Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» But who's gonna give you your goodnight kiss
by Niel Topsfield Ma 11:40 am-kor

» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Angels can cry

Lacey Harries Ma 11:02 am-kor
• doing good for good reasons •

CC & Lacey

- Lacey?

Persze, hallom a kérdést, de először nem, szándékosan nem felelek, mert nem is vagyok itt, biztosan csak álmodom az egészet, és ha így van, ahhoz, hogy válaszoljak, nem kell kinyitnom a számat és ki sem adnom semmilyen hangot, úgyis folytatódik minden. Persze, hogy álmodom, mert hogy is lehetne valóságos, hogy láva vörösétől könnyezik még most is a szemem, hogy a ruhám tele van üvegszilánkokkal, hogy a lábam alatt repedezett beton csikorog, és hogy láttam és hallottam VALAMIT, SŐT VALAMIKET amik nem létezhetnek...

Nem, mégsem álmodok, mert nem történik először semmi. Aztán néhány szívdobbanással később megérzem, hogy egy nyúl mocorog a kötényem alatt és megkönnyebbült szuszogással fúrja még mélyebbre magát a vállgödrömbe. És már érzem a puha szőrének az illatát is és hallom a halk motoszkálását...

Nem, most már elhiszem, hogy nyilvánvalóan nem álmodok, mert egy alak, akivel most találkoztam először, és akit biztosan nem találnék ki magamnak egyetlen álmomban sem, még ha rémálom is lenne, engem keres...

Nem, most már biztosan tudom, hogy tutira nem álmodok, mert a nap is süt és a pláza tetején állok, igaz, hogy közel sem olyan, mint amilyenre emlékeztem. Mert eddig nyilván nem volt rajta egy tátongó lyuk, amin le lehet látni az alapokig, az aszfalt nem vetett rajta hullámokat, ahogy egy vulkán krátere, és nem meredeznének üresen az üveggel védett feljáró tartószerkezetei.

- Lacey?

Á, tényleg... Ez volt a kérdés, amire válaszolnom kellene...

De mégis mit?

Mondjam azt, hogy jól vagyok, amikor még minden porcikám remeg? Vagy azt mondjam neki, hogy menjen a pokolba, hogy ilyesmibe sodort akkor, amikor a pokol éppen most tűnt el? Ostobaság...

A legegyszerűbb dolgot választom és ha nem lennék rendesen kikészülve az előbbi pillanatoktól, talán még az is eszembe jutna, és persze rögtön jobb kedvre is derítene, amit erről mondott nem is olyan régen. Vagyis túl régen... Akkor, amikor még azt hittem, nincsenek angyalok és nincs pokol...

- Constantine... Mi az ördög volt ez?



***
(C) Ross

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Re: Angels can cry

Cortez Constantine Kedd Szept. 03, 2024 4:38 pm
• doing bad for good reasons •
Angel's can cry



Érzem a bukott átható auráját, ahogy minden lépéssel közelebb kerül hozzánk, felkavarodik a vérének illata, biztosan az ő porhüvelye sérült meg, vagy még a sajátomat érzem.
Fél gondolatot szánok a lányra és a nyúlra, aztán minden idegszálammal próbálok az előttem álló “feladatra” koncentrálni, még ha az olyan abszurd is, mint leküldeni egy bukottat a pokolba.
Egy levegővétel, kettő, egyre nehezebbnek érzem, megremeg a föld is, ahogy rálép, mintha lépteinek tonnányi súlya lenne. Látom a kőlapon futó hajszálrepedések sokaságát, a gravitációnak ellentmondó, felfelé szálló törmelékeket, érzem az ablaküvegek remegéséből semmi nem fog sokáig kitartani, fogytán az izzadtságszagú másodpercek.
Nem tétovázhatok, már látom az alattam gyűlő repedéseket, ahogy a burok lassan feladja, megtörik és lávaszerű, vörös fény bugyog fel a mélyből. Izzik a karomra tetovált kapu, verejtékcseppek százai csorognak szemembe, de nem pisloghatok.
Érzem, ahogy rezonál koponyámban még az utolsó szótag, megkocogtatja összezárt fogaim, vas, fém, vér és bűz szaga, íze indít végzetes rohamot érzékeim ellen, épp csak félreugrok, foltban terül el egy kis, sötét rész, a pokol egyik bejárata, itt egy pláza tetején, érzem a magasságot, beleszédülök a mélységbe, a bukott megtorpan. Torz arcán szinte tapinthatóvá válik a fájdalom és csalódottság. Egy percre megtorpanok én is, mintha átütne rajtam, megremeg ádámcsutkámban a bánata.
Folytatom a kántálást, fizikai húzóerővel hatva rá, amivel a rés felé igyekszem vonni, hátrálok, sorban törnek ki az ablakok, egyik a másik után apró szilánkokban pereg a földre és a talaj csak repedezik, egyre nagyobb szakaszban omlik be a föld. A bukott megveti lábát, alsó fogsorom megcsúszik a felsőn.
-Neee…
Egy kéz nyúl elő a pokolból, ő az, érzem, ahogy leizzadok és kiráz a hideg, látom, ahogy fekete folyadék, a benzinhez hasonlatos, málló massza csöpög le a hirtelen materializálódó férfikarról, melynek csuklója a bukott bokája köré tekeredik és lerántja.
Lucifer szeme pillanatra feltűnik, vörösen villan az enyémbe egy sötét, hús nélküli arcról, mert még nem volt ideje szövetet eszkábálni. Most nem jön fel, nem akar feljönni. Megfeszítem alkarom, egymás felé közelítem, érzem, hogy ordítok az erőfeszítéstől, mert Ő megkapaszkodott a peremében. De csak egy szóra tart fel.
-Hamarosan feljövök hozzád, meglátogatlak, Consantine. Addig is szívesen fogadom ezt a kis ajándékot. A köszönetem majd meglátod, ne félj, bőséggel megjutalmazlak.
Sikerül, összeér két karom, a pokol bezárul, eltűnik a rés, el a vöröses lávafény, térdre esem én is, bele néhány üvegszilánkba.
Francba! Iszonyatosan remegek, de felállok, meg akarom nézni nem-e…haltak meg.
-Lacey?
Megjegyeztem, megtalálom.




