Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


You respawn and mistakes will repeal

Hétf. Jan. 01, 2024 8:41 pm
Romy & Bishop
   Valahogy furcsa, hogy felém világít a telefonjával. Nem a termet, a harcállást vizsgálja, hanem engem. De hát sajátos a humora... Ennek tudom be azt is, hogy rácsodálkozik a szememre. Fényes nappal is világított, mikor Harlemben találkoztunk. Glitch néha annyira más bolygón jár. Bárhol is jár, kimentem innen. Ennyi. Nem ellenkezik, ez a lényeg.
- Ne a hengert fogd, hanem a tetejét! Úgy nem lesz bajod.
Ha már látta használatban, sikerülhet a szerkezet kezelése. Azon vagyok, hogy ne legyen rá szükség, hanem kijussunk, mielőtt a tűz ideér.
Kezem megáll pakolás közben, mikor figyelmeztetést kapok.
- Azt mondtad, kikapcsoltad!
Ezt később meg kell magyaráznia. Addig is a fűrészlapot kézben fogom vinni. A sporttáskába nem fér be.
- Nyugi! Nem hagyom, hogy összeálljon. Egyszer már megállítottam. Erre emlékszel, ugye?
Ott voltak bajok a memóriájával. Ez is elég stresszes nap lett, nem csodálnám, ha megint amnéziás volna. Bízik bennem, hagyja, hogy segítsek. Ez a legfontosabb. Én is fújok és törlöm a szememet. Akárhányszor lövök át téglafalat, a por ugyanúgy száll. Csak kicsit lehet hozzászokni.
- Élő nincs. Elektronika viszont van bőven és a dobozokban bármi lehet. Az objektum detonálni fog.
Végre biztonságban vagyunk! Mielőtt leeresztenék, végigpásztázom a környéket. Tiszta a levegő. Egy gyors, de mély ki-és belégzés után megtervezem az utat a kocsiig. A másik irányban van, távolabb. Nem tudják majd az eseményhez kötni.
Most van időm figyelni magamra. Ránézek a vállamra, ami borzalmasan fáj. Nem is néz ki jól. Az uniformis enyhített valamennyit az ütésen és a szúráson, de azért ez komoly. Rövid grimasz után leküzdöm a kínt.
A fejemre teszem a kapucnit és ha Glitch nem viseli a sajátját, ráhúzom a fejére. Elég hideg van, én meg bent hagytam a kabátomat.
- Ne kiabálj! - csitítom szám elé tett mutatóujjammal. Elhagyott környék, de a lángoló épület gyorsan előcsalhatja a kíváncsiskodókat, aztán megint megyünk a youtube-ra. "Robanoember", meg "majom", ja...
Értetlenül nézek Glitch-re az újabb vicc miatt. Kilőttem az összes energiát, már nem világítok. Elmúlt a plusz erő is és iszonyatosan kimerültnek érzem magam. Most luxus lenne a pihenés. Tovább!
- Örülök, hogy humorodnál vagy - vágom rá cseppet sem gúnyosan, mégis mosoly nélkül.
Fogadom a kézfogást és csak finoman szorítom meg a nő kezét, majd gyorsan elengedem. Elhúzom a számat. Ez a mozdulat nem esett jól a vállamnak.
- Minél hamarabb el kell tűnnünk innen.
Intek a fejemmel, hogy jöjjön! Közben mond sok mindent, amire csak félig figyelek. Szemmel tartom a környéket, de sehol senki. Sem fény, sem mozgás.
Kérdően nézek rá a beszámolója után. Poénnak hosszú. Ha mindezt komolyan gondolja, akkor vagy valamilyen betegségben szenved vagy ráborult az az ismeretlen por, amit az egyik dobozban láttunk. Ez aztán remek.
- Tolvajokat állítottunk meg mi ketten. A kocsiban elmagyarázom.
A hideg, a seb és a fáradtság nagyon rosszul hatnak egymásra és rám. A legnagyobb bajom, hogy a belőlem kiálló kés feltűnő, mégis bent kell tartanom, ha nem akarok elvérezni. Türelmes vagyok, de Glitch-nek most várnia kell a részletes magyarázatra. És a kérdésekre, amiket én fogok feltenni.
Na, basszus! Egyik kezemben a fűrész, másikban a táska. Nem tudtam elkapni a holdsápadttá vált társamat.
- Volt már rosszabb is. Segíteni szeretnél, Romy? Akkor haladjunk!
Próbálok megnyugtató hangon beszélni, de egyre feszültebb vagyok. Sokat bírok, de ha kidőlök, a társam itt marad egyedül, zavartan, sérülten és bele fog keveredni egy ronda nagy hatósági ügybe. Nincs más választás, mint kibírni és erőt venni magamon. A sporttáskát a bal vállamra veszem, azon az oldalon van a fűrészlap is. A jobbra nem rakhatom. A sérült felemnek elég, hogy kezet nyújtok és egy szörnyen elcsigázott mosollyal felrántom Glitch-et, ha hagyja.
- Bishop vagyok. Ez rémlik?
Nehéz lesz. Tudja az egész életrajzomat, az előbb néztünk végig egy még személyesebb videót és ehhez képest a bemutatkozásnál tartunk. Egy-két foszlány álomszerűen megvan neki. Elő kell hozni a többit. Csak menjünk is közben.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Jan. 01, 2024 8:43 pm

   
– Bocsiii… – vettem lejjebb pár oktávval a hangomat. A detonáció miatt alig hallok, fel se tűnt, hogy kiabálok, amíg nem szólt meg érte.
– Nem viccelek, tényleg Rosemarie vagyok. Romy a becézése, az egyik. És valóban rossz emlékeim támadnak attól, ha valaki Rosenak vagy Marienek szólít. A gyerekek roppant mostohán tudnak bánni egymással. Az oviban rendszeresen kaptam az ívet a Mary, Mary Quite Contrary és a Ring-a-ring a Roses gúnyos átiratával. Kreatív volt, élveztem is volna, ha nem én lettem volna a szenvedő alany – éljenek a kétnyelvű óvodák és az ír-genetika! Egyáltalán minek is beszélek erről? Miről is beszéltem?
A fájó, sajgó, lüktető tagjaim, illetve a levegőbe röppent épület ellenére szorgalmaztam a lelépést. Papám lelkemre kötötte, hogy ne akasszam össze a nem létező bajuszomat a rendőrökkel. Ráadásul büszke voltam a tiszta erkölcsi bizonyítványomra. Viszonylag tiszta. (Az automaták nem szándékosan elkövetett pénznyerészkedések voltak. Önként köpték ki a tartalmukat!!!)
– Húha, akkor ez egy Robin Hood akció volt? Loptunk, de nem loptunk a zsarnokoktól, törvénytelenül léptünk fel a törvénytelenség ellen? – imádom a híres Kapucnis Robint. Még adom is a vibe-ot a hoodiemmal, már csak egy íj hiányzik és a nyilak.
Egyébként miért vagyok indokolatlanul lelkes ettől az egésztől? Madártávlatból valóban roppant izgalmas, de a mélyére tekintve pápá viszonylag tiszta erkölcsi bizonyítvány! Juj, lemaradtam a részről, hogy miként keveredtem ide! Vagy nem? És ha mégis?!
Miután megtapasztalhattam magamon a föld gravitációs vonzását a seb látta sokktól, meg kellett kérnem a vacsorámat, hogy legyen szíves ne most távozni belőlem. Újfent rettenetesen fájt a fejem. Vagy még mindig, csak sokkal jobban.
Szédültem.
Le kellett hunyom a szemeimet. A jobb hüvelyk-és mutatóujjam közé csíptem orrnyergemet, óvatos masszírozó mozdulatokat téve, hátha segít a víziómon. Ettől újabb emlékfoszlányok sejlettek fel a gondolataimban. Egy arról, hogy az imént felrobbant épület felé lavíroztam az előttem állóval. Aztán valami fura, számos panelt bűvöltem. Ezt követően egy dobozban rábukkantunk arra a fémmaradványra, amit korábban bezsákolt. Valahogy tudtam, hogy ezek mind velem történtek meg, de közben mégis idegen volt az összes.
