Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Looking for a lead

Pént. Ápr. 05, 2024 2:42 am


Lili x Laze



Gondolkodó fejet vágok, amikor Lili arról beszél, hogy miként kellene viselkednem. Tudom jól, hogy igaza van és nem mindig jön jól, ha kínzok másokat a piszkálódásommal. De ha máshogy nem mondják el mi bajuk van csak így? Amúgy is egyszerűbb azt mondani, hogy Lazere haragszom, mint valami megfoghatatlan távol lévő személyre, akivel nem lehet veszekedni és akit én se tudok összeszorítani az indáimmal, mert olyanokat bánt, akik fontosak nekem.
- Jól van anyu, majd megpróbálok normális lenni vele. De ha az is balul sül el, nem az én hibám lesz, előre szólok. – de valószínűleg az is az én hibám lesz, de teljesen mindegy ennyi részletbe belemenni már tényleg. Szépen lassan a Laze szó egyenlő lesz mindennek az okával és arra még én se, meg a világ se készült fel, inkább legyen valaki más hibája.
- Oké, lemegyek alfába inkább, az segíteni fog mindkettőnknek. – neki a vezetésben, nekem pedig kiötölni valami járható utat, ami nincs, de ki mondta, hogy nem lehet felkészülni mindenféle eshetőségre…
- Mindkettőre, bár azt még most se sikerült megérteni, hogy az oroszok miért Odinnak nevezik az egyet. – nyilván ezt is rosszul ejtettem most ki, nem olyan szépen ahogy fonetikusan leírták és helyes volna a kiejtés, pedig eskü meghallgattam az audio verzióját is biztos, ami biztos alapon.
- Igen. Ez lesz a legegyszerűbb. Légy te a felderítő én pedig a nyomodban lévő lovasság. – döntöm el végül, hogy ez lesz a legkézenfekvőbb megoldás. – Szimatolj körbe és gyere vissza amilyen gyorsan csak lehet vagy jelezz egy nyávogással, ha tiszta a terep, kettővel, ha nem. Ez menni fog, nem? Hárommal, ha bajba kerültél. – teszem hozzá, hogy erre is legyen nyávogásjelzés. Tudom furcsa őt ilyesmire kérni, de akkor se kérhettem, hogy kezdjen el sikítani macskaként. Hogy venné az ki magát?
Amint megvitatódik, hogy Sam talán tiszta lehet, - de egyik lehetőséget se zárnám ki, az öcsémről van szó, - kicsivel lazábban sétálok Lili mellett. Nem kell rástresszelni.
- Lehetetlen küldetés, állok elébe, ha te is. – pillantok rá, most már sokkal lelkesebben és kihívásra készen.
Foroghatnának a fogaskerekek és elég észszerűnek tűnik az a javaslat, amit Lili mond, ha a meglepetés silány erejével élünk és a közepébe csapunk akkor minket is hamar kiiktathatnak, de ha lopakodunk… Még a videójátékokban is az a célszerűbb és jobb stratégia, ha aljas módszerekhez nyúlunk és egyesével, szépen csendben iktatjuk ki az ellenfeleket. Van elég növény, csak energiám nem biztos, hogy lesz, de kiderül, minden kiderül akkor, amikor odaérünk.
- Megkerülhetjük, ha találunk egy fát vagy biztos falat akkor bemászhatunk. Téged macskaalakban könnyedén felpakolhatlak egy indára és ha belekapaszkodsz a karmaiddal, akkor az inda felvisz és letesz a túloldalon. Mit szólsz? – az állatkert oldala felé vettem az irányt, nem a főúton sétáltam be. Ha volt is más megoldás, most ezzel éltünk. Reméljük nem bukunk le túlságosan. Ha igen. Nos… kénytelenek leszünk kibeszélni belőlük az életet is vagy leindázni és karmolni őket amíg nem szégyelljük, de golyóval fenyegetnének minket… hát… reméljünk nem így lesz. Persze ez is csak fejben ilyen szép.
- Rossz esetben, megvan még az a szerepünk, amivel le vagy kikoptattuk az életemből Mia-t? Most a szituáció a rossz helyre tévedt randizók volna. A leszidás elég jól megy már neked, én majd leszek a nyomulós csávó.

