Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» But who's gonna give you your goodnight kiss
by Niel Topsfield Ma 11:40 am-kor

» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Through my window

Laserian Harries Vas. Szept. 01, 2024 12:56 am
• doing bad for good reasons •
Felvonom a szemöldököm, amikor a rajongókról beszél és arról, hogy a bandájuknak csak lány rajongói vannak – igen, eddig CSAK lány rajongóik voltak, de most már bekerült a bandába egy lány dobos is! Tuti valamelyik szemfüles srác felfigyel rá és szól pár haverjának itt van ez az új lány, lehet nyálazni rá és ettől a gondolattól…
- Az a fontos, hogy te jól érezd köztük magad Gwen, Kopasz jó ember, apjuk helyett az apja mindegyiküknek és ennek megfelelően szigorú is, de szerintem te ki fogsz jönni vele. Értelmes ember csak stresszes a munkája és a rajongók idővel megszeretnek téged is. Most még új vagy, az újdonságot nem mindenki szereti, de ha mellettük leszel, dobolsz a srácokkal, többet szerepelsz, akkor hozzá fognak szokni az arcodhoz. Így reagáltak az énekesváltásra is, az egyik kedvenc bandámra, még van, aki visszasírja a régi énekest, de az új is tök jó. Van, aki azt mondja, hogy jobban illik a bandához, de én elfogult vagyok, ha róluk van szó, valaki mást kell megkérdezned nem engem. De mindegy is. – kibeszéltem magam, szépen lassan a Gwenre nyáladzó tinisrácokat is elhessegettem a fejemből és valami értelmesebb cselekvés után néztem.
A legjobb módja elterelni a gondolatainkat és azt gondolni, hogy talán a megnyugtatásra tett próbálkozásom sikeres volt, egy kis autókázás.
- Oh ami a ruháid letépését illeti… – egy pillanatra megtorpanok és úgy teszek, mint aki komolyan elgondolkodik rajta és még akkor is erősen koncentrál amikor ő fenyegetően pillant rám, valójában azt mérlegelem, hogy melyik út lehetne a legrövidebb és legkényelmesebb a helyig. De ha ő ezt hiszi, hogy komolyan fontolóra veszem a dolgot, hát higgye csak! Azért csinálok így!
- Én nem félek tőled Gwen, de tisztellek. Ilyet csak akkor tennék, ha te kérsz rá, de azt hiszem túlságosan idegesítő vagyok ahhoz, hogy ilyesmire kérj meg engem. – legyintek, mintha egyikünk sem volna vonzó és ennyire vak lennék, hogy bebarikádoztam őt a barátzónámban és a kedvességem csak az alapértelmezett beállítottságom lenne, minden lány felé. Jó lehet, hogy így van! Még a leggonoszabbal is megpróbálok beszélni, de ha látom rajta, hogy menthetetlen akkor hagyom mérgelődjön a saját főztjében, de Gwent nem láttam gonosznak.
Az autóban már más körülmények uralkodtak. Itt halál nyugodt voltam, hiszen elindult a kocsi, elhagytuk Bayvillet és szembe is nézhettünk a város csodáival, meg azzal is, ami ott ólálkodott, de most tényleg csak enni akartam, vele.
A zenei ízlése kicsit sem lepett meg, sőt sejtve, hogy nem meri feljebb húzni a hangerőt, akkor a kormánytól vezéreltem azt. Persze nem akartam, hogy túl harsongja őt az énekes, mert bizony olyan jól érezte magát, hogy elkezdett énekelni. Ez egyszerre lepett meg, ejtett ámulatba és ha most nem vezetnem és figyelnem kellett volna az utat, biztosan csodáltam volna őt. Így ne szeressen belé az ember fia és ne figyeljen fel rá! Ezzel csak megnehezíti a helyzetemet.
Pánikba persze nem estem, hogy jaj istenem elkezdett énekelni mellettem és olyan cuki, hogy abba belesajog a szíve is. Persze, kihallottam, hogy vannak szavak, amelyeket nem énekel tökéletesen, de nem is kellett, az volt a fő jól érezze magát, én pedig igyekeztem nem túl kínossá tenni neki a helyzetet. Sőt! Halkan dúdoltam is, mert éneklésben nem én voltam verhetetlen.
Qeensben aztán már csak parkolót kellett találnom és nem megmutatni Gwennek milyen amikor cifraságok hagyják el a számat, mert látom, hogy egy-két baromarc nem látja a parkolóhely jelzését és direkt átjön a másik sávba, mintha az a fehér csík amit oda húztak nem ütné ki a szemét. Na mindegy. Nem szóltam semmit sem. Nagy erő kellett hozzá esküszöm.
- Áh itt is vagyunk! – nem, nem voltunk ott, csak a parkolóhelyet sikerült levadászni. Gyorsan körbe pillantottam, hogy ugye nem most akar valaki ide behajtani, de szerencsére gond nem volt. – Az a helyzet, hogy egy kicsit sétálnunk kell. Van kedved hozzá? Nem volt parkolóhely az étterem előtt ahová menni akartam. – magyarázom meg, hogy mire fel ez a hirtelenség, amivel szembe találta magát. Szegénynek kedve sem volt eljönni, most meg még sétálnia is kell.
- Ha nem akarsz sétálni, csak szólj, felkaplak a hátamra és suhanok veled, mint a nindzsák az animékben. – csak az én suhanásom lassabb lenne, mint egy csigáé, ezt persze nem teszem hozzá.
Shadow Gwen Stacy∞ szószám

