Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» But who's gonna give you your goodnight kiss
by Niel Topsfield Ma 11:40 am-kor

» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Every beginning is hard

Lacey Harries Szer. Júl. 31, 2024 10:55 am
• doing good for good reasons •





  • Tavasz '26

  • 10:00 am

  • Alkalom:  Bevezetés a növényrendszertanba 3. előadás




Every beginning is hard



Sooraya 




Aki könyvcipeléssel kezdi nálam az órákat, arra mindenképpen oda fogok figyelni a jövőben. Miss Qadir megérdemli, hogy ne csak egyszerű diákként kezeljem. Vagyis kezeljem akkor, ha valóban maradni szeretne és nem menekül el a könyvek láttán. Mert bár bizonygatja, hogy kellően fel van vértezve izmokkal, a határozók és lexikonon azért - és ebben a saját tapasztalataim alapján biztos vagyok - kihívást fognak neki jelenteni.
- Miss Qadir, akkor hamarosan küldöm a listákat és köszönöm az elszántságát is, mármint ami a könyveket illeti. Kevés tanítványom ennyire elszánt, így ígérem, nyomon fogom követni a haladását. És ilyet sem mondok sokaknak, de tudja, hogy hol az irodám... Ha gondja, vagy kérdése van, keressen csak fel... - látom, hogy menni készül és aztán már búcsúzik is, udvariassága üdítő a folyton rohanó "átlag" után. - Ó, igazán nincs mit és ha marad, Fergusson professzor is biztos értékelni fogja a kitartását. És ahogy mondtam, jöjjön csak, ha segítségre szorul... - búcsúzom el én is, és közben azon agyalok, hogy ha visszaérek a gép elé, megnézem az adatlapját is, ha már az e-mail címe után kutatok. Végre, egy érdekes diák. És ha már a jegyzéket elküldöm neki, lehet, kap valami plusz feladatot is. Olyat, ami biztosan érdekelni fogja.

Ezért érkezett két levél is Sooraya Qadir postafiókjára. Az egyikben az ígért lista, a másikban pedig egy igazán különleges feladat. Hiszen a földi növények mellett akadnak itt érdekesebbek is...

//Köszönöm szépen, hogy érdeklődő tanítvány voltál és hogy így az állásom is biztossá vált az egyetemen XDDD///



Szeretettel Niel-nek és Laze-nek 



Energia szintje


100 %



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Re: Every beginning is hard

Sooraya Qadir Szer. Júl. 24, 2024 8:06 pm
• doing good for good reasons •


Bloom & Dust

Every beginning is hard


- Bizonyára igaza van - felelem diplomatikusan. Senkivel sem vitatkoztam még össze amiatt, mert ki akarta vonni magát a dicséretem alól, és nem pont a frissiben megismert botanika tanárnővel szándékozom elkezdeni.
Határozottan bólintok, mikor visszakérdez a könyveket illetően. Elég boomer vagyok ezen a téren, inkább elolvasok több elsődleges forrást, csak könyvet forgathassak a kezeim között a digitális vagy frissen-ropogósan nyomtatott tananyag ellenében. Sok érvet fel tudnék hozni a preferenciám mellett, de úgy érzem, ebben a kérdésben egy is elegendő: nincs semmi, ami a régi pergamen illatához lenne fogható.
- Szeretném azt hinni, hogy megbirkózom velük - jegyzem meg kissé szórakozottan, mikor említést tesz a hazacipelés potenciális nehézségeiről. Ő persze nem tudhatja, milyen erőnléttel rendelkezem, vagy milyen szerepet töltök be a mutánsok között. Ha hozzá is férnek ilyen adatokhoz - és feltételezem, így van -, nem tudom elképzelni, hogy a kiugró (veszélyes) eseteket leszámítva bárki is tulajdonítana jelentőséget az egyes diákok képességeinek, vagy képes lenne nyomon követni azokat.
- Pedig ez igazán szóra sem érdemes. - Szinte szégyenlősen halkítom le a hangom, mikor pozitívumként említi meg, hogy a hús-vér könyveket részesítem előnyben. - Előre is nagyon köszönöm, hogy időt szán erre, tanárnő - vetek rá egy halovány, hálás mosolyt. Neki tulajdonképpen csak több feladata lesz ezzel, mintha itt hagyna annyival, keressem meg a tárgyhoz tartozó elektronikus jegyzeteket. Értékelem, hogy ennek ellenére sem nehezményezi a kérésem.
Alig észrevehetően emelem meg a szemöldökömet a pályaválasztási történetét, vagy inkább annak hiányát hallva, ezzel enyhe jelét adva hitetlenkedésemnek. Gondolom, jobb nem erőltetni a kérdést.
- Értem. (...) Nos, igazán nem szeretném tovább feltartani Önt. Köszönöm szépen a beszélgetést - mosolygok rá. - És az órát is.
Hacsak nincs semmi más, amit mondana, beváltom az ígéretemet és magára hagyom őt. Úgy tűnik, hirtelen elég sok olvasnivalóm támadt.



