Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» But who's gonna give you your goodnight kiss
by Niel Topsfield Ma 11:40 am-kor

» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei
Nincs

Re: Occult Detective

William Maximoff Kedd Márc. 12, 2024 11:11 pm
• doing good for good reasons •
Yeonu & Will

Nem gondoltam volna, hogy valaki ennyire meg tudja érteni azt, min mentem keresztül az elmúlt két évben. Még Tommynak is teljesen más tapasztalatai voltak, meg szerintem a percepciója is nagyjából az ellentettje az enyémnek. Valamilyen morbid módon elég felemelő olyasvalakivel beszélni, aki tényleg megért.
- Nincs semmi baj a klisékkel. Valahol tiszta lapot kaptunk, még ha rengeteg megbánással is - válaszolok egy mosollyal. Nem szeretném teljesen lelombozni. Az az érzésem, túl sok dolgon tudnánk rágódni mindketten. Jobb lenne azt a részt kikerülni.
A folytatás így is zavarbaejtő. Bár örülök a tegeződésnek, és valahol annak is, hogy ennyire könnyen maradna.
- Nem tesz semmit - rázom meg a fejem a csereruha kapcsán, aztán csak mosolyogva bólintok.
A paraván manifesztálásával inkább kivonom magam egy kicsit a képből, és a teljesen monoton ajtót szemlélem. Nem mintha hiba lenne rajta. Talán legközelebb nem patika tisztaságban kellene alkotnom, és akkor lennének érdekes felületeim is, nem csak teljesen sterilek.
És ismét meglep az éleslátásával. Ha nem mesélt volna a saját helyzetéről, most erősen élnék a gyanúval, hogy empatával van dolgom.
- Ha egyáltalán visszanéztek és nem halottként vagy eltűntként tartják őket nyilván - bólintok, leginkább az ajtónak. Pete bá és apa még mindig nehéz téma. Az eltűntek szintén. - De rád ugyanez vonatkozik, nem igaz? Az itteni családod, a korábbi barátok... Gondolom, ők valaki mást akartak látni benned, ahogy te is bennük, és mindenki csak a csalódással szembesült - legalábbis gyanítom, nem csak a nemében tér el az itteni Yeonu-tól, hanem jellemében is. De persze lehet, hogy tévedek. - Bocsánat, nem akarok feltételezésekbe bocsátkozni - teszem hozzá gyorsan. Lehet, hogy teljesen máshogy élte meg. Mégis, valamiért egészen olyan, mintha tényleg a sorstársam lenne. Akkor is, ha más világból, más körülmények közül csöppent ide. Egy dilidoki szerintem összetenné a két kezét két ennyire összetett és kifacsart esetért.
Azért mesélek még, próbálok válaszolni a kérdésére. Minél kevesebb önterápiát akarok beleönteni, de azért megpróbálok teljes képet adni. Nem akarom mártírnak beállítani magam, nekem is volt saram abban, hogy a dolgok idáig fajultak. Ezt nem tudom és nem is fogom tagadni. Akkor sem, ha a végeredményt magammal szemben soha nem fogom fairnek érezni.
Meglep, mennyire közelről csendül a hangja. Először csak óvatosan pillantok hátra, aztán megfordulok. Még mindig az az érzésem, a hanyag eleganciával ő sokkal inkább illik ebbe az irodába, mint én. Hogy ez mennyire jó vagy rossz, azt én sem tudom eldönteni.
- Egészen biztos. Ha még ezen a szinten sem lennék ura a képességeimnek, lenne pár duplikám a testvéremből - nevetek, magam sem tudom, hogy keserűen, vagy tényleg viccesnek találom a helyzetet. Kicsit talán mindkettő. Akármennyire is kínos, legalább annak biztos tudatában vagyok, hogy enyém a kontroll. Bár jobb lett volna ezt nem ilyen áron elérni.
Annyira tudtam, hogy nem ezt a szót kellett volna használnom. Vagy én akarok valamit nagyon belelátni, vagy tényleg szándékosan, már-már incselkedve dobja vissza válaszként. A következő kérdésre ismét kicsúszik egy keserű nevetés.
- Kiket nem? - mert igazából mindenkit. Tommy sem azért van itt, mert én hoztam magammal. - A testvérem, a szüleim. A barátaim, vagy azokat, akiket annak gondoltam. A kvázi-exem - ez utóbbit nem tervezem jobban kifejteni, legalábbis addig nem, ameddig rá nem kérdez. Nem tudom, szükségem van-e arra az őszinteségi rohamra, amit anno Tommynak letoltam. - A családom hiányzik. A legjobb barátom szintén. Ő hitt bennem a végsőkig. Talán neki okoztam a legnagyobb csalódást az eltűnésemmel - a többiekre inkább boruljon radír. Nem igazán motiváltak a hazatérésre. - És a te szeretteid? Kikhez vágysz vissza? - csak mert erre én is kíváncsi vagyok. Nyilván nem fogom erőltetni, de jó lenne többet tudni róla is. És viszonozni az érdeklődését. Sokat segít már azzal is, hogy beszéltet. Tényleg jó érzés egy idegennek is elmondani a történetem. Bár még mindig nem ismert pár fontos részletet, ami talán leginkább elválasztott tőle.
- Klisé, de igen - bólintok rá a bosszúra. - Tartozom egy vallomással. Néhány héttel ezelőttig tényleg a hazajutás volt az elsődleges célom. De a multiverzumi lottó ezúttal nekem kedvezett és visszakaptam a bátyám. Nem számít, hogyan. Eddig is miatta akartam csak hazamenni. A bosszú másodlagos lett volna - azt hiszem, ezt már ideje volt beismernem. Tudom, nem szép dolog, hiszen neki a hazajutás még nagyon is célja. Nekem már kevésbé. - Tudom, a bosszút sem abszolválhatom a dimenzióugrás nélkül. Már csak emiatt érdekel igazán a dolog. Hét év hosszú idő odahaza. Mostanra valószínűleg mindenki tovább lépett. A bátyám adna egy esélyt ennek a világnak. Így már én sem bánom. A bosszú mindkettőnk prioritáslistáján elöl szerepel. Emiatt merek segítséget ígérni. Ha rájövünk a megoldásra, nem fogom titokban tartani - teszem hozzá gyorsan. Nem szeretném, ha azt hinné, mindeddig csak a bolondját járattam vele. Erről szó sincs. Csak a prioritásaim nem feltétlenül ugyanazok. Nem mulasztottam el korábban azt a tanácstalanságot a hangjában, ami engem is kísért az elmúlt években.
- Én két év alatt nem találtam a kiutat a bizonytalanságból és a kétségbeesésből. Néha úgy éreztem, sosem jutok haza és céltalan az egész. Valahol hihetetlen, mennyit segít egy apró, de fontos darabka a régi életemből. Bárcsak adhatnék neked is valami hasonlót! Így sem egyszerű újrakezdeni és integrálódni. Egész eddig nem akartam ennek a világnak a része lenni. Te hogy csinálod? - mert valahogy, valamilyen módon ő sokkal jobban asszimilálódott, mint én. A névjegykártya ékes bizonyítéka. - Talán inkább nekem kéne kérdeznem téged. Hogyan mész tovább egy új világban anélkül, hogy mindenki azonnal tudná, nem illesz ide?

Fő a professzionalizmus!

✿ Elli




Re: Occult Detective

Han Yeonu Pént. Márc. 01, 2024 12:20 pm
• doing nothing with no reasons •
"Occult Detective" TropeWill & YeonuSo, tell me Sherlock: how magical are you?
Nem csupán nyitott könyv volt, az ártatlanság hollywoodi mintába öntött modellje. Olvasóként biztosan a szívembe lopta volna magát. Ébredezett bennem az anyai, avagy apai ösztön, amolyan gyengéd féltés.
Gyűlöltem, amikor a Szerző szerethető karaktereket írt.

