Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» But who's gonna give you your goodnight kiss
by Niel Topsfield Ma 11:40 am-kor

» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei
Nincs

Re: Psst: time to open your eyes!

Laserian Harries Vas. Szept. 01, 2024 2:32 am
• doing bad for good reasons •
Morning sunshine!

Nem akarom szegényt kiábrándítani, de muszáj megtennem.
- Loki… meghalt. Thorral még esetleg találkozhatsz. – gondolkodom, azt persze nem teszem hozzá, hogy vannak Bosszúállók, akikkel lehetetlenség találkozni civilként, maximum akkor, ha az életed mentik meg, de még ilyenben nem volt részem, valószínűleg addig jó is, mert ha meghallanák, hogy mennyit beszélek, ha ideges vagyok, akkor inkább hagynak a romok között és azt mondják az apámnak, az öcsémnek és a barátaimnak, hogy már nem volt kit megmenteni.
- De a kollekció csak vele teljes, néha kell pár gonosz is a jók közé. Különben unalmas volna a jók élete, nem gondolod? – persze azt az ő világában csak ő tudja, hogy mennyire elfoglalt vagy ijesztő a számára, hogy életeket kellett mentenie és sokan számítottak rá. Szerették vagy utálták azért, aki én innen nem tudom megmondani, mert én az itteni énjét ismerem, nem a szuperhősnőt. Az én szememben az volt. Mondjon bárki bármit.
A megjegyzésére, hogy visszahoz a szőkéhez csak felsóhajtok. Engedjük el, ez lesz a legjobb. Azt, hogy odaát nincs túl sok barátja csak szomorúan veszem tudomásul, bár a szomorúság kevésbé látszik az arcomon, most itt volt, barátok között és talán csak a most számított. Nem is gondoltam én a jövőre, mert a jövő csak fejfájást okozott volna.
S, milyen igazam lett! Csak nem gondoltam, hogy ez a jövő a közeljövőre értendő, amikor is a régen elfeledett app felugrik és jelez. Hát ez kínos volt. De csak nekem és csak addig amíg hagytam, hogy az legyen. Mert szépen felöltöztünk a védőfelszerelésbe ki ki a maga öltözőjében. Szívesen átkiabáltam volna a falakon keresztül, hogy ugye nem szenved az öltözködéssel és nem kell-e segítség, mert én segítek, csak hagytam. Inkább nem a játékos harc eleje előtt kérdezek ilyesmire rá, hát ami paintballja lesz, azt mind rám lőné! Tudom, hogy megvan hozzá a tehetsége, ahogy nekem is.
Persze azt nem mondtam, hogy nem fogok „véletlenül” csalni, mert nekem az a kihívás, ha másokat sikerül elbotlasztani és lelőni, ez a kurjongató megérdemelné, eskü. Helyette kénytelen voltam új célpontot keresni. Na igen, de én sem akartam látható célpont lenni! Fedezéket kerestem magamnak, csak az volt a baj, hogy mint valami rágógumi rám tapadt a szőke csaj és nem tudtam kilökni az ellenfeleknek, hogy tessék lőjék ki őt először, hogy a lelki békém rendbe jöjjön.
- Nem gond, ha melletted leszek? – érdeklődött és meg se várta a válaszomat, már odasettenkedett mellém.
- Engem nem zavar, de nem tudlak megvédeni téged, hacsak nem segítesz. – bármennyire nem tetszik, az összefogás vele logikusabbnak tűnt, remélem Gwen majd vérszemet kap rá és ő lesz az első, akit kilő mellőlem. Biztos voltam abban, hogy ő is olyan jó halló, mint Bayvilleben egy páran és a süketebbeket csak én erősítem és még páran persze, aki nem pók vagy Lili, de az éppen elég.
- Van valami stratégiád? – kíváncsiskodott tovább és kikukucskált a puskájával a fa mögül.
- Nincs. Csak maradj csendben, addig sem fognak észrevenni! – okítom, de az a baj nincs kit, mert ő nem tudja azt, amit én tudok. Figyel és valószínűleg vaktában céloz. Én azért megvártam volna, hogy lássam a célpontomat, mindegy.
- Húzódj fedezékbe! – vagy fusson, igen az is egy opció a futás és visongás, mintha én csináltam volna neki valamit, pedig nem. Ennyit a biztos helyről és a csendben maradásról. Nem ülhettem itt tétlenül, lépnem kellett nekem is, még mielőtt ennél is jobban kiszúrnak. Csodálatos.
Már csak azt kellett kitalálni, hogy vajon Gwen asszonyság hol lehet, de nem vadásztam rá. Még nem. Hagytam, hogy hadd érezze azt én elfeledkeztem róla, pedig nem.

Woke up a Rebel · Wakey wakey, eggs and bakey! ·  @Gwen Stacy

_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Psst: time to open your eyes!

Gwen Stacy Kedd Júl. 30, 2024 9:53 pm
• doing good for good reasons •





to Laze



Nem igazán értem, hogy hogy lehet az, hogy az én világomban nem találkoztam még hasonló szuperhősökkel, mint itt. Nem is nagyon hallottam róluk. Mondjuk tény, nem is néztem annyi tévét… De talán ideje lenne felkutatni őket. Nem hiszem el, hogy csak ebben a világban vannak ennyien.
-Fontosabb problémáim is voltak annál, hogy ilyenekre odafigyeljek. – Az jobban lekötött engem, hogy haza akartam jutni. Nem igazán foglalkoztam a város dolgaival.
-De jó lenne megismerni őket. Főleg Lokit!-Ha tényleg itt van emberi alakban, akkor nagyon is kíváncsi vagyok rá. Sokat olvastam róluk és nos őszintén bevallom Loki jelleme jobban tetszett, mint Thoré… De ezt nem árulnám el senkinek sem. Elvégre szuperhős vagyok vagy mi, nem bajkeverő.-Mosolyodom el halványan.
-Természetes, hogy visszahozlak. Mégis csak itt van a családod és a barátaid… Nah meg a szőke bögyös csajod.-Nem, nem tudom ezt megunni. Most már örökre hallgathatja majd tőlem… Na jó… majd csak addig, míg végül tényleg nem lesz egy olyan lökött csaj, aki letelepszik mellé.
-Nem találkoztam még a ti hasonmásotokkal. Tudod odaát nincs túl sok barátom… Elég magányos a szuperhős lét.-Mondjuk itt is csak Kainenek köszönhető, hogy nem maradtam magamra. Ha aznap nem segít nagy eséllyel nem találkoztam volna velük és lehet még a bandába se léptem volna be.
De ez a nap most Lazeről szól. Ezért is hívtam őt meg egy jó kis paintball csatára. Naná, hogy egymás ellen leszünk. Persze nem ígérem, hogy nem használom majd a pók ösztöneimet. Azokkal nagyon is meg tudom majd védeni magam. Persze nem fogok pókhálót kilőni, vagy falra mászni, de a reflexek és a pókérzékem… Nem lesz könnyű nekik eltalálni engem.
Egy pillanatra én is ránézek a telefonjára, mikor előveszi azt és egy bögyös szőke néz vissza rám. Ezek szerint nem is kell keresni neki egyet… Hát ott van! De ez nem Crystal. Ő neki azért kedvesebb arca van. Nem is értem, hogy mi baja van vele… Szerintem egy kedves lány.
Laze tanácsait megfogadva vonulok el átöltözni. Nem húzom sokáig az időt, így miután még egyszer elköszönök a bolondtól csatlakozom is a csapatomhoz. Egyelőre jófejnek tűnnek, így nem tartok attól, hogy ne sikerülne legyőzni a többieket. Ahogy a helyünkre sétálunk megbeszéljük a tervet. Már az elején látható, hogy kit szeretnek, mint kapitányt. De igazából nincsenek is rossz ötletei, és mivel nekem semmi tapasztalatom ezzel a játékkal, így szót fogadok és úszok az árral.
Végül elkezdődik a harc, mindenki a megbeszéltek szerint mozog. Senki nincs egyedül. Két fős csoportokban széledünk szét, így jobban tudunk egymásra figyelni. És már meg is hallom az első felém suhanó festék golyót. Az utolsó pillanatban húzom arrébb a társamat, majd próbálok visszalőni az ellenségre.
Happy Birthday!!

photo plus.png

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Psst: time to open your eyes!

Laserian Harries Szomb. Jún. 29, 2024 8:13 pm
• doing bad for good reasons •
Morning sunshine!

