Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» But who's gonna give you your goodnight kiss
by Niel Topsfield Ma 11:40 am-kor

» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Brewing plans

Volstagg Hétf. Aug. 26, 2024 8:09 pm
• doing good for good reasons •
Will & Volstagg
   Tetszetős számomra, hogy a fiúcska még meg sem ízlelé az étkeket, de máris kijelenti, hogy csak tökéletesek lehetnek, mert én készítém őket. Mennyire igaza van és mily illemtudó!
- Tán csupán ártó varázst tanulál, mi káoszt kelt és nem jóváteszi a dolgokat?
Hirtelen Amora jut eszembe, ki a sziklatrollokkal is cimborála vala.
- Mmm! Egy igazi Bosszúálló toppana hát elém! Mily megtiszteltetés! Megsúgom néked, de csupán néked, hogy én is kacsintgatok e szervezet felé, hogy megajándékozzam őket az igazi asgardi erő és virtus hadba híhatóságával. De erről pszt és cssss, hiszen Mindenek Tudója Nick Fury útjai szinte-szinte kifürkészhetetlenek.
Eztán pedig kezdém is ismertetni a bányabéli csata és világutazásom történetét.
- Én küldetéssel és céllal érkezék ide! Tán hallál már róla, hogy fenyegeté e világot és a multiverzumot egy ősi entitás, mit a nagy hősök sikerrel visszaverének. No hát ahhoz például kelle az én kapunyitásom és zárásom is, hisz ezzel megzavarám fondorkodásában és le tudák bírni a többiek. Ne sajnálkozz hát, én sem teszem!
Legyintek egyet nagy mosollyal és egy újabb falattal, mibe belekezdék. Hiányzik családom, de viszontlátandó lészek őket, efelől semmi kétségem.
Nagyra kerekedett szemekkel valék figyelmes a fulladozó, majd csodálkozásba merülő legénykére.
- Á, értem, ím hát egy újabb különbség világink között! Ehoni Hulklingről még nem hallék, de a skrullok és a kree-k sem nagyon mutatkozának még oly nyíltan, ahogy ezek szerint te is látád és én is. Tán pont a te sorsod vezet majdan oda, hogy felbukkanjon e két idegen faj elegyeként napvilágo látott Teddy, ki nem mackó, hanem egy erős hős. Ej, viszont Nem Siető William! Elvesztéd erőd nagy részét, ez sajnálatos, de mi megmarada, abból növeszd ki újra az előzőeket! Benned kell cseperednie a magvaknak, miket a mágia magvetője beléd hinte és gondozással ismét dicső fává gyarapodhat tudásod! Lélekpap Doktor barátom bizonyosan a segítségedre siethet e téren, vagy akár kamar-taji cimborái is. Szeretnéd, hogy majd szólítsam dr. Strange varázslómestert?
Bamfok Atyja Fürge Tommy története emlékeztet arra is, hogy Kardmester Kurttel is összeakasztanám a bajszomat egy párbaj erejéig és társalognak is vele finom fogások mellett, noha vékony testébe bizonyosan nem fér annyi, mint amennyit az én különleges szervezetem képes megemészteni.
- Egy verziója? Ó, Loki arról híres, hogy önnön világában is számtalan verziója vala. Akár a tinédzser Luke, kiben ő úgy születe újjá, hogy meg se hala vala. Vagy Sylvie leányka, kit furmányos cselszövés mián megajándékoza saját erejével és szinte női Loki vála belőle, úgy kitanulá a varázslásnak mesterségét. No de az itteni? Thanos elpusztítá, mindenki úgy tudja. Ám Lokiról van szó, ki asgardiakhoz méltóan mindig vissza kell, hogy térjen, akár a köddé vált Mindenek Atyja Odin, vagy bármelyikünk. Járhat közöttünk egyszerű midgardiként, kinek fogalma sincs, hogy egy isten rejlik benne, kit varázsütéssel elő lehet hívni. Bárki lehet, ki az Őrült Titán elleni csata után bukkana fel! Egy gyermek a játszótéren, egy fagylaltárus, vagy akár az a kedves pincér, ki a tizedik főételt is ugyanoly lelkesedéssel hozá ki abban az új-mexikói kalyibában, mi étteremnek nevezteték ott jártamkor. Midgardi test, midgardi lélek, mi csak időleges. Az én világomban ez már sokszor megtörténe minden asgardival, így jómagam sem először élek. Visszatérésemnek viszont különleges története vala, meghallgatod, legényke? - kérdem utolsó falatomhoz közelítve. Nálunk Loki a sok szövevényes ármánykodásnak utána megemberelé magát és midőn én a Világok Háborújának véget vetve lemondék királyi trónomról, mit Thortól vevék át és méltó uralkodó utódot keresék, kit ismer a nép és kire felnézhet, Loki vala a legalkalmasabb, így hát őt koronázák meg és méltó módon védé Asgardia-t, szövetségben a midgardiakkal. Tudod, legényke, ő erre vágya valójában és végre megkapá, így már nem vivé lelke a mindenkit mindenki ellen fordító mesterkedésre.
És indulok is készíteni az ebédet a kissé megszeppent fiúcskának, ki szembesüle azzal, hogy egy variánsa szerelmi élete komolyabbra fordula vala. Még ezt a fogaim közé kívánkozó barackos pitét magamhoz veszem előtte.