Megpróbáltam Dr Worth által mondott gyakorlatot alkalmazni és felidézni, hogy mi volt az utolsó pillanat, amire utoljára még tisztán emlékszem?
Kisebb tűnődés után a Mystiquekkel folytatott beszélgetésig jutottam, amikor Arrow sétájára hivatkozva inkább elköszöntem tőle, mert annyira padlóra vitt, amiket mondott. Glitchről… Rólam. Mármint talán főleg Glitchről, de mivel ketten egyek vagyunk, vagyis egyek kéne, hogy legyünk, az majdnem olyan, mintha rólam gondolná ezeket. Ami miatt már nem is akartam én lenni.
„Nem akartam én lenni” – ütött szöget a fejemben a gondolat.
Nevem említésére vontatott mozdulattal emeltem fel a fejemet, kábán figyelve a felém nyújtott két kezet. Gyanúsnak találtam. Na, nem a gesztust. Az nagyon lovagias volt! Hanem azt, hogy újfent kettőt látok, ami a másik karjával együtt már négy lenne. Már majdnem elfogadtam az asszisztálást, de ahogy eszembe jutott a vállából kiálló kés gondolata, inkább megráztam a kobakomat (rossz ötlet volt, mert a fejfájás csak felerősödött ettől). De nem szerettem volna, ha miattam megerőlteti az amúgy is sérült karját.
– Vigyázz rá! – sután gesztikuláltam a sérülésére. Ezzel a jelzéssel magyarázva meg, hogy miért nem fogadtam el a nemes gesztust. – Segítsek vinni valamit? – ajánlkoztam, amint sikerült talpra evickélnem. Készségesen megfogtam bármit, amit esetleg rám bízna.
Követtem az említett autó irányába, szemeimmel indokolatlanul sűrűn lestem a vállából kiálló kés felé.
– Bishop? – ismételtem el a nevét, mintegy ízlelgetve, de a szúró, élesen hasító fejfájáson kívül nem rémlett semmi. – Ne haragudj, de nem. Vannak dolgok, amik derengenek, viszont elég nehéz elhelyeznem őket térben és időben. Arra sem emlékszem, hogy mikor állítottad meg azt ott, abban – mutattam tétován a zsákra. – Vagyis nem igazán. Inkább nem, mint igen – és valamiért nagyon rossz érzésem volt attól a dologtól, mintha darabossága ellenére is „élne”.
– Biztos, hogy ki lehet kapcsolni? Tényleg kikapcsoltam? Mert így érzem, hogy van, mármint tudod, a talentemmel. És nem úgy van, mint fizikálisan, mert az egyértelmű, hanem hát így… fut? Izé, nem két lábon, áh, inkább felejtsd el, amit mondtam. Ezt nagyon nehéz leírni – berekesztettem a nagy leíró hantámat. Nem lettem volna most képes máshogy elmondani. Csak bízni tudtam abban, hogy talán ennyiből is megérti. Mert neki meséltem a képességemről, ugye? Vagy másnak mondtam el? Uh, nagyon csúnyának tűnik az a seb…
„Megsérülnek miatta, körülötte, így pedig veszélyes másokra nézve.”
Beestek a vállaim, majd sután pillantottam körbe. Annyira olyan volt, mintha Mystique mellettem állna és úgy hallanám a hangját! De úgy fest csak képzelődtem. Ellenben az érzés, ami rám telepedett nagyon is valóságos volt. Mellkasomban szinte fizikai formát öltött a bűntudat. Nem csak egyszerűen belém mart, hanem sátrat vert bennem. Irtó nehéz volt.
Csak tettem az egyik lábamat a másik után. Próbáltam nem lemaradni és követni Bishopot. Viszont elég körülményes volt ezektől a gondolatoktól. Időnként pislognom kellett, amiért a szemeimbe gyűlt könnyektől elhomályosodott a látásom.
– Mondd, Bishop – kezdtem bele tétován –, miattam sérültél meg így, igaz? – hangom elcsuklott a gombóctól, ami úgy döntött, hogy a torkomban ver sátrat. Elvontam róla a tekintetemet, nem mertem ránézni, amíg a válaszára vártam.
...

   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Rosemarie Morozov
Hozzászólások száma : 215
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
Munka/hobbi : IT-szakember, barista, hobbi fotós
Ki van a képen? : Luca Hollestelle
Rosemarie Morozov
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Jan. 01, 2024 9:16 pm
Romy & Bishop
   Szeretem, mikor Glitch nem gondolja úgy, hogy jobb stratégiát tud, hanem hallgat rám. Csak abba szoktam beleszólni, amivel ártana magának vagy másnak. Elgondolkodva nézek a szemeibe, mikor egész vicces formában közli, hogy nem viccelt. Ő így szokott beszélni, értem én. Ha tényleg komoly, amit mond, akkor nagy a baj. Egyelőre belemegyek a játékba, mert biztos helyre kell jutnunk és nem pazarlom az energiámat másra.
- Így is mondhatjuk. Most pedig megyünk a sherwoodi erdőbe elbújni.
Az a történet olyan szép és annyira klasszikus, hogy száz év múlva se felejtik el. Kimondtam, hogy megyünk, de nem megyünk, mert Glitch leült. Nem lehet siettetni, mégis tenni kell valamit. A mozdulatait figyelem, várva, hogy mi lesz ebből. Sokat nem fogok várni, az biztos. Azt mutatja ugyan, hogy nincs szüksége a kezemre, de résen vagyok, mikor feláll. Nem hagyom elesni. Elmosolyodom, hogy aggódik értem. Ez egy nagyon aranyos megnyilvánulás volt.
- Bírom, kösz. Csak gyere mellettem!
A sporttáskában olyasmi van, amit nem kéne elejtenie. Egyébként is rosszul hangzik, hogy egy sérülttel cipeltetek valamit. Ez úgy se korrekt, hogy én is megsérültem.
A nevemre olyan hangsúllyal kérdez vissza, hogy most már nincs kétségem. Fogalma sincs, ki mellett sétál el egy szétrobbant épülettől. És mégis jön!
- Később foglalkozunk ezzel. Szerintem kikapcsoltad, mert akart működni, de végül nem tette. Értem, amit mondasz. Nem egy egyszerű kütyü.
Pislogok egy párat gyors egymásutánban, mert a szél lefújta a port a szemöldökömről egyenesen bele a szemembe. Glitch megint furcsán viselkedik. Gyanakodva méregetem.
- Mit keresel? Gépet érzel közeledni?
Lehet, hogy egy telefont észlelt. Igyekszem gyorsan haladni, de én se vagyok a csúcson.
- Nem. Nem te szúrtál meg és nem te voltál az oka, hogy késharcba keveredtem - szólok hozzá halk és megnyugtató hangon.
Pár lépés és végre a kocsinál vagyunk. A tetejére támaszkodva megállok egy pillanatra és kifújom magam. Csippantom a feloldót és a csomagtartóba beteszem a táskámat. A hátizsákot ledobom a betonra és kiveszem belőle a robot törzsét.
- Fogd be a füled! - figyelmeztetem a nőt.
Pisztolyomat a megrongálódott mellkasi részbe tolom és ott leadok két lövést. A fűrészlapba egy harmadikat. Nagy kárt nem tettem bennük, de egy kicsit eltorzultak. Ha még fut a reparációs folyamat, akkor le fogja foglalni a maradványt és nem képes más szerkezetekkel egybeolvadni. Még csak az hiányzik, hogy megismétlődjön a múltkori! Visszarakom a fémvázat a zsákba, amit felkapok a fűrésszel együtt. Beülök a volán mögé és az ölembe teszem a zsákot, a lapocskát pedig a műszerfal tetejére. Látni fogom, ha bármi történik. Most engedek ki egy kicsit. Összeszorítom a szemeimet és vicsorgok a fájdalomtól. Óriási sóhajtok.
