Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» But who's gonna give you your goodnight kiss
by Niel Topsfield Ma 11:40 am-kor

» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

William Maximoff

William Maximoff Szer. Jan. 03, 2024 2:07 pm
• doing good for good reasons •
KARAKTER TELJES NEVE


ÁlnévWiccan
BecenévWill, Billy (kizárólag Tommynak!)
Szül. idő1994.04.06.
Szül. helyFöld - 696969, USA, Westview
FoglalkozásMagánnyomozó
CsoportHős
PBBrenton Thwaites

FONTOS INFORMÁCIÓK
Családi kapcsolatok:
- Thomas Maximoff: Ikertestvére. Édeasanyjuk két kóbor lélekből, a valóságot manipuláló káoszmágiával teremtette meg őket. Bár Will nem szereti elismerni, valójában mindketten tudják, hogy egy kevéssel Tommy az idősebb. A kapcsolatuk mindig szoros volt, fiatal korukban az érzelmesebb-érzékenyebb Will gyakran szorult ikerbátyja védelmére.  
- Wanda Maximoff: édesanyja/teremtője. Will mindigis anyás gyerek volt, számára Wanda nyújtotta a biztonságot és a biztos támaszt. A kapcsolatuk azonban igazán akkor lett szoros, amikor Will 14 éves korában elkezdtek manifesztálódni a képességei. Wanda a saját világukban ekkor vett vissza a hősködésből, hogy a fiait taníthassa és képezhesse őket az erejük irányítására és használatára. Korábban inkább csak látszólag funkcionáltak tökéletes családként.  
- Vision: “édesapja”. A kapcsolatuk sosem volt igazán szoros, még a fiúk képességeinek megjelenése után sem. Will számára nehezen volt értelmezhető Vision érzelmi távolsága, emiatt sosem tudtak valódi apa-fia kapcsolatot kialakítani a felszín alatt.  

Fact-ek az életéből:
- A szülei számára Westview és az ottani családi élet volt a kikapcsolódás a hősködésből. Emiatt eleinte elég felületes volt a kapcsolatuk, Will és Tommy elég önállóak voltak sok téren.  
- Testvérének már általános iskolában megjelent a képessége. Will esetében ez sokáig váratott magára. Érzékenysége miatt gyakran bántották az iskolában, amiről a felületes kapcsolataik, és szüleik főállású hősködése mellett egyik fiú sem beszélt odahaza. A dolog végső soron akkor bukott ki, amikor 14 éves korukban Will az egyik bántalmazás közben véletlenül belevágott egy villámot a bántalmazójába, ezzel együtt kidöntötte az iskolai mosdó falát. A helyszínről Tommy rángatta el az akkor sokkos állapotban lévő Will-t.  
- Az eset következtében édesanyjuk kicsit visszavett a hősködésből, hogy a fiait tanítsa.
- Az Ifjú Bosszúállók megalakulásakor az ikrek is beálltak Kate Bishop csapatába. Will ekkor még az Asgardian álnevet használta, amiért a villám idézése ment számára a legkönnyebben. Amikor később nyilvánvalóvá vált, hogy a képessége sokkal inkább Wandáéra hasonlít, a Wiccan névre váltott a hősködései során.  
- A Fiatal Bosszúállók között mentorálta őket Amerika Kapitány (Steve Rogers) és Vasember (Tony Stark) is. Will számára mindkét személy nagy ispirációt jelentett, így számára lelkileg elég megterhelő volt, amikor a Polgárháború során a két ideál egymásnak feszült. Kate Bishop vezetése alatt több akcióban is részt vett ezidőtájt.  
- Miután komolyan aktívkodni kezdtek a hősökkel, Mephisto is felfigyelt rájuk. Többször is tiszteletét tette, hogy megpróbálja az ikrek által bitorolt lelkeket visszaszerezni, azonban a fiúk és az Ifjú Bosszúállók csapata eddig mindig sikeresen visszaverte.  
- Master Pandemonium hívta fel a csapat figyelmét, hogy Will sorsa a Demiurge nevű kozmikus létformává válás, emiatt rendelkezik a lény több erejével is.  
- Erre az erőkoncentrációra a 696969-es világ Lokija is felfigyelt. Több machinációjának köszönhetően az Ifjú Bosszúállók csapata elkezdte megkérdőjelezni Will tetteit és szándékait, miután nyilvánvalóvá vált a valóságot manipuláló képessége. Ez az akkori, Theodore Altman-nal (Hulkling) való párkapcsolata is megsínylette. Wiccan naiv optimizmussal tett egy lépést hátra a csapattól, abban bízva, hogy a többiek is rájönnek, az ő valóságukat nem manipulálta. Ezzel viszont csak azt érte el, hogy egy időre teljesen magára maradt a saját gondolataival és kételyeivel. Loki ezt kihasználva alkut ajánlott: Will egy időre kölcsönadja neki a Demiurge képességeit, ő pedig segít neki helyrehozni a kapcsolatait a csapatával. Az elkeseredett fiú belement az alkuba. Loki azonban rögtön az átadás után kihasználta az új képességeit és átjárót nyitott egy másik világba, amin átlökte Will-t.  
- Miután Wiccan megérkezett a 6969-es világba, alig két nappal később megérkezett Thanos és csettintése, így a következő 5 évet a világból kitörölve töltötte. 2023-ban tért vissza a létezésbe, és azóta is próbálja összerakni a valóság darabkáit és a módszert, hogy végre valahára hazajuthasson így 7 év után.