Szószám: ∞ | Zene: Na Na Na




_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szer. Márc. 06, 2024 8:53 pm
LAZE & LILI

Szemeit forgatta Laze válaszát hallva. Az arcára volt írva, amit gondolt: ”férfiak”! Komolyan úgy érezte, az Y kromoszóma birtokosaival néha jóval több gond volt, mint a lányokkal. Nem látták a fától az erdőt, túlkomplikáltak, de nem figyeltek egymásra. Majd az egészet a nőkre fogták, hogy ők a bonyolultak.
- Külső szemlélőként meg lehetne esküdni rá, hogy te vagy az, aki nem bírja. Folyton húzogatod az idegeit, incselkedsz vele, reakciót akarsz kiváltani belőle. Egy zárkózottabb ember ettől csak még jobban bezár. Próbálj egy kis időt tölteni vele úgy, hogy nem cukkolod ennyit, szerintem akkor kijönnétek - osztotta meg őszinte véleményét. Laze-nek lehetett, biztosan tudta, hogy bírja a stapát. Még akkor is, amikor az őszintesége már a kíméletlenség határait verdeste, vagy kilóméterekre táncolt át benne.
- Ay, díos mío, dehogy. Hova figyeltél? Amúgy meg ne siettesd őket, hagyj nekik időt. Az egyiknek új ez az egész, a másik szándékos tagadásban él. Azon csak rontasz, ha nagyon erőlteted - ingatta a fejét egy mélyről jövő sóhajjal. Laze terelt, ráadásul rossz irányba. - Ha izgulsz, próbálj inkább a helyszínre koncentrálni. Ne tereld el a figyelmed azzal, hogy nem releváns dolgokon pattogsz - osztotta meg következő jótanácsát, ahogy bepakolt a járgányba. Tényleg jobban örült volna, ha mellőzik a kevésbé ide kapcsolódó dolgokat. Ha már Laze kérésére hazudtak a többieknek, annyival igazán tartoztak, hogy megpróbálnak a feladatra koncentrálni, óvatosnak lenni, és nem bajba keveredni.
- Ne jinxeld - kérte halkan. Aztán még magát is meglepte azzal a dicsérettel. De úgy érezte, Laze kiérdemelte. Majd igen-igen hamar meg is bánta. Az égnek emelte a tekintetét egy pillanatra. - Értem én a viccet, Laze, de ilyenkor annyira nem szeretem - figyelmeztette inkább, hátha még menthető a srác, és akad benne egy kevés koncentráció, komolyság, miegyéb. Elégedetten nyugtázta, hogy a magvak zsebretétele után kedves barátja már tudott elmésen válaszolni. Még egy bólintással jelezte is jóváhagyását.
Aztán maradt a vezetése, és a végigszáguldás a belvároson. Volt pont ahol nehezére esett a dolog, leginkább akkor egyszer, amikor Laze hülyeségeket beszélt. Ennek hangot is adott parkolás és kiszállás után. Mély szusszanással hallgatta a srác válaszát.
- Oké, ez jó pont. Próbálkozom megtanulni a kommunikációt, de még nem sikerült - ismerte el megadóan. Ez valahol bosszantotta. Az is, hogy ezen a ponton még emberi alakban sem értette az állatokat. Egy-egy szót már elcsípett, de ez még csak összezavarni tudta. Főleg a campuson a mókusok. Amikor azt hallotta, valaki kiált egy szót, majd nyilvánvalóvá vált, hogy csak az egyik rágcsáló. Ez szintén olyasmi volt, amiről jobbnak látta inkább nem beszélni. - Amúgy a spanyolra vagy az oroszra gondolsz? Bármelyiken szívesen kiabálok veled, de a varázslás nem az én asztalom - vont vállat gyorsan, hogy témát váltsanak a képességével kapcsolatos nehézségeiről.
Inkább karon ragadta Laze-t, hogy haladjanak végre a tett tervezett színhelye felé. Közben kiadta az ultimátumot és hallgatta a rá adott választ.
- Akkor mégiscsak azt szeretnéd, ha elbújnék egy bokorban, és macskaként folytatnám? - kérdezett vissza, a homlokát ráncolva. A tervezés közel sem volt egyértelmű, és ezen a ponton már rossz sejtelmei voltak. Komolyan aggódott kettejük csapatmunkája miatt, ha a kommunikáció már most döcögött. Pedig még ők is csak közelítettek a Central Park felé, hol voltak még az állatkerttől?!
- Nem gondolnám, hogy bárki ilyesmivel viccelődne - ingatta a fejét. Miután átkeltek az úttesten, ismét fel tudott nézni Laze-re. - Ha nem legit az infó akkor vagy szándékosan vezet meg, vagy őt is megvezették. Egyelőre reménykedjünk abban, hogy legit a tippje - osztotta meg a konklúzióját. Tényleg, őszintén bízott abban, hogy nem tévúton jártak. De ettől nem lett kevésbé veszélyes.
- Hát, ahogy tudom, a vízikígyónak sok fészke van. Szóval csillagászati? - tippelt egyet. Nem gondolta, hogy Laze bátyját és Romy apukáját ugyanott tartották volna. Az legalább annyira tűnt esélyesnek, mint megnyerni a lottót. Nem lehetetlen, de azért nem is túl valószínű ebben az életben.
- Az az ösvény már az állatkert bejáratához visz - mutatott rá egy útvonalra a parkban. Az oszlopok egészen jó irányjelzőket szolgáltattak. - Próbáljuk megkerülni és másik irányból felmérni a terepet, mielőtt bárki kiszúrhatna az egyértelmű úton? - kérdezett rá, ameddig még volt idejük módosítani a megközelítésükön. Mert ha kiszúrták őket, mégpedig nem baráti elemek, akkor onnantól kezdve fújhatták.
"I'm not sure this is a good idea... Oh, well..."

