Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 15:01-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. 19 Szept. 2024 - 19:11

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. 18 Szept. 2024 - 22:29

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. 18 Szept. 2024 - 21:47

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. 18 Szept. 2024 - 21:18

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Don't threaten Me with a Go(o)d Time

Mani Mundilfarison Szomb. 29 Jún. 2024 - 15:32
• doing the best they can •





  • Péntek, 15. Május '26

  • 04:45 pm

  • Alkalom: The Pursuit of Månenspyd




Is it Magik time?
I think it’s Magik time!






Könnyedén leküzdhetném az akadályokat, csak átsuhanhatnék semmi perc alatt és már ott is lennék a másik földdarabon, ahová a kíváncsiságom visz. Kérdésére elmosolyodom, van ott valami különleges, hát persze, hogy nincs, csak ősi mesék lényekről, amivel nem akarnánk találkozni. Úgy hinnék kiveszett Midgardból a mágia, de aki nagyon keres, az most is találna valamit szerintem, még az ocsmányabb fajtákat is.
- Я геолог. (Geológus vagyok.) – adok egyszerű választ, hogy miért volna a számomra érdekes az a hely. Természetesen nem voltam az, más miatt érdekelt a hely, de ha elmondtam volna neki, hogy mit keresek nem hitt volna nekem, ezért maradt a kézzel fogható tudomány, ami mögé a midgardiak szívesen bújtak meg.
- Без проблем. Я тоже не местный. Я просто думал, что ты знаешь больше меня. (Nem probléma. Én sem vagyok idevalósi. Csak azt hittem, hogy jártasabb nálam.) – válaszolom. Na igen, most kellene előkapni valami geológus kütyüt, de nincs nálam semmi olyasmi. Nem is fogok előkaparászni semmit se a táskámból, térképet pedig annál inkább nem, hiába bűvölhetnék meg valamit, hogy legyen térkép.
- Спасибо, я обязательно спрошу у них. (Köszönöm, mindenképpen megkérdezem őket.) – a másik nyelvre pedig először szándékosan nem reagálok semmit sem. – Kétlem, hogy elfogadják a kártyás fizetést, nem hoztam magammal készpénzt. – persze lehetnek modernek, haladhatnak az őskorral, ahogy eddig is tették és megfeledkezhetnek az isteneikről, helyettük pedig hihetnek a technológia és internet istenében, de azon nem változtathatnának semmit sem, hogy a készpénzt jobban szeretik. Ha valamit birtokolhatnak, ha tapinthatnak, hogyha nem az elektronikus számlájuk nő, akkor jobban értékelik, jobban átérzik azt az érzést.
Kivételesen bóknak fogom fel, amikor megdicséri, hogy meglepően jól beszélem a nyelvet. Kitalálhatnék történeteket, hogy élnek itt rokonaim, de ettől a hazugságtól most mindkettőnket megkímélem.
- Mindenhonnan. Most épp Ausztráliából, azelőtt máshol éltem. De ha arra járna, látogasson el a Sydney-i Operaházhoz, a látvány magáért beszél, a Sidney-i kikötő hídról nézve szebb, hacsak nem zavarja a korlát. – ami az életét védi, na mindegy. Most nem azt mondom neki, hogy utazzon el az ausztrálokhoz és beszélgessen velük, mert hamar az agyára mennének.
- Manfred vagyok, de szólítson nyugodtan Maninak. Jól sejtem, hogy a helyiek valahol arra vannak? – fordulok az ellenkező irányba, ahol a múzeumnak is lennie kell, meg talán némi életnek, embernek, akiket kifaggathatnám, csak úgy kíváncsiságból. Kétlem, hogy felfigyeltek volna bármiféle furcsaságra, de talán, ki tudja. Sosem lehet tudni. Lehet kapok ott még némi ivóvizet is, mert sejtem, hogy ingyen nem volnának hajlandóak információt szolgáltatni nekem. De ha elvegyülök köztük és érdeklődöm, talán megesik rajtam a szívük. Ki tudja?




