Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» But who's gonna give you your goodnight kiss
by Niel Topsfield Ma 11:40 am-kor

» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Stealing Your Solitude

Niel Topsfield Szomb. Aug. 31, 2024 7:09 pm
• doing good for good reasons •

The Upside Down

STEALING YOUR SOLITUDE




Ázott agyamban születik még néhány kétségbeesett gondolat, mennyire kiszolgáltatott, ahogy kapaszkodom beléd, szívom a szereteted, a napod, mígnem megnyugszom az önámítás sekélyes felszínén, mint gyéren befagyott tavon a bizonytalan korcsolyázó, hogy csak pusztán élvezem a jelenléted és ez így rendben van. Engedélyt kaptam szeretni, engedélyt a létezésre, egyenletesen venni az oxigént, ami olyan hevesen akart elszökni előlem, ami lassan szivárog csak egy összefoltozott tüdőbe.
Közel vagy, belemosolygom a fürtbirizgálásodba, odanyomom orrom a tiédhez. Ócska, távoli elégtétel hogy egy komor, veszélyesnek tűnő figura a fejemet venné ezért. Talán mostantól majd szeretek veszélyesen élni, kimondani az ilyesmit, nyílt vállvonással, csendes mosollyal szeretni, dalokat írni róla, beismerni, ha kérdezik. Tarkómon végigszáguld a libabőr, olyan mintha mindig igent mondtunk volna egymásnak, szép, kegyes illúzió, betakarózom vele, ez a mi láthatatlanná tévő köpenyünk, eltakarja a valóságot.
Úgy érzem semmi szükség Kopaszra, vagy az orvosra, ha itt vagy velem, de még emlékszem a rajtad dagadó, vörös foltra, minden más csak mellékág, oda se figyelek, gyulladás, gyógyszerek, láz, antidepresszáns. Úgyis belém öntik. Talán kissé őrült leszek ezentúl, talán letapogatod rajtam az apró változásokat, komoly, hülye mondatok arzenálját, mintha valaha is az emlegetéseddel kérkenék. Talán nem kellene ennyire kétségbeesetten kifejeznem, hogy szeretlek, de már mindegy, csak mosolygom rád.
-Ne aggódj, nem fog semmi rossz történni miattad, csak Bishop fog majd meglepődni, ha téged akarlak felemelni súlyzók helyett.
Nem is igazán súlyzózom, mindegy, szavadon foglak, gyere gyakran.
-Megígéred?
Meg. Eggyütt. Ez a szó képes ellazítani, nyugtató hint, szerotonint termel, intenzívebben hat Kopasz gyógyszerénél, nem bánok semmit, amíg él ez a szó köztünk. Vagy legalábbis azon az éjszakán kívül semmit, van aminek minden pillanatától hánynom kell, még mindig.
Behunyom szemem, amikor visszaérkezel a tenyereddel, haloványan mosolygom az élő, lélegző lázcsillapításon. Kopasz megérti, érzem lehunyt szemhéjam alatt, látom, ahogy nagy téglafejét csóválja. De békén hagy, eloldalog és majd máskor fejti ki a véleményét, amit te soha nem fogsz hallani, nem hagyom, hogy bárki is szánalmat ragasszon rám a legfantasztikusabb érzésért a világon. Inkább játssz még a kezemmel, foglald magadba, követem ujjaid zizegését, mozdulataid árját, fészkelődésed apró rezzenéseit.
- Lehetne mese, te szereted a meséket és nem csak olyan történetek vannak.
Célzok a Mackótestvérre, kiráz a hideg a Hőshatostól, mindenhol meghal egy  báty. Lehet, hogy klisés disney hős vagyok?
- Választasz majd nekem? Lehet nagyon lányos, vagy lehet a Szilaj is, az végülis jó…lehet rajta sírni. Tudom, te nem bánod majd, veled jó lesz, veled lélegezni tudok.
Árulom el, ahogy átölelve szunnyadok el rajtad. Most először igazán azóta, hogy meghalt a testvérem, hogy egy variánsom ölte meg, mert nem vettem észre időben, hogy kínozzák, azt a felfoghatatlan gyötrelmet, amivel én téptem szét, ami által túl közel kerültem a halálnak hívott szakadékhoz. Te rántasz vissza belőle, a kezedbe kapaszkodom, ha itt vagy lehet aludni, akkor újra Narniában vagyunk és azt álmodom igent mondtam neked, gyorsan, szinte azonnal. David Haller sosem született meg.




Freddy
Still love you
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Re: Stealing Your Solitude

Winifred Wilson Szer. Aug. 28, 2024 8:50 pm
• doing bad for good reasons •

to: Niel We are not alone

Eddig egyedül csimpaszkodtam, most először kapaszkodsz vissza belém, talán megtanultad, hogyan kell, mert annyi mindent elragadtak tőled.
Ringatlak, dédelgetlek, szeretlek, azt mímelem, nem késtél el. Úgy teszek, mintha nekem szólna a remegésed, mintha léteznénk a valóságban, együtt, túl ezen a pillanaton. Pedig mi mindig köztes dimenziókban rekedünk. A zsebedben, Narniában, átvirrasztott éjszakákban, félálomban, kórházi szobák kietlenségében. Egész költői, igaz? Tudnék neked szépeket írni, lehet, papírra vetem megint, elsuvasztom, mert nem valódi búcsú, tilos kimondani. A feladónak címzett levél arról, hogy egyszer pontosan így képzeltem el magunkat, egymás karjaiban, még mielőtt felébredtem. Fel fogsz te is. Leszünk majd barátok, olyanok, akik nem rúgják fel a saját meséjüket. Mackótestvér bizonytalanul elcsent csókok nélkül.
Addig még birizgálom kicsit a fürtjeidet, cirógatom a tarkód. Addig meggyőzöm magam róla, hogy David nem bánná, megbocsátaná. A gyengeségem része vagy, és engedélyt kaptam gyengének lenni.
Óvlak a morc bácsitól, mindenkitől, bárkitől. Hiába akarnak jót, ha rosszul akarják. Ne hallgass rájuk! Zokoghatsz, fájhatsz, nem rokkansz bele, ettől vagy erős, nem a száraz arctól és kemény vicsorgástól. Durcásan nézek a férfire, miközben védelmező puszit biggyesztek a fejed búbjára.
Muszájból távolodom, épp csak egy lépést, hogy odaengedjem az orvost. Belém vésődnek a hátadat szántó ostorcsapások, lehunyt szemmel is tisztán látom őket, térkép a kínodról, hógolyót gyúr könnyekből a torkomban. Nem értem, hogyan bírsz még mozogni. Honnan szerzel spirituszt a szónoklathoz és lázadáshoz. Nálunk komolyabb felnőtteket taglózol le vele, én meg szinte gyerekesnek érzem magam tőle. Szégyenlősen tiltakozom. Ez már nem a köztes dimenziónk, Niel. Itt nem kaphatsz ölbe királylányként.
– Tényleg ne csináld… Ráérsz edzeni. Rendes súlyzókkal. Utálnám, ha miattam felszakadna a sebed, sérvet kapnál vagy ilyesmi. Jövök majd. Gyakran – fogadkozom. A végét a mancsom mögött susmorgom a füledbe: – Ha Mr. Kopasz Menedzser itt lehet látogatási idő után, akkor nekem is szabad! Együtt alszunk, amíg ki nem engednek.
Hozzátenném, hogy külön ágyban, hadarnám a körítést, de biztos csak én értem félre saját magam. Aztán Sarah kiábrándít a paraván mögött. Tényleg rajongó csitriként viselkedhetek. Kívülről is látni. Ellenkeznék, ha lenne energiám vagy kifogásom. Egyik sincs. Bonyolult a magyarázat, és bármennyire kedvelem Sarah-t, nem pazarlom el rá. Davidnek tartogatom.
Kapok haladékot, ide köt a kényszer, idén nincs választás, nem kell elfogadnom, hogy hiába akarnám, sosem tölthetem többé otthon, családdal a szeretet ünnepét. Nekem ez a borogatás, apró, falatnyi vigasz a bánat üres tányérján.
– Jó, boruljunk együtt – vigyorgok rád. Ismét lehűtött tenyeret tapasztok a homlokodra.
Egyetértek a dokival. Szép a színed. Ezüstös kék, átmenet Narnia égboltja és Sir Maximus sörénye között.
Nem köszönök el, téged figyellek, mialatt kivonulnak a látogatók a saját kis univerzumunkból. Hozzád simulok, megtámasztalak, játszom a kezeddel, összemérem az enyémmel. A nyakhajlatodba fúrom a kobakom, szusszanó nevetéssel örülök az örömödnek, és hogy közöm lehet hozzá.
– Ühüm. Karácsonyozzunk együtt! Beöltözünk egyen kezeslábasba, eszünk mézeskalácsot, nézünk valami nagyon meghatót, aztán a Die Hardot – ötletelek halkan, ábrándos lelkesedéssel.
Bár visszapislantom az ágyamat, nem tágítok mellőled. Nézegetem tovább az ujjainkat, hallgatom a légvételeid szaggatását, a szíved dübögését, és megkönnyebbülés húzza feljebb a cipzárt a mellkasomon. Biztonságban, melegben tartod a lelkem maradékát. Itt vagy. Túlélted. Rendben leszünk.


_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Niel Topsfield Vas. Aug. 25, 2024 4:16 pm
• doing good for good reasons •

The Upside Down

STEALING YOUR SOLITUDE




Nem nézhetek rád, amikor az ajkad rágod, mert szívesen lennék az egyik, elülső megszőfogad. Aztán még ott, a szádban random féltékenységi rohamot kapnék, mert van egy másik, ami ugyanúgy kóstol meg és érzi majd a benne szétáradó, intenzív epret. Félig lehunyt szemmel, mintegy keresztet vetve önmagamra konstatálom, nem vagyok normális. Néhány perce elhangzott megbocsátható ez a “halálos” ágyamon, illetve Liam gyászidőszakában, amikor kétszeres XP-t kapok minden faszságomért, néhányért jár buksisimi, átható, mindent feláztató közelséged, lélegzeteid rendszertelen rendszeressége, elképzelt, szánalmas mentőövem, hogy itt leszel, eltoljuk a mindig-et, nem vagyok hajlandó tudomást venni a végességéről, amikor majd szomorúan elköszönsz, bezáródik mögötted egy ajtó, amit többé nem tudok kinyitni.
Hűvös kezed gyógyszernek érzem, egy pakli “megoldás” feliratú kártyalapnak, ami után túl hirtelenkedve kapkodom. Megint kell egy reszketeg belégzés, hogy erőt vegyek magamon tovább létezni. Ne gebedni bele érintéseid folytatásába, még egy plusz mozdulat vállamon, követel még az enyhén ráncolódó homlok, tenyér, ami engedélyt kapod felfogni arcod puhaságát.
Ott kötök ki, ahol lennem kéne, átkarollak, hallgatom és érzem hogyan mozdulsz a légzéshez. Megremegek az óvatos hajbabrálástól, szeretném elolvasni a cáfolataid, de csak csendben beleegyezel, felnőhetek hozzád. Nem is tudom mikor lettél ilyen más, hogy miatta-e, pókember nadrágos kislányból a hősöm. Akkor még te hittél hercegnek, azóta valódi csatornára kapcsoltak, beleremegek egy biccentésbe, amibe finoman csikordul nyakam.
Nem olyan rossz halottnak lenni veled, megkapaszkodni az élet egy erősebb szegletében, napokról énekelni, szeretni, még akkor is, ha parttalan kapálózom. Nyelvemre harapok, ajkam tépem fel, nyelek kicsit, sokat nehogy rád zúdítsak egy kötet kimondatlan gondolatot.
Lázas ocsúdással érkezik Kopasz, emlékszem először szabályosan rosszul lettem, olyan katonás vigyázállásba parancsolt, akkor még azt hittem szokatlan minden érdes felület. Csak csúszkáltam a közöny hideg jegén, seggel és bénán, most is az vagyok, hozzád bújok menedékért, eső alól a szikla kiugrásodba. Te megengeded, hogy sírjak, Liam felképelne, szinte hallom karcos “elég már” kiáltását, régi, ismerős csengéssel.
Rád nézek, amikor törölgeted még a vérem, ahogy megint elpityeredsz, majdnem követlek. Kopasz unott sorompót állított belém, vagy talán lassan elfogynak, a szétcseszett tüdő sok mindent megtilt majd, néhány hónapnyi kényszerszünet a bandának, óvatos mozdulatok, bocsánatkérés Bishoptól. Persze, ahogy gondoskodsz rólam, meg kell szorítanom egy jelentéktelen lepedő ráncot, dombot csinálok az elnyomott érzéseknek, sóvár és ostoba, azt akarja maradj, folytasd.
-Aha, rendben.
Ígérem tekinteted kézfogását keresve, aztán kipislogok néhány könyörgést, maradj, jobb belátásra térít az odaígért felnőttség. Segít, hogy a te érdeked is, könnyebb lesz velem.
Nem érdekel Sarah, leszarom az orvost, vagy amit magyaráz közben gyulladásról, hőemelkedésről, gyógyszerről, amit maximum ő adhat be, te nem.  
Az arcod tanulmányozom, miközben engem néznek, szégyenlősségem elkésik, lemarad a vonatról, tekintetem bénán sóhajt könnyeid után, értem nem kell, nem fáj - hazudnám, de ahhoz meg kellene szólalnom.
Bizsereg kezem a csókod alatt, kissé huzatot kapok, mintha lobotomizáltál volna, ott maradok a mozdulatban, lelassulva, egy perc fáziskéséssel. Szinte elhiszem, hogy vissza tudom tekerni.
Mindenki megdöbben, bár Kopasz látott már ilyennek, a fellépések előtt általában már én veszem ki Lang kezéből a sörösdobozt, majd utána felkiáltással, amit mégis a mosdókagylóba öntök. Komolyan nézek rád, a vér halvány helyére félmosoly költözik.
-Az a cél, hogy fel tudjalak emelni, legfeljebb megpörgetném a folyamatot.
Mintha átmenetileg megszüntethetném Davidet. Szükséges rossz volt csak, álom egy elkésett pillanatban. De csak viccelek, ugye? Kopasz tekintete szinte rémült.
-Amivel késleltetnéd a felépülésed, mindenesetre világos, hogy hiba lenne eltiltani tőled Wilson kisasszonyt.
Ő nem szándékozik, a csatát megnyerem. Megkapom a gyógyszert, cserélnek infúziót, katéteres zacskót, örülök, hogy nem látod, egy paraván óvja a méltóságom. Nem érdekel hogy vagyok, eleresztem fülem mellett az orvosi jótanácsokat, arra figyelek veled mi történik odaát, hogy itt kell töltened a karácsonyt, van egy kis lázad. Kikapcsol az elefetti szájrágás, amíg vissza nem jössz és arrébb nem araszolok. Az orvos rám szól, hogy ne nagyon mozogjak, nem viccből vagyok szó szerint ágyhoz kötve, közlik, hogy majd jönni fog egy pszichológus, elhangzik egy ócska félmondat:
-Mintha jobb színben lenne a kedve
Egészen költői, háromszoros hurrá az orvosi diplomának. Kopasz megállapítja, hogy miattad. Nem mondja ki, csak ránézek és tudom, hogy tudja.
-Maradj…kaphatok, ha kapsz te is. Tőled, magadnak, az is fontos. Együtt legyünk elborulva.
Lassan készülődnek, távozóra fogják, komolyan nézlek még mindig, régi ígéretek összetört darabkáit söpröm össze. Te egyszer sem szegted meg a szavad, én beléd szerettem.
-Igen, emlékszem, igazad volt.
Neked dőlök, kicsit úgy, mint egy tető, hogy téged se érjen akkora vihar, bár sokkal inkább érzem magam lapulevélnek. Titokban, a nádasban, vihar tombol, de én próbálok jó növényed lenni, még akkor is, ha össze-vissza zúz az orkán.
-Köszönöm, hogy maradsz, ezek szerint karácsonyra is? Az lenne a legjobb ajándékom idén.
Tudom, hogy neked nem, Bayville-ben Laze gondoskodna egy partyról, amit Lili, Kayne és Lacey józansága csitítgatna. Alvers bebaszna egy sarokban, Crystal teljesen másról énekelne, mint amiről szó van és oda illenél mellé egy kanapéra, pillecukros forrócsokival. Beszvíom az illatod, téged foglak kortyolni, még egy picit…el kell hinnem, hogy valódi vagy.






