Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» But who's gonna give you your goodnight kiss
by Niel Topsfield Ma 11:40 am-kor

» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Hurts Like Hell

Scarlett Bishop Vas. Szept. 15, 2024 1:07 am
• doing bad for good reasons •
 Katonadolog  
2025. december Betegszoba


Éreztem, hogy nem fog tágítani. Miért is tágított volna? A makacsság minden bizonnyal családi vonás volt, akárhol is voltunk. Mély levegőt kellett vennem és ujjaimmal az orrnyergemre csippenteni, hogy ott masszírozzak el egy kezdődő fejfájást. Ezen Bitbug nem segített.
- Jujka, nem hangzik egészségesen. Ilyen kiégések után inkább a rosszabb verzióval kéne számolnod, Nagyfőnök. De értitek, kiégés - szerintem jobb lett volna ezt a szóviccet nem észrevenni.
- A problémám ezek után még mindig az, hogy tudod, min mentél keresztül, és ébredés után azonnal ugrálnál. Az egy dolog, hogy én nem bízom a hivatalos intézményrendszerben, de mindeddig azt hittem, te legalább bízol bennük annyira, hogy ellátják a kölyköket - erőltetett volt a nyugalom, amivel magyaráztam. A végére sikerült elemelnem a kezem az arcomtól. Abba nem mentem bele, minek vitt annak idején kórházba, ha ennyire leértékelte a munkáját az itteni dokiknak. ... Jó, az elvérzésnél jobb opció volt.
Azért jó volt látni, ahogy elmosolyodott. Akkor a nehezén már túl kellett lennie. Az én szám is rándult volna, de egyelőre még nem akartam, hogy túlzottan elbízza magát. Még nem akartam azért teljes felmentést adni neki.
A válaszát hallva viszont elmosolyodtam és bólintottam. Ennyi elég volt válasznak, nem igaz? Nem feltételeztem indokolatlan udvariaskodást. Az számomra is nehézséget okozott. De jó volt tudni, hogy a saját jogomon élveztem a bizalmát. Nekem ennél többre nem volt szükségem. Jobb volt mindez úgy, hogy én gondoltam túl a helyzetet. Talán indokolatlanul féltem attól, hogy valaki mást lát bennem, mint aki vagyok.
Lucas mosolyát látva szinte érezni véltem Bitbug elégedettségét. Eléggé ismertem ahhoz, hogy tudjam az apró reakcióit. A csuklómon érzett bizsergés pedig határozottan büszkeség volt.
- Nem sokat láttam még belőlük. A korábbi mentőakciójuk alapján a sima csapatmunkán is van még mit csiszolniuk, de sokat segítene, ha kiemelkedne közülük egy vezető jellem - széttártam volna a karjaim a megjegyzéshez, de tekintve, hogy fogtam a bátyám kezét, a mutatvány félkezesre sikerült. Ennyi baj legyen. Talán a helyzetre tekintettel egy kicsit finomíthattam volna a véleményemen, de nem tudtam elrejteni a meglátásaimat. Lucas elől nem. Már ő is kiismert annyira, hogy lássa rajtam, ha valamit el akartam hallgatni. És nem akartam a jelenlegi kapcsolatunkat ebbe az irányba vinni. Arról nem is beszélve, hogy mint nemrég megjegyezte, ő sem pártolta a felesleges udvariaskodást.
Ahogy Lucast hallgattam, kénytelen voltam egy sóhajjal elereszteni a feszültséget, amit magamban éreztem. Akármennyire szerettem volna, hogy ebben a helyzetben ne neki legyen igaza, a vereséget be kellett ismerni.
- Igazad van. Azt tetted, amit a helyzet megkövetelt. Jobban örültem volna, ha nem egyedül vágsz neki ennek, de majd legközelebb okosabban csináljuk. Cserébe én sem állok neki többet magánakciózni, ha nem muszáj. Megegyeztünk? - szerintem fair ajánlat volt. Ennél többet nem tudtam ígérni. Ha véletlen keveredek egy szituációba, vagy más kérésére indulok neki egyedül, azzal nem tudtam mit kezdeni. De ami felett volt kontrollom, abban engedhettem én is. És reményeim szerint ez neki pont akkora megnyugvást jelentett volna, mint nekem.
Ettől még egy kicsit eljátszottam a gondolattal, hogy büntessem a meggondolatlanságaiért. Valahogy mégsem tűnt fair játéknak. Amúgy is csak szóban akartam visszaütni egy kicsit. Sosem utasítottam vissza a segítséget, amikor rászorult. Most sem tettem. És kifejezetten jól esett.
- Okézsoké. Elég kőkorszaki módon csepeg, szerintem nem lesz vész. Max a tűt tudnám beléd sütni, de mindig jobban nyelted az energiát ennél. Szólj ha mehet a menet - hallhattuk aztán Bitbugot is. A magam részéről inkább úgy fordítottam a karom, hogy Bitbug szerkezete közvetlenül érintkezzen Lucas-szal. Így közvetlenül kaphatta az áramütést. Én csak egy kis bizsergést éreztem, de a bátyámnak láthatóan jót tett.
- Pedig Bitbug jól vezet - válaszoltam a bátyámnak. Ha maradni akart, nem bántam. Jót tett neki. Vártam egy kicsit mielőtt félmosolyra húztam a szám. Mintha csak azzal piszkálnám, hogy nem mer beülni az AI mögé a prof Teslájába. Bitbug viszont nem vette sértésnek a dolgot.
- Helyes, most még pihenj csak. Később is hazaviszlek, a sofőrszolgálat egy lécciért cserébe áll rendelkezésre.
A következő kérdésre megráztam a fejem. A nevek egy része vagy nem mondott semmit, vagy a saját történelmem egy figurájára tudtam asszociálni. Üres képek, személyes tartalom nélkül.
- Kórházban csak ketten vannak, Topsfield és Freddy. Az ő állapotuk súlyos, de már túlvannak a közvetlen életveszélyen. A többiek sérülései könnyebbek voltak és azt sem tartották benn, aki ellátásra szorult. Már ha jól sikerült kivennem Romy mondandójából. Én csak vele és Alvers-szel találkoztam - válaszoltam őszintén. Megpróbáltam felidézni a beszélgetést. Vagy elhadart monológot. Értelmezés kérdése. - Leginkább Romy beszélt. Alvers-szel csak az automatás kávé minőségét tárgyaltuk meg - ilyen förtelmet is ritkán ittam. Szerintem leginkább cukor volt, minimális aromával. De nem terveztem a bátyámat magára hagyni a kórházban, szóval kénytelen voltam megbarátkozni annak a kávénak csúfolt valaminek a gondolatával.
- Majd szólok Romy-nak, hogy hozzád is benézhet. Ő biztosan többet tudna elmondani a Bayville-iek állapotáról. Egyelőre nagyon rá van fókuszálva a két benn fekvőre. Talán neki is jót tenne egy látogatás nálad - ajánlottam fel azért, ha már információval nem tudtam szolgálni. Abban nem voltam biztos, hogy Romy-t képes lettem volna berángatni, amikor ennyire hiperaktív volt, de azért egy próbát megért. És talán Lucas-t is megnyugtatta volna, ha valaki tényleg el tudja neki mondani, hogy vannak a többiek.

