Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. Szept. 18, 2024 9:18 pm

» two disasters
by Volstagg Szer. Szept. 18, 2024 8:35 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Cruise Crew

Lucas Bishop Szomb. Júl. 13, 2024 5:34 pm
• doing bad for good reasons •
Nimue & Bishop
   
Kötözködésbe nem fogok belemenni. Lehet, hogy nem erre megy ki a játék, csak rossz napja van. A sóhaj is arra utal, hogy valami nagyon nyomasztja. Mindegy. Ma valaki fog segítséget kapni. Tőlem. Engem ez érdekel, nem az embermentő szervezetek értékelése.
A kötél lekerült a dokk rögzítőelemeiről és fent van a hajón. Nem szépen, de össze van gyűjtve. A bólintásra visszabólintok. Nem tudom, kapitányként mennyire szokott hivatalos lenni. Ahogy elmegy a kormányhoz, a táskámat berakom a zárt részbe, hogy ne csússzaon bele a vízbe véletlenül. Komoly katonai eszközök vannak benne, amikre még szükségünk lehet.
Az elindulás hirtelen ér. A kormánykerék mozdítására számítottam, a kéz emeléséből nem gondoltam, hogy ez következik. Gyorsan a korláthoz kapok, hátha elérem. Jók a reflexeim és szerencsém van, hogy most sem hagynak cserben. Megmarkolom a masszív korlátot, lábaimat berogyasztom, hogy a súlypontom alacsonyabban legyen és így végülis nem esek el.
- Ügyes - ismerem el, hogy a vizet irányítja a hajó alatt.
Sajátos technika, nagyon egyedi és elég profin űzi. A célpont adatait megadom. Figyelem, hogy Nimue hogyan mókol az iránytűvel. Minden mozdulatából sugárzik a magabiztosság.
- A többiek szerint változatlanul, már nagyon régóta. Én csak nemrég érkeztem, rövid ideje ismerem - válaszolok, ahogy figyelem, hogyan szeljük a vizet.
- Már régóta hajózol, ugye?
Megvan a hangulata. Nem sokszor utaztam ilyen hajón. Volt már rá példa, de akkor akcióra igyekeztünk és vízi úton tűnt legkönnyebben megközelíthetőnek a célszemély. Itt most nem katonai egységben vagyok, hanem egyedül. A tengeri levegő nagyon tömény, de jól eső. A szél is nagyon kellemesen simogatja az arcomat, ami viszont még mindig komoly, mert igyekszem az egész környéket szemmel tartani. Nem kéne odacsalogatni semmilyen kíváncsiskodót, vagy rosszabb alakot.
- Többen vannak - szögezem le az elején. - A Cerebro szerint hozzánk hasonlóan értelmes lények, de a jeleik különösek. Távolról nem lehetett megállapítani, hogy pontosan mennyien vannak és hogy milyen fajhoz tartoznak. A környékbeliek beszámolóit felkapta a sajtó, ezen a nyomon indultunk el. Ami a legtöbb szemtanú leírásában szerepel: alacsony, vékony test, vörös fej nagy szemekkel és két ujj vagy két olló. Főleg a part menti köveknél látták őket, de volt, aki a víz közepén is találkozott velük. Azonnal eltűntek, mikor észrevették őket. A helyi erők nyomoztak, de semmit nem láttak, úgyhogy lezárták az ügyet.
A többi részlet komolytalan, vagy a többitől nagyon eltérő. Valaki állítólag még egy járművet is látott, amiben eltűntek a lények.
- Mindez mond neked valamit? - kérdezem, hátha a vízi jártassága miatt a hallottak emlékeztetik valamire.


