Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. Szept. 18, 2024 9:18 pm

» two disasters
by Volstagg Szer. Szept. 18, 2024 8:35 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Cruise Crew

Nimue Valen Vas. Szept. 15, 2024 1:46 pm
• doing the best they can •
Nime & BishopNorwalk | 14:30 | Tsubomi
Nem igazán tudom mi folyik itt, és nem tudom ezeket a lényeket hova tenni. A döbbentségem, és nyilván azért jöttünk, hogy megtudjuk tényleg léteznek e, és mennyire jelentenek veszélyt, az ami tartja bennem a lelket. Lehet kívülről úgy tűnhetek, hogy félek, mert nem félek. Egyszerűen igyekszem felmérni a helyzetet, és átgondolni mindent. Megfigyelni őket.
- Oh tudom, csak reménykedem, hogy nem ember evők. - jegyzem meg epésen, közben az engem bökdösőt nézve, hátha erre reagál valamit, de a póker arc ennek a fajnak nagyon megy. Egy kopoltyúja se rezdül.
Igen az egyértelmű volt, hogy összehordták maguknak a dolgokat, hogy minél kényelmesebben éljenek. Rejtőzniük kell, ezért sajnálom őket, de legyünk realisták, szegények, hogy élhetnénk? Szerintem még ők sem akarnak emberek között élni... Inkább legyen itt,vagy másutt rendezzenek be egy otthont, számukra egy utópiát.
Mikor bejelenti lemegyünk... kissé megijedek. Mármint képes vagyok légbuborékot létrehozni, de nem tudom meddig tart, és mennyire sérülékeny. Régen csinálta, és gyakoroltam, azóta nem volt alkalmam rá, sem éreztem szükségét.
- Mi nem tudunk lélegezni a víz alatt, így szerintem ezt a lehetőséget zárjuk ki, elhisszük. - mondom higgadtan, miközben összefonom karjaim a mellkasom előtt.
- Nem kell kiakadni, mi valóban békés szándékkal jöttünk, illetve jelezni, hogy láttak titeket emberek... azért is tud rólatok ez a jó ember mellettem. - biccentek bishopp felé.
- Sajnálom, ami veletek történt. - bár kissé viccesnek, és aggasztónak találom egyben, hogy állatok a szennyeződés miatt kaptak majdhogynem emberi formát, illetve intelligenciát. Ez veszélyes... és kész csoda valóban nem támadtak még emberekre.
- Biztonságosabb, és rejtetettebb helyet kéne keresnetek... - mondom végül. Bár a diplomácia soha nem volt az erősségem, így ezt inkább Bisphora bíznám, bár azért igyekeztem megnyugtat, és biztatni őket, nem tudom mennyi sikerrel.


_________________


my "magic" power it's me

Re: Cruise Crew

Lucas Bishop Szomb. Szept. 14, 2024 10:16 pm
• doing bad for good reasons •
Nimue & Bishop
   
Nimue sikolya teljesen természetes. A visszafogottsága idáig tartott. Nem tudom érte hibáztatni és nem is akarom, mert ezt leszámítva okosan és megfontoltan viselkedik. Nem támad ész nélkül és nem rohan ész nélkül.
Jó, hogy megerősíti, amit mondok. A lények nem reagálnak rá, de fontos, hogy ez mindkettőnk szájából elhangzott.
- Minden rendben lesz - szólok a nőnek, mikor parázik.
Betessékelnek minket a járatba, amit amúgy is meg akartunk nézni. Egy szóval nem mondták, hogy tegyem le a fegyveremet. Ennek természetesen nagyon örülök. Együttműködöm és megyek is a nő után. Figyelem a mozgását, hogy mennyire látszik rajta a félelem, mennyire bizonytalan. Úgy tűnik, hogy nem igazán. Várja a lehetőséget, ami majd adódik. Adódjon is...
Azt kell mondanom, hogy a lények ügyesen berendezték a helyet. Sok minden fából készült, egyszerű módszerekkel, de használható módon. Van itt tégla is, meg pár olyan tárgy, amit abból a házból hozhattak. Ezért nem láttunk romokat sem.
- Ti hordtátok el azt a házat, ami régebben a szigeten volt, ugye?
- A miénk. Senki nem él itt, ezért elvettük - szól a vezérük.
Érti, amit mondunk. Különös. Mikor Nimue-re vicsorít az őt terelő, szigorúan nézek a homáremberre. Jobb híján így tudom nevezni. Nem hatja meg a tekintetem.
- Hogy elfogadjanak? Ugyan kik? Akik ilyenné tettek minket? Akik beszennyezik az élőhelyünket? Ti, emberek - szól a vezér.
Nem ingerült, inkább belül forr. Én sem mutatok dühöt, csak készülök.
- Igen, ezek tengerész felszerelések. Ráadásul elég régiek. Három évtizede nem alkalmaz ilyen egyenruhát és ilyen fegyvereket a hadsereg - közlöm a nővel, amit megállapítottam.
- Honnan szereztétek ezeket?
- Egy tengeralattjáróból. Régen elsüllyedt.
Ráncolom a homlokomat.
- Lemegyünk és meglátjátok. Búvárfelszerelés nélkül nem fogjátok túlélni. Van nálatok?
Nálam van, de ennél fontosabb dolog jut az eszembe.
- Miért mennénk le veletek a tenger mélyére, ami számunkra nagyon veszélyes. Számotokra nem, azt elhiszem.
- Mert azt mondom. De még mindig nem értitek. Mi nem emberekből lettünk ilyenek. Tengeri állatok voltunk, ahogy az emberek nevezik a homárokat. A víz elkezdett változni. Beleömlött mindenféle sötét és rossz szagú anyag, meg nagyobb darab hulladékok. Szennyeződtek a halak is, amiket eszünk. Változtak és mi is változtunk. Ilyen lett az alakunk, de elkezdtük jobban érteni a dolgokat. A városban több hatalmas épületnél láttuk, hogy a vízbe engedik a szemetet. El kellett vándorolnunk, hogy találjunk ehető halakat. Itt sincs sok, éhezünk. Ez lett a homáremberek átka. Miattatok, emberek miatt történt. De segíteni fogtok nekünk.
Nimue-re nézek. Eddig is voltak jó meglátásai és mikor nem pikírten szólal meg, még szót is ért a lényekkel. Kielégítő választ adtak a kérdésére. A gyárak szabálytalanságai miatt szívnak a homáremberek. És most mi is. Ezzel odafent majd kezdeni kell valamit. Az elsődleges viszont, hogy túléljük. A vezér szájából ez a sikítva nyekergő utolsó mondat elég vészjóslóan hallatszott. A tengeralattjáróra lemenni nem egy életbiztosítás, még búvárkészülékkel sem. Egyébként meg döbbenetes, hogy a testük eltorzult, az elméjük viszont nagyon komolyan fejlődött.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Nimue Valen a Nap Hősének tart