- A hátsó ülésen van az elsősegélycsomag. Eléred?
Itt már el tudjuk látni magunkat és egymást. Hogy Glitch-ért itt a helyszínen mit tudok tenni, az jó kérdés. A memóriakiesése múltkor is megmutatkozott. Akkor tagadta a fejsérülést. Most viszont tényleg kapott a kobakjára, azért dőlt ki. A járásából és a zavartságából arra gondolok, hogy akár agyrázkódása is lehet.
- Van benne szemmosó, a por miatt használd nyugodtan! A kesztyűtartóban találsz egy flakon vizet. Jót fog tenni, ha rászorítod a fejedre ott, ahol fáj.
Ő tudja, melyik részre kapta az ütést a polcról lezuhanó cuccoktól.
- Ha változást érzel a gépnél, csak akkor szólj! Csukd be a szemed és pihenj!
Szigorúan parancsolok rá és nem fogadok el kifogást. Rendbe kell jönnie. Nem is baj, hogy időzünk itt. Gyanús lenne, hogy egy kocsi pontosan akkor hajt el a raktártól, mikor robbanás történik. Az orosz maffiózót előbb fogják követni, mint minket. Messze álltam meg, sok más kocsi között. Itt nem figyelnek fel ránk.
Előkészítem, amire szükségem van. Kötszer, orvosi ragasztószalag, fertőtlenítő. Öngyújtó. Nem véletlenül kértem meg a nőt, hogy pihentesse a szemét. Ez nem neki való látvány lesz. Hangot nem adok ki magamból, ezt elhatároztam. Jó nagy levegőt veszek és fogaimat összeszorítva, őrült fájdalmak között kihúzom a vállamból a kést. Leteszem egy adag kötszerre. Az öngyújtón kattintok kettőt, mert elsőre nem akar beindulni. Apró a lángja, de megteszi. Kiégetem a sebet, hogy ne ömöljön belőle a vér. Így is jött nem kevés. Becsukott szemmel rázom a fejemet, de közben kipillantok az utcára is. Egyelőre sehol senki, csak a távolból hallani a szirénát. A tűzoltók már úton lehetnek. Jó lenne, ha most nem háborgatna minket senki. Bekapcsolom a ventilátort és letekerem az ablakot, hogy az égett hús szaga ne töltse be a kocsi belsejét. Fertőtlenítek. Csíp, de az égetéshez képest ezt könnyű feladat elviselni. Lassan megleszek és jöhet a kötözés. Nem először csinálom. Menni fog. Irtó erős éhségérzetem támad, többek között a vérveszteségtől. Most jön ki az egész eseménynek a hatása rajtam. Az arcom mintha beesetté válna és a szemeim előtt kis csillagok táncolnak. Várni kell. Hátradőlök, neki a fejtámlának és veszek néhány nagy levegőt. Figyelem a belátható teret, a tükröket, a hangokat.
- Jobban vagy? - kérdezem Glitch-től, mikor már egy kicsit enyhébbnek érzem a kimerültséget. - Várakozzunk itt egy kicsit, ez egy biztonságos hely. Most tisztázhatunk mindent. A teljes nevem Lucas Bishop, de általában csak Bishopnak szólítanak. A száz évvel későbbi jövőből érkeztem. Mutáns vagyok és az a célom, hogy a fajunk elfogadást nyerjen. Emellett megállítok olyan rosszfiúkat, mint amilyenekbe ma belefutottunk. Térjünk vissza rád! Legutóbb Glitch-ként mutatkoztál be. Ma azt mondtad, hogy ő is te vagy. Ehhez köthető az amnéziád? Kérlek, hogy ezt fejtsd ki!
Van egy nagyon rossz sejtésem.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Jan. 01, 2024 9:21 pm

   
„Robin Hood and Little John runnin' thru the forest, jumpin' fences dodgin' trees and tryin' to get away~” – dudorásztam halkan a Disney klasszikusból származó sorokat a sherwoodi erdő emlegetésére. Muszáj volt, egyébként ott zengett volna a fejemben nonstop, mint egy beakadt lemez!
– Hát jó, te tudod… – apró szusszanás kíséretében ejtettem le magam mellé kezeimet és vontam meg finoman a vállaimat, miután közölte, hogy nincs szüksége az asszisztálásomra a holmik cipeléséhez. A spagetti karjaim, igaz?
– De elbírnám ám’! – szögeztem le. Csakhogy mentsem csekély erő pontjaim büszkeségét és az én büszkeségemet is. Mindössze a befőttesüvegek fognak ki rajtam és a lépcsők. De lesz ez még így se! – Szóval, ha elfáradnál benne, bármikor átadhatod. Tőlem senki sem tudja meg – ha esetleg ő is a büszkesége miatt nem akarja átadni. A bugyuta sztereotípiából következtetve, hogy a férfiaknak mindig erősnek kell lennie. Oké, hogy evolúciós boosttal rendelkeznek, de ők is lehetnek fáradtak!
– Később? – úgy kérdeztem vissza, mintha az angoltudásom cserbenhagyott volna és emiatt nem érteném Bishop szavait. Igazából a gondolaton akadtam fent, hogy foglalkoznom kéne azzal az akármivel a zsákban. Mármint elég érdekes volt, csak… – Még sosem érzékeltem hozzá hasonlót egy gépből sem – jegyeztem meg a zsákot szuggerálva. És kicsit olyan, mintha nem is először találkoztam volna ezzel a szerkezettel.
– Hova tervezel menni majd, mármint a kocsiddal? – kérdeztem rá bizonytalanul. Ez valahol lemaradt. Viszont fogalmam sem volt arról, hogy hol vagyok éppen. Így az volt a legbiztosabb pont, ha követem Bishopot.
– Hm? Nem! Vagyis nem gép, semmi ilyesmi – ingattam meg a fejemet. – Csak azt hittem, hogy hallok valakit beszélni, akit ismerek. De úgy fest képzelődtem – jelent meg arcomon egy kényszeredett mosoly. Csak a bűntudat volt.
A műmosollyal akartam elkergetni Bishop aggodalmát és leplezni a bensőmben kavargó érzelmeket. Sikertelenül. Próbáltam egyben tartani azt a mécsest, de elég nehéz volt. Mikor kijelentette, hogy nem miattam sérült meg, majdnem megkönnyebbültem. Annyira szerettem volna, hogy igaz legyen, de…
– Szóval nem? Tényleg nem? – remegő hangon kérdeztem vissza. Hátrahajtottam fejemet, hogy visszafolyjon minden csepp könny a helyére. A sírás nem old meg semmit! – Nyugodtan elmondhatod, ha közöm volt hozzá. Mármint, hogy… miattam kerültél bajba. Nem fogok megsértődni. Tudom – vettem egy szusszanásnyi, reszketeg levegőt –, hogy veszélyes vagyok – fűztem hozzá halkan. Jaj, magasságos égre már, idióta könnyek menjetek haza! Nem akarok sírni.  
Mire odaértünk a járműhöz, sikerült valamelyest túllendülnöm ezeken a nehéz érzéseken és az erős sírós kényszeren. Tök indokolatlannak éreztem, révén nincs is meg. Így azt sem mondhatom, hogy a hormonok rúgták fel a kedélyállapotomat.
Csendesen, némiképp tanácstalanul figyeltem Bishopot, ahogy kizsákolta azt a különös szerkezetet. Amikor a füleim befogására kért, vonakodva emeltem tenyereimet a halójáratomhoz. Viszont a kezébe vett pisztoly látványától elkapott a pánik.