Trivia, avagy nagy eltérések a 616-os canontól:  
- Mephisto sosem szerezte vissza az elveszett lelkeket, amikből Wanda Maximoff létrehozta az ikreket, Thomas és William Maximoff-ot. A fiúknak életük során többször volt összetűzésük Mephisto-val, de eddig mindig győztesként kerültek ki belőle.  
- Thommy és Will sokkal inkább néznek ki kétpetéjű ikreknek, mint egymás teljes hasonmásainak.  
- Will biszexuális. Eddig ugyan még csak azonos nemű párkapcsolata volt, de a másik nemhez is vonzódik.  
- A 696969-es világ Lokija képes volt maradandóan ellopni tőle a Demiurge erejét. Emiatt a 616-os canonhoz képest csak korlátozott képesség arzenállal rendelkezik. A játékok során egyes képességeit visszaszerezheti, de szigorúan egyesével, és mindet a nulláról kell újratanulnia.


KÉPESSÉG
Reality manipulation (Valóság manipuláció)
Ez az alapvető képessége, amiből minden más származik. Wanda Maximoff erejéhez nagyon hasonló káosz-mágia, valóság manipuláció. Nem rendelkezik sztenderd varázsigékkel, egyszerűen csak a létezésbe kívánja, amit szeretne. Eleinte sokszor kellett elismételnie, csaknem mantráznia, amit szeretett volna, mostanra egyetlen mondattal is megy neki. Olyan dolgoknál, amiket sokszor csinált, már szavakra sincs feltétlenül szüksége (ilyenek az utcai ruhák hős ruhává változtatása és az elektromosság generálása. Minden más esetben legalább annyit ki kell mondania, mit szeretne.) A varázslatainak az erejét befolyásolja az is, mennyire akarja valójában megcsinálni az adott dolgot és mekkora stressz-hatás alatt áll.  

A képességének az aktuálisan elérhető részei (616-os canon lista alapján, néhol átalakítva):  
  • Astral projection (asztrális kivetítés): az asztrális lényét képes mind az asztrális, mind a fizikai síkra kivetíteni. A fizikai síkon viszont csak kommunikálni képes ezzel a képességgel.
  • Clairvoyance (Tisztánlátás/Spiritiszta távolba látás): Nagy koncentráció árán képes beazonosítani egy tárgy, vagy egy számára ismert személy pontos helyzetét és állapotát. Számára ismeretlen személyekkel ez a képessége jelenleg nem működik. Ezen kívül a képesség alkalmas a környezete és személyek energialenyomatának érzékelésére és követésére.  
  • Concussive blasts (Energia löketek): képes energiát generálni és formálni, amit nagy erejű löketek formájában bocsát ki. Ezek lehetnek energia sugarak, energia nyalábok, -kitörések, de akár hullámok is.  
  • Creation (Létrehozás): A valóság befolyásolásával képes létrehozni dolgokat semmiből, beleértve épületeket, ruhákat, vagy akár ennivalót is.  
  • Erasure (Kitörlés): kizárólag a saját maga által létrehozott dolgokat képes kitörölni a létezésből. A későbbiek során is csak a természetfeletti erők által létrehozott tárgyakat lesz képes eltörölni, de csak attól a ponttól kezdve.  
  • Elemental manipulation (Elemi manipuláció)
    Electricity (elektromosság):
    A képességének első megjelenése volt, emiatt ezzel a leginkább gyakorlott, “varázsigékre” sincs szüksége a használatához. Képes elektromosságot generálni, és a kezéből villám formájában kilőni. Elektromos terek, kisülések fölött is képes valamilyen szinten uralmat szerezni (de az elektromos eszközöket csak kisütni tudja).
  • Flight (repülés): A káosz-mágiának köszönhetően képes a levitációra és a repülésre.  
  • Healing (gyógyítás): A “varázslatain” keresztül képes mások gyógyítására. Ennek a hatékonyságát nagyban befolyásolja a szituáció stresszessége, vagy a hajlandósága, hogy meggyógyítsa az illetőt. Ellenségek esetében kifejezetten lassan képes csak a gyógyításra, de a hatékonyságra károsan hat az is, ha képtelen a feladatra fókuszálni a sokk miatt.  
  • Teleportation (teleportálás): A “varázslatai” által képes saját magát és másokat más helyszínre teleportálni. Ezt szereti villámcsapással kombinálni, amikor épp nagyobb hatást szeretne elérni. (Korábban éppen kezdte tanulni a dimenziókon átívelő teleportálást és portálnyitást, ezt a képességét azonban a saját világának Lokija elvette tőle.)  
  • Transmutation (átalakítás): A valóság manipulálásával képes átalakítani egy dolgot valami mássá. Ezt legtöbbször arra használja, hogy saját maga és csapattársai utcai öltözetét átváltoztassa a hős egyenruhájukká, de korábban sikerült már az Enchantress által békává változtatott emberek visszaváltoztatása is. Alakváltásra azonban nem képes.

