Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. Szept. 18, 2024 9:18 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Stealing Your Solitude

Winifred Wilson Vas. Aug. 04, 2024 9:08 pm
• doing bad for good reasons •

to: Niel We are not alone

Könnyűt kérdezel, a válasz viszont bonyolult, ránehezedik a vállamra, nem bírom tőle megvonni, alig rezdül. Pedig szeretném lerázni, nem eltöprengeni. Utálok töprengeni, zátonyra futnak a gondolatok, hol lakatlan szigeten, hol David csitítgatásában. Te nem fogod kihalászni őket, megtarthatnám mindet, mégis eléd vonszolok párat mutatóba. Vágyom rá, hogy megértsük egymást. Hogy téged se marcangoljon a magány. Az a fajta, amit nem oldanak fel cirógatások és csókok.
– Önzőségből. Mert akkor vagyok tényleg boldog, amikor ti boldogok vagytok.
Végigsimítok a karodon, megpaskolom a kézfejed.
– Tudom. Ebben az életben sem magadért kívánsz. Azért akarsz csillagász lenni, mert most csillag vagy. És nem te választottad.
Kutatom a pillantásod, végtelen tenger, kapu egy másik univerzumba, tükör a galaxisnak. Annyi mindent mesélnék neked, rólad. Magamat épp nem ismerem, de ettől mintha jobban ismernélek téged. Ügyetlenül tákolom össze a mondatokat, sok bennük az érzés, kevés az értelem. Valamit mégis mondanom kell, mert így nyelsz, ilyeneket pislogsz, mert átszakítottam a gátakat, és fuldokolva kapaszkodsz belém. Visszaölellek. Lehet, ettől gyorsabban süllyedünk. Az sem baj.
– Szabad. Sőt, muszáj! Így megkereshetlek, amikor nem találod magad. Elismételhetem ezerszer, hogy nekem Niel maradsz meg szeretlek, és a többi nem számít. Nyugodtan ellenkezhetsz! Az én ürességemben is visszhangzanak néha a nyugtatások. Tudom, milyen. Azért még itt leszek. Itt leszünk. Együtt. És jelentünk valamit, fontosak vagyunk. Ha saját magunknak nem tűnünk annak, akkor legalább másoknak, egymásnak… – Felsóhajtok, megbicsaklik a torkomban. Gyengének, esetlennek hat, akárcsak a vigasztalásom, az ingatag támogatás. – Bocsi – motyogom. – Rossz nap vagyok...
Hátrabillentem a fejem. Összeszorítod a szemed, a szád, belülről biztos ugyanígy összeszorulsz. Sajnálom, hiba volt belerántani. Rólad kéne szólnia.
Bár Jan bácsi hazudhatott, hiszek a zsigereimnek. Nem ringatom hamis ábrándokba magam, mással simítom el a rettegést, a szorongást. Tovább ajándékozom a Davidtől kapott nyugtatást.
– Semmi baj. – Meglapogatom a hátad, gyengéd, vigyázó köröket rajzolok rá. – Nem fog mindig ennyire fájni. És tágas a szívem. Belefér más, akkor is, ha borzasztóan hiányoznak. Szorítok helyet a gyász mellett a jó dolgoknak. Ne aggódj! Szuperül felneveltek. Tudom a lényeget. Megtanítottak szeretni.
Azért meglocsolom könnyekkel a mellkasod. Belesüppedek a közelségedbe. Pihenő vagy a maratonon, amire sosem vállalkoztam. Rühellek futni. Kifulladni, kitikkadni, lihegni. Kortyolok a testmelegedből, a közös remegésből, megtöltöm veled a tüdőmet, mielőtt ledörgölöm a sírást, és rád bízom a gitárt, hogy visszacsempéssz egy halvány sugarat a napsütésünkből.
Elnyűttem a varrásomat, előfordul. Különben picit ég meg lüktet, de szükségem van ennyire. Eszembe juttatja a valóságot, a saját létezésem. Könnyebben vetem meg a lábam a pillanatban. Miután azt mondtad, nekem tilos érteni, ezt inkább nem osztom meg.
– A-a – csóválom a kobakom. – Minden rendben. – Eligazgatom az anyagot a vérfolt felett, megkötöm a derékövet. Talán elég elkaparni párszor a heget, és akkor hosszabban benntartanak.
– Értünk – bólintok. Felitatom a nedvességet a bőrödről a köntösöm pihepuha szegélyével. Letörlöm a hangszerről, zokog értünk enélkül is. Elsírja a Here Comes the Sunt, szomorúság pendül a húrokon, éjkék, áradó, belehalványulnak a kivetítő fényei. Hazugság, hogy értünk énekel. Valójában Liamért bőg. A szüleimért. Azért, ami sosem lesz vagy sosem volt.
Bánom, hogy dalt kértem tőled. Nem segített. Ártott. Belerokkansz a dúdolásba, keserű hümmögéssé olvad a nyelveden. Kiszivárog a remény a dallamból, szétfoszlik. Kicsúszol a markomból.
A mondandód elejét együttérzéssel fogadom, tapogatózom utánad. Fáradt mosolyban ül meg a kérdésed. A másodikba beledermedek. A vége satuba szuszakol. Átveszem és zsebre rakom a gitárt. Ajkamba mélyed a fogsorom, vibrál a nyomás, a sérülésem, minden lélegzet, vibrál a tehetetlen zokogás.
– Nem – tiltakozom. Alig harsogja túl a gépeket. – Senki sem érdemli meg. Főleg te nem, Niel. Te csupa klasszat érdemelsz, nem szenvedést, halált vagy ilyesmit – magyarázom. Bujkálsz, nem sejted, mennyire felbőszítesz és elcsüggesztesz. Puffogva félredobom a takarómat, odamászom hozzád, feltérdelek, ingerülten a vállamra hajtom a homlokod, átkarolom a bánatod. Szívesen a tarsolyomba zárnám, melléjük zsúfolnám a bűntudatod, a démonjaidat, bármit, ami megmérgez.
– A sors buta, kegyetlen. Az élet vacak. És megpukkadhatnak a gonosz világok gonosz variánsai. De mindegy, megoldom, elfogadom a sok buta, gonosz, vacak kegyetlenséget. Miattad. Mert túlélted. – Lehántom az arcodról a tenyereidet, a sajátjaim közé zárom kétoldalról, és nyomok egy makacs puszit a bús barázdára a szemöldökeid között. – Tényleg hálás vagyok érte. Örülök neki. Neked. Büszke vagyok rád. Szétzuhantam volna, ha nem ébredsz fel. Megmentettél. Vagyis nem lehetsz ennyire dilis! Nem hordhatsz össze ekkora sületlenségeket! – Lejjebb ereszkedem, kényelmesebb pózba ülök, közben eligazgatom a tincseidet. – Azért szeretnél még kicsit sírni? Adjak egy pókemberes párnát? Szerintem abba a legjobb.
Előtúrok egyet hátulról a vánkoskupacomból, biztatóan nyújtom feléd.
– Egyébként úgy döntöttem, itt alszom. – Ma, holnap, meg azután is. Valószínűleg addig, amíg ki nem paterolnak. Szóltam. Figyelmeztettelek, hogy nem egyszerű engem levakarni.