Unstoppable Gwen



_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Through my window

Gwen Stacy Szomb. Júl. 13, 2024 10:38 pm
• doing good for good reasons •
to Lazac
-Virágokat a rajongóktól? Nem hiszem… A többiek mondták, hogy inkább lányok a rajongóik. Azok meg nem vesznek virágot… De nem mintha zavarna. Vagyis… Nem azért játszom, hogy ajándékokat kapjak. Azért játszom mert szeretek és szerintem a zenéjük is jó.-Örülök annak, hogy a banda tagja lehetek, de közben azért néha elgondolkozom azon, hogy biztos jól tettem e. Sose vágytam hírnévre. Oké az én világomban mindenki ismeri Szellempókot, de az nem én vagyok… Vagyis nem tudják, hogy én vagyok…
-Hacsak nem téped le rólam a ruhámat, akkor nem… De remélem ahhoz nem lenne elég bátorságod.-Azért összeszűkülnek a szemeim és kissé fenyegetően pillantok rá, hogy még eszébe se jusson valami hasonló.
-Hmm remélem nem valami szervkereskedőhöz akarsz elvinni….-Most nincs túl sok kedvem kimozdulni, de erre sikerült rávennie. De igazából sok mindent nem kell csinálnom, csak be kell ülnöm a kocsiba. Ő fog vezetni, ő figyeli az utat. Én csak békésen ülök majd mellette és csak reménykedni tudok, hogy tényleg valami normális helyre fog elvinni engem.
Megvárom a szobája előtt, amíg beugrik a kocsikulcsért, majd elindulok vele a garázshoz. Szó nélkül ülök be az anyósülésre és már be is csatolom magam.
-Csak meg ne bánd, hogy felajánlottad.-Most már jobban ismerem az e világi zenéket és megtaláltam azokat a bandákat, akik az ízlésemhez közel állnak. Így el is kezdek kutatni a rádiók között, míg meg nem hallok egy jó zenét. Nem éppen egy lágy, tingli tangli, vagy egy seggrázós lányos dal, de az én arcomra ez csal mosolyt. Egy pillanatra Lazere tekintek, hogy mit szól hozzá, majd csak előre figyelek az útra. Egy ideig békésen ülök, de a következő számnál már énekelni kezdek. Nem szokásom mások előtt ilye tenni, de most kissé megfeledkezem magamról.

Zene


Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Through my window

Laserian Harries Vas. Jún. 09, 2024 11:15 pm
• doing bad for good reasons •
Through my window
Unstoppable Gwen
It's not the devil at your door
It's just your shadow on the floor

Félsikernek könyvelem el, hogy elfogadta a virágot és nem csapkodott meg vele, hogy minden szirom és levél lehulljon a szárakról. Nem teltem el magamtól. Ez csak apró figyelmesség. Kiengesztelés. Lekenyerezés, levirágozás az én esetemben, hogy ne haragudjon rám. Persze a világ nem fogadna el ilyen szirmú virágot, szerencsére nem is a világnak kell tetszen, hanem Gwennek. Annyira nincs önbizalomhiányom, hogy rákérdezzek tetszettek-e neki, olvasok majd én a viselkedése mögött valamikor.
- Igen. Szerettem volna valami egyedit adni neked. – a kérdését nem butaságként fogom fel, hanem egyszerűen a meglepettségének, mert ki nem nézi ezt belőlem és ez azt jelenti, hogy még szolgálhatok meglepetésekkel és ez a legszebb ebben, hogy amikor azt hiszi kiismer, mindig jövök valami fantörpikus ötlettel, ami felborítja a rendet a fejében. Jó tudom, most túlzásba vittem és nem olyan régen túlságosan megbámultam azt, hogy ő milyen szép is valójában és ha dicsértem volna is minden másképp sült volna el, mert megzavartam a nyugalmát. Nem csoda, ha mérges rám. Nem csoda, ha van egy kis bűntudatom a dolog miatt. Azt nem vagyok hajlandó meghallani, hogy nem kellett volna ilyesmivel meglepnem őt.
- Ha meglepetésként ért, már megérte. Különben is, hozzá kell szoknod, hogy virágokat is kaphatsz Gwen. A rajongóktól bármikor kaphatsz, nekik nem mondhatod azt, hogy jaj nem kellett volna, mert megsértődnek a végén. Azt akarod? – vicceskedek vele. Szerencséjére én nem vagyok ilyen sértődős, ha róla van szó. Nekem is ki kell ismernem őt.
Az sem zavart, hogy nem kaptam választ az üzeneteimre, teljesen logikus, hogyha megérzi ide tartok, akkor nem fog még pötyögni is nekem, mert csak néhány fal választ el minket egymástól meg a folyosó természetesen. Így megértem miért mondja azt, amit mond.
- Nem foglak rávenni, azt mondod? – most lehet, hogy elsüthettem volna pár értelmetlen poént arról, hogy szívesen vállalok vetkőztetést is, ha csak az a baja, hogy nem akar kibújni belőle, de a mai égetés után, inkább nem próbálkozom most, majd legközelebb.
- Bízd csak rám. Tudok egy jó és biztonságos helyet Queensben. – ezt pedig nem azért mondom, mert a közelében volna az Arthur Ashe Stadion teniszes arénája vagy bármi sportos jellegű vonzat miatt mondom ezt ilyen lelkesen.
- Rendben. Veszem a kulcsokat és mehetünk is. – kisétálok a szobájából remélhetőleg vele együtt, az enyémbe csak annyira kukkantok be, hogy magamhoz vegyem a kocsikulcsokat.
- Tökéletes vagy így, de ezt ma már mondtam neked Gwen. Lehet el nem hiszed, de nekem az a legjobb, ha önmagadat adod. – mutatok végig az öltözékén, azt nem teszem hozzá, hogy nagyon bolond volnék, hogyha ennyire a külsőségek érdekelnének engem. Nem vagyok buta kisfiú már.
- Szép hely lesz, meglásd. Csak bízz bennem. – kinyitom előtte a garázs ajtaját is, hogy ha szeretne már most beülhessen mellém, becsatolhassa magát és a lábunk alatt érezhessük az utazás örömeit. Vagyis csak ő, én a pedálokat fogom érezni a talpammal és a kormányt a mancsaimmal, de ki mondta, hogy utálnék vezetni?
- Ha szeretnél zenét hallgatni utazás közben, akkor bekapcsolhatjuk a zenelejátszót. Engem nem szokott zavarni vezetés közben. – magyarázok, miközben kitolatok a feljáróra, majd a garázsnyitó és záró gomb megnyomása után folytatom tovább az út felé haladást, egyszerűen és nyugodtan.
Amint kiérünk a járható útra, irányba fordítom a kocsit és persze, hogy nem teszek Wazet, ami előre jelzi nekem, hogy hol lehet kátyú, döglött állat, útjavítás, rövidítés az úticélunkhoz és persze árgus szemekkel figyelő rendőrök. Talán jobban járnék, de a szerencsére bízom az utazást, amúgy sem hajtok szélsebesen, de lassan se, mint egy csiga.
- Nem szeretsz autóban ülni, igaz? – gondolom hozzászokhatott a pókhálós utazáshoz, a szabadsághoz, amikor nem kell a forgalommal vacakolnia. Teljesen megérteném, ha ő nem volna ennyire oda az autókázásért, mint én.




