Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Lacey Harries Ma 11:56 am-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Follow Me

Szer. Dec. 13, 2023 9:36 pm
MARY & VOLSTAGG


- No lám, máris örömhírt hozál, hogy szándékaid ez alkalommal békések! Ama borgőzös estén egyáltalán verekedni menél a mulatságba vagy csak rád szakada a tomboló tömeg bőszülése és ütve, rúgva, tán még csípve is kereséd az egérutat? - kérdem kacsintással elegyített mosolyba ágyazva.
Ez nem derüle ki vala, hisz ott nem sokat társalkodék, inkább rendet tevék. Mozdulatai mélyre kerülének emlékezetembe és bizonyos, hogy onnan sosem leszének kiveszendők. Nem túlzék vala a copfos kislánykoruk óta viaskodást tanuló pajzsszüzek rendjének emlegetésével. Sif is elismerné a hölgy tudását.
- Á, ki vala ismerősöd? Már majd mindenkivel megivám itt a szavak pertuját! Némelyekkel poharazgatánk is, de sajnálatomra a stáb nem készíte az asztalra elegendő nedűt.
Nem csupán az arcokat, hanem a neveket is könnyedén be szokám vésni kobakomba, hisz nekem minden lény fontos, kinek mesélhetek és ki hallgatva hallgatja Asgard nemes történeteit. Örömmel tudnám meg, ki lehet közös ismerősünk, aki a villanyosokkal távozék ezen a Holddal éneklő éjszakai órán.
- Én nem oly régiben végzék vala. Itt forgatánk egy új műsorsorozat bevezető adását. Megígérém ugyan, hogy számra závárt teeendő lészek és amíg nem kerül a televízió képernyőjére, őrzöm a titkot, mint az Yggdrasil gyökerei közt alvó sárkány a világfát, de csak néked, ha már ily kedvesen szólál, elmondom: főzőtudákosságunkkal versengénk, egyik kultúra a másikkal. Hexina, a gael boszorkányüstben nagykanállal kavaró, Champlin, az őskori konyha kövön sütő mestere és Koji, a szumóövet szakácskötényre cserélő, ki a ringből visszavonulása óta majd annyit fogya, mint én - paskolom meg immáron lapuló hasamat, mi négyszer ily duzzadó lehete, midőn e harcos asszonyság megrettene tőle.
Úgy vélem, kellő választ adék kérdésére.
- Jer hát, elibém toppanó! Még marada némi elemózsia és tán zamatos brazil rumot is szerzek.
Már tudom is, mivel fogom kiénekelni a szertáros zsebéből a kulcsot, mi megnyitja a rumosüvegek zsugorát. Különleges találkozáshoz rendkívüli itóka illik!
Teljes mellszélességgel a benti helyiség felé tessékelem a hölgyet, mígnem eszembe ötlék valami. Homlokomra csapva kacagást hallatok, hisz elébb megkérdezem ismerőse nevét, ám az övét nem.
- Leányka, mi módon szólíthatlak téged? Egyébiránt pedig hunyjunk szemet a modoros magázás felett, hisz a királyokat és isteneket éppúgy tegezék a halandók, ahogy te is tegezhetsz engem, mint midgardi az asgardit. Attól, hogy ötezer évvel idősebb valék tenálad, még igen fiatalos hév hajtja Volstaggot, a Szálfa Termetűt!

The moon is singing silently

✿ Elli




_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 59
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •

Mary Walker a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Dec. 10, 2023 7:40 pm

Voli & T
Oh, not him...