_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Niel Topsfield Vas. Aug. 04, 2024 6:08 pm
• doing good for good reasons •

The Upside Down

STEALING YOUR SOLITUDE



Minden mondatod után kapkodok. Olyan vagy, mint friss oxigén egy tüdőnek, ami elfelejtette hogyan kell pumpálni, ami néha rossz útra küldi, nem kap eleget az agy, lekési a szívdobbanásokat. Érzem mindet, egy kicsit másképp fájnak az eltelő másodpercek között. Még mindig úgy gondolom hiba volt visszatérni ebbe a testbe, de halványan mosolygom, mert pontot tettél a rajongó végére.
Szívesen zokognék, hogy nem kellenek rajongók Liaméi nélkül, meg hogy utálom őket…és hogy téged akarlak.
Here Comes The Sun.
-Miért akarsz folyton másokat boldoggá tenni?
Túl önzetlen vagy, ettől is bőgnöm kell. Nagyot nyelek, hogy ne lásd, megmarad a halvány mosoly, bár haldoklik.
-Igen,  én érted kívánnék.
Hogy ne zuhanj le, maradj biztonságban. Nem szeretem gondolatot, hogy az égen ragadsz egyedül egy alternatív világban. Hallgatok. Megpróbálok nyelni, apró öröm, hogy sikerül. Kierőszakolok egy bólintást.
Megjelenik a gitár, csak fél gondolat jár a poénos matricázásnak, mielőtt megint pofán baszna az élet.
Kevés pislogás és két újabb nyelés között fogom fel, miközben sután a gitár felé nyúlok. Aztán inkább hagyom és átölellek. Nem akarlak magammal rántani abba a döbbent és csak mélyülő szakadékba, amibe tartok, amitől szédülök jelenleg is. Hol a levegő, megint nem kap eleget a lelkem.
-Francba Freddy… Neked, neked nem szabad érteni.
Szorítalak magamhoz, kérdések dobognak bennem és bőgés. Túlságosan sajnálom, hol van a nap? Az előbb még itt volt. Összeszorított szemmel, vakon szorítalak magamhoz, David Haller majd kicsinál egy másik életben. Nem veszek levegőt, nincs, összeszorított szám nyomom a fejedhez.
-És ez? Ez…biztos? És én nem tudtam… Én nem akarom, hogy ez történjen veled.
Inkább cseréljünk, legalább a mamád hagy hozzam vissza az életem árán, nekem úgysem kell. Mindenkinek szüksége van anyára, főleg neked.
Érzem, hogy sírsz, ezért nekem nem szabad. Torkomban csüng, hogy szeretlek, együtt remegünk, együtt élem meg veled a földcsuszamlást. Ebből a szempontból örülök, hogy mással vagy, én csak lerántanálak. Meg akartalak védeni, most is, megmentenélek a haláltól, de érzem, hogy remeg alattam a föld és csak beomlassz velem, ha nem kapaszkodsz meg másban. Sajnálom Freddy…
-Sajnálom
Suttogom elfojtva, csukott szemmel és ölelve a napot, nem akarok az egedre árnyékokat, esőt, szeretlek.
Ölemben a gitár és te kapkodva sziszegsz. Megállítom a kezed, megpróbállak megállítani téged.
-Ne. Nem hiszem, hogy jó ötlet, ha nem sírsz és ha… mi történt? Fáj?
Fürkészem a mellkasod ott, ahol takarod.
-Értünk?
Csuklik el a hangom, megfogom a kezed. Legördül egy csepp tőlem is a gitárra. Megint elmondom, unalmas vagyok.
-Annyira sajnálom.
Az első néhány akkord könnyű, dúdolás nélkül is, bár a maga nemében iszonyú, a vidám vibe ellenére. Talán te is tudod. Rácsöppennek, amikor elkezdem, pedig újra és újra eljön a lényeg.
Here Comes The Sun.
Mégsem azt érzem, hogy értünk van, mert én nem hívhatlak little darlingnak. Én…meghaltam Freddy és ezt nem volna szabad látnod. Főleg nem úgy, hogy ők is meghaltak. Neked szükséged lett volna rá. Neked is…voltak Liam-eid és talán nem tudod mennyire nagy dolog, ha szeretnek. Mert mindig szerettek. Én tudom, engem nem.
Fenébe… csak  felénél járok, amikor eltörik. Pedig a dududu helyett is csak hümmögtem, hogy ne csúszkáljon a hangom, mégis hiába éneklem, hogy minden rendben lesz.
-Nem, nem lett volna szabad meghalniuk. Miért tőled vették el? Miért nem engem Liam helyett, aki miattam szenvedett? Azt még értem, hogy én megérdemlem…de te nem.
Kérlek tüntesd el a gitárt, tönkre fogom tenni. Sajnálom Freddy… Összezuhanok megint. Semmi mással nem tudom felfogni a rohamot, csak a két tenyeremmel. Csak én nem vagyok annyira erős, mint te, nem tudom abbahagyni.





