Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» But who's gonna give you your goodnight kiss
by Niel Topsfield Ma 11:40 am-kor

» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Otthon édes otthon

Stan Lee Hétf. Jún. 24, 2024 8:44 am
• telling good stories for good reasons •

Home sweet home
- Nagyon helyes, úgysem engednélek el itthonról egyhamar most, hogy visszajöttél! – jelentette ki George ellenkezést nem tűrő hangon. Neki sokat jelentett az, hogy visszakaphatta a lányát és ha csak részben is, de tudja életben van, nem veszítette el őt. A lelke mélyén most már egy kis béke honolhat és aggódhat más miatt, nem a lánya hol és miben létéről, meg egyáltalán azon, hogy él-e még, mert itt volt és csak ez számított.
- Miért nem szerettem Szellempókot? A válasz elég egyszerű Gwen. Segíteni próbált, de azzal csak néha rontott a helyzeten. Azt várták tőlem, hogy elkapjam és sittre vágjam, amiért nem tiszteli a törvényeket, mert a rendőrök munkáját nehezíti a folytonos és random megjelenésével, önjelölt hősködésével. Persze mind szép és jó, hogy csak segíteni akartál, de nagy fejfájást okoztál vele nekem. – vallja be őszintén, mert akinek meg kellett hallgatnia a folytonos elégedetlenséget az ő volt, nem Szellempók, nem Gwen. De nem akarta ennél is jobban terhelni a lányát ezzel, ezért is tekintette ezt a témát lezártnak. Ha Gwen tisztázni szerette volna magát, természetesen meghallgatta, sehová nem sietett most.
Gwen utalását egy lehetséges kedves barátnőről meg sem akarta hallani.
- Készítek valamit ha éhes vagy, és ugyan Gwen, nem kell féltened engem. A munkában nincs helye zavaró tényezőknek, romantikának, tudhatnád. – válaszolta röviden, azt nem akarta hozzátenni, hogy számára a munkája fontosabb volt, mint megtalálni újra az igazit.
Elvette a kávéspoharat a polcról, majd úgy ment le szépen és nyugodtan Gwen mellett. Végre sok idő után ez lehetett az első olyan alkalom, amikor nyugodt volt, mert tudta itthon van a lánya. Az, hogy Gwen Szellempók, még emésztenie kellett. Kénytelen volt, ha Gwen igazat mondott – már pedig eléggé úgy tűnt, hogy igazat mond – megbékélni a kialakult helyzettel.

Captain George Stacy as John Cena — Earth-65 — Your World Will Fail
Helena

Re: Otthon édes otthon

Gwen Stacy Hétf. Május 27, 2024 9:21 pm
• doing good for good reasons •


to Dad
-Nem is szeretnék most még vissza menni apa. Tudják, hogy haza jöttem. A banda menedzserének azt mondtam, hogy meglátogatom a szüleimet vidéken. Megértő volt.-Nyilván nem az volt a célom, hogy csak bejelentkezem, hogy még élek és utána vissza is megyek. Nem…itthon szeretnék lenni még egy ideig. Persze fognak majd hiányozni a többiek, de mégis csak ez az én otthonom és apa a mindenem.
Érdeklődve hallgattam végig a kis beszámolóját az itteni eseményekről. Tudom, hogy ő nem szívlelte Szellempókot, de mondjuk azt nem, hogy miért. Még Peter halála előtt sem volt vele túl barátságos. Talán most pont itt lenne az ideje megtudni.
-Miért nem szeretted?-Nem fogom magamra venni. Nem az ő hibája, hogy nem tudta, hogy én vagyok az álarc mögött. De ha lehet azért tisztáznám őt. Sosem akartam rosszat. Ezt remélem ő is tudja.
-Igen. Jól esne valami ennivaló. Féltem, hogy csont és bőr leszel, mire hazatalálok. De úgy látom volt, aki ellátott téged étellel. Csak nem egy kedves kolléganő?-Szélesedik ki a mosolyom, miközben elindulok vele a konyha felé. Persze tudom, hogy anyát még mindig szereti és neki is hiányzik, de azért reménykedem abban, hogy egyszer végre talál egy másik nőt, akibe ugyanúgy beleszeret és akivel boldogabb lehet. Nem vagyok tökéletes gyerek és tudom, hogy sokszor magányos. Megérdemelne egy anyuhoz hasonló gondos nőt, aki megnevettetné néha.
Helena