_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Through my window

Gwen Stacy Vas. Jún. 09, 2024 10:07 pm
• doing good for good reasons •
to Lazac
Látom, hogy érkezik válasz az üzenetemre, meg is nézem őket, de nem írok vissza. Éhesnek éhes vagyok, de jelenleg nincs túl sok kedvem kimozdulni itthonról. Így inkább a dobot választom, hogy kicsit kikapcsoljak, hogy eltereljem a gondolataimat.
Érzékelem Laze közelségét, de nem igazán foglalkozom vele. Úgy vélem, hogy az ajtón túl van. Inkább a dobolásra koncentrálok. Ebben a házban el tudom engedni magam teljesen, így nem mindig a zajokra figyelek, vagy a pókmicsodám jelzéseire. Itt úgy vélem, hogy biztonságban vagyok, nincs mitől tartanom.
Ezért is sikerül neki meglepnie engem azokkal a virágokkal. Ahogy elém nyújtja a csokrot hirtelen állok meg a dobolásban. Pár pillanatig csak a fura mintézatú virágokat figyelem, majd lassan leveszem a fejhallgatómat, leteszem a dobverőket és elveszem a virágokat, amit alaposabban is szemügyre veszek. Csak ekkor veszem észre a pókháló mintát.
-Ezt te csináltad?-Pislogok rá meglepetten. Mondjuk tudom, hogy hülyeséget kérdeztem, hisz ilyen biztos nem nő a természetben.
-Köszönöm, de nem kellett volna.-Felállok a helyemről, majd leteszem a virágokat az asztalra. Nincs vázám, így azt valahonnan szereznem kellene majd, de előtte válaszolok a kérdésére szóban, ha már itt van.
-Oké mehetünk, de nem polipcsápot enni. Az biztosan valami elegánsabb hely és arra már nem fogsz rávenni, hogy kibújjak ebből a göncből.-Kényelmesre vettem a figurát azzal a tudattal, hogy ma már nem mozdulok ki. Szóval ha nagyon el akar menni mehetünk, de én így maradok, akár ciki, akár nem.
-Rád bízom, hogy hová menjünk, csak ha lehet ne olyan helyre, ahol sokan vannak. Most nincs túl sok türelmem az emberekhez.-Vallom be neki őszintén. Persze vele szívesen beszélgetek, nem haragszom már rá. Túltettem magam a dolgokon. Talán ő is tanult végre valamit ebből.
Az övtáskámba pakolom a telefonom és a pénztárcám, majd elé lépek.
-Részemről mehetünk.-Nem tervezek pókexpresszel menni, így marad az autó, ha hajlandó vezetni… Bár miért ne lenne? Ő akar ilyen nagyon kimenni a ház biztonságából.

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Through my window

Laserian Harries Hétf. Jún. 03, 2024 5:14 pm
• doing bad for good reasons •
Through my window
Unstoppable Gwen
It's not the devil at your door
It's just your shadow on the floor

Az üzeneteimre való nem reagálásából úgy éreztem, mint akit sikerült vérig sértenem. Gwen kedves lány volt. Nem érdemelte meg, hogy rosszul érezze magát, főleg miattam. Helyre kell hoznom, a hogyannal még akadtak gondjaim. Tekintettel kellett volna lennem arra, hogy ma próbáról is jött, talán eleve felhergelte más is. Gondolom nagy rajta a nyomás én pedig egy még érzékenyebb ponton nyomtam meg. Kár, hogy az ellenfeleknél ez nem mindig jön be. Na nem baj.
Még lézengek, még próbálom keresni a megfelelő hangot a bocsánatkérésre, mert tudom, hogy az üzenetek mennyire személytelenek és nem hangzik bennük vissza az igazi sajnálatom. Nem kezdek el a tűkörhöz beszélni és próbára tenni magam, abból már régen kinőtem. Inkább élesben próbálkozom meg.
Írok neki még pár üzenetet, miután meghallom, hogy bizony mégis érkezik válasz, csak nem azonnal. Ez némi reménnyel ruház fel, hogy talán mégsem egyedül kell elhagynom majd a lakást. Felcsillannak a szemeim. Szerencsére ő ezt nem látja. Rendelni akar. Persze, hogy…
Gyorsan elpötyögném neki a választ, de helyette inkább terelek. Az mindig jól megy. Talán szándékosan próbálom meg befolyásolni egy kicsit, hogy jót fog tenni neki, ha kimozdulunk itthonról. Bár abban nem vagyok biztos, hogy a Pókexpressel élnék most, van egyéb lehetőségünk is és ha csak egy kicsit emberien viselkedhetek mellette, nekem az is elég.
Bekopogok, semmi válasz. Újabb kopogás. De mielőtt harmadjára is kopognék, inkább bemegyek. Ismerem már a dörgést, hogy ilyenkor mivel foglalatoskodik.
Persze, hogy ott ül és játszik a dobokon. Alatomos tervet eszelek ki, a zsebembe nyúlok és pár napraforgómagot szépen átformálok liliommá, ami fehér alapon véletlenül pont rózsaszín foltokban pókhálót formál a mintázata. Ha ez nem ijeszti őt meg, akkor semmi sem, mert voltam olyan kedves és a háta mögé settenkedtem s, váratlanul előre nyújtottam a PókGwen mintás liliomot. Ezután csak azt remélem, hogy nem behunyt szemekkel dobol vagy a pókösztön-reflexeivel észrevesz, nem tudom minek nevezik Bayville pókjai ezt.




_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Through my window

Gwen Stacy Csüt. Május 30, 2024 10:38 pm
• doing good for good reasons •
to Lazac
Reménykedtem abban, hogy azért tudni fogja, hogy mikor kell leállni a poénkodással, hogy felismeri a komoly helyzeteket. Persze gondolom ezzel akarta az idegességemet elkergetni, de akkor ennyire ne ismerné a lányokat? Pedig azt gondoltam volna, hogy volt már elég dolga velük és legalább azt megtanulta, hogy ha ideges akkor nem tesz rá még egy lapáttal.
Lehet, hogy én is túl hevesen reagáltam a szituációra, de lehet hogy csak kissé kiborult a pohár. Próbálom nem rájuk zúdítani az érzéseimet. Jó pofát vágni mindenhez, nem elrontani azt a vidámságot, ami itt van ebben a házban. Mindenkinek megvan a maga szomorú élete, múltja, fájdalma, vagy nevezzük bárminek is, de mégis nagyon ritka a szomorkodás.
Pittyen a telefonom, rá nézek… majdnem válaszolok neki, de végül csak ledobom az ágyamra. Sok minden kavarog a fejemben. De leginkább az én világom, az otthonom, apa és Peter. Leülök az ágyam szélére és csak bambulok ki a fejemből. … Percekig ülök csak így csendben, majd erőt veszek magamon, felállok és elpakolom a cuccaimat.
Fogalmam sincs, hogy mennyi idő telhet el, de a gyomrom nagyot morog. Nah igen… Hazudtam Lazenek. Rohadt éhes vagyok, de őszintén semmi kedvem kimozdulni. Nem vagyok abban a hangulatban.
A telefont a kezembe veszem, majd ismét elolvasom az üzenetét, végül pötyögni kezdek, majd csak eldőlök az ágyamon és a plafont kezdem el nézni. Legszívesebben üvöltenék a világgal… De itt van a dobom… Ismét felülök, majd átülök a dobomhoz, felveszem a fülest és már püfölöm is. Laze, ha kopog is nem hallom. Csak akkor venném észre, ha megfogná a vállam, vagy kihúzná a fülesemet.


Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Through my window

Laserian Harries Szer. Május 29, 2024 2:13 am
• doing bad for good reasons •
Through my window
Unstoppable Gwen
It's not the devil at your door
It's just your shadow on the floor

- Biztos? Olyan őszintének tűnt. De ha te mondod én hiszek neked, esetleg majd négyszemközt megkérdeznéd tőle a kedvemért? Vagyis. Ne, inkább ne. – elvetettem annak az ötletét, hogy Gwent küldjem rá Kainere, majd meginterjúvolom Romyt, hogy mit tud Kaine kémpókjairól. Mármint, hogy azok a sima pókok tényleg tudnak kommunikálni vele? Mindegy.
A szobámat ért bókra elvigyorodok. Azt nem teszem hozzá, hogyha nagyobb terem volna se vevődne észre, mert kitölteném növényekkel és újra lejátszódna minden olyan nagy esemény, amit a tévében láttam, csak egy kicsivel szabadosabb és viccesebb változatban, ahol a bábuk, remélhetőleg nem halnak meg, de jót szórakoznak a másik balgaságán.
De ráhagyom, meglátjuk majd, hogy milyen növényt választunk neki, amikor odakerülünk. Kíváncsi vagyok, hogy magától mit választana és vajon meghallgatná-e az én véleményemet is? Majd, ha odakerülünk kiderül.

- Nem-e? Ajj pedig már azt hittem, sikerülhet. – még próbálom elpoénkodni, hátha csak megjátszásból ilyen puffancs. De aztán már másodjára sem tartja viccesnek a dolgot. Intő jelnek kellene lennie, amiből nem tanulok. Ha úgy lenne, akkor nem akadna ennyire ki, nem?
Tuti a héten van női apokalipszis időszaka, másképp jobban bírná a gyűrődést nem? Bár, ha az lenne a kedves szavak mellé, lehet pókhálót is kapnék jutalmul, ha most éppen nem a szobájába sietne.
- Ohhh, nincsenek ilyen különleges kívánságaim, használd nyugodtan, ahogy eddig, én csak… Bocsesz. – bár ezzel nagyon elkéstem és biztos vagyok abban, hogy nem is elég. Hagynom kellene, hogy békésen elmenjen a szobájába, de nem tudom megállni szó nélkül és megint csak ráteszek egy lapáttal az ő jó kedvére. Még enni sem akar, azt mondja nem éhes. Hát ez elszomorító.
- Okééé. – nyújtom el a szó végén lévő é betűt egy kis ideig, mert amint becsukódik a szobája ajtaja, én még itt állok egy kicsit, hátha meggondolná magát mégis. Írok is neki egy gyors üzenetet és amikor csak azt látom, hogy látta, elkezd pötyögni valamit jó hosszasan, de aztán nem érkezik semmi sem, mert abba hagyja a pötyögést, na valószínűleg akkor döntök úgy, hogy békén hagyom őt és fél óra erejéig visszatérek a szobámba. Tényleg éhes voltam és úgy elmentem volna otthonról, de vele, nem mással.




_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Through my window

Gwen Stacy Kedd Május 28, 2024 9:24 pm
• doing good for good reasons •
to Lazac
Összeráncolom a homlokom a szavait hallva. Még, hogy a pókok kémkednek Kainenek. Ezt most ő sem gondolhatja komolyan. A pókok nem is tudnak beszélni.
-Bár tény van olyan képessége Kainenek, ami nekem nincs, de nem hiszem, hogy képes lenne a pókokkal kommunikálni. Beleszővik a hálóba az információkat? Mégis honnan ismernék az emberi ábécét? Szerintem csak tréfálkozott veled.-Szélesedik ki a mosolyom. Mondjuk megértem, hogy elhitte. Kaine elég komoly egy pali. Nem is tudom, hogy láttam e már nevetni, vagy csak mosolyogni.
-Talán, de azért ne éld bele magad túlságosan. Nagyon tetszik, ahogy kinéz a szobád ezzel a sok növénnyel, de fogalmam sincs, hogy lesz olyan, amire azt mondom, hogy persze jöhet a szobámba.-Még sose vásároltam növényt, virágot magamnak, de szerintem még ajándékba sem. Szóval nem tudom, hogy lesz e, ami tetszeni fog vagy mi.
Mérges vagyok rá és ezt nem is titkolom előle. Ha ölni lehetne a nézésemmel lehet most újra kellene őt éleszteni.
-Hahaha! Nem fogsz lenyugtatni pár kedves szóval Laze.- Tényleg azt hiszi, hogy erre van most szükségem? Leállítom őt és megkérem, hogy mééég, mééég mondjon ilyeneket, miközben én egyszál törölközőben állok előtte? Ennyire tényleg nem lehet bolond.
Kijövök a fürdőből, de a helyett, hogy békésen vissza tudnék vonulni a szobámban ő vár engem az ajtónál.
-Laze! Ez nem vicces!-Fordulok meg és most már nem is nagyon tartom vissza a haragomat. Úgy érzem, hogy neki ez az egész csak egy jó vicc. Persze nem világ katasztrófa, amiért benyitott, csak egyszerűen nem tudom felfogni, hogy miért veszi ezt ilyen lazán. Egy helyen lakik több lánnyal is, de ha még nem is lennénk lányok… Akkor is úgy diktálja az illem, hogy kopogsz mielőtt belépsz.
-Oh én kérek elnézést, hogy megfeledkeztem arról, hogy ő nagyságának ez a kedvenc fürdője. Hát hogy merészeltem azt használni!? Kérem, könyörgöm ó nagyságos uram ne büntessen meg. Ígérem legközelebb inkább csak a szobámba viszek egy lavór vizet és abban mosakszom.-És azzal hátat is fordítok neki. Már majdnem az ajtómhoz érek, mikor a nevemen szólít. Megállok, de nem fordulok felé, csak mikor felteszi a kérdést.
-Nem vagyok éhes!-Zárom rövidre a dolgot és tovább sétálok. Az ajtót kissé túl erősen és hangosan csapom be előtte. Talán ebből eszi a jeleket, hogy most igen, nagyon is kihúzta azt a bizonyos gyufát nálam.

