Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Lacey Harries Ma 11:56 am-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


I buried my faith with you - Laze & George

Csüt. Május 16, 2024 3:32 am
I buried my
faith with you
- Nem kopogtathatsz be hozzájuk egyedül, úgy mintha csak a szomszédlányt keresnéd és véletlenül rossz ajtónál tetted azt. Te is tudod, hogy kik ők. – nem, valójában egyikünk sem tudta igazán, csak azt tudtuk, hogy ártottak anyának és valami ostoba gyík nevük van, nem valami kreatív megjegyzem. Ennél már csak az lenne marhára egyszerű, ha kéznek vagy lábnak neveznék magukat vagy kisujjnak vagy poloskának, ami mindenhová beférkőzik.
Éreztem a szavai súlyát, de nem akartam elfogadni. Haragudtam Samre amiért ilyen kicsi és magamra is, mert nem vagyok idősebb és Georgera is, amiért nem akar magával vinni. Pedig én menni akartam. Megannyi Hydrást összeroppantani az indáimmal és addig fojtogatni őket, amíg már nem érzek semmit sem és én is üressé vállok, érzéketlenné. Persze ez nem hozza vissza anyát, a fájdalom pedig mindig elő fog kerülni, ha az ő születésnapja volna vagy a szokásos helyeken sétálnék, ahol előtte ő is járt, a helyi kis boltba és a sarki újságosnál, akitől csak azért vett újságot, mert tudta, hogy az a kis pénz, amit ott hagy az árusnál milyen sokat jelent. Talán ő így akart törleszteni vagy mert másnak látta apánk kísérleteit és lehetőséget gondolt ott, ahol nem volt semmi sem, csak természetellenes.
George pedig azt akarja, hogy maradjak itt. Hogy én maradjak itt és vigyázzak Samre. Le is görnyed a szavak súlya alatt a vállam. Tudom miért akar ő menni.
- Annak pedig neked kell lenned George, engem nem szeret, mert lyukat beszélek a fülébe, te is tudod jól. – civakodtunk az öcsémmel, neki a normálisság jutott, nekem pedig ez a másvalami, ami nekem tűnt normálisnak, de a körülöttem lévő világ félt volna tőle. Ezért kontrolláltam néha a képességem, volt, amikor nem és a természeten bosszultam meg a sérelmemet, de ugyanez ellenkező esetben is igaz volt.
Ahogyan George közeledik úgy egyre jobban fortyog bennem a makacsságom és még meg is ráznám a fejem, ha nem szólítana Laze helyett Laseriannak. Ez a polgári nevem persze, hogy így szólít és nekem komolynak kellene lennem tőle, mert ilyenkor mindig valami szidalom következik, amit meg kell hallgatni.
- Nem akarok itt maradni. – valószínűleg, ha volna annyi eszem én is elkezdenék pakolni és a nagyszüleimhez mennék Sammel, de míg a világ nem lehetünk ott, hazahozatna minket és a nagyszüleimnek sem akarok bajt okozni, amúgy sem jó a kapcsolatuk. Meg sem kell mondani miért.
- Nem tudtam, hogy így érzel. A te neveddel be tudsz olvadni, téged nem kérdeznek meg folyton, hogy miként ejted a neved és elmondanod, hogy mit is jelent, amikor meg rájönnek, hogy lángot jelent hát elkezdenek Kicsi Lángocskának hívni az osztálytársaid. De te folyton kijavítod őket, hogy Laze vagy nem Láng. Ők pedig nem értik, hogy miért vagy morcos, de ha árulkodni kell máris jól ejtik a Lazet, te pedig hiába véded meg magad és mondod el, hogy ők kezdték, neked kell az okosabbnak lenned. Ha a szüleink ki akartak cseszni valakivel, akkor hidd el az nem te voltál, amikor nevet adtak neked. – hosszasan beszéltem, de csak azért, mert itt akartam tartani őt, marasztalni. Akkor vagyok ilyen nagy dumás, amikor valamin tőröm az agyam és azon nem segít a tény, hogy George lehajol a táskájáért, becipzározza és felveszi a vállára. Ez nem jelent jót. Miért nincs több növény az ő szobájában?!
- Ha engem nem viszel magaddal, akkor vidd magaddal ezt. – kötöm ki a szerencse karkötőm a csuklómról és nyomom George kezébe. – Szerencsét nem hoz, de a mintája minket szimbolizál. Én csináltam a cserkésztáborba. – nem mostanában volt ez, ezt ő is tudja, de mivel vigyáztam rá el nem szakadt.