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Otthon édes otthon

Stan Lee Kedd Május 21, 2024 12:30 am
• telling good stories for good reasons •

Home sweet home
Lelkesen bólogatott amikor a lánya visszakérdezett Nick Wildere, bár az ismertetője nem nagyon volt tetszetős a számára. Őrült tudós, kísérletek, mind olyan tény volt, ami miatt a srác apját lecsukta volna. Szerencse, hogy nem abban a világban élt, mert nem nyugodott volna addig amíg pontot nem tesz az ilyen ügyek végére. Szerinte az emberek csak ne játszanak istent van anélkül is elég problémájuk az életben.
- Értem. – fogta rövidre ezt a részt, mivel nem ismerte Gwen új ismerőseit és nem is nagyon volt lehetősége rá az elmondottak alapján találkozni velük itt, csak ha azzal a kütyüvel átmegy Gwennel a másik világba, ezért nem is állt szándékában tovább faggatózni. Beérte azzal, amit a lánya mesélt róluk és az pont elég volt.
Nem mozdult mellőle. Itt volt, ölelte és amikor úgy érezte, hogy Gwen szabadulni akar a világ elől akkor merte csak elengedni a lányát.
- Örülök, hogy szereztél barátokat, de a visszatérésedet oda, majd később vitatjuk meg. Nem vagyok hajlandó most rögtön visszaengedni téged. – határozta el magát, bár tudta, hogy erővel nem tudná itt tartani a lányát, ha menni akar, akkor menni fog, valószínűleg elszökik az ő akarata és tudta nélkül.
- Mindent kézben tartottam, amennyire lehetett és tudtam. – kezdett bele a válaszba, de azt már nem mondta el, hogy valójában mennyire viselte meg a lánya eltűnése. Hiányzott neki, kereste is éppen eleget, de hogy más világban legyen, arra nem gondolt és nem is számított.
- Az őrsön mindenki nagyon elkötelezett, keményen dolgoznak a biztonságért. A rossz fiúk nem alszanak sosem, volt pár apró bandaháború, de olyan, amiről lemaradtál volna nem hiszem, hogy lett volna vagy nem jutott a rendőrség tudtára. – ez is lehetséges ugyanis, kezdve azzal, hogy Szellempók kiléte is rejtve maradt a rendőrség előtt, meg úgy összességében az egész világban.
- A Szellempókos kérdésedre nem válaszolok, most, hogy tudom mindvégig te voltál az. – neki ugyanis nem hiányzott Szellempók, a lánya annál inkább. Nehezen ismeri be, hogy most össze van zavarodva. Rendbe kell tennie az érzéseit.
- Nem untatnálak most azzal, hogy mi történt a városban. Valójában apróságok, amik szerintem sem Szellempókot, sem a lányomat nem érdekelhetik. Gyere, menjünk a konyhába. Éhes vagy? Van még a kávéból is és nem hűlt még ki.

Captain George Stacy as John Cena — Earth-65 — Your World Will Fail
Helena

Re: Otthon édes otthon

Gwen Stacy Hétf. Május 20, 2024 6:00 pm
• doing good for good reasons •


to Dad
-Nick Wilde?...-Először nem esik le, hogy kiről is beszél, majd eszembe jut az az animációs film, ami úgy tetszett neki. Mondjuk akkor nagyon is meglepődtem, hogy apának tetszik egy animációs film, de biztos azért mert rendőr állatok is voltak benne.
-Ő itt Laze! Igzából jó gyerek, csak neki sincs egy könnyű élete. Ő is elvesztette az édesanyját és az apja… Nos nem éppen egy mintapéldány. Amolyan őrült tudós… Aki a saját gyerekein kísérletezett. -Legyintek is egyet jelezve ezzel, hogy nem akarok belemenni a részletekbe. Bőven lesz elég időnk még ilyesmikről beszélgetni. Most az a fontos, hogy végre itthon vagyok és, hogy higgyen nekem. Nem akarom őt átverni. Mégis miért akartam volna eltűnni ennyi időre?
Apa szavai jól esnek, még ha nem is éppen úgy fogalmaz, ahogy azt kellene. Tudom, hogy ilyenkor nem csak anyára gondol, de nem fogom megkérdőjelezni őt e miatt. Úgy veszem, hogy magára is gondol.
Elmosolyodom a szavain. Igen, erős férfi, de minden ellen ő sem tudja magát megvédeni. Ha sima ember lennék nyilván nem akarnék hősködi… Mondjuk most is jobban örülnék neki, ha nem kellene, de ha már ilyen lettem, akkor miért ne használjam? Niel variánsával és azokkal a feke lényekkel ő sem tudott volna egyedül elbánni. Még nekünk is nehezünkre esett. De persze erről nem fogok neki mesélni. A végén sosem engedne vissza engem, sőt bezárna engem, mint Rapunzelt.
Peter elvesztése nehéz volt nekem is, és magamat okolom miatta, hisz úgy érzem ha jobban figyeltem volna rá nem teszi meg azt. Nem lett volna belőle olyan gyík ember, vagy micsoda… És most is élne. Mesélhetnék neki arról, hogy egy másik világban ő a szuperhős és nem én…
Az öleléséből nem szabadulok ki, míg teljesen el nem tudom zárni a csapokat. Megtörlöm arcomat, majd felpillantok apára.
-Vissza kell majd oda mennem. Nem hagyhatom magára a bandát és hát lettek ott barátaim. -Nah meg megígértem Lazenek, hogy segítek kiszabadítani a testvérét. Nem örökre köszöntem el tőlük. Oké csak három hónapot voltam ott, de azért hiányoznának.
-De te hogy vagy? Mi van az őrssel? Mit szóltak ahhoz, hogy Szellempók eltűnt? Mi történt a városban?-Izgultam miatta én is. Hogy viselte az eltűnésemet… Na jó ez hülye kérdés. Nyilván rosszul…
Helena