[/b]
✿ Elli





_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...
Lilia Volkov
Hozzászólások száma : 81
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Diák
Ki van a képen? : Brenna D'Amico
Lilia Volkov
• doing the best they can •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 04, 2024 5:08 am


Lili x Laze



Mindig szerettem Lilivel beszélgetni, mert ő rátapintott a lényegre, előtte, ha akartam volna se tudtam volna kertelni, hogy bizony a viselkedésemmel lehet a baj, mert elragadnak az érzéseim és olyankor olyannyira vakká válok, hogy bár a jóindulat vezérel kezdetben, a végére káosz születik. Így volt ez Kaine esetében is, mert nem akartam esélyt adni neki, hogy érvényesüljön, azután amit leművelt meg pláne nem. Egy időzített bomba volt a szememben, amin nem voltam hajlandó úgy ülni, hogy nem tudom biztonságban a többieket. Valójában csak az zavart, hogy nem ismertem. Míg egy részem meg akarta ismerni őt, a másik nem. A másik a saját hibáját látta benne, a bizalom hiányát, amit én magam is igyekeztem legyűrni, az már nem kis segítség volt, hogy nyíltan használhattam az erőm a többiek előtt. De még mindig visszafogtam magam. Az egyszerű trükköknél maradtam. Könnyebbnek tűnt. Nem kergettek az őrületbe a mi lenne, ha gondolatok és ez jó volt így, mert az indákon és növény gyógyításon kívül úgymond nem érdekelt sok dolog.
- Szerintem csak szimplán nem bír engem, az első perctől fogva. – jegyeztem meg egyszerűen és piszkálni is kezdtem a mobilom, mintha most ebben a szent percben kaptam volna valakitől üzenetet és annak rögvest válaszolni kell. Nem, nem volt ilyen. Egyszerűen csak nem akartam erről beszélni. – Ugye nem azt hiszi, hogy nekem tetszik Romy, mert akkor eskü elé tolom a striguláinkat és megmondom neki, hogy… Áh mindegy, ha megmondjuk nekik se veszik észre. – legyintek is, mindenre. Látszik rajtuk, hogy vakok, pedig elvileg látniuk kellene. Na mindegy. Ezt nem nekem kell megvitatnom Lilivel, hanem nekik egymással.
- Miért? A legrosszabbra kell készülni és akkor történnek a legnagyobb csodák. Szóval, ha élet vár ránk, ott, ahol a halált számítjuk, az már fél siker. – most milyen jó, hogy nem én vezetek, mert ha én vezetnék kevesebbet beszélnék, de így Lili magával rántott valami olyasmit a gyors hajtásos bírság mellett, amit én képviseltem.
