Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» But who's gonna give you your goodnight kiss
by Niel Topsfield Ma 11:40 am-kor

» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: The Welcome Project

Sooraya Qadir Szer. Júl. 31, 2024 3:16 pm
• doing good for good reasons •


Mercury & Dust

I am not so sure about this


Tűnődve vonom fel bal szemöldökömet Cessily kívánsága hallatán. Persze, egy szóval sem mondom, hogy ne lenne megoldható…  A csajos kiruccanásnál minden esetre megvalósíthatóbbnak hangzik, tekintve, hogy az egyetlen bevételi forrásom kimerül a wakandás ösztöndíjban. Azt pedig mégsem hagyhatom, hogy mindent ő fizessen.
Viszont halál komolyan és fenntartások nélkül gondoltam, amit az ünneplésről mondtam: ha ez a vágya, megtalálom a módját, hogy véghez vigyem.
- Tökéletesnek hangzik – mosolygok rá. – Már csak egy privát jacuzzi és szaunakabin hiányzik a felsorolásból. – Hogy őszinte legyek, eddig még csak filmekben láttam ilyesmit, de nem is tudnék elképzelni tökéletesebb alkalmat az első wellnesses élményemre, mint amilyen a közös kiruccanásunk lenne.
- Remélem tudod, hogy miattam nem kell menteset innod – teszem hozzá szigorúan. Hozzászoktam már, hogy én legyek az egyetlen józan a társaságban, de ha nem így lenne, sem kívánnám el senkitől, hogy miattam visszafogja magát.
- Bánt valami? – kérdezem halvány aggodalommal a hangomban. Nem tudnám megmondani, mi az, ami nem stimmel: a hanghordozás és a mosoly is rendben van, valami mégis nyugtalanít Cessily tekintetében. Azt hiszem, túlságosan is régóta ismerjük már egymást ahhoz, hogy bármi elkerülje a figyelmemet.
Elvigyorodok a magyarázatán. Tök véletlen, de mintha engem is pontosan így húzott volna bele a tervébe.
- Ez egészen biztos – felelem tárgyilagosan. Egyébként nem hiszem, hogy a tantestületből bárki is ellenezné a kezdeményezést, de az biztos, hogy szoros ellenőrzés alá akarnák vonni.
- Úgy a biztos, ha bevonunk egy hozzáértőt – bólintok beleegyezőn, mikor Nightcrawlert említi. Biztos neki is jót tenne egy olyan program, ami újra közelebb hozza őt a közösséghez. Nehéz lehet ennyi kihagyott év után visszatérni a suliba.
Szinte már mulattat, milyen könnyedén kitalálja, hogy Laurie felelős a csendes bosszúságom miatt. Nem kéne meglepnie, elvégre nem én vagyok az első, sem pedig az utolsó, aki ki van szolgáltatva a feromonjainak.
- Nem tehet róla – veszem a védelmembe automatikusan, és komolyan is gondolom. Csak bár több időt töltenének a kiképzésével, hogy megtanulja kikapcsolni a képességét. – És figyelmeztettek is rá, mielőtt átköltöztették volna hozzám; egy szavamba kerülne, hogy áthelyezzék valamelyikünket. – Persze, maga a figyelmeztetés szükségtelen volt, hiszen azóta köztudott a képességének árnyoldala, mióta először kapott szobatársat. Talán ez az oka, hogy még nem futamodtam meg: nem akarok a sokadik ember lenni, aki lemond róla.
- De bizonyos képességek ismertetését valóban nem szabadna az ilyen különleges esetekre tartogatni.
Annyi kérdéssel bombáz gyors egymásutánban, hogy lassan nekem is kell egy jegyzettömb, ahová rögzíthetem őket.
- A menzás menü megtervezése kivitelezhetőnek tűnik – jutok szóhoz egy örökkévalósággal később. – Esetleg megadhatnánk, milyen alapanyagok állnak hozzá rendelkezésre, így nem őrülnének meg teljesen. Mi a baj az ajándékcuccokkal? – Én imádok mindent, ami el van látva az X-logóval, csak kevés alkalom van, mikor hordhatom őket. – Elég nagyvonalú lenne, ha mondjuk egy személyre szabott ruhadarabot rendelhetnének. – Fogalmam sincs, ebben ki lehetne a segítségünkre – de hát éppen ezért vagyunk jó csapat. Cessilynek biztos akad majd ötlete a kivitelezéshez.
- Ami pedig a csapatok nagyságát illeti, szerintem legfeljebb ötösével lenne célszerű felosztani őket, hogy nagyobb eséllyel tudjanak érvényesülni. – Attól is függ persze, hogy a már meglévő X-ek milyen arányban vesznek részt ezeken a programokon és hányan vállalkoznak még a lebonyolításra. – Mi alapán osszuk majd fel őket? – Átlagos emberek között talán működne az, hogy véletlenszerű csapatokat alakítunk ki, jelen esetben viszont elég nagy az esélye annak, hogy valamelyik csapat aránytalan előnyhöz jusson.
- Mit értesz buddy rendszer alatt? – kérdezek vissza érdeklődve.
Kíváncsian hegyezem a füleimet, amint a konyha felé közelítünk. Nem azt mondom, hogy minden X-es szent, de azért viszonylag ritkán hallani segélykiáltásokat (vagy valami hasonlót) a közös helyiségekből. Karomat még mindig Mercury karjába fűzve gyorsítok a lépteinken, ahogy világossá válik, valaki szorult helyzetben van.
Ahogy kibontakozik előttünk a konyha csendélete, mindjárt értelmet nyer a kiszűrődő hangzavar. A lehető legszigorúbb arckifejezésemet öltöm magamra, ahogy a karjaimat kiszabadítva csípőre teszem a kezeim.
- Hogy ti milyen rosszcsontok vagytok! Gyertek csak le onnan! – Sosem találkoztam még szemtől szemben a Bamfokkal, de most egyből rájuk ismerek. Már értem, miért tekintik őket Nightcrawler miniatűr másainak.
Természetesen hidegen hagyja őket a dorgálásom, az egyikőjük még nyelvet is ölt rám, miközben folytatja a szendviccsel való labdázást. Éppen rosszallóan ingatom a fejem, mikor Cessily felém fordul.
- Mindenképp mélyvízbe érkeznek majd, de én bízok benne, hogy megkönnyíthetjük nekik – válaszolom megnyugtatónak szánt hangon.
Nevetnem kell a kicsi Bamfok arckifejezésén, mikor Cessily egyetlen mozdulattal megragadja a szendót, hogy visszaadja a gazdájának. Láthatóan nincsenek hozzászokva, hogy méltó ellenfelükre akadjanak.
- Én a helyedben nem aludnék itt a következő egy hétben – kuncogok fel.