– Figyi, inkább beszéljük meg, jó??? – szólaltam meg kétségbeesetten. – Ha haragszol rám, mondd és lelépek, senkinek sem fogom elmondani, hogy mi történt! Csak kérlek ne bánts azzal az izével!! Az erőszak nem megoldás semmire!!! Kérlek, nem akarok még meghalni – minden egyes kimondott szóval egyre inkább összébb húztam magamat. Szemeimet összeszorítottam, az arcomat pedig elfordítottam, hogy biztos ne lássam a fegyvert. (Ha netán a lehunyt szemes üzemmódom nem lenne kellően elég.)
Ahogy hallottam tenyereimen keresztül átszűrődni a dörrenéseket, a lábaim szabályosan kocsonyává avanzsálva remegtek. Nem számítottam erre a plottwistre! A lövés okozta fájdalom olyan valóságosnak tűnt. De ahogy félve résnyire nyitottam a szemeimet, szembesültem az igazsággal: a lövéseket a gépdarab kapta, nem én. Tehát nem volt ez több puszta fantomfájdalomnál.
– Erre miért volt szükség? – fogalmaztam meg félszeg kérdésemet, miközben a megrongált eszközt néztem. Remélve, hogy a túlzott kíváncsiságom miatt nem lő Bishop engem is szitává.
Figyeltem, ahogy beszállt a volán mögé. Zavartan tipródtam a jármű mellett, nem igazán tudtam, hogy most mitévő legyek. Nem tudtam, hogy hol vagyok, miért vagyok itt és azt se tudtam, hogy Bishop mikor dönt úgy hirtelen, hogy fegyvert fog és…
Kirázott a hideg, amitől inkább összébb húztam magamon a kabátomat. A szél hóesés ígéretét hozta magával, az illata félretéveszthetetlen volt.
Bishop kérésére megkezdtem az elsősegélydoboz beszerzési akciót.
– Tessék – nyújtottam felé. Meglepetten hallgattam végig a további útmutatásait a poreltávolító szemmosóról… – Szerintem már lekönnyeztem – szúrtam közbe halkan az őszinte vallomásomat. Majd jött a kesztyűtartóban lévő vízről az ajánlata a fejemre, ami… – Mindenhol fáj – tört ki belőlem az újabb őszintehullám. Mármint komolyan! Jobbról, balról, elölről, hátulról, zúgott és sajgott az egész, hacsak rákoncentráltam, elég kellemetlen volt.
– De van nálam fájdalomcsillapító! – jutott eszembe a hátamon lógó táskám ténye. Ha átvette tőlem a dobozt, akkor magam elé húztam a hátizsákomat, hogy kivegyem belőle a szóban forgó pirulákat. – Te kérsz esetleg? – pillantottam várakozóan Bishopra, addig nem tettem el. – A vízből ihatok? – pillantottam el mellette a kesztyűtartó felé.
Ha megkaptam az engedélyt, akkor bátorkodtam beülni az anyósülésre (irtó nehéz volt, amiért minden végtagom fájdalmasan tiltakozott a mozdulat ellen). Miután sikerül elhelyezkednem, előhalásztam a palackot és kelletlenül, de bevettem a gyógyszert.
A következő ukázra szorosan magamhoz öleltem a táskámat, mintha az életem múlna rajta. Tekintetemmel a zsákot szuggeráltam pár másodpercig, majd szemeim Bishopra siklottak.
– És ha nem fogom érezni? – tettem fel a kérdést bizonytalanul. Oké... lehet, hogy nem máris ezzel a rossz forgatókönyvvel kellene indítanom, mert bejinxelem. – Persze, igyekszem! – tettem hozzá kevesebb határozottsággal, mint azt elképzeltem.
Nem igazán akarództam lehunyni a szemeimet, mert attól tartottam, ha így teszek, akkor a fáradtság eluralkodik rajtam és elalszom. Ezt nagyon nem akartam proccolni. Mármint lehetne rosszabb is a helyzetem: nem is ismerhetném a mellettem ülőt. De továbbra sem tudtam hol vagyok. Azt sem, hogy most mi lesz? És valahogy egy darabjaiban lévő, mégis élő gép mellett aligha tudtam volna nyugodtan pihenni.
Miután tartottam attól, hogy esetleg a pisztoly ismét képbe kerülne, ha nem teszem azt, amit Bishop mond, ezért megpróbáltam a jobb oldalamra fordulni, amennyire tudtam (háttal neki) és becsuktam a szemeimet.
Hallásomra hagyatkozva kíséreltem leszűrni, hogy mit csinálhat, de csak a szöszmötöléseket hallottam. Ugyan mellőztem a leskelődést, viszont bíztam abban, hogy akármit is csinál (volt egy sejtésem mit) – nem figyel rám. Ha így lenne, akkor ott lenne az a rossz érzés, hogy valaki lyukat fúr a hátamba a nézésével.
Óvatos, halk mozdulatokkal a kezembe csúsztattam a mobilomat és feloldottam a kijelzőjét. Google barátom térképével kiderítettem, hogy East Rockaway-ben vagyunk. Queens és Brooklyn tök közel van, Bayville sincs messze! Ezen fellelkesülve csaptam fel a back up-ként őrzött kapcsolatlistás doksimat a felhőből, majd azon töprengtem kit keressek, kinek írjak?
Elég késő volt. Ha most írok, cseppet sem biztos, hogy észreveszi bármelyikük is reggelig. De örültem volna, ha valaki tud róla és legalább reggel gondolnak a veséimre (amit talán még nem adnak el addigra). Nézzük csak…
Pietro! Jó gyorsan ide tudna érni, de nem akartam gondot okozni neki. Lance! Ő holnap… izé, reggel dolgozik. Uber! Nem, nem jó. Ő pedig most dolgozik. John? Queens nincs is messze innen. Viiiszont lehet, hogy Selenevel van és nem akarnám zavarni őket. Oliver? Brooklyn is itt van a közelben, de holnap ő is bizonyára melózik, meg… nem akartam, hogy azt higgye kihasználom. Ráadásul nem is tud Glitchről, megmagyarázhatatlanul rettegtem a gondolatot, hogy mit szólna rá. Mystique…?
… semmire nagyképű kolonc az ember nyakán, akit meg kell védeni, mert szánalmas és semmire sem képes.
Reszketegen vettem mély levegőt. Szemeim égtek a könnyektől, melyek odatömörültek. Remegő kezekkel zártam le inkább a telefonom kijelzőjét, lehunytam szemeimet, picit előre görnyedtem és szorosabban öleltem magamhoz a hátizsákomat. Fáj a hasam.
Az égett bőr szagától újra hányinger kerülgetett. Most már 100%-ig biztos voltam abban, hogy Bishop mit művel. Oda se kellett néznem, nem vagyok buta. Mégis... annyira szánalmasnak, tehetetlennek és elveszettnek éreztem magamat, hogy nem tudtam mit csináljak. Csak azt tudtam, hogy Arrow mellett szeretnék lenni.
– Aha – szipogva helyeseltem a kérdésére. Bár hol éppen okén éreztem magamat, hol hányingerem volt, hol bűntudatom, hol szédültem, hol pedig sírógörcs gyötört. És azt se tudtam, hogy kihez forduljak, de ezt most hagyjuk is.
– Nem kellene inkább orvoshoz menned azzal a sérüléssel? Rákerestem a legközelebbi ügyeletre és nincsen innen messze – visszaültem rendesen az ülésben és felé tartottam a mobilomat, hogy Bishop is megnézhesse a térkép által mutatott útirányt.
– Hogyhogy? Nem szereted, ha Lucasnak szólítanak? Ezért hív mindenki Bishopnak? – noha a teljes neve nem mondott nekem semmit. Ellenben a száz évvel későbbi jövő emlegetésétől felsejlett valamiféle időgép koncepció a fejemben. És kevéssé ért meglepetésként, mint azt szerintem illene. (Vagy csak megedződtem a más multiverzumból származó Pietro történetén, ahol egy pincében éltem… Uh, szent ég, manifesztálódott.) Bishop céljait nem kérdőjeleztem meg, tök nemes volt tőle, hogy emiatt visszautazott. Viszont…
– Mint a videóban szereplő rosszfiút, azzal a szokatlan fizimiskával, fitzroy, ugye? – olyan hirtelen jött ez a megfoghatatlan emlék, hogy a semmiből érkezett bizonyosságot sem kérdőjeleztem meg. De az a felvétel… csak egy álom volt. Vagy nem? Fáj a fejem...