bettyleg


_________________

a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
We'll start the crossing with the simple lines,
Wake up on the other side of sane
...

Re: Hurts Like Hell

Lucas Bishop Pént. Aug. 09, 2024 10:10 pm
• doing bad for good reasons •
Sibling DayI know I’m messing up your mind
Eljutottunk arra szintre, hogy bármit mondok, van rá egy riposztja. Nem baj, ki fogom hozni ebből a búsulásból. Én tudom, hogy jól vagyok, jól leszek. Meggyőzöm. Még az ilyen hülye viccekkel is, hogy megnézném, hogyan rángat a fülemnél fogva. El tudom képzelni, hogy megpróbálná. Közelharcot még nem is gyakoroltunk együtt, csak a többieknek oktatjuk a suliban. Meg én még Romy-nak és Topsfieldnek. A bayville-iek... Alig várom, hogy ránézhessek a többi sérültre.
- Mikor egy démoni árnyalak belédbújik és onnan éget, tűz nélkül, azt nem könnyű pontosan diagnosztizálni - szögezem le komolyan.
Szarul voltam, de most már sokkal jobb. BitBug elemzésének tudok hinni. A szívem nagy csapást kapott és pihennem kell. Valamennyit. De mindig úgy gyógyultam fel, hogy szép lassan elkezdtem újra terhelni, ami megsérült. A hackelős viccére elmosolyodom. Ez tetszett. Elfordítom a fejemet, megnézem inkább a szoba másik felé. Unom ezt a sok kioktatást. Innentől már nem fogok válaszolni ezekre.
- Nem szoktam udvariasabbat mondani, mint amit gondolok. Pontosan tudom, hogy másik világból jöttél, mégis saját jogon szeretlek a húgomként.
Ritka pillanat, hogy ilyet mondok valakinek.
- Az a Shard, aki mellettem nőtt fel, a jövőben van. Ez a legvalószínűbb. De ha ő is itt lenne és választanom kellene köztetek, nem tudnék.
Pont annyira paradox, mint az egész történetem, mióta itt vagyok. És ami még előttem áll. Mikor belebonyolódok ezeknek a végiggondolásába, akkor valami nagyon egyszerűre és hatásosra van szükségem. Mint ez a kéz a kézben szituáció. Ahogy csak testvérek tudnak bánni egymással. Többet mond ez minden szónál.
Amikor arról van szó, hogy mit tanultam a mai esetből, BitBug válasza pontosan az, amit vártam. Megmondtam előre. Kap egy mosolyt. Kivételesen nem bosszant, mert most nem úgy mondta.
- Ma a bayville-iek mellett küzdöttem. Nem vagyok a vezetőjük. Ha rájuk parancsolok, egyik-másik megijed és ez egy éles helyzetben nagyon nem jó, de akár hosszabb távú kárt is okozhat.
Elmélázó fejjel Romy-ra gondolok, akit az őrületbe kergettem azzal, hogy megosztottam vele sok mindent a jövőmről. Azóta már sokkal jobban van, de ezt akkor se felejtem el. Ártottam neki, pedig védeni akartam.
- Mikor nem vehetem biztosra, hogy más szembe tud szállni az ellenséggel, akkor hívhatok erősítést, adhatok utasításokat, kérhetek is - itt a BitBugot rejtő kütyüre nézek egy félmosollyal.
- Csak ha épp nem tudok beszélni, mert minden erőmet felemészti a belső küzdelem egy igazi gonosz szellemmel, akkor marad a cselekvés. Lehet, hogy ha nem ugrok a harcba minden erőmmel, akkor valamelyik barátom már nem élne. De így is levontam a tanulságot. Nem vagyok egyedül és nem csak magamnak tartozom elszámolással.
Azt viszont most nem hozom elő, hogy én nem fogok meghalni. Láttam az életem végét és az nem halál. Megszűnés, de már ebben sem vagyok biztos. Lehet, hogy még Apokalipszis világából is átkerülök máshova és vég nélkül világokat mentek meg. Most kell egy újabb érintés, mert ez már nagyon bonyolult. Meg energia is kell. Pofátlan kérés. Látom is Shard arcán.
- Azokat viselem így is, úgy is.
Amit átéltem, az velem lesz. Hálás szemekkel nézek Shardra, ahogy ad nekem az energiájából. Felvillan a szemem, ahogy a napfény szokott megcsillanni valamin. Aztán hamar visszavált normál színűre és már sokkal, de sokkal erősebbnek érzem magam.
- Köszönöm! BitBug, ha ezzel nem sütjük ki az infúziót vagy bármi mást itt, akkor jöhet a felvillanyozás.
Elfogadom tőle szívesen, ha a vicc nem vicc. Ő még a komolyat is viccesen mondja és el kell ismernem, jó a humora. Nem fogom neki elárulni, mert vérszemet kap.
- Maradok még egy darabig - szólok lemondóan. - A többiekről viszont még nem mondtál semmit. Hogy van Lacey? És Laserian, Kaine, Gwen? Crystal nem sérült meg, azt hiszem. Se a kutyája. Őt láttad már?
Ultron világában egyáltalán élhettek még kutyák, vagy bármilyen háziállat? Erről egyszer beszélnünk kell, de a kérdésnek nem itt van a helye.