Re: Cruise Crew

Nimue Valen Vas. Szept. 08, 2024 12:13 pm
• doing the best they can •
Nime & BishopNorwalk | 14:30 | Tsubomi
Amikor ezek a valamik, hirtelen lepattannak a falról, enyhén felsikítok, egyszerűen reflex, és nem is jellemző rám. Bár az is tény, hogy nem sűrűn kerülök horror jelenetben egy barlangba, ahol egy csomó rákuram előugrik a semmiből. Csak reménykedhetem, hogy egy vér spongyabob, nem fog valahonnan előkúszni.
Bishop védelmezően elém áll, meglepődöm, oké, a fiúk is védelmezőek velem, de együtt élünk, és én adom nekik a szálást... na jó, szeretném hinni, hogy nem csak ezért.
A lények marha furák, nem hiszem, hogy mutánsok, hisz egy egész legénység itt van, és mind egyformán néznek ki. Ilyet még nem láttam, és nem is igazán tudom hova tenni őket.
- Békével jöttünk... - egy kissé fájdalmas mosoly ül ki az arcomra, majd megrezzenek, mikor teljesen értelmesen meg is szólalnak.
- Oké, ez egyre parább... - Bishop igyekszik lehűteni a kedélyeket, de csak beakarnak minket tuszkolni a fészkükbe. Mivel nem akarunk balhét... egyenlőre, így követjük az utasításokat, és beljebb megyünk. Egy igen kis szép ... falucska a föld alatt, melynek közepén a tenger vízéhez kiú terpeszkedik, akárcsak egy tavacska. Más helyzetben azt mondanám egész szép, és igencsak otthonos lehet.
- Mond kik, vagy mik vagytok ti? - kérdezem azt, aki épp engem bökdös beljebb. Csak vicsorít. - Hát ne is számítsatok így arra, hogy elfogadjanak... - ugyanis én tényleg nyitott vagyok, de ha valaki támadóan áll fel, és bunkózik, az emberek között se tetszik. Oké védik magukat, és a fajtájukat megértem.
- Ezek tuti valami kísérlet eredményei. A ruhát tekintve, valami tengerészek lehettek... valami nagyon félre sikerült. - és persze valószínűleg ez is valami állami kísérlet lehetett, és nem az hogy segítenének rajtuk valszeg kidobták őket, akár egy szemetet...


_________________


my "magic" power it's me

Re: Cruise Crew

Lucas Bishop Csüt. Szept. 05, 2024 9:41 pm
• doing bad for good reasons •
Nimue & Bishop
   
Bólogatással zárom le a témát. Jobb is, hogy nem boncolgatjuk tovább.
- Gyakran így indul a mutánsok pályafutása. Mikor először jön elő az erőnk, komoly bajok tudnak történni. Szentet játszani könnyű. Szentnek lenni nem tudom, lehet-e egyáltalán...
A suliban ezért is figyelnek a hasonló esetekre és megkeresik azokat, akiknek segítségre van szükségük a képességük kordában tartására. Ez jó. Sharddal mi magunk tanultuk meg és rögös út volt.
Nimue válaszában sok minden van. Szerintem megjárta valamivel, valakivel. Itt állok meg és nem fogom faggatni. Így is többet mondott, mint első találkozáskor muszáj lenne.
Látom, boldogul a kezem nélkül is a gödör alján. A könyökömet érzem és a vállamat is. Az sokszor fáj, mert kapott pár komoly csapást az elmúlt időben. Figyelem, hogy csapkodja a lámpát, mintha valami vacak lenne, ami máshogy nem működik. Ezzel teljes erőből fejbevághat valakit és akkor is működni fog. Ilyen célra dolgozták ki, de ezt nem emelem ki. Értelmes csaj, biztos rájött, hogy ez nem egy szimpla elemlámpa, amivel éjjel kitántoroghat vécére és többre nem jó.
Felhúzom a szemöldökömet.
- Mind a tiéd lehet, csak előbb tegyünk rendet! Ha ez lelőhely, akkor meg fogják szállni a tudósok és abban aztán nem lesz köszönet a lények számára.
Vagy pont ők lépnek fel ellenük. Engem tényleg nem érdekel és ha már tudom, hogy a lények biztonságban vannak és nem lesz itt csatározás, akkor Nimue-é lehet a jutalom. Megérdemli.
Én se tudok lopakodni. Ez nem olyan terep és a bakancsom se erre való. Nehezebb vagyok, mint a nő, ezért még hangosabban is csikorognak a lépteim. Ahogy mutatja a járat nyomait, bólintok neki.
- A horrorfilmek komolytalanok, de óvatosságra persze szükség van. Egyelőre felderítést végzünk.
A járat mellé állok és bevilágítok. A falakon valami foszforeszkáló anyag mutatkozik. Ad annyi fényt, hogy lámpa nélkül is be lehetne látni. Kék, algaszerű valaminek látszik. A rajzzal megjelölt bejárat valahol elkanyarodhat, mert a végét nem látni.
Egyszerre viszont nagy zajjal az összes többi, kisebb járatból lények ugranak elő. A falról pattantak le. Azon is képesek közlekedni! Ezért hagynak kevés nyomot. Megpróbálok a nő elé kerülni és a fegyveremet magam elé tartani.
- Nyugalom! Nem akarunk bántani senkit. Értitek, amit mondok? - szólok hozzájuk és próbálok nyugodt hangon beszélni.
A fejlámpám és ha Nimue is világít, akkor az ő zseblámpája megvilágítja a látogatóinkat. Max a köldökömig érő alakok, vörös, emberszerű, de inkább ET-hez hasonlító fejjel, és csápokkal vagy minek nevezik ezeket a homároknál. A kezük ollós, de többen fegyvert tartanak benne. Katonai egyenruhákat viselnek, amik a legkülönbözőbb méretűek. Van olyan, ami nekem is jó lenne. Persze úgy áll azon a lényen, mint tehénen a gatya. Másikon meg szorul derékban az egyenruha. Talán tengerészeti, de nem vagyok benne biztos.
- Ne nézz hülyének, ember... Menjetek befelé! - szól az egyik, aki kicsit nagyobb termetű a többinél és a rajzzal megjelölt járatba akar minket beküldeni.
- Hallottunk róla, hogy...
- BEMENTEK! - kiabálják mind sikító-nyikorgó hangon és felénk tartják a fegyvereket.
Azokat megismerem. Vagy harminc éve nem használnak ilyet, előtte viszont a tengerészetnél voltak rendszeresítve. Mi a fene ez a csapat?