– Hát… Én szívesebben hallgatnám a te történetedet arról, hogyan is jöttél a múltba. Egy DeLorean segítségével? – próbáltam kerülni az elkerülhetetlent „Glitchel” kapcsolatban. A körmeimmel a kezemben tartott vizes palackon kezdtem birizgálni a csomagolást.
– Szóval… – szólaltam meg erőtlenül. – Ez egy elég bonyolult történet. Vagyis nem igazán az, inkább csak felfoghatatlan. De még az sem. Talán fura. Igen, fura. Ez a legjobb leíró szó rá! Azt hiszem… Lehet, hogy nem is fogod elhinni – süppedtem lejjebb az ülésben. – Az van, hogy… hogy… én „Glitchel” osztozom egy testen. Na, nem olyan megszállós „két lélek egy testben” – dologról van szó. Hanem arról, hogy „Glitch” én vagyok. Ő egy… másik személyiségem – iktattam be egy-két szaggatott levegővételt az újabb síróhullámom miatt. – Egy védelmi mechanizmusom, ami nem is igazán tudom, hogy pontosan mitől triggerelődik. Járok vele orvoshoz… Gyógyszereket is igyekszem szedni. És mostanában nem is voltam „Glitch”. Nem értem mi történhetett – vagyis azt hiszem, hogy tudom, de nem vagyok benne biztos.
– Igen, sajnos emiatt előfordulhat, hogy amnéziám van. Nagyon ritkán emlékszem arra, hogy mi történik velem, hogy mit csinálok és miért, amikor „Glitch” vagyok. Amire pedig mégis emlékszem, az jellemzően rettentő idegen számomra, mintha nem is velem történt volna. De emiatt előfordul, hogy nem emlékszem fontos dolgokra – szipogva hadartam tovább, amíg sikerült felvennem harcot könnyeimmel. – És tudom, hogy öntelt meg önző és felelőtlen, meg… meg ilyesmi vagyok, amikor „Glitch” vagyok, de nem direkt csinálom! És nagyon sajnálom, ha veszélybe sodortalak – nyekeregtem bele mondandóm végét a táskám hátuljába, amiért éppen kineveztem zsebkendőnek.
...

   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Rosemarie Morozov
Hozzászólások száma : 215
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
Munka/hobbi : IT-szakember, barista, hobbi fotós
Ki van a képen? : Luca Hollestelle
Rosemarie Morozov
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Jan. 01, 2024 9:51 pm
Romy & Bishop
   Végre egy kis életjel. A zavartság még megvan, de oldja a feszkót a dúdolgatással.
- Szólni fogok, ha már nem bírom.
Nem egy nagy táv. Rossz vállal, kifulladásközeli állapotban rossz ezt cipelni, de rosszabb eshetőség, hogy Glitch megint kidől. Vagy kicsúszik a kezéből a táska és bumm.
- Jajaja. Mondom, nem hétköznapi.
Kezdhetjük elölről az egészet. Nincs hozzá sok kedvem, de muszáj lesz. Nem ő tehet az állapotáról és megérdemli, hogy ismertessem vele a tényeket.
- A gépet megfelelően őrzött helyre kell vinni. Dr. Strange Szentélye kicsit több, mint egy óra. Ott gyógyítót is találunk. Már jártunk azon a helyen, ugyanennek a szerkezetnek egy másik részével, amitől nagyon izgalomba jöttél. Az a harlemi harc sokkal durvábban megviselt engem. Nagyon rendes voltál és segítettél a mexikói barátoddal, Uberrel.
Nem mondom el, hogy majdnem meghaltam. Ha beugrik neki az emlék, úgyis tudni fogja. Szeretném, hogy egyre több beugorjon neki. Megpróbálok olyan pillanatokat mondani, amik érzelmileg mélyen érintik. Hátha előcsalogatják a tényeket is.
- A Xavier Iskola, amit titokban mutánsoknak tartanak fenn, egy kicsit közelebb van és ott is megkapnánk az ellátást, meg a cuccra is vigyáznának. Mennyire idegenkedsz tőle? Javasolhatsz más helyet is, ha tudsz közelebbit. Vagy hívhatunk valakit, akiben megbízol.
New York déli részén vagyunk, a Long Beach közelében. Nem biztos, hogy tudja, mi ez a hely. Nem olyasmi, ahol minden new yorki megfordul életében. A hangomon hallhatja, hogy van választása. Nem kényszerítem másra, csak arra, hogy gondját viseljék. Azt megkapja a Szentélyben is, kellően semleges helyen.
A szám széléről kap egy félmosolyt. Hangokat hall. Komoly volt az a sérülés. Már semmit nem várok tőle. Nem fárasztom feladatokkal, segítséggel. Rendbe kell jönnie.
Megindító pillanat, amikor azt látom, hogy a bűntudat könnyeket fakasztott belőle. Az érintésektől fél, ezért nem tudom úgy bátorítani. Vissza kell fognom magam. Most nem lehet katonai szigorral megmagyarázni, hogy hülyeségeket beszél. Úgy szólok hozzá, mint a húgomhoz szoktam. Amíg velem volt.
- Romy! Rosszul tudod. Veszélyes helyre jöttünk, veszélyes emberek veszélyes műveleteit megakadályozni. Mindketten ezt akartuk. Nem te beszéltél rá. Nem tudnál, ha én nem akartam volna jönni. Katona vagyok. A bevetés gyakran jár sérüléssel és erre fel is vagyok készülve. Egy késszúrás nem a világ. Sokkal rosszabbat is átéltem már. Akik miatt bajba kerültünk, azok az előbb repültek a levegőbe egy rakás lopott és komoly károk okozására alkalmas holmival együtt. Sose tudjuk meg, hány életet mentettünk meg így. Sokat, az biztos. Aki ilyet tesz, azt nem veszélyesnek hívják, hanem hősnek.
Mutatóujjammal felé mutatok az utolsó szó kiejtésénél. Nem a saját mellkasomat döngetem. Ha sírni fog, akkor nem szólok közbe, csak fáradtan mosolygok rá együttérzően. Meg kell élnie, ami benne van. Nem mondom, hogy ne sírjon. Shard is elpityeredett párszor, akármilyen kemény nő. Úgy jött rendbe.
- Nem te vagy a célpont - válaszolok neki fejrázással kísérve. - Szerinted azért tessékeltelek ki a robbanás előtt, hogy itt agyonlőjelek? Nem.
A pisztoly már megijesztette egyszer. Ettől nem csak Glitch fél, hanem Romy is. Durva hívóélmény, nem ezzel fogom előszedni az emlékeit.
- Összezavartam. Így nem fut olyan jól - élek az ő szóhasználatával, mert ebből biztosan megérti. - Te high-tech sorcerer vagy, én harcos. Különböznek a módszereink.
Ezt a kifejezést csak tőle hallottam. Emlékszem, mikor mondta. Elég egyéninek tűnik ahhoz, hogy felidézze a Bástya elleni csatát vagy a raktárban történteket.
A tipródását észreveszem és fejemmel intek is, hogy szálljon be. Ha fél, akkor azért. Ha nem fél, akkor meg azért. Csak tűnjön el a szemek elől. A robbanás óta pattog a tűz a távolban és egy-egy kisebb pukkanást is hallani. Durva dolgok lehettek azokon a polcokon. Ez legalább eltereli a figyelmet az előbbi két lövés hangjáról, ha esetleg hallotta volna valami erre kószáló magányos alak.
- Köszönöm! - nézek felé hálásan.
Tényleg nagy segítség, hogy nem nekem kellett nyújtóznom. Nem erőltetem a törlést, se a borogatást. A fájdalomcsillapító említésére felcsillan a szemem.
