Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» But who's gonna give you your goodnight kiss
by Niel Topsfield Ma 11:40 am-kor

» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: In the dark, when you feel lost

Niel Topsfield Szomb. Aug. 31, 2024 9:48 am
• doing good for good reasons •

The Upside Down

IN THE DARKWHEN YOU FEEL LOST





Úgy érzem magam, mintha futólag összefutottam volna egy dementorral. Lehet, hogy csókot is nyomott rám. Szédülve, nagyjából koncentrálva fogom fel az Ugróegeret, ami ellen passzívan tiltakozni akarok, még akkor is, ha az identitáskrízis vicces. Két lábon járó krízis vagyok, könnyekkel, nehéz légzéssel, belső, olcsó pánikrohammal.
-Nem… az a jó, hogy most itt vagy. Ott csak…bajotok esett
Nyögöm két zihálás között, félig lehunyt szemmel. Azt hiszem ez jobb, mint szétbőgni, még akkor is, ha minden késztetésen maximálisan szétbőgni mindent. Ráadásul mintha jogos lenne, ha az embernek meghal egy fontos szerette, lehet, felhatalmazták rá.
-Ez a helyzet nehezebb, mint az volt. Olyankor úgyis beszűkül a világ és fel sem fogod a valóságot. Utána az egész jobban fáj.
Sziszegem erősen összeszorított szemmel és foggal. Csak rosszabb, behunyt szemhéjon át, összeszorított zsigerekkel csak gyorsabban peregnek az elmúlt események, újra és újra mindenki megsérül, hányingerem van, hogy nem áll le, Dominic újra Liam, ahogy kimondja szeret, penge fúródik belé, szétrobbannak a variáns belső szervei, minden véres. Hangosabban zihálok, megint tiltakoznék, bármit megtennék csak múljon el.
-Nem…hidd el, jobb, hogy most itt vagy. Ők…Freddy?
Elcsuklik a hangom, vízízű tekintetet vetek a földre dobott Pikachura. Rohadtul nem érdemelte meg, hogy ledobjam. Úgy dobtam le, mint Liamet.
Romy veszi fel, ő teszi a szekrényre, szánalmas folynak értük a könnyeim és egyre hülyébben, nehezebben veszek levegőt hozzá.
-Nem kellett volna ledobnom… Őt is ledobtam…
Megpróbálom tenyerembe temetni magam, úgy folytatni tovább, amikor tulajdonképpen bevallja, hogy Jigglypuff, pedig én már rég odaadtam neki Pikachut. És rendes tőle, hogy behozta, itt van, még neki van lelkiismeret furdalása, pedig semmi keresnivalójuk nem volt ott, egyikőjüknek sem. Talán…valószínűleg nekem is együtt kellett volna halnom a bátyámmal. Magára hagytam a túlvilágon, pedig ő mindig támogatott itt, majdnem…mindig.
Csendben, vagy talán nem is annyira csendben és észrevétlenül zokogok, próbálok diszkréten és visszahúzottan, mintha egy bokor alatt kéne nem itt, Romy előtt, nyilvánosan. Megszívta, hogy ő az első, az első tanúja ennek. Valami kaparászást érzek meg oldalt, segít levegőt venni, mert egy idő után úgy érzem nem kapok, talán mégis sikerül meghalni. De a kaparászásra oldalra nézek, elmosódott pacákat látok a párnán. Oldalra fordulok, kibetűzöm, hogy buta Pikachu vagyok és Romy itt járt. Halványan elmosolyodom, köszönömöt tátogok. Remélem nem fogom szétkenni.
-Nem…érzem magam ilyesminek. Most inkább lenne szükségem egy papírzacskóra, lélegezni és belehányni.
Nem tudom melyiket szeretném előbb, vagy jobban.
-Konkrétan megöltem valakit Romy, konkrétan szétszedtem belülről. Akkor is, ha ő, ha az…bántotta Liamot, akkor is.
Zihálom levegőtlenül, egy percig rémülten nézek rá, hátha megmutatja hogyan kell tovább levegőt venni, én elfelejtettem. Még a nővérhívó is megfordul a fejemben, aztán hogy nem is lenne olyan nagy baj nem lélegezni. Éppen fulladozok, amikor mégis megtorpanok a folyamatban, a Dilidoki és Freddy összeállnak, káosszá, még szomorúbb masszává.
-Igen…őt szereti, őt szereti! Nem bírom feldolgozni, hogy Freddy őt szereti.
Rájövök, hogy ez több mint szánalmasan hangzik, Romy nem is fogja érteni, lemaradt Lilinél. Senki sem fogja komolyan venni Freddy sem vette és Lili…meg fogom bántani.
-Annyira elszúrtam mindent. Még ezt is. Hogy lehetne? Bárcsak vissza lehetne…
-Lili
Bőgöm el magam.
-Annyira utálni fog! Pedig…pedig úgy támogatott. Fájt volna nektek, ha meghalok, igaz? Nem hagytátok volna, még akkor sem, ha én olyan nagyon akartam.
Vallom be, aztán Bishop felett újabb zokogó rohamot kapok. Mi lehetett olyan durva, hogy még vele is elbánjon? És én…csak úgy tudtam kinyírni, hogy én magam is majdnem belehalok.
-De…dehogynem. Meg kellett volna fejtenem, hogy az elutasítása azt jelenti, valójában szenved és hogy…szüksége lett volna segítségre. Nekem kellett volna a bátyjának lennem, ahogy kérte. Elrontottam Romy, ezt is. Nincs olyan, amit jól csinálnék.
Szerintem az a minimum, hogy foglalkoztat és nem tesz jobbá, sőt. Megszorítom a kezét azért, sajnálom, hogy ezt végig kell néznie, megpróbálom abbahagyni, de nehéz, nagyon nehéz, minden lélegzetvétel és nem elhányt pillanat.
-Nem…nem vagy az. Ti is családtagok vagytok és szar, nagyon szar. Ki voltam rá akadva az utóbbi időben, de ő nevelt fel, valójában ő nevelt fel. Nem tudod mennyire kis szerencsétlen voltam előtte, sokkal gázabb, mint amikor felrepedt a szemöldököm. Liam…konkrétan fogta a kezem mindig, mert elfelejtettek törődni velem ott. Senki sem mutatta meg hogy kell bármit csinálni, elfelejtettek. Elfelejtve kellett volna maradnom.
Nézek rá, nagyon nézek, de egyelőre nem tudom abbahagyni. Talán szükségem lenne morfiumra, valami drogra.
-Tudom, tudom, de nem tudom most másképp. Sajnálom hogy… ha nagyon gáz szólhatsz valakinek. Biztos adnak nekem nyugtatót és jobb fej leszek. Annyira szeretnék veled XP-kről beszélgetni Romy, lányokról, mint régen. Emlékszel? Azon aggódtam, hogy meg lehet-e fogni a kezüket és hogy mekkorára fog nőni a… hajam.
Módosítok kicsit. Mindketten tudjuk, hogy nem a hajamról volt szó.