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Re: Hurts Like Hell

Scarlett Bishop Szomb. Aug. 03, 2024 8:45 pm
• doing bad for good reasons •
 Katonadolog  
2025. december Betegszoba


- Sokra megyek vele, ha egyik füleden be, a másikon ki - sóhajtottam a válaszát hallva. A megbecsülést felszögelhettem a falra céltáblának. Ettől függetlenül legalább azt tudtam, hogy valamennyire oda is figyelt arra, amit mondtam.
- Szerintem nem akarod megnézni - figyelmeztettem sötéten. Legyen neki elég az ultimátum. Jobban örültem volna, ha nem kell beváltanom. De már a válasza alapján kezdtem gyanítani, hogy sort kerítünk majd mi még arra a kényszerű orvoshoz ráncigálásra. Komolyan... Annyira nem volt kedvem hozzá. Csak egy kicsit kellett volna vigyáznia magára. Vagy gondolkodnia sérülten.
- A kicsit megégett belülről szerinted nem sérülés?! - ha lett volna a kezem ügyében valami puha, ami nem a takarója, én esküszöm a képébe vágtam volna. Morrantam egyet erre a válaszra. Lehet, hogy az ő értékei rendben voltak, de az én vérnyomásom biztosan kilőtte a Holdra.
- Számból vetted ki a szót. Az értékeid tényleg pöpecek, Lucas, de azért ezt ne vedd ennyire félvállról. Sokkal-sokkal csúnyább lenne a szitu, ha csak egy icipicit figyelsz kevésbé. Valami nem egészen okézsoké odabenn. Neked most amúgy pihi lenne a neved - őszintén hálás voltam azért, hogy Bitbug elővette az anyáskodó oldalát és ennyire kedvesen közbekotyogott. Én még vacilláltam, hogy aggódjak a helyi bátyámért, vagy inkább megfojtsam az infúzió madzagjával. - És ha nem tartod be az orvosi előírásokat, könnyedén meghackelhetem az értékeidet, hogy az ágyhoz kötözzenek. De hadd ne kelljen eljátszanom a rossz zsarut a szituban, jó? És most már igazán meg kéne tanulnotok jobban vigyázni a kasznitokra. A ti hadveretek nehezebben pótolható - éreztem, hogy ez nekem is szólt, de most nem terveztem ezt jobban lereagálni. Egy “jó-jó”-nál amúgy sem tudtam volna többet hozzátenni.
Végül az aggodalom és megkönnyebbülés győzött nálam is, úgyhogy közelebb ültem, a kezével az enyémben. Apró szorítások, a biztosíték, hogy nincs egyedül. Ennyit tudtam nyújtani jelenleg.
- Saját jogon, vagy félig összemosva az igazival? - mosollyal válaszoltam, de keserédes volt. - Az én fejemben néha elmosódnak a határok, hiába gondolok rád a testvéremként saját jogon - tettem hozzá őszintén. Ennyivel tartoztam neki a megjegyzésért. Főleg, ha már ennyire határozottan kijelentette, hogy tényleg a húgának tart. Talán csak én gondoltam túl az egészet. Talán ez a megszokott szerepkörömmel járt. Mégis jól esett a szorítás a kezemen. Engem is megnyugtatott valamennyire.
A kis okításommal is lehet, hogy túlzásba estem. Átcsúszott szentbeszédbe, és komolyan vehetetlenbe. Vagy valaki mást is tett ebbe az infúzióba, mint kellett volna.
- Esküszöm, levetetem a morfium adagodat... - füstölögtem halkan erre az egészre. Bitbug volt az, aki hamarjában megszólalt.
- Pedig nem kapott a kelleténél több jó cuccot - tudtam ezt én is. De ettől még nem voltam benne biztos, hogy valóban így is volt.
Akadtak még csodák. Az itteni Lucas más volt. Nem kevésbé makacs, de sokmindenben már másképp gondolkodott. A saját bátyámnak még lett volna mit tanulnia. A saját bőrömön éreztem, elvégre majdnem annyi idős voltam már, mint ő akkor. Azt is tudtam, hogy innentől minden nehezebb lesz majd. Most sem volt egyszerű. Látni, hogy mi minden lehetett volna máshogy, ha mindketten másként gondolkodunk. Talán épp azért nem bízott bennem eléggé és védett ennyire, mert látott kilenc évvel korábban összeomlani. Egy részem hálás volt érte, egy másik viszont vádolta miatta.
- Mondanám, hogy a barátok közt ezt egy bűvös szó - léccike - megoldja, de éles szituban azért kicsit bonyisabb - és itt egy beismerést hallhattunk Bitbugtól. A lázadók közt nem volt függelemsértés, sem hivatalos eljárás. De vezető nélkül, csak barátságra alapozva küldetésre menni egyet jelentett egy halálos ítélettel. Ezekben a helyzetekben a légyszinek nem volt helye.
- Itt miben más? Ha elég erélyesen szólsz, az egy utasítás. Vagy követik, vagy nem. Az, hogy nem fegyelmezheted őket nem módosít azon, hogy van egy terved. Éles helyzetben vagy kiemelkedik egy vezető, vagy mindenki megszívja. És itt sem az a megoldás, hogy azonnal feláldozod magad mindenkiért. Csak, hogy tudd, a variánsodnak sem bocsátottam meg, hogy akkor és ott helyettem vállalta mindegyikünk fedezését. Neked sem bocsátanám meg, ha elpatkolnál a világmegváltásért - azt nem tettem hozzá, hogy mindezt a jelenlétem nélkül. Nem mintha ez javított volna a dolgon. De külön fájt, hogy a kis magánakciózása akkor történt, amikor én ott sem voltam. Higgyen gyerekesnek vagy haragtartónak. Utóbbit örömmel vállaltam. Ha ez csak egy picit is visszatartotta a jövőben, ám legyen. Nem hiszem, hogy ő díjazott volna tőlem hasonló mutatványt.
A kérésre nagy hirtelen csak pislogni tudtam. Aztán mosolyt villantottam rá.
- Nem tudom, megérdemled? A mai műsor után szerintem járna neked, hogy viseld a következményeket - csak pár másodpercig álltam a pillantását, mielőtt szemeimet forgatva a tenyerembe irányítottam egy nagyobb adagot a bennem lévő energiából, át az ő kezébe. Ebben a világban annyi időt tudtam a természetes fényben tölteni, hogy bőven akadt belőle mindenre, amire csak szükségem volt.
- Cheater!!! Csak viccelek, ha még kell energia, akkor megcsiklandozhatlak egy kis áramütéssel is, ha szeretnéd. Shardnál be szokott válni. Eskü, csak félig lenne nevelési célzatú - ha az ember a poénkodás mögé látott, ez Bitbugtól is egy anyáskodó ajánlat volt. Segíteni akart a felépülésében, én pedig nagyra értékeltem.
- A személyes holmijaid nem nálam vannak. Egyrészt nem kértem, másrészt nekem nem biztos, hogy kiadnák - jegyeztem meg, miután feltűnt, hogy Lucas mennyire nézelődik az ágy körül. Ahhoz sajnos neki kellett rendbe jönnie, hogy összeszedje a cuccait. Köztük a ruháit. - Annyira ne kapkodj az öngyógyítással. Most még biztosan csak saját felelősségre engednének ki. Nem kell a túlzott figyelem - tettem hozzá óvatosan. Még mindig akadtak fenntartásaim a hivatalos szervek és az egészségügyi intézményrendszer kapcsán. De ez valószínűleg az én paranoiámra volt írható.
- Ha kiíratod magad a kócerájból, akkor haza a mi kocsinkkal megyünk. Ja, és én vezetek - szólt Bitbug figyelmeztetése. Szinte láttam a szemöldök emelgetését mellette. Ennek részemről nem volt akadálya, ide is úgy jöttünk. De úgy sejtettem, ezt Lucas kevésbé fogja díjazni.