Freddy
Still love you
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Winifred Wilson Szomb. Aug. 24, 2024 8:13 am
• doing bad for good reasons •

to: Niel We are not alone

Csócsálom az ajkam, lekoptatom az epres balzsamot, mert perzsel a homlokod, pislákol a lelked, és aggódom, az összes törött porcikádért. Pedig erős vagy. Tudom. Azt szeretném, hogy te is tudd. Hogy akarj küzdeni. Valamiért. Bármiért. Közben nem merlek túlzottan félteni. Lehűtöm a kezem a hátam mögött jégakkuval, odaidézem, eltüntetem, fürgén. A homlokodra csempészem a tenyeremből a hideget. Lehetnél királyfi, felmásznék érted a toronyba, de már akkor sem vágytál megmentésre. Szóval sunyiban óvlak. Álcázott borogatással, éjjeliszekrényre varázsolt csillapítókkal. Várva az alkalmat, a lehetőséget picit, titokban a hősöddé válni.
Megszorítom a vállad, kimasszírozom belőle a rándítást. Milyen apuka lehetett az, akinek csupán ennyi jár? Cirógatod az arcom, elhanyagolt kiskutyaként simulok bele a mozdulatba, és tanulmányozom a szemed. Kékebb a kékje, mélyebb, játszik benne egy ismeretlen érzelem. A mellkasomra vonlak, mielőtt megfejthetném.
Súlyosak a légvételek, tisztára csiszolt kavicsok. A gyomromig süllyednek. Koppannak, kerge szívhangokban visszhangoznak.
A fürtjeid közé szusszantok, az ujjamra tekerek egy hosszabbat.
– Így is bátor vagy. De oké.
Hangos válasz helyett a fejem ingatom, elég közelről, hogy érezd. Nem értek a csillagokhoz, és kevés a világosságom, a melegségem napként ragyogni, neked különben sem forró fénysugarakra lenne most szükséged. Lángolsz. El kéne eresztenem téged, orvost hívni, levinni a lázad, mégsem teszem. Nehezen engedlek el, erre pont nem telik az erőmből. Tartalak, ölellek, belemosolygok a hajadba. Értjük egymást. Értem én is. A fájdalmad, az opálos reményeket, a bizonytalanságot. Hogy homokként pereg ki alólunk a valóság. A menedzsered emlékeztető rá, kiragad a zsebedből, ahova portálok, ereklyék nélkül suvasztasz el mindig, amikor kettesben maradunk. Néha megijeszt.
A bácsi továbbra sem mutatkozik be, ráadásul nagy szavakat használ, a „de” kezdetűek általában azok, most sem értem, mire céloz. A gúnyt meg az iróniát viszont felismerem, kitanultam David mellett. Elhúzom rá a szám. Jó, akkor degáljuk magunkat vagy micsoda. Biztos neki van igaza. Szakadatlan sírással vádol téged. Szégyenlősen szemet hunysz felette, győzlek babusgatni, közelebb húzni, magamhoz préselni. Miért kell szekálni? Mióta halálos pityeregni? Hogy gyógyítottak meg, ha ennyi sem fér bele?
Kopasz úr ügyetlenül szépít, és tényleg itt van neked, ezért elharapom a panaszokat. Bólintok, veled együtt, elfogadom a megadást. Elfogadom a magyarázatot is, szuper csillagokról, vibrálásról. Belepirulok, tuti kerülget engem a hőemelkedés, elkaptam tőled. Összepasszírozom az ajkaim, elmorzsolom köztük a zavart. Dalokat írsz, neked könnyen jönnek a költői, megható dolgok, igaz? Nem szabad túl sokat képzelnem mögé, ugye?
Segítek a pirulákkal, a pakolással, fitogtatom a tarsolyom, letisztogatom rólad a felbugyogott vért. Csiklandozza az orromat egy könnycsepp. Sosem fognak elfogyni. Sóhajtok rá, mennyire szörnyűek és egyformák vagyunk, félszeg vigyor jelzi a végén, hogy igen, észrevettem. Talán előző életünkben te voltál én. A következőben is biztosan találkozni fogunk. Ez megnyugtat. Puha megkönnyebbülésbe süppeszt, vattafelhőbe. Lehet, megleltem a tömést, ami kiszakadt belőlünk.
– Adjak bármi mást? Rendben leszel? – duruzsolom. Illenek az ujjaid az enyémek közé, természetesek a mozdulatok, ösztönösek. Alvajárva ugyanígy igazgatnám a párnád, egyengetném a takaród, rendezgetném a szőke fürtöket.
Megérkezik a doki, először találkozom vele, a nevét sem sejtem, de a nővérnek integetek. Odahajolok a füledbe suttogni.
– Sarah. Akit említettem.
Kiakad, virít róla, ebből faggatózás lesz meg prédikáció. Végre elhiszi majd nekem, hogy nem egy rajongó vagyok a rengetegből, hanem barát a sok közül. Felmerül bennem lehámozni magam rólad, távolabb húzódni, ne hátráltassam a vizsgálatot. Nem jutok messzire, alig lazítok a szorításon. Megszólalsz, és odadermedek. Lassan kapcsolok, hosszan pillogok rád, késve, Sarah gyengéd noszogatására húzódom arrébb az orvos útjából. Egyik talpamról a másikra billegek. Azt kérted, maradjak. Forduljak el? Nézzek félre? Asszem izzad a tenyerem. Feltűnt mennyire nyirkos?
Belém reked az agymenés, becsomagolja a mellé ragadt levegő. Győz a kíváncsiságom, általában nyerni szokott, megleslek a ruha alatt, összetörve, beforrasztva. Reszketnek a vonásaim, örülök, amiért nem látod, és mert rengeteget bőgtem, alig maradt bennem folyadék, nincs mivel feláztatnom a varrataidat. Egy-egy száraz hüppenés azért kiszalad a harmincnyolc ötre és a gyulladásra. Két kézzel fogom satuba a kezed. Felemelem, béna puszit nyomok rá, részegen kóvályog a bütyködre, becsiccsent a bennem örvénylő mindenfélétől, a téged súlytó szenvedéstől. Szeretnélek megjavítani. Mindkettőnket szeretném helyrehozni.
Megint megrekedek, félúton lóg a levegőben a mancsom közted és köztem. Rád hull a döbbenetem, pillantásokban, az eltátott számon keresztül. Kénytelen vagyok letörölni a verítéket a tenyeremről, legalább félig eltakarni a zavarom, aztán meglegyinteni a karodat. Azt állítod, idehoznál benne, hiába tiltják. Megfenyegeted vele az orvost, még neki is fennakad a szemöldöke, Sarah végképp kiakad, záporoznak rám a kérdések a tekintetéből. Kopasz úr falat fejelne, tiszta Lándzsa bátyás a reakciója.
– Ne csináld… – tiltakozom esetlenül, akár egy szerelmes csitri. Hülye hasonlat. Elhessegetem magamtól. – Visszajövök, a lábamon, és biztos nem fognak zaklatni.
Megkönnyebbülés bevonulni a paraván mögé, elbújni előled, a határozottságod elől. Felpörgetett dallamot zongoráznak a gondolataim, csupa rossz, hamis billentyűt nyomnak le, közös kalandokról, lopott csókról, titkos levélről. Az orvos csekkolja a sebem, majd rábíz Sarah-ra. Ő zökkent ki.
– Tényleg jóban vagytok – jegyzi meg. – Mi van a másik sráccal? Ejtetted?
Heccelődésnek, viccnek szánja, mégis kiszalad belőlem a ritmus. Elnémulok. Dacosan, ijedten őrzöm a csendet. Figyelem, ahogy letisztítja a vért a mellkasomról, összehúzza tapasszal, fertőtleníti, újra bebugyolálja. Csíp. Távolról.
– Mondasz valami megnyugtatót? Hogy rendben vagyok? – pusmogom neki. – Niel aggódott, amikor elkapartam.
Fürkészi az ábrázatom, keresem az elítélést az övén, igazolást a feszültségemre. Motoszkál bennem a kínos igazság, és másnak még nem merem elárulni. Sarah visszaereszti a pizsamámat, elegyengeti a gyűrődéseket, anyai gondoskodással bazsalyog hozzá. Ettől valahogy pocsékabbul érzem magam. Rákancsalítok a homlokomhoz nyomott lázmérőre.
– Szépen gyógyulsz – közli hangosan, hogy eljusson hozzád. Okkal ő a kedvenc ápolóm, eltátogok neki egy köszönömöt. – Viszont van egy kis hőemelkedésed. Attól tartok, itt töltöd a karácsonyt.
Cinkosan rám kacsint. Most aztán végleg rögzül a lelkiismeret-furdalás, és hirtelen utálok mindent, amit anyu szeretetett bennem, amit te annyira nagyra tartasz. A megértést, elfogadást, hogy túl közel engedek embereket, és bár összefércelték a mellkasom, nyitott könyv a szívem bárkinek. Összehúzom a köntöst, leszegett állal poroszkálok elő. Kipasszírozok neked egy mosolyt. Mély belégzés. Tüdőt karistoló, hadd emlékeztessen rá, vannak súlyosabb veszteségek és bűntudatok. Két fiút szeretni egyszerre nem lehet a világ vége, hiszen a szüleim halálát is túlélte az univerzum.
– Akkor maradhatok, ugye? – Visszamászom melléd, a matrac szélén gubbasztva várom a választ. – Majd vigyázok rá! Kap borogatást meg ilyesmi! – Szélesebben, békésebben somolygok oldalra, kettőnknek mormolom a szavakat, titokban. –  Mondtam, hogy ápolni foglak, ha megbetegedsz! Még a zsebedben.
A válladnak dőlök. Szélzúgássá, fülzúgássá csitítom az orkánt az illatoddal, a közelségeddel. Azért tombol, mert megint túl sokat ígértem, túl sokatoknak. És kezdek ráébredni, milyen bonyolult néha betartani az összeset. Nem csoda, hogy anyuék annyi fogadalmukat megszegték. Például nem vigyáztak rám örökké… Én azért igyekezni fogok, jó? Nagyon-nagyon. Úgy igazán.