Spoiler:

_________________
You can run on for a long time
mm

Re: Don't threaten Me with a Go(o)d Time

Illyana Rasputin Pént. 7 Jún. 2024 - 18:04
• doing bad for good reasons •
Don't threaten Me with a Go(o)d Time
Sokáig el tudnék gyönyörködni az elém táruló látványban, melyet egy előző élet emlékei tesznek színesebbé. Ki tudja, hány tucat homokból épült várat és kastélyt emeltünk itt, melyek mindegyike saját történettel, hercegekkel és hercegnőkkel bírt; hogy hányszor horzsoltam le a bőrömet a környező sziklákon felkapaszkodva, míg Piotr örökké vigyázó tekintete kísért. Gyerekként egyenesen megállíthatatlannak éreztem magamat, nem létezett az magasság vagy mélység, ami visszatarthatott volna, pedig valójában a bátyám volt az, akinek a sérthetetlenségem köszönhettem. Csak egy pillanatra kellett szem elől tévesszen, hogy bekövetkezzen a baj. Mintha csak magamnak kerestem volna.
A szemem sarkából látom, ahogy a korábban elkerült turista felém indul. Csak gondolatban sóhajtok, miközben messzire száműzöm a múlt kísérteteit - mire az idegen odaér hozzám, az iménti nosztalgiának már nyoma sincs az arcomon. Milyen aljas bestia tud lenni a múlt, hogy még egy, az enyémhez hasonlóan romlott lélekre is ilyen éles árnyékot vet.
- Там есть что-нибудь особенное? (Van ott valami különleges?) - kérdezek vissza halvány érdeklődéssel. - Простите, но я тоже не знаком с этой местностью. (Sajnálom, de én sem vagyok ismerős a környéken.) - Nem is akkora hazugság ez: sosem jártam még a jelen partszakasznál távolabbi területeken, vagy ha mégis, nincsenek róla emlékeim. - Местные жители могут предоставить больше информации. (A helyiek bizonyára több információval tudnak szolgálni.) Pár dollárért valószínűleg el is fuvaroznák magát - teszem hozzá angolul. Mondhatnám, hogy próba gyanánt, de szinte biztos vagyok benne, hogy amerikai. Tudom, hogy láttam már valahol, viszont képtelen vagyok elhelyezni térben és időben, bárhogy kutatok is az emlékeim között. Ez felettébb nyugtalanító, hiszen nem sok jó emberrel találkoztam életem során az X-Meneket leszámítva.
- Meglepően jól beszéli a nyelvet. Honnan jött? - Ajkaimon barátságos mosollyal teszem fel a kérdést, ahogy a turisták között szokás, ha rátalálnak egymásra a sok odavalósi között. Xavier professzor a képessége segítségével tanította meg számomra a nyelvet, mikor az intézetbe kerültem, ezért az akcentusom egyáltalán nem árulja el, hogy idevalósi vagyok.
Lehet, hogy nekem is vetnem kéne egy pillantást arra a szigetre. Addig úgy sem nyugszom meg, amíg nem jövök rá, miben mesterkedik.
Mani & Illyana
right place, wrong time.


_________________
VILLAINAre you my hero or my villain

Mani Mundilfarison a Nap Hősének tart

Re: Don't threaten Me with a Go(o)d Time

Mani Mundilfarison Hétf. 3 Jún. 2024 - 17:13
• doing the best they can •





  • Péntek, 15. Május '26

  • 04:45 pm

  • Alkalom: The Pursuit of Månenspyd




Is it Magik time?
I think it’s Magik time!






Egyáltalán nem kellene, de határozottan meglep, ahogy a midgardi felbukkan a látóhatáromban. Nem számítottam rá. Persze, hogy nem számítottam itt emberekre, pedig kellett volna. Nem is értem, hogy hol itt a bökkenő, mondhatnánk, hogy emberlakta területen élünk.
De nem hagyom, hogy ez kizökkentsen, inkább kitalálok valamit, amivel még inkább beleillek az összképbe. Nem különbözőm tőle, én is csak ember vagyok, akárcsak ő. Ezt mantrázom magamnak, pedig nem hiszem el én se, hogy tényleg ezt kell tennem.
Gyorsan letudom a köztünk lévő távot, négy-öt-hat nagy lépés és ott termek mellette. Persze nem áll szándékomban teljesen orosznak kiadni magam, annyira nincs még meg az a tipikus orosz kinézetem, hogy elvegyülhessek közöttük teljesen. Ez is csak sztereotípia semmi más.
- Извините. Вы случайно не знаете, есть ли лодка до острова Ольхон? (- Bocsánat. Véletlenül nem tudod, hogy jár-e hajó az Olhon szigetre?) – kérdezem meg és közben arra is próbálok rájönni, hogy mitől olyan ismerős az ábrázata.
Természetesen elsőre nem tudom megmondani vagy egyszerűen nem akarom megmondani, hogy ezen az istenekhátamögöttihelyen kell találkoznunk nekünk is.
- Я бы хотел посетить этот остров. (- Szeretném megnézni a szigetet.) – teszem hozzá, hogy mire fel olyan sürgős nekem oda átjutni. Nem mintha nem kerülne egy-két gyors mozdulatba odaátsuhanni, de így, hogy itt van kénytelen vagyok egyszerű embernek tűnni.
Bár tudva, hogy mire képes és valószínűleg mások megsajnálása lehet az utolsó, ami az eszébe jut akkor, ha meglát… Nos, a reményeim el is illannak a békés átjutásról egyik területről a másikra. Kell egy b terv vagy inkább c, mert ez volt a b terv, hogy beszélek hozzá, mint valami jó turista, aki nem tudja eldönteni melyik világán van éppen most, ebben a pillanatban.