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Through my window

Laserian Harries Vas. Ápr. 28, 2024 1:52 am
• doing bad for good reasons •
Through my window
Unstoppable Gwen
It's not the devil at your door
It's just your shadow on the floor

A kérdésekor furcsán nézek rá, még, hogy én és a színészkedés! Legyintek először, ám ezt szavakkal is kifejezem.
- Tőled ezt most bóknak veszem, de túlzol ezzel, remélem tudod. – mégis jól esetek a szavai, hogy esetleg elgondolkodtattam őt ennyire. Büszke persze nem voltam magamra, ezt értelmezhettem volna rosszul is, jelenthetett tényleg valami rosszat is, hogy ennyire nem lehet megmondani melyik az igazi arcom, mert színésznek is jó lennék. Ezt talán majd máskor kamatoztatom, mondjuk amikor vallatnak. Ki tudja?
- Áh, hogy is mondjam… nem fogadhatok be igazi pókot a szobámba. Kaine egyszer azt mondta kémkednek neki a pókok, szóval rajtam tartja a szemét a pókokon keresztül. Semmi pókutálat vagy ilyesmi, de ha te hálózod össze azt inkább elfogadom a szobámban, mint egy kicsi pókét. – tudom teljesen megcsavartam a mondanivalómat és össze-vissza beszélhettem neki, tuti hülyének is néz ezért, de Kaine és a kicsi pók kémjei, ha vicc is volt, amit mondott inkább nem akarom kideríteni a valóság értékét. Ezért van az, hogy szépen amíg nem látják én a kis lábánál megfogom, ha olyan pókfajta (házi kaszáspókra gondol itt Laze by Morf) és kiteszem a szobámból. Ha másfajta, amit már azzal elpusztítanék, hogy hozzáérnék inkább egy indára másztatom fel és küldöm ki a folyósóra jobb esetben vagy a természetbe, éppen mi van közelebb. Nekem ne kémkedjenek, elég, ha a közösségi médiákon lopják rólunk az adatokat.
- Jól hangzik, még egy közös program veled. Így lehet még inkább a magadénak fogod érezni a cserepesnövényt. – vigyorgok. Ez tényleg azt jelentette, hogyha elmegyünk, akkor még több vicces emlékkel fogunk gazdagodni! Tuti nem fogom tudni megállni, hogy miért lett valaminek az a neve, ami.
- Segítek persze. – mert ugye egyértelművé kell valamivel tenni, hogy ha szobanövényekről van szó, akkor számíthat rám mindenképpen.

Arról talán nem is volna illő beszélni, hogy mennyire rajta maradt a pillantásom, amikor nekem jobb lett volna, ha egy gyors upsz-al be is csukom az ajtót azzal a lendülettel, amivel kinyitottam. Nem, sosem az egyszerű út volt az érdekes, hanem ez a kínos.
- Igazad van, neked nincs szükséged sminkre, te anélkül is csodaszép vagy! – még védekezően felemeltem a kezeimet is, hogy véletlenül se higgye azt, hogy én ezt sértésből mondom. Teljesen őszintén mondtam, hogy egyetértek vele. Nem kell neki smink, mert anélkül is szép, biztos vagyok abban, hogy ezt ő is tudja magáról, nem kellett volna az én megerősítésem is. Mindegy most már, szépen kiléptem a fürdőből és ahelyett, hogy leléptem volna, inkább idekint vártam meg, hogy beszélhessek vele.
Ha pedig kijött hát elrugaszkodtam a faltól, nyilván nem tudtam megállni, hogy ne dőljek neki a falnak és a futó növény levelét birizgáljam egy pillanatig.
- Igen, én arra gondoltam, hogy… - hirtelen mondanám ki a gondolataim, de amikor meghallom a szavait, hogy kopogtathattam volna. – Igenis anyuuuu. – nyújtom el az u betűt, hogy lássa valamikor biztos szót fogok fogadni. – Ez a zöld fürdő, emlékszel? Ezt jobban szeretem, mint a többit. – nem csoda, hogy ide volt bátorságom bepakolni még néhány növényt is, csak úgy a hangulat kedvéért.
- Gwen? – szólok utána, amikor látom, hogy elindul a szobája felé és én még mindig nem dobtam fel neki, hogy mi jutott az eszembe. – Én nagyon éhes vagyok. Te nem vagy az? – puhatolózom meg a dolgot. Ez még csak egy utolsó próbálkozás persze, semmi extra még. Ha válaszol csak utána folytatom, hogy miért érdekelt ez.
- Volna kedved vacsizni velem? Csak te meg én?





_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Through my window

Gwen Stacy Szomb. Ápr. 27, 2024 11:31 pm
• doing good for good reasons •
to Lazac
Ahogy végig nézem a színjátszását csak megrázom a fejem. Tiszta lökött.
-Nem gondoltál még arra, hogy színészkedj? Szerintem hasítanál.- Simán el tudom képzelni vígjátékokban, de akár egy őrült gonosz figuraként is. Nem mintha azt gondolnám róla, hogy ilyen lenne… De simán el tudom képzelni, hogy rezzenéstelen arccal képes lenne végig a szerepében maradni. Kicsit, mint Jim Carrey. Neki is vannak gonosz karakterei.
-Azt ugye tudod, hogy a pókhálóm nem olyan, mint az igazi… Mármint nem tudok olyan szép, könnyed pókhálót csinálni neked, mint amiket a pókok is tudnak. Lehet jobban járnál azzal, ha befogadnál egy igazi pókot…-Bár lehet ha most körbe nézne is találna pár pókhálót.
-Még magam sem tudom, hogy milyet szeretnék, így jó lenne ha láthatnám is. Lehet lesz olyan növény, amibe teljesen beleszeretek. És gondolom te sok növényt ismersz, így tudsz majd segíteni a választásban.-Igen ki fogom használni a növény tudását. Nah meg őt fogom megbízni azzal, ha végre elkészül az a kütyü és haza tudok menni, hogy távollétemben gondoskodjon róluk. Nem akarom azért túlterhelni, így tényleg valami könnyen kezelhető gazt kellene majd választani.