Mr. Warren idősebb, de gazdag úriember volt. A családja inkább volt jelképes, lévén a felesége már össze-vissza csalta, a gyerekei pedig csak ATM-nek használták őt. Fent tartották a pór nép előtt a tökéletes család látszatát, pedig az egész család velejéig romlott volt. Mr. Warren például azon túl, hogy előszeretettel szerencsejátékozott, szeretett embert is csempészni. Általában ki az országból, mindenféle népségnek nőket és gyerekeket, de manapság már arra is kezdett rászokni, hogy a visszatérő hajókon befelé csempéssze az illegális bevándorlókat. Sajnos az üzlete inkább sikeres, mint sikertelen. A hatóságoknak nincs ellene elég, vagy elég jó bizonyítéka, valószínűleg van egy igen jó korrupt kapcsolata az FBI-al, ahol aztán a nyomok puff, kámforrá válnak a tanúkkal együtt. Az ilyen munkákat imádom a leginkább. Az ilyen seggfej, egoista, nárcisztikus, magukat istennek képzelő recskazokni töltelékeket imádom eltenni láb alól. Már figyelem és követem egy ideje, de úgy tűnik, most jött el a támadás ideje. Fogalmam sincs, miért jött a stúdióba, de az biztos, hogy nem hagyja el (élve).
Pár órát tölt csak itt, valami szakácsfazonnal beszélget, akiről szintén kétes hírek terjednek, de a célpontom jelen esetben nem ő. Nem nehéz egyébként elintézni, hogy egyedül legyen egy öltözőben. Elég csak azt a sugallatot kapnia kell, hogy tele a hólyag, ő pedig már bocsánatot is kér, hogy az egyik, stábnak berendezett, tükörrel, gardróbszekrénnyel és szűk mosdóval ellátott helyiségbe menjen. Az ismeretlen alak egy újabb sugallat hatására az épület előtt várja majd meg. Mindhiába. Amikor tiszta lesz a folyosó, bemegyek az öltözőbe. Az ilyen seggfejek kinyírását szeretem lassan elvégezni, szóval el is rejtőzök a szekrényben, aminek ajtaját résre nyitva hagyva várok, kezemben a fojtó zsinórral. Amikor a célpont a szekrény elé ér, hogy távozzon, én előugrom és már tekerem is a nyaka köré. Persze későn kap utána, a damil már szinte a bőrébe is vág, így kiáltani sem tud. Nagyobb nálam, de hátra rántva kapaszkodom meg lábaimmal a csípője körül, így hátra esve puffanunk a szőnyegen. Némán, mosolyogva várom, hogy kimúlva abba maradjon a rángatózása, közben örömmel hallgatom a hörgését. Amikor elernyeg, még utána is vagy egy percig tartom, hogy biztosra menjek, aztán lerúgom magamról, elteszem a zsinórt és távozok a szobából. Telekinetikusan bezárom az ajtót, aztán zsebre tett kezekkel elindulok kifelé. Alig érek a folyosó közepére, mikor hirtelen szemből megjelenik azaz.. asgardi figura. Hogy is hívják? Valami Voli. Volistáb? Fene se tudja, ezekre nem vagyok kiképezve: meglehetősen előnytelen helyzetből indulnék egy kvázi isten ellen. Megtorpanok, amikor megszólít és magamra veszem az aggodalmas nő álcáját.
- Jaj, ígérem, hogy nem verekedni jöttem! - kezdem ezzel, hogy elkerüljem azt, ami okán emlékszem rá: akkor a természetes szőke hajammal láhatott verekedni és elpicsázni másokat, amíg közbe nem lépett. Most ezzel a barna, már majdnem fekete hajjal újra találkozunk, de így is megismert, aminek nem különösebben örülök, de ez van.
- Van egy ismerősöm a stúdióban, vele találkoztam, de aztán már ment is tovább dolgozni. Elvileg éjszakai forgatásra megy ki a villanyosokkal. És maga? Csak nem maga is éjszakába nyúlóan dolgozik itt valamin? - kérdezem felvonva a szemöldököm, mert azért tényleg meglepő itt látni.



_________________
i just want a normal life in the city
i just want a normal life
i just want a life
Mary Walker
Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 24.
Tartózkodási hely : Mozgásban
Munka/hobbi : Bérgyilkos
Ki van a képen? : Sasha Luss
Mary Walker
• doing good for bad reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Dec. 09, 2023 7:12 pm
MARY & VOLSTAGG