Re: The Welcome Project

Cessily Kincaid Csüt. Jún. 13, 2024 4:33 pm
• doing good for good reasons •

Sora & Cess
Izmok nélkül is rémlik a görcs az arcomban egy-egy meccs után, ahol azon versengtünk a lányokkal, melyikünk frissen fehérített fogsora vakít el több nézőt. Üdv a mutáció napos oldalán! Most aztán fehérítés és erőlködés nélkül, örökre magamra forraszthatom a Hollywood mosolyt. Soráért meg is teszem, szurkolós lelkesedéssel adom elő a burkolt panaszt.
– Leginkább annak örülnék, ha kipaterolnák valamelyik birkát, és megkapnám gardróbnak a szobáját. – Mielőtt elszontyolodik a teljesíthetetlen kívánságon, cinkos pillantással jelzem neki, hogy nem gondolom komolyan. Csak félig. Bedobok egy reálisabb opciót: – Szervezhetnénk csajos kiruccanást, megfinanszírozom a YouTube maniból. Képzeld el! Kettesben a hegyekben, nyugiban, alkoholmentes koktélt szürcsölve... – Kitart a higannyal tartósított vigyor, szimpla elkalandozásnak hat tőle a vége, pedig valójában depibe fullad.
Agyonnyomta a hangulatomat az az ízetlen szülinapi torta. A mérleg is kijelezné a plusz kilókat, olyan brutál terhes cipelni a tudatot, hogy kár belém minden korty és az összes falat. Pazarlás. Az volt eddig is, de most már egyenesen pofátlanság. Egyes helyeken éheznek. Minek tömnénk a kalóriákat egy robotba?
Említhetném Sorának a dilemmát, legalább neki. Lenne rá biztató, kedves válasza. Mégsem bírom rávenni magam. Nem hiányzik, hogy utána ketten filózzunk rajta, mit jelent ez hosszútávon, tippelgessük, mikor változok végképp fémszoborrá.
Ha magamon nem segíthetek, segítek csóró gólyákon.
– Yup. Direkt nem reklámoztam – vonok vállat. – Kész tényekre nehezebb nemet mondani.
Vétózásban profik. Jár egy enyhe paranoiai az X-gén mellé, és úgy tapasztalom, az öregedéssel erősödik.
Feljegyzem a noteszba a Feketerigót, bár az elbarikádozott vezetőfülkével szkeptikus vagyok. Egy-két zakkant felhívásnak venné a tiltást. Kamaszkori becsípődés. Amint kitiltják őket valahonnan, azonnal elkezdenek pörögni a bejutáson.
– Azt hallottam, Nightcrawler felelt anno a karbantartásáért. Rendes srácnak tűnik. Később megpróbálom beszervezni – tervezgetek hangosan. Talán bevállal egy légi körbevezetést. A Bamfokhoz képest pár újonc sétagalopp lesz neki.
Dust elsőre vevőnek tűnik a poénkodásra, aztán hamar borongósra vált a kedve. Tuti lenne mit hozzáfűznie, de magában tartja, cukiságból vagy mert túlgondolja. Mindkettőre hajlamos. A túlgondolásnak árulkodó tünete, hogy hónapokkal előre készül a vizsgákra.
Finoman puhatolózom. Nem számítok tőle intenzív pletyire. Simán letolna egy védőbeszédet a saját gyilkosának, annyira jámbor.
– Mi jár a fejedben? Meggyűlt a bajod valakivel? Csak nem Laurie francos feromonjai? – tippelek. – Különben pont az ilyen trükkök miatt kell az a kisokos. Tojok rá, a csajszi fel akarja-e vállalni a képességét. Amíg kontrollálatlanul árasztja másokra, addig mindenkinek joga van tudni, mitől kergül meg a közelében.
