Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» But who's gonna give you your goodnight kiss
by Niel Topsfield Ma 11:40 am-kor

» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Finders Keepers

Kaine Parker Pént. Szept. 06, 2024 9:41 pm
• doing bad for good reasons •

Crystal & Romy

Valahogy mindig így végződik... Az emberek nem értik meg, hogy egy másik univerzumból jöttem. Nem is hibáztatom őket. Elég abszurd az egész. Nem is hangoztatom, puszán azok tudnak róla, akiket szükségesnek tartottam beavatni. Crystal arcán látszik, hogy próbálja feldolgozni a hallottakat, miközben Romy makacsul ragaszkodik ahhoz a teleportáló kutyához, mintha tényleg szükségünk lenne még egy komplikációra. Már így is elég sok mindenre kell figyelnem, de úgy tűnik, hogy ez semmi ahhoz képest, ami most következik.
Ahogy Romy makacs tekintetével szembesülök, látom rajta, hogy nem lesz könnyű meggyőzni őt arról, hogy engedje útjára a kutyát. Már-már makacsságával új Guinness-rekordokat döntögethetne. A szemeiben ott van a ragaszkodás, amit a kutya iránt érez. Mégis muszáj valahogy közbelépnem, mert ha ennyire makacsul ragaszkodik hozzá, az csak bonyodalmakat fog szülni. Kutyák. Ha én most nemet mondok, talán csak még jobban fog ragaszkodni hozzá. Persze, hogy Crystalnak pont most kell feltűnnie, hogy alátámassza Romy elképzeléseit. Romy szemébe nézek, és egy halk sóhaj szakad fel belőlem, miközben Lockjaw, mintha tudná, mit akarok mondani, odanyomja nedves orrát a tenyeremhez. A hűsége egyértelmű, de most nem ez a lényeg.
- Romy, ez a kutya intelligens. Teleportál, és gazdája valószínűleg itt van a közelben. Az a gazda pedig nem fogja csak úgy elengedni. Tudom, hogy ragaszkodsz hozzá, de hidd el, jobb, ha elengeded. - Az arckifejezése alapján nem fogom tudni olyan könnyen meggyőzni. Hát persze, hogy nem. Miért is lenne könnyű? Crystalhoz fordulok, aki furcsán méreget. Tudom, hogy el kell mondanom neki mindent, mielőtt valami még furcsább helyzet alakulna ki. Ha már ennyi mindent kénytelen leszek megemlíteni, mit nem csak érintőlegesen tudok, de tapasztaltam, láttam, bár ne történt volna. Ideje tiszta vizet önteni a pohárba.
- Crystal, ez az egész… bonyolult. Tudom, hogy a kutyád teleportál, de nem ez a legfurcsább dolog. Én egy másik univerzumból ismerlek. Vagyis a másik énedet.
Crystal arcát figyelem, ahogy lassan kezd leesni neki, mit is mondok. Látom rajta a zavart. Valahogy el kell érnem, hogy megértse, amit mondok, de ne vegye személyes támadásnak. Megint érzem azt a nyomást, ami mindig rám nehezedik, amikor mindenkinek egyszerre kell megoldanom a szituációt. Pietro… jobb, ha most azonnal világosan beszélek róla, mert különben Romy miatt még több baj lesz.
- Ott együtt voltatok Pietróval, volt egy lányotok, és… nos, elég sok minden történt. De itt, ebben az univerzumban, tudom, hogy nem így van. Mert Pietro már nem él.
Látom, hogy Crystal elgondolkodik a szavaimon, talán éppen megpróbálja összerakni a darabokat. Romyra pillantok, és látom, hogy ő közben egyre sápadtabb. Ettől féltem. Ha legalább most figyelne rám Romy, akkor talán könnyebb lenne mindezt egyszerre kezelni. Vagyis lehet inkább jobb lett volna ha nem hallja mindezt? Lockjaw közben eltűnik, Crystal pedig rám sandít. Mintha nem ismerné a kutyáját. De végül csak bólintottam, ahelyett azonban hogy elindultam volna fel az emeletre, én is a konyhába igyekeztem. Arrownak volt egypár jutalomfalatja, de mind közül tudtam azt is, hogy a Hold-béli kutya mit szeret. Most meglátjuk hasonlítanak-e egymásra.
Egy mély lélegzetet veszek, és próbálom visszanyerni az irányítást a helyzet fölött, de érzem, hogy a feszültség kezd eluralkodni rajtam. Le kell foglalnom a gondolataimat és oldani a szorító érzésből. Végtére is én kezdtem. De én magam sem gondoltam, hogy tényleg Crystal fog betoppanni azon az ajtón a kutya után. Kis keresés után megtaláltam azt a jutalomfalatos zacskót, amit talán Arrow nem szívlelt annyira, de amint kinyitottam Lockjaw menten ide teleportálta magát.
- Tessék, visszahoztam a kutyád. Itt is egy bélpoklos. - azzal dobtam is neki pár falatot, de hogy kicsit visszavegyem az irányítást, nekiláttam a kávéhoz való dolgok kipakolásával.
- Te akkor voltaképp csak néha jársz a Földön itt? Semmi célod, feladatod nincs? - érdeklődtem kicsit átlagosabb információról ahelyett, hogy megismételtem volna a korábbiakat. Megértem, hogy nem ismerte, ki akarna egy ekkora tulkot ismerni?
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Re: Finders Keepers

Crystalia Amaquelin Szer. Szept. 04, 2024 12:53 pm
• doing good for good reasons •


Finders Keepers

ቦ ዎኟቿሤ ድኟዖ ዃኟ. ሤኟኖ'ዎ ዥሏኖዎ ዎኟ ሖኲሏሽ ሖዖዎ ድኟዖ ሏቿኲራሏሤድ ቶኖኟዥ. - I told you so. Don't want to brag but you already know.