Freddy
Still love you
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Winifred Wilson Szomb. Júl. 20, 2024 12:59 pm
• doing bad for good reasons •

to: Niel We are not alone

Ez a baj, Niel. Ragyognom kellene, de nem bírok. Pislákolok. A kórház komorsága elrejti, ebben a hidegben titok maradhat, mennyire kihűltem. Odakint lebuknék. Nem akarok lebukni. Legalább ti találjatok meg engem önmagamban.
– Hagyd csak! Nézhet a rajongódnak. Nem zavar. – Felhúzom a térdem, megtámasztom rajta az államat. Begubózom, elzárkózom a távozás ötlete elől. Engem sem szólít vissza Bayville. Honvágyam van. Otthonom viszont nincs.
Azt hiszem, a csillagot miattad mondom, hogy figyelhessük egymást távolról, amikor a kozmoszt fürkészed a távcsöveddel, amikor átszelem a világűrt, újra meg újra. Hatalmasabb lennék a végzetnél és tényleg vigyázhatnék rád, megmenthetnélek, nem botolnék bele a béna igyekezetembe.
– Szerintem klassz lenne – motyogom egy macinak a pizsamanadrágomon. – Boldoggá tehetnék másokat, attól boldog lennék én is. Aztán ki tudja? Lehet, találnék valakit, aki értem kívánna. – Hullok, zuhanok most is, pedig szeretnélek elkapni. Olyan vékony fonál tart téged a szakadék felett, szinte látom szétfoszlani. Megsuhintom a karod, túl gyengéd ütésnek, simogatásnak rövid. – Még mindig dilis vagy. Nem hagynám, hogy belém halj. Akkor ottragadnék az égbolton. Örökre.
Fürkészem a szemhéjad, latolgatom, milyen rémképek villódznak mögötte, milyen emlékek kínoznak, amikre a szenvedés ellenére szükséged van. Mivel enyhíthetnék rajta? Tudok bármit adni? Tenni érted? Kiperegsz az ujjaim között. Érzem, feldörzsölöd a tenyerem, viszket tőle a cipzáram. Neki annyi volt. Pecsétet nyomsz rá. Attól félek, magadra is.
Visszaszorítalak, hálásan, mert ehhez a kívánsághoz elég a zsebem. Biccentek, melléd fektetem a párnára a gitárt, egyszerű darab, nem olyan extra, mint amiket neked csentem, csak néhány olcsó matrica került rá dísznek. Pókemberes, Star Warsos, mindenféle kocka-jelvény. Ne beszéljünk róla. Kínos sztori.
Megijedek. Hatalmas, kerek tó a szemed, jégpályát fagyaszt belőle a pánik, és én megcsúszom a felszínén. Lebuktam. A fejem rázom, mialatt megragadsz, tagadnék mindent, az egészet. Hadd legyek üde nyár, virágos tavasz, akár esőillatú ősz. Csak ne tél. Csak ne kelljen miattam dideregned. Ilyen rémülettel meredni rám.
A takarót vizslatom, a köntösöm derékövét birizgálom. Nem engedsz távolodni, szóval közeledem, a válladnak döntöm a homlokom, visszafojtom a bőgést, miközben kiköszörülöm a torkomból, lecsócsálom az ajkamról a szavakat. Először ejtem ki őket hangosan.
– Meghaltak. Mindketten.
Ne kérdezz többet – könyörgök némán, a fölsődbe csimpaszkodva. Másodszorra áztatlak el könnyekkel. Utálom magam érte. Inog körülötted a világ, erre itt hüppögök a mellkasodba, földrengést gerjesztek ahelyett, hogy menedéket építenék, hóvihart hozok, napsütés nélkül.
Arrébb dőlök, kitapogatom a hangszert, és az öledbe rakom, inkább ezt őrizd a karjaidban, ez tuti nem taknyoz össze. Felitatom a nedvességet a képemről, egyszerre elcsigázott és kapkodó a mozdulat. Kizökkentem a ritmusomból. Már én sem bírom követni a tempómat. Túl sok, túl kevés lettem saját magamnak. Sietek vissza hozzád, vánszorgok.
Felszisszenek. Lesandítok, önkéntelenül a sebem nyűttem, halovány, piros folt érte a jutalom. Összefogom fölötte a köpenyt, hátha nem veszed észre.
– Légyszi? – billentem az állam a gitárra, a szabad kezem a térdedre pakolom. Muszáj hozzád érnem, különben elillanok. – Értünk játszd el. Magadnak és nekem – unszollak. Határozottabban fonódnak a lábadra az ujjaim, bennük lüktet a csillió érzés meg gondolat, amikhez kevés a hangom. A magány, amire orvosság vagy. Az elveszettség. A megkopott remények. A tény, hogy nincsenek többé, nem kapcsolnak kislámpát a sötétbe, soha nem mosolyognak már ránk a reggeli felett, és egyszer végleg elhalványulnak bennünk a részleteik. Hogy nagyon akarnék ragyogni neked, pótolni a világosságukat. Hogy áll, amit ígértem, lehetsz simán Niel, összetört, szomorú, bármilyen. Ér meghasonulni. Ér belefáradni a létezésbe. Megértem. Cipelhetjük ketten. Úgy könnyebb.


