigón vagyok, ráadásul a színes szoba egyetlen szeglete sem volt ismerős. Abban sem voltam biztos, hogy még mindig Svédországban vagyok. Miután akárhol is lehettem, ezért próbáltam azt az átkozott okosórát működésre bírni. Révén senki sem repesne az örömtől, ha a hálószobájában felbukkan egy nagy, kék, szőrös ördög.
– Entschuldigung, becsület szavamra, hogy békés szándékkal érkeztem – fordultam a csattanás irányába.
Megkönnyebbülten lélegeztem fel, amikor az óra halkan pittyent egyet, majd lassan elfedte bundámat a hologram. Mentegetőzve emeltem kezeimet a magasba, ujjaim három felé ágaztak. Ezzel kívántam tanúsítani, hogy valóban ártalmatlan vagyok.
Hunyorogva koncentráltam az ismerős hang felé, ahonnan a nevemet véltem hallani.
– Hä, Winifred? – kérdeztem vissza, de addigra már biztos voltam benne, hogy az ő hangját hallottam. BAMF helyett elé ugrottam, hogy felsegítsem. Úgy éreztem magamat, mint aki mérföldeket tett meg teleportálással és kifogyott a kurázsim.
Hihetetlen volt, a teleportálás, az érkezés és Freddy jelenléte.
– Mit keresel itt? – őszinte csodálkozással tettem fel neki a kérdést, miközben felhúztam a földről. – Jól vagy? – tapogattam meg az arcát, majd a karjait. Általánosságban is érdekelt hogyléte nem csak az esés utáni helyzetfelmérés volt. – Azt hallottam, hogy kiléptél az X-Menből és a maffiához, vagy a Testvériséghez csatlakoztál – homlokomat ráncoltam, ahogy felidéztem a két forgatókönyvet. Ki tudja éppen melyiket játszotta Winnie? Bíztam benne, hogy beavat a kulisszatitkokba.  
– Bruno? – hitetlenkedve meredtem a kis Bamfra, ki mindeközben Freddy vállára teleportált. Álmosan dörzsölgette a szemeit, mintha teljesen természetes lenne ittléte.
– Pärdon, mit kerestek itt? Hol vagyunk? Toto, ich habe das Gefühl, wir sind nicht mehr in Kansas!
   
BAMF

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gif9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
But in kindergarten I already wore blue.
BAMF
Kurt Wagner
Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 05.
Tartózkodási hely : USA, Xavier Intézet
Munka/hobbi : X-men, dráma oktató
Ki van a képen? : Cameron Chapman
Kurt Wagner
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Márc. 08, 2024 6:29 pm
Kurt & Freddywake me up before you...
Bambi összehaverkodott a csibékkel, feltúrták a hátsó udvart, potyogott pár meglepi tojás a felásott gyepre, épült odabamfolt faágakból egy gigantikus fészek.
Megpróbáltam eltüntetni a nyomokat, de Lavina bácsi mogorva ábrázata azt súgta, lebuktunk. Szóval megfürdettem és kifésültem este lefekvés előtt Bambit, mert egy jól ápolt manó könnyebben belopja magát az emberek szívébe, hiába lopja el néha a fogkeféjüket.
Karamellás popcorn meg kakaó fölött adtam neki elő az estimesét a kis teleporterről, aki addig szekált egy öreg sziklát, amíg az életre kelt, és a földbe döngölte. Abban bíztam, átmegy a tanulság, rögzül a parányi kobakjában. A biztonság esetére javasoltam neki, hogy amint megvádolják, vádoljon tovább, kenje mondjuk Laze-re, mert ő elég laza. Még élvezne is a diófa alatt henyélni.
Megkedveltem Bambit. Egy házikedvenc meg egy kistesó fura, cuki egyvelege. Azt nem mertem kinyomozni, honnan szalasztották, miért fest úgy, mint Kurt, holott egy ezüst hajú fickó az apukája, aki amúgy simán lepasszolta.
Két különböző világ Harriese éldegélt a házunkban, pegazust csórtam, Niel dinót tartott, és a legerősebb telepatát szállásoltuk el a szemközti szobában. Miért épp egy miniatűr Kurtöt gondolnék túl? Hülyeség lenne.
Persze azért túlgondoltam. Megfordult bennem, hogy variáns, és itt rekedt valami csettintős baleset miatt. Vagy esetleg egy másik Kurt gyereke egy másik univerzumból, a korán megőszült X-srác meg simán örökbe fogadta. Lehet, épp tőle őszült meg, azért hagyta, hogy elraboljam.
Ilyeneken tűnődtem, miközben Bambi selymes bundáját simogatva, a szuszogását hallgatva, elnyomott az álom.

Puha puffanás. Éles kénszag. Nem illik a piknikhez, amit Caldi rendezett nekünk Niel zsebszobájában.
Átfordulok az oldalamra, körbe tapogatok Bambi után, egészen a matrac szélén talál rá az ujjam. Visszahúznám, de nem hagyja. Kénytelen vagyok kikémlelni a csipa mögül. A függöny átereszt egy keskeny szeletet a szürkületből, az egyenes vonal sötét alakon törik ívekre.
Csuklásszerű, ijedt hang bukik ki a torkomon. Feltolom magam, készülök kipattanni az ágyból, csakhogy az ágy előbb pattan meg alólam. Takaróstul, párnástul. Itt hagy a hűvösben, egy szál pókemberes pólóban meg rövidnaciban.
Ahogy félve, lassan rápislogok az árnyékokra, ismerős szempár világít fel köztük.
– Kurt? – motyogom.
Caldi biztos meghívta őt is a piknikre.

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.