_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szer. Május 15, 2024 9:47 pm
I buried my faith with you
Laze & George
Észre sem veszem Laze-t, amíg meg nem szólal. Akkor már-már rajtakapottan dugom vissza a fotót a fiókomba. Jobb, ha nem viszem magammal; egy ilyen küldetéshez minden erőmre szükségem lesz, fizikaira és lelkire egyaránt. Nem engedhetem meg magamnak, hogy a gyász magával rántson, hogy elterelje a figyelmemet a célról - még ha pontosan ő is az oka, amiért rászántam magamat. Ráérek utána keseregni. Ott lesz rá az egész hátralevő életem, feltéve, hogy túlélem az utat.
- Sajnálom, Laze. Hidd el, nem szívesen teszem ezt - pillantok rá. Mintha évek teltek volna el, mióta utoljára találkoztunk, mintha egy másik időben, egy másik univerzumban történt volna, hogy eltemettük őt. Még mindig arra várok, mikor hallom meg a puha lépteinek közeledését, mielőtt tapintatosan bekopogna az ajtón, hogy az iménti kirohanásomról kérdezzen. Most már bánom, hogy olyan kevésszer engedtem be őt az utóbbi időkben, hogy olyan keveset voltam vele. Túl gyakran siklottam el a mindennapi beszámolói felett. Semmit sem szeretnék jobban, mint helyrehozni: csak heverészni a kanapén és hallgatni őt, amint a munkatársairól mesél, meg hogy mit vásárolt aznap; ahogy szeretetteljes mosollyal az arcán emleget fel kínos emlékeket a gyerekkoromból.
Biztos vagyok benne, hogy neki is megvoltak a maga hibái, mint minden embernek. Most mégsem tudok felidézni ilyesmit. Azon kívül, hogy az apámhoz ment hozzá.
Máskor talán felrónám előtte a tétlenségét, most azonban a legkevésbé sem érdekel, mit tehetett vagy nem tehetett volna, hogy megakadályozza a rajtunk végzett kísérleteket. Csak jöjjön vissza hozzám.
- Muszáj, hogy legalább az egyikünk itt legyen Sammel. - Eddig a vállam fölött beszéltem hozzá, most azonban szembefordulok vele. A kimondhatatlan szavak éppolyan kézzelfoghatóan lógnak kettőnk között, mint a kisírt, karikás szemei vagy az összehorzsolt, zúzódásfoltokkal borított kézfejem. Hogy hogyan és mikor okoztam magamnak? Nem emlékszem. Valami keményebbe ütöttem, mint én vagyok, efelől biztosak lehetünk. Holnapra már mindenki látni fogja a nyomait, de már nem lesz, ki aggódjon értem.
Látom a szemén, hogy ugyanazok a kínzó gondolatok fordulnak meg a fejében. Ezek a ki nem mondott, kétségbeesett kérdések a fájó tényekkel együtt súlyosabbak bárminél, mint ami ténylegesen elhagyja a szánkat.
- Vigyáznod kell rá, Laserian. - Közelebb lépek hozzá. Szeretném átölelni őt, de félek, mit okoznék ezzel akaratomon kívül. Pislognom kell párat, mert most, hosszú idő után, végre megjelennek a szememben az első könnycseppek. Gyorsan vissza is utasítom őket oda, ahonnét érkeztek: ez most nem az a pillanat, amikor megengedhetem magamnak.
- Tudtad, hogy irigyeltelek, amiért ilyen különleges nevet választottak neked?  - kérdezem elkalandozva, halovány mosollyal az arcomon. Könnyebb erről beszélni, szinte el sem hiszem, hogy gyerekként ez volt a legnagyobb problémám. - Azt gondoltam, biztosan szörnyen unalmas babának gondolhattak, vagy túl sok volt az arcomon a ránc, és egy mini-öregembernek tűntem. Akkor megértettem volna, hogy miért jutott nekem a snassz név.
Lehajolok, hogy becipzározzam és a vállamra dobjam a táskámat. Eredetileg az éj leple alatt szerettem volna távozni, hogy biztosan csak reggel ébredjenek rá a hiányomra, de már nem tudnám késleltetni az indulást.