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Nimue Valen a Nap Hősének tart

Re: Cruise Crew

Nimue Valen Csüt. Szept. 05, 2024 3:04 pm
• doing the best they can •
Nime & BishopNorwalk | 14:30 | Tsubomi
Tátva marad a szám, ahogy hallgatom a történetét, pislogok kettőt, mire magamhoz térek. Azért ilyen még a filmekben sincs, azért mondják, hogy a való élet sokkal durvább.
- Hát ez nem semmi. Mondanám, hogy biztos kitaláltad, de ilyet nem lehet.- igyekszem is kiverni a fejemből, elég vizuális vagyok.
Szándék és lehetőség. Na igen. De valamiért mindig elcsúszik az egész.
- Van aki akaratlanul is olyat csinál, amit más el ítél. És persze ilyenkor mindenki játssza a szentet. - mint, ami nálam volt. Egyszer hibáztam, vagyis... nem tudtam hibázni, hisz azt se tudtam hogy erre képes vagyok. Mások még is úgy csináltak, mintha szándékos lett volna, mert őőők ilyet tuti nem csinálnának. Jah persze. Vannak ám álszentek abba az x szektába.
- Nem egészen, nem minden fehér és fekete. A szürke színre senki nem felel, pedig az van ott mindenütt. Egyszerűbb a két élénket észre venni. - nem is akarok erről beszélni többet, mert előbb vagy utóbb elkerülhetetlen lesz, hogy az én esetemet is felhozzam témának. Az pedig kizárt dolog. Évek teltek el úgy, úgy hogy egyáltalán nem beszéltem róla, és igyekszem minél kevesebbet gondolni rá, de hát ez ... sosem sikerül.
Miközben éppen vizsgálnánk a helyszínt... hirtelen eltűnik lábam alól a talaj. Egy rövid zuhanást követően, csak annyit érzek, hogy kiszorul a szusz is belőlem, és sűrű köhögések között felülök.
Látom Bishop is velem együtt esett le, de egy ilyen rambomackónak természetesen ez meg se kottyant. Nagy nehezen felkászálódom magamtól, azért biccentéssel megköszönöm a segítség nyújtást.
- Persze, meg vagyok... asszem. - még egy kicsit igyekszem rendbe hozni a tüdőmet. Közben elfogadom a zseblámpát is. Amit megcsapkodva be is kapcsolok, és igyekszem körülnézni.
- Kérlek szépen ez... fogalmam sincs. De valószínű, hogy ez lehet a rejtekhelyük bejárata. Vagy valami ősrégi leletet találtunk, barlangrajzokkal - megvonom a vállam. - Amúgy ezért jár lóvé? Ha felfedezel egy ilyen helyet? - kérdezem Bishopot, őszinte érdeklődéssel.
Majd tovább megyünk tovább. Igyekszem minél halkabban de az apró kavicsok a cipőm alatt folyamatosan ropognak, így egy idő után feladom. Látod a barlang alagútján nincsenek pók meg por hálók. Valószínűleg itt járnak ki-be. - ugyanis a szélek teli van ilyenekkel. Igyekszem nem jobban megnézni, nem hiányzik egy pók. Bár egyre jobban gyanakszom arra, hogy ha megtaláljuk ezeket, akkor a pókokat még vissza sírom.
- Te komolyan meg akarod ezeket keresni? Nem azért, de több horror film kezdődött így- sóhajtok. Van kaland vágyam, de azért vannak határaim, és azok a szörnyek titkos odúja. Főleg ha egy barlangba van... mondjuk valószínű, hogy a víz alatt lesz, itt csak ki-be járkálnak a szárazföldre.



_________________


my "magic" power it's me

Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Re: Cruise Crew

Lucas Bishop Hétf. Szept. 02, 2024 8:19 pm
• doing bad for good reasons •
Nimue & Bishop
   
Nimue Odüsszeusz történetét is élvezte, de az enyém is megragadja az érdeklődését. Végülis ritka az, akit hidegen hagy, hogy mit mond egy száz évvel későbbi jövőből érkezett katona...
- Sokáig a csapból is ez folyt, úgyhogy ennyit már én is tudok a gyerekpszichológiáról. Mikor a gyereket a szülés folyamata gyakorlatilag kirángatja az addigi nyugodt életéből, amit az anyaméhben töltött, az egy sokk, egy óriási megrázkódtatás. Kikerült a megszokott, kényelmes helyzetéből, nem ismeri a helyet. Rengeteg az új hang, sokkal erősebbek, mint bentről hallgatva, így ijesztőek is. Ott sötét volt, kint fény van. Szóval tiszta trauma. Na, ezt megosztotta telepatikus úton az emberekkel. Persze, hogy megőrültek, leállt a szívük, baleseteket okoztak és így tovább.
Pokolian hangzik. Örülök, hogy nem éltem akkor. Persze a kormányok rossz következtetést vontak le, de amit az emberek átéltek, az szörnyű.
- A szándék és a lehetőség két különböző dolog. Mutánsok között is van bőven, aki bűnözőnek áll. Őket meg kell állítani, de nem a faj eltiprásával. Ahogy az emberiséget se lehet kiirtani azért, mert képes lenne pár atomtöltettel néhány perc alatt tönkrevágni az egész bolygót.
Amit Nimue mond, azt kéne belátnia a Testvériségnek és az olyanoknak, mint Légió. Akivel találkoznom kell. Nem halogathatom, mert a végén Bástya-szindróma lesz belőle.
- Aki visszaél az erejével, azt meg kell akadályozni ebben. Akár mutáns, akár ember, akár bármi más. Nincs olyan, hogy soha nem hagyják az erőnket felelősséggel használni. Tömik a fejünket a gyűlölettel, de nekünk tömnünk kell a fejünket józan gondolatokkal. Önfegyelmet kell tanulnia a mutánsoknak. Te jól állsz ezzel?
Lehet, hogy nem. Nekem nem mondtak el róla mindent.
Felderítőutunkon nem tudunk halkan menni, mert a fövenyes partot hamar felváltja a gazos-bokros rész. Hát igen, ide senki nem jön fűnyíróval... A bakancsom komoly nyomokat hagy, Nimue cipője viszont nem erre való. Nem tudta, mire vállalkozik. Értékelem, hogy mégsem fordított hátat. Eddig...
- A...
Olyan gyorsan szakadunk bele valami ki tudja, milyen mély gödörbe, hogy nincs időm befejezni a mondatot. Már nem tudtam megkapaszkodni, se a nő kezét elkapni. A lábammal próbálom az oldalfalat megrúgni párszor, hogy lassítsam a zuhanásomat. Mikor leérek, még épp érzékelem, merre van a nő és a másik irányba gurulok el, hogy levezessem az energiát és ne törjem össze magam. Nem volt ez nagy mélység. Talpra szökkenek és a fegyveremet magam elé tartva készülök fel arra, hogy ellenséggel van dolgunk. De nincs.
- Egyben vagy? - kérdezem sürgetően és körülnézek.
Ha kell segítség a lánynak, akkor a kezemet nyújtom, hogy felálljon. Fentről pont csak annyi fény jön be, amennyiből látni, hogy ez egy természetesnek tűnő, szabálytalan falú járat. A falakon bőven van kapaszkodó és mintha dupla szúrásnyomokat is látnék. Speckó mászócucca lehet valakinek. Oldalirányba nem látok sokat. Bekapcsolom a fejlámpát. Egy hosszú folyosót látok több kisebb járattal. Az egyik fölött van valami jel.
A terep tiszta, úgyhogy matatni kezdek a zsákomban. Előhúzom belőle a rendőrlámpát és a nő kezébe adom. Jó nehéz és hosszú.
- Legyen nálad is lámpa!
Fegyvernek is jó, a fénye pedig még erősebb, mint az én fejlámpámé. Mondanék valami jó női akcióhős nevet, de nem vagyok ilyen frappáns.
Odavilágítok a járatokhoz. Tisztán látszik, hogy többen is mászkáltak erre. A por a többi járat előtt felgyűlt, a megjelölt előtt viszont szét van maszatolva.
- Látod azt a jelzést? Mi a fene ez? - kérdezem értetlenül a járat feletti ábrát nézve.
Titkos katonai bázishoz túl komolytalan. Gyerekrajznak tűnik, de ez nagyon nem gyereknek való hely. Nem áll össze.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Nimue Valen a Nap Hősének tart