To: Bloom

_________________
"Ne higgyj az ördögben, ő hisz benned"
..

Re: Angels can cry

Lacey Harries Szomb. Aug. 31, 2024 7:38 pm
• doing good for good reasons •

CC & Lacey

A kéz nem ereszt, botladozok utána a nyúllal, és közben olyan könnyen nyeri meg a "szarkazmus-bajnokságot", hogy még neki sem kell futnia.
- Élmény lenne, ember szájából még nem nagyon hallottam.
Visszavágnék, de siettet, én meg rohanok, csak hogy minél gyorsabban kijuthassak innen. Az ajtót is ő nyitja, úgy, mint ha nem lenne gond vagy 150 kiló fémet odébb taszítani és csak odafent enged el. Ahol nyoma sincs semmilyen viharnak.
Persze, amikor kiérünk, még azt hiszem, meglátom hamar a kavargó széltölcsért, vagy a gyülekező viharfelhőket, de az ég kék, a nap süt én meg értetlenül torpanok meg.
- ... Bújj el ...
Most először vagyok hajlandó nem azt gondolni, hogy a magát Constantine-nak nevező alak teljesen kattant, bár ezzel párhuzamosan azt kell feltételeznem, hogy én válok lassan azzá. Talán ezért nem indulok lefelé, megfogadva a tanácsát, ami inkább parancs. Pedig nem könnyű. Mert idefent nagyon semmi sincs.
De aztán, míg ő az üres placcot bámulja, én meglátom a légkondicionáló ventillátorait. Ekkor kiált fel, úgy, hogy önkéntelenül is indulok a sok-sok, egymás mellé csavarozott fémdoboz felé.
- ... Bújj el ...
Még rohanok, amikor meghallom újra a hangot. Azt, amiről eddig azt képzeltem, a szél, a kezdődő vihar hangja. És most először ki is hallom a szavakat az orkánból.
- Constantine… segíts...
Akár ha jeges karmok szántanák végig a hátamat. Érzem, hogy a szőrgombóc állatka is megmerevedik a karomban. De már csak néhány lépés a "menedék".
- Erre gyere, segítek, mindjárt.
Ez a hang legalább ismerős, de attól még nem állok meg, csak valamiért igyekszem halkabban megtenni azt a néhány lépést. S amikor sikerül elérnem a rácsokkal védett hűtőket, már a szél is zúg, cáfolva mindent, amit láttam, én meg belekapaszkodom az egyik állványba, s csak akkor fordulok vissza.
Hiba volt...
A világ ugyanis kifordul magából ott, ahol a két alak áll. Mert már ketten vannak. Constantine... és még valaki... Sápadt alak lépked felé, furcsa köpenye úgy úszik utána, akár ha szárnyak lennének a vállán, miközben a férfi, akinek az utat mutattam, latinul kántál valamit már a tetőn térdelve. Körülöttük tombol a vihar, lassan hozzám is elér a szél, ujjaim begörcsölnek az erőlködéstől, ahogy markolom a rácsot. A nyuszi nem mozdul, hát még jobban a biztonságot jelentő fémtákolmányhoz lapulok, csak hogy már két kézzel kapaszkodhassak és csak bámulom azt, aminek a létezését még most is tagadni igyekszem.
Mert AZ a hang ABBÓL az alakból tör elő. Sosem hallott, sikoly és ordítás, fájdalom és valamiféle bánat keveréke. Csak összekucorodni próbálok, amikor az elementáris frekvencia és hangerő szétveti a táblákban álló üveget.
Ha valaha megkérdezik majd, mi volt életem legrosszabb döntése, ezt a pillanatot dobogós helyen fogom említeni.
Azt, hogy nem csuktam be a szemem és nem fogtam be a fülem, hanem végignéztem és -hallgattam, ami történik.
Mert így látom, hogy jön el a pokol egy pláza tetején...


***
(C) Ross

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Re: Angels can cry

Cortez Constantine Szer. Aug. 21, 2024 9:17 am
• doing bad for good reasons •
Angel's can cry


Összeráncolt szemmel meredek a jónak tűnő angyaltaszító rúnákra, bár a bukottak egyik jellemzője térfélváltáskor a megkettőződő erő. Számtalan káromkodás tolulna ajkamra, ahogy a fehér, jelentéktelen ajtót nézem, amit most öltöztettem különleges díszbe. Közelít… Érzem vibrácóját az elemi bánatot, a kiszakadás traumájának bűzét és a szélszerű, kísérteties hangot, amivel a nevem ismételgeti.
Odaát mindenki tudja, káromkodás, kötőszó bazdmegek helyett.
Visszafordulok az értetlen lányhoz, tovább húzom, fogaim között újabb, ki nem mondott szitkokat nyomok el és kurvára rá akarok gyújtani.
-Élmény lenne, ember szájából még nem nagyon hallottam.
Minden halandó máshogy hív, valahogy derogál kimondaniuk, amit a szájukba adok, pedig sosem mutatkozom be másképp.
Követem, remélem elég nagy felületet találunk és le tudom húzni, mint szart a wc-n, nem fog feljönni semmi szemét. Egyszerűen letuszkolom. Hallom visszangzó lépteim tompa koppanását, cipőm csikordul, ahogy nagyot fékezek, irányt váltva, iramodok a mondott hely felé.
Nekifeszülök a parkolóház nehéz ajtajának, épp csak beérünk, érzem, hogy néhány verejtékcsepp hidegen és fontoskodva leszánkázik tarkómon.
Rámeredek, néhány másodperc mérlegelés, tekintetemben fagynak a rendszerek.
-Jó, végülis jobb, ha nem látod. Bújj el a nyuszival és ne gyertek elő. Vigyázz rá, magadra.
Préselem össze ajkam és minden űzöttségem ellenére határozott, átható pillantással parancsolom fedezékbe.
Szinte úgy esem egy nagyobb, kopasz teraszra, mintha baseballt játszanék, morcos pillantással az üvegablakokra. Kurva gáz lesz, ha ez mind betörik, nekem sem ártana valahogy túlélni.
-Bújj el
Kiáltom még, Lacey, beugrik a neve, aztán felrajzolom a pokol körét és nagyjából ekkor, épp csak félreugrom belőle, érkezik a fehér, eltorzult arcú lény.
Hosszú, szénfekete szárnyát lassan húzza maga után, kínlódva sepri azt a kevés port, amit elfelejtettek felnyalni. Lóg, mintha nehéznek találná. Görnyedt, kissé előredől az egész teste földi teher, természetellenesen fehér, csak a szeme körül pattantak ki a kékesfekete erek, mintha horrorra sminkelték volna. Szeme teljesen fekete, ajka, ahogy eltátja természetellenesen nagy, mintha nem izmokból állna. A sikoly jól ismert festményét mázolták a képére.
-Constantine…segíts
Bőgi, mély, torz, fogyatékos hangon, fütyülő szél szárnyán. Kapkodva feltűröm az ingujjam, mindkettőt. Egyetlen mázlim, hogy sokkhatás alatt áll, nem bír gondolkodni, átmenetileg szörnyet csinált belőle a bukás. De majd ott, lent Lucifer papa tetves ölében összeszedi magát.
-Erre gyere, segítek, mindjárt.
Sziszegem felé és már kezdem is. Latinul, meredt tekintettel fúrva túl sok fájdalmat látott tekintetem az övébe, ahol még több kínnal találkozik. A szél felerősödik, meg kell vetnem a lábam, nehogy elfújjon, de még így is fél térdre ránt. A lány elbújt, biztosan elbújt. Kántálok, amíg a kör közepére nem ér, amint átlépi, a bukás emberfeletti fájdalma teljes erővel szítja szét, földöntúli ordítás tölti be az egész teret, visít, süvít a fájdalom, csontig hatol, szinte belebetegszik az ember. Érzem én is, zsong a koponyámban, csontjaimban kopog, mélyen összeszorítom fogaim, hogy ne ordítsak vele és ó igen, repednek az ablaküvegek. Még az előtt le kell küldenem, hogy minden eltörik. Tenyerem lebaszom a földre, bele a körbe, ahol állunk, harsogva folytatom, túlordítom a vonyítást. A nyuszi nagyon félhet. És alattunk lávás fénnyel utat tör a pokol pereme, beleszakad a földi talaj.