A zuhany kellemes volt, de az nem, hogy Lazac rám nyit. Legalább kopogott volna előbb… És nem viharzik ki egyből, hanem áll az ajtóban, mint egy dilinyós. Ez most komoly?
-Sminkelek? Aham… Persze… Mikor láttál te engem sminkben?-Kérdezem tőle kicsit sem nyugodtan. Majd azért csak rá szólok, hogy legyen oly kedves és menjen már ki, mert a jelek szerint ez magától nem jutott az eszébe. Mégis hol járnak a gondolatai?... Na jó… Erre lehet nem akarom tudni a választ.
Mikor végre magamra hagy és becsukja maga mögött az ajtót elkezdem felvenni a tiszta ruháimat. A hajamat nem szárítom meg, nem szokásom. Majd megszárad magától is. Így kissé kócos, nedves hajjal, teljesen felöltözve sétálok ki a fürdőből és torpanok meg egyből az ajtóban, mikor megpillantom Lazet.
-Te még mindig itt?-Nézek rá értetlenkedve. Azt hittem már rég a fánkokat falja, vagy a szobájában kuksol.
- Legközelebb azért kopogjál mielőtt a fürdőbe mész. Tudod nem egyedül laksz itt, a fürdőt mindenki használja…-Szúrom oda neki, majd elindulok a szobám felé, hogy lepakoljak.

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Through my window

Laserian Harries Vas. Márc. 31, 2024 10:40 pm
• doing bad for good reasons •
Through my window
Unstoppable Gwen
It's not the devil at your door
It's just your shadow on the floor

- Ne színészkedésből tedd, tedd meggyőzésből, úgy ahogy te is elhinnéd, hogy olyan vagy amilyen szerepet előadsz. Például így. – pördültem egyet, hogy közben hatásos is legyen a változás, meg amúgy, szimplán jól esett előhúzni belőle a nevetést, már ha fog ezen egyáltalán.
- Hús kell igaz? Friss hús, én segíthetek neked húst találni. Nagyon sokat. Nem az enyémet. De ha megeszed őket, azzal nekem is segítesz meg te is jól laksz! – nyomtam neki a dilis énemet ezerrel, bár ehhez sem kellett túlságosan megerőltetnem magam, mert jött ez természetesen, őszinte egyszerűséggel. Aztán amilyen hamar érkezett ez a dilibogyós arc, ugyanilyen hamar el is tűnt és komollyá változott két másodpercig az arckifejezésem.
- Na jó valahogy így, igaz túltoltam egy kicsit. Talán a rémültet kellett volna? – gondolkodón néztem el, majd vissza rá, mert ugye szóba került az, hogy több növény kellene a szobájába. Majdnem kiugrik a szívem a helyéről és hangosan elkezd kalapálni, úgy, mint ahogy az animációs rajzfilmekben is szemléltetik az izgatott, szerelmes szívverést a mellkason kívül és jojózik.
- Ez szép gondolat, szeretnél pár látványos pókhálót az én szobámba lőni? Csak azért, hogy tényleg olyan legyen, mint a rendezett dzsungelben a szobám? Vagy legalább egy terráriumba, amiben pókháló is van? – újabb kérlelő kiskutya szemekkel célzom be őt. Persze ha nem lő a fal sarkába hálót azzal sincs baj, csak gondoltam, ha már én oda növényezek a szobájába, akkor ő is ide pókhálózhat. Bár igaz, ez nem terület megjelölés más póklányoknak.
- Nem tőlem akarod kapni a virágot? Félsz, hogy mi lehet a következő mutatványom a szobanövénnyel igaz? – szomorúságom jeleként le is biggyesztem a szám, de ez nem tart sokáig. A finomság látványa előhúzza belőlem a kisfiút, addig van ideje Gwennek is elhagyni a szobámat.
A találós kérdésben, hogy neki melyik ízlene a legjobban még nem jeleskedem túlságosan, ez persze nem jelenti azt, hogy ne akarnám megtudni tőle a dolgot.
A mosdóba benyitva is már elkezd jó kifogást gyártani az agyam, miközben a szemeim csak pislognak.
- Mi? Ja azt hittem, hogy csak sminkelsz vagy ilyesmi. – persze, hogy nem ez történt.
- Én megengedem, hogy felöltözz. – válaszolom egyszerűen. Aztán rájövök, hogy nem díszből mondta, hogy kimennék-e. Nyilván nem előttem akar felöltözni! Hogy is képzelek ilyesmit!
- Persze, ha végeztél és van kedved hozzá… - na itt kiléptem még mielőtt kiakarna tolni a fürdőből és még mérgesebb volna. A végén még nemet mond nekem!
Az ajtó melletti falnak támaszkodom háttal és úgy várom, hogy végezzen. Nem tudtam előadni neki, hogy éhezem és mivel ő úgyis felfrissítette magát, megejthetnénk azt a polipcsápos kajálást. Na jó, nem polipcsápokat akarok enni, de elmennék valahová itthonról mindenképp. Egyedül meg unalmas! Gwennek pedig ígéretet tettem, hogy egyszer majd megkóstoltatom vele a polipcsápos ételt.