_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Niel Topsfield Kedd Aug. 20, 2024 12:36 pm
• doing good for good reasons •

The Upside Down

STEALING YOUR SOLITUDE



Biztosan érzed a lázam, pedig nem akartalak téged is túlhevíteni vele, minden érték, ami most történik és elrontottam ostoba sírással a legszebb pillanatokat. Maradjon egy picit a homlokod, az illatod, legalább pislantásnyi éjszakára…
A bandatagok emlékeztettek rá, a hiányod oldalbordámba véste, még mindig tudja minden porcikám mit követtem el és a rémálmok sem fognak “megoldódni” de amíg itt vagy elég plüssökről, csillagéletekről beszélni, bekötözni a sebed, csendben, titokban szeretni.
Biztosan kényelmetlen neked ismételgetem, mint egy őrült, törött verkli, majd befogom és szeretlek a sorok között, tintákban, álmokban, homályban, az árnyékok mélyén, bokrok alatt, settenkedve.
Beiszom vallomásod, kicsit hülyén és alapból. Nem akarlak saját könnyeiddel terhelni, főleg értem kár ilyet generálni, túl nagy hős vagy, fel kell nőnöm hozzád.
Apám halálára kissé vállat rántok, az nem volt vészes, túl kicsi voltam, a tiéd most erősebb trauma, megsimítom arcod, próbálok úgy nézni rád, hogy ne láss benne túl sok, beteg rajongást.  
-Semmi baj.
Odaadnám az enyém, ha érdemes lett volna rá valaha, hogy apa legyen, valakié. Dominickal állítólag jobban bánt, téged pedig nem lehet nem szeretni.
Hallgatom hümmögéseid, rezgek veled, félig behunyt, forró szemmel, csak hagyni, hogy a szív dobogjon, futkosson ereimben a gondolat, az összefércelt tüdő boldog legyen, hogy még a te illatod pumpálja. Pedig vinném, vinnélek, de megadó sóhajt varázsol egy érted szóló levegővétel.
-Akkor csak bátor leszek érted.
Tudod, legyőztél. A legérzékenyebb, törékenyebb pegazusnak gondoltalak, de valójában sokkal kitartóbb, legyőzhetetlenebb vagy nálam, szó szerinti nap.
-Tudtad, hogy valójában a nap is egy csillag? Már most elérted.
Elég lenne utánoznom téged, felfogni mit jelent igazinak lenni, megemészteni, amit Liam Dominicként mondott, a kegyetlen, felsértő szavak mögötti szándékot, amivel keményebbnek akart. Nem lehetek többé…Ugróegér. Kisfiú a bátyja nyomában, hát-al kezdődő mondatok, lesütött tekintet, ö-k megakadt gondolatok között. Talán tényleg szeretni fogsz, ha felnövök. Igazából csak fiatal voltam szeretni, féltem, tudod. Idegen volt, rossz tapasztalat szagú, tinilánygyanús, amíg bele nem zúgtam a legtinibbe.
-Erősebb, tudom, most már értem, értelek.
Ringok veled, a te tengereden, uszadékfaként. Fel kell állni, letörni a zátonyokat, mohát vájni le, újjászületni. Kopasz zavarja meg a szép pillanatot, érdekes darabot toltok le eggyütt, elkapom a fintort, kedvtelve nézegetem, mint új konstellációt az egeden. De a le se szarom passzív taktikája nem sokáig életképes.
Úgy tartassz a karodban, mint az egyik koszos, rég kidobott plüssöd, amihez mégis ragaszkodsz még. Egyszer, régen, egy másik életben bevallottad, hogy szereted. Pillanatra lehunyom a szemem, néhány foltba szédülök, homályosan látom Kopasz viszontfintorát.
-Örülök, hogy ugyanúgy degradálod le magad, ahogy Niel szokta, tökéletes taktika, neki is mindig beválik.
Hangzik el gúnyosan, szemöldöke fenn jár az égen, tekintete ránk mered, végigszkenneli a szerelmem.
-Tudom, sírt, ne aggódj, nullhuzonnégy sírt, megelepett, hogy még tud.
Lesütött pillantásom után beharapja ajaktalan alsó száját.
-Úgy értem, természetesen kell és természetesen itt vagyunk, de nem lenne jó, ha az egészséged kárára menne.
Biccentek. Neki a térdemnek, a szájzugomban dédelgetett maszatnak.
Kopasz farkasszemet néz a tapasszal, tisztában van vele, hogy sérülne a méltósága, ha a fején végezné, de sóhajt, amikor meglátja félvigyorom, ő most először Liam halála óta. Felemeli kezét, manager lesz, felnőtt. Követnem kell majd ezen az úton.
-Megadom magam.
Feléd fordulok, kicsit eltüntetem a manager robosztus árnyékát a “moziból”
-Azt jelenti szuper, hogy vibrálsz, mint a csillagok, hogy lehet kívánni tőled, minden ilyesmit. Kopasz tudja.
Ismeri a dalszövegeket, a Here come the sun mást is jelentene neki, mint nekem. Semmi baj, hozott, ez volt a dolga.
Súgom, felülök, bár hagyom, hogy segíts, mert hozzám érhetsz közben, megeszem a nyugtatót, de felzaklat az arckifejezésed. Kopasz mindjárt hajat növeszt…
-Azt látom…
-Nem, nem lenne
Erősítem meg. Persze Kopasz a vértől begőzöl, rányom a nővérhívóra, lekiáltja a hajunk, mert neki nincs.
-Szörnyűek vagytok és egyformák!
De én nem engedem el a kezed, sem akkor, amikor jönnek, egy orvos és a nővér, ő valahogy állandó, felismerhetedi, ha járt már erre. Meglepetten pislog összekulcsolt kezünkre. Biztos nem érti miért kapaszkodom olyan lányba, aki valaki mással jár.
-Itt marad, amíg csinálják, rendben? Szeretném, ha maradna.
Igazából csak előre kell dőlnöm, meghallgatják a tüdőm, homlokomon matatnak egy mérővel, aztán hátul kikötik a ruhát megnézni mennyire baszódtak össze a varratok, de nincs külső elváltozás, ugyanúgy rondák, megtörik az egyenes, Bishopnál edzett halovány izmok vonalát. Elfelejtem szégyellni magam, mert arról volt szó, felnövök. Igen…és fáradt is vagyok már ehhez. Fáradt, amikor megkapom, hogy felment a lázam harmincnyolc ötre, úgyhogy bekötnek egy újabb infúziót, amikor gyulladásról beszélnek és a biztonság kedvéért kapok még vérzéscsillapítót. Ha megengeded, nem engedem el a kezed közben, mintha fájna. Pedig egyszerűen csak fogni akarom.
-Rendben. Most pedig hozzanak egy paravánt és maga, mögötte, egy széken, bár lesz itt másik ágy is, megnézni Winifred Wilson varratát.
Közlöm a nővérrel az egyszerű, de határozottan csengő utasítást.
-Ha erre jár, beengedi, nem hagyja, hogy mások zaklassák, belekössenek, akárki elzavarja a közelemből. Különben felkelek és én hozom ide. Egyelőre nem emelhetek, de szarok a szabályokra, a karomban fog érkezni.
Kopasz fejbe csapja magát, nagy, csóváló bőrfejét tenyerébe temeti. De hoznak egy paravánt és mögé terelnek, el kell engednem a kezed. Egy kicsit.






Freddy
Still love you
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Winifred Wilson Szomb. Aug. 17, 2024 8:55 am
• doing bad for good reasons •

to: Niel We are not alone

Hosszabban fújom ki a levegőt, a tiédhez dörgölöm a homlokom, mert a puszta érintés valahogy nem elég.
– Jó – visszhangzom. Pedig semmi sem az, tudjuk. Elromlottak a dolgok. Mélyre kell ásnunk a jó legkopottabb, legapróbb törmelékeiért, felszínre vonszolni, letörölgetni. Nem gond. Megoldjuk. Elboldogulok az izomlázzal, felköhögöm a port, kipihenem majd a harcot, amíg ér bármit, legalább egy halovány jót.
Apró, de tartós mosolyt biggyesztesz az arcomra. Bújsz hozzám, kicsit hülye vagy, és szeretem a dilis kobakod. Szeretek itt lenni neked mentőövnek, hiába eresztek. Találni fogsz csónakot, valakit, aki a partra visz, nem itat veled hullámokat, nem küzd ennyire keservesen, hogy fölöttük tartson. Addig maradok.
A fejedre tapasztom a tenyerem, határozottabb légvételekkel cirógatlak.
– Nem baj. Szeretlek így, kicsit hülyén. Alapból – jelenetem ki. Te nem látsz a fejembe, veled muszáj egyenesebben közölni az ilyet. Néha elfelejtem.
Piszkál a pánik, ezernyi tűszúrás a megerőltetett, mozgásra kényszerített zsibbadásomban. Felbugyog a véreddel, kipukkad az ajkad szegletén. Mellékelek hozzá egy könnycseppet, a többit visszaszívom, taknyosan, szipogósan, a pizsamám ujjába törölközve.
Nem ígérhetem, hogy sosem esik bántódásom, csupán hatalmas szemeket meresztek rád. Talán elég a bennük csillanó szándék. Néma ígéret. Mivel fájna nektek a szenvedésem, igyekszem bármi áron rendben lenni. Nem sínylődni. Kicsiholni a fényt, a napsütést magamból. Vagy pár szikrát, parányi lángot, aminél melegedhetsz.
– Sejtettem… – sütöm le a szemem. – Múltidőben említetted apukádat. Még Narniában. Sajnálom…
Ott tartom a fejed a vállamon, a tincseidet babrálom, puszikat ékelek közéjük, a mondatok közé. Hagyom, hadd rezonáljon át beléd a hümmögésem, miközben szavakká szűröm a gondolatokat. Bárcsak értenék ehhez. Bár megsúgnák a zsigereim, mi a helyes válasz. Csomók gabalyodnak bennem, megfeszülnek a gyomromban, olyasmik, mint vizsgák előtt, annyira próbálnék megfelelni a teszten. Fontosabb a Danger Roomos megmérettetéseknél, és nehezebb. Sokkal nehezebb.
Mindkettőnknek szól a győzködésem.
– Nem lesz mindig ennyire rossz. Pikulát cipeled az enyémet, ha nem viszonozhatom! Az úgy igazságtalan. – Ringtalak, hajónak tettetem magam, evezőt képzelek a markomba. – Akkor szarabb. És? Nem fogok belehalni vagy belerokkanni a bánatodba, Niel. Oké, cudarabb a helyzet, mint hiszem. Én viszont sokkal-sokkal erősebb vagyok annál, amilyennek te gondolsz.
Ebben merek bízni. Ebben muszáj. Sosem árulom el neked, de hurcolom magamban David keserű, súlyos titkait is, és nem rokkantam bele, lakattal őrzöm, vigyázva óvom őket. Hatalmas bőrönddel botladozom végig az életen, fér bele. Mondtam, Niel, végtelen a zsebem. Bírom a gyűrődést. Sőt, lehet ez segít tartalmat csempészni az ürességembe. Miattatok érdemes. Hogy magyarázzam el neked másképp?
Rányitnak a majd lehetre. Mintha rajtakapnának a füllentésen, szétszaladnak a bolondos ábrándok, a könnyed jövőkép téli égbolttal, kutyákkal, simogatásokkal.
Rátekeredem Nielre, pókként tuti behálóznám, így viszont én leszek a gubója.
Biccentek a férfinek. Helyes! Senkinek eszébe se jusson direkt felzaklatni, Nielt!
Mindazonáltal?
– Nem így értettem – fintorgok. Asszem túl sokat lógtam Daviddel. Arra számítok, átmegy az üzenetem, összelegózzák a részleteimből, aztán pofára huppanok, mivel nem mindenki az én telepatám. Ügyesebben kéne céloznom a mondandómat. Megtanulni kommunikálni vagy hasonló.
Kihúzom magam, Niellel a karomban. Felszegem az állam. Elmantrázom, hogy galaxist idéztem a plafonra, mutáns csirkéket mentetettem, pegazust loptam, velem nem packázhatnak rémisztő, morc kopaszok! Összepréselt szájjal állom a tekintetét.
– Buta vagyok. Azt pontosan tudom. Milliószor butább a dokiknál. Viszont az is tök világos, hogy Nielnek nem csak a teste sérült meg, beteg a lelke is, és azt nem fogják meggyógyítani a gyógyszerek. Muszáj néha sírni. Érezni. – Ráhunyorítok, nyelek egy nagyot. – Muszáj – ismétlem. Belepasszírozom a bőgéstől felszakadt varratot, a szétkapart sebet, azt, milyen sokat számított elzokogni valakinek, széthullani előtte, ragasztót keresni benne. Hogy inkább a pukiszörny átkába pusztulnék bele az elrejtett, láthatatlan törések helyett.
A számszeríj rám erősít. Annyira bízom az igazamban, hogy hajlandó vagyok gumitappancsot cuppantani rá, ha kötekszik! Onnantól nincs menekvés! A hereállú kesztyűje béna vacak a nyilamhoz képest!
Oldalra döntöm a fejem, ám nem zuttyan helyére tőle a múzsa kifejezés, továbbra sem tiszta, mi közöm lehet hozzá.
– Intenzívebb… – Azon morfondírozom, sértésnek szánta-e. Szerintem magamra venném. Bármikor máskor elszontyolodnék, amiért még Niel managere is túl soknak talál. Viszont Nielnek olyan kevés maradt, hogy most szívesen leszek az. Intenzív és túl sok.
Grimaszba rándul az ábrázatom, gyorsan kisimítom. Persze, terhessé válhat az intenzitás, a túl sok. Niel inkább nyugtatóra vágyik.
Elrakom a fegyvert.
– Adhattam volna. Van nálam – mormolom az orrom alatt. Segítek neki felegyenesedni, megfogom a vizet, míg kipattintja a pirulát a levélből, lapogatom a hátát.
Méreget minket a fickó. Olyan dumát tol le, hogy pár pillanatig hápogok rá, forró gőzt eregetek a fülemből, piros vászon a képem a fényből formált univerzumnak. A nővérhívóra sem kapcsolok időben. Aztán bedacolok. Becsukom a szám. Vicsorgok.
– Uram, Ön be sem mutatkozott. Tuti fix, hogy nem pucérkodom maga előtt! Milyen izé ez már? Majd elfordulok, amíg Nielt megvizsgálják, de nekem különben semmi bajom! És nem kell az engedélye! Anélkül is maradnék! Esélye sem lenne ellenem! – Lemászom a matracról, elég esetlenül sikerül, a vége félig zuhanás. Azért hátra vetem a vállam, és odalejtek a mamuszomhoz, visszabújok bele. Rátartin fürkészem a managert, mialatt zsebre teszem a magammal hozott ágyamat, ne legyen útban a nővéreknek, orvosoknak. Megállapodom Niel mellett, az éjjeliszekrény előtt. Őrként strázsálok.
– Egyébként vér. – Idézek egy újabb nedvestörlőt, leitatom a bűnjelet a piercing mellől. – Mondtam, hogy szóljunk egy dokinak – dünnyögöm neki, feszülten. A managere biztos mindenfélét feltételez rólam. Alélt popsztárokat smárolok le sunyiban, visszaélek a helyzettel és ilyesmi. Vagy rosszabb! Teszek rá, Niel kiköpi-e tüdejét meg milyen az egészségi állapota, tétlenül figyelem a haldokolását. Vacak, roham-csináló múzsának néz. Kétség sem fér hozzá.
Mindegy. Nem számít. Niel a lényeg.
Összekulcsolom az ujjainkat. Egyenes háttal várom a vizitet. Ménkűbe az összes kotnyeles felnőttel, én akkor is itt fogok dekkolni! Rászorítok a fiú kezére, biztató vigyort küldök felé.