Ideát nem ismerem engem. Kicsit meglepődöm a fiú kijelentésén és a lányt is kíváncsian nézem, miután mindenfélével, amivel lehetséges volt bebizonyítottam neki, hogy Lockjaw egyik gazdája én vagyok.
Lelkesen bólintok amikor a lány azt mondja, hogy Lockjaw milyen aranyos, igen, ebben a formájában az és a nagyban is, mert akkor óriási szőrpamacs, aki meg is véd, ha bajban vagy, de elvisz a bajtól, ha a biztonságod az első. Ezt persze nem mondhattam ki hangosan. Tisztázva, hogy ki hová tartozik és milyen kapcsolat van közöttük és mi tényleg nem ismerjük egymást, kicsit kíváncsian nézek rájuk. Lockjaw vajon miért választotta őket.
- Technopata vagy, oh ez megmagyarázza, hogy miért történt veled az, ami. Bizonyára furcsa lehetett a számodra a tilan, ijesztő. ዎራምቌኖኟኞሏዎሏ. – ismétlem el a saját nyelvemen is a technopatát, hogy legalább, ha mást nem a hangzásából kiérezhesse nem egy átkot mondtam éppen rájuk, hanem tanulok.
- Másik verzióm, másik univerzumból? – meghökkenek ezen és bár szívesen megkérdezném tőle, hogy ugyan melyiket, nem teszem fel a kérdést. A meglepődött lányra pillantok, aki hasonló kérdéssel bombáz engem, mint Niel Topsfield. Ennyire szeretik a Sailor Moont a földiek? Persze ezt a kérdésemet nem tettem fel hangosan, eldöntöttem magamban, hogy igen. Legalábbis azok biztosan, akik előtt nem tudom eltitkolni, hogy honnan származom.
- Igen, onnan származom, de ez titok. Ti emberek úgy hiszitek, hogy ott nem él senki és semmi, maradjon is így. – nézek a lányra, hogy ne kezdje el híresztelni mindenkinek ezt. – Lockjaw az én teleportáló kutyatársam, vele megyek mindenhová. – adom a lány tudtára a módszerem, ha a fiú tud erről és a másvilágiaink és ugyanarra képesek, mint mi akkor felesleges titkolnom.
- Persze, hogy ismerem Niel Topsfieldet, ha a ti barátotokat is így hívják. – bólogattam végül és örültem is ennek, hogy nem arról beszélünk én honnan származom.
- Mit mondtál? – fordulok a fiú felé nagy hirtelen, a mondandója elejével nem is volt gond, felfogtam, de az utolsó részek teljesen idegessé tettek.
Pietro nevű férj, akitől kislányunk van!
- Nem. Nem. Nem. Ilyenről hallani sem akarok. Biztos vagyok abban, hogy az az énem látott valamit abban a Pietroban, de nekem sem lányom nem lesz, sem pedig Pietro nevű férjem, mert még nem találkoztam ilyen nevezetű fiúval és nem is szeretnék. – nagy volt az ellenszenv bennem ezt illetően, mármint ami házasággal kapcsolatos, mert eszembe jutott a jóslat, ami miatt nem állt szándékomban most még hazamenni.
- Oh én nem akarok… zavarni. – teszem hozzá gyorsan, de látva Lockjaw kérlelő boci szemeit és gyors eltűnését a semmibe. – Azt hiszem erről nem én döntök. Látni akarja Nielt. Nincs itthon igaz? – teszem fel a kérdést, valószínűleg akkor most ő is itt ácsingózna az ajtóban a többiek mellett.
Aztán beljebb lépek, kíváncsian nézek a lányra, hogy mi is lehet az a kávé, amire neki szüksége van.
- Kérhetek. – válaszolom nagyon illedelmesen és bizonytalanul, egyre beljebb kerülve a házukba. A tekintetemmel Lockjawot keresem, hogy hová is tűnhetett el, de a nappaliban nem láttam. Csodálatos. Biztos bevackolta magát Niel holmija közé és minden figurát szétrág, amit nem szeret vagy szerinte nem illik Nielhez.
- Megkérhetlek rá, hogy visszahozd Lockjawot? Valaki szobájába teleportálhatta magát vagy valami zugba, ahol nem találnék rá egyhamar. – pillantok a fiúra kérlelően. Nem akarok kutató expedíciót rendezni a házukban, az ilyen illetlenség.




_________________



People are Strange, when you’re a stranger.

Re: Finders Keepers

Rosemarie Morozov Vas. Aug. 25, 2024 12:24 am
• doing bad for good reasons •
„You ain't nothin' but a hound dog...”

