Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 15:01-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. 19 Szept. 2024 - 19:11

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. 18 Szept. 2024 - 22:29

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. 18 Szept. 2024 - 21:47

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. 18 Szept. 2024 - 21:18

» two disasters
by Volstagg Szer. 18 Szept. 2024 - 20:35

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Csibefutam

Laserian Harries Hétf. 2 Szept. 2024 - 2:12
• doing bad for good reasons •

Freddy & Lacerian



Apró levegővétel jelzi, hogy hatalmas szikla gördült le az imént a szívemről, mert megtudtam valami igazán fontosat és hasznosat Freddy képességéről. Ez csak jót jelent, ő a megtestesült Hermione Granger táskája, ha bármennyi dolog elfér a zsebében, akkor már nem féltem, hogy segítünk a végeláthatatlan feladattal, ami Freddy zsebét lenne hivatott feltölteni, de nem tudjuk, mert bármennyi minden elfér és ez tetszett. Tetszett, mert lehetetlen kihívásnak ígérkezett, amit máskor nagyon szívesen és nagy lelkesedéssel el is fogadtam volna, most inkább csak arra ösztönöztem, hogy embereket raboljon el és rejtsen el a zsebében. Nem szép. Valószínűleg, ha erről mesélni fog az otthoniaknak egy életre elegendő törvényszéki beszélgetésben lesz részem és megkérnek egy ügyvédet, hogy beszélgessen már el velem… hátha rendbe tesz. Megjegyzem, azzal a tudással a kiskapukra jönnék rá nagyon hamar és készséggel kerülném ki a bajt.
Most nem tudom. Most muszáj segítségül hívnom az emberfelettit, a megmagyarázhatatlant, amilyen én is voltam, de ide nem kellettek tanúk most és ebben Freddy volt a mester. Így hát, ha neki sikerült behatolnia és eltűntetnie a csirketyúkokat és felszedni őket, mint Sonicnak az arany gyűrűket és jött is ki, nem láttam akadályát annak, hogy a becsomagolt ellenfeleket és az érkezőket hagyjuk kibontakozni és magunknak időt arra, hogy lelépjünk.
De nem ez történt.
- Nem mondod, hogy egy tűzokádó baziliszkuszt akarnak kikeltetni azzal a tyúkkal! – csóválom meg a fejem és nincs időm azt mondani Freddynek, hogy hagyja a francba a tűzes tyúkot, mert engem fognak felperzseltetni vele a többiek, ha engedem, hogy hazavigyük.
- Nem, ezt nem... visszük haza, de már nincs, akinek mondhatnám, mert előre lendül és én nem vagyok már abban a formámban, hogy elkapjam a derekánál fogva és megállítsam. Hozza haza… De etetni nem én fogom a tűzes tyúkot.
- Le kéne nyúlni pár védőruhát is. – adok tippeket és ha kell elindulok a tűzet okádó tyúk helyisége felé.
- Wáo. – ez az első reakcióm Freddy gyors ruhacseréjére. Ilyet nem fogok tudni megtanulni, de ettől függetlenül még csodálom azt, amit csinált és nem kérdezek rá, hogy ezt honnan tudja és tud ilyet máson is, mert azt megnézném és talán jót is röhögnék, ha ilyesmivel lepné meg az ellenfeleket, de aztán ezt inkább magamban tartom. Jobban járunk.
- Betudod ezt falastól, tyúkostól, mindenestől szippantani? Nincs sok időnk, de talán megnehezíthetem az előrehaladásukat Lacey segítségével. – s, már töprengtem, hogy esőerdőt vagy egyszerű sövénykerítést volna jobb fakasztani az útjukba, amit nem tudnának egyhamar megmászni, de sajnos mi sem.
- Arra menjünk! – mutattok egy biztosabbnak tűnő irányba, aztán vagy kitudunk itt szaladni, vagy nem. Ez izgalmasan ijesztő lesz már előre látom. Arra pedig most még nem gondolok, hogy mi vár majd ránk otthon, ha valakik élménybeszámolót tartanak a mai esetről, mert én nem fogok, az biztos.





_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Csibefutam

Lacey Harries Kedd 6 Aug. 2024 - 12:12
• doing good for good reasons •

Ha fura barátaid vannak, ne akarj normális lenni...
//Freddy & Laze//

 
 
Kicsit sem tűnik valóságosnak az egész. Laze vállon veregeti Freddy-t dicséretképpen, majd lasszót ránt elő, és sonkává kötözi a hirtelen megjelenő, és felbukkanását nyomban meg is bánó nőt, aki pár pillanattal később már társbérletben szórakoztathatja az előbbi okoskát a cuki leányzó zsebében. ~Jó-jó, én mondtam, de nem gondoltam komolyan!~ Így amikor Freddy közelebb lép hozzám, azért a biztonság kedvéért tudatosítom benne, hogy csak az "ellent" kell bezsebelnie, engem nem.
- Uhh, egy feneketlen zseb igazán érdekes lehet belülről, de nem próbálnám ki, ha nem bánod. Hagyj csak helyet a pipiknek! - védem magam, ha túlzottan belejönne a "pakolásba", ezért inkább újra használom frissen megszerzett mágneskártyámat, akár valami szupererőt és kitárom előttük a soron következő ajtót, azt, amit a "Zsebes" által elrejtett oly lelkesen becsukott. Ők besorjáznak egymás után, és meg követem őket, csak mivel "Larry"-t megelőzni váratlan tettekben hiába is próbálnám, nekik hagyom a meglepetés erejét. Távolságot tartva, csendben próbálok nem belekerülni a két ügyeskedő tetteinek hatósugarába, vagyis inkább mögöttük topogok óvatos elszántsággal, Laze néhány, a kocsiban még azt hittem, előételként felszolgált napraforgómagja után kutatva a zsebeimben. De persze hiába vetítette elő, hogy majd szükség lesz rájuk szorult helyzetünkben, szerintem ott is maradt zacskóstól a hátsó ülésen valamennyi. Az én zsebem eszerint kevésbé hasznos, mint Freddy-é, így valami más növényi rész után kellene néznem. 
És most mondhatnám, hogy csodálatosan előrelátó vagyok, mert éppen hogy megpillantok egy kissé kornyadt szobaborostyánt karnyújtásnyira, az evilági Harries már ki is osztja a feladatokat, mely szerint "mi elkapjuk őket, te meg, Freddy majd eltünteted őket". Azt, hogy kiket, nem igazán kell találgatnom, mert meglátom én is a két kávézgatót, és persze azért sem, mert ezen nagystílű munkamegosztást a Kudarc követi. Kézenfogva az Ügyetlenséggel és a Pontatlansággal. Vagyis Laza három próbálkozása imígyen róható fel az utókor számára okulásként, nekem meg az, hogy ebben a helyzetben is csak a csirkékre tudok gondolni, és arra, hogy ha kettővel egyszerre nem bírunk el, mit teszünk majd, ha a szárnyasokra kerül a sor. De a koffeinistákat jobban meglepik a céljukat tévesztett indahurkok, így egy ideig lefagyva bámulják a leggyorsabb idegent a csibetelepen, akivel eleddig találkozhattak, mivel Freddy mutatványában még nem gyönyörködhettek... Vagyis vehettek benne részt nem kifejezetten önkéntesen. Nekem szerencse, ami nekik pech, mert ha már a karnyújtást emlegettem, meg is teszem, egyiket a kissé elhanyagolt Hedera, a másikat meg a nagyon lelkes Harries kapja. Mármint a karomat. Így az ocsúdást követő hátrálásuk, valamint az egyikük szánalmas "felmosózása", csak nagyobb lelkesedéssel növeszti méretesre a leveleket és hosszabbra az indaszerű szárakat, Laze meg  azt tehet velük, amit akar. Taco, tortilla, palacsinta, pite, vagy éppen torta, nekem egyre megy. A végeredmény a lényeg, vagyis az, hogy mindenki "szállítható" állapotba kerüljön. 
Az ügy sikeréért immár ketten dolgozunk, de hogy azok a kerekek ne abban a normális "vágásban" haladjanak, gondoskodik egy harmadik fél. Mármint egy harmadik alak, aki a szokottnál nagyobb hangerőt ~ Végül mégis csak Laze-nek lesz igaza, hogy csendben kellett volna lennünk! ~ nem tolerálva kukkant ki a pipik mellől, aztán már csapja is be az ajtót, megszerezve a szükségtelenül pontos és drámai információt, amely szerint kollégáit gúzsba kötöttük. Persze, én is megijednék hasonló helyzetben, de azért többet várnék egy titkos laborban dolgozó alkalmazottól, mint holmi ijedezés és ajtócsapkodás. Főleg, hogy ő már a második. És ő még gyorsabb is az elsőnél, mert van ideje gombot is nyomogatni, amelynek okán immár szirénázás is festi a hangulatunkat. Nyilvánvalóan sötétebbre.
Talán ez az oka, hogy Freddy, jó szokása szerint magához ragadja a kezdeményezést és az ajtót, majd a csirkéket is. Kalitkástól. Ezért kár volt aggódnom. Meg azok miatt is, akik nem ihatták meg jól megérdemelt feketéjüket. Ugyanis mind egy helyen végzik. Egy zsebben. És mikor már azt hinném, már csak a kijutás van hátra, Freddy pipikre érzékeny pillantása újabb különlegességre lel. 
~ Áhá!!! Mindig tudtam, hogy a csirkék a dínók rokonai!!! Vagy a sárkányoké?~
E meglátásom oka egy csodacsirke. Vagyis a meglátás a szende leánykáé, az enyém meg a vélemény, amit meg is osztok velük, látva Freddy elszántságát és vadiúj "munkaruháját".
- Ha felperzseli a zsebedet, szerintem hiába jöttünk! 