- Nem kifejezetten béna fiú banda, bár igaz férfiakból több van, volt a csapattagok között. – javítottam ki magam. – Ők a világ megmentői, vagy legalábbis annak tartják őket sokan. – magyarázom. – Nem azok a hétköznapi hősök, mint akikkel találkozhatsz, velük ritka szembe találni magad. Olyanok, mint hmm... – itt el kellett gondolkodnom, hogy melyik hős munkásságát kicsinyítsem le hétköznapi hős szintjére, de ilyennel nem akartam dobálózni. – Mint a rendőrök! – jut eszembe hirtelen. – Csak egy kicsit másabb értékrendszerrel bírnak, mint a rendőrök, nem a világért harcolnak, hanem egy adott helyen a városért, városrészért. A tévében és a médiában sokat emlegetnek itt, nem szoktad megfigyelni őket igaz? – kíváncsiskodom. Nem baj, ha nem, addig sem akar bajba keveredni és segíteni nekik, mert kinézem belőle, hogy fogja magát és odahálózza magát.
- Bocs, majd… ööö okééé átmegyek, ha visszahozol! A végén ott ragadok és ott is káoszt hozok a Bayvilliek fejére. Ott vannak olyasvalakik, mint itt? – kíváncsiskodom, persze kicsit hülyén hangzik a kérdésem, valószínűleg nem az ő világjabéli másainkat kereste, hanem örült, hogy otthon volt az apjával.
- Helyes. – ennyivel válaszolok csak arra, hogy ő sem gondolta komolyan azt, hogy én szenvednék az ő jelenlétében, mert nem volt így egyáltalán. Jobb, ha tudja, persze hangoztatni nem nagyon tudtam ennél is hangosabban, csak ha már túlságosan félreérthető dolgot teszek, azt meg nem most kellett.
Látva, hogy a frappáns válaszom, hogy meglepi őt nem tudok nem nevetni, mert a megjegyzése nagyon nagyon Gwenes. Igen, ezt csak így tudom definiálni.
- Ennyire azért nem vagyok elérhetetlen és válogatós. – jegyzem azért meg. – Ahhha, szóval roppanós cseresznye. Jó, megjegyzem. – nem mondom, hogy fel fogom használni ellene, de felfogom majd legközelebb.
- Oké, ha erős akkor nem kételkedem benne sokat. – nyugtatom meg, talán inkább magamat ezzel, mintsem őt. Többet kellene figyelnem és tanulnom tőlük. Na mindegy.
A többit persze le is zárom még mielőtt kifaggathatna olyasmiről, amit kész trauma volt átélni. Ő nem látta azt, amit én láttam és nem úgy, ahogy én láttam! Persze valahol sajnálom az ufócsajt, miért ne sajnálnám, teljesen másvilág.

A kis utazásunk azt kell, hogy mondjam jót tett. Kocsit is ugyanígy szeretek vezetni, mint most a motort. Elveszem Gwentől az ő sisakját is, elteszem, de hozzá hasonlóan én nem kezdem el rendbe tenni a hajam, felesleges, úgyis égnek fog állni meg hamarosan úgysem fog látszani. Csipogott egyet a mobilom is, furcsa fejet vágva vettem elő és néztem rá, hogy mi az isten történhetett. Nem nagyon rejtettem el Gwen elől, így ő is láthatta a felugró kis fülecskét…
- Ha-ha-ha, nagyon vicces vagy Gwen! – mellé persze nem lőtt, ez pedig ijesztő volt, mert ilyen az életben nincsen, pedig a jelek szerint mégis volt.
- Oh, szívesen magyaráznék és látnálak el közben jó tanáccsal, de ha azt teszed, amit a pókhálóddal is tennél, célzol és lösz akkor menni fog minden. És bukj le, légy mindig védve! Ha eltalálnak kiestél. Ne akarj kiesni. Ha mégis eltalálnának és nyomot hagy, akkor szólj, hogy ne lőjenek rád tovább és menj a startra. Ott megvárhatod a csapattársaidat vagy azokat, akik kiestek. Ha eltalál, de csak megsúrolja a védőruhát és nem hagyott semmi nyomot, nem kell feladnod a játékot. – igyekszem ellátni őt ezekkel a tanácsokkal, remélem tudtam segíteni és látja rajtam, olyan rossz csak akkor leszek, ha ellene kell játszanom. Most még nem.
- Így legyen. – válaszolok arra, hogy majd kint találkozunk miután felvettük a védőcuccokat. Gwen egész ügyesen intézte a beléptetésünket, miután megmondta, hogy kik vagyunk útba igazítottak és megmutatták hol találjuk az öltözőket, ki ki a maga nemének megfelelőt.
Le kellett egy pillanatra ülnöm, hogy értelmezni tudjam a mobilom csipogását is, csak, amikor jobban szemügyre vettem, hogy ez melyik applikációból jött – persze, hogy tudtam, honnan jött, csak nem ma nyitottam meg és ez volt a legnagyobb problémám ebben a percben. Görcsölni nem kezdtem el. Felesleges volt.
Inkább átöltöztem. Nem akartam, húzni az időt itt feleslegesen, Gwen kinyír és a csapattársaim is csalódottak lesznek, amiért ilyen jó arc, mint én nem állt be közéjük. Na persze. Kimentem, még éppen elkaptam Gwent egy pillanatra.
- Sok szerencsét! – arra mindkettőnknek szüksége lesz úgy érzem, majd én is az enyéim közé mentem. Felvettem a karszalagot, amikor ideadták, bemutatkoztam nekik, nyilván Laserianként, hogy az, akivel Gwen ugratott fel is kapja a fejét. Hát persze.
Ez hosszú menet lesz úgy érzem. Szépen bementünk a pályára, de valamelyik volt olyan idióta, hogy a levegőbe lőtt egyet, nem mondom, hogy egy kicsit meglepődtem, de meglepődtem. Mi a francért pazarolja a lőszerét, fel nem foghatom, mindenesetre kurjantott egyet örömében és már rohant is mint valami vadbarom. Eskü, ha nem lennék a csávóval egy csapatba őt lőném ki először a paintballal.

Woke up a Rebel · Wakey wakey, eggs and bakey! ·  @Gwen Stacy

_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Psst: time to open your eyes!

