Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Interdimenzionális hajótöröttek

Szomb. Május 11, 2024 10:11 pm
HAJÓTÖRÖTTEK
MUSIK KLEIDUNG SHARD & TOMMY & NIGHTCRAWLER
– Örömmel segédkezem Ätherstimme! – ha nem lett volna kalapom már eleve leemelve fejem tetejéről, akkor ez a pillanat kiváló lett volna arra, hogy megtegyem. Embert utoljára Isten teremtett, szóval boldogan vettem volna részt egy hasonló folyamat halandó variációjának eléréseben.
– Viszont világosítsatok fel, ki is a szóban forgó Lucas? – tudakozódtam az ismertelen személye felől. Mielőtt átkerültem volna az űrtenger világába, biztos voltam benne, hogy nem ismertem ilyen nevű figurát. – Sejtésem azt súgja, hogy nincs köze a Star Wars rendezéséhez – fűztem hozzá. Még a nyomozó szerepét sem kellett magamra öltenem hozzá.
– A Földhöz képest ahonnét eltűntem határozottan gyakoriak. Igen sűrűn el tudtunk csípni ilyen „Miazmát” a horizonton. Épeszű hajókapitány kerülte az ilyet, révén a kiszámíthatatlanságukról voltak híresek. Ha pedig a bárka mellett nyílt meg, aligha lehetett kitérni előle, a mi esetünk az ékes példája erre – színpadiasan gesztikuláltam végig magunkon. – Viszont ki gondolta volna, hogy két irányú átjáróról van szó? Eddig csak kidobálta magából az utazókat – emlékeztem vissza Tommy belépőjére, mely drámaiságból jeles volt.
– Hajónaplót sem vezettem odaát a Miazmák világában, Rechte Hand – nevettem fel a feltételezésre. – Mielőtt átkerültem volna oda, túl elfoglalt voltam és nem hódoltam ilyen jellegű elfoglaltságnak. Ott voltak az órák, az edzések, a mentorálás és az X-Men. Sőt, akkoriban a Fekete Rigó karbantartásáért is én feleltem – soroltam a számos szerepet, melyben annakidején helyt kellett állnom az épület falain belül. – Feleslegesnek is tűnt, miután szeretem kimondani a gondolataimat. Viszont vannak dolgok, amiket jobb megtartani magunknak – fejtettem ki miért is nem éltem írásos emlék őrzésével. Így aligha hagyatkozhatunk papírra vetett hajdani gondolataimra. Meg aztán ki tudja nem ugyanúgy gondolkodtam-e volna, mint Kurt Wagner egy akármelyik másik Földről?
– Akkor legyen jelen – állapodtam meg az időben a kisasszony kérése szerint. Az biztos, hogy könnyebb megőriznem ép elmémet, ha nem eltűnésem pillanatához próbálok meg viszonyítani.
– Megelégszem a jobb kezeddel, hiszek neked – veregettem meg bajtársam, sorstársam vállát. Nem volt szükséges lábait is nekem rendelnie igaza bizonyításához.
Jobbnak láttam nem firtatni tovább az átjárón való átvergődést. Eszem ágában nem volt feszültséget kelteni Fräulein Shard és Ätherstimme között. Különben is, a mi landolásunk sem volt egylapon említhető a zökkenőmentességgel.
– Nem hallottam erről a Thanosról – villás farkam idegesen rándult meg a hátam mögött. Aggasztó volt egy ilyen alak gondolata, aki ekkora hatalommal rendelkezett. Bizonyára akkor tevékenykedhetett, miután eltűntem.
– És mi történt a nem szerencsésekkel? – nyugtalankodva kérdeztem rá. Reméltem, hogy az X-Men egy tagját sem fenyegette semmiféle balsors. Még ha túl nagy falat is volt azt kívánni, hogy mindenki ép és egészséges legyen. Tommy beszámolójából legalábbis Prof egyértelműen nem a mázlisták körét erősítette. Nem volt az a színjáték, mellyel leplezni tudtam volna az arcomra költözött aggodalmat ezzel kapcsolatban.
– Das ist unmöglich! Bárki észrevette volna a hét csínytevőt, kiváltképpen Prof, hát idáig hallani lehetett őket – vezettem végig a tekintetemet a falatozó fiatalokon.
Legszívesebben befogtam volna Rechte Hand füleit, hogy ne hallja ezt a horrorisztikus történetet, miszerint bárkit is, aki ezer kilométer per órával többel száguld a megengedett sebességnél, leteríthet egy aprócska golyó. Tommy viszont nem az egyhelyben maradásról volt híres, szóval mire bármit is cselekedhettem volna tovább állt.
– Wunderbar! – kijelentésemet átáztatta az irónia. – Mennyire kellene aggódnunk, nagyjából milyen hamar jelentkezhetnek a tünetek?
Az újabb nyugtalanító gondolatoknak esélyük sem volt utat törniük. A legkevésbé sem számítottam arra, hogy a kvartett legszemfülesebb tagja fog felbukkanni köreinkben.
– Eye-boy, mach dir keine Sorgen! Rögtön rendbe jössz, csak az első alkalom ilyen, amikor abban a szerencsében van részed, hogy a világ leggyorsabb emberével utazol – finoman meglapogattam a vállát, hogy biztosan ne vigyem ki egy szemét sem a biztatónak szánt mozdulatommal. A reakciója rendkívül megható volt és számomra valamelyest biztató. Ez a világ tényleg hiányolt egy tovatűnt Kurt Wagnert! – És mielőtt bárkinek is elújságolnánk győződjünk meg arról valóban én vagyok az a Nightcrawler, aki eltűnt köreitekből. Például, hogy tűntem el? – próbáltam kicsit lassítani a nagy sietségét.
– Még mindig nem értek egy szót sem németül – törölgette valamennyi szemét Trevor. – Mindenki azt hitte, hogy a Pittyenés áldozata lettél. Ugyanakkor tűntél el a Danger Room-ban, mint mi Beak, Broo, én és… Kit. Csak aztán két évvel ezelőtt, velünk ellentétben, te nem kerültél elő. Nem is értem, hogy történhetett, de úgy örülök, hogy újra itt vagy! Hol voltál eddig?
Nem leltem a szavakat. Annyi érzelem hasított rajtam keresztül, hogy nehéz volt választanom közülük. Eltelt hány év is… hét? Sosem voltam jó matekból. De ez hihetetlenül soknak tűnt! Vajon mi változhatott még az ispotályon kívül? Viszont egyre jobban elöntött a megkönnyebbülés, az érzés, hogy hazaértem. Mit meg nem adtam volna, hogy megosszam ezt Tommyval!
Jobb híján csak átölelni tudtam barátomat. Valahogy fent kellett tartani a sikeres alakításunkat, ami a kiscsaládot illette. Shard volt a tanúnk, hogy profin működik.
– Muszáj látnom a Profot Rechte Hand! – húzódtam el tőle. – Itthon vagyok! – hajamba túrva, hitetlenkedve ismételtem el.
– Kurt?
– Ígérem, hogy mindent elmagyarázok Travis! Neked is, meg az egész kvartettnek – pillantottam rá tanácstalanságot tükröző szemeibe. – De most muszáj beszélnem a Proffal! Hamarosan visszajövök – a betegágy felé fordulva. – Fraulein Shard, kérlek nézd el az ifjúk virgoncságát – néztem elnézést kérő pillantással rá, hiszen a kis Bamf-ok különösen elemükben voltak az új helyen. Ami nem kifejezetten segítette elő törött lábú új barátunk pihenését.
A kijelentésem követően viszont már el is képzeltem Xavier szobáját. A következő pillanatban pedig csak füst maradt utánam. Muszáj volt beszélnem vele, nem csak arról, hogy visszatértem, hanem arról is, hogy egy egész legénységgel érkeztem.