_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Niel Topsfield Szomb. Júl. 20, 2024 10:51 am
• doing good for good reasons •

The Upside Down

STEALING YOUR SOLITUDE



Bárcsak elmondhatnám neked, hogy oázis vagy a pokolban. Apró, nevető szikrák egy végtelenül sivár, kietlen szakadék mélyén, ahol már a varázslatom sem képes fényárba borítani a falakat. Kölcsön szikra, képzelt menedék, valaki, akit ellopok néhány pillanatra és ami úgy kell, mint oxigén a frissen összeroncsolódott tüdőmnek. Egy hét.
-Több. Dehogy, neked menned kell, muszáj ragyognod a többieknek is, nem maradhatsz itt nyomorogni. Különben jobb így, ha ez nem lenne se mennék vissza Bayvillebe egyelőre. Beszélek majd vele.
Sarah, azt sem tudom melyik, nem jegyeztem meg a nevüket.
Hümmögésed dallamára világítanak a messzi világok pontfényei. Én valami önzőt válaszoltam hozzád képest, ami valóban lehettem volna, ha Liam nem találja ki a zenélést. Azt hitte mindent neki köszönhetek. Félig volt csak igaza, őszintének kellett volna lennem vele. Összeszorítom a szemem, az univerzum mögött folytatódik, erősebben, fülzúgósabban, mintha kint lennék az űrben. Már a létezéstől is rosszul vagyok, Freddy. Arra nyitom ki, ahogy azt mondod dzsinn leszel, aranyhal, hullócsillag. Csupa olyasmi, ami mások kvánságaiért él. Fájdalmasan nézek rád, mintha a világ legszomorúbb versét szavaltad volna el.
-Miért mások kívánságaiért akarsz élni a következőben? Olyasmiként, amire vadásznak, amit önző okokból fogva tartanak? Kivéve a csillagot, ha az lennél, akkor nézhetnélek és ha lehullasz belehalhatnék.
Na, ezért tudok nyálas, romantikus dalszövegeket írni, végtelenül patetikus vagyok. Sajnálom.
Megint lehunyom a szemem, hiába látom ilyenkor az ő arcát, az események felpörgetett horrorját. Tudom, hogy innen nincs visszaút, ebből nem lehet felállni. Bizonyos szempontból összetörtem, ugyanebből szinte sebezhetetlenné váltam, magammal kapcsolatban már nem számít semmi.
-Kellenek.
Suttogom, de annyira fáj ott bent, egyedül, hogy kinyitom a szemem. Liam várt ott homályos, elmosódott valóság helyett. Félek tőle Freddy, félek, hogy igazán meggyűlölt, most lett volna oka rá. Félmosoly jár a démonok micsudi, köd-izék jellemzésére, kedvesebb, az ember ellegyezné őket, te mégis elnyelted az egyiket. A kezem is, talán viaskodsz a gyászommal, de túl mélyre vájták azt a járatot és adni sem akarok belőle neked. Hagyom, hogy tele suttogd a kezem és még azt hiszem csak az én elhunyt bátyámnak szól, minden gyertya érte ég, az összes könny vezényszóra folyik, mert meghalt.
-Jó lenne, de neki annyi volt.
Nem akarok róla beszélni, elvonod figyelmem a dallal, megszorítom a kezed, kapaszkodom a napba.
-Tudsz nekem szerválni egy gitárt? És bár nem lesz hangos, szerinem menni fog.
Igazából nem kéne, de cseszek rá, ha beleszakadok is a dalba, kell nekünk, akár elsuttogva, jobban kell, mint mereven szenvedni egy kórházi ágyhoz szíjazva holmiféle elővigyázatosság okán. Mire újra rád nézek, valami megváltozik egy “volt” csüng köztünk a fátyolos levegőben, a múlt idő kitörölhetetlen, enyves billogja. Az anya szó időt váltott, ijedt, nagy, elkerekedő pánikkal bámulok a mondat után.
-Volt? Ne…
Nyúlok érted, amikor mennél, megpróbállak visszarántani, a meghúzódó inak vadul titakoznak, de én akarlak.
-Kérlek mondd el, miért volt? Ugye nem?
Elharapom, biccentek, hogy újra nappá teszlek, de kezdi szörnyű sejtelem harapdálni a belső tereket, közelebb vonlak, vonnálak.
-Az leszel, az vagy, nap. Mindjárt eléneklem, ha szeretnéd, akkor érte. De mikor történt? Miért nem tudtam?
Mialatt eszméletlen voltam, ettől az eseménytől teljesen függetlenül?





Freddy
Still love you
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Winifred Wilson Szomb. Júl. 20, 2024 9:21 am
• doing bad for good reasons •