To: Bloom

_________________
"Ne higgyj az ördögben, ő hisz benned"
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Angels can cry

Lacey Harries Kedd Aug. 20, 2024 2:22 pm
• doing good for good reasons •

CC & Lacey

Angyal... Bukott... Tollas...
Záporoznak az értelmetlen kifejezések, én meg egyre dühösebb és értetlenebb leszek. Ő meg türelmetlenebb. Emlegeti a baromságait, én meg vissza akarnék jutni az üzletbe, amíg nem szólalnak meg a szirénák a hurrikán miatt. De nem jutok, hála neki, meg az egyetlen kijáratnak a folyosó végén. Az utóbbi tény, az előbbi zavaró tényező viszont még mindig beszél, az, aki most az ajtót firkálja tele hieroglifákkal... És közben mégis engem tart értetlennek.
Na persze...
Hallom, ahogy fütyül a szél, furcsa, süvítő hangja azt mondja, hogy nincsenek angyalok, de az elemekkel azért jó lesz vigyázni... Döndül valami ~ Ó, a franc... Csak ne a nagy akvárium legyen! ~, ő a poklot emlegeti, ahová őt is kívánom. Főleg, amikor nem akad le a témáról és rohanás közben szedi le majdnem a fejemet.
- Az a szar folyton ismételgeti. Constantine. Ördögűző. Örvendek.
Úgy mondja, mint ha hallanom kellene, mint ha én is benne lennék a fura képzelgésében angyalokról, ördögökről, a pokolról és a világ végéről. De emlegethetem én is a saját verziómat, aztán lássuk, kinek lesz igaza, ha jönnek a fehér köpenyesek, kék tunikások, vagy az ég tudja, kik szokták itt elvinni a kattantakat.
- Ha hallottam volna, biztos nem hagyom ki, hogy ezt ismételgessem én is...
Még mindig nincs vége a folyosónak, de az én jófejségemnek igen, így a mondat kissé szarkasztikusabb, mint szeretném. De látszólag fel sem veszi Constantine, az angyalok haverja. Inkább parancsolgat, ahogy az apám szokott és ha nem lenne a nyuszi és a para, hogy ha ideér a vihar, még össze leszek zárva egy ilyen alakkal, biztosan ugyanazt a tiltakozás váltaná ki belőle. Így inkább szabadulni akarok tőle, vagyis megkapja, amit annyira akar.
- Erre! És hidd el, ez lesz... - helyeslek, amikor azt mondja, hogy higgyem csak nyugodtan, amit eddig az engedélye nélkül is hittem ~ A végén még visszatalál a valóságba! ~, és ez kicsit megnyugtat. Na nem annyira, hogy a felső teraszra is kimerészkedjek vele. Csak az utat mutatom.
Így, miután megtolom a kifelé könnyen nyíló ajtót, amin a gyengébbek kedvéért is ott a menekülési útvonalat és a parkolóházat jelző piktogram, aztán indulok is felfelé, nem habozok erről őt is értesíteni.
- Megmutatom, merre találod a teraszt, de aztán megyek... Tudom, nem lesz vihar, de én inkább valami védettebb helyet keresek, ha nem bánod... - igyekszem felfelé, miközben hallom, hogy a szél egyre hangosabb.
~ Hát, ha a pokolba akar jutni, gyorsan sikerülni fog... ~
Aztán már ott is az utolsó lépcsőforduló, több nincs, az üvegfalakon át látszik a város, s én körbefordulok, csak hogy lássam a felénk közeledő vihart...


***
(C) Ross

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Angels can cry

Cortez Constantine Kedd Aug. 13, 2024 9:42 am
• doing bad for good reasons •
Angel's can cry



Érzem az idő izzadtságszagú sürgetését. Minden értetlen kérdéssel közelebb kerülünk egy friss bukott előtörő őrületéhez, törmelékekhez, vérhez és halálhoz, mert mint a fuldoklók rántanak ők is le magukkal.
Kurva fáradt pillantást vetek rá, hihetetlenkedőt, komolyan feltesz egymillió felesleges kérdést, miközben egy kétlábon járó horrorfilm lassú enyészetet sodor felénk egy barátságtalan, hosszú folyosó tikkelő fényében?
-Jézusom, már mondtam, elbukott, ergó megöl mindenkit elemi szinten. Honnan ismerném? Semmi közöm egy idióta tollashoz sem, legyen az fehér vagy fekete
Tagad és baszott nagy szerencse, hogy nem rúzs volt nála, hanem egy ennyire nőtaszító valami, mint az alkoholos filc. Sóhajtva veszem ki kezéből, ezen a Robon forgatom szemeim.
-És mivel robbantott volna, bombával? Idehívtad a zsarukat, tehát ők is meghalnak, ha nem állítom meg. Egyébként gratulálok, több meló nekem. Senkinek nem magyarázok semmit, kislány.
Vetem oda már ingerültebben, mert rohadtul koncentrálnom kellene a rúnákra. Érzem, hogy hideg verejték cseppek kúsznak le tarkómon és nedvesen nyalják végig borzongó hátam. Furcsa, fütyülő hang hallatszik az ajtó túloldaláról, mintha süvöltene a szél, orkánszerű, csak épp hangja van.
-Constantine…
De gyűlölöm, hogy legyen bár odalenn, vagy fent, mind tudja a nevem.
Nem sokkal utána nagy, nehéz valami csapódik az ajtónak, de a lány nem fogja fel, nyuszistul is csak beszél, miközben próbálom végigvinni a folyosón.
-Olyan hely kell, ahol nincsenek emberek, senki, világos? Le kell juttatni a pokolba.
Kissé félrecsúszik a hangom, egy nyeszlett nyelés megugrassza. Még ha fel is jönnek érte, vagy leküldöm, kurvára nem szeretek ezzel szórakozni.
-Most komoly? Nyomunkban egy bukott angyal és te elemezgeted a bókot? Már hallottad.
Torpanok meg egy pillanatra, hogy feszült pillantásom az övébe villantsam.
-Az a szar folyton ismételgeti. Constantine. Ördögűző. Örvendek.
Nézek rá gúnyosan, hogy igen, ezt most kellett, menekülés közben.
-Parkolóház…Jó lesz, mutasd az utat! Nincs vihar Lacey, bukott angyal van, akit egy rúnacsapda tart távol nagyjából még…
Vetek órámra egy gyors pillantást.
-Öt percig. Talán sikerül elkészülnöm, mire utolér. És bocs, de nem, nem állhatsz meg morogni hogy mekkora hülyeség ez az egész. Bár tudod mit, jobban jársz, ha azt hiszed csak egy őrült, aki robbantgat.
Remélem mutatja az utat, méghozzá sürgősen, az ajtó egyre jobban remeg körülöttünk a szélfúvás fütyülős visítássá torzul és a visszhangos folyosó utánunk küldi a lény torz jajkiáltásait. Se ember, se állat nem ad ki hasonló hangokat, egyszerre torz, gépi és elviselhetetlenül fájdalmas.