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Winifred Wilson and Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Csibefutam

Winifred Wilson Kedd 30 Júl. 2024 - 12:33
• doing bad for good reasons •
CSIBEFUTAM
A növényidomárok hangosan megbeszélik, hogy mégsem játszunk csendkirályt, aztán Lacey kinevez tökéletes fegyvernek a harsány dolgozók ellen, utána el is érkezik az én időm, a tudós-forma néni elé tolnak, kapok parancsot meg minden. Pokémonnak érzem magam, és milyen jó, hogy engem választottak! Idéznék valamit, kötelet, damilt, ilyesmit, de Laze kupaktanácsba fog a megszeppent laboros előtt. Az a szerencsénk, hogy baromira megszeppent az a laboros. Plusz kíváncsi. Meglátja az indát, mégsem rohan el, csodálkozással hunyorít rá. Lazacra hasonlóan hunyorít. Kiráz tőle a hideg. Képes lenne bezárni minket a csirkék közé – villan át az agyamon. A következő pillanatban a nő villan át a zsebembe, a gazzal együtt.
Összepréselt ajkakkal bólintok. Elhúzom előttük az ujjam, láthatatlan cipzár a számon. Nem beszélünk róla. Haladunk tovább. Bloom mellé húzódom, megnyugtat a kisugárzása, olyan nagytesós, lazán komoly, kedvesen határozott meg ilyesmik. Bár sosem volt nagytesóm. Pedig örülnék egynek. Sőt, akár kettőnek.
Ábrándosan nézegetem a többieket, messzire elkerül a pánik, míg Laze ránk nem szól, hogy ne legyen. Attól lesz. Rágörcsölök a kávézgatókra, próbálok félrehúzódni, hátha nem vesznek észre.
– Nincs limit – pusmogom, a fejemet rázva. – Végtelen a zsebem.
Sorban belemeredek a szemükbe, gyűjtök belőlük bátorságot. Lazac majd úszik elöl, én meg sodródom mögötte az árral, jó lesz ez. Menni fog. Ő füttyent az idegeneknek, én integetek. Dunsztom sincs minek, magától csinálja a kezem. Barátságosan közelítünk, ők morcosan hátrálnak, hiába hozunk virágot, a fickó nem szereti a növényeket, vagy szimplán pipa, amiért megzavarjuk a szünetét, ugyanis a takarító markába nyomja a műanyagpoharát, és felmosót ragad ellenünk.
– Juj! – csúszik ki.
Felénk suhint, kitérek előle, de ijedtemben elsuvasztom az italautomatát. Mialatt Lacey és Laze levél palacsintát teker a pasasból, kihasználom a káoszt, eltüntetem a nénit. Szegény öreg, lassú, ijedt. Könnyű utána kapni, elég az ujjammal súrolni.
Ártalmatlanítják nekem a bácsit, bebugyolálják fikuszba, így már potyára erőlködik, nem bírná felmosni velünk a padlót. Fürgén szabadságra küldöm a tarsolyomba.
– Sokkal veszélyesebbek vagytok Tarzannál – jegyzem meg, visszaidézve a zöld-zubbonyt.
Zavartan pislogok, hova kellene bevetnem magam. Mire észreveszem a kikukucskáló alakot, már húzza vissza a kobakját. Mire utána iramodom, becsapja az ajtót. Zárak kattannak körülöttünk, felvijjog a vészjelző, talpak dübörögnek. Ettől végképp letarol a pánik. Lesüllyed a gyomrom, szaltókat hány a szívem, a torkomba szökken.
– Juj… – ismétlem magam, sokkal-sokkal kétségbeesettebben. Megint a csapatra sandítok munícióért, gyúrok a jelenlétükből kurázsit. Talán ért valamit az X-kiképzés.
Az ajtóhoz lendülök, kiteleportálom a tokjából.
– Fogom a csirkéket, ti fogjátok az embereket, aztán spuri!
Hátra sem nézek, elhiszem, hogy intézik helyettem a szekrényben matató nőt meg a telefonba habogó férfit. Végigszaladok a teremben, egyesével letapizom az üvegkalitkákat, elpakolom őket a pipikkel együtt. Végül Harriesék segítségével berakom melléjük a kutatókat.
Kibukik belőlem a harmadik juj. Az utolsó jószág hangszigetelt, totál fehér szobácskában árválkodik, egy ilyen megfigyelős ablak-tükör túloldalán. Ijedten, alacsonyan repked, inkább ugrál. És tüzet okád a csőréből.
– Atya gatya.
Bizonytalanul toporgok . Bírom a strapát, de nem vagyok hőálló. Viszont a lángoló tyúkot sem hagyhatjuk hátra, egyedül, magányosan, a társai nélkül. Megcsikordul a fogsorom, ökölbe rándul a kezem. Odakintről hangosabban szűrődnek be a morajlások, emberi beszéd, távoli koppanások, huppanások. Kiürítik az épületet, vagy értünk jönnek? El bírnám lopni az egész kócerájt? Kirabolhatom magunkat a kalamajkából? Mennyire fognak haragudni rám? Bajba sodortam őket…
Értelmet csóválok a fejembe, és gyorsöltözős bűvésztrükkel átvedlek a régi X-egyenruhámba, azt elméletileg efféle szitukra szabták.
– Muszáj kihoznunk! – szögezem le, majd előre lendülök a kukkoló-helyiség bejáratához.
A VIRÁGOS, A FÜVES ÉS A ZSEBES