Re: Cruise Crew

Nimue Valen Szer. Aug. 28, 2024 8:25 pm
• doing the best they can •
Nime & BishopNorwalk | 14:30 | Tsubomi
Úgy hallgatom a történetét, mint apám meséit régen. Kissé talán a szám is nyitva marad, hisz nem minden nap hal az a ember ilyen történetet.
- Fűha, én meg azt hittem itt gáz. - majd pislogok kettőt, mert az arckifejezése nem arról árulkodik, mint aki ezt kitalálta, vagy csupán felnagyította a dolgokat. - "mentális erejével kisugározta a születés lelki élményét" hogy mit? - pislogok rá, mint gyerek, ki még több történetét esedezik az esti meséért. Mondjuk tudom, hogy ez valós dolog, és lehet nem szívesen beszél róla. Inkább így csak ennyire kérdezek rá.
- Nem vagyunk rosszabbak az embereknél? - sóhajtok. -Annyi különbséggel, hogy ha mi gonoszkodni akarunk, sokkal örültebben tehetjük a képességektől függően. - láttam, s hallottam dolgokat. Az x-menek kívülről talán menőn hangozhat, de nem egyszer láttam olyat megörült mutánst, aki egyszerűen letépte a bőrt a egy másik ember testéről, és csak az inak, izmok, és a vér maradt. Igen emberek is tudnak ilyen vadak, és mocskok lenni.-  Nekünk kéne erőnk felelősségének tudatában jobbnak lennünk. De ezt soha nem hagyják, ők pedig ebben rosszabba. - mély levegőt veszek, velem ebbe nem igazán szerencsés vitába szállni, vannak egyéni gondjaim, és ebbe nem akarok senkit belevinni, és magammal süllyeszteni a mocsaramba.
Főleg, hogy Bishop valóban hisz ebben, és valóban segíteni akar. Ő egy példaérték, bár megkérdezném ölt e már embert, vagy tett már olyat, amivel nem volt jobb egy embernél.
Miközben tapossuk a susnyást, igyekszem nagyokat lépni, a fűszálak szúrják a lábszáram. Kellemetlen,de igyekszem lábam elé nézni, és keresni valamit, bármit.
Mikor Bishop megáll megmutatni egy vízi növényt, annyira megtorpanok éppen hogy nem megyek neki.
- Őszintén... ismerem, mármint láttam már kiszárítva halászoknál, vagy árusoknál, de ez olyan mélyen nő, hogy fogalmam sincs, hogy került ide. Szóval Rambo asszem nyomon vagy... - vállon veregetem, de ezzel egy időben eltűnik a talaj a lábam alól.
Zuhanok egy ideig, de nem vészesen sokáig. Épp annyira, hogy törést ne szenvedjek, viszont a szuszt is kilökte belőlem, így igyekszem kapkodni a levegőért. Nem tudom Bishop velem esett e, csak igyekszem a látásomat élessé tenni kis hunyorgással.
- Mi a jó franc... - lassan felülök. A karomat felhorzsoltam. - Asszem a barlang is pipa... - motyogom magam elé.


_________________


my "magic" power it's me

Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Re: Cruise Crew

Lucas Bishop Vas. Aug. 25, 2024 9:01 pm
• doing bad for good reasons •
Nimue & Bishop
   
Kezdem azt érezni, hogy Nimue nem csak hajózásban tapasztalt, hanem fiatal kora ellenére súlyos dolgokat élt meg. Komoly élettörténete lehet, de nem firtatom.
Az apokalipszis szó hallatán beugrik az a másik világ, amiből látomások szoktak érni engem. Erre most nincs idő.
- Nagyon sokáig az volt. Már elkezdett felépülni a világ, de még mindig elég pocsék. Nem lazítani jöttem ide, hanem egy sorozatgyilkos után, aki nyitottt egy időportált ide. Elintéztem.
Megint durva részleteket mondtam el. Túl sokat jár a szám. Bőbeszédű vagyok, mióta ezen a világon élek. Még úgy is, hogy sokan merevnek tartanak.
- Ott más volt a történelem. Született egy mutáns csecsemő, aki a mentális erejével kisugározta a születés lelki élményét. Milliók haltak meg, utána kiáltották ki közellenségnek a mutánsokat és mindent megtettek ellenünk. Aztán pár évtized alatt sok minden megváltozott és felállítottak egy olyan békefenntartó sereget, amiben emberek és mutánsok együtt harcoltak. Ott szolgáltam.
Erre büszke vagyok azóta is. Vissza is vágytam sokáig, de később elfogadtam, hogy az én sorsom más.
- Megelőzésben az segíthet, hogy megmutatjuk, nem vagyunk rosszabbak, mint az emberek. Csak tesszük a dolgunkat vagy akinek belefér, még kiállhat másokért is. Lassan meg kell ismerniük minket, de ez kényes téma. Nehéz úgy elérni, hogy ne sodorjuk veszélybe a fajunkat.
Ezen a helyen is az a kérdés, hogy milyen szándék vezérli a lényeket, bárkik is ők. Nem fogom színvallásra kényszeríteni őket, ahogy Nimue-t sem. Bár ahogy elnéztem, nem nagyon titkolta a képességét. Azzal indította el a hajót a kikötőből.
Bólintok, hogy ne firtassuk az ominózus esetet. Örülök, mikor bebizonyosodik, hogy az X-ek tudnak titkot tartani. Tényleg nem hallottam Nimue ügyéről, de majd megkérdezem a Professzort.
Ketten megyünk, mindketten felfegyverkezve. Egy kis egységben. Ezt szeretem.
- Igazad lehet. Vettem - nyugtázom, hogy a sűrű növényzet mögött bárhol lehet ház, rom vagy barlangbejárat.
Érzem, hogy a csaj nem kedveli, ha túl sokat várnak el tőle. Ehhez igazodom. Jó meleg van ezen az isten háta mögötti szigeten. A sok növény sem enyhít rajta. A tengerparti levegő pedig elég nehéz. Szerencsére jó a kondícióm, bírni fogom. Remélem, hogy Nimue is.
- Logikusan hangzik. A beszámolókban a szigetet és a környékét említették.
De azért jó ötlet itt kezdeni a kutatást. A partmenti homokban reménytelen nyomra bukkanni. A víz időnként kicsap és mindent eltüntet. Ahogy beljebb megyünk, látni néhány ösvényt, ami jobbra és balra vezet. Kiépített út nincs. Itt nem is kell autózni. Nincs hova. Vetek pár pillantást az ösvényekre. Az egyik teljesen érintetlen, a másik viszont nem. Még egyszer végignézem a környéket, és miután biztonságosnak találom, leguggolok. Mintha lábnyomok lennének, de olyanok, amiket félig elkapartak. Lapáttal vagy hasonlóval és elég trehány módon, de a módszer tökéletes volt ahhoz, hogy ne lehessen megállapítani, milyen lábtól származhatott a mélyedés.
- Erre járt valaki, aki nem akarta, hogy nyom maradjon utána.
Egy lakatlan szigeten ez nekem elegendő is ahhoz, hogy erre induljak. Hirtelen figyelmes leszek még valamire. Az ösvény bevezető szakaszán több helyen van elszórva valami, ami talán olyasmi, amit akváriumokban szoktam látni. Ahogy beljebb haladunk, egyre kevesebbet látok belőle.
- Felismered ezt? Tengeri növény maradványa lenne? - kérdezem Nimue-t.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Nimue Valen a Nap Hősének tart

