Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» But who's gonna give you your goodnight kiss
by Niel Topsfield Ma 11:40 am-kor

» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Mesélj a karakteredről!

Kaine Parker Hétf. Okt. 30, 2023 8:16 am
• doing bad for good reasons •





Kaine
&
CO



Üdv népek!

Miért ezt a karaktert választottad?
A Marvel univerzum rettenetesen sokrétű és gyakorlatilag bármilyen opcióra kellően rugalmas. Mindig szerettem végigkísérni a hosszan kibontakoztatható életutakat, személyiségfejlődéseket, mert kihívás és őszintén szólva számomra ad valami pluszt. Általában személyes kihívásnak tekintem, ha egy oldal kitalált vagy egy világ eleve adott teremtett karaktereit formálhatom meg. A karakterhűséget roppant fontosnak tartom, viszont pont a Marvel világa teszi lehetővé azt is, hogy mennyire sokféle kimenetele lehet egy karakter megformálásának. Ha belegondolok, hogy x karakterről mennyiféle képregény jelent már meg, az egyikben meghalt, a másikban nem, a harmadikban pedig már vissza is tért. Kaine számomra egy üres lap, egyetlen kiindulási ponttal: a haragjával. Az ő személyisége kiforratlan, sok mindent kell még magára szednie, hogy egyéniséggé váljon. Én pedig szeretem végigzongorázni a személyiségpalettát, megspékelve természetesen azzal, hogy a környezete által generált érzelmi intelligenciája is fejlődik és megismer számára még ismeretlen érzéseket, mint az öröm és az elégedettség és még sorolhatnám.

Honnan jött az ötlet?
Valóban nagyon régen jött az ötlet még 2013 környékén fogalmazódott meg bennem először. Számos karaktert próbáltam ki, többnyire saját karaktereket, de a palettán jelen volt a Galaxis őrzői kijövetele előtt megalkotott Peter Quill vagy Jonathan Storm is. Aztán gondoltam egy merészet, amikor böngésztem a karakterek között, hogy annyira színes a Pókverzum és itt van ez a többnyire negatív figura, aki saját maga antagonistája is egyben, emellett pedig számomra kitűnik/kilóg a csupa mosoly többnyire barátságos Pókik mellől. Gondoltam miért is ne akarnám megcsinálni teljesen nulláról?

Vitted már korábban?
2013-ban egyszer már megalkottam, illetve sikerült is egy egészen szép karakterutat adni neki. Annak idején még csak az MCU Polgárháborúból indulhattam ki, élmény volt vele oldalt választani és kijátszani a csatározásokat, miközben morálisan is igyekeztem alátámasztani, miért is cselekszik úgy, ahogy. Annak idején voltak mellette Bosszúálló társak illetve egy Topáz is, aki képes volt mentálisan uralni őt, amikor arra szükség volt. A mostani helyzetet pedig izgatottan várom, hogy bontom ki a személyiségét.

Miért saját/canon?
A fentebb említettek alapján volt már saját és canon karakterem is. Korábban Julian Kellert igyekeztem megformálni, de minekután a Testvériség jelentősége lecsökkent, Emma Frost pedig eltűnt/teljesen más formában létezett, igyekeztem találni neki valami másabb utat. Aztán egyre kevésbé láttam a karakterben a potenciált, mígnem jött a mentő ötlet (ez esetben is köszönöm MJ-nek, Liliának és Romynak a remek lehetőséget és a biztatásokat), hogy talán másképp más formában tudok még fogást találni. Számomra teljesen mindegy, hogy canon vagy saját, de előbbi kicsit nagyobb kihívás.

Hogyan raktad össze? Mik inspiráltak hozzá? (Másik karakter? Film? Sorozat? Saját magad? Képregény?)
Kaine a képregények végett jött velem szembe és többet is végigolvastam, mire megszületett számomra az az ötvözet, ami még szerintem karakterhű, mégis egyedi. Korábban volt már rá példa, hogy Quillt a filmek nélkül alkossam meg mégis olyan kaliberre, mint amilyen lett végül a filmekben. (személyes csalódásnak vettem, hogy EGO-t úgy vezették végül bele a filmekbe, ahogy tették, szerintem az original eredete sokkal érdekesebb) Kaine mindig is egy olyan rugalmas karakter marad a számomra, akihez sokfajta opcióval tudok mit kezdeni. Az inspiráció mindig más volt, oldalkaland, plotok, a karakterek közötti kémia mérlegelése. Mindegyik Kaine verzió egy egyedi személyiség lett és mindegyik máshol lyukadt ki. De szeretettel alkottam meg és igyekeztem szerethető karakterré tenni. A legutóbbi inspirációt szintén Lilia és Romy adták, én pedig nem a legelejéről indítottam el őt, hanem egy olyan úton, ahol már cselekedett jót, de ez még közel sem jelenti azt, hogy ő egy teljesen jó ember.