- Jó, majd kitalálok valamit. Ha nem fogsz nézni, akkor el is rejtem. – röhögni kezdtem, de aztán elkomolyodtam és újra legyintettem, hogy nem kell felvennie és semmire se kell gondolnia, csak vígan megyek tönkre, ennyi az egész. – A zsebemben jó helye lesz. Nem hiszem, hogy a magokat akarnák pont elvenni tőlem, de ha mégis hát előbb lecsap rájuk a növényparádé, mint terveztem. Ennyi. – osztom meg vele is, hogy ha ez történne, akkor ne lepődjön meg, mert hirtelen cselekednék.
Lili kijelentésére, hogy nem kapatja el magát csak bólintottam, annak még nem adtam nem tetszésem jelét, hogy nem hajlandó menekülni nélkülem. Bár az a kis srác, akivel megismerkedett egykor, most biztosan örülne, ha ezt hallaná. Inkább hagytam őt vezetni, néha figyeltem az utat, bár inkább hátra dőltem az anyósülésben és élveztem azt a kevés pillanatot, amikor úgy tűnt, hogy nekem van egy taxisófőrnőm, nem pedig én vagyok a taxisófőr. Persze miután megérkeztünk és ő leparkolta a kocsit, első dolga volt szóvá tenni nekem az elszólásomat, még a vállamba is bokszolt, amit most nem adtam vissza neki, szerintem meglepődött volna azon így, én is tudom piszkálni őt, de nem teszem.
- Csak azért nem mondom, hogy légy macska a közelemben, mert ha megszólalnál macskaként is csak nyávogást hallanék és jobb szeretem, ha értem is azt, amivel megátkozol engem tudod, azon az idegen nyelven. – ami már nem volt olyan idegen a számomra, de ezt nem kötöttem az orrára, számolni már tudtam, rossz kiejtéssel megjegyzem, de legalább elkezdtem.
- Jó, meglátjuk, hogy a macskára vagy az emberi formádra van szükség. Először előre engedlek, hogy felderítsd a terepet, de szépen a nyomodban leszek. Remélhetőleg egy macskát nem néznek gépfegyveresnek, de sose lehet tudni. – melyik kamerát kémlelik éppen, ezért kell majd egy fa vagy bokor mögé evickélnünk majd, ha ott leszünk, legalább az eltakarja ahogy a lányból macska lesz vagy fordítva.
- Most se jövünk ki túl jól, de ha a bátyánkról van szó, félre tesszük a nézeteltéréseinket. Annyira nem hülye ő se, hogy ilyesmivel viccelődjön. De ha igen… Akkor megkérem Romyt, hogy tiltsa le az öcsémet minden játékos felhasználójáról és a steamszolgáltatók oldalairól is, egy időre. – mert biztos vagyok abban, hogy ott azokban látna hülyeséget, ami hazugságra készteti őt. De a testvérem ő is, magamhoz nem vehetem, de néha ránézhetek és beszélhetek is vele, csak nem mindig megy olyan könnyen vele se.
- Mennyi az esélye annak, hogy mindketten ugyanazon a komodói varánusz rejtekhelyen legyenek? – ez nagy költői kérdéseim egyike volt, amire tudtam, hogy nem Lilitől fogom megkapni a választ, mégis jobb volt azt gondolni, talán van ennyi szerencsénk. Talán.