_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Niel Topsfield Pént. Aug. 16, 2024 1:39 pm
• doing good for good reasons •

The Upside Down

STEALING YOUR SOLITUDE



Lassan kezd mételyes tény lenni Liam halála, valami távoli, tartósan jelenlévő rossz, amit félrerak a létezésed. Sötét paca marad, de könnyek nélkül, félrerakott agónia, amit elhalványít néhány szó, illatod, vibráló jelenléted és az a zsigeri forróság, amit sok hülye dalban megénekeltem már.
-Jó
Reagálok halkan, hozzáérintve fejem az tiédhez, évszakok nélkül. Mintha olyan szigeten lennék, ahol nem számít semmi más, mert kívül esik minden gyászon. Az, hogy fuldoklóként kapaszkodom beléd, hiba, elengednélek, hogy magadtól ússz, nem akarok uszadék lenni, akadály.
Rádmeredek, ég a puszi helye, kicsit kizökkent a tiltakozásból, hogy ne szeresselek, mert lehúzlak. Azt hiszem állapottól függetlenül, képes vagyok bármikor elvörösödni a közeledben.
Csak te vagy képes kobaknak hívni a tökfejem. Csálén mosolygok, közelebb mászom, rád. David Haller biztosan befejezné, amit a variáns elkezdett.
-Kicsit hülye vagyok. Alapból.
Egészítem ki fáradtan, tompán, sajogva addig, amíg érted kezdek el rezegni, csak jól legyél és a lelkiismeret furdalás ismét töviseket erőszakol le a torkomon. Megpróbálok nem süllyedni, kapaszkodni a szigetedbe, elhinni, jól vagy, áltatni magam, amíg dobogó szívvel, rád bámulva nem hallom bizonytalan vallomásod.
-Az mindegy, nem akarom, hogy bajod legyen…
Relatív mi az én hibám, mennyire rezzen az összezúzott tüdő, vagy milyen istenverte buborékokat képez. Önző vagyok, magamhoz láncollak, gyűlölöm érte gyengeségem azt a banánt, amit félre kell löknöd miattam. Mert majdnem bőgök, csak attól, hogy távolodsz, és megint kiúszom a Freddy oltalomba, amikor csuklón ragadsz biztatni és megígérni, nem hagysz magamra.
-Igen, csak azóta is sok mindent elszúrtam. Hát…
Nyelek rád, az enyém súlyos, nehéz neked, megkímélnélek, kiszárad a szám.
-Az enyém rossz, talán rosszabb, mint amilyennek most látod és nem akarlak belekeverni. Féltem a varrataid… A szülőhalál nekem is megvolt, én akár cipelem is a tiéd, de
Pillanatra lekonyul a fejem.
-Szarabb a helyzetem, mint hinnéd. Nem csak az a baj, hogy…
Megrázom a fejem. Korai kimondani, véglegesíteni, pontot tenni a végére. Elviselhetetlennek tűnik, nem akarom.
Belebújok a válladba, magamra rántom az illatod, a valóság már nem számít, mintha nem neonfények villódznának körülöttünk, ásítanának ránk fehér falak.
-Majd lehet
Kezdem, de benyit ránk Kopasz, megtorpan, látom arcán azt a leírhatatlan döbbenetet, amit talán sokan éreznek egy első találkozás során Freddyvel. Vet egy kérdő pillantást az ágyra, összefonódott alakunkra.
-Nem célom még jobban felzaklatni Topsfieldet. Mindazonáltal…
Döbbenten nézek fel rád én is, attól, hogy befogja a fülem még hallom, az elég jó, nem sérült, elvileg lehetnék még zenész, csak…
-Nem kaphat, orvosi utasítás. Ahogy neked is ártana, egyébként. Meghoztam a nyugtatókat, ezúttal ezek igaziak. Bár látom Winifred Wilson kisasszony az a típus, aki mindent jobban tud, a betegnek, amibe egyébként szerintem te is beletartozol nyugalomra van szüksége, nem rohamokra.
Ha lehet fokozni Kopasz döbbenetét, Freddy kimaxolja, bámul a játékra, mint aki nem akarja elhinni, hogy ez komoly lehet. A plüssökhöz hozzászokott, rajongó lányok is dobálnak fel a színpadra, de a guminyíl még számára is egészen új szint.
-Erősen kétlem. Elég élénk képet kaptam rólad. Habár élőben valóban sokkal intenzívebb vagy.
Közelebb ér, előrenyújt egy levél nyugtatót.
-Lesz majd egy behatóbb pszichiátriai vizsgálat, egyelőre nagyon stresszes lenne, ezért a sebészek írták fel.
Freddyre sandítok, átkarolom.
-Ne, tudja ki vagy, tudja mit beszél… Azt is, hogy maradni fogsz. Ne tedd el, kell a bandának. És kell a nyugtatója is.
Átveszem, Kopasz konkrétan a kezembe ad egy pohár vizet az asztalról. Gyanakodva bámul ránk.
-Nem tetszetek nekem! Sírtatok. De van itt még valami, Múzsa, mi az a piros folt? Niel, remélem a lány rúzsát látom a szád szegletében és nem vért. Ha kell idehívok egy orvost és egymás előtt fogtok vetkőzni, de vetkőzni fogtok! Felőlem maradj, azt hittem már csak a koporsóját akarja ilyen elánnal fogni, jó, hogy itt vagy, de vannak bizonyos szabályok.
Hajol közelebb, nyomja meg a nővérhívót, arra tippelek kiszúrja halovány, látható bűneink.





Freddy
Still love you
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Winifred Wilson Hétf. Aug. 12, 2024 6:04 pm
• doing bad for good reasons •

to: Niel We are not alone

Körülbelül hatéves lehettem, és szúrt a tüske, azért öltöztettem fel, bevontam gyantával, borostyánkővé formálta az idő. Mint a szúnyog a Jurassic Parkban. Most pedig csodát építesz vele, fantasztikusnak képzelsz tőle. Pedig nem vagyok. Ezért nem mondom el, hogy hatéves lehettem, és szúrt a tüske. A sok elfogadás meg megértés valahol borzasztóan félrevitt, bűntudatok, megbánások serkentek belőle. Igen, elfogadlak, megértelek titeket, és részben pont ettől szeretlek ennyire, akarva-akaratlanul. Mindkettőtöket. A nyelőcsövemen akad a felismerés, átszúrja, meglékeli a szavakat. Szétszabdalja a szerelemről szőtt elképzeléseim utolsó foszlányát. Engedem. Ebben a didergő ürességben, az ingatag bizonytalanságban keveset jelentenek a régi ábrándjaim. Most bírok igazán elfogadni bármit. Azt is, hogy ez van. Mindkettőtöket szeretlek, és csak azért nem csókollak meg, mert a csókokat Davidnek ígértem. Mert az ígéreteim még jelentenek valamit. Muszáj jelenteniük.
Simogatom a karod, a hátad, gyűjtöm az erőt egy fontosabb válaszhoz.
– Nem terhelsz. De villamosszékbe sem foglak ültetni, csak tudj róla, hogy nyári napsütésben, hóban, fagyban, őszi borongásban is ugyanúgy szeretlek, és itt vagyok. Jó? Visszatérhetünk rá bármikor, ha már nem ráz tőle annyira az áram.
Nyomok egy puszit az arcodra, hálából, a mosolyért. A végét szétkuncogom, hitetlenül ingatom a fejem. Az is én lennék, mi? Asszem megzakkantál picit a bánattól, elkevertél egy darab agyat a lélekszilánk mellé. Honnan szedsz ilyeneket? Mintha palackba kellene gyűjteni a nyálam, drága pénzért árulni. Nagyon lökött vagy.
– Beütötted a kobakodat is, ugye? – lapogatom meg finoman.
Aztán a mellkasom előtt terem, megvizsgálhatnám közelről, találok-e rajta sérülést, csakhogy kipukkasztod az összes gondolatbuborékot. Friss nyomot hagy az ajkad a friss kötésen, és megrezdül a belső békém, a visszhangos semmiben fellelt nyugalom.
Táncba hívja a döbbent ijedtséget az aggodalom, jól elkeringőznek, forog velem a világ. Kiszúrod, lebukom. Hiába próbálnálak fenntartani, biztonságban, a napos felszínen, futóhomok alattunk a kórházi ágy, a gépek sípolása, búgása, a roncsolt tüdők szörcsögő, halk zöreje. A kapálózásomtól gyorsabban zabálnak fel minket. Lelassítok a kérdésedtől, felhagyok az ügyetlen küzdelemmel. Mély levegő. Hadd érezzem megfeszülni a varratot.
– Nincs baj – motyogom. – Vagyis van… Elég sok… De nem a te hibád.
Kikémlelek rád a gubómból. Azt kéred, ne bujkáljak, belém csimpaszkodsz. Sajnálod, maradásra biztatsz, hitegetsz róla, mennyit számít a jelenlétem. Oké, legyen, elhiszem. Szükséged van valakire. És én vállalom, leszek neked valaki. Az elcsukló hangod különben is ripityára törné minden ellenállásom. Félrelököm a szorongást meg egy kitömött banánt. Odahajolok hozzád, megint a csuklódat fogom, ide-odahintáztatom, úgy, ahogy a gyerekek győzködik a szüleiket. Ahogy én már sosem fogom.
Észrevetted, Niel? Néhány dologban egészen hasonlítunk. Ismerős a pánikod, a félelmed, amit a depim gerjeszt. Talán az is hasonló, mi vigasztal és nyugtat meg minket.
– Maradok. Nem szúrtál el semmit. Komolyan gondoltam, amit a kocka kuckóban mondtam. Sírhatsz, lehetsz szomorú vagy akármilyen. Megbeszéltük, nem? Értek a megértéshez. Elfogadlak akkor is, ha épp vacakul vagy. Csak annyit kérek, te se rejtegesd. Szerintem elbírjuk egymás bánatát. Szerinted nem? – puhatolom, óvatos pillantásokkal, félig leeresztett pillák alól.
Áttérünk a csillagokra. Magamhoz vonom a fejed, eldughatod a mellkasomon, eltakarom neked a kezemmel.
– Aha. Persze. Itt is lehet egyébként kutyázni! Mindy, Lándzsa bátya előző lakótársa behozott egy irtó cuki kölyök Huskyt. Terápiás! Szeretnéd… – Ránk nyitnak, így félbeszakad a mondat. Szétrebbenünk, riadtan egyenesedsz fel, a koponyád az államnak koccan. Áuccsal nyúlok  a saját sajgó pontom után, szisszenéssel a tiédért. Ölelésbe zársz, mielőtt ellenőrizhetném. A plüssöddé változom, és a körém fonódó féltéstől végre leesik, mi zajlik a kórteremben.
Felénk ólálkodik a behatoló, a kivetítő galaxis-port szór a kopaszságára, a rémisztőséget viszont nem varázsolja le róla, harapósnak látszik, egy csoportba sorolom a szigorú biztonsági főnökökkel és morcos főbérlőkkel. Hápogok párat a mondandóján. Mire a végére ér, kézzel-lábbal csüngök Nielen, az ölébe, a dereka köré gabalyodva, vigyázva, ne nyomjam, ne préseljem túlzottan össze. Feltartott tenyérrel parancsolok megálljt.
– Ne! – Vékonyabban szalad ki a tervezettnél. Köhintek egyet. Komolyítok a hangszínen. – Ne jöjjön közelebb, Manager úr! Van zsebem, és nem félek használni! Itt fogok aludni! Hoztam magammal ágyat! – intek a bútorra. Abban a pillanatban tökéletes érvnek hat.
Összeszorított állkapoccsal, dühödt bikaként szusszantok. Csekkolom Niel állapotát. A fülére csúsztatom a mancsom, véletlenül se legyen túl hangos neki a harcias szónoklat.
– Nem lesz rohama. Vigyázok rá! Amúgy meg ha rohamot szeretne kapni, hadd kapjon! Joga van hozzá! Majd megoldjuk!
A férfira szegezett jobbomba műanyag számszeríj teleportál, plusz a hozzátartozó, tapadókorongos nyíl. Lövésre készen, zsinórral. Kopaszok ellen különösen hatásos! Teszteltem!
A pillanatnyi csendben felrémlik a bácsi szövege, kikandikál belőle egy részlet, így utólag. A nevem stimmelt, viszont hozzáfűzött egy fura kifejezést.
– Várjunk… Múzsa? – Lejjebb eresztem a fegyvert. – Szerintem összekever valakivel. – A végét Nielnek pusmogom oda, bizalmasan: – Magyarázzam el neki, hogy simán Freddy vagyok? Az segítene rajtunk? Bár mindenképp maradok, akár tetszik neki, akár nem. Végső esetben tényleg elsuvasztom…