   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Nimue Valen a Nap Hősének tart

Re: Cruise Crew

Nimue Valen Kedd Júl. 09, 2024 9:06 am
• doing the best they can •
Nime & BishopNorwalk | 14:30 | Tsubomi
Az biztos, hogy nem én vagyok a legkedvesebb ember a környéken, azt már rég kiölték belőlem, ha úgy tetszik maguknak köszönhetik. Nem segélyszolgálat vagyok, hanem egy ember, aki igyekszik valamiből megélni. Abból ha jópofizok, és csak úgy segítek ide-oda, ezzel csökkentem a forrásaimat, nem lesz étel az asztalon. Most meg vagyunk elegen, akik fogyasztanak a hajón, és egyéni igényeik is vannak. Szó se róla, mindig akad valami jó kis meló, esetleg fejvadászat, és a stb, ami jó pénzt hoz, így oda se neki, jól élünk.
- ŐK se mindig kapják meg a segítséget, vagy időben. - ott vannak a bosszúállók, hány év is kellett mire visszahozták azokat akik hirtelen felszívódtak? Egyáltalán miért kellett odáig eljutni hogy eltűnjön a lakosság fele? Szétcseszték a családom...
De nem Bishop tehet róla, látom rajta, a tekintetén, az elhatározásán, hogy ő valóban segíteni akar, és nem csak megjátssza. Sóhajtok, lehet a végén kiérdemel némi kedvességet, én igyekszem.
Viszont egyedül nem tudom időben oda vinni a hajót, így kénytelen leszek a legénység tagjának tekinteni. A fiúkat elküldtem, nem akarom, hogy tudjanak, és beszéljenek az x-men egy tagjával se.
- Hm, nem semmi.- bólintok, miután felhúztam a vitorlát, és a kormánykerékhez sétálok. Válaszként behunyom a szemem, elképzelem, ahogy a hullámok megemelkednek, ezzel egy jó nagy löketet adnak a hajónak. Kezemmel irányítom, megemelem, és egy hirtelen jött nagy sebességgel megindul a hajó. Én kapaszkodtam, remélem Bishop is. - A vizet irányítom. - hát röviden tömören így van. Elkérem a pontos koordinátákat, belövöm a célirányt az iránytűvel, majd neki indulunk.
- És hogy smint van drága Xavier? - kérdezem, bár őszintén nem érdekel, vagy mégis? Nem tudom, kedves volt velem, de épp annyira engedett nyomorommal elmenni. - Illetve mit tudni erről a szörnyről?


_________________


my "magic" power it's me

Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Re: Cruise Crew

Lucas Bishop Vas. Júl. 07, 2024 11:56 am
• doing bad for good reasons •
Nimue & Bishop
   
Rezzenéstelen arccal hallgatom a nőt, nem mutatok csalódást. Előre szóltak a többiek, hogy Nimue nem kedves, de arról nem volt szó, hogy ki is húzza magát a segítségnyújtás alól. Ha ezt előre tudom, hozok magammal még valakit. Így viszont nem ugraszthatok át senkit az országon, itt helyben pedig nincs ismerős, úgyhogy egyedül oldom meg a szitut. Mint ahogy a szökésem alatt is tettem sokszor, amíg Shard kicsi volt. Később a seregben pedig hiába dolgoztam mindig rajokban, saját magam is improvizáltam.
- Te is tudod, hogy az embereket számos hatóság és egyéb szervezet védi. A mutánsokért viszont jóformán csak a fajtársaik állnak ki. Ezért jöttem ellenőrizni, hogy itt miről van szó. De ha már ott leszek, rendet teszek. Az emberek mindenképp jól járnak, mert megszűnnek az ijesztgetések - mondom hidegen.
Kész. Ennyi. Fel sem merül, hogy nem fogom tudni megtalálni a megoldást. Nimue-vel közöltem, hogy én intézem. El se hiszem, hogy ha emberek lesznek bajban, akkor beszáll. Nem kérdezek rá, miért ilyen rosszindulatú az X-ekkel. Hajózási melót vállal, semmi többet. Tudomásul vettem.
Figyelem, ahogy bámulja az óceánt. Mintha meg kéne gondolnia, mit válaszoljon. Vagy hogy válaszoljon-e, pedig semmi indiszkrétet nem kérdeztem. Kisded játékokba nem fogok belemenni, de megvárom a válaszát. Közben a környéket is szemmel tartom. Semmi gyanúsat nem észlelek.
- Parancs, kapitány - vágok le egy szabályos vigyázzállást és tisztelgést.
Kicsit oldani akarom a távolságtartást, másrészt pedig...ezt szeretem. Nincs mellébeszélés, csak kristálytiszta utasítások. A biztonság alapja. A kötélre nézek. A hajót összeköti a dokkal. Nyilván le kell tekerni, úgyhogy el is kezdem.
- Csinálom - közlöm hivatalosan.
Motorcsónakot vezettem már, de komolyabb hajót nem. A szakszavakat se ismerem, úgyhogy lesz még itt pár kérdés. Például az ár a végén.
- Egyet tisztázzunk még. Ha bajba kerülnénk, rendelkezem megfelelő tűzerővel. A képességemmel pedig elszívom az energiát, ami meg is erősít és vissza tudom lőni az ellenfélre. Te milyen erővel rendelkezel?
Harci helyzetben ezt tudni kell a megfelelő stratégia kidolgozásához.