bettyleg


_________________

a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
We'll start the crossing with the simple lines,
Wake up on the other side of sane
...

Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Re: Hurts Like Hell

Lucas Bishop Vas. Júl. 07, 2024 12:31 pm
• doing bad for good reasons •
Sibling DayI know I’m messing up your mind
Visszaszólnék BitBugnak, hogy ki a részeg ló, de sajnos igaza van. Az AI előnye, hogy mindig megmondja a tutit. Shard is a tényeket ismerteti, úgyhogy csak szemlehunyós bólintást kap érte. Jól is esik kicsit lehunyni a szememet, pedig még csak most nyitottam ki.
- Attól még értékelem.
Tényleg becsülöm, amit mondott. Ez a testvéri szeretet. Nem az, hogy fejjel rohanok a falnak, aztán a hugi tegye zsebre, ami velem történik. BitBug rámutat arra, hogy Shard sem ártatlan ilyen téren, de én felülmúlom.
- Azt azért megnézném - vágok vissza egy rendes mosollyal.
Ez a semmitmondó kifejezés szó szerint értelmezve elég mulattató lenne. Értem a mögöttes jelentést, persze, de egy kis tesis cívódás bejön most.
- A szívem nem sérült meg. Talán kicsit megégett belülről, de jók az értékeim - intek szememmel a gépre, ami ezeket mutatja pittyegve.
Egy kis izgulás nem a világ. A ketyegőm amúgy nem az igazi, mióta a Bástya keresztülfűrészelte. De még bennem van a mágikus energia a Topsfieldek csatájából és ez ellensúlyozza. A vérnyomás és a pulzus szinte tankönyvi.
- Nem jobb híján. Ne nézd magad ló helyett szamárnak! Te a húgom vagy - közlöm vele nagyon komolyan, a szemébe nézve.
A szorítást viszonzom. Már ebből is látni, hogy mindketten komolyan gondoljuk a ragaszkodást. Fura szitu, de nem véletlen. Hagyom, hogy elvigye a kezemet. Ez az anyáskodás új. Ez a finom érintés és a nyugodt, cseppet sem karcos viselkedés.
BitBug szavai megint figyelmeztetnek arra, hogy miért is gondolkodom gyakran azon, mennyire bízzak Shardban? Ha egyedül lenne, nem volna gondom ezzel. De magán hord egy hipermodern kütyüt, ami ha akarja, azonnal megoszthat az egész világgal mindent, amit tud. Vagy ha úgy manipulálják hackeléssel, technopátiával, bármivel. Arra még nem kérhetem, hogy vegye le. Emlékszem, mennyire megviselte az első találkozásunkkor is, hogy meg kellett válnia tőle, pedig az csak pár perc volt. Hogyan legyek így kendőzetlenül őszinte? Ez a kisebbik rossz. Ha BitBug egyszer elárul minket, hát vigye a testvéri titkokat. Shard úgy is Shard. hogy egy géphez van kötve.
Amiket a húgom mond, azok hallatán először komolyan nézek. Magát is vádolja a variánsom elvesztéséért. Biztos vagyok benne, hogy nincs igaza. Az a Bishop ugyanolyan önfejű lehetett, mint én. De büszkén és elismerően nézek Shardra, amiért a gyászát építő kritikává alakítja. Elindult az elfogadás útján, amibe bezavar ugyan, hogy itt vagyok én a vér szerinti bátyja helyett, de ez akkor is haladás.
Aztán elmosolyodom. Kuncogok egyet. Kettőt. Röhögésben török ki, amibe bele is köhécselek kicsit. Nem az igazi itt a levegő.
- Tudod, mi a vicces ebben? Hogy a seregben pont ezt csináltam. Tudtam, kitől mit lehet várni és mit tanulhat még. Sokszor ellenkeztek, hogy nekik még nagy falat, amit rájuk osztottam, de pont azért kapták meg. A parancsnokom elő akart léptetni kiképzővé, mert jól fejlődtek az embereim és eredményes volt a csapat, de én terepen akartam maradni. Mióta viszont ezen a világon vagyok, minden más. Annyira fejembe vettem a jövő építését, a miénkhez hasonló katasztrofális jövő elkerülését, hogy ez már szinte messiás-komplexus. Meg itt nem parancsolhatok mindenkinek. Szoktam, de ha nem követik, nincs fenyítés, nincs szivatás, nincs parancsmegtagadási eljárás, se felelősségre vonás függelemsértésért.
Úgy érzem, belelátok kicsit a jövőbe. Szinte várom, hogy BitBug mindjárt rávágja, hogy nem muszáj parancsolni, mikor kérni is lehet. Például azzal a szóval, amivel elmentette magát a telefonomba.
Megint lehunyom a szememet egy kicsit. Eszembe jut valami. Tényleg kezd tisztulni a fejem.
- Shard... Tudsz nekem adni egy kis plusz energiát? Segítené a gyógyulásomat.
Lenézek, hogy nem hozta-e el véletlenül a fegyvereimet. Azokban is olyan energia van, ami építene.

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Re: Hurts Like Hell

Scarlett Bishop Szer. Júl. 03, 2024 7:43 pm
• doing bad for good reasons •
 Katonadolog  
2025. december Betegszoba