to: Niel We are not alone

Én képlékennyé váltam mostanában, de te a siratókat búgó gépek, a vidámságra tekeredő, reményeket fojtogató csövek között is szilárd vagy. Örülök neked. Hálás, halvány mosoly dukál a sorsnak, amiért megtarthattalak. Hiába fordult borongósba a mesénk, hiába nem leszek benne sosem királylány. Legalább melléd kucorodhatok melegedni.
Keményen, makacsul markolja a bűntudat, megfejtem abból, ahogy inog a feje és kerül a szeme. Nem sürgetem. Bár igazából nincs mit, én mindent megbocsátok neki. Egyszer biztosan megbocsát ő is magának, elég tündérpor rakódik a szomorúságra, behinti a fájdalmat. Niel mágiája túl ragyogó, fényes az ilyen sötét átkokhoz.
– Kábé egy hét. Tesztelgetnek. Asszem az eredményektől függ. Téged meddig? Tovább, ugye? Akkor meggyőzöm a dokit, hogy korai kiengedni engem. Bár Sarah, az egyik nővérke, elvetemült rajongónak tart. Lehet, kitiltanak, ha rajtakap nálad.
Csillagokat lesünk, záporoznak körülöttünk a fals csodák. Egyszer szeretnék veled a valódi égbolt alatt heverni. Ellopni az univerzumot, ami annyi mindent ellopott tőlünk.
– Hmm – mormolom. Simogatom a tekintetemmel, belekényelmesedem a létezésébe a sajátom helyett. Hosszan tűnődöm, sosem terveztem ennyire előre. Következő életekig. Ebben szerettem volna valaki lenni. Boldog. Erős. Anyu és apu lánya, akire büszkék… – Én dzsinn leszek, elvarázsolt aranyhal, vagy örökké zuhanó hullócsillag. Kívánságokat fogok valóra váltani – döntöm el. Ez a Freddy önző, sokat rabolt, csupa lényegtelen cuccot. A következő fontos dolgokat ajándékoz majd. Így fair.
Előtte azért kifosztanálak.
– Szívesen zsebre tenném neked azokat az emlékeket. – Félretűröm a haját, kicsalogatnám a bánatot a halántékán keresztül, de haszontalan a képességem, a lényegre, a lélekre nem hat.
Viszonzom a pillantását, a kivetítő lila szikrákat szór a szeme kékjébe, világít a félhomályban, Narnia égboltját idézi. Nem mehetnénk vissza? Nem kereshetnénk egy dimenziót, ahol elbújhatok a tompa sajgások és szívet tépő keserűség elől? Ahol nem veszik mérgező füstbe a jövő?
Felel a kérdésre, mielőtt feltehetném. Maradunk. Nincs menekülés, nincs bűbáj. Magamra kell vigyáznom. Mástól remélünk nekem védelmet. Karistolja a fülemet a hangja, az enyém sem szól szebben, elnyűtt takaró, sokat gyűrték, csak attól selymes. Meglazultak a szövetszálai, alig fed.
– Ne félts! A füstös micsudikkal tényleg meggyűlt a bajom, viszont minden mást simán elsuvasztok! Szerzek ipari pórszívót is a köd-izék ellen!
Aggodalom ráncigálja a szelepet a mellkasomon. Niel vonásain apró grimaszokban fodrozódik a fájdalom, és ez csupán a felszín, a fizikai. Belül tuti hatalmasabb hullámokat vet. Magával sodor, kirántja a kezemből az evezőket. Ráébreszt, hogy semmit sem érek velük, míg tombol körülöttünk a tenger.
Letörlöm az arcáról a nedvességet. A másik kezemmel magamhoz húzom a kezét, mintha közös imára kulcsolnánk össze őket. Közelebb fészkelődöm, nem dőlök neki, féltem a sérüléseit. Alig súrolom a vállát, miközben megvonom a sajátom. Nem jön a vallomás. Még gyűjtöm hozzá a kurázsit. Hallgatom a félelmeit, a sajnálkozását. Rezegnek, feljebb kúsznak a torkomban a könnyek.
Az ajkam elé emelt bütykeinkre lehelem a választ.
– Lehet. Talán tényleg ramaty hely az is. Én azért szépnek képzelem. Olyannak, ahol békében nyugodhatnak. Ahova nem viszik magukkal a sérelmeiket. – Megtornáztatom az ujjaimat az ujjai között, visszaejtem őket együtt az ölembe. – Persze, hogy fontos vagy. Mindig az leszel. Nem tudnád annyira elszúrni, hogy ne legyél. – Felé billentem a kobakom, megint csak a közelségért, nem támasztom meg. Könnyeden, súlytalanul omlik rá néhány tincsem. Én nem omlok rá. Az élet metaforája, a Nap nem csinál effélét. – Elénekled? Nem baj? Elég jól vagy hozzá? Különben nekem is rengetegszer eszembe jutott. Ezer éve nem játszottam le. Anyu kedvence volt.
Volt.
A múltidőbe beletörik a mécses. Nem bírom visszaszívni a sírást, patakoznak a cseppek. Eltávolodom Nieltől felitatni őket, rendbe tenni magam. Összepréselem a szemhéjaim, beledermedek a valóságba, megkövülök. Ennyit rólam. Metaforákról, napsütésről.
– Bocsi – szipogom. Annyi minden örvénylik körülötte, bőven van mibe belefulladnia, nem szabadna nekem is elárasztanom. Mély, szaggatott, szaggató lélegzetek. Megdörzsölöm ruhán keresztül a hegemet. Ha dzsinn lennék, most kívánhatna.
Az ágyneműbe ázik a hamis galaxis. Szédülten keringenek a plafonon a műcsillagok. Én sem vagyok valódi. Vajon te azzá tudnál változtatni? Dalolnál nekem varázsigét?
– Énekeld el – kérlek suttogva. – Akkor talán lehetek megint a Nap.


_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Niel Topsfield Pént. Júl. 19, 2024 7:42 pm
• doing good for good reasons •