✿ Elli




_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Csibefutam

Laserian Harries Csüt. 4 Júl. 2024 - 23:03
• doing bad for good reasons •

Freddy & Lacerian



Gyorsan odapillantottam Freddy kérdésére, hogy ilyesmit keresünk-e, amikor észrevette a menekülési útvonalat legszívesebben felkaptam volna és ugrándoztam volna vele, mint valami bolond, hogy milyen jó szeme van neki! De végül nem tettem ilyesmit. Majd máskor.
- Tökéletes. Pont ez kell. – az ujjongást megtartottam későbbre, ez nem jelentette azt, hogy egy elismerő vállveregetést adtam neki, nem túl erőst, mert tudtam a lányoknak nem kell akkorákat odacsapni, mint a srác haveroknak hasonló esetben.
Akkor nyílik az ajtó előttünk és a tudósnak is beillő asszonyság megjelenik mögötte, egyből újabb sztori ötlik a fejembe, de szerencsére Lacey megelőz – közben persze hallom Freddy csibés megjegyzését is, de az jobban megüti a gondolataimat, amit Lacey mondott neki, hogy tegye őt is zsebre. Hát persze!
Jobb esetben előre szólnék, hogy ugyan kérem ne essen pánikba, csak egyszerű újoncok vagyunk, akik eltévedtek és pont az ő segítségére volna szükségünk, amikor hátrálni kezd. Mégis miféle fenyegetést jelenthet három ilyen majdnem fiatal felnőtt az ő fejére? Hát szemmel láthatóan nincs nálunk fegyver! Sőt puskánk sincs – a kezünkbe legalábbis – ami ilyen nagy félelmet kelthetne benne.
- Ne hagyjuk sikítani! Ha felvisítja az épületet akkor az egész kócerájt zsebre kell tenni! Azt pedig otthon nem fogom tudni kimagyarázni senkinek se, hogy mégis mi a jó istenért kellett megtenni. De egyezzünk meg annyiban, hogy csak a csirkék megtalálását mondjuk el röviden. Arra lesznek. – intek a fejemmel a nő irányába és ha követnek vagy legalábbis Lacey előre megy az ajtónyitó kártyájával és még időben sikerül eltenni a nőt láb alól, akarom mondani zsebre – növesztek egy kisebb indakötelet és Freddy kezébe nyomom. Lasszózza csak ide a nőt vagy valami, hogyha tudja, de ha segítség kell neki, akkor megpróbálkozhatok vele én is és ha megvan akkor nyomom a kezébe az indát csak a végén a nővel. Már ha összejön. Képzeletben persze rágtam a körmömet, hogy összejöjjön és amikor elkaptam a nőt az indával, hát gondoskodtam arról, hogy az a végén össze is tekerje őt és ha ez megvolt, akkor már tényleg odaadtam az inda végét Freddynek, tegyen vele, amit szeretne. Előző életemben tuti cowboy voltam, csak ne mondjuk el a családomnak és senkinek se.
- Erről nem beszélünk. – mert csak a véletlen műve volt, jó talán egy kicsit rásegítettem, hogy hajítás közben még volt bátorságom növeszteni az indát annyira, hogy a nőt körbe facsarjam vele.
- Menjünk tovább. – már ha tudunk persze. Ha Freddyt rávettük a nő zsebre tételére akkor, nem volt más dolgunk, mint átjutni az ajtón. Ha a nő becsukta közben az ajtót a nagy hátrálásában, akkor majd Laceyt fogom megkérni, hogy nyissa ki előttünk az ajtót.
Az már eléggé nyilvánvaló volt, hogy előre kell mennünk, mert ott lesznek valahol a csirkék is. Én nem voltam idegbajos előre mentem amíg balkéz felől újabb ajtóba nem ütköztem, amihez a beléptetőkártya kellett. Itt kénytelen voltam gesztikulálni és mutatni Laceynek, hogy menjen nyugodtan előre, csak utána tudjuk őt Freddyvel követni. Már ha előre megy és nem kell noszogatni névrokonomat, hogy legyen bátor, ha mégsem akar az lenni, hát példát kell mutatnom. Először csak kíváncsian néztem előre és ha tisztább volt a terep, jeleztem nekik, hogy mehetünk. De nyilván nem voltam elég körültekintő, mert itt újabb két alak került elénk. Kávéztak. Élvezték volna a békés kávészünetjüket. Ha észrevettek, akkor gyorsan a lányokra pillantottam.
- Csak semmi pánik. Laceyvel megpróbálhatjuk elkapni őket és te újfent zsebre teheted őket Freddy. Ugye nincs arra semmiféle limit, hogy egyszerre hányat és milyen gyakran tehetsz valakit zsebre? – kifárasztani nem akartam, első sorban tényleg a csirkék miatt voltunk itt, nem azért, hogy eltűntessünk egy egész illegális csirketelepet még ha a tulaj meg is érdemelte volna ezt tegyük a csodálatos vállalkozásával.
- Nincs értelme titkolni az ittlétünket, legyünk gyorsak és akkor a csirkéket is eltűntethetjük. – választottam egy rossz stratégiát persze, csendben is elintézhettük volna az egészet, de nem. Füttyentettem egyet a kávézóknak, hogy bámuljanak csak ide, induljanak el felénk, első ránézésre nem láttam náluk semmi olyat, amivel árthattak volna nekünk, így nálunk volt az előny. A meglepetés ereje már nyilván nem.
Ha pedig abba az ábrándba dédelgettem magam, hogy csak ennyien is voltak, akkor tévednem kellett. Érződött, hogy fáradtam, hogy felpörgettem magam teljesen feleslegesen. Talán emiatt nem sikerült első három alkalomra elkapni a kávézósokat. Reméltem, hogy Lacey sikeresebb ebben, következőre úgy voltam vele, hogy inkább megpróbálok odaszaladni hozzájuk, hátha úgy valamit produkálhatok. A baj csak az volt, hogy bizony ők is észbe kaptak és nem értették, hogy vajon a kávéért vagyok ilyen morcos, mert meg sem kínáltak vagy valami más lehet a dologban. Persze, hogy valami más volt, normális embertől nem várnak el indákat, mert biztosan látták.
- Add a kezed! – kértem Laceyt, mert úgy gondoltam, hogyha összefogunk, mint az imént a lépcsővel, akkor akár sokkal sikeresebbek lehetünk.
- Hozz létre bármit, amivel be tudjuk teríteni őket, én majd rájuk irányítom. Háló kellene, vagy óriás lapi, amit rájuk húzhatunk és becsomagolhatjuk őket, mint a fordított tacot. – jobb hasonlat nem jutott az eszembe. – Utána pedig rábízhatjuk őket Freddyre, remélem. – javasoltam. Reméltem, hogy Lacey benne volt és Freddy sem eset túlságosan nagy pánikba. De ha ezzel esetleg magunkra – mármint Laceyre és rám – vontuk a kávézók figyelmét akkor ő előre mehetett, kikerülve őket. Ha Laceyvel sikeresen teljesítettük a kávézók fordított tacosítását akkor Freddyn volt a világ szeme, hogy eltüntesse őket. Kivéve akkor persze, hogyha fogócskába nem kezdtek, mert akkor kénytelenek voltunk elengedni egymás kezét és újabb próbát tenni az elkapásukban.
Ez pedig tényleg, iszonyatosan szép is lett volna, hogyha a kinti zajokra nem figyelnek fel a bentiek. Legalábbis az nem dugja ki a fejét amelyik a csirkéket etette. Ez csodálatos. Mert ő bizony kinézett, hogy mégis mi ez a felfordulás, mert elég hangosra sikeredett a mellé fogásom, az inda neki csapódott még az előbb az ablaknak és úgy csusszant le, mintha eleve ez lett volna a célom vele, pedig nem.
- Vesd be magad Freddy! – biztattam, hogy használja bátran az éppen kiérkezőn a képességét, hogyha még nem fárasztottuk ki az ő képességét teljesen. Rajta volt a világ szeme!

Easter Egg:





_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Csibefutam

Lacey Harries Szomb. 29 Jún. 2024 - 19:07
• doing good for good reasons •

Ha fura barátaid vannak, ne akarj normális lenni...
//Freddy & Laze//

 
 
A bólogatás marad, amíg Laze szövegel és az elszántságom is, hogy röhögés nélkül kibírjam a családregényt, amit fogalmam sincs, az agyának melyik zugából ránt elő "Larry". ~És még rá is kérdez, hogy a szerencsétlen szkafanderesnek vannak-e gyerekei!~ Az meg látszik, hogy kínban van és ez a kissé veszélyes helyzet ellenére is vidámsággal tölt el. Főleg, mert valamiért azt hiszem, hogy ha kellene, Lazac még képet is rántana elő valamelyik zsebéből a gyerekekről. Na AZ már tényleg kiverné a biztosítékot nálam. De inkább Charlie-t üti ki az ajtókeret az események felgyorsulása következtében, miután először ő is beáll az anti-Desmondisták egyre növekvő (már négyen vagyunk!) táborába, így végül a kissé komédiába hajló akciófilm tetthelyén marad három eszméleténél lévő csibementő, egy eszméletlen védőruhás és a leltárt egy "eltűnt" zárja Freddy jóvoltából.
Az ajtót meg az a kulcs nyitja, amit kevés hezitálás után emelek el a padlón pihenőtől. Vagyis ez meg az én jóvoltomból.
Laze gyorsan fejszámolást végez, vagyis inkább elemzést, aminek vége, hogy csendre int bennünket. Hát, kicsit korábban kellett volna szólnia... És nem nekünk...

- A csendnek már annyi!- emlékeztetem Charlie korábbi ordítására némi fintorral, mert odakint a folyosón már nem a Fallon-haver szaga terjeng, hanem sokkal inkább a denevérszarra hajazó "illat". Nem is tudom, melyik a kellemetlenebb! De aztán visszatérek az előbbi témára, vagyis Charlie vonyítására, amelyben a mamáját hívta és ami olyan hangos volt, hogy szegény anyja még Kanadában is meghallotta volna. - Ha ezt a kis okoskát nem hallotta meg senki, szerintem nekünk sem kell lábujjhegyen suttogni... És tényleg ne aggódj, Freddy, te vagy a tökéletes fegyver a zajos alkalmazottak ellen... Az sem baj, ha azelőtt eltünteted őket, hogy kinyitnák a szájukat...
Aztán persze már sietünk is tovább Lazac utasításával felvértezve, hogy kövessük a szagokat és keressük a térképeket. Előtte szegény Freddy rebeg el egy dicséretnek szánt megjegyzést, de utóbb magát kellene megdicsérnie, mert ő fedezi fel a "Menekülési útvonalat" és az én csuklómat is. És ő olvas a leggyorsabban is, mert már mutatja is az irányt a pipik felé, így ránthatom is rögtön magammal nagy igyekezetemben.
~ De miért is menne minden simán? ~
A meglepiknek ugyanis nincs vége, ezúttal egy nyilvánvalóan képzettebb alkalmazottat sodor elénk a betörők és tolvajok ördöge, mert a nő, meglátva minket, ledermed egy pillanatra, aztán már rántja is be maga mögött az ajtót, csak néhány nagyjából egy lélegzetvételnyi időre tárva elénk a csirkepoklot. Mert mi más is lenne a steril, üvegkalitkákkal teli terem, amiben még enni is csak szigorú megfigyeléssel egybekötve kapnak a szegény megmentésre váró jószágok. Akiket persze az ötletgazda is felfedez.
A köpenyes nő meg minket fixíroz tágra nyílt szemekkel, és akinek láttán persze rám jön a "mostaztánmiafenétcsinálunk" érzés, amit azzal kívánok orvosolni, hogy magam elé tolom Freddy-t, remélve, hogy még nem telt meg a zsebe és nem ürült ki a feje az ijedtségtől annyira, hogy elfeledkezzen a megfelelő megoldásról. És hogy BIZTOSAN eszébe jusson a "feladata", most én adok neki egy rövid utasítást.

- Zsebbe vele! 

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Winifred Wilson and Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Csibefutam

Winifred Wilson Pént. 21 Jún. 2024 - 19:47
• doing bad for good reasons •

Kedves Olvasók!


A történet ezen fejezete sajnos az enyészeté lett. A tragédiának természetesen semmi köze a szerző inkompetenciájához vagy lustaságához, melyek meggátolják abban, hogy visszaszerezze vagy ismét klaviatúrára vesse a hiányzó részletet.

Az eseményeket mostantól a többi karakter reakciója őrzi. Így adózunk az elhunyt iromány emléke előtt, tiszteletben tartva a fantázia, a kreativitás hatalmát, és lehetőséget biztosítva, hogy mindenki saját igényei szerint tömje be a kalandon keletkezett réseket.

Heves érzelmi reakciók esetén, kérem, forduljanak hozzánk bizalommal! Segítünk a gyászfeldolgozásban egyéni pszichológiai tanácsadás keretében.