To: Kaine & Crystal

Jegyet váltottam egy érzelmi vasútra, amin nem akartam részt venni. Az első megálló Csodapók által boncolgatott különleges képességek, származás, lehetséges tettek, amiket Archerhez (Kaine bármennyire is akarja, akkor sem Lockjaw) tulajdonított. Emiatt úgy éreztem magamat, mint egy várát védő uralkodó, akihez bármilyen szót intéznek támadás és ellenállást kell tanúsítanom hozzá.
– Ha ennyire ragaszkodik a gazdájához, miért nem teleportált még vissza hozzá? – tettem fel a nyilvánvaló kérdést. Már ha valóban képes rá a kutyus. – Szerintem már rég megtette volna, ha menni akar. Lehet, hogy… lehet, hogy történt valami a gazdájával! Tehát mit kell tennünk? – költői kérdés volt, amire nem vártam Csodapóktól választ. Tippjeim szerint valószínűleg ellenállást kapnék tőle. – Befogadnunk! Nem hagyhatjuk sorsára szegény párát – bizonygattam továbbra is, hogy Archer (hahó, Csodapók, még mindig nem Lockjaw) egy gazdátlan, étlen-szomjan szenvedő jószág, akinek leginkább egy meleg otthonra van szüksége.
Aztán jött a feketeleves, ami majdnem kipottyantott a hullámvasúton száguldozó kocsiból. Most éppen imbolygó tengerre kerültem, ahova a csodaszép szőke hercegnő lökött a várbéli trónomról. Csak azért nem süllyedtem el totálisan, mert Csodapók kijelentette ideát nem ismeri, plusz a szőkeség sem igazán úgy festett, mint aki valaha találkozott már vele. Bár nem éppen éreztem kényelmesen magamat a rám telepedő gondolatoktól: oké, odaát ismeri, na de mennyire volt mély az a barátság, hogy ennyi minden tud róla? Biztos nem egyszerű ismeretségről van szó.
– N-nem a barátom, csak lakótársak vagyunk – nyögtem ki pironkodva, amiért fejemben totálisan elmosódott a barátság határvonala. Bár lehet félreértésekben kellett volna ringatnom, mielőtt ideát is szemet vetnének egymásra. Lakótársként tudom, hogy nem kéne foglalkoznom Csodapók szívügyével, de úgy éreztem a lelkem nem hozna le még egy szőke bombázót. Különösen akkor nem, ha Kaine kötne mélyebb ismeretséget, több mint barátságot, barátságot extrákkal.
Nehezen szakadtam el a féltékenységgel teletűzdelt gondolatoktól. Már csak azért is, mert Kainet és a szőkeséget elnézve annyira tökéletesek lennének együtt.
Ócska, keserű próbálkozásnak tűnt Archerről (nem akarom Lockjawnak híhíhívni) feltett kérdéseim. Az állatkereskedő létét lehúzhattam a klotyón, mert a szőke bombázó tudott válaszolni mindenre. Persze az eltűnése még lehetett volna mese habbal. De a kutyafáját (bocsi Arrow és Archer, nem a tiétek) képei is volt róla!
Újabb mérföldkőhöz érkezett a hullámvasút, méghozzá a kegyetlen és rideg valósághoz. A tényhez, hogy itt bizony kétséges, hogy egy újabb kutyussal gyarapodik a kis csapatunk. A tömény ellenállásomat cirógatta az elérzékenyülés.
– Istenem, de aranyos – bukott ki belőlem meghatódva. Hát, hogy futkorászik, vidáman, lelkesen, miközben büszkén azt a Loki figurát cibálja és mindenekfelett annyira boldog volt. – Arrow a pókemberes dolgokat szereti – reagáltam megértőn. – Egyszer el is lopta Freddy párnáját – tettem hozzá, mintha érthetné egyáltalán kiről beszélek. A gyöngém, a cukis állatos videó totál leépítette minden ellenérzésemet. Révén aki a kutyákat szereti az rossz ember nem lehet!
A nyomkövető megvizsgálása kósza reménysugárral ért fel, ami szinte azonnal kialudt. Úgy elvesztettem a kapcsolatot a világgal néhány másodpercre, hogy majdnem felfordultam. Ha Csodapók nem tart meg, valószínűleg már rég kiterültem volna a földön, mint egy haldokló béka.
A Holdról származásról azt hittem, hogy lehetetlen, de lám csak, Csodapóknak kegyetlenül igaza volt (be nem ismerném, de a legtöbbször így volt) és a szőkeség valóban egy UFO. Legalábbis a visszakérdezése egyértelműen ez bizonygatta. Vagy ez egy kegyetlen prank. De ha az utóbbi, akkor abba lehet hagyni, mert nagyon nem élvezem!
Az őszinteség hulláma letaglózott, meghökkenve sandítottam fel Csodapókra.
– Juj, ne hallgass rá, nem vagyok az! – kétségbeesetten járattam tekintetemet Kaine és a Crystal között. Előbbitől azt kérdezték a szemeim: „Meg vagy húzatva?”, utóbbinak pedig azt üzenték: „Ne higgy neki, csak viccel!”.
– Na jó, egy picit értek a gépek nyelvén. Vagyis többnyire. Nem beszélem minden dialektusukat. Elboldogulok vele – feleltem felélénkülve, ha már koncként ki lett dobva a skill szettem. A Holdról való beutazás ténye továbbra is túl hihetetlen, túl kézelfoghatatlan volt számomra. A Földre érkező istenségek és idegen világokból támadóan fellépő alienek után egyáltalán nem kéne csodálkoznom ezen. De könyörgőm, a gimiben azt sulykolták belém, hogy NINCS élet a Holdon.
– De akkor most tényleg a Holdról származol? – bukott ki belőlem a szőkeséghez fordulva. – Pont úgy, mint Sailor Moon! – mutattam rá lenyűgözött csodálkozással. – És hogy utazol ide-oda a két planéta között?
Archer, vagyis sajnos Lockjaw időközben lootolt valahonnan egy figurát, nagyon gyanúsan Ugróegér gyűjteményéből származhatott a zsákmánya. Arrow is a semmiből volt képes előkeríteni ilyen-olyan rágcsálni valót, mintha szuperereje lenne. Csodapók balpár cipellőihez sem értem, hogy a csudába fér hozzá, amikor mindig rendesen el van pakolva.
– No para. Beszélek majd a tulajával, majd veszünk neki másikat – legyintettem. – Mindegyik kutyusnak megvan a gyengepontja. Próbáltad már esetleg beszélni kutyakiképzővel vagy viselkedésterapeutával? Én velük konzultáltam, és most például arra próbálom rászoktatni Arrowt, hogy ne megrágja, hanem a helyükre vigye a cipőket – vetettem fel jó tanácsként, mint egyik kutyatartó a másiknak, mialatt saját kis társam felé gesztikuláltam. Éppen bele volt szerelmesedve Csodapókba. Nem reklámoztam, hogy egyelőre nem jártam sikerrel.
– Várj csak! Ismered Ugró… izé, Nielt? Ezért tőle orozta el a figurát? – döbbenten bukott ki belőlem a kérdés.
Már majdnem megsértődtem. Ugróegér nem is dicsekedett vele, hogy valóságos Holdtündérekkel pacsizik szabadidejében. Mármint más barátra nem tudtam gondolni ennél a pontnál. Én először láttam Archert, argh, annyira nem áll rá a szám… szóval Lockjawt. A figura alapján pedig ki mást ismerhetne? Feltéve, ha Csodapók ismeretsége nem is oda, hanem sokkal inkább idevalósi. De miért hazudna pont erről? Mégis csak tudnom kéne valamit a kapcsolatukról?
Az érzelmi járat kisodródott a sínekről és egyenesen belecsapódott a falba. Legalábbis így éreztem a súly alapján, ami átjárt Pietro emlegetésétől. Még ha az egy másvilágbéli Pietro is volt, kinek köze volt az előttünk állóhoz. Aki felesége volt Pietronak. Akinek lánya volt Pietroval…
Aztán eszembe jutott, hogy én sem a helyi illetékes Pietrot ismertem, hanem egy átutazót. Aki ki tudja mennyi igazat mondott a múltbéli kapcsolatairól.
– Nem akarunk bent leülni? – fogalmaztam meg nehézkesen a kérdést. Sápadtan vizslatva a többiekre. Invitálóan arrébb léptem az ajtóból, hogy Crystal is bejöhessen. – Nem tudom Ti, hogy vagytok vele, de nekem szükségem van egy kávéra – jó sok vodkával bélelve. És mindenekfelett letenni az ülepemet, mielőtt tényleg fejre állok a sokktól.
   

HIGH-TECH CODE SORCERER



   

   
   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Crystalia Amaquelin a Nap Hősének tart

