Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Lacey Harries Ma 11:56 am-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


The evilest variant

Vas. Május 05, 2024 6:43 pm

The Upside Down

Good bye: brother


Még a Bayvilleben

Úristen Laze! Már messziről hallom, ahogy valamelyik kutyával gügyög, aztán önálló életre kel és random hasmarsot garantál szegény társaságnak.
Vágok egy bizonyos típusú, csak neki tartogatott (ilyen jellegű -.-) fejet, ahogy elhalad mellettem és kihordja a kukoricát, majd beközli, köszöni szépen, ő hanukázik. Oké, eddig sosem gondoltam bele, hogy talán arról is meg kellene emlékezni, teszek egy félmozdulatot, éppen Freddy felé, miközben szőke barátunk hozzáteszi, hogy nem zsidó és majdnem leülök a babzsákjára. Nem tudom Freddy mennyire viszonozza a kiakadt összenézést, egyszerűen vonzza fejem felé a gravitáció, de nem tűnik túl vidámnak és ettől kicsit megszorul minden belső szervem, ami számít.
Biztos az az ótvar pöcs… Már-már feljegyzem, hogy beszélnem kell vele, annak ellenére mit ígértünk, ártatlanul és barátként, minden hátsó szándék nélkül ölelgetve. Egyelőre csak addig jutok, hogy a fejét molesztálom, visszatartva minden bizsergős késztetésem, viszonozva azt a cseppet sem derűs félmosolyt, ami talán hazudik. Biztos, hogy David volt!
Jön Crystal és feltűnik Lockjaw is, előbbinek hadarva magyarázni kezdem:
-Meglátod, a karácsony klassz, mindenképp érdemes kipróbálni
Aztán kissé hirtelenkedve fordulok Romy felé, kap csokit, sok kérdő pillantást, aztán összerakom, hogy a mangó ezúttal a vizipipához tartozik.
-Ez csak sima csoki, de karácsonykor elugorhatok mangóért és ananászért.
Lili látványára összeszorul a gyomrom, majdnem…a fotelt nézem helyette, hihetetlen mennyire könnyed és természetes mindig, átváltozás után is. Kissé megemelkedik szemöldököm, hogy Romy és Freddy hivatalosak hozzájuk, az említett lányokra nézek. Én is adhatok még egy Shakira Cd-t Wongnak, ha minden kötél szakad. Még nem beszéltünk, még nem volt randi, most még Romy beszél és beleakaszkodhatok a névhúzásos eszmecserébe, mintha nem készülnék összevásárolni mindenkinek mindent, David Haller kivételével, ő nem kap csak nagy ívben kerülést és kurva boldog hanukát! Kár, hogy nincs itt, Laze talán megbántotta volna… Romy meg lehet nem csak a kütyükben olvas, istenesen összerezzenek, csáléra húzok egy fintort, mintha vigyorrá terrorizálhatnám.
-Asszem nem pszichiátriát tanul, de talált, süllyedt. Én veszek mindenkinek, aki nem ő, ti, többiek fontosak vagytok. A többi jól hangzik, a karaokét kihagyhatom, nem nagyon lenne esélyetek.
Próbálok poénkodni, azért ha nem csúszkál épp szét a hangom egy koncerten, valljuk be, előnnyel indulok. Here comes the sun helyett talán előbb fogja hallani tőlem a Last Christmas-t, áh fenébe!
Kainere vigyorgok, adok neki is forrócsokit, senki más nem bírna el egy kétméteres fát. Tudom, hogy akkora lesz, csak mert Romy megemlítette, az is kell.
Talán ez az utolsó dolog, amit a villában csinálok, minden mást felülír Domi SOS üzenete.


Portálnyitás után


Bishopnak hadarom el hol lehet Domi, mintha segítene gondolkodni távoli, támogató jelenléte, akkor esik le, parancsnak veszi, hogy ide jöjjön, amikor kimondja.
-Ne…
De kb. leteszi, nyitva már a portál, Dominic garzonja zsúfolásig telik fekete, elmosódott alakokkal és velünk, követ mindenki.
Testvérem a fal mentén hever, oda hajíthatták, mert nem olyan pózban fekszik, mint aki azonnal fel tudna pattanni, elkínzott arcán feldereng egy izzadt, valamennyire ironikus félmosoly, tőle nem messze egy nálam magasabb, valamivel idősebb variáns mered rám, ránk, hihetetlenkedő vigyorral.
-Nem vicceltél, tényleg sok barátod van…
Nyögi Dominic, hangjában a régi, gyerekes irigységgel.
Ekkor áll meg bennem az ütő és fordulok a többiek felé.
-Laze, ez nem buli, úgy maradt, oké, nyomás vissza! Nem Freddy, menjetek vissza! Romy…kérlek. Kaine! Vidd vissza őket, Bishop úton van, ketten megoldjuk! Gwen, Bloom, Crystal ti is, ááááh franc
Landol kezemben egy Lili, macska képében, magamhoz szorítom, Domitól érkezik egy gunyoros megjegyzés.
-Elhoztad a háziállatod is?
-Francba már, hogy csak egyszer kéne nem seggfejnek lenned!
-Megható
Szól közbe a variáns, egyenként véginézve minden jövevényen, miközben mögöttünk a portál lassan szertefoszlik. De ez nem jelent semmit, csinálok újat, bármikor.
-Dominic Liam Topsfield talán most már illene vallanod az öcsédnek a mi kis bizniszünkről…
Kezdi az a másik, idegen Niel, miközben a fekete alakok, mintha kicsit ködszerűen, elmosódottan villódznának. Egyelőre egyik sem támad, de roppant ironikus módon heten vannak, éppen elég mindenkinek. Nem számít, egyedül, vagy ketten megoldom, egyik kezemben Lili, a másikkal megcsinálom a portált vissza. Megcsinálnám… A variánsom egyetlen csettintésére szertefoszlik, Dominic pedig felüvölt fájdalmában, ahogy egy idősebb, gonosz kiadású Niel agresszívan a hajába tép, felemeli fejét, erős, mégis visszásan mézédes hangon közli:
-Ideje felgöngyölíteni az összefüggéseket, az öcsikéd és a barátai legalább értsék, miért haltok ma meg.