Örömmel érvelnék a személyiségi jogok mellett, viszont érzelmeket meg gondolatokat manipuláló randók között két választás van: a kisebb vagy a nagyobb rossz. Ha ezen múlna, idegronccsá változik-e a banda a hormonális ingadozásoktól, saját kezűleg zipzáraznám fel Laurie-ra a szkafanderes védő szerkót, akármilyen kényelmetlen. Kev sem hobbiból alszik kesztyűben, basszus.
Megy a térkép a jegyzetek közé. A homályos elképzelések lassan alakot öltenek Sora praktikus javaslataival. Friss lendülettel lejtek ki vele a könyvtárból. A noteszt a hónom alá csapom, a tollat a fülem mögé biggyesztem. Eleve felesleges jegyzetelni, miközben itt a karomon az alakulat esze.
– Nyomkeresés! Perfekt! Ilyesmi bennem is felmerült. Hány fős csapatokban gondolkodjunk? Pakoljunk melléjük segítőt? Jó lenne új életet lehelni a régi mentorprogramba. Ahhoz képest, milyen modernek a felszereléseink, minden mással gyászosan le vagyunk maradva. A nyereményeket mennyire vegyük komolyan? Attól félek, nagy téteknél, mint a legtágasabb szabad szoba, vérre menne a küzdelem, de X logós ajándékcuccokat osztogatni ultra cink lenne. Helyezkedjünk az újoncok helyébe! Milyen jutalom jönne be nekik? – Megtorpanok vele a folyosón, és lehunyom a szemem. Elkerül az ihlet. Én egy dologra vágytam: ellenszerre a mutációmhoz. – Külön kirándulás választott helyszínre? Ők tervezhetik meg egy-két napig a menzán a menüt? Feltéve, hogy Volstagg belemegy. Legális lógás néhány gázosabb óráról? A Danger Room edzésekért ritkán rajonganak.
Nyitott szemmel, elhúzott szájjal folytatom a sétát.
– Lehet túlkomplikálom? Simán kampányolnom kellene egy normálisabb buddy rendszerért?
Kieresztek egy sóhajt, részben szomorú, Sora elszalasztott körbevezetésének szól, részben frusztrált, mert közeledünk a konyhához, és idáig hallom a felfordulást. Mihelyt befordulunk a következő kanyarban, meg is pillantom a forrását. Két Bamf csüng lefelé a plafonról, tíz-húsz méterre egymástól, és egy szendviccsel labdáznak, pontosabban középcicáznak. Eye-Boy került középre. Szerencsétlen flótás... Durva itt a belmagasság, hiába ugrál, esélye sincs.
– Hozzájuk sem bánnék egy használati utasítást! – gesztikulálok Nightcrawler ovis hasonmásaira. Az a szóbeszéd terjed, a gyerekei, noha sántít a matek a korukkal. A biosz is, ha tényleg Speed az apjuk. Hogy készítünk fel erre bárkit?
Reményvesztetten fordulok Sorához.
– Ne kímélj! Mondd ki az igazságot! Vesztes csatát vívok. Ezen nem lehet könnyíteni. Be lesznek dobva a mélyvízbe. – Szenvedős, beletörődő mosolyt kanyarítok magamra. Közben megnyújtom a karom, elkapom röptében Trevor uzsiját, és a markába nyomom. Hangos köszönöm-sziasztokkal iszkol el az ellenkező irányba. A távolabbi szőrpamacs kámforrá válik, a közelebbi közénk teleportál, félig Dust vállán, félig az enyémen. Gyanakvóan ráhunyorítok.
– Sosem tudom, miben sántikálnak – suttogom Sorának.