- Igen! Az nagyon jól jön! És igyál nyugodtan!
Én bekapom a tablettát víz nélkül. Glitch-et végig szemmel tartom, miközben ellátom magamat. Olyan aranyos, hogy ennyire próbálja magát távol tartani apró mozzanatokkal, mint a táska ölelgetése. Értem én. A civilektől nem is lehet várni, hogy mindig kőkeményen állják a sarat. Így is nagy erőket mozgat meg.
- Akkor is megállítom.
Látta, hogyan szoktam. Pisztollyal. Szerintem ez elég motiváló lesz ahhoz, hogy mégiscsak megérezze. A telefonjával babrál. Az legalább egy jól ismert momentum, biztonságérzetet ad neki. Ha most csinál valami hülyeséget, azt is megoldjuk később. Nem szólhatok bele mindenbe.
Én már kicsit jobb állapotba kerültem. Nem így érzem, de tudom, hogy erre szükség volt. Glitch-re...Romy-ra nézek, mikor a könnyezős hangját hallom.
- Jönnének a kérdések, hogy hol sérültem meg. Értesítenék a rendőrséget. Aztán előkerülne a mutáns vér észlelése. Csupa felesleges kör. Mikor eltörted a karodat, téged ki kezelt?
Ezt nem tudom pontosan, neki viszont beugorhat néhány más dologgal együtt.
- Egyszerűen szokás. Én is sokszor vezetéknéven szólítok másokat. A seregben se Lucas-oztak. Ott Bishop őrnagy voltam. Te Őrnagymesternek szólítottál. Pontatlan, függelemsértő, de ötletes.
Ez a raktárban hangzott el, felidézhet valamit. Neki elnézem. Egyszer.
- Nagyon jól emlékszel! Őt követve jöttem ebbe az időbe és el is intéztem.
Érthető a kérése. Ezt a delorint már emlegette. Egy keresést majd megér.
- Hallani fogod. Én egy portálon át jöttem, amit Fitzroy Cronus nevű szerkezete nyitott. Azt a vackot élőben is láttad. Sérült, bugos, de három időpont megjelent a kijelzőn, mikor rákapcsolódtál.
Az egy korábbi találkozás volt. Minél több utalást kap, annál több emlékfoszlány előjöhet belőle. Türelmesen és megkönnyebült hátradőléssel hallgatom őt. Egyszer-kétszer bólintok közben, hogy értem. Jólesik kicsit csendben lenni és hagyni a szervezetemet gyógyulni. Mikor sírni látom, mosolygó nézéssel bátorítom. Folytathatja, abba is hagyhatja. Amit eddig hallottam, az engem is megérint. Nem tudom sürgetni, félbeszakítani, leállítani. Várni kell. Türelemre van szüksége.
Kezdem érteni. Nem vagyok szakértő, de ismertem valakit, aki hasonlóval küzdött. Annak csúnya vége lett, ezért nem hozom szóba. Romy utánajárt és elindult a terápia útján. Ez jó, de azt is értem, hogy még sehol nem tart vele. Ez egy nagyon komoly mentális betegség és rengeteg és veszéllyel járhat. Tényleg bajba sodorhat másokat, ha felelőtlenül kezeli. Nem könnyű megszólalni ezek után. Már nagyon sokat segített nekem és én is neki. Együtt tudtunk működni úgy is, hogy beteg. De ez nagyon kockázatos. Nem fogok én itt hívószavakat dobálni, hogy valami feljöjjön. Ez nem szimpla emlékezetkiesés.
- Olyan szakembert találtál, akivel azt is megoszthatod, hogy mutáns vagy?
Enélkül sose lesz teljes a kép.
- Glitch-en kívül van még más személyiség is? Mikor fordult elő először ilyen amnéziás eset, amiről értesültél?
Ez csak úgy derül ki, hogy elmesélnek neki valamit, amit átélt és rájön, hogy nem emlékszik. Nem fogom átvenni a szakember szerepét, mert ez nem jó ötlet. Csak azt kérdezem, ami engem érdekel itt és most.
- Szerintem nagyon jó lenne, ha most melletted lenne valaki, akit jól ismersz és igazán közel áll hozzád. Akit ilyenkor is bátran felhívsz vészhelyzetben.
Mert ez most az. Nem az ügyeletes orvos kell ide, hanem egy barát. A családjáról nem tudok sokat. A szüleiről annyit mondott, hogy a képessége miatt pszichiáterhez küldték, de a tanulásban támogatják. Azóta ez változhatott bármilyen irányba. Nem adok választ a szájába. Dobja csak elő a reflex, hogy mire van igazán szüksége. A saját történetemmel sem most hozakodok elő. Egyszerűen nem annak van itt a helye.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Jan. 01, 2024 9:58 pm

   
– Hector… izé, Uber is ott volt? – csodálkoztam rá Bishop állítására. Szemöldökeim közelebb vándoroltak egymáshoz, ahogy eltűnődtem Harlemről, a gépről, az anno Wandától hallott Mágiaügyi Minisztériumról. Ami azt illeti… rémlett valami. De nem maga az esemény, hanem egy videófelvétel a YouTube-ról.  
– Szerintem észszerűbb lenne a közelebbit választani – logikusabbnak tűnt, mintsem azzal a sérüléssel ugrabugráljon. Meg az a sanda gyanúm, hogy a Szentélynek van más teendője jelenleg. Sötét Nagyúr a spájzban van, ugyebár.
– Nem idegenkedem – feleltem vonakodva az iskolát illetően. Volt egy kissé keserű utóérzésem, de betudtam ezt az idegen hely gondolata okozta szorongásnak. Utóbbit egy olyan hetes erősségűre saccolnám. – Feltéve, ha nem jelent problémát, hogy a Testvériség tagja vagyok – gondoltam előjáróban leszögezni, mert fogalmam sem volt arról, hogy tudja-e ezt rólam, vagy sem.
– De te vagy a sofőr – hagytam rá végül a végső döntés jogát. Noha legszívesebben visszamentem volna Arrowhoz Bayvillebe, viszont perpillanat fogalmam nem volt arról hol is vagyunk. Így is kellően fura volt számomra, hogy egyáltalán figyelembe vette a véleményemet. Holott én általában csak mentem a sodrással, mert az volt a könnyebb megoldás. De feltételezem taxit mindkét helyre tudok hívni (csak remélem van rá elég pénzem).
Bishop szavai, mintha gátat építettek volna fel bennem, egyik pillanatról a másikra berekesztettem a sírást. Szemeim enyhén nedvesek voltak még, de legalább már nem potyogtak a könnyeim. Lélegzetemet visszafojtva pislogtam a kezére, mellyel rám mutatott. Hős. Én? Glitch?
Annyira abszurdnak és felfoghatatlannak csengett az egész. De utat engedtem a jótékony gondolatnak, hogy talán tévedtem. Hogy lehet nem csak rossz dolog van Glitchben?
Zavartan fordítottam el a fejemet, hogy leplezzem bensőmben kavargó kételyeket. A kérdést, hogy vajon komolyan beszél, vagy csak vigasztalni próbál ezzel? Elég komolynak hangzott… Ruhaujjammal tétován törölgettem le arcomat, miközben próbáltam nem elsüppedni a kétségek tengerében.
Nem tagadom, hogy a pisztoly komfortzónámon kívül eső közelsége és látványa mellett nehezen sikerült lenyugodnom és elhinnem azt, amit Bishop mondott. Egy részem hinni akart annak, hogy nem fog lelőni (jogosnak csengett az érv), viszont a másik részem nyughatatlanul pumpálta bennem feljebb és feljebb a vérnyomásomat. Ezzel biztosítva, hogy véletlenül se lankadjon a figyelmem.
– Határozottan wonky lett – vezettem tekintetemet a szerkezetről Bishopra. – Fájt neki – fűztem hozzá. Mint minden gépnek, ha valami meghibásodás történik benne.