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Otthon édes otthon

Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am
• telling good stories for good reasons •

Home sweet home
Kell neki még egy kis idő, míg lenyugszik és rájön, hogy a lánya a Kaine is olyan, mint ő alatt azt értette, hogy pókhálót vet ki és még erősebb is a lányánál. Hol és hogy történnek ilyenek? Tette fel a kérdést csak magának, mert attól tartott, hogy a kapott választól csak feldühödne és ki akarná pucolni azt a helyet, ahol ilyesmi történik New York ártatlan polgáraival, akármelyik New Yorkban is legyenek. Bár még mindig voltak kételyei erről.
- Tehát ez a Kaine olyan, mint te csak erősebb nálad. – ismétli meg az elmondottakat, hogy a lánya is láthassa felfogta. Felfogta, amennyire tudta. Látni akarta a bizonyítékokat, addig nem fogadta el a tényt, hogy neki át kellene mennie valahová máshová.
A máshova szóról hallani sem akart. Figyelte a képeket és a videókat is, megjegyezte magának ezt a Kainet meg Nielt és a Betépett pillangós dolgot. Tényleg valódinak tűntek.
- Ez pedig kicsoda? Nick Wilde személyesen? – érdeklődik, mert szemmel láthatóan mindenhol ott van és az a gyanúja, hogy vagy nagy bajkeverő a srác vagy ennyire érzi kötelességének mindenhol ott lennie. Mindenesetre a bandás videó után megrázza a fejét nemlegesen. Arról szó sem lehet, hogy Gwen ilyesmi miatt okolja magát, az ő lánya nem okozhatott balhét semmiféle rajongóknál, inkább örülniük kéne azokkal a suhanc srácokkal együtt, annak Gwen lett a dobosuk. Ezt persze nem mondja ki hangosan.
- Tehetséges vagy Gwen, erre mindig emlékezz, ha nehézségekkel nézel szembe. Az édesanyád büszke volna rád, ha láthatna most. – nem azért emlegeti a feleségét, hogy gyásszal keserű érzéseket keltsen lányában, csak a tudtára akarja adni a szülei büszkék rá, akkor is, ha mások mást mondanak róla.
- Most itt vagy, ez a fontos. – válaszolta egy kicsit megértőbben, végső soron Gwen a lánya volt, a legféltettebb kincse a világon és amikor azt hitte elveszítette őt, hogy történt vele valami rossz, hetekig kereste és várta őt haza reménytelenül, ez idáig.
- Bajom eshet? Erős fából faragtak, minket Stacyket, ez még a nagybátyádra is igaz, de neki nem kell visszamondanod, hogy ezt mondtam. – George testvére ugyanis álmodozó volt az ő szemében, mégis az látszott beigazolódni, hogy a testvérének volt mindvégig igaza a hősöket illetően.
Látva, hogy érzékeny témára tapintott rá a lányánál, újra feláll mellé és bár tudja, hogy a lánya erős független nő, aki nem kér az öleléséből, most mégis jobbnak látta, ha újra megöleli őt, hagyja, hogy kisírja magát. A sírás nem szégyen, őt is környékezte, de inkább lehettek volna ezek örömkönnyek, mint olyan bánatosak, mint Gwené.
- Peteren nem neked kellett volna segítened. Nem te tehetsz róla Gwen. – csitítgatja és ahogy kislány korában, úgy most is itt van mellette, ez nem olyan horzsolás, amit eleséskor szerzett, de hasonlóképpen érez.
- Ne tedd. – szólal meg a sajnálkozás végén. – Elfogadom a bocsánatkérésed, de attól a három hét az három hét szobafogság kisasszony! Nem úszod meg olyan könnyen. – itt már egyszerre próbált szigorú és tréfás is lenni, hogy megnevettesse a lányát.