_________________
ax3Fg8n.pngPkHOwn8.png5N2eqwj.png"XPZ8ZWn.pngm1Bw3V.png
sharp edges and a malleable heart

Re: The Welcome Project

Sooraya Qadir Vas. Május 12, 2024 9:44 pm
• doing good for good reasons •


Mercury & Dust

I am not so sure about this


Egyetértően bólintok: pontosan erről van szó, jobb felkészülni! Szerencse, hogy nem tartja számon az egyetemi félévek szokásos rendjét, így nem is hangzik gyanúsnak, hogy három hónappal előtte már tanulással töltöm a szabadidőmet.
Olyan kevés feladat jutott a csapatunkra az elmúlt hetekben, hogy már az összes könyvemet kiolvastam, amit a következő három hónapban terveztem; a napi edzés kvótámat minden nap többszörösen kimerítettem és több idegen szakos órának voltam már a vendéghallgatója, politikától a biológiáig. Nem tudom, mi lett volna a következő lépcsőfok, ha Cessily nem rángat ki ebből az állapotból.
- Ötszázezer feliratkozó? Ezt mindenképp meg kell ünnepelnünk! - mosolygok rá őszinte örömmel. - Csak mondd, minek örülnél a leginkább, és én intézkedem. - Tudom, hogy ha az én sikeremről lenne szó, ő mindent megtenne annak érdekében, hogy a tökéletes módon adózzunk az alkalomnak. Én is ki szeretnék tenni magamért.
Remek dolog lehet rábukkanni egy olyan szenvedélyre, amivel feltöltődhet és eredményeket érhet el, közben hasznosan töltve az időt, még akár egy kis pénzt is keresve. Nekem is valami hasonlóra lenne szükségem... Nos, főként az utóbbira. Lévén, hogy a muszlim nők számára nem támogatott egyedül utazni és férfiak között dolgozni, vagy ha már itt tartunk, tulajdonképpen bármilyen interakcióba lépni velük, hacsak nem húznak gyűrűt az ujjunkra, nem marad túl sok választási lehetőségem.
- Nehéz lenne nem támogatni - mosolygok vissza rá, majd eltűnődöm egy pillanatra. - Jól érzem, hogy a professzor még nem tud az ötletedről? - Nem mintha bármi is huzamosabb ideig titokban maradhatna előtte.
A múltam felidézése némiképp megnehezíti, hogy praktikus szempontból vegyem sorra az intézetben átélt első tapasztalataimat. Eleinte kételkedem benne, hogy bármilyen hasznos ötlettel szolgálhatok Mercury számára, azonban újból fellelkesülök a projektünk iránt, mikor lecsap a technológiával kapcsolatos ötletemre és jegyzetelni kezd.
- Igen, és ott van a Feketerigó is: tarthatnánk rajta egy idegenvezetést, a pilóta fülke megfelelő elzárásával. - Oké, lehet, hogy ez az ötlet már túl meredek ahhoz, hogy engedjék megvalósulni.
Nevetnem kell, mikor elkezdi sorolni a potenciális figyelmeztető táblákat a társaink számára. Hazudnék, ha azt mondanám, nekem nincsenek ötleteim a témát illetően, de helytelennek érződne becsatlakozni a többiek kifigurázásába. Egyébként sem jutnak eszembe ilyen elmés, vicces, ezzel együtt mégis ártatlan becézések, mint inkább: érzelmeket manipulál, megközelíteni csak saját felelősségre! Azt hiszem, túlságosan is ki vagyok élezve a szobatársamra. Pontosabban a szokására, miszerint kontrollálatlanul rám zúdítja a képessége nem kívánt mellékhatásait.
- Jobban belegondolva nem vagyok benne biztos, hogy mindenki szeretné felvállalni a sajátját. - Vagy készen áll rá, hogy így tegyen.
Még vetek egy lopott pillantást a Cessily által felfirkantott üzenetre, mielőtt elindulnék utána a kijárat felé. Nem okoz csalódást. Arcomon féloldalas mosollyal követem őt.
- Igazad van. - Annyira megszoktam már a terepet, hogy egészen megfeledkeztem róla, milyen volt a tájékozódás az első itt töltött hetemben. - Esetleg készíthetnénk egy leegyszerűsített térképet, amin meg vannak jelölve a legfontosabb tantermek és közösségi terek - vetem fel az ötletet. Ehhez még rajztudás sem kell: elég, ha szerzünk a könyvtárból egy tervrajzot, amit lemásolhatunk, aztán már csak fel kell dobnunk némi színnel és ábrával, hogy könnyen emészthető legyen.
- Ami pedig az ismerkedéssel való kombinálást illeti... Mit szólnál egy nyomkeresős játékhoz? - Ha igazán népszerű programot akarnék javasolni, szóba kerülhetne a szabadulószoba is, de attól tartok, nem lenne túl biztonságos egy légtérbe zárni a tapasztalatlan újoncainkat. Ki tudja, hogyan reagálnának magára a bezártságra. Vagy egymásra a zárt terekben. - A csapatmunka összehozza az embereket. Főleg, hogyha tétje van. Alkothatnának több csapatot is, és az nyerne, aki először megfejti a rejtélyt.
Elfogadom a felém nyújtott karját, nem is árt, ha magunkra öltjük az ártatlan diákok álcáját.
- Ó, azt hiszem, nem igazán voltam kapható körbevezetésre. Mire pedig meggondoltam magamat, már senki sem ajánlotta fel. - Vállat vonok, végül is elég nagy itt a forgalom ahhoz, hogy senki se maradhasson sokáig új lány vagy új fiú.