Gwen Stacy Szer. Jún. 12, 2024 10:35 pm
• doing good for good reasons •





to Laze



Na jó már megint ostobának érzem magam, amiért rohadtul nem értem, hogy kikről beszél. Mégis milyen bosszúállók? És milyen béna név ez! Most komolyan? Bosszúállók?
-Na jó azok meg kik? Valami béna fiú banda?-Most elképzeltem egy csapat hülye gyereket, akiken lóg az izompóló, de úgy hordják, mintha ők lennének a falu legkeményebb fiai….
Nem értem, hogy az én világomban miért nincsenek ilyen szuperhősök. Vagy ennyire vak lennék, hogy nem látom őket? De akkor legalább az újságban olvasnom kellett volna hasonlóakról.
-Egyszer át kell jönnöd az én világomba megnézni, hogy az milyen. Lehet én nem látom a fától az erdőt. Most komolyan… Olyan sok mindenről mesélsz nekem, ami nálam nincs, hogy egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ennyire más világ lenne a kettő, de közben meg maga a város szinte teljesen ugyanúgy néz ki.-Magyarázom neki teljesen értetlenkedve. Erről a több univerzumról muszáj leszek már valakivel elbeszélgetni, hogy végre megérthessem, hogy mi is ez az egész.
-Jaaaaj már Laserian! Nem gondoltam komolyan! Nyilván tudom, hogy nem kényszer neked, vaaaagy akkor nagyon mazochista vagy. De akkor meg így jártál.-Rántom meg a vállam. Tényleg nem gondoltam komolyan, hogy neki szenvedés lenne velem lennie. Azért ennyire nincs a béka segge alatt az önbizalmam. Jó barátok vagyunk, ezt azért felfogtam. Számíthatok rá, ahogyan ő is rám.
Felszökött szemöldökkel pislogok rá, ahogy elkezd az almákról beszélni. Ez most olyan volt, mikor egy nő elmagyarázza, hogy a rózsaszín nem is rózsaszín, hanem magenta…
-De gourmet vagy te! Polipcsápokat eszel meg mindenféle fura nevű almákat. Azt hiszem, hogy akkor egy egyszerű hamburgerrel nem tudlak megvásárolni. De nem gondoltam volna, hogy egy puccos étterembe kell vinni téged.-Mondom neki először komoly ábrázattal, majd csak elmosolyodom.
-Öhm nem is tudom… Hmm melyik gyümölcsöt lennék képes megenni bármikor?... Hú sok van… De a kedvenc?.... Talán a roppanós cseresznye.-És eszembe jut a gyerekkorom, mikor a fáról szedtem őket és kétpofára ettem, miközben a fülemen is az lógott.
A csajózos válaszára kap tőlem egy buksi simit.
-Helyes válasz! Nem is szabad az olyan lányoknak bedőlni. Azok később is csak a pénzedet fogják felemészteni… De ma találni fogunk neked valamit, aki a szőlős szájfényed miatt fog beléd szeretni.-Na jó tudom ez gonosz volt, de még fogja hallani ezt tőlem jó néhányszor.
-Nyugi elég erős… Majd egyszer megmutatom!-Most nem megyek bele ebbe. Sokkal meggyőzőbb lesz, ha látja is, hogy milyen erős a mi pókfonalunk. De persze nem fogom rá erőltetni a dolgot. Először nekem is ijesztő volt ezt a pókfonallal való közlekedés.
A Crystal témát elég hamar lezárja, ami jobban megerősít engem abban, hogy ő az a dögös csaj, akire gondol. Hmmm nah majd legközelebb egy hármas programot kell szervezni, amire az utolsó pillanatban én mégsem tudok elmenni… Upsz…
Nem félek a motorján. Nem szorítom túl erősen, csak gyengéden átkarolom. Ez is egy élvezhető utazási forma. Talán nekem is meg kellene tanulnom motort vezetni.
Ahogy megérkezünk én is leveszem a bukósisakom és ahogy meglátom Laze haját már el is kezdem rendezni az enyémet, mert gondolom én sem nézhetek ki jobban.
-Ez jó volt.-Adom át neki a sisakot, hogy el tudja rakni, majd a kisebb csapatra nézek. Alaposan szemügyre veszem a jelenlévőket és mikor kiszúrok egy csinos szőke lányt elvigyorodom.
-Nah az a te csapatod. Neki biztosan ízleni fog a szőlő.-Bökök a fejemmel a lány felé, majd el is indulok az épület felé.
-Amúgy nem… Még sosem próbáltam ki.-Vallom be neki őszintén, de nincs bennem semmi para miatta. Inkább izgatott vagyok. Azt tudom, hogy fájdalmas egy játék és tele leszek kék-lila foltokkal, de ha ez az ára a szórakozásnak, hát legyen.
Az épületben oda sétálok egy pult mögött álló fickóhoz, akiről úgy vélem, hogy itt dolgozhat, majd elmondom miért is vagyunk itt. Szerencsésen meg is találja a nevem a listámon, így már el is kéri a méretünket és adja a védőfelszerelést, nah meg a puskákat.
-Akkor majd kint találkozunk!-Kacsintok rá és már be is vonulok a női öltözőbe. Igyekszem gyors lenni, hogy ne rám várjanak a többiek. Majd miután a karszalagom is felkerült megkeresem a csapatomat és be is mutatkozom nekik. Kedved a fogadtatásuk. Beszélünk pár mondatott, majd be is vonulunk a pályára, ahol már el is indul a harc.
Happy Birthday!!

photo plus.png

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Psst: time to open your eyes!

Laserian Harries Hétf. Jún. 03, 2024 5:14 pm
• doing bad for good reasons •
Morning sunshine!

- Csak a tévében, egy időben a Bosszúállók felkapott téma volt. – most elcsendesedett körülöttük a sajtó, hogy szerencséjükre vagy sem, azt döntse el mindenki maga. Voltak ők már a világ megmentői és ellenségei is, ahogy minden más szervezet vagy csoport is. Szerencsére minket még nem emlegetnek úgy, hogy a Bayville-i vagányok vagy a Káosz bayvillei ügynőkei. Bármilyen hangzatos is legyen, egyik sem valami kedves jelző ránk. Na jó, a Bayville-i vagányok még talán. Lehet fel kellene dobnom egyszer ezt az ötletet a többieknek is?
Gwen szobájában meglepetten állok a szájfényes helyzet előtt. Ennyire hihetetlen, hogy miért van szükségem rá? Persze nem fogok most a keleténél jobban érvelni, hogy mit miért teszek. Ami kell az kell.
- Megint rosszul fogalmazol. Mi az, hogy elviselni téged? Én szeretem a társaságodat, ez sosem volt kényszer vagy kellemetlen a számomra. – ingatom a fejem a mondat elején rosszallóan, igazából csak azért, hogy piszkáljam őt.
A helyzet kezdett teljesen kifordulni magából, egy kicsit félreértettük egymást, de pont emiatt volt olyan vicces az egész helyzet. Persze, hogy azt gondoltam majd ő és én jól fogunk szórakozni.
- Nem, én? Áh ugyan! Dehogy! Olyannak ismersz engem, aki ilyeneket képzel? – mentegetőzést színlelek, mert tudom, hogy ebből a helyzetből nem fogok szépen kikerülni, hacsak nem csempészek bele komolytalanságot, amivel mindkettőnket összezavarhatom.
A megjegyzésére, hogy nem szokott szájfényeket enni csak intettem egyet, nem értette a célzást, semmi baj. Rá se kell rántani. Hagyjuk lebegve.
- Nekem az alma, a red és a golden delicious a kedvencem, azok nem olyan savanyúak és nem is túl édesek, hanem pont megfelelőek az almafélék között. Ha már itt tartunk, neked mi a kedvenc gyümölcsöd? – passzolom vissza kérdését ugyebár. Úgy helyes, ha én is megjegyzem ő mit kedvel, hogy majd egy gyümölcskosárral beállíthassak egy nap a szobájába. Tuti hülyének fog nézni.
Szemet forgatok a kérdésére és lebiggyesztem a számat.
- Nem kell nekem plusz kellék ahhoz, hogy csajozni akarjak. Ha pedig barátnőt akarok, akkor nem abból a fajtából kérek, akinek fontosabb az, hogy milyen autóm van vagy motorbiciklim, mert ez a típus, ha szép is, sosem fog engem szeretni. – nem saját tapasztalatomból beszélek erről, csak láttam mit tett a „szerelem” néhány ismerősömmel. Bár azt sejtem, hogy nem kellett volna ennyire komolyan válaszolnom a feltételezésére, csak azt akartam, tudja valójában mit kellene tennem és valószínűleg az ellenkezőjét fogom. Ez csak bizonyítéka annak, hogy mennyire ellentmondásos vagyok.
Amint elmagyarázza, hogy mire gondol az én lelki szemeim előtt csak az lebeg, hogy én a súlyommal lehúzom őt, szakad a pókhálója és nekünk kampec lesz.
- Mennyire erős ez a hálód? Biztonságosan megbír két embert? Én nem félek kapaszkodni beléd, de ha lehúzlak a súlyommal… – inkább efféle szörnyűségekre jobb volt nem gondolni azt hiszem, mindketten jobban járunk, ha túléljük a pókhálós utazást majd. Csak rá kell vennem magam, hogy bízzak egy kicsivel jobban a pókhálójuk erősségében.
A gonosz kis nézéséből egyből tudom, hogy a paintball esetében ő melyik opciót választaná.
- Ha kedves akarok lenni, akkor azt mondanám, hogy jaj de jó, legyünk egy csapatban és győzzünk le mindenkit! De nem vagyok kedves Gwen és látom az arcodon, hogy szívesen próbára tennél, szóval legyen. Legyünk külön csapatban. Nézzük meg melyikünk éli túl! – gonoszkásan hangzó nevetést produkálok, amit hamar abba is hagyok.
- Igazad lehet, felfoghatnám a dolgokat így. De akkor is fura a csaj, akármit mondasz. – az élményeimet az ufócsajjal pedig nem osztom meg Gwennel most, hogy miért tartom idegesítőnek, hiába kedves.
Odakint pedig már lehetőséget adok Gwennek, hogy megpróbálja ő vezetni a motort, de rövidkének tűnik a lába hozzá, le sem érnek. Így nehéz lesz irányítani. Ezért nem esik nehezemre hátrébb pakolni őt, meg sem magyarázom, hogy miért csináltam ezt. A nem volt kedves kijelentését pedig elraktározom magamban, mert ma a paintballnál tuti elkövetek még ilyen nem kedves pillanatokat.
Kihajtottunk a kicsivel járhatóbb útra is. Én a kormányon tartottam a mancsaimat, arra még nem álltam készen, hogy fitogtassam a fél kézzel is megy a vezetés erőmet Gwen előtt.
Elég szépen oda értünk, talán még időben is voltunk, mert nem féltem megelőzni az autókat, ha szükségét éreztem. Bajunk nem esett. Vigyáztam. Az otthonunktól nem is volt olyan messze, szinte gyerekjáték volt ideáig eljönni. Háromszor kaptunk pirosat mondjuk, de az sem a mi hibánk volt, hanem a stoplámpa időzítése a rémes.
A helyszínen szemmel láthatóan nem csak mi leszünk, szinte tele volt az egyik parkoló, nekem már csak az volt a dolgom, hogy helyet halásszak magunknak és erre később is emlékezzek majd.
- Itt jó lesz. – döntöttem végül el és két autó közé leparkoltam magunkat. Így lesz a legjobb.
- Paintballoztál már máskor is? – érdeklődöm, miután leveszem a fejemről a bukósisakot, ami valószínűleg úgy összeborzolja a hajam, mintha egy zsé kategóriás Lewis Robinson lennék, szerencsére nem elég hosszú a hajam, hogy annyira kukkra álljon, mint a rajzfilmfiguráé.
Elteszem a bukósisakokat, biztos helyre a kulcsokat, hogy el ne vesszenek, még be szeretnék menni az otthonunkba is.
- Jobb lesz, ha megismerkedünk a csapatainkkal is majd. Te melyikükkel akarsz lenni? A narancssárga vagy a kék karpántosokkal? – intettem a fejemmel az odakint ácsorgókra, akik már szépen elkészültek és harcra készen álltak, de még szórakozottan cseverésztek a csapattársaikkal. A fejvédők még egy pár személy kezében volt, így meg tudtuk nézni őket, melyikük ábrázata a szimpatikus és melyiküké annyira nem. De végül is teljesen mindegy volt. Amíg az egyik csapat velünk van, a másik meg ellennünk, tudni fogjuk, hogy kire kell célozni.
- Szólhatunk, hogy megérkeztünk és elindulhatunk utána beöltözni. – tettem egy egyszerű javaslatot.