Bye Dominic
Bayville gang  The evilest variant - Page 2 1f60a
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Crystalia Amaquelin, Laserian Harries and Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Május 05, 2024 6:32 pm
 The evilest variant  
Bayville gang & Bishop Crystal & Lockjaw
A többiek között voltam és hallgattam milyen tervekkel álltak elő. Nekem mindegyikük javaslata nagyon tetszett és kíváncsi is voltam a szokásaikra ezért figyeltem rájuk, amennyire tudtam természetesen.
- Én még sosem Karácsonyoztam. – vallom meg őszintén.
Az Attilanon más ünnepeink voltak, minket nem kötöttek gúzsba olyan problémák, hogy olyasvalaki nevét húzzuk ki, akit kevésbé kedvelünk. Erre a játékra rá akartam kérdezni és egy csomó mindenre az elhangzottak közül. A Hanukára egyáltalán nem voltam kíváncsi, nem is értettem, hogy Laze miért világosított fel. Rosszul is éreztem magam tőle egy kicsit. Mindenkit ennyire tudatlanként kezel? Le is pillantottam a forrócsokira inkább és magamhoz hívtam Lockjawot. Ez annyira finom neki is meg kellene kóstolnia, de abba a pohárba, amiből én iszom, nem hiszem, hogy neki is kellene. Épp ki akartam volna settenkedni, hogy egy kicsit töltsek az ő tálkájába is, amikor Niel jelzésére mindenki felkapta a fejét. Nem is csábítottam tovább Lockjawot ki, valószínűleg nem értékelnék, ha véletlenül a másik kutya Arrow is megkóstolná a forrócsokit. Nehéz volna elmagyarázni nekik, ő miért nincs rosszul olyan dolgoktól, amitől egy kutya pedig igen.
Már tudtam milyen Niel-lel utazni, bár a testvérével nem találkoztam a többiek beszédéből ítélve nem tűnt egy világklasszis kedves alaknak. Éppen be akartam lépni a portálba, amikor valami úgy átsuhant a fejem felett, hogy pillanatok kellettek ahhoz ne sikítsak fel mi volt az, amikor odaát eggyel többen lesznek.
- Gyere Lockjaw menjünk. – próbálom meg a zavaromat valamivel leplezni. Miért jönnek pizsamában? Kérdezhettem volna meg, de aztán rájövök, hogy nekik ez nem pizsama és ha felvették, akkor okkal tették.
- Menj a lányokhoz Lockjaw. – suttogom neki, de nem is kell kérlelni őt többször, úgy baktat oda Romyhoz, mint aki éppen ételt akar kunyerálni tőle, de valójában csak ott akart lenni mellettük, én pedig készen álltam, hogyha kell megnyomhassam a nagyító gombot rajta. De csak akkor, ha szükséges.
- Niel testvérének, azt hiszem. – válaszolom Lacey kérdésére.

bettyleg


_________________



People are Strange, when you’re a stranger.

Crystalia Amaquelin
Hozzászólások száma : 49
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Attilan hercegnője
Ki van a képen? : Saoirse Ronan
Crystalia Amaquelin
• doing good for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Lacey Harries and Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Május 05, 2024 5:18 pm
Bayville-gang


A "lakógyűlés" karácsony előtt újabb party-t sejtet, és bár mindig azt várom, hogy végre meglesz az út hazafelé, már kezdem elfogadni, hogy ésszerűbb, ha próbálok normális életet élni, mint hogy folyton ugrásra készen és legfőképpen tétlenül arra várok, hogy meglesz a retúrjegy másik fele.

Ezért is indulok lefelé és a nappali felé tartva már érzem a csokiillatot. A mályvacukor és a tejszínhab két olyan dolog, amivel mostanában barátságosabb hangulatot vagyok képes kicsalni magamból. Hallom a beszélgetést, aztán egyszerre megváltozik a hangulat és még oda sem érek, amikor a vészjelzés befut. Felbolydul minden, valami fura jelmezbe bújt alak igyekszik előttem, de mire megkérdezném, miért küldték a jelzést, már el is tűnik. Én még mindig úton, úgy hallom, mint ha többen is lennének, mégis, mire odaérek, már csak a sistergő átjáró marad, amiben éppen akkor tűnik el valaki. 

Tanácstalanul állok néhány pillanatig, bár ezúttal már nem a portál az ijesztő, inkább a helyzet. De aztán azt hiszem, megint valami tréfa, és lehet, hogy még a jelmezről is elfeledkeztem, meg a buli is máshol lesz és csak azért lett a nappali megjelölve helyszínként, hogy a ne maradjon le senki. De aztán elindulok én is, bár sajnálom, hogy lemaradtam a csokiról. 

Az átjáró túloldalán ott állnak már néhányan, a helyszínt persze nem ismerem és nem is igazán látok a többiektől. Kaine éppen akkor közli, hogy nyitva maradt a portál, én meg ráeszmélek, hogy dehogy változott meg a bulihelyszín és hogy a vészjelzés cseppet sem elterelés.

- Mi történt? Kinek esett baja?

Próbálok suttogni, miközben igyekszem közelebb húzódni a többiekhez, remélve, hogy csak túl sok puncsot vagy tojáslikőrt ivott valaki. De a hangulat ennél sokkal sötétebb.
(C) Ross