Re: The Welcome Project

Cessily Kincaid Kedd Ápr. 23, 2024 6:33 pm
• doing good for good reasons •

Sora & Cess
Mosolygok a kezdésként kicsúszó válaszra. Eltengődnék a minden rendbennel, úgysem a személyemnek szól a lerázós stílus. Annyira introvertált a csajszi, hogy néha nem látszik a többi betű a személyiségtípusában az I mögött. Én sem őt próbálom megsérteni, amikor a vizsgaidőszak említésére fásultan csekkolom a körömlakkom. A nehezen, pancserül összehozott érettségimre fintorgok, meg arra, mennyire irigylem azokat, akik tudják, merre haladnak az életben. Vagy ha őszinte akarok lenni, az élőket általában.
Kicsikarok magamból egy nevetést, visszabiggyesztem a reklám-vigyort.
– A Wakandai egyetemen szerintem elfogadnák kifogásnak a mutáns-inváziót. De totálisan megértem, jobb felkészülni, mint megijedni. – Keresztbe fonom a lábaimat, viszonzom a könnyed feleletet és a vállrándítást: – A szokásos. Én a tavaszi ruhavásárlást hoztam előre. Ó, és mindjárt elérem YouTube-on az ötszázezer feliratkozót! Utána meghívom magam egy táskára.
Az iskola meg lassan meghívhatna egy gardróbszobára. Megérdemelném, miután rám lőcsölték a közösségszervezés szervezős részét. Hogy explicit senki sem kért fel rá, az abszolút mellékes.
– Köszi – fésülöm át ujjal a hajamat, bár a fémszálaknak kábé mindegy. Cinkos, hálás pillantásokat küldök Sorának. – Reméltem, hogy támogatod majd.
A „mesélj a traumatikus múltadról” részt hanyagolhattam volna. Komorabban figyelem, amint elkomorodik. Talán a nikáb miatt tanult meg ilyen kifejezően kommunikálni a szemével, mindenesetre hangoskönyvként mesél a tekintete. Összekoccantom a fogaimat. Tüdő híján is fellélegzem, amikor megszólal.
– Látod, ez eszembe sem jutott! – áradozom, félig elmerülve egy szatyorban. – A hologram technológia – felmutatom az otromba karórát a bal csuklómon – először totál kisütött. Sok kütyüt használunk, amire az elején én is csak pislogtam. – Végre előtúrok egy rózsaszín noteszt, nekiállok piros zselés tollal jegyzetelni bele. – Jól jönne valami képes útmutató a modern vívmányainkhoz meg általában az extrákhoz, amik más sulikban nincsenek. Az én rajzaimtól csak jobban összezavarodnának, de majd felkérem illusztrátornak Kevet.
Áthelyezkedem  lótuszülésbe, az államat kopogtatom a toll végével.
– Aha, száz százalék, hogy kelleni fog ismerkedőd kör, és egyem az eszedet! Tényleg muszáj kezdeni valamit a képességekkel. Bár szívem szerint egyesek nyakába egyszerűen figyelmeztető táblát akasztanék. Vigyázat, bunkó telepata! Ne piszkáld, harap! – Íveket rajzolok a levegőbe, képzeletbeli bannereket a feliratokhoz. – Óvatosan, szíveket csak tör, nem gyógyít!
Felpattanok, kitépek egy lapot a füzetből, és hagyok rajta pár kedves sort. Kétlem, hogy bárki erre kóvályogna, de fő az óvatosság.
– Menjünk egy kört! – Lelkesen Sora arcába hajolok, mielőtt hátrébb lépnék, hogy felállhasson, én meg minél feltűnőbb helyre igazíthassam az üzenetet az asztalon:
Cessily motyója. Tilos tapizni! Ha egy újjal is hozzányúlsz, vagy egyáltalán ránézel, 8 napon túl gyógyuló sérülésekkel és higanymérgezéssel számolj!
Puszi:
Cess <3