_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Through my window

Gwen Stacy Vas. Márc. 31, 2024 10:30 pm
• doing good for good reasons •
to Lazac
-Azért nem vagyok olyan jó színész, hogy a házban bárki is elhinné rólam, hogy megszállt valami démon, vagy ilyesmi. Idővel úgy is elárulnám magam valahogy.- De nem is akarnám elhitetni velük. Így szívesen elmókázgatom, ahogy most is, de hogy valakire szándékosan rá hozzam a frászt… Nah az nem én vagyok.
Elmosolyodom a lelkesedését látva. Nem azért mondtam neki, hogy behízelegjem magam hozzá, hanem tényleg őszintén gondolom, hogy ráférne a szobámra egy kis plusz és a növények biztosan fel tudnák dobni. Persze ha egyszer haza jutok akkor kelleni fog Laze segítsége, hogy gondozza őket távollétemben… Bár félek akkor is segítenie kell majd, mikor itt vagyok. Továbbra sem vagyok túl jóban a növényekkel.
-Igen. Komolyan mondom. Persze nem ennyit szeretnék, mint ami itt van, de párat még el tudnék képzelni.-És azt sem szeretném, ha túl sok szín lenne a szobámban. Szeretem az egyszerű fekete ruhákat, de persze akad néhány színes is, ahogyan például a rajtam lévő sötétlila sál. De élénk színeket általában nem szokásom hordani. Nem hiszem, hogy nekem valóak.
-De szerintem elég ha csak elkísérsz valami növényes boltba… Oké tudom, hogy nem így hívják őket, de nem jut eszembe a hivatalos elnevezésük.-Nézek rá kicsit zavarodottan. Nah most nyugodtan mondhatná rám, hogy a buta szőke.
De nem is tartom fel tovább. Örülök, hogy beengedett az ablakon. Legközelebb azért megpróbálkozom majd a csengővel is, bár az úg túl unalmas. Így legalább kicsit megmozgattam a pók énemet is.
A zuhany jól esik és legszívesebben még maradtam volna alatta, de sajnos ez nem az a hely, ahol az ember hosszú percekig élvezheti a fürdést. Talán egyszer kivehetnék egy hotel szobát, amiben van egy jó nagy és mély kád. Hmm egy kis hab, zene és máris elszáll minden baj.
Éppen elkezdem lehámozni rólam a törölközőt, mikor az ajtó kinyílik. Sose szoktam magamra zárni, hisz amolyan íratlan szabály, hogy bekopogsz mielőtt belépsz a fürdőbe. Eddig ezzel nem is volt gond. Eddig nem tapasztaltam meg azt, amit most. A kezeimmel gyorsan vissza “zárom” a törölközőt, miközben mérgesen pillantok Lazere és rá is kiabálok.
-Laze baszki nem tudsz kopogni?-Szorosan fogom a törölközőt, mintha attól tartanék, hogy az bármelyik pillanatban eltűnhetne. Azt gondolná az ember, hogy ezek után a másik hátat fordít és becsukja az ajtót, de nem. Laze csak bámul, majd elkezd a fánkokról beszélni. Ez most komoly? Most ő játsza a buta szőkét?
-Laze nagyon kedves tőled, de most erre nem igazán vagyok kíváncsi. Megengeded, hogy felöltözzek?-A hangomban még mindig érezhető a düh, de már nem kiabálok vele. Viszont, ha ez után sem veszi a lapot, akkor megint hangosabban szólalok meg.
-Kimennél végre!?-Ha végre felfogja, hogy nagyon is rossz helyen van és becsukja maga mögött az ajtót befejezem az öltözködést, miközben végig csak puffogok magamban, hogy hogy lehet valaki ennyire hülye. Értem én, hogy nem hallotta, hogy bent vagyok, de akkor is! Alap, hogy első a kopogás!!!

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Through my window

Laserian Harries Hétf. Márc. 18, 2024 6:48 pm
• doing bad for good reasons •
Through my window
Unstoppable Gwen
It's not the devil at your door
It's just your shadow on the floor

Majdnem elnevettem magam, de csak majdnem. Még próbáltam tartani magamban a röhögést, egyszerűen annyira jól visszaadta a szerepet, hogy ha nem ismerném, ha nem tudnám, hogy neki is jófajta humorérzéke van, akkor tényleg elgondolkodnék azon, amit mond. Mármint, hogy ennyire friss hús evő.
- Helyes, a növényeket hagyjuk meg a vegetáriánusoknak és azoknak, akik szeretik. – bólogattam és igyekeztem nem túlságosan bugyutának tűnni így. Inkább végig rajta tartottam a szemem, tetszett a stílusa, ez holtbiztos másképp már rég a falat bámulnám, nem azt, hogy milyen jól áll neki ez a szett és hasonlók.
- Ohh biztos vagyok abban, hogy instant cukorbetegséget kapnál tőlem. – itt pedig nem tudom megállni, hogy ne csípjek bele az arcába, ahogy drága jó öreganyák tennék, amikor ennivalóak az unokáik, azok meg legszívesebben kifutnának a világból, csak ne csipkedjék az arcukat.
- Ne aggódj. Én vagyok rossz közönség, ha ezt esetleg bedobod Nielnél vagy Kainenél lehet kétségbe esnek. Bár mindkettő megtámadna ilyen-olyan okokból kifolyólag. Én értem a vicceket. – legalábbis igyekszem, azt nem tettem hozzá, hogy vannak pillanatok, amikor nekem is iszonyat nagyot kell koppannia, hogy rájöjjek az tényleg vicc akart lenni és nem egyéb.
- Tényleg ezt szeretnéd? – átváltok csillogó szemű kis Aranyhajjá, mert sajnos nincs olyan mém, aminél élethűbben vissza tudnám adni azt a felderülést a szemeimben, mint ami annak a kislánynak volt a rajzfilmben. – Mármint, semmi akadálya. Feldobjuk a növény enciklopédiát és kiválasztod milyen szobanövényt szeretnél. – váltok át mégis komolyra, mert a végén még olyasmit lát meg csillogni a szemeimben, ami ugyan ott van, de az erejével és hatásával én sem vagyok tisztában.
A fánkos zacskóba nézek és miután kiválasztottam azt, ami nekem tetszik a legjobban le is vittem a konyhába. Sajnos nem tudtam megmondani biztosra, hogy melyik Gwen kedvence, mert mindegyiket választottam volna az ő helyében. Mindegyiket más miért, de az oreos, az az oreos volt. Ezért is kellett nekem.
Miután megettem a fánkot, még lézengtem egy kicsit lent. Leellenőriztem, hogy a hűtő még ép-e. Az volt, tekintve, hogy senki nem volt itthon vagy ha mégis akkor nagyon csendben van és nekem nincs akkora hallásom, hogy ezt megállapítsam. Aztán felfele tartottam az emeletre. Ám ahelyett, hogy szépen visszasündörögtem volna a szobámba, benyitottam a mosdóba. Ja, igen. Ezzel nem lett volna semmi gond, ha ott nem találok egy Gwent.
- Ohh baszki. Bocsi… Öööhm. – hirtelen ürügyet kellett találnom, hogy miért is vagyok éppen itt, de rápillantottam a törölközőbe facsart testére és a fogaskerekeim megálltak. Éppen ezért amilyen gyorsan legeltetni kezdtem rajta a szemeim, olyan gyorsan kaptam fel a fejem. – Lent vannak a fánkok, ha elvennéd a te részed, akkor ott találod. – próbáltam magamhoz térni eskü, ahelyett, hogy jó fiúhoz illően kimentem volna a mosdóból helyette mit csináltam… na mit csináltam? Szorongattam a kilincset, se be se ki nem lehetett tőlem haladni.