Re: Cruise Crew

Nimue Valen Vas. Aug. 18, 2024 11:44 am
• doing the best they can •
Nime & BishopNorwalk | 14:30 | Tsubomi
- Igen ezzel tisztában vagyok.. - nem megyek bele túlzottan, de számomra az x-men is ilyen nyomás volt. Illetve az exem. Mikor beléd vagy magyarázva mi, hogy helyes, olyannyira, hogy te is elhiszed, bár tudod legbelül, hogy ez nem így van. Mikor szerelmes akarsz lenni, de valójában nem vagy az, de annyira azt mutatja feléd, amit hallani akarsz. Nekem ez is "agymosásnak" számít.
Hűha, az érdeklődésem felkeltette, még nem találkoztam emberrel, ki a jövőből jött. Elismerően biccentek.
- Nos ez izgalmasnak hangzik. Tehát akkor nálad, ahonnan jöttél apokalipszis van? - tátom el a számat,azért ez borzasztó lehet.
- Akkor ezek szerint menthetetlen lett a világod. - rázom a fejem. - Gondolom, akkor megkönnyebbülés lehet itt lenned. Hogy, mivel jöttél ide? Illetve... mivel, mi az a pont mikor elkezdődött a világvége? Meg lehet előzni? - nos ez az egy ügy, ami még felkelti világbéke párti életemet. Nyilván háborút nem akarok... nem is értem ki akarja. Sosem értettem a gonoszok motivációját, kiknek az a életcéljuk, hogy megsemmisítsék a világot. Nos igen, de akkor Ő miben, és hol fog élni? Kik fölött fog uralkodni? Nevetséges.
- Volt, de... elég kemény ügy. Nem szívesen beszélek róla. Elég annyit tudnod, hogy az miatt hagytam ott az x-eket. Csodálkozom is, hogy nem tudsz róla. De örülök, hogy mondják el mindenkinek...
Sóhajtok, valószínűleg ebbe némi üldözési mániám is van. Az egy dolog, hogy nem az esti tv-zés mellett mesélik el, hogy volt ilyen is, azon viszont csodálkozom, hogy nem figyelmeztették sötét erőmre Bishopot.

- Én is hoztam fegyvert. - morgom, a botom a zsebembe van, ez megmaradt az x-ektől, és vigyázok is rá. Különleges, egy gomb nyomással nyílik ki teljesen, és majdhogynem törhetetlen... remélem.
Miután leszállunk a hajóról, és felmérjük a terepet... nem erre számítottam. De ha vízi kolóniáról van szó, több mint valószínű, hogy a víz alatt vannak, viszont szükségük is lehet a szárazföldre, azért is választottak egy lakatlan szigetet.
- Nem igazán, de menjünk beljebb. Eléggé sűrű a növényzet, lehet csak egy fától nem látjuk. Érdemes alaposan körülnézni, mielőtt búvárkodsz. Illetve tünde szemem nincs, nem láttam barlangok, körül kell nézni. Kicsi a hely, de nem annyira, hogy körbe belátom az egészet egy távcsővel. - nem vagyok bunkó a hangsúllyal és szavaimmal. Inkább tájékoztatás jellegű-
Mivel az is lehet, hogy semmi nyomot nem látunk, és az is teljesen felesleges lenne. A gallyak ropognak a talpunk alatt, a nap pedig nem kímél minket. Így már várom beérjünk a fák közé, kicsit lehűlni. Viszont egy madár sincs az égen, és fülsüketítő a csend, azon kívül, amit mi okozunk a gazzal.
- Bárhol lehet barlang. Én valószínűnek találom, hogy onnan járkálnak fel, ha valóban még itt vannak. Az is lehet, hogy intelligensek, meg tudták valahogy, hogy észre vették őket, és elmentek. Bár ez nem intelligens fajra is vonatkozhat. Hisz önvédelmi ösztönük is arra biztathatta őket, hogy fogják a nyúlcipőt.


_________________


my "magic" power it's me

Re: Cruise Crew

Lucas Bishop Csüt. Aug. 15, 2024 5:09 pm
• doing bad for good reasons •
Nimue & Bishop
   