Elindulok a kijárat felé.
– A hellyel sem ártana megbarátkoztatni őket. Kész labirintus. Még nem smaciztunk a múzsámmal, de biztos össze lehetne valahogy kötni az ismerkedős résszel. – Félúton észreveszem magam, és lelassítok. Kicsit elragadott a lendület. – Ha élőben látjuk a terepet és a többiek hülye fejét, hamarabb megihletődünk – magyarázkodom.
Odakínálom a karomat, hadd érezzük magunkat délutáni, csajos andalgáson egy Jane Austen regényben. Legalább addig, amíg valamelyik balfék le nem rombolja a hangulatot.
– Téged rendesen körbevezettek anno? Nálam nem vitték túlzásba. Megmutatták az ebédlőt, a szobámat meg a Danger Roomot, aztán bye-bye.





_________________
ax3Fg8n.pngPkHOwn8.png5N2eqwj.png"XPZ8ZWn.pngm1Bw3V.png
sharp edges and a malleable heart

Re: The Welcome Project

Sooraya Qadir Szer. Ápr. 03, 2024 10:47 pm
• doing good for good reasons •


Mercury & Dust

I am not so sure about this


Ha a csapatunk fiútagjai itt lennének, bizonyára most jönne el az a pont, ahol fejvesztve menekülnek Cessily elől - az üdvözlésébe ugyanis annyi öröm vegyül, hogy ha eddig csak gyanakodtam rá, innentől kezdve nincsenek kétségeim afelől, hogy fárasztó néhány órának nézek elébe. Persze, erősen rácáfol a belső szenvedésemre az arcomon szétterülő mosoly. Mint azt a mellékelt ábra alapján ő is nagyon jól tudja, nincs az az őrült ötlet, amiben ne támogatnám.
Azért csak óvatosan közelítem meg a széket, amit kihúzott számomra. Míg ő elbűvölően rebesgeti felém a pilláit, én sokat sejtő, sanda pillantásokat vetek rá a szemem sarkából, mintha legalábbis attól tartanék, hogy egy beélesített bomba várja, hogy kényelembe helyezzem az előkelőségem.
- Minden rendben. - A szűkszavú válasz csípőből érkezik, és azt sem mondanám, hogy a felspannolt állapota az oka a visszafogottságomnak. Utólag mégis észreveszem magamat, és egy apró köhintést követően meg is próbálok emelni a kommunikációs színvonalamon: - Kicsit előrehoztam a vizsgákra való felkészülést, mert tudod, mi van, ha hirtelen mutánsok árasztják el New Yorkot vagy ilyesmi. - Megvonom a vállaimat, hiszen ez egy olyan eshetőség, ami bármikor bekövetkezhet, és szó sincs róla, hogy ne találtam volna magamnak a tanulásnál jobb programot. - Veled mi a helyzet?
Közben elhelyezkedem a széken, nem is robban fel alattam, amit lehet, hogy még sajnálni fogok a közeljövőben.
Sosem találtam volna ki, hogy a gólyáknak szeretne üdvözlőpartit tartani, de nem is kellene meglepődnöm ezen: olyan kedves kezdeményezés ez, ami csakis neki juthatott eszébe. A vonásaim egyetlen pillanat alatt lágyulnak el a nikábom mögött.
- Dehát ez remek ötlet, Cess! - adok hangot az újonnan feltámadt lelkesedésemnek. Máris elgondolkozok rajta, miben lehetnék a legnagyobb segítségére. Sosem tartottam magamat igazán vicces vagy kreatív típusnak - habár másokban mindkét tulajdonságot értékelem -, a feladatok kiöltéséhez pedig mindenképp szükség lesz ezekre a vonásokra. A könyvtárt elborító nagy halom holmit elnézve azonban feltételezem, hogy máris akadt egy-két ötlete.
Kissé visszavesznek a lendületemből a nekem szegezett kérdések, láthatja is rajtam, hogy hosszú ideig nem találom a megfelelő szavakat. Nem könnyű visszagondolnom arra az időszakra, hiszen alig néhány hét leforgása alatt szabadultam ki a többéves fogságomból, ismerkedtem meg az X-menekkel és hagytam el az országomat, hogy egy teljesen más kultúrában kezdjek új életet. A legnagyobb segítség az lett volna, ha hírt kapok a családomról, bár a hírek természetétől függően könnyen lehet, hogy azonnal vissza is fordultam volna.
- Minden iszonyúan modernnek tűnt - jut eszembe végre egy olyan gondolat, ami alkalmas a megosztásra, még ha továbbra sem túl általános. Az ideköltözők többsége azért találkozott már előzetesen a modern technológia vívmányaival. - Azon kívül időbe telt, mire rájöttem, ki miért viselkedik úgy, ahogy: hiszen sok esetben nem egyértelmű, milyen képességekkel bírunk, és mi az, ami esetleg átlépi a komfortzónánkat vagy bántónak hat. Főként, mivel annyiféle helyről és élethelyzetből érkezünk. Valami ismerkedős játék biztosan jól jönne, hogy ezek a kérdések már az elején tisztázódjanak.