_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Through my window

Gwen Stacy Vas. Márc. 17, 2024 8:39 pm
• doing good for good reasons •
to Lazac
Csodálattal figyelem, ahogy a borostyán levélből egy másik féle levelet csinál. Egy pillanatra még azt hiszem meg is kapom, meg is indulna a kezem, hogy elvegyem tőle, de végül nem így tesz. No sebaj. Majd talán legközelebb.
-Oh nem megfűszerezni a finom, friss húst bűn. Nem lesz finom tőle. Én a vér és a félelem ízét szeretem, nem a zöld növényekét.-Még el is fintorodom hozzá. De nem tudom sokáig megtartani a szerepem, így mikor kezét a homlokomra teszi elmosolyodom.
-Annyi édesség után biztos tiszta édes a húsod.-Azt mondják, hogy a nők édesszájúak… De Laze! Nah mi nők eltörpülünk mellette még a piros napokon is. Férfit még nem láttam ennyi édességet enni.
-Laze kezdőnek tűnök? Nekem ez a kisujjamban van, nem kell gyakorolnom. Néha még magam is meglepődöm azon, hogy miért nem színésznőnek mentem.-Nyilván ezt is csak poénból mondom. Utálnék színésznő lenni. Nem nekem való a szereplés… Ezért utálom is ha túl sok a szemtanú egy-egy harc során. Nem kell nézősereg. Oké a banda más. Akkor kikapcsol az agyam és csak a zenére figyelek… Gondolom valami ilyesmi lehet a színészeknek is…
-Hmm lehet az én szobámat is fel lehetne dobni még pár növénnyel. Tényleg sokat dob rajta.-Oké én már annak is örülök, hogy az az egy virágom még él, bár tudtommal Laze keze azért nem kicsit van benne. De sebaj. Én igyekszem rá vigyázni, locsolgatni.
-Igyekeztem minél több félét hozni.-Meg nem mondanám, hogy kinek mi a kedvence, de azon sem lepődnék meg, ha mindenki mást mondana. Így talán nem lesz olyan, hogy egy félre többen is pályáznak.
-Találd ki!-Pillantok még vissza a kérdésére. Igazából ha megeszik a pisztáciásat sem fogok szomorkodni. Mindegyik finom lehet, vagy legalábbis kinézetre nagyon is gusztusosak. Nah meg máskor is tudok venni. Nem lesz világvége, ha ma nem ehetem meg a kedvencemet.
Viszont nem maradok tovább nála. Visszavonulok a szobámba, ahol szépen lepakolok, majd összeszedem a holmimat zuhanyzáshoz. Nem okos ötlet ennyi lakótárs mellett az utolsó pillanatra hagyni a zuhanyzást, mert a végén csak a hideg víz marad neked.
Nem töltök sok időt a zuhany alatt, bár nagyon is kellemes volt a meleg víz. A hajamat betekerem egy kisebb törölközőbe, majd elkezdek szárítkozni, hogy a kényelmesebb, itthoni ruhámba bújhassak már vissza.

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Through my window

Laserian Harries Kedd Márc. 12, 2024 5:36 pm
• doing bad for good reasons •
Through my window
Unstoppable Gwen
It's not the devil at your door
It's just your shadow on the floor

Kicsi kell, hogy ne röhögjem el magam, amikor azt kérdezi, hogy ha nem hallottam őt, akkor miért jöttem az ablakhoz mégis. De türelmesen visszatartom még egy kicsit. Legalább addig amíg beengedem őt. Így lesz a legjobb.
Annak pedig külön örülök, amikor benne van a játékban. Legalábbis én annak veszem, amikor a gonosz hasonmásának vagy legalábbis annak akar tűnni, akinek Halloweenkor is beöltözött. Túljátszva a szerepemet a mellkasomhoz kapok, mintha ennyire megijesztett volna és szíven ütött volna a hír. Nem, nem ütött. Belülről nevetek, de tartanom kell magam.
- Oh, biztos vagyok abban, hogy a legtökéletesebb álcát választottad. De tudod mit felejtettél el? Hogy az én szobámba jöttél és itt a falak is ehetőek. Szóval, ha kell a húsom, van fűszer hozzá. – tréfálkoztam és levettem egy borostyán levelet az ablak mentén logó szárról. Tréfából át is formáltam babérlevéllé és felé nyújtottam. – Tessék, így már nemcsak nagy babérokra törhetsz Gwen által, de még meg is ízesítem a következő áldozatodat. – nem akartam odaadni neki, persze, hogy nem.
- Édes falat, én? – meg kellett érintenem a homlokát, hogy vajon nem lázas-e amikor ezt mondja nekem, mert nem hiszem le. Persze tudom, hogy poénnak szánja, én sem azért ellenőrzöm a homlokát, hogy lázas-e.
- Semmi baj nem történt volna, hogyha becsengetsz az ajtón. De így is tökéletes volt a belépőd. Sokat gyakoroltad? – nevetem el magam, majd visszaillesztem a babérlevelet a borostyán közé, amiből újra borostyán lesz és úgy tűnhet, hogy hozzá se értem.
- Bocs, szeretem, ha minden levél a helyén van. Most még nem akartam kísérletezni vele. – magyarázkodom, mintha most erre akkora szükség volna, pedig nem volt egyáltalán. Egyszerűen csak, rend a lelke mindennek körülöttem.
- Köszi. Igyekszem belakni és minden teret kihasználni. – ez eddig elég jól sikerült, legalábbis a növényes rész biztosan, hogy már a könyvespolcra is rákúszott egy kis borostyán és a kezdeti zöld falamból véletlenül több lett. Kell a hely a mini kocsiknak. Most mit mondjak? A zöld épp összekarambolozott egy páfrány levelével, a pirost pedig úgy tartották az indák, mintha épp lezuhant volna a dzsungel kellős közepébe egy repülőgép. Csak itt nem a szárnyakat tartja az inda, hanem a kocsi elejét és végét.
- Uhhhh hoztál oreosat! – ki is szedem a szatyorból, amikor meglátom és olyan nagy szemekkel nézek az oreos fánkra, mintha aranyból volna és én gazdag lennék. – Te melyiket is szereted Gwen? – kérdezek utána még mielőtt realizálnám, hogy ő épp kifele tart a szobámból.
Sejtve, hogy rossz vége lesz engem itt hagyni ezzel – nem csak Kaine versenyezhetne a mindig éhes címért – és talán meg sem hallotta, amit kérdeztem, elvettem a mobilt és ahelyett, hogy utána mentem volna s, megkérdeztem volna még egyszer melyiket is vette magának inkább bepötyögtem egy üzenet formájában. Pff tudom. Lökött vagyok, de meg akartam hagyni neki a privát szféráját. Most jött haza, ilyenkor annak örül az ember, ha le tud pihenni egy kicsit. Én pedig most szépen leviszem a nem csak nekem szánt finomságokat – példát lehet venni rólam éjszakai hűtőfosztók, akik a szmájli lovagrendbe tartoztok és kihagytok belőle, szándékosan – a konyhába és kiteszem közszemlére, felírva egy cetlire, hogy: „Csak egyet vegyél el teeee, másnak is kell!” Persze viccnek szánom.





_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Through my window

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.