To: Bloom

_________________
"Ne higgyj az ördögben, ő hisz benned"
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Angels can cry

Lacey Harries Pént. Aug. 09, 2024 8:51 pm
• doing good for good reasons •

CC & Lacey

Csak hadar, követni sem bírom, amit rám zúdít, megérteni még kevésbé. Mégis honnan szedi ezeket a dolgokat? Talán véletlenül nyitva hagyták a diliház biztonsági kapuját és kiszabadultak az őrültek? De mégsem őrült, mert egyszerre feszült és mégis higgadt, pont úgy, mint amikor valaki nagyon is tudja, mit beszél. De ha így van, akkor azt sem értem, hogy maradhat ennyire nyugodt, miközben nekem minden idegszálamat pattanásig feszítik a hangok, a zajok, a szagok, a rémült állatka bőrömbe akaszkodó körmei. na meg az, amit mond.
- Hogy megöl? Mégis mi baja lenne velem? Hiszen nem is ismer! Ki a fene az a srác? Tényleg ismered? És ha most megint azzal jössz, hogy egy angyal...
Faggatom, miközben a rúzs helyett valami mást találok. A filc kikotrása a zsebemből csak ennyi időbe telik és ő már kapja is ki a kezemből, közben meg a világvégével fenyeget. Mint ha a robbanás nem lett volna elég eddig is. Meg a kattant haverja...
- Rob kinyírja, ha ennél is nagyobb kárt csinál... Ha az a detonáció nem tett kárt a kamerákban, tutira megtalálja, vagyis jobb, ha szólsz neki, hogy hagyja azt az ajtót... És dehogy nézek a szemébe egy vadidegennek, aki éppen most robbant fel majdnem... Hogy még felhívásnak vegye a dolgot, és megpróbálja még egyszer? - a nyuszi végre elhelyezkedett és most a nyakamhoz tolja az orrát és úgy szuszog, túllépve a katasztrófán, aminek majdnem áldozatul esett. De nem úgy a nemes, bár kissé őrült alak, aki éppen most rajzolja tele hieroglifákkal az ajtót a tőlem lenyúlt filccel, én meg bámulom és közben az jár az eszemben, hogy mennyi idő lesz letakarítani. Éppen tiltakoznék a fura és szerintem totálisan szükségtelen graffiti ellen, amikor - miközben éppen gúnyosan a nevemen szórakozik - karon ragad és már vonszol is magával a folyosón, és közben arról faggat, hogy hol van egy "nagyobb terület".
- Neked a pláza nem elég nagy? - próbálom követni és közben kiszabadítani a markából a karomat, meg persze figyelmen kívül hagyni a megjegyzését a bájos nevemről. A kettőből legalább az egyik sikerül és nem vágódok el, miközben a lépcsők felé igyekszünk.- Nyilván jól szórakozol a nevemen, de szerintem a tiéd sem lehet annyira szuper... Ja, hogy még nem árultad el? Miért is tennéd? - méltatlankodok, nem hagyva figyelmen kívül a kérdését sem. - Ott a parkolóház... A félemeleteken vannak a kijáratok a szintekre... És a legfelső ilyenkor általában üres, oda már senki nem akar parkolni, csak ha már nincs máshol hely... De ha jön a vihar, szerintem nem kéne arra menned... - botladozok utána, egyik kézzel a nyuszit óvva a leeséstől.- Elengednél végre?


***
(C) Ross

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Angels can cry

Cortez Constantine Szer. Aug. 07, 2024 10:46 am
• doing bad for good reasons •
Angel's can cry



Szarházi… Milyen nevetséges, hogy életem egyik “központi” problémája lett a macska és ez a lány is természetesnek veszi, hogy nem lehet mást kezdeni velük, mint elfogadni őket. Szólásra nyílik szám, hogy soroljam mi a baj vele, de nem hagy nekünk időt a mögöttünk kibontakozó tömény horror.
Érzi ő is, biztosan, csatornabűz, bűneinek lassan rohadó, máló bukéja ül meg a szétroncsolt kisbolt törmelékei között. Torz arccal közelít, artikulálatlan, bukott hangja, ami a pokol forrását idézi már csak segítséget kér.
De kénytelen vagyok szembenézni vele, hogy nem vagyok mindenható, nem az Isten, aki képes megbocsátani, akármit is művelt, amivel most lassú, hevülő léptekkel ered a nyomunkba.
-Jézusom, senki nem tud. Senki nem tudja bekötni a sebeit és nem lelki baja van. Ha nem akarod, hogy ő öljön meg előbb, úgy hagysz mindent és hallgatsz rám. És ne nézz a szemébe!
Makrancos csaj, fantasztikus típus, odavagyok érte! Neki adom a nyulat, mert kettőnk közül még mindig én tudom inkább megmenteni a bőrünket. A nehézségi skála valahol a bukottak mezsgyéjén tikkel, egy démonnal elbánok, egyszerűen visszakergetem Lucifer szoknyája alá, de ez a példány még nem nyert bebocsátást oda, persze a kénfőnök tárt karokkal várja majd, biztos ő intézte, hogy elcsússzon a földi valóság banánhéján. Tolmácsolom majd egy pökhendi szárnyasnak, nem vigyáznak eléggé az övéikre, szar a kiképzés és ha ártatlanok vére szárad majd a lelkén, nincs az a halandó, aki megállíthatja, nagyjából engem is beleértve. És akkor megint lesz egy-két kínos köröm Luciferrel.
-Oké. Elfelejted a boltot. Legalábbis átmenetileg. Az állatok elbújnak, illetve nem fog hozzájuk nyúlni bár…áttöri majd az ajtót, megpróbálja. Mindegy, a te életed értékesebbnek tartom a szalamandráénál az üvegkoporsóban.
Hadarom, aztán kikapom kezéből a filcet.
-Tökéletes. Menj előre, ránk töri majd, csak időt nyerünk. A filc nálam marad, leüldöm majd a pokolba.
Azért egy kissé gunyoros pillantás neki is a jár, a helyzet ellenére, miközben firkálom  már a szanszkrit angyal rúnákat a nehéz fémfelületre. Az alkoholos filc tökéletes.
-Bármilyen bájos is a neved Lacey Harries, sajnos ki kell ábrándítsalak. Nem fog visszatartani egy frissen elbukott, bomló elméjű bukott angyalt. Kész. Jössz. Mondj egy nagyobb területet, ami közel van.
Kezdek el rohanni, ha kell kézen fogom, úgy húzom magam után végig a folyosón. Közben az ajtónak ütődik valami nagy, robajjal, súllyal, nem is egészen fizikai. De egyelőre nem tudja áttörni.