Adat
Adat
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: In the dark, when you feel lost

Rosemarie Morozov Hétf. Aug. 26, 2024 10:02 pm
• doing bad for good reasons •
„In the dark, when you feel lost...”

To: Niel (Ugróegér)

Szörnyű érzés így látni Ugróegeret, gépekhez kötve, melyek halkan duruzsolva látták el feladataikat. A gépek tudták, hogy mit kell tenniük: életben tartani Nielt. Amiért lelkesen küzdöttek. Én bezzeg csak hantáztam és mindössze azért nem rágtam a körmeimet, mert már nem volt hova. Nem gondoltam volna, hogy ez lehetséges, de sokkal tehetetlenebbnek éreztem magamat, mint amikor odakint voltam. Ugróegér elpityeredésére a beszéd volt az egyetlen kapaszkodóm.  
– Persze, hogy nem vagy Pikachu! Ugróegér vagy. Nem korai még az identitás krízis? – próbáltam meg elütni Niel által szervált helyzet súlyát. Kínosan nagy mellé lett belőle.
– Jó, hogy nem voltam ott? – ismétlem meg, a megütközéstől nagyjából 60 fps-el. – BFF-ként kutya kötelességem lett volna ott lenni! Hogy lehetnék jó barát, ha akkor nem vagyok melletted, amikor szükséged van a támogatásra? A BFF cím nem csaj arról szól, hogy együtt nevetünk és játszunk. Én a nehéz helyzetekre is vállalkoztam! – ágáltam. – Ehelyett otthon lógattam a lábam a kanapén. Szinte semmi érdemleges segítséget nem tudtam hozzátenni a portálon túli eseményekhez[/color] – noha Csodapók hálás volt azért, hogy legalább hangban ott voltam. Csak az mégsem volt ugyanaz. Utáltam, hogy ilyen hasznavehetetlen képességem van.
– Ami pedig a többieket illeti, egyiküket sem kényszerítetted. Mégis mentek, mert ott akartak lenni, Veled, amikor baj van. És őszintén irigykedem, hogy ők ott lehettek! – bukott ki belőlem. Nem csak a FOMO miatt nem találtam fairnek.
Nekem mi maradt? Felsültem barátként, förtelmes vagyok BFF-ként. Inkább elviseltem volna, hogy nekem is fáj, ha ezzel könnyebb lenne a többieknek. Mert akkor most nem ölbe tett kézzel állnék, szavak nélkül, amiért Ugróegérből kirobbantak a könnyek, meg ami a portálon túl történt. Nem tudtam mit mondhatnék vagy miként könnyíthetnék a fájdalmán. Sose fogom tudni igazán megérteni, amin keresztül kellett mennie, menniük.
Figyeltem a földre hullott figurát.
Valójában egyikünk se volt Pikachu.
Főleg én nem.
– Tudod, szerintem te közelebb vagy hozzá… Mármint Pikachuhoz. Hiába állítottad azt, hogy nem vagy az – felvettem a földről az emlegetett Pokemont, hogy az éjjeliszekrényre száműzzem a figurát. – Csak azért, mert én hébe-hóba tudok rázni nem válok elektromos egérré. Sőt, sokkal inkább rózsaszín lennék és kerek, amiért folyton felfújom magam. A filcemmel pedig mérgemben összekennék mindenkit – szusszantam fel keserűen. Miként Niel kötéseire is mindenféle szavakat írnék, például azt, hogy lehet ennyire buta? Meg azt, hogy mennyire bolond, hogy azt hiszi miatta halt meg bárki is?