Hasonlóan ügyetlenül vigasztaltuk egymást. Ilyenek ezek a frázisok, hangzatosak, elméletben hatásosak, aztán tompa puffanással lepattannak a valóság nüánszairól. A tényről, miszerint nem sztoikus filozófusok vagyunk, pusztán szereplők, érzelmi ívekkel és végzetes hibákkal.
Lágy mosollyal bólintottam, a kiejtésére és a biztatásra is.
– Megértem – sóhajtottam. – Nem volt hatalmam, amit elveszítsek, a többi viszont ismerős. Az újrakezdés kihívásai, a bűntudat, a lezáratlan ügyek, a kétségek… Talán ezért dobálózom klisékkel. Szeretném én is elhinni, hogy van pozitívuma a krízisnek.
Hazudtam. Az életnek annyi értelme volt, amennyit belefecskendeztem, és kifogytam a tűkből. Egyre ment, mi történik vagy miért. Csak történjen. Tragédiát bármikor kerekíthetek a záráshoz. Azt a legkönnyebb írni. Igaz, éles kanyar lesz innen. A detektív úr vöröslő ábrázata romantikus vígjáték felé terelt.
Szavakkal teremtett újat a semmiből, kedvére variálta a settinget. Isteni babérokra törhetett volna, ha akar. Helyette összehajtogatott váltószettet gyártott nekem. Át sem öltöztetett, annyira tisztelte a határokat. Talán ezért létezhetett a történetben: keretek közé szorította magát, ergo nem jelentett fenyegetést.
– Köszönöm – vettem át a ruhákat.
Nevetve fogadta a röpke színjátékomat. A paravánon már meg sem lepődtem.
– Abszolút ráérek. Akármilyen hosszú legyen – biztosítottam. Meglapult a hangomban egy kuncogás.
Érezzem otthon magam. Oh, William, én sehol sem vagyok otthon, amíg négy másik világ emlékei tobzódnak a fejemben. És ha tudnád, amit én tudok, nem tárulkoznál ki előttem ilyen készségesen.
Beletenyereltem egy cselekménygócba. Túl könnyen adta magát. Zsinóron rángatták felülről, hogy haladjon a jelenet, és kipipálhassuk az expozíciót.
Elégedett vagy, Kedves Olvasó? Tartjuk az írói ígéretet? Megfelel a tempó? Leköt a monológ? Ketten vetkőztek le hozzá, ő átvitt értelemben, én fizikailag.
– Hmm. Értem – mormoltam. – Nehéz lehetett… Felismerni a példaképeidet és a szeretteidet olyan arcokban, amik a felismerés szikrája nélkül, más múltból néznek vissza rád.
Együttérző maszlag, épp annyi töltettel, hogy a laikusok elhiggyék: rejtőzik mögötte mélység. A laikusok, akik nincsenek tisztában vele, mennyire elkerülhetetlenül kétdimenziós és sekélyes egy papírlapra nyomtatott sztori.
Kapiskáltam, merre tartunk.
Második generációs Bosszúállók, egy idegen, mégis ismerős valóságban. Izgalmas felütés. Követte az első életemben elszabadult isekai trendet, sőt, összeházasította a másik uralkodó irányzattal, a szuperhősökkel.
Hálát adtam a díszletnek. Nem látta tőle, ahogy gúnyosan vigyorgok rajta magamban. Átok és áldás egyben. Hát persze.
Mr. Maximoff is szerette a kliséket.
Irányítás, a félelem mások szemében. Bájos gondolatok. Jobban azonosultam volna a küzdelmével, ha nem egy kitalált univerzumban vívta volna, ahol elvből kizárt a realitást manipulálni, és az összes emberi reakció narratív megjegyzés a szövegkönyvben.
Egy áruló isten? Komolyan?
A Szerző tényleg szórakozott velem. Valami kifacsart, korcs játékot űzött. Feldíszítette motívumokkal a kedvemért.
Összecsuktam a paravánt. Hanyagon magamra dobott göncökben, mezítláb sétáltam közelebb a férfihez. Végigmértem hátulról. Ebben az alakomban csupán néhány centivel magasodott fölém. Attraktív pár lett volna belőlünk, annyi szent. Sok kamasz lány fantáziáját megmozgatnánk.
Milyen csalfa a látszat. Azt füllentette, megfogadtam a tanácsát, tényleg otthon érzem magam, álnokul azt súgta, osztozunk ezen a pillanaton, az őszinteségén, a vallomásán.
– Most már biztos vagy benne? Hogy te irányítasz és nem a képességed – kérdeztem a tarkójától. A zárást fájdalmas vigyorba csomagoltam. Félig grimasz volt.– Akkor legalább ennyit nyertél.
Zsebre tett kézzel, laza tartással álltam mögötte. Vártam, észleli-e a közelségem, ismét sokkot kap-e tőle. Meg mer-e egyáltalán fordulni, vagy marad az ártatlan kisfiú, akit nekem kell majd megrontanom.
Vajon kihasználásnak minősül a szerepe szerint kezelni egy karaktert és hátsó szándékkal, a negyedik falon túlról a bizalmába férkőzni? Én testesítettem meg a rejtett gonoszt, az aljas antagonistát? Esetleg az egész egy meta-kritika a létezés és a kapcsolatok hiábavalóságáról? Ezt fejtse meg nekem az irodalomtudomány!
– Kielégítő, hogyne. A következő kérdés… – töprengtem. Először a plafont kémleltem, majd ismét őt. Úgy, ahogy az ember egy jól sikerült illusztrációban gyönyörködik a könyvében. – Kiket hagytál hátra? Nem kínoz a hiányuk?
Csüngtem a szavain, akárha megértést, bajtársiasságot keresnék a válaszában. A saját szomorúságom és veszteségeim visszhangját.
– És merre tovább? Mit lehet tenni, amikor voltaképp nem a saját életedet éled? Van orvosság a bizonytalanságra? Cél, amit hajszolhatsz? – Áttüremkedett a kérdéseken az elveszettségem, és nem tetszett. Taszított, frusztrált, hogy valami igazit vártam valaki megtervezettől, kreálttól. Valódi tanulságot egy buta mesétől.
Kihívó félmosolyba fullasztottam a keserűséget.
– Bosszú? – tippeltem
Hiszen mi más lenne?
Megtoroljuk az istene árulását, legyőzzük jelképesen az enyémet. Neki happy end a jussa, nekem szabadság. Végre ismét ember leszek, emberek között.
CIARAN

_________________
7s6FVMc.gifQtBXrve.gif"
 From a messed up fairy tale.
In search of the plot.

Re: Occult Detective

William Maximoff Szomb. Feb. 17, 2024 12:14 am
• doing good for good reasons •
Yeonu & Will