Re: Finders Keepers

Kaine Parker Csüt. Aug. 01, 2024 11:01 am
• doing bad for good reasons •

Crystal & Romy

Romy makacssága Guinnes rekordok könyvébe is bekerülhetne, mert annyira ragaszkodott ehhez a kutyához. Márpedig ha ő ilyen jól tápláltan került elő, akkor a gazdája is itt lehetett a közelben. Nem tudtam mire számítsak esetleg tőle, azt tudtam, hogy előbb még volt kit meggyőznöm arról, hogy nem adoptálunk egy gazdás kutyát, főleg nem olyat aki egy másik népnek fontos. Elgondolkodtatott, hogy is hozzam fel a dolgot, de végül inkább ezt a részét elengedtem. Azt hiszem az is épp elég információ, amit készülök megosztani vele.
- Ez a kutya teleportál és intelligens. Úgy értem intelligensebb a többi kutyánál, önálló akarata van és ragaszkodik a gazdájához, aki a Holdon él vele. Bizonyára valami dolga van itt a környéken vagy Lockjaw elszökött. - ha szeretné, akkor egy teljes arzenállal felsorakoztatok információkat, de ebben a pillanatban hallottam, hogy társaságunk akad és egyre csak közelebb jön míg nem ajtót nyitottunk neki.
- Ideát nem ismerem őt. - de gondolatban megköszöntem neki, hogy alátámasztotta az eddig mondottakat. Talán Romy is nyugodtabb szívvel engedi az útjára és nem kesereg érte. De elképzelni egy dolog, kivitelezni meg egy másik. A sor bizonygatásra tett próbálkozást már-már csak időhúzásnek éreztem. Örülnék neki, ha ez a nő inkább házon kívül lenne a kutyájával, nem tudhatom itt vannak-e ellenségei. De odaát okkal maradt a Holdon, Pietro összeszedett pár rosszakarót nekik.
Lockjaw azonban bizalmat szavazott nekem, amíg ők ketten diskuráltak arról az óraszerű szerkezetről. A blöki nedves orrával igyekezett a tenyeremet bökdösni, Arrow pedig féltékenyen tekergett körülöttem. Az egész furcsa helyzetből az zökkentett ki, hogy kapcsoltam Romynak elkelne a help. Igazából készülhettem volna eredendően is erre a manőverre ismerve a skilljeit, de még így is elkaptam mielőtt földet érne és visszatámogattam a két lábára.
- Technopata. - válaszoltam Crystal kérdésére egyszerűen. Neki nem kell emberfeletti erőkről hallgatnom, hiszen ő maga sem ember. Egészen addig hallgattam tovább a csevegést, amíg Crystal megint olyan kérdést tett fel, amire jobbnak láttam inkább magam válaszolni. Minél előbb tiszta vizet öntök a pohárba, annál jobb.
- Én mondtam neki. Ismerlek egy ideje, vagyis nem tégged, hanem egy másik verziódat egy másik univerzumból. - jobbnak láttam alátámasztani a mondandóm még mielőtt furcsán méregetni kezdene.
Fel sem tűnt, hogy Lockjaw felteleportálta magát az emeletre vagy ha igen is, olyan gyorsan kerített magának egy figurát, hogy reagálni nem lett volna időm. Most úgy örülnék, ha nem kellene ennyi mindenkire figyelnem, de Arrow legalább most le sem akad a lábamhoz dörgölőzésről. Egy pont pipa.
- Szerintem az is Nielé. Biztos érezte rajta a szagát... A kutyád... mármint a másik Lockjaw nagy tolvaj volt, tőlem is ellopott egy felszerelést, aminek a nyomára nagy nehezen találtam meg nálatok. Vagyis nem nálatok. Ott találkoztam a másik éneddel, Pietroval meg a... lányotokkal. De ha jól sejtem se férjed nincs se gyereked. Meg talán túlságosan ellenségeid sem.
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Crystalia Amaquelin a Nap Hősének tart

Re: Finders Keepers

Crystalia Amaquelin Kedd Jún. 04, 2024 2:02 am
• doing good for good reasons •


Finders Keepers

ቦ ዎኟቿሤ ድኟዖ ዃኟ. ሤኟኖ'ዎ ዥሏኖዎ ዎኟ ሖኲሏሽ ሖዖዎ ድኟዖ ሏቿኲራሏሤድ ቶኖኟዥ. - I told you so. Don't want to brag but you already know.


Kíváncsi tekintettel pillantottam a vöröshajú lányra, láttam az arcán, hogy kételkedett a kutya nevében, de nem én adtam neki, bármennyire is illik Lockjawhoz ez a név, vagy sem. Ha rajtam múlna, de sajnos nem rajtam múlt, így a kutya neve is az, ami. Már hozzánőtt, erre hallgat a leginkább.
- Igen, Lockjaw. – ismétlem meg vidáman bólogatva, hogy valóban sikerült egy nyelvet beszélni vele és megtalálni a közös hangot, ám amikor a krikszkrakszokat is szóba hozza hirtelen elkomolyodom, mert valaki a nevemen szólít.
Ez kizökkent annyira, hogy csak az a néhány szó térít magához, hogy adoptálás és Archer. De rengeteg bizonytalanságot szül a fejemben, mert én ugyan nem találkoztam ezzel a fiúval személyesen sohasem, mégis tudja a nevem. Vajon gondolatolvasó? Bár akkor miért kérdezi meg a másik lány, hogy ismerjük-e egymást? Talán nincs tisztában a fiú képességével?
- Én nem találkoztam még a barátoddal. – ez most nagyon kínos, de ez az igazság, hiába tűnik az ellenkezője.
- Nem messze a Bayville sugárúton voltunk, a part fele sétáltunk volna, de ő eltűnt a szemem elől. – szó szerint, úgy, hogy csak na és nem tudtam megmagyarázni, hogy miért. Itt nem volt ismerős egyik lakó sem, hogy Lockjaw hirtelen látni akarja őket, mert kiszagolta a nemrégiben megismert barátainkat. Sem a vöröshajú lány, sem a magas barnahajú fiú, nem tűntek nekem ismerősnek.
A keresztkérdésektől csak még jobban összezavarodtam. Mi az a kiskönyv? Itt olvasni tanítják a kutyákat? Lockjawnak is muszáj lesz felzárkóznia akkor.
- Tényleg szeretnél cuki képeket látni róla? Amióta rájöttem, hogy mivel vehetem őt rá a kamerába figyeljen, annyira jók lettek! – lelkesedem és olyan szívesen veszem elő az eszközt, amit Grimm úrtól kaptam, hogy csak na. Videót mutatok nekik arról, ahogy Lockjawhoz beszélek, természetesen az anyanyelvemen, amiből ők semmit sem értenek, de az látszik, hogy a kutya csahol és körbe futkorássza a szobám az ő mini termetével és hozza a Loki figurát, akinek jól megrágta a kezét már. Megszerette azt, amit Nielnél látott, kénytelen voltam beszerezni neki hasonlót.
- A kutyámnak furcsa ízlése van, játékok terén. – jegyzem meg kissé szórakozottan. Majd az álkarórámat is megmutatom neki, de még nem nyomok meg rajta semmiféle gombot, hogy a kijelző része is látható legyen. Ha Niel dobott egy hátast tőle, nem akarom, hogy hasonló történjen más idegenekkel is.
Kicsit meglepődőm azon amikor a lány megérinti ugyan a nyomkövetőt, de beleszédül és rosszul lesz tőle.
- Mi történt vele? – kérdezem a fiút, miközben visszaveszem a lánytól az eszközömet.
- Nem tudom mit láthattál. – válaszolok a lány kérdésére és meglepően kikerekedik a szemem, amikor azt kérdezi tőlem, hogy a Holdról jöttem-e. – Te ezt honnan tudod? – honnan tudhatja tényleg. Próbálom felfogni, hogy képesek kitalálni ilyesmit, nem elég, hogy a nevemet is tudják, még azt is, hogy a Holdról jöttem. Lockjaw pedig tudtommal nem beszél hozzájuk, nem tud ilyen információkat elárulni rólunk. Hacsak nem tényleg gondolatolvasó az egyikük, vagy mindkettőjük. Gyanússá válnak a szememben, egészen addig, amig Lockjaw ki nem csúszott a kis testével hozzám és rá nem tette a mancsait a lábamra. Volt valami a szájában. Újabb hős figura, csak most egy szőke hajú alak volt, pöröjjel, valószínűleg Thor. Amíg nem figyeltek rá, lehet be teleportálta magát az egyikük szobájába és elhozta magának. Csodálatraméltó.
- Én sajnálom. – megpróbáltam elkérni Lockjawtól a szőke pöröjös figurát, de nem akarta ideadni. - Nem történt semmi, ha megérzi a barátait a közelben, akkor nem tudok parancsolni neki és ez történik. – nyugtatom meg a lányt, hogy nem történt semmi baj. – De a figurát nem tudom visszaadni, legútóbb akkor volt ilyen, amikor egy Niel nevű fiúval találkoztunk. Tudjátok neki is voltak ilyen furcsa figurái és Lockjaw ha meglátja ezeket akkor előtőr belőle a kis ördögfióka, csak rágná őket, pedig többször is elmondtam neki, hogy nem szabad. – panaszkodom, egy kicsit jól esik. – Nagyon kedves volt tőled, hogy elhoztad őt magaddal, Lockjaw mindig éhes, bármennyit eszik is. – ez jellemző rá, hogy másoktól kunyerál és mint aki érti is, miről van szó ártatlanul felpillantott ránk.
- Nem okozott nektek semmiféle kárt, ugye? – kíváncsiskodom. Valójában az érdekel, hogy látták-e elteleportálni vagy sem.