Kezdem azt érezni, hogy Nimue nem csak hajózásban tapasztalt, hanem fiatal kora ellenére súlyos dolgokat élt meg. Komoly élettörténete lehet, de nem firtatom.
Az apokalipszis szó hallatán beugrik az a másik világ, amiből látomások szoktak érni engem. Erre most nincs idő.
- Nagyon sokáig az volt. Már elkezdett felépülni a világ, de még mindig elég pocsék. Nem lazítani jöttem ide, hanem egy sorozatgyilkos után, aki nyitottt egy időportált ide. Elintéztem.
Megint durva részleteket mondtam el. Túl sokat jár a szám. Bőbeszédű vagyok, mióta ezen a világon élek. Még úgy is, hogy sokan merevnek tartanak.
- Ott más volt a történelem. Született egy mutáns csecsemő, aki a mentális erejével kisugározta a születés lelki élményét. Milliók haltak meg, utána kiáltották ki közellenségnek a mutánsokat és mindent megtettek ellenünk. Aztán pár évtized alatt sok minden megváltozott és felállítottak egy olyan békefenntartó sereget, amiben emberek és mutánsok együtt harcoltak. Ott szolgáltam.
Erre büszke vagyok azóta is. Vissza is vágytam sokáig, de később elfogadtam, hogy az én sorsom más.
- Megelőzésben az segíthet, hogy megmutatjuk, nem vagyunk rosszabbak, mint az emberek. Csak tesszük a dolgunkat vagy akinek belefér, még kiállhat másokért is. Lassan meg kell ismerniük minket, de ez kényes téma. Nehéz úgy elérni, hogy ne sodorjuk veszélybe a fajunkat.
Ezen a helyen is az a kérdés, hogy milyen szándék vezérli a lényeket, bárkik is ők. Nem fogom színvallásra kényszeríteni őket, ahogy Nimue-t sem. Bár ahogy elnéztem, nem nagyon titkolta a képességét. Azzal indította el a hajót a kikötőből.
Bólintok, hogy ne firtassuk az ominózus esetet. Örülök, mikor bebizonyosodik, hogy az X-ek tudnak titkot tartani. Tényleg nem hallottam Nimue ügyéről, de majd megkérdezem a Professzort.
Ketten megyünk, mindketten felfegyverkezve. Egy kis egységben. Ezt szeretem.
- Igazad lehet. Vettem - nyugtázom, hogy a sűrű növényzet mögött bárhol lehet ház, rom vagy barlangbejárat.
Érzem, hogy a csaj nem kedveli, ha túl sokat várnak el tőle. Ehhez igazodom. Jó meleg van ezen az isten háta mögötti szigeten. A sok növény sem enyhít rajta. A tengerparti levegő pedig elég nehéz. Szerencsére jó a kondícióm, bírni fogom. Remélem, hogy Nimue is.
- Logikusan hangzik. A beszámolókban a szigetet és a környékét említették.
De azért jó ötlet itt kezdeni a kutatást. A partmenti homokban reménytelen nyomra bukkanni. A víz időnként kicsap és mindent eltüntet. Ahogy beljebb megyünk, látni néhány ösvényt, ami jobbra és balra vezet. Kiépített út nincs. Itt nem is kell autózni. Nincs hova. Vetek pár pillantást az ösvényekre. Az egyik teljesen érintetlen, a másik viszont nem. Még egyszer végignézem a környéket, és miután biztonságosnak találom, leguggolok. Mintha lábnyomok lennének, de olyanok, amiket félig elkapartak. Lapáttal vagy hasonlóval és elég trehány módon, de a módszer tökéletes volt ahhoz, hogy ne lehessen megállapítani, milyen lábtól származhatott a mélyedés.
- Erre járt valaki, aki nem akarta, hogy nyom maradjon utána.
Egy lakatlan szigeten ez nekem elegendő is ahhoz, hogy erre induljak. Hirtelen figyelmes leszek még valamire. Az ösvény bevezető szakaszán több helyen van elszórva valami, ami talán olyasmi, amit akváriumokban szoktam látni. Ahogy beljebb haladunk, egyre kevesebbet látok belőle.
- Felismered ezt? Tengeri növény maradványa lenne? - kérdezem Nimue-t.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Nimue Valen a Nap Hősének tart

Re: Cruise Crew

Nimue Valen Kedd Aug. 06, 2024 9:07 pm
• doing the best they can •
Nime & BishopNorwalk | 14:30 | Tsubomi
Nem akarok túlzottan barátságtalan lenni, hisz most együtt fogunk dolgozni.
- Tudok ha jó a csapat együtt dolgozni.-kiemelem a jó szót, ugyanis az x-menek között pont sikertelen tapasztalatom volt. Most viszont.. lehet, de csak lehet megtaláltam a jó csapatot.
- Igen, eléggé vonzó tud lenni úgy hírlik, állítólag szép a hangja is. - vigyorgok. Mindig is jót mulattam ehhez hasonló történeteken.
- Soha nem értettem az ilyesmit. - rázom a fejem. Soha nem adnám oda magam kísérleti célból. Még végső esetben sem. Mi lehetne végső esett, amiért belemennék? Szerintem semmi.
- Helyes, akkor már ketten vagyunk. Maximum majd kellemesen csalódunk, nem igaz? - kissé savanyú mosoly szélesedik szét az arcomon, kicsit azért ennél lelkesítőbbet szerettem volna, de most így jött ki.
Felkelti a figyelmem, és jól megnézem. Eléggé normálisan beszél, és hallom szavaiban Xaviert is. Viszont valami mélyebbet is érzek szavai mögött.
- Milyen fajok között háborúban volt részed? - kérdezem, bár nem igazán szeretem az ilyen csata témákat. Azóta pláne nem, ami velem történt.. Viszont felkeltette az érdeklődésemet.
Nem igazán szeretek szerepelni, én az a fajta vagyok, aki megáll hátul a sarokban, és inkább hallgat. Nagyon végső esetben fejezem ki bármiről is a véleményem, de akkor eléggé nyersen. Bólintok, eléggé jó történet.
- Apám sokszor mesélte. Mindig máshogy, hogy ne legyen unalmas. Mikor nagyobb lettem akkor kerestem utána, melyik verzió volt az igazi. - mosolyodom el gyengéden az emléket felemlegetve.
- Oh értem, azt hittem csak lecsekkoljuk őket. - cukkolom. De oda vágok neki egy üveg mentes vizet. - Azért ne száradj ki.
Végül közeledünk, felállok, és körülnézek, egy távcsövet is előkapok, és igyekszem megfigyelni a helyet, miközben közelítjük a parányi sziget felé.
Valóban nem nagy, éppen csak elférne egy kisebb falu, település rajta.
- Kicsi ez a sziget. - megrázom a fejem. - Ha él itt valaki, nem hiszem, hogy a felszínen. - majd hátra fordulok, és kiakadnak a szemeim. Füttyentek egyet. - Az igen, Rambo felkészült a diplomáciai útjára. - nevetek. - Már bocsi, de ha békés szándékkal akarsz menni, ez lehet elijeszti őket, nem? - sóhajtok. Viszont ha cseppet sem békések, nagyon is kelleni fog.
- Na jó tudom, ez eléggé kétesélyes hogy végződik. Veled megyek, bírlak. - mondom végül, mintha valami hatalmas nagy ajándékot adtam volna számára.
A kormánykerékhez megyek, majd szépen igyekszem biztonságosabb helyen kikötni.
Miután ez sikeres Bishop segítségével, én is leszállok vele a hajóról.
- Oké, G.I. Joe. És most? Belefújunk egy kagylóba? - vonom meg a vállam, hiszen egy árva nesz sincs. Egy- két sirály köröz felettünk, de ezen kívül semmi.