// Köszönöm a játékot!  Árnyék  //
BAMF!


   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gif9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
But in kindergarten I already wore blue.
BAMF
Kurt Wagner
Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 05.
Tartózkodási hely : USA, Xavier Intézet
Munka/hobbi : X-men, dráma oktató
Ki van a képen? : Cameron Chapman
Kurt Wagner
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 24, 2024 9:29 pm
Háromdimenzió
Kurt    Tommy

- Amint rádumálod Lucast, hogy berendelhessem a szükséges alkatrészeket, örömmel mutatok hatásos bevonulást - nem mintha saját kontóról ne tudtuk volna megrendelni. Szerintem Bitbug mostanra már a címet is tűpontosan belőtte. Nem is értettem, miért nem akart saját szakállra dolgozni. De nem vitatkoztam vele, inkább terveztem ráhagyni ezt a kérdést.
Az árbocos vitorlás sodródása az űrben szembe ment mindennel, amit tudtam a világűrről. De persze világok és törvények, egyszerűen csak jobbnak tűnt elfogadni. Azok után, hogy itt egy vörös Ultront húsként tiszteltek Vision néven és az elesettek között tartottak nyilván... Nos, az űrvitorlást lehet, hogy könnyebb volt lenyelni.
- Átjáróvilág? Mennyire voltak gyakoriak ezek a “miazmák”? - igencsak érdekes elméletnek tűnt, és szerettem volna egy kicsit többet tudni róluk. Na nem azért, meg annyira vágytam volna a hazaútra. De azt se állíthattam, hogy nem. Még én sem tudtam, mit szeretnék majd csinálni, miután kiiktattam a véletlen idehozott veszélyt. De a lehetőségeket szerettem volna nyitva tartani.
- A napló jó ötlet lenne - bólintottam a Speed nevű felvetésére. Igazából tényleg azzal lett volna a legegyszerűbb azonosítani az eseményeket. És abból azonnal feltűnhetett volna, ha valami nem stimmel.
- Jelen. Ennek a világnak ez a jelenje - korrigáltam Nightcrawler nevű új ismerősömet. Ez olyasmi volt, amit még nekem is tanulnom kellett. Nem a múltban voltam, hanem a jelenben, és a jövőből származtam. És pont emiatt gondoltam úgy, hogy az egy-két órát vagy napot felölelő intervallum igazán nem számított. Hamar bele lehetett volna őrülni az időeltolódásba.
- Fogalmam sincs, ebben a világban normális-e. Ha a korábbi világotokban a portál-miazmák ennyire gyakoriak voltak, akkor még erre sem mernék fogadni - ráztam meg a fejem. Nem ismertem még ennek a világnak a törvényszerűségeit. Simán lehetett itt is normális az órákon belül nyíló portál. Maximum a legtöbbön nem esett át senki. Ki tudja?
- A mítosz megvan. Az jobban érdekelne, hogyan és miért küldött téged dimenzióközi utazásra? - legyintettem egyet Speed magyarázatára. Valamennyi még rémlett a régi történetekből és legendákból, csak ez a rész pont kevésbé érdekelt. Földhözragadtabb legendákban jobban otthon voltam. Mint például az elmúlt száz évünk fontos mutánsaival. Akik igazán nagy károkat okoztak egyik vagy másik oldalon. Az életmentőbb volt, mint az olyan eltűnt hősök, mint Thor, Loki, vagy a görögök.
A kajaszünetre már legyintek, és igyekszem odafigyelni Nightcrawler fejtegetésére. Nem egészen értem a dramaturgiát, de úgy fest, Bitbug valamennyit felfog belőle.
- Roppant pontos megfigyelés, Sherlock Crawler. De a gravitáció már csak ilyen, ha a portál három méter magasan nyílik, egyesek meg csak átrohannak rajta - ez már kezdett övön aluli lenni, ami azt illeti.
- Mentségemre szóljon, az én oldalamon az a portál a föld alatt volt - emeltem fel a kezeim védekezőn. Talán így kevésbé hangzott meggondolatlannak és zöldfülűek hibájának. Jobbnak láttam lapozni. - Ha Speed szerint itt hét év eltelt, akkor sok minden változhatott. Bitbug kutatása alapján volt egy összezörrenés Thanos-szal hét éve, aminek eredményeként a lakosság fele elporladt. A szerencsések csak két éve tértek vissza. Ha valami, akkor szerintem ez eléggé felborogathat egy status quo-t - jegyeztem meg óvatosan. A mutánsok helyzetében lévő különbséget biztosan megmagyarázná. Már aközött, amit Lucas mesélt, és amire Nightcrawler emlékszik.
Miközben kék barátunk a reményvesztettségben kezdett elsüllyedni, a kajaszületet tartó Speed is visszatért. Hét, kicsinyített Nightcrawlerrel. És mindegyikük kezébe nyomott is valami kanalazni valót. Még szerencse, hogy felültem és helyet csináltam magam mellett az ágyon. Azért egy elismerő füttyentéssel honoráltam a mutatványt, amivel a teljes családot behozta. A profhoz viszont nem sokat tudtam hozzáfűzni. Még nem volt alkalmam találkozni vele így hajnalban.
- Ebben a világban Quicksilver meghalt Sokoviában - válaszoltam egyértelműbben Speed kérdésére.
- Úgy is mondhatnánk, mellkassal védte a golyókat. Már ha hinni lehet a felvételeknek, de ideát még nem láttam olyan fejlett szerkesztőt, ami megbuherálhatta volna a hivatalos felvételt - toldotta hozzá Bitbug is a véres részleteket. Speed reakciója alapján talán jobb lett volna megkímélni őt ezektől. Nem mondom, hogy nem értem meg a társamat is, de... Talán néha egy kis együttérzés jó lenne.
Speed ismét olajra lépett, miközben Nightcrawler visszatért a világ és a jelenlévők közötti küzdelemre. Szerencsére Bitbug volt oly kedves, hogy ismét átvegye a szót.
- Doktor Bitbug szolgálatra jelentkezik. Na szóval rövidített verzió, mert ma már egyszer lenyomtam ezt a műsort és utálom magamat ismételni. A lényeg, hogy a nem ide tartozók olyanok az itteni világnak, mint az illetéktelen behatolók. A kutatóanyagok szerint pedig kellemetlen mellékhatások léphetnek fel az illegálisan itt tartózkodó szervezetében, random fájdalmak, testen kívüli érzés, szédülés, et cetera. A mi világunkban kutatók számításai szerint az itteni Földnek is árthat a jelenlétünk, de ezek bármit is takarhatnak, ismerjük a tudósokat - ez tényleg egy rövidített verzió volt a korábbihoz képest is. Hálás voltam érte, mert egyszer is elég volt végighallgatni és megbirkózni a lehetséges mellékhatásokkal. De ezek miatt tényleg jobbnak tűnt később aggódni.
Annál is inkább, mert idő közben Speed is befutott egy random helyivel. Ami azt illeti, egy kicsit kisokkolt. Emlékeztetett egy egykori bajtársra. De számítanom kellett volna erre, nem igaz? A saját világomhoz képest ez mégis a múlt volt. Logikus volt, hogy ősök vagy távoli rokonok tűnhettek fel ezen a helyen.
- Nos, úgy tűnik, neked nem kell aggódnod amiatt, hogy idegen világba keveredtél - mosolyodtam el én is, ahogy Nightcrawlerre és szemfüles barátjára néztem. Aztán sóhajtottam. - Na és a kiscsaládot hova tervezitek tenni, kedvenc gerlepárom? - érdeklődtem a srácoktól. Úgy tűnt, a hét kis kék ördögfióka már a jégkrémek dobozánál tartott. Mármint szó szerint, az egyik szerintem már a kartont rágcsálta.