You took the best of my heart


Ciaran
George Harries
Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2024. Apr. 07.
Tartózkodási hely : New York
Ki van a képen? : Maxence Danet-Fauvel
George Harries
• doing bad for bad reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Május 13, 2024 12:54 am
I buried my
faith with you
Magamhoz öleltem a párnám és kifliformába összezsugorodtam. Közben folyamatosan pityegett a mobilom. Újabb üzenetek. „Merre vagy Lazie?” „Találkozhatunk?” „Szükséged van valamire?” „Úgy megölelnélek most!” „Tudod, hogy rám mindig számíthatsz és nagyon szeretlek, igaz?” Csak úgy röpködtek a kijelzőn az elkapott mondatok, amire nem válaszoltam. Láttam ugyan, hogy kitől érkezik Anniestein neve ott virított, de az újabb üzenetnél, már egy pici indával némítottam le a mobil pityegését, az is zavart. Nem akartam rá zúdítani az érzéseimet, amelyek olyan maróak voltak, mint a sav és annyira fájdalmasak, hogy arra nincsenek szavak. Közel állt hozzám az édesanyám, sosem volt titok, hogy anyás vagyok és jobban húzok hozzá, mint az apámhoz. Most is azt kívánom bárcsak anya élne! De ez nem történik meg. Helyette viszont kis idő elteltével felülök az ágyamon. Mély levegőt veszek, csak az itteni növények bírják ki, a szobámban lévőkről ugyanis van annyi eszem, hogy továbbra is gondoskodjak, de amilyen ideges vagyok, megragadom a kis kézlenyomatos cserepemet, amelyben anya kedvenc szobanövénye volt és a falhoz vágtam. Szét is tört a cserép, a romokban hevert virág pedig ott ékeskedett a szobában, tönkre nem ment, mármint mindent meg lehetett volna menteni belőle kivéve a cserepet, de olyan mérges voltam, hogy tönkre tettem a növényt, megvontam tőle az energiát, ami táplálta és apránként le is bontottam. Nyoma se maradjon a növénynek, csak a koszos virágföld, amit anyával vásároltunk meg. Ő szeretett kertészkedni, apa nem.
Eredetileg azért mentem ki a szobámból, hogy feltakarítsam a földet, de aztán meghallottam, hogy George is hazajött - annyira szomorú voltam, hogy nem érdekelt odalent mi folyik - és a szobájában van éppen. Nem kellett kétszer kérlelni, hogy kopogtatás nélkül nyissak be hozzá. A kisírt szemre kellett egy terv, valami nyugtatóbeszéd, hogy visszahozzuk anyut a Pokolból vagy a Mennyből, akárhová is került, aput pedig belökjük a komodói varánuszosokkal (Laze a Hydrára gondol továbbra is by Morf) együtt egy végtelen ketrecbe, amiből nincs menekvés sohasem. A világ boldog hely lenne nélkülük.
Láttam amint előkészített már egy hátizsákot, gondolom meghallotta amint a nem létező testvéri telepatikus utón a varánusz ellen tervet eszelem ki és ő már tudja is, hogy mivel kell ellenük menni. Ez az én bátyám! Egyszerre voltam szomorú és büszke is. Egészen addig amíg azt nem láttam rajta, hogy meg se moccan, hanem a fényképet nézi. Sejtettem kiét, nem kellett azon tanakodnom, hogy most vajon a barátnőjét nézi így vagy azt, akit elveszítettünk és hiányzik. Nagyon hiányzik.
- Én is veled megyek. – zökkentettem ki a fénykép bámulásából és oda is mentem hozzá. Nem fog lerázni. Ezt elterveztem. Próbáltam jó előre megacélozni magam, hogy véletlenül se hasson rám az ereje. Mindig sikertelenül, de ez részlet kérdése csak.
- Akármit is tervezel, nem fogsz itthon hagyni! – toporzékolnék, de úgyis tudom, hogy nincs kinek, akinek lehetne az pár kilométerrel odébb van és mélyebben, mint szeretnénk, hogy legyen.
- Anya azt akarná, hogy ne hagyj itt. – nem, valószínűleg ő azt sem szeretné, hogy George csomagolni kezdjen, Sam és apa odalent érthetetlenül álljon a történésekhez, teljes legyen a káosz és mindennek a közepén ott legyünk mi. Csoda, hogy még nem éreztem úgy az egész ház mindjárt ránk omlik, pedig közelített hozzá, legalábbis lelki szemeim előtt ezt láttam. A valóságban pedig minden egészben volt, ahogyan az lenni szokott.