Köszönjük a megértést!


coded by Issie

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Laserian Harries and William Maximoff a Nap Hősének tart

Re: Csibefutam

Laserian Harries Pént. 17 Május 2024 - 15:40
• doing bad for good reasons •

Freddy & Lacerian



- Nagyszerű, akkor minél előbb túl leszünk rajta, Roland annál hamarabb mehet haza. Gondolom őt is várja otthon valaki. – amíg nem látom csak feltételezéseim lehetnek arról, hogy vagy nős vagy fiatal, mint mi csak pár évvel idősebb mondjuk. Bár, ha velem egykorú lenne se lepődnék meg rajta.
- Nem vagyunk mi olyan fiatalok! Én lassan harminc vagyok, de a kollégáim is azt mondják, hogy simán letagadhatnék nyolc évet a koromból, azon pedig csak hüledeznek amikor a kölykökkel dicsekszek. Az anyjukra ütöttek, de a mosolyukat tőlem örökölték. Nagy csirkefogók lesznek az már most biztos. – tréfálkozok, hogy a helyzetet valamivel enyhítsem és tényleg elhiggye az a két gyerek ennyire büszkévé tesz, hogy be nem áll a szám róluk dicsekedni. Láttam már számos rossz példát, hogy eltudjam tanulni és leutánozni a zakkant csak az ő gyereke szép másé nem apa szerepét. De hát mindenkinek a sajátja a szép! Tökre érthető, hogy én is erre játszok rá most.
- Magának vannak gyerekei Charlie? – passzolom át gyerektémás lasztit, hátha letud csapni rá vagy előbb kiuntatom belőle az élni akarást is. Hátha így hamarabb akar megszabadulni tőlünk és nem kérdez olyan sokat.
- Bealudt. Nem akartam rádudálni és a frászt hozni rá. Úgyis csak minket vártak ma nem? – tudakolom meg, hogy van-e más, akinek az érkezése megzavarhatja-e a miénket. Ez nagyon fontos.
Milyen nagy kár, hogy nem tudok ide egyenesen akácfákat növeszteni, vagy valami erős illatú virágzó akármit, az elnyomná ezeket a szagokat. Legalább nyitnának ki ablakokat vagy bármi baszki. Hogy bírják?
Belépve a helyiségbe nem az fogad, amit vártam, nem csirkék, hanem tojások. Túl sok tojás. Ez csak Freddy zsebébe fér el, hacsak nem terveznek kamionnal hazautazni velem.
- El…-indultunk hamarabb. Folytattam volna, hogy mentesem a menthetetlent. De már akció van! Lacey elég ügyesen elgáncsolta ezt a Charlie alakot, Freddy meg a másikat tüntette el.
- Most, hogy van kulcsunk. Biztos bejutunk a csirkékhez is. – ha ilyen leolvasós rendszerük van, akkor biztosan.
- Biztos van valahol egy menekülési terv tűz esetére a vészkijáratokkal, azon feltűntetik, hogy mi hol van. Keressünk egy olyat a kinti folyosón. – javaslom. – Hátha van egy csirkékre utaló rész is. – kamerák után kémlelek, ha van is, nem fognak minket felismerni, jó az álcánk hála Freddynek. De azért nem árt sietni. Ha odakint tiszta a levegő, akkor halál nyugodtan sétálok ki és keresem ezt a térképszerűséget a falon.
- Tudom általában, ha szét vállunk az a gyorsabb és célra vezetőbb, de most maradjunk együtt. Nem tudjuk hányan vannak itt. Legyünk csendesek és gyorsak. – fordulok Lacey és Freddy felé.
- Ne izgulj Freddy. Ügyes vagy. Ha még egy párat így el tudsz tűntetni és majd kiteszed őket random helyeken a terepen belül, akkor azt fogják hinni nagyon berúgtak. Bár nem tudom milyen kikerülni vagy bekerülni a zsebedbe, szóval reméljük megrázó élmény lesz nekik. Mármint nem rosszból mondom ezt, szerintem nagyszerű az, amire képes vagy, de ha másnak megrázó élményt okozol vele az most jól jön, hidd el. – rákacsintottam Freddyre. – Induljunk el előre, ha követjük a szagokat lehet előbb odaérünk, mint a térképet, de ha láttok térképet vagy ilyesmit, akkor megállunk előtte, tanulmányozzuk egy kicsit, készítek róla képet és követjük a térképet. Mit szóltok?
Elindultam, akármit is válaszolnak, bár szerintem abban biztos lehetek, hogy itt nem akarnak maradni ők sem. Ha ez a Desmond nem aludt és annyira gyanúsak vagyunk neki, hogy elhagyja az őrhelyét és másoknak is szóljon közben, hát fel fogok készülni rá. Zsebre vágtam a kezem, ha szét kell szórni a napraforgómagokat, akkor azt gyorsan tudjam tenni. Majd ideindázom őket Freddynek, hogyha az kell, bár még nem jöttem rá, hogyan működik ez az eltüntetős képessége, de ha a látottak alapján kell kiokoskodnom, akkor az is elég, ha az inda végét szépen ideteremtem mellé. Hm. Kiderül, hogy mire is lesz szükség. Mindenesetre felkészült vagyok. Ha kamerát látnék? Akkor is első dolgom lesz Laceyt és persze magamat is arra motiválni, hogy növesszünk már valami égig érő, vagyis kameráig érő borostyánt, ami rákúszik a kamerára és kiszakíthatjuk a helyéről, vagy csak simán benövesztjük borostyánnal, hogy kevesebb legyen a kár a cégnél. Elég lesz a csirkéket ellopni.







_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Csibefutam

Lacey Harries Pént. 17 Május 2024 - 12:25
• doing good for good reasons •

Ha fura barátaid vannak, ne akarj normális lenni...
//Freddy & Laze//

 
 
Laze már fel is kapja a fonalat, amit még el sem ejtettem és már szövegel is, én meg amúgy is túl béna vagyok az ostoba történetek kitalálásában, hát hagyom. Amikor magát Larry-nek nevezi, engem meg Stacey-nek, próbálok nem vihogni, és csak megértően bólogatni, de a Charlie-nak nevezett tag kínja láttán inkább a földet kezdem el bámulni. Így láthatom Freddy cipőit közeledni (Hurrá! Mind a kettő megvan!). Talán ezért maradok le Lazac tátogásáról, vagyis a csajszi kérdése csak a pingvineknél oly gyakori vállfelrántós mozdulatot váltja ki belőlem, ami azt hivatott közölni az egyre inkább kaotikusnak minősülő ötlet szülőanyjával, hogy "tudomén?".
Szerencsére a szkafanderből alig kilátszó tagot jobban izgatja az, hogy megszabadulhat az "extráktól", mint az, hogy a süketnémák bajnokságának kihelyezett helyosztóján döntse el, hogy ki a legügyesebb szájról olvasó, így közelebb húzódva egymáshoz követjük őket az első ajtóig. Freddy csicsereg, Charlie erre megbámul minket és maga adja a magyarázatot a szánkba arról, hogy hogy jutottunk be. Én meg éppen ezért maradok az eddig talán bevált, egyszavas helyeslésnél. 
- Aham... - árulom be ismeretlenül szerencsétlen Desmond-ot, de nyilvánvalóan feleslegesen, mert már így is elkönyvelték afféle ötödik keréknek, ami azért megkönnyebbülés. 
De persze megint túl későn esik le, hogy valami félrement az eddig nagyjából simának ígérkező tervben. Hirtelen növekszik meg az IQ a kisebb irodában, ahova belépünk és szerencsétlenségünkre nem csak a mi jóvoltunkból. Így jár, aki világító csirkéket akar menteni egy családi farmnak álcázott kutatólaborból. A "pocipasi" ugyanis nem csak gyorsabban gondolkozik, és cselekszik is, mint "kollégája" eddigi ismeretségünk alatt bármikor, de olyan infóval is rendelkezik, amivel mi biztosan nem. Vagyis hogy éppen most beszélt Fallonnal, legyen bárki is. 
De elterelésre nincs idő, mert Freddy meg még nála gyorsabb.
Még a kezemet sem tudom felemelni, hogy megakadályozzam a pipik legújabb szentje címre pályázó lánykát, hogy orvtámadást hajtson végre a szükségtelenül és főleg számunkra veszélyes gyorsasággal telefont ragadó "okoska" ellen, a tag már ott sincs. Marad utána a szag és Charlie ordítása, aki most magát meghazudtoló gyorsasággal iramodik az ajtó felé egy hirtelen felismerést és elképedést sejtető "baszki" után.
Szerencsére egy kijárat van, mi meg előtte állunk Laze-zel, így a sprintert biztosan megállítja egy útjába kerülő láb. Legyen az Lazacé, vagy az enyém, a közeli ajtófélfa meg készségesen segít Charlie lecsendesítésében, vagyis Freddy "vallomását" már csak mi halljuk.
- Hát... Szerintem őt itt hagyhatjuk... - térdelek le az immár hallgatag fickó mellé és némi fintorgással túrok a zsebébe a mágneskártyáért, remélve, hogy nem csak a kijáratot nyitja, de a bejáratot is a világító szárnyasokhoz. Persze az is jó lenne, ha az ordítozásnak nem lettek volna tanúi, így ha meglelem a "kulcsot", akkor a folyosóra kémlelek ki, és hálát rebegek a süket dolgozók és a jól szigetelő ajtók istenének, ha senkit sem látok odakint.  - Remélem, Desmond tényleg alszik és egyetlen kamera sincs errefelé, amin láthatta áldásos tevékenységünket... Keressük meg azokat a baromfikat és tűnjünk el innen!