To: Bloom

_________________
"Ne higgyj az ördögben, ő hisz benned"
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Angels can cry

Lacey Harries Szer. Júl. 31, 2024 12:40 pm
• doing good for good reasons •

CC & Lacey

Pocsék helyzet ez az egész, de miért is kellene tudnia, hogy egy "földönragadt" vagyok, ahogy mostanában az itteni állapotomat szoktam aposztrofálni. Próbálom humorossá tenni a megállapításaimat, ahogy Niel és Laze is javasolta, természetesen egymástól függetlenül. Ha már az ő nyakukon ragadtam. Fájó emléke a múltamnak Darwin, ez az alak meg éppen nem ért meg egy másikat. Micsoda pech!
- Ne haragudj, de szerintem jobb, ha megbékélsz azzal, hogy a macskád tökéletesen normális... Csak olyan, mint minden más macska. Ha ellent próbálsz állni neki, csökönyös lesz, és tolakodó, ha elfogadod, hogy ő mindig más hangulatban van, igazán jó szobatárs... De mégis, mi a bajod vele?
Az ismeretlen az is marad, ahogy a problémája is. De nem lep meg vele, már látom belőle, hogy kevésbé hajlandó olyan válaszokra, amivel kezdeni is lehet valamit. Nem is kezdek, rohanok, aztán a majdnem hátsó kijáratnál torpanok meg, amikor eszembe jut az ajtózár. Ha már vis major, hát legalább az üzletet ne rabolják ki, meg az állatokat ne vigyék el. Főleg az a fura alak ne! Bár ez itt mellettem sem kevésbé az gondolom akkor, amikor karon ragad és bukottakat emleget. Jó, az a pasi zakózott odakint egy nagyot, de attól még nem kellene mindenféle nevet aggatni rá...
- Dehogy akarok rajta segíteni... Jönnek azok, akik tudnak majd... Bekötik a sebeit, kap gyógyszer a lelki bajára... Nekem csak az ajtót kellene bezárni... Ott van a kassza és a többi állatka... Rob így is megöl a kirakat miatt! - magyarázom rohanva, ő meg simán lefut és lök el az ajtóból. Kabátjáról fejti le a nyulat, aki kétségbeesetten kapaszkodna a fura anyagba és nyomja a kezembe azzal, hogy vigyem én tovább. Szegény állatka menekülne egy jobb helyre, ami most éppen a lila logós kötényem válla és a bőröm közti szűkös mezsgye, karmok vésnek jeleket belém, akár a tükörképe lenne az ő kívánságának.
- Hogy mi? - értetlen kérdés feldolgozása 1 másodperc, megoldás meglelése még egy, kézmozdulat a zsebem felé egy újabb fél, alkoholos filc előbányászása teszi teljessé a három szívdobbanásnyi időt. - Csak ez van... - nem tudom, örül-e neki, de karcolni azt nem lehet vele, bár a rúzzsal sem lehetne.- És Lacey vagyok... Lacey Harries, de ha ezt rá mered írni az ajtóra, nem a kis barátodtól kell majd félned...I


***
(C) Ross

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Angels can cry

Cortez Constantine Csüt. Júl. 25, 2024 3:12 pm
• doing bad for good reasons •
Angel's can cry



Az apokalipszis hangulatban éppen halott állatok megnevezésén akadok fenn, amit valami bolttulajdonos aggatott szárított szöcskékre, bogarakra. Nem kéne, sürget az idő, nyomunkban a bukott és még egy nyulat is ki kell emelni a romok közül. Gyorsan legyintek a sajnálomra, egyúttal saját értetlenségemre, ne foglalkozzon velem.
-Pocsék lehet ilyen helyen dolgozni, ha muszáj odaadni őket a felelőtlen gazdiknak. Én is tanácsot kérni jöttem, a macskával kapcsolatban ugye, mert jelen állás szerint ő gyilkol ki engem, nem fordítva.
Eresztek meg a lány felé félmosolyt, ennél többre nincs idő, csak még egy fél a bengálijának, annyira nem értek hozzá, de nemes tenyészetnek hangzik. Szarházi csak úgy az utcáról jött, hívatlanul, döglött egerekkel.
A szokásos vész magyarázás éppen úgy sikerül, mint mindig, beleütközöm a szkepticizmus vasajtajába. Sóhajtva megrázom a fejem, nem ismerem, nem is szándékozom, kibaszottul kerülnék minden szárnyast, fehér vagy fekete, nem teszek különbséget. Savanyúan bólogatok a recsegős porfelhőben, ő is milyen szívesen kerülné az őrületem, ebbe születtem, éltem és sokszor nem is bántam a száznyolcvan fokos fordulatokat.
Már érkezik, nincs időnk, ide érzem a belőle áradó túlvilági bűzt, a hirtelen támadt kén átható szagát, a hang és arctorzulás csak díszletei a színpadnak.
Suhogó a járása, mintha a földet verdesné valami súlyos anyag, odapillantva látom, ahogy megfeketedett, nehéz tollait húzza maga után, amik csak úgy előbukkantak emberi hátából, húscafatokat és a lapocka jelentős eldeformálódását vonva maga után.
A lány is észreveszi, figyelem arcának változásait, miközben csoszogva, szárnyát húzva tart felénk a torz arcú, tudja a nevem, persze, hogy azt ismételgeti. Innen már nem fogom tudni visszahozni, a fájdalom és isten kegyéből való kiszakadás az őrületig fongja marni elméjét, csontjáig hatol majd az angyalok számára tulajdonképpen elviselhetetlen bukás. Puha, szuszogó állat testének melegét érzem, apró karmok karistolják kabátom, a nyuszi automatikusan kapaszkodik a szilárdnak hitt felületbe, belém.
Hátsó ajtókon, folyosón haladunk, sietős lépteink csak a torz hang mélynyomója szakítja félbe, kísérteties zúgás, mint amikor szél fütyüli éjjelente a neved. Már megint.
-Segíííííts Constantine.
Vetek a csajra egy fintort, amikor fogja magát, elindul visszafelé. Jobbommal a nyulat, balommal viszont az ő karját ragadom meg.
-Vissza ne menj! A bukottak kiszámíthatatlanok, nem tudunk rajta segíteni.
Csak visszarohan, de gyorsan eltaszítom az ajtótól, ha becsukta és az ő kezébe nyomom a nyuszit.
-Te fogd, aki kettőnk közül feltarthatja, az én vagyok. Van nálad toll, rúzs, vagy valami, amivel jelet tudok karcolni az ajtóba? És a neved is jó lenne tudni, ha már így megmentjük egymást.
Villódznak a fények, mígnem teljes sötétség támad a folyosón. Ha fogja a fülest, előhalászom öngyújtóm, látnom kell a rúnát, ha fel tudom rajzolni egyáltalán, nálam most semmi sincs.


