Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Bodies DID hit the floor

Pént. Nov. 17, 2023 9:37 pm
Nothing wrong with meKaine & Bishop
   +18

Fuh, ez kemény volt. Majdnem itt hagytam a fogamat én is. Szívesen elmondanám most Shardnak, hogy a nagy ellenség kipurcant, de dolgom van. El kell takarítanom a szemetet. Durva, hogy New York mennyire élő város ebben az időben. Lefogadom, hogy az itteniek mocskosnak találják ezt a sikátort. Én láttam, mi az igazi mocsok. A jövő pusztulást hoz. Egymásra dobált testek tucatjai, lomok mindenfelé vagy háború utáni üresség. Még ez a sikátor is sokkal nyüzsgőbb, mint ahonnan jövök. Száz évet ugrottam vissza, hogy elkapjam ezt a rohadékot, akit a társaimmal ki is nyírtunk. Sajnos csak én éltem túl.
Előhúzom a késemet, hogy fejét vegyem Fitzroy-nak. Ő állt a banda mögött, akik átváltoztatták a húgomat szörnnyé. Miatta kellett megölnöm, mert nem élhetett úgy. Miatta ragadtam itt a múltban. Mégsem bosszúról van szó. Az életenergia elszívása volt a képessége és nem akarom, hogy valahogy feléledjen nekem. Fej nélkül márpedig nem fog... A késem látott már egyet s mást, helyenként csorbult, de a jó alkarnyi hosszú pengéje úgy vágja a csontot is, mint a vajat. Ujjlenyomatot nem hagyok, mert a szolgálati kesztyű rajtam van. Ez meglenne.
A legbiztosabb, ha nem is hagyom a test mellett a fejet. Van itt valami rongyos, bűzös szőnyeg vagy függöny. Abba beletekerem. A tetem maradhat, a zsaruk semmire nem mennek vele, elvégre a jövőből jött. Az én társaim viszont megérdemelnek egy rendes temetést. A koncentrációs táborban, ahol felnőttem, a holttesteket egyszerűen belökték közénk. Sokan attól haltak meg, amit a hulláktól elkaptak. Azóta viszont már szerencsésebben alakult az életem és nem látom feleslegesnek, hogy utolsó útjára legyen bocsátva olyan valakinek a teste, aki a társadalomért, az emberekért, mutánsokért és a köztük lévő ingatag békéért harcolt. Malcolm jó ember volt. Úgy készült, hogy ha nem térünk vissza a múltból, a családjáról gondoskodnak. Randallnek nem volt családja és a modorát nem kedveltem, ő se az enyémet, de egy célért küzdöttünk. Korlátozottak az eszközeim. Kocsi nélkül nem tudom innen olyan könnyen eltüntetni őket.
Jön valaki? Lépteket hallok. Egy görnyedt alak csúcsos sapkával, kezében egy üveggel. Ismerem a fajtáját. Feladta a harcot és a felejtésbe menekül. Alig tud menni, támasztja a falat közben. Fene vigye. Kiszúrta a holttesteket.
- Nem láttál semmit, világos? - szólok rá halkan, de igen kemény hangomon és kibiztosított fegyveremet rászegezem.
Tudni fogom, hogy ha kamuzik. Ebben jó vagyok. A ruházatom és a fegyverem szembetűnő, ahogy a többieké is. Több évtizeddel későbbi stílus és technológia. Emberünk elakadt.
- Hé! Kussolni fogsz. Értem?
Ha nem érti, nem bízhatok benne. Nem nagyon érdekel, ha le kell lőnöm, de előtte kap egy esélyt. Egy mindenkinek jár. Viszont nincs sok időm, mert elég nagy zajt csaptunk és előbb-utóbb értelmesebb emberek is jönnek körülnézni.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 17, 2023 9:58 pm

Bishop & Kaine

 Érzem a bőrömön, hogy egyre hidegebb van. Mintha a város is rideg lenne, az emberek pedig estére kabátot húznak, hogy ne fázzanak. Én teszek az egészre, pedig érzem, hogy a karomon a szőrszálak szinte egyesével érzékeltetik, mennyire hideg van. Én csak a várost kémlelem egy jókora több emeletes épület tetejéről. Megint szem elől vesztettem azt a rohadékot, pedig már a nyomában voltam. Mintha tudná, hogy követik, persze hogy tudja, hisz az ösztönei neki is megsúgják azt, amit az enyémek nekem. sajnos egy ponton össze vagyunk kötve és ez a hasonlóságokban merül ki. Tovább lendülök egy egészen új irányba, hátha sikerül a nyomára bukkannom.
Úgy fél órás kutakodás után végül megpillantom a sziluettjét a távolban. Rögvest Parker után lendülök. Épp készülök nekiveselkedni a továbbállásnak, amikor észreveszem, hogy mögöttem valami felizzik, majd robaj követi a fényjátékot. Kíváncsi tekintettel fordulok meg féloldalasan, hogy szemmel tarthassam a fejleményeket. Azonban ahogy egy férfi - vagy épp több alak? - sziluettjét vélem felfedezni, már vissza is fordulok eredeti célom felé. Nem emlékszem, hogy láttam volna, azt sem tudom, kicsoda. Mondjuk nem is érdekel különösebben, az már inkább, hogy miféle hentelés folyt itt az előbb. Csak figyelem a tetőről az alakot és azt az alkoholistának tűnő egyént, hogy mi kerekedik itt ki. A jó kiállású fickó öltözete azonban jobban érdekel. Olyan... nem ide való.
- A szemétszállítót vagy ezesetben a hullaszállítót odalent fogod megtalálni. - válaszolok neki közömbösen, majd ügyet sem vetve rá elrugaszkodok az épülettől, hogy aztán egy alacsonyabban fekvő hordó tetejére szaltózhassak rá. Nem tisztem beavatkozni a dologba, de úgyis tudom, hogy kiszúrtak. Az ilyesmit megérzem, nem kell annak jelét is adni.
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 17, 2023 10:02 pm
Nothing wrong with meKaine & Bishop
   +18