   


   

   

   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Re: Brewing plans

William Maximoff Hétf. Aug. 12, 2024 10:14 pm
• doing good for good reasons •
Brewing plans



Megkönnyebbülök, hogy engedélyt kapok a tegezésre. Reméltem, hogy van ennyire közvetlen. Nem szerettem volna udvariatlan lenni és rá sem kérdezni. De így mégiscsak barátibb lesz ez a beszélgetés. Reméljük.
- Ez esetben biztosan mennyei mind - dicsérem azonnal, bár még csak az illatokat érzem. Azért viszont csak imádkozni tudok, ezt ne úgy vegye, hogy mindenből kérek majd. Sejtettem, hogy nevetni fog azon, én nem kapkodok. Szerintem Tommy sem. Csak ő egy teljesen más időben létezik.
Ez a történet emlékeztet arra is, hogy Strange doktorhoz még nem kértem irányzékot. Kellett volna. Jó lenne őt is meginterjúvolni kósza, másvilági Lokikról. Ezt felveszem a teendőim listájára. De határozottan érdekes a világok közötti eltérés. Ez már a negyedik féle világ, amiről valamilyen infóm van. Lassan elkezdhetném katalogizálni.
- Én sosem jártam ott, de Thor sokszor tért vissza oda. A legközelebbi ismeretségem egy-két asgardi varázslatra terjed ki, amit az idepottyanásom óta nem használtam. Nem is szeretnék - szögezem le azonnal. Aztán persze koppan, hogy ez rosszul is kivehetné magát. - Nem sértésből - korrigálom azonnal. Ha nem attól a köpönyegforgatótól tanultam volna, talán nem okozna minden alkalommal kisebb pánikrohamot, ha ismeretlen eredeti varázsholmiba botlok.
- Oh, mi is ott kezdtük Tommy-val. De jóval több időt töltöttünk Bosszúállókként, mint az ifi ligában. Két éve vagyok itt szóval úgy hat évig voltunk a teljes jogú csapat tagjai. Talán picit több - remélem, az ottani énemet nem Cassie halála után léptették elő. Elég lelombozó helyzet volt. Nem igazán érződött jutalomnak, sokkal inkább vigaszdíjnak. Mázli, hogy a szüleim ott voltak.
Volstagg sztorija egy sokkal felemelőbb téma. Szívesebben hallgatom. Még rá is bólintok a trollokra. Mintha lett volna egy futó találkozásunk velük annak idején. De igazából nem hagytak túl mély nyomot. A történet sokkal izgalmasabb. Bár kicsit az az érzésem, mintha kiszínezné helyenként... Annyi baj legyen. Kellemesebb ezt hallgatni, mint a saját untig ismert és ismételt nyomorom. Irigylem Tommy-t, hogy ennyire gyorsan tovább lépett mindenen a bosszúvágyát leszámítva.
Ha nem kopasz mágusokról lenne szó, már kezdenék gyanakodni másokra. Ez már kifejezett paranoia. Tényleg el kellene gondolkodnom egy terapeután. De nagyon komolyan. Ez a konklúzium a sztorizásból. Engem kerget a paranoia, és szükségem van egy terapeutára.
- Sajnálom. Tudom, milyen érzés felkészületlenül átesni egy másik világba és hátrahagyni mindent és mindenkit - és rögtön utána elporladni. Ezt már nem teszem hozzá. De legalább egy kis együttérzést tudok mutatni felé. És ez tényleg egy őszinte helyről érkezik. Nem volt kellemes élmény odahaza. Erre úgy döntök, iszok egy kortyot a vízből és ellenállok a kísértésnek, hogy valami erősebbet csináljak belőle.
Pedig azt kellett volna. Volstagg kérdésének a végén heves köhögésben török ki, ahogy próbálok nem belefulladni.
- Hogy a mim?! - krákogok levegőért kapkodva. Inkább leteszem a poharat ameddig sikerül visszajutnom a normális légzésig. Ha ezt Tommy meghallja... Meg is fojtott volna érte. - Nem, Teddy-nek köze sincs hozzá. Maximum annyiban, hogy Loki őt vezette meg először. Nem lényeg. Ex volt mielőtt elhagytam azt a világot. Én annak a s... akarom mondani lókötőnek köszönhetően, a képességeim nagy része nélkül keveredtem ide a Thanos féle világvége előtt pár nappal. Tommy pechesebb volt, őt már az én képességeimmel gáncsolta ki, szintén Loki. Ő Kurt kapitány bárkáján landolt, pár dimenzióval odébb. Nem különösebben rajongok az ötletért, hogy közös “barátunk” egy verziója az én képességeimmel mászkál. Te összefutottál már a helyi változattal? - ideje a lényegre térni. Valahogy lapoznom kell attól a gondolattól, hogy valahol hozzámentem Teddy-hez. Ezért most még én is megráznám az ottani énem, teljesen elment-e az esze. Remélem, ott egy kicsit jobban alakult a kapcsolatuk és nem úgy ugrott bele a dologba, mint ahonnan mi szétmentünk. Elég csúnya megoldás lett volna. Jobb is, hogy elkerültük a dolgot.