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Winifred Wilson and Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Csibefutam

Winifred Wilson Csüt. 16 Május 2024 - 15:15
• doing bad for good reasons •
CSIBEFUTAM
A ránk pottyanó pasas ötlete előcsal egy prüszkölős kacajt. Kezd bennem dolgozni az ideg, eteti a nevethetnéket. Pedig ha a lábunk elé vetné magát egy ürge, kénytelen lennék elcsettinteni, és az nem mindig sül el jól. Utána muszáj kipakolni, leütni vagy valami, hogy ne morfondírozzon túl sokat rajta, hova tűntek el a köztes percek. Esetleg órák. Néha napok…
Kirázom a fejemből a gondolatot. Marad a helyén a fal.
– Oké – helyeselek Laze-nek. Bár nem biztos, hogy később szeretném az egész kócerájt zsebre vágni, asszem az bekerülne a híradóba, Jan bá hamar szagot fogna, kopogtatna nálunk a vibrániumért. – Akkor egy kis darabot azért szedjek ki? – kérek megerősítést Lacey-től, elvégre ő a csapat esze.
Már tenyerelek a vakolaton, készen lékelni, ám a szkafanderes fickó meghiúsítja. A téglák helyett szokás szerint fél pár cipőmet zabálja fel a stressz, mázlinkra amíg Bloom magabiztosan kezébe veszi az irányítást, visszavarázsolom a helyére.
Nagy levegő be. Hosszan kifúj. Nyugi, Freddy. Minden chill.
Szuperül választottam tettestársakat, Harriesék kezelik helyettem a krízist. Nem csupán a zöldségekkel, a szavakkal is ügyesebben bánnak nálam, mire feleszmélek, elhangzott egy teljes háttérsztori, nevekkel – amiket azonnal elfelejtek –, kitalált feleséggel meg ikrekkel. Nekem nincs más dolgom, mint bólogatni rá. Igen, essünk túl rajta. Sietni kell. A főnök, Lazacné meg a kis Lazák miatt. Az extrákkal. Mi szállítjuk őket, tök legálisan. Ki más? Aha. Pontosan. Ahogy mondják.
A muksó, Laze megszólítása meg a névtábla alapján Charlie, nem a legfényesebb elme, és ez tőlem, aki szintén elég homályos, különösen sértő lehet. Jan bá az efféle figurákat áldozta fel először, velük intéztette a bukott ügyeket. Elfintorodom magamtól. Ha valakiről, Jan báról tuti nem akarok példát venni, szóval extrán kedvesen mosolygok Charlie-ra, bár valószínűleg nem látja az álcám alatt.
– Ja, az asszonyok… – Megvakarja a tarkóját, zavartan ráncolja a szemöldökét, nem sikerül rájönnöm, azért, mert valójában fogalma sincs, milyen egy feleség, vagy Laze különös szövege miatt. Végül elindul mellettünk előre, és int, hogy kövessük.
– Persze, erre rövidebb. Reggel óta várjuk magukat. Roland csak ezért nem ment még haza.
Odahúzódom Lacey mellé, lemaradva a pasi különítménytől, közben feszülten nézelődöm, megszokásból keresem, merre menekülhetnénk, igaz, csibék nélkül eszem ágában sincs. Akkor tényleg visszük magunkkal a pipi-börtönt! Ledobom valami állatvédő szervezet elé vagy ilyesmi. És ha Jan bá visszaköveti hozzám… Hát, akkor gondolom, költözöm. Megint. Talán Caldinak vannak még megbízható ismerősei.
Arra térek magamhoz a tervezgetésből, hogy Laza feltűnően tátog ránk. Megszépülünk? Fogadom? Ez meg milyen titkos kód?
– He? – pislogok Bloomra, halkan faggatom: – Te értetted?
Charlie bekanyarodik. Amikor utolérjük, egy kisebb, oldalsó bejárat előtt matat a zsebében. Mágneskártyát nyom a beléptető ketyeréhez, és belöki az ajtót. Nyitva tartja nekünk, amíg átsorjázunk rajta.
Kopár, üres előtérben kötünk ki. Előttünk újabb ajtó, üveggel, a túloldalán csirkék helyett rikítóan fehér, csempézett folyosó és irodák sejlenek fel.
– Köszi – hálálkodom ösztönösen, még szerintem is túl csitrisen. Egyszerre torpanunk meg. Charlie a következő kilinccsel a kezében. Végigmér minket, a cipőnk orrától a sildes sapka búbjáig.
– Maguk még az előző csapatnál is fiatalabbnak tűnnek – jegyzi meg szórakozottan. Nyelek egyet. – A kocsit különben hova parkolták? Ide sem szóltak a portáról. Desmond megint bealudt, mi?
A fejét ingatja, és a zsebébe dugja a mancsát. Elkap a feszkó. Mi van, ha telefont ránt? Ha mégis leellenőrzi, jó embereket kísért-e be?
Potyára izgulok. Semmit sem húz elő, vezet minket tovább, át a folyosóra, be a balról nyíló helyiségbe. Egy pocakos bácsi üldögél bent, görnyedten, unottan húzogatja az egeret, zombi mód mered a gépe képernyőjére. Vele szemben három kézi emelő, rajtuk egy-egy raklap bedobozolt… Ráhunyorítok a címkére. Tojás?
A levegőt kajaszag tölti meg, egy órákkal ezelőtti ebéd ki nem szellőztetett, zsíros bukéja.
– Hé, végre megjöttek az extrákért! – újságolja Charlie, hüvelykujjával felénk bök.
Az inges pasas erre fáradtan felnyög. Fluoreszkál a lámpa, vakítóan csillog alatta a kopasz foltja meg a homloka. Mintha frissen olajozták volna.
– Ne szórakozz velem, az előbb…  – Végre felpillant. És megpillant. Ámulok rajta, mennyire fürgén tolja fel magát az asztaltól. – Kik ezek?! Az előbb beszéltem Fallonnal! Este érnek ide az emberei!
Előrenyúl a vezetékes telefonhoz, sörhasával felborítja a tolltartót, szanaszét gurulnak, kopognak, zörögnek a tollak. A bácsi káromkodva emeli fel a kagylót, elvonja a figyelmét a káoszt. Előkapom az egyik számszeríjamat, kilövöm belőle a tapadókorongos nyilat a rákötött madzaggal. Egyenesen a hapi frissen olajozott fejére. Felbandzsít rá. A döbbenet egy másodperc néma csendet szül, hallani vélem közben a vonal búgását.
– Baszki! – hüledezik mellettem Charlie. Aztán elsuvasztom a fegyverrel együtt a munkatársát, és akkor csendes csodálkozásból átvált hangos üvöltésre. Jézusért és az anyjáért kiált, iramodna kifelé Laze meg Lacey között.
Lemeredek az enyves kezemre. Mindenségit… Az emberrablást vajon ráfoghatom a kleptomániára?
Vontatottan fordulok a többiek felé. Remélem, elcsípték Charlie-t.
– Bocsi. Megijedtem – mentegetőzöm. Leszegett állal, esdeklően kémlelek fel rájuk. – Most mi legyen?
A VIRÁGOS, A FÜVES ÉS A ZSEBES

✿ Elli




_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Csibefutam

Laserian Harries Pént. 5 Ápr. 2024 - 2:47
• doing bad for good reasons •

Freddy & Lacerian



- Ha a falból egy tégladarabot is el tudsz tűntetni vagy kettőt, én támogatom az ötleted. – suttogom Freddy javaslatára, hátha nem az egész fal eltűntetésére célzott éppen. Azt végig nézni is röhejes volna, amit Lacey vázolt fel nekünk. – De ha az egész falat vagy az épületet magát, akkor még ne tedd légyszi. Meglepetésnek jó lesz, ha menekülni kell. Foglalkozzanak csak azzal, hogy hová az istenbe lett az épületük! Csirke kínzó !!!%@*#&! – ha nagyon ki akarnám fejezni az érzéseimet a csirkéken való kísérletezők iránt, akkor még oldalra is köpnék, de milyen jó, hogy ezt nem teszem, mert valószínűleg ráköptem volna a sarkon megjelenő csávó cipőjére.
Nem voltam felkészülve egy zsé kategóriás Buzz Lightyear vagy Neil Armstrong típusú találkozóra, de még szerencse, hogy fekete napszemüveg és sapka volt rajtunk, rajtam is. Megérintem Freddy vállát, még mielőtt több mindene puffogna innen el, hogy megnyugodhasson, érezze mellette vagyunk, ne essen kétségbe, amíg Lacey előáll azzal bizony mi vagyunk azok, akik ezt a különleges extra szállítmányt elviszik innen.
- Larry vagyok és az extrák miatt vagyunk itt, igen, ahogy Stacey mondja. – erősítem meg Laceyt a meséjében. – Nincs sok időnk átöltözni, késésben vagyunk. Esetleg valami gyors módszerrel elintézhetnénk a dolgokat? Újak vagyunk a szakmában, vár otthon a hisztis feleség, ha megváratom egy hétig nekem kell pelenkát cserélni az ikreken. Biztos tudja milyen egy feleség… - itt gyorsan a szkafanderére pillantok, vagyis a mellkasára hátha van valami kitűző, amivel beazonosítható a neve szerencsétlennek. – Charlie!? – már csak az angyalok hiányoznak eskü, a hátam mögé is pillantok, hátha Freddynek sikerült közben összeszednie magát és közben azt is felderítem, hogy nincsenek-e sehol se nindzsának öltözött vad amazonok, akik a tetőről bámulnak ránk és arra várnak, hogy rajtunk üssenek.
- Legyünk túl rajta. A főnök is elégedett lesz, ha időben leszállítjuk. Megmutatná a járást? – kérem meg végül nyugodtabban. De ha mégse sikerül meggyőzni, hogy mi vagyunk az emberei és azzal jönne, hogy túl fiatalon kezdtem a családalapítást, nincs elég feleségtől meggyötört, kialvatlan hangom, akkor arra is meglenne a válaszom, hogy csak fél éve születtek meg az ikrek.
Persze ha ragaszkodik ahhoz, hogy nekünk is be kell öltözni másképp nem enged a csirkék közelébe, akkor nincs mit tenni, fel kell húzni ezt a védőruhát és magamban csak azt remélem, hogy nem érkeznek meg közben az igazi extrákért felelősök. Ha papírokat kérne tőlünk? Arra is megvan a megfelelő válaszom: a kocsiban vannak, annyira izgatottak voltunk a feladat miatt, hogy nem hoztuk be, de ha alá kell valamit írni neki, szívesen aláírom, hogy átvettem Larry Larsonként, aztán keressék csak égre földre, ezt a Larryt! Tuti van egy valahol.
Ha mégse menne ilyen könnyedén a dolog, akkor jöhet Freddy eltüntetős zsebretevős akciója. Sőt én leszek, aki kérni fogja, hogy tegye zsebre ezt a zsé kategóriás embert, utána úgyis én kapok lebaszást a többiektől, amiért ilyesmire ösztönöztem Freddyt, de basszus csirkéken akkor se kísérleteznék, ha életem végéig elég pénzt fizetnének érte! A csirke szent dinoszaurusz, valahol, valamelyik világban, biztosan.
Ha hisz nekem és sikerül az agyára menni a folyamatos dumálásommal, akkor remélhetőleg együttműködőbb lesz ő is. Ha nem, akkor az elég gáz. Mindenesetre én készítem a napraforgómagokat, akárkinek is legyenek éppen.
- Beépülünk! Nyugalom. – tátogom hátra pillantva a többieknek, mert voltam olyan bátor és elvetemült, hogy a fickó mellett haladok. Sajnos titkos jelbeszédet nem tudok használni, nem is hiszem azt, hogy a lányok ismernének bármiféle kézjeleket. Egyikünk se néma. Tudtommal. Még rokonom vagy barátom sincs, aki miatt megtanultam volna a jelbeszédjüket.
Bár a tátogásból akár azt is kiérthették, hogy „Betépünk, nagyon.” vagy „Leégünk, nyugaton.” esetleg „Végünk, aranyom.” akármelyiket is értik ki, egy mosolyfélét úgyis kapnak mellé, ami bizalomgerjesztő is lehetne. Végtére is, mi baj történhet ezen a három félrehalláson kívül, meg azon, amit mondtam? Háh! Mindjárt kiderül!





