Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. Szept. 18, 2024 9:18 pm

» two disasters
by Volstagg Szer. Szept. 18, 2024 8:35 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Decay Time

Lucas Bishop Szer. Júl. 17, 2024 10:46 pm
• doing bad for good reasons •
Freya & Bishop
   
Nem tudom, hogy a rendőrnő hisz-e nekem. Ha én hallanék ilyen dumát egy fegyvereket viselő fickótól, nem venném be. De ez nem az a világ, ahol én hasonló alakokat hallgattam ki és nem is abban a pozícióban vagyok. Most a hóhért akasztják. Bishop őrnagy itt tanú, nem hatósági személy.
- Értem...
Felhúzom a szemöldököm arra, amit a hadnagy mond. Ezek szerint ismeri a környéket. A hullákat vagy megtalálja a hatóság előbb-utóbb, járőrözés közben vagy a lakosok tüntetik el őket. Kemény.
- Durva. Nem fogok sokat kószálni erre - játszom azt a figurát, aki most ébredt rá, hogy hova tévedt.
Tényleg örülök nekik amúgy. Kedvelem az egyenruhásokat és szeretek velük együttműködni. Kivéve mikor olyasmiben sántikálok, ami nem tetszene nekik.
Annyi minden történik egyszerre, hogy hirtelen nem is tudom, kit marasztal a hadnagy. Az asszonyság bólint arra, hogy nem kéne még távoznia. Én sem terveztem.
Mögöttünk is mozgolódni kezdenek páran. Talán előjön néhány kíváncsibb lakos. Most nincs időm hátranézni, mert egy drogos közeledik felénk és nem tudjuk, mit várhatunk tőle.
Ez nem az a szitu, amikor megengedik, hogy beálljak az emberek elé. A hadnagy végzi a feladatát. Türelmesen és bátran. Ez tetszik.
- Halott fiúk - ismétli meg a srác a mondatát, de mintha álmában beszélne.
Nem fogok beleokoskodni. Inkább ugrásra készen állok. A bejelentő közben elbújik a sarok mögé. Láthatóan fél a sráctól.
Ekkor a felfelé kapálózás helyett mintha egy pillanatra kitisztulna az elméje. Meglátja a közeledő rendőrnőt, mögötte a halott barátait. Aztán engem. Nem tudom, mi zajlik a fejében, de rám mutat.
- Nem ismerlek! - szól még mindig színtelen hangon.
Vörösen izzó energia áramlik ki a testéből. Engem telibe talál, hátradob az aszfaltra a hullák mellé. Hanyatt esek, de arrébb hengeredek, távolabb a testektől és amilyen gyorsan lehet, felpattanok. Érzem, hogy feltöltött a kilövellés. Tiszta energia volt és már nagyobb sebességgel tudok mozogni, mint egy átlag ember. A szemeim ugyanabban a vörös színben világítanak, amilyenben a srác ujja izzik.
- Ezek mutánsok! Vagy űrlények! - kiabál az asszony és még néhányan vele.
Most látom, hogy néhányan tényleg lejöttek a házakból bámészkodni. Nem nézek oda. Őket a zsaruk is le tudják nyugtatni. Különben is fenyegetésnek vennék, ha a világító szememmel bámulnék rájuk. Feltartom inkább a kezem és a fiúhoz szólnék, de eddigre már térdre esett és fejét a tenyereibe temetve zokog. Labilis.
- Kérem, ne vigyen be! Én csak... Nem akartam... Nem tudtam, hogy akik... Barry. Alfredo. - beszél fátyolos hangon.
Szuper, a hadnagy megkapja a válaszait. Zavarosak, de a vádlott legalább beszél. Még mindig remeg a sírástól.
- Kígyópor. Új cucc.
Közelítek és megpróbálok Davis mellé állni, hogy ha a fiúnak megint zavart pillanata támadna, ne tudjon ártani neki.