A tálcáról utoljára elragadott sült tésztával a kezemben tartok öltözőm felé, hol majd át kívánok vedleni köznapi ruházatomba. Kedvelem a midgardi ünnepi öltözékeket, evégett a mai felvételre is öltönyben érkezék, a műsor idejére viszont e helyen kapék kockás inget és bő szabású pantallót, mik megtelének vala a főzött, sütött vagy nyersességében is terjengős illatú étkek illatozásával. Nnoha szívet melengető emlékeket és gyomrot élénken tartó ízeket idéznek a párlatok, szívesebben ülnék a kormánykerék mögé tiszta felöltőmben, mint konyhaszagú munkaruhámban. Az étkezőből távozva igen lassan haladok, hisz úton-útfélen megállít egy szépítkezős kislány, egy kellékeket hurcibáló munkás vagy egy kameraforgató és záporoznak rám a kérdések. Szívesen válaszolok, hisz kedvelem az itteni népséget és gyakorta bocsátkozék hosszas társalkodásba bármelyikükkel. Süteményem közben elfogya, de zsákomban vala még táp, hogy gyomrom korgása ne legyen zavaró. E helyütt, a Flavor TV csatorna new yorki központjában bizony figyelének rá, hogy illő mértékű étket is itókát vehessünk magunkhoz!
Víg beszélgetéseinket nagy nevetések, azoktól könnyek törülgetése és közben szemek csillogása kísérik és nem csak részemről! Orcámra kiülő mosolyomat szélesre húzá, hogy mind tapasztalt szakemberek, még az ifjoncok is évek óta segédkeznek a televízió műsoraiban fellépők között. Ezt azért is hallom örömmel, mert az Eccentric Eatery, minek első részét forgatánk le ezen az estén, még tíz epizód hosszáig fog húzódni, utána pedig - ha a nézők is éppoly mulattatónak és érdekeket feszítőnek találnak engem, mint asgardi származású nagyvilági iskolai szakácsot - akkor tárgyalásokba bocsátkozandók leszünk a gyártásvezetővel és önálló főzőműsort kaphatok! Ott pedig én az itt tüsténkedő stábot alkalmaznám legszívesebben, hisz panaszom nem lehet rájuk. Kedves és szorgos midgardiak.
Még azokat is ilyennek találám, kik kapcsán rossz vagy nem rossz, de szavakat kimondó nyelvek alvilági üzelmekről regélnek. Szakácstársaim között akad kelta hagyományok szerint kotyvasztó hölgy, a másikuk negyven évesen nyugdíjba ment szumós, ki sportja képviselőinek főz istállónyi adagokat és egy ősemberekre egyáltalában nem hasonlító paleo szakács. Mint megtudám, róla és a beszerzőiről terjengenek oly pletykák, hogy egészen más fajta kalmárkodással is foglalkoznak és erdő-mező képzelgéseket keltő terményeiből egész hajórakománnyi porciókat csempésznek be az országba.
A törvénytelen ügyeket ecsetelő díszletes leányka szavait egy kézlendülettel elhessentém és mondék valami mókásat rá, min kacaga, de megérté, hogy én nem így versenyzek. Társaimat méltó ellenfélnek találom és a fazekakkal, evőeszközökkel és alapanyagokkal övezett sütőfelületek közötti megmérettetésben kívánom őket legyőzni, nem a szóbeszédek csorba kardjával. Megrázom még a kislány vállát és mivel már késő estébe hajlék az idő, kellemetes éjszakát kívánok neki. Indulnék is ételszagú ruhámban az öltöző felé tova, hisz már nem tartóztat senki (a többiek is már csak azért jövének és menének, hogy ivászatba vagy pihenésbe fojtsák a munka fáradalmait), midőn a folyosón áthaladók közepette ismerős ábrázatot pillanték meg. Szakállamat vakarám, hogy kobakomban fény ébredjen, mi felhozza az emlékképet. Ki oly sok évezrede él és oly sok arcot lát nap nap után, mint jómagam, időnként nehézkesen ismeri fel egyiket vagy másikat, főként rövid találkozások után. No lám! A nő hajkoronája nem ilyféle volt, hanem ziláltabb, arca festése folyósabb, hacukája biz nem jöve fel emlékezetem háromezer esztendős kútjából. Nevét első találkozásunkkor nem tudhatám meg, de ökle ízét megismerem és rúgása erejét is. Asgard Oroszlánja ugyan nem tántorodék meg soha és örökké sem, mégis úgy gondolám abban a másik univerzumbéli, oklahomai sokadalomban, hogy egy hölgyike elagyabugyálása vagy harci mozdulatai hárítása helyett inkább segítek kimenteni az embereket a diszkóban támadt tömegverekedés elől. Feldühödött támadóm pedig valahol eltűne a forgatagban.
Ennek öt vagy hat éve már. Én nem tékozlom figyelmemet harag tartására, így most sem összehúzott szemöldökkel vetem pillantásom az asszonyra. Tán rossz időszakában érém azon az estén a tánctéren vagy csak felbőszíté őt egy duhaj ficsúr, ki rádönté serét, netán a rendelt koktélból kimarada a szívószál és még számtalan oka lehete a fénydobáló gömb alatti vadorzásának, minek szemtanúja valék akkor. Spongyát rá! E pillanatban ő egy régi ismerős, ki tán ma egy másik oldalát mutatja meg. Pusztán jelenlétével feléleszté kíváncsiságomat, ezért fültől fülig vigyorra biggyesztem ajakimat.
- Köszöntelek, dicső pajzsszűz! - szólék fennhangon a legendás asgardi harcosnőkhöz hasonlítva a hölgyeményt. - Asgard Oroszlánjának örömére szolgál újra látni orcádat! Mi szél hoza a stúdióba, Táncolva Harcoló?

The moon is singing silently

✿ Elli




_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 59
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.