_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Május 10, 2024 11:06 pm
I buried my faith with you
Laze & George

Más körülmények között gondolkozás nélkül kötöttem volna bele Ralph szavaiba - nem volt joga megmondani, mit tegyek és meddig tegyem; nem volt joga ott lenni, tiszta lelkiismerettel fogadva a részvétnyilvánításokat. Neki, akit a felelősség terhelt, aki mindezidáig csak haragot és zavart és gyászt hozott az otthonunkba. Senki sem érdemel ilyen apát, ilyen férjet.
Csakhogy ezúttal nem tűnt úgy, hogy megérné egy újabb veszekedés. Hogy bármi is megérné, ha már itt tartunk: valami kardinális tűnt el az életemből egyik pillanatról a másikra, mintha az oxigén szűnt volna meg számomra, ez az égető hiány pedig minden más szükségletet háttérbe utasított. Bármerre néztem, a táj valószerűtlennek, az arcok idegennek tűntek, akár egy álomban. Tompán pillantottam a fiúk irányába, amint az autó felé tartottak az apánk társaságában. Arra gondoltam, semmi sem lesz többé ugyanolyan. A fürdőben anya a haj- és bőrápoláshoz való kellékei fogadnak majd, és nem lesz, aki elrakja őket; a konyhát nem tölti be a vasárnapi palacsinta illata, a kanapén pedig szanaszét hevernek majd a díszpárnák, mert senki sem fogja helyreigazítani őket.
De nem tűnhet csak így el egy ember.
Vagy mégis?
Nem tudtam, hogyan leszek képes átlépni az otthonunk küszöbét, itt és most azonban egyáltalán nem tűnt fontosnak, hogy ezek után bármit is megtegyek. Lerogyni a sír elé, ez éppen elég volt. Fogalmam sincs, meddig meredtem magam elé száraz szemekkel, mint egy inszomniás, aki az energiái végén képtelen álomra hajtani a fejét. Beszélhettem volna hozzá, de nem hittem benne, hogy hallaná - ha mégis, túl fájdalmas lett volna bármit is mondani. Nem ígérhettem meg, hogy helyette is vigyázok rájuk. Nem úgy, ahogyan ő szerette volna, a meggyőződés ennek ellenére szilárd gyökeret vert bennem, és már nem tűnt úgy, hogy van visszaút. Csak úgy tudhattam őket teljes biztonságban, ha kiiktattam a fenyegetést, ehhez pedig meg kellett találnom a felelősöket.

Igazából pakolni mentem haza. Valahol, mélyen tudatosult bennem, hogy túlságosan sárga a fű, ám nem kerestem mellé értelmet; rezignáltam az öcsém és az elátkozott apám jelenlétét, de minden olyan különösnek hatott - mintha kívülről láttam volna magamat, amint megindultam a szobám irányába, Ralph hangja viszont megtorpanásra késztetett. Ha lettek volna józan gondolataim, egyszerűen tovább haladok. Éreztem, hogy valami elromlott bennem, hogy egy hajszál választ el attól, hogy magam körül is mindent tönkre tegyek.
- Ami azt illeti, nekem sincs kedvem hozzád. - Fel sem fogtam igazán, amit tettem, amíg meg nem hallottam az ordítását. Azt hiszem, nem volt szándékos. Sam csupán annyit láthatott az egészből, hogy hideg tekintettel szemlélem az apánkat, aki összerogy előttem fájdalmában és könyörög, hogy hagyjam abba. Csak akkor eszméltem rá, hogy mindez tőlem származik, amikor a legkisebb öcsém is kiáltozni kezdett. Hagyd abba! Nem tudtam, hogyan. Éreztem, hogy kiüt a verejték a homlokomon, miközben felrohantam a lépcsőn. Az üvöltözés elhalt, miután a szobámba értem.
Ha maradtak is kétségeim, ezután nem haboztam többé. Megragadtam az első hátizsákot, ami a kezem ügyébe került, és teljesen véletlenszerűen kezdtem el beledobálni a cuccaimat, nem számolva, hány ruha kerül bele és egyáltalán van-e szükség arra a pengetőre hangszer nélkül. Halványan érzékeltem, hogy nyílik mögöttem az ajtó, de nem tulajdonítottam neki különösebb figyelmet. Az éjjeli szekrényem fiókjából egy fénykép került elő, amiről az édesanyám mosolyát láttam visszaköszönni, én pedig megbabonázva bámultam vissza rá.