   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Re: Decay Time

Freya Davis Szomb. Júl. 13, 2024 9:23 pm
• doing the best they can •
to Bishop

Figyelmesen hallgatom végig a fickó válaszát, majd bólintok egyet. Szóval véletlenül került ide. Mondjuk ez elég meglepő. Nem igazán szokott az ember véletlenül erre tévedni, vagy ha mégis már az első sarkon rájön, hogy rossz helyen van.
-Nem maradtak volna így.-Reagálom röviden. Azok, akik leadták nekik a drogot biztosan eltűntették volna a hullákat, hisz bizonyítékként szolgálhatnak ellenük. Lehet, hogy a hőbörgők között ott is volt a terjesztő… Egyre több a hasonló eset. Most már kezd nagyon is eldurvulni. Csak reménykedhetek abban, hogy nem ugyanazt a drogot találják majd a két halott vérében.
-Sajnos igen és egyre rosszabb. Próbáltunk már kamerákat is kihelyezni… Egy óra alatt lelopták őket…-A rendőrök sem szívesen jönnek erre a környékre. Itt nem igen tisztelnek minket. Egyik társunk is egyszer erre tévedt aztán a kórházban kötött ki. De ezt nem kötöm az orrára, így is többet mondtam a kelleténél.
-Kérem még ne menjen el!-Éppen elindulnék a társam felé, mikor előbotorkál egy fiatal srác. Látható rajta, hogy nagyon nincs a helyzet magaslatán. Nagy eséllyel az ő ereiben is az a szer van, mint a társaiéban. Az egyik kezemet a fegyverem fölé emelem, míg a másikat magam előtt tartom és úgy indulok meg felé.
-Hé szia! Kérlek állj meg és emeld fel a kezeidet. Csak a halott fiúk miatt jöttünk. Esetleg ismered őket? Milyen szert vettetek be?-Na jó ez lehet egyszerre túl sok lesz neki. Addig közeledek felé míg úgy érzem, hogy nem akar elfutni, vagy esetleg támadni. Nem tudom mire képes az a drog, mit hoz ki az emberekből, így jobb óvatosnak lenni.


Re: Decay Time

Lucas Bishop Szomb. Jún. 29, 2024 10:13 am
• doing bad for good reasons •
Freya & Bishop
   
A sejtésem beigazolódott. Egyik pasas sem élte túl, ezt kihallom a mentősök intézkedéséből. Engem nem kérdeznek, inkább az asszonnyal beszélnek. Ő a bejelentő. A közben kiérkező zsarucsapat már otthonosan mozog itt. Gondolom, régóta dolgoznak errefelé és általában ők jönnek ki. Az engem megközelítő rendőrnő egyenruháján igyekszem meglátni a rendfokozatot. A seregben belénk verték, hogy ezt villámgyorsan meg kell látni és aszerint kell tisztelegni vagy megszólítani a kollégát. Itt nincs ilyen kötelességem, de ha normális megszólítást kap, az enyhíthet egy kicsit ezen a nyomott hangulaton. Fontosnak tartom az ilyesmit, bár nem mindig megy jól.
- Üdvözlöm, hadnagy! Lucas Bishop vagyok - fogadom el a kezét és finoman, de határozottan megszorítom.
Sportos, ez látszik is rajta és a keze sem gyenge.
- Át akartam haladni az utcán, de erre jöttem, mert páran kiabáltak itt a hölggyel. Aztán megláttam ezeket a szerencsétleneket.
Rendőrökkel a helyszínen kevés esély van arra, hogy valaki támadással próbálkozik, de azért körülnézek még egyszer.
- A hőbörgőknek az volt a bajuk, hogy szerintük nem kellett volna kihívni az egyenruhásokat, mert csak bajt hoznak. Pedig akkor ők így maradtak volna - mutatok a tetemekre és nagyot sóhajtok.
Sok hullát láttam már életemben, de attól még meg tud érinteni egy-egy ilyen eset. Főleg ha droggal félrevezetett fiatalok halnak bele a rájuk kényszerített életformába. Fejemet rázva nézem őket.
- Hadnagy, ez tényleg ilyen durva környék? - teszem fel a kérdést a hadnagynak.
Az egyik épület kapualjából közben kitántorog egy fiatal srác, rendezetlen hajjal, kiakadt szemekkel. Nem a lába elé néz, hanem felfelé és mintha fel akarna kapaszkodni valahova. Közben idétlenül vihog.
- Őt ismerem. Az elhunytak a barátai voltak. Sokszor láttam őket együtt inni... Vagy be voltak lőve - mutogat az asszonyság a csávóra.
A srác felénk jön, ezért úgy állok, hogy ha eszébe jutna valami hülyeség, ne érje el se a helyi nőt, se Davis hadnagyot.