– Csak nem D&D rajongó vagy? – halvány, bizakodó mosoly bontakozott ki az arcomon a szerepjátékos hasonlatára. Nem gondoltam volna! És úgy érzem elég frappánsan megragadta a klasszisainkat. „High-tech sorcerer”, hm… ismerős a csengése.
Örültem, hogy erőlátóan tartok magamnál mindig ilyen dolgokat, mint ragtapasz vagy fájdalomcsillapító. Ha már világomat alig tudom, legalább ennyivel hozzájárulhattam jólétünkhöz. Értékeltem, hogy biztosított arról, ha esetleg nem tudnám érzékelni időben a szerkezet aktivitását, akkor kihasználja a harcosokból jövő kezdeményezését.
Ugyan nem látszódott, de picit örültem, hogy megtörte a kínosan hosszú ideig húzódó csendet, mert így legalább kiszakadhattam a gondolataimból. Bishop számos, legit érvet sorakoztatott fel arra, hogy miért nem lenne jó döntés belejtenie az ügyeletre. Túl fáradtnak éreztem magamat ahhoz, hogy vitatkozzak. Egyébként is vesztes szócsatára pazarolnám a jelenleg nem létező energiáimat. Meglepett, amikor a törött karom felől érdeklődött. Tekintve, hogy nem éppen mostanában volt.
– Elég, hogy is mondjam… homályos számomra az az időszak – összepréselt ajkakkal húztam vissza magamhoz mobiltelefonomat. – Hector, vagyis Uber elmondásából tudom, hogy a Glen Cove kórház körül botlottunk egymásba. Azt mesélte, hogy eléggé zavarodott voltam és már neki is Glitchként mutatkoztam be. A sógora doktorált ember, utána ő hozzá jártam ellenőrzésekre. A részletekről sajnos tényleg nem tudok beszélni, mert eléggé kavarcos számomra – pillantottam felé bocsánatkérőn. Mertem Hectorról beszélni, miután korábban azt állította, hogy találkoztak egymással.
– Függelemsértő? Milyen büntetés jár érte? – dadogva kérdeztem rá. Arcomból szabályosan kiszökött a szín, mivel elég szigorú előírásnak hangzott. – Uh… nagyon sajnálom! Nem akartam. Ígérem, hogy nem csinálom még egyszer – bár talán jobb lett volna, ha nem ígérgetek ekkora elánnal semmit. Noha én az Őrnagymesterről is elhinném, hogy egy létező katonai rang.
– Várj, várj, várj… milyen sereg?! – meredtem tanácstalanul Bishopra. És mikor vonultam be?! Vagy besoroztak?! OMG!!! A Testvériséghez való csatlakozásom tényét még úgy, ahogy lehoztam, de ez kicsit erős! Már csak azért is, mert kétlem, hogy ezekkel a spagetti karokkal megfelelnék bármiféle előírásnak.
– De így már értem. És miként megy ez, szólíthatlak Lucasnak seregen kívül, avagy ez túl közvetlen és maradjak inkább Bishopnál? Vagy ez így extrán függelemsértő? Tegyem inkább hozzá az őrnagyot is, biztos, ami biztos? – próbáltam körbe puhatolózni a témát, hogy el tudjam kerülni a jövőbeli szabálysértést. (Ha már nekem nem akadt semmiféle flancos jelzőm IRL, amivel dobálózhatnék.)
– Huh, hát ez elég hihetetlenül hangzik! – semmi időgép, hanem egy varázsportál! Fitzroy „elintézésének” részleteibe inkább nem bátorkodtam belemenni. – Persze elhiszem, hogy így van – adtam hangot arról, hogy ennek ellenére tényleg nem kételkedem benne. Már csak azért is, mert… – A Cronusról dereng valami – a neve biztosan és az is, hogy már láttam. Mindössze az idejét és a holt nem tudtam felidézni.
– Ott voltál te is, amikor leolvastam azt a kütyüt? – töprengő ábrázattal pillantottam Bishopra. Logikusnak tűnt a jelenléte az alapján, amit mondott, de inkább rákérdeztem. – Ne haragudj, hogy ennyire kihagy az emlékezetem. Sajnos az utóbbi időben gyakran megesik velem – ismertem be. És rettentő bosszantó! A fejfájás is, ami azzal jár, ha megpróbálok felidézni olyan pillanatokat, ami mások szerint megtörtént velem, de én nem emlékszem rá.
Miután elmondtam Bishopnak mi közöm van konkrétan Glitch-hez, szükségem volt néhány hosszú másodpercre, hogy megpróbáljam összeszedni magamat a maradványaimból. Kezdve a sírás felfüggesztésével, hogy egyáltalán beszélni tudjak. Elég nehéz volt.
– Én nem… – szipogva feleltem meg a kérdését. – De Mystique igen. Fogok menni hozzá jövőhéten. Miért? – húzódtam el a táskámtól, arcomat Bishop felé fordítottam. Próbáltam leszűrni, hogy miként vélekedik arról, amiket az imént mondtam. Lehet, hogy azt hiszi, az utolsó ép elmémet most búcsúztattam el? Ezért érdekli a szakorvos?
– Nincs. Vagyis már nincs. "U"-t sikerült feloldanom – rajtuk kívül pedig nem tudom, hogy lenne más. Remélem, hogy nincs. – Még tavasszal. Pietro azt állította, hogy elcsakliztam tőle telefonszámokat, amiket később felhívtam. Nem tagadom, azoknak a számoknak az eltulajdonítása valóban megtörtént részemről. Tudom, hogy nem mentség, de rendkívül elkeseredett és kétségbeesett voltam. Csak szerettem volna valahogy megtalálni a Papámat. Tudod őt, nos… üldözi az orosz maffia. Állítólag információkat szivárogtatott ki róluk. De sosem hívtam fel egyiket sem, esküszöm! Nem mertem. Legalábbis én nem emlékszem rá. – Ezen sokat gondolkodtam már korábban. Lehet, hogy Glitch megtette, de miért? Mert nekem nem volt hozzá elég kurázsim? – Aztán sikerült találkoznom a Papámmal a mobilszámoktól függetlenül. Nem emlékszem valami tisztán arra, hogy mi történt pontosan, csak nagyon rossz érzésekre – a vér látványára, a fájdalomra, az égett bőr bűzére. Az emlékek ugyan homályosan derengtek csak bennem, de ezek felejthetetlenül ott voltak bennem. Még most is elfogott tőlük a félelem. És Bow. Úgy hiányzott. – Ne haragudj, de erről inkább most nem beszélnék – húztam összébb magamon a dzsekimet. Fáztam. Sűrű pislogásokkal próbáltam elkergetni szemeimbe gyűlt újabb könnyeket, amit a Papám emlegetése miatt csatlakoztak köreinkbe. Pedig nem akartam sírni.
Ezt a nem akarási szándékomat viszont Bishop következő kijelentése eléggé felrúgta. Vállaim beestek, ahogy próbáltam visszatartani a könnyeimet. Mély levegőt vettem, hogy valamennyire egyben tudjam tartani magamat. Pont az imént futottam zsákutcába hasonló gondolatokkal. Sajnáltam, hogy Arrow nem tud vezetni, egyébként idehívnám. A szüleimmel pedig végképp nem tudtam felvenni a kapcsolatot.
Bal kezemmel görcsösen kapaszkodtam hátizsákomba, mintha az életem múlna rajta. Jobbomban pedig a mobilomat szorongattam, némán szuggerálva a kijelzőjét. Fejemben újra és újra végig vettem az opciókat, de valójában elképzelni sem tudtam, hogy kit tudnék megfeleltetni Bishop kategóriájának. Én…
– Nem tudom, hogy kit keressek – hosszú percek után, remegő ajkakkal préseltem ki magamból. – Biztosan már mindenki alszik. Fura lenne – próbáltam meg ezzel az indokkal meggyőzni Bishopot arról, hogy miért is nem lépek kapcsolatba senkivel sem. Bár hatásosabb lett volna, ha sikerül közben a szemeibe néznem. Valójában csak magamat hitegettem ezzel.