Captain George Stacy as John Cena — Earth-65 — Your World Will Fail
Helena

Re: Otthon édes otthon

Gwen Stacy Szer. Május 15, 2024 10:13 pm
• doing good for good reasons •


to Dad
Mikor azt mondja, hogy Feltételezzük fel, hogy igazat mondok, majdnem kibukok, hogy mégis mikor hazudtam neki? Az, hogy nem mondtam el, hogy én vagyok a póknő, még nem jelenti azt, hogy hazudtam. Védeni akartam őt. Nem szerettem volna, ha miattam kerül bajba. Jobbnak gondoltam azt, hogy nem tudja, hogy én vagyok Ő.
De nem akadok ki a szavain, hisz jogosak. Elég hihetetlennek tűnik az egész történet. Valahogy be kell majd bizonyítanom neki, hogy nem hazudok. Talán, ha nyitnék egy átjárót…. Talán akkor elhinné nekem… De nem akarom még ezzel jobban sokkolni. Meg nem akarom feleslegesen használni a kütyüt. Ki tudja, hogy mennyit bír el. Szeretnék még visszatérni a többiekhez. Nem akarom a bandát sem ott hagyni. Niel megértő volt velem, de vissza várnak.
Sóhajtok egyet felé. Remélem azért nem felejtette el, hogy ugyanaz a lány vagyok, aki eddig is voltam. Nem kell attól tartania, hogy valami őrültséget csináltam.
-Kaine is olyan, mint én… Neki is megvannak a képességei, sőt még erősebb is nálam.-Magyarázom el röviden, mielőtt azt hinné, hogy vele járok vagy hasonlók.
-Ahhoz, hogy találkozz velük neked is át kell jönnöd abba a világba. Ahogy mondtam ők nem itt élnek. Nem ebben a New Yorkban… Várj! Mutatok képeket, meg videókat róluk.-Azzal elő is veszem a Lazetől kapott telefonomat. Gondolom felhívn nem tudom őt, de talán az elmentett videókat és képeket csak meg tudom mutatni apunak.
-Nézd! Ő itt Kaine. Látod neki is van ilyen maskarája, csak kicsit más. Ő itt a banda énekese, Niel. Betépett pillangó a nevünk. Nem hallhattál róluk, mert egy másik párhuzamos világban élnek. Ott híresek… Bár amióta én lettem a dobosuk sok rajongó kiverte a balhét, de mindegy is. Nem ez a lényeg. Nézd! Itt próbálunk.-Azzal el is indítom a videót. Egy ideig azt nézem, majd apa tekintetét fürkészem, hogy megtudjam hisz e már nekem, vagy tényleg a diliházban kötök ki?
-Mégis miért hazudnék neked erről? Én sem akartam eltűnni ennyi időre. Fogalmam sincs, hogy hogy nyílt meg az az átjáró, de megtörtént… -Nem tudok jobb magyarázatot adni neki arra, hogy miért is tűntem el ilyen hosszú időre. Ha nagyon nem akarja elhinni, akkor kénytelen leszek megnyitni azt a fránya kaput és akár átsétálni vele azon.
-Nem… Nem vagy rossz apa… Csak féltem. Féltem, ha beavatlak, akkor bajod eshet.-Nem hiába rejtem maszk mögé az arcom. Nem akarom, hogy a rossz akaróim megtudják ki is vagyok én, hisz onnan egyenes út vezet apához. Abból meg semmi jó nem származna. Megállok előtte lesütött tekintettel.
-Peternek sem tudtam segíteni….-Mondom alig hallhatóan. Igen, még mindig fáj a halála, amiért engem okoltak. De talán igazuk is van. Jobban kellett volna figyelnem rá…
-Sajnálom. Sajnálom, hogy nem mondtam el. Sajnálom, hogy fájdalmat okoztam neked….-Felemelem rá könnyes tekintetemet, de nem megyek közelebb hozzá. Sokkal könnyebb lenne minden, ha nem csípett volna meg az a pók… De akkor lehet nem ismertem volna meg a többieket…
Helena