Ezt az ócska választ hallva felvontam a szemöldököm. Látványosan nem volt a helyzet magaslatán.
- Ennyi fájdalomcsillapítóval a szervezetedben pont annyira lehet tiszta a fejed mint egy részeg lónak - Bitbug megelőzött a reakcióval. Erre tényleg csak bólogatni tudtam. És sokkal jobbnak tűnt nem lovagolni a dolgon. Inkább az infúziót kellett visszahelyeznem a karjába, ha nem roncsolta teljesen szét az ereit az előbbi mutatvánnyal.
- Egy kórházban vagy. Szomorú lenne ha innen nem jönnél rendbe - meglehet nem kellett volna ennyire szigorú tekintettel rámorrannom. De ez egy elég üres nyugtatás volt. Neki is éreznie kellett. Szakszerű orvosi ellátás után siralmas teljesítmény lett volna a gyógyulás küszöbén elpatkolni. Akkor is, ha a kor eszközei messze elmaradtak attól, amihez én ódivatúként szoktam. De meg lehetett velük oldani. A megjegyzésére sóhajtottam.
- Viszonoznám a gondolatot, de elég leharcolt vagy - villantottam rá fanyar mosolyt. Egy kísérlet a humorizálásra. Vagy bármi hasonlóra. - Nagyszerű. Most ismerted be, hogy mindketten a falnak beszélünk - világítottam rá az aprócska tényre, hogy a vallomása egyáltalán nem volt megnyugtató.
- Na nem mintha te annyira könnyen ülnél le, Munkakirálylány. De tény, hogy téged nem traktorral kell az orvoshoz vontatni, ha végre levegőt veszel - ezt inkább meg sem hallottam. A munkamorálomról nem most akartam vitát nyitni. Az csak Lucasnak adott volna kibúvót a következő ilyen mutatványa alól.
- Mint mondtam, a következőnél a fülednél fogva foglak elrángatni egy ágyig - hangsúlyoztam ki inkább a fenyegetést. Talán ennyi megmarad majd neki a jövőben. Arról már nem beszéltem, hogy egyáltalán nem akartam beváltani. Reméltem, hogy a szóbeli ultimátum elég lesz majd.
- Jobb lenne ha nem zaklatnád fel magad - ezt már lágyabb tónusban említettem, de elég határozottan. Nem kérdeztem, hogyan történt. Még. Elég volt annyi, hogy egyben marad ő is meg a két zöldfülű is. Náluk mondjuk nem sokon múlt. Még szerencse, hogy megbízható csapat állt mögöttük. Az alternatíva nem lett volna szép.
- Ez csak természetes. Elvégre jobb híján a húgod vagyok - a végét már valamennyire elharaptam. Még mindig nem tudtam, mennyire kezeltük egymást tényleg testvérnek. Nálam néha elmosódtak a határvonalak. Többször, mint el akartam volna ismerni. Viszont zavaromban is megfogtam a kezét és szorítottam rajta. Járt neki a támogatás. Akkor is, ha még kiosztottam volna neki pár verbális taslit azért, amit művelt. De inkább közelebb helyezkedtem hozzá az ágyon, a kezét meg az ölembe vettem, hogy kényelmesen legyünk. Így talán látott is, és nem kellett többet pattognia.
- Óvin, Lucas, ez a visszaesés nekem fájt. Még az én áramköreim is belerezonáltak - szisszent Bitbug is. Osztottam a véleményét. És tényleg berezonált tőle az eszközöm, szóval még csak nem is túlzott.
A magyarázat hamar félbe szakadt. Egy bátorító mosolyt villantottam és aprót szorítottam a kezén. Mesélhetett. Itt voltam, nem terveztem elsétálni. Akkor sem, amikor pipa voltam rá. Annál jobban aggódtam érte. Ezt neki is tudnia kellett. Valahol mélyen. A monológ vége meglepett. A döbbent csendből Bitbug tért magához először.
- Valami belement a hangfelismerésembe... De ezt a napot felvéssük a naptárba. Már mentem is a felvételt - oké, tényleg nem sokszor fordult ez elő, de a soha azért költői túlzás lett volna. Sóhajtva ráztam meg a fejem. Hogy melyiküknek, azt magam sem tudtam.
- Nem baj, ha vezető szerepet vállalsz, Lucas. Mert az vagy, sokkal ösztönösebben, mint én valaha voltam. Egy csoport irányító nélkül csak káosz és zűrzavar. Amit még tanulnod kell - itt megálltam egy pillanatra és vettem egy mély levegőt. Ez még mindig fájt. - Amit a variánsodnak tanulnia kellett volna, és emiatt úgy sejtem, neked is, az a delegálás. Talán magadra ismersz, ha azt mondom, ő mindent feladott volna magából, hogy a csapatát mentse. Inkább magára vállalta a dupla akkora kockázatot, mint hogy azt küldje be, akinek a képessége jobban passzolt volna. Csak mert az illető még tapasztalatlan volt. A veszte ez, és az én naivitásom kombinációja lett. Én elbíztam magam, ő nem bízott bennem annyira, hogy a saját szerepemet vigyem. Amit mondani akarok, hogy nem kell mindent neked megoldanod. Nem kell azonnal feláldoznod magad. Ez legyen végső megoldás, miután már minden mást kimerítettetek. És teret kell adnod a tapasztalatlanabbaknak, különben sosem tanulnak - fájt erről beszélni, de legalább sikerült nem látványosan összemosnom kettejüket. És már ezt is eredménynek könyveltem el. Apró lépések előre. Nem ugyanaz a személy, de ugyanolyan fontos. És pontosan ugyanazokat hordozta magában. Nem gondoltam, hogy ennyi idősen megváltoztathatnám. Fundamentálisan semmiképp. De még nem volt késő korrigálni bizonyos berögződéseket.