Woke up a Rebel · Wakey wakey, eggs and bakey! ·  @Gwen Stacy

_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Psst: time to open your eyes!

Gwen Stacy Szer. Május 29, 2024 6:58 pm
• doing good for good reasons •





to Laze



Megforgatom a szemeimet, mikor úgymond kijavítja a fogalmazási hibámat. Nyilván ugyanarra gondolok, csak sikerült rosszul megfogalmazni a gondolataimat.
-Igen én is erre gondolok… De kezdetben a vikingek hittek bennük… Aztán persze a mai nap meg már mindenkiből lehet bármi is… Főleg a sok vikinges film után minden második ember azt hiszi, hogy ő is az… Pedig a közelébe sincs a dolognak.-Oké én sem ismerem nagyon az ő vallásukat, de nem is teszek úgy, mint aki azt a hitet követi csak azért mert most az a menő, a divat.
-De nem is ez a lényeg! Szóval te láttad őt? Egy igazi istent?-Ez jobban izgat engem, mint hogy most viking isten, vagy a vikingek egyik istene. Azon nem kell elkezdenünk vitatkozni.
Tény valóban meglepett a szányfényével. Nem gondoltam volna, hogy a pasik is szoktak ilyet használni. Főleg úgy, hogy én nekem semmi ilyenem nincs, még otthon sem.
-Nyugalom. Bőven lesz majd rá lehetőséged, de előtte el kell viselned engem néhány órára.-Kinéztem neki egy esti bulit, vagyis hát nem igazán ismerem az ilyen szórakozó helyeket, de egy fiatal banda fog fellépni. A képek alapján a hely is szimpatikusnak tűnt. Szerinem jó buli lesz. Bár remélem nem sokan fognak engem felismerni. Talán annyira még nem vagyok híres. Jelenleg szerintem inkább még az utálat tárgya vagyok.
-Aham… kiszárad… hát persze, hogy én erre miért nem gondoltam?-Egy újabb szemforgatás, majd figyelem őt, ahogy végig mér engem.
-Csak nem??? Mégis mire gondolsz?-Mert most tényleg nem egyértelmű nekem, hogy most mi is járhat a fejében. Hacsak…
-Remélem nem azt hitted, hogy majd én fogok neked táncolni!-Nevetem el magam. Arra egy egész életen át várhat. Nem, a tánccal nincs bajom. De hogy egy pasi ölében…. Brrr… Nem, nincs az a pénz.
-Kösz, de nem szokásom szájfényeket enni.-Mondjuk azon sem lepődnék meg ha csak az íze miatt használná azt.
-A szőlő a kedvenc gyümölcsöd?-Kérdezem meg tőle csak úgy mellékesen. Tényleg meg akarom érteni, hogy mi a fenének használ ilyet. Persze igaz, sok pasi sminkeli is magát. Ez aztán ahhoz képest semmi.
Egy újabb mosoly kúszik az arcomra. Nem is lepődőm meg a válaszán. Hát mi másért vette volna meg, ha nem csajozás miatt?
-Áh értem… Szóval láttad, hogy így milyen könnyű csajokat felszedni és gondoltad akkor neked is kell egy. Mondd hányszor vezetted már? Vagy csak néha kitolod és várod, hogy rárepüljenek a lányok?-Tudom, hogy szülinapja van és most kedvesebbnek kéne lennem vele, de egyszerűen nem bírom ki, hogy ne szóljak be neki.
-Öhm nem adnám a kezedbe a pókháló vetőmet. Én arra gondoltam tudod, hogy én kilövöm és te belém kapaszkodsz és úgy… Tudod a póknak köszönhetően erősebb vagyok, mint az átlag lányok. Szóval nem okoz gondot tartani téged… És ezt most nem rosszból mondom.-Nem lealacsonyítani akarom őt, vagy gyengének nevezni. Inkább csak meg akarom nyugtatni őt, hogy nem fogom repülés közben leejteni.
-Ez csak paintball! Meg mivel csak ketten vagyunk, így egy csapattal raktak össze minket. Eldönthetjük majd, hogy egy oldalon játszunk, vagy ellenségek leszünk.-Nézek rá kissé gonosz ábrázattal. Én bizony szeretném őt lepuffantani.
Ahogy kimondja, hogy még nem találkozott a Bayvillei házon kívül más dögös bigével már el is kezdek agyalni azon, hogy mégis kire gondolhat. Aztán rádöbbenek, hogy csak egy szőke lány van, aki ott lakik. És pont attól a lánytól félne?.... Háh! Biztos csak ezzel akarja titkolni a valódi érzéseit.
-Én bírom Crytalt. Szerintem nagyon kedves csaj. Persze a nyelve fura, de vedd úgy, hogy csak valami idegen nyelven beszél. Mondjuk vietnámiul, vagy oroszul vagy, amit csak akarsz. Ha ártani akart volna nekünk szerintem már megtette volna…-Persze nem kezdem el faggatni, hogy naaah csak neeeem? Akkor biztos tagadná. Szóval inkább csak figyelek és majd úgy is kiderül idővel.
A kérdésére csak bólintok egyet. Naná, hogy kipróbálnám. Fel is veszem a sisakot és nagy lelkesen ülök fel rá, de mikor letenném a lábam a talajra, az annak a közelében sincs. Így mégis hogy induljak el? Lazere pillantok bízva abban, hogy segít nekem, de erre csak hátrébb pakol engem. Ne már! De én vezetni szeretném!
-Ez nem volt kedves.-Mondom kissé morcosan, majd megvárom, hogy elém üljön és utána karolom át. Nem félek az úttól. Bízom benne, hogy tudja mit csinál és nem fog veszélybe sodorni minket.
Happy Birthday!!

photo plus.png

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Psst: time to open your eyes!

Laserian Harries Hétf. Május 27, 2024 1:35 am
• doing bad for good reasons •
Morning sunshine!