Ez nem volt válasz. Nem akarom tovább gondolni. Nem értem, mitől akarná óvni a ruháit azzal, hogy kigombolkozik? Értetlenkedésem úgy nagyjából fél percig tarthat még, aztán hirtelen minden világos lesz. Vagyis a francokat! Láttam pár alakváltást életemben, de nem ezt a fajtát! Szerintem ha egy kicsit is átgondolatlanabb lenne az iroda berendezése, már rég a plafont bámulnám egy esés után.
- Yeonu - ismétlem el, már - remélhetőleg - a helyes kiejtéssel. Nem szeretném szándékosan elrontani a nevét, az azért szerintem is elég nagy tiszteletlenség. A válasza mindenesetre elgondolkodtató. - Ezek szerint nem teljes egybeolvadás... Mármint, sajnálom. De meglehet, az itteni változat sem segítette volna a sebészi pályához. Nem tudhatjuk, nem épp azt az életet éli-e, amit ő is akart - ajánlom egy mosollyal. Nem tudhattuk, az ebbe a világba tartozó Han Yeonu valóban orvosi pályára tért volna, vagy ő is inkább író akart lenni. Szerintem szép karrier. Bár ezek szerint annak a kultúrának nem megfelelő. Lehet, hogy az én szüleim is jobban örültek volna, ha sebész lesz belőlem, nem pedig hős. De ez volt az önazonos út, akkor is, ha többször estem pofára vele, mint azt normálisnak gondolnám.
A vigasztalást át kell gondolnom. Kedves tőle, de nem tudom, mennyire segít. Azért pár másodperc után csak mosolyogva rázom meg a fejem.
- Kedves öntől, hogy ezt mondja. De attól tartok, számomra fontos személyeket hagytam ott a bajban akaratomon kívül. Hiába próbáltam segítséget kérni, most ugyanabban a zsákutcában vagyok, mint ön - mutatok rá a problémára. Nem mintha a többiekkel épp a legjobb passzban lettünk volna, mikor Loki eltüntetett az életükből. Mondjuk megszokhattam volna. Minden látványos, hirtelen fejlődésemre hasonló reakciókat kaptam. Még így is felelősnek érzem magam a helyzetért, amiben ragadtak. Akkor is, ha mostanra valószínűleg sikerült megoldaniuk. Bár istenigazából a bosszú nagyobb hajtóerő. Ha a régi csapatunkra gondolok, nem akarom annyira azt a hazautat. Ha rajtuk múlott volna, magamat kívántam volna ki a létezésből, záros határidőn belül. El kell ismernem, Loki jól forgatta a lapjait. Azelőtt talált meg, hogy ez átfuthatott volna a fejemen. Még ebben a világban is jobb nem egyedül lenni a saját gondolataimmal. Néha komolyan nem tudom, hogyan éltem túl az elmúlt két évet Tommy és Kate nélkül.
Vele biztosan egyszerűbb lett volna. Akárhogy is jöttünk volna ki, a hasonló jellegű szívás biztosan adott volna egy bajtársiasságot. Meglehet ezért nem veszem észre időben a nyilvánvalót a szétfeszülő blúzzal... Hogy én mekkora marha vagyok! És persze halmozom a hülyeséget, amikor a vállaira terítem a zakómat és még csak rendesen el se hátrálok. Torkomat köszörülve pillantok oldalra. Bárcsak ne lovagolnánk ennyire azon a vetkőzésen!
- Még nem tettem semmit, amivel kiérdemelném... - válaszolok, érzéseim szerint lángoló arccal. Most aztán tényleg ki kell érdemelnem azt a dedikációt! És ígértem egy váltásruhát. Szóval igyekszem erre koncentrálni, és egy egyszerű mondat után egy élére hajtott váltás szett van az asztalon Yeonu számára. - Gondoltam, a mostanit is megtartanád... - teszem hozzá magyarázatként. Át tudnám alakítani a rajta lévő szettet, de azt Kate mellett megtanultam, hogy aki nem csak varázsolja a holmijait, hanem fizet is érte, az jobban ragaszkodik a cuccaihoz.
Meglep az érdeklődése. Ahogy aztán a szabadkozása is. Nem tehetek róla, ezen elnevetem magam.
- Nem tesz semmit. De biztos van időd? Még a rövidített verzió is lehet, hogy hosszú lesz - figyelmeztetem azért a biztonság kedvéért. Aztán azért leesik az is, hogy talán teret kéne hagynom neki az átöltözéshez. - Öhm, én odébb lépek egy kicsit, és elfordulok. De érezd otthon magad, és nyugodtan mondd, ha nem a stílusod - mutatok az összehajtott szettre, és elsétálok a privát iroda ajtajához, hogy egy kis ideig inkább azt fixírozzam. A ménkűbe, még egy paravánt is varázsolok, hogy véletlen se gondolhasson valami perverznek! És hogy kevésbé legyen gáz az egész helyzet, inkább beszélni kezdek.
- A második kérdéssel kezdem, ha nem gond. Ahonnan én jöttem, nem különbözik annyira ettől a világtól. Sok minden máshogy vagy előbb történt, de általánosságban véve nem sok különbség van. Számodra ez a világ a képregényeké, nekem viszont a valóság egy kifordított mása. A Bosszúállókat ismered, ugye? - teszem fel a kérdést, még mindig az irodaajtót szuggerálva. - Nekem ők nem képregényszereplők. A Kapitány, Vasember, Hawkeye, a Skarlát Boszorkány, Vision... nekem ők példaképek, mentorok... és a családom. A bátyámmal együtt második generációs Bosszúállók vagyunk, ebben nőttünk fel - talán ez nem magyarázza teljesen, hogy ki vagyok és mit csináltam odaát... Sebaj. Azért megpróbálom valahogy összerakni. Csak remélem, hogy nem lesz teljesen unalmas és érthető is lesz. - A valóságmanipulálást, vagy épp káoszmágiát anyától örököltem. A képesség, hogy befolyásold a valóságot, legalább akkora átok, mint amekkora áldás. Gyakorolsz, próbálsz fejlődni, hogy te irányítsd a képességet és ne az téged. De amint látványosabbat fejlődsz, sokkal könnyebben csúszik ki a kezedből az irányítás. Te pont annyira nem tudod, mire vagy képes, mint a környezeted. Akármilyen jól ismernek, mindig látod a bizonytalanság mellett a félelmet a legtöbbek szemében. Az én csapatom sem volt kivétel ez alól. Bocsánat, próbálok nem átmenni terápiába. A rövid változat az, hogy erre az egészre egy új csapattag rásegített. Én próbáltam kihátrálni. Egy varázslat kicsúszott a kezemből, szóval a kihátrálás hirtelen muszáj volt. A kurva istenje segítséget ajánlott egy átmeneti erőkölcsönzésért. Nem átmeneti lett, és amint megkapta, átlökött egy portálon a tőlem kapott erővel. Pár nappal később jött az elporladásos történet - zárom egy sóhajjal. Még mindig az ajtót szuggerálom. Én ugyan vissza nem fordulok, ameddig nem kapok rá engedélyt. Várom az értékítéletet a történetemre. Nem akartam túl sokat rázúdítani. Így is úgy érzem, túl sokat osztottam meg egy szuszra.
- Kielégítő válasz? Mi a következő kérdés? - érdeklődök tovább. Ha minden érdekli, akkor biztosan van még kérdése, nem? Egyáltalán tényleg érdekli? Nem sablon, unalmas szuperhőstörténet? Egyáltalán, mennyire lehet klisé egy szuperhős story az ő világában?

Fő a professzionalizmus!

✿ Elli



Han Yeonu a Nap Hősének tart

Re: Occult Detective

Han Yeonu Vas. Feb. 11, 2024 11:11 pm
• doing nothing with no reasons •
"Occult Detective" TropeWill & YeonuSo, tell me Sherlock: how magical are you?
Többet csomagolt abba a sajnálomba, mint amit a szó elbírt. Tolongtak benne a kimondatlan gondolatok. Egyre jobban tetszett. Mindig kedveltem a komplex karaktereket, színes előélettel, megfejtésre váró titkokkal, mély érzésekkel. Szerettem elfelejteni mellettük, hogy szereplők vagyunk egy történetben.
Csak egy lágy hangot hallattam válaszul, rezgő hümmögést a torkom mélyéről.
Tökéletesen reagált a konszolidált sztriptíz bemutatómra. Tökéletesen úgy, ahogy elképzeltem. Ha komédiában játszanánk, hátraborult volna a székkel. De valami másban játszottunk, így pusztán az ádámcsutkája bukfencezett egyet, mielőtt úriemberként arrébb terelte a pillantását.
– A ruháimat óvó intézkedést. – A válasz csepp tiszta vizet sem öntött a pohárba. Azt az alakváltás tette meg. Erre is nyelt egy látványosat. Egyre evidensebbé vált a Szerző atyáskodó keze William Maximoff felett. Felém noszogatta, egy közös kaland irányába. Másképp miért gyakoroltam volna rá ilyen intenzív hatást, ilyen hamar, a képességem nélkül? Végre valahára megtaláltam a plotot. Legalábbis egy szeletkéjét.
– Yeonu – ismétlem utána gyengéd mosollyal. Felelek vele a kérdésére, és korrigálom a kiejtést a néma e-betű körül. – Itt és otthon is. Az alakokat mostanra szintén egyformán magaménak érzem, emlékeket viszont nem kaptam mellé. Sajnos. Pedig író helyett sebész is lehettem volna. A koreai szülők álma.
Immár elbírta a jelenet a részleteket. Nem kellett attól tartanom, mit rak össze belőlük, hogy konzisztens-e a mesém, passzolnak-e egymáshoz az elferdített elemek. A cselekmény korrigálta önmagát. Egy karakter sosem tudhatott többet, mint amennyit a Szerző megengedett neki.
Biccentettem a megnyugtatásra.
Ez nem krimi lesz – szögeztem le magamban. Nyomát sem leltem a sejtető lebegtetésnek, a rejtélyes feszültségnek és bizalmatlanságnak, amit a műfaj megkívánt volna. Maradt helyette az érdeklődés és az enyhe zavar.
Valóban románc lenne a fő zsáner? Ennyi? Az istenverte isten ismét a szerelmi életembe akart belekotnyeleskedni? Akkor miért kussolt? Pont most fedezte fel magában a szégyenérzetet?
William megkopott képességei mögül traumatikus háttérsztori sejlett elő. Mérlegeltem, nem lenne- e túl korai és rámenős pedzegetni. Red herring is lehetett.
– Felfoghatja lehetőségként – jegyeztem meg vigasztalásként a faggatózás helyett. – Amikor nem tudunk a szokásos erőforrásainkra hagyatkozni, gyakran egészen új dolgokat fedezünk fel magunkkal kapcsolatban.
Ráértem mélyebbre ásni. Egyelőre kényelembe helyeztem magam. A székében, az irodájában, az életében. Amennyiben nem csalt a logika és az intuícióm, közösen fogunk elbukdácsolni az epilógusig, de minimum a következő fejezetig.
Elvigyorodtam rajta, hogy együtt nem lett volna akkora kicseszés ez a két év. Egyrészt nem is sejtette, mennyire igaza van. Másrészt nem illett hozzá a káromkodás. Meglepett vele. Olyan benyomást keltett, mint a váratlan visszaszólás egy csendes, eminens tanulótól.
Megáll a kezemben a személyi, és kiszökik egy sóhajtásszerű nevetéskezdemény az ajkamon, amint a vállamra teríti a zakóját. Valóban kifogástalan úriember. Vagy még a feltételezettnél is ártatlanabb. Bármikor megállhatott a szíve egy pikért megjegyzéstől, hát még az egyéjszakás kaland ötletétől. Szóval fokozatosan felépített, békés tempóban kibontakozó románcot kellett volna levezényelnem, amely illik a Mr. Maximoff-féle ártatlan úriemberekhez.
Esélytelen. Két éve rostokoltam végtelen létbizonytalanságban. Mr. Maximoff majd felzárkózik.
– Kérlek – sürgettem a tegeződést, szinte könyörögve. – Furcsa érzés lenne tovább magázódni miután kivetkőztem magamból előtted. – Legalább annyira furcsa, mint az, mennyit oldott a hangulaton a hivatalosságából kivetkőztetett nyelvezet. – Tökéletesen ráérek, és örömmel elfogadom a váltóruhát. Cserébe egyenesen neked dedikálom majd azt a könyvet. – Igen, rengeteget számítottak a nüánszok. Az Önnek dedikálom szórakoztató ajánlat lett volna, míg a Neked dedikálom felért egy csábos kacsintással.
– Minden érdekel, de a névjegykártyád a lista végén van – folytattam ugyanazzal a kacérsággal. – Kezdhetnénk ott, mi sodort egy valóságmanipulátort más valóságba, és mit csináltál odaát, mielőtt száműzött csodadetektív lettél itt.
Elraktam az igazolványomat, közben lesandítottam a teáscsészére, mintha mélyen magamba szállnék, még az enyhe pírt is visszafestettem az arcomra.
– Bocsánat. Túl tolakodó vagyok, igaz? A két év magány mellékhatása…
Hadd feltételezze azt, hogy minden, amit mutattam neki én vagyok: a rámenős, laza Han Yeonu, a nyugtatót szedő, elveszett Noel Doran. Elég, ha én tudom, hogy istenigazából egyik sem valódi.
CIARAN