- Jó, jó, jó, persze! Hallgatok... - szól a fickó remegő nyelvvel.
Nem a félelemtől remeg. Az alkoholtól. Volt dolgom ilyenekkel, meg tudom különböztetni. A fegyvertől nem fél, az élete nem drága neki, de az üveget szorítja.
- Tud adni pár dollárt? Akkor biztosan...nem láttam semmit.
Rezzenéstelen arccal figyelem a tökösségét, ami egyben hülyeség is. Ebből már biztosan tudom, hogy nem érdemli meg a bizalmamat. Ígérhetne bármit, nem hinném el neki, hogy a titok titok marad. Csapdába fogom csalni, ennyi ésszel simán belemegy.
Amikor ide küldtek minket, az állami banki lerakatból kaptunk pár antik bankjegyet. Száz éve nincsenek érvényben, de megnézték, hogy az idő ezen pontján tudjuk majd használni őket. Úgy küldtek minket, hogy tudták és mi is tudtuk, nem fogunk visszatérni a saját időnkbe, ezért minden sietség mellett kaptunk ilyen téren egy jelentős segítséget. Elő is veszek két bankót és előrenyújtom.
A csöves szeme felcsillan és elindul felém a pénzért. Ekkor szól közbe valaki, aki hallhatóan átlátja a helyzetet. Nem tetszik, hogy ennyien vannak egy elhagyatott helyen. Az ittas embert elrántom és a földre lököm. Ráteszem a lábamat a torkára, közben szememmel keresem az idegent. Az a szaltó figyelemreméltó fizikumról és ügyességről tanúskodik. Másrészt nappal se ugrálnak sokan házfalakon, éjjel még kevesebben. Ez a múltban sem lehetett másképp.
- Mondd, amit mondani akarsz.
Hidegen hangzik a mondat és közben a fegyveremet az innen kivehetetlen alakra tartom. Egy hordón guggol nagyon magabiztosan. Vagy nagyon feszülős ruhát visel vagy semmit. Sokat hallottam és tanultam erről a korszakról. Nyüzsögtek a szuperképességűek, mutánsok, varázslók, de az utánzóik is. A legkülönfélébb célok vezérelték őket. Ismernem kell ennek a figurának a szándékait. Ha nekem kedvezőtlenek, megnézzük, a golyó kikerülésére is elegendő-e a fürgesége.
A csöves beszélni nem tud így, de nyögdécsel a lábam alatt és a csizmámat matatja. Nem fogom az idegen előtt meggyilkolni.
- Te meg maradj nyugodtan... - szólok rá.
Sziréna hangja hallatszik. Remélem, hogy nem ide jönnek a kollégák, de van tervem arra az esetre, ha mégis.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 17, 2023 10:05 pm

Bishop & Kaine

 Egyetlen jó dolog van abban, ahogy engem megteremtettek. Gyakorlatilag a legtöbb fegyverről, harcmodorról komplett adatbázis létezik a fejemben, de legalább felismerni, használni tudom. Miért készülne kevesebből egy tökéletes katona, aki még Pókember képességeit is örökli? Egy két lábon járó fegyvernek pont annyi lenne a célja és semmi több.
Talán egy picit több csurrant a kíváncsiságból belém, mint kellett volna. De talán csak a fegyver különlegessége vonzott ide, mert ilyesmihez foghatót még csak nem is volt szerencsém ismerni. Nem érdekelt a piás fickó, nem érdekeltek a hullák az igazságosztó körül.
Egyedül csak a fegyvere érdekelt. De ha már így csevegésbe kezdett velem, akkor óhatatlanul őt is jobban szemügyre veszem. Érzem, hogy valami készül, az ösztöneim azt súgják. És ha megpróbál becélozni, akkor teszek róla, hogy kitérjek. Szerencsére még soha nem hagyott cserben a pókösztön, ami alighanem a világ legjobb túlélési ösztöne. Emiatt vagyok még mindig itt.
- Érdekes alak vagy. - ennyi csupán a válaszom felé, mert mégsem egy bájcsevegésre jöttem ide. Figyelem, ahogy a pasas nyakára lép, a szemem sem rezzen a maszk alatt. Hozzászoktam mindenféle létező erőszakhoz, elvégre mi lehet rosszabb annál, mint amikor a saját teremtőd akar elpusztítani? De továbbra is nyugodtan guggolok a hordón még a szirénák hangjának hallatán is. Nekem egy pillanat eltűnni, de az sem lepne meg, ha neki is.
- Nem evilági vagy, igaz? - teszem fel végül a kérdést. Én sem evilági vagyok, sem életutam, sem múltam. Bár amennyi ideje itt vagyok, már azt is mondhatnám, hogy talán van miről mesélnem.
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 17, 2023 10:06 pm
Nothing wrong with meKaine & Bishop
   +18