- Vikingek istene? Nálunk csak sima viking isten volt. – bár nem tudom, hogy ezt Gwen megnyugtatására mondom vagy éppen ellenkezőleg. Bár nem kell csodálkoznom, Lacey világában nincs Tolkienes Gyűrűk Ura, miért ne lehetne Gwen világában Loki a vikingek istene, nem csak simán egy közülük? Ijesztő.
- Mit tudhatott a ti Lokitok, amit a miénk nem? – persze versenyeztetni nem fogjuk a kettőt szerencsére, az ittenit jól össze kellene kaparni, hogy épkész Loki váljon belőle.
- Ahhaaa, persze. – szemet forgatok Gwen megjegyzésére, hogy ez csak kedves gesztus. Felőlem nevezheti annak, lehet tényleg csak egy kedves gesztus, de attól én még jószívűnek tartom. Hát gondoskodni akart a dilis barátjáról ahogy ő nevezett engem.
Amikor megnyugtat, hogy nem kell sietni, mert nem megyünk olyan messzire – miután megittam a kávét, már édes mindegy volt ez a megnyugtatása, mert tényleg átváltottam Duracelles sebességbe.
Fogalmam se volt mit szeretne Gwen, vagy mit vár el tőlem, mennyire öltözzek ünneplőbe, ezért a szokásos formámat hoztam.
Miután benyitottam hozzá és végig mért, én álltam a pillantását, csak aztán a végén az összeráncolt homlokát nem tudtam mire vélni. Nem nézek ki felvállalhatóan? Be kellett volna zselézni a hajam? Annak a gondolatától is irtózom! Meg kellett volna borotválkozni? Nincs borostám se! Kicsit sem gyanakszom rá, amikor abba hagyja a dobolást és közelebb sétál hozzám. Valószínűleg nem most fogok egy elismerő vállveregetést kapni tőle.
- Születésnapom van, legalább ma le kell vennem Valakit a lábáról, ha máskor nem. – persze, hogy nem értette a célzást, mindig mellé lövök. Néha szándékosan. Néha így esik. Most épp így mellé esett. Főleg, amikor szőke öltáncosról kezdett el beszélni.
Tartottam magam, hogy ne kezdjek már el ilyesmiről fantáziálni, de minek is kellett fantáziálni amikor itt volt előttem egy szőke dögös bige, csak épp nem öltáncos volt? Pff.
- A démon óta mindig kiszárad a szám és úgy nézek ki, mint egy zombi. – terelek először, menthetetlenül. – De ha már a szőke dögös bigéről beszélsz. – valahol a levelibéka alsója alatt volt most a sármom, amivel levehettem volna Gwent a lábáról ez biztos, ezért se célozgattam most semmire. – Csak nem… - most én nézek végig rajta gyanakvóan, bár ki nem mondanám rá az átkos szót, hogy esetleg nem féltékeny-e erre a szőke dögös bigére. – Szőlőízű, meg akarod kóstolni? – nevetésbe kezdek, de nagyon hamar abba is hagyom, az a baj, hogy kinézem Gwenből pókhálóval jutalmazza a vicceskedésem, megbántani pedig nem akarom őt, mert tényleg szívesen odaadom neki a szájfényes ajkam, ha kéri.
- Jah, nem olyan régen vettem. A jó múltkor az egyik kissrác hasonlóval feszített. Gondoltam kipróbálom milyen. Nem kell hozzá nagy tudomány, csak bátorság és elszántság. Estem vele egy párat, nem mondom, hogy nem. De minden horzsolás megérte. Az a fő, hogy ne ess pánikba és ne billegj ide-oda, mint az a sok sületlen, aki meg akarja érinteni az aszfaltot nagy menőségében. – erő is kell hozzá, meg hosszú lábak, ezt persze nem mondtam el neki, mert a végén még azt hinné lealacsonyoztam őt vagy ilyesmi. Tökéletes volt így.
- És utána a kedvenc helyedről dobsz le a mélybe igaz? Annyit mérgesítettelek, tuti ez lesz a következő tetted. – vicceskedtem. – Kíváncsi vagyok, csak én még nem voltam PókTarzan, mint Kaine és félő, hogy beleragadnék a hálóba ahelyett, hogy olyan biztosan kapaszkodnék bele, mint ti pókok. De ha vigyázol rám, akkor most én is vigyázni fogok rád a motorral. Áll az alku? – kacsintottam és eskü, ha nem izgulnék egy kicsit a kíváncsiságtól, hogy mégis mire készül valószínűleg el is játszanám az alkukötés humoros változatát, tenyérre köpés nélkül persze.
- Oh hm. Furfangos lány vagy te Gwen. A születésnapomon megölni a legjobb, értékelem. – újabb kacsintás, persze tudtam már, hogy hová kell menni. Ha pedig készen álltunk, akkor nem féltem lekísérni őt, felkaptam egy random bőrdzsekit, remélem a gazdája nem fogja keresni, ha kiderül mégsem az enyém, a garázs elé igyekeztem vele, majd kitolni a motort, a kezébe nyomni a bukósisakot és várni, hogy eldöntse hová szeretne ülni.
- Pontosan mire vagy kíváncsi? Nem, még nem találkoztam a Bayvilleieken kívül más szőke dögös bigével. Az ufócsajtól félek, mármint… az ő fejében nagyobb a zakkanttság, mint az enyémben és ez nagy szó. Hallottad milyen furcsa átkokat mond ránk? Azt mondja, hogy csak a mi kifejezéseink azok, az ő nyelvén. Te hiszel neki, hogy nem ördögöt idéz ránk olyankor? Jó, aláírom jobb barátságban lenni vele, mint az ellenségének, de akkor is. – karba teszem a kezeim, valójában nem is Crystalról volt szó, hanem a berögződésről, hogy az ufók rosszak és el akarják foglalni a Földet, béke szó hagyja el a szájuk és közben egy szempillantás alatt változtatnak minket színes csontvázzá, mint a Támad a Marsban. Ki is ráz a hideg a gondolattól.
- Megpróbálsz felülni rá? – térek végül vissza a kétségbeesésből a beszélgetésünkhöz. Bár előre látva, hogy ha fel is ül rá valószínűleg a lába nem fog egyhamar leérni a földre, ezért, ha szépen fel is csücsül rá és megtapasztalja, hogy általa nem fog elindulni a motor, akkor megfogom őt a derekánál és egy icipicivel hátrébb rakom. Azt a szomorú arckifejezését kellett volna látni! Kár, hogy már a bukósisak elrejtette azt. Na mindegy.
Felültem az ülésre. Kitámasztottam a lábammal a bicikli lábát és szépen csendesen kibatyogtam a motorral az utcára. Durrogtatni majd csak akkor fogok, ha már biztosan elhagytuk a behajtót és az utcára kerültünk.
- Kapaszkodj meg, lehet egy kicsit rázós utunk lesz, de amint rákerülünk a jó útra hidd el, nem fogod azt érezni, hogy a csontjaid helyet cseréltek a testedben. – felhúzom a fejemről a sisakot csak annyi időre, hogy ezt a poént elmondhassam neki, utána már csak beindítani kellett és elhúzni a csíkot.


Woke up a Rebel · Wakey wakey, eggs and bakey! ·  @Gwen Stacy

_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Psst: time to open your eyes!

Gwen Stacy Vas. Május 26, 2024 10:14 pm
• doing good for good reasons •





to Laze



-Loki? Mármint a vikingek istene Loki?-Legalább is az én világomban istenként tisztelik. De lehet, hogy ő más valakire gondolt. Mondjuk az a zöld ember kíváncsivá tett. Vajon mitől változott ilyenné és miért ilyen mérges?
De azt hiszem nem most fogjuk ezt megbeszélni. Most már egyre kíváncsibb vagyok, hogy vajon az én világomban léteznek e hozzájuk hasonló szuperhősök. Jó lenne nem egyedül lenni odaát. Kicsit irigykedem az itteni Pókemberre… Akit nem mellesleg jó lenne már felkeresni.
-Ez nem jószívűség. Csak egy kedves gesztus a dilis barát szülinapjára.-Rántom meg a vállam. Tudom, hogy nem rosszból mondja, de kissé zavar, hogy ilyen sokszor hangoztatja a dolgot. Persze tudom magamról, hogy nem vagyok egy gonosz ember és szeretek segítenek az elesetteken, meg meglepni a barátokat, de… Azért nem vagyok olyan nagyon jó sem.
-Nem kell sietned. Nem megyünk messzire.-Aztán a végén miattam nyeli félre a reggelijét. Akkor meg mehetek egyedül paintballozni.
Bár nem hallom a kopogását, ahogyan azt sem, hogy belép a szobába, de a pókösztönöm jelzi a jelenlétét, így le is veszem a fejhallgatómat és felé fordulok. Végig nézek rajta, majd összeráncolom a homlokom.
-Nem vitted túlzásba? Azért ennyire elegánsan nem kellett volna.-Szívom kicsit a vérét, majd felállok és közelebb sétálok hozzá.
-Azt ott szájfény? Mégis mit gondolsz hová megyünk?.... Nem… Nem fizettem neked egy öltáncot valami dögös, szőke bigéhez, aki esetleg többet is nyújt…. Ahhoz a fiúkat kell megkérned.-Olyan helyre nem fogom őt elkísérni. Persze ha tudtam volna, hogy arra vágyik, akkor lehet adok neki egy köteg pénzt. hogy költse rá.
Leteszem a dobverőimet, majd vállamra kapom a táskám.
-Motor? Neked van motorod?-Pislogok rá értetlenkedve. Eddig nem beszél nekem erről. Sőt nem is láttam még motorozni. Lehet, hogy azóta szerezte be? Mondjuk a motorok menők… De merjek mögé ülni?
-Nos ha tényleg van motorod és nem átverés mehetünk azzal, de egy feltétellel… Ha egyszer elvihetlek pókexpresszel a kedvenc helyemre.-Sajnos oda máshogy nem tudnánk eljutni. Persze ha nagyon fél tőle nem fogom erőltetni. De egyszer igazán kipróbálhatná… Bár oké… Férfi… vagy legalább is fiú… Gondolom ciki lehet neki, hogy egy nőbe kell kapaszkodnia, aki ide-oda cipeli.
-Igazából szerintem rögtön le fog esni, hogy hová megyünk. Biztos voltál már ott.-Szóval el is mondom neki az utca nevét. Autót nem tudok vezetni, ahogyan motort sem, így mindenképpen neki kell vezetnie.
-De ugye tudod, hogy azért szeretném, hogy majd mesélj magadról is!?-Bokszolok a vállába, majd ahogy megérkezünk a motorhoz elképedek.
-Neked tényleg van! Baszki miért nem mondtad?... Uuuuh kipróbálhatom?-Na jó sose ültem motoron, de csak nem lehet olyan nehéz. Biciklizni tudok!
Happy Birthday!!

photo plus.png

Re: Psst: time to open your eyes!