_________________
7s6FVMc.gifQtBXrve.gif"
 From a messed up fairy tale.
In search of the plot.

Re: Occult Detective

William Maximoff Pént. Feb. 09, 2024 12:15 am
• doing good for good reasons •
Yeonu & Will

A leírást hallva nyelek egyet. Őszintén szólva, nem sokkal ezelőtt még szívesen cseréltem volna vele. Ha választhattam volna, inkább töltöttem volna a száműzetésemet egy olyan világban, ahol valamelyik könyvem szereplői voltak és én csak egy mellékszereplő, minthogy lépten-nyomon ismerős arcokat lássak. Akiket egykor szerettem, nekik pedig fogalmuk sincs arról, hogy egyáltalán valahol a világon vagyok.
- Sajnálom - válaszolok elfúló hangon. Elmondhatnám, hogy megértem, hogy tudom, mit érez, vagy legalábbis sejtem. Hogy hasonló dolgokon mentem keresztül. De még nem akarom teljesen kiadni magam. Legalább egy icipicit megpróbálok úgy tenni, mintha nem fegyverzett volna le teljesen a vallomásával.
És a szakmaiságom újabb csorbát szenved azzal, ahogy reagálok a mondandójára. Ha a zsigeri reakcióm nem lenne elég, a válaszom mindenképpen hazaküldi azt az öngólt. Ahogy takargatja az arcát, biztos vagyok benne, már bánja, hogy épp engem keresett meg. Talán csak amiatt nem, mert megértem a problémáját. Hiába a szabadkozás, szerintem már rég elástam magam előtte. Ennek fényében különösen meghökkent az a természetesség, amivel az egészet kezeli, a válasza több nyugalmat sugároz, mint amit magamban érzek.
Amint elkezd gombolkozni, hátrahőkölök, csak saját székem támlája fog meg. Nyelek egyet és bólintok, nem mintha az óvintézkedés ezt magyarázná.
- Miféle óvintézkedés? - kérdezek rá, amint megtalálom a hangom. Nem biztos, hogy tudni akarom, inkább oldalra fordítom a fejem és hagyom felkészülni... akármire is. A változást pont a szemem sarkából csípem el és azonnal visszafordulok. Ismét roppant professzionálisan csak pislogni tudok, pedig esküszöm, láttam már alakváltást! De ez most letaglózott. Tényleg gyakrabban kellene eljárnom itthonról...
Nyelek egyet, miközben előre hajolok, hogy az asztalra helyezett személyire pillantsak. Határozottan nem a névjegykártyán szereplő név. Közben igyekszem az elhangzókra is figyelni, de lazítanom kell a nyakkendőn. És nem értem, mikor és miért hajolt ennyire közel?!
- Han Yeonu - ízlelgetem a nevet, miközben próbálok valamennyit visszanyerni abból a képből, hogy igenis profi vagyok. - Melyik a valódi neve? - teszem fel a kérdést. Ha már felajánlotta, szeretném azon a néven szólítani, amit ő is preferál. - Melyik alakot érzi jobban a sajátjának? Kapott esetleg a másik test tulajdonosának emlékeiből is? - érdeklődöm tovább. Egyszerű helycsere, vagy teljes egybeolvadás? Vagy valami egészen más? Az új kliensem személye önmagában is egy megoldandó, zavarbaejtő rejtély.
- Nem, megértem. Egy teljesen ismeretlen világban valószínűleg én is ott védeném magam, ahol tudom - válaszolok egy biztató mosollyal a mentegetőzésre. Csak azért mertem a saját nevem használni eddig, mert mindezidáig nagyjából meghúztam magam, meg itt máshogy alakult az időrend. Még éppencsak gondolatban létezek, ha egyáltalán anya életben van valahol. Westview után elnyelte a föld.
- Viszonyítás kérdése. Ahhoz képest, ami nekem megszokott volt két... akarom mondani, hét éve, én korlátozottnak érzem - vonok vállat egy kisebb mosollyal mentségként. Tommy arcán is azt láttam, hogy alaposan visszafejlődtem. Én is így érzem. De valamiért megnyugtat, hogy valaki nem tartja teljesen korlátozottnak. Az előttem ülő kliens laza magabiztossága egy pillanatra elgondolkodtat, vajon melyikünk is a kliens kettőnk közül. Valamiért... szinte otthon van ebben a környezetben. Olyannyira, hogy zavarba hoz a saját munkaközegemben.
Valamiért örülök, hogy elfogadja az ajánlatom és megelégszik most ennyivel. Őszintén örülnék, ha többet tehetnék érte. Akkor már én is előrébb járnék az ügyeimben.
- Viccel? Miért venném rossz néven? Ha előbb találkozunk, talán az elmúlt két év is kevésbé lett volna kicseszés - válaszolok egy sóhajjal a szabadkozásra. Nekem már könnyebb. Tommy itt van, így már nem érzem tehernek. De az elmúlt évekkel kapcsolatos érzéseimen ez nem változtat. - Izgalmasan hangzik - bólintok a következő könyv tematikája kapcsán.
Aztán csak figyelem, ahogy előre hajol az igazolványért és kérdez. Csak pár pillanatig kell figyelnem, hogy rájöjjek, mi a leginkább zavarbaejtő ebben az egészben. De ahogy felegyenesedik és azzal a lezser magabiztossággal pörgeti az igazolványt, csak még nyilvánvalóbb lesz, hol néztem be korábban. Én is felpattanok, és a székem háttámláján lógó zakót a vállaira terítem. Megköszörülöm a torkom.
- Bocsánat, talán egy kicsit túllépem a határokat. Szívesen válaszolok a kérdéseire, ettől függetlenül örülnék a tegeződésnek - szögezem le gyorsan. Azért ameddig ezt ő is leokézza, én maradok a magázásnál. - Ha ráér, maradjon. Nem tudom, melyik alakjában komfortosabb, de ha nem bánja, adnék váltóruhát. Talán úgy kényelmesebb lenne. A konzultációért pedig nem tartozik semmivel, csak egy dedikált példánnyal a következő könyvéből - ajánlom egy kisebb mosollyal. Nem tudok rajta segíteni, azt se tudom, mikor találok újabb nyomot. Nincs képem semmilyen összeget elkérni tőle. Olvasni viszont szeretek. És kíváncsi vagyok, hogyan tervezi megragadni a témát. A felvázolt koncepció izgalmasan hangzik, ha nem nekem kell a főszerepet játszanom benne. A saját száműzetésemet nem élvezem.
- Szóval, mire kíváncsi? Vagy inkább adjak egy névjegykártyát? - óvatoskodok a kérdéssel. Ha siet, nem szeretném akarata ellenére itt tartani. De ő lenne az első a bátyámon kívül, akivel őszintén beszélhetek. Akármennyire is képes feszélyezni.