Ezt akarta mondani. Hogy érdekes alak vagyok. Világos, hogy felkeltettem az érdeklődését. Ha csak kíváncsiskodni jött, abból még lehet bajom. Nem akarok itt sokat dumálni, mert dolgom van, de ki kéne húzni belőle, hogy mit is akar valójában. Még az is lehet, hogy hasznomra lesz.
- Mondja ezt valaki, aki éjszaka a tetőkön ugrál egy szál edzőruhában...
Tetszik a megállapítása. Kimondta a nyilvánvalót. Annyi mindenesetre tisztán látszik, hogy a sötétben is jól lát. Az egyenruhám és a fegyverem tényleg nem mindennapi, ahogy a társaimé vagy az áldozatomé sem. A sziréna távolodik, mázlim van.
- Nem ufo vagyok, ha erre célzol. Milyen szemétszállítót emlegettél?
Leeresztem a fegyveremet és lassan elindulok felé. Az első lépéssel a csöves torkát szét is roppantom. Ő már nem fog árulkodni. Lehet, hogy túléli valahogy, de beszélni nem fog többet. Próbálom közelebbről szemügyre venni ezt a férfit. A hangjából ennyi legalább kiderült.
- Te csak leskelődni jársz ilyenkor a városban vagy valami szuperhősféle vagy?
Tanulmányaimból és a nagyi meséiből emlékszem egy kettős megítélésű, hasonló figurára. Pókember komoly hőstetteket hajtott végre, a Bosszúállók tagja is volt. Egyesek szerint nagy hibákat vétett, de lehet, hogy csak rákenték. Állítólag több változat is volt belőle. Mindez persze a jövőben mesélt történetekben van így és annyira pontosan nem tudom elhelyezni időben, hogy megmondjam, itt és most van-e Pókember és pont ő guggol-e velem szemben a hordón. Szokták mondani, hogy a jövő nincs kőbe vésve. Úgy érzem, hogy a múlt sem. Én Fitzroy-t követtem, de hogy a saját világom múltjába csöppentem-e vagy tettem egy kis kitérőt és itt minden más, azt nem tudhatom. Egyszer meg kell bíznom valakiben, aki segít elkalauzolni engem ezen a világon.
Egy kóbor macska rohan át előttem. Ilyenekből már sokat láttam. Kipusztíthatatlanok, a legnagyobb katasztrófák helyszínén is tanyáznak és mindig találnak valami ennivalót, amivel túlélik. Ez itt a hordós fazon előtt áll meg és őt figyeli. Így már ketten vagyunk.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 17, 2023 10:08 pm

Bishop & Kaine

Minden olyan dolog érdekel, ami kicsit is eltér attól, amit nekem mutattak, amit belém tápláltak és ami merőben más, mint az evilági dolgok. Nem mellékesen mi van akkor, ha veszélyes a világunkra nézve? Nem mintha annyira izgatna, hogy kivel mi lesz, az már igen, hogy én akkor is olyan oldalon álljak, amiből nem származik nekem rossz. Nem tartom magam haszonhajhásznak, a profit érdekel a legkevésbé. De ha a céljaim nem ütköznek az illetőével, akkor nem lesz bajunk egymással. Épp ezért adok neki egy jó tanácsot a legegyszerűbb feltakarításra.
- Edzőruhában... - hümmögök a mgjegyzésére. Nem láthat este mindenki tökéletesen, nem igaz? Bár még nem tudom én sem minek nevezzem ezt a gúnyát, mindenesetre az edzőruhától messze van. Még nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy tökéletesen kiigazodik-e így este, egy a lámpáktól elszeparált kis szűk utcában.
- Úgy érted nem vagy azonosítatlan repülő tárgy? - had legyen egy kis örömöm abban, hogy szívom a vérét. A komolyságomról úgyis tanúskodik a testtartásom, ugyanis ahogy elindul felém, felegyenesedek. Nem izgat a fickó sorsa, akin épp átgyalogol, biztosan egy lesz a többi mellé a szemétszállítóhoz. Elmutatok egyszerűen a válla fölött.
- Egy utcával odébb parkol egy szemétszállító kocsi. Nagyjából egy órája tehették le, nem hiszem, hogy tovább megy máshová ma már. - milyen jó is, amikor felülről látom a várost, az pedig még jobb, amikor az agyam az ilyenekre van beállva és automatikusan megjegyzem a menekülési opciókat. Nem várok köszönetet a kiigazításért, de azt hiszem, hogy a leeresztett fegyver nem támadó célzatról árulkodik. Talán nem a mennyiségre megy, elvégre jobb vigyázni az inkognitóra.
- Persze, mint a Bosszúállók. Ne hízelegj kérlek. - nem tartom magam szuperhősnek, a képességeimet pedig épp csak elégségesnek egy ilyen világban való egyedüli túléléshez. Mit ér az erő, ha az egyetlen cél megszűnik éltezni, ha egyszer elkapom Pókember grabancát? Mindenesetre roppant óvatosan figyelem őt. A legapróbb támadási szándékára is meglesznek a védekező lépéseim, már amennyiben megtenné. Nekem sem áll szándékomban őt bántani.
- Engem az érdekelne, hogy te honnét jöttél. - egy laza mozdulattal leugrok a kuka tetejéről épp elé, de még mindig kellő távolságba.
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 17, 2023 10:10 pm
Nothing wrong with meKaine & Bishop
   +18