Laserian Harries Vas. Május 26, 2024 1:13 pm
• doing bad for good reasons •
Morning sunshine!

- Mindenképp. De akkor a bővített változatokat nézzük meg! – tudtam, hogy az felfogja venni az egész napunkat, legalábbis, ha a sima Gyűrűk Urát nézzük meg, a Hobbitot még meg sem említettem. Persze most úgy tűnik más tervei vannak, amivel semmi baj nincs, egymás után kétszer nem kuksolnék a szobámban hosszabb ideig. A végén azt hinnék, hogy beteg vagyok.
A falaimat ért dicséretre elmosolyodom.
- Nem? Hmm. Különös. Élőben én sem találkoztam velük, de egy időben tele volt velük a tévé. Az ember a végére már el sem tudta dönteni, hogy ők most jók vagy rosszak. – vállat vonok. – Bár engem, mint láthatod, ez nem riaszt el a figuráktól. Már csak egy Loki kéne, ami onnan lógna le gúzsba kötve és... – bár sejtve, hogy erre Gwen nem annyira kíváncsi, inkább abba hagytam a szónoklatomat. A tökéletes Loki figura, ami illene oda még nincs a birtokomban, lehet nem is lesz.
Gyanakodva pillantok rá, még hogy nem becsüli alá magát és poénból mondta, amit mondott. Hm. Az a baj, hogy nem fordíthatom magam ellen a mondást, hogy minden viccnek fele igaz, mert túl sok ilyen helyzet volt már, amit elviccelődtem. Szóval ezt megtartom magamnak, tanulva abból, hogy a nők mindent megjegyeznek és készséggel fordítják ellened, ha úgy adódik. Nem azt mondom, hogy Gwen is így tenne, de most inkább gyanúsan hallgatok, van, hogy a csend többet mond mindennél.
Helyet foglalok és a reggelivel foglalkozom, amit tőle kaptam. Látva, hogy osztozkodni sem szeretne, kétségbe nem esem, mert hamar megkapom a választ, miért nem kér.
- Köszönöm. Kedves tőled, hogy gondoltál rám és megleptél. Jó szíved van Gwen. – talán túl jó, de ezt nem teszem hozzá hangosan. Azt se vettem rossz néven, ha végül a szék mellett döntött.
Jó lenne azon filozofálni, hogy miért nevezik odaát Szellempóknak, de talán majd máskor osztom meg vele az agymenésemet és azt, hogy mit gondolok. Egyszerre utalhatott arra, hogy milyen ügyes és hatékony és nyom nélkül tűnik el, az adott helyről, mégsem mondtam ki.
- Oh program? Újabb nem randira megyünk? – viccelődök, bár az elmúlt időszak történései miatt nem kéne ilyesmin szórakoznom.
- Gyors leszek. – inkább magamnak mondom ezt, mint neki. Amint kiment a szobámból és megittam a kávét és a pupis rántottát is megettem, átfordultam Duracell módba. A reggeli rutin után, igyekeztem laza ruhát felvenni, kényelmeset, hogy akármit is talált ki Gwen rám ne süljön a felsőm például.
Bekopogtattam hozzá, hogy lássa nem vagyok udvariatlan, aztán rájöttem, hogy most éppen feleslegesen várom a beinvitálását a hangokból ítélve, ezért benyitottam magamtól.
- Indulásra készen. Mivel szeretnél menni? – szólalok meg miután abba hagyta a dobolást és reményeim szerint hallani is fog. – Pókexpresszel, tükörportállal, autóval vagy motorral? – a pókexpressztől tartottam egy kicsit, biztos voltam abban, hogy Gwen ugyanolyan szépen suhan a levegőben, mint ahogy itt a földön jár, de nem akartam elrontani a jelenlétemmel az összképet.
Ha eldöntötte mivel közlekedjünk, hogyan érünk oda hamarabb, akkor én kifele is indultam a szobájából. Nálam volt minden, szóval akárhogy is döntött én tényleg készen álltam, akár vezetni is, ha arról volt szó.
- Hová kell mennünk? Csak megközelítőleg mondd el a címet, ha nem szeretnéd, hogy magamtól rájöjjek mire készülsz.

Easter eggek, a poén miatt:

Woke up a Rebel · Wakey wakey, eggs and bakey! ·  @Gwen Stacy

_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Psst: time to open your eyes!

Gwen Stacy Szomb. Május 25, 2024 11:32 pm
• doing good for good reasons •





to Laze



A hülyeségért nekem sem kell a szomszédba mennem. És azok után, hogy haza is tudtam menni és apával átbeszéltük a dolgokat a hangulatom is sokkal jobb. Már nem izgulok annyira érte. Persze így sem tökéletes minden, hisz Szellempókot még mindig el akarják kapni.
-Szavadon foglak! Legközelebbi látogatásomkor maratont tartunk.-Kacsintok egyet felé. A mai nap nem lesz időnk filmezni, a többi napon meg inkább a próbával foglalkozom. Egyelőre még bírom ezt a kettős életet, és csak reménykedni tudok, hogy idővel sem lesz túl bonyolult tartani az egyensúlyt a kettő között.
Nem ülök mellé az ágyra. No nem azért mert tartok tőle, csak úgy vélem így kényelmesebb. Kíváncsian nézem végig, ahogy kicsomagolja az ajándékát. Azon, hogy még a csomagolópapírra is ilyen nagyon vigyáz csak megrázom a fejem. Én már rég letéptem volna. Úgy is a kukában köt ki.
Figyelem, ahogy a figurát elhelyezi a falánál. Be kell vallani tényleg nem néz ki rosszul. Sőt kicsit irigykedem is rá, hogy ő ilyen szép és békés környezetben lehet.
-Nem semmi kis bandád van. Mondjuk nekem ezek egyáltalán nem ismerősek.-Mutogatok a többi figurára. Ahogy azt korábban is említettem neki én elég magányos szuperhős vagyok. Odahaza még nem igen futottam össze másokkal.
-Nem becsülöm. Csak poénból mondtam.-Nekem is hiányzott. Jó barátomnak tartom őt. Peter is bírta volna… Kár, hogy nem egy világban élünk…
Megrázom a fejem a kínálására.
-A lényeg az, hogy nincs semmi gáz.-Szóval nem jelent meg újabb gonosz variáns vagy hasonlók. Egyelőre itt Szellempók sem került be a hírekbe, Gwennel ellentétben. Ahogy bekapcsoltam az itteni telefonom már kaptam is az értesítést. Még mindig nem békélt meg az összes női rajongó, amiért én lettem az új dobos, de szerencsére azért a helyzet egyre jobb.
-Nem kérek, köszi. Ez a te reggelid. Én már ettem.-Tényleg nem vagyok éhes. Még otthon ettem pár falatot. Meg majd ebédre úgy is bezabálunk valami finom hamburgert. Csak előtte jól szétlövöm a fenekét a paintballban.
-Igen annak. Nem tudom miért pont szellem, de ezt találták ki.-Rántom meg a vállam. Igazából engem nem izgat, hogy minek is neveznek. Volt aki Póknőnek hívott, míg mások gyilkosnak… Próbálom ezeket elengedni.
-No de nem zavarok tovább. Készülődj csak…. Jah, hogy nem mondtam? Öhm nem csak ez az ajándék… Vár ránk egy program… Körülbelül egy óra múlva kell ott lennünk. Majd a szobámban leszek.-Fel is állok a székről majd magára hagyom őt, hogy el tudjon készülni. Addig is én a szobámban a kis dob készletemen gyakorlok. A lakókat nem riasztom fel vele, hisz csak a fülesen keresztül hallható az igazi hangja. Egy kívülálló csak annyit hall meg belőle, hogy püfölök valami műanyagot.
Happy Birthday!!

photo plus.png

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Psst: time to open your eyes!