Spoiler:

_________________
You can run on for a long time
mm

Re: Don't threaten Me with a Go(o)d Time

Illyana Rasputin Csüt. 30 Május 2024 - 21:23
• doing bad for good reasons •
Don't threaten Me with a Go(o)d Time
Régen megtanultam már, hogy óvatosnak kell lennem, amikor kontinenseken átívelő teleportálásra készülök. A legékesebb példa erre, amikor Ororo huszas éveiben járó kairói nagymamájához juttattam el magamat és Danit, majd rögtön a következő úttal (ami előtt egynapos pihenőt kellett tartanunk) a harmincas csapattársainkhoz. Akkor voltunk tizenöt-tizenhat körül.
Akkoriban persze nem csak a nagyobb távolságok okoztak gondot, legtöbbször olyankor is lebeszéltek a képességem használatáról, amikor a város másik végébe akartunk eljutni. Mindig eltaláltam a megfelelő helyszínt, viszont akaratomon kívül az időben is ugrottam - jellemzően előre, egyenesen az ellenfeleink karjaiba, akik már felkészülten várták az érkezésünket. Ezeknek a béna próbálkozásoknak is megvolt a maga hasznuk, ha egyéb nem is, mint az elrettentésünk. Előre látni a legrosszabb eshetőséget elég motiváló tud lenni, hogy ne akarjuk elcseszni a dolgokat.
Nem is tudatosult bennem, mennyit fejlődtem az elmúlt évek során, amíg nem váltam újra a csapatunk tagjává. Ekkor fogalmazódott meg bennem az az ötlet is, hogy végre meglátogassam a szüleimet.
Talán már akkor is sejtettem, hogy végül sosem fogom átlépni a házuk küszöbét, másképp a bátyámat, Piotr-t is beavattam volna a terveimbe. Sokáig játszadoztam a gondolattal, a lehető legnagyobb távolságból szemlélve gyerekkorom színterét. Valahol arra vártam, hogy észrevesznek majd és kénytelen leszek egyszerűen sodródni az eseményekkel, anélkül, hogy túl sokat agyalnék valamilyen emészthető magyarázaton. Hogyan is állhatnék eléjük azzal a történettel, hogy a démon, aki egyszer már elragadott tőlük, most visszahozott engem az élők közé? Hiszen már elbúcsúztak tőlem, eltemettek és meggyászoltak, és még csak nem is éltek tévedésben: az az Illyana, aki a lányuk volt, régóta megszűnt létezni.
A ház mindvégig némán, mozdulatlanul állt, sápadt ablakai vádlón meredtek vissza rám. Nincs semmi, amivel meggyőzhetném őket - vagy magamat - a jó szándékomról. Bizonyos idő elteltével már túl szánalmasnak érzem a helyzetet ahhoz, hogy tovább maradjak. Jobb ötlet híján a szomszédságban fekvő Bajkál-tó felé indulok.
Tizenöt éve tettem meg utoljára ezt az utat, ehhez képest kevés változás ment végbe a környéken. Ugyan felhúztak néhány hétvégi házat, a táj jellege még mindig olyan benyomást kelt, mintha a Föld ezen részén lassabban mozogna az idő. Kevés turistával találkozom ebben a napszakaszban, de elég gyakoriak lehetnek, mert egyetlen idevalósi sem szentel nekem különösebb figyelmet. Még a parthoz érve is csupán egyetlen férfival kell osztoznom a látványon. Éppen elcsípem, amint körbepillant: vajon keres valakit, aki lefotózná őt, vagy csak a vizelési inger jött rá a víztükör láttán? Bárhogy is legyen, ügyelek rá, hogy megtartsam a tisztes távolságot kettőnk között.
Mani & Illyana
right place, wrong time.