   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Re: Cruise Crew

Nimue Valen Pént. Júl. 05, 2024 7:52 pm
• doing the best they can •
Nime & BishopNorwalk | 14:30 | Tsubomi
- Rendben azt úgy is jobban szeretem. Nimue. - biccentek, szeretem elkerülni az érintkezést, ha nem muszáj.
- Nem is hallottam róla, ha őszinte akarok lenni. - vonom meg a vállamat. - Engem csak a "sofőrködés" miatt hívtak, semmibe nem akarok belekeveredni, pláne x-men ügyekbe. - van némi sérelmem velük kapcsolatba, de azt is biztos nem kedves Bishoppal fogom megosztani. - Honnan veszed, hogy bajban lehetnek mutánsok? Tehát, ha sima emberek lennének bajba x-ek hátra dőlve néznék összegyűlve a kanapéról? - kissé elnevetem magam. - Ne haragudj... mint mondtam pont ezért főleg, kimaradok belőle. Majd ha esetleg emberek lesznek bajba, akkor már ha ott vagyunk rájuk lesek. - felállok, és kissé hűvösen tekintek a férfira. Nem a leglenyűgözőbb a személyiségem, de ezért részben ők is tehetnek. A kérdésére csupán drámaian elnézek a messzeségbe, mintha fürkészném a horizontot. Pár perc múlva megszólalok. -  Nem, soha nem jártam erre. - megvonom a vállamat. - A matrózaimat szabadságoltam mára, elvárom a fuvarét a diszkréciót, no meg persze a segítséget, és mindent úgy csinálj, amit mondok, amíg a hajómon vagy. Remélem ennyit kérhetek. - Intek a kötél felé. - Induljunk, mielőtt besötétedik. - akkor aztán keresheti a loch nessi szörnyét. - Az árat eldöntöm, amint kiderül mennyi munkával fog járni.



_________________


my "magic" power it's me

Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Re: Cruise Crew

Lucas Bishop Hétf. Júl. 01, 2024 8:25 pm
• doing bad for good reasons •
Nimue & Bishop
   
Ezen túlestünk. Felcaplatok a pallón a hajóra és leteszem a táskámat. Látszik, hogy laza a csaj. Majdnem szétesik, annyira.
- Tegeződjünk és szólíts csak Bishopnak! - kezdem határozottan.
A kézfogás kimaradt. Nem baj. Dolgozni jöttünk.
- A Tavern Islanden és a közelében furcsa lényeket láttak felbukkanni. Ha mutánsok vannak bajban, meg akarom őket találni. Te volt X-Menként tudod, mit jelent ez és miért fontos a diszkréció. Nem tudjuk, kiket találunk, úgyhogy ez talán nem egy szimpla hajóút lesz. Az árat ennek megfelelően szabd meg!
Ha valami érthetetlenül nagy összeget mond, azt persze nem fogadom el. Látni akarom viszont, hogyan reagál arra, hogy ez az út még mutánsmentéssé is alakulhat. Vagy ha nem örülnek nekünk, akkor a Milady-ből hadihajó lesz.
Amíg érkezik a válasz, addig szétnézek a kikötőben. Senki nem figyel minket. A hajósok a járművükkel vannak elfoglalva, a járókelők meg tartanak valahova. A friss tengeri, sőt óceáni levegő nagyon tömény. Tetszik az illata, nagyot szippantok is belőle. A hullámzást figyelem. Van egy tempója és egy iránya, amit nem árt megjegyezni. Mielőtt kibukkanna belőle valaki majd a sziget környékén, annak lehetnek olyan előjelei, mint például a vízmozgás megváltozása.
- Ismerős vagy errefelé? - próbálom felmérni, hogy a kisujjában van-e a környék, vagy csak átlag hajósként ismeri.
Jó lenne, ha vágná a környéket. Ketten hamarabb összerakjuk a képet, amikor majd kell.