To: Bloom

_________________
"Ne higgyj az ördögben, ő hisz benned"
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Angels can cry

Lacey Harries Vas. Jún. 30, 2024 10:22 pm
• doing good for good reasons •

CC & Lacey

Már értem, ő miért értette félre, amit mondtam, de utóbb belegondolva, honnan is tudná Rob idétlen szövegeit.

- Persze, ha a szárított halakat, szöcskéket és kukacokat sem felejtjük el. De ezt inkább csak Rob szokta mondani, ha a biztonságiak kifogásolják az üzlet berendezését... Sajnálom...
Az utolsó megjegyzés annak szól, hogy úgy látszik, megint furcsa fintor fut át az arcán, én meg nem tudom, hogy az ostoba szó jelent neki fizikai fájdalmat, vagy a feje nem az igazi annak ellenére, hogy bizonygatta, hogy rendben van. Bár a kettő nem zárja ki egymást.
- Azt sem tudják, önmaguknak mi lenne a jó, nem hogy egy másik élőlénynek... Az sem kell, hogy állatka legyen. Egy cserép páfrányt sem bíznék rájuk - ha már embergyűlölet, hát engem sem kell félteni. Főleg, amióta itt ragadtam. - Nekem is van egy macskám... - képtelen vagyok múlt időben beszélni róla. - Egy bengáli... - talán csak magamnak mondom, ő meg rám mered és valamiért azt érzem, ordítás lesz a vége a beszélgetésnek. De aztán mégsem teszi, gondolom azért, mert máris kérdésekkel bombáz és nem szemrehányással.

- Ismered? - gyanakodom persze, hogy sokkal szorosabb az ismeretségük, mint amilyennek mutatja, mert mégis honnan tudná, hogy nem kezdhetnek vele semmit. És ha eddig nem tartottam volna őrülnek, hát ahogy ezt említi, már ha akarnám sem hinném normálisnak. Angyal, na persze! Azt inkább elhinném, hogy ő sem normális. - Elég jól ahhoz, hogy ne nagyon akarjak veled, meg a haveroddal együtt a lezárt folyosókon kiosonni - felelek meg a kérdésére, de aztán rájövök, hogy nem igazán lesz más választásom, max az, ha engem is elvisznek a zárt osztályra, ha végre megérkezik a "felmentő sereg". Mert nem igazán tudnám másképp elmondani, hogy mi az, amit látok. A kinti srác ugyanis megtalálja az egyensúlyát és elindul felénk, én meg az arca láttán belekapaszkodok az idegenbe, mert olyasmit látok, ami vadabb még a sercegő portáloknál is, bár azok jelentik mostanában számomra azt a dolgot, aminek láttán menekülni akarok. És ha nem lenne elég az emberi anatómiát meghazudtoló arc és mimika, hát kapok hozzá hangot is, amitől nemlétező, jéghideg karmok szántják végig a hátamat. - Mi az... - ördög, folytatnám, de éppen az előbb adta a tudtomra, hogy angyal, amit eddig vonakodtam elhinni, de most kezdem átértékelni az előbb kapott infókat és az azokból levont következtetéseket is, mert a Constatine-nak nevezett mégsem rohan feltételezett ismerőse segítségére, inkább megint angyalokat emleget, aztán a ketrecet tépi fel és a rettegő nyuszival együtt toppan elém, sürgetve emlegeti fel ismét a hátsó kijáratot.

Ehh, szóval ő sem akar vele közelebbi ismeretséget kötni, így ha már fogom a kabátját, hát rántom is az üzlet belseje felé nyuszistól, arra, ahonnan az irodából ki lehet jutni a szervizfolyosókra. Ott raktárak és öltözők sorakoznak, meg néhány teherlift és egy hátsó lépcsőház, ahonnan a parkolókhoz lehet jutni és ami felé próbálom irányítani a vérző fejű állatmentőt, de aztán eszembe jut, hogy minden ajtót nyitva hagytam, vagyis az ijesztő "valaki" gond nélkül követhet bennünket. Így ha eddig hagyta magát vonszolni a srác, hát most eleresztem és visszarohanok, csak hogy az ajtóból kivegyem a kulcsot és zárjam be magunk után az egyetlen kijáratot, amit még gyáva módon elérhetek és ami akadályt jelenthet... egy angyalnak? Kínomban felvihogok, de azért megpróbálom menteni magunkat, s közben az egyre sötétülő fényeket nézem, mint ha azok mutatnák, hol jár a borzalmas bukott, s közben meg a nyuszis pasinak szurkolok, hogy érje már el a lépcsőt.
- Csak egyenesen, igyekezz, megyek utánatok... A lépcsős ajtót keresd!


***
(C) Ross

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Thea D. Elliot and Cortez Constantine a Nap Hősének tart

Re: Angels can cry

Cortez Constantine Vas. Jún. 30, 2024 4:15 pm
• doing bad for good reasons •
Angel's can cry