bettyleg


_________________

a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
We'll start the crossing with the simple lines,
Wake up on the other side of sane
...

Re: Hurts Like Hell

Lucas Bishop Vas. Jún. 30, 2024 3:47 pm
• doing bad for good reasons •
Sibling DayI know I’m messing up your mind
Humor. Shardból nem maradt ki. Mégsem tudok elmosolyodni a poénjára, amit akár BitBug is mondhatott volna. Szarul vagyok, basszus. És kiszúrtam vele is. Nem fogom emészteni magam, hanem megbeszéljük. Pattogni és rohangálni nem fogok, de szavakat formálni igen.
- Tiszta a fejem. Mindenre emlékszem.
Dehogy tiszta. Ilyen elővigyázatlanul nem próbáltam volna kiugrani az ágyból úgy, hogy még a környezetemet se térképeztem fel, se az itt tartózkodókat. Most tisztul ki a fejem. Ehhez egy pillanatra be is hunyom a szememet. Közben kapom a szentleckét. Arra nyitom ki a szemeimet, hogy Shard lépéseit hallom. Figyelem, hova megy.
- Rendbe fogok jönni - szögezem le tömören.
Most nem fogom elhúzni a karomat, mikor hozzáér. Már rég nem ott tartunk, mint első alkalommal. Akkor is ő viselte jobban. A húgom mindig is elfogadóbb volt és többet hagyott magának az életből, mint én.
- Jó téged látni - szólok a szemébe nézve és most már egy elcsigázott mosolyra is telik.
Hagyom, hogy a karommal csinálja, amit kell. A diagnózis biztosan pontos és Shard elég jó az elsősegélyben is, nem csak a képessége használatában. A jelenléte mégis többet jelent, minthogy visszateszi az infúziót.
- Egymást láttuk el, amikor kellett. Elmondta ő is ugyanezeket.
Nem teszem hozzá, hogy látható, mennyit használt. Freddy és a fiú említésére a szemeim kitágulnak. Igen, pontosan értük aggódtam. Ők kapták a legnagyobb sebeket. Shard is találkozott velük. Majdnem mindenkit ismer Bayville-ből, azt hiszem. Ha már nem élnének, azt nem így vezetné be. Remélem. Nagyon remélem.
- Oltári nagy balhé volt. Csúnyán megsérültek és Topsfield...
Nem. Topsfield lelki bajairól nem fogok itt pletykálni. De később beszélnem kell vele, mert jó hatással tudok lenni rá! Sajnos abban is van tapasztalatom, milyen elveszíteni egy testvért. Úgy, hogy miattam történt.
Mikor elhangzik a bűvös mondat, megint behunyom a szemeimet és kifújom a levegőt. Már nem vagyok annyira feszült és a légzésem is kezd normalizálódni.
- Köszönöm! Hogy számíthatok rád...
A keze után tapogatózom. Fel is nézek, hogy merre találom, de a nyakam is fáj, úgyhogy visszahanyatlok a párnára.
- Győztünk. Topsfield őrült variánsát és a démonjait kellett elintézni. Mindenkit szembefordítottak a sötétebb énjével.
Elmondjam? Valakivel meg kéne osztanom és Shardban bízom legjobban. Vagy hordjam magamban azzal együtt, hogy a tanulságot megfogadtam? Nem. Pont az vezetett ide, hogy mindent egyedül akartam véghezvinni. Még egy nagy levegő.
- Kitalálhatod, mivel bombázott az alteregó. Azzal, hogy csak én számítok, öljem meg a többieket, arassak le minden babért én. A kezemen át mászott belém. De ellenálltam és szét tudtam oszlatni. Csak közben összeégetett. Shard... Amit mondtál, abban igazad van. Nem játszhatok egyszemélyes hadsereget. Nincs is rá szükség, mert van rengeteg szövetségesem. Én nem is gondoltam volna, hogy így lesz, mikor visszajöttem az időben lelőni egy rossz arcot.
Elgondolkodtató. Itt nem rangban alattam elhelyezkedőkkel dolgozom, hanem a barátaim és társaim nagy része velem egyenrangú, vagy még feljebb áll. És nem is seregről van szó. Totál új élet ez. De ami miatt kórházba kerültem, az a régi. Nehéz lesz a pálfordulás, de muszáj. Már csak Shardért is. Az élettől kapott egy új esélyt arra, hogy a bátyja vele legyen és én is kaptam egy hugit. Nem cseszhetem el.