The Upside Down

STEALING YOUR SOLITUDE




A here comes the sun melankóliája járja át gondolataim, a dallam zizeg bennem tovább, mert látom őt rendezkedni, halovány fénysugárt a teljes sötétségben. Valaki másét. A pislákoló fényszilánk és a halál közt lavírozok, mint egy kitört kerekű deszkás. Fülemben egy régi Liam nevetése visszhangoz, mutogat rám ujjal, hogy elvesztette a hangját.
Sírnom kell minden második másodpercben, ami csak ezért második, mert az elsőt kitölti Freddy.
A kézfogása, ami valami hideg felületre tapad. Ez lenne az enyém. Lesütött szemmel rázom meg fejem, amikor ellopja tőlem az önmarcangolást. Nem sikerül teljesen, de nem mondom el neki. Hallgatok, hagyom a csendet sepregetni omladékaim után.
Sajnálom Freddy, sajnálom és szeretlek.
Nem osztom a lelkesedését, mert nekiestek a szívének, csak görcsbe rándul tőle a gyomrom és rosszabb, mérgezőbb levegő karcolja fel gyomrom. Megint megrázom a fejem.
-Mit mondtak, meddig kell bent maradnod?
A kórház megöli a fényt. Szomorúan nézem és érzem a mozdulatokat, aztán kissé csodálkozó pillantást vetek a galaxisra.
Nem is tudod mennyire szeretem a csillagokat Freddy.
-A következő életemben csillagász leszek. Te gondoltál már a tiédre?
Halál, de nem az övé, úgy szeretném odaadni érte a sajátom, még ha 80 évesen is van számára előírva a vég. Akkor élne százig! Szeretném elhinteni mennyire eltalálta a csillagokat, az érintést.
-Aha, nem baj, talán jobb így, nem emlékezni nagyon jó, nagyon jó lenne.
Nézek rá oldalt, kicsit mellkason vág a közelsége, fáj, ahogy belégzést imitálok, nem normális, hogy érzem a levegő útját, ahogy végigcsikar torkomon, lázas orrcimpáim bántja. Szeretem, ahogy kimondja Pukiszörny, kellemes nosztalgia lepi be a mély, sötét ködöt.
-Nagyon kell magadra vigyáznod, remélem …képes lesz majd megvédeni.
Préselem ki a szavakat, amik mintha egy reszelő mögül szólnának. Nálam jobban Freddy, én már csak egy kitikkadt porhüvely vagyok.
Felülök, érzem a fizikai fájdalmat, ami megköveteli a mozdulat árát, de nagyon fontos hozzáérni, ránézni és megígérni neki hogy nem halok meg. Azt hiszem ezt szeretné. Csak nem érti, hogy… Egyikük sem fogja érteni…
Egy világ választ el tőletek Freddy, kontinensek, szakadékok, óceán, sötét és mély semmi, ami eltakar a normális emberek boldog gondolataitól. Nem tudok mit mondani erre, csak feldagad a torkom. Szerinte karcolás, újra megtenné, neki nem számít.
Szívesen préselnék ki erre valamit, bármit Freddy, de…
Különben is elakasztod fájdalmas lélegzetvételeim ebben a percben. Ugyanolyan könnyen megölhetnél, mint amilyen könnyen életben tartasz. Nagy, kövér könnycsepp gördül végig az arcomon és önti meg az ujjaid.
-Honnan tudod?
Kérdezem végül suttogva. Átfogom ujjaid az enyémekkel. Haragudnál, ha belelátnál az érzéseimbe? Még én sem merem rendesen megfogalmazni.
-A túloldal is biztosan rossz…Liam ott talán levetné a Dominic álcát és a szememre vetné. Vagy, ha létezik pokol. Én..nem akarlak hátrahagyni. Sajnálom, annyira sajnálom, hogy elszúrtam és te mégis itt vagy és mégis fontos vagyok neked és mégis életben tartasz. Nem akarom, hogy te is búvalbélelt legyél, te vagy a nap. Miért vagy az, ennyire fáj? Elénekeljem nekem azt a dalt? Folyton erre gondolok.
Folyton rád.




Freddy
Still love you
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Winifred Wilson Szomb. Júl. 13, 2024 7:05 pm
• doing bad for good reasons •

to: Niel We are not alone

Berendezkedünk, dunsztom sincs, pontosan mihez. Én eligazgatom a párnákat, ő orrot, könnyeket töröl, hagyja, hogy megkaparintsam a kezét, lehorgonyozzak mellé a pillanatban, ami most nem kong annyira az ürességtől, mert osztozik rajta velem, mert kibéleltem magunknak plüssökkel.
Megszorítom az ujjait, összepréselt ajkakkal ingatom a fejem. Nem ezért kelebóláltam egész nap a szobája körül, nem egy sajnálomért osontam vissza éjnek évadján. Csak… látni akartam. Emelkedik a mellkasa, meleg az érintése, és így már könnyebben lélegzem, kevésbé fázom. Ennyi bőven elég.
Két rozoga épület vagyunk, de egymásnak dőlve nem omlunk össze. Ugye?
Erősebben fogom, közelebb kecmergek, makacsul meredek a szemébe.
– Nem bántottál engem, Niel. Semmi közöd a hülye sérülésemhez. Maradni akartam. És maradnék megint.
Kihúzom a hátam, vigyorra ível a szám.  Nincs hozzá gödröcském, varázslatom, Beatles dalt sem tudnék gitározni, az éneklésemtől a falat kaparnád, viszont nézd! Egyben tartottam magam. A kedvetekért.
– Aha. Kutya bajom. Az az izé különben pont középre célzott. Szerintem menő heg lesz belőle. – Bekukucskálok a pizsim alá, néha ellenőrzöm a kötést, alá képzelem a recésszélű, vörös választóvonalat, megpiszkálgatom, amikor túlzottan zsibbadok. Emlékeztet, hogy létezem. És muszáj. Nem szabad eltűnnöm, kifakulnom.
Játszom a kezével, köröket firkálok a tenyerébe, a körmeit dörzsölgetem. Kipakolom a kedvenc kivetítőmet az ágy végébe, színes galaxist fest körénk. Beleveszek a plafonon derengő lila felhőbe, kergetőzik a pillantásom a benne táncoló kék fénypöttyökkel.
– Igazából nem emlékszem. Lándzsa bátya még megvan, az ügyetlenkedésem a kötéllel, aztán a gomolygó fekete alakok. Mint a narniás pukiszörny kisebb verziói. Onnantól semmi. Totális képszakadás. – A sóhajtól enyhe fájdalom nyilall a tüdőmbe. Ajakcsócsálással leplezem, miközben visszaterelem Nielre a tekintetem.
– Utálni? Esélytelen. Kénytelen leszel maradni és elviselni minket. – Törökülésbe rendezem a lábaimat, két marokra zárom a mancsát, úgy fordulok szembe vele. – Segíteni mentünk. Szeretünk téged, azért járunk a nyakadra. Ha most miattunk gyepálod magad vagy elbújsz előlünk, akkor az olyan, mintha feleslegesen próbálkoztunk volna. Ezerszer, milliószor jobban bántana ennél a karcolásnál – bökök lefelé az állammal.
Beiktatok néhány légvételnyi szünetet, míg az univerzum ragyogóan, élénken kering körülöttünk, kisöpri a ridegséget és kopárságot a kórteremből. Felé nyúlok, a szétmálló ábrák beleivódnak a köntösöm szövetébe, bevonják az alóla előbukkanó csupasz bőrt, ahogy megcirógatom Niel arcát.
– Értem. Tényleg – suttogom bele az űrbe. – Hogy nem vagy a régi. Hogy sosem leszel. Hogy tök ingoványos a jelen, a jövő… kábé megszűnt. Jelentés nélküli idegen fogalom meg ilyesmik. És a halál valahol kényelmesnek tűnik, amikor ennyire kellemetlen létezni. – Visszaeresztem a karom, az ujjbegyem végigsiklik a borostáján, mielőtt a csuklójára simítom. Megnyugtat a pulzusa. – Nem tudom, várnak-e minket a túloldalon. Abban viszont biztos vagyok, hogy én nagyon-nagyon vártalak, itt. Szóval nem hagyhatsz hátra. Megtiltom. Akkor is, ha innentől vacakul befoltozott, búvalbélelt plüssök leszünk.
David morbidnak tartotta a gondolatot. Azóta úgy döntöttem, nem az. Inkább otthonos, egészen kedves. A gyerekek mindig a legrongyosabb babájukhoz kötődnek igazán, békésebben alszanak vele, bátorságot merítenek belőle. Vagyis nem vesztünk el, Niel. Van számunkra remény.