Szemöldökvonogatva meredek a lányra, hiába érzem valahol ironikusnak ezt a nagy green peacet, miközben egy bukott angyal születésének áldozatai vagyunk, leszünk.
-Hogyhogy élő? Árultok halottakat is?
A hozzátoldás némileg lazít gyanakvó előérzetemen, hogy mondjuk preparált majmot mutogatnának a kirakatokban, bár a hosszas magyarázathoz csak annyit fűzök hozzá:
-Igazad van.
Inkább vigyenek el egy marék szárított hernyót (biztosan ez a halott állatra való utalás) mint akár egy kopasz farkú patkányt, csak mert házi Pitont tartanak.
Kicsit ugyan megremeg halántékomon egy izom a nyuszi és veszély szókapcsolatok hallatán, de veszek két mély lélegzetet, tetten érhető az orrcimpák ki-be rándulásával.
-Menő…de gyűlölöm ezt a szót, már rég lejárt a szavatossága. Fogadjunk, hogy az emberek zöme nem is tudja hogy kell tartani és jézusom, akkor hogy vesszük ki?
Nézek rá, mint szakértőre, kissé sürgetően, talán mert tudom, hogy hamarosan baj lesz, minden érzékem jelez, a talpam alatt is bajlóslatúbban recsegnek a szilánkok, mintha homlokom is ádázabbul vérezne.
-Pedig a macskák semmilyen formában nem hétköznapiak. Nekem van egy Szarházi szürkém, tudod a legegyszerűbb dög, neki kerestem egy…
Pillanatra elvonja figyelmem a baljós aura, pedig esküszöm megidéztem volna neki Gabrielt, simítsa el az ügyet, kitalálok valamit, viszont ha ránk küldték a Nemzeti Gárdát?
Úgy meredek a lányra, mintha a poklot idézte volna közénk, hiába logikus, amit mond, az én fejemben egészen más tónusban fújnak riadót. Hogy a megveszekedett, hétszentséges kurvaisten! Nem, nem mennybe való gondolatok.
-Az biztos, csakhogy nem kellenek ide karhatalmi szervek, ők nem tudnak vele mit kezdeni. Jól ismered ezt a plázát, igaz? Van itt hátsó kijárat? Valahol oldalt?
Francba! Másodpercek alatt felmérem, hogy a legeffektívebb, amit tenni tudok a villámgyors angyal mentés egy kisurranón, mielőtt elszabadulna a pokol, megremegne a föld és a bukottak fájdalmával szembesülne akármelyik halandó. Egy angyalt ilyenkor kitépnek létezése értelméből, istentelen fájdalmat jelent, én sem értem, mondták, nem halandó agynak való csemege.
-Rosszabb, nem vihar, a srác…figyelj, biztos őrültnek fogsz tartani, egyébként rá se ránts, már megszoktam, különösebben nem is hat meg, angyal volt, de csinált valamit és elbukott. Ha ilyesmi történik, általában nem bírják elviselni, robbanások, földrengés, Luciferénél kipusztultak a dinoszauruszok.
Hadarom néhány utoljára maradt másodperc alatt, akármilyen hajmeresztően hangzik is, hogy bizonyos katasztrófáknak szakrális értelmet adok.
A fiú közben, fekete szárnyakkal elindul felénk, arca eltorzul, talán a lány is látja, mert a Sikoly szerű maszk groteszk figuráját idézi a sápadt arc, mintha arcizmai éppen szétfolyni kívánkoznának. Szemei beljebb esnek a normális, élő, emberi arcénál, szája nagyobbra nyílik, az elviselési határokat erősen átlépve, a torz arcú forma hangja hangszórónyi erősséggel szólal meg a falakban és körülöttünk. Tudja a nevem, baszki.
-Constatnie, miért?
És a siratóasszonyok, lidércek, banyakarmok palatáblán kaparását idéző jajszavail bőgeti felénk magát.
-Kurvaéletbe, idéznem kell egy angyalt.
Nem, én ezzel nem fogok tudni elbánni. Hanem a nyúlketrecet úgy töröm fel, mintha erre képeztek volna és egy ficánkoló állatot szorítok magamhoz. Ösztönlény, megérzi, hogy baj van, mert simul ő is.
-Hátsó kijárat?


To: Bloom

_________________
"Ne higgyj az ördögben, ő hisz benned"
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Angels can cry

Lacey Harries Szomb. Jún. 29, 2024 8:18 pm
• doing good for good reasons •

CC & Lacey

Véres és kissé fura mosoly a megjegyzésem jutalma és a némileg hangosabb érdeklődésé, hogy végre választ kapok a kérdésre, mármint hogy az korábbi ordítozó megmarad-e. A srác jegesen higgadt és ez engem is átlök az ijedtség falán, vagyis most már nem rémült vagyok, inkább megkönnyebbült. Persze azzal is, hogy Rob "kiskedvenceit" vetetné velem sorba, igazolva, hogy egyéb sérültekre nem kell számítani.

- Hála a tulajnak, az élők beljebb voltak... - kapja a hiteles magyarázatot arra, miért vagyok ilyen magabiztos. - Rob mindig azt mondja, hogy inkább lopjanak el két csomag macskatápot, mint hogy egy kattant elemeljen egy szerencsétlen leguánt, vagy fél tucat egeret, aztán ha megunta őket, az utcán, vagy a szeméttelepen végezzék - én is jobban szerettem, ha nem kellett az üvegportál közelébe menni, így nem voltam annyira szem előtt. - A nyuszi volt a legnagyobb veszélyben, de rá meg vigyázott a puha praclik és hosszú fülek istene... És kijönni sem igazán tud, szegényke... Ha megtehetné, szerintem már régen meglépett volna... Nem hiszem, hogy ez túl nyugalmas hely egy ilyen kis ijedős jószágnak. De most ez a menő, a macskákat és a gőtéket csak akkor keresik, ha nagyon különlegesek... Azért gondoltam, hogy nem lesz ellenedre, mert láttam, amikor megbámultad - sajnálom szegény szőrmókot, mert a bámészkodók gyakran kopognak be neki az üvegen, de azért ha tehetem, ilyenkor szigorú pillantásokkal igyekszem elriasztani a nyúl-háborgatókat. Vele is így tettem volna, ha nem csak néz befelé.

És ha ez a visszautasítás nem lenne elég, hát jön a másik, mert már nyúl is az arcához a srác és törli még maszatosabbra a vérfoltot. - Csak karcolás! - mondja, én meg csak megadóan sóhajtok. Pasiból van ez is, hála az égnek. Valamiért mégis rossz érzés költözik belém, olyan, mint a csend vihar előtt. De itt nincs csend, mert hirtelen már a másikról beszél, a kintiről, aki talán pont olyan macho, mint a ő maga, és aki éppen talpra állni igyekszik.

- De - felelem röviden a kérdésre, amely azt firtatja, jönnek-e rendőrök, vagy mentők. - De szerintem ezzel nem vagyok egyedül... A biztonságiak már a Nemzeti Gárdát is riadóztathatták... Amekkorát az szólt... -emlékeztetem az üvegtörő eseményre odakint. - De szerintem neki is jobb lesz, ha megnézi valaki... Ő azért rosszabbul van, mint te... - állapítom meg a nyilvánvalót a tántorgást elnézve. És ha már kifelé bámulok, azt is látom, hogy valami árnyék telepszik meg először kint, aztán már kúszik is befelé, nekem meg az jut az eszembe, hogy "már csak ez hiányzott, tornádó New Yorkban!". Persze az sem mellékes, hogy ha odakint elszabadulnak az elemek, idebent meg az indulatok fognak. - Ha ez egy méretes vihar, akkor szerintem a nyuszkó lesz a legkisebb bajunk! Te hallottál szirénákat? Hozzuk be a srácot, amíg megjönnek a mentők, mert ha beindul a pánik, eltapossák szerencsétlent!