A többi canon képességét a Föld-696969 Lokija elvette tőle. Ezeket Will nagyon szeretné visszaszerezni, amire a játéktéren, a történetének a kibontásával lenne lehetősége, minden képesség visszaszerzésének kijátszásával. (Avagy user szerint szenvedjen csak a karakter – ezzel együtt: a valóságból való kitörlés képességét személyek esetén, és a különböző univerzumok idővonalainak megtekintését a játéktéren semmilyen formában nem szeretném visszaadni neki. Egyes tárgyak múltját idővel képes lehet megnézni, de mást nem.)

Gyengeség:  
  • A bonyolultabb dolgoknál, amikor ki kell mondania a “varázslatait”, akkor hallania is kell azokat.  
  • A legtöbb képességéhez koncentrációra van szüksége, ezért stresszes szituációban, vagy ha vonakodik megcsinálni az adott feladatot, akkor nehezebben megy neki. Gyógyítás esetén az is előfordulhat, hogy nem sikerül.



ELŐTÖRTÉNET
Kedves Tommy!
Nem tudom, valaha megkapod-e ezt a videófelvételt. A jelenlegi képességeimmel egészen biztosan nem fogom tudni eljuttatni hozzád. De próbálkozom. Már két éve vagyok ebben a pokolban. Hét, ha számoljuk azt az ötöt, amit elporladva töltöttem. Szuper, nem? Erre majd később rátérek. Remélem, Mephisto sem kapott el téged. Engem még nem környékezett itt meg az öreg, de lassan kezdek belezakkanni, hogy nem tudom, veled mi a helyzet. Vagy a többiekkel.
Na, de térjünk a lényegre. Hogy is keveredtem ide? Röviden és tömören, kedves testvérem: elbasztam. Igen, tudom, hogy figyelmeztettél, ne bízzak abban az istenben, és ne ugorjak az ajánlatára. Igazad volt, mindenben. De miután a többiek elkezdtek kételkedni bennem a képességem, a valóság-befolyásolás rész miatt, nem éreztem úgy, hogy maradt volna választásom. Annyiszor mondtad, hogy küzdjek értük, a csapatért, Teddy-ért, de nem akartam rájuk erőltetni. Azt hittem, ha hagyok teret nekik, akkor könnyebb lesz. Hogy akkor majd ők is rájönnek, hogy az érzések a sajátjaik, és sosem próbáltam a saját érdekemben befolyásolni őket. A szakadék viszont egyre nagyobb lett, én pedig már nem tudtam elviselni. Akárhány lehetséges jövőt néztem meg, a végén mindig egyedül maradtam, mert téged nem akartalak választás elé állítani. A suliban mindig megvédtél, amikor a többiek piszkáltak a furaságommal. Még azután is, hogy abba a focistába véletlenül belelőttem azt a villámot, amikor a képességeim aktiválódtak. Nem akartam örökre erre támaszkodni, nem akartam a te életed is tönkretenni.
Loki nagyon meggyőző volt, én pedig elég elkeseredett. Azt mondta, csak átmenetileg kéri el az erőmnek egy szeletét, a Demiurge erejét, aztán majd visszaadja. Utólag tök egyértelmű, hogy hülye voltam, de akkor épp hinni akartam a jóindulatában, oké? Szóval belementem, ő meg azzal a lendülettel megnyitotta azt a portált, amin átlökött egy másik univerzumban. Tudom, hogy kommentálni akarod, de inkább csak maradj csöndben.
Alig pár napja voltam ebben a világban, amikor jött a Thanos-os eset. Igen, jól hallottad. Itt egy kicsit máshogy alakult a timeline. Sok minden csak később történt. Akkoriban mi még meg sem születtünk ebben az univerzumban, és anyáék is épp csak titokban találkozgattak, alig pár évvel a polgárháború után. Ha már itt tartunk, azt teljes egészében az eredeti Bosszúállók vívták. Még senki nem volt ott a háttérben a mi csapatunkból. Elég nehéz elhinni, nem? Mindegy, a lényeg az, hogy bár én nem tudtam róla, apát épp szétkapta Thanos Wakandában, aztán én is elcsettintődtem. Mellesleg úgy tudom, anya is.