_________________



People are Strange, when you’re a stranger.

Re: Finders Keepers

Rosemarie Morozov Hétf. Május 27, 2024 10:10 pm
• doing bad for good reasons •
„You ain't nothin' but a hound dog...”

To: Kaine & Crystal

Értetlenül vizslattam Kainere, amikor valamiféle villát keresett szegény Archeren (mert akkor sem Lockjaw), majd azt állította, hogy… honnan jött?!
– Minden kutyus érti, ha hozzá beszélnek. Még Arrow is! Nagyon okosak, csak Arrow szeret úgy tenni, mint aki nem érti – hívtam fel erre Csodapók figyelmét. Mondjuk, ha nem oroszul szóltak hozzá, akkor a nyelvi akadályok miatt ez többször igaz volt. – És még hogy a Holdról jött volna… – ráztam meg a fejemet. – Mindjárt Lajka leszármazottja. Ne mondj butaságokat Kaine! Nem számít honnét jött, tőlem aztán a Plutoról is érkezhetett volna, akkor is adoptálnám! Magára volt hagyva a parkban, már éhezett, egy-két szóból felfalta a jutalomfalatokat, amik nálam voltak. Nem fordíthatok hátat egy bajba jutott kutyának! – tartottam ki Archer mellett (mert nem fogom Lockjawnak hívni).
– Tőlem jöhet a gazdája! Majd jól ráolvasom, hogy mennyire felelőtlen háziállattartó!! – dobbantottam jobb lábammal.
A csengőszó hallattán viszont komolyan reméltem, hogy nem a gazdival lesz dolgunk, mert még nem készültem fel a szöveggel, amit mondani szándékoznék neki.
Az idegen hölgy könnyen vette minden lekoppintó szövegemet, majd szembesültem a kínos ténnyel, hogy pont egy kutyát keres, mikor találtam egyet. Egy kutyát, aki pont olyan magas, mint Archer, pont olyan színű, mint Archer bundája és pont van egy villa alakú jegy a szemei között, mint Archernek. Ráadásul egy nyomkövetője is akadt, ami pontosan Archerre mutatott.
Akit ezek szerint tényleg Lockjawnak hívnak?
A felismeréstől szép lassan elsápadtam.
Vállaim beestek, ahogy szétpukkadt az elképzelt jövőkép, ahol ismét két aranyos kutyus van az életemben.
– Szóval Lockjaw? – fordítottam fejemet az emlegetett négylábú felé, ki lelkesen csóválta farkincáját. – Nos… Találtam egy ilyen kutyust, valóban – pillantottam le az emlegetettre, akire kiválóan ráillett a leírás. – De a nyakörvén csupán krikszkrakszok voltak – még mielőtt mondhattam volna, hogy ennél azért több bizonyíték kéne… Csodapók máris nevén szólította a jövevényt, akinek odatulajdonította a kutyát.
– Most csak azért csinálod, mert nem akarod, hogy adoptáljam Archert? – fojtott hangon, enyhe sértettséggel kérdeztem Kainet a valós szándékról. (Mert nem lehet ez a cuki kutyus valóban Lockjaw… ugye?)
– T-ti ismeritek egymást? – homlokomat ráncolva járattam tekintetem közöttük. Gyomrom görcsbe rándult, ahogy alaposabban megfigyeltem a Crystalnak szólított nőt. Szőke volt, kék szemű, gyönyörűen ívelt szemöldökkel, porcelán bőrrel és a karcsúsága irigylésre méltó volt. Tuti, hogy a magasszárú csizma is jól áll a hosszú lábain…
– Bocsi, de mielőtt kiadnám a kutyust, szeretném, ha elmondanád, hogy hol vesztetted el? – köszörültem meg a torkomat, mielőtt szemtanúja lennék valamiféle drámai viszontlátásnak. Mégis honnét ismerhetik egymást?! – Tudsz mutatni róla fotókat, amivel bizonyítani tudod, hogy valóban a tiéd? Nálad van a kiskönyve? Megnézhetem azt a nyomkövető kütyüt közelebbről? – nyújtottam felé a mancsomat. Én személy szerint nem terveztem könnyen adni magamat. Az is lehet, hogy kamu, amiket összehord és valójában állatkereskedő. Nem lehettünk ennyire felelőtlenek! Meg… nem akartam lemondani Archerről, már úgy beleéltem magamat.
Ahogy átvettem a szerkezetet egy hétköznapi navigációs rendszerre készültem, a valóság viszont ennél kegyetlenebbül csapott arcon. Furcsa írásjelek lebegtek előttem, olyan kódnyelv darabkái, amivel korábban sosem találkoztam. Leginkább olyan érzés volt, mintha kínai írásjeleket látnék körözni magam körül. Az idegen technológia súlyosan nehezedett rám, úgy éreztem magam, mintha túlhevülnék a furcsa adatmennyiségtől, majd szédelegni kezdtem alatta.
Ekkor szakadt meg a kapcsolatom a szerkezettel és szembesültem a ténnyel, hogy a valóságban is szédelegtem és készültem felfordulni. Kaine karja után kaptam, mielőtt a padlónak ütköztem volna. Lassan pislogtam párat. A testem lángolt és fél percig még mindig a furcsa írásjeleket láttam magam előtt. Remegő kezekkel nyújtottam vissza az eszközt a nőnek, mely korábban csak úgy beszippantott magába.  
– Szent ég mi volt ez? – kérdeztem vissza, ahogy kezdtem visszacsatlakozni a valóságba. – Mégis honnan jöttél, a Holdról? – ugrott be Csodapókkal tett korábbi szóváltásomból az első térség. Habár kérdésemet nem gondoltam komolyan. Azt hiszem.
Archer, vagyis Lockjaw rámutató magatartást kezdett mutatni arra, hogy valóban a gazdájáról van szó. Elkámpicsorodva vettem tudomásul, hogy én bizony nem találtam egy elveszett jószágot, hanem elloptam valakinek a kisbajtársát.
– Ne haragudj, hogy elloptam a kutyádat. Azt hittem, hogy kidobták, nem láttam, hogy keresné bárki is, éhes is volt. Csak nem volt szívem otthagyni a parkban. Kérlek, ne perelj be! – vallottam tetteimről, remélve, hogy a jószándékom enyhítő körülmény lesz.
   