Re: Every beginning is hard

Lacey Harries Hétf. Jún. 10, 2024 7:33 pm
• doing good for good reasons •





  • Tavasz '26

  • 10:00 am

  • Alkalom:  Bevezetés a növényrendszertanba 3. előadás




Every beginning is hard



Sooraya 




Szó nélkül hagyom, hogy az előbb említett Fergusson professzort egyszerűen csak a vezetéknevén említi. A prof munkásságán ezzel nem esik csorba, és meg sem fogja tudni, hogy így emlegettük. Még mindig jobb, mint ha Dr. Invisible néven emlegetik, mert előszeretettel kezdi valamiféle expedícióval az évet, másra hagyva a kezdőt tanítását. Az már kevésbé zavar, hogy engem meg következetesen magáz a nem túl nagy korkülönbség ellenére, de megállapítom magamban, hogy mindketten már túl öregek vagyunk ahhoz, hogy ezen fennakadjunk.  
- Ne hallgass másra, inkább tapasztald meg saját magad, hogy jók vagy rosszak az óráim. És egyetlenből még ne vonj le messzemenő következtetéseket, ha javasolhatom - zavarba hoz a dicséret, de persze örülnék, ha több értelmes diák ellensúlyozná a kevésbé azokat. - Ahogy mondtam, nem sok anyagot kellene pótolni és persze jegyzeteket is szívesen adok. De a tanszéki listában meg is találod őket. Vagy tényleg "könyveket" szeretnél? - kérdezek rá, mert mostanában egyre kevesebb a bibliofil, aki a papírt részesíti előnyben a képernyővel szemben. - Szívesen írok listát azokról is... Bár tényleg elszántnak kell lennie annak, aki haza akarja cipelni őket... Méretes darabok...

Persze nem elrettenteni akarom, de a több kötetes olvasmány súly tekintetében messze veri a laptopokat és tableteket.

- A regisztációkor megadott címre majd elküldöm a könyvek jegyzékét, ígérem, és csak hogy tudd, engem meg az nyűgöz le, hogy nem csak az elektronikusan elérhető olvasnivalót szeretnéd - dicsérem igyekezetét és ha örültem érdeklődésének korábban, hát most a kíváncsisága némileg bizalmatlanná tesz. A hamis papírok ügye ugyanis Damoklész kardjaként lóg a fejem fölött és nem akarok túl sokat mondani senkinek ahhoz magamról, hogy túlzottan érdekelni kezdje a "múltam".
Nyilvánvaló okokból.
Hiszen nem találna semmit.
Így kitalálok valami teljesen ártatlan mesét, amivel elaltathatom a kíváncsiságát és ami nagyjából semmilyen infót nem szolgáltat rólam.
- Ó, már nem is tudom, hogy történt. Szerintem jók voltak a biológia órák a középiskolában... Vagy lehet, hogy az esőerdőket akartam megmenteni, mint annyian mások...