Szórakozik velem ez a pasas. A kérdésekre nem válaszol, hümmög. Élvezi, hogy fürgébb nálam. Ez nem számít és az sem, hogy hasonlóan kisportolt alkat, mint én. Ahogy egyenesen áll a hordón, már látni. Mivel ajánlgatta a szemétszállítót és három vagy négy hulla fölött beszélgetünk úgy, mintha egy itallal a kezünkben ücsörögnénk az asztalnál, megszavazom neki a bizalmat. Egy keveset.
- Az te vagy. Azonosítatlan ugráló tárgy.
Ha ugrat, ugratom én is. Sok minden kiderül az ilyen viccelődésből. Tudom, hogy repülő és úszó járművekkel szoktak foglalkozni a kutatók, meg a fanatikusok. A jövőben kicsit jobban ismerjük ezeket hétköznapi szinten is, de mindent nem tudunk. Értem én, mire gondol. Azért akad néhány dolog, ami évszázadok alatt sem változik. Ez hol jó, hol nem jó.
- Kösz!
Meg is van a terv. Ha szerencsém van, a csövesnek volt itt egy koszos, de elnyűhetetlen bevásárlókocsija. Magamra öltök valami álruhát, bepakolok, és eltolom a szemétszállítóig. Miután ellenőriztem, hogy tényleg ott van-e és az ugrabugra nem csak át akar ejteni, hogy hullákat tologassak az utcán a semmibe.
- Nem csíped a Bosszúállókat? - kérdezem foghegyről, miközben rendet csinálok.
Letakarom a testeket, hogy amíg elmegyek megnézni a kocsit, ne tűnjenek fel másnak. A csövi már nem mozdul. Őt ugyan nem cibálom el sehova. A végtisztesség a társaimnak jár, Fitzroy fejét meg messzire kell vinni, nehogy itt összerakódjon a testével. Ez a rohadék mindig tartogatott meglepetéseket. A macska megunja a nézelődést és a lefejezett holttestből kifolyt vért nyalogatja. Fene az ízlésedet, bolhazsák!
- New yorki vagyok. Csak kiöltöztem...
Így is van, csak épp a jövőbeli NYC az otthonom. Kérdés kérdést szülne és napestig mesélhetnék. Később ez az idő is eljön, de hullapakolás közben nem mennék bele. Dobok egy csontot a pasasnak.
- Ha segítesz, mondok többet is. Te helyi vagy amúgy?
Szőnyeg és kartonpapírok, meg egy ütött-kopott polc. Tolvajlétem során megtanultam a rejtőzést is és az álcázást. Nem kell mindent teljesen eltakarni és arra is figyelni kell, hogy ne látsszon egyértelműen, hogy itt szándékosan vannak egy helyre rakva a cuccok, mert valakit még kíváncsivá tesznek. Még egy alkeszt mondjuk és nekem se a hobbim, hogy hajléktalanokat öljek csak azért, mert rosszkor voltak rossz helyen. Inkább ne is tévedjenek ide. Teszek-veszek, de fél szemem a maszkoson van, hogy ha próbálkozik valamivel, megízlelje a késemet vagy a fegyverem töltényét. Vannak kiszámíthatatlanok. Fitzroy is az volt.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 17, 2023 10:16 pm

Bishop & Kaine

Csak egy félmosolyt engedek meg magamnak a megjegyzésre, de közben az éberségem egy cseppet sem lankad. Valami nem kerek ezzel a fószerrel kapcsolatban és nem jövök rá, micsoda. Megkockáztatnám, hogy külföldi, de valahogy a kiejtése, az akcentusa éa ahogy viselkedik mégis arra enged következtetni, hogy jártas is itt meg nem is. De nem szokványos forma, az tuti. Mi mondatja ezt velem? Az ösztöneim, semmi más. Nem szándékozom segíteni neki, de a szirénák felharsanásával talán mégis elkerülném a figyelmet. Bár kötve hiszem, hogy ide tartanának, hisz nyugalom van és csönd. Oltári nagy csönd, hacsak nem a piás fickó halálhörgése nem számít. Nekem nem számít, gondolom neki sem.
- Fogalmazz pontosabban, ha nem akarsz furcsa helyzetekbe kerülni. - jegyzem meg még mindig őt méregetve. Nem akarok segíteni neki, így csak figyelem, ahogy belepakolja a holttesteket a bevásárlókocsiba. Egészen szürreális látványt fest ez így már önmagában is, ahogy mint holmi bábokat, csak úgy beledobálja, de igazából számomra inkább az nem normális, ami másnak igen.
- Nem izgatnak. - vonok végül vállat. Azt leszámítva, hogy fatális hibának tartom azt, hogy hagyták Thanost érvényesülni és talán bocsánatos bűn helyrehozni a tévedésüket, kimaradt sokaknak öt év, emiatt rengetegen jártak úgy, hogy nem találják a helyüket. Én sem tudok többet sokkal erről a világról, hisz az még nem is volt olyan rég, hogy visszatértünk mindannyian.
- Pedig nem tartanak sehol beöltözős sci-fi bulit. - hagyom, hogy megnézze a helyet, én aztán tapodtat nem mozdulok a helyemről. Nem viselkedek ellenségesen, amíg ő sem szeretné letesztelni a reflexeimet. Tudom, hogy így egyedül nem sok esélye van telibe kapni.
Ügyet sem vetve a macskára végül csak elindulok ugyan vonakodva a pasas után. Figyelem, hogy mit pakolászik azokkal a kicsit sem ide illő, de nem is feltűnő dolgokkal. Fene a pofáját, valamihez csak ért.
- Miért éri ez meg nekem? Engem csak érdekelnek a fegyvereid. Nem ide valónak tűnnek.
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 17, 2023 10:17 pm
Nothing wrong with meKaine & Bishop
   +18