Mikor visszakerültem, persze megint nem tudtam semmit. Még mindig csak próbáltam összerakni, mi merre van. Meg akartam keresni anyát. Az Avengers toronyból mellesleg valami irodaházat csináltak, Starknak köze sincs már hozzá, szóval mielőtt megkérdezed: nem, ott nem találtam semmit. És haha – nem, az eldugott bázison sem volt ott senki. Megint ott tartottam, hogy nincs kihez fordulni, ugyanis a Kapitány, Vasember, és még jópáran két éve, mióta visszajöttünk a csettintésből, eltűntek. A nyilvánosság elől biztosan. Anya szerintem nem volt teljesen ura még a képességeinek, mert képzeld, csinált egy telenovellát. Abban már láttam egy-két pillanatra magunkat is. Na de ott volt a családunk, mire Westview-ba értem? Naná, hogy nem. Ennek már kábé másfél éve.
Az utolsó próbálkozásom X professzor volt, de amilyen állapotban van, én róla is lemondtam. Kizárt, hogy tudna segíteni. Amit ez után csináltam, azon te nagyon fogsz röhögni, én viszont nem vagyok rá büszke. Annyira elegem volt az egész helyzetből, és hogy nincs hol laknom, hogy csináltam magamnak egy saját lakosztályt. Egy egész szintet az Empire State Building tetején. Tudom, hogy az épületet irodaként használják, meg igazából minek nekem egy plusz emelet a második kilátószint alatt? Ja igen, azóta enyém a 102. emelet, és a kilátó a 103. emeleten van. Végülis egy emelettel magasabb, vagy sem, mit számít, nem igaz? De hogy rendeltetésszerűen is használjam, meg mert igazából minek nekem egy ekkora lakosztály, az egyik feléből irodát csináltam. Magánnyomozó irodát nyitottam, hogy valamit dolgozzak is. Így legalább vannak igazolványaim, amikor éppen nyomozok. Most, hogy a kudarcaim után egy kicsit összeszedtem magam, a következő keresettem Strange doki lesz. Jó lenne emlékeznem, hol is kellene székelnie.
Remélem, egyszer sikerül eljuttatnom hozzád ezt a felvételt. Még én is próbálok visszajutni hozzátok, de már nem tudok annyira optimista lenni, mint kezdetben. Hiányoztok. Anya, apa, a többiek. De leginkább te. Néha azt kívánom, bár itt lennél velem, de mindig rájövök, hogy jobb ez így. Már egész szépen alakult köztetek a dolog Katie-vel. Bőven elég, ha az én magánéletem van elcseszve, a tiednek szeretnék örülni. Még valami: ha legközelebb találkozol Teddy-vel, mondd meg neki, hogy sajnálom. Szerettem volna megbeszélni vele a dolgainkat, de ha odaát is hét év telt el, akkor ennek már nem lenne értelme. Talán a többi univerzumban másként alakul majd.
Most megyek, folytatom a nyomozást. Majd készítek még videónaplókat, hátha egyszer lesz alkalmam megosztani veled a tapasztalataimat ebben a világban.
Még látjuk egymást. Addig is, vigyázz magadra, Tommy! Lokinak meg a kurva anyját!
Emme

Percike a Nap Hősének tart

Re: William Maximoff

Percike Szer. Jan. 03, 2024 2:52 pm
• doing everything in your service •
Kedves Alkotó!

Ha ezt a szöveget olvasod, örültünk a karakterednek, lapodnak, személyednek és minden X molekuládnak. El vagy fogadva! Először is üdv az őrültek világában, ne fogd vissza magad, írj rá bátran a régi motorosokra, vagy bárkire, aki szimpatikus.  

Foglalj avatart, univerzumot, vagyis nyilatkozz róla, hogy helyi 6969-os földi, vagy másvilágbéli, galaxisbéli utazó vagy-e, és engedd szabadjára grafomániád!  


https://marvelmadnessreturns.hungarianforum.com
- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.