Szószám: ∞ | Zene: Na Na Na




_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szer. Jan. 31, 2024 10:35 pm
LAZE & LILI

Laze válaszát hallgatva csak a fejét ingatta és sóhajtott.
- Nem gondolnám, hogy Romy belépett Kaine mobiljába, csak hogy írhasson helyette - különösképp nem gondolta volna, tekintve, hogy Romy mennyire félt a gépektől és mennyire utálta megsérteni más privát szféráját. - És mondd csak, nem lehet, hogy csak neked nem veszi fel? - kérdezett rá egy sunyi kis mosollyal. Persze, tudta ő, hogy Romy kiemelt helyet foglalt el marcona lakótársuk szívében. De neki sem kellett még csalódnia benne eddigi együtt töltött idejük során.
Elgondolkodott a kontrán. Ő bele sem gondolt, hogy netán csomagtartóba vagy dobozba zárhatnák őket. Bár a végszóra inkább csak húzta a száját és amúgy barátilag vállon legyintette a srácot.
- Lehetne, hogy a túlélésünk ne múljon rajtad és ne a halálunk? - érdeklődött mély szusszanással, mielőtt elmosolyodott volna. - Egyébként ez jó gondolat. Csak úgy dugd el a muníciód, hogy egy esetleges motozásnál ne vehessék el tőled és rendben vagyunk - egy feltartott hüvelykujjal is jelezte, ez most kivételesen tényleg előrelátó gondolkodás volt. Még valahol büszke is volt a srácra, amiért ennyire felkészült a mai estére. Persze nyilván jobb lett volna, ha nem kell eleve csapdát sejteniük az egész információcsere sztori mögött, de az ördög ugyebár a részletekben rejlett.
- Gracias. Ne aggódj, nem fogom hangoztatni - kacsintott, ahogy átvette a kocsikulcsot és behuppant a kormány mögé. Elég gyorsan elintézte a beállításokat. Az útirányra bólintott, gyorsan be is lőtte a GPS-t a mobilján, hogy amaz majd szépen elnavigálja őket a Carnegie Hall-ig.
- Nem foglak ott hagyni egyedül, Laze. Nem fogom elkapatni magam, de csak annyira megyek messze, hogy vészjelzést adjak le - szögezte le azonnal. Jobban is végiggondolhatta volna, de azért most inkább az útra figyelt. Nem ért rá azzal foglalkozni, hogy Laze hülyeségekkel tereli el a figyelmét a vezetésről.
Nem különösebben érdekelte, hogy az úton esetlegesen összeszedett egy gyorshajtást. A helyszínre érve keresett egy szimpatikus helyet, és minden negatív sztereotípiát megcáfolva könnyedén beparkolt a kocsival. Most már nyugodtan zsebre vághatta a mobilját, minden más a csomagtartóban jól elvolt.
Kiszállt a kocsiból, és miután Laze is kinn volt, bezárta az autót. A slusszkulcsot persze zsebre vágta.
- Szóval, most hogy nem okozunk balesetet, ha felbosszantasz... - kezdett bele és finoman beleboxolt Laze karjába. Csak jelzésként. - Hogy gondolod, hogy csak úgy ott hagyjalak a bajban? Ha ennyire aggódsz, miért nem mondod azt, hogy kövesselek fedezékben macskaként? - érdeklődött a legkézenfekvőbb megoldásról. Aztán az órájára nézett és inkább elkapta Laze karját, hogy elinduljon vele a park felé. - Annyi időd van átgondolni, ameddig a parkhoz érünk. Onnantól, hogy be kell osonni a lezárt terekre, maradunk annál, ahogy akkor vagyok - tette hozzá, már úton a távolban látszó zöld felé. Addig még elég sokat kellett sétálniuk. De legalább Laze-nek volt ideje kigondolni a haditervet. - Egyébként mennyire bízol Sam információiban? Ha jól rémlik, nem mindig jöttetek ki jól - kérdezett rá halkabban. Ő is szeretett volna tisztán látni ezzel kapcsolatban.
"I'm not sure this is a good idea... Oh, well..."

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...
Lilia Volkov
Hozzászólások száma : 81
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Diák
Ki van a képen? : Brenna D'Amico
Lilia Volkov
• doing the best they can •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Nov. 29, 2023 4:00 am