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..
Lacey Harries
Hozzászólások száma : 51
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Mostanában leginkább magamon kívül
Munka/hobbi : Növényorvos, kert és önkéntes ideiglenes szállás-tulaj
Ki van a képen? : Chrissy Costanza
Lacey Harries
• doing good for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Niel Topsfield, Crystalia Amaquelin and Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Május 05, 2024 4:45 pm
Bayville gang
Meglepte ez az egész Niel által szervezett összeröffenés így az ünnepekhez közeledvén. De azt határozottan visszautasította minden porcikája, hogy ismét eljátssza a csapatanyát/gardedámot/koleszfelügyelőt, ha esetleg a buli kicsusszanna a kezeik közül. Éppen ezért már jó előre felvette macska formáját, és tüntetőleg felvonult a konyhaszekrény tetejére. Ott pont kényelmesen tudott szundizni egyet, mielőtt még bárki megérkezett volna. És a füleivel is tökéletesen körberadarozta a házat, különösképp a konyhát. Perfektül értesült arról, amikor mozgolódás kezdődött, és még csak le sem kellett pislognia, hogy tisztában legyen Niel motozásának és mozgolódásának eredményeivel. Bár amikor a vízipipa tartalmának szaga megcsapta az orrát, egyik mancsával azonnal ki is takarta. Ezek az erős, átható dolgok mindig tökéletesen alkalmasnak bizonyultak arra, hogy garantáljanak neki egy fejfájást.
Eleinte úgy döntött, ott marad még lustálkodni a szekrény tetején. Így részt vehetett az érkezők megfigyelésében, és örömmel konstatálhatta az alkohol hiányát. Ezért aztán nagyjából Romy érkezését követően lepattant a konyhapultra és kisebb nyújtózkodás után visszaváltott az emberi alakjába. Megköszönte az italt és a pulton ülve bevárta Romyt. Szerencsére az itókában a rendes tej volt, de már magában tervezgette a bosszúhadjáratot Laze és a cseppfolyósított (szója)babjai ellen.
- Én otthon töltöm az ünnepeket. Igazából Romy és Freddy is hivatalos, ha szeretnének jönni - tette hozzá egy mosollyal, kezében a bögréjével. Bár érzékelt furcsa jeleket Freddy felől, szóval majdnem biztos volt benne, hogy bácsikája nevelt lánya visszautasítja majd a meghívást. Amúgy is épp ment a – mostanra szokásos – vita, hogy a katolikus, vagy az ortodox karácsonyt tervezték megünnepelni, és melyik nagymamáját melyik templomba kísérik misére. Lilia számára már most tortúra volt az egész – főként, hogy minden évben a duplázás lett a kompromisszumos megoldás eddig is. Most sem számított másra.
- Viszont a dekorálásban és ünnepi főzésben szívesen segítek. A hidegtálakat hamarabb is össze lehet rakni - ajánlotta azért a társaságnak. Úgy tűnt, Romy is inkább maradt volna. Ő viszont az otthoni sértődést nem tervezte bevállalni. Senki nem tudott volna neki annyit fizetni.
Niel furcsa viselkedését és a sutyorgást ennek ellenére sem volt nehéz kifülelnie. Akaratlanul is elhagyta a száját egy kisebb nyögés, és Romyra pillantva még a szemforgatást sem tudta kihagyni, mikor Niel végre bevallotta, miről is van szó. Azonnal letette a bögréjét maga mellé.
- Menjünk, mielőtt ó hatalmas mágussága az S.O.S. leadása közben kitöri a nyakát - tette a halk megjegyzést Romy felé. Természetesen a degradáló kommentár az idősebbik Topsfieldnek szólt. A maga részéről már vissza is alakult macska formába és átsprintelt a portálon Niel után.
Még mindig nehéz volt megmagyarázni, hogy a macskasága miért erősít a mágián, de nem tervezte a srácot support nélkül hagyni. Pláne azok után, mennyit papolt neki arról, hogy itt vannak neki, merjen segítséget kérni. Jó volt érzékelni, hogy ennyien osztották ezt a nézetet. A maga részéről hamar felugrott Niel vállára és onnan szemlélt bele a félhomályba. A sötét alakok láttán kevés választotta el attól, hogy zsigerből fújjon rájuk. Nagyon is uralkodnia kellett saját magán.  
BETTYLEG


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...
Lilia Volkov
Hozzászólások száma : 81
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Diák
Ki van a képen? : Brenna D'Amico
Lilia Volkov
• doing the best they can •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Lacey Harries, Niel Topsfield, Crystalia Amaquelin and Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Május 05, 2024 1:50 am


Bayville Gang
Elég sokan összegyűltünk Neilnek köszönhetően. A Forrócsokoládé egészen jóra sikerült. Pont elég édes, és még a sűrűsége is nagyon tetszik.
A karácsony úgy tűnik ebben a csapatban nem éppen egy kellemes téma. Nem hittem volna, hogy ilyen sokan leszünk, akik itt maradnak a házban az ünnepekre. Még ennyi idő után sem sikerült sokukról túl sokat megtudnom, de nem is kezdem el kifaggatni őket, hogy miért nem a családdal ünneplik a szeretet ünnepét. Helyette én is bedobok egy ötletet, amiről megosztó a vélemény. Végig hallgatom Romy érvelését. Nos nekem nem voltak ennyire negatív tapasztalataim ezzel kapcsolatban, de csak egy ötlet volt. Végül is abban igaza van, hogy aki akar úgy is vesz a másiknak ajándékot, csak így azért talán jobban megismerhettük volna egymást. Hisz, ha olyat húz az ember, akivel nem sűrűn beszélget, akkor lenne egy ok, hogy közelebb kerüljön hozzá.
De ha ez nem is, legalább a vacsora és a fa állítás meglesz, ami talán majd jobb kedvre deríti a kis csapatot.
-Hogy?-Pislogok vissza Lazere. A figyelmemet Niel vonta el, így kicsit meglepetten pislogok Lazacra, aki felém nyújtja a bögréjét. Elveszem tőle, de végül leteszem az enyém mellé.
-Én majd megjegyzem.-Küldök felé egy mosolyt, majd fel is állok a helyemről.
-Mindjárt jövök.-Majdhogynem egyszerre indulok meg Kainenel együtt. Én magam is vissza sietek a szobámba, hogy magamra öltsem a pókica göncömet. Oké ez nem az én világom, de attól még talán jobb, ha nem mutogatom az arcom mindenkinek. Fogalmam sincs, hogy mi történt, vagy mik az előzmények. Ismerem Niel tesóját, találkoztam már vele. Nem volt egy túl kedves alak… Viszont Nielnek gondolom még mindig nagyon fontos, hisz mégis csak a testvére, s bajba került. Nem kérdés, hogy segítek neki, bármiről is legyen szó.
Így hát elég hamar belebújok a „jelmezembe” és úgy sietek vissza a többiekhez, hogy aztán én is átlépjem azt a portált, amit nyitott. Nem kérdezek csak figyelek és hallgatom a többieket, miközben a környezetünkre is figyelek.
Helena

Gwen Stacy
Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Ki van a képen? : Chloë Grace Moretz
Gwen Stacy
• doing good for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Lacey Harries, Niel Topsfield, Crystalia Amaquelin and Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Május 04, 2024 12:55 am