Nem tudom mikor került a kezembe a korábban emlegetett filc. A táskámba sok mindent képes voltam belesuvasztani. De már finoman írogattam is, amit gondoltam a papírfehérségű párnájának oldalára. Eredetileg a kötéseire szántam, de nem tudtam miféle sebek rejtőznek alatta. Azontúl, hogy fájdalmasok és mélyek. Vánkosára olyanokat biggyesztettem oda, hogy: Niel néha nagyon buta, Niel akkor is Pikachu, mellesleg Romy itt járt.
– Te barátságos vagy, bátor és elszánt – folytattam a dekorálás közben. Addig is meghagytam a privát szférát arra, hogy könnyeit szabadon eressze. Tudom, hogy fiúknál ez általában nem trendi, szóval meg szerettem volna hagyni a teret Ugróegérnek. Úgy tettem, mint aki nem látja. Mert jobb kint, mint bent. – És pont olyan makacs is vagy, mint egy Pikachu – fűztem hozzá.
– Szöges ellentétje vagy egy gyilkosnak. Szóval verd ki azt a butaságot a fejedből, hogy bárki meghalt volna miattad! – böktem mutatóujjammal a homlokára finoman. – A Bayville lakók közül mindenki jól van, jobban lesz. Freddy műtétje sikeres volt, Dilidoki már bent van nála. És lehet, hogy dinka, de orvos és vágja a dolgokat – elhúztam a szám David emlegetése miatt. Juj, ez majdnem egy dicséret volt tőlem! – Lilit is megviselte a történtek, de jól van – kötöttem az orrára, mert azt hiszem, hogy erre is kíváncsi. Utolsó infóim szerint Liliért van oda. És igazán hálás lehet, hogy tartottam magam ahhoz, hogy nem kotyogtam még el neki. – Plusz Őrnagymester értékei is jó, Shardék szerint – tettem hozzá. Mindenki más? Megviseltek voltak, a morál valahol a Fülöp-szigeteken tengődött, igen, de megmaradnak.
– A tesód pedig… – elharaptam első, negatív gondolatomat vele kapcsolatban. Nehéz volt nem árulónak kezelnem, amikor csak úgy faképnél hagyta Nielt, mindenféle csúnya dolgot vágva a fejéhez. De tiszteletben tartottam Ugróegér érzéseit, ez amúgy is olyan volt, amit sosem fogok megérteni. Milyen, ha az embernek testvére van? – A tesódnak pedig kétlem, hogy te ártottál volna – folytattam. Túllendülve negatív érzéshullámaimon.
– Különben se emlegesd magadat egy lapon alter-éneddel. Mi sem mutatja, hogy mennyivel jobb vagy nála, mert ennyire foglalkoztat a többiek állapota, ami történt, egyszóval minden – szorítottam meg biztatóan kézfejét, ami kevésbé tűnt múmiásnak a teste többi pontjához képest. Még, hogy ő ölt meg másokat vagy miatta sérültek meg a többiek. Nonszensz.
– Tudom, hogy förtelmes vagyok barátként – préseltem ki magamból. – Nem tudom mit mondhatnék vagy miként könnyíthetnék a fájdalmadon.  És sosem fogom tudni megérteni, mert elveszíteni egy családtagot… az mindenkinek máshogy fáj. Tudom – félszegen lestem fel rá. Nem tudtam mit fog reagálni, talán naiv azt képzelnem, hogy lelket önthetek belé, amikor maga alatt van. Az eddigi precedensek szerint egyébként is eléggé gyatrán megy. – De nem kell magányos hőst alakítanod. Ha valamit, hát azt megtanultam a nyár alatt, hogy elfojtani és magadat okolni a legrosszabb, amit magaddal tehetsz – osztottam meg saját tapasztalatim. Szörnyű volt hallani, ahogy hibáztatja magát és nem akartam, hogy olyat gondoljon magáról, ami nem igaz.
   