HIGH-TECH CODE SORCERER



   

   
   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Crystalia Amaquelin a Nap Hősének tart

Re: Finders Keepers

Kaine Parker Kedd Május 14, 2024 8:36 pm
• doing bad for good reasons •

Crystal & Romy

Néha ki kellett takarítani a kocsit is, nem csak a ház részeit. Már ha ilyen kocsit kerítettem, akkor nem a rendszámtábla cseréje volt az egyetlen dolgom vele. Akkor már az utolsó négyzetcentijét is ki akartam takarítani, pedig nem voltam egy nagy kocsibolond. Az Laze volt, de mégis most vicces volt villogni neki ezzel a darabbal. Persze könnyen jött, könnyen is mehet még. Mindenesetre Bayville-ben senki sem kereste. Arra azonban nem számítottam, hogy majd egy kiadós rendberakás után egyből kutyaszőrös leszek. Amióta Arrow-val sok időt töltöttem el, valahogy kipécézett magának és előszeretettel sündörgött körbe minden egyes nem együtt sétáltatás után. Inkább túrtam a blöki bundájába, miközben figyeltem Romyt. Nem értettem hirtelen min akadt ki, én csak az igazat mondtam. Még mindig méregettem az ebet, hátha esetleg benézném, de nem, egyértelműen Lockjaw kinézete volt.
- Mutasd a villádat. - figyeltem az ebet, én tudtam, hogy érti, amit mondok neki, még ha ez így elég furán hangzott is. Értettem én nagyon is, hogy Romy hogyan hozhatta el, akármilyen szépen is körítette a dolgot. Nem volt szükségünk egy teleportálós kutyára.
- Érti ő, amit mondok neki hidd el. Ez a kutya a Holdról jött és nagyon tudja adni az ártatlant. - nem kellett a szomszédba mennem, ha arról volt szó, hogy bizonyítanom kell az igazam. Még akkor sem, ha Romy szavával szemben volt. Fel is szisszentem, amikor ennyire ragaszkodott az Archerhez. De hát nem is az a neve. Meg kellene keresnünk a gazdáit, mert aztán ki tudja hová megy tovább és miféle bajba keveredik. Most is csak úgy hazajött vele és ez egyáltalán nem volt normális.
- Romy, hidd el, hogy ezért a kutyáért be fog toppanni a gazdája és nem biztos, hogy örülni fogsz neki. - én is tudtam kötni az ebet a karóhoz, de ebben a pillanatban az ajtó felé sandítottam. Későn hallottam meg a lépteket, de még korán figyeltem fel mielőtt jelét adta volna, hogy megérkezett. Romy kérdésére csak megcsóváltam a fejem, ő pedig mintha valami vésztervvel állt volna elő ezzel a porszívózós ötlettel. Én azonban megismertem a hölgyikét. Már odaát is elég fura volt, hát itt miért ne lenne?
- Crystal. - csak ennyit tudtam eldünnyögni, mert aztán inkább hátra léptem, hátha a következő pillanatban belibbenne az ura is. Vagyis... nem, az teljességgel kizárt dolog, mert ebben a világban Pietro halottnak számított. Kétszeresen is.
- Itt a kutyád. - hozzá is tettem a megjegyzéshez, mielőtt még Romy rá csapná az ajtót azzal a szándékkal, hogy de ő hozta haza a kutyát és biztosan nem az illetőé.
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Crystalia Amaquelin a Nap Hősének tart

Re: Finders Keepers

Crystalia Amaquelin Vas. Márc. 17, 2024 3:28 am
• doing good for good reasons •


Finders Keepers

ቦ ዎኟቿሤ ድኟዖ ዃኟ. ሤኟኖ'ዎ ዥሏኖዎ ዎኟ ሖኲሏሽ ሖዖዎ ድኟዖ ሏቿኲራሏሤድ ቶኖኟዥ. - I told you so. Don't want to brag but you already know.


Lockjaw-wal sétáltunk, először csak meg akartam ismerni a helyet, ahol élek, de egy másik pillanatban már nem New York egyik utcáját jártuk, hanem egy számomra ismeretlenét. Lockjaw gondolt egyet és úgy döntött, hogy helyet változtatunk. Nem volt ezzel semmi baj, hozzászoktam, hogyha úgy érzi akkor elhúz a nagyvárostól és kiköt velem valahol a Hold háta mögötti helyen is, sőt még azon túl.
- Hová hoztál Lockjaw?– kérdeztem megsimogatva az állacskáját, de nem válaszolt szavakkal. Hogy is válaszolhatott volna? Letettem őt. Tudom ilyenkor mi következett, úgy előre szaladt, hogy csak na! Előttem kergetőzött egy darabig, egy nagy sárga pillangót akart levadászni. Inkább azt, mint egy kreet, abból nagyobb bajok származnának, de így… Szerencsére a pillangó most túlszárnyalja Lockjaw magasságát és úgy elrepül, mint ahogy ő fog eltűnni a szemeim elől. Mert eltűnik. Egyszer csak még előttem sétált és utána puff elteleportálta magát valahová. Ha szerencsém van, akkor nem messzire. Ám amíg én égre földre kerestem a kütyüm nélkül és hiába szólítgattam őt, vettem elő a kedvenc földi rágcsáját rám se hederített.
Na itt ennél a pontnál éreztem úgy, hogy muszáj a hátizsákomba vágnom a kutyakaját és kideríteni hová szökött el a kis rosszaságom. A holografikus kijelző szépen jelezte is, ahogy ő szépen halad, majd megáll egy helyen. Nekem nem volt más dolgom, mint kockáztatni és fentről a magasból megkeresni Lockjaw pontos helyét. Úgy gondoltam van annyira kihalt a hely, hogy ne azt figyeljék valami szokatlan repül odafent az égen.
Így történt meg az is, hogy elértem Lockjaw tartózkodási helyéhez és szépen leszálltam az ajtó elé és kikapcsoltam a karórának tűnő eszközt. Becsengettem. Szerencsére azt már sikerült megtanulni, hogy az a pötty az ajtón az azért van, mert így kérek engedélyt a belépésre. Egyfajta ajtónyitó cucc, mint ami nálunk van, csak nálunk kinyílik magától, nem kell megvárni, hogy valaki odabentről beengedjen, ha van bent valaki egyáltalán.
Épp le akartam volna ellenőrizni, hogy vajon nyitva van-e az ajtó, amikor egy vöröshajú lány kukucskált ki az ajtón résnyire. A köszönését először egy hasonló szép napottal akartam viszonozni viszont olyasmit mondott, amin egy pillanatra elgondolkodtam. Az otthoni szavaink jutottak az eszembe, de gyorsan magamhoz tértem.
- Szép napot! Nem árulok porszívót, nem szoktam politizálni, hogy ateisták vagy sem, az sem rám tartozik. Én a kiskutyámért jöttem. Körülbelül ekkora, rövid szőrű barna bulldog egy különleges kétágú jeggyel a szemei között. Elszaladt tőlem és ide vezettek a nyomai. – szó szerint, csak azt nem fogom megmutatni neki, hogy a kütyün, miként toporog a kis jószág most odabent. Lehet megijedne. – Lockjawnak hívják, rajta van a nyakörvén. – mosolygok kedvesen, de aztán rájövök, hogy azokat a betűket ők, ha nagyon megerőltetik magukat sem fogják tudni elolvasni a ቿኟምቶቭሏዥ nevet.