Re: The Welcome Project

Cessily Kincaid Szer. Márc. 13, 2024 8:37 pm
• doing good for good reasons •

Sora & Cess
Kitárt karokkal, és egy elnyújtott Sora felkiáltással fogadom. Belesűrítem pompom éveim minden üdvrivalgását. Kihúzom neki az egyik széket. Csábosan, mutatóujjal odaédesgetem magamhoz, hogy üljön le, közben megtámasztom a popsimat az asztal szélén. Minden bájamat bevetem. Még ártatlan pillogásokat is csapok hozzá, meg egy lassan a fülem mögé tűrt hajtincset.
– Valakinek biztos lesz a napokban, sokan vagyunk, és persze, elárulok mindent. De előtte mesélj, hogy vagy mostanában, csajszi?
Hátra támaszkodom a tenyeremre, lassan, fémes koppanásokkal zongorázom a falapon, mialatt hallgatom a válaszát. Megigazgatom az alakváltó órát a karomon. Levehetném, itthon főleg. Hisz milyen példát mutatok így az újoncoknak? Takargatom a mutációm, embernek tettetem magam. Csak van ez az arany ékszer szett ezzel a lazacszínű rucival, és annyira idiótán festene az ezüst, polírozott formámon… A divat jegyében belefér ennyi kétszínűség.
– Szóval, a tervek… – vezetem fel a randink apropóját. Visszatuszkolok pár elszabadult lufis csomagot és dekorpapírt a szatyorba magam mellett. – Ki vagyok égve azon, mennyire nincsenek értelmes közösségépítő programjaink. Szeretnék valami normálisat és szórakoztatót a gólyáknak. Egy üdvözlő rendezvényt, játékot vagy hasonlót. Például kincskereséssel, vicces küldetésekkel. Hogy megismerjék a sulit meg a többi tanulót, és ne legyenek rögtön bedobva a Danger Roomba meg a sok tróger közé.
Előre könyökölök a térdemre, közelebbről lesem Sora hatalmas, mahagóni barna íriszét a nikáb nyílásán keresztül. Mesésen mutatna rajta is az arany. Egy finom, bronzos átmenettel. Legközelebb befűzöm letesztelni a szemfestéket, amit a boltkórosság megrendeltetett velem. Az impulzív döntéseim rabja vagyok. Igazán kellemetlen. Jól mutatja, miért nem fogom tudni egyedül levezényelni a projektet.
– Szükségem van az eszedre. Neked mik voltak az első benyomásaid, amikor megérkeztél? Mi segített volna a beilleszkedésben?