Just roll with it

   
✿ Elli
   


   
   

_________________

a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
We'll start the crossing with the simple lines,
Wake up on the other side of sane
...

Scarlett Bishop
Hozzászólások száma : 28
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet / New York
Munka/hobbi : Még keresi
Ki van a képen? : Chandler Kinney
Scarlett Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Csüt. Feb. 22, 2024 10:15 am
crash landings and
crash courses
Kurt, Shard & Me
Csekkolom a betegszoba felszereltségét, átrendezem szín szerint a pirulákat a szekrényben, mert mi mást csinálnék, amíg a kapitány drámai belépőkről meg Kreuzerről áradozik?
Fura konstrukció az idő.  Azt hittem, kiismertem, aztán voilà! Néhány univerzumcsere kiforgatja magából. Nyugalmi állapotomban gyorsabban halad az élet, mint a kozmoszban, viszont amint mozgásba lendülök, ez a valóság is ugyanúgy megtorpan. Elviekben lassabbnak kellene lennem itt. Aztán mégsem vagyok. És hejj, de könnyű hozzászokni, hogy a halandó sebességkorlátok között a kalózévekhez képest 3,5-szörös, olimpiai tempóban poroszkálnak a helyi percek. Mint otthon.
– Részvétem a pofátlanság miatt. – Adózom féltized másodperc néma csönddel és együttérzéssel Bitbug felé, majd átveszem a stafétát Kurttől. – Mese meg hab nélkül diétás a sztori. Helyi idő szerint hét, ottani szerint két évig hesszeltünk az űrben egy bárkán. Arrafelé ez bevett gyakorlat. Felcsaptunk Robin Hood jelleggel kalózoknak a hetesikerekkel, akiket örökbe fogadtunk. A desztináció unikuma a mindenfélét bekebelező miazma aknamező volt. Minket is lenyelt egy fekete lyuk. Ide kérődzött vissza. Ha belegondolok – vezetem fel a két másodperces agyalást –, valami átjáró világ lehetett, ami így bonyolította a migráns forgalmát.
Gondterhes ábrázattal, össze- és elhúzott szájjal bólintok kettőt. Egyet azért, mert valóban lényegtelen az az egy óra különbség, a másikat a lokáció belövésre. Valami kínosan specifikusra lenne szükségünk.
– Nem vezettél és dugtál el valahova egy naplót, Kapitány? – rukkolok elő a világmegváltó ötlettel. Kitárom a szabad karomat vele együtt, kiegészítve a teátrális gesztust. Aztán fintorogva tagadom a vádakat. – Ez tuti nem az én szomszédságom. A két szép lábamat teszem rá.  – A levegőbe rúgok, jobbal, aztán ballal, közben felváltva rámutatok a top kategóriás közlekedési eszközökre. Egyértelmű legyen, mekkora a tét.
Az X prof, akiről a mutter legendákat zengett nem kiégett negyvenes volt. És az is ziher, hogy rég begördült volna ide, megnézni, milyen új mutánsok ólálkodnak a háza táján. Ez a Xavier valami Spar budget kiadás. Kösz, de kösz nem.
Mátrix mód hátradőlök, fejjel lefelé csekkolom az ablakon keresztül, nem gyújtották-e fel az udvart a porontyok. Egyelőre semmi sem füstölög. A Danger Roomot tudatosan kerültem a körözések alkalmával. Pillanatok kérdése, mikor unják meg és kezdenek más helyiségeket lebontani. Be kellene terelnem őket ide. Az anyjukra általában hallgatnak.
A misztikus véletlenek közé becsúszik a lóbaszó csínyféreg neve, úgyhogy felegyenesedem. Megragadom a lehetőséget, és jó hírét keltem a pondrónak.
– Odin zabigyereke. Az istenek szégyene. Gennyedző kelés a multiverzumon – mosolygok bájosan.
Cipőtalppal a járólapon dobolva raktározom el az infókat térhajlításról meg csúfos landolásról. Felbaszott a Loki téma, és vagy én rezonálok át mindjárt egy emelettel lejjebbre, vagy a padló adja meg magát.
– Bocsi. Kaja szünet – tartom fel a tenyerem.
Adok magamnak fél percet. Szerválok a legközelebbi szupermarketből pár vödör fagyit meg pár doboz jégkrémet, az egyiket rögtön a számba pattintom, az majd lehűti a kedélyemet. Később visszaugrom kifizetni, amint lesz beváltható valutám. Egyelőre nagyobb szolgálatot teszek azzal a világnak, hogy felnyalábolom egyesével a Bamfokat, akik addigra ripityára szedték Rozsomák játszóházát.
Először ledobom a bevásárlást Shardéknál, aztán melléjük dobom a hetesikreket. Kanalat nyomok mindegyik kezébe, ráuszítom őket a fagylaltra.
Lecserélem a csupaszra szopogatott pálcikát a számban. Hiányzott a cukormérgezéses agyfagyás.
A lényegre visszaérek.
– A profot engedd el. Első meg második blikkre is szét van csúszva. Észre sem vette, hogy berontottunk a hetesikrekkel együtt – bökök hátra a desszerten veszekedő manókra. – Kulturáltan, vagy elveszem! – ripakodom rájuk, aztán visszafordulok a felnőtt társasághoz. – Ólommérgezés? Mi a frász? – Hátrahőkölök. Viszolygást, zavart és enyhe dühöt gyúrok grimaszba. – És mi az, hogy elbukott? Felbukott a saját lábában? Hogy a ménkűbe kapta el bárki?
Hitetlenül csóválom a fejem. Kezd rohadt lehangoló irányt venni a társalgás. Kurt komámról is süt a csüggedtség. Hamarosan kénytelen leszek beiktatni még egy túrát, kitalálni valami megoldást, mielőtt az évezred legelkeserítőbb találós kérdése elveszi a kedvem a világtól. Tessék, a speedsterek sem képesek lefutni a halált. És a gúnyos, kaján élt sem vétettem el Bitbug audiójában. Ez ego-romboló lesz.
Ráhagyom Kurtre, hadd fejtegesse, ez az univerzum miként akar majd minket kiköpni magából. Értékelném, ha nem űrörvényeknek álcázott portált használna. Fő a változatosság. Amíg a főnök felteszi a kérdéseit, én inkább azon ügyködöm, hogy legalább egyikünk számára pozitívan záruljon a kaland.
Korábban elsprinteltem egy szemfüles csávóka mellett, mármint szó szerint, még a fülén is pislogott. Ha valaki, ő aztán átlátja, mi van. Szóval visszatérek érte, megtámasztom a nyakát meg a gerincét, és bespurizok vele a gyengélkedőbe, abban bízva, hozzánk vág valami jó hírt, amitől kevesebbett gyengélkedik itt a hangulat.
– Uram Atyám! – szorítja össze az összes szemét a kispajti. – Mi... mi történik? – A térdére támaszkodik, lassan kémlel körbe. Megpillantja a kapitányt. Meg feltételezem, megpillant minden mást is a helyiségben. Hozzávetőleg öt tucat szem kerekedik bele a látványba. – Kurt…? – motyogja először az orra alatt. – Kurt! – kiált aztán kitörő lelkesedéssel, test szerte csillogó könnyekkel. – Tényleg te vagy az! Hol jártál egész eddig?! Azonnal szólnom kell a többieknek! – És már kotorja elő a mobilt a zsebéből.
Feszülésig szélesedik a vigyorom. Oldalra lendítem a karjaim, hátha a kapitány szeretné örömében közéjük vetni magát. A kissrácot a helyében nem ölelgetném. A végén szőr megy a szemébe.
– Üdv itthon, Nightcrawler – kacsintok rá.
Hi, Brand New World! Welcome your fastest inhabitant!