_________________



People are Strange, when you’re a stranger.

Re: Finders Keepers

Rosemarie Morozov Hétf. Márc. 11, 2024 8:05 pm
• doing bad for good reasons •
„You ain't nothin' but a hound dog...”

To: Kaine & Crystal

– Neeem? – enyhén felháborodottan adtam hangot határozott nem tetszésemnek. Homlokomat ráncoltam a puszta ötletre is, hogy ezt az ártatlan kiskutyát Lockjaw-nak hívjuk!
– Az előbb mondtam, hogy Archer lesz a neve. Nézz rá, hát sokkal menőbb, mint a Lockjaw! – gesztikuláltam a kutyus felé. – Nem igaz, Archer? – előbbi sértett hangszínemhez képest jóval negédesebben szóltam a négylábúhoz. Beszédem közben megvakargattam új kisbajtársunk buksiját is. Csak rá kellett nézni mennyire örül az Archernek, hát tök lelkesen csóválta a farkát!
– A parkban séta közben – számmal csücsörítve ismételtem el a választ. – Azért, mert egyedül volt hagyva. Hiába kerestem a gazdáját nem volt ott. Ellenben szegénykém farkaséhes volt, hát Arrow jutalomfalatkáját is képes lett volna megenni! Jut eszembe, adok is nekik enni – már készültem elindulni a konyha felé. Végül azért nem tettem egy tapodtat sem, mert Kaine kijelentette, hogy a családunk legújabb tagja teleportálásra hajlamos és ezért kötelező a távolságtartás. Na még mit nem!
Nem értettem, hogy Csodapók mi a csudáért állít ilyeneket szegénykéről, de egészen felháborított. Konokul nem tettem egy tapodtat sem, mint egy cövek továbbra is ott strázsáltam Archer (mert nem Lockjaw) mellett, tenyeremet a széles kobakján pihentetve.
– Archer – javítottam ki első ízben Kainet. – És mégis hogyan tudna teleportálni? Hát nézz rá, egy tök átlagos bulldog! – letérdeltem szegény, megvádolt jószág mellé és átkaroltam a nyakát. – Úgy beszélsz róla, mintha ismernéd! Tudod, hogy kié a kutyus? Elbeszélgetnék velük, hogy miért hagyták a parkban egyedül szegény párát! Hát milyen gazdi az ilyen?! Nem adnám nekik vissza, mert láthatóan nem tartják jól szegényt!! Hát nézd milyen sovány – elérzékenyülve simogattam a kutyuska oldalát.
– És nem kell féltékenynek lenned és ilyeneket mondanod róla. Továbbra is szívesen megyek veled kutyust sétáltatni, szerintem még nagyobb party lesz így, hogy többen vagyunk. Legalább nem érezném harmadik kerékként magamat, amikor Arrowal játszotok – próbáltam elhessegetni aggodalmát efelől, már ha erről szólt a fáma. – Ígérem, hogy nem fogja megrágni a cipőidet, neked semmi vizet nem fog zavarni, mellettem fog aludni, én fogom etetni – csaptam át gyerekbe, aki édesapját próbálja meggyőzni, hogy miért tartsák meg az utcán lelt jószágot.
A csengő hangjára összerezzentem és némiképp megilletődve vizslattam fel Kainere. Tök váratlanul ért, plusz a lelkes duettre sem számítottam, melybe Archer (merthogy nem Lockjaw) és Arrow belekezdett.
– Várunk valakit? – szinte tátogva tettem fel a kérdést Csodapóknak. Biztos voltam benne, hogy le tudja olvasni a számról a kérdést. Muszáj volt neki, mert a két kutyus áriáját aligha tudtam volna túlharsogni.
– Szerintem ki kéne cserélni a csengőnket, mert iszonyúan triggereli a négylábúakat – jegyeztem meg, majd várakozóan néztem Kaine felé. – Kinyitod? Vagy visszatartod ezeket a vérmes házőrzőket, hogy szétszedjék a jövevényt? – noha se Archer (szigorúan nem Lockjaw), sem pedig Arrow nem nézett ki úgy, mint akik megennék az érkezőt. Ellenben a bőrt is képesek lennének lenyalni róla! Csodapók ábrázata azonban magáért beszélt.
– Jó-jó, nyitom! Végül is én vagyok közelebb az ajtóhoz – elengedtem Archert (mert akkor sem Lockjaw), odaléptem a bejárathoz, majd annyira nyitottam csak ki, hogy mi lássuk a vendéget, de a kutyák ne tudjanak rajta kimenni.
– Szép napot! Nem vesszünk porszívót, nem érdekel minket a politika és az itt élők mind ateisták. Miben segíthetek?
   

HIGH-TECH CODE SORCERER



   

   
   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Crystalia Amaquelin a Nap Hősének tart