Laserian Harries Kedd Május 21, 2024 11:46 pm
• doing bad for good reasons •
Morning sunshine!

Felnevetek. Annyira komolyan próbálja meg előadni ezt a hasfelmetsző antiGwent, hogy mint legutóbb most is képtelen vagyok elhinni neki. Másrészt pedig határozottan tetszik, hogy átvette tőlem a pupis rántotta fogalmát.
- Nem végeztél alapos munkát most sem, én nem gondolkodnék, hanem cselekednék Gwen gonosz mása, ha el akarnám venni valaki életét. De nagyra értékelem most is a hezitálást. – igyekszem rávigyorogni, még amennyire ebben a félig alvó állapotomból kitelik.
Ám a felém nyújtott tálca látványától egyből eljön a más világ. Az étel az, amivel el lehet tűntetni gremlin Lazet a közelből.
- Ne aggódj! A Gyűrűk Urát akármikor nézem is meg, nem tudom megunni! Főleg a Király visszatértet szeretem, ott végre van egy kis harc. Na jó, a Hobbitba is becsempésztek egy párat, de az nem ugyanolyan volt. – legyintek, mintha csak ennyiből állna az egész. A puffancs kis arcát látva egyből tudom, hogy ha nem lenne születésnapom akkor rám borítaná az egész tálcát. Ennyi a szerencsém.
Az ajándék szócska hallattán felkapom a fejem. Nem azért, mert ennyire ajándék éhes lennék, hanem mert kíváncsi vagyok, de nem akarom ezt kimutatni. Mármint mit is csinálok? Miért titkolom előle, hogy örülök valaminek? Ha ideadja, akkor a tálcát odébb teszem, de a kávét azt elveszem, tartok attól, hogyha sokat mozgatom akkor kilöttyintem az ágyamra.
- Nekem hoztál valamit? Mutasd csak meg. – meg is paskolom magam mellett a helyet, hogy nem kell neki olyan messze elkerülnie innen. Nézzenek oda még el is ül innen az egyik székre.
- Kis apróság? – megrázogatom a dobozkát, hogy kideríthessem mi lehet benne. Sajnos a hangzása alapján fogalmam sincs mi lehet az, bármi lehet. Remélhetőleg nem valami törékeny dolog, mert akkor most törtem darabjaira. Gyanakodva nézek Gwenre, először nem akarta ide adni, gyanús. Nagyon gyanús. Belekortyolok a kávéba, eljátszom, hogy vagyok mégis olyan kíváncsi a doboz tartalmára, de aztán leteszem a kávét az éjjeliszekrényemre és nekikezdek kibontani a csomagolásból. Háh! Vajon ráijesztettem? A játék kedvéért nem pillantok rá, pedig nagyon kíváncsi vagyok, hogy vajon figyel engem?
Mégis felpillantok rá, amikor azt mondja, hogy én voltam a fő oka annak, hogy visszajött, azt nem vagyok hajlandó meghallani a születésnapomat használja mentségnek. Pedig egyszerű volna, hogyha ezt fogadnám el.
- Én… rád mindig van időm. – válaszolok röviden és lényegre törően. De már kicsomagolom az ajándékot, hogy láthassam mit is rejtegetett el elölem így. A csomagolópapírt sikerült elég ügyesen majdnem egyben levenni róla, így alig ment csak kárba. A doboz pedig egyáltalán nem tűnik ismerősnek, mármint az biztos, hogy nálunk nem ilyen, de elvigyorodok.
- Oh ez… - szóhoz se jutok, a szemeimmel máris a tökéletes helyet keresem az új figurának. Végül úgy döntök, hogy a növényfalon valahol a piros kocsi közelébe helyezem el. Ez a kettő közel áll a szívemhez, szóval érthető, ha egymáshoz közel vannak. Felállok és el is helyezem a figurát, jó kicsit körbe kell ölelni aprócska indával, meg úgy mozgatni a lábát-kezét, hogy élethűnek tűnjön.
- Ez csodálatos. Nézd csak meg, pont ez hiányzott ide! Most már teljes a kép. – Valamivel odébb egy Hulk verekedett meg az apró bogyókkal, közben pedig a repülő Sólyomszem lógott le és lendült akcióba, hogy megmentse a zöld kocsit a nagy piros szirmú virágtól, Thor és Amerika kapitány pedig épp fedezéket állítanak egy felborult sárga mini kocsi mögé, hogy onnan célozhassák meg a vicc kedvéért a Fekete Özvegyet. Meg még pár ehhez hasonló banális jelenet, ami a valóságban nem történne meg.
- Nem csak a pupis rántottád hiányzott, hanem te is. Ennyire ne becsüld alá magad! – szólok rá, valószínűleg csak azért, mert már beszéltem neki bizonyos dolgokról. (Szőke lányok a végzete, hehe by Morf.)
- Mondanám, hogy nyugalom honolt itt. De te is tudod, hogy Bayvilleben nincs olyan hét, ami azzal telhetne el. – visszasétálok az ágyhoz. – Ezt viszont nem fogom tudni egyedül megenni, egy-két harapást kérsz belőle? – kíváncsiskodom, de megtudnám enni, szó se róla, hogy ne lenne meg hozzá az étvágyam.
A csomagolópapírt és a figura dobozát szépen eltűntetem az útból. A kis ismertető cetlit azért nem, ezen ugyanis szerepel Gwen hősneve. Hm. Elismerően bólintok.
- Nem tudtam, hogy ez a te… Szellempóknak hívnak a te világodban? – mutatom felé a cetlit, mintha ez nélkül nem tudhatná.

Woke up a Rebel · Wakey wakey, eggs and bakey! ·  @Gwen Stacy

_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Psst: time to open your eyes!

Gwen Stacy Kedd Május 21, 2024 10:03 pm
• doing good for good reasons •





to Laze



Türelmesen várom végig, hogy végre magához térjen és felfogja, hogy nem az álmának az egyik szereplője vagyok.
-Nem… Nem jöttem vissza! Igazából én megint a gonosz mása vagyok, aki éppen fel akarta volna metszeni a gyomrodat. Aztán a tetemed felett megette volna ezt a pupis rántottát.-Szökik fel a szemöldököm. Jó oké, szegény félig kómás még… Ne legyek már gonosz vele, főleg a szülinapján.
Ahogy a levegőbe szagol megfogom a tálcát majd felé nyújtom. Tőlem aztán megeheti az ágyban is. Akkor talán kevésbé lesz rám mérges, amiért felkeltettem.
-Hogy mi? Nélkülem? Pedog megígérted, hogy végig nézed velem!-Nézek rá most kissé mérgesen, de amúgy tényleg megígérte, mert nálunk kissé mások a nevek. Van ehhez hasonló történet, de kíváncsi lennék az ő verziójukra is.
-De oké. Aludj csak vissza. Viszont, akkor ezt a szuper ajándékot megtartom magamnak, bár neked vettem.-Mutatom meg a becsomagolt dobozt, majd hátrálok is vele pár lépést. Nem kell extra dologra gondolni. Sőt, lehet kicsit egoista ez az ajándék, de gondoltam ha már más szuperhőről is van figurája, akkor miért ne lenne Szellempókról is?... Na jó lehet ez a leghülyébb ajándék, amit kapni fog… De talán a többi programmal majd kiengesztelem őt.
Persze ha mégis csak kéri, akkor egy kis hezitálás után, de átadom neki.
-Semmi extra, csak egy kis apróság.-Rántom meg a vállam, majd leülök az egyik székére és figyelem őt.
-Körülbelül egy órája jöttem. Szóval nyugi, nem kerülni akartalak téged. Sőt te vagy az egyik fő oka, hogy itt vagyok… Mármint a szülinapod. Gondoltam kellően meg kell ünnepelni, bár ha azt mondod, hogy a többiek már behálózták a napodat, akkor szólj. Majd megtartjuk máskor.-Teljes mértékben megértem, ha most nem ér rá. Több barátja is van, akik gondolom ugyanúgy szerveztek neki valamit.
-Fogadjunk, hogy csak a pupis rántottám hiányzott!-Annyira rászoktam erre, hogy még apának is ilyet csináltam. Furcsának találta először, de végül repetát is kért belőle. Szóval sikere volt odaát is.
-Nah és mesélj mi a helyzet erre?-Oké azért nem hetekre, vagy hónapokra tűntem el, de hátha történt valami izgalmas a távollétemben.
Happy Birthday!!

photo plus.png

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Psst: time to open your eyes!

Laserian Harries Hétf. Május 20, 2024 10:38 pm
• doing bad for good reasons •
Morning sunshine!