_________________
EmRh1sJ.gif
time is just a social construct.
Speeding through.
Thomas Maximoff
Hozzászólások száma : 17
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 03.
Tartózkodási hely : Empire State Building / X-Mansion
Munka/hobbi : Futár, magánnyomozó
Ki van a képen? : Evan Peters
Thomas Maximoff
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Feb. 16, 2024 11:36 pm
HAJÓTÖRÖTTEK
MUSIK KLEIDUNG SHARD & TOMMY & NIGHTCRAWLER
– Äch, das ist aber schade! – jelentettem ki sajnálkozva, mikor kiderült a misztikus negyedik tag miért is nem csatlakozik közénk. – Igazán megnéztem volna egy drámai belépőt – fűztem hozzá. Mit mondhatnék? Szeretem, ha valami hatásos, ha valami stílusos, de legfőképpen, ami a kedvenc szavam: drámai! Sajnálatos, hogy mi sem kaptunk az alkalmon Speedyvel.  
Ja, Kreuzer – ismételtem el, tanácstalanul himbálva villás farkamat a hátam mögött. – Egy gyönyörű árbócos hajóhoz nemes név dukál. A kisasszony pompás volt fénykorában – bánatos hangon vetettem keresztet az emlékeire. Szomorúan gondoltam bele megtépázott roncsaiba, mely most a Danger Raum padlóján hevertek.  
– Ugyan már! Képzeld el micsoda káosz lenne enélkül Rechte Hand, ne vitasd el a társadalomtól az idő illúzióját – intéztem szavaim Tommyhoz, hogy aztán szemeimet Fräulein Shardra vezetve folytassam. – De milliszekundum pontossággal ekkor történt, miként Speedy is mondta – tekintetem vissza vándorlott az emlegetettre. – Egyébként itt is olyan szokatlanul jár az idő, miként a hajón? – érdeklődtem utána, ha már témánál voltunk.  
Megrökönyödtem, no nem Tommy karjának súlya alatt, az meg sem kottyant. Vagy azért, mert Fräluein Shard szerint is lényegtelen mi hány órája történt. Habár elég kiábrándító mennyire lekicsinylik az idő erejét.... egy-egy pillanatokon életek, világmegváltó tettek, sőt, akár hatásos belépők is múlhatnak! Viszont ezek pihesúlyú tollak voltak ahhoz az ólomnehézségű gondolathoz képest, hogy Xavier Magániskolájának kolosszális sikere van megannyi világban.  
– Ha ennyire hasonlítanak a világok, akkor mégis miként azonosíthatnám, hogy jó helyen vagyok-e? – eleinte, a helyzet súlyosságára való tekintettel dramatikusan szét szerettem volna tárni karjaimat. De tekintettel voltam jobbomon álló Tommyra, így csak bal kezemmel vakartam meg a tarkómat. Éppen olyan tanácstalansággal miként hangoztam.
– Például honnét tudjuk, hogy nem a te világodnak a jövőjében vagyunk? – sandítottam Speedyre. – Nagyjából épp akkora a valószínűsége, mintha a sajátom jövőjében lennénk, nem? – mindössze csak vaktában találgattam. Sosem én voltam a matematikus lángelme a csapatban.  
– A misztikumokra már van némi rálátásom és azt kell, hogy mondjam 24 órán belül két idő-és tér portál nyitódása egyazon helyre szerintem nem normális – vontam le elsőszámú következtetésemet Fräulein Shard utazásáról. Beszédemhez szükségem lett volna minimum egy pipára! A közönségemnek így is be kellett érnie azzal, hogy bajusz helyett a szám feletti szőrt pödörtem.  
– Az bizonyos, hogy megmagyarázza a betegszobát – álltam a drámai testetlen hang pártjára. Komolyan világossá tette érkezésük és jelenlegi tartózkodási helyük összefüggését. – Ezek szerint titeket is leküzdött a gravitáció. Szemtelen egy erő, annyi szent – csóváltam meg a fejemet.  
– Nos, ami a mutánsokat illeti, ahonnét én jövök ott nem volt túl rózsás helyzetünk a közvéleményben. Sajnos – kezem önkéntelenül a karóra hűlt helyére siklott a csuklómon. A hajón töltött időn is gyakori mozdulat volt a részemről, sosem fogom megszokni a hiányát.  
Látványosan eltűnődtem, hogy most már mégis csak kit, vagy mit kellene mondanom. Nem volt ez olyan egyszerű kihívás, mint ahogyan hangzott.  
– Ha a világok ennyire hasonlítanak, akkor ez olyan, mint egy valóságos bingó. Máris elkezdhetik húzogatni mikor említek olyat, ami nálatok is megtörtént – végül csak gondterhelten felsóhajtottam. A reményvesztettséggel kikövezett téren a kreativitás egyik csirája sem kívánt kihajtani.  
– A Prof! – szólaltam fel kisvártatva, sokkal inkább a “valaki”, mintsem a “valami” lehetőségénél maradva. – Már amennyiben él itt egy Prof – rettenetes volt még csak futólag belegondolni is az ellenkezőjébe. – De ő biztosan tudja, hogy hiányolnak-e ebben a világban egy Nightcrawler-t. És ha igen, akkor bele tudna nézni a fejembe, hogy elmondja idevalósi vagyok vagy sem – büszkén csettintettem is egyet fergeteges ötletemre.  
A láthatatlan tagunk által felvetett kérdésre eltűnődtem nagyjából egy percre, mire sikerült kikövetkeztetnem, hogy pontosan kire is gondolhatott.
– Hát, amennyire én tudom Sokoviával együtt elbukott – mondanám, hogy kegyes voltam és a pontos részleteket meghagytam Tommynak ellenőrzésre. De valóban nem csengett túlzottan magabiztosan a válaszom. Mikor is történt... 2015-ben? Akkoriban a kvartett eldelegálása mellett a legnagyobb problémám az volt, hogy nem megy a matek!
Csüggedt sóhaj tört fel belőlem, hátam mögött a farkam engedett a gravitációnak és a padlót sepregettem vele. Sokszor megfordult a fejemben a négyes, hogy vajon nem esett-e bajuk, miután eltűntem? Netán sikerült teljesíteniük a vizsgát? Átmentek? Megsérültek? Elbuktam a fogadást Scott ellen? Pedig nem is akármi, mint a kabriója volt a tét.
– Fräulein Shard, nagyon nem ereszt ez a gondolat... Mégis hogyan értetted azt, hogy a világ kiveti magából a betolakodókat? Az jó jelnek számít, ha még nem tapasztaltunk semmi ilyesmit? – vagy felesleges reménykednem és csak idő kérdése volt, hogy velünk is megtörténjen? Abban a különös világban sem tapasztaltam ilyet, ahonnét érkeztünk, hacsak...  
– Esetleg itt is kellene Miazmákra számítanunk?
BAMF!