You took the best of my heart


Ciaran
George Harries
Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2024. Apr. 07.
Tartózkodási hely : New York
Ki van a képen? : Maxence Danet-Fauvel
George Harries
• doing bad for bad reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Ápr. 28, 2024 12:08 am
I buried my
faith with you
Könnytől fénylő szemmel vizsgáltam a világot, ami nélküle túlságosan sötétnek tűnt. Igyekeztem erős és ügyes férfinak lenni, elhitetni a világgal, hogy ez teljesen természetes, hozzá vagyok szokva a gyászhoz, az elengedéshez, de egyszerűen nem voltam. A vége fele már egyre jobban tudatosult bennem, hogy nem fogom anyát sohasem visszakapni. Nem fogok vicceskedve előrántani egy virágszálat és azt mondani, hogy ezt most „varázsoltam” neki, azért mert fel akartam dobni a napját vagy mert láttam, hogy elfáradt. Nem lesz kinek őszintén elpanaszoljam, hogy a barátnőim mennyire hisztisek éppen – mármint nem egyszerre több, hanem az éppen aktuális. A mostanival sincs semmi baj, mellém akart állni, tényleg fogni akarta a kezem tök cukin és elviselni a leggyengébb oldalamat, támasz lenni egy rossz helyzetben, de megkértem rá, hogy maradjon nyugodtan a szülei mellett. Apa nem tud róla, pont ezért másnak sem kell. Nem akarom, hogy miattam veszélybe kerüljön vagy inkább a családom miatt.
Anya viszont tudott Anneliese-ről, nagyon égő sztorink volt ezzel kapcsolatban, mert azt mondtam neki, hogy a fiúkkal mentem kosárlabdázni – nálam is volt a kosárlabda, teljesen hihető is lett volna, ha valami noname utcán nem találkozunk vele össze. Mindketten hazatartottunk igazából, de a fene se gondolta, hogy anyám is ugyanazt a rövidítést fogja használni, amit én és látni fogja amint finoman szólva udvarolok… nem csak szóban. Nem kell durva dologra gondolni, vérengző és erőszakos viselkedésre, hogy a lányt lenyűgözzem és meggyőzzem a szavaim mellett a nyelves puszi a legjobb. Háh! Finom voltam és összeszedett akkor, de most… Most a növényzettel együtt estem szét. Ha finom akartam lenni, akkor nem gondoltam arra, hogy az összes fából, ami valaha árnyékot tartott itt, mind lekonyuló kórót faragok. A vitájuk kellett ahhoz, hogy a levélhullás abba maradjon és ne kapaszkodjak bele a növényekbe, ne lopjam el tőlük azt az energiát, amit nekem kellett volna adnom nekik. Szipogtam egyet még, töröltem az orrom és kipirult kialvatlannak tűnő szemekkel néztem fel Georgera, amikor a vállamra tette a kezét. Ismételten valami rossz érzés fogott el, amikor apa könnyedén a háta mögött akarta tudni ezt az egészet és hazaindult volna velünk. Arra semmi szükség nem volt, hogy Sam elkezdjen nyafogni és én haza se akarjak menni. Szívesen itt maradtam volna George mellett, hacsak nem néz rám apa úgy, mint akinek véres volna az ingje. Nem volt elég erőm ahhoz, hogy ellenkezzek.
- Ne maradj sokáig. – vetette oda még Georgenak, majd az autó felé irányított minket. Nem ültem mellé, hátra ültem az öcsém mellé. A hazaút csendes volt, a tájat néztem, még mindig szipogtam az autó ablakának támaszkodva és azt reméltem, hogy minél lassabban érünk haza. Nem akartam szembesülni azzal, hogy csendes lesz ezután a ház.