_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Niel Topsfield Szomb. Júl. 13, 2024 2:38 pm
• doing good for good reasons •

The Upside Down

STEALING YOUR SOLITUDE



Dübörögnek  fülemben Kopasz semmitmondó, vigasztaló szavai. Felvették szívritmusom rendszertelen ütemét, csupa kisbetű lettem, egy caps lock nélküli megrágott billentyűzet dal, amit eltéptek egy megsárgult lapon. Sok szar hasonlat eszembe jut még, csengenek Kopasz könnyei a falakon, mint a lelkiismeret furdalás visszhangjai, ha még maradt lelkem.
Minden üres, elköltöztek szobámból a tárgyak, Liam nevetése, az emlékeknek is külön hely van már, zárt fiókok mélyén. Hülye Kopasz, kellett nosztalgiáznia, megint előcsalta belőlem a már rég elsírt könnyeket. Olyan hülyeségekkel is, mint a nem a te hibád, miközben pontosan tudom ki tehet róla. Vagy, hogy milyen temetést rendeznek majd neki, hogy Lang is sírt…még Tom is nehezen viseli. Az egész bandában zeng a fájdalom és a hiányod Liam, üres minden érted hullajtott könnycsepp, egyik sem hoz vissza…nem bírom elviselni. Van egy torkomon akadt gondolat, amikor legyőzöm ezt az egészet és árnyékká válok, erőssé, amilyennek te akartál, mintha tudatosan készítettél volna fel a hiányodra. Szokjam meg a nélküled élést, szerezzek barátokat a bandán kívül is, hátha már nem lesz banda, gyűlöljelek, mert úgy könnyebb lesz nem gyűlölni magam. Kudarcot vallottál Liam, egy kicsit vádollak, mert másrészt az egész gondolatod, minden, ami vagy, ami voltál, egyszerűen elviselhetetlen. Mintha lenne egy gyenge részem, ami tudná hogy ezt nem fogom tudni feldolgozni. Utáljuk ezt a részem, te is utáltad, kicsi volt, gyerek és kivitted pisilni Kamar-Tajban, amikor túl sötét volt hozzá, hogy egyedül vágjon neki. Te voltál a vagányabb Tospfield, te voltál a jobb. Nem bírom ki a búcsúzást, a temetésed és a hazugságod, amivel visszájára fordítottad minden gyűlöletem.
De azért figyelek rá, hogy ne sírjak hangosan… Még akkor is, ha soha többé nem tudom abbahagyni majd, talán csak akkor, ha elfogy mind. Lesz olyan is, állítólag létező jelenség, amikor kiszáradnak a könnycsatornák. Talán az jobban fog fájni.