Fő a professzionalizmus!

✿ Elli



Han Yeonu a Nap Hősének tart

Re: Occult Detective

Han Yeonu Vas. Feb. 04, 2024 6:35 pm
• doing nothing with no reasons •
"Occult Detective" TropeWill & YeonuSo, tell me Sherlock: how magical are you?
William Maximoff nyitott könyv volt. Erős, segítőkész és befolyásolható – a kedvenc karaktertípusom. Mélyebben meghatották a túljátszott érzéseim, mint engem. Faggatózás helyett puhatolózott, valódi gyanakvás helyett kíváncsiskodott. Szájon tudtam volna csókolni, amiért ennyire megkönnyítette a dolgom.
– Valahogy úgy – biccentettem. – Abszurd, igaz? Sokáig azt hittem, csak álmodom. Hogy talán kómába estem, és beleragadtam ebbe a komplex hallucinációba. – Mélyet sóhajtottam. Kikémleltem az ablakon a felhőket nyársra hányó épületekre. Korán nyugodott le a Nap, a lilás-rózsaszín sugarak szétmállottak a szmogban, élesen törtek meg az üvegeken.
Visszafordultam a férfihez, és hálásan rámosolyogtam.
– Az. Magányos.
A saját könnyeim kaparták a torkomat, nem Noel Dorané, nem a titokzatos kliensé a szuperhősös krimi sztori nyitányában. De a sírás olyan luxus, amit nem engedhettem meg magamnak. Csak érzelmi tetőpontokon. Miután kellő mennyiségű szenvedéssel és küzdelemmel legitimálta a cselekmény. Két év egyedüllét édes kevés a kiérdemelt katarzishoz.
Tartottam magam a forgatókönyvhöz. Lenyeltem a könnyeket a pirulával együtt.
A detektív fogékonyan reagált a mondókámra, ott vibrált köztünk a szolidaritás, és valami könnyed vonzalom. Ismerős felütés, agyonkoptatott toposz. Vajon vehettem üzenetnek? Ilyen irányt határozott meg nekünk a Szerző?
Legalább belecsempészett némi szubverziót. Nyomozó uram árulkodóan fogadta a nem-váltás tényét: toll-ejtve, szájtátva. Eltűnődtem. Talán érdemes lett volna otthon hagyni a retikült, és inkább az Y kromoszómát magammal hozni.
Összeszorítottam az ajkaimat. Oda nem illő, könnyed vigyor kívánkozott rájuk. Kíváncsivá tettem, igen. Ha nem mondja ki, akkor is bájosan egyértelmű lett volna.
Eltakartam az arcom alsó felét, míg rendeztem a vonásaimat. A pikírt somolygásból kedves bazsalygást alkottam.
– Ugyan. Nincsenek ezzel kapcsolatban skrupulusaim. – Kibújtam a blézeremből, és lejjebb gomboltam az inget. – Ne értse félre! Pusztán óvintézkedés – magyaráztam szégyellős pislogások mellett, teljes tudatában annak, hogy semmit sem magyarázok meg vele.
Talán épp szerelmi szálat fűztünk fel a tűre, és ha így alakult, dekoratív kendőt terveztem hímezni vele. Az álarcos igazságosztókkal szemben a romantikus dinamikák között otthonosan mozogtam.
Lazítottam a nadrágom övén. Bár viszonylag bő ruhákban érkeztem és megtettem az "óvintézkedéseket", valójában azzal számoltam, a mágikus nyomozó úr varázsolni fog nekem új szettet, amiben távozhatok. Hiszen az illem ezt diktálta.
Felvettem a maszkulin formámat. Abban könyököltem az asztalra, sőt, feláldoztam az őszinteség oltárán Han Yeonu személyijét.
– Attól tartok – csúsztattam át neki a kártyát az asztalon –, férfi alteregóm nem kezdett új életet az eredeti otthonomban. Testben legalábbis még itt van.
Mialatt ő zavartan babrált a nyakkendőjével, én a vállamon feszülő varrás ellenére is megkönnyebbülten fellélegeztem. Egészen elernyedtek a tagjaim.
– Bocsánat, nem akartam félrevezetni. De tudja… fő az elővigyázatosság? – A kacsintás túl éles váltásnak tűnt a kétségbeesett hölgy alakítás után, így oldalra billentettem a fejemet.
Megtámasztottam az államat, úgy hallgattam, hogy a letaglózó hatalom, amibe belemártottam korábban a kisujjam, pusztán töredék, limitált, szimpla valóságmanipuláció. Kibukott belőlem egy kurta nevetés.
– Bocsánat – túrtam bele a hajamba. – Az én hátteremmel kicsit viccesen hat a valóságmanipuláció mint korlátozott és részleges tehetség. – Hátrébb toltam magam az asztaltól, kisebb terpeszben, lezser tartásban helyezkedtem el, a kezeimet összekulcsoltam az ölemben. Kisilabizáltam néhány címet a polcokon sorakozó kötetek gerincén.
– Elfogadom az ajánlatot. Támpontoknak és nyomoknak is örülök. Igazából… – Lassan visszavezetem rá a tekintetemet a könyvekről. – Már azzal segített, hogy meghallgatott, és remélem, nem veszi rossz néven, de jólesik tudni, hogy nem csak velem szúrt ki ilyen parádésan az élet. Száműzetés egy másik univerzumba – ingattam a fejem. – Legközelebb erről fogok írni.
Előrehajoltam az asztal felett, hogy visszavegyem az igazolványomat. Ebből a kellemes közelségből tettem fel a merész kérdéseket:
– És Ön? Hogyan, milyen világból érkezett? Vagy – felegyenesedtem, végighúztam a személyit a bútorlapon a tenyeremmel – ez már olyan téma, amihez tegeződő viszonyban kellene lennünk, és inkább arról érdeklődjek, mennyivel tartozom a konzultációért?
Kihúzott háttal álltam előtte. Az ujjaim között pörgettem az igazolványt, a szememet azonban a férfin tartottam.
CIARAN

_________________
7s6FVMc.gifQtBXrve.gif"
 From a messed up fairy tale.
In search of the plot.

Re: Occult Detective

William Maximoff Pént. Jan. 26, 2024 11:47 pm
• doing good for good reasons •
Yeonu & Will