Hogy mit tettem otthon? Alighogy, kiléptem az autóból első dolgom volt eltűntetni a szép füvet az udvarról, hadd legyen csak kopár, hadd higgyék azt, hogy… Higgyenek, amit akarnak, úgy nyargaltam végig dühösen, be az ajtóig mintha most bújt volna ki belőlem a makacs krampusz. Így is volt. Eddig sírtam, most pedig minden szenvedni fog körülöttem.
- Laserian! – szólt rám parancsolón, de elsőre meg sem hatottak a szavai. Mérges voltam. Mérges, mert miatta éreztünk ekkora fájdalmat. Miatta voltunk ilyen mások.
- Hagyd ezt abba fiam. Nem vagy már gyerek. Viselkedj felnőttként. – legalábbis ezt kellett volna mondania, hasonlót is mondhatott, mert amikor sokadik alkalomból próbált meg jobb belátásra téríteni, már karon is fogott. – Fejezd be. Azt hiszed csak neked hiányzik? Nem fogjuk tudni visszahozni őt. Nélküle kell tovább élnünk. Nem lesz könnyű. De az isten szerelmére Laserian, nem vagy már csecsemő! Sam se bőgött ennyit életébe, mint te az elmúlt napokba! – mondott még pár szép dolgot, amire nem figyeltem oda. Amire nem tudtam odafigyelni egyáltalán. Lehet, hogy ezeket a szavakat is csak beképzeltem tőle, annyira ki voltam készülve tőle. Aztán bementünk a házba. A növényeket nem növesztettem vissza. Túl sokat és túl sokáig vontam el a növényektől az életet, hogy most könnyebb legyen visszaadni.
- Nem megy. Nem tudom visszacsinálni. – hazudtam neki. Nem akartam visszacsinálni, nem akartam, hogy zöldelljen a fű, virágozzanak a rózsák, kúszanak a kinti futónövények és társaik. Egyik se érdemelte meg az életet anya nélkül.
- Ne hazudj nekem! Évek óta tudom mire vagy képes. Csináld vissza! Ne kelljen még egyszer kérnem! – már kezdett hangosabb lenni. De én ingattam a fejem, Sam csak nézett ránk. Nem tudta hová tenni azt, hogy én miért viselkedem így. Miért kell lekönyörögni nekem a csillagokat is, amikor én előszeretettel zöldítettem be mindent magam körül…
- Majd, ha te visszahozod anyát, akkor én is visszacsinálom a növényeket! – legszívesebben toporzékolni lett volna kedvem, mint egy ötévesnek, de ehelyett nem vártam meg a következő válaszát és parancsát sem, a szobámba rohantam fel, az én nagy haragommal és bánatommal átitatva.
Apa odalent maradt Sammel. Látszólag ő normális tudott maradni, még volt is étvágya, mert hallottam, amint csokit kér és biztos vagyok abban, hogy kapott is csokit, mert nem könyörögött sokáig. Én is akartam csokit, de a mérgem nem vitt le a szobámból. Amikor George hazaért én még mindig fent voltam és a többiek lent. Sam békésen és nyugodtan lógatta a lábát. Apa tett neki egy újabb megjegyzést.
- Csak, hogy végre hazajöttél! Menj, bírd rá az öcsédet az együttműködésre. Rám nem hallgat. Biztos láttad mit művelt odakint. Beszélj a lelkére. – ezt olyan elharapottan tette hozzá, mintha a temetőben nem is veszekedett volna az idősebbik fiával, mintha azt a beszélgetést ott hagyták volna és itt teljesen más hangvételű következett volna. Itthon ugyanis mi voltunk négyen, ott mások is láthatták a veszekedést, itt viszont…
- Most nincs türelmem még egy ellenszenves kölyökhöz. – tette hozzá, csak úgy mellékesen, hogyha George visszaszólt volna neki valamit.






_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Ápr. 27, 2024 4:41 pm
I buried my faith with you
Laze & George

Minden erőmmel igyekeztem az agyam hátsó részébe tuszkolni a "ha most itt lenne" kezdetű gondolatokat, a lágy mosolyát, a vigasztaló ölelését. Túl közel volt. Orromat a frissen ásott föld keserédes illata töltötte be, melyhez tompán csatlakozott a fákról lehulló falevelek elmúlás-szaga. Mintha őszre fordult volna; még a levegő is hűvösebbnek tűnt, a szél időnként erőszakosan kapkodott a kócos tincseim után. Úgy tippeltem, nagyjából tíz percünk lehet még, mielőtt a temetés egy gyors és heves nyári viharral zárulna. Valahogy illőnek tűnt, hogy a természeten tükröződjön vissza az a pusztítás, ami bennünk is végbement.

Akkor hosszú évek óta (vagy inkább, mióta az eszemet tudom) először éreztem hálát az apám iránt: a veszekedésünk segített elterelni a figyelmemet róla. A fájdalmamból gyúrt harag szinte fellobbant bennem, ám régi ismerősként érkezett, és a veszteséggel ellentétben ezt már tudtam hogyan kezelni. Láttam Ralphon, hogy ő nem erre számított. Úgy tűnt, egy pillanatra sikerült kiejtenem őt a szerepéből, mintha meghökkent volna a racionális megközelítésemen. Neki kellett volna lezárnia ezt a vitát, és az elmaradt utolsó szava szinte ott lógott a levegőben, amikor a fiúk félbeszakítottak minket.
Bűntudat fogott el, ahogy újra eleredtek a szemeim láttára Laserian könnyei. Nem kellett mondani, hogy miattam. Tudtam, hogy önzőn viselkedtem, hogy a képességem miatti elővigyázatosság is csak a saját gyengeségem miatt volt elengedhetetlen. A gyengeségem miatt nem tudtam ott lenni a testvéreim számára, nem úgy, ahogyan kellett volna, ahogyan szükségük lett volna rám. Rettegtem tőle, hogy egyetlen öleléssel az összes fájdalmamat rázúdítanám Laze-re.
Tekintetemet elfordítva a könnyáztatta arcáról, a vállára tettem a kezemet és finoman megszorítottam.
- Semmi gond, elindulhatunk - ragadta ismét magához az irányítást Ralph. - Gyertek, fiúk.
- Otthon találkozunk. Én még itt maradok vele egy kicsit. - Csak egy rövid pillantást vetettem Sam és Laze felé, majd visszafordultam a sír felé. Nem szívesen hagytam őket egyedül az édesapánkkal, de szükségem volt egy kis egyedüllétre anyával. Csak egyetlen alkalomra, hogy kieresszem a gőzt, mielőtt csatlakoznék hozzájuk.