   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gif9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
But in kindergarten I already wore blue.
BAMF
Kurt Wagner
Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 05.
Tartózkodási hely : USA, Xavier Intézet
Munka/hobbi : X-men, dráma oktató
Ki van a képen? : Cameron Chapman
Kurt Wagner
• doing good for good reasons •

Thomas Maximoff a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 11, 2024 9:57 pm
Háromdimenzió
Kurt    Tommy

- Aha - kommentáltam a “bamf”-olás és gyorsaság párosát. Nekem édesmindegy volt, minek hívta. Teleportált és kész. A kalózkalapos pajtása sebessége pedig felért azzal, mintha teleportált volna, ha ilyen gyorsan szerzett újságot. Ez máskor, más helyzetben egy kifejezetten hasznos páros lett volna. A helyszín volt a rút emlékeztetője annak, hogy teljesen felesleges azon gondolkodnom, az ismert csapatomban hova építhetném be őket. Például Trevor helyére bármelyiküket, bármikor, ezer örömmel tettem volna be. De ugyebár a csapatom a saját világom jelenében maradt, én pedig ennek a világnak a múltjában. Talán jobb lenne konzisztensen tekinteni a jelenlegi helyzetemet jelennek, a saját időmet pedig jövőnek.
A Nightcrawler nevet jegyeztem meg először. Ismerősen csengett, szerintem hallottam korábban. Egyike lehetett a legendáinknak. De errefelé, meglehet, a civil alteregora is emlékeznem kellett. Bitbug tekintetében kettejük közül Speed kapcsolt gyorsabban.
- Sajnos a display funkcióm híján ki kell hagynom a vörösszőnyeges belépőt.
- Kicsit mindkettő. Egykor technopata volt, most már MI-technopata - adtam magyarázatot a srácoknak. Talán nekik túl könnyen osztottam bizalmat. Főként azok után, Lucas esetében mennyire bizalmatlan voltam eleinte. Őket valamiért könnyebbnek tűnt elfogadni. Talán az egész helyzet abszurditása miatt. Vagy mert már valóban rég aludnom kellett volna.
- Kreuzer? - vontam fel a szemöldököm a név hallatán. Csak a kalózsapka alapján mertem remélni, hogy hajóról volt szó, nem pedig elveszett társról. Akkor viszont a tenger tényleg tengert jelentett? Ehhez most nem volt türelmem. - És a mese és hasonlatok nélküli változat? - emeltem a tekintetem Speed-re. Ő tűnt a racionálisabbnak kettejük közül. Nekem most a tények egy kicsit jobban kellettek. Pontosabban, azokkal jobban tudtam dolgozni és elfogadni ezt a váratlan belépőt.
Azért még az én szívem is megesett Nightcrawleren, amikor a helyszín mibenléte került szóba. Sóhajtottam, elszámoltam magamban háromig, hogy megadjam a gerlepárnak az intimitást.
- Xavier Magániskolája, legalábbis nekem ezt adta meg Lucas úticélnak úgy... öt órája? Négy? Nem számít. Az objektum valaha az én világomban is létezett. Ennél konkrétabbra lesz szükséged az azonosításhoz - egy együttérzőnek szánt mosolyt is megengedtem magamnak a fiú felé. Úgy nézett ki, mint akinek szüksége lett volna valami támaszra és támpontra. Valahol reméltem, hogy igaza van és valóban a saját világában landolt. Hármunk közül egyikünknek összejött volna. Mondjuk annyira nem bántam, hogy nem a saját világom múltjában jelenében találtam magam. Ez a világ is épp elég sokkos érkezést jelentett.
- Fogalmam sincs, mennyire gyakori. Én alig 8 órája estem át ide - ismertem el őszintén. Értettem, hogy erre mindketten kíváncsiak voltak. - Loki? - kérdeztem rá Speednél, felvont szemöldökkel. Elég nehéz volt elképzelni. Akár voltak “istenek”, akár nem, az én világomat elhagyták. De hogy rajtunk nem segítettek, az fix.
- Portál. Időkapu kellett volna, hogy legyen, de teret is hajlított - adtam meg az őszinte választ. A mutánsgyilkos robotot inkább nem említettem, egyelőre. Ez olyasmi volt, amit először Lucas-szal akartam megvitatni. Bitbug is oszthatta az álláspontomat, mert nem fűzött hozzá további információt.
- Csúfos egy landolás volt, emiatt kell nélkülöznötök szerény személyem képmását a társalgásból - kaptunk egy gyors kiegészítést. Egy kicsit el kellett gondolkodnom, említsem-e Bitbug figyelmeztetését a fiziológiás elutasításról, vagy inkább hallgassak? Végül úgy döntöttem, inkább megosztom az információt.
- Hogy a világ mennyire baráti, nehéz megmondani. Ahogy hallottam, a mutánsokat nem üldözik. Ennél többet nem tudok erről a helyről. Bitbug elemzése szerint a világ megpróbálhatja kilökni a betolakodókat. Lucas nem számolt be ilyesmiről. Meglátjuk - vontam vállat végül. A biztonság kedvéért inkább magam alá húztam a lábaimat és törökülésből néztem tovább a srácokat.
- Nehéz megmondani, mi a világspecifikus. Apró vagy nagyobb eltérések lehetnek a történelemben. Az én világomban például bizonyos események egészen másképp alakultak, mint ideát. De a ti világaitok között nem biztos, hogy ekkora az eltérés - jegyeztem meg óvatosan. Egyáltalán mi lehetett világspecifikus? Ultron kontra Avengers ügyben ki kerekedett felül? Ki halt meg benne? És mi volt a biztosíték, hogy ez valóban ugyanaz a világ egyezés esetén? Annyi változó volt.
- Pff, kétlem, hogy sok világban akadt annyira béna Pietro, mint itt. Kurt kapitány, az Ultron elleni banzájban a te világod Pietro-ja életben maradt, vagy ólommérgezést kapott? - hát én ezt ennél kevesebb kaján örömmel kérdeztem volna, de végülis, ott egy pont. Engem is érdekelt a válasz. Odahaza... Nos, nem szívesen találkoztam volna azzal a Pietro-val én sem.
Just roll with it

   
✿ Elli
   


   
   

_________________

a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
We'll start the crossing with the simple lines,
Wake up on the other side of sane
...