_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Csibefutam

Lacey Harries Hétf. 1 Ápr. 2024 - 10:18
• doing good for good reasons •

Ha fura barátaid vannak, ne akarj normális lenni...
//Freddy & Laze//

 
 
Annyira röhejesek vagyunk, amennyire csak lehet. Három sapkás, napszemcsis alak álldogál egy végeláthatatlan kerítés előtt és azon diskurálnak, hogyan is kellene átjutni rajta. A Plüss Cukiságok Anyja kerítést vágna, én ellenben csak azon pörgök, hogy csak hozzá ne kelljen érni. Laze megoldása persze megint nagystílű, ő lépcsőt épít, miért is érnénk be kevesebbel. Persze növény van mindenhol és ha úgy akarjuk, indák is lesznek belőlük nyomban. Én a "mennyiséget" adom, Lazac meg a "minőséget", vagyis én növesztem a szár-szövedéket sűrűre és strapabíróra, Lays meg kiélheti kreativitását. Na jó, azt úgy látom, nem fogja. Az inda-létra ugyanis tök egyszerű, még nem is igazán szép, de elég magas és elég stabil, és elismerésre méltó módon a kerítés túloldalán is a földig ér, vagyis a kijutás is megoldott. Még leesni sem kellene róla, bár ezzel Freddy azért megpróbálkozik. Asszem legalább is, mert örömködése némi egyensúlyvesztett kalimpálásba csap át a "mászóka" felénél. De végül mégis átjut, kísérletünk a növényi létra-pótlékkal beválik.
Ennek okán hamarosan odaát vagyunk mindannyian, és Freddy ismét felveti különleges képességeinek kiaknázhatóságát. Vagyis a kerítés- után a faleltüntetést. Jó lesz ez, csak lehet, nem éppen most.
- Aztán majd kiesik a lyukon egy pasas, aki éppen neki támaszkodik - képzelem el az egyik béna eshetőséget, hogy aztán tucatnyi másik jusson az eszembe szanaszét rohangáló, fénylő szárnyasokról, teremnyi kiömlő csibevacsoráról, meg...
De aztán a tucatbók hirtelen csak néhány lesz, mert hirtelen krákogás hangzik fel a közelünkben. Ha ez nem lenne elég, egy alak tűnik fel, akár a vírus-apokalipszis lovasa ló nélkül, nevetséges másolataként az emberi rettegés szülte alakoknak, akiket a járványügy szabadíthat ránk. És a kérdései is nevetségesek, még akkor is, ha először a frász jön rám a pasas láttán, mert azt hiszem, rögtön riadót fúj, de legalább is előkap egy óriási palack rovarirtót, csak hogy bevethesse ellenünk. De szerencsére - vajon tényleg szerencse??? - ő sokkal kevésbé lepődik meg, mint amennyire hiszem. Persze ez jól jön nekünk, mégis valamiért a katasztrófa előszelének érzem. És a helyzeten csak ront, hogy mind a hárman állunk némán, csak Freddy felől érkezik egy fura hang, amiről nem tudom, elejtett valamit, vagy ő maga dobott egy hátast az ijedtségtől, esetleg megint egy méretes plüss jelent meg mellette, netán egy újabb fegyvert talált valahol, amit most nem félt használni. De a szkafanderes alakon nem jelennek meg vörös foltok, nem tágul még nagyobbra a pupillája és nem sikoltozik őrség után sem, így ezek egyike sem következett be nagy valószínűséggel. De ez csak azt jelenti, hát itt az alkalom, hogy magunkhoz ragadjuk a kezdeményezést. Szívesen átengedném az elsőséget a másik két pipimentőnek, de végül én felelek a kérdésekre, egyelőre egyetlen szóval...
- Aha - bököm ki elszántan és nyilvánvalóan roppant elhamarkodottan, mert halvány sejtésem sincs, mi a fene lesz az extra szállítmány. Azt csak remélni tudom, hogy a védőruhás alak nem talál rá hirtelen az iq-jára és ő sem jön rá arra, hogy biztos nem mi vagyunk a kirendelt szállítók. - Az extrák miatt jöttünk... De azt mondták, igyekezzünk...
Elterelés próbál ez lenni, sürgetés, hogy ne gondolkozzon túl sokat és hogy Freddy-nek és Laze-nek is legyen ideje kitalálni valamit, közben azt nézem, merre lehet futni, csirkékkel, vagy éppen nélkülük.

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Winifred Wilson and Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Csibefutam

Winifred Wilson Szer. 13 Márc. 2024 - 20:04
• doing bad for good reasons •
CSIBEFUTAM
Az a gyanúm, bármilyen sanda is, hogy Lays vigasztalásnak szánja a kísérletezős választ, én viszont béna módon elkámpicsorodom tőle. Megesik a szívem szegény Kénen. Talán tényleg túl hamar ítélkeztem. Annyi jót hallok róla, hogy kezdem elhinni, valójában ugyanaz a helyzet vele, mint Daviddel: fáj nekik valami, bántja a lelküket egy láthatatlan szörnyecske vagy betegség, attól mászkálnak citromba harapós ábrázattal.
Némán bólintok, és belekapaszkodom a biztonsági övbe. Visszafogom a kleptomániámat, nem próbálom ellopni Lazától a részleteket arról, milyen borzalmas körülmények áldozata lett Óriáspók. Átutazó lakók ne ártsák bele magukat ilyesmibe, nem?
Lacey azért ügyesebben vigasztal. Fel is háborodom, amikor felmerül, hogy innentől Stitch kapja helyettem a kedvességet meg a figyelmet.
– Hé! Nem azért pottyant ide, hogy elcsórja az öleléseimet! – Tekergőzöm és nyúlkálok hátra grabancon csípni a szeretet-tolvajt. Ha így állunk, inkább visszaszáműzöm oda, ahonnan jött. – Ez csak ilyen zsebes szokás – magyarázkodom. – Néha plüssöket pöfögök, amikor valaki felvidít.
Végül nem érem el az árulót. Túl rövidek a karjaim. Feladom egy sóhajtással és rejtvénybe fojtom a kudarcot.
A két Harries tandemben dobálja rám a megfejtéseket, alig bírom őket követni kézzel, hát még ésszel. Örülök a szünetnek. Bár azért rácsodálkozom, mennyire tűnhetek butának, hogy Laze azt feltételezze rólam, használati utasítás nélkül kifog rajtam a gugli.
– Meglesz – nyugtatom meg, és már ott figyel a saját mobilom a mancsomban.
A többi megoldást lökik megint maguktól. Elgémberedik a csuklóm, mire megérkezünk, rázhatom ki belőle a görcsöt. Viszont kiraktuk a viccet! Más kérdés, megérte-e lerokkannom ezért:
"Bírósági tárgyaláson.
– Vádlott, úgy zajlott a betörés, ahogyan azt az ügyvéd úr előadta?
– Hát, nem egészen, de az ő módszere sem rossz."