Szeretettel Niel-nek és Laze-nek 



Energia szintje


100 %



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Re: Every beginning is hard

Sooraya Qadir Kedd Jún. 04, 2024 3:33 pm
• doing good for good reasons •


Bloom & Dust

Every beginning is hard


Harries tanárnő helyében rettentően irigy lennék, amiért a professzor éppen az esőerdőket járja - még ha számomra az orchiea-fajok kutatása nem is hangzik kifejezetten érdekfeszítőnek. Sokat gondolkoztam már rajta, milyen helyekre utaznék először, ha adottak lennének a körülmények, de nem volt túl hatékony az ábrándozásom: mindig visszakanyarodtam Afganisztán és a családom felé.
- Nos, nem tudhatom, milyenek szoktak lenni Fergusson előadásai, de nem hiszem, hogy a "beérés" megfelelő kifejezés lenne. Sokaktól hallottam ma, ahogy az Ön óráját dicsérték - felelem tárgyilagosan. Még véletlenül sem szeretném, ha üres hízelgésnek venné a szavaimat; nem fűződik semmi érdekem ahhoz, hogy pozitív legyen a rólam alkotott megítélése. Egyébként sem vallana rám, hogy ilyen módon próbáljam megvalósítani a céljaimat. Mindössze arról van szó, hogy tényleg remeknek gondolom, ahogy tanít; lerítt róla, mennyire felkészülten és milyen őszinte lelkesedéssel érkezett az órára. Úgy hiszem, igazán tartozom annyival, hogy biztosítsam róla, nincs oka a lekicsinylésére. Rettentően rémisztő lehet kiállni ennyi ember elé, akik minden egyes kis részletet megfigyelnek és kiragadnak éppúgy az ember beszédéből, mint a megjelenéséből és a viselkedéséből. Néhány elcsípett mondat alapján ráadásul erős bennem a gyanú, hogy sokak örömére szolgál, hogy ha átmenetileg is, de ő vette át Fergusson helyét.
- Köszönöm, megfontolom. Habár... Ha őszinte akarok lenni, azt hiszem, nem ártana az alapoktól kezdenem. Elég sok dolog homályos volt még. - Azt hiszem, túl sok dolog van, ami felületesen érdekel; először fellelkesít, hogy hirtelen mennyi új részletet tanulok meg tőlem teljesen független területről, a végén azonban mindig rá kell jönnöm, hogy nem véletlenül választottam azt a szakot, amit. Épp ezért, ha szabadon választott tárgyról van szó, bölcsebb lenne olyasmibe energiát fektetnem, ami elmélyítheti a tudásom, új színezetet adva az eddigi ismereteimnek. Amiből, ha ki is ábrándulok a félév közepére, még mindig elég hasznos számomra ahhoz, hogy az motiváljon. A botanikáról ez a legkevésbé sem mondható el, tehát nem valószínű, hogy komolyan el kéne gondolkoznom a kurzuson. Ms Harries lelkesedése azonban rám ragad, ha akarom, ha nem. Na és mi van, ha egyel több tárgyat veszek fel, mint kellene? Csak nem okozhat akkora gondot némi plusz kredit...
- Esetleg tudna nekem ajánlani könyveket? Amiket mindenképp érdemes lenne elolvasnom, ha meg szeretném érteni ezt a tárgyat? - kérdezem reménykedve. Tudom, hogy ezt még bánni fogom. Most volt pár csendes hetem, ezen felbuzdulva magamra vállalok mindent, és fél pillanattal később eljön majd a világvége gonosz űrlényekkel és ki tudja, még mi mindennel.
Biztosan ügyetlenül leplezem a zavarom, mikor a botanikával kapcsolatos érdeklődésemről kérdez. Nagyjából két perc alatt döntöttem arról, melyik órára üljek be.
- Legfőképpen arra voltam kíváncsi, milyen lehet egy természettudományi óra az egyetemen, a növényvilág pedig mindig lenyűgözött. - Kelletlenül sütöm le a szemeimet. Én is érzem, mennyire kiábrándító lehet a válaszom, de nem vagyok a hazugságok híve... és azt hiszem, ha sikerült is volna előjönnöm valamivel, csak még gázabb lett volna a próbálkozásom, hogy hitelesnek tüntessem fel magamat.
- Ön mi miatt választotta ezt a pályát? - kérdezek vissza kíváncsian.