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Otthon édes otthon

Stan Lee Kedd Május 14, 2024 10:46 pm
• telling good stories for good reasons •

Home sweet home
- Az emberek megmentését hagyd azokra, akiknek ez a hivatása Gwen. – lepillantott a lányára és nem hitt a szemeinek, az eszének sem, miután a lány előállt azzal, hogy ő Szellempók és nem ne mondjon semmit, inkább hallgassa meg őt, mielőtt diliházba küldené. Nehezére esett ugyan nem közbeszólni, de bólintott, hogy végig hallgatja őt. Ha a lánya elengedi, akkor le is ül Gwen ágyának szélére. Mindahhoz amit hallott le kellett ülnie, hogy felfoghassa miről is beszél Gwen. Noha volt némi logika abban, amit mondott, legalábbis Szellempók és az ő eltűnése között. A párhuzamos világ gondolata idegen volt tőle, nem is barátkozott meg vele és az, hogy Gwen hazaállít és ilyeneket állít. Először azt gondolta, hogy talán átmosták az agyát, valamilyen szer hatására találhatott ki ilyesmiket, de miután a kezében fogta Szellempók maszkját tudta, hogy kivel áll szemben. Szellempókkal és Gwennel, aki egy és ugyanaz a személy, az ő lánya.
Megfogta Gwen kezét és a csuklóját nézte, amin az a furcsa szerkezet volt. Nem azoknak az okosóráknak tűnt, amit a kirakatban látott. Még nem mondta el a lányának, hogy ebből alig hisz el valamit, noha a fele jó hír volt a másik fele pedig szomorúsággal töltötte el őt és aggódalommal. Először tudni akarta ki ez a Kaine? Ő szédítette meg a lánya fejét ennyire? Ő miatta hazudik ilyesmit neki?
- Tételezzük fel, hogy hiszek neked. Ez tényleg… - itt körbe mutatott a kezével és arra az információ tömkelegre értette a gesztusát, amit Gwen most közölt vele, meg persze a maszkra, ami Szellempóké volt. – Tényleg, mind igaz, amit mondtál nekem? Ki ez a Kaine? Beléptél egy bandába és dobolsz? – mély levegőt vett és kifújta azt. Ha a lánya fellépett volna valahol, akkor arról készült volna videó is, látta volna őt, az ilyet mindig nagy dobra verik a tinik, főleg Gwen korában, lázadnak az egész világ ellen. Néha áldásnak tartotta, hogy a lánya nem egy kis hercegnő típus, hanem céltudatos, mint ő, de erre tényleg nem volt felkészülve. Elengedte a lánya kezét.
- Beszélnem kell a barátaiddal, hogy megerősítsék a sztoridat Gwen. Hol van a rejtekhelyük? – állt fel végül, mert azt gondolta, hogy kitaláció az egész és csak itt vannak a sarkon éppen Gwent várják és most jót röhögnek azon, hogy az apja beveszi ezt a szöveget.
- Az a bizonyíték, hogy máshol jártál? – a csuklóján lévő kütyüre gondol. – Jó, elfogadom, az a legkisebb, amibe bele tudok kötni. De először Szellempókot magyarázd meg. Miért nem szóltál róla nekem? Számtalan lehetőséged lett volna rá. Ennyire rossz apa voltam?

Captain George Stacy as John Cena — Earth-65 — Your World Will Fail
Helena

Re: Otthon édes otthon

Gwen Stacy Kedd Május 14, 2024 9:37 pm
• doing good for good reasons •


to Dad
Nyilván nem számítottam arra, hogy elneveti magát az idióta beszólásomon. Csak kicsit oldani akartam ezt a kialakult feszültséget. De ami tényleg meglep az az, hogy a felszerelésemre semmit sem mondott. Azonnal Gwennek szólított és nem akart elkapni, letartóztatni, vagy hasonlók.
A közelsége megnyugtat. Akármennyire is sokat veszekedtünk nagyon hiányzott nekem. Én sem szívesen engedem el őt, de így sem maradhatunk örökké. Ahogy megszólal elhúzom a szám sarkát és felpillantok rá.
-Szobafogság? De hát akkor így hogy mentem meg az embereket a gonoszoktól?-Persze még mindig csak elpoénkodom az egészet, de erőt veszek magamon. Most már tényleg elő kellene vennem a komoly énemet. Odaát ezzel nem volt gondom. Kicsit eltávolodom tőle, majd felé dobom a maszkom. Nézze csak meg alaposan, hisz jól ismeri már. Nem egyszer nézett bele ezen keresztül a szemembe.
-Én vagyok Szellempók! És mielőtt diliházba zárnál engem hallgass végig.-Láthatja a tekintetemből, hogy most nem poénkodom, őszinték a szavaim.
-Mikor láttad utoljára őt? Egyszerre tűntünk el ugye?... -Egy kis időt hagyok neki, hogy végig gondolja a dolgot.
-Szóval én magam sem tudom az okot. Sőt nem is tudtam, hogy ilyen lehetséges és létezik, de tényleg megtörtént… Emlékszel mikor éppen Szellem… vagyis engem üldöztetek néhány hónapja? … Éppen az egyik ház tetejéről ugrottam volna át, mikor hirtelen valami lyukba, átjáróba… nem is tudom minek lehet nevezni, szóval egy lyukba estem és zuhantam egyet. Aztán New Yorkban találtam magam, de nem ebben a világban…-Az utolsó szavakat már óvatosabban ejtem ki és félve pillantok rá.
-Kiderült, hogy több párhuzamos világ is létezik… Találkoztam egy másik hozzám hasonló képességekkel rendelkező sráccal is. Beléptem egy bandába dobosként és közben azon voltunk, hogy kitaláljuk hogyan kerüljek haza. Végül megcsinálta Kaine ezt a kütyüt és ez hozott haza engem.-Meg is mutatom neki a csuklómat. A szívem hevesen kalapál és rettegek. Nem tudom mit fog szólni mind ehhez. Ha én hallanám nem tudnám elhinni. Akkor már inkább azt hinném el, hogy buliban voltam, csak szívtam valamit és ezért képzelegtem.
Helena