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Re: Hurts Like Hell

Scarlett Bishop Hétf. Jún. 24, 2024 12:52 am
• doing bad for good reasons •
 Katonadolog  
2025. december Kórterem


Azt így december közepére-végére már sikerült megemésztenem, hogy a karácsony ebben a világban teljesen mást jelentett, mint odahaza. Ideát cukormázas ünnep volt, az egész intézet teljes lázban égett. Azok is, akik itt laktak, azok is, akik haza akartak menni az ünnepekre. Én jobbnak láttam a szobámban tölteni az idő nagy részét. Aztán csörgött a telefon.
Ilyen gyorsan se voltam még a garázsban. Most én kértem meg Bitbugot, hogy kösse el velem a Teslát. Ő vezethette újra, én hamar eljutottam New Yorkba. És ismét megállapítottam, hogy meg kellene tanulnom motorozni. Az itteni autóvezetés nem volt nekem való. Ezt már párszor megállapítottam.
A kórházban hamar megkaptam az útbaigazítást. Idő közben Bitbug már le is töltötte a kórlapot és duruzsolta a fülembe a részleteket. Az első utam a bátyám szobájába vezetett. Azt hiszem, ennyire erőtlenül régen roskadtam le egy székre. Egy darabig csak nézni tudtam, ahogy a gépekre kötve pihent, élet és halál között. Vagyis már nem ott. Bitbug volt szíves felhomályosítani, hogy kedves bátyám állapota stabil, az értékei kiválóak, és valószínűleg a kiütöttsége is csak átmeneti. Ezen a ponton kezdett visszatérni belém is az élet és inkább felálltam kimenni egy automatás kávéért.
És itt jött a következő meglepetés: Alvers és Romy, szintén nem nyugodtan, szintén látogatóban, szintén az automatás kávét kiátkozva. Próbálták elmesélni, mi történt, már amennyit tudtak belőle. Bitbug szavaival élve az itteni verziójának a memo-gyártás nem volt épp erőssége. Mindenesetre a kávé után visszatértem a virrasztáshoz. Lehet, hogy egy picit le is hunytam a szemem.
Arra viszont elég határozottan felnéztem, amikor Lucas mozogni kezdett. Mire a takaróig jutott, már össze is fontam a karjaim a mellkasom előtt. Felvontam a szemöldököm, és vártam, hogy egyáltalán észrevegyen. Akkor is fenntartottam a látszatot, amikor összegörnyedt. A lényem egy része azt mondta, helyes. Szembesüljön csak a tetteinek a következményeivel. Akkor is, ha egy másik részem teljesen összetört ettől a látványtól. Abban az egyben biztos voltam, hogy hasonlított az általam ismert variánsára: ő sem tudott a seggén maradni sérülten.
- Ugyan, kérlek, folytasd. Kíváncsi vagyok, meddig jutnál, mielőtt beléd állítanak két-három ampulla nyugtatót - oh, egyáltalán nem voltam kedves, ezzel én is tisztában voltam. De szükségem volt arra, hogy egy kicsit kiadjam magamból a feszültséget. Lucas-nak meg egy reality-check-re. - De jó tudni, hogy még emlékszel rám. Rémlik, mit ígértél az első estémen? - tettem fel a kérdést a szemöldököm felvonva. Aztán sóhajtottam és felálltam, hogy megkerüljem az ágyat és összeszedjem az infúzió végét.
- Ugye tudod, hogy ezzel több kárt tudsz csinálni, mint hasznot? Nem véletlen adják, ami benne van. Azzal, hogy kitéped, még az eret is roncsolhatod. Add a karod - nem kérés volt. Leültem az ágy szélére, hogy szemrevételezzem a károkat. - Bitbug, szkennelnéd nekem, légyszi? - kértem a megbízhatóbbik családtagomat. A választ kivételesen csak az én fülembe duruzsolta. Még szerencse, hogy minket keményebb fából faragtak, mint az átlagot. - Lazítsd el a karod - kértem Lucast, miközben megkerestem, hol lesz jó helye az infúziónak. - A variánsod sem volt képes nyugton maradni egy-két fejmosás előtt. Meg kellett tanulnom ezeket az elsősegélyeket, miután végre sikerült leültetnem. Ha jól sejtem, neked még nem volt meg ez a fajta elbeszélgetésed a húgoddal, de nem gond, pótoljuk. Viszont legközelebb a fülednél fogva rángatlak vissza az ágyba. Mégis mi járt a fejedben? Hogy ha odamész a nővérpulthoz verni az asztalt, majd tájékoztatást kapsz Freddy-ről és a fiúról? Nem vagytok rokonok, úgyhogy legfeljebb kényszerzubbonyt kaptál volna, pár ampulla nyugtatót és két biztonságiőrt az ajtó elé - foglaltam össze, még mindig kicsit bosszúsan. Az infúzióval viszont elégedett voltam. Szerintem a helyére került. Ezután a takarót is vissza tudtam tenni a jól megérdemelt helyére. Szusszantam egyet és végignéztem rajta. Nos, mint akin átment egy lánctalpas. Nem irigyeltem. De nem terveztem most rögtön megadni neki az örömöt, hogy azonnal a nyakába ugrok. Még mit nem. És valahol Bitbug is egyetérthetett, mert ezt a csendes tombolást még meghagyta nekem.
- Egyébként megmaradnak - jegyeztem meg halkan, egy apró mosollyal. - Bitbug csekkolta az adatlapjukat a rendszerben. A sérüléseik súlyosak, de profi ellátást kaptak. Túlélik, bár sok időt kell majd itt eltönteniük.