   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Nimue Valen a Nap Hősének tart

Re: Cruise Crew

Nimue Valen Pént. Jún. 28, 2024 8:42 pm
• doing the best they can •
Nime & BishopNorwalk | 14:30 | Tsubomi
Mostanában unalmasan telnek a napok, igazából folyamatosan ilyen-olyan szárazföldi munkát végeztem. A hajó folyamatos javításra szorul, enni is kell, meg azért vannak az ember lányának igényei. Így mikor fel kerestek az X-ek, hogy lenne egy meló természetesen igent mondtam. Bár nem tudom ki az a Bishop, furcsállom hozzám küldték. Azt hittem már azt az életemet elhagytam, elzártam mindenkit, nem beszélek már senkivel. Hízelgő, hogy ott még valakinek eszébe jutottam, tényleg. Miután kikötöttünk a megbeszélt városba Norwalk-ba a fiúkat szélnek eresztettem, mondván magánügyem van. Nem hiányzik, hogy Bishop esetleg sztorikkal szórakoztassa őket, amire nem lennének kíváncsiak. És amiről én se szívesen beszélek... És remélem újdonsült pénztárcám sem fogja felhozni, mert pancsolhat egyet.
Amí vártam igyekeztem hasznossá tenni magam, felmostam, elpakolgattam pár dolgot, és a hajon lévő növényeket rendes meglocsoltam, ápoltam. Közben folyamatosan gondolkodom, hogy mégis milyen melóra kéne számolnom. Eléggé rég kellett használnom a képességemet, csak kisebb dolgokra, vagy ha az úton szükségünk van rá. Harcra, nem is tudom... talán mikor megismerkedtem az idiótákkal. Pár hónap is eltelt, miután az utolsó is csatlakozott hozzánk, ha még egy szerencsétlen be kell fogadnom nagyobb hajóra lesz szükség. Így is már valamelyik a raktárban alszik, de azt mondja kényelmes, és ahhoz képest sikerült remekül befészkelni magát.
Egy férfi megáll Milady mellett, majd bámulja. Egyébként mikor kikötünk nem egyedi eset, úgy néz ki a drága hölgy, mint egy régi vitorlás, akár egy kalóz filmbe, így sokan készítenek róla képet. Apám régi álma volt egy ilyen hajó, így külsőre meghagytam egy régi stílust neki, belül azért modernebb, és fene se hinné mekkora belülről.
Viszont ő nem bámészkodó, a leírása alapján ő lehet Bishop. Biccentek, majd mutatom, hol tud feljönni a hajóra. Leülök a legközelebbi ládára.
- Isten hozta a Milady fedélzetén. Miben lehetek szolgálatára egy X-men tagnak? - piával majd akkor kínálom meg, ha... - De előbb letisztázhatjuk a fizetséget is. - komolyan nézek rá. Biztosa nem fogok ingyen dolgozni, pont nem érdekel ki küldte ide. Igen, van amit köszönhetek az X-eknek, de van, amit nem. Igyekeztem távol maradni tőlük, de a szükség nagyúr.