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Otthon édes otthon

Stan Lee Kedd Május 14, 2024 8:39 pm
• telling good stories for good reasons •

Home sweet home
Pislognia kell és szabad kezével megtörölnie a szemeit, hogy az általa látott jelenség valóságosságáról meggyőződhessen. Amíg a lányára emlékeztető alak csak áll és meg sem moccan biztos abban, hogy képzelődik, de amikor már mozgást észlel az irányából, világossá válik a számára, hogy nem káprázik a szeme. Leteszi a kávéscsészét a kezéből Gwen könyvespolcának egyik kis szegletébe, az ágynál lévő éjjeliszekrény egy kicsit odébb van most tőle, az íróasztalig pedig úgy érzi el sem jutna, mert első dolga volna megölelni a lányát, megölelni és örökszobafogságra ítélni őt. Így még sosem ijesztett rá. A telefonját sem vette fel. Nem írt és nem is hívta vissza! Éppen az atyai megdorgálást tervezte, amikor hirtelen pókháló vetődött felé és húzta közelebb az őt a lányához.
Az öltözékét nem is realizálta eddig, nem is kereste a magyarázatot rá és ahogy a lánya átölelte őt, nem tudott semmiféle rosszat szólni. Egész idő alatt úgy hitte, hogy a lányával valami szörnyűség történt, elrabolták és/vagy megölték, esetleg elszökött és kényszerítik őt ki tudja mire. De a lánya most itt volt és minden kétséget, ami apai nevelését kérdőjelezte meg, elmulasztotta a lánya ölelése. Mert tudta, hogy ez jeles pillanat. Gwen nem osztogatja csak úgy az öleléseit. Most viszonozta a lány ölelését, legszívesebben el sem engedte volna, de válaszokat akart kapni, nem pedig sokáig tartott a buli kifogásokat. Ő ezt nem hitte el.
- Jobb magyarázatot várok ennél és minimum három hét szobafogsággal kezdünk Gwen! – köszörülte meg a torkát, fájón ugyan, de ki kellett mondania, hogy ezután komoly szigor következik és aszerint növekszik, amíg el nem mondja neki, hogy mégis mi ez az egész.
Captain George Stacy as John Cena — Earth-65 — Your World Will Fail
Helena

Re: Otthon édes otthon

Gwen Stacy Kedd Május 14, 2024 7:44 pm
• doing good for good reasons •


to Dad
Az ablak előtt állok mozdulatlanul. a gondolataim csak úgy ide-oda cikáznak. Nem tudom eldönteni, hogy mit is kéne csinálnom. Mégis mitől félek ennyire? Ismerem apát. Tudom, hogy nem fog utáni, vagy kidobni azért, mert nem árultam el neki az igazságot. Talán végre sok mindent megoldana, ha megtudná, hogy a lánya az, aki hálókon lógva közlekedik a városban.
Megteszem az első lépést az ablak felé, majd épp nyúlnék felé, mikor megszólal mögöttem Ő. Megállok a mozdulatban és vissza húzom a kezem. Nem mondok egyelőre semmit, de egy pillanatig nem is mozdulok. Végül lehúzom arcomról a maszkot, majd a kapucnit is lelököm a fejem tetejéről, miközben felé fordulok.
-Kicsit sokáig tartott a buli!-Mutatok valamiféle fura mosolyt, de hamar el is tűnik. Ez nagyon gyenge poén volt. Biztosan halálra aggódta magát miattam. Nem tudom mit mondhatnék neki, vagy hol kezdjem. Őrültnek fog nézni, ha elkezdek a többi világról beszélni neki. A végén még bezárt egy diliházba… Jah és a göncöm?...
Áh basszus! Nem érdekel!
Felé emelem kezem és kilövöm rá a hálómat, hogy közelebb húzzam magamhoz, hogy átölelhessem őt. Nem mondok semmit, csak ölelem és élvezem, hogy végre megint itthon vagyok. Talán ez sokkal többet mond, mint bármiféle szó.
Helena


Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Otthon édes otthon

Stan Lee Szomb. Május 11, 2024 3:36 pm
• telling good stories for good reasons •

Home sweet home
George Stacy rendőrkapitány éppen a konyhában ücsörgött és a napi kávéadagját fogyasztotta volna el, élvezhette volna a szabadnapját, de azt már több mint három hónapja sikerül keserűen eltöltenie. Ma sem akarta igazából kivenni, csak feltöltődésre volt szüksége. Nem énidő kellett neki, abból lett volna elég, pusztán csak magyarázatokat keresett. Kézzel fogható magyarázatokat azok után, hogy a lánya eltűnt és annak barátja meghalt.
Normális esetben tovább kellett volna lépnie, lezárni az ügyet és újakat megoldani. A bűnözés persze jelen volt a városban, drogcsempészet, gyilkosságok, erőszak, ebben kellett rendszert látnia, találnia, hogy erős maradhasson. Erős is volt. Határozottan tagadta gyengeségét és mindig talált kifogást, munkát, tennivalót, amivel lefoglalhatta magát. De nem volt az igazi. Túl nagy volt a csend a lakásban, már zavarta.
Kevés reményt fűzött ahhoz, hogy valaha viszont látja az ő lányát, de minden nap tett egy próbát, hátha csak képzeli az egészet és Gwen ott van, békésen alszik az ágyában. Bár valahányszor benézett – takarított, azt akarta, hogyha Gwen hazatér olyannak tűnjön a szobája, mintha el sem ment volna – Gwen üres helyét találta odabent, a hiánnyal nézett szembe. Azt kívánta, bár itthon lenne és veszekednének, mert a veszekedés is jobb volt annál, minthogy ne tudjon róla semmit és ez a csend, nem volt ínyére.
Újabb ellenőrzést végzett, kezében a kávés csészével elindult Gwen szobája felé és gondolkodás nélkül be is nyitott oda. Általában nyomasztó csend fogadja őt, lánya emlékének szelleme, de most mintha ez a szellem sokkal élénkebb volna, sokkal valóságosabb.
- Gwen? Tényleg te…
Captain George Stacy as John Cena — Earth-65 — Your World Will Fail
Helena

Re: Otthon édes otthon

Gwen Stacy Szomb. Május 11, 2024 2:59 pm
• doing good for good reasons •


to Dad
-Ki tudja… Lehet egy igazi bajkeverő odaát is.-Kacsintok rá. Lehet meg is fogom keresni, bár fogalmam sincs hogyan is kellene… De vicces lenne megkeresni.
-Köszönök mindent.-Ahogy Kaine, vagy Niel ő is rengeteget segített nekem és ezért hálás leszek neki örökre. Ha ők nem lettek volna fogalmam sincs, hogy most hol lennék, vagy mit csinálnék. Ha aznap nem Kainebe botlom bele lehet örökre ebbe a világba ragadtam volna… De így. Így van esélyem haza menni és arra is, hogy majd vissza jöjjek hozzájuk.
-Hamarosan találkozunk!-És végül hátat fordítva neki át is lépek a kapun. Bízom Kaineben, így nem félek attól, hogy valami ne működne a kütyüjével. Ahogy átlépem a kaput most már nem az idegen zuhanás fogad engem. Már nem kapkodom össze-vissza, csak várom hogy végre átjussak, hogy az „én” New Yorkomba érjek földet.
Most nem esem senkire. Egy sikátorba érkezem. Bár egyelőre fogalmam sincs, hogy jó városban vagyok e. Ahhoz többet kéne látnom a városból, így nem is gondolkozom sokat. Kivetem a hálóm és már „repülök” is haza felé. A lépcső ott van, ahol régebben is. Halkan érkezem meg rá, majd lemászom arra a szinte ahol az én ablakomnak kellene lennie.
Benézek rajta és a szoba ismerős. Az én cuccaim vannak ott. Az ágyamon ott pihen a pingvinem… Óvatosan húzom fel az ablakom, hogy végül bemásszak a szobámba. Mintha csak egy álomba csöppentem volna. Alig bírom felfogni, hogy ennyi idő után végre itthon lehetek. Az ajtóhoz sétálok, de nem nyitom ki azt. Mégis hogyan kéne köszöntenem őt? Öltözzek át, vagy maradjak ebben a felszerelésben? Hozzam rá a sokkot, vagy inkább csengessek be az ajtón?
Mégis miért töröm magam ennyire? Csak örülni fog neki, hogy ismét láthatja a lányát…. akiről azt hiszi, hogy megölte Petert. Talán nem is jó ötlet ez az egész. Talán jobb, ha nem így térek haza.
Hátat fordítok az ajtónak, majd az ablak felé indulok, de megint megtorpanok. Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy mit is csináljak. Azt hittem, ha végre itthon leszek könnyebb lesz minden. A nyakába borulok és elkiáltom magam, hogy itt vagyok, élek! Haza jöttem!
De most mégis minden annyival bonyolultabb.
Helena