Ahogy nézem, mennyire reménnyel telin tekint rám, összeszorul a gyomrom. Ismerem az érzést, ugyanaz, mint aminek minden nyomom után elindultam annakidején. Ebből nem lehet jól kijönni. Ha túl nagy reményeket fektetünk valakibe vagy valamibe, annak csak csalódás lehet a vége. Hogy lehetne felérni ilyesmihez? Talán pont az ismerőssége miatt veszem észre azt a pillanatnyi csalódottságot is. Ő még könnyebben rántja össze magát belőle, mint én. Vagy csak jobban rejtegeti. A folytatás szempontjából egyre megy. Muszáj beszéltetnem és megtudnom a történetét. Már csak azért is, mert olyan tűpontosan szúrta ki a hamis valóságot, hogy azért keltett bennem valamennyi gyanakvást. Nagyon sajnálom, Miss Doran. Tudom, milyen a szárnyaló reményből padlót fogni - kérem elnézését gondolatban. Ha tényleg minden szava igaz, nem fogom cserben hagyni.
- Tehát... Értsem úgy, hogy a Kapitány, Mr Stark... Az eredeti világában olyanok, mint számunkra a Tűz és Jég Dala hősei? - talán lehetnék kreatívabb is és nem az irodámban is lévő regénnyel példálózhatnék. De muszáj valahogy érzékeltetnem a helyzetet. Vagy legalábbis a saját magam számára lefestenem.
Nyelek egyet. Nem tudom mit vett be, de gyanítom, nem szőlőcukrot. Tényleg rosszul esik tartani a távolságot és faggatni. Jó lenne, ha megnyugtathatnám, hogy minden rendben lesz. De fogalmam sincs, honnan jött, igazat mond-e, szeretne-e tőrt döfni a hátamba hobbiból? Csak a szokásos menet, amire Lokitól számítanom kellett volna. Nem lehetek örökké naiv, tanulnom kell az elkövetett hibáimból! - Figyelmeztetem saját magam, hogy aztán a következő szavaival kiüsse a tüdőmből a levegőt.
- Az... nagyon magányos lehetett - felelek keserű mosollyal. Pokolba az óvatossággal! Nem kifejezetten szeretem, amikor ennyire tükröt tartanak nekem. Annyival egyszerűbb lett volna, ha tudom, nem vagyok tök egyedül ebben a purgatóriumban. Persze, nyilván más az ő helyzete, de azért a tudat ott lehetett volna, hogy mindketten orbitális szopóágon vagyunk és nem egyedül nyeljük ezt a sok szart.
Miss Doran hangja rángat vissza a jelenbe. Illene rá figyelnem. Meg is ragadom a tollat, hogy lejegyezzek pár gondolatot, de a vallomás vége kiejti a tollat a kezemből. Hitetlenkedve nézek fel rá, talán még a szám is tátva marad egy pillanatra. Gyorsan be is csukom, és igyekszem legalább egy leheletnyi professzionalizmust visszavarázsolni magamnak.
- Most kíváncsivá tett... Ez hogy derült ki? Bocsánat, ha ez nagyon személyes, nem muszáj válaszolnia. Inkább azt kellene kérdeznem, lehetséges-e, hogy helyet cseréltek, és most az alteregója van az ön világában? - javítom ki magam gyorsan, és próbálom nem vizualizálni, hogyan nézhetne ki a hölgy a másik nem bőrében. Így is túlzottan könnyű szimpatizálnom vele, már most sem vagyok képes gyanakodni rá.
- Én... - mikor került ennyire közel? Mikor támaszkodott meg az asztalon a korábbi egyenes tartás helyett. Kissé meglazítom a nyakkendőt. Amikor azonban szóba kerül az emelet, keserűen felnevetek. - Jelenleg sajnos ez a maximum, amire képes vagyok - ismerem be, sajnos nem tökéletesen elrejtve azt a csalódottságot, amit ez az egész kivált belőlem. Még mindig bűntudatom van a történtek miatt. - Amit itt lát... az a régi erőmnek csak egy töredéke. A maradékot el... szóval az elveszett, amikor átzuhantam ide pár nappal az elporladás előtt. Azóta sem találtam megoldást a hazajutásra - tárom szét a karjaim tanácstalanul. Mondjuk mióta Tommy itt van, nem is igazán akarok. Na jó, nem is akarok. Nem feltétlenül. Csak Lokinak akarok a nyomára akadni és kitekerni a nyakát. - A képességeim még nekem is limitáltak. A valóságot tudom befolyásolni, de az ebben a kérdésben nem segít. Sajnos csak annyit tudok felajánlani, hogy megosztom önnel, ha találok bármilyen nyomot vagy támpontot - sajnos tényleg ez minden, amit nyújtani tudok. Ez az ügy túlmutat rajtam és a képembe röhög már két éve. Talán hazudnom kellene, de nem szeretném hamis ábrándokba ringatni.
Fő a professzionalizmus!

✿ Elli



Han Yeonu a Nap Hősének tart

Re: Occult Detective

Han Yeonu Vas. Jan. 21, 2024 12:29 pm
• doing nothing with no reasons •
"Occult Detective" TropeWill & YeonuSo, tell me Sherlock: how magical are you?
Aprót bólintottam a kérdésére.
Nem jutottam dűlőre abban, büszkeséggel vagy ódzkodással töltenek-e el az írói sikereim. Híres könyveket alkottam egy képregényvilágban. Olyan történetek alapján, melyeket más kreált, melyekben pusztán egy voltam a sok karakter közül. Néha letaglózott az egész abszurditása. A valóság és a fantázia monumentális olvasztótégelyében léteztem, és létrehoztam benne a saját, egyedi ötvözetemet.
Mit árult volna el rólam, ha beismerem, hogy hidegen hagytak a New York Times eladási listák és a megfilmesítési jogok? Ha megsúgom: tudtam, pusztán szimuláció az egész, mégis elolvastam a véleményeket, a kritikákat; vártam, hogy valaki felfedezze, ki vagyok én a regényben. Hogy leleplezzen. Felismerjen önmagamként.
Pár szívdobogtató pillanat erejéig meggyőztem magam, hogy ez a valaki lehetne akár William Maximoff is.
Amikor biztosított róla, nem fog ítélkezni, elhittem neki. Amikor a valóságváltásom körülményeit firtatta, reménykedni kezdtem. Amikor beismerte az igazságot, legszívesebben a nyakába ugrottam volna.
Aztán megemlítette Lokit, és felborult a kártyaváram.
Az ajkam csücskében bimbózó vigyor csalódott fintorrá hervadt. Ráharaptam, hogy ne vegye észre. Átformáztam zavartsággá, félszegséggé.
A kedves szavak, a támogatás, a nyugtatgatás onnantól fabatkát sem ért.
Láttam a Bosszúállókat. Ismertem Lokit. Amint kimondta a nevét, a széthulló kártyalapok kirajzolták a valódi képet. Eszembe jutottak Woojin áradozásai. A filmek a balesetem időszakában épp a multiverzumok koncepciójával kacérkodtak.
William Maximoff nem a valóságból érkezett. Ugyanúgy a történet szerves része volt, mint bármelyik másik szereplő. Doran képessége pusztán a sztoriszál különlegességét jelezte. Azt mutatta meg, hogy a férfi más univerzumból érkezett és szokatlanul erős képességekkel bírt. Semmi többet.
Nem baj – leheltem vissza magamba a lelket. Ezzel is tudok dolgozni.
Bár nem a testet öltött megváltás ült velem szemben, attól még lehetett ő a főhős, akin keresztül kiszabadulok végre a csapdámból.
Egyértelművé vált a következő lépés: ki kellett találnom, ki leszek a történetében.
A két tenyerem közé zártam a csészét, úgy emeltem a számhoz. Így is gyűrűzött a folyadék felszíne a remegésemtől. Megfújtam a teát, aprót kortyoltam. Kirajzolódott bennem a jelenet vázlata.
– Könnyű volt rájönni. – Küldtem felé egy szomorkás, szórakozott mosolyt a csésze fölött, mielőtt visszatettem az asztalra, hogy ott szorongassam tovább. – Hogy pontosak legyünk, nem porladtam el. Az eredeti világomban ugyanis nem létezett Thanos. A szuperhősök, a mutánsok, a Bosszúállók, mind filmek, képregények, kitalált történetek szereplői voltak.
Az ölembe húztam a táskámat, és előkotortam belőle egy vitamin kapszulát. Leöblítettem a teával meg pár lassú, mély lélegzettel. Behunytam a szemem. Mintha a nyugtató hatását vártam volna.
– Bocsánat – tereltem vissza a tekintetem a férfire. – Két éve vagyok itt, de még senkinek nem beszéltem erről. Nehezebb, mint gondoltam.
Közelebb fészkelődtem a székkel, és az asztalra támasztottam az alkarom.
– Az utolsó emlékem egy autóbaleset. Eszméletemet vesztettem. Látszólag ugyanott tértem magamhoz, de gyorsan kiderült, hogy nem stimmel valami. Kezdésképp, az ebbe a valóságba született alteregóm, akit a csettintés kiradírozott a létezésből, férfi volt. – Idéztem az arcomra némi pírt. Az írók rendszeresen elfecsérelték az alakváltó képességek valódi potenciálját. Az igazi, bármikor bevethető fegyver a nüánszokban rejlett. – Ha hallott már ennél cifrábbakat, akkor talán van tippje rá, mi történhetett. Vagy talán ötlete arra… mihez kezdhetnék… – Sóváran, nedvesen csillogó szemmel pislogtam rá. Engedtem, hogy fokozatosan átitassa, és megkoptassa a hangom az esdeklés. – Hiszen Ön emeleteket varázsol a semmiből. Manipulálni képes egy olyan realitást, amit én felfogni sem bírok néha. Biztosan tud nekem segíteni… Igaz…?
CIARAN

_________________
7s6FVMc.gifQtBXrve.gif"
 From a messed up fairy tale.
In search of the plot.

Re: Occult Detective

William Maximoff Szomb. Jan. 20, 2024 11:19 pm
• doing good for good reasons •
Yeonu & Will