Re: Every beginning is hard

Lacey Harries Csüt. Május 30, 2024 3:10 pm
• doing good for good reasons •





  • Tavasz '26

  • 10:00 am

  • Alkalom:  Bevezetés a növényrendszertanba 3. előadás




Every beginning is hard



Sooraya 



- Jó napot, Tanárnő!
Kezdem megszokni, hogy így szólítanak, de még mindig nem tudtam helyette jobbat találni. Olyat, ami mindenki számára megfelelő lenne, semmiképpen sem. A Miss Harries nekem rémesen idegen, sosem nevezett így szinte senki. Ha ezt hallanám, folyton azt hinném, valami rosszat tettem és éppen a hivatalos szervek igyekeznek felelősségre vonni. A Lacey miatt gondolom a "kollégáktól" kapnék inkább fejmosást, bár az is lehet, hogy itt sokkal toleránsabbak ezen a téren. A Bloom meg... Jobb, ha ezt a nevet itt nem ismerik meg.
Az ismeretlen diákot persze már korábban észrevettem. Láttam, amikor lefelé indult, türelmesen várt, és csak akkor lépett közelebb, amikor a "bajos csajok" (miért tudtam, hogy csak próbára akartak tenni azokkal a növényekkel?) kiviharzanak. Hagyok neki időt és így nekem is lesz, hogy jobban megnézzem. Az üdvözlés után nyomban bemutatkozik, s a korábban feltűnt különleges kinézetére (miért nem vettem észre előadás közben?) rögtön magyarázattal is szolgál a különleges neve. Csak a szemét figyelhetem, ahogy beszél, dallamosan és tisztán formálja a szavakat az arcát fedő szövet alatt. Ebben a néhány mondatában is több érdeklődés és kíváncsiság van, mint a "rémes négyes" valamennyi tagjának fejében összesen.
- Semmi baj... És örömmel látjuk a vendégeket is. Főleg, ha dicsérnek - igyekszem nem túl zavartan rendezgetni a papírokat, és kikapcsolni a kivetítő minden kütyüjét. - Fergusson professzor néhány hónapig Ecuadorban kutatja az egyenlítői esőerdők különleges orchidea-fajait. Ha szerencsénk lesz, lehet, hogy mire ehhez a növénycsaládhoz érünk, már egy saját Maxillaria fajjal is büszkélkedhet az Egyetem... Ó, ne haragudj... - eszmélek rá, hogy csak éppen a kérdésére nem válaszoltam. - A válasz igen... Amíg vissza nem térnek, addig velem kell beérnetek...
A felelet a megszokott, de ez a lány legalább nem aggódik látványosan amiatt, hogy nem a beígért és nyilván férfiból lévő professzorból kell majd kihízelegnie a jó jegyet. Apropó jegy....
- Ha maradni szeretnél a kurzuson, csak hozd el a következő alkalommal a dolgozatodat... És ne aggódj, csak az elsőt kell kézírással beadnod. Fergusson professzor él-hal az íráselemzésért... - közlöm, megelőzve a csodálkozó tekintetet, amit a bejelentés a többiekből kiváltott. - De nem kell sajnálnod, nem maradtál le semmiről... Azért elárulnál valamit? Mondd csak, mégis hogy találtál ide? Mert azt nem hiszem, hogy téged is ők hoztak... - tétova biccentés arra, amerre a szőke csapat eltűnt. - Mit találtál annyira érdekesnek a botanikában, hogy még a későbbi csatlakozást is bevállaltad?



Szeretettel Niel-nek és Laze-nek 



Energia szintje


100 %



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Re: Every beginning is hard

Sooraya Qadir Szer. Május 29, 2024 11:03 pm
• doing good for good reasons •


Bloom & Dust

Every beginning is hard


Beülni egy egyetemi biológia szakos órára mindennemű előzetes tudás nélkül egyértelműen nem volt megfontolt döntés részemről, de nem mondhatnám, hogy bánom. Mindaz, amit felfogtam az elhangzottakból - merész lenne azt állítani, hogy a felét -, valóban felkeltette az érdeklődésemet. Ritka, hogy minden teljesüljön: a remek előadásmód, a logikus felépítés és az emészthető prezentáció. (Amennyire meg tudtam ítélni kívülállóként.) Az egyetlen negatívum, amivel szembesülnöm kellett, hogy nem készítettem beadandót. Nyilván. Most vagyok itt először és talán utoljára is; elég ritka, hogy ennyi szabadidőm legyen az egyetem és az X-es dolgok mellett, de egyébként sem szívatnám magamat egy olyan tárgyra való készüléssel, amit sosem vettem fel hivatalosan. Ez a beadandó-kérdés viszont irracionális módon szíven ütött, hiszen sosem érkeztem még tanórára felkészületlenül. Úgy érzem, ez olyasmi, amit mindenképp tisztáznom kéne, tekintve, hogy Harries tanárnő láthatóan a szívét-lelkét beleadta az okításunkba.
Miután véget ér az óra, egy kicsit hosszabbra nyújtom a cuccaim összerámolását, hogy lehetőség szerint minél kevesebb diák maradjon a teremben. Fél füllel hallom, amint az órán hangosan vihorászó lányok lerohanják a tanárnőt valamilyen növény-vészhelyzet miatt. Nagyjából öt perce tarthat már a dialógus, mikor elveszítem a türelmemet és követem őket az előadó középpontjába. A pulpitushoz érve udvarias mosolyt vetek Harries tanárnőre, habár az egész számat kitakaró nikáb némiképp tompíthatja az üzenetet.
A lányok egyike hátrafordul egy pillanatra. Még éppen elcsípem a már annyira megszokott furcsálló-értetlen tekintetet, amit az öltözetem általában kivált az emberekből, mielőtt visszafordulna a tanárnőhöz. Rövidesen kimentik magukat - vagy inkább Harriest -, én pedig kapok az alkalmon.
- Jó napot, Tanárnő! Elnézést, nem akarom sokáig feltartani. Sooraya Qadir vagyok, csak vendégként voltam jelen az előadáson. Bevallom, kissé laikus vagyok a témában, de nagyon tetszett az óra. Mindig Ön szokta tartani? - Ha jól emlékszem, csak tanársegéd. Minden esetre nem igazán láttam még az egyetem közelében, pedig hasonló időszakokban vannak az óráim. - Sajnos most vettem részt először, ezért nem tudok beadandóval szolgálni - vallom be alig leplezett bűntudattal.