Lion of Asgard & Wiccan
Mood music

Re: Brewing plans

Volstagg Vas. Aug. 11, 2024 1:09 pm
• doing good for good reasons •
Will & Volstagg
   Széles mosolyra húzódik orcám, hogy megismerhetem a másik Maximoffot is és megtudhatom, hogy alakula vala az ő sorsa. Felidézem, mit tudok az én világombéli Wiccanról. Mily csuda lészen látni a különbségeket!
- Teeegeződjünk, hogyne! Mindenek Atyja Odint is tegezzük mindamellett, hogy legmélyebb tiszteletünket élvezi - biztatom bátorítóan, hogy ne bonyolítsa a szólongatást.
- No, rendben! Légyen hát később ebéded! Addig tekintsd meg, mi áll rendelkezésre. Saját kezem műve minden.
És a többieké, de így jobban hangzik. Nagyra nyitom szemeim annak hallatán, hogy William nem siet. Nevetek is rá egy jóízűt. Míg testvérbátyja a rohanás maga, e legényke nyugodtan álldogál a vizével. Vele hosszabban tudok társalkodni, úgy érzem.
Bemutatkozására vonatkozó kérésemmel mintha meglepném.
- Úgy hát! Önnön variánsom is fiatalabb e világon és testben kerüle vala a Valhallába, mi itt nem is Asgard része, hanem egy igazi szellemvilág. Látám, midőn Lélekpap Doktor Stephen Strange kaput nyita oda, hogy asgardi kísérteteket küldjünk megnyugvásuk helyére - ragadom meg a lehetőséget, hogy rögtön elmeséljek egy evilági hőstettet.
- Lám, másik világból jövétek hát? Asgard milyféle vala odaát?
Ahány univerzum, annyi színben játszik.
- No de te nem valál Ifjú Bosszúangyal, mint másvilági éned? - kérdem, ahogy a hőscsapatot erősítő édesanyjáról regél.
És ekkor megkapom a legjobb kérdést, mit csak lehet. Felszegem fejem, átszellemülten bólogatok, míg lenyelem az épp ropogtatott falatot, majd kezdem a történetet messzire nyújtott karral.
- Megvizsgálék egy új-mexikói bányát, hisz úgy hírle vala, hogy sziklatrollok bitorolják. Ismered e lényeket? Orzásra hajlamos és erőszakos teremtmények, narancsszín bundával, óriási termettel. Púp és Nyers, de még Sámson is csecsemőhöz hasonlatos mellettük - mutatok a szorgoskodó morlock testvérekre, kik odanéznek, de hümmentésen kívül nem szólnak mást.
- No hát, Mindent Látó Heimdall barátomtól üzenet érkezék az égre kiterjeszkedő orcáján át, hogy vigyázzak oda, hisz e helyen megszakítják a világok közötti egyensúlyt a trollok és valaki, ki mágiával nyit rést az univerzumok közt. Én kapám hát a nemes feladatot, hogy bezárjam a megnyílt kapu szárnyait. Harcba is keveredék a trollokkal. Egyiknek így csapám ki a térdét, másikat belökém egy tárnába, a harmadikat fejbekólintám bárdommal, negyediket belecsüccsentém egy csillébe - mutatom harci mozdulatim.
- Rálelvén a tátongó portálra, megcsapám a kopasz mágust, ki irányítaná próbálá az átjárást. Eztán pedig nagy robaj hallatsza és a táró, mintha Thor Bombapörölye csapá volna vala meg, összeomla. Jómagam épségben, noha kissé koszlottan mászék ki a kőhalom alól. Trollnak se híre, se hamva, ám a sivatagi bánya környékén másféle fogadó álla, mint miben megfordulék odatérésemnek előtte. Rögvest megértém, hogy általbucskázék a kapun, mit bezárék. Örökéber Heimdall cimborám közlé velem, hogy e világon lészen küldetésem és annak idejében megtudandó lészek mivoltát. Addig hátra kell hagynom nejem és összes leszármazottam. Így történe hát ideérkezésem.
Alaposan kiszínezett történetem végére érve bólintok és nagyot harapok a burgerbe. Közben arra leszek figyelmes, hogy az óriások megállának a munkában és engem hallgatnak. Most kezdenek újra pakolni.
- No és te, Nem Siető Tommy, hogyan utazál át e helyre testvéreddel? Csak ti jövétek, vagy tán hozátok még mást is, mint például földönkívüli férjedet, Hulklinget? - kérdem aszerint, mit másvilági variánsáról tudok.
Erre ismét felkapják a fejüket a pakolók, de leintem őket egy szemlehunyós fejrázással.