Bayville Gang & Kaine

Még soha senkivel nem volt alkalmam együtt tölteni a karácsonyt, így az élmény átélése, a lakótársaim különös zsibongása, a felvillanyozott pillantások mind-mind kissé távolinak tűntek, már egészen ismeretlen idegenként lengtek körbe. Sok mindent tudtam az ünnepről, még emlékeim is voltak róla - ugyan nem az enyémek. De azt sosem értettem, hogy miért hívtunk valamit a szeretet ünnepének, ha csak a töménytelen pénzt lapátolták bele, de boldoggá igazán senkit nem tett. Legalábbis nekem ez volt az első benyomásom az összeverődött társaságról. Niel próbálkozott forrócsokival, amiből szívesen kóstoltam, viszont inkább figyeltem a többieket. Romy kifejezetten tartózkodónak tűnr, ennél sokkal többet szokott beszélni. Gwen tudom, hogy csak azért volt még mindig itt velünk, mert valami nagyon egyszerű változtatásra nem jöttem rá a kütyüt illetően. Tudom, hogy közel vagyok a megoldáshoz, de attól még az eredmény ugyanaz: nem lett kész. Miles pont ugyanez miatt nem ment még vissza. Ami pedig a többieket illeti, elég vegyes grimasz ült ki néha az arcukra. Nem annyira éreztem a magaménak ezt a beszélgetést, bár meglehet csak lazítanom kellene és engedni a sok giccses ötletnek.
- Akkor a fa beszerzését vállalom én. - csak hogy ne lássák azt, hogy úgy egyáltalán kihúzom magam az egész alól. De se koncepcióm, se normális tapasztalataim nem voltak. Eddig mindig úgy töltöttem el a karácsonyi szezont, hogy többnyire hülyét kaptam a rengeteg villódzó fénytől, felaggatott balesetveszélyes cuccoktól. Tisztában voltam azzal, hogy az sem volt rendben, amit én gondoltam a karácsony ünnepéről és igazán adhattam volna egy esélyt az egésznek. Ennyi kajával csak jobban fogom érezni magam, mint amennyit a tervezéskor hallok.
A rossz hangulatot azonban mégsem én alapoztam meg, hanem Niel. Eltűnődve néztem rá egy tizedmásodpercig, miközben a fogaskerekek gőzerővel zakatoltak a fejemben. Valami megérzés azt súgta, hogy köze lesz a variánsaihoz. A múltkor már egyet kinyírtunk, van még több is? Niel nem mindent mondott el, a srác biztosra vettem, hogy még tartogatott magánál információkat, melyeket jobb lett volna tudni. De ha mást nem, akkor arra tökéletesen elég volt, hogy elhatározzam, megyek vele, ha menni készül.  Nem mert gyengének tartanám, hanem mert szerintem ő sem tudja mire készül.
Nekem több sem kellett, mint eltűnni a nagy diskurálás közepette és amíg mindenki Nielre figyelt, én már a toronyban is voltam összeszedni a göncömet, meg amennyi stukkert csak magamra tudtam aggatni. Gyors lendülettel iramodtam vissza a földszintre és zúgtam el épp valaki feje fölött a portálkapuba, hogy aztán stabilan földet érve komótosan körbepillantsak. Nem akartam feltűnést kelteni, a lépteim így is halkan puffantak és maradtak továbbra is iszonyat halkak. Annyira nem tetszett, hogy ennyi mindenki átjött. Persze értem a segítő szándék fontos, de az is, hogy ne keverjék magukat bajba.
- Nyitva hagytad a portált. - intéztem a szöszinek az észrevételt, bár már mindegy. Inkább az alakok felé sandítottam.
- Megismersz közülük valakit is? Jó lenne tudni mennyire veszélyesek és hogy kellene lekapcsolni őket.
   

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..
Kaine Parker
Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Mikor mi
Ki van a képen? : Jacob Elordi
Kaine Parker
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Lacey Harries, Niel Topsfield, Crystalia Amaquelin, Laserian Harries and Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Május 02, 2024 12:41 pm
The evilest variant
Hey, brother!
Don't you know? You never split the party...

Nem mondom, hogy nem ért váratlanul ez a rendkívüli közgyűlés, amit Ugróegér hívott össze. Még a gyomorgörcsömet sem tudtam letagadni, mely közben átjárt. Ugyanis olyan jellegű rossz hírekre számítottam, minthogy ismét lebuktatták a rajongói. Persze se a Paparazzi hiánya, sem pedig a karácsonyt igéző forrócsoki illata nem függött össze a rossz beszámolókkal. Emiatt az ábrázatom enyhült, amikor Niel mancsomba nyomta a fejadagomat.
– A mangó részemről bármikor jöhet! – feleltem azonnal. Részemről dobogós volt a szóban forgó gyümi. – De télvíz idején honnét szereztél rendes bio és nem üvegházi mangót? – megilletődött pislogással néztem Ugróegérre. Menten a csodakapujára asszociáltam, mellyel oda megy, ahova és amikor csak akar.
– Már csak akkor lenne jobb, ha ananász is lenne! – toldottam hozzá a mögöttem felbukkanó Csodapóknak. Hogy máshogy? Fültanú nélkül nem lett volna elég kínos szembesülni a valósággal, hogy igazából a vízipipa zamatról van szó…
– Khm… Tejszínhab van még, ugye? – lódultam meg előre kínos nevetés kíséretében, hogy beszerezzem az extra habadagot. Hátha a cringe is eltűnik benne, amit éppen éreztem.
Megtámaszkodtam a pulton és a kipakolt fingerfoodokból szemezgettem. Amikor Lili is megjelent hevesen integettem felé, hogy csatlakozzon hozzám. Muszáj volt extra ellenőrzést tartanom vele, hogy egészen biztosan nem szójatejből készült a forrócsoki. Gondoltam, hogy Ugróegér nem tervez megmérgezni minket, de reggel komolyan csak azt láttam Fridában, vagyis a frigóban.  
A behajított kérdéstől keserű ízt vett fel a forrócsokim tetejéről kiskanállal csipegetett tejszínhab. Oda meg vissza voltam a karácsonyért, azonban idén olyan elképzelhetetlennek tűnt. Szüleimmel mindig megünnepeltük, sokkal inkább azért, mert ez egy ok volt arra, hogy együtt töltsük az időt, mintsem a tényleges jelentése miatt. Giccsbe vágtuk a lakást, nagy fát állítottunk a nappali közepén, ínycsiklandozó ételeket sorakoztattunk fel a konyhaasztalon.
Mindezt viszont kegyetlenül szétpukkasztotta a valóság. A Hydra tett arról, hogy soha többé ne ünnepelhessek együtt a szüleimmel. Hiába tudtam, hogy ez az év más lesz, mégis keményen odavágott ez a kérdés. A válasz előtt nagyot kortyoltam az italból, talán abban reménykedtem, hogy az endorfin beüt és nem kell bedobnom az Oszkár-díjat érő alakításom. Sokat segített ezen a tény, hogy emlékeztettem magam nem csak én vagyok ebben a cipőben. Az önsajnáltatás egy ekkora tömegben pedig cseppet sem tűnt vonzónak.
– Én még nem gondolkoztam ezen. De szívesen átélem veletek a karácsony szellemét! Csak a névhúzást nem támogatom – ráztam meg a fejemet. Természetesen nem terveztem lógva hagyni őket a miértekkel kapcsolatban. Kivételesen nem csak azért ágáltam, mert Pókcsaj ötlete volt. – Annak mindig az a vége, hogy kiderül kit-kit húzott, csereberélések, valaki túllépi a maximum összeget, meg társai. És én személy szerint többeteket is meglepném. Viszont ez a bekorlátozó név húzás együtt járhat azzal is, hogy nem feltétlenül érkezik szívből az ajcsi. Mármint szerintem Ugróegér nem szívesen adna bármit is Dilidokinak – húztam el a szám a példán. Neki még én sem! Na jó, talán egy arcába katapultáltó tortát. – Mondjuk részemről azok tarthatnak ilyet, akik nagyon akarnak, csak ne tegyük kötelezővé – zártam ezzel a gondolataimat.
– Egyébként állíthatnánk fát, kidekorálhatunk a házat, tarthatnánk csúfi karácsonyi pulcsis estét, nézhetünk valami nagyon giccses karácsonyi filmet slash mesét, megszégyeníthetünk valamennyi ünnepi muzsikát karaokéval… – dobáltam be további lehetőségeket is a kalapba. Ne csak az legyen, hogy egyedül ágálni tudok az ötletek ellen.
Bizakodtam abban, hogy ezzel elfelejtem az idei karácsony nem olyan lesz, mint tavaly vagy a Pittyenés előtt. Igazából a Pittyenés óta már semmi sem volt a régi, csak nem akartam belátni.
Frida ajtaját megint nem csukta be valaki.
Clara az utolsó perceket tolta a mosóprogramból.
Észre se vettem, hogy a nagy letargiámban elvesztettem a kapcsolatot a világgal és a környező elektronikát pásztázom. Mióta Bayvilleben vagyunk, egyre sűrűbben fordultak elő velem ezek az akaratlan gépjárások.
Végül Alex felől érkező segélykérés zökkentett vissza a valóságba.
Niel felé meredtem, ki lefagyott operációs rendszerrel bámulta a telefonját. A segélykérésből hamar eszkalálódott, hogy Ugróegér menni akart, sőt már Őrnagymesterrel diskurált. Be kellett látnom, hogy határozottan máshogy telik az idő itt, mint a gépeket pásztázva. Itt minden gyorsabb! Már ott fénylett a portál, melyen keresztül Niel felcsapott szólistának. Holott a tesójáról volt szó, aki olyan cifrán bánt vele, ami megkérdőjelezte a vérkötelék fogalmát.
Ha pedig az ellenségem ellensége a barátom, akkor bizony a barátom ellensége az én ellenségem is!
– Régóta vártam arra a pillanatra, hogy elmondjam Niel bátyusának miként viselkedik egy igazi testvér! – jelentettem ki Laze észrevételére. Még azzal a kevés EXP-vel is jártasabb voltam a témában, holott nekem vér szerinti testvérem sincs!
Pulcsim ujjának feltűrése közben, kérdés nélkül mentem utánuk a portálon.
– Jeez, Ugróegér! Azt hittem, hogy egyszer már megbeszéltük ezt: soha, de soha ne szakadj le a partitól – hangoztattam a kalandorok íratlan aranyszabályát. – Mágusként különösen figyelemmel lehetnél erre! – készültem küldeni egy baráti barackot a fejére. Hátha a fizikai kontakt segítségével jobban sikerül memorizálnia ezt a fonti tudást.
– Majdnem otthon hagytad a tankot is! – nyilvánvalóan Csodapókra gondoltam. Ő képes volt épületeket kirántani a helyükről és fegyverként használni!
   