_________________
ax3Fg8n.pngPkHOwn8.png5N2eqwj.png"XPZ8ZWn.pngm1Bw3V.png
sharp edges and a malleable heart

Re: The Welcome Project

Sooraya Qadir Szomb. Márc. 02, 2024 6:39 pm
• doing good for good reasons •


Mercury & Dust

I am not so sure about this


Tíz perccel az asztalom rendbetétele után még mindig a tananyagból kiragadott véletlenszerű szakkifejezések és fogalmak visszhangoznak a fejemben, mint régi ismerősök berögződött szófordulatai. Mindössze ennyi időmbe telt ugyanis, míg minden addigi tevékenységemet félbehagyva a közösség előtt is prezentálható állapotba hoztam magamat, hogy elinduljak Cessily elé a könyvtárba. Nem is választhatott volna megfelelőbb alkalmat a megkeresésemre: borzasztóan szükségem volt már egy kis változatosságra.
Persze sejtem, hogy közel sem olyan égető a dolog. Ennyi év barátság után megtanultam már dekódolni Mercury üzeneteit - jobban, mint bármelyik csapattársamét -, ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy ez is van olyan jó módja a pihenésnek, mint bármi más, ha közben távol maradhatok a jegyzeteimtől.
A helyiségbe lépve hamarabb észreveszem a hozzám legközelebbi asztal teljes hosszán elnyúló rakományt (hogy érzékeltessem, egy focicsapat is elférne körülötte), minthogy megpillantanám Cesst. Némiképp elbizonytalanít, amikor az egyik szatyor mélyéről egy flitteres parti kalapot látok kivillanni. Azt hiszem, ha nem rejtené nikáb az arcomat, most akkor sem fedezhetne fel rajta több érzelmet a sztoikus belenyugvásnál. Lehet, hogy nem is olyan soká még újfajta hasznát veszem majd a szenvedésem palástolásához. Én, a partik és a velük járó tömeg nem igazán vagyunk kompatibilisek egymással.
De korai még bármilyen következtetést levonni - segítő szándékkal érkeztem.
- Szia! - köszöntöm mosolyogva. - Elárulod, miről van szó? Valakinek szülinapja lesz? - Úgy tudtam, nem igazán van oda a szülinapokért, viszont nem csodálkoznék rajta, hogyha valamelyik fiú (főleg Kevin vagy Julian) kedvéért mégis kivételt tenne.





The Welcome Project

Cessily Kincaid Vas. Feb. 25, 2024 10:15 pm
• doing good for good reasons •

Sora & Cess
Gyerekek, egy luxus sintért működtetünk. Másnak nem tűnt fel?
Begyűjtjük a kóbor mutánsokat, bedobjuk őket egy ketrecbe olyan őrültek közé, mint Josh meg Quentin, aztán hátba veregetjük magunkat, milyen szép munkát végeztünk.
Ez így nem oké.
Csapkodhatnám az asztalt az igazgatóiban, miért nincsen pár tucat iskolapszichológusunk, értelmes csapatépítő rendezvényeink és szockodós programjaink, de a tanárok úgy csinálnak, mintha a különleges képességek a normik igényei fölé emelnének minket. Bullying? Kiközösítés? Hangulati zavarok? Építsünk még egy Danger Roomot! Az majd helyreteszi a diákok mentális egészségét.
Jól felhúztam magam. Addig pörögtem a témán, míg besokaltam, és a kezembe vettem az irányítást. Összeraktam egy online bevásárló listát partikellékekből. Ma reggel hozták ki a rendelést.
Felkapom a féltucat szatyrot meg dobozt, ezt a részét, a cipekedést megoldom egyedül. A többihez viszont bőven elkélne a segítség. Egyetlen személy ugrik be a díszes társaságból, akire rá merem bízni a feladatot, plusz vállalná is.
Előkapom a mobilt, és pötyögök egy üzenetet Dustnak.
„Égető szükségem van rád. Tali a könyvtárban?”
Lepakolom a felszerelést egy asztalra a polcsorok között. Itt a kutya sem fog zavarni, főleg uzsonna időben. Míg a bagázs kilencven százaléka szendvicsért áll sorba, én békességben beavathatom Sorát az Üdvözlő Projektbe. Pontosabban rázúdíthatom a kiforratlan ötleteimet, amikből közösen gyakorlatba ültethető tervet eszkábálunk majd.
Éljenek az intelligens barátnők! A fiúk meg… remélem, nem fognak szagot.





_________________
ax3Fg8n.pngPkHOwn8.png5N2eqwj.png"XPZ8ZWn.pngm1Bw3V.png
sharp edges and a malleable heart

Re: The Welcome Project

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.