   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Re: Decay Time

Freya Davis Vas. Jún. 23, 2024 9:07 pm
• doing the best they can •
to Bishop

Egy nagy adag kávéval és a kedvenc csokis fánkommal ülök le a helyemre, hogy végre pár percre kikapcsoljak, de amint beleharapnék a fánkba már meg is csörren a telefonom. Egy fintor kúszik az arcomra, majd pár csörgés után végül felveszem azt.
-Értem. Rendben… Megyünk!-Egy fáradt sóhajtás kíséretben teszem le a kagylót. Azt hittem lassan már véget ér a nap, de erre persze, hogy beüt még egy haláleset. A helyszínt nagyon is jól ismerem. Elég sűrűn hívnak ki minket oda. Sejtem is, hogy milyen látvány fog fogadni minket.
Társammal be is ülünk az autóba, majd egy kis hangzavart okozva az utcákban már száguldozunk is a kijelölt helyre. A mentősök előbb érnek oda hozzánk, de azon kívül, hogy hivatalosan is bejelentik a földön fekvők halálát nem nyúlnak máshoz. Tudják nagyon jól a szabályokat. Így, amint társam leparkol már ki is szállok a kocsiból és a mentősök felé sétálok. Ismerős arcok, akiket félig örömmel, félig keserűen köszöntök. Jó lenne már valami kellemesebb esemény miatt összefutni velük.
Meghallgatom az észrevételeiket, majd én is szemügyre veszem a földön heverő testeket. Elég egyértelműek a jelek, amin cseppet sem lepődőm meg. Nem ez az első eset, amit látok. Amíg a kolléga az asszonyt kezdi el kikérdezni én meg kiszúrok egy idegen fazont, aki nem éppen helyinek tűnik az öltözéke alapján.
-Jó napot! Davis rendőr hadnagy!-Nyújtom felé a kezem illedelmesen, majd ha elfogadja, ha nem folytatom a mondandómat.
-Azt már tudom, hogy a hölgy hívta ki a mentőket, de Ön miért van itt? Esetleg látott valamit?-Nem gyanusítom őt semmivel, csak a jelenlétét furcsállom. Mindenki más az ablakból nézelődik, mintha csak egy kicseszett színházban lennének, vagy egy mozit néznének. Mondjuk gondolom a holttest látványa nekik már nem újdonság. Ha kapnék elég embert és tőkét már rég kipucoltam volna ezt a helyet. Leginkább a gyerekeket sajnálom, akik nem kapnak esélyt arra, hogy kitörhessenek innen… És persze ilyenkor azok a fránya szuperhősök nincsenek sehol… Ez már túl piszkos munka nekik.


Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Decay Time

Lucas Bishop Szomb. Jún. 08, 2024 6:43 pm
• doing bad for good reasons •
Freya & Bishop
   
Alsó-Manhattan kettőssége. Csak három utcát jöttem arrébb és óriási a szakadék. Az irodaépületek és bankok után itt a tömény csóróság. Szeméthalmok, bedeszkázott ablakok, feltört raktárak. Emberek rongyokba öltözve, punkok bőrcuccban, piás üvegekkel, a romos utcákon rohangáló gyerekek, akik egymást lökdösik vagy égetik a szemetet. Ha valaki el akar tűnni, ez egész jó hely feltéve, hogy tud magára vigyázni. Ahogy például egy mutáns, akinek előjött az ereje és menekülnie kellett. A Professzor érzékelte a Cerebro-val, hogy él itt néhány fajtársunk és elküldött, hogy találjam meg őket, mert segítségre lehet szükségük. Megkérdeztem pár arcot az X-ek közül, akik a várost úgy ismerik, mint a tenyerüket. Ez az a fajta szegény zóna, ami gyakorlatilag drogtanya. Készítők talán nem székelnek itt (bár az sem kizárt), de a dílerek azt terjesztenek, amit akarnak. Időnként van razzia, el is visznek pár kisebb halat, de jönnek helyettük újabbak.
Szoktam menni mutánsmentésekre, de egyéb feladataim miatt már csak ritkán. Ezt a környéket viszont bevállaltam. Nem szívesen küldenék ide kevésbé tapasztaltakat és ez az én terepem. Olyan, mint a világ, amiből érkeztem. Szinte nosztalgia volna, ha hiányozna a nyomor. Nem hiányzik, inkább ki akarom rántani innen azokat, akik nyakig ülnek benne.
A kocsit nem itt tettem le, hanem még a villogósabb negyed szélén. Laza cuccban jövök, bő gatyában, egyszerű hosszú ujjú pólóban, amire két oldalt pisztolytáskákat helyeztem. Az egyikben az energiafegyver, a másikban egy mostani, katonai minőségű pisztoly. Nem hoztam a sporttáskát egyéb felszereléssel. A lehető legkevesebb holmival akartam jönni, nem kockáztatva, hogy bármit lenyúljanak, vagy hogy amiatt tör ki a balhé, hogy megállítok pár tolvajt.
Járókelőt játszok, akinek épp erre vezet az útja. Aki van annyira hülye (vagy bátor), hogy keresztüljöjjön ezeken az utcákon. Mások is vannak, autók is járnak, nem néptelen ez a környék. Hosszú időt viszont csak az itt lakók töltenek itt. Szemlélődöm, alaposan megnézem a házakat. Olyan szemmel vizsgálom őket, hogy ha el akarnék rejtőzni (ahogy régen, mikor a húgommal menekültünk), melyiket választanám. Van néhány tippem, de meg fogok kérdezni helyieket is. Óvatosan, hogy ne zsarunak nézzenek. Különben lelépnek és semmit nem tudok meg.
Az egyik saroknál kisebb tömeget látok. Egy nővel veszekednek. Ordibálnak vele, hogy miért kellett mentőt hívni, abból mindig csak a baj van. Nem bántják, lassan el is oldalognak és csak a gyenge minőségű, de tisztának látszó ruhákat viselő asszony marad ott. Mikor látja, hogy közeledek, ijedten néz. Magam elé emelem a tenyeremet és félmosolyt engedek ki az arcomra. Tőlem nem kell félnie. Közelebb érve meglátom azt, amit eddig egy ronccsá vert autó eltakart. Eltorzult arcú, sápadt emberek az aszfalton. Valószínűleg halottak. Á, ehhez fognak kelleni a mentők, de a szituáció és a hely miatt velük rendőrök is jönni fognak. Nem lesz egyszerű, de pont ezért érdemes maradnom. Lehet, hogy megtudok valamit. A testeket bámulom. Nem ismerem az életüket, sem a tetteiket, de sajnálatot érzek. Megölte őket a szegénység és azok, akik ezt kihasználják. Ha jól hallom, az autók most fordulnak be az utcába és a házak ablakaiból óvatos tekintetek fogadják őket, mielőtt mindenki behúzza a fejét, nehogy megszólítsák.


   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Re: Decay Time

Ajánlott tartalom
- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.