Lili x Laze



Apró mosoly kúszik az arcomra, amikor ő megjelenik és azt mondja, hogy egy kicsit túltoltam a dolgokat. Persze, hogy túltoltam, én is nagyon jól tudom, de muszáj volt szenvedősre állítanom magam.
- Történhetnek csodák, de az valójában nem Romy volt Kaine nevében? Tudod ő képes belemászni a kütyükbe és megbabrálni őket. Te kinézed Kaineből, hogy használja a mobilját? Mert én nem. Úgy kell könyörögni neki, hogy felvegye, amikor hívjuk! Nem tudom Romy, hogy éri el őt, de biztosan ez is a Romys dolgok egyike, amit még nem láttam tőle. – zúdítom rá szerencsétlenre egyből a teóriámat, miszerint így üzenhet nekem a természet. Túl vak vagyok én ahhoz, hogy ezt észrevegyem, szóval többször kell a természetnek próbálkoznia. Mindenesetre értékelhetik, hogyha csak egy mosolygós emojit küldtem a fogd már be tematikájú szövegelésre.
- Sosem lehet tudni mikor leszünk bezárva a négy fal közé, arra az esetre is gondoltam ám. – mentem a menthetetlent. – Bár kétlem, hogy a Central Parkon kívülre kerülnénk, de ha mégis rajtam a halálunk nem fog múlni! – viccelődök. Koránt sem gondolom én ezt komolyan.
Azt viszont igen, hogyha szeretne akkor átadom neki a vezetést, amit ő a jelek szerint, ha rábólintok akkor el is fogad.
- Persze. A többieknek nem kell hangoztatnod, Kainet nem ültetném be a sofőr ülésbe még, de ha az életem múlna rajta, talán igen, ám amíg nem múlik rajta az életem, addig nem. Szóval nyugodtan Lili. Neked sem árt, ha vezetsz a városban. – biztatom őt és át is passzolom neki a kulcsokat.
- Ha a Carnegie Hall közelében parkolsz le és onnan sétálunk a park felé nekem tökéletes. Hetedik sugárút. – tettem hozzá, igaz volt mit sétálni, de ha valahol akkor ott biztonságban volt a kocsi. Remélhetőleg lesz hely leparkolni is a kocsit, ha mást nem.
Beültem az anyósülésre és hagytam, hogy Lili kiszórakozza magát a vezetéssel. Kíváncsi voltam, hogy mennyit javult a vezetési tudása, mert azzal nagyon is tisztában voltam, hogy miként vezet, egyszer már sikerült megtapasztalnom. Azóta csak pislogni tudok, hogyha valaki, akkor ő tuti nem szívbajos lány. Betudtam ezt annak, hogy ő is mutáns, a mutánsok pedig nem szívbajosak, csak ha rá kényszerítik őket, de az más téma már igazán.
- Ha bármi baj történne ígérd meg, hogy átváltozol macskává és elfutsz, nem hagyod elkapni magad. Baj esetén riasztani kell a többieket, neked jobban elhiszik, hogy nagy a baj, mint nekem. – a Grand Canyonos eset után főleg nem, miután elküldödtek az üzeneteim, amit nem akartam, hogy végül megkapjanak, de mire kitörölhettem volna a beszélgetésből, már egy tonna üzenetet kaptam, amit vissza is olvashattam és lenyugtathattam a többieket, hogy semmi perc és otthon vagyok.
- Itt jó lesz. Leparkolhatsz. – szólalok meg miután elérkeztünk az úti célhoz, viszonylag nem kezdtem el nyigni mellette, hogy miként vezet és legyen óvatos. Üres fülekre találtak volna a szavaim, ezért nem is próbáltam meg kritizálni vagy tanítani őt. Lilinek megvoltak a saját módszerei, amit úgy érzem kérésre sem fog elhagyni vagy kinőni, próbálkozni persze lehetett volna, de ugyan minek? Elértünk ide és ez volt a cél, az már mindegy, hogy hogyan. Itt voltunk, le tudtuk parkolni a kocsit és csak ez számított.

Szószám: ∞ | Zene: Na Na Na




_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Nov. 26, 2023 10:53 am
LAZE & LILI