Nagyon siránkozó szemekkel pillantottam rá miután kinyitottam azokat, még nem készültem fel az ébredésre. Legszívesebben magamhoz öleltem volna és oldalra fordulva aludtam volna még vele tovább, mint egy kis plüssel, ami Gwen méretű. De aztán rájöttem, hogy nem hallucinálom a jelenlétét és így egyre komolyabb és kikerekedő szemekkel nézek rá, már nem látszódhatnak cérnavékonynak a szemeim, mint egy kicsi kínainak vagy darázs csípte arcú embernek.
Megpróbálok fél álomban még felülni, félig csukott szemekkel. Lehetett a dél kellős közepe is, nekem még korán reggelnek tűnt. Megtörölgettem a szemeim, bántott a fény, ami beszűrődött az ablakomon keresztül, így egy óriáslevelet növesztettem az ablakok tetejére, hogy a sugarak szöge lekerüljön rólam.
Felébredni. Ezt kellett most.
- Gwen? Visszajöttél? – próbálom meg kipislogni az álmosságot a szemeimből, több kevesebb sikerrel.
- Én? Hmm… – beleszagoltam a levegőbe, nem kellett volna, egyből elfelejtettem a kérdést is meg a választ, amit mondani akartam neki pár perc erejéig. Olyan széles mosoly került az arcomra, hogyha most éber lennék tuti puszit nyomnék Gwen arcára. De még nekem is fel kellett töltődnöm.
- Gyűrűk Ura maratont tartottam és elfeledkeztem az időről. De nem az a szülinap lényege, hogy akkor addig alhatsz amíg akarsz? – törölgetem meg újra a szemeimet és ránézek Gwenre.
- Mikor érkeztél meg? Már a tegnap itt voltál és nem szóltál róla nekem? Nincs kiírva a szobám ajtajára, hogy „Belépés csak saját felelőségre” vagy ugyanez csak engedéllyel a végén. – legalábbis amikor legutóbb takarítottam még nem volt kint semmiféle hasonló figyelmeztető cetli ott. Az más dolog, hogy otthon a szobám ajtajára ráragasztottam mindenfélét anya halála után. De itt nem kellett senkivel sem gonoszkodnom, nem is zártam sose be az ajtót. Ugyan mit vihetnének ki a szobámból, amit nem tudnék visszahozni? A nem létező szennyest? Azt kiviszem saját magamnak és ha úgy van nem félek elindítani a mosógépet se.
- Hiányoztál... – vallom be egy kicsivel csendesebben és halkabban is. – Nem volt elég személy, akit kiidegelhettem volna a viselkedésemmel! – megfogtam a kispárnámat és egy puha inkább játékos csapást mértem Gwen karjára. Hacsak előbb nem vette észre a turpisságot és pókhálózott le.



Woke up a Rebel · Wakey wakey, eggs and bakey! ·  @Gwen Stacy

_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Psst: time to open your eyes!

Gwen Stacy Hétf. Május 20, 2024 9:41 pm
• doing good for good reasons •





to Laze




Már rég elterveztem ezt a napot magamban. Le is foglaltam a szükséges dolgokat. Igaz nem egyeztettem a többiekkel, de szerettem volna én meglepi őt valamivel külön is. Nem fogom egész napra elrabolni őt. Így este nyugodtan bulizhat egy jó nagyot. Apának jeleztem, hogy most el kell jönnöm otthonról pár napra. Először is Laze szülinapja miatt, másrészt a banda miatt is. Hamarosan lesz egy újabb fellépésünk, így fontos, hogy jelen legyek a próbákon. Persze otthon is, mikor időm engedi gyakorlok.
Mindenesetre meglepetésnek szánom a mait a bolond Lazacnak, így nem is mondtam nekik, hogy mikor jövök legközelebb. A szobámban a kaput megnyitom, majd már teljes természetességgel lépek át rajta. Már nem féle tőle, olyan mint egy sima utazás.
A szobámba érkezem. Első dolgom ledobni az ágyamra a cuccaimat. A virágjaim megint nincsenek itt. Ezek szerint Laze megint átköltöztette... A kis csenőmanó. De nem panaszkodhatok, hisz neki köszönhetem, hogy még élnek.
Kisétálok a szobámból, a lépteim halkak. Nem akarok felzavarni a népet. Első utam nem Lazac szobájába, hanem a konyhába vezet, ahol összedobok egy egyszerű reggelit pupis rántottával, kávéval, meg miegymás. A tálcával könnyedén egyensúlyozva megyek vissza az emeletre, ahol óvatosan nyitok be Lazehez. Ő még bőven az igazak álmát alussza. Most tényleg keltsem fel? Milyen szülinap az olyan, ahol felébresztik az embert?.. De ki tudja meddig szundítana akkor...
-Laze! Gwen vagyok! Hoztam reggelit!-Halkan beszélek hozzá, nem akarom felriasztani, de úgy látszik még felkelteni se nagyon sikerült. Mocorogni kezd, majd csak megszólal végre, de inkább olyan, mint aki álmában beszél. Elmosolyodom, majd leteszem a tálcát valami egyenes felületre és közelebb merészkedem hozzá. Megfogom a vállát és kicsi megrázom azt.
-Laze nem tudom hol jársz éppen az álmaidban, de ideje lenne visszatérni ide. Szülinapod van! Nem lustálkodhatsz egész nap az ágyban.-Na jó csak azért piszkálom, mert nem akarok elkésni a lefoglalt programról.
Happy Birthday!!

photo plus.png

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Psst: time to open your eyes!

Laserian Harries Hétf. Május 13, 2024 6:25 pm
• doing bad for good reasons •
Morning sunshine!

„Csak szuszogj! Ez a lényeg. Szuszogj!” Hallottam John Rhys-Davies jó tanácsát Gimli képében és valószínűleg ennek köszönhetem, hogy nem felejtettem el levegőt venni. Meg nem mondom, hogy kerültem ebbe a jelenetbe bele, de az hétszentség, megpróbáltam utolérni a többieket is. Hogy közben nem felejtettem el bevetni az indáimat is – felkaptam Gimlit az egyikkel és szépen előre hajítottam a többiek elé, legalábbis ez volt a terv, hogy majd földet érjen egy nagyobbacska gombán. Célozni tudtam, az más kérdés, hogy a gomba jó helyre terem! Magamat is át akartam hajítani a többieken, de ez már macerásabb volt. Valamibe belekapaszkodott az én indám és nem akarta a szentnek se elengedni (a valóságban Laze ágyába kapaszkodott bele az inda by Morf) de mielőtt ránthattam volna rajta egyet, egy másik keletkezett, ami már sikeresen átdobott a magasba, a földet érés viszont elég kellemetlen volt. Nem a sziklás járhatatlan útra estem, hanem egyenesen bele a Holt Arcok Tavába. (Holtláp egy része, amibe Frodo is beleesett by Morf)
Ki is rázott a hideg, felfele akartam úszni, mert jól tudtam mi következik, ha belenézek a gonosz szellemek szemébe és nem akartam kisgyertyaként közéjük tartozni. Kapálóztam az életemért. (Valójában forgolódott az ágybában by Morf) De aztán valahogy megnyugodtam. Talán Galadriel gyógyító homlokpuszijától, meg nem mondom. Egy dolog biztos, tudta a nevemet! Ettől még ijesztőbbé vált a helyzet! Főleg miután újra a nevemen szólított, de már nem Cate Blanchett hangja volt, ugyan!
A tegnap Gyűrűk Ura maratont tartottam, ezért olyan élesek az emlékek még, minden beszólás amire érdemes volt odafigyelni én odafigyeltem, valószínűleg ezért keveredtem össze a három futárral, a mocsárral és a tündenővel, akinek olyan kellemes illata van, hogy még most is érzem az orromban, pedig…
Pedig csak álomnak kellene lennie, de érzem, hogy nem az. Túlságosan rám telepszik és bogarat ültet a fejembe a nem Cate Blanchett hangú Galadriel. Nekem még korán van ehhez. Érzem a levegőben az ő illatát, de olyan kába vagyok, mint akivel egész éjszaka padlót sikáltattak volna fogkefével, hogy biztosan tiszta legyen.
Még azután sem akarom kinyitni a szemeimet, hogy egyszer sikerült szembe nézni a nem Galadriellel.
- Csak öt percet kérek még és a hobbitok után megyek. – motyogom, mert valóban a hobbitok után kellett volna mennem, csak az álmomban, nem a valóságban. A madárcsicsergés is – ami a csirkéktől jött – azt jelezte, hogy nem Középföldén vagyok, hanem Bayville kellős közepén.


Woke up a Rebel · Wakey wakey, eggs and bakey! ·  @Gwen Stacy

_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Psst: time to open your eyes!

Ajánlott tartalom
- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.