Vibe Character skin To: Supporters of Niel

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Rosemarie Morozov
Hozzászólások száma : 215
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
Munka/hobbi : IT-szakember, barista, hobbi fotós
Ki van a képen? : Luca Hollestelle
Rosemarie Morozov
• doing bad for good reasons •

Winifred Wilson, Niel Topsfield, Crystalia Amaquelin and Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Ápr. 29, 2024 8:24 pm


   


Ez is megvolt. Egy újabb találkozót szerveztem le Callisto-ékkal. Viszem az ellátmányt és beszélgetek velük. Bármiről. Ők is ennek a kornak a legendái közé tartoznak és még mindig hatalmas élmény a morlock társadalommal találkozni.
Később lesz egy edzésem Topsfielddel. Addig is lőgyakorlatot és némi kutatómunkát iktattam be magamnak. Az épületben minden rendben, a suli lakói csak nyüzsögnek, de sehol nincs baj. Fel is csatolom magamra az új pisztolyt. Az egyik legmodernebb katonai cucc, segítséggel tudtam hozzájutni. Az én időm fegyvereitől elmarad, de itt a csúcskategóriába tartozik. Másik hónom alá az energiapisztolyt teszem. Mindkettővel akarok gyakorolni.
Indulnék is a lőtérre, mikor megcsörren a telefon. Topsfield. Lelkes szokott lenni, még akkor se mondta le az edzést, mikor a variánsa megölése miatt lecsúszott a padló alá. Igaz, akkor nem edzettünk, hanem másféle módon haladtunk, mert közelebb került a világokra nyíló ajtók rejtélyének megfejtéséhez. Remélem, nem valami buta indokkal áll elő, mint például buli edzés helyett.
Tényleg nem. Emlékszem, mit mondott a testvérére. Talán még menthető tagja a máguscsaládnak vagy ha nem, akkor is hasznunkra válhat a multiverzális fenyegetés elleni harcban. Fontos neki, ez a lényeg.
- Állj! Edzeni tudunk máskor. A tesód intézése kiemelt művelet - szögezem le.
Tudja, hogy számíthat rám és én tudom, hogy ez fordítva is igaz. Már bizonyította, ahogy a bayville-i csapat nagy része szintén. A cím elhadarásából világos, hogy rám is szükség lesz.
- Vettem. Indulok - válaszolok úgy, mintha parancsot kaptam volna.
Borítom a programomat, mert ahogy mondtam, a másik Topsfield elsőbbséget élvez. Felkapom a sporttáskát, benne a kiegészítő fegyverzettel. Idő lesz, amíg odaérek kocsival, de igyekszem. Meghúzatom a járgányt, amennyire csak lehet úgy, hogy ne meszeljenek le. Azzal időt veszítenék. Még azt se tudjuk, mi a baj, úgyhogy nincs vesztegetni való időnk.

   
Bayville Rescue Squad

   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Niel Topsfield, Crystalia Amaquelin and Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Ápr. 29, 2024 6:50 am