Kissé váratlanul érte a Laze-féle probléma-vázolás. Főként így egy eleve sűrű hónap közben. Már ahogy hallgatta azon kellett gondolkodnia, miért nem avatja be ebbe a többieket. Egyszerűen nem fért a fejébe, miért kezdenek magánakciózásba, mikor ők se voltak boldogak attól, ha ezt a többiek csinálták? Vagy ha visszavágás volt azokért az esetekért, akkor mindent értett. Családi ügy, oké, de az övében és Romyéban igazából nyakig benne voltak mind.
Éppen ezért nem is tartotta jó ötletnek Laze elképzelését, hogy hamis információt adjanak meg a többieknek másnap reggel a hűtőn. Végül csak azért ment bele, mert mégiscsak Laze ügye volt a dolog. De ez határozottan rossz ötletnek tűnt. Ha bajba kerültek és segítséget kellett hívniuk, garantálható volt, hogy a többiek totál rossz helyen keressék őket. Na persze, mi baj történhetett volna? De igazság szerint sosem lehetett tudni. Az is váratlan helyzet volt, mikor Hollywoodban belefutott a bácsikájába...
Csak arra nem számított, hogy Laze teljesen aktiválja a fals terelést az utolsó órája alatt. Egy mély szusszanással fordította a telefonját képernyővel lefelé. Azért mindennek volt határa, és ebben a fokú színjátékban nem akart asszisztálni. Főleg nem óra közepén. Szerette is érteni, amit tanult, nem véletlen jött egyetemre. Úgyhogy a kis közjátékért a “családi” messenger csoportban, Lilia úgy döntött, nem azonnal megy a parkolóba. Előbb tett egy kitérőt a büfébe egy pulykás szendvicsért, és annak utolsó falatjait majszolva érkezett meg a kijelölt találkahelyre.
Laze kezdésére és kérdésére inkább csak lenyelte az utolsó falatot, aztán sóhajtott.
- Szerintem egy kicsit túltoltad. Ezek után azért kicsit gyanús lesz totál eltűnni, nem szoktad csak úgy befogni, amikor Kaine kéri - ingatta a fejét válaszul. Laze mostanra már biztosan megbarátkozott azzal, hogy időnként kíméletlenül őszinte volt. Legalábbis még nem szökött el az ilyenek elől.
- Azt hittem, a Central Parkba megyünk. Mármint értem én, hogy hulló falevelek, de attól még ott egy egész parknyi növényzet, nem? - értetlenkedett egy keveset a felkészültséget hallva. Nem volt benne biztos, hogy tudni akarta, mit is értett lakótársa az “anyag” alatt. Néha tudott furán viselkedni, de ez sem volt igazán kirívó tőle. Úgyhogy egyelőre jobb híján nem kérdőjelezte meg a dolgot. Kezdetnek mindenesetre a táskáját betette a csomagtartóba. Jobb volt, ha nem volt szem előtt a kocsiban. Könnyen kellett mozognia, úgyhogy nem tervezte magával vinni, és akkor már nem szándékozta látható helyen hagyni.
- Oh, hagynál vezetni? Jól átgondoltad? - villantott csalafinta félmosolyt gyerekkori barátjára, és már nyújtotta is a kezét a kocsikulcsért. A bácsikája szerint kifejezetten jól vezetett, bár Tío Hector úgy fogalmazott, egy kicsikét “taxis stílusban”. Valószínűleg a gázpedál használatára célzott. De a taxi is mindig mindenhova odaért időben, szóval Lilia ezen nem izgatta magát.
Amennyiben megkapta a kulcsot, már be is vágódott a kormány mögé, és hozzákezdett az ülés és a tükrök beállításához.
- Akkor, hol is szeretnél parkolni? - tette fel az igazán fontos kérdést. Aztán indított, és egy gyors útvonaltervezés után már indított is. Nem volt egy szívbajos sofőr, gond nélkül előzgetett és váltott sávokat, mindezt elég lendületesen tette. Amennyiben Laze tényleg hagyta kibontakozni, egy-két héten belül számíthatott is egy helyes kis csekkre gyorshajtásért. De a célt sikerült abszolválni és időben megérkezni a kijelölt parkolóba.
"I'm not sure this is a good idea... Oh, well..."