_________________


my "magic" power it's me

Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Re: Cruise Crew

Lucas Bishop Szomb. Aug. 03, 2024 7:46 pm
• doing bad for good reasons •
Nimue & Bishop
   
Ezek szerint eddig csak kisebb, magányos utakat tett. Ha ez igaz, akkor a mostani bevetésen pont azt csinálhatja, amihez a legjobban ért.
- Te is tanulod még, hogy milyen egy csapattal dolgozni, vagy volt már szerencséd ilyesmihez?
Az apja mellett talán láthatott csapatmunkát is.
- Jah, néhány liter rum után a tengeri tehén már sellőnek néz ki - mondom egy félmosollyal.
Erről én is hallottam, még ha sokat nem is tudok az említett állatról. Atlantisszal kapcsolatban nem terhelem most a csajt azzal, hogy az én univerzumomban már tudtak róluk, de túl erősek voltak ahhoz, hogy a fajelméletben elveszett világ fellépjen ellenük.
- Ismerek is néhány alakot, akik ilyen kísérletekbe kerültek bele. Még ha ők is választják, gyakran nagyon megbánják - bólintok rá.
Logant ő is ismeri. Akik meg a kiborgizálásba vágtak bele agykontroll alatt, azok se jártak jól.
Bólintok a megnyugtató válaszra. Jó kezekben lesz a kormány. Egy igazi profi részegen is úgy irányítja a hajót, ahogy kell, de jobb, ha ezt nem próbáljuk ki egy ilyen kényes bevetésen.
- Én mindig készen állok a legrosszabbra.
Szívják is a véremet ezzel, de a védelemre és a rendre esküdtem fel. Az életemet tettem fel rá és ma is annyi felszereléssel jöttem, amennyitől páran kiakadnának, ha látnák.
- Én se akarom őket leleplezni. Nem fogom nyilvánosságra hozni, hogy kiket találunk itt. Azt akarom, hogy az emberek lenyugodjanak és a lények is, akik itt élnek. Volt részem fajok közötti háborúban és csírájában el akarom fojtani, hogy itt is kirobbanjon.
Van valami abban, ahogy beszélt róluk. Mintha kicsit hasonlítanának. Később majd rákérdezek.
Komolyan nézek rá, mikor kineveti a mesélés lehetőségét. Biztos tud sztorikat, csak szerénykedik, vagy nem szeret annyira szerepelni. Aranyos, ahogy rákészül a torokköszörüléssel. Kap is egy újabb félmosolyt. Odüsszeusz említésére felkapom a fejem. Az a történet nekem is tetszett és a filmek is, amiket készítettek belőle. Az egyiket itt is ismerik, a másik viszont jövőbeli.
- A kalandor, aki annyira belefeledkezett az utazásba, hogy sokáig haza se akart menni, de aztán rátört a honvágy. Meg még sok minden van benne. Ez egy jó történet, főleg ha kellően kiszínezve mesélik el.
Ahogy Nimue az előbb. Nem fogok nyalizni, de láthatja, hogy tetszett. Földhözragadtan közelítem meg, bár azt tudom, hogy a görög istenek valóban léteznek. Az én világomban is léteztek, az egyik közöttünk is járt.
- Szolgálatban nem iszom - közlöm katonai szóhasználattal, hogy tiszta fejjel akarom megtalálni a rejtély forrását.
Figyelem a vizet, minden irányba elnézek. Nem látok más hajót a környéken. Jó kérdés, hogy az észlelések miatt esett vissza a forgalom, vagy ilyenkor amúgy is gyér. Látok egy közeledő partot. Rá is nézek a GPS-re és azt jelzi, hogy a Tavern Island felé közeledünk.
- Lassan ott vagyunk. Innentől szólj, ha bármi szokatlant látsz! Minden észrevétel fontos lehet - adom ki a parancsot, ahogy szoktam.
A tapasztalt tengerész szeme megakadhat olyanon, ami közelebb visz minket a megoldáshoz. Ha már nem kell annyira kapaszkodni, kinyitom a sporttáskát és elkezdem magamra csatolni a felszereléseket. Két pisztolytáska a két hónaljamra. Széles, katonai deréköv sok tokkal, amikben különböző gránátok lapulnak. Kisebb hátitáska, amiből nem látszik ki a tartalma: búvármaszk arra az esetre, ha merülni kell, méretes rendőrlámpa, ami óriási fényt ad és ütőfegyvernek is kiváló, plusz egy elsősegélycsomag. A fejlámpát is kiveszem és felcsatolom a homlokomra, hátha egy sötét barlangba kell majd mennünk. Végül az alkarnyi energiaágyúm kerül elő, amit kézben viszek. Így várom, hogy kikössünk és feszülten figyelek, hogy látni-e mozgást bárhol. Egyelőre nem.


   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Re: Cruise Crew

Nimue Valen Kedd Júl. 23, 2024 9:11 pm
• doing the best they can •
Nime & BishopNorwalk | 14:30 | Tsubomi
Tulajdonképpen nem minden erőmet mutattam meg. De erről nem kell tudnia, ez nálam amolyan... intim dolog. Elég ha a hozzám közelállók tudnak róla, vagy csak majd idővel észre veszik.
- Még nem. Milady csak most kezd igazán teljes lenni, hosszú utakra. No meg a legénység se hátrány, ami szintúgy nem rég ... alakult ki, vagy mi.- vonom meg a vállam. Nem igazán vagyok társasági ember, ami azt illeti, egyáltalán nem vagyok. Így még furcsa nekem ez a csipet csapat. Bár kissé fura egyedüli lányként csupa pasival, de egyúttal vicces is. Jól érzem magam velük... kissé félek, hogy ez meddig fog tartani.
- Persze, sok mese van. Van aminek van alapja, csak átköltötték, hogy még szenzáció hajhászok legyenek. Sellőket is a tengeren hónapokat töltő részeg matrózok találták ki, mikor már hallucináltak. Atlantisziak, mondható egyes matrózoknál vallásnak, van aki abban hisz, és Poszeidonhoz, és annak egyéb mítoszi megfelelőjéhez imádkozik. Titkos katonai kísérletek, hát mint x-men tudhatnád, ebbe sajnálatos módon semmi mese nincs.- sóhajtok. Tudnék én is emberekkel kísérletezni, megtalálni az agyukat, józan észt, illetve némi empátiát más emberek, élőlények iránt.
- Hogy mi? - kissé elbambultam, és kérdését nem igazán fogtam fel. - Oh én nem iszok. Nagyon, nagyon ritkán, maximum ha ünneplünk. - megvonom a vállam, nem szeretem az érzékeimet tompítani, az erőm sötét oldala mai napig ... rejtély, és nem tudom irányítani. Jobb így.
- Majd meglátjuk, hogy minek nevezzük őket. Én csak azt mondom, inkább készüljünk fel a legrosszabbra. Ha eddig nem tudtatok róluk, sem az emberek, lehet nem véletlen. Lehet árnyékban, ismeretlenül szeretnének maradni, és ezért bármit megtennének. - részben én is ilyen vagyok, voltam... nem tudom, mostanában, mintha nyitottabb lennék... most is egy x-et fogadtam..
- Hűha? Én és a mesélés? - nevetek. - Hát őszinte leszek fejből nem sokat tudok, édesapám mesélt mindig mikor gyerek voltam. Azt hiszem kedvencem talán Odüsszeusz története tetszett- megköszörülöm a torkom - Háromezer évvel ezelőtt Odüsszeusz, a görög hős egészen az Adriáig hajózott, hogy felfedezze az ottani világot is, aztán egy hatalmas vihar épp Mljet szigetének közelében vetette őt partra. A híres hajótörött a szigetet uraló nimfa, Kalipszó hatása alá került. És bár Odüsszeusz nagyon vágyódott felesége, Penelope után, képtelen volt ellenállni a nimfa – és persze a sziget – páratlan szépségének. A nimfa nem is eresztette őt: hét évig ragadt Mljet szigetén a görög hős, hogy Kalipszó szeretője lehessen, aki halhatatlanságot ígért a házasságért cserébe.
Mljet szigete, ahol a görög hős hét évig "raboskodott"
Alighanem élete végéig ott is maradt volna a szépséges tájon, ha Zeusz meg nem elégeli hiányát, és el nem rendeli, hogy a nimfa eressze őt el bővköréből, Odüsszeusz pedig térjen mielőbb haza, görög földre. Így aztán a hős új hajót épített és hazaevezett, maga mögött hagyva a szépséges, szerelmes nimfát és a gyönyörű szigetet. Mljet szigetének déli csücskében ma is húzódik egy barlang, amely Odüsszeusz nevét viseli, és elsősorban a búvárkodás és fényképezés szerelmesei járnak ide, hogy feledhetetlen pillanatokat tölthessenek a csodálatos tájon.
- Kissé elmélázok. - Innen is eredhet a halhatatlanság forrása. Sokat keresték ezt a szigetet. - egyszer talán én is eljutok oda. Kalandos lenne. - Bár én nem iszom, de ha kell valami neked, a hajó konyha felvan töltve.