   


   

   

   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Re: Brewing plans

William Maximoff Kedd Júl. 30, 2024 11:31 pm
• doing good for good reasons •
Brewing plans


Oké, a sok óriás alkat nem szerepelt a terveim között, de a zöld óriás gyanúsan nem az, akit én keresek. A jégóriások kékek, ha jól emlékszem. Amikor még Asgardi néven futottam, alaposan utána néztem a skandináv mitológiának. Nem volt hosszú életű próbálkozás, anya elterelt a passzosabb irányba. A mentorálása mellett igen hamar tudtam mást is idézni villámon kívül. Mindenesetre a tippem jónak tűnik, mert a sötétzöld alkat elirányít odébb. A vörös hajú már inkább stimmel a leírásokkal, meg a saját elképzeléseimmel.
- Stimmel. Tommy az ikerbátyám - bólintok rá azonnal az azonosításra. Az ajánlat már váratlanul ér. Nem számítottam rá, hogy kapok ebédet. De udvariatlan lenne visszautasítani, úgyhogy körülnézek a választék terén. - Biztos? Igazán nem szeretnék kellemetlenséget okozni. Ön... te... Nagy baj lenne, ha tegeződnénk? Szóval nyugodtan fejezd be az ebédet, sőt, jó étvágyat hozzá. Én nem sietek sehova - teszem hozzá gyorsan, bár azt hiszem, Tommy mellett nem lehetnek hozzászokva ahhoz, hogy egy Maximoff ráérne. Nekem viszont pontosan itt van dolgom. Úgyhogy egyelőre csak egy pohár vízzel szolgálom ki magam, ameddig Volstagg-nak van alkalma megenni a burgerét.
Nem fogok hazudni, azért kell pár másodperc ameddig rááll az agyam a régies beszédstílusra. Az sem szerepelt a számításaim között, hogy a származásomról ennyire tűpontos információi lennének. Kevés híján ki is köpöm a vizet, amit éppen csak lenyelni próbáltam volna. És persze az extra kis apróság, hogy ő sem ebből az univerzumból származik. Itt még aligha születtem meg. Anya tudomásom szerint épp menekülőben.
- Érdekes dolog ez a multiverzum. Sok a hasonlóság, de az időrend annyira eltérhet - jegyzem meg a fejem csóválva. Ezek szerint itt fogok ebédelni. Volstagg annyira magabiztosan állítja az ebéd melletti beszélgetést, eszem ágában sincs visszautasítani. - Odáig stimmel, hogy anya varázslattal hozott létre minket Tommyval. Az öreg Mephisto ennek annyira nem örült, odahaza akadt is vele pár kellemetlenebb találkozásunk. Anyáék sosem díjazták, de többnyire utólag tudták meg az Avengers-kedéseik mellett. Mióta ide pottyantam, viszonylag nyugodt volt az élet. Te honnan keveredtél ide és hogyan? - talán nem a legjobb ötlet ennyire a dolgok közelébe vágni. De még időben elkaptam magam, és nem azonnal Lokiról kérdeztem. Gondolom, ennyiből azért elég egyértelmű, hogy nem innen származom. Az ő története viszont jobban foglalkoztat. Vajon őt is az a zselézett hajú szabotőr lökte át ide, vagy másképp keveredett ide? Bár Lokit ismerve ahhoz is simán lehetett köze. Belőle bármit kinézek. Lassan azt sem ártana kitalálnom, mit fogok tenni, ha tényleg megtalálom a helyi verziót. A hazai bűneit mégsem verhetem le rajta! ... Remélem, a világjárás nem idegen tőle.