Harriesék elengedik a fülük mellett az ajánlatomat, szóval arra jutok, nem szeretnék, hogy meglékeljem a kerítést. Különben van valami Bloom áramos felvetésében, bár azt megoldanám, hozzáérhetnék műanyag pálcával a dróthálóhoz, kivarázsolhatnék belőle úgy egy szeletet.
Mindegy. Nem akarom én itt megmondani a tutit, elvégre ők az okosabbak meg a rangidősek. Ha Laze cipelni szeretné a hátizsákot, cipelheti. Követem őt a kipécézett helyhez. Félrehúzódóm, hadd fonjanak indalépcsőt nekünk, álmélkodom a folyamaton meg a végeredményen, felmutatom a hüvelykujjam elismerésem jeleként. Rögtön mindkettőt! Átkelés közben majdnem leborulok, mert szokatlanul puha a felület, meg azért picit göröngyös. De annyi baj legyen. Bármikor tompíthatom a zuhanást egy matraccal.
Odasurranunk az ormótlan börtön épület hátsó oldalához. Nyomtalanul, titokban. Tiszta Mission Impossible!
Noha eddig nem lelkesedtek a bontós trükkjeimért, azért bedobom még egyszer. Hátha.
– Tüntessek el egy darabot a falból? – suttogom. – Leskelődni, vagy akár bejáratnak. Mondjuk ha ti tudtok kötelet mászni, fel lehet jutni az ablakig – bökök az apró, ráccsal védett, homályos üvegre. Legalább három méterre van a talajtól. Nekem az első húzódzkodásnál lerohadna a nemlétező bicepszem. – Aztán elég koszos. Lehet, keresztül sem látnánk rajta...
Azon mélázok, megéri-e az erőfeszítést és nem túl tarzanos-e az ízlésüknek, mert rémlik, mi a véleményük Tarzanról, és hogy nem annyira pozitív, mint az enyém. Ekkor ronda, hurutos köhögés harsan. Oldalra kapom a fejem. Befordul a sarkon egy vézna fickó, szkafandert visel meg gumicsizmát, a gatyája elülső zsebéből rikító, kórházi-kék kesztyűk lógnak. Meggyújtott cigi füstölög az ujjai között.
– Kik maguk? Mit művelnek ott? – kiált oda nekünk. Szabad kezével lejjebb tolja az állára gyűrt szájmaszkot. Ránk hunyorít. Átvonaglik valami felismerésszerű az ábrázatán, amitől elhajítja a csikket. Bátortalanul közelít felénk. – Magukat küldték az extra szállítmányért?
A kém szerkó alatt szerencsére nem látja a döbbent tátogásom, viszont így Laceyéknek sem tudom közvetíteni, hogy hoppá. És he? Miért van velünk ennyire okéban a pasas? Mennyire extra az a szállítmány? Máskor is napszemüveges, sapkás alakok szoktak felbukkanni érte a semmiből?
Jobb híján küldök a pipimentőknek egy segélykérő pillantást, és bízom benne, hogy áthatol a sötétített lencsén. Ha most megszólalok, fixen lebuktatom magunkat, és egyelőre túl messze a fickó az elsuvasztáshoz.
Dobjak rá kötelet vagy hálót?
Nem gondoltam én ezt át.
Megint elbamfol a bal cipőm. Jelzi, hogy sok lesz a feszkó.
A pikulába...
A VIRÁGOS, A FÜVES ÉS A ZSEBES

✿ Elli




_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Csibefutam

Laserian Harries Pént. 1 Márc. 2024 - 20:08
• doing bad for good reasons •

Freddy & Lacerian



Miután kezdtem egy kicsivel tisztább képet is kapni arról, hogy Freddy mire is gondolt a félelmei alatt a közeljövőt illetően… úgy éreztem magam, mint amikor Romy mondta el az övét. Bár a két lány más, ez igaz, de mindkettőjüknek megvan a maguk félsz-beállítottsága. Újabb dolgok, amiket nem tudunk befolyásolni és irányítani, még.
- Az orvostudomány fejlődik Freddy, rengetegen kísérleteznek, titokban is, az a legszörnyűbb. Talán a sok rosszból, amit megalkotnak így vagy felfedeznek, létrehoznak valami jót is. Nem minden kísérlet és tudós rossz. Ott van például Kaine! Ő egy… - inkább elhallgattam, minthogy kimondtam volna, hogy egy klón vagy kísérlet eredménye. Nem tudom mennyire vannak képben ezzel a lányok, felvilágosító estet pedig nem csirkementés közben szeretnék tartani nekik. Lehet nem is kíváncsiak rá. - … nagyon rossz körülményeken ment át. Csoda, hogy ilyen jól bírja. – vagy legalábbis én ezt látom rajta, hogy jól bírja. Legalábbis most, hogy normálisan is tudunk szót váltani, kivéve amikor nem.
Beszéd közben figyelek rájuk persze, de az útra is kell, a kocsi még nem könyörög üzemanyagért, így szerintem tökre rendben leszünk. Ha lerobbannánk… Vajon benyomhatok egy Zöld-kódot Nielnek? Utánunk jönne ki tudja hol vagyunk falvára? Már megint sokat képzelek a mágusokról, mintha egy csettintésre mindent megtudnának oldani.
Freddy felsorolja azokat a dolgokat, amikre válaszolnunk kellene és meglepő módon mintha összebeszéltünk volna, ugyanakkor hangoztatjuk a válaszokat.
- A szeminaristáról nekem a szemináriumaim jutnak eszembe, szóóóval azt nyugodtan keresd ki Ivyn vagyis kell az ujjlenyomatom hozzá, hogy felold, de ha idetartod akkor két másodperc és megtudjuk mire gondolhatott a rejtvény kitalálója, ha a szó magyarázatára keresel rá vagy bármire. – adok tippeket Freddynek, bár szerintem ő is tökéletes tudja, hogy hogyan kell használni egy Google keresést, na mindegy.

Megállítottam a kocsit és kerestem egy parkolásra alkalmas helyet, bár az is lehet, hogy miután kivettük a cuccainkat, jól az arcomba húzva a sapkát és a szemüveget is feltéve bezárom a kocsit és ha eddig nem lett volna időnk kitervelni, hogy mi fog most történni, nos akkor itt az ideje, hogy előálljak eggyel.
- Nem akarom kideríteni, hogy van-e benne áram vagy sem. - nem tetszik a szögesdrót látványa, persze. Senkinek se tetszene. Óriásbokornak álcázva se lenne jó megközelíteni a helyet. Ez biztos. Akik itt dolgoznak és látják a helyet nap, mint nap, ekkora hülyék csak nem lehetnek, hogy három random odakerült bokorról ne tudnának.
- Menjünk arra, az átjutásra már van egy ötletem. De húzódjunk meg, egy olyan rész kellene, amire nincs annyi rálátásuk az itt dolgozóknak. – kicsit le is bukom és a területet a fűben guggolva figyelem.
- Talán átjuthatunk gond nélkül a kerítésen. Azonban segítened kell stabil indalépcsőt teremteni ide Bloom, egyedül sokáig tartana, de együttes erővel, ha összefogunk, menni fog, azt hiszem. – hogy ez mennyire jó ötlet, az más kérdés. Mindenesetre, ha benne van és sikerül a csirketelepből csak egy kisebb Manófalvát ide rittyenteni az itt maradt dolgozók örömére, az már fél siker. Nem mondom, hogy nem tudnánk ezt az indalépcsőt azonnal semmisé tenni, hogy mi átjöttünk, de majd vissza is kell jönni valahogy.
- Menjünk előbb közelebb, meglátjuk, hogy ott mire lesz szükség. – javaslom végül, itt látatlanba én sem pazarolnám a képességem.
Őszintén szólva az épület közelebbről sem tetszik. Nem egy egyszerű tyúkháznak néz ki, ahol csirkéket gondoznak és a farm feelingje sincs meg, bár ezt a videóból is tudhattuk.







_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Csibefutam

Lacey Harries Szer. 28 Feb. 2024 - 21:22
• doing good for good reasons •

Ha fura barátaid vannak, ne akarj normális lenni...
//Freddy & Laze//

 
 
Ahogy elérjük a pipibörit és csirkepoklot, úgy halkulunk el mindhárman, ami szöges ellentéte annak, ahogyan az út elején folytonosan szövegeltünk. Mert addig, amíg fel nem tűnnek a fura, barakkszerű, fehér kockák, amik úgy hatnak a zöldekből, barnákból álló tájban, akár szétszórt kockacukrok, az "első osztály" cseppet sem fékezi a nyelvét legyen szó tiltott fegyverviselésről, világvégéről, vagy éppen rejtvényekről. Na jó, én sem hallgatom csak a páros szerteágazó és néha követhetetlen témaváltásokkal teletűzdelt párbeszédét, de éppen csak dobogós lehetek a csevej-csatában mellettük. Most először fordul elő, hogy Laze sem ragadtatja magát elképesztően béna poénokra, hanem egészen átgondoltan felelget Freddy kérdéseire.
Persze az is javít a legtöbbször túl laza és még annál is lazább ifjonc megítélésén, hogy észbeli képességeiket fényezi a csirkék önkéntes védőszentje előtt, aki ennek nyomán rögtön Harries-hívővé válik. Cukiságát értékelve vetem rá magam és ölelgetem az ülésével együtt, amit szegény lány némi karszorongatással és egy méretes izével próbál megszüntetni, ami fura és szőrös és sejtelmem sincs, miféle lény lehet, de arra tökéletesen megfelelő, hogy egy olvadozó "Jaj, mi ez a tündéri kis... vagyis inkább óriás izé" felkiáltást követően az új és menet közben beszálló utastársunkat kezdjem ölelgetni. 
- Próbállak nem sokszor inzultálni útközben - vihogok, miközben a kék-lény füleit próbálom különböző alakzatokra hajtogatni. - Ha minden öleléssel eggyel többen leszünk, lehet, hogy inkább egy busz kellett volna - állapítom meg elítélhetően ostoba módon, s ezzel teszem nyomban semmissé az észbeli képességeinket dicsérő megjegyzéseket.
De Freddy már a fejtvényeknél tart, nem igazán hajlandó lerombolni a "minden Harries okos"-mítoszt, mi meg, ha minden klappol, kórusban vágjuk rá a megoldásokat a kérdésekre Laze-zel, felejtve a Dallas-t és az éhséget is. 
Még hogy buta szőkék! Még hogy buta Harries-ek! Adunk a kérdéseknek, és ha egyszerre zúdítjuk Freddy-re a megfejtéseinket, hát azon is jót nevetünk. Sejt... J.... Fedő... Uhu... 
Ezt az idillinek talán nem nevezhető, de mindenképpen oldott hangulatot vágja ketté a látvány, akár a telepet szegélyező drótkerítés a látóhatárt. 
- Ez lenne az? - a kérdés persze költői, hiszen a GPS ide hozott bennünket és a mentőexpedíció vezetője sem habozik nyilatkozni arról, hogy itt az idő a hőstettekre. A javaslata első hallásra átgondoltnak tűnik, a hely azonban első látásra sem az, ahová akár csak egy amőbát is megőrzésre leadnék. Vagyis a pipik sem maradhatnak! - Valahogy át kellene jutnunk a kerítésen - fogalmazom meg szerintem mindhármunk aggodalmát. - A szárnyasok talán nem jelentenek akkora kihívást nekik, mint más kétlábúak és nem vezettek áramot bele - szerintem csak a filmek mentek már az agyamra, hogy ilyenek jutnak az eszembe. - Vagy igen?