(történet forrása)


_________________


my "magic" power it's me

Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Re: Cruise Crew

Lucas Bishop Vas. Júl. 21, 2024 7:04 pm
• doing bad for good reasons •
Nimue & Bishop
   
Próbára akart tenni ezzel és a fütty azt jelenti, hogy átmentem? Nem érdekel. Callisto próbáin is átmentem, pedig azok sokkal keményebbek voltak és nagy tétekben játszottunk. Itt szolgáltatást kapok, amiért fizetek.
- Megmutattad az erődet - szögezem le, hogy már látom, mi a képessége és a fitogtatást is észrevettem.
- Észak-Amerikán kívül is hajóztatok? - érdeklődök, hogy kicsit lazítsam a hangulatot.
Én is érdekesnek találom ezt az életmódot. Épp azért vagyok rá kíváncsi, mert tőlem messze áll. Nem vagyok valami világjáró. Ki se mozdultam még az USA-ból.
- Keringenek elméletek sellőkről, földönkívüliekről, atlantisziakról, titkos katonai kísérletről, de mind komolytalannak hangzott. Már ami a Tavern Island körüli sztorikat illeti. Más helyeken élhetnek akár ilyenek is, de ez most nem segít.
Fontos ténynek tartom, hogy Nimue nem veti el a tengeri mesék valóságtartalmát, sőt izgalomba is hozzák.
- Te józanul vezetsz, ugye? - kérdezem talán kissé provokatívan, de ezt tudnom kell.
Nem bűzlik a piától. Azt észrevettem volna.
- Ne nevezzük őket szörnyeknek! Lehet, hogy a külsejük nem átlagos, de ilyenek a mutánsok között is akadnak és nagyon rosszul esik nekik, ha leszörnyezik őket - kérem ki a nevükben. - A beszámolókból úgy tűnik, nem ellenségesek. Inkább mintha menekülnének. Ahogy mondod, beszélni akarok velük, bárkik is ők. Ha egy hadsereggel jönnénk, az elijesztené őket.
A telefonomban van pár kontakt. Okulva a Bástya esetéből, azonnali hívásokat is tudok indítani olyanok felé, akik pikk-pakk ideérnek.
- Amíg odaérünk, elmondhatnál pár érdekesebb tengeri legendát - vetem fel az ötletet, még mindig figyelve a környéket. Nagyon szép ez az óceáni vidék az apró szigetekkel. Itt van New York mellett, de mintha egy másik világ lenne. Van benne valami megkapó, varázslatos.


   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Nimue Valen a Nap Hősének tart

Re: Cruise Crew

Nimue Valen Szer. Júl. 17, 2024 5:40 pm
• doing the best they can •
Nime & BishopNorwalk | 14:30 | Tsubomi
Elismerően füttyentek mikor, a hirtelen jött lökéstől, amit én okoztam, nem esett el. gyorsan reagált, és megtudott kapaszkodni. Mondjuk nem kis termet, valószínűleg harcos, így elég jók lehetnek a reflexei. De azért vicces volt, ahogy hirtelen keresgélt valamit, amiben megtudott kapaszkodni. Kicsit azért rosszul érzem magam.
- Bocs, figyelmeztettelek volna. De így volt hatás vadász, nem ? - vigyorgok, de nem úgy, mintha kigúnyolnám.
Nem bírom ki, hogy érdeklődjek, még ha csak minimálisan is. Érdekel is, de nem is, így nem igazán csap arcon, hogy nem igazán tud válaszolni arra, hogy a prof hogy van.
- Értem. - azért felsóhajtok. Jót tesz, jót csinál, így remélem minden rendben. Egy részt az én hibám is, hogy nem is akartam maradni, azok után.
- Mióta az eszemet tudom. Apám hajós kapitány volt. Tőle örököltem. - ő szeretete meg velem, inkább. Nem lenne attól függetlenül kötelességem nekem is tengerész élethez hasonlót élni, de annyira megszerettem velem. És úgy érzem a képességem is ehhez méltóan alakult ki. Vagy csak véletlen.
- Hááát a leírás alapján nem úgy hangzik. Mármint mintha valami torz sellők lennének. Azért elég nagy csalódás lenne... - miután irányba tettem a hajót oda megyek hozzá. - Őszintén, még sem nem is hallottam ilyenekről. Pedig azért félig vizen élek. Tengerészek között pedig, mindig vannak mesék, és legendák, sztorik. De a nagyja piás, így csak mesék maradnak. Nem néz utánuk senki. - megvonom a vállam. Bár eléggé izgalmas küldetésnek hangozhat, hogy utána járni a tengeri legendáknak. Ajkamba harapok, már beszéltünk hasonlóról a fiúkkal, de lehet tényleg bele kéne vágni. Kicsit kezdem sajnálni, hogy nincsenek itt. Főleg így, hogy Bishop nem is tud rólam semmit... mondjuk ezt honnan tudhattam volna. Lehet, sőt biztos, hogy élvezték volna ők is.
- Viszont ha ilyen "szörnyek" nem leszünk kevesen? Mármint... értelmes lényeg, tárgyalni akarsz velük, vagy mi? - nézek rá őszintén, nem tudom elképzelni ez az egész, hogy sülhet el jól. Tényleg kezdem hiányolni a srácokat.


_________________


my "magic" power it's me

Re: Cruise Crew

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.