Amikor plüss eső érkezik, már tudom, hogy itt van ő és minden nyorom ellenére még összébb húzódnak a belső szerveim. Ja igen, ez volt, amibe majdnem belehaltam. Akkor már tudom, hogy jól van, igazából az első kérdésem Ő volt, csak akkor zokogtam fel, mint egy éppen világra jött, idióta csecsemő, amikor ő már jó volt. Tenyérrel törlöm le a könnyeket, futja egy fanyar vigyorra, egyetlen másodpercig neki szól, annak, hogy plüss és szeretem. Tök jó a halál árnyékában még több dologgal tisztában lenni, tök jó még több dologba beleszakadni. Senki sem érti miért kívánom, hogy bár megértették volna az utolsó szavaim. Körülöttem…meghal mindenki, akit szeretek, így Freddyt konkrétan tilos, sőt én magam tiltottam meg neki. Mekkora hülye vagyok. Rámeredek a zsebkendőre, aztán megtörlöm az orrom. Nem akarok taknyos lenni előtte. Elveszi a kezem, kicsit elhagyom a gondolataim, megint fél másodperc neki.
-Sajnálom.
Köszöntöm. A szia nem nekem való. Megfogom a kezét, nem szabad, hozzá sem kellene érnem. De már úgyis halott vagyok, nem?
-Nem bénáztad, én bénáztam. El kellett volna menned Romyval, nem kellett volna majdnem megölnöm téged.
Meredek összeráncolt szemöldökkel Pikachura. Nem vagyok Pikachu.
-Nem akartam…
Őszinte vallomások nélkül kéne. De azt hiszem nem tudok hazudni többé…neked. Rádmeredek. Sajnálom.
-Ugye rendbe jössz teljesen? Ugye nem?
Behunyom a szemem.
-Nagyon fájt? Utálnotok kellene, nem bejárkálni hozzám. Amint tudok portált idézni.
Nyitva felejtett mondat, hogy elmegyek, szánalmasan hangzik, futok, ez a gyenge részem, de az erősebb is egyedül akar lenni, mindkettő utál, neked is azt kéne, az egész bandának, hülye voltam, haza akarok menni, vissza akarok menni Liamhez.



Freddy
Still love you
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Stealing Your Solitude

Winifred Wilson Pént. Jún. 21, 2024 3:34 pm
• doing bad for good reasons •

to: Niel We are not alone

Végre felébredt! Enyhül a szorítás a mellkasomban, bár teljesen nem szűnik meg, szerintem sosem fog. A hegem rosszul záró cipzár a fájdalmon. Legalább másképp feszül, nincs benne annyi görcsös aggodalom.
Niel magához tért! Felépül! Rendben lesz!
A kedvenc ápolóm, Sarah elkönyvelt rajongónak, hiába súgtam meg neki, hogy az itt lábadozó sztár közeli barátom, nem hitte el. Különben rendes. Azonnal beszalad meghozni a jóhírt, plusz egy jótanácsot. Távolról örüljek és ne kószáljak arra, mert frissek a sérüléseim, a srácnak pedig ijesztő a managare. Lelkesen egyetértek, megvárom, amíg továbbáll, majd útra kelek.
Lihegek. Sprintnek érződik a tötymörgés, mérföldeknek a méterek. Azért megteszem a távot, többször. Sokan kíváncsiak Nielre, folyton ténfereg körülötte valaki. Kábé tizedszerre fordulok vissza.
Egy kigyúrt mellkasra sikerül kifújnom a csalódott sóhajt. Felbámulok a bácsira. Kopasz, rémisztő.
A manager? Juj! Akkor spuri!
Mielőtt kikerülhetném, megkérdi, Nielhez jöttem-e. Töprengő ráncok gyűrődnek végtelen homlokára. Azon merengek, min merenghet. Talán ő is elvetemült kamaszlánynak hisz? Ki fog dobni? El leszek tiltva? Feljelentenek kukkolásért? Rám hívja a zsarukat? Jézus Atya Úristen! Azt nem hagyhatom!
Elhadarom, hogy Freddy vagyok, Niel barátja, tényleg, nem autogramért vagy fotóért jöttem. Sőt, fényképem már van! Épp mutatnám bizonyítékul a közös szelfit Sir Maximusszal, amikor kiszól egy srác a kórteremből, és elvonja a figyelmét. Kihasználom az alkalmat a szökéshez. A férfi nem követ, csupán mély hangja dübörög a nyomomban. Menjek vissza látogatási idő után? Ez vajon nekem szólt?
Meglepetten nézek hátra, közben kis híján nekiütközöm Sarah-nak. Kiadós fejmosást kapok visszafelé, cserébe megígéri, ha nem császkálok ennyit, dedikáltat nekem valamit Niellel. Szusszantok rá. Nevetésre nem futja.

A kórházak furák. Éjjel sem alszanak, zümmögnek, zúgnak, sípolnak, fűtik őket és tele vannak emberrel, mégis fagyosak, magányosak.
Mély levegőt veszek. Nincs időm holmi szúró tüdőkre. Amint az ügyeletes nővér eltűnik a kanyarban, tovább osonok a folyosón. Hugrabugos mamuszom némán surran, köntösömön lepacsiznak a tappancsok, ahogy összehúzom a pizsim felett. Hüppögő, szívszaggató neszek szűrődnek ki Niel szobájából. Nyitok egy rést, remegő ajkakkal kukucskálok be.
Egyedül itatja az egereket.
Visszatér a görcsös aggodalom. Én vacillálok, toporgok, a zsebem viszont nem hezitál. Plüss hadsereggel veszi körbe, Pikachutól kezdve dinókon át Fogatlanig mindenkit csatába küld. A középre idézett papírdobozból fehér zászlóként kandikál ki a zsebkendő.
Hát… Ez eldőlt.
Becsukom magam mögött az ajtót, és odatotyogok hozzá. Nem merek ránézni, attól félek, elküld. Inkább arrébb blippelem a szekrényt, hogy közvetlenül az övé mellé pakolhassam az ágyamat. Direkt magammal hoztam. Felmászom rá, a háttámla elé halmozott párnáknak dőlök féloldalasan. A kezéért nyúlok, közelebb vonom. Muszáj lehorgonyoznom a valóságban, és csak így megy. A tenyere puha melege emlékeztet, hogy létezünk, nem egy lidércnyomásban kóborolok.
Végre felpillantok az arcára.
– Szia, Niel! – mosolygok rá.
Fészkelődöm, a kezét cirógatom, keresem őt a könnyek mögött. Részvét, együttérzés kavarog bennem. De azt hiszem, két másik dolgot szeretnék igazán elmondani neki:
– Bocsi, amiért elbénáztam. És köszi, hogy túlélted.


_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Re: Stealing Your Solitude

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.