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...
Lilia Volkov
Hozzászólások száma : 81
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Diák
Ki van a képen? : Brenna D'Amico
Lilia Volkov
• doing the best they can •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 03, 2023 3:17 am


Lili x Laze



Amióta Sam felborzolta a hírével az életem olyasvalakihez fordultam, akiben megbíztam és aki ismert már hosszú ideje s, egyszerre utált és szeretett ugyanabban a percben mindenért, amit és ahogy teszek baráti keretek között persze. Ez a személy volt Lili. Benne jobban megbíztam, mint másban ez tény, nyíltan ki is merem mondani, hogyha ő kér valamit neki hamarabb cselekszem, mint mondjuk Kainenek vagy Romynak. Azt kétszer is átgondolom, hogy nekik mire mondok igent vagy mibe vonom be őket. Az a bajom, hogy nem ismerem őket még túl jól, de Lilit igen, róla tudom, hogy csak akkor nyírna ki a hülyeségemért, ha betelt volna nála a pohár és amire kértem őt, ahhoz körültekintőnek kellett lennünk. Nem zavarhatta meg semmi sem a számításokat, egy véletlenül meghibásodott hálózat, gép most nem kellett. Valójában attól tartottam egy kicsit, hogyha Romy elkezd kutakodni és el kell hoznunk őt, nem leszek elég gyors, akármennyire is próbálkoznék. Kainet pedig azért nem avattam be ebbe, mert akkora felhajtásra nincs szükségem: tiszta munkát akartam. Ehhez pedig az kellett, hogy magam járjak a dolog végére, de mégse egyedül tegyem beavattam Lilit is. Egy rossz szava sem lehet, hogy így tettem. Otthon amikor látszólag egyikük se volt otthon, mindent rázúdítottam szerencsétlen lányra. De szerencsémre megértette és ez nagy szó. Vagyis dehogy nagy szó. Régebb óta ismer, mint más, még jó, hogy megérti a félmondataimat is!
Megbeszéltük, hogy valami közös csapatépítős biószos sületlenségen veszünk részt, ezért a másik két lakótársunknak is megírtuk reggel a hűtőre, hogy hol leszünk és merre járunk. Hát nem az egyetemen az biztos. De ugyan melyikük akarna értünk jönni és ott keresni minket mert valamit nem talál otthon, mert mi tettük el? Na pontosan! Egyikük se, mert Romy beszél a gépekkel, azok megmondják neki, hogy hol az elektromos késfenő vagy a tudja az isten, amit keresne éppen. Szóval bajban nem volnának.
Órák utánra beszéltük meg a találkozót, nekem az utolsó elmaradt így szépen megvártam míg az övé lejár. Addig a büfében téblábóltam, vettem egy zacskónyi szotyit, nem elfogyasztásra, sokkal jobb ötleteim vannak annál, hogy ezt az adagot én itt elpusztítsam. De ha mégis másképpen alakulna a dolog, akkor arra az esetre kértem még egyet, mert még időben voltam.
Írtam valami random hülyeséget az otthoni beszélgetésünkbe, hogy megpusztulok és ha a temetésemre kerülne a sor, akkor az apámat ne hívják meg és azt is leírtam, hogy hová kérem a síromat s, minden ilyen hülyeség, amíg rám nem szólt valaki, hogy most már befejezhetem, elhiszi, hogy kivagyok.
Ez könnyen is ment, büszke voltam magamra. Innen mentem tovább a parkolóba. A kocsim mellé valaki leparkolta szépen a motorját, na én amellett vártam meg az utolsó tíz percet Lili órájából és már néztem is jobbra meg balra is, amikor végre feltűnt az arca a láthatáron.
- Szia! Ne haragudj, hogy annyit dramatizáltam a csoportba, de muszáj volt elterelnem valamivel a figyelmüket. Mondd, hogy jól csináltam! – nem kellett efféle megerősítés sem dicséret, már nyitottam is ki neki az anyósülés ajtaját, hogy beülhessen és mehessünk is isten hírével a csodálatos állatkertbe.
- Tele van a zsebem anyaggal, szóval, hogyha ott ahová megyünk nem lenne elég növényzet, akkor van miből művészkednem. – nyugtattam meg őt, így előre miután én is beültem a kocsiba és elindítottam volna a kocsit. – Vagy akarsz te vezetni? Még meggondolhatod magad. – viccnek szántam, de ha igennel válaszolna se fogok fújtatni és lebeszélni őt a vezetésről, nem árt, ha gyakorol. Inkább úgy, hogy én is itt vagyok, minthogy nem.

Szószám: ∞ | Zene: Na Na Na




_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.