_________________


my "magic" power it's me

Cruise Crew

Lucas Bishop Szomb. Jún. 22, 2024 6:37 pm
• doing bad for good reasons •
Nimue & Bishop
   
Nem volt sokkal hosszabb az út ide, mint ha New Yorkba vagy Bayville-be mennék. Tulajdonképpen sokáig ugyanazt az irányt kellett követnem, aztán viszont keletre fordulva jutottam el a partmenti városok felé. Már látom is a Norwalk táblát. Igazi kikötőváros, úgyhogy a GPS-re támaszkodva fogom megtalálni azt a dokkot, ami nekem kell. Az egykori X-Men tag, Nimue vár ott a hajóján. Személyesen még nem találkoztunk, a többiek ajánlották, mint megbízható kapitányt és erős mutánst. Nem tudom, hogy az erejére mennyi szükség lesz, a hajózási tudása viszont nélkülözhetetlen. Pár napja írtam neki, hogy igénybe venném a hajóját. Elfogadta a megbízást.
Ráfordulok a megjelölt kikötőhöz vezető utcára. Jó illatú ez a város, még a belsejében is érezni a tengeri levegőt. Az iparnegyedek sem tudják elrontani. Én legalábbis sokkal rosszabb levegőjű helyről érkeztem és ez itt nagyon jól esik. Utánanéztem a helynek, mikor megkértek, hogy nyomozzak egy kicsit a különös bejelentések ügyében. Van itt vegyiüzem, elektronikai gyár, egy csomó raktár, paleontológiai múzeum, parkok, sportlétesítmények és persze sok strand is. Apró, de kedvelt sziget az úticélunk. A Tavern Island békés, családias helynek tűnik, de az utóbbi időben fura dolgokat láttak a közelében az emberek. Sem a parti őrség, sem más hatóság nem talált semmi szokatlant, ezért nem nyomoznak tovább. A pletykák és a találgatások viszont vég nélküliek. Ahogy lenni szokott, van némi átfedés a beszámolók között, meg pár különbség is. Szellemektől a földönkívüliekig mindenfélét emlegetnek. Ma a végére járunk. Ha itt mutánsok vannak bajban, akkor be kell avatkozni.
A város egyik legdélibb kikötőjébe vezető úton egy hatalmas telken elterülő golfklub mellett kell elhaladnom. Micsoda fényűzés. Amíg a saját világomban éltem, ítélettel néztem erre. Gyűlöltem a luxust, a gazdagságot, a felhalmozott vagyont, amit nem használnak, csak gyűjtik, közben pedig a nép nyomorog. Azóta ez változott. Megismertem olyan vagyonosokat, akik rengeteget költenek jótékony célokra. Vehetjük a Professzort is, vagy a varázslókat, hiszen a Szentélyeket se lehet egyszerű fenntartani. Sokat köszönhetek nekik és a világ is. Ezekre az erőforrásokra is szükségem van, hogy elérjem a céljaimat. A mai egy kisebb cél, egy hirtelen mutánsmentés, de ez is ugyanolyan fontos, mint a Sentinelek kiirtása vagy a Hydra megállítása.
Két park között elhaladva a távolban meglátom a kikötőt. Tényleg rengeteg itt a zöld terület. Az iparosodás és a természet iránti vágy kettőssége nagyon erős a városban. Olvastam, hogy a gyárak errefelé sok szabálytalanságot követtek el és súlyosan szennyezték a vizet a belebocsátott káros anyagokkal. Elvileg ma már nem tehetik, mert fokozott ellenőrzés alá esnek. Lehet, hogy még ez is fontos lesz a mai küldetésünk során. Meglátjuk. A kikötő melletti parkolóban hagyom a kocsit. Szép nyugodtan kiszállok, kezembe veszem a táskámat, zárok és megyek az automatához. Ezt lerendeztem. Most jöhet Milady. Elegáns név egy hajónak. Intettek attól, hogy kedves fogadtatásra számítsak. Nem is érdekel az ilyesmi. A feladatot oldjuk meg, akkor elégedett leszek.
Látom is a nőt, ahogy tesz-vesz a hajóján. Intek neki. Mikor leveleztünk, megadtam a személyleírásomat, még a ruhát is, amit fogok viselni. Ma pedig pont abban jöttem. Szürke póló, piros sapka, fekete sporttáska. Fel fog ismerni. Ha megkapom a jelzést, hogy a hajóra léphetek, akkor megteszem.


   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Nimue Valen a Nap Hősének tart

Re: Cruise Crew

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.