Lion of Asgard & Wiccan
Mood music

Volstagg a Nap Hősének tart

Re: Brewing plans

Volstagg Vas. Júl. 07, 2024 6:25 pm
• doing good for good reasons •
Will & Volstagg
   Újabb eseményekben gazdag nap virrada ránk. Ma nem csak az iskolai menüt igénybe vevő fiataloknak és tanároknak főzénk és cukrászkodánk Visszhang cimborámmal, hanem még "házhozszállításra" is. A testőrparancsnok - vagy ahogy itt nevezik, biztonsági vezető - visz a főztömből a felszínre költözött morlockoknak, kik egykoriban a csatornában lakának. Kitevék hát magamért, hogy ne legyen panaszuk a fogásokra! Egész éjjel itt valék és készülék, úgyhogy mostanra már több fémhordónyi káposztás tészta, paradicsomszószos húsgombóc és sütőtökös palacsinta várja, hogy a teherautóra kerüljön, amivel Bishop meglátogatja különös külsejű barátait. Visszhanggal meggyes pitéket is alkotánk. Kis kuktám egyre ügyesebb és jól látá, a cukrászat az ő igazi mestersége, miben remekel. Szinte bele se kelle szólnom és kitűnő tésztákat süte. Külön hordóban vaníliafagylalt kerül majd a pite mellé, amerikai recept szerint. Testi erőm megvan ahhoz, hogy hamar kihordjak mindent, ám a fizikai munkára mindig kapható helyi morlockjaink elvállalák, hogy felpakolnak. Kedvelik az ilyesfajta foglalatoskodást és ha már itt laknak, szívesen segítenek a lakók ügyes-bajos dolgaiban. Jönnek és mennek hónuk alatt két-két olyan fémhordóval, miket emberek csak ketten nekiveselkedve tudnának elvinni. A nálam is sokkalta magasabb óriások hárman valának testvérek. A két zöld bőrű, kissé gyíkszerű fivér és a sörényes hallgatag, kik mind itt sürögnek és forognak a mai napon.
Én már csak hátradőlve falatozom és történetekkel szórakoztatom kis cimborámat, mert az ebédig van egy óra szünetünk. Épp Baldr visszatéréséről regélék neki az imént, mielőtt elméne rendet tenni a raktárban. Ekkor pedig betoppan egy fiúcska, kit még sosem láték. Hallám kérdését, mit épp az arra járó sötétzöld óriásnak tud feltenni. A morcosnak tűnő, de inkább csak a társalkodáshoz kevéssé szokott ifjú felém int a fejével. Ötrétegű marhaburgerem mögül szemeimet kimeresztve bólintok és amint lenyelem a húspogácsa jól megrágott darabját, minek minden apró zamatát kiélvezém, felelek is, felállva székemből.
- Szervusz, legényke! Csak nem Bamfok Atyja Fürge Tommy öccse valál? Öröm tölté be szívem, hogy megismerhetem a derék ifjonc kistestvérét! Volstagg valék, Asgard Oroszlánja, az iskola főszakácsa. Nosza, mondd hát, mit ennél vendégeskedésedben? - mutatok a tálaló felé, miben sorakozik minden, amiből a morlockoknak is küldünk. - Válassz s máris jövök!
A szék melletti asztalra teszem ebéd előtti étkemet (ily bucit szintén lehet lelni a pultban) és igyekszem a csaphoz kezeim mosására. Midőn a törülközővel szárazra törlöm, kiszolgálom a legényt, ha kér valamit. Ellenkező esetben csak nyújtom kezem és finoman megszorítom az övét. Nem tudhatom, milyen természetű az ereje.
- Jómagad is hús és vér létezőnek születél, nem Veres Wanda boszorkányereje hoza létre, midőn gyermeket akara a tudományos varázskohóban kovácsolt szintetikus embertől? Önnön univerzumomban így történe vala, de emitt tán nem és szíves örömest meghallgatnám történeted, hisz mi lehet jobb, mint izgalmas események mesélése ízletes étkek és italok terítékének mellette? - kacsintok rá.