***
(C) Ross

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Thea D. Elliot and Cortez Constantine a Nap Hősének tart

Re: Angels can cry

Cortez Constantine Szomb. Jún. 29, 2024 5:55 pm
• doing bad for good reasons •
Angel's can cry




Robbanás. Fáradtan elhúzom a szám, beazonosíthatatlan reakció, de a mosolynak kevés köze van hozzá. Vállam felett hátrapillantok az angyalra, aki még emészti, hogy új lakhelye lesz a pokolban és egy halandó akar tárgyalást indítani a lelkéért. Bár azt mondják olyasmi az angyaloknak nincs, illetve annyira más, hogy nem kéne így hívni.
Az állatokat lesem, mint tökéletesen védtelen áldozatokat egy drámában, amihez kurvára nincs közük, nem tetszik a sok, szétszóródott üvegszilánk körülöttük. Szarházi, amilyen demens idióta, kényesen átsétálna rajtuk. Állatkórházban még nem voltam, nem is terveztem sűrűn látogatni.
-Rendben lesz, csak még fel kell fognia mi történt. Kapott gondolkodási időt. Biztos minden állat jól van? Leltár, vagy ilyesmi?
Tudja franc vágja-e fejből őket, gondolom az eladók nem nagyon ragaszkodhatnak… Látszólag a lány megúszta, első ránézésre sem látok rajta karcolást és a “robbanás” ellenére nyugodtan beszél.
Viszont odarohanok, ahol a nyulat láttam, éppen akkor mondja a ő is, amikor meglátom, hogy nincs baja, kissé gáz az a mély sóhajréteg, ami elhagyja a tüdőm. Néhány plusz évet kaptam még tüdőrák előtt, amikor normálisan tudok lélegezni, Thanos és az áldásos faszsága…
Ránézek a lányra.
-Megnyugtatni? Szerintem először söpörj össze, aztán nyugtasd, nehogy beleugorjon a törmelékekbe. Ja, ez?
Futólag belenyúlok egy üvegszilánk okozta sebbe, sejtettem, hogy az lehet arcomon a kevés látványosság, de akad rajta más heg, ami felkeltheti a lány figyelmét. Húzódik egy keresztül az orromon és szememen is, mintha valaki megpróbálta volna kivájni, de a szem nem adta meg magát.
-Csak karcolás.
Szarom le, tökéletesen, mert az, egy szilánk biztos korcsolya pályának használta, de azt hiszem nem állt bele, akkor érezném a csontomban.
Szívesen elővennék egy cigit, mert az én fejem bekötözéséhez az kéne, de elpillantok a fiú felé, aki megpróbál felállni. Sűrű, fekete energia kavarodik fel körülötte, a lány valószínűleg nem fogja látni, csak tömény, egyre növekvő, jeges, rossz előérzet szerű telepedhet torkára, szállhatja meg mellkasát, mintha lehűlhne a levegő, tompítaná a gondolatait.
-Nem, nincs jól, neki kell segítenem. Ugye nem hívtál rendőrséget, mentőket, vagy ilyesmi? El kell vinnem a fiút. Nem is fiú, soha nem volt az.
Éppen széttárja fekete, tollas szárnyait, elég szélesek, baljós, mélysötét árnyék telepedik az üzletre, sőt a bolt innenső oldalára. Fenébe…egy bukottal elbánni kurva nehéz, még ha fiatal, akkor is.
-Megtennéd?
Egy pillanatra rámeredek, lehet nem minden állatot fog tudni megmenteni.
-Hogy elbújtok a nyuszival?


To: Bloom

_________________
"Ne higgyj az ördögben, ő hisz benned"
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Angels can cry

Lacey Harries Szer. Jún. 26, 2024 10:08 pm
• doing good for good reasons •

CC & Lacey

A fülem még cseng, a tag, akit az előbb "repülni" láttam, épen bár kissé ziláltan tántorog be az üzletbe. Én a pultba kapaszkodva igyekszem erőt gyűjteni ahhoz, hogy felmérjem a károkat, de aztán rá kell jöjjek, hogy valami isteni csoda folytán kevesebb dolgom van, mint amennyinek először tűnt. A káosz java részét csak dobozok és csomagok teszik ki, és a felborult polcokat is fel tudom állítani üresen.

Az üveg portálnak annyi, de a szétszóródó szilánkok inkább csak az eledeles tasakokban és tápos zacskókban tettek nagyobb kárt és a felborult polcon is jobbára műanyag hordozók és játékok voltak. Rob szerencsére szerette rajta tartani a szemét a "védencein", ahogy ő hívta az állatkákat, így azok talán csak az ijedtséget szenvedték el, sérüléseket nem.

Nem úgy, mint a srác, aki korábban a nyuszit fixírozta. Akiről azt hittem, hogy...

Na, az már tényleg a múltté. Mert nagyon úgy néz ki, hogy nem az, akinek gondoltam. Először a korábbi ordítozó felé botorkál, aztán meg már lépked is át az üvegcserepeken felém és hiába az ő feje vérzik, az állatok miatt aggódik.

- Aha, szerencsére őket nem érte el a ... Robbanás, vagy mi... Majd összetakarítok... Az a srác odakint? Megúszta? - faggatom, a következő kérdés meg az lenne, hogy ő hogy van és hogy tudja-e, hogy vérzik a feje, amikor a betört kirakat felé pillant és már rohan is a romhalmaz felé, ami takarásból tényleg elég rémesnek látszik. Nyilván ő rossz szögben áll és nem látja, hogy a kis kedvencének nem esett baja, a kuckója eszerint bombabiztos. Akkor érem utol, amikor a kibukott káromkodás után megkerüli az egyik felborult állványt és meglátja a sértetlen nyuszkót.

- Nincs baja, de biztos jól esne neki, ha egy kicsit megnyugtatná valaki... Neked meg az, ha valaki ellátná a sebedet a fejeden... - most, hogy már nem fél üzletnyi távolságban áll tőlem, még rosszabbnak tűnik a vér a fején. Még szerencse, hogy a látványtól nem dobom el magam, mint a nővérem tenné. De mert eddig nem felelt az odakint heverővel kapcsolatban, hát rákérdezek megint, közben arra gondolok, hogy ő közelebb állt az egészhez, lehet, nem csak a feje, de a hallása is kárát látta a kinti meglepi következményeként. így kicsit hangosabban adom ki a javaslatot is a kérdés mellé.- Ha itt maradsz a nyúllal, bekötözlek... A srácnak kint kell segítség?


***
(C) Ross

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Thea D. Elliot and Cortez Constantine a Nap Hősének tart

Re: Angels can cry

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.