A seregben többen kérték, hogy a humort hagyjam meg olyanoknak, akiknek van. Komoly hangvételben én is jobban érzem magam és ezért félre is teszem az ufo-kat, uso-kat és az ismeretlen ugráló tárgyakat. Ez az ipse nincs az utamban. Kezd idegesíteni, bosszantó, de nem akadályoz semmiben. Nem állok bele a kötözködésébe.
- Ez már egy elég furcsa helyzet...
A jövőből jöttem. Megöltem azt, aki szintén onnan utazott ide és végzett két társammal. Most tapostam szét egy csövi torkát. A hullák fölött pedig egy maszkos idegennel társalgok a semmiről, miközben azt tervezem, hogy tüntetem el a testeket és hogyan inalok el észrevétlenül. Ez bizony furcsa helyzet. Az ugráló csak nézelődik, azt meg nem tudom kikerülni. Ha agyonlőném, nem lenne szemtanú, de azt érzem, hogy nem kell így indítani a világon. Az alkesz beszámíthatatlan volt, ez a fickó talán nem az. Eltalálta a kulcsszót. Furcsák vagyunk mindketten. A hullák pakolása, a rendrakás a szemét közepén az is az. A Bosszúállóknak most például nem örülnék, mert sokat kéne magyarázkodnom. Elképzelhetőnek tartom, hogy észlelik az afféle érkezéseket, mint a miénk. Ezzel viszont nem érek rá foglalkozni, úgyhogy végülis most engem sem izgatnak.
- Egyébként mi szél hozott erre az éjszaka közepén? Szeretsz csak úgy szaltózni a házak között? Nekem volt egy kis dolgom.
Aminek az eredményét láthatja. Ha már beszélgetünk, beszélgessünk.
- Akkor elnéztem a dátumot.
Pedig nem. Pontosan arra a dátumra érkeztem, amire kellett. Az idegen szórja a poénokat, neki még jól is állnak. Nagyon magabiztos, lapulhat még néhány dolog a tarsolyában, ha az ismeretlen külsőm, erőm és fegyverem inkább kíváncsivá teszi, mint óvatossá. Én is tudok meglepetést okozni, de ma már nem szeretnék.
- Mifelénk ez a sztenderd. De nézd meg azt ott - mutatok Fitzroy szétlőtt kezére, benne a roncsolt fegyverrel és a mellette lévő darabkákra, amik jó méteres körzetben szóródtak szét.
- Spéci holmi, egyedi gyártás.
Az energiavető töltőegysége szétrobbant a találattól. Nem tartok attól, hogy techzseni kezére kerül. Kétszáz évet meghaladni azért nem mindenki tud a fejlődésben. Rájöhet, mit tud és hogyan készült, de se alapanyaga nincs hozzá, se gyártási technológiája. Nézegesse nyugodtan.
Arra viszont figyelek, hogy a saját fegyveremet ne tudja ellopni és a társaimét is biztonságba helyezem. Az uniformis egyik zsebéből ultraerős zsákot veszek elő, amibe bele tudom tenni ezeket és a hátamra csapom. A szabványos fegyvertok egyszemélyes, úgy nem tudnám mindet magammal vinni, márpedig ezek ép kéziágyúk és nem kerülhetnek más kezére.
- Értesz is ezekhez vagy csak érdekelnek?
Gyors léptekkel megyek el a sarokig, hátha onnan már látom a parkoló járgányt. Egy csatornarácshoz közel érve mintha mozgást érzékelnék. Csak egy patkány ugrik elő belőle, a macska pedig rögtön itt terem és kezdődik a hajsza. A rácsra rá se hederítek. Túl kicsi a nyílás azon, hogy véghez vigyem a célomat. A sarokról egy kihalt utca tárul elém. Valaki alszik egy fal tövében. Talán pont a széttört torkúnak a haverja. Rajta kívül nincs más az utcán, csak szemét. Eldobott poharak, üvegek. Néhány szatyrot fúj a szél, de a lényeg, hogy a nagy monstrum ott parkol jó száz méterre. Elég archaikus, ahogy az összes itteni jármű. Csak induljon el, hogy tiszta terepre jussak vele. Hm. A környék viszont nem illik Fitzroy-hoz. Valamiben mesterkedett, nem ártana kiderítenem. Majd.
- Megyek kocsikázni. Velem tartasz?
Nem hinném, hogy amúgy lekopna. Akkor meg már legyen szem előtt. Elindulok rongyokba bugyolálva. A bevásárlókocsi szörnyen hangosnak tűnik, de tudom, hogy kell olyan alaknak látszani, akinek egy ilyenben van az élete. Még egy takarónak használható hullámpapírt is találtam, az van a tetején. Éltem én az utcán, nem idegen ez tőlem. Ha az ugráló erre van valahol, néha rápillantok. Egy hasznos tanácsot már adott, de a bizalomhoz ennél több kell.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 17, 2023 10:18 pm

Bishop & Kaine

A maszk jótékony takarásában egy félmosolyt megengedek magamnak. Tény és való, hogy már az egész szituáció nonszensz, hogy megállok bámészkodni. De az is az, amit csinált. Nem szokás csak úgy mészárszéket csinálni egy kis utcából, hacsak nem valami banda tagja az illető és épp leszámolást hajt végre. De a ficóból egyiket sem nézem ki. Bár a leszámolás még talán közelebb állhat az igazsághoz. Nem én fogok ítéletet mondani fölötte mindenesetre és nem amiatt, mert fogalmam sincs, miféle tettekre képes. Mindenkinek megvan a maga keresztje, tehetsége, meg mindenki nevezze a képességeit annak, aminek akarja. Nem igazságot szolgáltatni jöttem. Én csak egy teljesen egyszerű bámészkodó vagyok, még ha nem is úgy festek, a macska jobban irritál, mint az egész jelenet. De hogy a szándékaimat tisztázzam, a kocsit megemlítem neki a könnyebbség kedvéért.
- Úgy is mondhatjuk, néha nem árt kiszellőztetni a fejem. - mondvacsinált indok, de megteszi. Nem erről van szó, örökösen keresek valakit, pontosabban Pókembert, mert úgy érzem, hogy egy életre lekerült a radaromról. Pedig annyira közel volt, hogy elcsípjem. Egyszerűbb ezzel tölteni az időm, mint szembesülni azzal, hogy a hajhászása nélkül nem nagyon maradt értelme a létezésemnek. Olyan közömbösen szemlélem a rendrakást azokkal a hullákkal, mintha csak rongyokat dobálna ki. Valahol ez is megszokott, nem?
- Tifelétek? - a fegyver és a mondandója most már jobban felkelti az érdeklődésemet. Eddig mintha a kommunikációnk üres fecsegés lett volna. A szóhasználata egészen szokatlan. A fegyverhez sétálok, leguggolok mellé. Ha azt hiszi, hogy a figyelmem lankadna ettől, akkor bizony téved, őt pont annyira szemmel tartom, mintha látnám is, amit csinál nekem háttal. A térbeli érzékelésem még sohasem hagyott cserben, ahogy a ösztöneim sem. De legfőképpen nem azt a képességemet, ami csak olykor-olykor villan fel. Ahogy megérintem a fegyvert, a kérdése nem is tűnik annyira fontosnak, mint az érzés, ami a hatalmába kerít. Némi hezitálás után azonban csak a kérdésre válaszolok és a tapasztalatot megtartom magamnak.
- Azt is mondhatjuk. Ezt a fegyvert a világunkban még nem találták fel. De talán csak az elkövetkezendő évtizedekben fogják, nem igaz? - pillantok végül rá ismét jelentőségteljesen, bár a maszkomból nem sok látszik továbbra sem ebből.
- Most már hiszel nekem? - figyelem, ahogy meggyőződik a kocsi hollétéről és csak azután tér vissza a megpakolt bevásárlókocsi tartalmáról. Eszem ágában sincs őt kísérgetni, de az érzés egyre csak nem hagy nyugton. A kérdésére nem válaszolok, lassan azonban elindulok még mindig a kezemben tartott fegyverrel együtt. Az sokkal jobban érdekel, ami a hátán van, de nem fogom szó nélkül elvenni. Nem úgy tűnik, hogy likvidálni szeretne, ellenben azokat ott biztos távolságban tartja tőlem.
- Egy másik univerzum vagy a jövőnk? Mi célból jöttél?
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 17, 2023 10:20 pm
Nothing wrong with meKaine & Bishop
   +18