Scarlett Bishop
Hozzászólások száma : 28
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet / New York
Munka/hobbi : Még keresi
Ki van a képen? : Chandler Kinney
Scarlett Bishop
• doing bad for good reasons •

Thomas Maximoff a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Feb. 02, 2024 7:16 pm
crash landings and
crash courses
Kurt, Shard & Me
Mein Gott, valóban. Ha a kapitány sem biztos semmiben, én mihez kezdjek árva jobbkézként? Vajon az alom lebontotta már a fémkalitkát? Sokba fog fájni a felújítás, és egy petákom sincs. Állhatok be összeszerelőnek egy gyártósorra vagy expressz futárnak. A kalózkodás lazább volt.
A formátlan hang lehet a helyi hangulatoldó, ha helyes pofija lenne mellé, fenyegetve érezném a státuszom. Kisakkozom fejben, hogy ilyen kódnévvel, test híján hiába kéri számon rajta a láthatatlanságát kék komám.
A szabadkozás meg a farokcsóválás alapján semmivel sem mozog otthonosabban a hazai terepen, mint én. Az is kérdés, hazai terepre tévedtünk-e egyáltalán. Nem akarom kiábrándítani.
–  Bitbug – ismétlem el Kurtnek az árulkodó becézést. A Speednél mondjuk kreatívabb, ott a pont. – Számteches arcnak hangzik. Arc nélkül. Mesterséges intelligencia? A humorából kiindulva fejlett fajta. Vagy technopata?
Jobbra-balra húzogatom a számat. Nem bírok magammal, meglesem még egyszer a helyszínt, csekkolom, milyen fazonok lófrálnak a környéken.
A kapitány drámai szöveggel tálalja, hogy brutális időeltolódásban szenvedünk. Minden második mondata úgy cseng, mintha Shakespeare adná a szájába. A Kozmosz-tenger Kalózaiban nem volt ennyire feltűnő az allűr. Imádom a mukit.
– Három perccel, tizenhat másodperccel és háromszázötvennégy milliszekundummal ezelőtt. – Rászámolok, hogy aktuális legyen, mire végigérek rajta az ő tempójukban. – De az idő csak társadalmi konstrukció – toldom hozzá védjegyként. Aztán minek? Hétszázharmincöt napja ismételgetem Kurtnek, mégis kétlábon rohanó órának használ. Bosszankodnék rajta, de elérkezett a pillanat a kiábrándításhoz.
– Nem akarlak elkeseríteni, drágám – karolom át a vállát –, de az én világomban is létezett a professzor és az internátusa. Az élet imádja ismételni önmagát. Egyetlen univerzum egyetlen Napja alatt sincsen új. Az itteni Logan például tökéletes mása az otthoninak. – Vigasztalóan megszorítom a vállát. Még kiderülhet, hogy igaza van. Kívánom, hogy így legyen. Csak ne a mennyekből potyogjon le a padlóra, miután a gyengélkedő berendezésénél mérvadóbb eltérésekre bukkanunk.
– Velem Loki baszott ki – foglalom össze tömören Shardnak és vicces audió pajtásának.
Lehet le kéne szaladnom, nem durvultak-e be a porontyok a Rozsomák játszótéren. Kurtre ütöttek, de mégsem tagadhatom le őket, amikor beüt a krach és átnyújtják az X számlát, tele nullákkal. Basszus, legalább fél napom rámegy majd a pénzkeresésre. Felelősségteljes egy meló hétgyerekes családapának lenni.
– Ez engem is érdekelne – lendülök vissza a társalgásba. Kinéztem a lókefélő ficsurból, hogy vérszemet kapott Billy hatalmától, és áldásként szórja a dimenzióutasokat az égből. Vagy épp átokcsapásként. Mi voltunk az áldás része. Na de ki garantálja, hogy csupa ilyen úriember evezett keresztül a téridő kontinuumon?
– Titeket mi szél vagy orkán sodort ide? Időben, térben vagy duplán utaztok? És mik a benyomások? Tolerálják errefelé a migránsokat? Amúgy szerválhatnál egy ismerőst, kapitány. Ellenőrizzük már, hazatértél-e. Vagy súgj ide valami világspecifikusat – hajolok oda, tölcsért képezve neki a fülem köré –, amit nem lehet eltéveszteni. Meglesem én magunknak.
Hi, Brand New World! Welcome your fastest inhabitant!


_________________
EmRh1sJ.gif
time is just a social construct.
Speeding through.
Thomas Maximoff
Hozzászólások száma : 17
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 03.
Tartózkodási hely : Empire State Building / X-Mansion
Munka/hobbi : Futár, magánnyomozó
Ki van a képen? : Evan Peters
Thomas Maximoff
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Jan. 28, 2024 12:01 am
HAJÓTÖRÖTTEK
MUSIK KLEIDUNG SHARD & TOMMY & NIGHTCRAWLER
Leírhatatlan élmény volt a halálos helyzetből a veszélyesbe zuhanni, majd pedig a gyöngélkedőn kikötni. Ezt át kellett élni! Mondjuk én egyszer sem gondoltam volna, hogy a saját szőrömön fogom megtapasztalni milyen lehet.
– Én az lennék. Bár a többiek szerint inkább „bamfolok”, mint teleportálok. Ő pedig extrémen gyors – prezentáltam magunkat abban az egy pillanatban, míg Tommy elvolt. Noha mire hozzá értem a beszédben már rég visszatért.
Felvont szemöldökkel néztem körbe, keresve az ismeretlen hang gazdáját. Mindezt berekesztettem mikor a kezembe kaptam a napilapot. Első ízben a dátumot ellenőriztem le rajta.
– Äh, mein Gott! – őszinte döbbenettel meredtem az évszámra. Annyira lesokkolt ez a hír, hogy tovább nem is olvastam a tartalmát. – Ami azt illeti a hajótörésünk óta már semmiben sem vagyok biztos, Rechte Hand – legyezőt formáltam az újságból, majd elkezdtem hűteni magamat vele. Az eltelt évek megmagyarázták, hogy miért nézett ki máshogy a betegszoba. De azt nem, hogy lett a két évből hirtelen hét?!
Igyekeztem palástolni idegességemet, de a hátam mögött határozottan nyugtalanul járt villás farkamat továbbra sem tudtam akaratom szerint kontrollálni. Az álnok most is elárult!
– Azt hiszem, hogy tudom miért néz ki máshogy az elrendezés. Tényleg elnézést kérek, Fräulein Shard. Általában nem tévesztem el az érkezést – vakartam meg a tarkómat egy kínos mosoly kíséretében. – Kurt Wagner vagyok, de Nightcrawlerként többen ismernek – bemutatkozásom közben drámaian meghajoltam.
– A láthatatlan társad nem szeretné megmutatni magát? – érdeklődve vezettem körbe a tekintetemet ismét. Legalább nem az elmém űzött csúf játékot velem. Ami pedig az idepottyanásunkat illeti...
– Hm, ez igazán remek kérdés! Annyi bizonyos, hogy az idő tengerét sikeresen átszeltük valahogy Kreuzer-ral. Szóval igen is és nem is? Engedelmeddel megmagyarázom Fräulein Shard! Egy nagyon különös világból érkeztünk nagyjából…? – várakozóan Tommyra pillantottam, ki mindig tisztában volt az idővel. Azzal is, hogy a percek gyorsan vagy lassan múlnak éppen. Magamban visszaszámoltam, míg odaszúrta a pontos időt. Noha sosem kellett rá sokat várnom! A számolásom is inkább csak annak szólt, hogy vajon új rekorddal áll-e elő?
– De innen teleportáltam el abba a világba, vagyis azt hiszem, hogy innen? Legalábbis remélem, hogy még mindig Xavier professzor magániskolájában vagyunk – itt szünetet hagytam és némi pozitív megerősítésre vártam a betegágyon fekvőtől. Hagyva időt Speedynek is, hogy legyen lehetősége hozzátenni a saját verzióját, amennyiben szeretné.
– Netán manapság annyira gyakorivá vált a másik világokból való átutazás? – tettem fel a gondolataimat felborzoló kérdést. Még bundám is égnek állt ettől.
Eddig kételkedtem abban, hogy sokakat bele-belegáncsolnának egy dimenziókapuba, csakhogy Tommy helyzetét vegyem alapul. De ki tudja, hogy nem ez lett-e Loki hobbija?
BAMF!