Mi motivált vele? Mik a céljaid? Hová tartasz?
Elsősorban az motivált, hogy bármilyen irányba el tudok vele indulni, leginkább a plothálók vonzanak és a kivel éppen milyen a kapcsolata, mert roppant érdekes nekem az ő dinamikája ebből a szempontból. Hogy hol lyukadok ki vele, elsősorban nem rajtam múlik, de abban biztos lehetek, hogy még rengeteg kalandba szeretném őt belerántani, amik hozzátesznek a személyiségéhez.


Mennyire áll közel vagy épp távol a személyiségedhez/től?
Mivel régi karakterről van szó, akit amolyan néha előhúzok a kalapból az eltelt évek során, így attól függetlenül közel áll hozzám, hogy én nem vagyok ennyire frusztrált és agresszív, mint amilyen ő néha. De energikus személyiség vagyok, soha nem tudok lemerülni és még a kihívásokat is szeretem, mint a mászás, kalandpark, meg a mindenfajta jellegű extrémsportok. Emellett tudom benne kamatoztatni azt, hogy volt már élményem az elszigeteltséggel és nála ez óriási nagyítóval nézhető meg. Egyébként szeretem az egyes vonásaimat viszontlátni benne, roppant logikusan gondolkozik bizonyos helyzetekben, elveszett, ha vásárolni kell menni vagy bármilyen shopping jellegű dologgal. Ő is megelégszik azzal, hogy csak akkor cserél cuccot, ha kiszakad, elkopik, tiszta bolyhos és szeret kint lógni valahol és gondolkozni az élet nagy dolgain.

Miért ezt a pb-t választottad?
Azért rá esett a választosom, mert noha nem egy tökéletes Pókember klón, azért a teljes ellentéte mégsem lehet. Szóval talán arcvonásokra mondhatom, hogy nagy vonalakban hajaz rá, de mivel ő egy túlságosan is masszív kinézetű Póki, így szempont volt az is, hogy magas legyen, robosztusabb. Azért egy pankrátorért nem adnám.

Mit tartottál meg az eredeti karakterből, mit változtattál és miért?
Szinte mindent megtartottam és semmit sem. Bizonyos elemeket elvetettem, bizonyos elemeket összegyúrtam benne. De minden szakasztott Kaine, az ő cselekményeiből és életútjaiból szemezgettem. Terveim szerint később előrehaladott lesz a mutációja, azt pedig a jövőre bízom, hogy megmentik-e vagy sem. De izgalmas egy karakter halálát is kijátszani, ahogy ő is már egyszer meghalt, máshol pedig visszatért.

Mit szeretsz a karakteredben a legjobban?
Azt, hogy roppant rugalmas és formálható. Szerintem ő egy kissé szűkszavú, de vagány csávó is tudna lenni, ha nagyon akarna. Aztán hogy ez mennyire valósul meg, fogalmam sincs. Jelenleg küzd ilyenekkel az életben, hogy alkalmazkodnia kell a fürdőre várásban, hogy kocsiba ül és nem két perc alatt ér oda máshova, hogy emberibben viselkedjen. Mint amikor Dzsungel George beszabadul a civilizációba.

"Terápiásnak" tartod vele az írást?
Az írás számomra kikapcsolódás, egy olyan opció, ami lehetőséget ad olyan szituációk kijátszására, amit a való életben nem tudnék vagy nem is akarnék kivitelezni. Szeretem a karaktereim dramaturgját, belső évődését kijátszani. Lehet én vagyok mazochista, de esküszöm élvezem. Mindemellett pedig nem utolsó, hogy olyan ismertségeket is szerezhetek általa, amelyek aranyat érnek.
Úgysem bírnám ki pár nap után, hogy ne írjak egy reagot meg, számomra maga az írás az inspiráció és a minden.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!


_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.