Nightmare Before Christmas
Későn kapcsolok. Azt hiszem, légzőgyakorlatot akar tartani velem, és már bámulom a száját meg az orrát, hogy hozzá passzintsam a ritmust, mert miért is ne, talán segít. Igazából elég furán veszem a levegőt, mióta Jan bácsi azt mondta… Mióta azt mondta…
Végül ez a tantusz is koppan. Kiszorít belőlem egy zavart, nevetésszerű szusszantást. Megkergültem. Lehet valaki ennyire hülye? Pirulva oldalgok arrébb, biccentek a frissen érkező Gwennek, igyekszem mindennel foglalkozni, csak azzal nem, mennyire szeretném félrevonni Nielt és sírni egy jót a karjában.
Belekóstolok a forrócsokiba, ha már ilyen dicséretet kap. Megerősítésként felmutatom a hüvelykujjam a séfnek. Addig kortyolok, míg átmelegedik a mellkasom, így kevésbé fázom a karácsony gondolatától.
– Jó ötlet – bólogatok az ajándékozásra, a speckó menüre. Máskor sorolnám, mennyi mindent elő rittyenthetek nekik, kérnék külön kalapot, az összes névvel, hisz jut mindenkinek meglepi a zsebemből. Zavar, hogy most nem megy. Zavar, hogy elakad a gyomrom és a torkom között a lelkesedés.
Laze kitölti helyettem a csendet, Grinch HÖKösökkel meg nem-zsidó Hanukával. A vallási kérdéseket félreteszem, álmélkodva csücsörítek, meghatottan pillogok, amiért átjótékonykodja az ünnepeket. Remélem, ehhez nem bömböltet majd fura lejátszási listát a kocsiból. Különben lehet, nekem sem ártana kevesebbet foglalkozni a nyomorommal, tenni inkább valami önzetlent… Olyat, amihez nem kell jogsi.
Összerezzenek az érintéstől a fejem búbján. Elsőre. Aztán pofátlanul belekényelmesedem, nekidőlök kicsit Nielnek támaszért. Gazdátlan kiskutyáknak kijár a buksisimi, nem?
– Aha – hazudom, csatolok mellé egy őszinte mosolyt. A széle megremeg.
Niel tesója alólam is kirántja a szőnyeget. Rémülten csüngök a telefonba hadart szavakon, keresem a jelentésüket. Rossz előérzet ránt görcsbe. Mukkanni sem merek, túldagadna bennem a feszültséggel telefújt lufi és kipukkanna. Fél füllel elcsípem Laze okfejtését, a zsigereim viszont rácáfolnak, szerintük a lazasága beszél belőle, ennél nagyobb a gond. Különben Dominic nem kért volna segítséget Nieltől, és Niel sem felejti nyitva a portált, amin Laza olyan lazán átlejt.
Felpattanok. Biztos, ami tuti, kiküldöm a vészjelző kódot, ahogy Romy tanította, véletlenül se maradjon le senki az SOS-ről, majd bemasírozok a fiúk után. Két lépés között bakancsra cserélem a mamuszomat, a bögrémet meg zseblámpára.
Oldalba bököm Laze-t a könyökömmel. Fogadjunk, megint szívott valamit. Totál máshol jár fejben.
Beljebb botorkálok, átpásztázom a helyiséget. Rimánkodom, hogy ez is csak az egyik nyomasztó álmom legyen.
Letolom gyorsan egyedül azt a légzőgyakorlatot. Kihúzom a hátam.
– Mi történik? Segítünk! – ajánlom fel az egész banda, főleg Lazac nevében. Megfeszített állkapoccsal, összehúzott szemmel jelzem Nielnek: lerázást nem fogadunk el válaszként.

Bayville Gang

—Hakrabi


_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov, Niel Topsfield, Crystalia Amaquelin and Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Ápr. 28, 2024 10:16 pm


The evilest
variant
Bayville Gang
"Be strong, but not rude!"
Bayville-i csírák & Lukács püspök

- Finom illatok vannak, menj szépen előre kiskutyi. Nem kívánod az édeset igaz? Valahol megértem. – magyarázok a kutyának, aki volt olyan kedves és lebaktatott mellém, itt ül és őriz engem, mint valami szent fazékot, ami tele van kinccsel és értékes ereklye, hogy ilyen kopókkal kelljen őriztetni, mint amilyen ez a cerberus utánzat volna, csak neki elég egy fej, nem kell három és ha ez nem volna elég, még kunyerálós kedvében is van.
- A pattogatott kukoricával se laksz jól, nekem elhiheted. – magyarázom neki, mert hiába rágcsálja, ízlelgeti azt se íze se bűze, de ő rám vakkant, hogy mit hazudok neki és még kér is, többet, mint egy szem, ami kiesett miközben a csomagolásából töltöttem ki.
- Menj, kérj a gazdádtól, ő biztos ad neked majd. – szépen odébb toltam a kutyát a lábammal, nem rúgtam bele, annyira kegyetlen nem vagyok, csak nem tudtam most felvenni és gügyögni neki, a végén ez is túlságosan megszeret és rám fogják, hogy Lockjaw is miattam hízik pedig eleve ilyen vasgyúró.
Már a következő adagot pattogtattam ki, mert tudtam, hogy egy nem elég, meg amúgy is, ha már volt ilyen family packes menet, akkor mindent ki kellett használni, ismerve a társaságot, hogy mennyire megtöltjük a helyet és szerte szét foglalunk helyet, újra kell fordulnom majd, ha már Niel szíveskedett forrócsokis házibulit szervezni, az édes mellé valami sós is dukál. Minden csak nem juthat az ő eszébe, ezért kellenek pluszba a lakótársak is.
Így kiszóltam neki, meg akik érkeztek közben, hogy majd mindjárt jövök, csak a mindjártból több perc lett, mint amit terveztem eredetileg. Addig aki akart és tudott biztosan megjelent, nem is zavartattam magam, inkább csak behordtam az első adag pattogatott kukoricát és nem vettem el a forrócsokit Nieltől.
- Még fordulok egy párat és azután elveszem. – mondtam nyugisan, nem kell nekem kézbe adni, majd elveszem, a vízipipára pedig csak félig bólintottam, mert egyik felem, lehet, hogy közöttük volt, de a másik lábam már a konyha irányába fordult. Miért sürgők így? Megteremtem magamnak és ezzel másoknak is a kényelmet. Már nem sír a szám azért, ha elfoglalják a babzsákot, de rendszerint úgyis tudják, hogy az egyiken ott virít a nevem, persze csak képzeletben. Nyilván nem voltam annyira gyökér, hogy felvarrassam rá, hogy Laze tulajdona, válaszd a másikat.
Épp visszatérek az utolsó pattogatott kukorica fordulómból és megállok Gwen mellett, amikor a többiek arról beszélgetnek, hogy mik a terveik az ünnepre.
- Én idén a Hanukát ünneplem, a karácsonyt elkobozták tőlem a HÖKösök, valami újfajta szeretet szolgálatos dologba vesznek részt, rászoruló családokat lepnek meg az alkalomból, kellett pár sofőr, az egyik én leszek. De estére talán hazaérek, tíz családot vállaltam el csak. – azt nem tettem hozzá, hogy amilyen szerencsém volt, ezek a családok nem egyhelyen tartózkodnak, hanem Kukutyin 1 és Kukutyin 10 között egy olyan hosszú útvonalon, hogy tuti háromszor kell majd tankolni, ha nem többször, de a szeretet ünnepéről van szó, nem szájalok.
- A Hanuka az egy zsidó ünnep, én nem vagyok zsidó. – válaszolom az ufó csaj fel nem tett kérdésére, mert látom, hogy nagyon gondolkodik és eskü nem akarom megint ugyanazt eljátszani, mint ami a kávéfőző használatánál volt. Még mindig előttem van, hogy a kotyogós kávénál felcseréli a dolgokat, ahová a víz kéne oda a kávét teszi és várja, hogy lefőjön.
Niel arcára ragadt mosolyától és a szövegeléstől, hogy valami baj van a testvérével s, már nyitja is a portált hozzá és beszél valakivel telefonon elsőre nem is reagálok semmit sem. Éppen azzal vagyok el, hogy legalább egy kis korty forrócsokit leküldjek a torkomon. A fele mondanivalójára nem figyelek oda s, mégis tudva, hogy a bátyjával milyen csodás kapcsolata van, a forrócsokit nagy hirtelen Gwenhez fordulva felé nyújtom.
- Megfognád kérlek? Össze fogom téveszteni a többiekével, ha leteszem az asztalra. Legútóbb amikor a bátyjával találkoztam nem tudott viselkedni senkivel sem, még Niellel se. Nyitott magának egy ilyen portált és elment ki tudja hová. Ha megint valami ilyesmi történne, nem kéne a srácot magára hagyni, még akkor se, ha jobban megy neki a portál nyitogatás már. Talán, ha többen vagyunk, Dominic tanul némi jómodort. – a pattogatott kukoricát véletlen magamnál tartottam és úgy léptem át a nyitva maradt portálon, mintha sima ajtó lenne.
- Nem mondod, hogy itt akarod folytatni a forrócsoki bulit. Egész jól ment eddig. Hol vagyunk? – tudakolom meg Nieltől, ha sikerül őt utolérni természetesen és nem háborodik fel azon, hogy csodával határos módon itt vagyok én is.
—Hakrabi