   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gif9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
But in kindergarten I already wore blue.
BAMF
Kurt Wagner
Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 05.
Tartózkodási hely : USA, Xavier Intézet
Munka/hobbi : X-men, dráma oktató
Ki van a képen? : Cameron Chapman
Kurt Wagner
• doing good for good reasons •

Thomas Maximoff a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Jan. 17, 2024 7:33 pm
Háromdimenzió
Kurt    Tommy

Nem egészen értettem, ha az aranyifjú meg tudta gyógyítani a bokámat, úgy nagyjából szempillantás alatt, akkor nekem minek kellett még felpolcolt lábbal ebben a gyengélkedőnek nevezett szobában maradnom. Legalább itt nem terveztek gépekre kötni. Azoknak a masináknak a csipogása már New Yorkban is teljesen kicsinált. És ezek ketten képesek voltak összefogni ellenem és egyetérteni! Mármint Lucas hasonmása és Bitbug. Ez nem volt fair játék.
Nagyot szusszanva helyezkedtem az ágyban. Kizártnak tartottam, hogy tudjak aludni. A hely teljesen idegen volt, az ágy túl puha a megszokott fekhelyemhez képest. És túl világos. Nem szoktam hozzá az éjszakai világossághoz. Túl sok volt a fény. Ami kifejezetten jól esett, végre éreztem, hogy a képességem ténylegesen is működik. Csak épp minden ismeretlen volt ebben a világban. Ez pedig nem engedte, hogy annyira relaxáljak, mint kellett volna. Hiába voltam fizikailag teljesen lemerülve, ha az agyam képtelen volt pihenni, mintha folyamatos készenlétben lettem volna. Mint küldetéseken, ha újonc volt az első őrszem, akiben még nem bíztam. Nos... így sok sikert az alváshoz és pihenéshez, akármint karattyolt korábban Bitbug ezeknek a fontosságáról.
Már lassan ott tartottam, hogy megszámolom a hajszálrepedéseket a plafonon, amikor egyszercsak letarolt valami. Ebben a pillanatban persze meg is hallottam Bitbug vészjelzését a karomon.
- Egészségedre - nyögtem az érzéseim szerint valami germán nyelven hadoválónak, akitől a kénes szag érkezett. És aki volt szíves szépen lekászálódni rólam, ha már keresztben érkezett. Az az érzésem, az még fájt volna, ha valahogy a bokámat is leveszi ezzel a kiterüléssel. - Teleportálók vagytok? - érdeklődtem mindkét itt tartózkodótól. Kiszúrtam a kalózkalapos fazont is az ágy mellett.
- OMG, korán jött idén a Halloween - kommentálta Bitbug elmésen. Nekem ehhez nem volt most energiám.
- Ha az ágyak pozíciója kérdés, nem én vagyok a legjobb referencia - jegyeztem meg a kék(?) bőrű... vagy szőrű srácnak. Itt tényleg színparti volt, egy arany srác, egy kék... Már csak a piros hiányzott az alapszínek közül. A szinte semmiből újságot dobáló, Speedként bemutatkozóra pedig hirtelen köpni-nyelni nem tudtam.
- Köszönjük, nem kérünk drogot - ez a kommentár pont arra volt elég, hogy kizökkentsen a tátott szájjal bámulásból és értetlenkedésből.
- Shard. A láthatatlan személy pedig Bitbug - mutattam be saját magunkat is. Jobbnak tűnt az udvariaskodás. Az imént pont elcsíptem egy-egy olyan szót, amit nem feltétlenül kellett volna. - Jól sejtem, hogy nem ebből a világból pottyantatok ide? - ez lenne a lényeges kérdés, nemde? Elvégre én sem. Ha korábban jól vettem le, még csak az itteni Lucas sem.

Just roll with it

   
✿ Elli
   


   
   

_________________

a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
We'll start the crossing with the simple lines,
Wake up on the other side of sane
...

Scarlett Bishop
Hozzászólások száma : 28
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet / New York
Munka/hobbi : Még keresi
Ki van a képen? : Chandler Kinney
Scarlett Bishop
• doing bad for good reasons •

Thomas Maximoff a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Jan. 07, 2024 8:03 pm
crash landings and
crash courses
Kurt, Shard & Me
A valódi ősellenségemmel nézek szembe. Ez miazma, Loki miaztegnap. Örülök, hogy elragad a végzet. Ezért a szóviccért megérdemlem. Legalább végre választ kapok a kérdésre, vajon le tudom-e futni a halált? Azt hiszem, nem. Remélem, hogy nem.
– Árbócot fel! – rikkantom Kurt után.
Már rohantam pár kört, fejben meg talpon is. Nem találtam olyan forgatókönyvet, amiben együtt megússzuk. Fasza vagyok, de a feketelyuk kicsit faszább. A hajónak már kábé kampec, és anélkül nekünk is az lenne. Előbb ülök végig normál sebességen egy háromórás filmet, minthogy itt hagyjam a legénységet.
Szóval, ja. Lelassulok. Teljes hosszában kiélvezem az utolsó perceimet.
– Wagner kapitány – szalutálok a szívemre tett kézzel –, egy élmény volt a bárkádon szolgálni. Antonio, Bruno, Camilo, Dolores, Luisa, Mirabel, Mariano – dobok mindegyik Bamf felé egy csókot –, találkozunk a Mennyországban! Ha a Pokolban kötnétek ki, lefutok értetek!

Na tessék, a Biblia is csak mese. Nem létezik a Paradicsom. Egy fekete semmi fogad, amikor feldobom a tappancsot.
Nézegetem valameddig. Az idő mellékes, kérdéses és ma sem a barátom. De biztosan telik, mert változik körülöttem a környezet, a sötétségből kirajzolódik egy acélozott terem. Úgy meglep, mennyire prosztó a túlvilág, hogy későn kapok észbe.
Szégyen és gyalázat, de csak a kapitányt sikerül elkapnom, azt is élő matracként abszolválom. A hetesikrek viszont a padlón nyekkennek. Felszisszenek szolidaritásból.
– Bocsi, Antonio, Bruno, Camilo, Dolores, Luisa, Mirabel és Mariano! – hadarom nekik sajnálkozva. Aztán bedobok pár tippet a kapitány kérdésére.
– Egy posztmodern állatkertben? Zoofil éhezők viadalában?
Többek között ezek ugranak be a rozsomák edzőprogramról. Az első ötletem persze Rozsomák, nagybetűvel. De az snassz.
Türelmesen várom a műsort. Valami lenyűgözőt tudhat ez a fémakvárium, amivel Wagner barátom szájára hívta a Liebe Gott-tot. Szép komótosan felkapcsolódnak a lámpák. Az igazi mutatványnak azonban búcsút kell intenem, mert a kapitány keze távozásra hív.
Eh. Majd később megnézem, mit tud a szoba.