– Megértem, ha most inkább nem szeretnél egy légtérben lenni velem. Én csak szeretnék visszamenni Bayvillebe… Nem esik esetleg útba? Nagyon nagy kitérő lenne? Beszállok a benzinpénzbe, ha ezen múlik. De nekem az is jó, ha egy kicsit élettel telibb helyen kiteszel. Ott majd fogok egy taxit. Vagy hívhatom ide is, de az el fog tartani egy ideig, míg ideér. Ha nem nagy gond, akkor megkérhetlek, hogy megvárod velem? – kicsit tartottam egyedül maradni ezen az idegen környéken.
...

   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Rosemarie Morozov
Hozzászólások száma : 215
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
Munka/hobbi : IT-szakember, barista, hobbi fotós
Ki van a képen? : Luca Hollestelle
Rosemarie Morozov
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Jan. 01, 2024 10:03 pm
Romy & Bishop
   Bólogatok, hogy a mexikói is beszállt a kimentő akcióba.
- Rendben. Nem lesz ezzel probléma. A sérülteken segítenek. Amúgy is van már kapcsolat a két társaság között és nem is rossz.
A suliban nem lesz gond. Mutánsok mentésébe az is beletartozik, hogy ha el kell látni valakit, aki nem fordulhat hagyományos orvoshoz, akkor rendelkezésére állnak. Tényleg sok mindenben elkezdődött az együttműködés és szerintem egy ilyen eset is jót tesz a közös ügynek. De a lényeg, hogy Romy megkapja az ellátást.
- Csak én nem hajtok ész nélkül, felesleges kerülőutakon, mint a taxisok.
Próbálkozom a feszültség oldásával. Van itt stressz, nem is kevés. Sikerült megnyugtatnom azzal, hogy elmondtam, mi mindent tett. Remélem, hogy idővel el is hiszi. Most csak meglepődött, de ez is jó. Kikerült az önvád alól.
Nem bizonygatom, hogy mennyire jó nekünk, ha a robottörzsnek fáj valami. Még ettől is megijedne. Megint kapok egy kortárs utalást. Rövidítéssel, hogy annyira se értsem, mint máskor...
- Azt nem ismerem, de mesélhetsz róla, ha akarsz.
Neki sokat jelent és akkor csak jöjjön ez a téma! Hátha erőre kap lelkileg. Érdeklődve hallgatom, mi minden történt vele, mielőtt Harlemben találkoztunk. Glen Cove egy jó hely, ezt meg kell jegyezni.
- Jó hallani, hogy vannak ilyen orvosok.
A szemeit figyelem, hogy most viccel-e vagy tényleg megijedt. A katonai szóhasználattal és a szigorú beszédmóddal megint ráhoztam a frászt. Ez kicsit túlzás. Szememet behunyva, bal kezemmel az izzadt homlokomat törölgetve rázom meg a fejemet.
- Lapozzunk! Bakaszleng volt.
Megértette, hogy jobb, ha nem szólít így. Morcos lennék, annyi volna a büntetés. Az hirtelen jött pánikolós kérdésével még nehezebb helyzetben érzem magam. Nagyon-nagyon messze járunk attól, hogy mindent tisztázzunk. Ügy kell kezelnem, mintha a park óta most beszélnénk először. jobb, ha nem támaszkodom egy-két homályos foltra, ami a memóriájában megmaradt.
- Egy békefenntartó alakulat tagja voltam a jövőben, ahonnan jöttem. Itt nem vagyok tagja semmi hasonlónak. Az X-Mennek igen, de az nem hadsereg. Te se vagy tagja semmilyen seregnek.
Jobb is. Ne hülyítsék ilyenekkel.
- Maradjunk a Bishopnál. Csak a húgom szólított Lucas-nak. Ő is csak azért, mert fura lenne, ha egyik Bishop a másik Bishopot így hívná.
Shard viszont a keresztnevét szereti használni. Sok különbség van köztünk.
- Néha nekem is az. De már mondhatom, hogy megszoktam és meg is szerettem ezt a világot.
Többek között miatta. Sokat hozzátettek a beszélgetéseink ahhoz, hogy találjak itt valamit, valakit, akinek a társaságát kedvelem. Ezt nem hozom fel. Megzavarnám vele, mert én inkább Glitch-et ismertem meg és ez rosszul jönne ki.
- Igen. Még mielőtt elrejtettem, akkor találkoztunk és épp nálam volt.
Sokadszor kér bocsánatot az emlékezetkiesésért. Csak legyintek rá. Az egész akkor válik igazán érthetővé, mikor a betegségéről beszél. Nagyon örülök, hogy beajánlották egy hozzáértőnek. Ismét Mystique. Mindenhol az ő nevébe futok bele. Központi figura, meg fogom keresni.
- Mert ez a lehető legjobb megoldás. A szakembernek a teljes képet kell látnia, hogy megfelelő segítséget tudjon nyújtani. Társadalmi helyzet, családi viszonyok, nemzetiség, származás és a mutáns lét elég speciális dolog. Értékelem, hogy Mystique segített ebben.
Nem derül ki, hogy U milyen személyiség volt. Feloldották! Ez reményteli fordulat. Hirtelen bevillan, hogy alakulhatott ki nála a széttöredezés.
- A maffiába belefutni úgy, hogy előtte soha semmi közöd nem volt hasonlóhoz, ez bizony bárkit megviselne. Trauma a javából. De bármilyen traumát fel lehet dolgozni, ha megfelelő emberek vannak körülötted és elfogadod a támogatásukat.
Pietro-val komolyabb volt a kapcsolata, mint ahogy állította. Az apja kétes üzelmei nyugtalanítóak. Ezek után biztos nem említem meg, mit csináltunk ma. Nem most kell ezzel előállni.
Szörnyen fáradt vagyok. Még kell itt egy kis pihenés, mielőtt nekiállnék a nagy útnak. Bólintok, hogy nem muszáj több részletet megosztania. Kell mellé valaki, akiben sokkal jobban megbízik, mint bennem. Nem a hajnali egy óra a legjobb időpont a párja, családja, barátai riasztására, az biztos. Lehet, hogy ezért törik el újra a mécses?
- Nanana! Arról szó sem volt, hogy egyedül hagynálak! Én megteszem, amit tudok. Nem a Xavier suliba megyünk, hanem Bayville-be, okés! Csak üss be egy pontos címet!
Előkotrom a zsebemből a telefont. Hála a toknak, ezt a csatát túlélte a mobil. Feloldom és Romy elé teszem, hogy vegye el nyugodtan. Ha nagyon nem akarja, akkor bekeresem én, csak mondja, mit keressek!
- A fizetséged az lesz, hogy rendbe jössz. Nekem ennyi elég. Otthon tutira lesz valaki, aki most el tud látni?
A szemeibe mosolygok. Isten ments, hogy elájuljon egyedül és még nagyobb baj legyen. Ott felébreszteni valakit más, mint csörögni úgy, hogy talán be sincs kapcsolva. Nagyon remélem, hogy biztató választ kapok.
Ha még van a tisztító folyadékból, akkor én megtörlöm a szemeimet és az egész arcomat, hiába nem pont erre való. Nem akarok az elkerülhetetlennél nagyobb feltűnést kelteni.
- Hátul van egy törülköző. Ideadnád? Le akarom takarni vele a kötést. Kicsit gáz.
Leporolom vele magamat és utána a vállamra akarom teríteni. Máskülönben odaadnám a társamnak, de most fontos az álcázás. Ne állítsanak meg egy ilyen apró hiba miatt. A kocsiban bekapcsolom a fűtést, hogy Romy ne fázzon.
- Még kérek pár percet. Már hat a fájdalomcsillapító és a sebem is gyógyulgat. Csak akkor akarok elindulni, mikor biztonságosan tudlak vinni.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.