_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Niel Topsfield Hétf. Aug. 12, 2024 10:01 am
• doing good for good reasons •

The Upside Down

STEALING YOUR SOLITUDE



Sajnálom, hogy nem működnek a belém képzelt remények és a te mosolyod is eltűnik, szeretnék visszaszívni minden belém ivódott szemetet, miattad.
Nézlek, az óvó feltésed, a varázst, amit mindig nekem tulajdonítottál, de te hatalmasabb erőkkel bírtál nálam. Ezzel most. Egy régi mesében azt mondanák, szeretet, nekem többnek tűnik, megfoghatatlannak és megpróbálja összevarrni szertefoszlott lelkem. Olyan sok minden fáj Freddy, úgy szeretnék róla beszélni neked, de egyrészt megfogalmazni is lehetetlennek tűnik, másrészt félek, hogy ellöknélek, megsemmisítenélek, a napfényt is elkergethetik a borús fellegek, nem akarom, hogy eltűnj, kellesz vagy nem jövök vissza többé.
-Nem tudom mennyi idős voltál, de hihetetlen, hogy nem tüskeként maradt meg benned, hanem így, elfogadásként. Azért vagy fantasztikus Freddy, mert mindenkit képes vagy megérteni. Az olyan fickókat, mint David Haller, az olyanokat, mint én.
Súgom neked, eléd a hömpölygő bánatban, a remegő erő emlékére, ami majdnem elpusztított. Egyes emberek biztosan azt mondanák, főbenjáró átok volt, megbocsáthatatlan bűn. Kaine összehúzott szeme mögötti gyanakvás, Bishop folytonos óva intése a gonosztól, Strange titkos félelme, a látomások sok, másik magamról, akik ugyanezt már elkövették.
-Én csak nem akarlak terhelni és persze rossz róla beszélni. Olyan, mintha villamosszékben ülnék.
Megrázom a fejem, elég rólam, téged akarlak szeretni, a te köpéseden mosolyogni, csak egy kicsit, majd eltűnik, megint beborít majd ezt a lerázhatatlan enyv, de még azon mosolygok, ahogy köpködsz.
-Az is te lennél
Vonok vállat, minden ami te vagy jó, ahogy hozzád bújhatok, megengeded, hogy simogasd a kezem, érezhetem az illatod és elhihetetem, hogy segítek begyógyítani a sebed, pedig a magamét sem tudom. Egyre forróbb minden lassú lélegzet, elviselhetőbb így a világ, kissé fülledt, nem is teljesen reális. Hogy szeretsz.
-Mi a baj? Bántottalak?
Nézek rád ijedten, mert látom, hogy az én szintemre süllyedtél és egy csillagnak felemelnie kellene, ragyognia, sokszor elbasztam, túl sok hiba gyűlik egy már rég betelt számlán.
Nem akarlak elereszteni, elveszíteni, elhagyni, nélkülözni, megijedek, hogy rám unsz, sok lesz a bennem terjengő sötétség, az űr, nem tudsz majd repülni, köpni, mosolyogni tőlem.
-Ne, ne bújj el.
Kapaszkodom a karodba ijedten, hogy ez is hülye válasz volt, még ha igaz is, hogy elfutnék. Lehet már most, lázasan. Majdnem elbőgöm magam megint, hogy hülye vagyok, de csak megreked ajkam szegletében egy újabb nedves buborék. Visszanyelem.
-Sajnálom. Velem maradsz?
Úgy érzem távolodsz, felülsz és összegubózol én pedig tehetetlenül próbálok hozzád-hozzádérni. Rosszul csinálom, remeg a kezem.
-De. Nélküled nem menne, hidd el. Nélküled semmi nem menne.
Csuklik el a hangom, gyorsan becsukom a szemem. A sírást már eljátszottam sokszor. Lenyelem őket, visszagurulnak a tüdőmbe.
Elrontottam a kedved és a vigasztalásod. Amíg csukva van a szemem, érzem, hogy mozdulsz. Még akkor is csukva van, amikor megszólalsz. Erősen szorítom. Lili mártírnak nevezne, rámsütnék, hogy folyton szenvedek. Attól is, ha te. Mindentől. Dominicnak igaza volt. Meghalt, hogy erősebb legyek.
Műanyag csillagok.
-Nem akadna ki rád senki. A…téli égboltot szeretem, ott van az Orion, meg a Sirius és azok jók, kutyák. Szeretem a kutyákat. Majd megsimogatom őket, ha visszamegyek. Ha lehet otthonnak hívni. Ott leszel? Megsimogatod velem?  Nézed majd velem a csillagokat?
Dugom el a fejem valahová mélyre, talán te is gondolkodsz, amikor nyílik az ajtó, felkapom a fejem, megjelenik Kopasz. Azonnal átkarollak, mintha elrabolhatna tőlem. Nagy és mély levegőt vesz. Látja a szememben visszatartott könny hülye visszfényét.
-Hagy találjam ki, Winifred Wilson kisasszony. A múzsa. Akinek szintén gyógyulnia kellene egy teljesen külön szobában és megint rohamot kapnál, ha most visszaparancsolnám, pedig nem kaphatsz. Megmondtam, hogy nem kaphatsz Niel.
Indul meg felénk a manager. Ja igen, megtiltották, hogy sírjak.





Freddy
Still love you
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Winifred Wilson Szomb. Aug. 10, 2024 9:06 pm
• doing bad for good reasons •

to: Niel We are not alone

Sóhajtok, orron keresztül. Elengedem a műmosolyt, nem kényszerítem rád, az enyém is halványodik, épphogy felfelé ível, inkább emlékeztető, halovány lenyomat. A második lapon maradt véset, miután túl erősen satíroztál.
Hagynom kéne téged fázni, igaz? Lázas vagy, lázas a lelked, én meg nem bírom elviselni a didergésed, és forró zuhanyt eresztek rád. Opálos tőle a tekinteted. Párás fürdőszobatükör. Távolodsz. Tippelgetem, mire van szükséged. Megakad az érintésed, de erősebb vagy, mint hinnéd. Még most is kipréseled magadból a választ a butaságomra, engem nyugtatnál, holott te ezerszer jobban rászorulsz.
Megsimogatom a kézfejed, arrébb húzom, csókot nyomok a tenyeredbe. Utána sem eresztem, gyengéden masszírozom. Szavakkal ügyetlenül vígasztalok, muszáj tapintással.
– Igen, biztosan azt hitte, alszom. Különben nem mondta volna. Picit hálás vagyok érte. Jobban megismertem tőle. Tudod, emberként. Segített elfogadni, hogy valójában a legtökéletesebbnek tűnő személyek sem azok. Mindenkinek vannak tökéletlen pillanatai és megbánásai. – A hüvelykujjammal dörzsölgetem a csuklód. – Sajnálom… Tényleg nem értem. Nem ismertem őt. Biztos idegesítő, hogy sületlenségeket dumálok. Nem kell beszélned róla.
Nevetősen szusszanok, engedem, hadd fogj, helyet cserélnek a mancsaink, kapaszkodhatsz most kicsit te.
– Juj. Nem akarlak leköpködni! Ne adj rá engedélyt!
Bizonytalanul bólintok, hiszen próbálkozni bármikor lehet, bármivel, a kaparászás viszont nem szándékos, magától jön a külső-belső viszketéssel, csak utólag veszem észre, így nehezen fogok leszokni…
Döbbent kuncogás csuklik elő. Közel hajolsz, nagyon közel. Felmerül bennem az abszurd ötlet, hogy foggal tervezed rögzíteni azt a gyolcsot. Aztán ennél is abszurdabbat művelsz. A kötésre illeszted az ajkad. Vákuum keletkezik a tüdőmben. Lepislogok a láthatatlan pecsétre a kötésen, a védőbűbáj elillanó nyomára. Felpislogok rád. Nem… nem találom a gondolataimat. Elgurultak. Üveggyöngyökként peregnek szét a fejemben, csilingel tőlük a fülem.
Talán végre levegőt veszek, amikor megszólalsz. Talán képzelem.
Csóknak hívod. Gyógyítónak. Rémlik, hogy korábban, mielőtt szétszóródtak a gondolataim, nekem is volt egy ilyenem. Összekoccan két üveggolyó. Meredek én is az öledbe, az ujjaidra.
Rosszul vagyok. Gyomortáji remegéssel indul, pánikká feszül a mellkasomban, gombóccá sűrűsödik a torkomban. Görcsösen markolom a takarót, egy gyűrűdést fixírozok rajta. Visszaevickélek. Ez nem lényeg. Ez… semmi. Lélekdarabokról van szó, gyilkosságról, rólad, mert elvesztetted magad, és meg kéne téged keresnem.
– Vissza – lehelem. Túl puha, életlen a hangom. Megköszörülöm. – Biztos vagyok benne, hogy vissza. Láttam rá példát.
Közelebb kecmergek, mágnesként ránt beljebb az aggodalom, hiába libabőrözik a hátamon a korábbi, amíg fagyott könnyek csillognak a szemedben, vér piroslik a szád csücskében, addig akárhogy is, de érintenem kell téged, csitítgatnom, olcsó kenőcsnek lenni, ami legfeljebb hűsít, nem mulasztja el a betegséget.
Reszket a hajborzolás, túl mélyre csúszom a pillantásodban. A mondat vége visszakondul újra meg újra: mindig megcsókolni. Nem szabadna ilyeneket mondanod. Ne kérdezd miért. Félek bármelyikünknek elmagyarázni.
Kiszökik a beragadt lélegzet. Leeresztek, süllyed a vállam. Dédelgetem magamban fél percig a fájdalmat, mert fáj a válaszod, az pedig végképp, hogy benned meg sem fordul, hogy fájhat. Végül sértetten fonom össze a karom, csücsörítve nézek félre.
– Jó, akkor majd én is elbújok, amikor szarul vagyok. Véletlenül se lássuk olyankor egymást.
Bénán megy a durcázás, félrerakom, mihelyt felém dőlsz. Helyezkedem, hozzád igazodom, megtartalak. Nem omlok össze a hazugságodtól sem, pedig egyértelmű, hogy üres a bizakodás, egyetlen cseppet sem diktáltam beléd optimizmusból. Még hogy éltető víz meg ilyenek…
Súlyosabb sóhaj, belesajdul a sebem. Eleresztelek. Kenek magamra az epres balzsamból, rutinból, az édességéért. Felhúzom a lábam, átölelem, rátámasztom a homlokom. A tincseim között matatsz, belebizsereg a fejbőröm. Feléd fordítom az arcom, közben megnyomja a halántékom a térdem és a szemembe hullik egy-két lokni.
– Semmit nem tudok érted tenni, igaz? Egyetlen kívánságodat sem válthatom valóra. – Lehunyom a szemem. Nincs kedvem fehér karácsonyról, hóemberről, sapkáról, fahéjról áradozni, ha neked tündérmese és nem valóság.
Biztos rosszul csinálom. Biztos létezik megoldás, amit nem ismerek. Hatékonyabb ellenszer a gyászra, a bánatra. Vagy szomorkodjunk együtt? Az segítene?
Elterülök a matracon, az üres plafonon cikázó fényjátékot figyelem.
– Szerinted ragaszthatok rá világító műanyagcsillagokat? Nagyon kiakadnának rám érte? – mutatok fel. – Mondhatnád, milyen alakzatban. Melyiknek mi a neve. Gyakorolhatunk a következő életünkre. – Ahol te csillagász leszel, én meg csillag. Ahol nem veszítek el senkit, mert az égitesteknek nincs apukája, anyukája, mamája, papája, bárkije. Neked pedig nem kell önmagaddal harcolnod, és ha valaha kisodródnál, elkoptatna a végzet, akkor lehullok majd, hogy helyrehozzam a mágikus hatalmammal.
Így jobb. Ez mindkettőnknek mese. Nem muszáj kínlódva, erőlködve okénak tettetned magad. Rábólintani a hülyeségeimre, mint a zsebedben. Menekülhetünk messzire, maradhatunk mélabúsak. Beboríthatom ezt a mennyezetet is csalfa ábrándokkal, álmatlan éjszakákkal.