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Otthon édes otthon

Laserian Harries Szomb. Május 11, 2024 2:20 pm
• doing bad for good reasons •

Gwen és Laze
Nem voltak kérdéseim, egyszerűen tudtam, hogy haza kell mennie egyszer. Nem tartozott ide, megvolt a saját világa és a saját élete is. Nem volt jogunk megmondani neki, hogy mit tegyen és mit ne. Ha őt ez tette igazán boldoggá, akkor megpróbáltam őszintén hinni benne. Fogalmam sem volt arról, hogy működik a kütyü, kibírja az oda utat és esetleg visszajön, most az volt a fontos visszakerüljön oda ahová vágyik. Úgy akartam elbúcsúzni tőle, mintha most látnám utoljára, legalábbis ez volt a tervem, hogy még a szuszt is kiszorítom az ölelésemmel a kis póknő testéből, de ennyire elvetemült a kapu láttán már nem voltam. Sőt egy kicsit meg is torpantam.
Valamiért jobban hittem Niel portáljaiban, kapuiban, mint ebben a szokatlanul újban, aminek a funkciója biztos vagyok abban, hogy ugyanaz, csak valahogy más. Nagyon más. Ebbe nem szívesen lépnék be, egyedül biztosan nem, csak ha nagyon fontos volna. Gwennek fontos volt, ott volt az igazi élete, az otthona.
Annyira aranyos volt, amikor megölelt, hogy azon úgy meglepődtem az a bizonyos szusz kiszorítása is elmaradt, helyette sokkal gyengédebbet kapott és bizonytalanabbat. Hittem a szavainak persze, én hasonlót mondtam volna, ha az ő helyzetében lennék. De nem én mentem haza, hanem ő.
- Vigyázz magadra és légy óvatos Gwen! Mondanám, hogy üdvözlöm az édesapádat, de valószínűleg fogalma se lenne arról ki az a Laserian Harries a te világodban. – vigyorgok, még most ebben a pillanatban is, a humor mögé nyúlok. Csak azért, hogy könnyebbé tegyem a hazatérését. – Vigyázok a növényeidre, ha sikerrel jársz, várni fognak rád, épségben. – biztosítom, bár valójában mást akartam mondani. Ha átlép a kapun még megpróbálok integetni neki, hátha látja, de ha nem az sem baj. Ha pedig be is zárul, akkor kezdetét veszi a növényei átpakolása hozzám. Nem akarok átjárni a szobájába amíg nincs itt.
Otthon édes otthon cameoszerep —  DUNE on guitar - Chiara Manenti (cover)
Helena

_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Otthon édes otthon

Gwen Stacy Szomb. Május 11, 2024 1:31 pm
• doing good for good reasons •


to Laze
Mikor Kaine átadta a kütyüt először azt hittem, hogy valami rossz tréfát talált ki, de a komoly ábrázatát látva hamar rádöbbentem, hogy nem… Valóban elkészült vele. Végre tényleg haza mehetek… Na jó ez most úgy hangzott, mint aki menekülne tőlük. De ez nem így van. Néhányukat egészen megkedveltem és a bandát se lenne szívem itt hagyni, de muszáj vagyok haza menni. Elmondani apának, hogy még élek, hogy mi történt velem. Talán ideje lenne megtudnia, hogy ki is vagyok én. Csak nem zárná börtönbe a saját lányát… Talán végig hallgat majd engem.
Kapu nyitva én meg előtte állok. A szívem hevesen kalapál. Csak egy lépés és otthon vagyok. Annyira vártam már ezt a pillanatot. A lábam most mégis gyökeret vert a talajba. Félek, izgulok és egyben boldog is vagyok, hogy újra láthatom őt. Oldalra pillantok és elmosolyodom. Megígértem, hogy vissza fogok jönni. Bízzunk benne, hogy nem megy tönkre ez a kütyü, amit Kaine csinált… De ha tönkre is megy… Gondolom most már többet is fog tudni gyártani. Ők is bármikor eljöhetnek hozzám… Ha egyáltalán hiányozni fogok nekik.
Gondolom Romy inkább örül annak, hogy elmegyek. Végre nem kell tartania attól, hogy ellopom tőle Kainet.
-Vissza fogok jönni. Megígértem. Nem tűnök el örökre, de muszáj haza mennem.-Szavaimat Lazehez címzem. Amúgy is megígértem neki, hogy segítek a testvére ügyében. Általában betartom az ígéreteimet. Egy utolsó ölelést, majd elengedem őt és ismét a portál felé fordulok. Egy nagy lélegzet, lehúzom a maszkom, majd a lábam végre megmozdul…
Helena

Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Otthon édes otthon

Ajánlott tartalom
- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.