Every beginning is hard

Lacey Harries Vas. Május 26, 2024 9:59 pm
• doing good for good reasons •





  • Tavasz '26

  • 10:00 am

  • Alkalom:  Bevezetés a növényrendszertanba 3. előadás




Every beginning is hard



Sooraya 



Megint többen vannak. Azt hiszem, az első előadáson csak nagyjából 10-en ülhettek szanaszét az előadóteremben, és úgy kellett rávenni őket, hogy jöjjenek közelebb. Mint ha tartottak volna tőlem. A következőn már nagyjából félig volt a terem és már nem kellett azon aggódni, hogy nem hallják majd, amit mondani akarok. Most már alig akad ülőhely. És az sem rettentette el őket, hogy az első beadandót is mára kértem. A baktériumokról. Persze, akik most csatlakoztak, azok rögtön jöttek halasztást is kérni, de hamar megállapodtam mindenkivel, hogy a következővel is beadhatják majd. Eszembe sincs elijeszteni őket. Már így is túlszárnyaltuk az elvárásokat azzal, hogy nem a 10, a kurzus tartásához minimálisan szükséges diák választott minket.
Persze nem fűzök nagy reményeket a résztvevőket illetően, mert nyilvánvalóan sokaknál a viszonylag könnyen - persze, még nem tudják, mi vár rájuk - megszerezhető kreditek voltak a vonzóak. De azért nem mindenki volt reménytelen.
Az első előadás után egy másodéves egy kissé vitaminhiányos, fél méter magas Thaumatophyllum xanadu-val keresett meg, mert hogy hallotta, hogy növényorvos is vagyok. Persze orvul megbabráltam szegény pálmát, és a kissé génmódosított novény már jobban viselte a New York-i klímát a Nyugat-Indiai helyett és a csajszi is örömmel újságolta, hogy a tanácsaim beváltak és az apró táprudak, amiket adtam nekik, eddig sosem látott növekedésre sarkallták a növénykéjét.
Aztán szerintem ő volt az, aki hírét vitte a kurzusnak is, mert láthatóan egy egész padsornyi sutyorgó és kuncogó szőkét hozott magával a következő előadásra. De becsületükre legyen mondva, kitartottak és csak 4 növekedésben elmaradt "házi kedvenc" várakozott az aprócska szoba előtt, amelyen egy másik tanársegéddel osztozunk.
Szóval így jött el a harmadik alkalom. És a teltház. A dolgozatok pedig lassan gyűlnek az asztalon, melléjük elraktározom az ígéreteket is a fejemben és a nevek mellett is a még érkezőkről. Az ismeretlenek bemutatkoznak, igyekszem arcokat társítani a nevekhez, jobbára sikertelenül. Amikor elfogynak, azon gondolkozom, hogy a következő előadáson meglepem őket néhány világító tölcsérgombával, persze szigorúan csak lezárt üvegekben. Összeszedem a jegyzeteimet és a dolgozatoknak hozott mappába rendezem a folyton szétcsúszó lapokat, s mikor elkészülök, akkor nézek csak fel, hogy valaki maradt-e még a teremben... Nehogy bezárjak valakit, aki elaludt a mondandóm alatt, s aki nyilvánvalóan éjjel nagyobb legény volt, mint nappal...



Szeretettel Niel-nek és Laze-nek 



Energia szintje


100 %



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Love all, trust a few, do wrong to none.
..

Re: Every beginning is hard

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.