Para Nightcrawlerrel teleportálni. Nem komálom a dimenziót, amin végigránt. Tragédia lenne itt leszakadni róla, szóval erősen kapaszkodom. Azt hiszem, ő fel sem fogja, milyen ótvar helyen közlekedik keresztül, én meg nem világítok rá. A tudatlanság áldás. Főleg ehhez a kénköves tudáshoz képest.

Saját magamat határozott terpeszbe vágom az ágy mellett, Kurt viszont a hölgy ölében landol. Biccentek neki egyet a kapitány kalózkalapjával, aztán körbe pördülök a gyengélkedőben.
– Egy pillanat – mondom nekik, bár valószínűleg annyi sem lesz.
Körbesprintelem a telket, és lenyúlom a hírlapot a postaládából. Mobilt kobozni vagy belelesni valakijébe hatékonyabb lenne, viszont elég nagy szemétség. Várni meg nem bírok. Szóval beérem a nyomtatott sajtóval. Visszafelé ki is olvasom.
Totó, azt hiszem, már megint nem Kansasben vagyunk.
– Szóval a te világod? – Odadobom az újságot Kurtnek. – Biztos?
– Egyébként örvendek – intek a lábadozónak. – Speed vagyok.
Akik Rozsomák edzőprogramra bugiznak, azok tuti csipázzák a kódneveket. Plusz egy idegennek többet mond rólam, mint a Tommy vagy a Maximoff.
Hi, Brand New World! Welcome your fastest inhabitant!


_________________
EmRh1sJ.gif
time is just a social construct.
Speeding through.
Thomas Maximoff
Hozzászólások száma : 17
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 03.
Tartózkodási hely : Empire State Building / X-Mansion
Munka/hobbi : Futár, magánnyomozó
Ki van a képen? : Evan Peters
Thomas Maximoff
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Jan. 07, 2024 3:56 pm
HAJÓTÖRÖTTEK
MUSIK KLEIDUNG SHARD & TOMMY & NIGHTCRAWLER
Elértünk az utolsó felvonáshoz és erősen úgy látszott, hogy a végső összecsapásból nem győztesen fogunk kijönni. Nem akartam elfogadni a vereséget, ezért minden erőt próbáltam beleadni a kormánykerék ellenkező irányba tekerésébe.
– Árbócot felhúzni! – üvöltöttem az utasítást, melyet Tommy zengő hangon megismételt. A Bamf-ek engedelmesen cselekedtek a parancs szerint.
A Miazma azonban nem eresztett minket, először a hajófart kezdte bedarálni a különös energia, mely belőle áramlott. Az örvény könyörtelenül tépázta a bárkát, darabjai felröppentek és ha nem voltunk elég gyorsak eltaláltak minket. Nem volt többé mivel ámítanom magamat, helyzetünk reménytelen volt és az egyetlen dolog, amit még menthetünk az az életünk.
– A fedélzetet elhagyni! – adtam ki a következő parancsot. – Sofort! – sürgettem a többieket.
Azonban a teleportálás haszontalan volt, mintha egy láthatatlan erőtérről pattantak volna vissza a Bamf-ek, mikor megpróbálták elhagyni a hajó területét. Tommy, a világ leggyorsabb embere, akit a Föld magán hordott most szabályosan lassú volt.
Én, mint a Kreuzer kapitánya készen álltam elsüllyedni a bárkával, azonban a többieknek nem kívántam ezt a sorsot…

Hirtelen elsötétült minden, ahogy elértük a Miazma belsőjét. Olyan volt, mintha egy homokórában mi lennénk a porszemek és csak keresztülszaladnánk annak vékony nyakán. Megszűnt az idő, nem volt hang, nem volt fény, csak egy láthatatlan erő, mely vitt bennünket lefelé.
Végül a gravitációnak engedelmeskedve estünk be egy fémmel bélelt terembe. A hajó darabjai sorra hullottak le körülöttünk, a Bamf-ek visítva zuhantak a padlóra.
Kiváltságosnak éreztem magamat, amikor Tommy tompította a landolásomat. Értékeltem, mert mire felfogtam, hogy zuhanunk, addigra már késő volt teleportálni.
– Äu – nyögtem a landolás után. Noha a felét sem éreztem Tommynak köszönhetően. – Szép kapás volt, Rechte Hand! – lapogattam meg a vállát őszinte elismeréssel. – De vajon hol vagyunk?
– Rozsomák túlélő edzőprogram aktív. Szint: 72. Sok szerencsét! – felelte az ismerős gépi hang, mely visszhangot vert a teremben. A fémkalitkában sorra gyúltak fel a fények és eltéveszthetetlenül világossá vált számomra, hogy hol is vagyunk. Körül sem kellett néznem…
Danger Raum!
– Liebe Gott! – sebtében ugrottam talpra, kezemet nyújtva Tommynak. Noha nem azért, hogy felsegítsem, hanem azért, hogy mielőbb eltűnjünk innét.
A Bamf-ek is kiszagolták a veszélyt és sorra teleportáltak el, ki tudja hová? Csak a hátrahagyott sötét füstjeiket láttam szemem sarkából.
Az első helyiség, ami eszembe jutott az a betegszoba volt. Én pedig nem gondolkoztam kétszer. Jobbnak tűnt követni a Bamf-ek példáját, mielőtt a zöldesszínű lézernyaláb kilyuggat minket. Senki sem akar Rozsomák gyakorlati programja alatt fűbe harapni! Főleg nem annál, amelyet még a pro X-men csapat sem hoz le karcolások nélkül.

Elmélet szerint a szoba közepére kellett volna érkeznünk és nem telibe kapnunk az egyik betegágyat. A szoba elrendezése viszont határozottan változott ahhoz képest, mikor utoljára jártam itt. Ráadásul sikerült kifognunk az egyetlen foglalt ágyat. Úgy fest ez az elvétett landolások napja.
– Äu, entschuldigung, Fräulein – emeltem volna kalapomat, de az valahogy Tommy fején landolt az érkezéskor. Így inkább csak igyekeztem lekászálódni a felkötött lábú kisasszonyról, kire keresztben érkeztem a derekára.
– Mentségemre szóljon, utolsó emlékeim szerint ez az ágy fél méterrel odébb volt! – ideges farokrángással néztem körbe. Minden annyira ismerős volt, mégis más!
BAMF!


   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gif9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
But in kindergarten I already wore blue.
BAMF
Kurt Wagner
Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 05.
Tartózkodási hely : USA, Xavier Intézet
Munka/hobbi : X-men, dráma oktató
Ki van a képen? : Cameron Chapman
Kurt Wagner
• doing good for good reasons •

Thomas Maximoff a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.