HIGH-TECH CODE SORCERER



   

   
   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Niel Topsfield and Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: In the dark, when you feel lost

Niel Topsfield Szomb. Júl. 13, 2024 4:28 pm
• doing good for good reasons •

The Upside Down

IN THE DARKWHEN YOU FEEL LOST



Piszkosul fáj a létezés. Minden lélegzetvétel lassan, kínkeservesen áramlik tüdőmbe, érzem, hogy van, ahogy a szerveim ott bent lüktetnek, minden csepp vérem egy utált dolog körül kering. Létezem. Fáj az agyam és benne az élek gondolata, a szagok, a párna a fejem alatt, a karom, mellkasom borító kötések, kivezető és bevezető csövek, az oxigénmaszk helye, a nyelőcsövem, amibe huzalokat dugdostak, a fércelés sebei, ahogy kinyitom szemem, ahogy fókuszálok Romyra. Fáj felfogni, hallani őt, magamhoz térni, amikor el kellett volna mennem…Liam után. Le akarom magamról rázni az életet, mint bogarak a reggeli harmatot, elrebegni az utolsó szavakat és végre magamhoz ölelni a semmit. Liam…becsapott, el kellett volna vinnie magával. Mindez éles ellentétet képez az elhangzottal, de örül, nem kellene, magamhoz tértem, kár értem. Nem értem a lábujjkörmöket, a hurrá optimizmust, a szakadékot, ami köztem és minden ember között nyílt, elválaszt tőlük, akiknek nem számít, hogy Liam halott. Romy talán nem is tudja, hogy mindent megváltoztatott az utolsó néhány percben, de félek, ha megszólalok kiszakadok magamból, az összes öltésem újra felnyílik, elvérzek, pedig…meg akartam halni.
A süti is messze van, minden szilárd étel, folyadék, mintha valaki máshoz tartozna. Az infúzió csöve próbál feltámasztani, de nem megy neki, halott vagyok. Kinyitom a szám, becsukom a szemem, a bandatagoktól könnybe lábad. Kopasz elmondta nekik? Ki fogja megmondani?
Amire fókuszálok az egy sárga folt, arra potyog néhány könnycsepp, ahogy kontextusfüggetlen mondatot nyögök.
-Nem vagyok Pikachu.
Az nem számít, hogy fáj, amikor megölel, a fizikai érzések, a sürgető érzés morfiumért zokogni mind csak valami távoli, véres felszín egy rémálomban, ahol megöltem a bátyám, aki valójában…sosem utált.
Romy tovább beszél, de a cosplayek és múmiák lakatlan szigeten nyaralnak. Meg akarok halni, nem érted?
-Nem… Jó, hogy nem voltál ott, senkinek sem lett volna szabad…
Suttogom, aztán betapassza szám a visszafojtott zokogás, túl erősen lüktet a gombóc, nehezebb elviselni a kilyukadt tüdőnél, az összeroncsolódott májnál.
-Nem tudod?
Nézek rá, éppen elsöpri a hajam. Igazából nem számítanak a könnyek, csak melléktermék, mint a salak, amikor az ember haldoklás közben ereszt. Kedvem? Nincs olyan, hogy kedv, nincs olyan, hogy Niel. Kicsit megrázom a fejem. Aztán lelököm Pikachut.
-Liam nem volt áruló…és most halott, miattam. Mindenki más is… Freddy?
Szívok vissza sok könnyet és levegőt. Hirtelen semmi más nem számít, az ajtóra meredek, tépkedni kezdek egy csövet. Freddy!