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Winifred Wilson and Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Csibefutam

Winifred Wilson Vas. 25 Feb. 2024 - 12:03
• doing bad for good reasons •
CSIBEFUTAM
Halvány lilám, sőt, fakókékem sincs arról, ki az a May O'Niel. Mindegy, Bloom tuti beszél füvesül, majd ő fordít a fontos kérdésekben. Az interjú asszem nem az. Mert véletlenül sem fogunk katasztrófa helyszínt gyártani vagy ott kikötni, így gebedjek meg!
– Aha – felelem hát bambán.
Beindul a motor, kigurulunk az utcára, és a meglepi pisztolyt is elsuvasztom. Minden full oké. Elindultunk, ez már fél siker! Najó, inkább olyan... harmad siker. Vagy negyed. Kiegyezem a negyeddel.
Rábólintok a hallgatásra. A társaság egy részével keveset beszélek mostanság, totál véletlenül elkerüljük egymást a lakók... hmm, felével? David, Niel, Lili, Kén, Romy, Lándzsa bátya, mondjuk ő különben sem trécselős fajta. Igen, ez inkább fél, mint negyed. Lényegtelen. Ritkán csevegek Romyval. Hacsak nem csirke- vagy Bishop-mentésről van szó, olyankor az akció felülírja a feszkót. A stukker közös titkunk marad a pipibandával.
Valahogy Lézi is varázsol. Olyanokat hord össze! Az én csőröm sem bír így csipogni! Döbbent ámulattal pislogok a sokadik lejátszási listára.
– Izgalmas életed lehet ilyen aláfestéssel. – Ennyit bírok kinyögni rá.
Nem árulom el neki, hogy én retró slágerekre és Britney Spears számokra tengetem a hétköznapjaimat. A végén rájön, nem vagyok elég menő hozzájuk. A kérdezz-felelek így is lebuktat.
Harriesék tényleg más szinten űznék a zombiapokalipszist. Én leragadtam a túlélés meg a társaság résznél. Bloom bezzeg istent csinálna Lazacból. Biztos laza vallás lenne. Lehet, csatlakoznék. Inkább a lazaság, mint a kávé miatt.
– Tuti mindenki észrevette már az okosságotokat – bújok ki a feladat alól. Összébb húzom magam. Mert ugye most épp, totál random, Davidtől meg a moziestől függetlenül, ritkán tudnám bárkinek hangoztatni, mekkora zsenik a növényidomárok. Hála az égnek, leköti őket a kávé biznisz. Szívesebben hallgatnám, amint kiépítik a jövő zombi Starbucksait, de sajna-bajna elindítottam a lavinát az idióta faggatózásommal.
– Nem erre gondoltam. – Kényelmetlenül fészkelődöm, és rögtön megbánom, hogy kijavítottam. A majmok meg a cyborgok bolygója vicces elképzelés. Olyan filmbe illő. Amitől én tartok, az szürke, mindennapi és szomorú. Igazából kár szót fecsérelni rá. – A közeli jövő ijeszt meg. Hogy kiderül, valaki, akit szeretek meghal egy gyógyíthatatlan betegségben, és hiába tudom előre, nincs mit tenni. Ilyesmik. – Suttogok. A végére én is alig értem magam a motor zümmögése mellett.
Kínos vigyor jut az X-eknek és a hős Laze-nek, aki tényleg passzolt volna közéjük. Jobban, mint én.
Torkomon akad a levegő, a szavak meg az egész életem, amikor Lacey vigasztalóan az üléshez szorít. Túl édes és megható a pillanat ahhoz, hogy rázúdítsam, mitől vagyok mégis magányos, miért fogom ezt az ölelést visszasírni ma hajnalban, a szokásos nyüglődés közben.
Most örülünk a megható, édes pillanatnak. Viszonoznám gesztust, de nem erre találták ki az utasteret. Jobb híján megszorítom a karját, a zsebem pedig odapuffant mellé egy hatalmas Stitch plüssöt hálából. Ez az új hobbija. Plüssökkel és párnákkal dobálózik, amikor maradnék valahol. Bayville előtt csak a cipőmet ette meg, ha elkapott az iszkiri.
– Köszi, Lacey. Tényleg – a hangom pityergős, a mosolyom viszont széles.
Könnyebben veszem a levegőt, nem próbálok Kitty módra átcsusszani az autón, elhasalni a betonon, és vergődni azon, mekkora nyomi vagyok.
– Nem muszáj megállnunk. Én bírom, ha ti is. Sokat kocsikáztam apukámmal. Jóóóó hosszú utak voltak.
Kóstolgatom az újabb okosságot Laze-től. Ezúttal nem kötekedem. Felelhetném azt, hogy telepátia ide vagy oda emésztem magam rajta eleget, mások mit érezhetnek, és van, akit könnyebb lenne elengednem, ha kikurkásznám az agyából, hogy potyára kapaszkodom belé. És olyanok is akadnak, akikre talán mernék támaszkodni, ha nem képzelnék a fejükbe dolgokat, amik talán ott sincsenek. De ezek túl mély gondolatok. Én meg túl sík vagyok hozzájuk. Kedvem sincs igazán búval bélelődni. Pörögni szeretnék. Akármilyen futó és átmeneti, rajongani kicsit a pipimentő csapatomért. A mutáns tyúkokért. A közös kalandtúráért. Általában az életért.
Szóval ezt teszem.
Előkapom a rejtvény gyűjteményt, mert annál nem létezik hangulatosabb időnyelő. Anyu meg apu ízeseket veszekedtek meg poénkodtak felette. Melengeti a mellkasomat az emlék.
– Ha ilyet kérdez, megcsörgetem Lavina bácsit. Ő elég idős, biztos tudja – viccelődöm Laze-zel együtt. Amúgy nem merném emiatt felhívni Lándzsa bátyát. Laze viszont elég lazának tűnik hozzá. Asszem fújhatnánk utána a csirkealjat.
– Egyébként ezeréves ez a füzet. – Megforgatom a nyomtatványt. Még otthon, Cardiffban vettük a reptéren. – Ilyenek vannak benne. – Megköszörülöm a torkomat, és felolvasok párat: – Gyanít, érez, négy betű. A Joule jele, egy betű. Lábastartozék, négy betű. Odúlakómadár, három. Szem... szemina... szeminarista? – hunyorgok rá. – Hat betű.
Én Google barátommal együtt is órákig ellenék egy oldallal. Harriesék valószínűleg percek alatt végigszáguldanak rajta. Szerencsére van utánpótlás. Több kötettel!


Mezők és szántóföldek közé csöppenünk, foltnyi erdők szabdalják fel őket, semmi nyoma a nagyvárosi sürgés-forgásnak, több rókát, nyuszit meg effélét számoltam össze az elmúlt kilométereken, mint ahány embert láttunk. Remete paradicsom a környék.
Közelítünk egy nagyobb telephely felé. A GPS szerint jó helyen járunk, sőt, célba értünk.
Magas szögesdrót kerítés fog körbe három kopottfehér kockatömböt. A rácsos kapu mellett portafülke, azon túl egy-két járgány parkol a placcon. Feltűnik egy fehérköpenyes alak a távolban, tologatós izén visz át dobozokat egyik betonkalitkából a másikba. Lézeng néhány egyenruhás, őr forma figura is a megbarnult gyepen. Egyelőre hármat találok. Elég unottak.
Felrakom a sildes sapit, alá fekete napszemüveget, az alá kiscsibés arcmaszkot.
– Menjünk körbe arra? – mutatok a parkoló mögötti konténerekre. Feltételezem, oda gyűjtik a szemetet, és azt ritkán szokták felügyelni. – A videón bent tartották a csirkéket. Azt nem vágom, pontosan hol. Talán abban? – tippelek a földszintes épületre, ahova a köpenyes besétált a cuccaival. Ezek a dögök biztos a leglepukkantabb, legablaktalanabb lyukat választották szegény pipiknek.
A VIRÁGOS, A FÜVES ÉS A ZSEBES

✿ Elli




_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Csibefutam

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.