_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson and Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Ápr. 28, 2024 4:33 pm

The Upside Down

Good bye: brother



Freddy felbukkanása, egyáltalán a látványa még mindig durván szívdobogtató hatással van rám, de azt hiszem megtanultam hiteles mosollyal álcázni a gondolataim és néhány mély levegővétellel meggyőzni magam, hogy a nap továbbra is világít, csak más minőségben. Ettől…még nem szűnik meg napnak lenni.
A furcsa, szinte szorongató érzést mellőzve, halvány mosollyal értetlenkedem egy sort vele, mellette, mint ahogy mangó folyik össze a forrócsokival, ha nem jön rá, talán össze se rakom mit értett félre, aztán csak felnevetek, mint a nap közelében általában. Ha kérné sem tudnám kerülni, képtelenség lenne.
-Dehogy, csak gyakorolni kell, majd lélegzek veled.
Kimondom, elvörösödöm, ahogy az érkező Gwent figyelem, arra gondolok, biztos van kontextus, ahol ez nem félreérthető és amíg Freddy címkéz vagy mit csinál, lubickolok egyet a meggyőződésben, képes voltam összerakni egy forró csokit, sőt felelős lehetnék.
-Majd karácsonykor is csinálok. Tök jó, hogy sokan maradunk.
Ez sem valami szerencsés mondat, mert Gwen tudjuk miért, Freddyre viszont tűnődve pislantok.
-Aha, gondoltam rá én is. A húzásra, ajándékokra. A menüt viszont ne bízd rám, kb. csak instant porokból tudok ihatót csinálni, itt megáll a tudomány. Nekem például a chips is jó, bár asszem az nem tradicionális.
Méregetem Gwent hogy áll a témához és az is feltűnik Freddy nagyon csüggeteg, valahogy nem feltűnően megállok mellette, terveim szerint összeborzolom a haját, mint a legjobb barátok szerelmi bánat idején, mert tuti az a mocskos köcsög bántotta meg. Addig jutok, hogy ráteszem a kezem a fejére. Oké, ez így kínos.
-Minden rendben?
Azt hiszem rá fogja vágni az igent, de felírom magamnak, hogy kifaggassam és szerintem már nem bánná a Here Comes the sunt sem.
A következő pillanatban viszont belém fagy a csoki (hála égnek ezt sem mondom ki hangosan) Liam, Dominic, a bátyám nem szokott random SOS jeleket adni.
-A bátyám. Valami baj van. Pillanat.
Fogom a telefont, mintha csak a térerővel lenne gond és már tudom berohasztom az egész programot, legalábbis, ami az én részvételem illeti.
-Megkeresem. Bocs. Nem tudom meddig fog tartani és hogy hol…
Fenébe, hol lehet? Eszembe jut az is, hogy forrócsokizás után Bishop edzésre ígértem magam, szinte minden kötelességem katonaként vigyázzba áll, hirtelen, kapkodva hívom az őrnagyot, ha nála van a telefon és felveszi.
-Valami baj van a testvéremmel, nem biztos, hogy odaérek. Fogalmam sincs meddig tart, vagy hol van, nem mintha számítana a hol, oda tudok menni. Várj… volt egy lakása, sötét kis lyuk az ötödik sugárúton, négyes, a négyes szám lesz az, garzonnak vettük, gyakorolni.
Nem is tudom minek sorolom ezt pont Bishopnak a telefonba, de ahogy hangosan kimondom, segít visszaemlékezni a kb. első lemezünkből vett lyukra, amit annyira utált. Annyira, hogy odaköltözött? Ahogy felrémlik lelki szemeim előtt, beugrik a cím, talán Bishop még vonalban van, a lányok, a társaság mögöttem, gyorsan csinálok egy mágusportált oda. Fekete, elmosódott alakokat szúrok ki, két szilárdat, az egyik zsákként hever a fal mentén. Nincs időm, lélekjelenlétem tökölni.
-Igyekszem vissza!
Ugrom be azonnal, mintegy megbabonázva, nem figyelek rá, hogy a portál nyitva marad, mert magától össze szokott húzódni, egy idő után és ők nem fognak jönni, nem fogják érteni mekkora a baj, ugye?



Bye Dominic
Bayville gang  The evilest variant - Page 2 1f60a
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Crystalia Amaquelin and Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Ápr. 28, 2024 2:26 am