bettyleg


_________________

a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
We'll start the crossing with the simple lines,
Wake up on the other side of sane
...

Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Hurts Like Hell

Lucas Bishop Vas. Jún. 23, 2024 11:38 am
• doing bad for good reasons •
Sibling DayI know I’m messing up your mind
Sötétség. Kezdődő fények. Sötétség. Topsfield durván megsérült. Én a fegyveremért kúszok egy szobában, ami forog velem. Nehezebben haladok, mint abban a zsebben, amiben a fizika törvényei nem működtek és estünk össze-vissza. Elúszik minden kép és megint jön a sötétség. Mintha a szemeim csukva lennének, mégis látok. Azt hiszem, mozgatom őket jobbra és balra, de a látvány nem változik. Sötét szoba. Idegen lakás. A bayville-i barátaim harcban állnak, én pedig lövök. A macska sérül meg. Megint elúszik minden. Halvány ködön át látom, hogy Freddy vérbe fagyva fekszik, Crystal pedig falat emel elé. Úgy érzem, repülök, könnyű a testem. Óriáspókot csépelek és belülről égek. Késsel vagdalok valami agresszíven terjeszkedő gazt, pedig sosem kertészkedtem. Leszállok, a parkolóban vagyok és nem dobok be pénzt. Berúgom egy ház ajtaját. Shard. Fényt látok a szobában. Ez egy másik szoba. Itt vagyok. Valami pittyeg és nagyon steril szagokat érzek. Utolsó úszás. Á, már értem. Most ébredtem fel.
Topsfield a halálán volt, mikor én kidőltem. Meg kell néznem őt is és Freddy-t. A többiek kisebb sérüléseket szenvedtek, de őket is sorra fogom venni. A szemeimet úgy pattintom fel, mint valami rossz horrorfilmben a játékbaba, amit életre kelt egy gonosz lélek. Lerúgom magamról a takarót, kirántom az infúziót a karomból, akármilyen fájdalmas és fordulnék ki az ágyból, de olyan kín hasít belém, amitől összegörnyedek. Csak most nézek körül. Kórterem. És benne valaki, akinek a szigorú nézése jobban visszatart attól, hogy félholtan rohangálni akarjak, mint a testemet tépő érzések. Mégis örülök neki. Mióta ezen a világon van, nem gondoltam bele, de ilyen állapotban ébredve őt a legjobb először látni.
- Szia! - sziszegem egy fájdalmas mosollyal. - Hogy vagy?
Visszafekszem inkább. Nem túl finoman. Konkrétan belehuppanok a párnába. Szemeimet összeszorítom, mert ez felesleges volt és kellemetlen is. Végignézek magamon. Kötések mindenütt. A fertőtlenítő szaga. A mellettem pittyegő gép szerint a szívem jó ütemben ver.
Emlékszem az irigység démonára. Topsfieldéknél fizikailag harcoltam vele, ezentúl lélekben fogok. Megint én akartam mindent megoldani. Ez egy kórház, aminek a személyzete szakképzett és el tudja látni a barátaimat. Nem kell nekem learatnom a babérokat, hogy megint én mentek mindenkit. Bizalom. A felelősség megosztása. Teret kell engednem másoknak is. És gondolkodnom kell, mielőtt ilyen hülyeségeket kérdezek, mint az előbb. Be is csukom a szememet szégyenemben. Ugyan hogy lenne Shard? Még a bátyja elvesztését se dolgozta fel, mikor beléptem az életébe. Ma pedig kapott egy hívást, hogy alig élek és jöjjön a kórházba. Ő az utolsó, akit bántani akarnék, mégis megtettem. Pontosan ugyanazokat a köröket futom, mint a saját időmben. Itt kell megállni. Shard élete nem mehet tönkre!
Nagy levegőt veszek és kifújom. Magam elé nézek szúrósan. Feladataim vannak, de az első az, hogy a hugit megnyugtatom. Megpróbálok rámosolyogni. Nem mondom ki, de a tekintetem bocsánatkérést hordoz magában. Bishopék karácsonyának nagyon nem így kéne kinéznie...

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Re: Hurts Like Hell

Ajánlott tartalom
- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.