Titkolózunk, de mégis érdeklődünk. Van tapasztalatom az ilyen helyzetek kezelésében. Általában az egyik fél előbb-utóbb megunja és odébb áll vagy felkapja a vizet és erőszakba torkollik a jelenet. Mindkettőre fel vagyok készülve, de nem bánnám, ha tudnánk folytatni a társalgást és találnék egy evilági szövetségest.
- Mifelénk... New yorki vagyok, ahogy mondtam, de ha úgy vesszük, elég messziről jöttem.
Száz év nagy távolság. Dobtam egy hívószót és az idegen érti, hogy van mögötte valami rejtélyes és ismeretlen. Intelligens, erre már az elején rájöttem.
Szemmel tartom, ahogy ő is engem. Jó ötlet volt Fitzroy fegyverére terelni a szót, lecsapott a cuccra. Most derül ki, hogy nem csak értelmes, hanem van is tapasztalata jövőbeli dolgokkal kapcsolatban. Máskülönben nem így  beszélne.
- Még annál is később. Körülbelül kilencven év múlva. Nem csak én jöttem messziről...
A rohadék nagyon komoly erőkhöz fért hozzá. Megfenyegetett és megzsarolt néhány tudóst és így megnyíltak előtte a források. A vég viszont utolérte, ahogy ennek lennie kellett. Bele se gondolok, mi lett volna itt, ha a technológiájával és az erejével rászabadul a világra. Ezt megelőztem, csak az számít.
- A körülményeket mindig ellenőrizni kell. Az ördög nem alszik.
De én sem. Másik univerzumokról szólnak történetek, de személyes tapasztalatom nincs ilyen téren. Talán neki van és nem ártana meghallgatni.
- Ezek nem közismert dolgok. Te jártál más világokban?
Tolom a kocsit, zörög, mint atom. A göröngyös aszfalton szétrázza a hullákat, de még mindig ez a legkisebb rossz, amit tehetek velük.
- A jövőből érkeztem a társaimmal, hogy elfogjam azt, akinek a fegyverét szorongatod. Közel száz ártatlant ölt vagy nyomorított meg.
Köztük a húgomat. Régóta figyeltük Fitzroy-t, de bizonyítékra volt szükség és az emberünk a menekülésben is tehetségesnek bizonyult. Az időportálba is csak a reflexeinknek köszönhetően tudtunk beugrani.
Fél szemmel rásandítok a hajléktalanra. Látszólag még alszik. Ajánlom is neki. Lehet, hogy mégis el kéne tenni láb alól, nehogy sunyin kifigyeljen és lejelentsen minket valakinek. Ebben a pillanatban eldől oldalra a feje koppan a betonon. Ki se nyitja a szemét. Jól van. Ebben az állapotban biztosan nem veszélyes.
- Miért van szükséged erre a speciális öltözetre? - kérdezem hirtelen lett beszélgetőpartneremtől.
A legtöbben azért viselnek maszkot, hogy a személyazonosságukat eltitkolják, de egy egész testet lefedő jelmez már stílust is jelent és megkönnyíthető a mozgást vagy akár bele lehet építeni védekező és támadó eszközöket is. Ahogy kiértünk a gyéren világító utcai lámpák közé, egy kicsit már jobban látom. Egészen hasonlít a mi Pókemberünkre, aki gyerekkoromban kezdett ténykedni és vagy ma is aktív vagy egy utódja alakítja kiválóan. A háztetőkön ugrálás, a bravúros légtornász mozdulatok kísértetiesen emlékeztetnek rá. Megpróbálom kiugrasztani a nyulat a bokorból. Végignézve a koszos, szeméttel teledobált mellékutcán támad is egy ötletem.
- Ezt a városrészt nem fejlesztik? Kicsit PÓKhálósnak tűnik - nyomom meg azt a bizonyos szót.
Vagy bejön vagy nem.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Dec. 02, 2023 1:56 pm