_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Niel Topsfield Szomb. Aug. 10, 2024 1:06 pm
• doing good for good reasons •

The Upside Down

STEALING YOUR SOLITUDE




Ajkam nem marad úgy, bármennyire is szeretnénk felakasztani, visszahajlik, hüppögéssé silányult utósírás végrángása lesz. Néhány beszívott könnyet kóstolok vele. Mostanában gyakran iszom ilyesmit és már nincs erőm szánalmasnak érezni magam miatta. Nézlek, mert életben tartasz, mert nagyobb varázserőd van, mint Strangenek. Mert bepalackoztál a zsebedbe és mert magas polcra raktuk a szerelmem.
Együtt lélegzünk, de az enyém csak utánzat. Próbálja másolni a tiéd, próbálok kapaszkodni a jelenlétedbe, hogy még itt vagy, nagy dolgokat ígérsz, még úszom veled, foghatlak, elraktározhatom az illatod. Zsebszobába vihetem. Fáj most erre gondolnom, mindenre, ami olyan jellemzővé tett és visszatérni a strerilszagba belőled, szintén.
Ki tudja megtettem-e volna érte. Elhúzódom, nézek rád nagy, fátyolos szemmel, lassan felszárad a benne kavargó tócsa. Össze van tapadva a szám, a hipotézisek nem leszek megerősítve rajta.
-Miattad?
Kissé beragad a bensőséges vallomás, megakadnak ujjaim az arcodon, le akarnám vele törölni rossz emlékeid. Hülye dolog.
-Te vagy a legjobb dolog, ami történhettél. Biztos rájött utána, de sajnálom, hogy ez is megmaradt. Lehet nem is tudta, hogy hallottad. Nem tudhatod mi tenné őket boldoggá. Mennyország? A szüleidnek igen, Liam…más tészta. És oda nem nyúlnak át a dimenziókapuk, nem tudom…
Elhallgatok, szinte már nem is akarok róla beszélni. A szüleid jobb téma, mert őket bántaná, Liam ingoványos Dominic, aki kicsit mindig bánta, még az utolsó pillanatban is. Meg kellett volna tanulnom egyedül lenni, sokkal hamarabb, sokkal intenzívebben. Soha-soha nem akarnálak lerántani Téged. Én akarok lenni a te takaród, a te elnyűtt plüssöd, amiből kijött a tömés, a törött játék, amit nem lehet megjavítani, ezért eldugtad.
Halvány, erőtlen mosoly próbál utat törni, mert a képzet, hogy köpködsz a mennyországból, vicces. Normál eseten ezen együtt nevetnénk. Megfogom a kezed.
-Nem, ez jó, te leköphetsz onnan. Te bárhonnan leköphetsz.
És én komolyabban pillantok rád szétlyuggatott réseimen.
-Tudom, hogy nehéz nem kaparni, de…megpróbálnád?
Hülyeséget csinálok. Majd egyszer, valahol talán gratulálok magamnak érte, vagy egészen leszarom, mert a bolondot csinálás egy mély, áthatolhatatlan régi Niel világ része lett. Itt már nem számítanak csalódások, hiszen csupa nagy betűs VÉG lettem. Szóval, amíg szabadkozol, félreértetted, amit annyira nem is, mert meg akartam nézni mennyire súlyos, csókot lehelek rá. Remélem sikerül. Tudom, hogy semmi varázslat nincs benne, én csak szeretném azt hinni, kevésbé kaparod majd, ha otthagyom a nyomom. Megmarad emléknek, belőlem.
Igazából már be van takarva, nem is olyan ciki. Egy lefedett mellkas, tiltott kincstár, én vagyok, aki csak kívülről nyalogatja a kirakatot.
-Igazából nem értetted,úgy értem, én is meg akartam nézni nem súlyos-e és szerettem volna meggyógyítani egy csókkal. Amit…amit nem igazán adhattam a bőrödre. A lényeg, hogy jól legyél, vigyázz rá.
Suttogom béna kezeimnek az ölemben.
Kikötök a kelyhedben, a bizsergető ígéret átszüremlik tompaságomon.
-Szerinted vissza?
Ilyet nem írtak Voldemort horcruxairól. Bár az én lélekdarabjaim azt hiszem meghaltak. Nem vált tárggyá semmi. Bújok hozzád, az egyik fájó pont csókot kap tőled is, a fejem. Behunyom a szemem. Próbálom elnyomni mennyire szeretlek, vagy tompán továbbhaladni mellette, de beragadok. Beragadnak a könnyeim, a vér szám szegletében, lélegzetek és vallomások.
-Én is olyankor akarnám mindig megcsókolni.
De azt hiszem nem adhatok rá többet. A sajátomat is lenyalom szám szegletéből.
Feléd fordulok, belereszket a gyomrom, ahogy elfésülöd a hajam, belesel tekintetem mögé, rándul ajkam, megkeresem az orrod, hogy hozzányomjam sajátomat.
-Nem fájhat neked. Akkor nem látod majd.
Dőlök neked kimerült, fájdalmas szeretlekben. Írtam hozzád egy dalt, aztán megint, fogok egyet ma is. Azt mondod szeretsz, pedig már nem így van Freddy, csak könnyebbé akarod tenni a terhet, elvarázsolni a törmelékeket. De azért nem tiltakozom ellene, van egy másodperc, amikor elhiszem, engedem, hogy gyógyítson, ne foszoljon tovább a varrat a szívemen.
Ismét Freddy vagy. Nehezen fordítom feléd a fejem, mert fáj. Tele van sírással, szakadt cafatokkal, lógnak rajta a megrágott lélekdarabok.
-Ja, jó lesz.
Hazudom.
-Nem, téged sosem hanyagollak majd el. Te tartasz életben most is, ne viccelj. Az ember nem hanyagolhatja el a vízivást.
Ölelgetlek, aztán nem hagyod magad lehúzni, még a vérem is letörlöd, nem sikerült lenyalni mind. Majdnem rábeszéllek egy utolsó csókra, de éreznél belülről, nem lenne finom, fémes vagyok, összevarrt, beteg.
Hirtelen epres balzsamot érzek a számon, értetlen pillantás jár hozzá. És cseppet sem bánom, hogy finomabb leszek. Picit elhúzom. Mintha mosoly lenne. Feszül rajta a bőr egy kicsit, nem jut eszemben elkenni.
-Aha.
Ujjaim hajad közé keverem, remélem megengeded ezt is.
-Nem tudok aludni. Nem hiszem, hogy tudok mesét nézni, de nem is érdekelnek. Azért ha te szeretnél, nyugodtan.
És majd nézem, ahogy nézed. Lenyűgözöl, annyira igyekszel. Látod magad előtt ezeket a nagyszerű dolgokat. Lopott hó, tető, többiek.
-Nekem még egy ideig itt kell maradnom. Nem lesz karácsony. Nem akarok. De te mesélsz róla? Hogyan fogod ellopni a havat? Csinálsz hóembert? Van egy olyan Freddy-szerű kötött sapdád, abban fogsz inni valami fahéjasat? És hóembert építesz?
Vele.




Freddy
Still love you
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Winifred Wilson Kedd Aug. 06, 2024 7:01 pm
• doing bad for good reasons •

to: Niel We are not alone

A szád csücskét birizgálom a hüvelykujjammal, feljebb tornázom, mintha ettől odatapadna az optimizmus, az összes varázserőm elherdálnám gödröcskékre, valószínűleg ezért nem kaptam a mágiából. Magas, eldugott polcon porosodik a szivárványom, csak a nyakadba mászva értem fel, miattad kotortam elő.
Szélesebb, vidámabb mosollyal felelek a te keskeny, fakódra. Összeszorított ajkak közé fojtok egy csókot, amiről azt sem tudom, hova hinteném. Hinteném, ha tartozna hozzá gyógyítóbűbáj.
Puhán simítok az érdes szavaid után, lágy hümmögésbe csomagolom az igazságtalanságot és az áthatolhatatlan soha többét. Szétmállanak majd kettőnk között, kikloffolják a szívdobbanások. Ott utazik a tiéd az enyém hátán, pulzálnak a hegemben, megakadnak egy-egy pillanatra, amikor összecseng a ritmusunk.
A tincseid közé gabalyodtak az ujjaim, a lélegzetek. Ki sem kéne mondanom a választ, hallanád a mellkasomban rezonálni, olyan közel szorítottalak. Kipattant a helyéről a szűrőm, darabosan ömlik belőlem a vigasztalás, pedig biztosan igazad van, nem értem. Csacskaság erőlködni, ennyit dumálni. Azért dumálok, a hihetetlen optimizmusommal azt remélem, kiékeli egy darab béke az omladozó megbánásokat, a rád roskadó lelkifurdalást.
– Te is megtetted volna érte, Niel. És mondhatott volna nemet. Mondhatta volna, hogy nem éri meg a fáradtság. Minden gyerek terhes kicsit, még a szüleinek is. Tudod, mi sokat nélkülöztünk régen a szüleimmel. Éjjel hallottam néha azon veszekedni őket, hogy hiba volt gyereket vállalni. Anyu sokat sírt, amikor kicsi voltam. Általában miattam. Sajnáltam. És sajnálom Liamet is. Sajnálhatjuk őket együtt. De ez nem tenné őket boldoggá. Akkor minek hoztak annyi áldozatot? Gondolj bele! Megmentesz, felnevelsz valakit, áldozatok árán, aztán ő úgy dönt, az, ami neked ennyit jelentett, neki nem jelent eleget. Én tuti nyakon köpném érte magunkat a Mennyországból. – Elszégyellem a badarságom. Ez még szűrő nélkül is fennakad. – Bocsi. A vége nagyon rosszul hangzott... Biztos nem csuláznának le fentről… Az elég fúj lenne…
Tiszta ciki ilyeneket összehordani, miközben a nyakamba csepeg a szomorúságod. Miközben érzem páraként kicsapódni a bőrömön az elveszettséged. Idegesít a hibás cipzáram, ami elvonja a figyelmet a lelkedről. Főleg az, hogy még most is, itt is felbugyog a kislányos zavarom.
– Nem magától csinálja… – vallom be lesütött szemmel, halkan. – El szoktam kaparni… Ó! – szalad ki. Forróság áramlik szerte a képemen. Pikulába. Nem kínossággal akartam megtölteni azt az ürességet. – Egy nővérnek. Oké – helyeslek, és ereszteném vissza a pizsifelsőt a hasamra, amikor felém nyúlsz a gyolccsal. Fél kézzel hessegetnélek el, esetlenül ellenkezem: – Jaj, nem kell! Félreértettem!
Aztán már mindegy, mert körbetekersz, és nem merek megmukkanni, sem levegőt venni, a plafonon cikázó csillagpöttyökkel fogócskázik a tekintetem.
– Rendben, majd mondom Sarah-nak – fogadkozom, amint eltávolodsz és oxigénhez jutok. Megfogadom mellé azt is, a mackókat igazgatva magamon, hogy legközelebb nem leszek ennyire gáz, nem mutogatom random a mellkasom. Felírom a megtanulandó dolgok közé.
Visszamászom hozzád. Félig teli pohár vagyok, zokoghatsz belém, nem kopog az üvegen olyan keservesen, nem csorog ki azonnal, talán jobban passzolnak ide a könnyeid, mint egy pókemberes párnába, összekeverednek a sajátjaimmal, oldják a keserűséget.
– Szerintem a lélekdarabokat vissza lehet növeszteni. A mi lett volna ha dolgokat sajnos tényleg nem fogja megoldani, hogy itt vagyok… Egyébként örülök, ha segítek. Legalább egy picit. – Újabb puszi. A halántékodra. Fejfájás ellen. Bár úgysem használ.
Óvatosan ficergek, kikísérletezem a tökéletes ölelést, biztonságosnak kell lennie, egyszerre erősnek, kíméletesnek meg gyengédnek. Féltelek a buzgalmamtól, a vehemenciámtól. A végén belémroppansz.
Szorosabbra fonom a karjaimat a hüppögésedtől. Susogó hanggal nyugtatlak.
– Nem leszünk.
Karnyújtásnyira, nem, inkább karhajlításnyira tolom magam tőled. Reszketegebb a mosolyom, mélabúba konyul. Értelek. Nem fog tetszeni, viszont most beszéltük meg, hogy hagyjuk az egyedüllétet, a magányt, és számomra az őszinteségnél, a megértésnél kezdődik az ellentétük.
– Tudom… Én is olyankor piszkálom a sebem, amikor muszáj éreznem. – Cirógatom az arcod, fésülgetem a tincseidet. Tompítom vele a sírin neszek közé hasító, éles beismeréseket. – Rajtad látni más. Rosszabb. Az jobban fáj.
Elkésett, félreérthető vallomásokat suttogsz. Összeszorulok tőle, abban bízom nem veszed észre. Sikerül felengednem mire ismét nekem dőlsz. A tenyeremmel, az ajkammal, lomha simogatásokkal bizonygatom, hogy számíthatsz rám, törődöm veled, itt vagyok.
– Én is szeretlek. Mitől lenne kellemetlen? – duruzsolom, nem várok feleletet.
Most kevés az erőm megfejteni, mit takar a szeretlek, az enyém, a tiéd, hol tér el a kettő, mennyire szólnak hamisan, hogyan hangolhatnánk őket össze.
Kevés ide az igyekezetem is. Összeomlott tüdők, felbuggyanó vér mellé nem elég a csitítgatás, a világ összes szeretlekje sem érne semmit. Fogalmam sincs, mit húzzak elő a tarsolyomból. Kétségbeesek. Kezdek belejönni a zuhanásba.
Váltjuk egymást a pityergésben. Könnyű ott tartanod, lebeszélned. Hamar kikopik a mozdulataimból a lendület. Visszatámolygok hozzád.
– És ott… – szipogom – ott jó lesz neked? A dobogón? Azért lógsz majd velem is, ugye? Nem csak Wonggal meg Strange-dzsel.
Először csóválom a kobakom, aztán bólogatok, mintha nem bírnám eldönteni, hogy érzem magam. Valahol igaz. Percről percre változik. Sokat ingadozom. Ez még a régi.
Letörlöm az ujjaidról a bőgésem nyomait, majd kiszúrom a vörös foltot a szád sarkában, ledörgölöm azt is egy nedves kendővel. Csücsörítve hunyorítok hozzá.
– Nem haragszom.
Elkalandozom, rám tör a nosztalgia meg egy alattomos kis késztetés. Hadakozom vele pár pillanatig, végül feladom. Komiszan somolyogva, gyorsan térdelek fel a matracra, és az állad alá nyúlok. Csakazértis az ajkadra kenem az epres balzsamot. Orvul, galádul. Muszáj! Tök cserepes! Totál szétharapdáltad! Különben meg direkt ezért szereztem be. A málnás nem ízlett annyira. Rád hehegek, a csuklód után kapok, véletlenül se törölhesd le.
– Jól leszel. Jól leszünk – biccentek rá utólag. Béna az időzítés, kicsit azt sugallja az epres kencétől várom a gyógyulásod. Nem bánom. – És most? Hogy vagy? Szeretnél aludni? Biztos ne adjak gyógyszert? Rakjak be valami mesét? – Felvillan a Mackótestvér, szisszenve száműzöm emléket. – Vagy beszélgethetünk még! Mondjuk célokról! – terelem el a témát sietősen. – Kisebbekről, mint a dobogó. Én például kitaláltam, hogy fehér karácsonyt lopok magunknak. Mikor engednek majd mászkálni? Van egy teraszos rész a tetőn. Csinálhatnánk hóangyalt!