You took the best of my heart


Ciaran
George Harries
Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2024. Apr. 07.
Tartózkodási hely : New York
Ki van a képen? : Maxence Danet-Fauvel
George Harries
• doing bad for bad reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Ápr. 08, 2024 11:00 pm
I buried my
faith with you
Nyár. Az az időszak, ami igazán csodássá tehetné a vakációt, strandolhatnánk, de nem ez történik. Úgy fojtogat a környezetem és a néha visszatartott bőgés, hogy az valami hihetetlen. Igyekszem valami szépre gondolni, néha felnézni a felhők felé, hogy a könnycseppeket kipisloghassam a szemeimből mielőtt minden elhalványulna. De még ez sem megy. Melegem van. Izzadok és már a harmadik papírzsebkendőt kezdem meg. A zsebeim most azzal vannak tele. Szipogok, de nem sokáig. Elfordulok. Az öcsémre pillantok, ő nem tartja ennyire magában a könnyeit, úgy csorognak le, mint a Niagara-vízesés, tisztában van azzal, hogy anya nem fog visszajönni, nem fog többé beszélni velünk, nem fog megvigasztalni. Ettől csak még több könny kerül a szemeimbe.
A tájon is káosz uralkodik. Megállás nélkül hullanak a sárga falevelek, holott még maradhatnának, de nem. Ők is anyát siratják. Az ő bánatuk valójában az enyém, de vagy nem szentelnek ennek mások túl nagy figyelmet, vagy nem tudják ők sem hová tenni az esetet és inkább ránk figyelnek, velünk éreznek együtt.
Remegő kézzel markoltam bele a földbe, én nem tudom elengedni őt, nem tudom olyan könnyedén rádobni a földet a koporsójára, mint apa. Nekem anya fontos. Bár nagyon gonosz tőlem azt kérni, hogy bárcsak anya állna, most itt, sokkal nyugodtabb lennék, de így… gyásszal vegyül a haragom és fojtogat. Túl erősen.
El kell engedned őt Laserian. Hallom a halk parancsoló suttogását a hátam mögül. És ha nem akarom elengedni őt? Ha nem tudom elengedni? Nem akarom átadni a helyemet Samnek, nem akarom, hogy ezt ő is átélje. De aztán veszek egy kényszeredett levegőt és kifújom, hogy a földet is elengedhessem a markomból. Az öcsém elég gyors és nálam ügyesebb is, ő megfogja a földet, nem hezitál és elengedi. Valahol megértem őt, könnyebb hamarabb túlesni rajta, mint szenvedni vele.
Az elföldelés után, vagyis inkább az egész ceremónia után, amikor az ember azt hinné lesz egy kis csend, nem ez történik. Épp igyekszem kitörölni a szememből a könnycseppeket, amikor osztani kezdik azt, hogy ki tehet erről az egészről. Mind tudjuk nagyon jól, hogy ki a hibás. Anyát egyikünk sem fogja tudni visszahozni. Nincs az az isten és én ezt nagyon jól tudom, csak nem akarom elfogadni. Hasonló kört már otthon végigfutottunk.
- Muszáj ismét erről beszélni? Legalább most tisztelnétek meg annyival, hogy… - megint össze szorul a torkom és dőlnek belőlem a nagy könnycseppek. Hallok egy szedd már össze magad Laseriant, de teljesen elmegy a fülem mellett. Nem tudom összeszedni magam. Anya miatta halt meg és ezt sosem fogom megbocsátani neki!
- Haza akarok menni. – szólal meg Sam is és pillant hármunkra. Ő nem érti ezt az ujjal mutogatós játékot, amiben a bűnös nem akarja elfogadni, hogy a tetteinek nagy súlya van és másokra is hatással van.