Bishop & Kaine

 Más volt ez az este. Az idegen, akibe belebotlottam egyre jobban megerősítette bennem, hogy ő sem evilági. Csak másképp. A fegyvere annyira eltért az itteni technológiától. Noha nem tudhattam, milyen titkos laborok zugaiban készíthetnek épp hasonlót, hiszen az igazi erős fegyvereket soha nem tárták az emberek elé, azért ez a példány különösen másképp festett. A fickó pedig nem különösen volt szívbajos, ahogy a bevásárlókocsinyi hullát tologatta. Látszott, hogy résen van, éberen figyelt engem is, miközben érdeklődött. Nem akartam egy pillanatra sem lebecsülni, így maradtam tisztes távolságból. Már nem érdekeltek a terveim, hogy felderítsem Peter Parker lakhelyét.
- Akkor te másik terepet ismersz. Modernebbet. - nem voltam valami bőbeszédű, de annyi biztos, hogy ezzel a tudtára adtam, megértettem a szavai mögött rejtőző igazságot. Vagy nem is rejtette el annyira, eszerint nem látott bennem ellenséges potenciált. Nem is volt olyan megmozdulásom és ez így is volt rendjén. Nem szerettem volna valami jövőben kifejlesztett meglepetéssel szembesülni. Lassan követtem az útját, az érzékem nem riasztott, hogy valami gond lenne. Még a végén talán szólok neki, ha észlelem, hogy valaki közeleg. De kihalt és csöndes volt az utca, a közelben néha megtörte a csöndet egynémelyik jármű. De kár, hogy lemaradtam a fő attrakcióról és már csak a nyomok eltüntetésére érkeztem ide. De roppant érdekes lehetett számára az a személy, aki miatt ide utazott.
A kérdése zökkentett ki a gondolataimból.
- Valóban nem. De meglehet, én sem idevalósi vagyok. - nem szerettem volna annyira nyíltan kiteríteni a lapjaimat, egyszer már valaki megpróbált visszaküldeni a világomba. Nem hiányzott, hogy még valakivel azért kelljen leszámolnom, mert nem ért a szép szóból, hogy maradni szeretnék.
- A személyes ügyek csak gyengévé tesznek. - mondtam ezt úgy, hogy nekem is volt egy. Noha már épp nem volt aktuális, ha jól sejtettem Peter még élt ebben a világban. De becsültem a fickó kendőzetlenségét, nem mindenki tisztelt meg őszinte szavakkal. Én leginkább azt szerettem volna elkerülni, amibe ő belecsöppent, hogy otthagyta a jelenét azért, hogy valakivel leszámoljon. Nem tudtam azonosulni ezzel a hősies viselkedéssel soha. Miért jó az, ha valaki feláldozza egy részét valami nagyobb jóért cserébe ismeretlenül?
- Nem fog felébredni, épp csak van pulzusa. - láttam, ahogy a hajléktalannal szemezett, lassan csatlakoztam én is hozzá, noha tartottam azt a pár lépés távolságot. Figyelmem lekötötte a fegyver apróságainak megszemlélése, biztosan nem úgy működik, mint ahogy a többi.
- Veled ellentétben én védem a személyazonosságomat. - adtam meg a rövid választ. Nem terveztem felfedni magam, egy pillanatra sem fordult meg a fejemben. Az pedig, hogy beavassam egyéb okokba nem szerepelt a közeli de a távoli terveim között sem. Gyanítom most találkozunk utoljára úgyis. Ezért sem vettem annyira magamra, hogy hozzá hasonlít.
- Nem az vagyok, akinek gondolsz. Pókember biztosan egy jobb környéken húzza a lóbőrt. Csak Kaine. - vagy épp tevékenykedik, bánom is én. Újabb autó zúgott fel a szomszéd utcák egyikében és a hang csak egyre erősödött. Könnyűszerrel átszökkentem a fickó fölött, becéloztam a jókora fém kuka tetejét és kilőttem, hogy hátra csapódjon.
- Ideje kiüríteni a szemetet, mindjárt itt a szemétszállító.
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szer. Dec. 06, 2023 7:04 pm
Nothing wrong with meKaine & Bishop
   +18

[Érti a dörgést ez a fazon. A legtöbben holdkórosnak néznének, ha kijelenteném, hogy a jövőből jöttem. Ő rájött azelőtt, hogy mondtam volna.
- Ha te is modernebb New Yorkot ismersz és messziről jöttél, miért vagy itt? - kérdezem, nem túl kedves hangot megütve.
Elég érdeklődő, de kétlem, hogy a kíváncsiság vezérli. Ha céllal jött ide és ismer módot az időutazásra... Csábító gondolat, hogy rákérdezzek, de nem hallgatok a kísértésre. Most szabadítottam meg a világomat egy veszélyes alaktól. Nem tudom, kit szabadítanék rá ezzel a jelmezessel. Hullákat pakolok előtte, de nem hívom meg magunkhoz. Akkora bizalom még nem épült fel és nem is igen fog.
- A fejetlen is itt rontotta el.
Fitzroy már Shardot is kipécézte magának, aztán ellenem indított bosszúhadjáratot. Az ésszerűséget akkor kezdte kevesebbre becsülni. Még mindig szabadon lófrálna, ha a személyes sértettség miatt nem vált volna figyelmetlenné. Ezért nem akarok én személyes ügynek tekinteni semmit. Egy személyes ügyem van, ő pedig itt lakik az alkaromra erősített szerkezetben. Minden más csak feladat.
- Honnan tudod, hogy van pulzusa?
Nem láttam, hogy kitapintotta volna. Amúgy majd a hajléktalan haverja felébred és megtalálja. Az ilyenek a túlélés mestereivé tudnak válni. Nem öltem meg, csak elhallgattattam.
- Keresnek vagy csak óvatos vagy?
Most takartam el magam ócska rongyokkal. Én se akarok zsarukézre kerülni. Az is furcsa helyzet lenne, akárcsak ez.
- Csak Bishop.
Nem teszem hozzá, hogy őrnagy. Ezen a világon nem tartozom sereghez, sőt sehová és senkihez. Csak Shardhoz.
Bólintással köszönöm meg a nyitást. A zsákot a szemétbe dobom. Mindjárt elszállítják, remek hír. Nem fog bűzölögni és Fitzroy sose kerül elő. Akta lezárva.
- Ezt most kölcsönveszem - jelentem be, hogy Kaine tudja, mi következik ezután.
Még mindig sehol senki. Ki kell nyitni ezt az őskövület kukáskocsit. Nálunk még a fejlettebbeknek is csak a felépítményét és a vezérlését fejlesztik, az ajtózár régi technológia. Szemmel tartom az idegent, hátha csak eljátszotta, hogy nem kell tartanom tőle és most akar hátba támadni.
Bevetek pár technikát és a harmadik után a zár megadja magát a késemnek. Először a testeket pakolom be, aztán fellépek. A másik oldalon nem nyitom ki az ajtót.
- Ha akarsz követni, odafentről megteheted.
Eddig is a házakon ugrált. Nem ültetném magam mellé egy ilyen szűk és támadásra alkalmas helyen, ahol ráadásul Malcolm és Randall katonák teteme is fekszik. Jobbnak láttam ide rakni őket. Ha a hátsó szerkezetet beindítanám, hogy ott rejtsem el a testeket, az olyan hangzavarral járna, amire biztosan felfigyelne valaki. A kukásautóknak szigorú rendje van, kivéve a kivilágítatlan és csendes kukásautóknak. Amilyen ez lesz, amíg hajtom.
.