Adat
Adat
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

In the dark, when you feel lost

Rosemarie Morozov Kedd Júl. 02, 2024 10:51 pm
• doing bad for good reasons •
„In the dark, when you feel lost...”

To: Niel (Ugróegér)

Pokoli volt az egész. A tehetetlenség, a körömrágás az ölbe tett kézzel való várakozás helyett, Dilidoki nyomasztó jelenléte, meg a víz ízű kávé az automatából. Eskü, hogy próbáltam az italgép lelkére beszélni, hátha. Shard még bele is bikázott, Lance pedig megkísérelte kirázni belőle legalább a cukrot, hogy íze legyen a kávémnak. Végül megadóan csak az aprót böfögte ki magából az automata.
De a legrosszabb az egészben az volt, hogy semmit sem tudtam tenni a többiekért. Nem tudtam mit csinálni mikor veszélyben voltak… és most se nagyon.
Mikor végre valahára zöld lámpát kaptunk, hogy betérjünk Ugróegérhez, tíz tövig rágott ujjköröm és némi bőrtépkedés után, kő-papír-ollóval döntüttk el Lavinával, hogy melyikünk megy be előbb hozzá. A sorsdöntő játékban gyorsan váltottam az ollót papírra, azzal magyarázva, hogy az olló valójában papír csak beöltözött. A lényeg a lényeg, hogy én mentem be először Nielhez. Amúgy sem akartam Dilidokival közösködni Freddy meglátogatása közben.  
– Szent ég, Ugróegér, annyira örülök, hogy magadhoz tértél! – suhantam be a privát betegszoba ajtaján. – Még pár óra és a lábujjkörmeimnek kellett volna nekiesnem. Az meg fúj – hantáztam a kellemetlen körömrágó szokásomról, mialatt keresztülszáguldtam a szobán, egészen a betegágyig.
– Hoztam sütit, amit a nagymamám receptje alapján készítettem, viszont a Dokid azt mondta, hogy nem ehetsz nehéz ételeket még. Szóval beburkolták a Pillangók – magyaráztam, hogy miért érkeztem szinte üres kézzel. Igazából a home made süteménnyel fizettem le a bandatagjait, hogy elsőként bejöhessek. De helyette kapott tőlem Pikachu plüsst és egy nagy ölelést.
– Hogy vagy? – pillantottam végig rajta aggodalmas ábrázattal, ahogy elhúzódtam tőle. Nem számítottam fájdalmas sziszegésekre egy ölelés miatt. – Úgy nézel ki, mint egy múmia – állapítottam meg a kötszerek mennyiségéből, egy apró mosollyal az arcomon. – Ha cosplay versenyen lennénk, te vinnéd a fődíjat – próbáltam elütni a helyzet élét, viszont hamar visszamászott az arcomra az aggodalom és Niel látványa okozta szomorúság.
– Nagyon fáj? – fordítottam komolyra a szót. – Ne haragudj, hogy nem tudtam ott lenni és segíteni. Igaz fogalmam sincs, miként segíthettem volna. De segítettem volna, többet is! – győzködtem. Inkább magamat, mintsem Ugróegeret. Igaz, butaság azzal ámítanom magam, hogy megakadályozhattam volna idekerülését. Viszont az önbecsülésemnek jót tett volna, nem sültem volna fel BFF-ként és FOMO-m se lenne most.
– Mi történt pontosan? – fogalmaztam meg óvatosan a kérdést. Finom mozdulatokkal kisöpörve arca elől kósza hajtincseit. Talán kicsit sietősen rohantam le ezzel, hiszen nem mértem fel mennyire áll készen Ugróegér egy beszámolóra. Azonban tőle akartam hallani először. – Van kedved erről beszélni? – fűztem hozzá finomítás gyanánt, hogy mégse hangozzon úgy, mintha ki akarnám taposni belőle percre pontosan mi zajlott odaát. Persze érdekelt, hogy mi történt! Szörnyű volt így, hogy csak hallottam, de nem láttam. Vaktában való tippelgetésből lehet a legrosszabb forgatókönyveket írni.
   

HIGH-TECH CODE SORCERER



   

   
   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: In the dark, when you feel lost

Ajánlott tartalom
- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.