Biztosan hideg a kezem. Pedig szerintem nincs hideg idefenn. Mi más magyarázná a borzongását? Talán meg kellene kérdeznem, jól érzi-e magát... Már épp nyitnám is a szám, mikor a kezemben landol egy névjegykártya. Esztétikus, ízléses. A hátoldala pedig különösen lenyűgöző. Meg is állapítom, hogy ezt a könyvet mindenképp el kell olvasnom. Elég ígéretesnek tűnik.
- New York Times bestseller lista? - teszem fel a kérdést, amint eszembe villan, hol is futhattam már össze ezzel a névvel. És azok után, hogy megjelent az irodámnál, mindenképp felveszem az olvasnivalók listájára. Így is roppant ciki, hogy egyáltalán nem tudom, miről is ír.
- Ez csak természetes. Megtisztel, hogy a Leverage Magánnyomozó Irodát választotta - válaszolok egy mosollyal. Mondjuk ez egy teljesen felesleges udvariassági kör. De legalább nem ragadunk le túlzottan a semmiből teremtett irodáknál. Még szerencse, hogy a lakás nem került szóba, mert menten feszélyezve érezném magam. Így is mindig aggódok rajta, hogy valaki olyannak szúrok szemet, akinek nagyon nem kellene.
Bólintok az igényre, és a kis asztalhoz lépek, hogy bekapcsoljam a vízforralót. Egy-egy csésze tea határozottan jó ötletnek tűnik. Nem vagyok biztos az ízlésében, de talán egy kellemes zöld teával nem lőhetek nagyon mellé. Legalábbis remélem. Amint a csészékbe kerülnek a teatojások, már mutatom is az utat az iroda felé. A kerámiákat az asztalra teszem, és kicsinyke előkészületek után máris csupa fül vagyok. A noteszemmel, tollal a kezemben várom a megoldandó ügy részleteit.
Leplezetlen érdeklődéssel figyelem a fiatal nőt. Van benne valami megfoghatatlan törékenység, ami miatt csak méginkább úgy érzem, komolyan kell vennem az aggodalmait. Főként a felvezetése előtt.
- Ne aggódjon, nem fogok ítélkezni. Hallottam már cifra dolgokat - igyekszem bátorítani egy megnyugtatónak szánt mosollyal. Ha tudná! Loki, a térugrás, hogy milyen képességeim voltak, hogy ki fia-borja vagyok és hogy “születtem”! Szerintem ez még egy írónak is sok lenne. Talán tényleg csak az Avengers csapata nem akarna kényszerzubbonyt adni rám, ha egyszer megeredne a nyelvem.
Már az első mondatától az arcomra fagy a mosoly. Ahogy szép lassan végiggondolom a mondat értelmét újra és újra, emlékeztetnem kell magam arra, hogy nem ártana levegőt is vennem. Nagyot nyelek a nő kétségbeesését látva. Még nem merek megszólalni, nehogy a végén elfelejtse elmesélni a pontos történetét. Hát... azt hiszem, ha a mágiám nem a kimondott szavakhoz kötődne, most tűnt volna el alólam a padló, vagy állt volna feje tetejére a szoba. Ilyenkor annyira nem tűnik rossz üzletnek, hogy néha mantráznom kell az igéimet és nem csak gondolok egyet, ott terem. Pedig mennyire jó is volt!
- Biztos benne, hogy az elporladásból, és nem előtte történt? - teszem fel a kérdést kiszáradt ajkakkal. Leteszem a tollat és inkább belekortyolok a teába. Az égető érzés kicsit vissza is ránt a realitásba. Azt hiszem, erre most szükségem van. És azt hiszem, tartanom kellene az irodában valami erősebbet is az ilyen esetekre. - Az emeletekkel... Mit szépítsek, a fején találta a szöget. Még véletlenül se egy Loki nevű cselszövű küldte önt ide, ugye? - kérdezek rá óvatosan. Nem merek addig teljesen nyílt lapokkal játszani, ameddig erre rá nem kérdeztem. Szükségem van egy válaszra. Másnak talán még nem léptem ideát a tyúkszemére.
- Bocsásson meg, talán mindenekelőtt azt kellett volna tisztáznom, hogy hiszek önnek. Nem ön lenne az első, aki idegen világban találta magát - igyekszem visszaterelni a képemre azt a megnyugtató mosolyt, bár jelenleg én is egy kicsit bizonytalannak érzem magam. Merhetek reménykedni? Sorstárs lenne? Ismerheti a hazautat?
- Kérem, mondja el, pontosan mire emlékszik az esemény előttről és utánról, és miből jött rá, hogy másik világba került? - ragadom meg ismét a tollat. Ha én kérdezek, akkor talán azt is könnyebben eldönthetem, megbízhatok-e benne, vagy ellenséggel van dolgom. Nem szeretnék még egyszer indokolatlan kockázatokat vállalni. Remélem, ezúttal tényleg okosan cselekszem.
Fő a professzionalizmus!

✿ Elli



Han Yeonu a Nap Hősének tart

Re: Occult Detective

Han Yeonu Hétf. Jan. 15, 2024 3:17 pm
• doing nothing with no reasons •
"Occult Detective" TropeWill & YeonuSo, tell me Sherlock: how magical are you?
Beleremegett a mosolyom a kézfogásba. Felágaskodtak a pihék a karomon.
Sokféle energiát leszipolyoztam, mióta világát nem tudó piócaként tengődöm. A férfié egyikhez sem hasonlított. Kitágult az idő, felborult a tér, és úgy éreztem, menten magába szippant, akár vákuum az űrben. Távoli, éteri íze volt az életerejének. Csillagporos, mágiával fűszerezett. Édeskés. Addiktív.
Visszahúztam a jobbomat, sietősebben, mint azt az illem vagy a saját epekedésem diktálta volna. Hogy célja legyen a mozdulatnak, elővettem és átnyújtottam neki egy névjegykártyát. Leslie, az irodalmi ügynököm csináltatta. Kurzív arannyal szerepelt rajta Noel Doran neve és munkahelyi elérhetőségei, a hátlapot az első regény borítójából szerkesztették. Cicomás volt, felesleges. Soha máskor nem használtam.
Közben beidegződésből daloltam a udvariassági formulákat:
– Szintén örvendek, és hálásan köszönöm, hogy fogad, Mr. Maximoff.
Ismerősnek csengett a neve. Ennyit ért a képregény szakértelmem. Pusztán kapiskáltam, mi a különbség Marvel meg DC között és számít-e, melyik kebelezett be. Woojin rég megfejtette volna ezt az egész, abszurd világot. Én az előttem álló férfit sem bírtam megfejten.
A viselkedése és az arca különös, kisfiús sármot sugárzott. Különössé leginkább a felszín alatt lappangó hatalom tette, amibe korábban belekóstoltam.
Halk, nevetésszerű sóhajtással vettem tudomásul a hárítást. A fiatalos lendület ellenére akadtak úrias allűrjei. Hogy ne akadtak volna? Hiszen a "Leverage" nyomozóirodában ácsorogtunk a felhők felett, amit – akármilyen karizmatikusan terelt a detektív úr –, a semmiből teremtett, nem pénzből. Egyetlen kérdés maradt bennem: meddig feszegethetem a határokat?
Túl keveset tudtam a férfiról ahhoz, hogy hazardírozzak.
A kisasszony nem hízeleg, Mr. Maximoff – gondoltam magamban. A kisasszony félig úr, sokkal idősebb, mint amennyinek tűnik, és csupán kétségbeesetten próbálja kipuhatolni, kicsoda vagy micsoda Ön valójában. Kérem, segítsen rajta!
Csábított az egérút, a könnyebbik megoldás. A bizalmába férkőzhettem volna pár igéző pillantással. Igen ám, de mi történik, ha kiszimatolja a trükköt?
– Hálás lennék egy csésze teáért – feleltem, hogy nyerjek némi haladékot.
Amíg elkészítette az italt, leplezetlen érdeklődéssel tanulmányoztam a berendezést. Egyetlen átlagos, normális bútort sem találtam. Minden kitaláció, utólagos hozzátoldás volt. Mintha egy idegen rendező felcsempészte volna a színpadra a kellékeit, fittyet hányva az eredeti díszletre.
Miért nem korrigált a Szerző? Miért írhatta át a helyszíneket William Maximoff következmények nélkül? És vajon mit módosíthatna még?