_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Niel Topsfield Kedd Aug. 06, 2024 10:26 am
• doing good for good reasons •

The Upside Down

STEALING YOUR SOLITUDE



Már önmagában az ígéreted is megremegteti éjszakai égboltom és a rajta csüngő összes csillagot. Bár én is látnám, hogy egy vagyok közülük, nem csak a fekete lyuk mélyülő spirálát érezném ott, ahol a lelkemnek kéne lennie.
Ha nem lennél itt, lezuhannék, hiába ömleszette Kopasz a litániáját, vagy zokogtuk el a bandatagokkal a régi, jó emlékeket. Az, hogy hozzám érsz, visszaragaszt az életbe. Simogatsz, megpuszilsz, mintha hozzám (is) tartoznál, belebújok ezekbe az apró örömökbe, reszketve viszonzom kézfogásokkal és nagy, rád függő, könnyes szemekkel.
-Hihetetlen mennyire optimista vagy, te látod a szivárványt és ezt csak zivatarnak veszed. A fontosak.
Nézek rád eltörve, szétszaggatva és horcruxként. Bámulom optimizmusod és szeretlek minden pillanatodért, halvány mosollyal, halottan.
Valahol, mélyen még gyűlölöm is, hogy bármit kiadok neked, tehetlenséget, szomorúságot csalok elő szivárványaidból, hogy mellettem majd mindig esik, hiába vagy nap, aki felszárítja. Ugyanakkor szükségem van rá, kihűlök, értelmetlenné válik itt feküdni, ha nem vagy és erős bennem a tehetetlen, béna törekvés, hogy én is eltüntessem minden fájdalmad.  Sajnáljuk.
-Én is szeretnék neked. Olyan…igazságtalan, hogy velem törtél. A soha többé áthatolhatatlannak tűnik, nem? Mégis?
Karcolja hangom a bánat mély, íztelen peremét. Az ölelésedben tovább porladok, könnyekre esek szét és szeretlek. Bárcsak többször kimondhatnám.
-Igen, te igen. Téged jól elindítottak és talán majd várnak, továbbra is szeretnek, továbbra is tökéletes vagy. Freddy, nem érted, ez nálunk kicsit összetettebb volt. Talán nem utált olyan elánnal és értelemben mint előadta, de teher voltam neki, szülővé kellett válnia hétévesen, gondoskodnia, amikor tíz volt, csak gyerek szeretett volna maradni, egy kicsit rám testálni a vele szemben felállított elvárásokat. Sok mindent nem értettem, még a halála pillanatában is túl fiatal voltam. Inkább…érted éri meg.
Súgom a nyakadba, összevizlelek, elázol. Csak vihar vagyok, nem bírom előcsiholni az áhított, színes fényeket.
A foltod megijeszt, izgága vagy, megmutatod, mintha nem éreznél fájdalmat. Lehetnék főnixből, legalább negyedrészben, meg akarlak gyógyítani.
-Mondtad valami orvosnak? Ez azért nem jó, főleg ha gyakran csinálja.
Vörös foltod, a véred ment meg attól, hogy a helyet nézzem rajtad, a testet, amit nem láttam más fényben, ami vágyott, elérhetetlen álom lett David Haller markában. Összeszorulok, de fontosabb vagy nálam, a hülye, irigy érzéseimnél, azt nézem, ami fáj, nem ahol.
-Ne nekem, egy nővérnek.
Azért megbámulom, nézem mennyire mozog el, elemzem a viszketést, belemarkolok a gyolcsba és óvatosan áttekerlek. Még rágom a szám, még szaggat az aggodalom, foglak.
-Azért szólj róla valakinek, jó? Akkor is, ha “csak” viszket.
Sajnos legyőz a nyomorom, még a riadt féltés is tompa aggodalom lesz, gitár helyett beléd zokogok, a legkevésbé sem akarlak összesírni, de feljön, mint régi, felgyűlt hányás a gyomor mélyén és te vagy most a hajó, ami megpróbál megmenteni fuldoklás közben. Majd előjön egy újabb rémálomban milyennek láttál, majd felfogom, hogy lassan kicsusszansz kezeim közül, hogy a fény elillan, nem lehet megtartani, belenézni a napba, de most még.
-Segítesz, hogy itt vagy… Sokat segítesz. Tényleg úgy érzem, hogy kimartam magamból egy lélekdarabot azzal a gyilkossággal, csúnyán, kegyetlenül és Liam…segíthettem volna, ha hamarabb felfogom, de én eltaszítottam.
Szűröm fogaim között egy részét annak, amit nem bírok elviselni ebben az egészben és folyamatosan gyilkol, nagyon kell vigyáznom rád, ne szorítsalak meg és gyengéd rezgéssel győzzem le a görcsös, akarnok bánatot. Rohamszerű, megállíthatatlannak tűnik, fáj. Simán, érdektelenül fáj.
-Tudom…nekem is sokat jelent, hogy itt vagy, tovább tudunk menni, még irány is van, miattatok. Neki nem volt, neki azt hiszem nem volt senki.
Jó, oké, abbahagyom, mert ez már kegyetlen, Freddy a van-ra szeretnéd, hogy figyeljek, ami adott, rád koncentrálok, lélegzek, el kell űzni a pamacsokat, te is megsebesültél, neked is kellek. Valami vicc, de kellek, megijedsz értem.
-Ne…ne legyünk egyedül
Hüppögöm, akkor lesz jó, amikor felszakad bennem valami, óvatosan lenyalom szám szegletéből a vért, átkulcsolom ujjaid az enyémmel, próbálom fejem úgy tartani, hogy ne érezd a fémes szagot.
-Nem kell, jó így, jobb így. Nem baj, ha kicsit tovább fáj, jobb nekem, ha tovább fáj.
Próbálom megfogalmazni, amit ti mindannyian hülyeségnek vennétek, mártíromságnak, feleslegesnek. De mégis, egy kis csakazért, egy kis élek.
-Szeretlek.
Konstatálom halkan, az aurádba mászva, a puszitól bizseregve, ez most a legerősebb sebtapasz, amit adhatsz.
-Nem akarom, hogy titok legyél, mármint semmi olyan, ami neked kellemetlen. Ez csak ennyi volt, hogy szerethetlek, ne, ne menj el.
Megijedsz, megsebesültél, ne mozogj. A gyere vissza ijedt stressze villan rád, ez is önző, minden gondolatom az. Lesütöm a szemem. Nem így akarlak szeretni és nem csak akkor, ha megengeded, ha velem vagy, a távoli napot, amire szükség van, azt is ugyanolyan elánnal, mintha csak nekem sütne.
-Ne… Jól vagyok. Ez semmi.
Kapok utánad, túl hirtelen, még éppen elérem a sírásod. Az én utolsó rázós hüppögésem a tiéd kezdőakkordja.
-Semmi baj, miattam ijedtél meg? Látod, nem lehet elpuszítatni. Hamarosan feltornázom magam a dobogóra Wong és Strange mellé, mit szólsz? Ez jó, nem? Egy cél.
Muszáj, meg kell majd ölnöm még az anyám. Azt hittem egyszerű lesz gyűlölni, meg sem mondom mivé foszlom majd.
- Freddy, jól vagy?
Törölgetem könnyeid az ujjaimmal.
-Ne haragudj, jól leszek.
Ígérem meg-megremegve a remegésedben.



Freddy
Still love you
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Winifred Wilson Hétf. Aug. 05, 2024 7:03 pm
• doing bad for good reasons •