Bayville Gang
Egy kis közös mókára én sem mondok nemet. Remélem ez most nem végződik olyan káoszba, mint Halloweenkor. Nah meg talán kicsit eltereli a gondolataimat arról, hogy idén távol apától töltöm a karácsonyt. Remélem ő nem lesz egyedül.
A forrócsoki illatát, már a nappaliban is megérzem. Már most jól kezdődik a program. Belépek az ajtón egy apró mosollyal, majd el is veszem az egyik bögrét.
-Hú micsoda fogadtatás. Köszönöm!- A vízipipa engem ne izgat, így tőlem bármilyen ízű lehet a cucc benne. Leülök én is az egyik szabad székre, majd bele is kortyolok a forró italomba.
-Hmmm ez finom lett Niel! Innentől kezdve te leszel a forrócsoki felelős.-Szélesedik ki a mosolyom, ami hamar el is tűnik, mikor felemlegeti a karácsonyt.
-Nos én is itt leszek.-Persze nem azzal van a bajom, hogy velük kell lennem ezen a szép ünnepen. Biztos kellemes lesz. Kicsit szomorú, de mellettük könnyebb elviselni ezt az egészet. Ha egyedül lennék lehet már rég megőrültem volna.
-Igazából akár lehetne egy névhúzás is azok között, akik itt maradnak. Tudjátok… Kihúzunk egy nevet és annak veszünk, vagy készítünk egy ajándékot. Meg összeállíthatunk valami remek kis karácsonyi menüt. Nem tudom, hogy ki-mit szokott ilyenkor enni.-Én szívesen főzőcskézek. Bár nagyon bonyolult ételeket nem tudok elkészíteni, de azért nem is vagyok kétbalkezes a konyhában.
Bár Freddy hangja halk én mégis meghallom az aggodalmas kérdést, amit Niel felé intéz, így kíváncsian fürkészem én is a tekintetét.
Helena

Gwen Stacy
Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Ki van a képen? : Chloë Grace Moretz
Gwen Stacy
• doing good for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Niel Topsfield, Crystalia Amaquelin and Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Ápr. 22, 2024 6:41 am

Nightmare Before Christmas
Mostanában ismét azon ügyködöm, hogyan tereljem el a figyelmem, mivel kapcsoljam ki az agyam. Már észreveszem magamon, tökre nem egészséges. Érlelődik bennem az újabb tinidráma – vagy egy felnőtt. Bonyolultabb, lélekőrlőbb, mint megbeszélni két fiúval, kit szabad megcsókolni és kit nem.
David kimenekült a házból a lakógyűlés elött, én meg lemenekülök a többiek közé a gondolataim és a magány elől.
Az időzítésem szokás szerint ramaty. Elsőnek érkezem. Persze Nielt nem fogja zavarni, tartja magát az ígéretéhez, nem kerül. Szerintem rosszabbul viseli a reggeli huzavona emlékét, mint azt, hogy csak barátok vagyunk, bánja, visszacsinálná, és megértem. A gond megint velem van, mert Jan bácsi óta sűrűn felmerül bennem megkérni, gitározza el nekem a Here Comes the Sunt. Pedig korai volna. Sok szempontból.
Átveszem a bögrét, zavartan beleszagolok.
– Mangó? Mangót raktál a forrócsokiba? – ráncolom a homlokom. Aztán feltűnik a kézmozdulat meg a vízipipa. Bekrepált a fejemben a gravitáció, lassan esnek le a dolgok. – Jaaa! Aha. Igazából mindegy, milyen gyümölcs-füsttől fulladok meg.
Letelepedem a konyhaszigethez egy bárszékre, kicsettintek pár doboz kekszet, néhány tálca sütit a forrócsokik mellé. Nekilátok felcímkézni, melyik laktózmentes, hol kell magvaktól tartani. Csúnya lenne allergiás rohammal zárni a találkát. Főleg, miután lelécelt itthonról az orvosunk.
Elfoglalom magam, amíg beszállingóznak a többiek. Kapóra jön az egykeségből szerzett gyakorlat.
A banda jelenléte oldja bennem a feszültséget, Niel bejelentésétől viszont elszorul a torkom. Nekem is szereznem kellene egy Bishopot, aki megedz, hátha akkor kevésbé kaparnák a torkomat a könnyek attól, hogy megint nem otthon töltöm a szentestét. Hogy most már sosem fogom…
Inkább átengedem másnak a szót. Tompán, félig a bögre mögé bújva fűzöm be a válaszom valahova, minél észrevétlenebb helyre.
– Én valószínűleg itt karácsonyozom.
Leöblítem a keserűségem egy korty édessel. Lesem a többieket, igyekszem kizökkenni magamból, rájuk figyelni ahelyett, ami belül borong.
Feltűnik Niel sápadtsága, az arcára fagyott kifejezés. Úgy fest, mint ahogy én festhettem, amikor Jan bácsi megszólított a semmiből a fülesen keresztül.
Közelebb húzódom hozzá, óvatosan megérintem a könyökét.
– Niel? Baj van? – szuszakolom át a kérdést az aggodalmon.

Bayville Gang

—Hakrabi


_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Rosemarie Morozov, Niel Topsfield, Crystalia Amaquelin and Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Ápr. 21, 2024 4:24 pm

The Upside Down

Good bye: brother



Rég jött már így össze a Bayville gang, szinte mindenki (aki számít, mert David Haller szerencsére sehol) egy lazulós vasárnap délután, amikor felvetettem, csináljunk közös programot karácsony előtt, meg beszéljük meg ki hol tölti az ünnepeket. Gondolom a más dimenziójúak itt, öhm..velem, míg pl Lili, akinek nagy a családja, nem biztos. Igen…még nem beszéltem vele, december vége van, vizsgázik, én meg próbáltam úgy tenni, mint aki elég józan és felnőtt egy kínos beszélgetéshez.
Freddyt azóta nem kerülöm, ahogy ígértem, David ellenére, mindannak ellenére, amit műveltem, sőt most is öntött forró csokival várom a társaságot. Nem igazán jellemző rám ez a nagy szociális összeszervezés, de karácsony lesz, jó lenne kiesni kicsit a drámákból, baromira belefáradtam és elsimítani a feszkókat, ha még akadnak.
Szóval a közös chat alapján elég sokan visszajeleztek, hogy jönnének, úgyhogy sok bögre forró csokit rakok a pultra és (nem bírtam megállni) lenyúltam a vizipipát a gyakorlóból is.
Amint megjelenik egy-egy tag, kezébe nyomom bögréjét, olyan kérdéssel: mit szólsz a mangóhoz?
És az asztal közepére készített vizipipa felé bökök.
-Igazából nincs olyan sok időm, estére Bishopnak ígértem edzést, csak szerettem volna megdumálni ki mindenki marad 24-én Bayvilleben, mert szervezhetnénk valamit.
Na igen, azért még mindig elég fura a két lánnyal egy szobában, hiába nyomom el, tudat alatt azért harangoznak a fejemben. Freddyt próbálom nem bámulni, Lilinek se gyomorgörccsel átadni az italát és még magam sem köpöm szembe nyilvánosan. A fiúknak is gáz lenne vallani mit is műveltem mostanában, szóval elég sok koncertet és gyakorlást szervezek, menekülök saját poklom elől, mint Dominic óta…
Dominic.
Alighogy beugrik a neve, rezzen egyet a telefonom és jön a számáról sms. Egyetlen szó, ami belémfojt minden mosolyt és rekordidő alatt leszek a falnál is fehérebb.
“Segíts”




Bye Dominic
Bayville gang  The evilest variant - Page 2 1f60a
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson, Crystalia Amaquelin and Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.