Kihúzott háttal foglaltam helyet az irodában. Keresztbe vetettem egymáson a lábaimat, kezeimet összekulcsoltam a térdemen.
Felkészültem fejest ugrani ebbe a plot hole-ba. Mi a legrosszabb eshetőség? Isten kivégez? Új történetbe száműz? Más kívánságom nem is lett volna.
– Első körben szeretném tisztázni, hogy bár hivatásom szerint író vagyok, most nem a túlműködő fantáziám beszél belőlem. – Mély levegőt vettem. A kezemre szegeztem a tekintetem, majd elesetten kémleltem fel a nyomozóra.
Szerepet játszottunk, mindenki, mindig, mindenhol. Ebben a jelenetben William Maximoffnak jutott a hős maszkja, nekem pedig a megmentendő hölgyé.
– Rossz világba tértem vissza az elporladásból. – A vallomás-töredék után előrébb csúsztam a széken, és az asztalra könyököltem. Az összezárt tenyerek, az egymásba fűzött ujjak a férfi lelkiismeretéhez szóltak, akár egy néma imádság. Hogy fokozzam a hatást, aggodalmasan ráharaptam az alsó ajkamra.
– Talán őrültnek fog nézni, de biztos vagyok benne, hogy az Empire State Buildingnek egyel kevesebb emelete volt. Itt és otthon is. Ezért kerestem fel Önt. Válaszokat szeretnék, támpontokat, de nem fogom olyasvalakitől megkapni őket, aki nem lát túl ezen a realitáson. Amennyiben nincs az a pénz, amiért megválna a titkaitól, természetesen megértem. Kisétálok az ajtón, és elfelejtem az egészet. Egyszerűen... muszáj volt tennem egy próbát... – Lesütöttem a szemem, ezúttal a teát fixíroztam.
Szorongással élesre fent remény fogott satuba. Hiába szerettem volna hinni ebben az anomáliában, nem mertem. Nem bízhattam sem istenben, sem a világában, hogyan bíztam volna így William Maximoffban? Sehogy. Biztosíték nélkül semmiképp. Mégis. Több szűretlen őszinteség lüktetett abban az utolsó mondatban, mint bármiben, ami ebben a világban elhagyta a számat: muszáj volt tennem egy próbát.
CIARAN

_________________
7s6FVMc.gifQtBXrve.gif"
 From a messed up fairy tale.
In search of the plot.

Re: Occult Detective

William Maximoff Vas. Jan. 07, 2024 11:14 pm
• doing good for good reasons •
Yeonu & Will

Mióta Tommy is landolt ebben a világban, máris sokkal fényesebben sütött a Nap. Nevezzük optimizmusnak. Nem sok jutott belőle az utóbbi időben, bár korábban is akadtak jobb és rosszabb napjaim. De az új fejlemények egyike volt, hogy rátettem a nyomozó iroda tulajdonosainak listájára Tommy-t is. Még az 50%-ot is odabiggyesztettem a neve mellé, nem mintha elvárnám tőle, hogy dolgozzon is itt. Egyszerűen csak jól esik megint osztozni valamin. Legalább papíron. Amúgy sem kell megszakadni a munkában, de cserébe – többnyire – érdekes ügyek csepegnek be.
Amikor kialakítottam itt az irodát, az egy kifejezett előnynek tűnt, hogy nem kell elhagynom az épületet a munkába járáshoz. Ettől még van bennem annyi, hogy munkaidőben inkább az emelet azon részén egyen a fene. Nem mintha ez többnyire számítana. A legtöbbször először telefonálnak, éppen ezért most is a privát irodában olvasom újra a Trónok Harcát. Majdnem keresztben lenyelem a könyvet, mikor az iroda ajtaján hallom a kopogást.
Amint sikeresen összeszedem magam, eliszkolok a “recepciónak” kinevezett fogadótérbe, immár könyvtelenül, hogy ajtót nyissak a kopogtatónak. Wow. Ennyit azonnal meg tudok állapítani a belépőről. Áldom az eget, hogy az egyik jobbik ingemet vettem ma fel.
- P-persze, jöjjön csak - lépek odébb, hogy beengedjem a kisasszonyt. Amint csukódik mögötte az iroda ajtaja, kezet is nyújtok. - William Maximoff. Örvendek, Miss Doran - teszem hozzá egy mosollyal. Túl keveset járok el itthonról. Határozottan túl keveset járok el itthonról. Nem lenne szabad, hogy ennyire letaglózzon egy ügyfél személye. Ideje lenne összeszedni magam.
Még szerencse, hogy nincs már nálam semmiféle tereptárgy, mert azt hiszem, most a torkomon akadna. Miért kell ilyeneket kérdeznie?
- Hát igen, némi pénzből sok mindent lehet teremteni... - nevetek fel zavartan. Meg pénzt is a semmiből. Jól van, na, valamiből meg kellett élnem eleinte! Most nincs már rá igazán szükségem, az iroda is csak azért üzemel, mert nélküle rém unalmas lenne ez a számüzetés. Legalább már nem magányos. - A kisasszony hízeleg, de átadom dicséretét a lakberendezőnek - lélekben meg is veregetem a vállamat, szerintem is remek az ízlésem, bár ezt annyira nem szoktam hangoztatni. Ezúton is csókoltatom az ikertestvérem önbizalmát, legalább egy kevés jutott belőle nekem is. Tommy, remélem, nem sündörögsz épp itt és nevetsz a szenvedéseimen, mert istenemre – haha – mondom, megfojtalak!
- Megkínálhatom esetleg egy teával vagy kávéval? - teszem fel a kérdést egy udvarias mosollyal. - Az ügy részleteit pedig az irodámban megbeszélhetjük. Szeretek jegyzetelni, ha bonyolult esetekről van szó - magyarázkodok gyorsan. Ha kér bármelyik frissítőből, akkor előbb azt elkészítem, és csak utána vezetem át az irodámba. Itt kényelmesen helyet tud foglalni, én is gyorsan elteszem a könyvet, és már kész is vagyok komoly magánnyomozóként viselkedni.
Fő a professzionalizmus!

✿ Elli



Han Yeonu a Nap Hősének tart

Occult Detective

Han Yeonu Pént. Jan. 05, 2024 10:09 pm
• doing nothing with no reasons •
"Occult Detective" TropeWill & YeonuSo, tell me Sherlock: how magical are you?
A karakterek ügyes kis fogaskerekek voltak a Szerző gépezetében. Akkor sem lázadtak fel, ha demonstráltad a saját létezésük hiábavalóságát. Racionalizáltak. Disszociáltak. Betömték a lyukakat a cselekményen.
Háromszor kíséreltem meg öntudatra ébreszteni másokat, és mindannyiszor mélybe rántott az inercia. Doran volt az utolsó. Ironikus, hogy egy élettel később a tőle szerzett képességgel találtam meg az első reménysugarat.

Valaki beleírt a történetbe. Slendrián munkát végzett. A szereplők persze nem vették észre. Ők kizárólag azokat az inkonzisztenciákat ismerték fel, amelyeket tálcán kínált nekik a cselekmény. Ez az anomália egyedül nekem szólt.
Kerülgettem pár hónapja a tornyot. Hetente többször felmeredtem rá, töprengtem, miért birizgálja annyira a fantáziám. Végül megvilágosodtam: az Empire State Building plusz emeletet kapott. Valahol a Thanos-féle elporladás és a New Yorkba költözésem között történt. A legszebb az egészben, hogy nyomozó irodát nyitottak rajta, és Leverage-nek keresztelték. Hát nem vicces? Engem szórakoztatott.

Vidáman csöngettem be a rejtélyes detektívhez egy borongós, decemberi délutánon. Noel Doran névjegykártyája lapult a táskámban. Lopott névvel, lopott varázserővel érkeztem, annak a Han Yeonunak a női alakjában, aki itt sosem létezett. Bárki fogadott odabent, ki akartam egyenlíteni az esélyeket. Lehet, hogy nem tudok róla semmit, de ő még annyit sem tudhat rólam. A saját kitalációm voltam valaki más világában.
– Szép napot! – köszöntem az ajtót nyitó magas, barnahajú férfinek. Felé nyújtottam a jobbomat. – Noel Doran vagyok. Bocsánat, hogy nem egyeztettem időpontot. Bemehetnék? Egy igen fontos és bonyolult ügy hozott ide.
Femme fatale alakításért kiáltott a setting. Szuperképességekkel meghintett, modernizált film noirért. Ám túl izgatott voltam és türelmetlen. Nem készítettem elő hullákat a krimi szálhoz, illetve hiába próbáltam volna rejtélyes, igéző álarcot ölteni, az ajkam csücskét makacsul birizgálta egy mosoly.
A Dorantől örökölt jelzések a zsigereimben dübörögtek, vibráltak, teljes bizonyossággal kántálták: a hely és a tulajdonosa nem idevalók. Töréspontok, rések a realitásban.
Körbekémleltem, magamba ittam a különös bizsergést, majd visszatereltem a pillantásom a férfire.
– Impozáns iroda. Elképesztő, miket lehet teremteni a semmiből. Oh... Talán nem is a semmiből... – billentettem oldalra a fejem bájosan. – Esetleg egy másik világból hozta magával az emeletet?
Figyeltem a reakcióját, és vártam, negyedszerre is maga alá temeti-e a lázadásomat a Szerzői Akarat.
CIARAN

_________________
7s6FVMc.gifQtBXrve.gif"
 From a messed up fairy tale.
In search of the plot.

Re: Occult Detective

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.