_________________
VILLAINAre you my hero or my villain

Don't threaten Me with a Go(o)d Time

Mani Mundilfarison Hétf. 27 Május 2024 - 0:32
• doing the best they can •





  • Péntek, 15. Május '26

  • 04:45 pm

  • Alkalom: The Pursuit of Månenspyd




Is it Magik time?
I think it’s Magik time!






Otthon egyszerűen csak ráböktem a Földgömbre és ahol megállt az ujjam ott kezdtem el a keresést, vagy inkább ott folytattam. Egyedül jöttem. Csapatban túl nagy feltűnést keltenénk és amúgy sem volt nagy kedvem magyarázkodni, nem mintha másnap nem máshol lennék, de amíg időt szántam a hely felderítésére olyan érzésem támadt, mintha tűt keresnék a szénakazalban vagy az én esetemben valami mágikust a kimondhatatlan mélységű Bajkál-tóban. Először abban reménykedtem, hogy nem kell majd Aegirrel egyezkednem engedjen le a birodalmába, mert a ruszalkákkal (szláv sellőszerű lények) nem volt sem kedvem, sem időm egyezkedni, pláne, ha még itt élnek a közelben és úgy tesznek, mintha csak ártalmatlan szellemek volnának. Ki nem állhatom a vízi szipolyozó teremtményeket, bár a Szippancsok (The Snorks) kedves rajzfilm, nem hiszem, hogy hasonlókkal találkoznék odalent. Ki tudja, hogy reagál a tó, ha megérintem a vízisten engedélye nélkül? A dolgaimmal pedig nem akartam zavarni őt, mert semmit sem tudtam volna felajánlani neki cserébe, most nem. Nem ajándékkal jöttem és kétlem, hogy egy holddarabra volna szüksége, pont neki, amikor a víz alatt több kincset találni. Nem mintha ellenséges volna, de nem állt szándékomban a kelleténél több személyt belevonni a dologba, mint amennyi szükséges volt. Bár sejtem, hogy csak egy bot lesz egy halálraítéltnek a végén a holdlándzsám, de muszáj megpróbálnom. A tó nyugati partszakaszának egyik meredek részéről próbáltam meg leereszkedni, mint valami bátor kalandor, aki éppen a túrája negyedénél, ha tarthat.
Először úgy döntöttem, hogy igazi hegyjáró-turistát játszom. A hirtelen megragadott fabotból manifesztáltam egy túrabotot, semmi szükségem nem volt rá, de a látszat nagyon fontos volt. Pláne akkor, ha pár midgardi tényleg erre téved és elkezd köszöngetni meg jó utat kívánni nekem, én pedig hasonlókat nem kívánok nekik.
Szennyezett volt itt a víz, egy kicsit a levegő is, látszott, hogy a midgardiak elkezdték felélni a táj adta lehetőségeiket, a fakitermelés nyoma rajta volt ezen a tájon. Persze szép volt, még ahhoz képest is, hogy nem vigyáztak a környezetükre. Volt pár nemzeti park a térképek szerint és egy-egy aktivista igyekezett rávilágítani arra, hogy milyen fontos az édesvíz tisztántartása, védjük meg a környezetünket, de mint általában, itt sem működött jól a rendszer. A nagyok mindig találtak kiskaput és a kicsiknek is meg kellett élniük valamiből.
Az egyik hőforrás mellett voltam a partmentén, néha elpillantottam a messzeségbe, az Olhon szigetet keresve, de az én szemem nem volt Heimdallé, hogy a mostani alakomban tovább lássak a látóhatáromnál. Ha nem a vízben, akkor talán nem árt, ha ott is körbe nézek. Körbe pillantok gyorsan, vajon el tudom-e úgy hagyni ezt a partszakaszt, hogy senki se lásson belőlem semmit? Ez egy kitűnő kérdés.




_________________
You can run on for a long time
mm

Re: Don't threaten Me with a Go(o)d Time

Ajánlott tartalom
- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.