   


   

   

   
   
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szer. Jan. 03, 2024 2:48 pm

Bishop & Kaine

 Ez a fickó kezdett túlontúl kíváncsi lenni. amennyire az elején nem akarta különösebben beleütni az orrát a személyembe, most annál inkább éreztem ezt a késztetést a részéről. De mint mondani szokás, messziről jött ember bármit mond, könnyen igaza lehetett, hogy csak megbizonyosodni szeretett volna, nem egy vagyok azok közül, akit üldözött. Másülönben nem adta volna olyan könnyen azt a fegyvert. Nyugodtan tűnt ez az este ahhoz, hogy téves következtetéseket vonjunk le egymásról, némi mérlegelés és hallgatás után azonban válaszoltam a kérdésére.
- Mert nem óhajtottam a sajátomban lenni. - lehet ködösen fogalmaztam, de szándékos volt. Eddig már egyébként is elhangzott, hogy mindketten más világból származtunk. Részemről a jövő sem ennek a jelenbeli világnak képezte a szerves részét, bár ennek a részletes boncolgatásába nem akartam belemenni. Volt pár hetem megismerni az evilági fegyvereket, primitívebbek voltak anná, mint amiket ismertem, de amit a kezemben foghattam, az még azoknál is fejlettebb technológiával volt megáldva.
- Akkor ha úgy vesszük, te ódzkodsz a személyes kötődéstől. - egyfajta következtetésképpen vontam le ezt a véleményt, közben pedig a fejetlen fickó járt a fejemben. Vajon ő miféle bűnöket követett el, amiért így levadászták? Jó és rossz számomra nem létezett, mert minden csak nézőpont kérdése volt. Lehet kisebb jó, kisebb rossz vagy épp mindegyikből nagyobb. De fekete és fehér sohasem. Valahol az a fickó is elrontotta a sormintát, hogy erre a sorsra jusson. Abból kiindulva, hogy eleve selejtsnek teremtettek meg, magam sosem mérlegeltem, csak cselekedtem.
- Csak hallom. - ezzel elárultam máris magam. De miért rejtegessem, ha indokot kért? Minden más annyira magyarázkodás-szagúnak tűnt és hiteltelennek. Bár az sem érdekelt perpillanat, hogy hisz nekem vagy sem. Ha esetleg rám támadna, még mindig lehetőségem adódik lelépni. Nem ide szólt a dolgom, csak egy kitérőt tettem.
- Az óvatosság néha életmentő is lehet. Te is az vagy. - számomra valahogy teljesen egyértelmű volt ez, különben miért egy ilyen félreeső sikátorban végezne el piszkos munkát és miért egy bevásárlókocsiban tologatna hullákat? Bár megvallom kreatív és profi volt, ahogy ezt kivitelezte. Azzal, hogy mondtam a nevem, nem éreztem úgy, hogy elárultam volna magam. Ellenben kaptam én is egy nevet. Ha látta, azt egy biccentéssel meg is köszöntem. De semmi több, nem tulajdonítunk random partnernek jelentőséget. Tán csak megjegyzem, ha máskor is találkoznék ezzel a különös idegennel, akkor emlékezni fogok rá.
Nem válaszoltam a megjegyzésére, arra inkább kváncsi voltam, hogy mit tesz a kukáskocsival. Elismerem, jó ötletnek tűnik azzal feltűnés nélkül eloldalogni. Ha szerencséje van, a riasztó sem fog felsírni. Kellemetlen vége lenne ennek a páratlan tervnek, ha anélkül kellene meglépni és gyorsan b tervet kell kovácsolni. Nem szándékoztam beleavatkozni, inkább kivártam. Ő távozóra tervezte venni a figurát, én pedig a továbbiakban nem óhajtottam őt követni. Annál jobban érdekelt a fegyver, amit adott.
- Akkor eddig tartott a diskurzusunk. Különös, hogy te szorulsz ilyen megoldásokra, holott inkább tűnsz rendfenntartó erőnek főleg ezzel a fegyverrel. De bárki is legyél, a látottak alapján könnyedén megtalálod itt a helyed. Kösz az ajándékot, egyszer hasznát veszem. Te pedig ne felejtsd el kiüríteni a szemeted. - a szokásosnál többre sikeredett a mondandóm, de nem óhajtottam többet hozzáfűzni a beszélgetésünkhöz. Idegenek voltunk, különböző célokkal. Miért is tartanék vele? Azért búcsúzóul még egy jókora szeméttárolót elhúztam hálóval a kocsi útja elől, hogy tényleg zajtalanul tudjon kiérkezni onnét.
 


 
 

//köszönöm a játékot Very Happy //

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.