_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)
Laserian Harries
Hozzászólások száma : 309
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Sosehol
Munka/hobbi : egyetemista
Ki van a képen? : Rudy Pankow
Laserian Harries
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Ápr. 08, 2024 10:13 pm
I buried my faith with you
Laze & George
Lezajlott a temetés, nélkülem. Nem mertem közel merészkedni hozzájuk: úgy éreztem, belefulladok a koporsó látványába, ha egy perccel is tovább időzök mellette, kiszolgáltatottan a keserédes emlékeknek, nem szabadulva a mi lenne ha ördögi körforgásából. Nem hagyhattam, hogy az érzéseim felülkerekedjenek rajtam és bekebelezzék a közelemben tartózkodókat - különösen a testvéreimet, a legsebezhetőbb állapotukban. A két rossz közül igyekeztem a kevésbé kártékonyra fókuszálni, minden létező fájdalmamat haraggá gyúrva. Azt hiszem, megfeledkeztem róla, hogy az elmúlt napokban a dühöm nem ismert más embert, nem ismert más rosszat; hogy minden szupernaturális beavatkozás nélkül is olyan gyűlölettel túlzsúfolt, torz képet alkotott róla az elmém, hogy bármi további csupán olaj lett volna a tűzre. Mint ahogyan az is volt.
Nem bírtam ránézni se. Rá, a kivörösödött szemeivel, az utálatos gesztusaival, amint a kezeit szerényen összekulcsolta maga előtt, ártatlanul. Bár épp elég felelősséget tulajdonítottam magamnak a történtekből ahhoz, hogy az felemésszen, Ralph bűnössége egészen más lapra tartozott. Nem maradt semmi, amivel helyrehozhatta volna mindazt, amit a családunk ellen elkövetett. Hiszen nem tehetett semmit, amivel visszahozhatta volna őt.
Megvártam, míg lecsengenek az utolsó részvétnyilvánítások. A tömeg lassan felszívódott, csak a szűk családot hagyva maga mögött. Nem néztem rájuk, ahogy közelebb léptem. Képtelen lettem volna elszakítani a pillantásomat a fejfáról, a belegravírozott névről, aminek nem volt ott a helye.
Sokáig egyikünk sem szólalt meg. Némaság telepedett a temetőre is, de könnyen lehet, hogy mindvégig ott volt, csupán a gondolataim zaja szorította háttérbe. Most, ennyire közel a végső nyughelyéhez, a gondolatok sokkal veszélyesebbé váltak. Olyan mélyre kellett száműznöm őket, ahonnan nem érhettek el egykönnyen.
Végül Ralph törte meg a csendet, hozzám intézve halk szavait.
- Itt lett volna a helyed. - Már az első levegővétele feldühített, mielőtt szóra nyitotta volna a száját; a mondandója sem javított a helyzeten. Ebben mindig is tehetséges volt: olyasmiért hibáztatni másokat, amiről legfőképp ő tehet, és közben mégis jogosnak feltüntetni a felhozott vádakat. Kontextus nélkül rendkívül türelmesnek és támogatónak tűnhetett, mint ahogy sokan el is hitték róla akkoriban, milyen nagyszerű ember. Kontextussal együtt mindez csak még aljasabbá tette a viselkedését.
Nem ráncoltam a homlokomat, és az ujjaimat sem szorítottam ökölbe, mert nem az a típus vagyok, aki látványosan dühöngene. Csak a tekintetem sötétült el, ahogy minden iránta érzett utálat felgyülemlett bennem.
- Ezzel kettőnk közül egyedül vagyok - feleltem hidegen. Egy pillanattal azelőtt szinte gyámoltalannak tűnt a kisírt szemeivel. Az ember azt feltételezte volna róla, hogy nem lenne ereje egy vita felbújtásához. Esetleg még azt is, hogy jobban ismertem őt annál, minthogy hagyjam magamat provokálni. De mi van, ha épp ezt akartam? Csak egyetlen jó indokot, amiért beverhetem a képét. Úgy tűnt, huszonegy éve erre készülök.
- Huszonkét évig a feleségem volt. Minden jogom megvan hozzá-
- Mihez? Hogy megölesd őt? - Most már felemeltem a hangomat, mintha ezzel elérhettem volna, hogy eljussanak az agyáig a tények. Néhány távozó vendégünk, és ismeretlen sírlátogatók is érdeklődve pillantottak az irányunkba.
- Ha most itt lenne, szégyenkezne miattad.
- Tudod is te, mit tenne vagy gondolna. - Ajkaim megvető fintorra húzódtak. - De elég ebből. Ez nem a megfelelő hely. - Csak ekkor emeltem a testvéreimre a tekintetemet. A frissen felszított haragom már elegendő lelkierőt adott hozzá, hogy meg merjek kockáztatni egy, a könnyáztatta arcukra vetett pillantást, de nem nyomhatta el teljesen a gyászt, melyen mindnyájan osztoztunk.

You took the best of my heart


Ciaran
George Harries
Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2024. Apr. 07.
Tartózkodási hely : New York
Ki van a képen? : Maxence Danet-Fauvel
George Harries
• doing bad for bad reasons •

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.