   


   

   

   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Brewing plans

William Maximoff Szomb. Jún. 29, 2024 10:35 pm
• doing good for good reasons •
Brewing plans

Csak az egész telem ment rá, de végre sikerült rávennem magam, hogy újabb próbát tegyek az X-villával. Nem, nem a professzornál tervezek házalni. Tommy volt oly kedves megemlíteni a helyi szakácsot, egyenesen Asgardról. Az eddigi beszélgetéseink alapján még nem érdeklődött nála kedvenc, régi, nagy eséllyel közös ismerősünkről. Én már régóta tervezgetem ezt a beszélgetést, csak eddig még nem sikerült eljönnöm idáig. Valahogy a legutolsó próbálkozásom nem hozta meg a kedvem. Az se segített, hogy nagyon jól tudom, sokan vannak itt azok közül, akik odahaza se tartoztak a kedvenceim közé. Ezen nem igazán tud javítani, hogy most fiatalok, sajnos túl sok kellemetlen emlékem van ahhoz, hogy félre tudjam tenni mindet. Meg aztán, az eddigi hónapokban mire rávettem volna magam a látogatásra, már meg is jelent nálam a család. Így azért nehéz a motivációt összegyűjteni. Lényeg, mára sikerült leegyeztetnem, hogy én jövök hozzájuk. Pont azért, hogy ne hátrálhassak ki a dologból. És gondoltam akkor már összekötöm a kellemest a hasznossal, és ha pár órácskával korábban érkezem, megkereshetem Volstagg-ot is.
A birtoktól valamivel távolabbra teleportálom magam. Véletlen sem szeretném azt a látszatot kelteni, hogy ártó szándékkal érkezem. Pedig tudnék épületen belül is landolni. Kevesebb esély, hogy meggondoljam magam. Így viszont legalább van alkalmam megcsodálni a környezetet, ameddig bemegyek a kapukon, el az impozáns épületig. És természetesen csengetek, mert attól még, hogy kedves bátyám és kis családja itt lakik, még nem hagytam el a modoromat.
- Üdv! Tommyhoz és Kurthöz jöttem, de egy pár órával korábban ideértem - kezdem a bemutatkozást az ajtónál állónak. Enyhe ferdítés, de mégse mondhatom, hogy direkt jöttem korábban, mert szándékomban áll levadászni a szakácsukat! Mármint, nem úgy... Csak találkozni vele. - Nem kell zavarni őket, elfoglalom magam. Kérhetnék egy pohár vizet? Ha megmutatod, merre van a konyha, kiszolgálom magam - teremteni is tudnék, de az az érzésem, a konyha felé kellene keresnem, az asgardit. Szerencsére hamar megvan az az irányzék. Meg a figyelmeztetés is, hogy a konyhának megvan a maga ura. Azt már nem jegyzem meg, hogy pontosan ebben reménykedem. E pillanatban kifejezetten szeretem, hogy Tommy az egyik otthonává tette ezt a helyet. Így én is könnyebben mozgok, és kevésbé kérdőjeleznek meg.
A konyhába lépve azonnal szemet szúr a sürgés-forgás. Ennyi kevés ahhoz, hogy megszeppenjek tőle. Volt idő, amikor még visszavonulót fújtam volna, de szerencsére elmúlt.
- Üdvözletem. Will Maximoff vagyok. Kicsit korán érkeztem a bátyámhoz. Nem baj, ha itt maradok egy kicsit? - érdeklődöm az itt sertepertélőktől. Sejtésem van arról, pontosan kit is keresek, de inkább megvárom a bemutatkozást. Haladjunk csak szép sorjában. Addig is megkísérlek normálisnak tűnni és kiszolgálni magam egy pohár vízzel. Ettől még reménykedek, hogy végre jó nyomon haladok.

Lion of Asgard & Wiccan
Mood music

Re: Brewing plans

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.