Re: Finders Keepers

Kaine Parker Hétf. Márc. 11, 2024 5:20 pm
• doing bad for good reasons •

Crystal & Romy

Oké, szőnyeg pipa! Ha már idekint retek hideg van és látom a saját leheletemet, akkor érje meg az imát kocsipucolás. Néha amúgy sem ártott átnézni, hogy minden jól működik benne, nekem meg jó indok volt arra, hogy frissítsem az ismereteimet. Ha tudnák mi mindent látott az a visszapillantó tükör, akkor a kocsi is sírna. Na nem ülésre borított üdítőre kell itt gondolni, csak valami teljesen másra. Nem találtam semmi fegyvert és társait, inkább csak morzsát meg sarat, töménytelen mennyiségű sarat. Meg kutyaszőrt.
Előkerült viszont Arrow egyik játéka, amit a múltkor égre-földre kerestek.
Jobban összehúzom a nyakam körül a kabátot, ahogy leteszem a földre a kézi porszívót. A gumikat ellenőriztem, az ülések tiszták, ismét érzem a kocsi "új" szagát is, amit a legutóbbi óta pár napja nem. Na ilyenkor jut eszembe az, hogy kitakarítom - na meg mikor van időm. De ilyenkor nem kellett azon kattogni, hogyan álljak neki újfent a HYDRA projektnek, ha már kissé megfeneklettünk. Néhány órával ezelőtt még a Halloween-i dekorációs égősort pakoltam fel a tető alatti részre, hogy kellően hangulatos legyen. Nekem voltaképpen mindegy is volt ez, de összességében tényleg mutatósra sikerült.
Gondolatok ezreinek súlya tódul újfent a fejembe amint a kocsin kezdem nézni még az átfésülnivalót és inkább csak sóhajtok egyet. Majd kitalálok megint valami jó ötletet, addig pedig bosszanthat nyugodt szívvel az a legjobban, hogy ki kell gányolnom a kocsit és ebben a rohadt hidegben mennyire könnyen meg is fázhatnék. Jó, nem húztam fel a cipzárt a kapucnis pulcsin, öreg hiba. De nem vagyok egy beteges fajta, felőlem pólóban is járhatnék egyet.
Miután az utolsó tükröt is letakarítom és beteszem az új illatosítót, befelé indulok. Fülemet megüti Arrow jól ismert magas, dallamosan gurgulázó hangja. Hamarosan pedig a kutya is, ahogy körbeudvarol. Már meg sem lepődök ezen, inkább megvakargatom a füle tövét, hogy üdvözöljem. Romy érkezésére már csak felsandítok, de megakad a tekintetem a kutyán.
Annyira ismerős...
Pedig biztosra vehetem, hogy nem láttam még itt. Itt... ezaz! Itt, ebben a világban. Ha más nem, akkor a fura betűk emlékeztetnek is rá, hogy miféle kutya lehet ez. El ugyan nem tudnám olvasni, de tudom mi van oda írva.
- Lockjaw. A neve Lockjaw. Hol találtad? És miért hoztad haza? - közelebb is indulok hozzájuk, mire Arrow sértüdött nyüsszentéssel adja a tudtomra, mekkora áruló vagyok.
- Lépj messzebb tőle, tud teleportálni. - ha már beljebb jött, akkor becsukom az ajtót utánuk, de első dolgom leellenőrizni a nyakörvén a bilétát, hátha van rá írva valami olvasható is.
- Hol vannak a gazdáid Lockjaw?

 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Crystalia Amaquelin a Nap Hősének tart

Finders Keepers

Rosemarie Morozov Szer. Feb. 28, 2024 10:36 pm
• doing bad for good reasons •
„You ain't nothin' but a hound dog...”

To: Kaine & Crystal

Csak egy gyors ügyintézésre vittem ki Arrow-t, mert ha nem tettem volna, akkor A.) baleset történik a renoválás alatt álló házban, B.) leHuskyrottizza a fejünket. Nem kis decibel van kiskutyám hangszálaiban, amikor követelődzik, szóval az ép ház és ép hallás mellett döntöttem!
Próbáltam meggyőzni kutyuskámat, hogy oké, megvolt a dolga, de egyébként roppant mód nincs játékidő még, tehát igyekezzünk haza. Elég nagy kihívás volt, miközben egy jókora faágat hurcolt a szájában, mint egy véreskardot. Éppen köröket futott egy diófa körül vele, én pedig jutifalival próbáltam magamhoz édesgetni, amikor egy tökre ismeretlen jószág kutyagolt oda elém a mancsomban lóbált nasi láttán.
– N-nem, nem! Neked nem szabad – húztam vissza gyorsan a kezemben tartott jutalomfalatot, hiszen a gazdik körében van egy íratlan szabály, miszerint másik kutyáját nem etetjük. Mivel ki tudja, hogy milyen allergiája van a másik négylábú bajtársának?
– Jaj, könyörgőm, ne nézz rám így! Nagyon cuki vagy, nem azért nem kaphatsz, mert nem vagy okos… – szívemet összeszorította és jól megnyomorgatta édesded Huskykék szemeivel. – Ühm, hol van a gazdid? – súlyomat egyik lábamról a másikra helyezve néztem körül. Azonban se egy gazdijelöltnek tűnő figura nem volt láthatáron, ráadásul póráz sem volt rajta. A nyakörvén is csupán furcsa krikszkraksz szöveg volt, olyan nyelven íródott, amin nemcsak meg nem szólalok, de ki sem olvasom!
Mindez egyetlen logikus magyarázatot jelentett…
– Kidobtak édesem? – simogattam meg összetörten a buksiját, majd köpve az íratlan szabályokra, odaadtam neki a falatkát.
Arrow látva, hogy más kutyussal bratyizok és ennek az idegen jószágnak adtam a kajáját (!) rögtön megtalálta engedelmes énjét. Első ízben kikövetelte a saját falatkáját, majd körbe szimatolta a jövevényt, hogy aztán elkezdjen vele bratyizni. Örültem, hogy láthatóan pozitívan reagáltak egymásra, mert nem terveztem itt hagyni szegény párát. Már javában benne voltunk az őszben, ilyenkor vigyázni kellett már a tappancsokra. Amelyik kutyus nem volt szokva a cudar időhöz, az ráadásul könnyedén megfázott. Oké, hogy volt húsi rajta, de gazdátlanul ki tudja meddig?! Nem hagyhattam magára!  
Szerencsére nem voltunk messze a háztól, így tizenöt perc séta alatt hazaértünk. Nem is értettem, hogy hajíthatott ki valaki egy ilyen tüneményt? Annyira szófogadó volt és póráz nélkül is gyönyörűen sétált. Arrow bezzeg bitang mód húzott és nem kímélt a power walkkal.
– Halihó, megjöttünk! – szóltam be a házba az itthon lévőknek, miközben leszereltem kiskutyámról a pórázt. Arrow tutulva szaladt előre, hogy még a porcicákkal is tudassa: itthon vagyunk. Bár sandítottam az udvaron álló kocsimennyiségből, hogy csak Kaine lehetett idehaza, ő pedig már az épület előtt méterekre is bizonyosan hallhatta, hogy közeledünk.
– Gyere kincsem, nem harap senki. Gyere, gyere bátran, jó helyed lesz itt – próbáltam becsalogatni a küszöbön az új kisbajtársunkat, akit határozott célom volt adoptálni. Szerencsére az én szavazatom mindig kettőt ért Arrow miatt, Lilinek sosem volt baja a kutyákkal, a többieket pedig meggyőzzük.
– Ciao, Csodapók! – köszöntöttem mikor megjelent a folyosón. – Nézd csak kit találtunk a séta közben! A neve Archer és mostantól velünk fog élni – mutattam be lelkesen az új lakót. A névadással szinte már véglegessé téve az örökbefogadást.
– Hát nézz rá! Nem aranyos? – gesztikuláltam a blökire. – Ne is válaszolj, tudom, hogy az! – ereszkedtem le Archerrel egymagasságba. – Igen, nagyon cuki vagy!! – kezdtem el gütyögésem közepette dögönyözni, amiért végre sikerült beédesgetnem az ajtón belülre.
   

HIGH-TECH CODE SORCERER



   

   
   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Crystalia Amaquelin a Nap Hősének tart

Re: Finders Keepers

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.