to: Niel We are not alone

Ott nyúlok utánad, ahol elérlek, az ujjaid közé fonom az ujjaimat, a másik tenyerem a térdedre fektetem. Nem győzködlek csillagokról, azok távoliak, azokért potyára ágaskodnék. Elfogadom, hogy szerinted magadért is kívánsz. Talán úgy vagy önző, mint én. Figyeled a tükörképed mások szemében, és abban keresed az értékedet. Most pedig félsz. Túl sok tekintetben köszön vissza egy olyan verziód, amit nem szeretnél látni.
– Meg – ígérem. Akármit megígérnék. Értetek lennék aranyhal, hős, dzsinn, bármi. Elengedem a lábad, az arcodat simogatom, a tarkódat. Közel fészkelődöm, rajtam keresztül bátran nézhetsz magadba! Nekem bátor vagy, kedves és tündérpor csillan a könnyeidben, mert ennyire mélyen érezni önmagában varázslat, akkor is, ha most mindkettőnket legyalulsz vele kicsit.
Mosolyformájú puszit adok a kézfejedre. Megállapodunk benne, hogy szeretjük egymást. Elengedem a részleteket. Szeretjük. Ennyi.
– Nem olyan vészes az üresség. Szuper lesz egyszer megtölteni! Zuhé után szivárvány meg hasonlók. Ne izgulj, vigyázok magamra addig! Magunkra. Az üresség meg elmúlik. Persze, közben egy darabig törékenyebbek leszünk. Én már igazából beletörődtem. A fontos cuccok gyakran törékenyek.
Próbálnék óvatosan összeolvadni veled, ketten együtt kitehetnénk egy egészet, de dunsztom sincs, hol, hogyan cirógassalak hozzá, aggódom, nem karistoljuk-e össze egymást a szilánkjainkkal, nem futnak-e tovább a repedések.
Őrzöm az ívet a szájzugomban, a kezedet a kezemben. Lezuhanhatunk. Plüssöknek szabad, azok puhán landolnak, hiába foltosak meg szakadtak. Rázáporozhatunk a világra, viselje el a szenvedésünket! Veled egyébként is durván játszott, nem becsültek meg, nem babusgattak eléggé. Most bepótoljuk. Majd leszel az én kopottra szeretgetett, csálén összevart kedvencem.
– Niel, sajnálom. Annyira szeretnék segíteni… És annyira nem bírok… Egyikünkön sem. Baromi igazságtalan az egész. Itt hagytak mindennel, amit már nem mondhatunk el nekik, nem tehetünk jóvá, nem élhetünk meg velük. Én is tudom. Érzem, mennyire borzalmas. Rühellem. Haragszom miatta, hasogatok tőle. Mégis… – A nyakadra csúsztatom a mancsom, ölelésbe csúsztatom magunkat. Rám hintheted a szétmálló szavakat, a sírást. – Elindítottak ezen a göröngyös úton, és egész messzire jutottunk rajta, kár volna feladni. Ők is arra biztatnának, folytassuk. Majd tanítjuk egymást. És ne mondd, hogy utált! Nem fair. Nincs itt, hogy ellenkezzen, pedig az a gyanúm, ellenkezne. Olyanokért teszel a magad kárára, akiket szeretsz. Értük megéri.
Elfeledkezem a sebemről, semmi kis karcolás a megnyúzott, megkínzott lelked és tested mellett. Elhessegetném a rémületed. Begyógyul, alig szivárog, tényleg. Azt hiszem, rossz néven vennéd, megbántana, ezért mégsem teszem. Inkább hagyom, hadd óvj te is engem.
Megragadom a karod, visszahúzlak. Kibogozom a szalagot a derekamon, lerázom a vállamról a köntöst. Jelzem, hogy nincs takargatnivalóm.
– Picikét felnyílt. Tényleg nincs vész. Előfordult korábban. – Bekukucskálnék a pizsim alá, ellenőrizni. A kapkodásod, a leskelődésed akadályoz meg. Nem jut vér a mellkasomba, a fejembe száll az összes. – Niel… Komolyan apróság. Megmutatnám, de… Hát, izé… Tudod… – Beharapom az ajkam. – Várj…
Bénán feljebb gyűröm a fölsőmet mell alá, ügyelek rá, nehogy véletlenül villantsak. Érmenagyságú folt éktelenkedik a fehér kötésen, nem terjed, elmosódtak, beivódtak a szélei a szövetbe. Egy tekercs gyolcsot biccentek magunknak a Yoda plüss ölébe.
– Bebugyolálhatsz vele, ha az megnyugtat, de eskü, nincs baj. Alig érzem, inkább viszket, mint fáj. Szóval jól leszek. Gyorsan gyógyulok.
Előrántok néhány zsebkendőt a dobozból, azokkal fogom fel a zokogást, amit nem a szólamok közé bújtatsz. Helyet cserélek a gitárral. Meggondoltam magam, tarts engem a karodban! Nem zenélek olyan szépen, viszont puhább, melegebb vagyok, duruzsolok neked esetlen butaságokat.
– Szeretnéd, hogy értsem? Meghallgatom, ha szeretnéd. Vagy elhallgathatod, nem szedem ki belőled. Csak áruld el, mitől lenne jobb! – Használhatsz támasznak, a ruhámat pézsének. Rendben vagyunk. Gyengén, önzőn, kegyetlenül, undorítóan, akárhogy. – Nem érdekel, ki rugdosott vissza, Niel. Szimplán az esélynek örülök. Mi még itt vagyunk. Amíg élsz, van reményem. Haladhatunk valamerre közösen. Akármennyire elszúrjuk, lesz lehetőség kijavítani, feldolgozni meg ilyesmik. – A homlokodnak döntöm a homlokom. Rád fújok egy reszketeg sóhajt. – Nem kell elégnek lenned. Egyedül senki sem az. Ezért jöttem át hozzád. Mert egyedül én sem vagyok.
Hátrébb húzódom, teret engedek neked, csöppnyi visszavonulót. Pusztán a csuklódat tartom, ujjbeggyel körözök rajta, a pulzusodhoz idomítom a sajátom. Átszüremlik belém a pánik.
– Kérsz valamit? Segítene bármi? – hadarom suttogva. – Adjak gyógyszert? Nyugtatót? Hívjak orvost? Nagyon fáj? Rakjalak zsebre, amíg elmegyek segítségért?
Számolok neked is Xanax adagot, abban már jó vagyok, egész gyorsan megy. Azt feleslegesen szajkóznám, mennyi értelme van, milyen rengeteg csoda vár, és csoda vagy te is, ezért muszáj kitartanod. Kiáradhatsz, szabad. Később mederbe terelünk. Kitalálunk valamit.
– Aha. Jobban vagyok itt, mint egymagamban.
Te leereszted a szemhéjad, az enyém fennakad. Hogyan kell pislogni? Nem rémlik.
Biztos félreértelek, az elveszettség, a feloldhatatlan magány tör felszínre belőled, rám veti ki a hálóját, mivel közel vagyok. Mivel bólintanék az összes kérésedre. Azóta is magammal cipelem Narniát. Hiába írtam búcsúlevelet.
Térden billegek vissza hozzád, süpped a matrac, süppedek. A mellkasomra vonom a fejed, csókot nyomok a búbjára. Csiklandoz a hajad.
– Szerethetsz – csilingel a fülemben az engedély, nehéz eldönteni, a szívem kalapálja vagy a torkom remegi. – Persze, hogy szerethetsz. Leszek a titkod. Leszek bármi. Bármi, amire szükséged van. – Ringatlak, csitítalak, lágy, lassú lélegzetekkel igyekszem békét, csendet plántálni beléd. Nem válik be. Összeroskadsz, szivárog a tüdődből az élet, vörös tintává folyik ajkadon a mese, mielőtt belekezdhetnék.
Megpördülök, úgy lendülök le az ágyról, mintha sosem műtöttek volna, a Danger Room edzéseken sem mozogtam ennyire fürgén.
– Hozok egy dokit! – Visszatántorodom, megtorpanok melletted. – Sőt! Az X-ek tuti ismernek szupergyógyítót! Elraklak, és keresek valakit, aki helyrehoz! Legalább a fizikai részedet! – Feléd nyúlok, sós csepp gördül a nyelvem hegyére. Előbb elér engem a sírás, mint én téged. Megbicsaklik a térdem. Pokolba az egésszel. Totál használhatatlan vagyok. Mi a manóért akarnál szeretni? Semmire nem mész velem. Hüppögök melletted, mint egy kiskölyök, aki felriadt a viharra, mumusokat képzelt az árnyékokba, és képtelen visszaaludni, amíg meg nem ígéred neki, hogy minden oké, te mindig itt leszel, elkergeted a szörnyeket. Nekem nem kell napsütés, Niel. Beérem egy zseblámpával.


_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Niel Topsfield Hétf. Aug. 05, 2024 9:27 am
• doing good for good reasons •

The Upside Down

STEALING YOUR SOLITUDE



Felsért ez a többes, karistol a másik létezése, mint valami mély szálka, ami örökre torkomban ragadt. Amitől nem lehet rendesen nyelni és ezeregy éjszakai bőgés sem tudná kimosni onnan.
Másrészt, nem vagyok boldog Freddy, nagy felelősség lenne örömforrásnak lenni, ha elvesztettem minden ilyesmit és a rá való törekvés is csak fáradt sóhaj egy emlékben. Némi mosoly szól még neki, egy kis megrökönyödés, Te vagy az egyetlen, aki ilyet mondana.
-Nem. Magamért is.
Hunyok félig szemet a vallomás felett. Felesleges magadhoz hasonlítanod, én nem vagyok ilyen jó. És ha csillag voltam, épp most hulltam le, egyelőre nem hiszem, hogy vissza lehetne ragasztani az égre belőlem bármit. Néha rádpislogok, szempillák árnyéka alól, mert kutatsz. Lehet, hogy látod a hézagokat.
-Megkeresel?
Ostobán visszakérdezek, csak tapogatózunk a homályban, én a kezed után, csak hogy könny forrjon a szemeimre megint, amikor azt mondod, szeretsz. Egy ideig semmi sincs meg, csak ez a szó, mint valami hosszan elnyújtott sziréna, kizárja a semmit.
-Én is szeretlek.
Nézek rád folyadékcsepp nagyítója alól, mintha számítanék neked is, pedig el fogsz felejteni mellette. Kihullik.
-Nem akarom, hogy legyen benned üresség, te annyi minden vagy. Nekem tényleg mindig fontos leszel és mindig látom majd benned azt a sokat.
Óvatosan tapogatom a kezed, nem lenne szabad megfognom, talán csak a haldoklók privilégiumával élek.
-Nem vagy rossz nap. Mindig az vagy…
Most is, amikor neked is rossz és ez megint eltör bennem valamit, főleg a rémület, hogy eltör téged. Miért te nyugtatsz meg? A semmi baj neked kellene szóljon és az én összefacsart számból előbukkannia.
-Tudom Freddy, megtanították a lényeget, de pont ezért olyan szomorú, hogy… Hálás vagyok nekik, hogy ilyen fantasztikus vagy. Nekem nem voltak ott, csak Liam és nem tudom megtanította-e a lényeget. Azt hiszem a saját maga kárán próbálta megtanítani és valahol igaza volt, mert utált érte.
Törik a hangom, apró darabokra, morzsa lesz lassan, miattad, miattam. Biztosan nehezen élném túl, ha nem ölelhetnélek most, ha valami megtiltaná. Pedig még a túloldalról is visszarángattak. Talán ezért, ölelni téged még egy kicsit, szeretni. Nem fogod érteni, hogy tényleg, hogy bennem felejted a napod, még most is, amikor neked nehéz, lehet, hogy nehezebb. Hiszen téged megtanítottak szeretni.
Érzem a hamisságot a minden rendben mögött, amivel biztosan engem kímélnél, csak rosszul érzed magad, mert felborít a bánatod, megint.
-Nem hiszem. Nem vagy jól.
Gondoskodni akarok rólad, gyűlölöm, hogy nem tudok, ezernyi cső próbál újra életet lehelni belém, miközben észreveszem a véres foltot.//kidobtam//
-Mi ez?
Orvul próbálok belesni a hálóruha alá, keresni a nyitját rémülten, kapkodok a megoldásért, kevés levegővel.
-Hívjak valakit? Adj…valamit magadnak.
Körbetapogatok, de nem látok gézt, vagy kötést, a mellettem heverő kis szekrényhez nem érek el a csövektől. Persze nem számítanak, nyújtózom, hevesen ver a nemrég összefacsart szív, bár azt mondják inkább a tüdő sérült, ez utóbbi majd idővel törik meg.
-Kérlek legyél jól
Hangzik az ostoba mantra, hullnak rá könnyeim a véredre, ahogy próbállak óvatosan fogni, mert eltörtél és hamarosan…széthullok veled, még a dalt sem tudom rendesen végigénekelni, túl szép és hazug, fájnak a lágy, rád emlékeztető dallamok, amiket biztosan anyukádtól tanultál. Van egy másik világ, de oda nem tudok utánuk nyúlni és talán örökre vérezne az a folt, nem hagynám behegedni.
Túlságosan szeretlek, bármennyire is próbálok nem összezuhanni megint, képtelenség, a tenyeremben köt ki minden, rakoncátlan légzésekben és szánalomban.
-Nem érted. Nem tudod hogyan sérültem meg. Nem tudod Liam mit…
Motyogom az elmorzsolt lélegzetek között, égő nyelőcsővel, fáradt, rendszertelen légzésekkel, amik alig-alig jutnak vissza. Van egy pont, ahogy beleszédülök a hiányukba, könnyfoltokat látok, ijedtséget körülötted, émelygést és rohamot, ami sípoló, nagy lélegzetekkel próbálok elnyomni, mert a test nem hagyja, hogy csak úgy leálljak vele.
Érzem, hogy itt vagy, jó helyre teszed a fejem, átkarolhatlak. Összezkoglak, pedig neked is van vérfoltod. Nem akarom…
-Nagyon kegyetlenül nyírtam ki. Nem kellett volna így, undorító volt és inkább beledöglöttem. Jó, hogy…nem láttad, nem láttál. Nem akartam…nem akartam túlélni.
Fúrom fejed a válladba, próbálok megint összeszorulni, abbahagyni ezt.
-Ne legyél…Nem is rajtam múlt. Wong rángatott vissza, szétrúgták a seggem asztrálsíkon.
Zihálom hülyén, ahogy lefejtesz rólam minden takarót és szembenézel a szétbőgött fejemmel.
-Nem akarom ezt, nem vagyok elég hozzá…
Csuklik megint félre minden, még mellettem is fáj. Egyedül te világítasz, adsz valami értelmet, megint ki akarom mondani, miért, de ettől is csak bőgök. Nem lenne szabad, hogy szeresselek.
-Nem, nem szeretnék, abba akarom hagyni…semmi értelme, semmit sem segít.
Próbálok elhelyezkedni, mert piszok rosszul vagyok. Kopasz igazából nyugatóért ment el, mert szóltak, hanyagolnom kellene a kiborulásokat. De beléd kapaszkodom. Sajnálom, nem akarok…nem akarlak lehúzni. Remeg a kezem, ahogy megfogom a tiéd, próbálok mélyeket lélegezni, sajog még a helye minden szédülős levegőnek. Émelygek is, téged se látlak tisztán.
-Elég jól vagy hozzá, hogy itt maradj? És…
Behunyom a szemem, még mindig pereg belőle valami, gyűlölöm.
-Szerethetlek? Megengeded? Csak…csak senkinek nem szólok rólad, ez csak úgy lesz. Kopasz tudja, de ő nem számít, megígérem, hogy nem kavarok be. Úgyis…úgyis ez lenne, ha nem engednéd.
De ha szabad, akkor talán túlélem. Lehet, nem tudom. Valahol még most is bele akarok dögleni, ebbe is. Fáj zihálva zokogni melletted, fáj, hogy nem tehetem jóvá a bánatod, hogy engedélyt kértem, a többes és Liam, aki elvitte egy részem, a horcrux. Te még nem is tudod milyen csinálni egyet, kettőt. Fáj a lélegzet, megszorítom mellkasomnál. Nekem is van vérfoltom, kibuggyan egy buborék a szám sarkában. Ironikus módon ez nyugtat meg. Ez hagyatja velem abba a szaggatott zokogás kéretlen, undorító rohamát.  





Freddy
Still love you
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.